Keresés

Részletes keresés

macislum Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2896

"A cseh gépek (Gripen, ALCA, Mi-24) elég vérszegény programot repültak, "

 

Lehet hogy nagyon rossz a memóriám és elő kellene venni a videókat hogy újra megnézzem, de nekem felüdülés volt a cseh Mi-24 azután, amit Rivoltóban láttam honfitársunktól. Ezt még az után is így gondolom, hogy utóbbit a Jefly az egekig magasztalta.

Előzmény: Hülyesamu (2888)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2895
Valóban.
Előzmény: tyrconnel (2894)
tyrconnel Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2894

Kösz a beszámolót, nem kötekedni akarok, csak egy apróságot javítanék:

 

Augusta = Agusta.

 

http://www.agustawestland.com/

 

Üdv

Előzmény: Hülyesamu (2888)
Kele64pisti Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2893
Hi!
A CIAF-ról néhány kép a honlapomra felkerült.

üdv. Kele

Zivos Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2892
Persze. Ha kesobb, akkor nem gond. De nem birsag volt, mert papir semmi. Irogatott a szamitogepbe nekunk 4.000 Koronat, de O nagylelkuen elnged 600 -ert ...
Előzmény: Hülyesamu (2890)
Zivos Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2891
Előzmény: Directeur (2883)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2890
Zivos: a határon kapásból megbírságoltak!?

Directeur: Én erről semmit sem tudok, de én is figyelek, hátha kiderül valami...
Előzmény: Zivos (2889)
Zivos Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2889
Nem vetettek meg, hanem lehuztak 600 Koronara! Utana meg megvehettem volna a bodeban 200 Koronaert. Elautoztam Brnoba, hazafele meg orszagut Hodonin fel. Most mit tudok ilyenkor csinalni? Utlevel naluk. En hulye bementem az elso kutra, ott volt Szlovak matrica pechemre. A ficko nem akart magyarul tudni, igy Cseh matricat nem adott, pedig ki volt teve a tabla: Szlovak, Lengyel, Cseh matrica. Gondoltam ha ilyen bunko, akkor veszek a Cseheknel a hataron.
Előzmény: Hülyesamu (2885)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2888
No, akkor én is írnék egy gyors kis összefoglalót. Általában véve a cseheknek sikerült tartaniuk a szigorú moonoton csökkenő tendenciát, már ami a színvonalat illeti. Csak felsorolva, hogy mi nem jött el a honlapon ígértek ("confirmed", ami már így is szerény volt) közűl: francia Mirage-2000 (volt helyette két F1-CR, ezek talán még jobbak is), amcsi F-16, komplett Belga légierő (Augusta A-109, Fouga Magister, F-16, Alpha Jet), szlovén Bell-412 (felejthető). A Kanadai CF-188 is néha feltűnt, hogy tudniillik lesz, de nem lett. Ezt még sikerült megtetézniük a kordonnal (á la Kecskemét), azzal a különbséggel, hogy Kecsón legalább van egy pár földsánc, ahova fel lehet kapaszkodni fotózni, itt én nem találtam semmit. Az időjárással volt a legkevesebb gond, bár mindkét nap esett.

A dinamikus program a várakozásoknak megfelelően gyenge volt, bár az a kevés meghívott katonai gép, ami repült, jó volt. A cseh gépek (Gripen, ALCA, Mi-24) elég vérszegény programot repültak, talán az ALCA volt érdekes, a Kecskemétihez hasonló programjában még több negatív túlterhelésű manőver volt.

A fő látványosság, a Sztrizsi, persze megérte a pénzét. Egyrészt 10 utánégetőnek azért mégis csak van hangja, másrészt igyekeztek gyakorlatilag minden biztonsági előírást egyszerre megszegni, de ez nem sikerült nekik, csak külön-külön. De azért így is jó volt. A gépek szinte minden manőver alján alig 30 méteren voltak, a kifutópályánál jóval közelebb voltak (gyakorlatilag a kordon vonalában), minden manőverük (na jó: szinte minden) a közönség felé mutatott, és egyszer-egyszer olyik gép át is repült a közönség felett. Ezek persze mind-mind látványos és elegáns dolgok voltak.
Maga a program teljesen eltért minden eddig látottól, egyrészt nem igyekeztek smmilyen összetett manővert bemutatni (szemberepülések, kötelékorsó, stb.), megelégedtek azzal, hogy folyamatosan áthúzogatnak a közönség felett, még alakzatváltást sem csináltak túl sokat. Először egy négyes formáció szállt föl, majd a szóló gép, és a program első felében egy ötös ékben repültek, majd az egyik gép leszálltával a maradék négy gyémántban nyomta az ipart, utána még három leszállt, és a maradék nagyjából azt a szólót repülte le, amit reggel is.

A portugálok (Asas de Portugal) kb. ugyanazt repülték, mint Zeltwegben, csak az egyik gépnek szombeton elropmlott a füstölője, így a program végén a szívet csak félszívvel tudták fölrajzolni az égre, de a kommentátor segített magán, és javasolta, hogy a másik felét képzeljük az égre :)
A szlovák MiG-29 egy átlagos programot repült, tőlük a légiharc-bemutatóra lett volna szükség.
A szerbek mindent elhoztak, és a tőlük várható elég jó műsort csinálták, a Jurom és a Super Galeb a közönségnek gurulás közben a forszázst is bekapcsolta.

















Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2887
Ugyanez.
Előzmény: prod (2886)
prod Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2886

A magyar határon volt egy bódé, ahol vettem cseh matricát, de szlovák nem volt. Utána próbáltam 4 kútnál, de sehol nem volt szlovák. Ezért nem vettem. :-)))

 

Előzmény: Hülyesamu (2885)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2885
Komolyan a cseh határon befelé megvetették veletek a matricát??? Mert ez elég kemény. Nekem egyébként ellentétes élményem volt: szombaton először a határ utáni (Pozsony-Jarovce) ÖMV benzinkútnál, majd Kuty környékén egy Slovnaft kútnál, majd hazafelé a cseh határon akartam szlovák matricát venni, eredménytelenül... Viszont Kuty-nál volt cseh, sza én már azzal értem ki a határra, tavaly is Szlovákiában vettem meg.
Előzmény: Zivos (2884)
Zivos Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2884

Szerintem siman megerte kimenni, az egyik legnagyobb elmeny volt a Sztrizsi szolo, meg a csapat is. Nem tudom szombaton, hogy volt de vasarnap 20 meter magasan, a kordontol szinten 20 meterre volt 2 0.7-0.8 machos athuzas (ebbol egyik 4 Mig 29). Hat azt megereztuk az biztos :-). Awacs sem mindennapos, de nem tudtuk kivarni a sort ...

 

A Cseh hataron volt egy "kis lehuzas", a hataror szerint nekem mar ott kellene lennem matricamnak. A bode persze oda 20 meter, de az mar nem jo. 300-300 Cseh + Szlovak koronamba kerult, de utana mar nem is vettem meg a Cseht. Hazafele inkabb kerultem egy kicsit Hodonin fele. Persze zsebbe ment, papir semmi rola. Aztan 200 Szlovak Koronaert adtak 121 Cseht (hivatalos papirral), mert tenyleg nem volt nalunk eleg Korona. Ez nalam 150 -et ert volna. Hat nem zartam a Cseheket a szivembe az biztos.

 

Miert lenyeges ez? Mert maradt a belepok utan 70 Koronank. A ruszki IL 76 -ba meg 30CK/fo volt a belepo ... En maradtam inkabb kint, mert az egyik srac tudott oroszul, a masikat meg nagyon erdekelte, pedig 250 forintot nekem is megert volna. Ott olyan uzletesek folytak ... Szerintem Mig 29 fekezoernyot is tudtunk volna venni, ha kellett volna :-). Pilotasisak, tisztisapka, meg a hivatalos Mig 29/Sztrizsi/Russian Knight dolgok. Nyugatinak 1.5x annyiert, mint akik ertettek Csehul.

 

A Tu154 -be sem jutottunk be, mert a fele annyi sort sem vartuk ki. A biztonsagra nem voltak kenyesek a Csehek, volt ott 5 meteres athuzastol kezdve, szembe leszallas (Sztrizsi) minden. Lesz meg ott gond valamikor szerintem.

 

Osszesegeben 10k -t megert az egesz, szivesebben adtam ki (a hatarorok kivetelevel), mint Kecskemetre az esetleges 9k -t.

Directeur Creative Commons License 2005.09.12 0 0 2883
Sziasztok!

Talán nem áll túl távol tőletek a téma.
Tudtok valamit a héten a bakonyban rendezendő katonai bemutatóról? Pl. mi lesz ott, légijárművek típusai, darabszám, s a megközelíthetőség, plussz egyéb infók, mint belépő ha van illetve lezárt utak és pontos helyszín.
Köszi!
Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2882
Háj, én is megérkeztem épségben...

Még tart a másolás a gépről, addig egy kis ízelítő...

Kele64pisti Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2881
Szerbusztok!
Itt is néhány kép brno-ból

Kele
prod Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2880

Bocsánat, én maradtam le valamiről? Aláírást is gyüjtsünk, hogy csak az adott két helyre lehessen menni? :-)

Én például nagyon szerettem volna menni idén Párizsba (repjegyem, szállásom kifizetve), mégsem jött össze.

Kint voltam Brno-ban. Hát voltam jobb rendezvényen is, de nem bántam meg.

Nem lehet mindig, minden tökéletes.

 

Előzmény: Allesmor Obranna (2879)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2879
Emberek!
Be kell fejezni ezt a szerencsétlenkedést!
Most így a szezon végére lényegében a teljes topictagság belátja, hogy a rémrossz prognózisok ellen (angol-ny.eu-ra silányult repnapok) a legjobb szer: Moszkva!
Akár a MAKSz, akár a repülőcsoportok fesztiválja páros években (többesszám még túlzás, tavaly volt az első és talán lesz folytatás) olyan repülős esemény ahol tényleg az van, amire mindenki vágyik.
Ha régi-új orosz gépek akkor az, ha amcsi gépek, akkor az is, de még a ny.eu-s kötelékek és az ilyenkor "megőrült" Mirage is ott van.
Minden.
Ha kell akkor a régi Taszár-fíling is, mert pl.: én azóta most láttam először 23-ast repülni...

És a pénz.
Nos, én munkanélküliként szántam rá magam, de ezt senkinek sem ajánlom.
Drága?
Nem olcsó, természetesen Zeltweg is kevesebbe van, de bőven megéri.
Nem lehetetlen és az ororszok sem eszik meg a szerencsétlen káeurópait, mint azt itt gondolja az ember.

Arról beszélek amit láttam.
Ezeknél ott kint minden MAKSz-ra jut valami új, pl. már most tudható, hogy a Vityjazi is jövőre mutatkozik be a 35-ösökkel, továbbá nagyon úgy fest, hogy egy Szu-15UTI is repképes állapotba kerül addigra. Vagy máskorra.
De hát ott a többi.
prod Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2878
Így talán jobban látni.
prod Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2877

Azért az oroszokon kívül is volt esemény. A szó legszorosabban vett értelemben!

Az elejét figyelni!

prod Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2876
Áthúzás a nézők felett. :-)
prod Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2875
prod Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2874

Én is adok egy két képet Brno-ból. Vasárnap.

 

Strizsi
Captain Thomas Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2873
Ejj, de szép képek vannak itt :) Hátha egyszer ide is eljönnének, sőt, egy áthúzás erejéig még köteléket is repülnének a hazai Mig-ekkel...tudom, ilyesmitől nem nagyon kell tartani.
su37 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2872
 Még egy kép.
su37 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2871
Hello Feelgood! Szerintem mi egymás mellett álltunk. Nem?
Előzmény: Dr Feelgood (2868)
su37 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2870
    Küldök egy képet én is Brno-ból
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2869

Nem semmi ilyen szoros köteléknél infracsapdát dobálni. Nem tudja a mögötte repülő gép beszívni?

 

Előzmény: Dr Feelgood (2868)
Dr Feelgood Creative Commons License 2005.09.11 0 0 2868

 

Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.10 0 0 2867
Egy kis ízelítő:





Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!