Keresés

Részletes keresés

Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 440
Igen mi? :-)
Előzmény: nemszilvi (438)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 439

Egyébként szép csendesen rá fogom venni őket, hogy kóstoljanak meg minél többféle ételt. Szerintem a legtöbb szülő ezt már mesterien csinálja.

Én, nagyon szeretem a görög konyhát. Szoktam is főzni, de igazából nem tudják, hogy milyen nemzetiségű , amit esznek. Lesz majd kint nagy csodálkozás.

 

A kényeztetésről pedig annyit, hogy szerintem az egyik legalapvetőbb jogunk és szükségletünk, hogy (amennyiben lehetőségeink megengedik) azt és annyit együnk, amit szeretünk. Jó étvággyal és örömmel.

Kinek a pacal, kinek a görögsaláta.

Előzmény: Jacques de Molay (437)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 438

Igen.....

Előzmény: Jacques de Molay (437)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 437
Magyarul el vannak kényeztetve, ahogyan te is. Egyébként van csirke a görög konyhában...
Előzmény: nemszilvi (433)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 436
Tejből? Görögországban olyan tej van, hogy a legjobb magyar biotej is csak belépőszintnek lenne elég. Minek viszel oda tejet?
Előzmény: kukaca (434)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 435
Látod, az én uram meg minden reggel eszi a csokisműzlit...
Előzmény: kukaca (434)
kukaca Creative Commons License 2006.07.12 0 0 434

Én személy szerint halat eszek hallal meg egy kis halat is, meg mindent ami úszni tud :)))

Pörkölt és műzli kilőve!

Tejből és rendes kávéból azért feltankolok, ezek nélkül megáll az élet.

 

Remélem halat még lehet kapni Paralián!

Előzmény: Jacques de Molay (427)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 433

Figyelj, ezek jólnevelt, udvarias, kedves gyerekek. De pl. csak a csirkét szeretik, én is ilyen vagyok. Ilyen az izlésünk. Párizsban is ugyanezt csinálnánk...Alig várják, hogy ehessék azokat a zacskós izéket. Meg a mindenféle finom gyümölcsöt, fagyit stb.

Majd az apjuk eszik helyettük.

Előzmény: Jacques de Molay (432)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 432
Na, alakul :-)

Szerintem _semmit_ se vigyetek, ez komoly. Továbbá gyerekeket meg kell nevelni, nem hülyeségekkel etetni. Igen, tudom, milyen gyerekkel.
Előzmény: nemszilvi (431)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 431

Elnézésedet kérem...

Nyíltszíni öngyilkosság megfelel??? Legalább kevesebben mennek Paraliara....

Előzmény: Jacques de Molay (430)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 430
Írtam én, hogy bunkók vagytok? Nem.
Előzmény: nemszilvi (428)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 429

....bunkók....

Előzmény: nemszilvi (428)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 428
Köszönjük szépen, nem szeretjük a pörköltet se... és bukók sem vagyunk....
Előzmény: Jacques de Molay (427)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 427
Hát persze. Paraliára megyünk és visszük a müzlit és az előfőzött tésztát itthonról, mert ott gyanús a kaja. Megáll az ész ...

Egyébként nem kell félni, lehet pörit és rántotthúst enni Paralián, minden magyarul van kiírva, felkészültek rátok.
Előzmény: nemszilvi (425)
kukaca Creative Commons License 2006.07.12 0 0 426

Jó utat és pihenést az egész családnak!

 

Üdv

Cs

Előzmény: nemszilvi (425)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 425

Kedves BalazsAttila!

 

Köszönöm a segítségedet, tegnap este végül mi is hasonló eredményre jutottunk. Persze azt is beleszámítva, hogy a gyerek, az nem egész felnőtt, leginkább kajálás tekintetében.

A reggelihez visszatérve, azért viszünk müzli-tejeskávét, mert azt szeretjük. Ilyen egyszerű. A táskába befér, busz elbírja, ott is azt vehetném meg a helyi boltban, csak drágábban gondolom.

Főzőcskézni biztos fogok majd, elsősorban a kislányok miatt, akik semmi gyanús külsejű izét nem esznek meg (az én fajtám mindkettő), viszont imádják a vízzel összefőzhető kész zacskóstésztákat és a tejjel simán higítható gyümölcsleveseket. Elkövettük azt a hibát, hogy ilyeneket itthon nem kapnak, így számukra ez is a nyaralás része. De szerencsére ez is elfér a táskába.

Egyébként meg azt gondolom rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszünk majd. Hála istennek finom meleget mondanak a jövő hétre, szerintem nem is kívánjuk majd a nehezebb kaját.

A férjem meg majd eszik azt és annyit, amennyi belefér.....

Akinek van gyereke, tudja, hogy így megy ez...

 

nemszilvi

Előzmény: BalazsAttila (424)
BalazsAttila Creative Commons License 2006.07.11 0 0 424
Kedves NemSzilvi!

Mi tavaly 3-an 400 € költötünk el, ugy hogy nem föztünk othon. Igaz nekük a reggeli mindig kiesett.

" ...-tej 0.85-1.4,sör 0.5, 6db 2.8 ,kenyér 0.6 . dinnye 0.4-0.55 érdemes katerinibe beutazni Kb 7-8 km ott kettő LIDL áruház is van az egyik a thesshaloniki felé vezető úton! sör0.5-ös 0.3, tej1l 0.5, saláták nagy választékban harmadáron!..."

"benzin 1.049"

Na kb. ezekel az árakal számolj és gondolkodjon azon hogy kell-e neked az othoni müzli+tejes kávé.


Mi kb. fejenként 100 € költötünk emmelé még 75€ egyebekre + a fak kirándulások.

Üdv,
Előzmény: nemszilvi (423)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 423

Kedves, számszakilag teljesen igazad van. Ez összeadva tényleg 800 euró. A kérdés csak annyi, hogy hajlandó-e az ember ennyi pénzt 1 hét alatt elkölteni.

Tudom az érvet, nyaralás alatt az ember ne spóroljon, stb. Ez is igaz, de szerintem az is jól érezheti magát, aki nem tud/ vagy nem akar magyar forintra átszámítva 220-230 ezer forintot 1 hét alatt elkölteni.

Tehát, nem szeretnék 10* tavernában enni, csak mondjuk 2*-3*, egyébként gyros ( a férjemnek), gyümölcs, kígyóubi stb. (a lányoknak és nekem), reggeli itthonról (műzlik és tejeskávé)+ tej, ill. valami finom kifli, kenyér, a szintén itthoni felvágott mellé, minden nap fagyi és sült kukorica (imádom!!!!!). Aranyat és ezüstöt nem készülünk venni, se bőrárut, hála az égenk focimez sem szerepel a kívánságlistán, talán 1-2 csatt, meg ilyen lányos izék... Meg persze a motor a férjemnek.

Ne értsetek félre, nem spórolni megyek oda, biztos sok olyan apróságot fogunk venni, amit a felnőtteknek eszébe sem jut, de én a Balaton partján sem lennék hajlandó ennyit pénzt elszórni.

Az persze igaz, hogyha 15 évvel fiatalabb lennék és a barátaimmal mennék, az megint más tészta lenne....

Előzmény: kukaca (421)
laveusa Creative Commons License 2006.07.11 0 0 422
Szia.Vasárnap indulok Pécsről .Két gyerek 8-10 évesek.
Előzmény: nemszilvi (420)
kukaca Creative Commons License 2006.07.11 0 0 421

Noakkor lássuk csak...gondolom nem mindennap akartok zacsiskaját enni, tehát min. 5-ször fogtok tavernában vacsizni és ebédelni, a legócsóbb kaja/menü ismereteim szerint 8-10 euro X 4 X 2 X 5= ez kapásból 3-400 euro.

Plusz a reggelik 4 főre, mindent úgysem tudsz itthonról vinni és ha minimálisan 2-3 eurot számolunk fejenként egy reggelire (ez max tej pékáru vmi szalámiféle + zöldek). Megjegyzem a tej literje kint 1,5 euro, de azt érdemes tartós tej formájában vinni egy kockával. Ez nem tétel, max 50 euro összesen.

Robogó bérlés valami 20-30 euro közt van.

Fagyi, üdítő, pia, esetleg extra kaják, apró ajándékok az itthoniaknak, SZVSZ 100 euroba szűken belefér.

Csak a legminimálisabb költségekkel, erős spórolással számolva is 5-600 euro jön ki. Persze ezt még lehet faragni is meg túlszárnyalni is, kinek mik az igényeik.

Szóval nehéz így kiszámolni, én tuti elvinném a 800-at, bár az én gyerekeim kicsit jobban el vannak kapatva, de ez már az én gondom.

 

Üdv

Előzmény: nemszilvi (420)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 420

Köszönöm a segítségeteket!

A fejenként 100 euró nekem is reálisnak tűnik (pláne nem diszkós-ivós-bulizós nyaralásra készülve), természetesen a tartalék kártyával kiegészítve.

Kérdezné, hogy indul-e más is a hétvégén???

Úgy látom elmúlnak az esős idők arrafelé.....

Előzmény: Juchy (419)
Juchy Creative Commons License 2006.07.11 0 0 419
Ja és egyetértve Kukaca úrral még annyi, hogy tartalékpénz a kártyán mindenképpen legyen veletek. Ez nagyon fontos! Bármi megeshet.
Előzmény: Juchy (418)
Juchy Creative Commons License 2006.07.11 0 0 418

Szerintem ha minden ki van kalkulálva, akkor plusz költöpénznek fejenként 100eurónak elégnek kell lennie. Ha ajándékokat is vásárolok még akkor is.

Nekem  elég volt úgy, hogy vettem ezüstöket is.

Előzmény: nemszilvi (417)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 417

A nemszilvi hosszú.... A vezetéknevem és a keresztnevem is olyan, amiből pillanatok alatt lehet Szilvit csinálni. Ez pedig néha kicsit terhes már.

Busszal megyünk, viszünk olyan félkész-zacsis kaját magunkkal, ami kicsi helyen elfér és egyszerű aztán megcsinálni (pl. gyümölcsleves, ahhoz csak tej kell). A gyerekek leginkább gyümölcsös-salátásak. Én is. A férjem sem rajong a tengeri herkentyűkért. Nincs szándékunkban 80-100 eurós vacsorákat csapni.

Bérelni talán a férjem szeretne valamit 1* 2* (motor stb.), de gondolom ez nem valami nagy összeg.

A gyerekek jólneveltek, nem követelőznek, 1-1 fagyi, sült kukorica.

Légkondi nem kell, a munkahelymen sem győzöm kikapcsolni, mindenem fáj tőle. Egyébként is panelban lakunk...

A strancuccról azt hallottam nem igazán drága, talán 1-2 gyékény vagy gumumatrac belefér.

Ennyi, nekem a 800 euró kicsit soknak tűnik, agyon is csapnám őket, ha ennyit akarnának elkölteni 1 hét alatt.

Előzmény: kukaca (416)
kukaca Creative Commons License 2006.07.11 0 0 416

Miért nemszilvi!?

:)

 

Szóval, ha a gyerekek szuvenír tekintetében nem túl "nagyétkűek" és levonjuk a fak programok és az odajutás költségét, akkor kajára és egyéb apróságokra én minimum 800 eurot mindenképpen magammal vinnék + biztonsági tartalékként a kártyámon egy 50 eFt-ot erre a célra elkülönítenék.

De mondom ez nagyon relatív, plusz kiadást jelenthet a kajákon kívül még sok apróság, amikből rögtön összejön 1-200 euro kiadás. Kérdés, hogy busszal vagy kocsival mentek, béreltek-e ott valami járművet vagy buszoztok? A klíma az apartmanban fizetős-e, kell-e egyáltalán nektek? Visztek vagy majd ott vesztek egyéb tengerjáró herkentyűket mint pl matrac, cipő, sznorkel cucc, napernyő stb.

Ezek mint írtam mind apróságok, de számolni kell velük. És még sorolhatnám...

Én még nem voltam Paralián, de az infók alapján inkább kicsit több költséggel számoltam, mi augusztus közepén megyünk.

 

Üdv

Előzmény: nemszilvi (415)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 415

Az ügyben adjon nekünk valaki tanácsot, hogy 2 gyerek és 2 felnőtt 1 hétre kb. mennyi pénzt vigyen magával. Apartman, önellátás,  1-1 vacsi, a fakultatív utakat nem számítva, mert arra már kiszámoltuk a pénzt.

Péntek reggel indulunk...

Köszi!! (semmiképp) nem szilvi

kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 414

Attila!

 

Semmi gond, én kérek elnézést!

 

Üdv.

Előzmény: BalazsAttila (410)
kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 413

Hi

 

A hűtőtáskával az a baj, hogy kb 2-3 db-ot kellene vinni belőle. Egyben csak az italok lennének! Amúgy nem rossz ötlet, csak az a kérdés, hogy az apartman ahova megyünk, milyen hűtővel van felszerelve, mekkora a mélyhűtője, ha van neki olyan.

De nem is így kellene mennünk nyaralni, hanem ahogy az egyik ismerősöm idézte:

" Zokni, gatya, 10 millió dollár."

 

Üdv

Előzmény: paralia2006 (409)
kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 412

Hálás köszönet Juchy!!

Már csak euro-t kellene venni viszonylag olcsóbban :((

Előzmény: Juchy (411)
Juchy Creative Commons License 2006.07.10 0 0 411

Na megtaláltam.

Az utazási iroda neve amivel mi mentünk kirándulni Pieria Travel.

A kirándulások amiket szerveznek:

 

                         felnőtt         gyermek

- Meteora         28 euró        23 euró

- Skiathos        40 euró        30 euró

- Athén            40 euró        30 euró

- Olympos        25 euró        20 euró

- Florklóreset   20 euró        15 euró

- Kalózhajó      20 euró        12 euró

- Waterland     35 euró        30 euró

- Tessaloniki    20 euró        15 euró

 

Ezt tudom ajánlani, mert csak ezt ismerem, de mint már írtam lépten-nyomon utazási irodába botlik az ember.

 

"KALÓZHAJÓ (PIRATEN)

Kitűnő alkalom arra, hogy a görög napfényt hajókázva élvezhessék. A hajó reggel indul a kikötőből. Először délnek veszi az irányt, majd kb. 45 perc múlva kiköt az Olymposz lábánál, ahol a hajóról leugrálva lubickolhatnak a tengerben. Ezután északnak indulnak és kikötnek egy tengerparti részen, ahol a kapitány megvendégeli Önöket egy ebéddel."

 

"SKIATHOS

Utazás autóbusszal a Voloszi kikötőig, majd áthajózás a gyönyörű partszakaszairól és bizánci templomairól híres Skiathosra, ahol két városban (Koukounaries: strandolási lehetőség, Skiathos), szabadprogram keretében indulhatnak a sziget felfedezésére. Visszatérés a késő esti órákban."

Előzmény: kukaca (407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!