Keresés

Részletes keresés

Johnny Five Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137178

Eggen... épp csak ezek a már egyszer megküzdött, és a megfelelő helyen rossz-szá nyilvánított szektorok esetében működnek. Mert hát honnan is tudná a szoft, hogy a lemezen épp most egy frissen elhalálozott szektor következik? Sehonnan. Akkor nem is fogja kihagyni, ergo belefut a késbe. Aztán persze bejelöli és a továbbiakban már valóban nem foglalkozik vele.

Én igazából erre gondoltam:

http://www.atola.com/products/insight/bad-sector-recovery.html

However, it is possible to send a special command to the hard drive that specifically instructs it to disable error checking and correction algorithms while reading data. The command is called Read Long and was introduced into ATA/ATAPI standard since its first release back in 1994. It allowed reading the raw data + ECC field from a sector and returning it to the host PC as is, without any error checking or correction attempt. The command was dropped from the ATA/ATAPI-4 standard in 1998; however, most hard drive manufacturers kept supporting it.

Valamikor régen, a DOS-os időkben eljátszottam a direkt ATA-kezeléssel, de mivel jött a W95, a turbo pascal meg ment - a direkt vezérlőhozzáféréssel együtt -, így letettem róla.

Szóval ha ilyesmit kapcsol be bármelyik klónozó, az nyerhet. A többieknek feltehetően szívás van.

Előzmény: Misland (137175)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137177

K.nagy "poén"...

Dell-től le akartam tölteni egy 500MB-os .cab fájlt, hogy átnézzem, mi van benne, mert a leírása nem igazán értelmes.

Lejött kb. 300, majd véget ért a letöltés, mintha minden rendben lenne. Dupla klikkre persze nem nyílik meg.

Újra próbáltam, akkor sem jött.

Lerángattam a routerre, onnan próbálom áttölteni pscp (PuTTy scp), illetve cygwin-es scp segítségével. Előbbi következetesen 85%-nál, utóbbi 99%-nál megakad és nem mozdul tovább.

Cygwin-est megpróbáltam úgy is, hogy outputnak a /dev/null-t adtam meg, úgy gond nélkül átjött.

Na ezt magyarázza meg valaki!

Második nekifutásra, ezzel már átjött a diszkre is, igaz, x.cab néven... Mintha a nevével lenne baj, holott ez képtelenség. :)

Johnny Five Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137176

"Aztán ismerek egy bizonyos Norton Commander-t,de az még a 90-es évek,úgy tudom az a

Total Commander őse."

Róla van szó, természetesen. Illetve hát a Total Commander-ről.

Tudod, én még akkor kezdtem a számítástechnikát, és így ivódott belém. Aztán félrekapcsoltam itt a nagy nortonozás közben.

Szóval elnézést, ha félreérthető voltam.

Előzmény: bela300 (137169)
Misland Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137175

Például az emlegetett Ghost is paraméterezhető parancssorban, a hibás szektorok kihagyására. Ghost.exe van DOS és Win32 változatban.

De láttam már máshol is, komolyabb klónozó programoknál ez alap, diskeditoroknál is szokott lenni ilyen opció. Runtime DiskExplorer például.

Előzmény: Jahno (137174)
Jahno Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137174

Winben milyen programmal oldanád meg, ami végigmegy és opciósan nem reszel a hibás részeken, hanem átugorja? Lövéésem nincs róla mit lehetne.

Előzmény: Misland (137172)
kisbetu Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137173

Csak annyi, hogy ha windóz alatt akarsz szektorszinten másolni, akkor telepítened kell egy akárhonnan beszerzendő propgramot, plusz a futó rendszer alatt meg kell oldanod, hogy hozzáférjen a lemezhez.

Linugznál meg a dd az alaptelepítés része, bármelyik live rendszert letöltöd, bootolod, kimásolja neked a fel nem mountolt merevlemezt.

Előzmény: Misland (137172)
Misland Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137172

DD-paranccsal szektorszintű másolatot tudsz készíteni, ami Windowsban is megoldható, semmivel nem vagy vele előrébb.

A SMART-kiolvasás Linuxos változatával sem.

Ez hardveres probléma, csodaprogramok nem segítenek rajta. Ritka eset, amikor Windowsban eltűnik valami, Linux esetleg látja, de itt nem az a gond.

Előzmény: bela300 (137168)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137171

TPM mire való normális esetben?

Diszk titkosításhoz nyújthat segítséget, bizonyos esetekben jelszavak tárolása (??? ehhez mi kell, mert a böngészők, csak úgy, maguktól, nem pakolják a TPM chipre), valami egyéb? 

gepesz Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137170

Én pedig a Norton kutat. :-)

Előzmény: bela300 (137169)
bela300 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137169

Ne haragudj,de Norton mi?Ismerek Norton antivírust,de nyilván nem arról van szó.Aztán ismerek egy bizonyos Norton Commander-t,de az még a 90-es évek,úgy tudom az a

Total Commander őse.És most már ismerek egy Norton Ghost nevú programot,de azzal kapcsolatban meg azt írtad az elején hogy "meg sem próbálkoznék a ghost-tal, vagy hasonló lemezkép-mentővel".Szóval?

Előzmény: Johnny Five (137161)
bela300 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137168

Vissza olvasva az eddigi termést jöttem rá hogy e felett mennyire elsiklottam.Erről a DD-ről írnál egy kicsit bővebben?Ha jól értem (amit máshol olvastam róla) ez is egy lemezkép készítő program,csak ez linux-os?Vagy miben más még a többihez képest?Ill. itt is megkérdezném hogy milyen szintű linuxos tudás kell a program kezeléséhez?

Összehasonlítva a mindig jön új s még újabb által tanácsolt smartctl művelettel,miben más a kettő?Jól értem hogy a smartctl csak dignosztizál,a cc pedig magát a mentést végzi?Ebben az esetben működhet az hogy előbb lefuttatjuk a smartctl-t,majd ha az még kecsegtet némi reménnyel akkor utána a cc-t?

Na meg biztos hülye kérdés (de mivel tényleg hülye mégis muszáj megkérdezni hogy biztosra menjek),de a cc-hez fel is kell rakni a linuxot ugye?Vagy azt is el lehet indítani egy boot pendrive-ról is?

Előzmény: Jahno (137106)
Misland Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137167

Ha valaki csak simán elindít egy Ghost vagy hasonló programot, partíciót lemezképbe, az lényegében csak a fájlrendszert tömöríti össze, a lapozó- és hibernációs fájl kihagyásával. Fő különbség egy ZIP/RAR programhoz képest, hogy visszaállításkor helyreteszi a bootszektort is, valamint nincsenek számára olvashatatlan fájlok, jogosultsági korlátozások, visz mindent.

A Ghost esetében ilyenkor paraméterrel lehet kényszeríteni a szektorszintű másolást.

HDD --> HDD klónozáskor a szektorszintű másolás alapértelmezett, ehhez a céleszköznek pontosan ugyanolyan, vagy nagyobb méretűnek kell lennie, és baromi lassan megy.

Sajnos fogalmam sincs, hogy a modernebb, fizikailag egy, esetleg két(főleg ez utóbbi) tányérból álló hdd-k esetén mindez hogy működik.

Lényegtelen, a klónozó program csak ugyanazt látja, amit a diskeditorban is látunk. 512 byte méretű szektorok, sorban, egymás után. Legelső (0.) az MBR-szektor és így tovább, ezeket kell sorban átmásolni.

Az sincs megkülönböztetve, hogy egy track 63 szektor, nincs ma már jelentősége. Pláne, mióta az első partíció kezdetét sem lehet a klasszikus módon, a 2. track kezdetére tenni, mivel az SSD-k, illetve Advanced Format HDD-k is 4k blokkon érzik jól magukat (8 szektor), ezért legalább 8x8 = 64 szektor eltolás szükséges. Vagy ennek többszöröse.

Az meg már a firmware magánügye, hogy a szektorokat fizikailag hová rendezi, de általában a lemez szélén kezdi. Ez kitűnik a kerületi sebességből is, ami folyamatosan csökken, ahogy halad befelé a fej:

De a fenti kép soha nem bizonyítja, hogy egytányéros lenne, mert kéttányérosnál is meg tudják így oldani, hogy a kiosztás váltogat a tányérok között, így halad folyamatosan befelé.

Alábbi kép láthatóan más szektorelrendezésre utal, de mint említettem, ez nem minden többtányérosnál ütközik ki ilyen szépen:

Előzmény: Törölt nick (137162)
didyman Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137166

Parkolja. De ezt minden leállításkor megteszi, csak akkor nem olyan feltűnő, ha az egész gép vele együtt áll le.

Előzmény: Johnny Five (137165)
Johnny Five Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137165

Ez igaz, de ha a rendszer belefut egy friss hibás blokkba, ott mindenképp ordenáré fejrángatás lesz. Próbáltam ilyen vinyóval: némi tiktakolás-ciripelés után úgy csapta alaphelyzetbe a fejet, hogy hátborzongató volt hallani. :)

didyman Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137164

Minden esetben sokkal jobb ötlet lemezképet gyártani, de ehhez a mechanika mozgásának nincs köze, helyesebben elenyésző esetben van (ha a sávraállás problémás, ott már fej tetejére álláskor is az lesz). Sokkal lényegesebb, hogy minél rövidebb idő alatt legyen egy másolat, amit aztán úgy lehet próbálni javítani-masszírozni, hogy visszavonható legyen, és ne az eleve sérült lemez állapota romoljon tovább.

didyman Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137163

És a SMART-nak mi köze ahhoz, hogy a lemez elérhető? Semmi. Az USB-s külső rackeknél is "él" a SMART, legfeljebb a vezérlő batyik továbbítani azt, ez régieknél jellemző volt még, újabbak mind SMART-képesek. De biztosan nem ettől fog menni vagy nem menni a lemez.

Előzmény: lxt (137144)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.29 0 0 137162

Régi vinyóknál azért lehetett benne ráció, hogy a döglődő hardvert ne fájl szinten buzerálják.

Egy klónozó szoftver blokkról blokkra, trackről, trackre, cilinderről cilinderre mászott végig a diszken, minimális fejmozgással. Az átvitt adat mennyiség ugyan nagyobb, de a minimális fejmozgás egy mechanikai hibás hardver esetében nem elhanyagolható előny.

Sajnos fogalmam sincs, hogy a modernebb, fizikailag egy, esetleg két(főleg ez utóbbi) tányérból álló hdd-k esetén mindez hogy működik.

Előzmény: Johnny Five (137161)
Johnny Five Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137161

"Nekem eszembe sem jutna, hogy gyengélkedő HDD-t defraggal gyilkoljak"

Pont ugyanilyen okból meg sem próbálkoznék a ghost-tal, vagy hasonló lemezkép-mentővel, hiszen az többtíz-száz gigányi olvasást jelentene, ami alatt egészen biztosan beleáll a földbe a vinyó és vele az egész mentési procedúra.

Akkor már inkább Norton:

1. Munkakönyvtárak átmásolása (1-10 Gb)

2. Doksik (1 Gb)

3. Filmek (xx-xxx Gb)

4. Egyéb.

Előzmény: Misland (137134)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137160

Én őt tudom még: http://kralik.hu/

PH-s ember lehet Hóember lesz, ezen már jó eséllyel nem fog segíteni. Egyszerűbb problémákban utazik.

Előzmény: bela300 (137150)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137159

Miután csak a selftest futtatásáról volt szó, tízes skálán úgy 2-3 körül.

Meg kell írni pl a cd-t, megtalálni a diszk nevét (többnyire /dev/sda) és kicsit tanulmányozni a "smartctl --help" kimenetét.

Előzmény: bela300 (137158)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137158

Azért tegyük el jövő hétre,amikor majd megkérdezem  barátomat hogy mennyire ért a linux-hoz.Tényleg,mennyire kell hozzá?Lehet hülye kérdés de egy 10-es skálán kb. hova tennéd?

Előzmény: Törölt nick (137156)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137157

Mellesleg a pcforum-on egy elég biztosnak tűnő választ adtak arra hogy mi lehet a baja a lemeznek.Hozzá teszem,na nem mintha itt ettől csupa gyökeresen eltérő véleményt olvastam volna,csak amilyen tendenciáról beszélt és amennyire a lemezem életfájára ismertem közben miközben olvastam a sorait ez eddig a legmeggyőzőbb volt a sérülés pontos milyenségére vonatkozóan. Idézem:

"Nem írtad ugyan, de gondolom egy ST3000DM001 - ről van szó. Ezek szerint te is beleszaladtál, ebben az évben már kb. 20db járt nálam - mind a három terás, mind a 2 terás modell egy idő után erősen hajlamos lesz a badszektorosodásra. Egyes jólinformáltak szerint a fejek rideg anyagából pattannak le pici szilánkok amik először csak pár hibát okoznak - aztán rohamosan felgyorsul az egész folyamat (mind nálad). A belső szűrő ezen nem segít. (bár én azért ezen egy kicsit kételkedek)"

Ha valakinél ez esetleg módosítja azt a tanácsot amit tud adni nekem (mert hisz is annak akit idéztem),az kérem ne tartsa magában.Köszönöm.Meg persze lehet nem egyetérteni is vele,és azt se.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137156

Ha még nem láttál linuxot akkor felejtős. Ez a grml egy hibaelhárításra kitalált disztribúció. 

Egy olyan live rendszer, amin telepítve vannak a diagnosztikai segédprogramok stb.

De elég fapados.

Előzmény: bela300 (137155)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137155

Persze,belül van ill. volt a lemez.Csak egy a baj,látod milyen hülye vagyok a számítástechnikához.Linux-nál ezt szorozd be legalább 50-nel.Életemben nem találkoztam még linux-szal,annyit tudok róla hogy az is egy op rendszer.Bár ez végül is lehet nem volna akadály,mert a barátom szerintem találkozott már linux-szal.

Azon a bizonyos linuxra ajánlott dolgon amúgy mit kell érteni?Hogy gyakorlatilag írok egy linuxos boot cd-t majd mintha fel akarnám telepíteni előtte elindítanák róla egy bizonyos smartctl-t?Jól értem kb.?És az mit csinálna pontosabban,már ha tudna még bármit is a lemezzel?Csak diagnosztizálna,vagy javítana,vagy lemezképet,szóval miből állna a működése?

Előzmény: Törölt nick (137153)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137154

liksoft-ra emlékeztem

http://hdd-mentes.hu/

de már ő sem az olcsó kategória.

Előzmény: bela300 (137150)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137153

Rákeresve nekem úgy tűnik, gépben tudnak self testet futtatni.

Ha nálad nem és belül van... a korábban említett linuxos eljárást kipróbálnám, ha azzal sem megy, én feladnám.

(A tesztelési kísérleteket)

Előzmény: bela300 (137151)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137152

Na ezt szerencsére pofon egyszerűnek hangzik kivitelezni,mert egy barátomnak pont van is egy ilyen mobil rack-je.Jövő héten meg is próbáljuk (hétvégén nincs otthon).Köszi neked is a tippet.

Bár a többiektől azért megkérdezném akik az elejétől olvasták a problémámat hogy ez tényleg segíthet rajtam?

Előzmény: lxt (137144)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137151

Pardon. ST3000DM001

Előzmény: Törölt nick (137148)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137150

"Azért a Kürt sem heroin drága"

Hát azért:

Adatmentés árak
Merevlemez

150.000.- Ft + Áfától

De tény hogy ahogy vesszük.Egy cég tulajdonosnak biztos hogy megéri,főleg ha van olyan eltűnt adata is ami miatt esetleg milliókat is bukhat,én minden esetre nem tartozom ebbe a kategóriába.

A prohardveres srác viszont érdekelne,az ő ottani adatlapját esetleg be tudnád ide linkelni?Vagy legalább a nevét ha leírnád ide vagy legalább azt hogy pontosan melyik topikban vagy topikokban tevékenykedik.Aztán hátha kialakul valami.Köszi.

De ha minden kötél szakad megírhatod email-ben is ha itt nem akarod,elérhetővé tettem az adatlapomon.Bár szerintem nyugodtan beírhatnád is ide mert szerintem köz érdekű infó és nem hinném hogy megharagudna érte.Ha zavarná a nyilvánosság akkor nem regelt volna a prohardverre sem.

Előzmény: Garfield007 (137143)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137149

Pontosítok: lehet sok... egyelőre csak ST3000DM001-t találtam. 

Előzmény: Törölt nick (137148)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137148

A pontos típus kellene, mert ilyenből van sok.

Arra az ST... kezdetűre gondolok. De csak akkor, ha nem külső házba szerelve nézted a hdsentinellel.

Előzmény: bela300 (137147)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137147

Seagate 3TB 7200Rpm 64MB S-ATA3 normál belső HDD

Előzmény: Törölt nick (137141)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137146

A tesztet ugye belső diszkként csatlakoztatva nézted? USB diszken nem vagy nem feltétlenül működik. 

Előzmény: bela300 (137137)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137145

Nem pont tisztaszobára gondoltam. Pl. felénk nagyon koszos a levegő. Hiába a rendszeres takarítás,  egy nappal takarítás után úgy néznek ki a bútorok, mint máshol két hét után. Itt biztosan nem próbálnám ki.

Gyakorlati tapasztalatom nincs e témában, csak néhány éve olvastam olyasmit, hogy a lemezre kerülő por egy pillanat alatt felszánthatja a lemez felszínét.

Előzmény: Misland (137142)
lxt Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137144

Nem olvastam végig a 'történetet', de talán ez még segíthet: szerezz egy külső HDD házat... USB - ebben az esetben 'nem él' a S.M.A.R.T egység; talán menthető a tartalma; nálam egy Samsung évek óta így működik, azóta hibátlanul - SATA kábelre dugva, meg se mukkan:-)

Garfield007 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137143

Azért a Kürt sem heroin drága, de ez függ az adatok fontosságától/értékétől is.

http://adatmentes.kurt.hu/hu/arak

Anno prohardveren működött egy srác, ő már nem rendel?

Misland Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137142

Több videó szól arról, hogy egy gyors adatmentést elvégeztek, tisztaszoba használata nélkül is. Később meg nem érdekes, ha tönkre is megy. A bekerült por inkább csak hosszabb távon nyírja ki.

De ha valaki nagyon rááll, megoldható a pormentes munka is:

https://www.youtube.com/watch?v=xPEa0Wc9iUc

Előzmény: Törölt nick (137140)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137141

Pontosan milyen típusú a diszk? 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137140

Azért nem árt egy pormentes műhely sem. ;)

Előzmény: Misland (137139)
Misland Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137139

Nem ismerek ilyeneket sajnos, magam is csak szemezgettem a témával. Van róla sok Youtube videó, hogyan kell csinálni.

De ez olyan dolog, hogy több évtized TV-video stb. szerviz rutinnal én bele mernék vágni, pár video megnézése alapján is, ha rákényszerülnék.

Más lemezét nem vállalnám, különben is kell hozzá egy donor, alkatrésznek.

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137138

Háááát. Ha malacod van akkor sikerül a mentés. De ehhez jó nagy malacra van szükséged.

Előzmény: bela300 (137136)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137137

Biztos hogy tud tesztelni a HD Sentinel-em,mert a többi lemeznél él az az opció,ahogy a részletes önteszt és a szállítás önteszt is.Bár elindítani nem indítottam még el egyiket sem.De ott van szép kékkel hogy Támogatva,indítás,szóval amúgy van ilyenem.

Viszont az a gyanúm hogy a rossz lemeznél már azért nincs teszt lehetőség mert annyira rossz.Lehetséges ez?Azért gondolom mert a rendszer vinyóm régebbi annál ami elromlott,nem is kevéssel és annál mégis van tesztekre lehetőség.És mind kettő Seagate.

"A leírásod alapján fej vagy fejerősítő hibára tudnék gondolni, ami végeredményben mindegy, mert egybe van integrálva, komplett lehet cserélni. Az adatmentéshez kell egy donor HDD, amiből a fejegységet át lehet szerelni, utána gyorsan lemásolni az adatokat. Persze, megfelelő műszaki érzék és rutin birtokában."

Ez tulajdon képpen egész jól hangzik,de esetleg arra is van tipped hogy kinek vagy minek a segítségével tudnám mindezt megvalósítani?Ahogy írtam,kürt és társait hagyjuk,ahol már egy Szia! is 30 ezer.Szóval ha rajtuk kívül ismernél még olyan embereket akik foglalkoznak ilyesmivel,akik emberi áron is megcsinálnák.Kecskemét és környéke lenne a legjobb,de országosan is érdekel,utóbbi esetben legfeljebb elküldeném postán.

bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137136

Teljesen félre értesz.Eszem ágában nincs elkerülni a HDD cserét,kb. azóta hogy leugrott 52%-ra a kondi.Csak az adataim elvesztését szeretném elkerülni valahogy.Bár azért azt sem minden áron,pl. x tíz ezreket,száz ezreket biztos nem fogok fizetni egy kürt-nek érte,annyit már nem ér az egész.

De annyit azért minden képpen hogy megkérdezzek pár gurut arról hogy esetleg én otthon mit tudnék tenni.

Előzmény: Gavriel again (137116)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137135

http://www.hdsentinel.hu/register.php

Nekem úgy tűnik, az ingyenes "próbaváltozat" nem kezeli a selftesteket.

Misland Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137134

Ha jól rémlik, találkoztam ilyennel én is, ami nem támogatta. Ha fizetős Sentinel kell hozzá, azt külön jelezni szokta, mint a felületi tesztnél is.

A leírásod alapján fej vagy fejerősítő hibára tudnék gondolni, ami végeredményben mindegy, mert egybe van integrálva, komplett lehet cserélni. Az adatmentéshez kell egy donor HDD, amiből a fejegységet át lehet szerelni, utána gyorsan lemásolni az adatokat. Persze, megfelelő műszaki érzék és rutin birtokában.

Ezt onnan is tudom hogy még normális sebességgel tudtam róla másolni,amit azért is kellett mert gondoltam csinálok egy töredezettség mentesítést optimalizálással is azért,ártani nem árthat.

De ártott :-(

Nekem eszembe sem jutna, hogy gyengélkedő HDD-t defraggal gyilkoljak, pláne egyébként sem szoktam defragolni. Például évekig használtam defrag nélkül egy terás lemezt, mi hátrányom lett belőle? Semmi. Ugyanúgy tudtam róla filmeket nézni, torrentezni. Végül formázással "defragoltam" azt is, mint más lemezeimet is.

Előzmény: bela300 (137121)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137133

Van idei eredményük is, abban már alakulnak a 6 terás cuccok, de érdemes végignézni:

https://www.backblaze.com/blog/best-hard-drive-q4-2014/

Mondom, legfeljebb megijeszt, de okosabb nem leszel. Végy egy szimpatikus olcsót és legyen mentés. Nekem ebből a "hullós" 4 terás Seagateből van odahaza 7 darab. Ha jól számolok.

Előzmény: homár hümér (137130)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137132

Ja, a külső? Abba is sok minden beleszól. Kábeltől a chipsetig. Nekem 3-4-X mostanában mindig lógott a gépemen, még mindig nem a vinyóval van baj, de ezek picit lassabbak. Mikor, hogy. Pár 10 terát összemásoltam ilyenekről, így sejtem.

Előzmény: homár hümér (137128)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137131

Vannak statisztiák, majd mutatok, bár sokra nem mész vele, érdekességnek jó. Mutatja majd, mivel nem szoptunk be a múltban :-D Addig kérdezz.

Előzmény: homár hümér (137130)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137130

Valamelyikben. Jósok sem vagyunk, tuólag meg szerintem tök mindegy.

En csak weben tudok keresgelni, de ott nincs a tipusok mellett statisztika, hogy mennyi peldanyban adtak el adott egyedevben es mennyi ment vissza garancias cserere, vagy hogy mar le is allitottak a gyartasat es azert olcso, mert a raktarat gyorsan ki kell soporni.

Valamikor nagyon jol jartam 540 MB-osokkal, szepen mukodott, vettem beloluk lassan meg negyet, majd egy ido utan egyszerre kezdtek meghalni, garancia utolso havaban. Gyorsan beirtam a gyarto weboldalan keresztul, kuldtek egy linket a tesztprogrammal, elkuldtem nekik az eredmenyt, visszairtak, hogy postazzam usa-ba, cserelik. Ki is csereltek, 2 gb-osakat kaptam helyettuk, mert akkor mar azokat gyartottak. Azok meg "sajnos" 4-5 ev utan doglottek meg, pedig jo lett volna helyettuk ujabb.;)

Előzmény: Jahno (137114)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137129

Lehet, hogy tévedek, de úgy emlékszem, hdsentinel-ből csak a fizetős tudja.

Ha annyira képben vagy, hogy elindíts egy linuxot és van hol megírnod egy cd-t vagy pendrive-ot, akkor www.grml.org, letöltöd az .iso-t, elkészíted a bootolható pendrive-ot vagy cd-t, elindítod és a smartctl... ha kell, kikereshetem a pontos paraméterezést. 

Előzmény: bela300 (137118)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137128

Ja, igy mar ertem.

Nem red, seagate 4tb backup volt, valami "zoldes" akcio volt,  kornyezetbarat termekkent beallitva.

Kepeslapnal valamivel nagyobb. Allitva kell hasznalnia, mert az aljan van a szellozoracs. En azert nem vettem meg, mert csak usb3 csatlakozo volt hozza, es akkor meg nem volt olyanom.

A szakaszos mukodest barmikor produkalja, csak torolni kell rola adatot, mert a haver most mar mindig teleirva tartja.:-) Olvasasnal is az elejen egy ideig gondolkozik, utana kikopi az adatokat, de idonkent bealszik egy idore.

Előzmény: Jahno (137123)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137127

Gyártó nem garantál az olcsónál sem rövidebb élettartamot, de megnézem újra, hátha már igen. Viszont az bizonyított, hogy a legdrágább vinyók kevésbé bírják, mint a középárasak és a többi alacsonyabb, akkor most merre? Nem érdemes több pénzt fektetni bele, mert az ára nem garantál semmiféle élettartalmat, nincs arányosságban.

Előzmény: Gavriel again (137126)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137126

Az egésznek a logikáját nem értem. Adatvédelem szempontjából a legkritikusabb része a HDD. Miért nem lehet abba több pénzt fektetni azért, hogy nagyobb esélye legyen a hosszú élettartamra.Nem régen vettem Western Digital HDD. Középárasat vettem. Az olcsónál ugyebár rövidebb élettartamot garantálnak a drága meg túlzás otthonra bár ha valakinek van bőven pénze akkor ne sajnálja. Szerintem.

Előzmény: homár hümér (137119)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137125

Esetleg mondhatnád milyen vinyót vegyen, mert éppen ott tartunk és én nem merek konkrét márkát mondani. Ellenben ami 3 típust leírtam, azt is nézheted, egybeesik-e a tapasztalatottad. Egyéb kérdés?

Előzmény: Gavriel again (137124)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137124

Hagy a mesét és fejezzük be!

Előzmény: Jahno (137120)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137123

Sügér a Gavriel, akinek nagy az arca és magyarázta a nullát. Nagyobb, imnt nekem vaze, csak én paraméterekkel igazolni is tudom az állítást :-D

Vagy nem tudom mit, de lásd idézet, hogy Ő tudja, melyik a nem ócska hardver. Úgy viszont könnyű :-D Erre utaltam, hogy most Téged is biztos érdekelne, megoszthatná a titkot. Éppen pár napja magyarázta...

RED pld. a WD, gondoltam ha vinyót emlegetsz, akkor legalább ennyit tudunk róla. Jó pénzért adják, "szerverbe" is ajánlott, meg jajj 24 órás. Közben teljesen jól hullik, semmivel sem másabb, mint egy átlagos másik vinyó. Sőőőt, soknál csak rosszabb. Cserébe drágábban lehet tolni.

Olyan sincs, hogy a 4 terás kísérleti darab. Van 4 terás és kész, kár elméletet gyártani mellé, mi nem vagyunk bétás kísérleti nyulak, az a gyártónak sem az igazi, de főleg nem a kereskedői hálózatnak.

A lassulásnál valami más szopás lehetett. Főleg a DVD olvasásával és nem a vinyó írásával. Mennek ezek, mint az állat, abban nincs hiba.

Előzmény: homár hümér (137119)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137122

Valoszinuleg a fizetos verzioban.

bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137121

Na megtaláltam de nem tudom elindítani mert azt írja hogy "nincs támogatva".

Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137120

Lehetett ott garanciát érvényesíteni, nem mondtam, hogy nem lehetett. Csak nem olyan egyszerű a dolog és abszolút nem úgy működött, ahogy előadtad. Hogy majd indokolás nélkül komplett szállítmányt visszaküldünk? Fenét.

Elolvastam az egészet, annyi a lényeg, hogy adatárrolásról és sok másról beszéltünk, állításod szerint ritkán találkoztál garis hibával, mert nem vesztek ócska terméket. Gondolom jós voltál és tudtad előre, hogy az a szállítmány ócska lesz és akkor nem forgalmaztátok. Jobb ötletem nincs. Igaz sem márkákkal, sem mással nem indokoltad, de még az évet sem tudom nagyságrendileg belőni, hogy akkor ez most a KGST előtt vagy után volt-e?

Előzmény: Gavriel again (137117)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137119

Ah, Jahno, mar megint nem sokat ertek, mire utalsz.:-(

Mi az a RED es milyen suger?

Tavaly akartam venni egy tartalekot a 3 TB-os melle, de eladok meggyoztek, hogy varjak, mert a 4 TB-osak kiserleti darabok, az olcsobbak pedig csak mentesre jok.

Haver vett egy ilyet, buszken mutatta, milyen olcso volt es milyen nagy sebessegu mentes volt rairva. Orommel felmentunk hozza, sutemeny volt kilatasban, azalatt lementi a dvd-met, es par perc mulva mehetek is. Ja. Tanuja voltam, ahogy nyult az arca. A nagy sebesseg az igaz is volt - csak eppen nem folyamatosan irt, hanem csak fel percig, utana megallt egy percre gondolkozni, majd megint villamgyorsan kiirt fel percig egy adagot, es ezt igy folytatta. A dvd fel ora alatt le is lett mentve. Persze, olvasasra jo, csak eloszor egy hetveget ra kell szanni, amikor tele akarja irni az ember. Es, ugye, nem napi mentesekre valo, amikor "jajj, gyorsan lementem ezt a konyvtarat es rohanok a .." mert rohanni lehet, de gep nelkul, mert a mentes az meg folyamatban van...

Előzmény: Jahno (137114)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137118

Hol van ez a rövid önteszt?Nem találom sehol sem a programban és a netem sem leírást róla!

Előzmény: Misland (137107)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137117

Egy vak hangot nem értettél az egészből mivel nem csak HDD-ről volt szó. Kerminek megadtam a jogutódját (szerintem nem tudod mi a funkciója), meg sem nézted majd előálltál a sundám-bundám üzlettel (ami persze nem üzlet csak sumákolás) amiben nem lehet érvényesíteni a garanciát.  Csak fikáztál anélkül, hogy utána gondoltál volna mit is írok. Először olvasd el az egészet aztán próbáld megérteni. Most azért tértél rá vissza, hogy provokáljál és elfeledted az a marhaságot amit tegnap előadtál? Fölösleges provokálni mert:

Előzmény: Jahno (137115)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137116

Tévedés amit a tápról írsz bár ez most lényegtelen. A jelek nagy valószínűséggel a HDD-re mutatnak következésképpen megéri kicserélni. Azért nem lehet tévedni mert ha mégsem HDD a hibás akkor még egy lesz a gépben. Szerintem túl sok energiát fektetsz bele, hogy esetleg elkerüld a HDD cserét. Cseréld ki a HDD és kész. Ha az megy mint a golyó akkor elgondolkodhatsz mit kezdjél a régivel.

Előzmény: bela300 (137112)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137115

És többek közt ezért csípte a szemem ez a lökött megmondóember, miszerint "garanciális hibával ritkán találkoztam mivel ócska gyártóval nem foglalkoztunk.Jó kereskedő hamar megtanulja: ócska, olcsó gyártóval sok munka és még több kidobott pénz."

És akkor melyik az ócska? Seagate, WD, Toshiba, mindenféle hullott. Akkor ne vegyünk vinyót? Vagy tud valamit, amit más nem tud leszűrni nagy méretekben sem?

Akkor mit forgalmazzunk és miképpen jön ide a KERMI (ami már ezer éve nincs), ha ezekkel semmit nem tud foglalkozni melyik vinyó fog hullani 2-5 éves korában ezerrel? JElen piaci körülményeket megfejtve gyszerűen baromság az a feltétel is, hogy "jót" szeretnénk venni, de az is hülyeség volt, hogy "ritkán" találkozott garis hibával, mert ha valakitől tízezrével viszik el az akármit, akkor biza ezrével jönnek vissza a döglöttek is. Főleg mikor csak Quantum Lct és lapos Maxtor volt az országban...

Csak erre már nem bír mit mondani és én kötekszem, viszont lehet Téged is érdekelt volna a dolog, hogy akkor melyik a "nem ócska" gyártó? Vagy melyik az ócska? Ugye?

Előzmény: homár hümér (137111)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137114

"melyikben lehet par evre megbizni?"

Valamelyikben. Jósok sem vagyunk, tuólag meg szerintem tök mindegy. 1.5 terás Seagate pld. marha jó volt, 4 terás egyik hullik, mint állat. Hita 2 terás 7K2000 is kiment a világból, agyonverni nem lehetett, a Megascale 4000-es viszont ultraszar.

Seagate és WD 6 terás valamire én is gyúrok, de abból még a RED sem győzött meg eleggé, így vállalom majd a garis feltételeket és sűrűn mentek.

Ugye éppen ez volt a vitám ezzel a sügérrel, hogy "jót kell venni", meg ilyesmik, de ezt honan tudjuk előre? Márkát sem mondott, nem, hogy ennyire konkrét típusokat....

Másrészt ez az infó is tájékoztató jellegű, mire megyünk MA azzal, hogy a 1.5 terás Barracuda teljesen jó cucc volt és tán a legtovább bírta minden közül, ha 4-5 éveket elmentek? Kb. semmire.

Szóval végy valami gigabyte/forint hányadosban egy meggyőzőt és legyen mentés.

Előzmény: homár hümér (137111)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137113

A kábel amivel eredetileg használtam sokáig akár valóban lehetett rossz is,de tegnap ill. ma éjszaka a másik kábellel (ami a másik vinyónál tökéletesen műkszik) is alig másolt ill. azzal jutott el a lemez a 0%-os kondícióig.

Vezérlő alatt mit értesz pontosan és hogy tudnám kideríteni hogy az-e a hibás?

Erre "most lehet hibás szektor, most ez összekócolta a partíciót is" egyébként van megoldás,vagy csak az esetleg ami már többször is lett említve,tehát a lemezkép készítés és abból vissza állítás?

Előzmény: Jahno (137106)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137112

A tápom nem hinném hogy rossz lenne mert az gondolom akkor a többi lemezt is kinyírná.Viszont mind a rendszer lemezem mind pedig az a lemez amire a lemezképet menteném tökéletesen működik.

Már a legelső prittyegéseknél megnéztem hogy jól csatlakoznak-e a kábelek,persze ez nem zárja azt hogy addig esetleg egy részben lecsúszott kábellel dolgozott a lemez.Tehát ha volt is ilyen az még tavaly ősszel volt.

A program tippet köszönöm,remélem használni is tudom majd.

Előzmény: Qkorica (137105)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137111

Pont kerdezni akartam, mai keresessel 6 TB-os merevlemez majdnem annyiba kerul, mint ket eve 4TB-os, erdemes ilyenekre penz adni, vagy kiserlei nyulnak neznek, hogy mennyi hullik el belole?

Maradjak 3 TB-osnal, vagy mit ajanlotok, melyikben lehet par evre megbizni?

Előzmény: bela300 (137103)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137110

En ugy tudom, ha 2 eves, akkor a gyarto weboldalan van hozza tesztprogram, ami megmondja, mi a baja, kinyomtatod, elkuldod nekik es garanciaban kicserelik.

Előzmény: bela300 (137088)
Misland Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137109

A lemezkédnek interface hibája van.

Az "interfész CRC-hiba" nem azt jelenti az interfész hibás.

Különben is, minek becézni, buzoid / nőies stílusban fogalmazni...

Előzmény: Qkorica (137105)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137108

Nem,  de mikor az ember amúgy is tiszta ideg (pláne ha tisztában van vele, hogy a saját hülyeségének az áldozata), akkor kár még ilyen coelhoi szintű beszólásokkal is csesztetni. Attól max. neked lesz jobb, hogy rajta vezeted le a fölös gőzt, ő meg elkönyveli, hogy bunkók az IT-sek... (ő=aki épp bajban van és segítséget remél)

Előzmény: Jahno (137102)
Misland Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137107

Fejhibásnak tűnik, ilyenkor szokta hányni a szektorhibákat. Ami valójában nem a szektor hibája.

HD Sentinel menüjében a rövid önteszt ki tudja mutatni. Mint például:

Aztán miután egy másik lemez adatkábelét rádugtam már fel lett ismerve.Ennek egyébként nem is értem a miértjét,mármint hogy azzal a kábellel amivel eddig működött most miért nem.

A másik portra dugva lefutott egy felismerési folyamat, ami sikeres lett, de idővel azon is le tud halni az eszköz. Ilyenkor visszarakod a másik portra, esetleg ott is felismeri egy időre. Vagy nem, ilyenkor ez már nem kiszámítható.

Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137106

Ja, Linux meg a DD, csak előbb szerezz egy rendes gépet is, amiben nem kontaktos a vinyó, simán lehet, hogy menteni is bírsz róla, viszont a vezérlő vagy kábel, táp a vacak. Az előbbi hibaüzeneteidre visszautalva, most lehet hibás szektor, most ez összekócolta a partíciót is. Csak 4 sorban nehéz leírni. Főleg újra.

Qkorica Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137105

Például Norton.Ghost.11.5.Corporate.DOS.Boot.CD.iso 

A lemezkédnek interface hibája van. Ez lehet például egy rosszul rádugott kábeltől (kilazult) vagy akár egy hibás tápegységtől is.

Szóval, ha ki akarod dobni a vinyot, szólj, megyek az ablak alá....

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137104

Nincs jelentősége mit hittél vagy értesz-e hozzá.

Ökölszabály az, hogy mentünk mert ami elromolhat az el is romlik és ami egy példányban van meg az elvész.

bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137103

"azt meg szokták csinálni egy másik, legalább ekkora vinyóra mással"

Például mivel?Van-e amit tudnál javasolni erre a célra?

Amúgy nem tartalak köcsögnek,tudom hogy megérdemlem a kritikus hangvételt (nem csak tőled,mindenkitől).Amit meg beidéztél arra annyi mentségem van hogy totál laikusként nagyon sokáig azt hittem hogy azok a prittyegések normálisak,tehát hogy alapból a lemez működéséhez tartoznak.

Előzmény: Jahno (137100)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137102

Többi hozzászólás alapján tudunk valami okosabbat mondani? Bízzunk benne, hogy csak pornó volt rajt, arról van mentés mindenfelé. Egyéb esetben igyuk le magunkat a sárga zöldig és gondoljuk át a mentést. Ha túl sokat babrálta, akkor adatmentős cégek is elhajtják a vérbe.

Előzmény: Törölt nick (137101)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137101

Tudod, nagy élmény, mikor az ember szarban van és kapja az ilyen coelhoi szintű bölcsességeket, hogy legalább mostmegtanultad... ;)

Előzmény: Jahno (137099)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137100

GetDataBack nem ment lemezképet, azt meg szokták csinálni egy másik, legalább ekkora vinyóra mással, aztán azon lehet getadtabackkal kísérletezni.

Előzmény: bela300 (137097)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137099

Ejjj, ezzel jó kérdés, törött lábú gyereket még futtatod, hátha? Ha meg azt mondom, hogy megtanultad mennyire fontos a mentés, akkor én leszek a köcsög.

Ez kifejezetten tetszik:

"Ez utóbbit már egyébként régóta kiírta,az nem újdonság"

:wub:

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137098

Ha olvashatatlan akkor két lehetőséged van:

- elvinni olyan céghez ami jó pénzért megpróbálja lementeni az adatokat

vagy

- kidobod egyben megtanulva a mentés fontosságát.

Most már több évtizedes az otthoni számítástechnika is éppen ideje már megtanulni a saját adatok védelmét, mentését ami nem olyan komplikált. HDD összeomlást én megéltem már viszont a mentések miatt visszatudtam nyerni az összes adatomat ami fontos volt.

Előzmény: bela300 (137097)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137097

De hát pont ez az hogy már nem tudtam menteni se róla.

Egy tippet olvastam ami talán még használható lehet,erről itt is elolvasnám a véleményeket.Beidézem úgy ahogy van:

"A legjobb javaslatom, hogy ha még sikerül, egy komplett lemezképet ments le róla másik meghajtóra, például a GetDataBack szoftverrel. Nem lesz gyors, ennyi hiba mellett az is csoda lesz, ha sikerül."

Utána olvastam mi is volna ez,értem is meg nem is.Ti mit gondoltok,ennek lehet-e még értelme?Bár ha már ennyire olvashatatlan a lemez akkor vajon milyen lemezkép lenne abból.

Előzmény: Gavriel again (137093)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137096

Apropo vendég: gyári asus vagy tplink fw két kattintással tud vendég hálózatot csinálni.

Egy mai huszonévesnek nem okozhat gondot, hogy megcsinálja.

Előzmény: Jahno (137087)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137095

Igaz, a cím a szokásos, hazai színvonal. Ettől még anyáznék, ha egy futólag kipróbált win10 után a fb-s ismerősök lazán rákapcsolódnának a routerrmre :)

(Még jó, hogy nincs fészbúkom :D)

Garfield007 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137094

Annyira szar, hogy az informatikához mindenki ért és most már egy Win telepítés sem mehet csak úgy next-next, mert rögtön kezdődik a hörgés. 

Nehéz életünk van :-)

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137093

Mentés aztán a HDD a szemétbe.

didyman Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137092

Ezt nem értem, mi az, amit nem lehet ide leírni? Mellesleg ennyire halott lemezt szoftverrel már nem fog menteni.

Előzmény: Qkorica (137090)
didyman Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137091

Ekkora károsodásnál nem szabad masszírozni, szakértőhöz kell vinni, ha fontos adat van rajta! Minden egyes próbálgatás elég hatékonyan rontja az esélyeket.

Előzmény: bela300 (137089)
Qkorica Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137090

Írj egy levelet!

Előzmény: bela300 (137089)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137089

Sajnos a lemez időközben ki is múlt :-( Fél órája lehúztam róla az adat és a táp kábelt is.A HD Sentinel szerint,idézem

"Meghibásodás várható - Attribútum: 255 Vendor-specific, Gyártó specifikus. Értékét és jelentőségét a gyártó határozza meg.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."

Kondícó lement 0%-ra,így nem görcsöltem vele tovább.Már a chkdsk is lefagyott munka közben,megállt 114 fájl-nál.Ennyire rohamosan romlott az állapota.

A kérdésem,hogy ezek után valamilyen lemez javító programnak mennyi értelme volna még.Bár igazából nagyon veszteni már úgy sem tudnák vele semmit,csak nyerni.Én csak a HDD Regenerator-t ismerem (azt se közelről),ti esetleg tudtok-e valami annál is jobbat?

bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137088

S.O.S! :-(

Sziasztok.Leírok minden pontosan hogy miről van szó,hát ha bármelyik részletnek jelentősége lehet.

Tehát adott egy lassan két éves 3 terás Seagate 3TB 7200Rpm 64MB S-ATA3 belső merevlemez (op rendszer ha számít Windows 7 64 bit Ultimate,ami nem ezen a HDD-n van),amely már egy jó ideje néha,de tényleg csak néha,tehát nem rendszeresen fura prittyegő hangot adott.És amelyre 3 napja a HD Sentinel 4.60 PRO egyszer csak kiírta hogy a kondíció már csak 52%-os,meg azt hogy

"A lemez felületén található 48 hibás szektor (reallocated sectort count 0->48), mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 3802 alkalommal."

Ez utóbbit már egyébként régóta kiírta,az nem újdonság,való színű a prittyegéssel függ össze.

A HD Tune is jelzett problémát,a Reallocated sector count sor-t warning-gal jelölte,az Interface CRC error count sort pedig attention-nal.Bár az error scan-be átmenve rossz szektorokat nem talált,még normál,tehát nem quick scan-nel sem.

Ráküldtem a windows check disk-ét,ami nem talált semmit,így javítandót sem.Még akkor sem amikor mindkét pipát bejelöltem,tehát A fájlrendszer hibáinak automatikus javítása és a Szektorhibák keresése és kísérlet javításukra jelölő négyzetet is.Igaz ekkor még jól is működött a lemez.Ezt onnan is tudom hogy még normális sebességgel tudtam róla másolni,amit azért is kellett mert gondoltam csinálok egy töredezettség mentesítést optimalizálással is azért,ártani nem árthat.Méghozzá az Auslogics Disk Defrag 6.0.1.0-t választottam erre a célra,mert ezzel a programmal régebben elégedett voltam.

De ártott :-( Legalábbis gondolom hogy köze lehet ahhoz ami utána történt.Ugyanis aztán amikor most este bekapcsoltam a gépet először nem is látta a windows a lemezt!Meg a HD Sentinel meg a HD Tune sem,semmi.Aztán miután egy másik lemez adatkábelét rádugtam már fel lett ismerve.Ennek egyébként nem is értem a miértjét,mármint hogy azzal a kábellel amivel eddig működött most miért nem.

De van egy nagy probléma: hogy a lemez egyértelműen rossz lett :-( A HD Sentinel szerint nincs változás,de a HD Tune folyamatosan növekvő retired és unstable sectorokról számol be.Az előbbinek 5 perc alatt 16-tal,míg utóbbinak 64-gyel nőtt meg a száma!Konkrétan így nézett ki a dolog kb. 1 órája,amikor legutoljára futtattam a HD Tune-t:  Azóta ki tudja mennyinél jár már és még mennyinél fog :-(

És rendszeresen fagyogat a pl. a Total Commander-ben is,úgy értem ha pl. egy könyvtárt akarok megnyitni rajta nagyon sokat képes gondolkodni rajta.

De a legnagyobb gond nem is az hogy tönkre ment a lemez,hanem az hogy már másolni is alig tudok róla :-( Majdnem 4 óra kellett egy 26 gigás mappa átmásolásához.Átlag 4-5000 kbyte/mp sebességgel másolt,max. 8000-rel,de elég sűrűn percekre szinte leállt a másolás,annyira belassult.Vagy talán meg is állt.Egyszer mértem,4,5perc párezres sebesség után 3,5 perc teljes vajúdás.Kb. így ment.Egyetlen vigasz hogy egyszer sem állt le teljesen a másolás,csak hát az a baj hogy ezzel tempóval karácsonyra se másolom át a kb. 2700 giga adatot.Már ha addig egyáltalán még működne.

Amit leírtam az alapján mit gondoltok mi a baja a lemeznek és mit csinálhatnék vele hogy legalább még le tudjam normális kb. 90000 kbyte/mp másolási sebességgel menteni róla az adatokat?Check disc-et már csinálom újra szektorhiba kereséssel és javítással mert ha ilyen ütemben romlik a lemez akkor valamit csak tenni kell.Ha ez sem fog segíteni semmit (még vagy 6 óra mire ez kiderül) esetleg valami lemez javító programmal érdemes lehet-e még próbálkoznom?Ha úgy gondoljátok segíthet ti melyiket ajánlanátok?

Gondoltam arra is hogy megpróbálok még egy töredezettség mentesítő programot,a Wise Disc Cleaner töredezettség mentesítő,optimalizáló funkciója egyszer bevált,amikor egy Western Digital lemezt hozott vissza majdnem 100%-os állapotba.Bár ezzel szerintem már elkéstem.

Szóval mit tanácsoltok,mit tehetnék még gyorsan hirtelen?Magam nem merek már semmilyen programba sem kezdeni,nehogy csak még tovább rontsam a helyzetet.

Előre is köszönök minden segítséget!

Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137087

Akkor lekapcsolod. Hülye trendi kényelmes funkció, dokumentált, satöbbi. Cikk címéből nem egészen erre gondolnánk és sarki Sanyika sem nagyon csinál guest hálózatot.

Előzmény: Törölt nick (137086)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137086

És még én vagyok paranoiás? :)

http://pcworld.hu/szoftver/megosztja-a-wi-fi-jelszavunkat-a-windows-10.html

Fene tudja. Ismeretlen eszközt nem látnék szívesen a LAN-on, arra van guest hálózat, ami csak a netet látja.

Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137085

??!

Ki a troll?

Előzmény: Törölt nick (137073)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137084

Eü. szakiként + 1 like.

Előzmény: Garfield007 (137074)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137083

A tabletem meg nálam, de ez a nyáridő mindent lelassít. Csak unatkozunk itt :-)

Előzmény: didyman (137081)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137082

Tudsz (ezt kivéve) olyat mondani, amit az üzemeltető nem, de a gyártó tud használni? 

Amiket látok a smartctl kimenetében, azok többsége azért még nekem is mond valamit az eszköz állapotáról, előre jelezheti az elöregedést, hdd esetén a fizikai hibák egy részét stb.

Ez a számláló viszont olyan a jelek szerint,  mintha egy journalt használó fs (ntfs, ext3/4) számolná a recovery-ket...

Előzmény: didyman (137079)
didyman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137081

Mert ráér ebédidőben, a Toshiba meg csak porosodik, porosodik.. :D

Előzmény: Garfield007 (137080)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137080

Valamint adott esetben egy érték nem mond semmit magában, de 4-5-öt egyszerre elemezve felgyullad a villany. 

De neked minek magyarázzam!? A másik kettő meg, ehhh :-)

Előzmény: didyman (137079)
didyman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137079

Számodra semmi jelentősége. A SMART-ban nagyon sok olyan diagnosztikai infó van, ami nem a felhasználónak szól, hanem a gyártónak. 

Előzmény: Törölt nick (137078)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137078

POR Recovery count... support válasza: 

az említett SSD Por. recovery count érték azt jelzi, hogy a készülék hányszor maradt áram nélkül. Ez a tényező nem befolyásolja készüléke élettartamát.

O.K., tehát szerintük sem kell aggódni miatta, hogy a sok látszólagos áramtalanítás tönkreteszi.

Nekem már csak egy kérdésem maradt (költői) : minek számolják, ha semmi jelentősége? 

Jahno Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137077

Kémkedés? Majd szólunk, ha kikerült valami a cégeimtől. Bár lehet én is a CNN azonnali rendkívüli adásából tudom meg, mert pár dolog nagyot szólhat, ami a fölhőben van. Felőlem aggódjanak. Főleg az volt jó, mikor Sanyika azt a felhőt magyarázta meg miképen műxik, amit én reszelgettem. Persze Amerikáról, NSAról olyan elméleteket nyomott, hogy csak pislogtunk. Mert tudja és hallott valamit, meg a hazafias tövény :-D

Előzmény: Zolcsi Baba (137069)
didyman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137076

De a TV2 jól nézett ki rajta a folyosó falán. :-D

Előzmény: Jahno (137075)
Jahno Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137075

Különben is aki egy doboz sört mer tenni egy kb. 400ezer pénzes szétbontott projektorra, hogy "erre tán még jó lesz", annak legyen is már nagy arca*.

*És utána az erről készült képet elküldi Az Ügyfélnek is.

Előzmény: didyman (137063)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137074

Egy gép, egy személy vagy csak egy konkrét postafiók lekövetése/logolása/esetleges archiválás 3 kattintás körüli teljesítményt vár el a droidtól aki kezeli a szoftvereket. Az információ "kezelői" már kicsit többet gondolkodnak és elemeznek.

Nem mesélték...

Természetesen mindez értve normál honpolgári felhasználó esetén.

A linkelt rendszer fejlesztőit, jövőbeni üzemeltetőit ismerem. Végre. Csak ennyit tudok hozzászólni.

Előzmény: Zolcsi Baba (137071)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137073

Még egy troll.

Bocs, hogy szóbaálltam vele.

Előzmény: Zolcsi Baba (137071)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137072

Már régen kiixeltem.

Előzmény: Törölt nick (137059)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137071

Na, és erre mit fogsz lépni...? Letiltod a 'kukikat', és jól belehalsz...??!

Vagy félreteszed az aggályaidat a saját, jól felfogott érdekedben...??!

Hmmm?

http://hvg.hu/itthon/20150812_Masfel_ev_mulva_startol_az_eegeszsegugyi

Előzmény: Törölt nick (137070)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137070

Cookie monster + better privacy plugin, ritka kivételtől eltekintve kilépéskor törlöm őket.

Gmail külön böngészőből.

Kérdőív nálam a spammel van egy szinten.

Pletyka = IT oldalak cikkei.

Android sajnos kikerülhetetlen, bár amennyire tudom, annak is szűröm a kommunikációját.

(E téren a konkurencia sem jobb és még drágább is - kivétel volt a BlackBerry talán)

Előzmény: Zolcsi Baba (137069)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 1 137069

Pletykákat lexarom, az érdekel, ami bizonyított (vagy erősen valószínűsíthető).

Kémkedés: használsz internetet cookie-val? Van android-os telefonod? Bármilyen kérdőív kitöltése szinte bárhol? Stb.....

Nyugodt lelkiismerettel (péel nem vagyok ISIS-fan) nem igazán izgat a dolog.
Van, tudok róla, de lexarom, nézegessenek, ha ez örömet okoz nekik (ha már nem áll fel nekik másra...).

Lakatlan sziget, vagy faodú a Bakony mélyén, akinek ez ennyire számít. 

Előzmény: Törölt nick (137068)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137068

Vajon hányan tudnak róla?

Hányan olvassák el a felhasználási feltételeket? 

Lehet, hogy nem feltűnő, de nem az a bajom, hogy kikapcsolhatatlanul kémkedik, hanem az alattomos mód, ahkgy bevezették. Nálam az update erőszakos telepítése zárta ki végleg a Windows-t, erről a spyware működésről csak a netes lapok cikkeiből tudok. Viszont... hányan olvassák át részletesen az op.rendszer telepítésekor a hosszú, sokszor nehezen értelmezhető jogi blablát? És úgy rémlik, nem szól a telepítő, hogy bocs, ezentúl kémkedni fogok utánad, hacsak nem tiltod le...  már az is irritáló, amit a win7 művel, hogy folyamatosan kapcsolatban van valamelyik ms szerverrel, amíg aktív vagyok a neten ("ellenőrzi, hogy él-e az internet"), de ez... pláne, ha hinni lehet a pletykának, hogy már nem csak belső használatra szánják a begyűjtött adatokat, hanem tovább is adják...

Előzmény: Zolcsi Baba (137066)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137067

"...and the winner is:..." https://fix10.isleaked.com/

Előzmény: Zolcsi Baba (137066)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137066

Nos, kemény 2 perc, és ohne kémkedés... 😉

Biztos, hogy magyarul is megvan már, de hirtelen ezt találtam...

Egyébként meg gyors, stabil, és Classic Shell-el meg kézre is áll.

Előzmény: Törölt nick (137054)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137065

én nem bélyegzem meg semmilyen jelzővel, csak egyszerűen nem értem. Ennél értelmesebb embernek tűnik, mint amit itt mutat.

Nagyjából leírtad az egyik atipusos trollt :-)))

Előzmény: didyman (137063)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137064

Csak azt néztem, ami nagyjából egy oldalra kifért.

Na, pontosan erről beszélek.

Te is meg tudod nézni.

Én tudom miről csevegünk.

Nem véletlen, hogy nálam is x-es vagy. :)

Ha leírom, hogy leszarom, akkor megint megsértődsz.

Előzmény: Törölt nick (137062)
didyman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137063

Merre él Gavriel? Én is olvastam, amiket ír, mondjuk vele ellentétben én nem bélyegzem meg semmilyen jelzővel, csak egyszerűen nem értem. Ennél értelmesebb embernek tűnik, mint amit itt mutat.

A nagyarcot én személy szerint vállalom, de ez annak köszönhető, hogy ez egy nyamvadt fórum, ahol nincs IRL érintkezés, nekem meg ilyen közvetlen a stílusom. Aki személyesen is lát, annak ez rendszerint helyre kerül, és kész. Hogy a fórumon ezt ki, hogy értelmezi, azzal nem nagyon szeretnék mit kezdeni, mert minek. Egyszerűen szerintem többen unjuk, hogy ha kérdez valaki, valamit, és mi azért talán nem nagyképűség azt mondani, hogy nem kevés tapasztalattal a nyakunkban válaszolunk, akkor vagy a kérdező, aki addig laikusként lépett fel, vagy Gavriel elkezdi cáfolni, és nem olyan dolgokat, melyekről érdemben van értelme vitatkozni, hanem evidenciákat.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137062

Csak azt néztem, ami nagyjából egy oldalra kifért.

Te is meg tudod nézni. Nem véletlen, hogy nálam is x-es vagy. :)

Előzmény: Garfield007 (137061)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137061

A segítő hozzáaszólásokat is összeszámoltad?

Páran akik itt maradtak és éppen van kedvük segíteni, napi szinten találkozunk azzal, hogy az informatikához mindenki ért, nincs szükségünk alapból, hogy még itt is osszák az észt, nagy arccal.

Igen, ide is már csak azért járok, hogy pár embernek segítsek, egyébként meg elüssem az időt, amíg a kék/zöld kukacokat nézem.

Egyébként Gavriel tényleges és szakmai hsz-eit is idézhetnéd, csak hogy PC-k legyünk.

Előzmény: Törölt nick (137060)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137060

Nem vettem észre, hogy troll lenne. Max. le van maradva a hazai dolgokban pár évvel.

Na mindegy, részemről téma lezárva.

Lehet, hogy fel sem tűnik nektek, de hihetetlen nagy arccal tudtok reagálni mindenre, ami nem felel meg az elképzeléseiteknek.

Előzmény: Garfield007 (137058)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137059

Mellesleg visszanézve, az itteni hozzászólásaid kétharmada személyeskedő flame.

Hogy a funkcionális analfabéta üzemmódról ne is beszéljünk.

Előzmény: Garfield007 (137056)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137058

Nagyon jól tudom merre él, hidd el utánaolvasgattam, hogy mitől ilyen okos. 

A gond ott van, hogy ezeknek a trolloknak mindegy, hogy Boston-alsón élnek vagy Tápiószecsőn, ugyanaz a hozzáállás. 

Én meg csak álmodozom, nem kell komolyan venni ;-)

Előzmény: Törölt nick (137057)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137057

Ha jól sejtem, Gavrielt kicsit nehéz lesz erre felkérni... kellene egy néhány km-es séta hozzá. :DDD

Előzmény: Garfield007 (137056)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137056

Ezeket én sem értem. Minden fél évben van egy ilyen megmondó, akik úgy érzik, hogy nekik meg kell nyilvánulni egy nyilvános fórumon, az se gond ha nem ért a témához. Ez valami perverz élvezet lehet, de szerencsére időszakos agybajok, nem úgy mint a szomszédban Tímár kolléga, aki folyamatosan tartja a frontot, de mondjuk ő tényleg beteg. 

Fenyegetőzik itt a piros X-szel, mint egy ovis, komolyan mondom ezekkel annyira jó lenne élőben találkozni és megkérni, hogy most mondja kérem, ide a szemembe, ez meg az én perverzióm :-)

Előzmény: didyman (137052)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137055

Betiktanám=betiltanám

Előzmény: Törölt nick (137054)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137054

Finoman szólva érdekesen bánik az adataiddal.

E téren, ha jól értem, az androidnál is rosszabb. Nincs szükség további spyware-ek beszerzésére, ha ezt felrakod. :D

Nem személyes tapasztalat, csak sok helyen olvastam.

A home verziót eleve betiktanám, mert nincs beleszólásod az update-ek telepítésébe.

És már volt rá példa, hogy egy elkefélt update miatt használhatatlanná vált a rendszer...

Ha ez megtörténik, akkor nincs géped, míg a MS nem javítja.

Ha meg valami ritka, világszerte pár száz embert érintő bug, akkor lehet, hogy sohasem lesz javízva....

Előzmény: kürtök (137039)
gepesz Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137053

Véleményt kértél, de csak belepofázni tudok. Letöltöttem és eltettem a laptopot.

Innen könnyen jött:

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Ezt Doky586 linkelte. a 136719-ben.

didyman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137052

A lapát a fűtő, a piros X a gyengék fegyvere. Mondd, ha még látod, neked nem furcsa, hogy itt neked van ekkora bajod az emberekkel, és valamiért a sokadik emberrel kerülsz ilyen helyzetbe? Biztos, hogy mindenki mással van a gond és neked kell így reagálnod? Tulajdonképpen mi a fenének vagy itt, szeretsz veszekedni?

Előzmény: Gavriel again (137051)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137051

Előzmény: didyman (137049)
Jahno Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137050

Alap. Viszont a Limanova téren lévő seftes cég neve em jut eszembe. Öregszem na.

Előzmény: didyman (137041)
didyman Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137049

Tudom, tudom. Fingod nincs róla, mégis fikázod. Azért ezek a szavak tőled is erősek.

Előzmény: Gavriel again (137048)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137048

Nem ereszkedem le erre a szintre.

Előzmény: didyman (137047)
didyman Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137047

Értem, tehát nem olvastad el. :-) Meghagylak egyszerű hitedben.

Előzmény: Gavriel again (137046)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137046

No és? Ha a szomszéd bunkó neked is annak kell lenni?

Előzmény: didyman (137045)
didyman Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137045

Hogy is mondtad az imént? Fingja nem volt, de mégis fikázott?

Tessék, ha esetleg az elégedettség, hogy most jól kiismertél, mégsem lenne elég megnyugtató, akkor csemegézz dicső múltunk egy szeletéből: http://forum.hwsw.hu/topic/26005-vargane-es-tsa-a-koezveszelyes-bunoezo/

Előzmény: Gavriel again (137043)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137044

Nálam a mai WiFi repeateres szopás után egy időre felejtős. :-)

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137043

Stílus maga az ember.

Előzmény: didyman (137041)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137042

Ha nem értesz hozzá akkor bizony hülyeség. Jahno fingja nem volt hozzá de mégis fikázott.

Előzmény: didyman (137040)
didyman Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137041

Hőőőjj! Meg möhöbazdmeg! A babfőzelékről eszembe jutott a vargányakurva, aki főzött volna babot inkább. :-D

Előzmény: Jahno (137028)
didyman Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137040

Nem vitafórum, hanem mi, Ha hülyeséget írsz, akkor az hülyeség és megvitatjuk. :-) Amúgy Jahno nem szeret szopni, de szerintem majd megírja, milyen kis sufnicégekkel bizniceltek és milyen összegekben, tegyél valami puhát az állad alá. :-)

Előzmény: Gavriel again (137038)
kürtök Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137039

A windows 10-ről mi a véleményetek? Nekem csak az első benyomásom van róla, az viszont pozitív, hogy nem terít be majd negyven gigát. A Fiam ezer éves laptopján láttam tegnap és elég jól szalad rajta. Az átállásról itt már volt szó, de tényleg ingyenesen frissül hetesről, vagy egy idő elteltével meg kell venni online a licenszet?

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137038

Beszállítót sem hívod ki sehova

Úgy kell nektek. Rossz módszer, rossz eljárás mit bizonyít? Helyedben nem dicsekednék ezzel a senki nem tud semmit tevékenységgel teli sumákolással. Veled ellentétben nálam nem elméletről van szó. Szemmel láthatóan nem a dilerhez mentetek inkább sumák ÁFA nélküli eladókhoz és azt sem tudtátok ki a diler. Amit leírtál azt én is ismerem. Az isten óvjon tőle.

Nem fejtjük ki ez nem vitafórum.

Előzmény: Jahno (137037)
Jahno Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137037

Persze, dolgoztam ilyen helyen, de lehet rossz a mintavételezésem és ha még 20 ilyen jómunkást megkérdezünk, akkor már lehet kialakulóban lesz egy átlag, ami alapján el lehet dönteni, hogy melyikőnk elméletéhez van közelebb. Persze különösebb információtartalom nélkül megint nehéz lesz, de aki dolgozott ilyen helyen, az szerintem még sok év után is sorolja a szállítóit, meg a többit, meg a klasszikus lapos Maxtort. Szóval ne dumálj félre, vagy indokold. Ha ismeretlen a cég, akkor úgysem tudok mit kezdeni az infóval, de így még ködösebb és szerintem félrebeszélsz.

Ha már belekezdték, akkor fejtsük ki.

Akkor lehetett visszavinni a cuccot, ha rossz volt. Vagy kaptunk helyette, vagy szoptunk, mert sok hónap múlva javítottat kaptunk helyette, amit már a vevő nem várt meg és eladni sem nagyon lehetett. Aztán jöttek a felülcímkézett, refurbished dolgok, vagy vinyóknál cserébe az Excelstore. Monitorok idehaza is javultak a Béke úton, azzal nagy szopás nem volt, ott volt a szívás mikor gari utolsó napjaiban romlott el valami vagy "romlott el", vagy grafitosan hozták vissza a procikat és próbálták magyarázni a tutit. Vinyókra még neten is mondták, hogy jajj kocogtasd oda, mikrózd meg, ésatöbbi. Eleinte a Philips TDA chipeseket is túlfeszültséggel magyarázták, aztán kiderült a dolog, viszont ezek nagy részével sem a KERMI sem senki nem foglalkozott (amúgy tápokkal is inkább a MEEI ugye...) előre, mert nem volt értelme, nem nyeli le a kisgyerek, nem éget meg, nem ráz, satöbbi, viszont a mikrós okoskodást mi nem tudtuk kideríteni, viszont a gyártó már igen és szopott vele a beszállítónk. Ennál egy választás volt, utólag is benyeltük, vagy egyezkedtünk valamit, de a költséget mindig a kiskeren verték le.

Nagyjából ilyen gyakorlati fogalmam van a kérdésről. Beszállítót sem hívod ki sehova, mert legtöbben saját autóval szállítottak és sérült hibás csomagolásnál vagy nem kellett volna átvenni, de hiányos és sérülttel sem jutottunk semmire. Kell, vagy nem kell, és ne ugrálj, mert legközelebb majd mástól vásárolsz. Mikor melyik cégnél miféleképpen működött.

Előzmény: Gavriel again (137036)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137036

A tulaj ismerte őket én nem. Ez ott is és itt is így volt. Itt is küldtünk vissza szállítmányt minőségi okoknál fogva. Elég volt ha összetört csomagolásban érkezett. Kihívtuk a beszállítót megnézte aztán döntött a teljes vagy részleges visszaszállításról

Ez a beszállító gondja. Kiskereskedőt nem kell, hogy érdekelje. Azt írtad dolgoztál ilyen helyen. Akkor tudnod kell. Nem is értem mit kérdezgetsz. Úgy írsz mint aki most csodálkozik ilyesmikre. Szerintem hagyjuk inkább a kérdezőre figyelnünk akinek az ad tanácsot akinek van némi fogalma az kérdésről.

Előzmény: Jahno (137035)
Jahno Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137035

Most már érdekelne. Melyik beszállító volt és melyik lemezzel?

Amúgy persze, hogy azt csinált vele, amit akart, de mivel sokba került az általában nagyon fájt mindenkinek és elég gyorsan pörgött a pénz, nem lehetett csak úgy utaztatni ide-oda, vagy kirakni a kertbe a konténert meg ilyesmik.

Előzmény: Gavriel again (137033)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137034

"Van-e határidő a dolog kijavítására vagy kicserélésére?

A Ptk. szerint a kijavítást vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni. A Ptk. mellett a fogyasztói szerződés keretében érvényesített szavatossági és jótállási igények intézéséről szóló 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet 4. § (2) bekezdése kimondja, hogy a forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. Azt, hogy mi minősül a Ptk. szerint megfelelő határidőn belül elvégzett kijavításnak, a jogalkotó nem határozza meg. Az adott ügy körülményeinek ismeretére van szükség tehát annak megítéléséhez, hogy az eladó a javítást megfelelő határidőn belül végezte-e el. A kijavítás lehetséges idejét ugyanis nagyban befolyásolhatják olyan körülmények, amelyekre az eladónak nincs ráhatása. Ezek a körülmények adódhatnak a termék adottságaiból vagy a hiba jellegéből kifolyólag, de előfordulhat az is például, hogy a termék kijavításához olyan alkatrész beszerzésére van szükség, amelyet a gyártó csak késedelemmel tud leszállítani"

http://magyarefk.hu/hu/hasznos-tudnivalok/garancialis-jogok.html

Tehát csak ökölszabályt ad meg ami rugalmasabb mint a korábbi de nem ad lehetőséget a korlátlan időhúzásra.

Előzmény: tütyüke (137032)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137033

És indok nélkül a WD szállítmányt sem küldhetted vissza

Hú basszus te csak kötekedsz de fogalmad sincs róla. Tudod itt most nem  Kis Józsi számítógép tulajdonosról van szó hanem boltról. Ismered azt a szót: beszállító? Ez a beszállító volt aki az országba hozta. A visszaküldött szállítmánnyal azt csinál amit akart. Az ő dolga. Megjegyezem a konkrét szérián nem volt vita mert más boltok, cégek is jelezték a nagyszámú hibát. Ezek a hibák már az installáláskor de legkésőbb a felhasználónál néhány héten belül kiugrottak. A legjobbakkal is előfordult, nincs ennek akkora jelentősége. Alaplap eset is volt ilyen.

Egyéb kötekedni valód van még vagy inkább a kérdezőknek segítünk mindenki azzal amit tud?

Előzmény: Jahno (137027)
tütyüke Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137032

Itt egyszerűbb 

http://www.nfh.hu/node/157

Előzmény: Gavriel again (137029)
Jahno Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137031
Előzmény: Gavriel again (137029)
Jahno Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137030

Igazából úgy lenne jó, hogy ha valakinek rosszak az emlékei, akkor megindokolná más forrásból. Seperc alatt lehetne rá rendeset keresni. Én max beidézhetném a komplett törvényt, csak az túl sok és nem tudom melyik részére gondolsz. Tudom, tudom, csak kötekszem, de eddig elég gyenge lábakon áll az érvelésünk.

Előzmény: Gavriel again (137024)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137029

KERMI jogutódjára megadtam a linket. :-)))

Előzmény: Jahno (137028)
Jahno Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137028

A nem foglalkoztam vele az nehezen lenne igaz, bár néha letagadnám. Kötekedés majdnem jó, csak futóbolondokkal mit lehetne csinálni? Majd ha Unixos kérdés lesz, akkor kussolok. Beszélhetünk a múltról, de 5 éve már KERMI sincs és előtte is döglődött... Tápokat mondjuk bevizsgálgatták, legfeljebb értelme nem volt, mert ugyanaz a darab kapott másik címkét és mehetett tovább a jó kis babfőzelékes...

Előzmény: Garfield007 (137025)
Jahno Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137027

"Emlékeim szerint szabályozott, hogy a vevőnek maximum mennyit kell várnia amit ha az eladó túllép akkor vita nélkül csere egységet kell biztosítani."

Régiek és idejét múltak azok az emlékek, vagy idézd a törvényt. KERMIt lehet emlegetni, de olyan már nincs is. Én nagyságrendileg a múltról beszélek, de a fent idézett szöveg meg aztán az én időmben is KGST-s volt. A lényeg, hogy "törekedni kell rá". Gumiszabály.

És nem, a KERMI sem tudott merevlemezt vizsgálni. És indok nélkül a WD szállítmányt sem küldhetted vissza. Kinek küldted volna? Nagyker nem tehette meg, nagykernek meg egyszer visszaküldhetted és kisírhattad a bajod. Egyszer.

Addig meg húzd be a piros X-et, vagy gondolkozz és idézz a törvényből, de kb. 40 éves KGST-s szavatossági megfejtéseket sem kellene terjeszteni mert sem nem valós, sem nem reális.

Előzmény: Gavriel again (137017)
Jahno Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137026

HDDnél nincs olyan, hogy jó és legolcsóbb. 1 hete is valakivel vitába kavarodtam, mondja ne vegyek Seagate vinyót, "mert szar". Jahh, 1.5 terása kifejezetten jó, némelyik szériás 4 terás meg elég jól hullik. Másban meg a Hitachi hullik, aminek bizonyos 2 terásai kimennek a világból is, ha kell. Nem látszik a statisztikán az sem, hogy a piros/fekete/akármi WD jobban bírná, mint a többi. Ha már vinyónál tartunk :-) Az árfekvése semmire sem garancia, alaplapoknál meg pont ellenkezője, mert a drágább az a tuning, meg "gamer" kategóriás akármi.

HDD az teljesen lutri bír lenni, feléd lehet ment, de ez nem garancia semmire, csak üres duma. Na jó, olcsó HP notesz elég gagyi, azok semennyire sem bírják, gépükben semmi anyag nincs, saját súlya alatt szétesik, aztán meglátjuk meddig működik.

Előzmény: Gavriel again (137023)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137025

Ma ilyen nap van. 

Nincs tíz perce, hogy kis hazánk egyik legjobb UNIX rendszermérnökét kioktatta egy windowsos rendszergazda ifjú titán nagy gépes üzemeltetésből. 

Élmény volt hallgatni :-)))

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137024

Írtam. Emlékeim szerint. Mivel engem nem érint nem kívánom kikeresni az idevonatkozó jogszabály.

Előzmény: Törölt nick (137021)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137023

Nézd! Én használom a gépemet. Már régen nem tuningolgatom mert összességében nincs sok haszna a mai gépeknél. Sok idő kevés haszon. A mai gépek gyorsak, erősek az OP-nél is már törekednek a gyorsaságra. Hardwarek is egészen jó időtállók. Persze nem a legolcsóbb kategóriában kell összeválogatni a különböző egységeket.

A legutóbbi itthoni gépeinket 7-8 év után váltottam le még jól működő állapotban. Egyik HDD-t átvittem második HDD-nek az új gépbe. Még egy évet futott amikor lecseréltem mert elkezdett hibákat ontani. Mi kell még ennél több?

Előzmény: Törölt nick (137019)
Misland Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137022

Raw oszlop (nyers érték) nő, ez természetes, legalábbis ennél az attribútumnál halmozódó értékről van szó.

De nem csak azt kell nézni.

Sentinelnél is a végén mutatja a raw adatot. Előtte a Value 100-ról indul és 0 a küszöb:

Erről beszél a linkelt topik végén is. (A kép ezúttal a saját Intel SSD-m, itt más attribútum van, csak a példa kedvéért.)

Előzmény: Törölt nick (137016)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137021

Túl régiek az emlékeid. Rég nincs olyan, hogy kötelező... "törekedni kell arra, hogy 30 napon belül..." :(  Hogy mikor kell kölcsön darabot biztosítani, azt nem t'om.

Garfield007 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137020

:-))))))))

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137019

Nem tudom, a wear level jelent-e valamit, de egyetlen win7 telepítés 3-mal növeli.

Amikor beköltöztem ssd-re, háromszor kellett újrahúzni, 9-ig ment fel. Az eltelt közel egy évben 22-ig jutott.

Úgy saccolom, erőszakkal  (pl. ráteszek egy nagyforgalmú oracle adatbázist) simán kifektetem 5 év alatt. 

Előzmény: Gavriel again (137018)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137018

Érdekelne, hogyan éred el egy HDD-nél vagy SSD-nél a természetes elhasználódást mondjuk 3 éven belül.

Előzmény: Törölt nick (137005)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137017

Mi az "ócska" gyártó? Most akkor kermi, vagy mi?

Nem tudod? A KERMI-nek nem ez a feladata. Meglep, hogy fogalmad sincs róla.

Ha foglalkoztál volna hardware-el nagyobb mennyiségben akkor tudnád miről beszélek volna fogalmad a gyártók eltérő minőségéről. Akkoriban pl. a HDD piacon több gyártó volt. Jó nevű gyártóknál is volt kevésbé sikerült széria vagy gyártmány. Volt olyan WD széria amit komplett visszaküldtünk.

A szöveged alapján nem foglalkoztál vele csak kötekedsz. Hagyd abba és szállj le rólam!

Ráadásul idehaza nincs idő visszaküldeni a gyártónak és rendesen megnézni sem lehet.

Balfácánság nem alapelv.

Mi az, hogy nincs idő? Emlékeim szerint szabályozott, hogy a vevőnek maximum mennyit kell várnia amit ha az eladó túllép akkor vita nélkül csere egységet kell biztosítani. Ha valóban boltban dolgoztál (ezek után blöffnek tartom)azt jelenti, olyan hely volt ahol vásárolj-takarodj elv alapján tevékenykedtetek azaz nem korrekt üzletpolitikát folytattatok.

Mert idehaza dolgoztam kereskedelemben, aztán a júzer sem mindig ártatlan bárány.

Ez mellébeszélés. Most nem a júzerről van szó hanem a garanciáról.

Itt a pont. Ha kötekedni akarsz akkor ne szólj hozzám, a következőnél nagy piros X. amit után azt írogatsz amit akarsz úgysem látlak.

Előzmény: Jahno (137007)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137016

Ráadásul nálam a smartctl kimenetében egy raw oszlop van, ami nulláról indult és most tart 102-nél.

Előzmény: Misland (137013)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137015

http://www.overclock.net/t/1491466/what-does-por-recovery-count-mean-in-samsung-magician

Bocs, nem tudok rendes linket... szóval ez volt az egyik ilyen találat. A második válasz. Nem állítom, hogy tökéletesen értem amit ír (és azt sem, hogy az én angolom hiányos vagy a válasz írójáé... ;) ), de  ez mintha arról szólna, hogy ez egy visszaszámláló valójában. És nem lepne meg, ha kapitális ökörség lenne amit írt.

Előzmény: Misland (137013)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137014

Ez 3+ éve volt. Akkor (utólag :( ) azt olvastam, hogy ezek a li-ion akksik nem szeretik az állandó lemerítés-feltöltést. De erre is igaz, mint minden másra: netes forrás, nem megbízható, én meg nem értek hozzá.

Előzmény: didyman (137012)
Misland Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137013

mert találtam egy utalást rá, hogy valahol 100-200 a felső limit, e fölött már kezdhetek aggódn.

Ez nem így működik. Intelnél is van hasonló paraméter, a 174 Unexpected Power Loss. Nekem 84-et sikerült összehozni, de ennél nincs küszöb.

100-ról indul az értékmező lefelé, de még mindig 100-at mutat. 0 lenne a küszöb, azt így sokára fogja elérni. (0 küszöb eleve azt jelenti, hogy ez egy meghatározatlan, küszöb nélküli attribútum.)

Samsungra itt találtam egy képet:

http://itcafe.hu/tema/flash_ssd/hsz_32075-32075.html

99-ről indul és 0 a küszöb. De még mindig 99-et mutat, 80 esemény dacára.

Nem attól tartok, hogy annyi terabájt íródik rá, amitől a teljes eszköz elhasználódik, inkább attól, hogy van egy kiemelt, "adminisztratív" célokra használt kis területe és az megy tönkre esetleg.

Ki van az találva, a firmware folyamatosan tologatja az írás helyét, hogy egyformán használódjanak a cellák. Amiben persze a TRIM is közreműködik azáltal, hogy értesíti a firmware-t a felszabadult és törölhető blokkokról.

Előzmény: Törölt nick (136989)
didyman Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137012

Nem, nem te amortizáltad ezzel. Bírnia kell, hiszen nincs sehol leírva, hogy nem merítheted 10 %-ig és nem is korlátozza ezt elektronika sem. Az akkunak ez a dolga, ezt kell bírja, erre van garancia.

Előzmény: Törölt nick (137010)
tütyüke Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137011

Logitech Performance garis cserébe,bal klikk behalt, szerviz felhív, sorozatszám/PN/név bediktál, futár hoz új egeret egy héten belül. 

A régit utána szétszedtem kipucoltam és az is műxik. 

Előzmény: Jahno (137009)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137010

Dell nekem is küldött éven belül új akkut, amikor (mint utóbb kiderült) a régit én amortizáltam azzal, hogy hónapokig szinte napi rendszerességgel használtam úgy, hogy 10%-ig lemerítettem, majd újratöltöttem. A régit nem is kérték vissza.

De az is igaz, hogy az új akksi is 50% alatti kapacitásnál tart már, pedig ezt tán háromszor használtam hosszabb üzemre. Egyszerűen maguktól tönkremennek. :((

Előzmény: Jahno (137009)
Jahno Creative Commons License 2015.08.26 0 0 137009

Logitech ráadásul a legérdekesebb a cég, mert papíron garis időn túl minden szívbaj nélkül futárral kiküldi a motyót, néha úgy, hogy nem is érdekli az elromlott. Esetleg a billentyűből ki kell törni a BT modult, feladni postán és jön cserébe komplett új billentyűzet, meg hasonlók. Kereskedő köcsögségén, szürkeimporton, törvényes lehetőségeken és a gyártó/kereskedő jó fejségé is sok múlik, elvégre egy akku/izzó/akármi pld. szériaszám alapján nem nagyon beazonosítható, ahog sok más sem.

Előzmény: Törölt nick (137005)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 137008

Na az még egy külön szám... olvastál már olyan fórumos hozzászólást, miszerint minden egyes TRIM újabb szög a meghajtód koporsójába? ;)

(ha nem leszek lusta, ezt előkeresem, mert ezt valahol az askubuntu.com-on vagy valami hasonló, nem eldugott helyen láttam :) )

Arról nem beszélve, hogy a 3.x kernelekig (jó, ez már linux, végképp offtopic) helyenként életveszély a trim (discard mount opció) használata, helyette javasolják, hogy hetente egyszer futtassunk fstrim-t. (az "életveszély" egy általánosnak mondható firmware bug miatt áll fenn és _állítólag_ csak a linuxokat érinti)

Előzmény: didyman (137006)
Jahno Creative Commons License 2015.08.25 0 0 137007

Mi az "ócska" gyártó? Most akkor kermi, vagy mi? Ezek szerint HDDvel abszolút nem foglalkoztál? Bezzeg akkuba épített elektronikára rinyálunk, de akkut, kuplungot és egy csomó mindent ki lehet nyírni gari időn belül is, szóval nem ennyire egyszerű a dolog. Utána lehet nézni, ha megdöglik akkor kap másikat és ennyi a lényege, kár a többit idekavarni.

Ráadásul idehaza nincs idő visszaküldeni a gyártónak és rendesen megnézni sem lehet. Mert idehaza dolgoztam kereskedelemben, aztán a júzer sem mindig ártatlan bárány.

Előzmény: Gavriel again (137003)
didyman Creative Commons License 2015.08.25 0 0 137006

Ezt előzi meg a TRIM. :-)

Előzmény: Törölt nick (137002)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 137005

Mondjuk én nem IT környezetben futottam bele ebbe a témába, hanem a bringámmal kapcsolatban néztem utána kicsit alaposabban, de...

https://www.google.hu/search?q=garancia+nem+vonatkozik+a+term%C3%A9szetes+elhaszn%C3%A1l%C3%B3d%C3%A1sra&oq=garancia+nem+vonatkozik+a+term%C3%A9szetes+elhaszn%C3%A1l%C3%B3d%C3%A1sra&ie=UTF-8&gws_rd=cr,ssl&ei=J9PcVen9KYS5Ua-5sPgM

Itt elég sok olyan találat van, hogy a természetes elhasználódás okozta hibákra nem vonatkozik a garancia. Van itt akku, autós cuccok, Logitech eszközök stb.

Előzmény: Gavriel again (137003)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.25 0 0 137004

Mit érdekel az téged? Neked az egy fekete doboz aminek garancián belül megadott paraméterekkel működnie kell. Ha meghibásodik szolgált fel a kereskedőnek előételnek. Inkább az adataid biztonságával foglalkozz. Azok az igazi értékek nem egy  panel teli IC-vel.

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.25 0 0 137003

Nyugodtan nézz utána. Dolgoztam kereskedelemben. A kereskedő visszaküldi a gyártónak bevizsgálásra. Ha nem fogadja el akkor kívánságodra jön a KERMI vagy MEEI (ha még létezik ilyesmi) már nem emlékszem melyik. Megjegyzem HDD (akkor még SSD nem volt) garanciális hibával ritkán találkoztam mivel ócska gyártóval nem foglalkoztunk.Jó kereskedő hamar megtanulja: ócska, olcsó gyártóval sok munka és még több kidobott pénz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 137002

Én nem így tudom... Nem attól tartok, hogy annyi terabájt íródik rá, amitől a teljes eszköz elhasználódik, inkább attól, hogy van egy kiemelt, "adminisztratív" célokra használt kis területe és az megy tönkre esetleg. (kb. olyasmire, mint egyes routerekben az nvram)

Előzmény: Gavriel again (137000)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 137001

Zárjuk rövidre, lásd mail! ;)

Előzmény: didyman (136998)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.25 0 0 137000

Garancia időn belül ha "elhasználódik" az a gyártó illetve a kereskedő baja. Téged nem kell hogy érdekeljen. Ezt hidd el nyugodtan.

Előzmény: Törölt nick (136997)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136999

A gond ott van, hogy a jelek szerint senki sem tudja, pontosan mi is történik belül, mikor ez a számláló lép egyet.

Láttam olyan hülye véleményt is valahol, hogy az összes használatban lévő blokkot újraírja. 

De jegeljük a témát, majd ha válaszolt a support, hogy foglalkozzak-e vele, akkor továbblépek, addig inkább a windows-t telepítem újra és nem szarozok a linuxokkal (pontosabban igen, de csak virtualboxban, ahogy eddig)

Előzmény: didyman (136996)
didyman Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136998

15 év alatt kicsit fordult a világ. Túlaggódod a dolgot.

Előzmény: Törölt nick (136997)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136997

Van 15 éves gépem, ami még működik. Illetve amikor legutóbb bekapcsoltam, még működött. :))

És mondom: ha elhasználódik, arra nem vonatkozik a garancia.

Előzmény: didyman (136995)
didyman Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136996

Elhasználódás az, hogy az elvileg hiba nélkül lehetséges írt adatmennyiséget túlléped. Ennek tudod, mennyi a reális esélye otthoni felhasználás során? Zéró.

Előzmény: Törölt nick (136993)
didyman Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136995

Ne nézegesd azt a számlálót. van rá egy rahedli garanciád, majd eldönti, ha már nem akar működni, van ideje bőven. Amúgy egy akármilyen konzumer elektronikai kacatnál öt év az alkatrész élettartam, afölött ajándék minden nap. Addigra úgyis elavul, használtan tizedébe fog kerülni, hasonló méretű új nem is lesz, vagy az árszint legalján.

Előzmény: Törölt nick (136989)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136994

Nézd meg a szolgáltató adatai között mit vállalt. Válltata-e a mindenkori maximális sebességet vagy -tól -ig vállalt

Előzmény: Törölt nick (136991)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136993

Öt. De a garancia nem vonatkozik az elhasználódásra.

Előzmény: didyman (136992)
didyman Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136992

Évente? De hát három év garancia van rá.

Előzmény: Törölt nick (136990)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136991

Gép - router (100Mbps elvi, 75-85Mbps gyakorlati sávszél) - KissNet|Vodafone|Telenor tesztszervere.

Előzmény: Gavriel again (136987)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136990

Mert már nincs keret évente cserélni.

Előzmény: Gavriel again (136988)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136989

Hogy árgus szemekkel, az erős túlzás. (bocs, rámjött a szófosás ;) )

Valamikor hónapokkal ezelőtt néztem rá egyszer, akkor valahol 10-20 körül járt ez a POR Recovery...

Nemrég valaki hibakeresésben kért segítséget (már nem tudom, hogy itt a fórumon vagy e-mailben), akkor néztem rá linuxból az SSD-mre, hogy tud-e selftestet, tárol-e logokat, ahogy a "nagy" WD diszkjeim. 

Akkor tűnt fel, hogy már hetven körül jár ez az érték, ami azért volt furcsa, mert kínosan ügyelek rá, hogy mindig szabályosan állítsam le a rendszert. No itt tényleg az jött, hogy pár napig lestem ezt az értéket, hogy mikor változik. Ekkor tűnt fel, hogy a linuxos reboot (és csak a reboot, mint tegnap este kiderült) növeli valamiért.

És egy cseppet azért tartom aggasztónak, mert találtam egy utalást rá, hogy valahol 100-200 a felső limit, e fölött már kezdhetek aggódn. Természetesen egyetlen ilyen fórumos választ láttam, nem tűnt kellőképp megalapozottnak, de az SSD-k belső működéséről szinte semmit sem tudok (legalábbis a HDD-khez vagy pláne a harminc évvel ezelőtti, 5-20MB-os cserélhető lemezekhez képest :) ) és az elkövetkező 5-10 évben nem nagyon fér bele egy csere, hacsak nem zuhan nagyot az ára.

Előzmény: didyman (136986)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136988

Minek az egész? Használd és örülj neki.

Előzmény: Törölt nick (136983)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136987

Speednettel mettől meddig mértél? Géptől a...............-ig?

Előzmény: Törölt nick (136982)
didyman Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136986

Próbálom megérteni a problémád. Van egy SSD-d, aminek a SMART adatait árgus szemekkel nézegeted (csak óvatosan megkérdezem: Minek?) és firmware frissítést szeretnél, általad sem ismert bugok leküzdésére. Az fel sem merül benned, hogy az eszköz firmware-e alkalmas a hétköznapi használatra adatvesztés és hibás működés nélkül?

A POR Recovery Count kapcsán, nem kell aggódnod. Ha nem nézegeted, nem fog fájni. :-)

Előzmény: Törölt nick (136984)
didyman Creative Commons License 2015.08.25 0 0 136985

Jó, akkor menj ki a büfébe, vegyél egy zacsi popkornt és ülj be matinére.

Előzmény: Hogi Vagi (136978)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136984

Samsung meg úgy mellesleg elmehet a halálfaszára és akkor még finom voltam. :((

Egy éve vettem egy 840PRO SSD-t, alig lehet megtalálni az oldalukon és mikor megtalálom, a letölthető szoftverek közt a Magician is régi verzió, a letölthető firmware meg jóval régebbi, mint amivel a sajátom jött. Ergo, akinek valami kellemes kis bugot felejtettek a régebbi fw-rel szállított SSD-jében, az már nem fog hozzájutni ahhoz sem, amivel az enyém jött... :(((

Előzmény: Törölt nick (136983)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136983

Samsung SSD-nél a POR Recovery Count értékének van jelentősége? Hogy mit jelent, azt nagyjából tudom, csak az nem derül ki sem a samsung irományokból, sem a neten talált infókból, hogy ennek drasztikus növekedése mennyire befolyásolja az SSD élettartamát.

Ugyanis néha a windows is növeli (olyankor is, amikor normálisan állítom le a gépet), a mellé telepített linux meg gyakorlatilag minden reboot és shutdown után. (a shutdown nem biztos, a reboot egyértelmű :( )

Per pillanat 97-nél tartok, tegnap még 72 volt... :(

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136982

No, visszatérve egy picit ehhez a témához. Most itt van előttem a Tomato admin felülete.

Van benne egy ilyen beállítási lehetőség:

Interference Mitigation:

- None

- Non-WLAN

- WLAN auto

- WLAN manual

No ebből gondoltam, hogy ha képes a nem Wifi eredetű zavarást/zajt valamelyest mérsékelni, akkor valami módon mérni is lehet. Egyébként ez egy izgalmas dolog: van amikor (ahogy pl. most is) a Non-WLAN beállítás drasztikus javulást hoz. Félórával ezelőtt néztem: WLAN auto állásban 5-6Mbps-t mértem a notebookról, wifin a speedtest.net-tel, miután átraktam Non-WLAN-ra, felment 20-22Mbps-ig.

Előzmény: Jahno (136938)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136981

Tudod vannak akiket azért tartanak trollnak, mert meghajlítják a valóság finom szövetét, éppen úgy ahogy nekik tetszik. Ezt nálunk hazudozásnak szokták nevezni falun, de ott mások voltak a játékszabályok és egymás szemébe merték mondani a dolgokat, nem így fórum huszárkodva.

Az egyáltalán nem baj ha nem tudod, hogy akivel éppen vitába szállsz IRL mit is csinál és mihez is ért, de azért kezdésnek pattanj le a magas lóról és kezdjük emberi hangon az ismerkedést, főleg ha egy témához látványosan hülye vagy.

És a végére annyit, hogy sajnálom, hogy csak két hét volt.

Így érthető volt a dolog vagy részletezzem?

Előzmény: Hogi Vagi (136979)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136980

"miért nem tudtam korábban két hétig beirni ebbe a fórumba, amig a sokadik idióta vitátokat vivtátok itt"

Nem lehet, hogy azért mert az ehhez hasonló bejegyzésekkel egy életre beloptad magad a topik törzsközönségének (és az ideolvasó modiknak) a szívébe, és kaptál 2 hét helybenjárást, amit a (gondolom gondosan nem olvasott, a Zindexen megadott) mail-fiókodba megkaptál ugyan, de xartál rá...??!

Költői kérdés volt a fenti mondat, választ nem kérek/várok rá.

Előzmény: Hogi Vagi (136979)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136979

Bocs, gyorsan ment el.:-(

Nem.;)
Az eredeti kérdés arról szólt, hogy nem létezik olyan, hogy az i7 jobb és az i5 vagy amd vagy más rosszabb. i7-nél is van legalább tizszeres teljesitménybeli különbség, ezért bizonyos i7-nél bizonyos amd, i5 söt még i3 is gyorsabb vagy nagyobb teljesitményü vagy akármi - attól függ, hogyan értelmezed a benchmark pontszámot.

Sokadszor is arra akartam rávilágitani, hogy mereven általánositotok, ami rossz.
Azoknak jó, akik jókat akarnak vitázni, és jönnek olyanok, akikkel lehet anyázni, majd kitiltani és örülni, hogy megint volt egy troll és mi gyöztünk, miközben az ilyen általánositások generálják öket.

off:
A Zindex elárulhatná nekem, miért nem tudtam korábban két hétig beirni ebbe a fórumba, amig a sokadik idióta vitátokat vivtátok itt, én meg csak a windows 7-be tudtam irni, és még mindig várom, hogy valaki válaszoljon.
Mert arra jó lenne valami megoldást találni.
Persze, nem lesz belöle százszoros értelmetlen válaszadási vita - legalábbis én nem fogok belemenni ilyenbe.

Előzmény: Hogi Vagi (136978)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136978

Az eredeti kérdés ugye asztali CPU-król szólt.

Nem.;)

Előzmény: didyman (136893)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136977

Akkó kezdhetek programozni, hogy legalább közelítő képet kapjak a forgalom nagyságáról. :(

(Úgy emlékszem, ami a routeremen van, nem tud automatikusan csatornát váltani)

Előzmény: Jahno (136976)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136976

Egyszerre egy csatornát tud.

Előzmény: Törölt nick (136975)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136975

Ugye jól sejtem, hogy ha egy sniffert ültetek a router rádiójára, az csak a beállított csatornán tud hallgatózni, a többi forgalmat nem láthatja? (Úgy értem: fizikailag lehetetlen egyszerre több/az összes csatornán leskelődni?)

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136974

Persze. Ha jön egy troll... :)

Előzmény: Garfield007 (136973)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136973
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136972

Nem értetted. De mindegy. Befejezve.

Előzmény: Törölt nick (136971)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136971

Nem hinném, hogy kötekedés volt. Tényleg marhaságot írtál.

Előzmény: Gavriel again (136969)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136970

Így van. Nekem is volt gondom a látszólag jól működő routerrel. Eltartott egy darabig míg rájöttem.

Előzmény: Hehe164 (136968)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136969

Mit is akartál mondai kötekedésen kívül?

Konkrét dologra írtam ezért nem szakmai előadás következett.

Zeu.

Előzmény: Jahno (136959)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136968

Nyilván nem volt jó.

De mire rájöttünk...

:-)

Előzmény: didyman (136966)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136967

Ez is lehetséges. Nagyon is lehetséges.

Előzmény: Hehe164 (136964)
didyman Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136966

Akkor ott volt baja  router adójával is, kicsit sok alharmonikust generéált

Előzmény: Hehe164 (136964)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136965

Ja, csak én a melót is toltam és nem egyszerre szakadt le 5 percre és gyí, mehet tovább, hanem kávé anyósnak, aztán beesett a sógor, jajj kérsz kávét, ebéd kapásból 6-8 alkalmas melegítés, utána kávé és még így is hetekig tartott, mire elméletben összekötöttem, hogy mitől szar.

Előzmény: Törölt nick (136963)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136964

Van bizony. Konkrétan a bátyámnál fordult elő. Router cserével a probléma megszűnt.

(Amúgy két frekin nyit az ajtó, az eredetin és egy vagyonvédelmin.)

Előzmény: Jahno (136962)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136963

Ha egy mikro lenne, az csak rövid időre zavarna, nem törődnék vele. :)

Előzmény: Jahno (136958)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136962

Azt ne mond, hogy van ilyen. Azoknak eleve 433asnak kellene lenniük, ha meg 2.4, akkor a jó ég tudja, csak venné a valamit és abban a nagy zajban éppen generálódik egy olyan csomag, ami nyitja?

Előzmény: Hehe164 (136960)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136961

Mobil csak azért került képbe, mert innen csak a 2.4-es rádiót tudom használni vele.

Laptopon menekülőút az 5G. Az a kírt 5 meg kb azt jelenti, hogy pár száz Kb a valóságban és gyakran szakad.

Előzmény: Jahno (136957)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136960

Akkor igazán szép az élet amikor a garázsnyitóval interferál a drága router, és random nyílik az ajtó. :-)

Előzmény: Jahno (136951)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136959

"SSID is IEE 802.11 WLAN architektúrán fut.

Meg a BSSID, meg sok más.

Előzmény: Gavriel again (136942)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136958

Ja. De a lényeg abban van, hogy X okok miatt ez kb. 1.5 év jól működés után jutott eszébe.

Előzmény: Törölt nick (136956)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136957

Hagyjuk a mobilt. Amúgy ha ingadozik is és van 5 megabit, akkor engem pont nem érdekelne, ebben a verzióban nehéz lesz okosat mondani, ha nem értem a problémát :-D

Előzmény: Törölt nick (136954)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136956

De csak a bekapcsolt mikroval, ugye?

Előzmény: Jahno (136951)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136955

Nekem van wifit analizáló soros portos adatgyűjtőm, ami minden csatit egyszerre néz. Aztán ott a Fluke is, csak ahhjoz érteni kell.

Előzmény: didyman (136948)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136954

Nem akarok ebbe jobban belemenni, pláne a ködös emlékek alapján. 

Lényeg, hogy már elég régóta van egy drasztikus visszaesés a 2.4GHz-es wifi sebességében és stabilitásában.

Az 5Mbit szerencsére csak a mobilon van, viszont ő nem elég érzékeny, hogy itt is lássa az 5G-s AP-t.

(E pillanatban 19-et ír, ami jó is lenne, ha nem ingadozna)

Előzmény: Jahno (136950)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136953

Hanem miből indul ki? Feltételezzük, hogy valami szar. Aztán mérünk. Sokszor. Nem, nem netről.

Előzmény: Gavriel again (136946)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136952

Másik dolog, hogy ha ugyanazon a csatornán BSSIDvel sok cucc van, de egy végfokon, akkor hajlamos megijeszteni a júzert, hogy itt jajj 15 wifi van és az a csatorna "szabadabb", holott ha máshol 3-4 eszköz használj, akkor sokkal rosszabb, elvégre a 15=1 az jobb, mint a 3-4...

Előzmény: didyman (136948)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136951

Mikrosütővel még odahaza is beszoptam, 1.5 évig jól tűrték egymást, aztán szakadozott tőle a wifi. Nem is akartam megmagyarázni, routercsere megoldotta.

Előzmény: Doky586 (136949)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136950

75-öt és a 200at gondolom csak kiírta, viszont ha belső hálózaton közelről is csak 5 megabittel megy, akkor ott valami tényleg el van mókolva.

Előzmény: Törölt nick (136940)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136949

Ezek a programok nem mutatják ki se a mikrohullámú sütőt, de a bluetooth eszközök, se a drótnélküli egerek jelét, pedig mind ugyanabban a sávban működnek mint a wifi eszközök, valamelyest zavarják is egymást.. De a szoftver csak a 802.11 szerinti jeleket képes észrevenni...

didyman Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136948

Igazad van. :-) Amúgy az a gond, hogy a wifi analyzer csak tájékoztató jelleg egy adott terület foglaltságáról. Egy sor más, a közelben sugárzó forrást nem fog megmutatni, lehet, hogy üres egy adott csatorna környéke, s lehet, hogy annak pont van oka is.

Előzmény: Törölt nick (136943)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136947

feltételezettekből feltételezésekből

Előzmény: Gavriel again (136946)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136946

Részemről lezárva. Hibakeresés nem feltételezettekből indul ki. Amit írtam azt kezdesz vele amit akarsz.

Előzmény: Törölt nick (136943)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136945

Ettől tartok... :)

Valahogy reméltem, hogy mégis létezik ilyesmi, mert a tomatonak van egy olyan paramétere, amivel lehet állítani a zavarszűrést: nincs, wifi , nem wifi (meg talán egy negyedik is? Most nincs előttem). Feltételeztem, valamilyen szinten lehet mérni a zavarás minőségét (nem a helyét akartam belőni vele ;) )

Előzmény: Jahno (136938)
didyman Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136944

Ójaj, kezdődik megint..

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136943

Hidden SSID - nézd meg, mi az! ;)  semmi köze a jelszavakhoz.

Ez a bigyó meg kb azóta a telefonom van, hogy fizetőssé tették az inSSIDert... utóbbi mutatta a hidden eszközöket, ezen mintha nem látszanának.

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136942

Ezt honnan szedted? Térerőt mér. Mit nevezel rejtett csatornának? A passwordözötteket is jól mutatja. A képen csak egyetlen csatorna nyilvános.

SSID is IEE 802.11 WLAN architektúrán fut.

Az elmondásod szerint valaki nagy térerővel dolgozik ezért vagy elugrik a készüléked vagy a vevő AVC-je leszabályoz emiatt a saját csatornád vétele leromlik. De ez csak kombináció amivel hibát nem lehet keresni.

Szerintem spekulálás helyett tedd fel egy Androidra a programot és nézd meg mit mutat. Aztán morfondírozz a látottakon.

Előzmény: Törölt nick (136937)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136941

Ami kimaradt a történetből, hogy kb két évvel ezelőttig olyan volt a romlás, ami simán betudható volt a környező wifiknek. Viszont karácsony előtt egy vagy két nappal volt, hogy  órákra használhatatlanná vált valamennyi csatorna és azóta csak annyit javult a helyzet, hogy lassan, de működik. Ebből gondolom, hogy nem a wifi forgalom okozza, hanem valami egyéb. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136940

Egy tplink 4300 és egy asus rt-n16 router, egy üzleti notebook és egy samsung mobil.

A mobil két éve még stabilan 75Mbps sebességgel tudott kapcsolódni, mostanában a szakadozás és 5Mbps jellemző. 

A notebook, ahonnan már van értelme letöltési sebességet mérni, 10-14 Mbps-t tud, attól függően, hogy  melyik csatornát használja a router, de sokszor az 5-6Mbps a max. Ugyanez a gép 5GHz-en nagyjából 20Mbps-t bír, ami tekintettel az 5GHz hatótávolságára még így is szép. (Etherneten csatlokozva 80-85Mbps egyébként)

Korábban a 2.4GHz-es Asus simán hozta 200Mbps körüli kapcsolatot, minimális ingadozással.

Előzmény: Jahno (136936)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136939

A hármason én vagyok(piros) ezen kívül 4-es, 9-es, 13-ascsatornákat érdemes célozni. A 14-est nem minden router tudja.

A helyzet azonban nem olyan rossz mert a környezetben levő wifik több mint 30Dbm-el kisebb térerővel vehetők ezért nem sokat zavarnak. A különböző készülékeken kikapcsoltam az automata keresőt és kézzel állítottam be a routerre őket. Ez azért jó mert ha valamelyik adó a változó térerő miatt nagyobb jelerősséggel jön be automata beállításnál átugorhat. Az képen látható Bezeq okker színű görbéje ilyen. Ez egy nyilvános password nélküli kapcsolat vétel erőssége sokszor -50-45 -re. A korábbi mobil telefonom mindig átugrott rá ezzel meghülyítette a kommunikációt.

Előzmény: Jahno (136935)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136938

"ami célhardver nélkül is képes mérni az egyéb, nem wifiből származó zavart."

Addig állj fél lábon.

Előzmény: Törölt nick (136937)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136937

Sajnos nem sokat ér.

Egyrészt (lehet, hogy  tévedek) a rejtett eszközöket nem mutatja, így előfordulhat, hogy olyan csatornát látsz üresnek, amit sokan használnak.

Másrészt nálunk ennél telítetteb a légtér, gyakorlatilag egyenletesen terhelt minden csatorna 3-tól felfelé. Az 1-2 látszólag üres, de oda kb két éve betelepedett valaki egy hidden ssid-t használó eszközzel, azóta használhatatlan az 1, 2, de talán a 3-as is.

Harmadrészt én olyan analizáló programot keresnék (egyre kisebb az esélye, hogy találok ilyet) ami célhardver nélkül is képes mérni az egyéb, nem wifiből származó zavart.

Úgy rémlik, az inSSIDer tudna ilyet, de csak spec. hardverrel, az meg túl drága.

Na mindegy, azt hiszem, több energiát fektettem a témába, mint amennyit ér.

Előzmény: Gavriel again (136934)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136936

Milyen eszköz és mennyi lenne "az elvárható" sebesség?

Előzmény: Törölt nick (136927)
Jahno Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136935

És itt az adott ábra alapján pld. milyen csatornára tennéd a routered?

Előzmény: Gavriel again (136934)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.24 0 0 136934

Spekuláció nem segít, mérni kell.

Androidokhoz van egy nagyon látványos program ami alkalmas a környezeted WIFI-jeinek indikálására. Otthoni környezetben nagyon hasznos. Kilehet vele választani a legkevésbé terhelt csatornát

Applikáció neve: Wifi Analyzer

Előzmény: Törölt nick (136925)
Johnny Five Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136933

http://www.pcworld.com/article/227973/six_things_that_block_your_wifi_and_how_to_fix_them.html

1. Public Enemy Number One: Your Neighbors' Wi-Fi Networks

"I'd say the biggest source of interference today for most people is their neighbors' Wi-Fi networks," says Kalle. The problem is that most existing Wi-Fi equipment operates on the crowded 2.4GHz band. "There are basically three nonoverlapping channels. I always describe it as a three-lane road that's really, really busy," Kalle adds.

If you use a 2.4GHz router and live in a densely populated area, your neighbors' Wi-Fi networks could interfere with yours, hindering the performance and range of your wireless network.

Előzmény: Törölt nick (136931)
Johnny Five Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136932

Értem.

Akkor valszeg tényleg egymást zavarják, habár...

Most jövök a wifis topikból, aztán ott az aktuell kérdezőnek épp olyan cucca van, amiben VAN teljesítmény-, illetve jel-zaj-mérési lehetőség. A te routered milyen típus?

És egy másik tipp: a qos-t próbáld meg átállítani, hátha...

(De ez már tényleg olyan, hogy az is lehet, hogy akkora marhaságot mondok, mint ide Lacháza.)

Előzmény: Törölt nick (136931)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136931

Nem a wifit nézegetem, hanem a router kimenő/bejövő forgalmát.

Ott feltűnne, ha valaki illetéktelen használná. Azt hiszem.

No meg akkor nem függne a használt csatornától, hogy rossz vagy nagyon rossz a kapcsolat. 

Amikor az említett horst segítségével nézegettem a forgalmakat, akkor sem láttam semmi extrát.

És az sem befolyásolja, hogy egymás mellett vannak a routerek. Akkor sem javul a helyzet, ha az egyiket kikapcsolom.

Az elmúlt pár évben a lakásban semmi olyan változás nem történt aminek hatása lenne a wifire, csak a környező wifi eszközök száma nőtt drasztikusan  (lásd upc-s szarok)

Előzmény: Johnny Five (136928)
Jahno Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136930
Szabad frekikkel nem foglalkoznak, szép is lenne, minden Sanyika ugráltatná a mérőkoit.
Johnny Five Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136929

Jahh... kihagytam a legjobb mikrohullám-árnyékolókat!

Növényzet!

Azok a jó nagy, vastag, húsos levelű izék olyan szépen tudnak árnyékolni, hogy ihaj! De bármilyen levél megteszi: anno akkorát szívtam egy fával, hogy csak na!

Ősszel felszereltem egy rendes, analóg parabolát, tavasszal meg azt láttam, hogy egyre csak gyengül a vétel.

Ripityomra szedtem-átszereltem mindent. Kínomban már a kábelezést is kicseréltem, mire felfogtam, hogy a képbe lógó faág időközben "kizöldült". :)

Előzmény: Johnny Five (136928)
Johnny Five Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136928

"Amennyire a saját tudásomból és eszközeimből futja, nem látok próbálkozást sem. Olyan, mintha valami zavarná, de nem másik wifi eszköz."

Hát, azt nem tudom, hogy a "nemhivatalos" beszélgetéseket két eszköz közt hogyan tudnád monitorozni... gondolok itt olyasmire, amikor a közös csatornahasználatot "beszélik meg" egymással a routerek.

De... próbáltad már az összes egyéb elektromos cuccot kihúzgálni a konnektorból?

A wifi antenna környékén nincs vezetékhalom, esetleg nagyobb fémtárgy?

(Tudod, ilyenkor a melóhelyemre gondolok, ahol térerő ugyan van dögivel... de a 3g-s átvitelhez bizony ki kell jönni a gépek közül.)

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136927

Ha simán lopná, azt látnám. Ráadásul két routerről van szó. Az egyik kétsávos, a másik csak 2.4GHz-et tud.

Amennyire a saját tudásomból és eszközeimből futja, nem látok próbálkozást sem. Olyan, mintha valami zavarná, de nem másik wifi eszköz. Már gondoltam rá, hogy megkérem az NMHH illetékeseit, hogy jöjjenek ki méricskélni, állítólagingyen kijönnek.  A furcsa, hogy ha ott vagyok a routerektől pár lépésre, akkor sem hozzák 2.4GHzen az elvárható sebességet, viszont 5GHz-en ott már nincs gond. Sajnos több betonfalon kell normál üzemben átmenni a jelnek. Azt elfelejtettem írni, hogy a routerekre van egy horst nevű kis program, amivel a wifi forgalmat lehet monitorozni, de én a nem wifit szeretném látni.

Előzmény: Johnny Five (136926)
Johnny Five Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136926

"egy routerrel lehet valahogy mérni az interferenciát és egyéb zavarokat?"

Ja.

Megnézed, hogy mennyit tud teljesíteni nyílt terepen a gyári értékekhez képest hatótávban/átviteli sebességben: mennél kisebb a hatótáv/sebesség, annál nagyobb az interferencia.

Amúgy nem lopja valaki a wifidet?

Vagy nem épp próbálkozik vele?

Előzmény: Törölt nick (136925)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136925

Wifi témában... egy routerrel lehet valahogy mérni az interferenciát és egyéb zavarokat?

Sokáig tökéletesen működött a wifim 2.4GHz-en, aztán ahogy szaporodtak a wifi eszközök, úgy romlott a minősége.

A notebookomon még nincs nagy gond, 5GHz-en használható, de a mobilom jóval gyengébb, itt az 5GHz-es AP-t nem látja, a 2.4GHz meg szakadozik, de  nagyon. Furcsa, hogy pl az 1-5 csatornákon összesen ha négy router van, beleszámítva a rejtett ssid-t használókat is, mégis használhatatlan ez a sáv. 9-11 környéke zsúfolt, nyolc-tíz router látszik rajta, mégis használhatóbb. (Routeren openwrt vagy tomato érhető el)

didyman Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136924

Mindig ezek a mendemondák. Amúgy valóban nem ajánlott éles környezetben használni, sok felesleges bosszúságot lehet elkerülni, ha pár hónapig még kibírja a tűkön ülő felhasználó a váltást, aztán úgyis lesz, aki szerint ez hülyeség és örömmel használja, nem volt és nem is lesz problémája vele.

A jobb az erősen szubjektív. Kinek mit jelent a jobb? Korszerűbb rendszer, de ettől nem feltétlenül jobb.

Előzmény: -Smiley- (136923)
-Smiley- Creative Commons License 2015.08.23 0 0 136923

Állítólag lefagyott valami frissítéstől.

Amúgy jobb mint a Win7? 

Újra kéne telepíteni a gépet, melyiket dobjam rá?

Előzmény: Gavriel again (136922)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.22 0 0 136922

Kimondta? :-))

Előzmény: -Smiley- (136920)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.22 0 0 136921

WinKeyFinder.

Előzmény: -Smiley- (136920)
-Smiley- Creative Commons License 2015.08.22 0 0 136920

sziaszok!  Van a gépemen egy Win7 full program eredeti, amit újra szeretnék húzni (nem akarok win10-re frissíteni, mert még nem túl stabil állítólag)

Namost nem találom a telepítő CD-t mert költöztem, hogy tudom megnézni a gépemen lévő aktiváló kódot, mert amit a rendszer kiír az csak szám, nincsenek benne betűk :(

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136919

Előszedtem a gépem, megnéztem azt az oldalt. A szokásos, állami dilettantizmus mintapéldája. :(

Java plugin kellene neki, de nem javaslom, hogy felrakd. Lyukasabb, mint a flash.

Előzmény: gepesz (136895)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136918

Jaja.

Sosem felejtem el.

Mit is akartam?

Előzmény: gepesz (136902)
Misland Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136917

Vagyis csak az előfizetés határol be.

Előzmény: Misland (136916)
Misland Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136916

Nem jelent jót szerintem, hogy hullámos az ábra, mert arra utal, hogy még az előfizetett korlátot sem éri el a sebesség.

Nekem nem működik az a flash oldal, de van más programom:

Itt látszik, hogy fent szép egyenes a vonal (megfelelő szerver esetén), csak az előfizetési határol be. A vonal bírna többet is.

Bár nem sokkal, mert néztem a Speedport HGW webes felületén, ha igaz az elméletileg lehetséges sebesség (pirossal jelöltem), nagyobb csomagra nekem már nem lenne érdemes előfizetni:

Meg a többi adat is árulkodik a vonal műszaki állapotáról, ha esetleg meg tudod nézni.

Előzmény: gepesz (136911)
gepesz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136915

Nincs reklamálásra se okom, se jogom. Meg kedvem se lenne.

Okom nincs, mert 14. 

Jogom, mert bőven benne vannak a kötelező minimumban.

Előzmény: Jahno (136914)
Jahno Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136914

Ráadásul a tesztek tévedhetnek is valamennyit, T-nek van speciális teszt elérése, bár azt külön be kell állítgatni, meg ilyesmik, viszont ha valami szar, akkor az rögtön ad egy hivatkozási számot és könnyű reklamálni.

Előzmény: gepesz (136912)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136913

Az új Firefox valóban alapértelmezésben tiltja  a flash használatát amit lehet engedélyezni. kiegészítők: Shockwave Flash, Adobe védett mód bekapcsolásánál a pipát leszeded

Engedélyezem engedélyezem a Flash-t de használom a Flashblock kiegészítőt amivel vagy esetenként magam indítod a számomra érdekes flasht vagy engedélyezem adott honlapon a flash futását/tiltását tehát szelektívvé teszem amit a Firefox általánosságban tilt le.

Előzmény: Törölt nick (136906)
gepesz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136912

Igazad van. Közönséges '93-körül lefektetett telefon zsinór.

Egyszer eldarabolva az útépítéskor. Egyszer a vízvezeték cserekor, mostanában a csatorna fektetés adott neki. Egyszer pedig valamikor én a kerítés alap ásásakor.

Véletlen császkálásom során akadtam az oldalra és akkor kíváncsiskodtam a vonal mennyt bírna?

Nem igen mérem a sebességet. Nekem a 13-14 Mbit/sec elég. Ha ár nincs több.

Valamikor a datanet vagy mi a fene volt a neve, annak, amit használtam. Mióta fizetős nem kerestem helyette semmit.

Előzmény: Jahno (136904)
gepesz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136911

Ugyan azon az oldalon mértem a sebességet.

Másik menűpont alól pedig kérte a franc tudja mit.

Előzmény: Törölt nick (136906)
Gorcsev Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136910

Ja, télleg... Pedig pont ez az egyik oka, hogy nem nagyon használom.

Előzmény: Jahno (136905)
Gorcsev Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136909

Lehet...

Előzmény: Jahno (136904)
Jahno Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136908

Nem szóltam semmit, megnéztem a weboldalt, úgy látszik most kicsit másról szól, mint régebben.

Jahno Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136907

Amúgy kár szopni vele, mert úgyis a szolgáltató dönt és az olyat is lát, amit ez az oldal nem fog. Pár éve folyamatosan állnak át olyan verzióra, hogy az előfizetők 500-1000 méteres körzetében van csak réz, egy kis központi út melletti dobozbig, onnan már üveg megy mindenfelé. Klasszikus értelemben vett telefonközpontok megszűnnek, így néha még a szolgáltató saját keresője is csak erősen tippelni fog, főleg ha a szomszédodhoz az utolsó 500 méter az valóban 500 méter, feléd meg lehet 2 kilométer is, pár taknyolt kötéssel, ami rontja a kapcsolatot.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136906

Hogy méri a sebességet, ha nem jelenik meg a mérő alkalmazás?

Noscriptet nem használsz?

Egy olyan hírre is emlékszem, hogy a Firefox a legutóbbi flash botrány óta alapértelmezetten tiltja a flash-t, külön kell engedélyezni oldalanként. Viszont az erről szóló üzenet általában megjelenik, hacsak nem tiltottad le végleg. 

Win10-n nem tudom, hogy működik mindez.

Előzmény: gepesz (136901)
Jahno Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136905

Chrome és  Java már nincs jóban egymással.

Előzmény: Gorcsev (136903)
Jahno Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136904

Szerintem nem a sebességre kíváncsi, hanem az ADSL telepíthetőségére.

Előzmény: Gorcsev (136903)
Gorcsev Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136903

Ad 1. Minek annyit bonyolítani? http://speedtest.upc.hu és kész.

Ad 2. Elég világosan le van írva sz'tem: fölteszel egy java-t a linkről, mellé egy normális brózert (ami sz'tem a FFox, de lehet a króm/-ium vagy az Opera is, kinek hogy), oszt' annyi, goto 1. pont.

gepesz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136902

Egyen Cavintont. Vagy Viagrát?

Előzmény: Hehe164 (136898)
gepesz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136901

Ha az kéne neki, akkor nem ugathatna, mert van. Már csak azért is, mert méri a sebességet.

Én arra az opcióra lennék egyébként kíváncsi, hogy milyen sebességet bírna el a vonal, ha szolgáltatónak lenne rá hajlandósága.

Amikor szerződtem, pár napig jött a 19. 20. Aztán műszaki okokra hivatkozva visszavették 14-re. De a vonal az birta. A területileg illetékes műszaki emberrel beszélgettem róla.

De nem tudom mérni! Lehet, hogy az az opció az, amihez kiegészítőt kérincsél.

Akkor hagyjuk.

Előzmény: DMA (136897)
Misland Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136900

Win 10-ben nem minden trükk működik, ami korábban igen, de ez még hátha érvényes:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/555622

Vagy egy videós baromkodás, felesleges szövegelés Win 8-ra, amit egy mondatban is le lehetett volna írni:

https://www.youtube.com/watch?v=j9zzSV2uEy4

Előzmény: DMA (136899)
DMA Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136899

Sziasztok!

Win10 kérdés: van egy 10GB-os partícióm egy másik lemezen, ezen csak a swap van, természetesen elterpeszkedve a 10GB-on. Ettől reméltem némi gyorsulást. A 7-es nem szólt semmit, de a 10-es folyton figyelmeztet a low diskspace-re.

Hogyan tudom neki elmondani, hogy jó ez így?

Hehe164 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136898

"Mert öreg hülye vagyok, szürke hályog kezdődik a szememen."

Maga csak ne panaszkodjon, van aki ilyen korára már el is felejtette a műtétet...

DMA Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136897

Mivel a speedtest-et használja, ahhoz meg flash kell, felteszem neki is. adobe.com

DMA Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136896

Olyan mozdulat a függőleges éltől indítva, mintha könyvet lapoznál. Az elsők között kapcsoltam ki :-)

Előzmény: gepesz (136894)
gepesz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136895

Megint én. Ha mér az előzőt nem tudjátok. :-)

Mit kíván ez?:

Letöltöm én neki, ha adtok egy linket. Főleg, ha magyart.  Ne kifogásoljon.

És ezen az oldalon állítólag azt is megmondják, hogyha a szolgáltató akarna, akkor milyen letöltési sebességet tudna adni. Arra ránézne valaki.

Miért?

Mert öreg hülye vagyok, szürke hályog kezdődik a szememen. Amikor még nem voltam hülye, akkor nem volt hozzáférésem az informatikához, bár a műszaki egyetemen akkoriban állítottak be egy szobányi számítógépet, ami már akkor annyit tudott, mint most egy 1/4 nem okos telefon. Vagy annyit se?

gepesz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 136894

Akkora taslit lenyomok neki, hogy.....

De mi az a él menti legyintés?

Főleg, ha ritkán előveszem a laptopot, egeret dugok rá.

Előzmény: DMA (136892)
didyman Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136893

Az eredeti kérdés ugye asztali CPU-król szólt. Mobilnál kicsit más a leányzó fekvése, ott az AMD annyira borzasztóan nincs lemaradva. Kolléga jól írja a sorrendet, de az A10 és az i5 között minimális az eltérés, a grafika fej-fej mellett, a CPU az i5-nél kicsivel erősebb, viszont az AMD-nél meg van négy fizikai mag, ami adott alkalmazás esetében lehet, hogy jobb skálázhatóságot jelent, fogyasztás tekintetében.

Előzmény: Hogi Vagi (136885)
DMA Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136892

Él menti legyintés volt ha jól emlékszem...

Előzmény: DMA (136891)
DMA Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136891

A tapipad beállításainál kell kikapcsolni valamit, ha jól emlékszem.

Előzmény: ike58 (136890)
ike58 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136890

Win 8.1 alig egy hónapos HP laptop. Rendszeresen előfordul (szinte mindig) ha a tapipadon jobbról balra húzom az ujjam mert a kurzorral balra szeretnék menni akkor beugrik alul baloldalt nagyban a dátum jobb oldalt pedig egy függőleges fekete csík a Megosztás..--.. Beállítások stb felirattal. Sokat kitakar a képből nagyon zavaró amíg el nem tűnik. ki lehet ezt kapcsolni valahogy?

bmwr12 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136889

Szervusztok, tisztelettel köszöntök minden topikolvasót!

Vettem win 8.1 32/64 dobozost, igazából a 64 bites indokán (fotószerkesztés, és a plusz RAM). Telepítettem asztali pc-re, majd win 10 rátelepítés, és eddig elégedettség.

A kérdésem, hogy a 32 bitest, a laptopra telepíthetem-e a dobozzal kapott egyetlen kulccsal?

Köszönettel!

ike58 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136888

Nagyon köszönöm. Kis keresgélés után megtaláltam a menüt, nem sokkal utána még a visszaállítást is. Meg is csináltam teljesen jó lett. Nem tudom, hogy ez hogyan függ össze de a legnagyobb bajom az volt a Win 10-zel, hogy a korábban stabil és megbízható WiFi-m a lakásban (ugyanazon a helyen ülve ugyanazzal a laptoppal mint korábban) állandóan megszakadt. Hibaelhárítóval se nagyon tudtam helyrehozni. Néha a szétkapcsolás-csatlakozás segített máskor még a teljes újraindítás sem. És ez olyan 15-20 percenként rendszeres volt. Pontosabban a WiFi kapcsolat az meg volt csak az internetelérés nem működött. Egy idő után már nagyon elegem lett ezért döntöttem a visszaállítás mellett. Azóta semmi gond a WiFivel és interneteléréssel.

Előzmény: Jahno (136873)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136887

Messze a leggyengébb az N3825U.

A sorrend:

Intel Pentium N3825U

AMD A8-6410APU

AMD A8-7410APU

i5-5200U

AMD A10-7300APU

i7-5500

Az i7 azért külön ligában játszik, az A8-ak kb. azonos szintet tudnak az i5-tel, az A10 valamivel jobb mint az i5 (4 vs 2 mag+órajel) a napi használatban.

A benchmarkok ebből a szempontból nem igazán mérvadók, a beépített grafika jóval többet számít mint egy asztali gépnél.

kisbetu Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136886

Talán a hardver topikban kéne bencsmárkokkal próbálkoznod.

A vindóz attól nem javul meg, hogy bencsmárkolod.

Hogi Vagi Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136885

Itt egy élö kinálat 15,6"-os laptopoknál különbözö gyártóktól:
AMD A8-6410APU
AMD A8-7410APU
AMD A10-7300APU
Intel Pentium N3825U
i5-5200U
i7-5500

A korábbi véleményed alapján az elsö háromnak lassúnak kell lennie, a N3 már jó, az i5 gyors, az i7 szupergyors.

Beirnád ide a benchmark tesztek eredményeit?

Előzmény: didyman (136818)
srf Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136884

Az egész régi Windowst elmenti egy rejtett Windows.old mappába, szóval elég alaposan felkészül.

Előzmény: Törölt nick (136883)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136883

Csak azért kérdeztem, mert én (konkrét tapasztalat/ismeret híján) arra tippeltem, hogy a ilyenkor a system restore API-t használja a rendszer a visszaállításhoz. Azzal viszont voltak már rossz tapasztalataim. :(

Előzmény: Jahno (136882)
Jahno Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136882

Belegondolva nem, mert a programok ilyesmik megmaradnak.

Előzmény: Törölt nick (136879)
Jahno Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136881

Nem vagyok benne biztos.

Előzmény: Törölt nick (136879)
horex Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136880

Ugyanaz 17-e óta. Egyszer sikongatott a gmail, amikor angol ip-röl voltam és az OE-t nem kapcsoltam ki és az lekérte a leveleket, de megnyugtattam hogy én vagyok :)

Előzmény: Törölt nick (136870)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136879

Egészen véletlenül,  nem a system restore-t használja? 

Előzmény: Jahno (136873)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136878

Webes felületen a jobb alsó sarok. Nem emlékszem a link szövegére, valami aktivitással kapcsolatos. 

Előzmény: gepesz (136874)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136877

Ittene:

https://support.google.com/mail/answer/45938?hl=hu

Második bekezdés.

Bár a többi része is érdekes lehet.

Előzmény: gepesz (136874)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136876

Na, ott voltál a döntéseknél? Mesélj, miről csevegtek a redmondi fiúk.

Előzmény: Gavriel again (136875)
Gavriel again Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136875

Értelemetlen. Kihalásra ítélt rendszer

Előzmény: ike58 (136871)
gepesz Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136874

Egy itinert adnál ehhez a művelethez?

Merre van a Gmailban ilyesmi?

Kösz:

Az öreg kíváncsi

Előzmény: Törölt nick (136870)
Jahno Creative Commons License 2015.08.20 0 0 136873

Menüben ott a visszaállítás, reszel fél órát, újraindul, kész.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.19 0 0 136872

Ha biztosra akarsz menni, akkor újratelepítéssel vagy mentésből helyreállítással.

ike58 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 136871

Windows 10-ről hogy lehet visszaállni 8.1-re?

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.19 0 0 136870

Lehet, hogy  elfelejtett, lehet, hogy új címet kaptál. 

Használsz rendszeresen gmailt? A webes felületen vissza tudod keresni az utolsó 6-8 bejelentkezésedet ip címmel együtt.

Előzmény: horex (136869)
horex Creative Commons License 2015.08.19 0 0 136869

Mára elfelejtette a szerver az IP-met

Lehet az is beázott a nagy esőben :)? Mert nálam tv-internet elment másnap is szakadozott

Előzmény: Jahno (136859)
kürtök Creative Commons License 2015.08.19 0 0 136868

kürtök Creative Commons License 2015.08.19 0 0 136867

Tudom hogy ezt ti megmosolyogjátok, de akkor is... A win 7 butulása. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136866

Köszi mindkettőtöknek! Mostanában egyre gyakrabban írom a keresőmező végébe, hogy -site:hu :)

Előzmény: Hehe164 (136864)
Misland Creative Commons License 2015.08.18 0 1 136865

Trim működése több szempontból is ellenőrizhető az SSDOK nevű programmal, vagy itt is vannak tippek:

http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/a_trim-rol_bovebben.html

Trim hiányában az SSD-hez tartozó gyári programmal kell futtatni egy optimalizálást, mondjuk hetente:

Így lehetne elvileg a Trim-parancsot nem támogató XP-vel használni, noha az Intel programja Windows 7-ben is felkínálja ezt a lehetőséget, amit a fenti kép mutat.

Előzmény: Törölt nick (136861)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136864
Előzmény: Törölt nick (136863)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136863

???

Honnan tudja a vezérlő, hogy üres? 

Használhatom raw partícióként mondjuk adatbázis alá. Ha teleírom nullákkal, akkor teli van.

Ki mondja  meg neki, hogy mostantól üresként kezelheti?

Ugyanakkor elég vad dolgokat látok a neten. Pl. secure erase használata.

Láttam olyat, hogy linuxos partíciót kell készíteni, mkfs.ext4 itt az mkfs kiadja a trim-t.

De valahogy nem tiszta a történet. 

Előzmény: Jahno (136862)
Jahno Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136862

Teleírod, letörlöd. Ha üres, akkor a vezérlő is tudja, hogy üres.

Előzmény: Törölt nick (136861)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136861

SSD trim - van-e itt, aki tudja, hogy ez mit csinál?

Én úgy tudom, megjelöli a használaton kívüli adatblokkokat a firmware számára.

Mi a teendő, ha ki akarok üríteni egy teleírt ssd-t úgy, hogy a fw is tudja, hogy üres az egész?

HDD esetében elég az első blokkokat bináris nullákkal feltölteni.

A másik:  a gyakori trim (offtopic, linuxos leírásban láttam) valóban csökkenti a meghajtó élettartamát?

Jahno Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136860

Biztos jó cucc, bár az ilyen csoda elrejtőknél mindig nagy okosságokba futottam bele a gépen is, no meg nem érdemes a jelszavaidat átzavarni rajta, mert ki tudja...

Előzmény: horex (136855)
Jahno Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136859

Majd elfelejti, bár vannak olyanok, akik listára teszik és ígyjárás. Én is kicsaptam fél Portugáliát, azok most semmit nem néznek sehova és kész :-D Webszerkesztő nem tud belenyúlni.

Előzmény: horex (136854)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136858

Ezt v hasonló progit én is használtam, de ésszel kell használni olyan helyen ahol figyelik mit csinálsz. Pl fizetős webes továbbképző tanfolyamok, ahol időre kell értelmezni a szöveget, válaszolgatni, választani, stb...

Ha egy ember 1percig olvasná az oldalt és te 1ms alatt már a következő oldalt kérnéd le akkor nyilván blokkol, mert látja hogy csalsz. Eleve jópár sec-et kellett volna megadnod az oldalak lementése közti időnek. Ha ez egy 'olyan' oldal ez akkor elbuktad, kunyerálhatod újra a hozzáférési engedélyt.

Előzmény: horex (136845)
horex Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136857

Majd meglátom mi lesz. Megyek a héten "napozni"  Balatonra :), ugyse netezek az emileken kívül.

Előzmény: Törölt nick (136856)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136856

Ha automata, akkor esélyes, hogy x időn belül törli a tiltást (dinamikus ip-k miatt nincs értelme a végleges blokkolásnak). Amit láttam működni, az 24 óra után oldotta fel.

Előzmény: horex (136854)
horex Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136855

SecurityKissTunnel-lel léptem fel, az ad másik IP-t. Azt meg, de nincs kedvem inditgatni mindig, nem mintha sokat belépnék oda.

Előzmény: Törölt nick (136853)
horex Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136854

Akkor most ott felirta az ip-met és soha többet?

A weblap szerkesztője, vagy ki, bele tud nyúlni, vagy változtassam meg az ip címemet?

Előzmény: Jahno (136852)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136853

Esetleg amivel próbálkoznék: böngészőből a hidemyass.com proxy használatát, hogy valóban a címmel van-e gondja.

Ha úgy megy... az én szolgáltatóm új címet ad, ha bontom a kapcsolatot és újra csatlakozom. Megpróbálnám ezt is.

Ha nincs lehetőség a cím megváltoztatására és a proxy segített, akkor újra megkeresném a supportot úgy 24 óra elteltével,  ha még akkor sem működik. 

Egyébként tényleg olyan, mintha le lennél tiltva, csak ezt egy moderátor... franc... mire bepötyögöm, Jahno 3x leírja.

Akkor nem is folytatom :)

Előzmény: horex (136848)
Jahno Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136852

Egyszerű módon robotnak hívtam a szerver opciós védelmi rendszerét, legyen az tűzfal, vízfal, ninzsakommandó, vagy IDS, vagy akármi.

Előzmény: horex (136851)
horex Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136851

Úgy tűnik ez műszaki moderátor, de ki tudja. Más nincs ott.

Mi ez a robot?

Előzmény: Jahno (136849)
horex Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136850

Most a Chrome-val is megnéztem. Nem jön be.

Előzmény: Törölt nick (136846)
Jahno Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136849

Ha moderátor emlegetsz, akkor az fórum, Neki nem biztos, hogy belelátása van miképpen működik a szerver és mit fog kitiltani a világból. Robot figyelte a sok lekérdezést, mellé masszívan végigmész valami login linken jelszó nélkül (és még 6szor) aztán kattan a kitiltás.

horex Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136848

Nem

Sem az Explorer sem a Mozilla

Cukik, előzmények törölve, a HTTrack uninstall és a registryböl is kiirtva

Notbukon meg nem is futtattam, csak asztali pc-n

Előzmény: Törölt nick (136846)
horex Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136847

Belenéztem a hosts fileba is, semmi nincs ott tiltva

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136846

Ugyanonnan egy normális böngésző meg tudja nyitni azt a lapot?

horex Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136845

Üdv Guruk!

Szórakoztam egy HTtrack nevű progival

Weboldal teljes vagy részleges letöltése. Egyszer ment is rendesen, de beállitás miatt csak részlegesen töltötte le amit szerettem volna

Utána már semmit nem töltött le.

Most azt az oldalt  nem tudom elérni, csak üres oldal jön be. Gondoltam valami program , automatizmus a web lapon letiltotta az IP cimemet

Irtam a modinak, azt mondja nincs tiltva az IP cimem

Ugyanez van ha wifiröl notbukkal szeretnék csatlakozni

Más IP cimröl simán bejön, beléphetek stb.

Lefutattam hálózati diagnosztikát, rendben, pingelésre is normális válasz van

Mi a búbánat történhetett?

DMA Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136844

Találtam egy oldalt, egy srác módosította a 4.4.4-es firmware-t és 1GB helyett 4GB a program tár. Csak a gyűjtögetett játékok miatt még nem tudom végrehajtani a cserét :-)

Előzmény: tütyüke (136841)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136843

A CM tényleg szutyok, a DU cuccok viszont jók.

Előzmény: Jahno (136842)
Jahno Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136842

Nekem a clean master csak lezabálta az akkut. Haver magyarázta, hogy de milyen jó és tegyem fel. Még háromszor elindítottam volna, több memória lesz a telefonban, mint gyárilag :-D No meg cacheben ott vannak a miniatűrök, a Google térkép és csomó dolog, amit használok és miniatűrökat pld. rögtön nekilát legenerálni a telefon, így ugyanott vagyunk és a proci is csak izzad miatt. Én ezeket a varázscuccokat nem mindig értettem, biztos csinál hasznosat? Pár telefonon poénból elindítottam, alapesetben vagy kárt csinált, vagy semmi hasznosat.

Előzmény: tütyüke (136841)
tütyüke Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136841

Cache törlése. 

Mondjuk a Clean Master is jó de van ezer másik is erre a célra. 

Előzmény: DMA (136820)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136840

Csak hogy biztosan egyről beszéljünk: f8 -> menü -> repair your computer, bejelentkezek és command prompt

Te erre gondolsz? Mert ezt nem én telepítettem, hacsak nem valamelyik microsoftos cucc hozta magával utólag, anélkül, hogy tudtam volna róla.

Előzmény: didyman (136839)
didyman Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136839

Két dologról van szó. Az F8 menü elérhető minden Win alól, ami hiányzik belőle, az az EBD, vagyis a rendszermagtól független parancssor. Ezt lehet külön hozzáadni.

Előzmény: Törölt nick (136838)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136838

Bocs, lehet, hogy szenilis vagyok, ezt olvastam valahol... és az a valahol mégis a másik topik lehetett. :((

Ettől kezdve csak azt nem értem, hogy nálam hogy a fenébe került fel, emlékeim szerint külön kérés nélkül. 

XP-ből professional verzióm van, win7 már csak home és egyikre sem tettem fel semmi extrát.

Na mindegy, ennek utánanézek valahol. Rövidesen végleg celadom, hogy linuxom legyen win helyett és akkor újrahúzom a rendszert.

Előzmény: didyman (136837)
didyman Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136837

Mert amíg nem telepíted, nincsen EBD, csak a telepítőlemezen.

Előzmény: Törölt nick (136836)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 136836

Kíváncsiság: boot elején nyomott F8-cal elérhető menüről hányan hallottatok már?

Ki az, aki nem?

Win7 topikban senki sem reagált, engem meg zavar, hogy miért javasolják a legtöbb fórumon(külföldi) a helyreállító műveletekhez kapásból, hogy  bootolj a telepítő dvd-ről... mintha ez a lehetőség a múlt homályába veszett volna.

Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136829

"Anyagmozgatásra" (is...) android-on a MyPhoneExplorer-t használom.

Intelligens, ügyes kis progi.

Előzmény: Zolcsi Baba (136828)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136828

Telepítsd az ingyenes DU Speed Booster-t. Az egyik modulja júzerfrendli módon minden app-ot átpakol az SD-re.

Ájlájkit.

Előzmény: DMA (136822)
DMA Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136827

Köszi, ez egy jó cikk :-)

Szívem szerint meghagynám az appoknak a teljes belső flash-t, és a külső SD-n lenne minden más. Na tanulmányozom...

Előzmény: Garfield007 (136826)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136826

Valamit nem értek, de ha ez a verzió, akkor ezt tenném:

http://logout.hu/bejegyzes/lacics25/wayteq_xtab-9_lehet_hogy_megis_mukodik.html

Előzmény: DMA (136822)
kp6262 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136825

Köszi, kipróbáltam az unsigned-ellenőrzés letiltásával telepíteni a leírás alapján. W10 alatt kicsit mások voltak a lépések, mint a leírásban szereplő W8 alatt, de ez most mindegy (egyébként még a végleges W10 és a W10 Technical Preview között is jelentős különbség van ebből a szempontból). Sajnos továbbra is a netre való fellépés utolsó lépésénél hal meg a dolog, tehát továbbra sem működik. De egyébként nekem a driver telepítése során eleve sem jelent meg semmiféle üzenet arról, hogy az adott driverrel probléma lenne, tehát nem feltétlenül gondolom, hogy a W10-nek gondja lenne vele, és bizonyos komponenseit nem telepítené.

Előzmény: Zolcsi Baba (136814)
DMA Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136824

4.2.2 android verzió, 3.0.6 kernelverzió.

Előzmény: arlo (136823)
arlo Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136823

Melyik android van rajta?

DMA Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136822

Hülyén állok itt...

Azt írja Belső tárhely: 0.98GB szabad ebből 170MB

nand flash: 5,6GB szabad ebből 5.1 GB

általam betett kártya: 14.6GB ebből szabad: 14.3GB

Hol a RAM? Én azt hittem az 1GB az a RAM. Vagy erről nem is emlékezik meg? Hogyan tudnék egy konzolt fakasztani ezen?

A gyári appok több mint 600MB-ot megettek az alap 1GB-ból, szóval mozgástér nincs :-(

Ehh, raknék rá egy win10-et ha rámenne.

Előzmény: Jahno (136821)
Jahno Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136821

Akkor nem az SDre tette át, hanem az eddig meglévő 4.8 gigányi "üres" helyre, mert az háttértár. Operatív RAM/ROM/hátteret ezek érdekesen kezelik, szóval nem olyan egyszerű, hogy itt üresnek látod, de valóban tele van. Nem tudom rendesen megfogalmazni, hogy miképpen és lesznek olyan proggik, meg adatok, amiket nem tudsz átteni, így a beépített 512/1 giga RAMja hamar tele lesz. Olcsó droidok rákfenéje.

DMA Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136820

Sziasztok!

Nézzétek el nekem az off-ot, de androidos topic nemigen van működő, és itt mindenhez értenek :-)

Szóval van egy Wayteq XTab 9-es tablet. 5.6GB belső memóriát ír a beállítások->tárolók alatt. Ugyanitt 4.8 GB üres van. 

De nem lehet semmit telepíteni rá, mert szerinte elfogyott a tároló terület. Tettem bele egy 16GB-os SD kártyát és tennék rá át programokat, de hiába mondja,hogy át tette, nincs rajta semmi. 

Szerintetek mi lehet a probléma?

Misland Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136819

Kompatibilitási módról már volt szó az előzményekben, ezért sem említettem külön, illetve én is nyilván először azzal próbálkoztam. Másképp el sem indul az *.exe telepítő.

Így indul, aláírással sem lenne probléma, de nem frissül az Eszközkezelőben, mindig marad az előző verzió:

Ez pedig az Eszközkezelős / tallózós *.inf telepítés eredménye:

Itt ugyan platform szerepel, lehet a szóra rosszul emlékeztem.

Lényeges, hogy az én tuneremhez újabb verziójú driver nem alkalmas, csak a fenti.

Működik más verzióval is, de azoknál kb. egy óra után akadozni kezd a vétel, mintha jelkihagyás lenne. Állomásváltástól vagy a program újraindításától megjavul, tehát más drivereket ilyen kellemetlenség árán lehet csak használni.

A Win 10 is telepít automatikusan egy verziót, az mondjuk egyáltalán nem működik. Mindentől függetlenül kipróbáltam a cikkben írtakat, de ugyanazt csinálja, nem az aláírás a gond.

Mindent összevetve, ha úgy alakul, akkor valószínűleg nem emiatt fogom tovább használni a Win7-et (elvileg rendelhetnék eBay-ről másik tunert is), hanem egyébként sem vagyok tőle elragadtatva.

Előzmény: Zolcsi Baba (136814)
didyman Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136818

Nem, soha életemben nem láttam egy tesztet sem, csak találomra böfögöm ide a sok hülyeséget.

Előzmény: Hogi Vagi (136815)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136817

A win10 az nem windows...?!  :-o

Előzmény: Hogi Vagi (136816)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136816

Van win10 topic.

Előzmény: Törölt nick (136805)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.08.17 -1 0 136815

....az i3-mal versenyeznek, nem az i5-tel, az i7-et meg messze alulmúlják...

Bocs, de láttál már benchmark tesztet procikról? i3-ban van sokkal gyorsabb, mint i7 vagy i5.

Előzmény: didyman (136779)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136814

kp6262, te is olvasd el légy szíves!

http://www.webmaster442.hu/alairatlan-driver-telepitese/

Ilyetén módon telepítettem fel win 8/8.1/10 alá (az újraindítás után természetesen!) a Linksys Wireless Music Bridge-emet (amivel nyomatom a zenehallgatást a pc-ről az erősítőre), amelyikhez az utolsó driver az SP1 NÉLKÜLI Vista-hoz, az exe-k pedig XP SP2-höz készültek... :D

Javaslom, hogy minden exe kompatibilitási módját állítsátok be indítás előtt az utolsó működő módra (xp/vista/7); ha inf-ből telepítettek valamit a hdwwiz.exe-vel, akkor sem árt a hozzá tartozó exe-knél beállítani a kompatibilitási módot...

Előzmény: Misland (136813)
Misland Creative Commons License 2015.08.17 0 0 136813

Vista és Win7 drivert általában nem fogad el a Win 8 és 10, legalábbis nekem még nem sikerült, nyomtatóval sem.

Win10-re Win8 drivereket kell keresni.

Például van egy (sőt duplatuneres alkalmazás érdekében kettő is) IT9135 DVB-T USB tunerem, amihez ugyan létezik Win8 driver, működik is, egy kis problémával. Ennek az az oka, hogy az IT9135-ből legalább kétféle altípus van, én pont a másikat fogtam ki.

A problémamentes driverből viszont csak Win7-es van, tehát itt megáll a tudomány. Ha ezt bármilyen válogatott módon próbálom ráerőszakolni a Win 10-re (akár úgyis, hogy Win 7 alól kimentettem a szükséges .inf .cat .sys fájlokat), a Win 10 visszadumál nekem, hogy nem egyezik az architektúra.

Noha mindkettő 64 bit mellesleg.

(A driver alapból .exe, amit nem tudtam kicsomagolni, ezért próbálkoztam külön a fájlok átvitelével.)

Előzmény: kp6262 (136790)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136812

Okozni? Például az, hogy a programod nagyjából XP-re íródott, a win7 még felülről kompatibilis volt a megfelelő XP-s API-val, a win10 már nem az. (mondom: PÉLDÁUL - még ezer más oka lehet, mielőtt még valaki...)

Előzmény: kp6262 (136810)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136811

"néha .. használom"

"Igazából van még pár kerülőút, szóval nem is konkrétan a nethozzáférés a fő problémám"

Hát mi a problémád ?

Használd az egyik alternatív utat és vegyél be egy idegnyugtatót is..  :D

Előzmény: kp6262 (136809)
kp6262 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136810

Köszi szépen a részletes leírást és a segítséget, de egyelőre arra lennék kíváncsi, mi okozhatja, hogy a jelenlegi formájában nem működik. Persze nem konkrét tippeket várok, hiszen a W10 forráskódjába egyikünk se lát bele, de úgy nagyjából mégis. Mi szokott lenni az a tipikus dolog, ami miatt nem meg az ilyesmi egy újabb rendszerben? Már ha van ilyen "tipikus" dolog.

Előzmény: Törölt nick (136807)
kp6262 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136809

Nem működik sajnos.

Előzmény: Doky586 (136808)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136808

Hátha a régi trükkök a legjobbak: uninstall, majd reinstall..? (suite)

Előzmény: kp6262 (136806)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136807

Utolsó tipp: windows 7-re (sajnos csak a professional és drágább verziókra :( ) volt/van olyan, hogy XP mode.

Ez gyakorlatilag egy ingyenesen letölthető virtuális gép, ami XP-t futtat. Hátha van ilyen... vagy ha maradt legális/működő XP telepítőd, esetleg felrakni egy virtualbox-ot, abba egy XP-t és úgy kipróbálni.

Rosszabb esetben virtualbox-ba egy linuxot (pl. ubuntu), bele wine-t (ez egy windows emulátor, amihez nem kell windows) és abban kipróbálni. Úgy emlékszem, maga a Nokia Suite nekem működött wine alatt, de hogy az a funkciója, amit te szeretnél, mit szól hozzá... (vannak kétségeim - már csak azért is, mert virtuális gépben másik, emulátort/virtualizált rendszert indítani eléggé kétesélyes)

Előzmény: kp6262 (136806)
kp6262 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136806

Kipróbáltam, de sajnos azzal is ugyanez van.

Előzmény: Törölt nick (136805)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136805

Win10-ben már nincs "Compatibility mode"?

Ha még van benne, megpróbálnék az .exe-kre beállítani XP kompatibilis módot, hátha...

Jahno Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136804

Röviden? Hülyeség, de már lusta vagyok magyarázni, mert ez azt jelentené, hogy nem változik az OS.

Előzmény: kp6262 (136802)
Jahno Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136803

Csak hétfőn  felejtsem el betenni a képernyőképet.... 2012-es vasra beszólt a HP asszisztens, hogy esetleg keressem fel a képviseletet, mert érdemes.

Előzmény: didyman (136800)
kp6262 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136802

A Microsofttól várnám el, hogy egy újabb operációs rendszere képes legyen minden olyan alkalmazás maradéktalan futtatására, amire az előző release képes volt. És ez független a konkrét telefontól/alkalmazástól.

A Symbian valóban nem volt egy sikertörténet, maga a rendszer ugyanakkor robosztus és rugalmas volt, én mindig is szerettem. A támogatás hanyatlása valóban a M$-penetráció után kezdődött: amikor megvettem, azt ígérték, hogy a gyári Symbian-os offline térképek korlátlan ideig frissíthetők lesznek. Aztán amint kijött a HERE maps, a Symbian-térképek frissíthetősége megszűnt. Mehet az ember Lumiát venni.

Előzmény: Doky586 (136799)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136801

Természetesen a garanciaidőt betartják. Ha garanciaidőn belül van akkor visszaviheti és szervizelik.. :)

Előzmény: didyman (136800)
didyman Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136800

Ez nem úgy megy, hogy megvesszük a márkanevet, és akkortól fogva szarunk a régi dolgokra. A terméktámogatási ciklusnak ettől függetlenül van értelmezési tartománya.

Előzmény: Doky586 (136799)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136799

"Szerintem elvárható lenne az"

Kitől várnád el???  A Nokia már NEM gyárt telefonokat, ezen üzletága megszűnt...

Az M$ viszont inkább ellenérdekelt abban hogy a régi Nokia telefonok működjenek..

Előzmény: kp6262 (136797)
Misland Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136798

Viszont ott van az is, hogy kikapcsolható a védelem, csak eltarthat egy hétig is, míg a rendszer tudomásul veszi.

Előzmény: Ariel_500 (136794)
kp6262 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136797

Sajnos Run as administrator-ral is ugyanez a helyzet. Van arra ötletetek, hogy mi okozhatja a problémát?

Köszi Doky, a BT jó ötlet. Igazából van még pár kerülőút, szóval nem is konkrétan a nethozzáférés a fő problémám, hanem hogy nem értem, mi lehet a gond. Szerintem elvárható lenne az ilyen jellegű backward compatibility, nem tudom, a W10 melyik komponensével ütközhet a PC suite. A Telenor-os USB-stickem simán megy, azzal van net W10 alatt is.

Előzmény: tütyüke (136796)
tütyüke Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136796

Vagy rendszergazda módban indítani a suite-tot, hátha... 

Előzmény: Doky586 (136795)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136795

Csak azt tudom javasolni hogy drótoskapcsolat helyett térj át bluetooth -ra, ahhoz nem kell extra driver, se suite. Igaz így a max sebesség 1Mbps-re korlátozódik, és kézzel kell hozzáadni a BT modemet az OS-ben.

Ariel_500 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136794

Okosabb nem lettem, sőőőt,

nem is jelzi a mai laptopos kapcsolódásomat, a legutolsó próbálkozás július 31. pedig azóta szórakozok vele időnként. Kaptam is az emileket hogy valaki babrálja a fiókomat, mármint én :)

Ami különbség az a Firefox verziója, legalább is mást nem jelez, de nyilván nem ez volt az ok.

Előzmény: Misland (136789)
didyman Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136793

Ezt most nem értem. Pontosan mit fog meg? Mi kevés? Az Intelt azért említem, mert tudom, hogy jó. Az IGP-je is. A régi, 855-945 vonalat el kell felejteni, de a G45-öt is bátran, nincs köze hozzá a mai IGP-knek. A legkisebb i3-as IGP-jével pár évvel ezelőtti játékok bőven játszhatóak, pár évnél régebbiekkel minden maximumon beállítással. Full HD dolgokat csípőből csinál, és képes GPGPU-ként hatékonyan támogatni. És nem fog semmit. Hogyan fogna? A RAM frekijével ugyanúgy skálázódik felfelé, igaz, az eltérés minimális. Az 1333 MHz-et sem értem: 2400-on stabil még az Intel.

Előzmény: kürtök (136792)
kürtök Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136792

Az ütős vga most sem szempont, legyen egy működőképes gép, vga külön meg majd kerül bele. Ha a proci annyival olcsóbb lenne, akkor arra költeném, ha nem, akkor is mindenképpen ssd, a vga meg majd jön. De arról te is tudsz, hogy lehet jó proci meg sok ram a gépben, ha az integrált vga a maga kevés valszeg 1333 mhz-es ramjával fogja a gépet.

Előzmény: didyman (136779)
kürtök Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136791

Igen, itt is 300 eurónál indul, nekem is gyanús, mert az ebay-en mennek ilyen átverések. Ránézek az eladó értékeléseire, ha első ízban van itt, nem veszem meg tőle. Ráadásul 4x 4 giga. Hogy is szokják mondani? Túl szép...

Előzmény: Hehe164 (136778)
kp6262 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136790

Sziasztok!

Talán nem feltétlenül Windows-os kérdés, de hátha... Szóval van egy régi Symbian-os Nokiám, néha ezt használom netezésre USB-tethering segítségével. XP és Windows 7 alatt tökéletesen működött. Most Windows 10 alatt nem tud fellépni a netre, pedig a Nokia PC Suite és a Nokia Connectivity Cable Driver is fel van telepítve ugyanúgy, mint a korábbi rendszereken. Már az Opening port fázis is sokáig tart, a Verifying username and password-ból pedig nem lép tovább. Szerintetek? Egyszerűen nem kompatibilis a driver a W10-zel? Pedig elvárható lenne, ha a korábbi rendszerekkel működött. Vagy más lehet a gond?

Misland Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136789

Nézd meg a legutóbbi tevékenységek listáját, hátha abból kiderül valami, illetve ezt a cikket is érdemes elolvasni:

https://support.google.com/mail/answer/45938?hl=hu

Előzmény: Ariel_500 (136788)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136788

Azért az érdekelne, honnan tudja a gmail hogy másik készülékröl csatlakozom fel

Ugyanaz az XP és benne az Outlook. Webesen meg beenged, akkor mire ez az állitólagos biztonság?

Valamit csak kiolvas a levelezőböl hogy másik gép

Előzmény: Ariel_500 (136787)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 136787

Most már igen! :))

Köszönöm!

Le is szaladtak a levelek a laptopra azonnal

Jól eldugták, mert kóboroltam rendesen a gmail-google segítság oldalain és nem sikerült

Előzmény: smith (136786)
smith Creative Commons License 2015.08.15 0 0 136786
Előzmény: Ariel_500 (136784)
Jahno Creative Commons License 2015.08.15 0 0 136785

"Ha nálam volt nem lehetett beállitani, otthon tőle működik"

Router tűzfal. Más nem nagyon változik, mindig ki kell kapcsolni az ilyen szarokat. Vagy valami más.

Előzmény: Ariel_500 (136784)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 136784

Hidd el minden jól van beállitva

Összenéztem az asztali géppel nem egyszer a beállitásokat

Ha weben be tudok lépni akkor jelszó és user jó, portokat meg automatice beállitja az Outlook, a kiszolgáló biztonságos is be van pipálva

Authentication failed

De ugyanez volt a haver gépével is

Ha nálam volt nem lehetett beállitani, otthon tőle működik

Előzmény: Jahno (136781)
Jahno Creative Commons License 2015.08.15 0 0 136783

I7 asztali? Modernet, vagy használtat szeretnénk? Játszani egy jobb VGA már majdnem leverte a keretet. Az meg a másik kevésbé logikus gondolkozás, hogy valaki megvesz egy elég drága i7est, és fél év múlva megunja, majd rohan az apróra olcsón eladni mi meg pont kifogjuk és megnyerjük. 1155ös foglalatos alap i5 is bőven 60-80ezer pénz, kiépítéstől függően, de még VGA meg okosság nem sok van benne, pláne nem SSD. Szóval, valaki össze tudja foglalni mit akarunk?

Előzmény: homár hümér (136767)
Jahno Creative Commons License 2015.08.15 0 0 136782

"Valaki nemrég azt mondta, hogy egy amd is tudja azt amit egy intel. Ez ugyan soha nem volt így, de egy kérdést megér."

Szerintem ne menjünk bele, mert azért a dupla Opteronok, hát na. Ne keverjük ide.

Előzmény: kürtök (136775)
Jahno Creative Commons License 2015.08.15 0 0 136781

Huh, kicsit zavaros, UPC-t hagyjuk ki, ha engedélyezve van, akkor felhasználói név/jelszó kell, azonosítási hiba esetén valamelyik nem jó.

Előzmény: Ariel_500 (136780)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 136780

Jó napot!

Mit tárol hol tárol, mit kérdez le az aszatli gépemröl a gmail?

Bármikor ujratelepitettem, vagy ghostoltam, beállitás után az Outlook simán lekéri a leveleimet

Ugynez laptopon nem megy, azonosítási hibát ir ki. Rádugtam auyganazt a vezetéket a modemböl, hogy hátha a helyi ip , de nem

Webes felületen be tudook lépni, Outlookbol nem

Ir valami kettős ellenőrzésröl, de nem nagyon értem. Elöször is miért adnám meg a tel.számomat, lehet hogy csak vezetékesem van, vagy egyáltalán nincs is telefonom

Nincs más út?

Hasonló marhaságba belefutottam már az UPC oldalán is, hogy az azonositáshoz nem elég az ügyfélszám, név , cím, anyja neve, hanem a városi vonal is kell

Mondtam nekik nincs, aztán megoldódott

didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136779

Valamit keversz. Az i3 nem korszakot jelöl, nem generáció, hanem egy generáción belüli kategória. És egyáltalán nem alsóház, az Intelnél a Celeron és a Pentium G. A hordozható platformot hagyjuk, az más kicsit. De alapvetően nem javíthatatlan, sok hibáját lehet javítani, csak éppen drágább, lassúbb és nehezebben bővíthető, mint egy asztali.

Eddig nem volt szempont az ütős VGA, hanem egy i7 helyett kerestél valami hasonlót, kiemelve, hogy a gyerek nem fog ezen játszani. Akkor most már tudod, hogy mire van szükség? :-) AMD APU-t akkor érdemes venni, ha kell egy középkat CPU és egy normális VGA, valószínűleg olcsóbban, mint külön megvéve. De ezek a procik önmagukban az i3-mal versenyeznek, nem az i5-tel, az i7-et meg messze alulmúlják. Mindezt némileg magasabb fogyasztással. 

Hehe164 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136778

"most látom az ebayen az új i7-et dobozban, 163 euróért"

Ez az a processzor amit csak láthatsz.

Itthon a legóccób i7 100 000 körül van.

Hehe164 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136777

"Perpill az i3 olcsóbb."

No ez viszont nem szép. Te is tudod miért.

Előzmény: didyman (136774)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136776

A Kaveri architektúra elsősorban nem a játékoknál hoz előrelépést.

"

• GPU C++ Compute
  • Felhasználói módú ütemezés
  • Egységes címtér a CPU és a GPU között
  • Egységes virtuális memória a CPU és a GPU között
  • Teljesen koherensen megosztott memória a CPU és a GPU között
  • GPU compute kontextusváltás

" hogy csak a cikkből idézzek.

A régi Prohardver teszt lobogtatása ezen nem változtat, ahol egyébként azt is leírják hogy miért nem elég gyors az első verzió. Azóta a kapható lapkák magórajele 1Ghz-el nőtt.

kürtök Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136775

Asszonykám két éve vette a szerencsétlen lenovoját, az i3 már akkor raktári maradék volt. Arra gondoltam, hogy ha nem kell ütős proci, mit lehetne intel helyett venni, hogy maradjon keret egy jó vga kártyára, legyen benne ssd, stb. De most látom az ebayen az új i7-et dobozban, 163 euróért. Valaki nemrég azt mondta, hogy egy amd is tudja azt amit egy intel. Ez ugyan soha nem volt így, de egy kérdést megér.

Nem azért beszéltem le a nebulót a laptopról, mert a pc olcsóbb, hanem ha a pc-ben behal valami, lehúzom rádugom, driverfelpakolás és működik. És nem utolsó sorban bővíthető. A lapitopin minden integrált, ha elszáll vmi, kuka. A legutóbbi ezért repült, pontosabban fillérekért megvették alkatrésznek. Újonnan nem volt fillérekért. A laptop akkor kell, ha a munka megköveteli hogy veled legyen. A nappaliba csak villogni, hogy bibí nekem erre is fussa, meg nem fizetek annyi villanyszámlát. Ha behal, akkor meg hetekig nincs gép, se net, se tököm, csak az anyázás. Ráadásul szinte mindenki csak akkor veszi észre, hogy kellett volna használni az aksit, amikor egy éves korában már fél órát se bír ki... Na ja.

didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136774

i5+? Ne viccelj. http://prohardver.hu/teszt/amd_kaveri_apu_teszt_review/osszegzes.html

Perpill az i3 olcsóbb. Az IGP-t ugyan mi és mire használja? Böngészés során az Intel HD4400/4600 is több, mint elegendő gyorsítást kínál.

Előzmény: Hehe164 (136773)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136773

Az összesített számítási teljesítmény/ár arány az érv. (Az IGP nem csak IGP)

Amúgy a Kaveri inkább i5+ szint.

Ennyiért mutass hasonló teljesítményű Intelt.

Előzmény: didyman (136772)
didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136772

Nem akarok nagyon vitát indítani, de CPU tekintetében az A10 az i3-mal tud partiban lenni, helyenként i5-tel. Ha a gyermek XBoxon játszik, nincs értelme az IGP-t érvként említeni.

Előzmény: Hehe164 (136771)
Hehe164 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136771

AMD A10-7850K

Előzmény: kürtök (136759)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136770

Ja, 11018-as beiras win7-ben, valami apple-s kombinalas.

Előzmény: Jahno (136765)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136769

uzentgettek.

sic.

Előzmény: homár hümér (136768)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136768

Szerintem olvasd el, valami bonyolult, hosszu beiras. Reggebben volt, csak most reklamalt.

Csak furcsalltam, hogy uzengetek egymasnak, gondoltam, ha most itt vagy, rakerdezek. :-))

Előzmény: Jahno (136765)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136767

Szerintem azt irta, hogy a laptoprol mar lebeszelte a fiat, asztaliban gondolkodik, mert az olcsobb.

Előzmény: Jahno (136762)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136766

Akkor mar en is beszallok:

uzleti erzek ON:

Kedves didyman, a megoldas egyszeru.

Fogsz egy amd-t, rairod, hogy i7-hez hasonlo, es eladod 150 eur-ert.

uzleti erzek OFF.

(A penz egy reszet pedig lakcim- es telefoncserere koltod...)

Előzmény: didyman (136761)
Jahno Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136765

Szoktam én járni mindenfelé, de mi a kérdés?

Előzmény: homár hümér (136764)
homár hümér Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136764

Figyelem, figyelem! Jahno nevu nicknek par hete win7-es topicban felhivasa erkezett Hogi Vagi nicktol, es ma megsurgette.

(Tudnam miert en vagyok a postas, es ha ok ketten akarnak valamit egymastol, miert nem teszik meg... Lehet, hogy direkt nem latogatjak egymas alforumjait?

Mindegy, a mai hangulatomba belefert a postassag is...)

smith Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136763

Két diszket még tök egyszerű.

Kiszeded az ODD fiókot, annak a helyére megy az SSD, esetleg helycserézik a HDD eredeti helyére, ha hisztis a bios a bootra, vagy minden marad a helyén, de mSATA csatin beletolsz egy SSD-t, arra a rendszer, a vinyón meg adatok, és még az optikád is megmaradt belül.

Előzmény: Törölt nick (136743)
Jahno Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136762

150 Euróért kapsz egy kisebb használt gépet. 300 Eur körül még tán használtan sem kapsz i7es noteszt csak mondjuk egy jobb i5-öst, szóval helyre kellene tenni az igényeket és a pénzügyi lehetőségeket is, mert árban a minimum használható szint alá mentél, igényen meg vernéd a lehetőségek tetejét. AMD felejtsd el.

didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136761

..Ja, AMD-t felejtsd el, kanyarban sincs egy i7-tel. Ami a közelébe tud merészkedni, és még használhatóbb VGA-ja van, az meg az i7-től árban sincs már messze.

Előzmény: didyman (136760)
didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136760

150 EU? Az nudli. Procit nem kapni ennyiért i7-est. Amúgy elég az i5 is bőven, valami tökös VGA-val. De itt olyan 5-600 EU-ról van szó eddig.

kürtök Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136759

Üdv minden topiklakónak. 

Nos, a Fiamnak igénye lenne egy számítógépre, a laptopról már lebszéltem, de most akkor ugyi kézbe kék venni a dolgot. Egy intel I7 procival egy kategóriába tartozó processzorra gondoltam, mert ugye az intel ezen tagja 300 euró vagy több. Az AMD lényeges változáson ment állítólag keresztül, én anno fáztam tőle, de az még pentium koromban volt. Ti mit javasolnátok? Az aprólék a 14-et tapossa, játszani jórészt xboxon szokott, szóval ha 150 euró magasságában lenne ötletetek azt szívesen venném. Előre is köszönet.

didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136758

Ne izéljen, nekem nincs bekacsólva, oszt mégis keres. Csak szól, hogy gyorsabb lenne indexekkel. Engem meg nem érdekel, mert így is gyors.

Előzmény: Jahno (136757)
Jahno Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136757

Nem, de szerintem a win sem, mert nekem időnként közli erre-arra, hogy előbb be kellene kapcsolni az indexelést. Amúgy nálam a hibernálás is engedélyezve ven, SD kártyáról ide-oda sokkal több anyagot másolgatok, mint az a néhai 8 gigás file kiírása.

Előzmény: didyman (136756)
didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136756

Baze, Win ugyanúgy keres indexelés nélkül is. Outlook tán nem?

Előzmény: Jahno (136754)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136755

De, itt pontosan ez a lényeg, mert a kérdés erről szólt.

2-8 tera adattárolásnál nem szopatjuk magunkat és másokat is, hogy még az SSD-n is tartunk adatot.

Az általad említett ultravékony kategóriában az SSD az egyetlen jó megoldás, mert pl. az akkud is ultravékony és még lehetne sorolni, ott tárolhatod együtt is a dolgaid, de még egészségesebb ha van mellé egy külső tárad.

Az átlag laposnál meg kihajítod az optikát és bedugsz egy vinyót, itt is lehetőség szerint nem kevered a data és programs könyvtárakat mert saját magad szopatod, természetesen ez mindenkinek a szivejoga.

Jelen pillanatban is több mint 20 tera cuccunk van SSD-ken, nem ellene beszélek, de nálunk megvan szalagon is a mentés... Ja, és átlag polgár a bekerülési költségét sem szeretné ennek hallani.

Szóval, az a jó ha megszokod.

Előzmény: Törölt nick (136750)
Jahno Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136754

Jó, de ha kikapcsolom az indexelést, akkor miképpen tudok keresni? Az nekem Outlookban mondjuk nem árt.

Előzmény: didyman (136753)
didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136753

Jó, de maga sosevót normális, meg kevés sört iszik, nem csoda.

Előzmény: Jahno (136752)
Jahno Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136752

Jelentem nálam az indexelés is be van kapcsolva és minden azon van. Egy havrerom szopolik olyanokkal, hogy időnként belassul, akkor lementi, törli, visszarakja. Én biztos nem csinálnám :-D

didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136751

Lehet mást is, de ha fajlagosan drága, akkor értelemszerűen nem veszel belőle marhanagyot, amire felfér a film, kép, zene, miegyéb, hanem arra jó a lassú HDD is, ami meg picsaolcsó. És akkor a gyorsasága miatt vett SSD-re meg a rendszer.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136750

Nem a 8T a lényeg, hanem, hogy  lépten-nyomon azt látom, SSD-re csak rendszert.

Mindegy... már megszoktam... :D

Előzmény: Garfield007 (136748)
didyman Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136749

Miért ilyen negatív? .-D

Előzmény: Garfield007 (136748)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136748

8 tera ultravékony notiban. Igen.

Előzmény: Törölt nick (136741)
Jahno Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136747

Beszállok én is kötekedni, mert ebből már csak az lesz :-D

Szóval. Ha nem kell nekem nagy biztonság, csak egyszerű, csendes, nagy háttértár a noteszbe, akkor? Na? Na? Naaaaaa? Naugye :-D

Előzmény: Zolcsi Baba (136742)
Jahno Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136746

Létezik 2 vinyós notebook, bár hordozni sok embernek elég a 60-240 gigás háttér. Ízlés kérdése, kár ezt feszegetni, mert max. az lesz a megmondás, hogy a 2 vinyós notebook nagyobb és ezért szar. Valamit valamiért, sima noteszben a +vinyó mehet az optikai meghajtó helyére is és kész.

B Pali Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136745

Nem kell ebbe belegondolni. Ha a kérdező nem közli, defaultban asztali gépre gondolok, nem notira.

Jahno Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136744

Beleteszem külős keretbe eSATÁval. Nyilván nem kell megoldani, mert nem ultravékony noteszbe való, bár biztos vannak olyan vérkretének akik 8 órás akkuidővel, könnyű notin strandra akarják vinni az internetet, de szerintünk fasság.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136743

Arra céloztam, hogy rendszer+programok ssd-n, adatok meg hdd-n.

Rengeteg helyen látom, hogy ezt javasolják a kedves felhasználóknak, ugyanakkor abba viszonylag kevesen gondolnak bele, hogy manapság inkább a notebook a divat, amibe nem egyszerű két diszket belerakni.

Előzmény: Zolcsi Baba (136742)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136742

Notebook-ról üzemeltetnéd a NASA adatbázisát...??!
Nagy biztonsághoz, nagy háttértárhoz nagy vas dukál, nem játékszer/noti...

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136741

És notebookban ezt hogy oldod meg? Különösen az "ultravékony" gépek esetében?

Előzmény: Garfield007 (136739)
gepesz Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136740
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136739

SSD rendszernek, alap programoknak, ekkora adatmennyiségnél meg RAID-ben vinyókkal megoldani.

Előzmény: -Smiley- (136736)
Jahno Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136738

SSDnek hívják, van belőle 16 terás is, de mezei júzert nem láttam még 500 gigásnál nagyobbat venni, elvégre az is 100ezer pénz volt nem túl rég. 2-8 terát meg össze kell fogni, de szeritnem gondold újra, hogy valóban érdemes-e.

Misland Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136737

Ez érdekes kérdés, SSD természetesen létezik, vagy SSHD hibrid merevlemez is, de csak nézd meg az SSD árakat és nem akarsz már terás SSD-t vásárolni.

120 GB SSD beszerzése még gazdaságosnak mondható, vagy akinek megéri, lehet feljebb is menni.

-Smiley- Creative Commons License 2015.08.14 0 0 136736

Létezik-e olyan merevlemez ami nem ilyen forgólemezes tehcnológiát hanem chipeset használ (mint pl egy memória kártya)

Ezek mennyire megbízhatók, milyet ajánlotok? 

Kb 2-8 terrás kellene. 

Istee1234 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136735

Köszi!

Előzmény: B Pali (136734)
B Pali Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136734

Rövid leszek: nem.

Előzmény: Istee1234 (136733)
Istee1234 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136733

Sziasztok!

Egy rém egyszerű kérdésem lenne, remélem még most jönne rá válasz: Elindítottam  a lemeztöredezettség-mentesítőt, a win sajátját, rohadt  lassan megy. Arra lennék kíváncsi, ha én most megszakítom a folyamatot (mert reggel korán kelek, nem bírok már várni) akkor nem lesz gond? Nem teszek kárt az eddigi (kb 2.5 órányi szöszölésében?) Köszi

gepesz Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136732

Most végeztem. Fura. Mást egyenlőre nem tudok mondani. Amit kell azt megtaláltam.

Van ezeknek agykurkászuk is. Amikor kezdtem unni, kiírta, hogy lazítson. :-))

Látom sikeresen össze is vesztetek.

Azt hittem több segítség kell, de nem.

Mér egyszer köszönöm a linket. A veszekedőknek pedig üzenem, hogy nem sikerült átbaszni, mert egy szót sem értek a vitából. :-))

Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136731

Bagoly mondja...  :9P

Előzmény: Doky586 (136730)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.13 -1 0 136730

Szerintem ne égessétek le magatokat tovább..

Gavriel again Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136729

Tévedés. Letöltött képfileból nem sikerült megcsinálni az installálás a taskbaról indítva (amikor már engedélyezte) mindenféle külön kérés nélkül felment a 10-es. Csak az volt a gond, hogy két napig jött le igaz meglehetett szakítani mert gépindítás után ott folytatta ahol megszakadt. Amikor befejezte csak indítani kellett a frissítést 10-re.

Előzmény: Doky586 (136719)
Misland Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136728

Az meg szerintem magától értetődő, hogy csak a bootolhatóságról szólt az egész, ha nem is említettem külön, miután adja magát.

Előzmény: Misland (136727)
Misland Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136727

Ennek semmi köze ahhoz, hogy amúgy nem nagyon bírom a búrádat, a Prohardveren is tanúsított trollkodásod miatt, tehát itt csak tisztán szakmai érvekről volt szó.

Arról viszont nem tehetek, hogy egy régebbi kísérletem, még évekkel ezelőtt valamivel megtévesztett. Azóta változott a helyzet, ezt már nehéz lenne megfejteni, hogy mi volt az ok.

Előzmény: Doky586 (136726)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136726

Azt nem bírtam kivenni mi a mondanivalód csak azt hogy kötözködni akarsz..

Ha szerinted a virtuális lemezről pendrivera másolt filelok közül nem tudja elindítani a frissítéshez a setup.exe-t akkor tévedsz...

Előzmény: Misland (136724)
Misland Creative Commons License 2015.08.13 0 0 136725

Illetve kénytelen vagyok helyesbíteni, valami átvert engem, amikor egyszer próbáltam, nem működött FAT32-vel. Ezt én annak tudtam be, hogy más az indítókód, oda van írva az MSDOS stb.

Viszont ennél, amit most formáztam, lejjebb szerepel a bootmgr neve is, sőt még működik is, most próbáltam ki.

Tehát akkor lehet FAT32-re is formázni.

Előzmény: Misland (136724)
Misland Creative Commons License 2015.08.13