Keresés

Részletes keresés

ervin751 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 314
sziasztok!volna egy kérdésem,aki tud legyenszíves válaszoljon a következő e-mail címre:borsodi.ervin@gmail.com
kérdésem a következő:vettem egy 135kg-os szűz süldőt(anyának)kb.3-4hete...gondom az,hogy még nem görgött,búgott.....pedig helyváltozás megvolt.....ilyenkor mit csináljak?
azért értek valamelyest a sertés tartáshoz,2-3 anyakoca mindig van....de ilyennel még nem találkoztam,mert ha vettem sertést az tuti 1-2héten belül görgött vagy búgott...
köszöm a válaszokat előre is.
kompot42 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 313

Szia

képem az nincs de az előhasú kocára pont jó volt, olyan 150kg körül lehetett,fiatal kan, de nagyon mutatós.

Előzmény: holmogorov (312)
holmogorov Creative Commons License 2010.03.15 0 0 312
Sziasztok!

Szia kompot!

És mekkora az említett kan? Képed nincs róla?
Előzmény: kompot42 (311)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 311

Szia

Nekem nincs,a szomszéd városban van egy bácsinak egy fiatal ilyen kanja.Nekem csak a pici fekete van:))

Előzmény: holmogorov (310)
holmogorov Creative Commons License 2010.03.14 0 0 310
Sziasztok!

Szia kompot!

Neked van pietrain fekete öves kanod?
Előzmény: kompot42 (308)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 309

Arra hogy lesz egy kis hasznod a hízokon meg annyit tudok mondani,hogy "A remény hal meg utoljára":)))))),de kívánom ,hogy legyen,csak a munkádat ne számold:)

 

Előzmény: benpeter (307)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 308

Szia

a fekete kismalacot pietrain anyátol és pietrain fekete öves apától sikerült összehozni,aminek kifejezetten örülök ,négy láb kesely és hókája is van ,ő a kedvenc.:)))Köszönöm a gratulációt mindenkinek!

Előzmény: benpeter (307)
benpeter Creative Commons License 2010.03.14 0 0 307
Szia!
Gratulálok én is. Hogy sikerült fekete malacot összehoznotok?
Ma sikerült kibetonoznom az ólat és egy kicsit falaztam is, mert az én kocám (Dezső) 1m 20 cm magasra simán felugrik, és szétnéz, mint egy kutya.
Úgy látom, hogy nagyon olcsón adtam el az én első saját malacaimat ( 8000.- Ft/db.), de családban marad. ( 3 db-ot adtam el a 7-ből, de, ha lett volna 20, akkor is elvitték volna mind.( Anya: magyar nagy fehér, apa: hungahyb 39) Nem baj "Egyszer volt Budán kutyavásár".. Most lesz az első év, hogy úgy nevelek hízót más részére, hogy nem csak " takarmányárban" adom, hanem esetleg valami kis hasznon is lesz esetleg belőle.
Annyit még nem írtam, hogy van kettő mangalica-csüngőhasú keverékem (Pákó 1-2), ha esetleg van kérdésetek velük kapcsolatban, akkor ha tudok válaszolok.
Előzmény: kompot42 (302)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 306
Sziasztok

Kompot

Gratulálok a malackákhoz, és remélem ezután minden rendben lesz.

Zotya

Neked pedig drukkolok:))
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.13 0 0 305
Köszi a jókívánságot és a hasznos tanácsokat.Énis kívánom neked hogy minden a legnagyobb rendben legyen és szépen fejlődjenek a malackáid.Nekem nagyon tetszik hogy nem mind fehérek van benne egy kis változatosság.
Előzmény: kompot42 (302)
törpecser Creative Commons License 2010.03.13 0 0 304

 

Szia!

Jaaaaaajj gratula, gyögyörűek, sok sikert hozzájuk!

Remélem már többet nem tapos a mami. Talán elég hűvös van és aláhúzódnak az infra alá. A mi malacainkat csak egyszer kellett az infra alá rakni most a télen és megérezték a jó meleget, s utána minden szopizás után oda visszamentek szépen.

(((( 1 hét a kritikus, addig is szorítok)))

Üdv.

Előzmény: kompot42 (299)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 303
Sok szerencsét és békés meghitt ellést kívánok neked :)
Előzmény: zotyapeti (301)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 302

Köszönöm szépen ,az előhasúval volt egy kis gond ,hajnali 4-kor kezdett el fialni és eltemetett a szalmába 3mat és ráfeküdt ,ott voltam de már nem tehettem semmit,egy holtan érkezett 1gyet meg miután ugytünt ,úgy minden rendben (a legnegyobbat) agyonnyomott.most adtem neki vissza őket mert eddig kihordtam enni a piciket mert 2 percnél tovább nem akart szoptatni,de mostmár talán nem lesz gond.:)Vigyázz te is a szalmával ,inkább essenek ki a betonra, és a nagyon visítosat meg vidd be a házba amíg leelik ,ha zavarja a kocát.:)

Előzmény: zotyapeti (301)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.13 0 0 301
Szia. Gratulálok.Most amig írtam fölraktad a képet és amikor visszatértem a fórumra azt hittem rosszul látok.Mondom itt még az előbb nem volt kép.Egy ilyen gyönyörű csapattal bőven kieggyeznék még kevesebbel is.Te már legalább túl vagy rajta.Egyébként melyik volt az első az előhasú? Mi lett az öt malaccal?Remélem a többivel minden rendben lesz.
Előzmény: kompot42 (299)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.13 0 0 300
Szia.Az árak nálunk is kb. itt vannak.A múlt vasárnap vett egy ismerős 8 heteseket 14000-ért.Holnap hogyha jó idő lesz lehet elmegyünk két barátommal a Dombóvári vásárba 40 km-re van tőlünk.Ha megyek majd leírom mit láttam. Szerintem akkor fog mégjobban fölugrani az ár hogyha jobb idő lesz. A kocára visszatérve szerintem is kibújnak majd de azért izgulunk.
Előzmény: törpecser (298)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 299

Sziasztok

Bővült a családunk 10-én 10 gyerekkel akikböl még az nap csak 5en maradtak(,és ma is gyarapodtunk 10 fővel:) remélem minden rendebn lesz ,egyenlőre úgy tűnik ,hogy renden lesznek,én onnan szoktam tudni ,hogy mikor fialunk ,amikor ici pici bogyókat nyom a koca akkor már helyezkednek a malacok általába az nap meg vannak akkor.

törpecser Creative Commons License 2010.03.13 0 0 298

 

Szia!

És a vásári árakhoz mit szólsz??

Egyébként tényleg nagy izgalom a malacvárás..

Mi is régen kocázunk, volt úgy is, hogy szép nagy hasa volt a kocának és összesen 1 db-ot fialt, de meghagytuk, viszont erre az egyre is rálépett (a fejére, lejött a fél arca, de a doki szépen visszavarrta)) és felnőtt, lett belőle hízó.. Viszont ugyanez a koca volt, hogy 16 db-ot fialt...

Na majd kibújnak azok, ha itt lessz az ideje.... 

Előzmény: zotyapeti (297)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.13 0 0 297
Sziasztok.Malac még nincs de ti az elsők között lesztek akik megtudják.Tegnap felhívtam a volt tulajt,idősebb emberke azt mondta:lehet egy kicsit elírtam de ne izguljon nagyon jó koca.Hát ennyit a pontosságról.Egyébként én is azt nézem hogy van-e tej meg ha már nyugtalan hordja a szalmát akkor közel van.Ez még nyugodt de szerintem egy héten belül meg kell legyenek.Teljes telefonkészültségben vagyok ahogy anyósom telefonál indulok.Már szóltam a főnökömnek is hogy lehet kell egy szabi. Egyébként a mama jobban izgul mint én pedig régebben ők is disznóztak elég nagyban.
Előzmény: törpecser (292)
törpecser Creative Commons License 2010.03.12 0 0 296

 

Mi a tőgyét szoktuk nézni, ha már mutatkozik a tej, akkor rövid időn belül le fog fialni...

Előzmény: benpeter (294)
törpecser Creative Commons License 2010.03.12 0 0 295

 

Szia!

Nagyon örülök, hogy ízlik nekik a táp, majd meglátod, milyen szépen fognak fejlődni tőle. Kicsit drága, viszont benne van minden, ami kell a malacnak ilyen korban. Ha jól indulnak, akkor biztos később is szépen fognak gyarapodni.

Itt (Szarvason) vasárnap volt állat és kirakodó vásár, régebben ez volt az évi legnagyobb vásár, ekkor vették meg az emberek a hízónak valót, stb. Most 6 autóról árultak malacokat, illetve süldőket. Láttam elkelni 6 hetes választási malacokat 13000 Ft. db. áron. Egyik utánfutóba voltak olyan 60-70 kg-os süldők, a tulaj 24000-et kért értük. (majdnem egy mázsás hízó átvételi ára)) Vásárló viszont igen kevés volt.

Jó munkát a betonozáshoz, az állatok körül az ember mindíg talál tennivalót...

 

Üdv.

Előzmény: benpeter (293)
benpeter Creative Commons License 2010.03.12 0 0 294

Szia!

 

Egy kis segítség: (Lehet, hogy már tudod)  Ha a kocán észreveszed, hogy a hátulja (nem a nemi szerve) piros, ez úgy értsd: hogy a "feneke", akkor aznap fog fialni. Bizosan észreveszed, én is észrevettem pedig előszőr láttam, olyan ember mondta nekem aki nem egy fialást vezetett le. ( Nem ment volna rá +1 nap szabadságom, ha hiszek neki.)   

 

Előzmény: zotyapeti (290)
benpeter Creative Commons License 2010.03.12 0 0 293
Szia! Én itt vagyok, megvettem a tanácsaitokra a malactápot, sokkal jobban ízlik nekik, mint az eddigiek. Ha minden igaz, akkor holnap kibetonozom az új ólban azokat a helyeket amit az előző adag disznó felbontott, és hétfő-kedden választok.   
Előzmény: törpecser (292)
törpecser Creative Commons License 2010.03.12 0 0 292

Sziasztok!

Sehooool sssssssenki??

Zotyapeti mi újság, vannak már malackáid???

(((nem történik semmi???)))

törpecser Creative Commons License 2010.03.11 0 0 291

 

Sziasztok!

A malacainknak mi  kb. 3 hetes kortól gyógyszeres tápot adunk, külön helyen, hogy a koca ne férjen hozzá. Ezt kapják kb. 10 hetes korukig. De több malac már az anyával is eszi a vályúból az ivós kaját. Ezután búzadara, árpadara és konci keveréket kapnak. A mértékkel valóban vigyázni kell választás idején, inkább kérjen a malac, minthogy túlegye magát. ((sajnos nálunk is volt régebben ödéma miatti elhullás és hát mért ne, de a legszebb pusztult el....))

A mostani malacaink a fentebb leírt keveréket vízzel higítva és szárazon is megeszik.

(reggel szárazon, este vízzel higítva, de külön vályúban sima víz is van előttük)

 

Üdv.

zotyapeti Creative Commons License 2010.03.11 0 0 290
Szia. Az adagokkal mindenképpen vigyázni kell,nekem már sajnos egyszer elpusztult egy malac ödémában.
Előzmény: benpeter (289)
benpeter Creative Commons License 2010.03.11 0 0 289
Szia!
Köszönöm.
Választás után lejjebveszed egy ideig az adagot az ödéma miatt, vagy eteted tovább ugyanúgy őket étvágy szerint?
Előzmény: zotyapeti (288)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.10 0 0 288
Sziasztok.Szia benpeter.Örülök hogy rátaláltál a fórumra.A kérdésedre leírom az én véleményem.Én 3hetes kortól szoktam berakni tejporos malactápot úgy hogy csak a malacok férjenek hozzá.Ezt a választásig nagyon megszeretik,utánna is ezt kapják 25-30kg-os korig tisztán és csak ezután kezdem keverni,vagy itt váltok koncis keverékre szép lassan.Szerintem otthon nemlehet olyan malactápot keverni amely felvenné a versenyt a gyárival(vitaminok,tejpor ,stb.).Hogyha mégis sikerül valószínű drágábban fog kijönni.Ezzel a módszerrel töretlen a malacok fejlődése és jól átesnek a választáson.Biztosan vannak más módszerek is remélem mások is leírják.
Előzmény: benpeter (287)
benpeter Creative Commons License 2010.03.09 0 0 287
Sziasztok fórumozók!
Tegnap találtam rá erre a fórumra, nagyon érdekesnek és hasznosnak találom. Egy Békés megyei faluba költöztem 3 éve, azóta tartok otthon állatokat, közte disznót, előtte semmilyen jószágom nem volt (lakótelep). Jan 23-án túl vagyok az első fialtatásomon, saját nevelésű koca 9 malac, 7 maradt meg (megfizettem a tanulópénzt, alacsonyra tettem az infrát nem maradtak meg alatta a malacok és kettőt agyonnyomott). Még tanulom a "szakmát" sok kérdésem van, elsősorban a darák keverési arányairól. Vásárolom a hozzávalókat és otthon keverem nem szeretnék gyári tápokat venni. A választással kapcsolatban lenne az első kérdésem: márc 24. körül választok, és úgy gondolom, hogy most kéne egy keveréket összeállítanom és rászoktatnom őket választásig ill. kb. hány kilós korig etessem velük ugyanezt.
kompot42 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 286
:((Szia ,sejtem mire gondolsz így már én is jártam egyszer, remélem soha többet nem fogok így járni és te sem , sem senki akinek kocája van.A mélyhűtöm és a füstölőmet viszont teleraktam rá 3 hónapra,gondolom tudod kivel.:((
Előzmény: tabajd (285)
tabajd Creative Commons License 2010.03.09 0 0 285

Sziasztok!

 

A napokban rossz tapasztalatom volt, ezért feltétlenül javasolm a kutricát, különösen fiatal ( előhasi ) anyánál, legalább 1, de inkább két hétig.

 

Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!