Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Hehe164 2013. dec. 22. Creative Commons License 128673

Nem lesz könnyű dolgod.

A már egyszer rossz beállításokkal kiexportált képet nem lehet egyszerűen javítani. A nemlétező képinformációkat nem lehet visszaállítani. Sima vonalas rajzok esetén talán a "pixelesedés" megszüntethető.

Szerkeszteni pedig nem fogod tudni sem a "Word", sem a "Photosop" programmal, ne is akard.

Tehát meg kell próbálnod rendbehozni a képet célprogrammal, lementeni .svg formába, azután a kész képet kell beillesztgetned a Word/Photoshop/akármibe.

Erre van ingyenes megoldás, pl ez: http://www.inkscape.org/en/

Előzmény: pajti81 (128669)
Jahno 2013. dec. 22. Creative Commons License 128672

Mindig mentek ezek az előtelepítős viták, most Dell lapost vettem ismerősnek és teljesen korrekt előtelepített Ubuntu volt rajt. Szépen bekérte a nyelvet, gépnevet, júzert, jelszót, egyből felajánlotta a wifi kapcsolatot is, satöbbi.

Jahno 2013. dec. 22. Creative Commons License 128671

AutoCades rajzot nem mindig lehet úgy pdf-be rakni, hogy bármeddig nagyítva jó legyen. Valószínű csak a lap mérete lett elkonfigolva és A/4es méretben mentetted ki. Itt a lapot a rajzhoz kell mérni, beállítasz A0 méretet, akkor az jó darabig részletes marad. Kicsit nagyítani nyilván csak pixelesen lehet.

Szerkeszteni viszont nem fogod tudni, Worddel különösképpen nem, PhotoShoppal meg pláne, ez 3 külön program. Egyik műszaki rajzot csinál, másik grafikus képeket buzerál, harmadik meg szövegszerkesztő.

pdf-en viszont magát a rajzot nem tudos szerkeszteni, egyszerűen erre valamilyen CAD szoftver való. Van amit 30 napos ingyenesként le tudsz tölteni, max azzal próbálkozz.

Doky586 2013. dec. 22. Creative Commons License 128670

Használd az eredeti fileformátumhoz (*.dwg) való ingyenes nézegető programot; vagy telepíts egy ingyenes PDF printer progit és abba exportáld ki..

pajti81 2013. dec. 22. Creative Commons License 128669

OFF

KÖZÉRDEKŰ KÖZLEMÉNY

Bocs mindenkinek, megértem, hogy segíteni szeretnétek, különben nem írkálnátok, de sajnos általánosságban értek számítógépekhez, de ehhez nagyon keveset, és sajnálom, hogy mindenkinek -beleértve sajátomat is - megnehezítem az életét, de a jó hír, látom a fényt az alagút végén, és szerintem a nyelvi problémák ellenére meg fogjuk érteni egymást! KÖSZÖNET MINDENKINEK és BOLDOG KARÁCSONYT! :)

ON

Autocadben meg lett tervezve egy eszköz, ami ki lett mentve jpg és pdf formátumban. Való igaz, a jpg sokkal kockásabb, de a pdf sem tökéletes. 3-400%os nagyításnál durván darabos,kockás lesz.

Először szeretnék kockák nélküli képeket, digitálisan lementve, amiket tudok szerkeszteni és nyomtatni. Lehetőleg nem autocadbe, hanem word, vagy photoshop stb mert ilyenekkel tudok dolgozni.

próbálom megfogalmazni érthetően :)

Előzmény: Doky586 (128665)
kürtök 2013. dec. 22. Creative Commons License 128668

Ha worddel akarod ezt megcsinalni, akkor meg az is egyszerubb, ha kinyomtatod egyenkent a kepeket, kivagod tapetavagoval, raragasztod egy a/4-es lapra es visszaszkenneled)) Ha nem vagy jartas pshopban, keress egy corel verziot ami ingyenesen lejön, vagy egy tryout-ot, abban a meretezes es az pozicionalas egyszerü.

Előzmény: pajti81 (128652)
Misland 2013. dec. 22. Creative Commons License 128667

Annyira éreztem, hogy JPG lesz, valójában ez a vicc egyébként. Én is épp ezt feszegettem volna, csak tegnap láttam, hogy Doky írt, így én már nem írtam. PDF kapcsolási rajzom van nekem is, ami vektoros, több 1000 %-ig is nagyítható.

Egy példa:

http://kernel.uw.hu/VESTEL-11-AK-19-PRO.pdf

De sokszor az ilyen rajzok is csak "sima" PDF-ben találhatók, ami nem ér többet egy JPG-nél.

Előzmény: pajti81 (128664)
Jahno 2013. dec. 22. Creative Commons License 128666

Ezzel nem. Ami jpg az olyan is marad. Erre utaltam nem rég, hogy általában ezeket nem jpg-ből vagy pdf-ből nyomtatjuk, bár egy jó minőségűből lehet, csak mondjuk forrásból közvetlenül szebb, bármelyik oldala, bármelyik metszet kijön belőle, méretezve, arányosan.

Doky586 2013. dec. 22. Creative Commons License 128665

Igen megpróbálom viccesen felfogni hogy műszaki autocad rajzot mondasz miközben egy jpg-ről beszélsz...

pdf esetén volna esély vektorgrafikusra ha közvetlenül a tervezőprogramból kerülne nyomtatásra, de ott se mindegyik pdf printer képes erre, ki kell próbálni melyik a jó. (van amelyik vektorgrafikus pdf-et ad de nem kezel pl vonalvastagságot, így használhatatlan műszaki célra)

"Lehet vele valamit kezdeni?"

Újra ki kell 'nyomtatni' vektoros pdf formátumba közvetlen a tervezőprogramból..

pajti81 2013. dec. 22. Creative Commons License 128664

te vicces fiu vagy Doky :)

Rajznak a szakrajzot értem, ami oldalnézetei az autocadban készült 3D-s tárgynak.

Igen, a jpg-s vagy pdf-es képet -nem nyomtatott formátum- értem, amik pixelesek. Lehet vele valamit kezdeni?

Előzmény: Doky586 (128654)
Kzella 2013. dec. 21. Creative Commons License 128663

Win 8 az új, de ki sincs csomagolva, az Xp-t szeretnénk megtartani az meg 32.

Nem én szerelem, csak a kérdéseket teszem fel.

Előzmény: Jahno (128662)
Jahno 2013. dec. 21. Creative Commons License 128662

Mehet mind a 4 is egy gépre, bár ha az első kérdés Win7, akkor nem értem miért kellene 32 és 64 bites is.

Előzmény: Kzella (128659)
Hehe164 2013. dec. 21. Creative Commons License 128661

Lehet.

Előzmény: Kzella (128660)
Kzella 2013. dec. 21. Creative Commons License 128660

Köszönöm

Előzmény: Kzella (128659)
Kzella 2013. dec. 21. Creative Commons License 128659

Sziasztok!

Két kérdéásem van.

windows 32 és 64 lehet-e egy gépen?

Másik kérdés

Az windows xp és a windows 8 lehet egy gépre?

Mielőtt félreértené valaki, két gépről van sz a két kérdéshez.

Hehe164 2013. dec. 21. Creative Commons License 128658

Megkönnyebbülten felsóhajt...

:-)

Előzmény: Gorcsev (128656)
Jahno 2013. dec. 21. Creative Commons License 128657

Laptopon az videókártya kimenet, szóval nem fog menni semmi esetre sem. Legfeljebb kis bontással és toldozással, hogy a kijelzőt valóban kijelzőnek hazsnáld. Az meg baromság.

Előzmény: andzsin (128655)
Gorcsev 2013. dec. 21. Creative Commons License 128656

"Az működik"

Nem.

És ennek semmi köze a vindózhoz.

Előzmény: andzsin (128655)
andzsin 2013. dec. 21. Creative Commons License 128655

sziasztok az lenne a kérdésem, hogy mivel nem vettem monitort, átmenetileg a laptopomra (dell inspiron) kötném az asztali gépet, a laptopon van egy vga csatl. Az működik, hogy a laptopot monitornak használjam?:) ha igen, mit kell ehhez a windows 7-ben beállítani? kösz

Doky586 2013. dec. 20. Creative Commons License 128654

"autocades fájlok (...) de ez a rajz ami egy 3D-s tárgyról készült pixeles."

mit nevezel 'rajz'-nak? 

- a képernyőt: ekkor állítsd a monitort 640x480 -nál jóval nagyobb felbontásra és eltünik a pixelesedés

- a *.jpg-be kiexportált képet?

- a kinyomtatott papírt? 9tűs nyomtató?

Ha *.dwg vagy *.dxf filet nézegetsz az nem lehet pixeles. (Ámbár autocad-ba is lehet *.bmp-t importálni.)

Esetleg gagyi pdf-printert használt kiexportáláshoz az illető.

Előzmény: pajti81 (128652)
pajti81 2013. dec. 20. Creative Commons License 128653

Igazad van, nem pontosan fogalmaztam. Nem nyomtatás során akarom elvégezni, de manapság mikor már telóra nem tud az ember olyan problémát kigondolni, amire ne lenne célprogram, és meg is találja 2 percen belül, gondoltam hátha van valami kis progi, vagy valami ami tudja ezt. Mondhatnám nyomtatás-segéd vagy akármi.

Nincs nincs. Értem.

Autocadban nem akartam semmit konvertálni, te mondtad a kérdésemre, hogy vektorgrafikában dolgoznak a mérnökök és ott nincs pixel. De akkor mégis csak van. Már ezt is tudom.

Köszi

Előzmény: Hehe164 (128651)
pajti81 2013. dec. 20. Creative Commons License 128652

Pontosan ezt akartam. Hogy van e olyan progi amivel ilyet lehet csinálni szerkesytői tudás nélkül. Akkor egyszerű : nincs. Kijátszom akkor worldel akár, vagy photoshoppal talán, nem tudom.

Igen, autocades fájlok ott készülnek. És nem tudom mivel dolgozik autocad, de ez a rajz ami egy 3D-s tárgyról készült pixeles. Akkor gondolom ezzel már nincs mit kezdeni, előről meg kellene csinálni, hogy a probléma megoldódjon?

Csak kiváncsiságból ha hozzá nem értőnek kellene elmagyarázni és lenne kedved , el mondanád, hogy miért van rajta és miért lehet úgy is készíteni, hogy ne látszódjanak a pixelek rajta?

Köszi

Előzmény: Jahno (128650)
Hehe164 2013. dec. 20. Creative Commons License 128651

A "pontos pozicionálás", már amit te értesz ezen, kicsit más téma.

1. Minek is?

2. És egyáltalán. Ne nyomtatás során akarj ilyeneket elvégezni.

A "kifejtésről".

Eleve az autocadban készített rajz vektorgrafikus. Mit szeretnél rajta konvertálni?

Előzmény: pajti81 (128649)
Jahno 2013. dec. 20. Creative Commons License 128650

Én sejtem mit akarsz, de nem értjük. Ha több képet szeretnél egy lapra nyomtatni, akkor ahhoz komolyabb dolgok kellenek és szerkesztői szakértés. Neked ilyen nincs, ha lenne nem kérdeznéd, ergó a kígyó a farkába harapott. Azt meg nem egyszerű leírni, hogy milyen adott szoftverben miképpen kell tologatni, ha még azt sem tudjuk miről van szó. Mekkora, milyen formátum, hány dpi, pixel, csiribiri?

AutoCad meg teljesen más, ha abban készült, akkor nem kell semmit konvertálni, ki lehet nyomtatni, ahogy szeretnéd, akár részletenként, akár rétegenként, akármi. A 3D tárgyat is látni kellene, lehet nem túl részletes, azzal akkor nem lehet mit kezdeni, ha gömböt úgy számoltatják le, hogy kis 8szögekből áll a felülete, akkor az olyan is marad.

Előzmény: pajti81 (128649)
pajti81 2013. dec. 20. Creative Commons License 128649

"Bármelyik képkezelő alkalmazás tudja ezt. Irfanwiev, Picasa, Adobe, ....

Meg amit nem említettem..."

Én pontos pozicionálásra gondolok, mikor fogsz akár több képet és beállítod hol legyen melyik, nagyítani másikat kicsinyíteni.

Adobe mire gondolsz?

"(Egy mérnök a rajzait eleve vektorgrafikus formátumban készíti, abban pedig nincs pixelesedés.)"

Légyszives, ezt kicsit kifejtenéd. autocadban készített 3d tárgyat, ha már pixeles, át lehet még vektorosra konvertálni, vagy hogy van ez? Csak találgatok...

Előzmény: Hehe164 (128647)
Garfield007 2013. dec. 20. Creative Commons License 128648

Nem tudom mit szeretnél állítgatni, de a Win képnézegetője is kapásból felajánl több lehetőséget.

Előzmény: pajti81 (128646)
Hehe164 2013. dec. 20. Creative Commons License 128647

Bármelyik képkezelő alkalmazás tudja ezt. Irfanwiev, Picasa, Adobe, ....

Meg amit nem említettem...

(Egy mérnök a rajzait eleve vektorgrafikus formátumban készíti, abban pedig nincs pixelesedés.)

Előzmény: pajti81 (128646)
pajti81 2013. dec. 20. Creative Commons License 128646

Lenne még egy kérésem: tudtok valami jó progit javaolni amivel ha több képet akarok nyomtatni akkor tudom pontosan állítani hogy mi merre mekkora legyen nyomtatáskor? Méretek elhelyezések ?

Köszönet

Jahno 2013. dec. 20. Creative Commons License 128645

Dehogy lesznek pixelesek. Bár ha műszaki rajz, akkor gondolom dwg. Annak van olvasója, némelyikből nyomtatni is lehet. PhotoShopot meg inkább ne kebverjük ide, teljesen más történet.

Előzmény: pajti81 (128644)
pajti81 2013. dec. 20. Creative Commons License 128644

Kösz Hehe164 és Panabubus!

Ez ilyen nehéz. Akkor amikor építész megtervez egy tervrajzot, vagy akár egy mérnök egym unkadarabot, azok is mindig ilyen kockásak lesznek? Mert azt mondják manapság már nem igazán dolgoznak papírral meg ceruzával, de mégsem látok pixel nyomokat a képeken. Nézzem meg jobban talán csak ?

Előzmény: panabubus (128643)
panabubus 2013. dec. 18. Creative Commons License 128643

Photoshopban is van valami vonal-símításos izé... Így hirtelen nem ugrik be, de azt hiszem a Filter menűpontban.

Hehe164 2013. dec. 18. Creative Commons License 128642

Elvileg ha vektorgrafikus formátumba konvertálod a képet, akkor lehetséges.

Egyáltalán nem biztos hogy sikerül, de próbáld meg esetleg .eps formázumra konvertálni itt:

http://www.youconvertit.com/ConvertFiles.aspx

Előzmény: pajti81 (128641)
pajti81 2013. dec. 18. Creative Commons License 128641

Szép Napot!

Olyan kérdésem lenne, ha van egy rajzom, ami nem photoshopba készült (műszaki rajz) de a vonalak kockásak, tehát látom a pixeleket. Úgy szeretném kinyomtatni, hogy ne legyenek, úgy nézzen ki mint egy rajzolt rajz. Lehetséges ez?

Köszi

HT Miskolc 2013. dec. 17. Creative Commons License 128640

megoldódott a probléma, az XP valszleg utolsó frissítése töltődött le úgy, h teljesen elszívta az erőforrásokat...

Előzmény: HT Miskolc (128618)
Hehe164 2013. dec. 16. Creative Commons License 128639

Nincs az annyi.

Saccperkábé 11-12000.

Előzmény: Törölt nick (128638)
Törölt nick 2013. dec. 16. Creative Commons License 128638

Ja! kb 36 ezer! :DD

Előzmény: panabubus (128637)
panabubus 2013. dec. 16. Creative Commons License 128637

"36 hsz."  :D    Ez teccik  :)

didyman 2013. dec. 15. Creative Commons License 128636

Office telepítési hagyatéka, hogy ha frissítésekor szükséges, a kályha telepítési gyökér rendelkezésre álljon. Ha törlöd, egyes frissítések telepítésekor szükség lesz az eredeti adathordozóra/telepítési forrásra. Röviden, be kell tolni neki az ofiszcédét.

Előzmény: Ubul424 (128629)
Hehe164 2013. dec. 15. Creative Commons License 128635

.

Előzmény: Ubul424 (128634)
Ubul424 2013. dec. 15. Creative Commons License 128634

" ... Ezek mire jók ?"

Válaszoltál ? Te ittas vagy ? Nincs péntek este.

Előzmény: Hehe164 (128633)
Hehe164 2013. dec. 15. Creative Commons License 128633

Választ óhajtottál, megkaptad.

Előzmény: Ubul424 (128632)
Ubul424 2013. dec. 15. Creative Commons License 128632

Ez egy olyan "válasz" amit nem fogok megköszönni.

1.) Kioktató ált. isk. szinten.

2.) Ezek szerint te sem tudod, mi az mappa és mire jó.

3.) Nekem nincs 36 hsz. de az nálad messze a "guru" címtől.

4.) Az igazi guruk nem fárasztják magukat ezzel, ezek szerint.

Ez a topic a nagyképűségről szól ?

Előzmény: Hehe164 (128630)
panabubus 2013. dec. 15. Creative Commons License 128631

Ez már kicsit off:

Nem adtam én meg..  :) Erőltettek valami telefonos  kontrollt, azt megadtam. De, miután az előzőt elvesztettem, és a pannonék nyavalyogtak holmi szig. lejárat miatt és nem akartak adni új SIM-kártyát, vettem egyet Bin Ladenéktől.  Azt meg a rosseb tudja ki vette készülékestül anno.  :)

Attól persze nincsenek illuzióim, ha nagyon akarják (pl. bizonyos három betűsék) akkor úgyis tudják még azt is, milyen sznű volt a kagyló reggeli tartalma.

Lehet, hogy biztonsági beállítások amiről írsz, én másnak éertelmezem.  Pl. mire fel köti össze a gmail-os postafiók gazdáját a youtube-os nicknevével a gugli? Azért mert rátette a kezét arra is?  Meglátásom szerint létezik olyan "megfigyelősdi" amit bizonyos szervek erőltetnek, de létezik olyan szoftver-monopoliumos túlkapások is, amit az üzemeltetők éppen azokkal (ld=user) szemben erőltetnek, akikből, tetszik vagy nem, de ők élnek meg. Mert mi biztostjuk számukra a nézettségi, kattintási stb. statisztikát. Ahhoz, hogy éppen arra hivatkozva tudjanak jó zsíros reklám-szerződéseket kötni :)

Se a gugli, se az index, se a többi ingyenes nem lenne annyira puszis-csókos userbarát(?) ingyenesen, ha nem hoznánk nekik a reklámokat. És ezért gusztustalan szerintem az új arculat "ajakra" erőltetése éppúgy, mint ahogy a juhturón lassan már nem lesz olyan film, ami előtt nem lennél kénytelen a reklámotelviselni.

On:

Előzmény: Hehe164 (128622)
Hehe164 2013. dec. 15. Creative Commons License 128630

Csak azt töröld amiről pontosan tudod hogy mire jó.

A mai merevlemezek korában 600MB nem számít.

Ha nem vagy tisztában azzal hogy mi mit csinál/nem csinál, akkor használj célprogramot.

Van egy beépített a Windowsban, Lemezkarbantartónak hívják...

Előzmény: Ubul424 (128629)
Ubul424 2013. dec. 15. Creative Commons License 128629

Üdvözletem !

C:MSOCacheAll Users mappában találhatók az alábbiak. Ezek mire jók ? Szükség van rájuk, vagy törölhetem ? (Több, mint 600 MB -ot foglalnak.)

Hehe164 2013. dec. 14. Creative Commons License 128628

Nem kell hozzá.

Csak úgy könnyebben megtalálod...

Előzmény: holloo (128627)
holloo 2013. dec. 14. Creative Commons License 128627

Valóban, így összejött. De miért kell ehhez Total Commander...?!

Előzmény: Zolcsi Baba (128605)
Hehe164 2013. dec. 14. Creative Commons License 128626

Ne hasonlíts már magad egy alapuserhez.

(És nem, nem adok hálapénzt.) :-D

Előzmény: Garfield007 (128625)
Garfield007 2013. dec. 14. Creative Commons License 128625

De nem értem továbbra sem.

Akik elől érdemes lenne elbújni, azoktól ilyen amatőr módokon nem tudsz.

A FB-on egy emil címem van megadva, az is láthatatlan idegenek számára.

Milyen telefonszám? Milyen jöttment?

Előzmény: Hehe164 (128624)
Hehe164 2013. dec. 14. Creative Commons License 128624

Nem erről van szó.

Ha nem akarom hogy a "hatalom" tudomást szerezzen valamiről, akkor nem is fog.

Alapvető informatikai tudással is láthatatlanná lehet tenni a kommunikációt.

De egyelőre? nem szorulok rá ilyesmire.

Inkább az lenne a lényeg, hogy minden jöttment ne hívogasson/írogasson kéretlenül.

Rendesen beállított szolgáltatásoknál nem sok dolga van a spamszűrőnek. Meg a telefonomat sem kell kinyomni állandóan. Meg a levelesládám sincs dugig szeméttel...

Előzmény: Garfield007 (128623)
Garfield007 2013. dec. 14. Creative Commons License 128623

Ööö, áruljátok már el, hogy mitől féltitek a személyes adataitokat? Ha valóban van mit titkolni, akkor a legrosszabb taktika ez az ál bújkálás.

Egyébként meg:

Van pár srác, akik munkájukból adodóan nemzetbiztonsági dolgokkal is foglalkoznak. Az átvilágításuk része volt a környezettanulmány/vizsgálat is. Pl. az egyik srác nagynénjénél olyan kérdésekkel nyitottak, amiről azt hitték, hogy max. a család tud ezekről, a vizsgálatot végzőknek sem írtak erről vagy beszéltek ilyesmiről.

Nincs titkod ;-)

Előzmény: Hehe164 (128622)
Hehe164 2013. dec. 14. Creative Commons License 128622

A regisztrációkor a facsén ugyebár kötelezően meg kellett adnod a valós személyes adataid?

A gugli nem él vissza a dolgaiddal ha nem akarod. De a biztonsági beállításokat el kell végezni. Ezt a szolgáltató nem tudja helyetted megtenni.

A szolgáltatás igénybevételekor amúgy elfogadsz egy szerződést.

Pont annyi jogod van, amennyi abban szerepel.

Előzmény: panabubus (128621)
panabubus 2013. dec. 14. Creative Commons License 128621

Poénkodásra, idétlenkedésre használom csak én is. Azokkal az adatokkal amik ott vannak, meg senki nem lő nyulat. :)

A másik az viszont sokkal komolyabb. Akkor újabb kereszt a vállra, lehet hogy valami thuderbird vagy hasonló nem ártana. És lehúzni az üsszes fontosabb levelezést onnan...

Elvileg a domain-omhoz is járna mailbox, szvem szerint azt használnám, de az előző szolgáltatómnál "rendszerhiba" miatt elszállt az összes tárolt levelem. És még nekik állt feljebb... :(

Véletlen se akarok világfelelős lenni vagy hasonló, de akár a gugli, akár más mail-szolgáltató kissé érdekesen állnak a dolgokhoz néha. Elméletileg pl. az is magánlaksértés, ha valakit nem engednek be a lakásába. A magánlevelezés, privát dolgok pedig mintha azért az user jogait érintenék első- és utolsósorban is, mindenképp. Na most akkor egy ilyen "új ficsör" ráerőltetése után mint írod "baj is lehet" akkor üzenetek tekintetében is fejlesszem inkább a füstjel-kommunikációt?  :)

Előzmény: Hehe164 (128620)
Hehe164 2013. dec. 14. Creative Commons License 128620

Facebookom nincs, mert eleve nem tartom jó ötletnek a személyes adataim nyilvánosságát...

A guglit bedig újra be kell állítani a kötelező új "fícsörök" miatt, mert lesz nagy meglepetés. (Nem egyszerű a biztonsági beállítások korrekt kezelése, de rá kell szánni az időt.)

Előzmény: panabubus (128619)
panabubus 2013. dec. 14. Creative Commons License 128619

Hát, tudjátok én ezt akkor se értem. Régen nem volt azért ilyen, most a gúgli is ugyanezt műveli. Van ott egy munkásos meg egy csjozósos mailboxom, soha nem akadtak össze. Mostanában meg az is valami cookiek-ek nyaggat és nem enged tovább addig, stb. :( Nem beszélve a facebookról, ott is először "próbálja ki az új élményvilágot" ésatöbbi, aztán akár akarom akár nem, másnaptól már azzal indul.:(  Ami a közös és rokoni dolog bennük az indexxel, az hogy mivel ingyenes a használat, ők csinálnak azt amit akarnak, és nem fordítva :)

Előzmény: Hehe164 (128615)
HT Miskolc 2013. dec. 14. Creative Commons License 128618

pontosan a gép fagy le, XP fut, és eddig nem is volt semmi baj vele, chrome-ot használok, és igazándiból semmi változás nem történt a gépen, de  kb egy héttel ezelőtt kezdett szarakodni, először azt hittem, h az internetszolgáltatóval van gond, de nem, mert a routeren futó másik két gép okés, aztán gondoltam a hálókártyára, ezért pakoltam át a két vinyót egy másik gépbe, de a jelenség uaz... elindul, net is, aztán kb 5 perc múlva lassul, majd megál... a net is, az xp is... most virusírtó fut rajta...

Előzmény: tütyüke (128617)
tütyüke 2013. dec. 14. Creative Commons License 128617

Pontosan mi fagy le ?

Gép miből áll ?

Oprendszer, milyet használsz ?

Böngészőt milyet használsz ?

Mi lett átpakolva hova ?

Előzmény: HT Miskolc (128616)
HT Miskolc 2013. dec. 14. Creative Commons License 128616

sziasztok,

arra van vmi ötletetek, h ha rádugom a gépem a netre, miért fagy le kb 5 percen belül?

az az izgi, h másik géppel ugyanígy jártam... pontosabban a gép más, csak a vinyók lettek átpakolva...

net nélkül szépen ketyeg, de ahogy rádugom, fagy...

Hehe164 2013. dec. 14. Creative Commons License 128615

Ahogy kolléga írta.

A régi nick más tészta.

Az én régi nickem bizony árván maradt.

Nincs már "gazdája", a moderáció nem törölte, így ott maradt lógva.

Néha megnézegetem...

Előzmény: panabubus (128613)
tütyüke 2013. dec. 14. Creative Commons License 128614

Nem kell öngyilok, nyáron így jártam én is de a cache és a sütik törlése megoldotta.

Előzmény: panabubus (128613)
panabubus 2013. dec. 14. Creative Commons License 128613

Ajjaj. Akkor ez olyasmi ehet nálam is. :S Néhe (nem mindig) ha valamelyik menüpontra kattintok itt, akkor vagy "nincs jogosultsága..." jön, vagy valami Gemius  vagy mi...
Meg erőltet valami összevonást. A gáz az, hogy ilyen "múlttal" és ennyi post-al amim van itt, érdekes lesz ha nem hagynak békén. Ilyenkor az mind el is száll? Ugyanis amivel anno ezt a nicket regisztráltam, az a szolgáltató/mailbox már régen megszűnt, nincs. :(   (freestart)

Előzmény: Hehe164 (128612)
Zolcsi Baba 2013. dec. 12. Creative Commons License 128611

Köszi, nyert.  :9)

Előzmény: lxt (128610)
lxt 2013. dec. 12. Creative Commons License 128610
Előzmény: Zolcsi Baba (128603)
Misland 2013. dec. 12. Creative Commons License 128609

Szoktam néha használni az alábbi kis programot:

http://www.winhelponline.com/blog/unassociate-file-types-windows-7-vista/

Vagyis a kiválasztott kiterjesztést törli a Windowsból. A keresést segíti, hogy a felső sorba csak be kell írni. Ha utána rákattintok, feljön a társító ablak, többi a szokott módon.

Előzmény: holloo (128604)
didyman 2013. dec. 12. Creative Commons License 128608

A szolgáltatás függőségeit nézd meg akkor, meg az eseménynaplót.

Előzmény: arlo (128607)
arlo 2013. dec. 12. Creative Commons License 128607

Azzal kezdtem. Ha ott bekapcsolom (késleltetett autora). attól nem indul el a biztonsági központ. Ha az értesítési területen lévő műveletközpont ikonra kattintok, azt írja ki, hogy a biztonsági központ szolgáltatást nem lehet indítani.

Előzmény: didyman (128606)
didyman 2013. dec. 11. Creative Commons License 128606

Services.msc..?

Előzmény: arlo (128602)
Zolcsi Baba 2013. dec. 11. Creative Commons License 128605

Total Commander->Fájl->Hozzárendelés.

A jobb felső lenyílóból kiválasztod a kiterjesztést, betallózod a progid, leokézod.
Meg szokta jegyezni a win...

Előzmény: holloo (128604)
holloo 2013. dec. 11. Creative Commons License 128604

Sziasztok!

Feltettem a gépemre a Notepad2-t (http://www.flos-freeware.ch/notepad2.html), kedvelem ezt a programot, használom is rendszeresen. Nincs install-ja, csak egy exe az egész, meg egy-két sallang. Az problémám vele, hogy nem tudom alapértelmezetté tenni az általam használt kiterjesztésekhez. Mi ennek a módja a Windowsban? Próbáltam megadni az 'Alapértelmezett programok beállítása' prgrammal, de ott fel sem ajánlja. Ha pedig társítani akarom egy adott fájlhoz, akkor hiába tallózom ki, nem történik semmi. Megoldás?

Zolcsi Baba 2013. dec. 10. Creative Commons License 128603

Eeeetásak!

Hol a csücsökben találom meg az eventlog-ban a butuláskor elkövetett ütemezett chkdsk-ek eredményeit a win7-ben...?
XP-ben csukott szemmel tudtam, itt viszont nem találom...

Köszi!  :9)

arlo 2013. dec. 10. Creative Commons License 128602

Jónapot!

W7 rendszer, valami lekapcsolta a biztonsági központot, a rendszer visszaállítást, security essentialst. Nyilván vírus vagy valami hasonló szemét, csakhogy már mindennel (HjT, Kaspersky, Avast) átvizsgáltam a gépet, és nem találtam semmit. (igen, csökkentett módban is.) 

Tudtok valami bíztatót mondani, vagy szégyenszemre telepítsem újra a rendszert?

aamen 2013. dec. 9. Creative Commons License 128601

csak az az egy port van erre a gepre forwardolva

a hanyatdobalodas azt rendbe van bar nem elegans, az alkalmazaskontrollal fugg ossze, a konyveloszoft exe-je ilyenkor adatbazisvaltaskor ujraindulna csak mar nem tud

remminat nem ismerem, majd kiprobalom, rdesktop van az osszes linuxon az jo es kesz, xfreerdp mar gazos mert a szambillentyu folott valamelyik muveleti jel azon xarul jon at:-(, es konyveloknek az jol kellene

Előzmény: Gorcsev (128600)
Gorcsev 2013. dec. 9. Creative Commons License 128600

Azt (is) tiltcsad le, hogy más portokon válaszoljon.

A robot megnézi a 21-22-80-143-stb., max 10-et, oszt' ha nem kap választ, máris továbbáll. Nem fog elkezdeni portszkennelni a semmibe.

Amúgy az Adatbázis -> 4 izétől simán hanyattesik a cucc, 2ből 2cer :))

Ja és linuxra remmina, sokkal kényelmesebb, mint a krdc.

Előzmény: aamen (128599)
aamen 2013. dec. 9. Creative Commons License 128599

ez egy sbs, ugyhogy megkeresem

koszonom

Előzmény: Doky586 (128598)
Doky586 2013. dec. 9. Creative Commons License 128598

Vanis a win prof és magasabb verziókban a helyi biztonsági házirendben ilyen..

Előzmény: aamen (128597)
aamen 2013. dec. 9. Creative Commons License 128597

itten aads a terminal szerver, annak a kovetkezo verziojaba igernek ilyen funkcionalitast is

csak gondoltam, hatha magaban a vindozban ami vegulis magat a beleptetest intezi is van valami ilyesfele lehetoseg...

Előzmény: Doky586 (128596)
Doky586 2013. dec. 9. Creative Commons License 128596

Azt nem tudom nálad hogy kell. De mivel nálam lehet, talán nálad is..

Előzmény: aamen (128595)
aamen 2013. dec. 9. Creative Commons License 128595

"Esetleg korlátozhatod a bizonyos időtartam (pl 5prc) alatt elkövetett hibás jelszóval történt prbóbálkozásokat (2hiba utám 1napra tiltja az IPt)"

ez jo gondolat

ezt, hogyan is?

Előzmény: Doky586 (128594)
Doky586 2013. dec. 9. Creative Commons License 128594

"tekintettel arra hogy azt kozze is tettem pont azert hogy bejussanak a zemberek, konnyeden"

.

Nemis attól kell tartanod hogy azzal próbálkoznak amit megadtál hanem attól amit nem adtál meg. ;)

Pl. usernévnek administratort írnak be 'véletlenül' és másodpercenként próbálkoznak 7/24-ben.. stb

.

Esetleg korlátozhatod a bizonyos időtartam (pl 5prc) alatt elkövetett hibás jelszóval történt prbóbálkozásokat (2hiba utám 1napra tiltja az IPt)

.

A tartománynevet se szabadnod belekeverni a dologba.

Előzmény: aamen (128593)
aamen 2013. dec. 9. Creative Commons License 128593

a jelszavakkal probalkozas talan nem annyira fenyegeto, tekintettel arra hogy azt kozze is tettem

pont azert hogy bejussanak a zemberek, konnyeden

az gondolom fontos hogy az olyan juzereknek akiknek nincs alkalmazaskontroll legyen jolelbonyolitott jelszava, az rendbe van

a demojuzer meg a sajatjat meg se tudja valtoztatni, remenyeim szerint, de ha megis sikerul neki akkor meg majd visszairom

Előzmény: Jahno (128592)
Jahno 2013. dec. 9. Creative Commons License 128592

Nem alap port, így annyira nem dráma, de majd ha logot nézel, akkor látod mennyi robot próbálkozik. Én nem tenném. Főleg nem ebbe a formába, hogy esetleg buta júzernek is kiajánlod, mert rögtön tele lesz egyszerű jelszavakkal.

Előzmény: aamen (128591)
aamen 2013. dec. 9. Creative Commons License 128591

kiraktam egy rdp-vel elerheto gepet egy szoftvert demozni direkt a netre

mennyire tekintheto ez igy ebbe a formaba biztonsagosnak, illetve milyesfajta inzultusokra szamitsak?

Misland 2013. dec. 9. Creative Commons License 128590

Vagy így talán érthetőbb (előzmény):

Előzmény: Törölt nick (128581)
Misland 2013. dec. 9. Creative Commons License 128589

Úgy látom, elhunyt egy nick, kivégzés áldozata lett. Mire jó a Google-cache: Hehe6664.

RIP.

judit56 2013. dec. 8. Creative Commons License 128588

nagyon köszönöm, megpróbálom. 

Előzmény: Thibi (128587)
Thibi 2013. dec. 8. Creative Commons License 128587
Előzmény: judit56 (128586)
judit56 2013. dec. 7. Creative Commons License 128586

XP-re ,letötltöttünk egy mesét gyerekeknek a netről. De kiderült,RAR-ban van és nem tudjuk kicsomagolni, hogy kiírjuk DVD-re. 

Tudna valaki ingyenes kicsomagolóprogramot, ami müködik is?

Köszönöm

Szipolykaa 2013. dec. 7. Creative Commons License 128585

Megoldódott... A Mouse editor a világ legidiótább programja, ahhoz, hogy a változtatások működjenek, meg kell nyomni egy ismeretlen funkciójú és felirat nélküli gombot, mire elindul egy status bar és a "download complete" megjelenik, majd EZT KÖVETŐEN kell elmenteni.

Gyakorlatilag erre csak véletlenül lehet rájönni. Komplett agyrém.

Előzmény: Szipolykaa (128583)
miki_ng 2013. dec. 7. Creative Commons License 128584

Tesómék XP-s gépén egyszer csak eltűnt a DSL tárcsázó beállítása.
Egyik nap volt, másik napra nem ment a net.
Pedig a DLink DSL-360R fekete modemen minden szabályosan világít, de még újra is lett indítva....

Virusírtók nem találtak semmit.
T home-tól hosszas várakozás után kaptunk (nevet és) új jelszót (a régi eltűnt), és próbálnám beállítani a Hálózati kapcsolatok > Új kapcsolatok közt.
A gond az, hogy hiába próbálom Kézzel beállítani az internetkapcsolatot, nem választható se az 1. (ISDN), se a 2. (DSL/PPoe) kapcsolat, csak a 3. (fix DSL), de az ugye nekünk nem jó.
A 2.-ra kéne kattintani, de az XP nem engedi.

Ha az IE beállításai közt próbálok hozzáadni DSL kapcsolatot, akkor pedig a "Távelérés csatlakozáskezelőt nem lehet betölteni, hiba 711" üzenet jön, és ott sem lehet tovább menni.
A services.msc szolgáltatásai közül nem is engedi ezt elindítani, szintén hibaüzenet jön...

Mi lehet a baj?

Szipolykaa 2013. dec. 7. Creative Commons License 128583

Szépestét!

Win7, Sharkoon egér, Mouse editor. Ez utóbbi egy olyan okosság, amivel különböző programok indítását lehet hozzárendelni a megannyi gombhoz.

Namármost elkezdett a dolog nem működni, ezért leinstalláltam és újrainstalláltam.

Továbbra sem működött (az egér jobb + baloldal igen, de a többi gombhoz rendelt ügyek nem). Próbálkoztam, és pár gomhoz hozzárendeltem a "számológép" funkciót, csak kísérletképpen.

Semmi eredmény.

Erre leszedtem az egész programot (a Vezérlőpult / Programok / Mouse Editor / eltávolítás segítségével).

Erre elkezdett működni a számológép-beindítás...

A listán még ott van, de ha le akarom szedni, nem találja a leszedő msi-t.

A program-mappát (ezek UTÁN) manuálisan töröltem --> még mindig bőszen beindítja a számológépet.

Registryt kipucoltam --> semmi változás.

A meghajtó a 2006-os Microsoft.

Ha esetleg lenne ötlet, hogyan tudnám leradírozni, hogy aztán újratelepítehessem anélkül, hogy a régi maradékokat hesználná fel, megköszönném.

Sőt, már előre megköszönöm :-)

Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128582

Listázásig nem akar eljutni.

Előzmény: Törölt nick (128581)
Törölt nick 2013. dec. 7. Creative Commons License 128581

Törölj minden WiFi hálózatot.

Újraindításkor fel fogja ismerni az elérhetőket, és be tudsz jelentkezni.

Előzmény: panabubus (128567)
Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128580

Lesz ott kapcsoló, és szerintem más is kérdezte már a notesz típusát.

Előzmény: si12311 (128579)
si12311 2013. dec. 7. Creative Commons License 128579

Igen, koszonom, kozben lattam, itt valaszoltal, igy ide irtam.

Megtalaltam a konfig.., valoban az volt a magyar neve, elinditottam, nem volt valtozas. Ujrainditottam a gepet, ket valtozast latok.

A 4. sorban most mar lehet valtani, hogy a win vagy a proset kezelje a wifi halozatelerest.

Valamint a 2. sorban levo wireless hibaelharito megnyitasakor kozli, hogy "a radio ki van kapcsolva. Bekapcsolni hardveres kapcsoloval lehet".

Hardveres kapcsolo nincs.

Rakattintottam a naplofajlra (vezetek nelkuli kapcsolat esemenyjelzoje)

van egy uj bejegyzes, figyelmeztetes: CTA plugin not installed or not suported.

Előzmény: Jahno (128578)
Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128578

Egyszerre csak egy topikban kellene.

Előzmény: si12311 (128577)
si12311 2013. dec. 7. Creative Commons License 128577

Nem lat semmit, ha arra kattintok, akkor keri a halozat nevet es ki akarja menteni flash drivera.

Az intel proset ikonra kattintva kozli, hogy nincs bekapcsolva, es kattintsak a gombra, hogy bekapcsoljam, de nincs ilyen gomb.

Előzmény: Jahno (128574)
Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128576

services.msc. Előző beírásod alapján mondjuk fut...

Előzmény: si12311 (128575)
si12311 2013. dec. 7. Creative Commons License 128575

Magyar xp van, de regen hasznaltam.

A szervizek hol talalhatoak?

Előzmény: Jahno (128572)
Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128574

"vezetek nelkuli halozat (nincs kapcsolat)"

Akkor mia  kérdés, nem böktél rá? Azért szürke a "win kezelje", mert jó eséllyel az kezeli.

Előzmény: si12311 (128573)
si12311 2013. dec. 7. Creative Commons License 128573

Megneztem jobb alul a kovetkezo ikonok vannak:

- realtek hd audio manager

- vezetek nelkuli halozat (nincs kapcsolat)

- helyi kapcsolat

- vezetek nelkuli szolgaltatas kikapcsolva

(erre kattintva 4 sor jelenik meg:

1. intel proset megnyitasa

2. intel wireless hibaelharito

3. (szurke) csatlakozas profilhoz

4. (szurke) a win kezelje a wifi elerest

Az utolso ketto nem elerheto.

- intel graphics media accelerator

Előzmény: Jahno (128572)
Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128572

Ha így látod az eszközt, akkor be van kapcsolva, és jó esetben a Win kezeli is. Ha nem, akkor szervízek közt a WZC (wireless zero configuration) vagy magyarul tán konfigurációmentes vezeték nélküli hálózat-nak hívják, azt kellene elindítani. Adatpert tulajdonságainál pipás menü is van rajt, valami hasonló, hogy "win kezelje a vezeték nélküli hálózatokat".

Általában.

Előzmény: si12311 (128571)
si12311 2013. dec. 7. Creative Commons License 128571

Igen, ezt tudom. Igy egyesevel kell megtenni.

wifi bekapcsolasara nincs tipped?

Előzmény: Jahno (128570)
Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128570

Ha nem portable lenne, akkor hozzárendeled a fileokat és megjegyzi.

Előzmény: si12311 (128569)
si12311 2013. dec. 7. Creative Commons License 128569

Pont ma telepitettem, a portable valtozatot hasznalom.

Sajnos az nem allitja be a fajlok tarsitasat, nekem kell egyesevel megtenni.

Mediaplayert hogyan tudom kigyilkolni, vagy letiltani xp alol?

Hiaba torlom, azonnal visszairja az exe-t.

Előzmény: Jahno (128564)
si12311 2013. dec. 7. Creative Commons License 128568

Nalam picit mas a problema, nem jelenik meg a bekapcsolasi lehetoseg.

Hardveres kapcsolo nincs.

Az elozo tulaj szerint a modem halott, azert vannak a sarga jelek az eszkozkezeloben:

panabubus 2013. dec. 7. Creative Commons License 128567

Hát, nem tudom. Ott van a Westend Cici -ben  kettő is ami nyílt. Anno mobilról rámentem. Meg egyszer emberi méretű laptopról is :S  Az viszont úgy  lehet ahogy írod, a Vodafonnál pl. várakozás közben nem találta meg a telefonom a saját nyílt wifi-jüket. :S Ez csak azért idegesít kissé, mert valakinek szántam ezt a kis izét. És nem kéne vele beégnem. :(  Érdekes, hogy filmet pl. olyan profin játszik le, ami szinte hihetelen a "hardveres" felépítése mellett. Mindegy, kap a lány egy Mp4-Mp3 lejátszót, oszt' annyi. Arra jó lesz.

Köszi a választ.

Előzmény: Jahno (128566)
Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128566

Lehet látod a hálózatot, csak le vagy tiltva csatlakozásilag. Előfordul. Esetleg messze van, erős, csak gyenge hozzá a netbook. Olyan helyen kellene kipróbálni, ahol tuti van jogod, mondjuk Meki vagy valami.

Előzmény: panabubus (128565)
panabubus 2013. dec. 7. Creative Commons License 128565

Szép jó napot kívánok.  Már megint egy hülye probléma, hülye kérdés...

ASUS Eee  bolhacirkusz. A kék LED ég, ami a wi-fi jelző. WestEnd-ben tesztelve talált is nyílt hálózatot. Ki is listáz sok mást szintén. Viszont csatlakozáskor nem hajlandó kapcsolódni. "Kapcsolat nem jött létre" üzeni XP. A vezérlőpultba bemenve ezeket látni:

Ami csak a kérdésem lenne:  most ez megint user error lehet, vagy (tekintettel a borzalmasan tetű rendszer-felállásra is) az egykori Teenager Party Cseke Laci bácsija nyomán: "rossz vétel, rossz szórakozás"? :)

Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128564

Úgyvezett kodek kérdése, más formátum. Videónak használj pld. VLC-t, az ilyen joker, mindent vivős kötelező cucc.

http://get.videolan.org/vlc/2.1.1/win32/vlc-2.1.1-win32.exe

Előzmény: pedroh (128563)
pedroh 2013. dec. 7. Creative Commons License 128563

sziasztok!

egy kis segítséget kérnék: windows 8, media player nem játssza le a Sony kameráról átmásolt mpg. formátumú videót. hang van, kép nincs. furamód ha csak simán megnyitom a mediaplayert, ott van a video ikonja, hogy elindíthatom, és az ikonon a video egy képe jelenik meg ( ez nem tudom érthető volt-e). de ha elindítom akkor csak hang van, kép nincs.

köszi a segítséget

p

Jahno 2013. dec. 7. Creative Commons License 128562

Proci miatt eldöcöghet, de RAMból olyan 4 gigát pakolj bele.

Előzmény: zambogyuric20xe (128561)
zambogyuric20xe 2013. dec. 7. Creative Commons License 128561

szép napotmindenkinek.

Szeretnék segítséget kérni,h van egy laptopom, és jelenleg xp van rajta.Szeretnék váltani win7re. mi lenne az alapkövetelménye?

Nekem 1,8 ghz, 1gb ram.

Sok helyen olvastam,és elvileg menne de gondoltam megkérdezek pár hozzáértőt.

Előre is nagyon szépen köszönöm

panabubus 2013. dec. 7. Creative Commons License 128560

Tedd azt. Én magam részéről jobban érzem magam egy-két leszbi film megnézésével.  :)  DE hát "jedem das seine"  mondja a művelt német.

Előzmény: Jahno (128554)
Doky586 2013. dec. 6. Creative Commons License 128559

STORNO - megoldódott

ki kellett kapcsolni asztal jobb egérgombbal - majd újra bekapcsolni...

Előzmény: Doky586 (128558)
Doky586 2013. dec. 6. Creative Commons License 128558

Sziasztok!

Ma eltüntek az asztali minialkalmazásaim, pedig tegnapig jól működtek.

A vezérlőpulton is hiába kattintok rá: nem történik semmi.

Eddig is csak azok voltak fent amik rajta voltak a win7 telepítő dvd-n.

Lehet hogy a M$ valamelyik frissítéssel letiltotta az egészet? (egy ideje már nem lehetett új minialkalmazást letölteni az M$-től)

Semmi mással nincs probléma a gépen, minden jól megy.

Másnál nem történt hasonló, csak nálam?

(egyáltalán használja valaki az asztali minialkalmazásokat? naptár+óra, valutaváltó, időjárás)

panabubus 2013. dec. 6. Creative Commons License 128557

Igen. Te meg azt, hogy a régi gépen majd játsszak el kockázat nélkül.  De mivel  a csere úgy zajlott le ahogy, amannak a vinchesterei tovább élnek az "új" felállásban :S

Előzmény: Törölt nick (128556)
Törölt nick 2013. dec. 6. Creative Commons License 128556

Azt a doki ajánlotta. :-)

Előzmény: panabubus (128555)
panabubus 2013. dec. 5. Creative Commons License 128555

Hát, két újraindítás után még nem jött elő.

Egyébként amit ajánlottatok a múltkor a későbbi XP-s időkre, azt a  Win driver Kit  nevű anyagot felírtam CD-re elég érdekes lehet majd. Sok opció van benne, ami akár ebben a témában is segíthet.

Előzmény: Törölt nick (128553)
Jahno 2013. dec. 5. Creative Commons License 128554

Most hülyézzelek le?

Előzmény: panabubus (128550)
Törölt nick 2013. dec. 5. Creative Commons License 128553

Akkor vagy talált hozzá meghajtót, vagy újra elő fog jönni.

Majd újraindítás után azért néha nézz rá.

Nehogy meglepi legyen.

Előzmény: panabubus (128551)
Törölt nick 2013. dec. 5. Creative Commons License 128552

Sóhaj.

El kellene olvasnod néha hogy mi miért pont így működik a guglin, és miket kell/kellene beállítanod...

A felhasználási feltételeket sem ártana...

Reklamálni pedig itt lehet: https://www.google.com/intl/hu/contact/

Előzmény: panabubus (128550)
panabubus 2013. dec. 5. Creative Commons License 128551

Fel.  A sárga kérdőjeeles eltűnt még délután. Ugyanis hibáa keresgéletm az után is, végül egy helyen volt egy tipp, hogy töröljem a rákba. :)  Úgy is lett.

A mobilnet modem aóta lettrádugva: menet.

A MyBook egyfolytában USB-n van:    megy.

Most hogy olvastalak, rádugtam egy kártyaolvasót is:  megy.

Nálam arra a Mount-izére  az jött ki a keresőben, hogy Symantec származék. Tőlük egyedül a GHost van fenn, azt még nem teszteltem le, hogy végig csinál-e egy mentést :S

Előzmény: Törölt nick (128549)
panabubus 2013. dec. 5. Creative Commons License 128550

Ráadásul Google is megőrült, ezen nem tudja valaki hogy lehet segíteni? 

Egyszerűen nem volt hajlandó addig a leveleim olvasását engedni, amíg a böngészőn nem állítgatok ezt-azt...  EZT nevezik a személyes adatok védelmének vagy tiszteletben tartásának? Mert a levelekhez való hozzáférés akadályozása az mintha akár bűncselekmény számba is menne...

Rásadásul (megköszönném ha valaki cáfolna)  a hozzájuk való bejelentés, reklamáció, stb. lehetősége sehol sincs. MInt egy jobb fajta ukrán márkajelű szélhámos társaságnál.. :(

Előzmény: panabubus (128548)
Törölt nick 2013. dec. 5. Creative Commons License 128549

"De igen"

A win szerint nem.

"Generic Mount Device" Próbáld már ki hogy egy USB drájvot felismer/kezel e.

Előzmény: panabubus (128546)
panabubus 2013. dec. 5. Creative Commons License 128548

Hm... Ezért érdemes volt pánikszerűen uninstallra tenni a Firfox-t :(

Egyébként érdekes ez a UPC-jelenség mostanában.  Talán tanfolyamra jártak a Nagy Parázslóhoz?

Mert kísértetiesen hajaz ez az egész a kék metrós gondokra :)

Előzmény: smith (128547)
smith 2013. dec. 5. Creative Commons License 128547
Előzmény: panabubus (128546)
panabubus 2013. dec. 5. Creative Commons License 128546

De igen. :)  Az ethernet driver meg egy rémálom volt, sehol nem volt használható, végül a Fixya-n találtam egy tippet, linkkel. (Az egy külön történet volt, hogy lekorlátozott Tré-mobil stikkel kellett minden drivert megkeresni, letölteni :))

Annyi változott a kérdésem kapcsán, hogy először uninstallra tettem a Firefoxot, majd újra, akkor már egyáltalán nem is talált nyitható oldalt :) laptopról próbálva aztán kiderült, hogy ott sem volt szinte egtyáltalán net az UPC-kábelről. Következő séta (ugye a kályhától indulunk) a router tulajához vezetett, kiderült hogy ő sem tud netezni szinte semmit sem. 

Most aztán vagy resetet nyomott a modemen, vagy mittudomén mi, de jelenleg egész normálissá vált a net-elérés.  MIndenesetre az utóbbi idóket nézve kicsit érdekessé vált a Júpíszí "szolgáltatási szintje"  :S

Előzmény: Törölt nick (128544)
Törölt nick 2013. dec. 5. Creative Commons License 128545

Esetleg a TV2 jós/nő?

De komolyan.

Találjuk ki az oprendszered.

Találjuk ki a hibaüzenet kiírásának előzményeit.

Találjuk ki milyen alkalmazás dob hibát.

És javasoljunk megoldást.

Ez így nem fog menni.

Előzmény: Pepi az álomásfőnök (128543)
Törölt nick 2013. dec. 5. Creative Commons License 128544

Nem raktad fel a chipset drivert.

FF indulási gubancát is vsz. ez okozza.

Előzmény: panabubus (128541)
Pepi az álomásfőnök 2013. dec. 5. Creative Commons License 128543

Egy alkalmazás elindítási kísérlete meghiúsult, a rendszer a resource.dll nevű fájlt nem találja. Kérem, valaki segítsen, mit jelent ez, és lehet e pótolni, vagy javítani? Ha igen, hogyan?

Előre is köszönet!

panabubus 2013. dec. 5. Creative Commons License 128542

(Elnézést, egy betű az "i" kimaradt az elejéről. Valamint a fotó a sebességtesztről, amely szerint elvileg a netkapcsolattal nem lehetne gond)

Előzmény: panabubus (128541)
panabubus 2013. dec. 5. Creative Commons License 128541

Szasztok, nemrég értem haza az idegorvostól, ahol kis injekcióval stb. ellátott az elmúlt három nap ujratelepítése, stb. által okozott heveny elmebaj miatt :)

De komolyabban: MInden szép, minden jó, minden program műxik. Memtest OK., memóriák rendben. Az új gépben 9600-os Radeon adja a képet, úgyhogy talán jobban renderel, mint a másik halott masina Voodoo kártyája :)

Az eszközkezelőben egyetlen sárga van, az valami "Generic Mount Device" de hogy az mi a bánat, nem tudom.

Mindettől eltekintve videószerkesztés, fotósoppolás stb. rendesen működik.

Ami a baj, és azért az nem kicsi: a Tűzróka... Megnyitja a lapokat, de ha valami funkciót választok (akár itt a hozzászólást, akár a FB-n kommentet vagy kép feltöltést akkor "Csatlakozik..." vagy két percig is néha, az a kis forgó karika csak őrül, őröl, a lúzer meg őrül...:)

Itt most a böngésző (FF 25.0 ) a hunyó, vagy megint a Júpící  szórakázna?

Törölt nick 2013. dec. 4. Creative Commons License 128540

Pontos típus nélkül nem tudok.

Elég sokféle chipsettel szerelik ezeket.

Előzmény: Okoska (128537)
Jahno 2013. dec. 4. Creative Commons License 128539

Ez chipsetfüggő, így le szoktam szedni párat különböző gyártóktól, aztán el lehet találni.

Előzmény: Okoska (128537)
Gorcsev 2013. dec. 4. Creative Commons License 128538

VPN, knock-knock démon....

Előzmény: Törölt nick (128534)
Okoska 2013. dec. 4. Creative Commons License 128537

Aha, ha lenne.

Bár ha tudsz hozzá, azt megköszönném. Ez valami AverMedia-s DVR. (Legalábbis ActiveX irányból ezt mondja.)

Előzmény: Törölt nick (128533)
Jahno 2013. dec. 4. Creative Commons License 128536

Ezért nem szoktuk böngészőből nézegetni, vagy ha igen, akkor böngészőben kikapcsolod az ellenőrzést, felrakod az activexet, majd visszakapcsolod. Így csak azért fog rinyálni, mert aláíratlanul fut, 1-1 login közben van olyan eszköz, ami több 10szer feldobja a figyelmeztetést. Persze vannak olyan cuccok, aminek alárt szoftvere lett volna. Occsó DVRek nem olyanok.

Előzmény: Okoska (128530)
Jahno 2013. dec. 4. Creative Commons License 128535

Rögzítőben mégis mit lehetne beállítani? Van user/jelszó. Főmenüt így is le tudja hívni, eszközt eléri, aztán ezekben minden vacak van, még sokszor jelszó nélkül távolról tud fw-t is frissíteni.

A kiajánlott portot meg nem értem, elvégre ott lesz egy NAT szabály, ami az eszközre mutat, ebből a szempontból a többi lényegtelen. Mondjuk fixIP-t legalább ne a DHCP tartományából adjuk.

Egyik júzeremnek volt valami lassabb DSLje, annál a kamerás cucc kezdőképe még a loginnál több 10 megát letöltögetett. Persze köcsög szolgáltató, minden szar, ésatöbbi, akkor néztem a sok sessiont, mert szépen rácuppantak valami robotok és töltögették a kezdőképet. DVRben meg sosem fog logot nézni, ahhoz viszont túl buták, hogy valakit kitiltson, innentől idő kérdése mikor lesz meg az user/jelszó. Sosem fogja észrevenni, nem is foglalkozik vele, csak majd ha "elromlik". Robotnak meg kvázi végtelen számítási kapacitása lesz.

Előzmény: Törölt nick (128534)
Törölt nick 2013. dec. 4. Creative Commons License 128534

Nem "csak úgy".

A védelmet a rögzítő webszerverében kell beállítani.

És a kiajánlott portot más lant használó eszközökben letiltani.

Előzmény: Jahno (128529)
Törölt nick 2013. dec. 4. Creative Commons License 128533

A saját kliensprogramját telepítsd.

Előzmény: Okoska (128530)
panabubus 2013. dec. 4. Creative Commons License 128532

Az hagyján.

De úgy tűnik ott a pont, a #128402 válaszodnál, amit nekem írtál. (Elnézést, most vettem észre, azért nem írtam rá akkor valszeg.) 

A lényege: egy "új" alaplapot próbálgattam ugyanazzal a régi házzal/táppal. Tesztelgetés közben kikapcsolás után szinte azonnal elindult magától. Említetted azt is, hogy szar táp is lehet. Hát, mivel az alaplapot kivéve változatlan maradt, még windóz nélkül is újra indított párszor.

Most már lesi a kukásokat a kapu előtt.

Előzmény: Jahno (128505)
em_laci 2013. dec. 4. Creative Commons License 128531

Köszi, szerintem így már OK lesz, bár a T-s kütyü menüje tök más mint a "rendes" routereké,

de legfeljebb felhívom őket, aztán szájbarágatom jól...

Előzmény: Törölt nick (128526)
Okoska 2013. dec. 4. Creative Commons License 128530

Na ez az, épp most szopolok egy ilyennel és az aláíratlan activex-szel.

Erre tud valaki használható megoldást?

Win7, ie9,10,11, nem tudom,  oldalra rámegyek szépen (dyndns, meg ilyenek), activex letölt, aztán jön a szép üzenet, hogy na ezt nem telepíti.

Előzmény: Jahno (128529)
Jahno 2013. dec. 4. Creative Commons License 128529
Meg szopni az aláíratlan activex basszal. Mondd azt, hogy nincs igazam, és csak úgy ki mernék forwardolni egy portot.
Előzmény: Törölt nick (128528)
Törölt nick 2013. dec. 4. Creative Commons License 128528

Jobbulást. :-)

Előzmény: Jahno (128527)
Jahno 2013. dec. 4. Creative Commons License 128527

így meg pláne nem merném kirakni:

"

6.1 Küls

ő

betekintés Internet Explorer használatával

Az Internet Explorer böngész

ő

be írja be:

http://

dvr sorozatszám.dvrhost.com:7000. ( a dvr sorozatszámát a DVR beállításkor feljegyezte)

Pl: http://L5138FF.dvrhost.com:7000

Továbbiakban azonosan járjon el, mint a 3.1 pontban."

Előzmény: Törölt nick (128526)
Törölt nick 2013. dec. 3. Creative Commons License 128526

Tömören ennyi:

http://www.vedelemtechnika.hu/dok/Video/TechSon/DVR/Premium%20Kategoria/TechSon_Premium-.DVR_tavoli_betekintes_beallitasa.pdf

Ha leírod hogy mit hol hogyan állítasz, könnyebb tanácsot adni.

Előzmény: em_laci (128524)
Jahno 2013. dec. 3. Creative Commons License 128525

Én csak úgy ki nem engedném netre, amit majd mindenféle robot folyamatosan basztat?

Előzmény: em_laci (128524)
em_laci 2013. dec. 3. Creative Commons License 128524

Ismét a DVR-rel kapcsolatban lenne kérdésem:
bekötötték a fix IP-s netet és a T-Home Speedport W 721V routert hozott.
Utánaolvastam hogyan lehet beállítani a távoli kukkolást, de nem akarja az igazságot...

Minél több hsz-t olvasok, annál zavarosabb az egész. Le tudná írni valaki egyszerűen

(vagy netán 1 linket), mit-hogyan kell, hogy működjön stabilan a cucc.

(most a PC-s DVR kártyás megoldás van, LogMeIn-nel)
Köszi előre is!

seepheerd 2013. dec. 3. Creative Commons License 128523

Lehet hogy ez volt itt is, mert kikapcsoltam a hybernációt, sleepet és nyugi van, csendes meg minden.

Előzmény: Doky586 (128520)
seepheerd 2013. dec. 3. Creative Commons License 128522

Így van, Sentinel mindent zöldnek mutat. De mivel úgysem futtat mást mint faszbúkon a mafia warst meg valami konyhás izét, gondolkodom azon hogy rakok bele egy 120-as SSD-t oszt jónapot.

Előzmény: Gorcsev (128518)
em_laci 2013. dec. 3. Creative Commons License 128521

Próbálgattam, de inkább mentés és ropogós Win7 lett a vége.
Úgy szalad alig lehet utolérni...
Köszi a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (128353)
Doky586 2013. dec. 3. Creative Commons License 128520

"a vinyó kattogott mint állat..."

Nekem is van ilyen asztali sata 3,5" hdd-m. Időnként 2 másodporcenként kattan eggyet folyamatosan és nem lehet róla semmit beolvasni, sőt sima újrainduláskor a bios se ismeri fel.

.

Már épp ki akartam dobni amikor rájöttem hogy ez alvás (suspend to ram) után jelentkezik az esetek 10%-ban.

Egy újra alvás - újra felébresztés megjavítja, és nem ketyeg többé. (igaz azóta naponta mentek róla mindent - hátha)

Előzmény: seepheerd (128517)
London-Jack 2013. dec. 3. Creative Commons License 128519

Ki kell dobni. Mást nem tehetsz vele.. 

Előzmény: seepheerd (128510)
Gorcsev 2013. dec. 3. Creative Commons License 128518

Vsz. talált pár hibás szektort, elrendezte őket oszt' most nyugi van.

Előzmény: seepheerd (128517)
seepheerd 2013. dec. 3. Creative Commons License 128517

Ja, emlékszel ezen volt az hogy a vinyó kattogott mint állat... aztán abbahagyta és hónapok óta csendes, teszi a dolgát :)

Előzmény: Gorcsev (128511)
seepheerd 2013. dec. 3. Creative Commons License 128516
Előzmény: tütyüke (128513)
seepheerd 2013. dec. 3. Creative Commons License 128515

Először csak azért mert szervizbe is vitte hogy rakják fel újra a gyári rendszert. Aztán vírusra gyanakodtunk, ezért  megkapta a bitdefendert.

8GB RAM van benne.

Az Nvidia programja a legfrissebb.

Előzmény: didyman (128512)
seepheerd 2013. dec. 3. Creative Commons License 128514

:)

Előzmény: Gorcsev (128511)
tütyüke 2013. dec. 3. Creative Commons License 128513
didyman 2013. dec. 3. Creative Commons License 128512

Emiatt újraraktátok? Kétszer is? Az első után nem gondoltátok, hogy az amúgy sem valószínű ok biuztosan nem a rendszerben lesz? Mennyi RAm van benne? Illesztőprogramok a legfrissebbek (nem az ánusz, hanem a gyártó weboldaláról ebszerezve)?

Gorcsev 2013. dec. 3. Creative Commons License 128511

"... teker veszettül ... nem válaszol. 

... másfél éves, kb. egy éves koráig nem volt ilyen gond"

Kezdődik a dackorszak. Ki kell bírni, más megoldás nincs... >;-P

seepheerd 2013. dec. 3. Creative Commons License 128510

Halihó!

Asus RC530, windows 7, chrome-ban facebookon belüli játékoknál néha leáll minden, a vinyó teker veszettül és jön az üzenet hogy a flashplayer(?) nem válaszol. 

Rendszer emiatt kétszer újra lett rakva, de mindig visszajön a hiba.

A gép másfél éves, kb. egy éves koráig nem volt ilyen gond.

Szipolykaa 2013. dec. 2. Creative Commons License 128509

Nem logitec, és nem vezeték nélküli. Ja, és nem öt perc...

Ellenben az eszközkezelőben találtam olyan opciót, hogy a hálózati kártya bekapcsolhatja a gépet. Oszt kiszedtem belőle a pipát. Azóta nem csinálja.

Köszi mindenkinek :)

Előzmény: Misland (128504)
Jahno 2013. dec. 2. Creative Commons License 128508

Én csak modemet mondtam, tehát valami kártyát kellene beletenned, de mivel mindenféléd van, így szerintem ez is lényegtelen, előbbre nem leszel vele. Valahogy az jött le, hogy modem nincs, vagy már mittomén a sztori elejét. Szappantartós Huaweiből meg tán pukkasztottam volna, annó mikor jött a korlátlan GPRS, akkor belecsaptam vele.

Előzmény: gepesz (128507)
gepesz 2013. dec. 2. Creative Commons License 128507

"Hajózáshoz Vodás USB modemet ingyé is adok"

Köszönöm, de írtam lennebb. Nem is azért, csak tájékozódni akarok.

Amit kínálsz annak, hogy van a fizetése a szolgáltató felé?

Az enyém két év  hűségnyilatkozat és havi 3990.- Ft.

Előzmény: Jahno (128493)
tütyüke 2013. dec. 2. Creative Commons License 128506

Éjszakai műszakra... cég... hehe... szembe szomszéd wifis srác elköltözött, tulaj sikító lábrázást kapott attól felvetéstől, miszerint be kéne kötni a netet, így éjszakánként az unalom megöl, igaz olvasok meg filmezek a tableten nade ennyi film és könyv nincs a világon :)

Előzmény: Jahno (128503)
Jahno 2013. dec. 2. Creative Commons License 128505

Úgy látszik ez a hét kérdése.

Előzmény: Szipolykaa (128499)
Misland 2013. dec. 2. Creative Commons License 128504
  1. Azt a pár percet nem ártana megmérni, hogy véletlenül nem 5 perc?
  2. Véletlenül nem Logitech vezeték nélküli bill./egérrel használod?
Jahno 2013. dec. 2. Creative Commons License 128503

Határeset. Cégszerű felhasználásra lehet nem adom, csak olyannak akinél nincs lóvé és látványosan szopatja magát :-)

Előzmény: tütyüke (128502)
tütyüke 2013. dec. 2. Creative Commons License 128502

Öhm az USB modem érdekelne :)

Wifi eddig vót, most már nincs... aszongya a főnök oldjátok meg... ezen spórol vazzeg.

Okoska 2013. dec. 2. Creative Commons License 128501

Mondjuk BIOS-ban wake on lan bekapcsolva.

gepesz 2013. dec. 1. Creative Commons License 128500

"...de tok+akku ráköltéssel még mindig van egy használhatatlan telefonod :-)"

Lehet használni. Van is 70-es kártyám, de nem akarok az ismerőseim közé dobni egy új telefonszámot.

Bagóért vettem a tokot. Ócskapiacon tán 100-ast adtam érte. Az akksira sem emlékszem, hogy mennyi volt. Akkor biztos nem sok.

Na megyek aludni. Kösz a társalgást. Jött is egy szakmai kérdés. Feszegessétek.

Előzmény: Jahno (128498)
Szipolykaa 2013. dec. 1. Creative Commons License 128499

Nagyon szép vasárnap estét mindenkinek!

Hegesztgetem a gépemet, és gondoltam, rákérdezek egy régóta fennálló problémára: Csak alvósra kapcsolom ki ("Energie sparen"), ám a gép egy pár perc múlva bekapcsol magától. Mitől van ez, és hogyan tudnám megakadályozni?

Köszi előre is :)

Jahno 2013. dec. 1. Creative Commons License 128498

Persze, hogy nem lehet függetleníteni, aki ezt annó tudta annak gyakorlata nincs benne, de kiszórtak minden kábelt, ésatöbbit. Tudást sem érdemes napra készen tartani, teljesen más a világ. Én is most törölgetem az ilyen régi szoftvereket, mert archívban sem érdemes megtartani, annyira jó ismerős nem nagyon van akinek egy operátor logóért most újra összerakok mindent és felrakom a csilliár éves Nokiájára. Régen nagy buli volt, itt is lehet nyöszörögni, de tok+akku ráköltéssel még mindig van egy használhatatlan telefonod :-) Bár nem tudom mit szeretnél, de az biztos, hogy akár szalvéta, akár mobil, vagy sörösüveg, a gyűjtőszenvedély biza pénzbe kerül.

Előzmény: gepesz (128497)
gepesz 2013. dec. 1. Creative Commons License 128497

Most vettem bele akkut és egy új tokot. Dehogy döglött! :-))) Pár szaki már igérte a kisütést, de a végén kiderül mindig, hogy nincs hozzá szoftver. Nem egyszer, nem kétszer sétáltattam már ezügyben Pestre.

Nem adom fel. :-))

Nem veszek én telefont. Van ott azért még jó és használható is. Például a középső ütés álló a Nokiám.

Előzmény: Jahno (128496)
Jahno 2013. dec. 1. Creative Commons License 128496

Ott van azért 1-2 ami még pénzt is ér. Az a 3888as Motorola lesz, valszínű amúgy is döglött akkuval így lassan 15 évesen. Nem érdemes szívni vele és olyan embert keresni, aki átalakítja 30asra, miközben Teszkóban 2-3ezresért kapsz egy hasonló tudású akármi újabb telefont, amiben legalább óra van. Ha valaki csak telefonálni szeretne, akkor Nokia 100, Samsun 1200 és kész is.

Előzmény: gepesz (128494)
gepesz 2013. dec. 1. Creative Commons License 128495

Vodás mobilnetem van USB-s. Van rajta még egy év hűségnyilatkozat. Remélem a télen menni kell jégtörésre. A tavasszal pedig van egy pár hosszabb útra felkérésem. Akkor kell a kütyü.

Ahogy telik rajtam az idő, egyre kevesebbet hívnak. Kikopok. :-((

gepesz 2013. dec. 1. Creative Commons License 128494

Kimentem a műhelybe és behoztam az általam és nejem valamint lányom által használt telefonokat.

Közte vannak a használatosak is. Nem összevásárolt gyűjtemény. Vezetékesből is van egy csokorra való. :-)

A Motorolába most vettem akkut. Ha arra tudna valaki maestrót, aki 70-esből átalakítaná 30-asra, akkor azt még rendszerbe állítanám. Hát még ha valami autós kihangosítót is találna hozzá! Ha volt még akkor ilyen?

Jahno 2013. dec. 1. Creative Commons License 128493

Hajózáshoz Vodás USB modemet ingyé is adok, van egy pár mindenfélém. Csak ne menj külföld felé. Feltöltős kártyából is köcsög fogyasztói társadalom lettem, bedobom a sarokba, aztán ha éppen nem találom meg nem tudom melyiknek mi a kódja, akkor arra a hétre veszek másikat, hisz ugyananyiba kerül. Régen melókhoz sok modem és mindenféle kellett, most felét nem használom, szinte folyamatosan készítem össze Vaterára a vacakaim, csak le kellene ülni elé feltölteni.

Előzmény: gepesz (128492)
gepesz 2013. dec. 1. Creative Commons License 128492

Vettem rendes itt javasolt routert. :-)

Mobilnetet arra vettem, ha megyek dolgozni (hajózni) ne legyek hiánybeteg.

Ezek a dobozba szorult okosságok a gyerekeim által rámlőcsölt cuccok.Apa! Olyan égő a mobilod.

Nem válok meg az alábbi telefonomtól. :-)

Előzmény: Jahno (128490)
gepesz 2013. dec. 1. Creative Commons License 128491

A felsoroltak közül csak a leejtés szokott sűrűn előfordulni, a telefonom nem okos, de szívós. Bírja.

Nokia3510i :-))

Előzmény: Doky586 (128489)
Jahno 2013. dec. 1. Creative Commons License 128490

Ha semmire nem használod az iPhonet, akkor ilyen elfekvő vackoktól meg kell szabadulni occsón, árából meg vehetsz rendes működő routert, mobilnetet, amit akarsz.

Előzmény: gepesz (128488)
Doky586 2013. dec. 1. Creative Commons License 128489

Elnézésed kérem, de szoktam bizonyos dolgokat feltételezni amit nem szokás leírni. például:

- nem felejtettél el feltöltött akkumulátort beletenni

- nem áztattad előtte a kádban

- nem próbáltad mikrosütőben megszárítani

- nem esett ki a teló a kezedből a 10.emelet erkéjén

- nem veszel simlockos telefont, vagy legalább

- nem kellene minden kütyüt más-más szolgáltatótól vásárolni

- nem ellenőrzöd előtte kalapáccsal a kijelző karolhatatlanságát

- nem fúrsz a teló közepébe egy lukat hogy a nyakláncodra köthesd

- nem próbálod ki hogy egy vasúti mozdony súlyát elbírja-e ha aláteszed

- stb stb

Természetesen bármelyik fenti esetben nem fog működni a javaslatom, de ez nem az én hibám. sorry..

De lényeg hogy megoldódott a dolog.

Előzmény: gepesz (128488)
gepesz 2013. dec. 1. Creative Commons License 128488

Csodálkozik a fene.

Te mondtad először, hogy működni fog. De nincs már jelentősége. Tán egy napig jó lett volna, még nehéz volt a laptop.

Mostmár nem kell se a laptop, se a vodás stick. Az iphone is bekerült egy nagy ládába a többi hadrendből kivont kütyük közé.

Majd a tavasszal, "ha" megyek dolgozni a vodás ketyere elő kerül.

Előzmény: Doky586 (128487)
Doky586 2013. dec. 1. Creative Commons License 128487

- "Felesleges is lett volna, mert a voda 70-es az egérmozi pedig 30-as." - írtad

- "iPhone 3 nem működteti a Vodafon mobilnet kártyát."

És még csodálkozol?

Nem kellett volna szolgáltatónál készüléket venni... Ha nem lenne a simlock akkor menne.

Előzmény: gepesz (128485)
gepesz 2013. dec. 1. Creative Commons License 128486

Nem jelentkezett azóta sem. Csak érdekes volt. Nem találkoztam még ezzel az üzenettel.

(és biztos még sok mással se)

Előzmény: Törölt nick (128481)
gepesz 2013. dec. 1. Creative Commons License 128485

Egy régi igéret:

iPhone 3 nem működteti a Vodafon mobilnet kártyát.

Előzmény: Doky586 (128298)
panabubus 2013. nov. 30. Creative Commons License 128484

Akkor az lesz majd a másik gépen is, telepítés után egyből. A Doky által belinkelt (köszönöm) csomagot meg először letesztelem majd ezen a gépen :)

Előzmény: Törölt nick (128482)
Doky586 2013. nov. 30. Creative Commons License 128483

Biztos meg fognak jelenni az ilyen és hasonló - nem hivatalos service packok: WinXP SP4

Előzmény: panabubus (128479)
Törölt nick 2013. nov. 30. Creative Commons License 128482

Rövid távon járható.

De érdemes minél később meglépni.

A frissítéseket pedig addig is feltenni.

Előzmény: panabubus (128479)
Törölt nick 2013. nov. 30. Creative Commons License 128481

Nem probléma különösebben.

Valószínű az Aero felület és a videokártyád "véleményeltérésben volt".

Ha ismétlődik próbálhatod kikapcsolni az Aeroban az átlátszóságot.

Előzmény: gepesz (128478)
panabubus 2013. nov. 30. Creative Commons License 128480

Lehet. Csak tippelek, hogy a Vista vagy a 7-es már nem tartalmazza. Na, ezért (is) maradok "helyben". Be-beeshet egy még jól működő, akár hasznos eszköz, (és jobb áron mint egy csilivili vadiúj) ami itt még benne van, "amoda" meg lehet hogy már drivert se találnék :)

Előzmény: B Pali (128477)
panabubus 2013. nov. 30. Creative Commons License 128479

Most megnéztem, a Revo-val is. Nálam olyan nincs a gépen.  Egy gyakorlati kérdés, mivel ugye megszűnik a támogatás.  Járható út az, hogy amíg lehet, az összes SP frissítéést, (ami még nincs fenn a gépen), Net*Framework-ot, DX-et stb. letöltöm és egy lemezt késztek róla tartalékben?  Csak a jövendőre nézve. Ugyanígy drivereket, stb. Egyfajta MS-munkalemezt létrehozva...

Előzmény: Doky586 (128476)
gepesz 2013. nov. 30. Creative Commons License 128478

Asztrali ablakkezelő nem működik.

Ezt írta ki az előbb a gép.

lefilneztem az alábbit. Mi a fene ez?

Bezártam és azóta minden rendben. Készül valami beszarni?

B Pali 2013. nov. 30. Creative Commons License 128477

Mert azt valószínúleg tartalmazza az Xp alapban. Ha nem így lenne, akkor nem ismerné fel.

Előzmény: panabubus (128475)
Doky586 2013. nov. 30. Creative Commons License 128476

Ez azt jelentheti hogy ha telepítetted a Smart Connectet akkor a géped alvás közben is le tudja tölteni pl az emailjeidet, de régi gép lévén ehez talán teljesen felébreszti magát..

"harmadik" személynek az ébredéshez nem lehet köze mivel a biosodban a WakeOnLan tiltva van, de tény hogy a működő géphez ha akar távolról lan-on belül hozzáférhet. (ezért nem jó idegenekkel a lant -csak úgy- megosztani)

Előzmény: panabubus (128475)
panabubus 2013. nov. 30. Creative Commons License 128475

Ez jelentheti azt is, hopgy pl. más, "harmadik" (és nem kívánt) személy használja vagy alkalmazza?  Trükkös fiú a főbérlőm pl. vele routeren keresztül össze vagyunk kötve :S

(És ha ez így lenne, egy újabb lamer-kérdés: ha valaki így belép egy másik gépbe, és linuxa van egyébként, akkor lehet hogy xart se ér a jelszavas belépésem?  :S)

A szkenner kapcsán írt kommentedre ide írnám, ne szaporítsam a postokat feleslegesen: van amit automatikusan felsimer az XP  LPT-n keresztül is. Vettem egy ős-Xerox docuprint nyomtatót, rádugtam, és már látta is. Még a Hardver hozzáadása varázsló sem jelent meg.

Előzmény: Doky586 (128462)
panabubus 2013. nov. 30. Creative Commons License 128474

Az nem hiszem, hogy játszana, kösz. Még persze azt se tudom lesz-e az ajánlott gépből még a jövő héten, de nem hiszem hogy az is dúskálna USB-portokban. (Na meg a táp mennyire szeretné a plusz terhelést). Ugyan nem ismerem azt a kártyás bővítő dolgot, de hajlok rá, a korlátozott/másolós használathoz az is jó lehet. A Win'95 -ös javaslatot értem, de azt tán mégse. Új hardver? Ha a perifériákat tudja kezelniamiket most használok, akkor nem terveznék újabb bővítgetést. Ahhoz a munkához amihez kell, szerintem elmegy az XP így is. Egyetlen extra hisztim van, az SDR rádió, de ahogy Hehe ajánlotta a memória bővítést, az után annak is el kell ketyegnie.

Win8?  ajjaj. Na még az kéne. Egy valamire jó volt nekem, jól néz ki a hűtőn a mágnes, amit a jányok osztogattak a Hungexpo-n. (Azt se gondoltam, hogy a polójuk kapcsán valaha még tetszeni is fog a vindóz... :))

Előzmény: Doky586 (128437)
si12311 2013. nov. 30. Creative Commons License 128473

Lehet, en ugy tudtam, xml es hasonlo alapu szovegszerkesztok tudnak ilyet.

Ahogy a DOS -os is jo volt, csak maceras volt egy picit.

Előzmény: Törölt nick (128470)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128472

Ne ijesztgess!

Előzmény: Misland (128468)
tütyüke 2013. nov. 30. Creative Commons License 128471

Előzmény: Gorcsev (128442)
Törölt nick 2013. nov. 30. Creative Commons License 128470

Amit keresel. az nem a szövegszerkesztők sajátja.

Ilyet adatbáziskezelők tudnak.

Előzmény: si12311 (128466)
Törölt nick 2013. nov. 30. Creative Commons License 128469

Ezt ne jó?

A szkenneredről.

Elvileg ha az XP driver telepítőjét Win2000 kompatibilis módban indítod, települni fog.

(Jobb gomb tulajdonságok, W2000 kompatibilitást bekapcsolni minden felhasználónak, alkalmaz, majd kilépés a tulajdonságokból és futtatás)

Előzmény: sjohn (128465)
Misland 2013. nov. 30. Creative Commons License 128468

Ja, az a gond, akkor tényleg igyekszem megjegyezni én is a neved, hogy ki tudjalak kerülni.

Többi része nem érdekel, 15 év fórumozás után nem fogsz meghatni. Én azt mindig tudom, hogy mikor és milyen stílusban írjak, szeretek néha bunkó is lenni, arra méltó esetben.

Előzmény: sjohn (128465)
si12311 2013. nov. 30. Creative Commons License 128467

Pont most irtam mashova is.

Mozillaba beepulok jok, download helper a kedvencem, azt is letolti, amit nem lehet megnezni.

Előzmény: Dragon680401 (128344)
si12311 2013. nov. 30. Creative Commons License 128466

Nincs otlet?

Előzmény: si12311 (128323)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128465

Már megbocsáss, de emlékszem rád más fórumból is, van egyfajta bunkó stílusod.

Előzmény: Misland (128461)
titkom 2013. nov. 30. Creative Commons License 128464

...mintha én írtam volna: amúgy azért, mert több a menedzser, mint kéne...

Előzmény: Gorcsev (128463)
Gorcsev 2013. nov. 30. Creative Commons License 128463

"pont olyan szkennerem sincs"

Tegyük hozzá szép csöndbe', hogy ez az egész drájvermizéria pont annak az (egyik) elképzelésnek a durva megcsúfolása, amivel annak idején a vinnyózok teret nyertek.

Vki elmagyarázhatná má' végre, hogy mi a BQIRTF köll minden vacak szkennernek meg nyomtatónak külön drájvert föltenni, megy mondgyuk egy nyamvadt twaint mér'nem ölég bekattintani a rendcerkomponenseknél, hogy 'legyen ilyen', oszt kész...

De inkább ne is válaszoljatok.

Előzmény: Misland (128453)
Doky586 2013. nov. 30. Creative Commons License 128462

Mégegy dolog ami felébresztheti talán alvásból is: az Intel® Smart Connect Technology progija.

Előzmény: panabubus (128414)
Misland 2013. nov. 30. Creative Commons License 128461

OK, akkor nem írok semmit, majd megjegyzem a neved is, ha neked ez akkora problémát jelent.

Egyébként mindig bírtam azokat a fórumozókat, akik nem írnak le precízen mindent a gondjukról, úgy kellene kihúzni belőle dolgokat. Csak az meg valamiért az én hülyeségem, hogy ilyenkor nem szeretek visszakérdezni. Ha nem írta le, ha nem tudom kitalálni sem, akkor inkább nem is foglalkozom vele.

Másik érdekes dolog, amikor segítséget kér valaki, azután még ő pofátlankodik. Mi van mostanában ezen a fórumon, lassan már tényleg nem érdemes írni ide...

Előzmény: sjohn (128455)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128460

CanoScan n640p ex.

Előzmény: tütyüke (128458)
Doky586 2013. nov. 30. Creative Commons License 128459

A konkrét válasz: kiselejtezed..

Előzmény: sjohn (128449)
tütyüke 2013. nov. 30. Creative Commons License 128458

Mondjuk azé' a konkrét típust ideírhattad volna :)

Előzmény: sjohn (128455)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128457

Köszi megnézem.

Előzmény: tütyüke (128456)
tütyüke 2013. nov. 30. Creative Commons License 128456

Jó.

Előzmény: sjohn (128454)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128455

Persze, persze, csak tudod egy szakmai fórumban általában nem azért tesznek fel kérdéseket, hogy rébuszokat kelljen megfejteni az értelmezéséhez.

Vagy van konkrét válaszom vagy nem írok semmit.

Előzmény: Misland (128453)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128454

Az jó lenne hozzá?

Előzmény: Törölt nick (128452)
Misland 2013. nov. 30. Creative Commons License 128453

Nézd, én egy ilyen hozzászólást sem szórakozásból küldök el, hanem arra gondolok ilyenkor, hogy egy kreatív valaki azt von le belőle, amit le tud vonni. Ha semmit, akkor ez van.

Mivel ugyebár én sem tudhatom pontosan, hogy mit követtél el, de még pont olyan szkennerem sincs stb.

Előzmény: sjohn (128451)
Törölt nick 2013. nov. 30. Creative Commons License 128452

Vistás driver sincs?

Előzmény: sjohn (128451)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128451

Ügyes vagy, de ez rajtam abszolute nem segített.:-))

Előzmény: Misland (128450)
Misland 2013. nov. 30. Creative Commons License 128450

Ócska Mustek szkennert Windows 2000 driverrel még Win7-en is éleszteni tudtam. Pedig ez már XP-re is csak úgy ment fel, hogy előbb a registryben át kellett írni a Windows nevét, mert azt figyelte a telepítő program.

Tehát itt az volt a jelenség, hogy másképp nem hajlandó még telepedni sem a Twain-illesztő. Nyilván 32 bites Win7-ről beszélek, 64 bites driver létezése irreális elképzelés lenne.

Előzmény: sjohn (128449)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128449

Aha, és ha nincs?

Előzmény: Doky586 (128448)
Doky586 2013. nov. 30. Creative Commons License 128448

A párhuzamos porton sosem volt automatikus hardverfelismerés. Először a nyomi szoftvert telepíteni kell.

Előzmény: sjohn (128447)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128447

Ezt most úgy is légyszi, hogy értsem mi a mondanivalója!

Előzmény: Doky586 (128446)
Doky586 2013. nov. 30. Creative Commons License 128446

"Sőt ha bedugom a párhuzamos portba, fel sem ismeri, mint hardvert."

Nem csoda hogy mennyit változik az ember felfogása a világról?

Olyan dolgokat várunk el amik akkoriban még nem voltak..

Előzmény: sjohn (128445)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128445

Néztem, de ezt a tipust nem támogatja a Win7.

Sőt ha bedugom a párhuzamos portba, fel sem ismeri, mint hardvert.

Előzmény: tütyüke (128444)
tütyüke 2013. nov. 30. Creative Commons License 128444

A Canon oldalán nézted ?

Előzmény: sjohn (128443)
sjohn 2013. nov. 30. Creative Commons License 128443

Sziasztok!

Légyszi valaki segítsen!

Van egy régi Canon szkennerem, de a PC-n Windows 7 van, amihez nincs drájverem.

Nem dobnám ki a szkennert ha nem muszáj.

Van valami megoldás, hogy mégis tudjam használni Win7 alatt?

Gorcsev 2013. nov. 30. Creative Commons License 128442

Ez lett vóna a köv. hsz-em... ;-)))

Előzmény: tütyüke (128440)
Gorcsev 2013. nov. 30. Creative Commons License 128441

"Hátha csak a frissítések szünnek meg, más galádságot nem talál ki Bilgéc. Ha mégis, akkor szívás."

Azt nem teheti meg. A fél világ leállna, vazze...

Előzmény: panabubus (128435)
tütyüke 2013. nov. 30. Creative Commons License 128440

Ja meg a legalsó sem rossz... jáj...

Előzmény: tütyüke (128439)
tütyüke 2013. nov. 30. Creative Commons License 128439

Heh... jut eszembe ezt ajánlja a W8 amikor elmegy a net:

tütyüke 2013. nov. 30. Creative Commons License 128438

Nem rossz a W8 de azt már tényleg szokni kell az XP után, igaz a W7-et is...

Előzmény: Doky586 (128437)
Doky586 2013. nov. 30. Creative Commons License 128437

IDE (PATA) HDD-t ezzel akár házon belülre is.. de valóban nem javasolt csak átmásolás erejéig vagy ritka használatra.

Miért nem térsz át win95-re? mert az XP is pár hónap múlva ugyanazon támogatásban fog részesülni. Jobb lépni mint megrekedni. Majd megszokod a win7-et, a win8 talán még rosszabb lenne, azt én se ismerem.

"egy darabig még elmenne az XP"

Egyre ritkább az olyan új hardver amihez készítenek XP drivert. Úgyhogy ha nem PC bontóból akarsz 'új' gépet szerezni akkor váltanod kell.

Előzmény: panabubus (128435)
panabubus 2013. nov. 30. Creative Commons License 128436

Valami PC-s tankönyv volt.
Most is használok néha külső vinyókat. Akkor a helyzet hasonló, ha jól jön le.

Előzmény: Gorcsev (128433)
panabubus 2013. nov. 30. Creative Commons License 128435

A másik két lemez csak tárolásra van, meg néha előhúzni valami nyuszit a kalapból. :) Sokkal több funkciót nem töltenek be mint egy külső lemez.

Win7-et egyelőre nem igazán szeretnék. Volt már, oda is adtam notival együtt a gyerekemnek. Nem jött be, ennyi.

Ha hardveresen jobb lesz a helyzet, egy darabig még elmenne az XP nálam. Hátha csak a frissítések szünnek meg, más galádságot nem talál ki Bilgéc. Ha mégis, akkor szívás.

PL. a Lightroom3 az már egész korrekt, a sima Fotósopp CS szintén, amit használok fiolmekhez az a program szintén. Max. nem nyomulok újabb verziókért. Larát meg nem kergetem már régen, vagy a társait. :)

Ahhoz idő is kéne, meg pár évszámmal nagyobb születési év a személyiben :)

Előzmény: Törölt nick (128431)
Gorcsev 2013. nov. 30. Creative Commons License 128434

"Ettől nem lesz használhatatlan egyik napról a másikra"

Így igaz.

Aki eddig nem szedett vele össze soha semmit, az eztán se nagyon fog.

Előzmény: didyman (128432)
Gorcsev 2013. nov. 30. Creative Commons License 128433

"Valamikor olvastam még tán a 486-os időkben egy könyvet, ami az okítást azzal kezdte: "Vétsen annyi hibát amit csak tud. Szándékosan." mármint hogy így lehet aztán tanulni."

Nyelvtankönyv volt? Mer' akkor rögvest demonstrálták is :))

A régi vinyókat meg használhatod a fontos cuccok biztonsági mentésére. Pl. egy külső dokkolóval.

Előzmény: panabubus (128426)
didyman 2013. nov. 30. Creative Commons License 128432

Nem értem, miért használhatatlan a kártya? A régebbi HDD-khez bőven elég (az alaplapi is PCI buszra ült rá), tudhat butulni is, meg win7 vagy felismeri, vagy lehet turkálni hozzá illesztőt, én egy régi, elcseszett marvelhez is találtam megfejtést, a promise, siliconimage cuccokhoz meg van.

Aztán 2014-ben nem az XP szűnik meg, hanem az MS támogatása. Ettől nem lesz használhatatlan egyik napról a másikra, vagy ementáli sajt. Támogatással is az volt. :-)

Előzmény: Törölt nick (128431)
Törölt nick 2013. nov. 30. Creative Commons License 128431

Ha használni is akarod a gépet, a kártya nem megoldás.

Természetesen próbálkozhatsz vele, de leginkább csak arra jó hogy átmásold a régi állományokat. Az XP-vel ennek a használhatósága is megszűnik. Márpedig jövőre mindenképp váltani kell az XP-ről.

Költsége természetesen ennek a legkisebb(látszólag), hiszen külön pénzt nem kérek érte. 

Előzmény: panabubus (128429)
panabubus 2013. nov. 30. Creative Commons License 128430

Igen, azt tudom sajna. Volt az aktív egy darabig, benne egy terás lemezzel. Meg is szívtam, mert a ghost nem ment fel újra, amíg az benne volt. :(  Azért ahogy elnézem, nem lesz egy fáklyásmenet  új installok, ús görcsölések, stb.  De mindenképp be kell vállalni, mert már megint először a notpadból illesztem be ezt is ...

Előzmény: Doky586 (128427)
panabubus 2013. nov. 30. Creative Commons License 128429

Az még jobban beleférne. A két csatis. Mert egy 80 GB-s jár a géphez, arra felmegy a rendszer mondjuk + a letöltések, temp fájlok, stb. A régiből meg a két "hasznos" akkor menne vissza. Túl sok lenne egyszerre még egy plusz vinyó. Jön valami ünnep a hónapban, arra is kell hagyni valamit.

Előzmény: Törölt nick (128428)
Törölt nick 2013. nov. 30. Creative Commons License 128428

Sajnos az új lemez/lemezek beszerzését nem lehet elkerülni. Abban csak 3 SATA port van.

Az +14-15000Ft. Annyiból kijön egy ötszáz gigás. Arra felfér a bentlévővel együtt mindened.

Amíg XP-t használsz addig a régieket is lehet csatlakoztatni egy IDE/SATA kártyával, de nem érdemes.

Kétcsatlakozósat pl. tudok adni.

Doky586 2013. nov. 30. Creative Commons License 128427

"ha abban már csak SATA vinyó-helyek vannak?"

Ezt biztosra veheted...

.

De a mostani alaplapodon is van SATA vezérlő csak le van tiltva..

.

Vegyél egy nagy (pl 1TB) sata hdd-t partícionáld ketté (100GB a leendő rendszernek, a többit az adatoknak) ments rá át mindent a meglevő pata hdd-kről és ha meglesz az új gép akkor adatvesztés nélkül tudsz installálgatni.

panabubus 2013. nov. 29. Creative Commons License 128426

Hát akkor köszi mindkettőtöknek a megerősítő véleményt.:( 

Viszont egy tippet adtál. Valamikor olvastam még tán a 486-os időkben egy könyvet, ami az okítást azzal kezdte: "Vétsen annyi hibát amit csak tud. Szándékosan." mármint hogy így lehet aztán tanulni. Na, ha a váltótárs meglesz, lehet, hogy ez lesz a célbadobálós :)

Közben azért felmerült egy kérdés. Azut írtad kicsit lejjebb, hogy amit ajánlasz, az klasszisokkal jobb. Úgy is legyen.  DE mi van akkor, ha abban már csak SATA vinyó-helyek vannak? :S  Ebben a mostaniban a három közül kettő tuti hogy kellene, mert azokon van szinte minden munkám. És azok bizony IDE csatlakozásúak...

Előzmény: Törölt nick (128425)
Törölt nick 2013. nov. 29. Creative Commons License 128425

Szerintem is.

De vannak ennek a gépnek előnyei is.

Pl. most különösebb rizikó nélkül tanulmányozhatsz/állítgathatsz sok mindent. :-O

Előzmény: panabubus (128422)
tütyüke 2013. nov. 29. Creative Commons License 128424

Úgy xar ez ahogy van már szegény. Gépcsere, memóriabővítés, oszt' hadd szóljon.

Szerintem.

Sajnos igen.

Muszáj.

Előzmény: panabubus (128422)
panabubus 2013. nov. 29. Creative Commons License 128423

Ezt használom. Meg néha a power-gombot.

Előzmény: Doky586 (128420)
panabubus 2013. nov. 29. Creative Commons License 128422

(Egyben a másikra is...)  Valami nem stimmel. Most néztem a doksit ami nekem a gépen van elmentve az ugyanaz mint amit belinkeltél. Viszont az enyémen nincs AGP-port  :S  Lehet hogy ki kéne bontani a házból és megnézni mi van maratva a nyákra. (Vagy everest inkább??  :S)  De végül is mindegy, talán ez a pár nap eltelik, és az első lesz a gépcsere. Teli kezd vele lenni a havas cipellő..:(

Köszönöm a segítséget, de szerintem halottat operálunk :)  Az előbb visszaraktam a vuduról az alaplapira, hogy írni tudjak, erre most nem csíkoz, viszont a filmeket megint egész kis méretben, és "szolarizálva" (fordított színek, stb.) játssza le. Úgy xar ez ahogy van már szegény. Gépcsere, memóriabővítés, oszt' hadd szóljon.

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (128421)
Törölt nick 2013. nov. 29. Creative Commons License 128421
Előzmény: Törölt nick (128419)
Doky586 2013. nov. 29. Creative Commons License 128420

Nyilván bekapcsoláskor te látod hogy van-e boot-folyamat vagy egyől feláll a gép.

Ha ezt használod  akkor egyértelmű, de ha valami asztali parancsikont akkor már többesélyes.

Előzmény: panabubus (128416)
Törölt nick 2013. nov. 29. Creative Commons License 128419

Igen, már látom.

Nem egyezik a két alaplap.

Előzmény: Doky586 (128418)
Doky586 2013. nov. 29. Creative Commons License 128418

Betett kettőt is.. #128409

Előzmény: Törölt nick (128417)
Törölt nick 2013. nov. 29. Creative Commons License 128417

Ott vannak a menünevek. Az alaplap kézikönyv képernyőképeiből valók.

Erről: Integrated Peripherials a menüről tegyél már be egy képet.

panabubus 2013. nov. 29. Creative Commons License 128416

Köszi, de gyanús nekem hogy az Win7 lehet amit beraktál nem?  Nálam ez így néz ki:

Mer' hogy ez XP még...:S

(bocs, azt nem írtam még.)

Előzmény: Doky586 (128415)
Doky586 2013. nov. 29. Creative Commons License 128415

Mind a start menüben levő kikapcsológomb, mind a házon levő fizikai nyomógomb egymástól függetlenül menüből állítható hogy KIkapcsolásra vagy alvásra utasítson-e...

panabubus 2013. nov. 29. Creative Commons License 128414

Megtörtént. Kis  distance-val. :)

Az ACPI SuspendTime-t átállítottam,

a többi úgy volt, ahogy írtad, ezekkel a kivételekkel:

"CPU enhanced halt = Enabled"   és a

"POWER ON Function = Disabled"  nincs a menüben sehol  :S

Doky586:  Szerintem Kikapcsolom...  Mert vagy a vindóz Start-ból választom a kikapcsolást, vagy a power-gombbal... MIndkét változatnál leáll a gép.

Előzmény: Törölt nick (128411)
panabubus 2013. nov. 29. Creative Commons License 128413

Kösz.  :)  A "vezérgépem" is olyan, a fotógépeket nézve. NIKON D1H  És még megy. Sőt, most fogadtak el vele készült képeket  munka-téren :) Az meg 2000-es.

Előzmény: Doky586 (128410)
Doky586 2013. nov. 29. Creative Commons License 128412

"KIkapcsolom, (...) és kis idő múlva (...) bekapcsol saját magától"

Biztos hogy KIkapcsolod, és nem csak aludni küldöd ?

mert ez utóbbi esetben a biosnak kevés köze van az ébredéshez, inkább a windowsnak...

Előzmény: panabubus (128409)
Törölt nick 2013. nov. 29. Creative Commons License 128411

Ezek legyenek így beállítva.

Advanced BIOS Features

CPU enhanced halt = Enabled

Integrated Peripherials

Onboard Lan Boot Rom = Disabled
POWER ON Function = Disabled

Power Management Setup

ACPI Suspend Type = S3STR
Off by Power button = Instant-Off
AC BACK Function = Soft-Off
PME Event Wake Up = Disabled
ModemRingOn/WakeOnLan = Disabled
Resume by Alarm = Disabled

Doky586 2013. nov. 29. Creative Commons License 128410

Szép. Ma már ritkán látni ilyen retro jellegű pár hét múlva jubiláló évtizedes (de működőképes) alaplapot 2003-ból.

panabubus 2013. nov. 29. Creative Commons License 128409

Az alaplap: Gigabyte GA-81865GVMK

A BIOS-ról készült összes fotó itt található.

(A torzítás nem a monitor hibája, kézből fotóztam)

Előzmény: panabubus (128408)
panabubus 2013. nov. 29. Creative Commons License 128408

Köszi a segítő szándékot, akkor megcsinálom mindjárt. Lehet, hogy csinálok egy albumot belőle és feltöltöm nézhető formában tárhelyre. Hogy itt ne foglaljam vele a helyet persze. Annál is inkább, mert már kezd kiakasztani. (Tegnap este már annyira csíkozott az alaplapi kártya, hogy kerestem egy voodooo drivert és visszaraktam mégis a 3Dfx-et. Tökéletesen működött, még a juhtúrón is filmeztem stb. Most reggel ugyanaz, amit itt valamelyik nap tárgyaltunk. Betűk, egér-"séta" stb.)

Ráadásul csak 5-ére ígéte a "havi bajt" a főszerkesztőm, úgyhogy addig még azt a gépet sem tudom megvenni amiről szó volt múltkor. Pedig az már biztos hogy úgy lesz. Annyira mazochista még én sem vagyok :(

Előzmény: Törölt nick (128406)
tütyüke 2013. nov. 29. Creative Commons License 128407

Csak a szart adják ingyen" mondja a nép nyelve. Internetes verzióban még ehhez hozzá jön, hogy valami hátsó gondolattal/céllal... :S  

Ez így ebben a formában egyáltalán nem igaz.

Rengeteg ingyenes progi van ami tökéletes és a világon semmi gond nincsen velük, vegyük például a http://www.piriform.com cuccait, vagy ezt http://www.burnaware.com mindegyik remekül működik a második nekem kifejezetten tetszik, minimális helyet foglal és az átlag usernek bőven elég ami funkció benne van.

A másik fele a dolognak, fizetős program is lehet egy rakás szar... nem ettől függ a dolog.

Előzmény: panabubus (128401)
Törölt nick 2013. nov. 29. Creative Commons License 128406

Az összesről.

Mivel a mai napig nem voltál hajlandó megosztani velünk az alaplap pontos típusát.

Merthogy ha megtennéd, akkor részletes leírást tudnánk nyújtani a szükséges beállításokról.

És végre kizárhatnánk az ilyen okot.

Előzmény: panabubus (128404)
Doky586 2013. nov. 29. Creative Commons License 128405

Most nézem hogy az UEFI bios tud önmagáról képernyőfotót csinálni pendrivra F12-vel...

szuper

Előzmény: Törölt nick (128403)
panabubus 2013. nov. 29. Creative Commons License 128404

Fotógéppel esetleg.  Melyik menüről?

Előzmény: Törölt nick (128403)
Törölt nick 2013. nov. 28. Creative Commons License 128403

BIOS-ról tudsz képernyőképeket csinálni?

Jahno 2013. nov. 28. Creative Commons License 128402

Vagy csak wake on lan. Kikapcsolt gépet nem egyszerű visszakapcsolni, mert vagy gomb, vagy hálózatról élesztés, vagy szar táp/alaplap, egér, USB, ilyesmik tudják. BIOS és konfig függő, USB-s dolgok ritkábbak, de program nehezen tenné, hisz a Win nem fut, meg semmi oprendszer.

panabubus 2013. nov. 28. Creative Commons License 128401

Akkor ezt lehet akár továbbgondolni? "Csak a szart adják ingyen" mondja a nép nyelve. Internetes verzióban még ehhez hozzá jön, hogy valami hátsó gondolattal/céllal... :S  Érdekes pl. hogy amikor  a ghostot visszateszem, pár napig egész normális minden, aztán 3. - 4. nap után(mint most is) megint kezdi a gépem azt amit már régebben ide is beírtam: KIkapcsolom, ledőlök aludni, és kis idő múlva arra ébredek hogy bekapcsol saját magától :S Szerintem semmi garancia nincs rá, hogy nem valamelyik jótékony és szélesen mosolygó ingyenes program érdeme is lehet... :S

Előzmény: tütyüke (128399)
Törölt nick 2013. nov. 28. Creative Commons License 128400

Pontosan fogalmaztál. :-)

Előzmény: tütyüke (128399)
tütyüke 2013. nov. 28. Creative Commons License 128399

Ennek semmi köze a crackhez.

Simán a marketing szöveg az ami feltünő benne, azaz így nem reklámoz komoly cég, komoly programot, még ha ingyenes akkor sem.

Azaz, nincs benne semmi illegális, simán szar a program.

Előzmény: panabubus (128398)
panabubus 2013. nov. 28. Creative Commons License 128398

Rossz volt a fogalmazás. Jobbat nem találtam hirtelen a crackelt stb. kategóriához :)

Előzmény: tütyüke (128397)
tütyüke 2013. nov. 28. Creative Commons License 128397

Mi köze a feketegazdaságnak egy vacak programhoz ?

Előzmény: panabubus (128396)
panabubus 2013. nov. 28. Creative Commons License 128396

De hát a Chip.eu-n is ott van. Az meg nem híres azért a fekete gazdaságról :S

Én arra gondoltam, hogy ha letölti a videót, és nem zárom be, nem lehet kezelni a KMPlayer-t. Csak villog, ugrál. Valami összeakadhat.

Nem nyúltam volna bele, ha a Greasemonkey nem xarik be. Addig nem kellett semmi, a youtube-n is ott volt a gombja, stb. Aztán valami történt, mert  valamiért a Firefox nem engedi működni.

Előzmény: Törölt nick (128395)
Törölt nick 2013. nov. 28. Creative Commons License 128395

Hát, telepítés előtt nem árt elolvasni a felhasználási feltételeket is...

Meg megnézni a program "származását"...

"Töltsön le eredeti Freemake programokat, melyek teljesen ingyenesek mindenki számára! Élvezze ingyenes szoftvereinket, és meséljen rólunk barátainak!"

Már ennyi elég az alapos gyanúhoz.

Előzmény: panabubus (128394)
panabubus 2013. nov. 28. Creative Commons License 128394

"(Az első helyen lévő Freemake eszedbe ne jusson!)"   Hopp.  Miért is?

Lehet hogy egy újabb magyarázat a sok zűrre, amit mostanában kavar ez itt nekem?  :S

Előzmény: Törölt nick (128346)
tütyüke 2013. nov. 28. Creative Commons License 128393

No, egy normális ember aki Operát használ :)

Előzmény: Doky586 (128390)
Gorcsev 2013. nov. 28. Creative Commons License 128392

Tudom.

Muszáj lelőni a poént? :((

Előzmény: Doky586 (128390)
Zolcsi Baba 2013. nov. 28. Creative Commons License 128391

"Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a gond az, hogy a hdd-nek nem oszt ki az opre betűjelet, ennek ellenére a chkdsk mégis végiggurul rajta."

Megint elnagyoltad, és fordítva okoskodtál...

Az opre kiosztja a betűjelet (E:), amin aztán végiggörög a chkdsk, "csak" emberünk ennek ellenére sem éri el direktben az E: eghajtón lévő fájljait; tehát egészen máshol van a gond, nem a betűjel kiosztásával/annak elmaradásával.

Előzmény: M. Scaevola (128376)
Doky586 2013. nov. 27. Creative Commons License 128390

- "nem mbr-ből bootolok."

- "Hanem?"

Lehet az GPT is. Ámbár ahoz a lemezt előre maszírozni kell.

A Win7 telepítő dvd-je nálam is MBR-re rakta a rendszert telepítéskor pedig UEFI biosom van. Ugyanígy néz ki mint ez:

Ha törölném róla a partíciókat akkor a win saját eszköze (is) át tudná konvertálni.

De 2,2TB alatti meghajtón talán nincs értelme átállni MBR-ről GPT-re...

Előzmény: Gorcsev (128389)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128389

Hanem?

Előzmény: M. Scaevola (128386)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128388

És aztotat sz'ted mi futtassa, ha nem a vinnyóz-kernel? :-O

Előzmény: M. Scaevola (128385)
didyman 2013. nov. 27. Creative Commons License 128387

Igen, a registryből paraméterezve. Tehát már van mounteddevices, meg betűjelek.

Előzmény: M. Scaevola (128385)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128386

Mondjuk nálam bonyolult az élet, mert van minix, etx3, fat32 partició is egy lemezen, ráadásul nem mbr-ből bootolok. 

Előzmény: Doky586 (128384)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128385

Lehetseges, hogy igy van, mert most probaltam es nekem sem megy. 

Viszont,

Ha belegondolunk, akkor a boot folyamat vegen is elindul olykor a chkdsk. 

Előzmény: Doky586 (128384)
Doky586 2013. nov. 27. Creative Commons License 128384

volume/kötetnév alatt szerintem nem partíciót hanem dinamikus kötetet ért...

Előzmény: M. Scaevola (128379)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128383

"Specifies the drive letter (followed by a colon), mount point, or volume name"

...amik közül egyik sem a 'disk0/...'

(Nem kellene legalább az alapismereteket átnézned, mielőtt nekiállsz vitatkozni?)

Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128382

"Az nem jelent semmit. A chkdsk nem betűjel alapján éri el a vinyókat. "

Hanem? :-O

"Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a gond az, hogy a hdd-nek nem oszt ki az opre betűjelet"

Oszt.

"Lehet hogy át van irva a type id, vagy hiddenre van billentve a partíció."

Akkor egyáltalán nem foglalkozna vele a vinnyóz.

"De lehet ennél gázabb dolog is, nevezetesen: phisical disk error. "

Lehetne.

De az még mindig nem ilyen.

Doky586 2013. nov. 27. Creative Commons License 128381

Mutatnál Te is egy példa képet hogy hogy megy a módszereddel?

Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128380

"Chkdsk alacsony szinten éri el a harddiszket."

Mióta? :-O

A cskkdszk a fájlrendcert b@sztassa, nem a diszket.

"Hogy ne lehetne vírus?  Ha hidenné teszi a particiót? "

És azt miért tenné? Hogy azonnal lebukjon? :-O

Előzmény: M. Scaevola (128370)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128379

Syntax

chkdsk [volume:][[Path] FileName] [/f] [/v] [/r] [/x] [/i] [/c] [/l[:size]]

volume: : Specifies the drive letter (followed by a colon), mount point, or volume name.

[Path] FileName : Specifies the location and name of a file or set of files that you want chkdsk to check for fragmentation. You can use wildcard characters (that is, * and ?) to specify multiple files.

/f : Fixes errors on the disk. The disk must be locked. If chkdsk cannot lock the drive, a message appears that asks you if you want to check the drive the next time you restart the computer.

Előzmény: didyman (128377)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128378

Igen, de csak ha a disk0 tényleg disk0. 

Előzmény: didyman (128377)
didyman 2013. nov. 27. Creative Commons License 128377

Igen? Meg lehet paraméterezni úgy is, hogy disk0/partition1? Mert akkor valamiről lemaradtam.

M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128376

Az nem jelent semmit. A chkdsk nem betűjel alapján éri el a vinyókat. 

Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a gond az, hogy a hdd-nek nem oszt ki az opre betűjelet, ennek ellenére a chkdsk mégis végiggurul rajta.

Lehet hogy át van irva a type id, vagy hiddenre van billentve a partíció. De lehet ennél gázabb dolog is, nevezetesen: phisical disk error. 

Előzmény: Zolcsi Baba (128375)
Zolcsi Baba 2013. nov. 27. Creative Commons License 128375

Khhmm...

Figyelmes olvasás 2.0...

"chkdsk e: ....."

Előzmény: M. Scaevola (128374)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128374

Nem feltétlenül, mint a mellékelt példa is mutatja, ugyanis épp a betújel hiánya okoz hiányérzetet a delikvensben. 

Előzmény: Zolcsi Baba (128373)
Zolcsi Baba 2013. nov. 27. Creative Commons License 128373

...amelyek esetén meg van bötűjel is, nemdebár...?  ;9P

Előzmény: M. Scaevola (128372)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128372

Kivált ha mount pont vagy volume name alapján éri el, nem? :P

Előzmény: Zolcsi Baba (128371)
Zolcsi Baba 2013. nov. 27. Creative Commons License 128371

Az igaz, de bötűjel nélkül soha, tehát nem elég alacsonyan...  ;9P

Előzmény: M. Scaevola (128370)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128370

Chkdsk alacsony szinten éri el a harddiszket. 

Hogy ne lehetne vírus?  Ha hidenné teszi a particiót? 

Előzmény: Gorcsev (128368)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128369

"Azt, hogy szétcseszi vele  a talán még ép adatterületet."

Ha az szétcseszi, akkor már úgyis mindegy.

"Hát bizony az pont jelentkezhet így is. "

Hát qrv@ra nem.

"Hiába látszanak a directory-k és a fájlok, attól még nem biztos, hogy épek is"

Nyilván, de ez nem jelent semmit, se pro, se kontra.

Előzmény: M. Scaevola (128367)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128368

"Ezt én így a messzi távolból azért erősen kétlem."

Én meg nem.

Leírta: látható, ellenőrizhető, javítható...

"És miért nincs? Talán mert az opre nem képes kiolvasni a partíciós táblát az mbr-ből. "

Akkor má' a csekkdiszk se látná.

Sőt, ha ezen a vinyón van a rendcer, akkor nem is indulna. (Csak hát ezt se tudgyuk, szokás szerint...)

"Ennek oka lehet éppen vírus is. "

Hát az pont nem nagyon.

Előzmény: M. Scaevola (128366)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128367

Azt, hogy szétcseszi vele  a talán még ép adatterületet.

Hát bizony az pont jelentkezhet így is. 

Hiába látszanak a directory-k és a fájlok, attól még nem biztos, hogy épek is. 

Előzmény: Gorcsev (128365)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128366

Most is használható. Írható, olvasható, stb. 

Ezt én így a messzi távolból azért erősen kétlem. 

Csak bötüje nincs.

És miért nincs? Talán mert az opre nem képes kiolvasni a partíciós táblát az mbr-ből. 

Ennek oka lehet éppen vírus is. 

Előzmény: Gorcsev (128361)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128365

"Nem az árt, hanem a chkdsk per F"
Mégis mit?

(Ha egyáltalán azon a köteten fut...)

"Egyébként sztem fizikailag shit a vinyó. "

Az meg pont nem így jelentkezik.

Előzmény: M. Scaevola (128364)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128364

Nem az árt, hanem a chkdsk per F

Egyébként sztem fizikailag shit a vinyó. 

Előzmény: Gorcsev (128363)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128363

(Legfeljebb akkor nem árt...)

Előzmény: tütyüke (128359)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128362

Ha azon van, akkor is.

Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128361

"Azt mondta, használhatóvá akarja tenni, vagy nem?"

És? Most is használható. Írható, olvasható, stb. Csak bötüje nincs.

Egyébként pedig nyilván szeretne róla megmenteni ezt-azt, különben mé' kesergene, hogy nem sikerül, ugyi.

"3.-hoz: Az nem olyan biztos."

De, teljesen biztos.

"4.-hez: Ember, _torrent_. Omg.."

Úgy érted, lopja el? Akkor:

4a: ez nem azonos a 'torrent'-tel, ennyi erővel azt is mondhattad volna, hogy http;

4b: minek olyasmit lopni, aminek van legális alternatívája?

Előzmény: M. Scaevola (128358)
tütyüke 2013. nov. 27. Creative Commons License 128360

Mármint a 3-as pont.

tütyüke 2013. nov. 27. Creative Commons License 128359

Ha nem azon a partíción van a BOOT szektor, akkor tényleg felesleges.

Előzmény: M. Scaevola (128358)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128358

Azt mondta, használhatóvá akarja tenni, vagy nem?

3.-hoz: Az nem olyan biztos.

4.-hez: Ember, _torrent_. Omg..

Előzmény: Gorcsev (128357)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128357

Muszáj ostobaságokkal traktálni a laikusokat?

"1. Formázod úgy ahogy van. "

És rögtön bukta is a jó eséllyel sértetlen adatokat.

"2. Live linux-ról bebootolsz és kiírod DVD-re, akármire a fontosabb állományaidat. Majd formázod a HDD-t."

Ebből legalább az első felének van némi értelme.

"3. Fdisk/mbr"

És nem fog változni semmi, ugyi.

"4. NTFS disk doctor"

Pénzér', ugyi.

Előzmény: M. Scaevola (128355)
Gorcsev 2013. nov. 27. Creative Commons License 128356

"betűjele látható, de megnyitni nem lehet"

Lemezkezelő -> másik bötü.

És/vagy: regedit -> mounteddevices -> kitörlöd, restart.

"Csak fizetős hajlandó kimenteni, helyreállítani"

Nemmondod... Ez pl. pont jónak tünik.

De sz'tem fölösleges.

Előzmény: atp (128354)
M. Scaevola 2013. nov. 27. Creative Commons License 128355

Mit tehetnék, hogy újra használható legyen a vinyó? 

1. Formázod úgy ahogy van. 

2. Live linux-ról bebootolsz és kiírod DVD-re, akármire a fontosabb állományaidat. Majd formázod a HDD-t.

3. Fdisk/mbr

4. NTFS disk doctor.

Előzmény: atp (128354)
atp 2013. nov. 27. Creative Commons License 128354

XP NTFS HDD (320Gb 1 partíció) betűjele látható, de megnyitni nem lehet, "nincs ilyen meghajtó".

A lemezkezelőn látható, az állapota "kifogástalan".

chkdsk e: /f /r  szépen lefut rajta, javít mindenfélét, de továbbra sem látható a meghajtó.

testdisk lefut, ellenőriz, mojovál valamit, majd utána se látható semmi.

recovery programok látják a könyvtárakat/állományokat, de ennyi... Csak fizetős hajlandó kimenteni, helyreállítani...

Ha Ghost CD vel bootolok, akkor a Ghost is látja a HDD-n a könyvtárakat/állományokat

Mit tehetnék, hogy újra használható legyen a vinyó?

Törölt nick 2013. nov. 26. Creative Commons License 128353

Akkor rosszul állítja be a videomódot.

Csökkentett módban próbáld levenni a beállításokat szabvány VGA-ra.

Előzmény: em_laci (128352)
em_laci 2013. nov. 26. Creative Commons License 128352

Semmi más. Nincs kékhalál -ha erre gondolsz-, csak kék háttér.

Előzmény: Törölt nick (128351)
Törölt nick 2013. nov. 26. Creative Commons License 128351

Semmi más?

Előzmény: em_laci (128350)
em_laci 2013. nov. 26. Creative Commons License 128350

Sziasztok!
Adva vagyon egy EeePC netbook, ami safe módban elindul rendesen, viszont normál

bootnál az XP indító képernyő után 5:4 arányú kék háttér, kétoldalt fekete sáv.

Mi lehet a kínja?  Köszi előre is a segítséget!

Törölt nick 2013. nov. 26. Creative Commons License 128349
Előzmény: Dragon680401 (128348)
Dragon680401 2013. nov. 26. Creative Commons License 128348

Köszönöm a válaszokat,de hogy a fenébe kell ezt a plugint használni

DMA 2013. nov. 26. Creative Commons License 128347

Firefox-hoz van download helper plugin...

Törölt nick 2013. nov. 26. Creative Commons License 128346

Válogass. :-)

http://letoltes.prim.hu/program/100041/

(Az első helyen lévő Freemake eszedbe ne jusson!)

B Pali 2013. nov. 26. Creative Commons License 128345

Olyant nem hiszem, hogy bárhonnan bármit, de ha Fierofox-od van, Download helper plugin elég sok helyről tud.

Dragon680401 2013. nov. 26. Creative Commons License 128344

Sziasztok.Annyi lenne a kérdésem,hogy ajánljatok egy olyan programot ami mindenféle kis videot,bárhonnan le tud tölteni.Ha remegyek egy bemutató kis filmre  azt is.Régebben volt valamim a gépen de egyszer ujrahuztam és elfelejtettem mi volt.Előre is köszönöm.

panabubus 2013. nov. 25. Creative Commons License 128343

Szóval,  a tegnapelőtti gondhoz még annyit: Nem változott mégsem a dolog sokat, hiába tettem vissza az alaplapira a monitort. Ugyanúgy kezdi a böngészőben, a TotalC-t amikor görgetném, érdekes "hullámzással" csinálja, a KMPlayer meg így játssza le a filmeket, holott az előző verziónál korrektül ment:

Úgyhogy azt hiszem ezer százalék hogy az lesz, amiről beszéltünk :(  csere, majd ez pedig kuka

(Csak az utolsó mondat érvényes. Közben annyira rájöttem én is, hogy drájver kéne az alaplapihoz is. Valszeg azért volt ilyen a kép.)  Sajna ez nem a FB, itt csak így tudom legalább "törölni"

Köszi a figyelmet még egyszer, a témámhoz.

Előzmény: panabubus (128342)
panabubus 2013. nov. 25. Creative Commons License 128342

Szóval,  a tegnapelőtti gondhoz még annyit: Nem változott mégsem a dolog sokat, hiába tettem vissza az alaplapira a monitort. Ugyanúgy kezdi a böngészőben, a TotalC-t amikor görgetném, érdekes "hullámzással" csinálja, a KMPlayer meg így játssza le a filmeket, holott az előző verziónál korrektül ment:

Úgyhogy azt hiszem ezer százalék hogy az lesz, amiről beszéltünk :(  csere, majd ez pedig kuka :(

Előzmény: Törölt nick (128332)
Törölt nick 2013. nov. 25. Creative Commons License 128341

Nem akarlak elkeseríteni, de nem lesz jobb. Egy asztali P4 kb. annyit tud XP-vel mint ez W7-tel. Egy Pentium4-M viszont gyorsabb.

Filmet ne akarjon nézni nagyobb felbontásokban, akkor elbiceg. A processzor általános feladatokra 4GB rammal még megfelelő lenne, de a grafikus része egy fos.

Előzmény: holloo (128340)
holloo 2013. nov. 25. Creative Commons License 128340

Hát, nem tudom, majd meglátjuk. Évekkel ezelőtt nekem is volt egy Eee netbook-om, valóban nem volt egy villám, de erre-arra használható volt. Ez a gép még nincs nálam, én abban bízok, hogy az n570 mégiscsak egy 2 magos 4 szálas proci, a gépben pedig a netbook-okban szokásos 1GB helyett 2GB memória lesz. Az egyik ismerősömnek lenne, csak általános célokra használná egy 15 (vagy 17?) "-os monitoron, egy is internet, egy kis word, egy kis képnézegetés. Egy 1,5GHz-es P4-es gépet váltana le 512MB RAM-mal (12 éves). Annál csak jobb lesz.., legalábbis remélem.

Előzmény: Törölt nick (128338)
Garfield007 2013. nov. 25. Creative Commons License 128339

Egy kicsi egyszerű linux. Ne küzdjön a Win7-tel, abból mindegy mit teszel rá, szvsz.

Még mielőtt bárki betámadna, elmegy az Win7-tel is, de egy rohadt kényszer megoldás az egész, nem használható masina. Mondom ezt, hogy két napig szívtam egy EEE szarral.

Előzmény: holloo (128337)
Törölt nick 2013. nov. 25. Creative Commons License 128338

Pluszt nem jelent.

Annak a processzornak mindegy.

Így is úgy is lassú.

Előzmény: holloo (128337)
holloo 2013. nov. 25. Creative Commons License 128337
Sziasztok!
Szerintetek érdemes egy Atom n570 procis netbook-ra 64 bites w7-et rakni, vagy inkább a 32 bites. A memória nem indololja, mert a gép csak max. 2GB memet tud kezelni. Viszont sebességben jelent- valami pluszt a 64 bites verzió egy ilyen netbookon?
titkom 2013. nov. 25. Creative Commons License 128336

Lám nem jártatm eléggé körbe a gondot: Mea Culpa a MATLAB felé!
Az tévesztett meg, hogy eltávolítás után működött az ESC, s így volt a mai indítás után, amikor az előző hsz-t írtam, azonban egy újraindítás után ismét beállt az atkozott hiba: nem ment az ESC :-(
Bő két órám veszet el, mire most biztosa(bba?)t írhatok: egy Realtek Camera Manager nevű alkalmazás okozta az ESC funkció változását!  Talán egyszer még előveszem a dolgot, de most telítődtem ezzel a lököttséggel :-(

Volt több índítás, kiléptetés: szóval alaposan ellenőriztem: egy Control Panel alkalmazás a hibás: igen, hibásnak minősítem, mert nem leltem benne paraméterezési lehetőséget...

...

A számítógépet arra találták ki, hogy megoldjunk vele olyan problémákat, amelyek a számítógép nélkül nem létezhetnének...

Előzmény: titkom (128335)
titkom 2013. nov. 25. Creative Commons License 128335

Kedves Hehe6664, és DMA: úgy tűnik, hogy az én Win7-emen a MATLAB szoftvercsomag okozta a galibát... roppant furcsállom, de most úgy tűnik ez a helyzet...

Ahogy írtam, csökkentett módban működött az ESC funkció, ami egyébként ugyanolyan elemi funkció, mint az ENTER, vagy a TAB, s emiatt az én programozói, számítástechnikai "igazságérzetem" számára kínos, és amíg nemértem a pontos okát ennek a döbbenetes jelenségnek, addig nem is tudok nyugvópontra jutni...

Tegnap felvettem a teljes boot folyamat minden belső event-jét a Process Monitor-ral: amire kínomban vetemedtem: három millió feletti windows event gyűlt össze, öt részletbe mentve, s 1GB feletti méretű naplófájlban... azzal kezdtem a szűréseket, hogy bekukkantottam az eseménysor végére, s kiszűrtam, hogy a MATLAB-nak van rezidens része: HOPPÁ, hogy is van ez??? Ez is egy licencelt programcsomag, egy kedves ismerősöm dolgozik vele, s kíváncsiságból megnéztük, hogy az ő 16GB RAM-ot használó Core i7 procos masinája után az én szerényebb, négy magos A8-as processzorommal a 8G RAM-ban hogy fog a vizsgált szimulácó futni... ki is derült egy furcsaság: a MATLAB 47 szálon futott nálam, de csak egy mag-ot használt!!! No mindegy, ez csak egy érdekesség, nem galiba, no meg nem hangolgattuk a rendszert, csak egy kis szakmai kanyarnak szántuk, s csupán azért nem vettem le a csomagot, mert egy alaposabb kutatást is terveztünk: ezért is nem virtuális gépre került. Lekaptam hát a MATLAB-ot, és jött a döbbenet: működik az ESC!!! Nem hittem a szememnek!!! No ezt körbe kell járni, aludni rá egyet, s csak azután leírni ide... még most is vannak fenntartásaim, de azért leírtam: most jön a rendszer boot egy párhuzamos rögzítése a ProcMon-nal...

...és kösz++ a figyelmetekért...

Előzmény: Törölt nick (128320)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128334

:-D

Előzmény: panabubus (128333)
panabubus 2013. nov. 24. Creative Commons License 128333

Köszi, akkor úgy lesz.

(Szerintem már benne vagy a címlistámban :))

Előzmény: Törölt nick (128332)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128332

A mostaninál messze jobb az a gép.

Bármikor kereshetsz, az emilem nyilvános.

Előzmény: panabubus (128331)
panabubus 2013. nov. 24. Creative Commons License 128331

Akkor durván egy harmicasból ki tudná röhögni a mostani teljesítményét..:S  Jól hangzik.

(Intel(R)
Pentium(R)4 CPU 2,40 GHz
2,41 GHz  1,98 GB RAM   ezt írja ki a tulajdonságoknál) mindez egy Gigabyte alaplapon, amin nincs AGP  :S

Most ezzel képet szerkesztek, filmet gányolok... :)

Hm.  Ha lesz hozzá szerencsém cca. 10 napon belül hogy még lesz, akkor keresnélek majd :)

Előzmény: Törölt nick (128330)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128330

Amúgy ha gyengélled a benne lévő alaplapit, tudok adni 4000 kemény magyar forintért kártyát hozzá.

Passzív hűtésű Nvidia 7600GT illetve ATI R9600pro a választék. Mindkettő 256MB-os.

A gép memóriabővítése is lehetséges, gigabájtonként 1000 kemény magyar forintért.

Előzmény: Törölt nick (128329)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128329

Nem.

Van benne egy Nvidia nForce 430 alaplapi grafikus kártya.

Előzmény: panabubus (128328)
panabubus 2013. nov. 24. Creative Commons License 128328

Köszönöm,  tényleg jónak néz ki. És ahogy elnézem, még fizukor esélyes is, hacsak le nem tarolja valaki. (közben ráleltem a honlapra is, ott  +10 db szerepel) Ami nem tiszta: ebben akkor alaplapi videókártya van? Vagy azt mindenképp meg kell hozzá 17 és félért venni? :(

Előzmény: Törölt nick (128327)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128327

Ha használhatót szeretnél, akkor a régebbi Celeronok P4-ek felejtősek.

Itt egy komplett márkás gép jótállással, ez így jó neked szerintem: 

Előzmény: panabubus (128326)
panabubus 2013. nov. 24. Creative Commons License 128326

Hát, azt nem tudom éppen... Hogy mennek manapság. Azokban a boltokban ahol nézelődtem, mintha a használtak is a "kor szavát" követnék, dual procival, stb. :(  A keret az más. Olyan húsz magassága ami max. beleférne. Állítólag van a "lapos" irodai gépek közt is combosabb :S  Csak azt meg nem lehet bővíteni, ha jól tudom. Egy normális alaplap (akár integrált videóval) + hozzá egy táp, már járható út lehetne. Három vinyó + DVD RW az van. (vagy nem, ha a rendszer-vinyó is sáros :( )  Na meg 2 GB DDR1is ha létezik még olyan ami azzal megy..:S  A 4M-ben múltkor volt rá egy javaslat, olyan 15 körüli iradai gép, de abba meg nem férnek be a merevlemezek. :(  Mint írtam, csak fotó-munkák a lényeges, meg némi videószerkesztést lehessen rajta (Pl. a kis szutyok FS-laptopon elketyeg az is, igaz, kis kínnal néha)  végezni+némi udvarolgatáshoz a Fészbúk.. :)

Előzmény: Törölt nick (128325)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128325

Legalább a rászánható összeget ne titkold...

Előzmény: panabubus (128324)
panabubus 2013. nov. 24. Creative Commons License 128324

:)  Ezen jót derültem. Most, hogy kivettem, mondjuk kötőtűvel kéne szurkálni itt-ott és közben magam elé gondolni pár áldozatot :)

A nagyobb baj, hogy az alaplapon nincs AGP se. Így csak SOS megoldásnak lett betéve a múltkor, hogy ne csíkozzon a monitor.

@Doky586: Amit előbb írtam, már az is összecseng azzal amit javasolsz.  Ki kéne ganézni az agész gépet, alaplapostul már és újítani legalább minimálban.   

Ez nem olyan vudu, amit anno össze kellett dugni egy madzaggal a videókártyával. Egy darabig egész rendesen ment. :(

Nagyobb gondra utal  az, hogy most miután visszament az alaplapi kártyára a monitor, a betűk/egér eléggé normálisan működnek. Viszont ha pl. a youtube-n elindítok egy videót, tök sötét egy pár másodpercre az egéász monitor, aztán visszakapcsol :S   Jó eséllyel még azért lehet ez pluszban memória-hiba is?

Nem tudtok olyan irodai gépet ajánlani, amin azért legalább a Fotóbolt CS és  pl. a Corel 11-12 még elmenne?  Viszont árában még beleférne a gyógyszerutalvány mellé :)  

Játékra való erőgép nekem nem kell. (Időm se lenne Laraát kergetni rajta)

Előzmény: Törölt nick (128314)
si12311 2013. nov. 24. Creative Commons License 128323

Udvozlet, egy specialis programot keresnek.

Olyan szovegszerkeszto, vagy szoveges tarolasi lehetoseg lenne jo, ahol az adatokat fa-struktura szeruen lehet tarolni.

pl. osztaly - alosztaly - fajta - egyed tipusu leiras,

alosztaly lehet 10 fele, fajta alosztalyonkent 5-25, egyed pedig 100 fele.

Az lenne a jo, ha indulaskor az osztalyhoz tartozo leirasok jelennenek csak meg,

es - ahogy a pc-n a konyvtarak fastrukturajat mutato listanal - a + jelre kattintva

kibontana az adott oszlophoz tartozo adatokat.

Excel es mas tablazatkezelo nem jo, nem lehet soronkent lekodolni, miket csukjon ossze meg nyisson ki, mert valtoznak az adatok.

Hasznal valaki ilyesmit?

titkom 2013. nov. 24. Creative Commons License 128322

A klav jó, ugyanezen a gépen Linux alatt működik... csökkentett módban pl. működik...

(nem akarom elszólni magaam, de lehet, ogy megcsíptem a tettest)

Előzmény: DMA (128319)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128321

Valószínű '97-es, az már DX5-ös, és önállóan is használható.

Előzmény: Doky586 (128317)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128320

A Box.net felhőszolgáltatás is csinál ilyet.

Előzmény: titkom (128318)
DMA 2013. nov. 24. Creative Commons License 128319

Bocs, ha túl vagy ezen: a billentyűzet jó? Másikat rádugva mi a helyzet?

Előzmény: titkom (128318)
titkom 2013. nov. 24. Creative Commons License 128318

ESC gond - a guta ütöget, hogy nem lelem a csibészt :-(((

PhotoShop - több helyen is találkoztam a PhotoShop említésével, pl. itt: de nálam más babrál ki velem :-(((

Előzmény: Törölt nick (128290)
Doky586 2013. nov. 24. Creative Commons License 128317

Ja hogy ez még nem is videokártya hanem csak kiegészítő 3D gyorsítókártya? Videokártya nélkül önmagában használhatatlan. --> Múzeumban a helye.

Előzmény: Törölt nick (128316)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128316

A Voodoo Rush '97-es.

A Voodoo '96-os, és DX3-as.

Előzmény: Doky586 (128315)
Doky586 2013. nov. 24. Creative Commons License 128315

Szerintem is lépni kellene..

Az 1997-es PCI-os Voodoo videokártya ma már nem gyorsító hanem lassító... :-)  (Legalább AGPs kellenne)

Gondolom még csak Win95 driverjei vannak és csak DirectX6.

Előzmény: panabubus (128313)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128314

A vudu vallásnak érdekes, viszont a kártyából hiányoznak olyan hardveres gyorsító elemek, amik egy mai kártyában benne vannak, a szoftver viszont próbálja használni ezeket.

Nem hiszem hogy a kártya rossz lenne, egyszerűen elavult.

Előzmény: panabubus (128313)
panabubus 2013. nov. 24. Creative Commons License 128313

Az még nem volt, ezen az "új" állapoton. Este meg is nézem, ha a melóból visszaérek. Most csak annyit próbáltam meg (köszönöm, Hehe) hogy kivettem a voodoo-t, és visszadugtam az alaplapra. Egyelőre nem csíkoz mint anno, viszont legalább az egér meg a bötü-k mennek.. :S

Előzmény: B Pali (128312)
B Pali 2013. nov. 24. Creative Commons License 128312

Java frissítés? Adblock plus extension telepítés?

Előzmény: panabubus (128309)
panabubus 2013. nov. 24. Creative Commons License 128311

Próbálkozzak driverrel, vagy lehet hogy megadta magát? :S  Amikor akkoriban betettem, nem kért semmit, jó is volt vele minden. És ha renderelés a gond, akkor nem értem, egy nyúlfarknyi filmet ugyan próbaképp megcsináltam a Corel 12-vel, ott nem xarakodott.. :(

Előzmény: Törölt nick (128310)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 128310

A VODOO.

Renderelnie kéne, de nem megy neki.

Minden más rá vár.

Előzmény: panabubus (128308)
panabubus 2013. nov. 24. Creative Commons License 128309

Közben még ilyeneket is dobál fel nekem, írás, egerezés közben:

Előzmény: panabubus (128308)
panabubus 2013. nov. 24. Creative Commons License 128308

Sziasztok!

Nagy bajnak tűnik a dolog, hátha valaki tudna tippet adni.
Teljesen "friss" XP, két órával egy Ghost után. Seggek után még nem kajtattam a neten, tehát kizárt, hogy összeszedtem volna valamit.
A hiba lényege: az egérmutató (főleg a böngészőben) le-leragadozik, Néha normálisan, néha csiga módban megy oda ahová kéne.  A betűk kísértetiesen lassú módon, a begépelés után jóval, 1-2 másodperc alatt jelennek meg, még ha vakon, folyamtosan is írom a szöveget.  (Eközben a a mostanit is a Notepad-ben viszonylag normálisabban tudom leírni)

Főleg akkor szórakozik az egér és az írás, ha a böngésző meg van nyitva. A frissítést "ő" erőltette, jelenleg a 25.0.1. települt rá, azonnal az első indítás után szinte.

Magyarul: lehetetlen így dolgozni vele.

1. Az egér nem ugyanaz, mint amivel a ghost-lemez készült anno.
2. Az alaplapi videókártya (itt volt már szó róla régebben) csíkozott, helyette egy Voodoo3-ast találtam PCI-ost.  A videókártya sem volt még benn a ghostoláskor, így első indulás után koromfekete volt a monitor a Windows logo után. Ezt megoldottam úgy, hogy VGA-módban indultam, az eszközkezelőből letiltottam az alaplapit, illetve eltávolítottam.

Nagyon rohadt ez így, most még mielőtt megy a gép a kukába, hátha valaki tudnaazért segíteni.

MI lehet szerintetek a gond?  (User errort zárjuk ki ha lehet, így is sírógörcseim vannak már :() Memória-modul esetleg? Vagy a Voodoo-nak nincs driver-e? (Azt viszont letöltöttem, de a "wizard" nem hajlandó meglelni) Vagy ami még rosszabb: Winchester a bűnös?
Ezt cáfolná, hogy a Firefox megnyitása után kezd el így szórakozni :(

Jahno 2013. nov. 24. Creative Commons License 128307

Kórházban a Kensington elég jól bevált, inkább mást vittek el, mint azt.

Előzmény: Doky586 (128297)
titkom 2013. nov. 23. Creative Commons License 128306

(ÉS: kösz a figyelmedet!)

Előzmény: Törölt nick (128301)
titkom 2013. nov. 23. Creative Commons License 128305

...se egy popup, vagy bármi más menü, sem egy dialógus nem kapja meg az ESC kódját...

titkom 2013. nov. 23. Creative Commons License 128304

Sajnos nem játszik a rendszervisszaállítás sem...

titkom 2013. nov. 23. Creative Commons License 128303

Ami gyanús volt, már levettem, újra telepítettem, de nincs eredmény... próbáltam a ProcMonitorral is kiszűrni, de nem lelem a csibészt... kénytelen leszek írni valami himi-humi felderítő programot írni, s kidebugolni...

titkom 2013. nov. 23. Creative Commons License 128302

A gomb fizikailag tökéletes: másik gépen is, ezen futó linuxon is... Az ESC funkciót a Shift+ESC kapta, de azt nem minden progi eszi meg... már az agyamra megy: sajnos sok regisztrált sw van telepítve, így a reinstallt kerülnöm kéne :-(

Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 128301

Másik gépen jó?

Előzmény: titkom (128296)
freyya 2013. nov. 23. Creative Commons License 128300

Miért nem tesztek a laptop alá egy olyan reggelizőasztalkaféleséget az ágyra? Akkor nem kellene tartania.

Előzmény: gepesz (128286)
gepesz 2013. nov. 23. Creative Commons License 128299

Itt nem akarok rá kitérni, csak annyit, hogy három hónapon belül két komoly gerincműtétnél nemigen érdekell a laptop és egy vodafonos kütyü.

Hárman vannak egy szobában. Sokat nem lehet tenni.

Ha hazakerülnek ezek a vackok, kipróbálom és megtudom az igazságot.

Doky586 2013. nov. 23. Creative Commons License 128298

..persze csak ha a szolgáltatói SimLock nem tiltja le..

Doky586 2013. nov. 23. Creative Commons License 128297

"működött volna, ha sikerül a kártyacsere?"

Különben mondtam volna? az internet ment volna. (valami tűvel biztos ki lehetett volna piszkálni).

Egyébként biztonságos laptopot és ilyen drága cuccokat kórházba vinni? lopás szempontjából?

Ha nincs mindig a szobájában, vizsgálatra viszik stb..

Előzmény: gepesz (128295)
titkom 2013. nov. 23. Creative Commons License 128296

Nincs Photoshop-om...

Előzmény: Törölt nick (128290)
gepesz 2013. nov. 23. Creative Commons License 128295

A zasszony ment el. Hála legyen nem tudták kivenni a kártyát az Iphoneból. Felesleges is lett volna, mert a voda 70-es az egérmozi pedig 30-as.

Mikorra újra eljutunk hozzá, (150 km) addig majd megerősödik és bízom benne, hogy szekrényt is árébb teszi nem hogy egy laptop is nehéz legyen.

Az egész beírásnak a lényege, hogy rákérdezzek: működött volna, ha sikerül a kártyacsere?

Előzmény: Doky586 (128287)
manitounickfree 2013. nov. 23. Creative Commons License 128294

megmozgattam 'ide' vezetéket, restart és megvan író.

valszínű nem vista volt a ludas...

Előzmény: Törölt nick (128293)
Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 128293

Vistán?

Bármi.

Mazochista vagy?

Lemezkezelő mit ír?

Előzmény: manitounickfree (128292)
manitounickfree 2013. nov. 23. Creative Commons License 128292

2 napja eltünt az LG dvdrw meghajtó, hardveresen megvan, tálca működik de szoftveresen win. nem látja, mi lehet a bibi?

daemon tools gondolom nem kavarhat be?

/vista 64bit/

előre köszi!

freyya 2013. nov. 23. Creative Commons License 128291

Menteni sikerült őket, csak kinyomtatni nem tudom acrobatból csak böngészőből. Fogalmam sincs már, hogy melyik oldalról töltöttem le a sok hasonló közül, már vagy egy féléve a gépemen van, csak most próbáltam először kinyomtatni.

Előzmény: Jahno (128285)
Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 128290

Ugye Photoshop egyáltalán nincs a gépeden?

Előzmény: titkom (128289)
titkom 2013. nov. 23. Creative Commons License 128289

A problémám egy inkább DÜHÍTŐ: Windows 7 64bit, és valami mocsok sw lenyúlta az ESC gomb alapfukncióját: NEM MŰKÖDIK! Milliónyi helyen KELL az ESC, de bő hónapja talán, hogy szívat ez a DÖG ... GUGLI NAGY TESTVÉR mutatja, hogy sooooookan kínlódtak már ezzel, de nem leltem közöttük megoldást...

Valakinek tapsztalat? 5let?

gepesz 2013. nov. 23. Creative Commons License 128288

Köszi.

Előzmény: Doky586 (128287)
Doky586 2013. nov. 23. Creative Commons License 128287

Nem lenne egyszerűbb ha a mobilinternet stickből átraknád a SIM kártyát az iPhone-ba?

és így nem kellene venned semmit...

Előzmény: gepesz (128286)
gepesz 2013. nov. 23. Creative Commons License 128286

Jövök már egy idétlenséggel.

Kórházban van a lányom. Oda adtam neki a Vodás wifi usb mobilnetet. Műtét után van, nem bírja tartani a laptopot.

Arra gondoltam, hogy elvisszük neki az itt hányódó egérmozit. (iPhone3)

Olyan router kéne, amibe a vodafonos (USB) mobilnetet bele lehetne dugni.

Biztos rosszul keresek. USB-s hálókártyákra találok.

Jahno 2013. nov. 23. Creative Commons License 128285

pdf-re lehet tiltani a nyomtatást, de menteni akkor is bírod. Nem tudsz küldeni egy linket?

Előzmény: freyya (128283)
Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 128284

Tudja fene. Elvileg ha bal alsó felbukkanó menüből töltöd le, és nem "mentés másként"-tel akkor az eredeti pontos másolatát kéne kapnod.

Előzmény: freyya (128283)
freyya 2013. nov. 23. Creative Commons License 128283

Csak én szeretem az ilyeneket a biztonság kedvéért letölteni, mert több oldalon jártam már úgy, hogy az ingyenes tartalom, amit hónapokig/évekig használtam, egyik pillanatról a másikra vagy fizetős lett, vagy egyszerűen megszűnt. 

Előzmény: freyya (128282)
freyya 2013. nov. 23. Creative Commons License 128282

Igen, onnan. Közben kiderült, hogy ha behúzom a Chrome-ba, a böngészőből simán kinyomtatja. Fene érti. Mindegy, lényeg, hogy sikerült. Lehet, hogy ezeket úgy tervezték, hogy online lehessen kinyomtatni, nem a gépre letöltve? 

Előzmény: Törölt nick (128281)
Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 128281

AdobeReader-ből próbáltad?

Előzmény: freyya (128280)
freyya 2013. nov. 23. Creative Commons License 128280

Annak mi lehet az oka, ha egy pdf fájlt nem tudok kinyomtatni? Hiába próbálok bármit, azt írja ki, hogy "no page selected to print", pedig próbáltam már kiválasztani a teljes dokumentumot is, egyes oldalakat is. Megpróbáltam átmásolni word-be, de a snapshot sem képes az egész oldalt kijelölni, összevissza felszabdalja. Olyan oldalról szedtem le, ahol regisztrált tanároknak direkt ingyen tettek közzé letölthető feladatlapokat, szóval semmi illegális, hogy valami jogvédő akármi lehetne benne. 

B Pali 2013. nov. 21. Creative Commons License 128279

Van benned valami :)

Előzmény: Jahno (128278)
Jahno 2013. nov. 21. Creative Commons License 128278

Aztán 2 percenként nézegeted, hátha meg lehet előzni? Szolgáltatónál csak van vírusölő meg a kliensen is, ne bohóckodjunk már ilyenekkel. Júzert meg kétszer kupánvágod, vagy fizet, ésvagy lekorlátozod a gépét. Alapban rendes levelező sem engedi megnyitni, szóval nem akkora dráma ez már, vannak kicsit szofisztikáltabb megoldások, mint törlöd előle. Júzer se butuljon már el ennyire, he!

Előzmény: B Pali (128277)
B Pali 2013. nov. 21. Creative Commons License 128277

Köszi mindenkinek. Ez csak azért kéne, mert egy fiókot több gépről nézegetnek és

hiába mondom, hogy ismeretlen (angol nyelvű) leveleket nem megnyitni

az ördög nem alszik.

Ha korán én megnézem webmaillal és törlöm, akkor ők már nem is látják eszerint.

Előzmény: Zolcsi Baba (128276)
Zolcsi Baba 2013. nov. 21. Creative Commons License 128276

Ha ELŐTTE nézed imap-pal, ÉS úgy van beállítva a levelezőprogi, hogy helyben IS tárolja a leveleket, akkor van csak esélyed, bár láttam olyat is, hogy ilyen beállítások mellett is eltűnt a progiból az a levél amit webmail-ben utána töröltek, tehát nem egy életbiztosítás...

Előzmény: B Pali (128272)
Garfield007 2013. nov. 21. Creative Commons License 128275

De ha POP3 akkor azt nem látja a szerveren.

Illetve ha IMAP és szinkron nélkül megnyit, akkor...

Szóval, ha nem akarjuk, hogy más lássa a leveleinket, akkor webmail, abból is csak az, amit mi üzemeltetünk :-)

Előzmény: Jahno (128274)
Jahno 2013. nov. 21. Creative Commons License 128274

Mi az, hogy másik mappa? Amiből olvasod, az van. De ha törlöd, akkor onnan törölted.

Előzmény: B Pali (128272)
Jahno 2013. nov. 21. Creative Commons License 128273

Persze, miért is ne tenné? Webmail legtöbbször amúgy webes felület egy imapos csatlakozással.

Előzmény: B Pali (128269)
B Pali 2013. nov. 21. Creative Commons License 128272

Hát 100%-ig nem voltam biztos. (Hátha a levelező progik máshonnan szedik le:)

Ilyen IMAP meg POP3 derengett de nem foglalkoztam vele.

És mi van ha az egyik gépen amivel utána megnézem, IMAP protokoll van beállítva?

Ahhoz nem másik mappa van a szerveren?

Előzmény: didyman (128270)
Zolcsi Baba 2013. nov. 21. Creative Commons License 128271

Most már tényleg mindenki.

didyman 2013. nov. 21. Creative Commons License 128270

Miért, azt hitted, hogy nem? :-) Törölni akartad, te kérted tőle, megtette. Hol a hiba?

B Pali 2013. nov. 21. Creative Commons License 128269

Biztos mindenki tudja csak én nem: Ha egy levelező szolgáltatómra webmaillal lépek be

és törlök bizonyos levelet, az utána a levelező program által nem lesz elérhető tovább?

Tehát fizikailag törli a szerverről?

didyman 2013. nov. 21. Creative Commons License 128268

HŐŐŐJJ! KÖSZ A TIPPET, KAPSZ ÉRTE SÖRÖT! STEN HÚZZA FSZÁRA A ZYXELT! :D

Előzmény: Jahno (128267)
Jahno 2013. nov. 21. Creative Commons License 128267

AZT TESZSL MOÖGEÉ, AMIT AKARSZ. LEGALAÁBB BE VAN AÁLLIÍTVA, HA NEM EÉRTESZ HOZZAÁ. AMUÚGY AÁTKONFIGHATOÓ, ATTOÓL FUÜGG, MIT KAPTAÁL.

HABIBIÍIÍIÌ....

Előzmény: <Tycoon> (128261)
didyman 2013. nov. 20. Creative Commons License 128266

Ami elsőre nettó faszság. De ki tudja, mire képesek.

Előzmény: <Tycoon> (128261)
beat nick 2013. nov. 20. Creative Commons License 128265

Köszönöm szépen, működik:) <Tycoon> nak is köszönöm a segítséget.

Előzmény: B Pali (128262)
biopapó 2013. nov. 20. Creative Commons License 128264

Sziasztok Guruk!

Újra jelentkezett a gondom:

- Win7Prof. van és egy C és D-re osztott vinyó,

- a D- még 30 GB szabad, de a C megtelt, pedig szinte csak a frissítésekkel bővül.

Jelenleg 600 MB szabad helyem van. Minden fontosat külső meghajtókon tárolok.

Kérdéseim:

-van-e értelme tömöríteni?,

-a W7prof. tud olyat, hogy a két particiót egyesíteni, vagy a D-t csökkenteni és hozzátenni a C-hez,

- vagy mi lenne szerintetek a megoldás?

Tegnap előtt a Revo Uninstallerrel letöröltem a maradék fájlokat és lett 1.12 GB szabad helyem. Reggel már csak 800 MB lett?!

Most, mint írtam 600.

Köszi, joccakát.

Törölt nick 2013. nov. 20. Creative Commons License 128263

Így nem fog települni.

Telepítés közben az XP nem kezeli az USB CD meghajtót.

Pendrájvról lehet telepíteni.

http://pcinfogb.wordpress.com/2011/04/09/xppeni/

Előzmény: rolee81 (128259)
B Pali 2013. nov. 20. Creative Commons License 128262

Adblock plus Chrome-ra?

https://adblockplus.org/en/chrome

Előzmény: beat nick (128258)
<Tycoon> 2013. nov. 20. Creative Commons License 128261

köszi

UPC-t kérdeztem azt mondták hoyg csak az Ő wifis modemjük használható mert arra van telepítve valami rendszer cucc, a többivel nem feltétlen működik.

Ez igaz? 

Előzmény: Jahno (128257)
<Tycoon> 2013. nov. 20. Creative Commons License 128260

Pop up blockerrel próbálkoztál?  Nálam mindent leszűr (még a bankoldalt is)  de persze a pornót beengedi :(((

Előzmény: beat nick (128258)
rolee81 2013. nov. 20. Creative Commons License 128259

Segítséget kérnék. Olyan hibával küzdök hogy egy optika nélküli ASUS EEE 1005HA -ra akarok újratalapíteni egy XP-t. Most is az van rajta. USB-s CD megajtót kötök rá, bebootoltatom USB-ről, elindul a kék hátteres telepítő, de amire a particionálás részhez érne, kilép, és behozza nekem a fekete hátteres javítást. Amivel persze nemtudok mit kezdeni, mert törölni és particionálni akarnám a gépet. Mi lehet a baj szerintetek?

beat nick 2013. nov. 20. Creative Commons License 128258

Üdv. mondjátok, hogyan tudom a nemrég megjelent és a lapok alján felugró valamiket eltüntetni? Chrome-ról van szó és 7-es windows-ról. Azóta sejtem az akciókat, amióta youtube letöltési alkalmazást kerestem.

Előre is köszönöm a tanácsot!

Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128257

Ja, DLink típusa meg ez, éppen konfigom: DCS-2132L/A1

Hálózaton elmegy ez 90 métert is, no meg wifis és SD kártyás. Ellenben nem occsó, kicsit nagy, de dekoratív fehér panel. Még hangot is vesz, de csendesebb irodában vissza is lehet pofázni Nekik még mobilról is :-) Ellenben 230 volt is kell neki, vagy többet bevinni az UTP-n, majd kamera előtt lestabilizálni.

Előzmény: <Tycoon> (128251)
Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128256

Ez mondjuk igen jó (kb. 5x5 centi), szépen lát és elég nagy szögben, ilyenem van és elég fasza:

http://www.riasztobolt.hu/1994.samsung-scb2010-tokozott-minikamera.reszletes.html

Ez már egyszerűbb, elvégre kisebb optika, ésatöbbi, de kicsi és szerintem sok boltban láthatsz a kassza felett, sarokban, ott meg tudod nézni milyen a képe:

http://www.riasztobolt.hu/4443.amax-axm7015nh.reszletes.html

Amúgy nyilván nem HD, meg ésatöbbi. Persze olyan is van, vandálbiztos, baltával odavernek még kibírja és ha lefújják Neoluxszal, akkor lefolyik. Van is kb. 400ezer :-)

gepesz 2013. nov. 19. Creative Commons License 128255

Biztos így van. Csak sokaltam a 20 métert.

Előzmény: <Tycoon> (128253)
Törölt nick 2013. nov. 19. Creative Commons License 128254

"jó felbontásút "

Azt ennyiért nem kapsz.

<Tycoon> 2013. nov. 19. Creative Commons License 128253

kirakni az előtérbe. 

Előzmény: gepesz (128252)
gepesz 2013. nov. 19. Creative Commons License 128252

"Lakásom megfigyelésére szeretnék egy wifis webkamerát és egy wifi routert vásárolni."

Honnan akarod megfigyelni? vagy ilyen hosszú a lakás?

<Tycoon> 2013. nov. 19. Creative Commons License 128251

Na akkor ajánlj légyszi drótosat, ami 20 méterre elvihető, jó felbontásút és ne ilyen bumszli kereket :)))

Előzmény: Jahno (128249)
Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128250

Drótos megoldással 100 méterekre szoktuk elvinni, szerintem valamit benéztél. Szerinted egy komplett metróhálózat, vagy reptér az mind wifis lenne?

Előzmény: <Tycoon> (128241)
Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128249

Mert ez PCre dugós webkamera, bár USB-t is lehet erősíteni, valamint webkamerához is vannak mindenféle szoftverek. Értelme nem sok, modnom én, hogy ez valamikor ugyanígy téma volt :-)

Előzmény: <Tycoon> (128247)
Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128248

Legkisebb kamera tán 2x2 centis, de az nem wifis, meg semmi, szóval kis kábelezés meg DVR nem árt.

Előzmény: <Tycoon> (128243)
<Tycoon> 2013. nov. 19. Creative Commons License 128247

No akkor az a lenti logitech tud hálózati kábelt?  Mert a legtöbb az USB-s :(

Előzmény: Törölt nick (128245)
Törölt nick 2013. nov. 19. Creative Commons License 128246

USB kamerában ne gondolkodj nincs értelme.

Előzmény: <Tycoon> (128244)
Törölt nick 2013. nov. 19. Creative Commons License 128245

Hálózati kábelen nem öt méter. USB-n annyi.

IP SD-kártyával jóval drágább.

Előzmény: <Tycoon> (128243)
<Tycoon> 2013. nov. 19. Creative Commons License 128244

Vagy egy ilyen még jobb lenne talán:

http://www.logitech.com/hu-hu/product/hd-webcam-c525?crid=34

Csak hogy kötöm össze a géppel 20 m távolságból kábelen, mert úgy látom ez nem wifis?

<Tycoon> 2013. nov. 19. Creative Commons License 128243

Valami pici szögletes kéne amit el tudok rejteni.

pl ilyesmi:

http://rottenbiller.bemutatoterem.net/ip-kamera-tp-link-tl-sc-3130-3gpp-surveillance

ami SD re ment az 30 ezer felett van?

Ha nem wifi hanem kábeles megoldást választok tényleg csak  5 méter köthető be a gépbe, vagy van valami más lehetőség a 20 m távot kiküszöbölni?

Előzmény: Törölt nick (128242)
Törölt nick 2013. nov. 19. Creative Commons License 128242

Olcsó kategóriában pl. ezt: http://orkodo.hu/belteri_IP_Wifi_kamera

Szívni fogsz a beállítással, de beállítható.

Létezik speed dome kamera is, de azt nem akarod megfizetni. Egész más árkategória.

Ha beállítod rendesen a wifit, a szomszédnak esélye sincs.

Routernek egy ilyen: http://www.bemutatoterem.net/Termek/tp-link-tl-wr743nd-p73127.html pont jó.

Előzmény: <Tycoon> (128235)
<Tycoon> 2013. nov. 19. Creative Commons License 128241

Valami típust tudnál mondani wifi kamerához meg routerhez, mert nemnagyon értek hozzá milyen opciókat kell nézni rajta? 

Drótos megoldással csak 5 méterre vihető el, az nem túl jó mert távolabb kéne.  Vagy létezik már valami olyan amivel 20 méterre is el bírom vinni dróton?

Előzmény: Jahno (128239)
<Tycoon> 2013. nov. 19. Creative Commons License 128240

most van rá keret  max 40 ezer

Előzmény: Jahno (128239)
Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128239

UÚgysem lesz raá peénze. Raáadaásul ugyanezt maár elmondtuk Neki, nemk? Aztaán joöttek a sok USB toldoóval a webcamhoz.

Előzmény: Garfield007 (128237)
Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128238

Routerboől TPlink, de nyilvaán baármit tuúl lehet terhelni q1 lapptoppal is. Szomszeéd eloől meg le kell korlaátozni. 

Olyan is van, ahol a zoomot tudod aálliítani, vagy forgathatoó kamera. Nem lepoődsz meg, ha ezek meég draágaábbak, mik?  Dlink egeyteln muűkoödoőkeépe3s cucca a kamera, ha mar halozati dobozok szarok.

Garfield007 2013. nov. 19. Creative Commons License 128237

Saját ingatlan vagy társasház? Mert ha utóbbi, akkor ezt gondold át...

Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128236

Dlink nem rossz, de draágaább. Ellenben lent koözvetlenuül SD kaártyaára is, nem kell hozzaá folyamatos PC. Meg nem akkor veszed eészre, hogy dobta a wifit, mikor pont kellett volna.

EÉn egy vezeteékes joófeéle kameraát venneék, meg egy DVRt. AÁrfekveést is eleég alacsonyra loőtted, iígy neheéz lesz.

<Tycoon> 2013. nov. 19. Creative Commons License 128235

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék:

Lakásom megfigyelésére szeretnék egy wifis webkamerát és egy wifi routert vásárolni.
A webkamerát kiraknám a lépcsőházba (fűtött lépcsőház, bár néha párás), ami az ajtómat figyelné.

Kérdésem az lenne, hogy milyen wifis, HD felbontású, webkamerát tudtok javasolni erre a célra?
Éjszakai megfigyelés nem szükséges (bár ha van olyan is benne az se árt)
Létezik-e olyan aminek a fókuszát, zoom-ját tudom állítani a számítógépről?

Ha wifin kapcsolódok a kamerámmal a számítógéphez akkor mennyire biztos hogy pl a szomszéd nem tud rákapcsolódni a kameraképemre? (pl ha épp asszonyt akarom meglesni epillálás közben akkor ez zárt rendszer vagy könnyen meghekkelhető? :) :) :)

Ezekhez a kamerákhoz milyen wifi routert javasoltok, ami elbírna még a kamera mellett kb 2 laptopot általános használat esetén? Milyen márka, milyen sebességet kell nézni ami jó? (én sajnos hülye vagyok ezekhez)

Olyan 30-40 ezrem van rá max, de persze inkább a 15-20 ezres dolgokat kéne megcélzoni :)

köszi

Törölt nick 2013. nov. 19. Creative Commons License 128234

Jelenleg is müxik és 2. sz gép csak helyi szórakoztatásra használva.Hard Disk Sentinel - Műszaki adatok a lemez HITACHI HDT721016SLA380  ez van benne. 

Minden megy, Flash game, vidio stb. Csak a felvillanások  és minden helyreáll. Pl: a játékban( online) megy tovább a folyamat 3-4 s után.

Előzmény: Garfield007 (128233)
Garfield007 2013. nov. 19. Creative Commons License 128233

Ettől még esetleg használhatod nem extra fontos adatok tárolására/duplikálására, de ne bízz benne tovább.

Előzmény: Törölt nick (128231)
Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128232

És akkor hova tűnik róla az adat?

Előzmény: Törölt nick (128229)
Törölt nick 2013. nov. 19. Creative Commons License 128231

Értettem!! Utód kiválasztva.  

További szépnapot és köszi.

Előzmény: Garfield007 (128230)
Garfield007 2013. nov. 19. Creative Commons License 128230

ad1 a gyenge szektorok általában nem járnak egyedül

ad2 a Sentinel úri házakban szocializálódott, így közli, hogy dobd ki :-)

Előzmény: Törölt nick (128229)
Törölt nick 2013. nov. 19. Creative Commons License 128229

A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ezt írja.

Előzmény: Jahno (128228)
Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128228

"Hd senti részleges szektorhibát ír a vinyora."

Innentől az kuka. Kár tovább fejteni.

Előzmény: Törölt nick (128227)
Törölt nick 2013. nov. 19. Creative Commons License 128227

Üdv nektek guruk!

FS asztali gép 2 hete kapott win 7 home premiumot. Előtte xpvel ment. Kb 1-2 óránként feketehalál 1-2 s majd kiírja "... képernyő illesztőprogram nem válaszolt... helyreállt..." 

Most 5 perce recsegő hang a gépből, leállás újraindul 4-5 s és vissza az eredeti képernyő.

Mi lehet a gond?, 

Tipp: virnyák, videocari haldoklik vagy vmi.

Hd senti részleges szektorhibát ír a vinyora.

hellsing 2013. nov. 19. Creative Commons License 128226

Bocs, probléma leküzdve. Rufus megoldotta.

Előzmény: hellsing (128225)
hellsing 2013. nov. 19. Creative Commons License 128225

'reggelt! Mi lehet a gond egy pendrive-val, ha bootolható Win 7 telepítő van rajta, a bios látja és beteszi a hdd-k közé, a boot priority-n első helyen van, mégsem bootol róla a notebook ("Reboot and select proper boot device.")? Most Fat32-re van formázva, de próbáltam NTFS-t és exFAT-ot is, illetve próbáltam a boot priorityt hdd-re (első helyen a pendrive-val), illetve removable device-ra állítani, de semmi. No boot.

didyman 2013. nov. 19. Creative Commons License 128224

Annál a HP-nál, amit Jahno adott javulni? Annak a kijelzője beteg. :-)

Előzmény: Törölt nick (128223)
Törölt nick 2013. nov. 19. Creative Commons License 128223

Mármint az integrated graphicra nincs opció?

De kár.

Előzmény: didyman (128220)
Jahno 2013. nov. 19. Creative Commons License 128222

Akkor jó, ha ez van, akkor valami linux már fut és be vagy lépve. Bár ha még életedben nem láttál ilyet, akkor én valami grafikusra pályáznék, mint Ubuntu, Fedora, Knoppix, zekből lice CD is van, telepítés nélkül ki tudod próbálni.

Előzmény: sg.andrew.87 (128213)
Doky586 2013. nov. 18. Creative Commons License 128221

A tiltás menüpont a cpu-nál szürke..

Eltávolítani el lehet, de akkor legközelebb újra felismeri.

Előzmény: didyman (128220)
didyman 2013. nov. 18. Creative Commons License 128220

De akkor nem lesz processzora. Tényleg, eszközkezelőből, ha letiltom a CPU-t, mi történik, nem próbálta senki? :-)

Előzmény: Törölt nick (128219)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128219

Hát tiltsd le az intelt.

Előzmény: didyman (128218)
didyman 2013. nov. 18. Creative Commons License 128218

Áh, öregszik, vagy sokat ivott előtte, meg hőőőj volt yól. Hanem, mi a fac legyen azzal a HP-val?

Előzmény: Jahno (128210)
didyman 2013. nov. 18. Creative Commons License 128217

Ahhoz nem kell másolgatni, lehet a meglévővel is elintézni. Acronis alkalmas rá, de biztos van ingyenes is, meg a W7 is tudja beépítve a magasabb verziókban.

Előzmény: ka_TARZI_s (128212)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128216

Mármint ott kérdezz, előbb kapsz választ.

Előzmény: sg.andrew.87 (128215)
sg.andrew.87 2013. nov. 18. Creative Commons License 128215

Valahogy most nincs türelmem egy teljes témát elolvasni. :-(

Előzmény: Törölt nick (128214)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128214
Előzmény: sg.andrew.87 (128213)
sg.andrew.87 2013. nov. 18. Creative Commons License 128213

Nagyon kész vagyok. Vettem egy Acer laptopot és próbálok telepíteni. Tudni kell, hogy nem sokat értek hozzá. Na és a linuxal szenvedek, de sehogy nem jutok előre. Tud valaki segíteni? root@localhost Itt elakadok. :-(

ka_TARZI_s 2013. nov. 18. Creative Commons License 128212

Ja, értem. Én ugye úgy gondoltam, hogy megnövele ma jelenlegi C-meghajtóm méretét, és a megnöveltre másolom vissz - amennyiben a megnövelés csak teljes formázásal lehetséges. 

Előzmény: didyman (128211)
didyman 2013. nov. 18. Creative Commons License 128211

A nevével ellentétben, képes lemezről lemezre másolni egy lépésben.. Gondoltam, úgy mégis egyszerűbb.. :-)

Előzmény: ka_TARZI_s (128209)
Jahno 2013. nov. 18. Creative Commons License 128210

Én meg Paragonból a CDről bootolós ingyenest használom. Driveimagét el sem merem mondani, de hirtelen kellett valami, letöltöttem, aztán szánom-bánom láma vagyok, de nekem az sem volt tiszta melyik a forrás és melyik a célvinyó...

Előzmény: didyman (128196)
ka_TARZI_s 2013. nov. 18. Creative Commons License 128209

És utána hogy tolod át a tartalmát egyszűz merevlemezre?

Hozzácsatlakoztatod, egy másik géphez, és átmásolod?

Előzmény: didyman (128196)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128208

Nem "érteni kell hozzá", hanem minimális mértékben együttműködni.

Nem ment.

.

Előzmény: 2105Tamas (128207)
2105Tamas 2013. nov. 18. Creative Commons License 128207

Sajnálom de ha értenék valamennyire is hozzá akkor nem itt keresném a megoldást.

Előzmény: Törölt nick (128206)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128206

Ok.

Eddig voltam türelmes veled.

További szép napot.

Előzmény: 2105Tamas (128205)
2105Tamas 2013. nov. 18. Creative Commons License 128205

Nem fut semmi. 

Előzmény: Törölt nick (128203)
Doky586 2013. nov. 18. Creative Commons License 128204

"Hát ez a képernyő kép berakás nekem nem fog menni."

PrintScrn gomb a billentyűzeten -> Startmenü-Kellékek-Paint -> Beillesztés -> kijelölés (ezen részt egérrel) -> körbevágás -> mentés

Előzmény: 2105Tamas (128199)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128203

Vagy esetleg ez is? 

Microsoft Security Essentials 

Előzmény: Törölt nick (128202)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128202

Véletlenül nem együtt fut az Avast és a Windows Defender?

Előzmény: 2105Tamas (128201)
2105Tamas 2013. nov. 18. Creative Commons License 128201

0 és 20 % között mozog.

Előzmény: Törölt nick (128200)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128200

Akkor legalább azt áruld el, mit mutat az Erőforrás figyelő ha csak az van megnyitva. Mármint a százalékos terhelését a processzornak.

Előzmény: 2105Tamas (128199)
2105Tamas 2013. nov. 18. Creative Commons License 128199

Hát ez a képernyő kép berakás nekem nem fog menni.

Előzmény: Törölt nick (128198)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128198

Tegyél be légyszi egy képernyőképet.

Valami ilyesmit:

(Ctrl+Alt+Del>Feladatkezelő>Teljesítmény fül.) 

Előzmény: 2105Tamas (128197)
2105Tamas 2013. nov. 18. Creative Commons License 128197

FreeDos-os volt, most 64 bites win 7 van rajta. Ugyan ez van egy másik gépemen, az tökéletes.

Avast vírusírtóm van, nem tudok róla, hogy mi futhat még a háttérben.

Driverek telepítve, eszközkezelőben minden tökéletes.

Előzmény: Törölt nick (128194)
didyman 2013. nov. 18. Creative Commons License 128196

driveimage xml. Élő rendszer alól is elvégzi a rántást. Többnyire jól.

Előzmény: em_laci (128193)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128195

Én egyiket sem, de majd valamelyik kolléga.

Előzmény: em_laci (128193)
Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128194

Kicsit bővebben ha lehet.

Operációs rendszer?

Processzorterhelés alapban?

Állandóan futó vírusirtó?

Mi fut a háttérben?

Asus driverek telepítve?

Maga a gép legalább 4 feletti indexet kellene kapjon, szaggatnia pláne nem kéne. 

Előzmény: 2105Tamas (128192)
em_laci 2013. nov. 18. Creative Commons License 128193

Még egy gyors kérdés:
HDD kellene cserélni egy ösmerős vasában, melyik programot javaslod a full OS átrántására?

Nem szívesen húznám újra, pár hónapja van rajta új Win7...

Előzmény: Törölt nick (128191)
2105Tamas 2013. nov. 18. Creative Commons License 128192

Üdv.

Tamás vagyok.

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Pár napja vettem egy notebookot(ASUS X55A)

Kicsit furán viselkedik, nagyon lassan reagál a funkció gombokra, videók is akadoznak. Az élményindex 3,3 lett a processzor miatt(Intel Pentium B980, 2,4 Ghz).

A telepítéssel lehet valami vagy esetleg valami progi húzza le? Vagy egyszerűen hibás valami hardver?

Aki tud vagy esetleg találkozott már ilyennel, kérem segítsen mert tanácstalan vagyok.

Előre is köszönöm. Üdv.

Törölt nick 2013. nov. 18. Creative Commons License 128191

Nincs mit.

Szolgálunk és vétünk...

Előzmény: em_laci (128190)
em_laci 2013. nov. 18. Creative Commons License 128190

Hehe6664

Köszi az ötletet még1x, már meg is van véve :)

(igaz nem ott és drágábban, de SOS kellett)

Jahno

Neked is köszi a  megvilágosítást :)

Előzmény: Törölt nick (128149)
Törölt nick 2013. nov. 17. Creative Commons License 128189

Hogyne lehetne.

De a particionálás utáni tiszta telepítés kisebb szívás.

Előzmény: kalpag (128188)
kalpag 2013. nov. 17. Creative Commons License 128188

Akkor valamit nagyon benéztem de nem emlékszem erre a particiós részre,mert akkor nem hagytam volna ki !

Vagyis akkor nem lehet törölni a 7est !?

Előzmény: Törölt nick (128187)
Törölt nick 2013. nov. 17. Creative Commons License 128187

"viszont ilyen opció nem volt"

Dehogynem volt.

Alap itt: http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows-8/clean-install

Lépésről lépésre itt: http://www.geeks.hu/tesztek/120828_windows_8_telepitese_lepesrol_lepesre

Telepítsd fel rendesen.

Előzmény: kalpag (128186)
kalpag 2013. nov. 17. Creative Commons License 128186

Helló mindenki..előre vezetem nem vagyok profi .

Kaptam egy vinyót laptopba(nagyobbat az enyemnel) amit ki is cseréltem.

Volt rajta egy WIN7,amit kicsereltem WIN 8 ra .

A tudasommal neki is láttam(XPt raktam fel utoljara) és elkezdtem bebootolni a lemezről gondolván,hogy majd leformázom róla a 7est,viszont ilyen opció nem volt,hanem a 8as feltotlta magát es most a fele particiót elfoglalja eggyütt a kettö win.

Az a kérdésem,hogy van e mód csak a 7 est valahogyan letörölni !?

köszi

Jahno 2013. nov. 17. Creative Commons License 128185

Szoftver az chipsretfüggő, nincs olyan, hogy majd valamit kikuglizom és akkor jó lesz. Amit hozzá adnak, az jó lesz, de mivel júzer a legolcsóbb fost szokta megvenni, így gyártó és támogatás kvázi nulla. Én biztos kihajítottam volna, főleg ha a gépnek is menni kell 24 órásban. Egy DVR tizedét fogyasztja villanyban, jóféle célhardver és már azon megtérül a dolog.

Előzmény: em_laci (128182)
tütyüke 2013. nov. 17. Creative Commons License 128184

TP-Link.

Előzmény: <Tycoon> (128183)
<Tycoon> 2013. nov. 17. Creative Commons License 128183

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy megbízható, bevált wifi routert?  Melyiket érdemes megvenni?

em_laci 2013. nov. 17. Creative Commons License 128182

Help plíz!
Már több programot kipróbáltam, nem látják a kártyát:
"NO UCC capture card installed" pedig az az egy progi,
ami állandóan fagyott, simán látta... :/

Van valami ötletetek? Köszi előre is!

Előzmény: em_laci (128146)
freyya 2013. nov. 16. Creative Commons License 128181

Valószínűbb, hogy csak valami beépített google fordító fordítja a különböző nyelvekre, de ettől függetlenül én sem nagyon merek ilyen helyekről letölteni bármit is. 

Előzmény: Doky586 (128179)
freyya 2013. nov. 16. Creative Commons License 128180

Köszi szépen! Egyelőre úgy néz ki, hogy csökkentett módban sikerült kipurcantani minden oda tartozó fájlt. Az avast utána ott sem talált semmit. Remélem, csak azért, mert már eltávolítottam a fertőzött fájlokat. Megnéztem a folyamatkezelőt is, már nem futnak. 

Előzmény: DMA (128178)
Doky586 2013. nov. 16. Creative Commons License 128179

Ennek a honlapnak a nyelvezete a nigériai csalás-ra emlékeztet. Titeket nem?

Előzmény: DMA (128178)
DMA 2013. nov. 16. Creative Commons License 128178
Előzmény: freyya (128177)
freyya 2013. nov. 16. Creative Commons License 128177

Oké, megpróbálom csökkentett módban. Ott tudok keresni, vagy  írogassam fel, melyik mappában vannak? Avast van a gépen, az simán hagyta rátöltődni, és most víruskeresénél is tisztának találta a gépet. :(

Előzmény: tütyüke (128176)
tütyüke 2013. nov. 16. Creative Commons License 128176

Plusz ugyanott egy full víruskergetés.

Előzmény: tütyüke (128175)
tütyüke 2013. nov. 16. Creative Commons License 128175

Csökkentett mód és ott töröld.

Előzmény: freyya (128174)
freyya 2013. nov. 16. Creative Commons License 128174

Sziasztok! Valahogy a gépemre került valami Divapton program, ami nekem nagyon nem kell. Programok telepítése/törlése menüben nem lehet eltávolítani, mert következetesen lefagy közben. Próbáltam manuálisan, a nagy része ment is a levesbe, viszont maradt két fájl, amit nem tudok eltávolítani, mert éppen futnak. Feladatkezelőben hiába állítom le a folyamatot, fél másodpercen belül megint ott van. Ilyenkor mit lehet tenni?

gepesz 2013. nov. 16. Creative Commons License 128173

Gyáva népnek nincs hazája felkiáltással összedugtam. Először a GPS-szel Az olcsóbb. :-))

Utána az egérmozival. Tölti és nem büdös, nem füstöl söt a Mátrai Erőmű sem füstölt le.