Keresés

Részletes keresés

havelina Creative Commons License 2006.05.08 0 0 257

Ezert irtam: nagyobb osszegu vasarlas.

Jelenleg a sales tax NYC-ben tobb mint 8%, de szamoljunk  8%-al.

Ha veszel valamit NYC-ben $1000-ert, a sales tax $80. Ugyanez a Newport mall-ban

$30. Oda-vissza ut a Path train-en $3. (Egyiranyba $1.50. Ez jelenlegi adat. Amikor utoljara arra jartam, 5-6 eve, ez $1 volt)

Szoval megsporoltal $47, de lehet hogy tobbet, mert nem biztos, hogy NYC-ben az alapar nem volt tobb.

Persze ido penz, en lehet, hogy csak megvennem NYC-ben, es nem vacakolnek az utazgatassal. Mas kerdes, hogy soha nem koltoznek NYC-be, a frasz jon ram, ha csak ra gondolok.

Előzmény: harangszó (254)
-Survivor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 256
ja, olvasom, hogy tele van tomkodve minden kutyu-kacattal, de pl. ennyi penzert meg memoria kartyat sem adnak hozza.....
piha!
:-))

Features
Canon EOS 5D Digital Camera

blabla...

blabla...

blabla...

aztan,

Memory: This digital camera does not include a memory card. Get the most out of your camera by adding a 1GB or larger CompactFlash™ memory card. How much memory do you need? Click here to find out.

Note: Lens not included

na! hat meg lencse sem??
az ures lyukon kell kukucskalni 3000 $-ert???
:-))))

.


Előzmény: -Survivor (255)
-Survivor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 255
gondoltam, megnezegetem ezeket a fotos cuccokat a circuitcity-nel, ha mar ugysem ertek hozza, de ajanlgattam:-))
ez pl. nem fer a fejembe...mi a franc kerul ennyibe egy fenykepezogepben? aranybol van?

Canon EOS 5D Digital Camera
CAN EOS5D Price was: $3299.99
You save: -$165.00
You pay: $3134.99
Mail-in rebate(s): -$300.00
Price after rebate(s): $2834.99

raadasul a customer rating-je is csak 4-es( 23 ratings alapjan, mondjuk az ar/ertek arany a legalacsonyabb; 3.9 ......de a tobbi ertekkel sem buszkelkedhet nehany mas geppel osszehasonlitva.

ennyi penzert kis szerencsevel ketto darab tenyleg jo allapotu hasznalt autot lehet venni.
:-)))

.
harangszó Creative Commons License 2006.05.08 0 0 254
$3 oda vagy vissza is. Mer' akkor min $200-at kell vásárolni, hogy kijöjjön a jegy 5ára. :)
Előzmény: havelina (253)
havelina Creative Commons License 2006.05.07 0 0 253

Meg egy adalek sales tax temaban NY-ban es NJ-ben lakoknak:

New Jersey egyes teruleteit "Urban Enterprise Zone"-nak jeloltek. Ezekben a 6% NJ sales tax helyett csak 3%-ot szamolnak fel.

Egy ilyen a Newport mall Jersey Cityben. A mall mellet egy oriasi Ciurcit City uzlet is talalhato.

Ez a mall konnyen megkozelitheto New York-bol Path trainnel, ami a 33-ik utcatol indul (Broadway es 6th Avenue keresztezodese) es $3-ba kerul oda-vissza.

Ez olyan mint a subway, csak mas neve van. Ahogy atmegy a Hudson alatt, az elso megallo Newport/Pavonia, par percre a malltol.

Vigyazni kell, hogy a Journal Square fele meno szerelvenyre szaljunk fel, es nem a Hoboken fele menore.

A Path trainre szinten fel lehet szallni NY-ban a 23-ik,14-ik,9-edik es Christopher utcanal.

Ha autoval megyunk, a mall a Holland tunnel NJ bejaratanak kozvetlen kozeleben van.

Talan nagyobb osszegu vasarlasnal megeri atmenni a 3%-os sales tax miatt.

 

En mar  5 eve elkoltoztem NJ-bol, de emlekszem, hogy a Newport mall (es egyebb uzletek a kornyeken) parkoloi tele voltak NY rendszamu autokkal.

 

harangszó Creative Commons License 2006.05.07 0 0 252
Nálunk pl. a ruhát sem. Semmit amit magadra vehetsz.
Igy alakult ki a vita, hogy a ridikül adozzon-e vagy sem.
Itt a szervíz sem adózik.
Előzmény: havelina (251)
havelina Creative Commons License 2006.05.07 0 0 251

Van agy par allam (Alaska, Delaware,Montana,New Hampshire,Oregon) amelyben nincs state sales  tax. Ezek kozul Alaskaban lehet helyi sales tax, a tobbiben nem.

Azokban az allamokban, ahol van sales tax, az elelmiszert gyakran nem adoztatjak.

Előzmény: harangszó (249)
harangszó Creative Commons License 2006.05.07 0 0 250
Ha mailen veszed és nem abban az államban lax ahonnan küldik megúszhatod.
Bár a törvény azt mondja, hogy ilyen esetben neked kell befizetned az adót. De senki nem fizeti.
Előzmény: Coolplay (247)
harangszó Creative Commons License 2006.05.07 0 0 249
Sales tax van. Sosincs benne az árban. Államoktól függöen 5.5%-9%
Előzmény: Coolplay (247)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 248
thx :)
Előzmény: harangszó (242)
Coolplay Creative Commons License 2006.05.06 0 0 247
Szerintetek itt sincs az árokon áfa?
Mivel nagyon jó árak az itthoniakhoz képest kéne vennem pár cintányért is :)
http://www.musiciansfriend.com/perc/navigation?N=100001+304727
-Survivor Creative Commons License 2006.05.06 0 0 246
a telen vettem HP laptopot naluk... jol jartam: cakk-pakk $300 instant&mail in rebate+ingyen all in one nyomtato + cca $50 erteku rewards pontok, amit levasarolhatok.
elotte ilyeneket vettem, mint memoria kartya, stb. instant es MIR-el egyutt mindig kb. fele ar jott ki, mintha a hivatalos HP vagy Compaq online megrendelest hasznalnam.

.
Előzmény: harangszó (245)
harangszó Creative Commons License 2006.05.06 0 0 245
TV-ben is.
Most vettem egy plazmát náluk, beletettek 3 év garanciát, beszerelést, szállítást (110lb).
Este megvettem, másnap délután kihozták, és következö reggel felakasztották.
Előzmény: -Survivor (244)
-Survivor Creative Commons License 2006.05.06 0 0 244

a fotos cuccokhoz nem ertek,
de a computeres dolgokban a circuit city jelenleg a legolcsobb NY kornyeken.
lehet, hogy camera temaban is.

http://www.circuitcity.com/ccd/home.do

 

.

Előzmény: Coolplay (241)
harangszó Creative Commons License 2006.05.06 0 0 243
Nekem küldik a fotót is meg a videot is.
Lexikonok.
Előzmény: areacode212 (239)
harangszó Creative Commons License 2006.05.06 0 0 242
2000-re NY-tól és 3200-ra LA-töl. Km-ben.
Előzmény: areacode212 (238)
Coolplay Creative Commons License 2006.05.06 0 0 241
A kinaiknál biztos jó képeket lehet majd csinálni :)
Megnéztem a bestbuy-t hát a bhnál úgy láttam sokkal drágább amit néztem obikat...
A meglévő 350d mellé szeretnék
egy canon 70-200 f4, és egy 580ex vakut, meg valami szuper nagylátot...
Vagy még egy amit szertnék az a sigma 17-70 f2.8-4.5(mindenhol nagyon dicsérik, és nem is vészes az ára..) a kitobi leváltására :) DE van az a 50fixem 1,8...
Szupernagylátó talán a tokina 12-24 lesz.
A sigma 17-70nel meg a tokina 12-24el az baj hogy csak kis méretű szenzorra jó, de ha veszek egy filmes gépet szeretném mindent kihasználni tehát bonyolult a dolog :)
De viszont fullrrame-es érzékelös gépem nem most lesz...
De ezekre mind biztos nem lesz pénz.. Telét meg vakut mindenképpen szertnék...

areacode212 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 240
Jo kerdes....:) Teljesen helytol meg embertol fugg, de szerintem chinatown a leg lazabb kornyek ilyen szempontbol! Ott soha nem volt meg problemam a kepekbol....

sok sikert

ac
Előzmény: Coolplay (235)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 239
... a vastag katalogust amiota tudom ingyen adjak, bar a hatoldalan van ar, de ingyen osztogatjak a bejaratnalmeg kuldik postan rendszresen....

udv

ac
Előzmény: Coolplay (235)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 238
MERRE lax "harangszo"?
Előzmény: harangszó (236)
harangszó Creative Commons License 2006.05.05 0 0 237
A B&H választéka kiváló. Nem tudom mit akarsz venni, de nézd meg a Best Buy szájtján. Ez egy egész országra kiterjedö lánc, nagyon liberális visszaviteli politikával.
A Smile a 36. uccánál van.
Előzmény: Coolplay (235)
harangszó Creative Commons License 2006.05.05 0 0 236
Hála Istennek én onnan 2000 km-re vagyok.
Előzmény: Coolplay (235)
Coolplay Creative Commons License 2006.05.05 0 0 235
A bh a legszinpibb lehet annál maradok.. A smile photonak nem találtam internetes webáruházat. Két éve voltam kint newyorkba és véletlen loptam onnan a bh boltból :)
Méghozzá a katalogusukat azt a marha vastagot franc se nézte hogy ez is pénzbe kerül :)De nem volt probléma simán kisétáltam vele... persze csak utána vettem észre hogy 7,valamennyi dollár...New yorki embereket könnyen lehet fényképezni?(mennyire nézik jó szemmel?)
Ja és álltolag egy srác mondta hogy a bh boltban van egy magyar eladó is..., valóba nagyon jó kis bolt az csak akkor még nem érdekelt a fotózás.....
Találkozhatunk majd, az egész julius hónapba kint leszünk a családdal...
harangszó Creative Commons License 2006.05.03 0 0 234
Nem igy van.
Pl. a Smile Photo-nál kaptam a legkedvezöbb dealt.
De ha te jobban tudod....
Előzmény: areacode212 (233)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 233
Hello!

Hat a Broadway-t hanyagolnam ha csak nem akaro, hogy athuzzanak mert gyakran megesik, hogy az ar amit kialkudsz /mert ezek ilyen helyek/ peldaul egy body eseten, szigoruan a body-ra ertendoek es azon kivul mindenert fizetned kell amiket viszont egy rendes boltban SZERIA tartozekkent a dobozban talalsz... Peldaul a kabelekert a toltoert az aksiert a haszn ut mut ert etc. etc. Meg a termekek eredete is ketseges bar ha nem erdekel a garancia akkor ez nem igazan mervado! Valamint eleg gyakran olyano dolgokat adnak el amiket elotte a boltban bemutato darabkent mar vagy ezer otszaz ember vegig b********ott..... Bar ez is olyan, hogy kinek mi jon be! :)
S vegul az esetek egesz kis %-ban szerintem lehet eleg jo uzletet is csinalni!!!! :)
Ha jo arakat es megbizhato termekeket akarsz akkor legelsokent a "B and H"-javaslom
B&H Photo Video ami egy hatalmas aruhaz! Ennek van egy hasznalt cikkek osztalya/ a website-jukon erre is szet lehet nezni/ is ahol neha kincseket lelhet az ember!!! :)
Penteken du 3 tol vasarnap reggelig nincsenek nyitva!
Ajanlanam meg az Adorama Photo -t ahol hasonlo vagy neha olcsobb arakat talalsz...Itt is talalsz pro-termekeket.
Vagy van meg a J and R ahol mar inkabb a hetkoznapi felhaszanlok szamara talalhato mindefele kuty bar mostanaban nyitottak egy kulon allo boltot csak a fotos cuccaik szamara! Biztosan erdemes szetnezni!

A weboldalukon minden arat infot megtalalsz! Ja azt meg ne felejtsd el, hogy az arakhoz mindenhol hozza jon meg a forgalmi ado ami mostanaban 8.21% korul mocorog!

Kellemes bongeszest!

Ha van kedved irj egy mailt aztan osszefuthatunk amig itt vagy!

udv

ac212:)
Előzmény: Coolplay (230)
harangszó Creative Commons License 2006.05.03 0 0 232
A "Brodvén" találsz. Ne beszélj magyarul. Szatmáriak.
Előzmény: Coolplay (230)
redbull LB Creative Commons License 2006.05.02 0 0 231
Sziasztok!

Gondoltam beírom:

Valaki követi ott kinn közületek az amerikai focit? (van 2 csapat is a New York Jets és a New York Giants...)

csak éárdekel ezért kérdem mert itthon nagyon fejlődik a sportág...(én is jáccom illetve hát azon vagyok még egy edzésen vooltam csak a North Pest Vipers nél...)

üdv
Coolplay Creative Commons License 2006.05.02 0 0 230
Köszönöm mindenkinek mégegyszer a segítséget nagyából összeállt a kép hogy mik a lehetőségek....
Most nyáron kiugrunk egy hónapra...., nem tudtok véletlen olyan boltot ahol jó áron árulnak fotos cuccokat? ebayt hanyagolnám.......
areacode212 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 229
pontositasa=korrekcioja

bocs a felrerteheto fogalmazasert!

:)
Előzmény: -Survivor (227)
harangszó Creative Commons License 2006.04.24 0 0 228
Pénzt hozzál. Fontosch.
Előzmény: reservoir (226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!