Keresés

Részletes keresés

zajza Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13234

Ez én is kinéztem magamnak még pár hónapja, de aztán megdöbbentem hogy milyen szép lett...:D

Előzmény: Törölt nick (13231)
vandork Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13233

Olyan vagyok mint egy dzsin: ha tudok segíteni, akkor jövök:))

A sármelléki repülőgépfedezékek ún. AU-11 típusuúak, Kunmadarason van abból is, meg az AU-13-asból is, meg az AU-16 (II.) is. A hangárok ajtajain két szám volt: a gép oldalszáma és a hangár száma. A számokat tartalmazó téglalapok fölött további egy-egy téglalap, melybe bele lehetett festeni a "Kiváló repülőgép", ill. a "kiváló fedezék" emblémát! További részletek a Szovjet reptér ritkai múzeumban és a Légierő társbérletben könyvekben:) http://www.soviet-airforce.com/

Lásd alábbi fotók (Tököl, AU-11 fedezék)

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13217)
D-peti Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13232

Mint ahogy Ridley4Lev is leírta, Kecskeméttől keletre van, 1-2 km-re az alsószéktói laktanyától. Az 1800-as évektől használták lőtérként, lőszerraktárként is üzemelt, 2002-ben fegyver- és lőszer mentesítették a területet, de manapság is bukkannak elő lőszerek. Ha szükséged lenne még több információra a lőtérrel vagy a kecskeméti szovjet objektumokkal kapcsolatban írj nyugodtan, mert otthon vagyok a témában. Készítettem egy huszonvalahány oldalas írást is a hírös városban lévő objektumokról, mely hamarosan felkerül a netre.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13218)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13224

Kunmadaras bekerült a képtáramba, az alábbi mappákba:

Kunmadaras, lérak

Kunmadaras, repülőtér

Kunmadaras, HÁP

Kunmadaras, atomtároló

Rákattíntva a nevemre látható a képgaléria oldala. 

1009 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13223

"Az utóbbi években gyönyörűen helyreállították,sajna képem nincs róla,de érdemes megnézni,és elképzelni,milyen volt mikor  még honvédek lakták."

A kivonulás után pár héttel, hivatalból voltam ott. Olyan szinten le volt pusztulva, hogy az hihetetlen. Az étterem-konyha padlóján a zsírtól nem lehetett megállni, minden tele volt patkánnyal, a szobák-irodák egy háború utánni állapotban voltak. Mindez a város közepén..

Előzmény: Törölt nick (13216)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13222

Szabadszállási lérak bázis szabadon bejárható, de sok minden nincsen ott. A város közvetlen szomszédságából indult a laktanya, annak egy kis részét hasznosították, a parkos részben volt harckocsik, páncélozott járművek vannak kiállítva. Valami emlékkert féle. A nagyobbik résszel ami az út bal oldalán van Budapest fele, nem tudom mi van. A lérak műszerkocsi állása a nagyobbik laktanyától északra színtén bejárható, de romos. 

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13221

Az a park erdő a Kadafalva melletti erdő, pont a volt reptér mellett van, a googlin a középső harmadban lehet látni a lőter "domborzati nyomait". 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13218)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13220

Ennek volt oka, hogy mi volt a többi szám rajta. Megkérdem van aki tud erre válaszólni. 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13217)
zajza Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13219

Szia!
Lehet most hülyeséget mondok, de talán lőtér??

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13218

Legegyszerubb volt loteren lovoldozni, abbol sok van.A gond csak ott van, hogyha eleslöveszet volt, akkor mindig le van zarva körbe egy löter, örökkel, piros gömb felhuzva.Merre van az a csalanosi erdo?

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13217

Kunmadarason pont ilyen hangarak vannak.Azt nem ertem, a nagymeretu toloajtora, amit anno villanymotorral mozgattak, ket szam van irva, de csak egy rep.gep fert be.

Előzmény: bcslaci (13209)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13216

Tisztelt Topictársak!

Először is üdvözlök mindenkit,és gratulálok mindenkinek,mert ez az egyik legizgalmasabb topic..

Látom nagyon sok néhai kaszárnyát,lőteret,repteret bejártatok,ezért talán a legjobb helyen járok,ha segítségre van szükségem a témában.

A kérésem az lenne,hogy az általatok,ismert-bejárt helyszínek közül,szerintetek melyek lennének alkalmasak 1 km-es preciziós lövészet végrehajtására.Természetesen,a megfelelő engedélyek birtokában.Lehet szellem város is,ami alkalmas 1km-es távolságra célok kihelyezésére.-Segítségeteket előre is köszönöm.

Hogy a topikohoz esetleg érdemben is hozzászóljak,ha esetlek valaki ismerős Kecskemét környékén,van ott egy csalánosi erdőnek nevezett erdőterület,ami nagyon sokáig aknazár alatt volt...esetleg valaki a szabadszállási laktanyáról,vagy a lérak bázisról?

Azért jó dolog is van,bár nagyon ritka:Győrben,a városban volt egy halálra itélt nagyon régi,-szép,de lepusztult épületeiről elhíresült objektum,a Frigyes -kaszárnya.Békebeli lovaslaktanya....

Az utóbbi években gyönyörűen helyreállították,sajna képem nincs róla,de érdemes megnézni,és elképzelni,milyen volt mikor  még honvédek lakták.

Köszönöm,üdv mindenkinek-várom a válaszokat.

PepeXVI Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13215

Hétvégén elkirándultunk az Urak asztalára. Az utolsó emelkedő kemény volt bringával, de megérte.
Elképesztően szép helyen van, kár, hogy a lomboktól nem lehet rendesen gyönyörködni a panorámában. Nagy, komoly hely lehetett anno, pezsgő élettel és csúcstechnikával.

Sajnos az épületek már eléggé szét vannak verve. Mondjuk érdekes, hogy a gazosabb helyeken még nincs levágva a szakaszfedezék tetejére menő lépcsőről a korlát, sőt, egy picit több vasajtó is van a szakaszfedezékeken, úgy látszik, az ott található több vaddisznótúrás elriasztotta a fémtolvajokat.

Az egyik vészkijáratban egy denevércsalád lakik :), valamint megtaláltuk a keramitpadlót az "O" anyag töltéséhez. A bejáratnál, az egykori őrszobában még látszik a fegyvertároló felirat az egyik ajtón. Szintén nagyon érdekes volt a 6 indítóhely földi lenyomata, világosan látszott mi hol volt. A bejutás jelenleg járművel nem lehetséges, mert sok sok betontörmeléket hordtak az egykori bejárathoz.

Már kifelé tartottunk, amikor a susnyában (nagyon nagy susnyában) megláttunk egy betonkockát. Kicsim már nem akart odamenni, de én átvágtam a dzsindzsán. Először azt hittem csak valami épület beton alapja, de mikor felmásztam rá, láttam, hogy van a tetején kémlelőnyílás. Belenéztem, hát a pöce volt. :) Aztán amikor belevilágítottam, egy béka méretű valami nagy izé megmozdult a kb. 20 centis trutyiban. Kicsit megijedtem, aztán máshová világítottam, és ott is valami(k) lebuktak a víz alá. Szóval valami emberi ököl méretű lények laktak a szennyvízben, de mik? :D

Ha kér valaki képeket, írjon privát üzit!

Üdv!

zajza Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13214

OPNI-ról tud valaki valamit, volt már ott valaki?
Meg is gyógyult? :D

zajza Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13213

Csapasd! Akkor és mostnak is jó. :)

D-peti Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13212

Találtam még egy pár szaftos képet, elküldöm majd őket e-mailben.

Előzmény: zajza (13211)
zajza Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13211

Egészséges! :D

Előzmény: D-peti (13210)
D-peti Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13210

Na Gyula, csak rá akadtam valamire! Szerintem felismered, hogy hol készült a kép :DD

Előzmény: zajza (13208)
bcslaci Creative Commons License 2012.05.29 0 0 13209

Néhány kép Sármellékről, 2007-ből:

http://gallery.site.hu/u/bcslaci/sarmellek/

zajza Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13208

Az szép lehetett, de ezek megérdezett levelek. :)
Igen, köszöntem is!
Épületekről vagy azok közelében nincs több esetleg? Érdekelne hogy nézett ki pl a bejáratnál az emlékmű.

Előzmény: hadsz (13206)
hadsz Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13207

:-))

Előzmény: charlie21 (13202)
hadsz Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13206

Egy szintén Sármelléken talált ilyen levél 2 éve személyesen lett kézbesítve Ukrajnába mintegy 20 évvel a megírása után.

Jobb később mint soha... Volt meglepetés. :)

Küldtem fotókat,megkaptad?

Előzmény: zajza (13205)
zajza Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13205
Hpasp Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13204

Igyekszünk ott lenni, manóstul.

Előzmény: gauls (13201)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13203

Meg talalnak  ott majd aknakat meg eldobalt loszereket is, az garantalt.Allitolag a 2 es metronak van vmi szervizalagutja, ami a duna alatt fut, a Kossuth Ter es a tulodlali elso megallo közt, egy bkv-s ismerösöm mondta.

Előzmény: Kaszi28 (13192)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13202

Az a Medárd napja hétvége !!

Ha akkor bunkerban jársz ,akkor 40 napig fogsz idén ilyen helyen járni!!! :-)))

Előzmény: gauls (13201)
gauls Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13201
Kedves elvtársak!

KOMAROM Monostori és csillagerod bejárása JÚNIUS 10. VASARNAP reggel 10 órakor indulna .
Aki szeretne jönni 06 20/3444540 telszamon elér.ígérem magamhoz híven jó kis túra lessz mivel 4 napja sikerült 4 órát ott eltoltenem föld alatt!

JUNIUS 10. VASARNAP Komárom de. 10 óra a
Találkozó az erőd parkolójában
10 órától 20 percet várunk aki kesne....
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13200

Köszönöm szépen. Amikor aktív élet volt itt felénk arról sokmindent meséltek az Öregek. 

De szinte senki nem tudta hogy kik is valójában csak annyit hogy szovjet alakulat 

Előzmény: hadsz (13199)
hadsz Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13199

Az Önálló Kormányzati Híradó ezred /KGB/ egyik százada állomásozott a Baglyason.

Előzmény: Törölt nick (13197)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13198

Félig OFFF

Tegnapi bringa túrám :)

Sajnos a képek csak mobillal készültek mert a gépet nem tudom magammal vinni.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13197

Bakonykutinál Inota irányában van ez a hely. Nem kell felmenni a Baglyasra hanem valahol a hegy lábánál van. A régi öregek ezt mondták. Lehet az  Inotoira gondolnak  de azt mondták hogy bakonykuti után van és nem kell átmenni inotára. A hegy lábánál van vas ajtó és rács.

Rákérdezek majd.

A csóri bunker rendszert azt tudom hogy rekultiválták meg sok dolgot a hegyen .Amúgy a Csóri bunker rendszernek mi volt  lényege?

Előzmény: hadsz (13189)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13196

Nem messze lakom boldogtól (pár km-erre).  Tavaly előtt voltam a laktanya egyik részébe bent. Őrizni nem őrzik /vagyis akkor 2 éve nem őrizte senki / viszont volt egy elég nagy kutya ház ami egy kicsit elbátortalanított,de szerencsére a gazdájával nemtalálkoztam :) ezért is nem jártam be az egészet ! Ellenben jó pár méh kaptár is volt lerakva. Amúgy ha jól tudom eladó ! Ha kérdésed van írj nyugodtan…

Előzmény: Bandi.S34 (13062)
zajza Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13195
zajza Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13194

De lehet!
Köszi!

Előzmény: hadsz (13185)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13193

Kincsesbányán én a tábor építése idején voltam.

Akkor azt mondták, hogy kiképző bázis lesz, ahol majd egymást váltják az alakulatok. Pl. jönnek lövészetre stb.

Vagyis egy-egy alkalommal max. pár hetes terminusokról volt szó. Aztán, hogy állomásoztak-e hosszabb ideig azt nem tudom.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13182)
Kaszi28 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13192

Sziasztok!

Nem hiszem, hogy tudnék csatlakozni a komáromi felfedezőkhöz, de jó szórakozást kívánok, és ajánlanék még két dolgot.

Az egyik az igmándi erőd, a másik, meg egy általam egykoron csak egy villanásnyi időre látott dolog, amikor elsuhantam mellette autóval, de nem tudtam megállni megnézni. Ha már arra jártok, szerintem megérhet egy odapillantást.

A térképen jelölt valami a 13-as út mellett van és úgy néz ki, mint valami bunker.

Tőle északnyugatra van mégegy. Eléggé valószínűtlen, hogy a szántóföld közepén legyen egy bunker, de sose lehet tudni.

Ha esetleg valaki megmondja mik ezek, még mielőtt indultok, megspórolhatjátok az odautat.

Arról a legendáról, hogy a Duna alatt megy át egy alagút az erődből, én is hallottam.

Anno, mikor sorkatona voltam, a mi erődítő századunkat odavezényelték a monostori erődbe, mert akkor kezdték ott a terep előkészítését a rekonstrukcióhoz és a látogatók előtti megnyitáshoz. Akkor több hétig laktunk az erődben puritán körülmények között és brutális munkálatokba kezdtünk. Pl. a külső és belső erőd rész közötti terület teljesen tele volt kifejlett fákkal. A nagyobbakat kivágtuk, a kisebbeket kidózeroltuk, a bokros részeket egyszerűen leégettük. A rézsűs részeken szintén fák nőttek, ahol azok ki lettek vágva és a csökök UDS-ekkel ki lettek tépve. Én UDS-el járultam hozzá a terep csinosításához.

Munkaidő után tiltott volt az erődben mászkálás (kimenő megvonásának terhe mellett), csak a kijelölt útvonalakon mozoghattunk, mert a tűzszerészek naponta több szatyor lőszert, kézigránátot, meg egyéb finomságokat szedtek össze. Ennek ellenére páran alaposan körbejártuk az erődöt és kerestük, de nem találtuk a Dunai alagutat. Ha jól emlékszem az erőd legmélyebb pontja az a rész, ahol a külső és belső erődrész között lehet átjárni. És ilyen egy hely van csak. A külső erődrészen sok helyen a falakon át befolyt a homok és több helyen bokáig jártunk benne. A hivatalos megnyitásig még többször jártam ott, korlátlanul bejárhattam az egészet, hihetetlen élmény és jópár óra.

Bocs a sztorizásárt.

(szándékosan nem kértem elnézést, mert még Volt Tüzér elmagyarázza, hogy az mit jelent)

:-)

Üdv!

Kaszi

nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13191

Az lehet, hogy csak a helikoptereké volt, mert azokat többször láttam le-fel szállni, irattáskás "nehéz tisztekkel".

Igazi repülőre nem emlékszem, de mivel akkor 20 év körül voltam, inkább a lányokat nézegettem, mint a repülőket. Aztán, most meg mégis jobban emlékszem a repülőkre, mint a lányokra!

Furcsa dolog ez az emlékezet :)

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13183)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13190

Az "én időmben" nem sok téglaépület volt. Amire emlékszem a tiszti étkezde (kéménnyel) és a legénységi barakksorok végén a WC épületek. Persze később még mást is építhettek, de arról már nem tudok

Előzmény: Törölt nick (13184)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13189

Jártam a Baglyasban is ahol elvileg a "légópince" bejárat van de nem találtam meg a rácsot. 

Milyen "légópincére" gondolsz,a hegyen levő volt szovjet objektumra /amit állítólag már rekultiváltak/,vagy a készenléti lakótelep mögötti polgári védelmi bunkerre? Ez utóbbiban az elmúlt hétvégén voltam,még nyitva van,de szemlátomást tűnnek el belőle a fémberendezések,alkatrészek,tárgyak a korábbi látogatáshoz képest.

Előzmény: Törölt nick (13184)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13188

Igen,ezek voltak ott,meg sokminden más is.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13183)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13187

7828.hsz. , 12833.hsz.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13182)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13186

Az én katonai emlékeim a szentkirályszabadjai reptérhez köthetőek.Vannak bőven... :-)

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13180)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13185

A Dunában ott nem volt erőd.Nem lehet,hogy a Duna és a Vág összefolyásánál található Öregvárra gondolsz?

Sármellék: szerintem vannak,majd utánanézek.

Előzmény: zajza (13179)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13184

Kincsesben a sok helyen tarvágás van most. Ma is jártam arra egy tégla épület áll még de az is full romos. Meg valami rampát találtam ott megálltam kicsit felfrissülni és mentem tovább.

Rengeteg elágazás van ami műút nem gondoltam volna hogy ekkora volt ez a katonai laktanya rész. 

Jártam a Baglyasban is ahol elvileg a "légópince" bejárat van de nem találtam meg a rácsot. 

Valamint nem mertem tovább menni mert volt egy csapat off roados akik elég keményén lődőztek valamire..

Előzmény: hadsz (13173)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13183

Ott nem csak helikopter leszallo volt kifutopalya nelkul, meg  földalatti HAP mellette?

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13172)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13182

De mi volt ott fennt Kincsesbanyan?Milyen alakulat allomasozott ott?

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13180)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13181

Én meg azt hallottam, hogy Komáromból Komáromba (a mai Komárnóba) volt alagút a Duna alatt. Persze lehet, hogy csak "urban legend".

Komárom az egyik legerősebb várunk volt a "történelmi időkben" és komoly alagúrtendszere volt már a török időkben is. Úgyhogy bármi lehet(ett).

Előzmény: zajza (13179)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13180

Elég szignifikáns változás van a régi és az új helyszin között és akkor még finoman fogalmaztam!

Bár nekem ez esetben a barátságos mai helyszin jobban tetszik. Bocsi, nem a katonakori emlékeid ellen szóltam!

Előzmény: hadsz (13175)
zajza Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13179

Kellemesen hangzik, már hallottam róla, elvileg a Dunában is volt egy erőd régen, olyan sziget fajta, de aztán lehet hogy hülyeséget beszélek..
Hadsz!
Sármellékről esetleg nincsenek régi képeid? Nincs is annyira kifosztva mint gondoltam, hogy miket találtunk ott.. képek hamarosan..! :)

Előzmény: hadsz (13177)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13178

Résztvenni sajnos nem tudok, de a képeket majd szívesen megnézem, ha lesznek!

Előzmény: hadsz (13177)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13177

Uraim!

Június 10-én,vasárnap Babinecz István barátunkkal szervezünk egy komáromi kirándulást.A tervek szerint a Monostori-erőd nyilvánosság által nem látogatható részeit is megtekinthetnénk,valamint az egyébként korlátozottan bejárható Csillag-erőd is a program része lenne.

István hamarosan további részleteket is elárul.Akit érdekel,jöhet!

Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13176

Börgönddel az a baj, hogy amíg nem volt szétrohadva a lakótelep - most a laktanyáról ne beszéljünk - addig sem kellett a kutyának se. Ott nagyrészt 1,5 - 2 szobás lakások voltak, többnyire csak félkomfortosak. (a nagyobb lakás nagyon ritka volt.) Amikor én ott laktam, akkor még olajkályhával fűtöttünk. Mire azokból a lakásokból összehoztak volna valamit, az iszonyú pénzbe került volna. Azt persze nem tudom, hogy az ottani alakulatok fennállásának vége felé történt-e valami változás ezen a téren.

A lakók összetétele elég érdekes volt. Mi - a 11/2 lérak osztály három fő kivételével kint laktunk. A normaidő uggyebár szent. A technikai osztály ht. állománya viszont Fehérváron lakott néhány kivételtől eltekintve. A CSRP embereineek a börgöndi lakótelep nem felelt meg, csupán néhány tiszthelyettesük lakott ott. A CSRP mgszűnése után ott maradt a MH legnagyobb zászlóaalj szintű szervezete, és megörökölte azt a hatalmas laktanyát, viszont nem örökölte a laktanya fenntartásához szükséges állományt és forrásokat. Így azok az épületek, amiket nem használtak, lassan elkezdtek szétrohadni. A lakások negy része is üresen állt. Mikor aztán a honvédség minden alakulatot megszüntetett, ott maradt egy párfős őrség, de azok csak a saját székükre vigyáztak. A honvédség - ahelyett, hogy még idejekorán megszabadult volna a hatalmas objektumtól - tartogatta egy darabig az egészet, hogy hátha majd hatalmasat hasít belőle. Hogy mit hasított, azt láthatják azok, akik a helyet a közelmúltban látták.

Előzmény: Törölt nick (13161)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13175

Ma már kissé másképp fest:

Előzmény: hadsz (13174)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13174

Én mindig szívesen olvasom a jó sztorizgatásokat,adott esetben tanulni is sokat lehet belőlük,és szórakozásnak sem utolsó! :-)

Ebbe szerintem nem köt bele a moderátor.

Egy kedves ismerősöm is szokott mesélni Mátyásföldről,tőle is tudtam meg számomra hasznos infókat,szóval hajrá!

Annak idején... :

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13172)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13173

No igen,Kincsestábor már akkor is irgalmatlan pocsék állapotban volt,amikor néhány éve arra jártam.Gyakorlatilag egy ép falat nem lehetett látni,számomra fotózni sem volt mit... :( 

Azóta nem hiszem,hogy javult volna a helyzet.

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13171)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13172

Nézegetem a képeidet és jönnek az emlékeim. Így gondoltam, hogy a mátyásföldi képeid kapcsán sztorizgatok egy kicsit, amíg OFF-olás miatt a moderátor ki nem tilt!

Szintén sok-sok évvel ezelőtt Mátyásföldön az Ikarus Gépgyárban dolgoztam. Pontosabban csak a gyár területén, a 22.sz ÁÉV egyik építésvezetőségén.

A gyár mellett volt a szovjet katonai repülőtér és olykor találkoztam a katonákkal is. Pl az egyik, nevezzük Grisának, a disznóhízlaldában dolgozott. Az alakulat önellátó volt (gondolom), így berendezkedtek disznó tartásra. Télen, a legnagyobb hidegben a Grisa egy pufajkanadrágban, felül csak egy szál ingben, az is könyékig feltűrve, gumicsizmában ballagott a moslékos vödörrel. Kérdeztem is, hogy nem fázik-e? Azt mondta, hogy nem, vagy legalábbis a válaszát annak vettem.

Egyszer kínált nekem megvételre egy tranzisztoros zsebrádiót. Elég leharcolt állapotú volt. Mármint a rádió. Kérdeztem perfekt oroszsággal: „átkúda” van ez neked? Aszongya: „szoldáten braty szpaty, ő meg capcarap” és hogy biztosan megértsem még kézzel is mutatta, hogyan nyúlta le a rádiót. Na mondom Grísa, Te vagy a Varsói Szerződés legőszintébb katonája. Aztán a remek üzletből nem lett semmi, mert nem vettem meg Tőle. Azért „barátok maradtunk”. Nem tudom, mi lehet most vele.

Előzmény: hadsz (13169)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13171

Így első ránézésre úgy tűnik, hogy a londoni Churchill bunker némiképp jobb állapotban van, mint a Kincsestábor. Pedig jóval öregebb objektum!

Ja, az Egyesült Királyságban mostanában nem volt rendszerváltás. Így már mindent értek!

Előzmény: hadsz (13169)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13170

Akkor berakom a sört hülni, a kávét felteszem főni és várom a képeket.  :)  :)

Előzmény: zajza (13168)
hadsz Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13169

Végre volt időm feltölteni a tavaszi cseh túránk fotóit a képtáramba:

https://skydrive.live.com/?cid=3D4536EC98DE30C8

üdv

hadsz

zajza Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13168

A hétvégén pedig két nyalánkság is fog érkezni:
Egy volt szovjet laktanya és egy nyomasztó szellemfalu ;)

zajza Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13167

Köszi a bókot, de én videós, filmes vagyok!
Fotózni, csupán a kép puszta léte miatt teszem, ne gondolj itt előre beállított képre, meg tükörreflexre...:)

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13162)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13166

Ennek csak örülni lehet!

Viszont a nagy része a laktanyáknak, -főleg amik nem a városban, vagy főút mellett vannak- sajnos lassan eldzsungelesednek.

A korábbi kincsestábori képeken, de a börgöndiek egy részén is ez látszik. Ezek sajnos pár év múlva teljesen enyészetté válnak.

Előzmény: Volt tüzér (13160)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13165

Majd el felejtettem: van valami "diszkrét bája" annak a képnek, ahol a WC csészében benne van a WC kefe. Elvégre a higiéniára minden körülmény között oda kell figyelni!

Előzmény: zajza (13157)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13164

Azt hallottam, hogy ilyen komoly gépből összesen kettőt adtak el.

Az egyik Neked, a másik a NASA -nak.

Ennek megmondod mit akarsz lefényképezni, elmegy és megcsinálja megától!

Előzmény: Törölt nick (13163)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13163

OFFF

Akkor azt hiszem majd kérek segítséget Tőled :)

Én most tanulom a fotózést igaz tükrös gépre nem futotta de egy fuji hs 20ra igen.

Ezen tanulgatok :)

On

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13162)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13162

Látszik, hogy jó idő volt, amikor fényképeztél. Minden ajtó-ablak nyitva! Illetve sokat még nem építettek be, mert csak a helyük látszik a képeken.

Az egyik épületen még nincs kész a tető, csak a szarufák állnak. A következő eső elött bizonyára befejezik.

Egyébként szemetgyönyörködtető a látvány!

A képek egyébként nagyon jók, ügyesen fényképezel, látszik, hogy már a nézőkében megszerkeszted, hogy mi legyen a kép központi témája. (Ezt nem udvariasságból írom, hanem azért, mert sok-sok évvel ezelőtt magam is foglalkoztam -amatőr- fényképezéssel (BKV Előre Műv Ház) és akkor megtanítottak mindenféle szerkesztésre, exponálási és labortechnikai trükkökre, megfelelő nézőszög fontosságára stb. Ez óhatatlanul befolyásol. ha képeket nézek.)

Szóval ilyen szempontból nézve is tetszettek a fotóid (sajnos az nem ami rajtuk van!).

Előzmény: zajza (13157)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13160

Sárbogárdon is ez a helyzet és Székesfehérváron is. Dunaújvárosban is használják a lakások egy részét.

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13158)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13159

Ezt a témát beszélgettem a napokban melóhelyen. Sok embernek nincs lakása a katonai  épületeket meg inkább lerombolják.:(

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13158)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13158

Elgondolkoztam, hogy a volt laktanyák és az egyéb katonai bázisok, ideértve a kiürített szovjet laktanyákat is, vajon nem részei a nemzeti vagyonnak?  Szerintem azok!

Akkor pedig hogy hagyhatták ilyen állapotúra zülleni?  Na jó, ez csak „költői kérdés” volt!

Azért van jó hír is pl. a dunaföldvári szovjet laktanya tiszti lakásait és környékét szépen rendbe tették. A lakásokat pedig viszonylag kedvező áron értékesítették.

Előzmény: Törölt nick (13156)
zajza Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13157
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13156

Megnéztem kincsesbányát. Annyira nem merészkedtem be csak a turista jelzésen mentem majd a hármas kapunál ki iszkaszentgyörgy irányába:)  A motorosok nem kimélték a terepet tökön babon és rengeteg hulladék lerakót láttam:( Ami nagyon szégyen hogy ha már kidobja a szélvédőt vagy ablakokat akkor ne az út közepén törje össze és ott is marad.

Bocsánat a félig offért :)

zajza Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13155

Nem felejtettem el, pont arra jártam és kinéztem pár órára, de nemsokára visszamegyek engedéllyel. :)
köszi!

Előzmény: Ridley4Lev (13153)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13154

Egyébként a szellmvárosok facebook oldalon volt aki sokat kommentált a képeimhez Brögöndről, velek kéne kapcsolatba lépned.

Előzmény: zajza (13152)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13153

Bakker mondtam, hogy szólj, majd együtt mehetnénk!!!! :)

Előzmény: zajza (13152)
zajza Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13152

Ma ellátogattam a börgöndi reptérre, felettébb izgalmas a hely, csak sajnos ilyenkor nyáron az épületek nagy részét meg sem lehet közelíteni...
Adom majd a képeket ide is! Ha valaki tud adattal, infóval szolgálni a laktanyávan kapcsolatban, megköszönném, bár a biztonsági őr is különösen jó történeteket mesélt :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13151

Nincs mit :) Szeretek kirándulni meg bringázni is:)

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13150)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13150

Nagyon kedves vagy, előre is köszönöm!

Ha rászánom magam, hogy elmenjek, élni fogok a lehetőséggel!

Mégegyszer köszi!

Előzmény: Törölt nick (13149)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13149

Be lehet menni csak nem a műúton :) Van a műút mellett egy föld út kb 50méterre. Azt van egy vadászház ott lehet bemenni a katonai helyekre;) De ha erre jársz szólj és letekerek bringával és viszem a fényképező gépet is:)

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13148)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13148

Akkor ezek szerint be se mehetnék a területre. Erre nem is gondoltam.

Előzmény: Törölt nick (13142)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13147

Köszi a képeket! Azt nem állítom, hogy felismertem a tábort!

Nem tudom, hogy az utóbbi húsz évben szándékosan pusztítottak –e el mindent, vagy csak egyszerűen hagyták szétlopni, de azt tudom (mert mondták), hogy „cukrászdát nyithatunk Bécsben”! Szóval legyünk optimisták és "ne veszítsük el a csüggedésünket"!

3 x Hurrá!

Előzmény: charlie21 (13146)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13146
Előzmény: Törölt nick (13145)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13145

Ami kint volt laktanya majdnem az út mellett abból semmi nincs.Betelepítették fával.

Bontásnál rengeteg téglát tudtunk elhozni szinte ingyen. Ablakokkal nem törödtek bontásnál. Azt amikor megállt a bontás akkor szétloptak mindent. Csempéket amik pakokkba voltak tönkretették eltörték motorokkal átmentek rajtuk. Ha járok arra csinálok pár fotót persze ha be engednek és a vadőr sráccal megyek 

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13143)
zajza Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13144

http://www.szellemvarosok.hu/
Folyamatosan újul és bővül az oldal!

nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13143

Sajnálom, mert éppen azon gondolkodtam, hogy el kellene menni a nyáron egyszer, megnézni.

A romokat meg jobb ha nem látom! Én még a nyüzsgés, az építés idején voltam ott és tényleg jól éreztem magam. (persze 40 évvel fiatalabban!)

Amit a guglin látni Kincsestáborról, arra én rá se ismerek. Sokkal több épületre emlékszem, nem erre a három valamire. Bár lehet, hogy már nem is jó helyen kerestem?

Előzmény: Törölt nick (13142)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13142

Lebontottak sajnos szinte mindent.

Gyakran tekergek arra bringával meg van sok termőföldünk ott a környéken. 

Sőt sorompót is raktak ki. Meg minden vadex es terület már. A területi vezetőt jól ismerem vele szoktam menni néha amikor etetni megyünk a vadakat akkor a volt  laktanya területén megyünk. 

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13136)
radar-nyh Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13141

A tököm is tele van már ezzel a hülye szerverrel.

Kb. másfélórát szenvedtem egy részletes válasszal, de elnyelte a rohadék.

Én Nyíregyházi vagyok, küdj egy telefonszámot a címemre, és felhívlak.

Mégegyszer nem kísérlem meg leírni!

-d-

Előzmény: nagypolc (13137)
Hpasp Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13140

54.rt.dd, 6.rt.zlj, 17. rt szd, Mezőcsát

105/5 lgv rak oszt, Szakáld

Előzmény: Ridley4Lev (13139)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13139

54/18. Rádiótechnikai Század, Ófehértó
54/19. Rádiótechnikai Század, Berettyóújfalu

Ezeknek a helye nem ismert ott Nyíregyháza és Debrecen környékén. 

Plusz Tedej, a BARS 502. 

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13138

Milyen érdekes dolgot szeretnél hallani? :)

nagypolc Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13137

Nemtudnátok érdekes dolgot mondani Nyiregyházán és környékén?

nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13136

A Kincsestábori  kérdésed adta az ihletet, hogy regisztráljak és pár sort írjak az akkori dolgokról.

1970-72-ig voltam sorkatona egy tüzér ezrednél. Ott a törzsütegben voltam, amíg Várpalotára nem vezényeltek azzal, hogy barakkokat kell építeni. Azt hittem, hogy Várpalotán.

A géppisztolyt, a sisakot és gázálarcot leadtam. Másnap reggel egy Robur egy vasággyal, ágyneművel és a kimenő ruhámmal elvitt Várpalotára. A kimenőm kivételével a többire nem volt szükség, így a Robur ezeket visszavitte.

Kreisinger őrnagynál jelentkeztem, aki kivitt az Iszkaszentgyörgy-Kincsesbánya mellett a hegyoldalban épülő katonai területre. Az nem mondom, hogy laktanyába, hiszen akkor az még egy kezdetleges, bekerítetlen, sáros építési terület volt.

A táborépítés műszaki irányításában vettem részt. Ezenkívül a KISZ is küldött építésvezetőket, legalábbis ez hírlett. Nagy gyakorlattal rendelkező szakemberek, tartalékos tiszt mérnökök voltak! Természetese tiszti katonaruában.

Piros „Ép.Vez” (Építésvezető) feliratú karszalagot hordtunk megkülönböztetésül.

Ekkor építettük a legénységi barakkokat, a barakksorok végében a tégla WC –ket, a legénységi étkezdét, sőt a szabadtéri színházat és nézőteret, ami jópár ősfa kivágásába és szarvasbogár „elüldözésébe” került.

Közben hallgattuk Zalatnay Cini „Tölcsért csinálok a kezemből”-t, akkor az volt a menő sláger. Szegénynek állítólag ettől be is vérzett a torka.

Mivel vezényelve voltam, ezt időről-időre meg kellett újítani. A parancsot rendszeresen Bohunka vezérőrnagy írta alá, ezért az ütegemnek a parancskihirdetéskor havonta vigyázzba kellett vágni magát. Persze, nem az én nevem elhangzása miatt…!

Visszatérve a táborra, nagyon szép időszaknak tartom, így utólag. Kreisinger őrnagy, a táborparancsnok, ha lehet úgy mondani, egy „ aranyember” volt. Mai napig nagy tiszteletet érzek iránta! Tudott persze szigorú lenni, meg kiabálni is. Emlékszem, egyszer az egyik (kocka) WC épület falazásakor valamiért nagyon kiakadt az ott dolgozó katonákra. Kiabált és közben a tányérsapkáját a földhöz vágta. Az abban lévő merevítő acélkarika miatt a sapka visszapattant én meg utána vetettem magam, hogy elkapjam. Mivel eközben az őrnagy mögött álltam, ő ezt nem láthatta, de a szembenálló katonák igen. Ettől persze elkezdtek „röhögni” amit „Krejzi papa” nem értett és még jobban szidta őket, hogy ne röhögjenek, amikor ő komoly dolgokról beszél. Képzelhetitek a szitut!

A „munkásállomány” akkoriban a különböző alakulatoktól lett odavezényelve. Emlékszem pl. kiskunhalasi katonákra, de máshonnan is voltak ott dolgozni katonák. A kiskatonák az otthoni tisztjeikkel együtt kerültek vezénylésre.

Ahogy bejött a tél, az építkezés szünetelt, csak az őrség maradt a táborban. Én pedig télen Várpalotán a Zichy kastélyban, ami akkor a városparancsnokság volt, az anyagelszámolással foglalkoztam. Aztán, ahogy megjavult az idő, folytattuk a munkát. A befejezéskor már nem voltam ott, mivel 1972-ben leszereltem és nem tudom, hogy utána még mi történt. Azóta sem jártam arra.

Előzmény: KT1 (12838)
Coop Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13135

Pár éve Én is kaptam fejmosást, azóta mosolyogva gondolok rá :))) egyből gondoltam ki van az új nick mögött...jó ez a név :)))

Előzmény: Törölt nick (13133)
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13134

Áhá, így akkor már mindent értek :)

Előzmény: Törölt nick (13133)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13132

Szerinted be kell repülni orosz légtérbe azért, hogy néhány szaros lokátor paramétereit megállapíthassák? Szerinted mire vannak a műholdak? A felderítő repülőgépek ideje már lejárt. A különböző UAV felderítő gépek sem a frekvenciák után szaglásznak.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13131)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13131

Ez csak szerintem mind idegesitese az oroszoknak.Lettorszg, Esztorszag, litvania korabban Szovjetúniohoz tartozott, utana kivaltak.Hogy abban a legterben nincs legierő, lehet tudatos valasztas is, sporolas az uj orszagok szamara.Van azonban itt egy masik dolog is, megpedig az, hogy a Nato felbukkanasaval az oroszoknak szinte folyamatos radar keszelnletet tovabba keszültseget kell adniuk, nem tudhatjak elvegre ők sem van e a Gripenen eppen felderito kontener, ha esetleg berepül az orosz legterbe, viszont ha mennek a radarok a tuloldalon ertekes infokat lehet megtudni, milyen radar, hol, mekkora frekvenciaval üzemel stb.E n a magyar legierő heyleben nem mennek oda, ennyi.

Előzmény: AmbulanceZoli (13129)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13130

Hónapokkal ezelött felvetődött a Boldog melletti rt. körbejárása, valaki fel is vetette, hogy utána jár a dolognak, el telt sok idő, tudja valaki, hogy miért nem jött össze? Kerestem emailben az urat de nem válaszolt. 

AmbulanceZoli Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13129

Tehát ha jól értelmezem, akkor a magyar adóforintokból vásárolt(lízingelt, mittudoménmithogyancsinált....) gépeket fordítjuk szembe adott esetben az orosz légierő csúcstechnikával felszerelt gépeivel(mert abban azért ne kételkedjen senki, hogy az orosz légierő ma a világ élvonalában az első vagy második, csak nézőpont kérdése....)! Szegény pilótáink az alig pár repült órájukkal és a "xar" tripperjeikkel oldják meg ha tudják alapon......! Mi ebből a Magyar Légierő haszna? A repült órákat ha jól értelmezem nagyrészt mi fizetjük! Vannak éles helyzetek amelyek anyagi, ne adj Isten emberi áldozatokkal járnak! Nem értem!! Kérem valaki oktasson, tanítson engem!!!!! 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13127)
BLacza Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13128

Nagyon tetszik! Köszönöm!

Üdv: BLacza

Előzmény: zajza (13123)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13127

http://index.hu/kulfold/2012/05/22/vegre_bevetik_a_magyar_gripeneket/

Forras:index.hu

Csak nehogy igaz legyen, hogy a NATO vegcel Oroszorszag...

Akkor mehetnek megint a magyar katonak golyofogonak...

zajza Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13126

Ez igen!
Elő bizonyítéka annak, hogy egy fórumban téma nélkül is el lehet beszélgetni! :)

PepeXVI Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13125

Maradjunk annyiban, hogy Volt Tüzérnek igaza van. De mindenki hibázhat, én is, Ti is.

Vannak itt a fórumon nálam sokkal rosszabb helyesírók is, én legalább a központozásra és az írásjelekre figyelek általában. Amikor másnál én is ordító hibát veszek észre, nem szoktam szóvá tenni, mert úgy gondolom, mindenki saját magáról állít ki bizonyítványt azzal, ahogy ír, nyilatkozik, megnyilvánul. Különben is, mit vártok tőlem, amikor volt első emberünk ilyen jó példát mutat... :)

Szerintem a helyesírásom emeli a magyar átlagot, ettől még nem biztos, hogy tökéletes. Sajnos a mai kölkök keveset olvasnak (én is), pedig az a legjobb módja a helyesírás elsajátításának. Most pedig a mondókám lényege:

Nem szóltam volna egy büdös szót se, talán még el is szégyelltem volna magam, ha T. mariskanéni33 (akit egyébként még sosem láttam ebben a topikban) csak az első kommentjét küldi el. Mondjuk a "Pihenj, folytasd tovább!" nem tetszett, de túlleszek rajta.

Viszont a blogbejegyzés a jelen két szó különböző jelentéséről azért szerintem elég pökhendiség, aztán meg jópofizik, hogy ne rá haragugyozzak. Szóval neki ez megért 3 posztot.

Nekem viszont innentől kezdve ez a téma nem ér meg több bejegyzést, legközelebb már úgyis tudni fogom hogy kell írni. És elfogadtam még ezt a nem igazán "úri" kritikát is.

Előzmény: Volt tüzér (13122)
lovasutas Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13124

Már úgyis rég volt eligazítás!

:)

(Minden szavával egyetértek!)

Előzmény: Volt tüzér (13122)
zajza Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13123

Az új videó :)

Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13122

Az hogy itt fórumozunk ész nélkül, az nem jogosít fel sem engem, sem senki mást arra, hogy hazánk szép nyelvét a szar helyesírásával megcsúfolja. Nekem is feláll a szőr a hátamon, ha valamelyik fórumtárs veszi magának a bátorságot, és nem alkalmazza anyanyelvének helyesírási szabályait. Akkor is, ha ez manapság nem divat.
Jó, ha tudjátok, engem az újabban megszokott, trendi dolgok nem szoktak felvillanyozni. Ha itt, vagy akárhol elkezdek írni, mindig a hajdani pedagógus anyám jut eszembe, aki engem elsőben is tanított. Leverte volna a derekamat, ha meg mertem volna engedni magamnak, hogy így írjak. Tiszteljétek már meg az anyanyelvünket azzal, hogy betartjátok a szabályait. És itt most az egy igen szar kifogás, hogy ez a tpoic nem a magyar nyelvről szól.

PepeXVI Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13121

Kedves mariskanéni33!

Amellett, hogy egyébként igazad van, és én is megjegyeztem egy életre, hogy a budi meg a konyha az helyiség, nem pedig helység, látom, komoly szexuális örömöt okozott neked a hibám felfedezése...

Egyébként meg nem vagy se a főnököm, se a felettesem, úgyhogy az ilyen "Pihenj, folytasd tovább!"-okat kérlek hanyagoljuk!

Én legalább teszek szóközt két mondat közé, stb.

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (13114)
farkzoli Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13120

Szevasztok!
Keresek valakit, aki Baján a vaskúti úti laktanyában szolgált (lehetőleg tisztet) és aki tövirül hegyire ismerte a laktanya épületeit, föld felett és alatt. Lehetőleg minél régebbről, 60-70-es évek. Van egy homályos dolog amiről  kérdezősködnék.

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13119

Tegnap késő este volt a TV-ben sajna én is félidőben kapcsoltam oda. 

http://port.hu/fedoszama:_mn-1480/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=18396992&i_topic_id=1

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13118

Megvan, a 160. oldalon volt az Andezit Müvekröl szo.

Sokmindent irnak, de azt hogy a hegyseg tulodalra tettek veszkijararot az durva, melyik oldalara a Matranak?Szerintem a heyg tulso oldala akart lenni.A  Matra vulkani hegyseg, alig van benne termeszetes barlang, mindent furni kell, vagy robbantani, annyira kemeny ko az anyaga. 

Előzmény: AmbulanceZoli (13050)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13112

Utána nézek,de az biztos hogy Vác környékén volt Üza tároló,mégpedig szovjet.

Amit leírtál az tipikusan valami földcserés,vagy talajmentesítést feltételező helyra utal.

A MOL több volt orosz üza bázist vett át annó.Ilyen csövekből vették a mintákat és mérték a szennyezést.

Este megnézem én is a térképet.

Előzmény: PepeXVI (13111)
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13111

Kedves Olvtársak!

A hétvégén Vác környékére vitt az út, és találtunk 2 érdekes ojektumot. Szeretném a segítségeteket kérni, mi lehetett, mire szolgálhatott!

Az első képen lévő objektum a 2-es út mentén, Václigetnél található. Kihalt, de még nincs nagyon lelakva. Voltak őrtornyok, és földpúp, gondolom alatta lévő dolgokkal.

A második objektum a Csörög-Vác út mentén, Zsellérdűlőnél található. Ide bementünk, nagyon érdekes dolgokat láttunk. A ház üres volt, benne zuhanyzó, wc, több helység, köztük egy pénztár is, rendesen ablakkal elválasztva. A házikóban volt egy rakat földminta kis üvegekben, gondosan lezárva. 2006-os mintavételi idő volt a legtöbbön. A területen mindenhol 60-as átmérőjű PVC csövek voltak lefúrva a földbe, mindegyik megszámozva. Gondolom azokból vették a földmintákat. Bent a házban találtunk egy papírt, amin valami MOL-os fejléc volt, tehát valószinű, hogy a MOL-é volt a terület. Iparvágány vezet be, amin egy régi vasúti mérleg maradványait is megtaláltuk, és egy fedetlen rakodórámpát is. Néhány tehervagonról származó plomba is előkerült, jellemzően CD és ZSR társaságok bárcái. A területet mindenhol szögesdrót keríti körbe, a mérleg melletti egykori bejáratot lezárták, most máshol lehet bemenni a területre. Több helyen találtunk kör alakú beton építményt a földön, rajta akna. Belenézve egy álló formátumú beton/téglából kirakott hengeres tartály volt. Öntöttvas tartálynak nem volt nyoma.

Mi lehetett ez, ahol kell kassza, MOL érdekeltség lehetett, iparvágány, földalatti tartályok, talajminta fúrások nyomai? Ja és betonút odabent. Valakinek valami ötlet? Üzemanyag tárolóra gondoltunk, de ahhoz nem elég nagyok a hengeres tartályok, nincsenek megfelelően szigetelve, és hol van a többi kiszolgálóhelység? Szivattyúház, stb...

nagypolc Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13110

Coop Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13109

Párszor kérdeztem már mi volt Bakonysárkányon, de nem igen kaptam róla választ. Asszony faterja volt ott néhányszor, de csak kisérőként autóval, de Ő sem tudott semmit róla. Várjuk a tényeket :)

Előzmény: Jotik (13104)
zajza Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13108

Nagyon szép lehet. Volt már alkalmam jó pár reprteret látni, de ezt még sajnos nem láttam. + a laktanya is megérne egy misét.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13106)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13107

Pedig hasonlo volt a dolog, de a gepet at kellett epiteni, ami gyartotta konzervet:-)

Előzmény: Volt tüzér (13092)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.20 0 0 13106

Mai video a kiskunlachazi volt szovjet repterröl es arrol, nem lett minden az enyeszete, de ez igaz lenne a többi kihasznalatlan repterekre is.

http://www.youtube.com/watch?v=FBcHeSkn0cQ&feature=related

Volt bunker, atepitve toloajtosrol hidraulikus ajtosra

http://www.youtube.com/watch?v=PcXVsIbKZ7k

forras

http://www.kiskunlachaza-airport.hu/

zajza Creative Commons License 2012.05.20 0 0 13105

Nem érkezett vissza email!
5510@citromail.hu

Előzmény: Jotik (13104)
Jotik Creative Commons License 2012.05.20 0 0 13104

Email visszapattant, tervezek egy volt szolgálati helyem meglátogatását, ha ok ,szerintem pár topicklató befér.Szeretném megnézni, hol aludtam , etc..  OK, nem csigázok, , MN6220, Bakonysárkány

Előzmény: zajza (13101)
zajza Creative Commons License 2012.05.20 0 0 13103

Amikor ott voltam, próbáltam pár idősebb embert megkérdezni. Oda is jött hozzám egy néni azzal, hogy még a '90es évek elején nagyon sűrű füst meg por szállt a gyárból kifele, és az egész utca meg a házak is korom feketék lettek, szóval lehet benne vanami.

Előzmény: Jotik (13102)
Jotik Creative Commons License 2012.05.20 0 0 13102

Volt egy kis időm kutakodni a móvári lőporgyár történrtében. Sehol nem említik az általam jelzett "elszállást", valószínűleg egy helyi baleset lehetett. Lehet,hogy látva a vasbeton vázakat, egyből hitelt adtam a robbanásnak, mely kifújta az oldalfalakat.Bocs a tévinfóért! De ha valaki tud konkrétumot, VÁROM beszámolóját!

zajza Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13101

Köszi! Írtam!

Előzmény: Jotik (13100)
Jotik Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13100

Ha kell, segítek a bajutásban, de inkább mailban

Előzmény: zajza (13099)
zajza Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13099

Én már elég sok infót gyűjtöttem, szintén lakosoktól és könyvekből, az új videómhoz kellett anyag.
Ugyan a 2. VH között nem lőporgyárként üzemelt, de nagyjából úgy volt ahogy leírtad.
Valóban megdöbbentő látvány, én inkább egy ókori római vagy görög városhoz hasonlítanám.
De arról a másik ojjektumról egyszerűen senki sem tud semmit mondani..vagy nem akar.

Előzmény: Jotik (13097)
Jotik Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13098

Bocs, de utólag elovasva, nema feltett kérdésre válaszoltam.

Előzmény: Jotik (13097)
Jotik Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13097

Anno, mielött még az inproduktív nyögdíjasok számát szaporítottam, napi szinten jártam a régi Móvári Lőporgyár területén lévő betelepült cégekhez. Egyszerűen fantasztikus a látvány, cc 20-25 méter magas, durván erős vasbeton váz, tetején vasbeton(!) nyeregtetővel, sértetlen állapotban, a semmibe vezető több emelet magas , szintén vasbeton lépcsőkkel.Az ott dolgozók, (régi móvári lakosok,) mondták,hogy még az 1915-20 években épült, leszerelték, újraindították, azt beszélik, hogy még a II. VH elött  hogy egy véletlen folytán az egész gyár ellszállt, attól kezdve a mai állapot állandósult. Lebontani drága, nem ér sokat a terület. Max egyszer a filmeseknek fog tetszeni.

Előzmény: zajza (13093)
Jotik Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13096

:) Soha nem jutna eszembe párhuzamot vonni a konzervgyár, meg a nyeles durrancs között.

Akinek volt a kezében az MH-ban rendszeresített kézigránát, netalán el is dobta, az már ránézésre is látja az előállítási alkalmatlanságot a konzervgyárban. Egy darabból sajtolt ház, menetekkel a végükön, előszerelt aljlemez, etc. Meg érdekes lett volna, ha Julis néninek azt mondják a szalag mellett,hogy gyíkhús helyett mostantol olvadásig melegített trotilt tessék a vagdalthús dobozába engedni, de középen tessék egy lyukat hagyni. De a cigigyérban lehet valami: egyre több helyen alkalmazzák az elégő hüvelyt. (lőszerre gondoltam!) Lehet, hogy szokás szerint megelőztük az elmaradott nyugatot? A cigipapír jól ég...

Előzmény: Volt tüzér (13092)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13095

Mindenesetre, ha a gyar gyartott löszert is, meg gyujtot is, akkor nemertem miert egy heylre epitettek a raktart is, ha vki le akrja bombazni, lebombazza a gyart es minden felrobban.

Az ikladi nekem nagyon gyanus, es foleg az erdö, ahogy nezegettem a google-val.

Előzmény: lovasutas (13081)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13094

Passz, nem tudom

Előzmény: zajza (13093)
zajza Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13093

Sziasztok!
Már pár hete kérdeztem itt a fórumban erről az ojjektumról, de senki nem tudott biztosat mondani, szóval most hátha valaki okosabb lett:
http://g.co/maps/fkdcc
Valakik szerint ez egy raktárbázis lehetett, talán a lőporgyár raktára? Mert még sínt is el tudnék képzelni a két ojjektum között.

http://www.panoramio.com/photo/70379266
http://www.panoramio.com/photo/70379260

Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13092

Az átkosban valamennyi állami vállalat - volt másféle? - fel volt készítve arra, hogy adott utasításra áttért a hadianyag tarmelésre. Mindegyik a saját profiljának megfelelően. Most ilyen hülyeségekre ne gondolj, hogy cigaretta gyárak lőszert gyártottak, vagy a gyíkhús konzerv mérete megegyezik a kézigránát fejével. Ezek marhaságok. De minden üzem, gyár a saját profiljának megfelelő haditermelésre állt át. Én abban az időben - bár mindössze 13 hónapig - a LEHEL hűtőgépgyárban melóztam, és a rövid idő ellenére van némi rálátásom (az eltelt marha hosszú idő ellenére meg van némi emlékem) arra, hogy ott mi tortént "volna"!

Előzmény: Jotik (13090)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13091

Nemreg volt a Szerencs Monok löszerraktar, alatta  is van vmi, antennaval(1) raadasul:

Jotik Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13090

Még valami: említettem, hogy varrógépgyárban dolgoztam /Zugló Szugló utca/, de soha nem láttam egy komplett varrógépet, de rengeteg nagy darabszámú(nem túlzás, de 10.000-es darabszámban) alkatrészt gyártottunk, melyről nem tudtunk semmit. szerintem ez már itt off téma,ha van kedvetek , csináljunk egy kihalt (elfeledtetett)  hadiüzemek topikot.Vélemény?

Előzmény: Jotik (13089)
Jotik Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13089

Lehet, 45 év távlatából már...  Az ugrik be, hogy cc 10-15 méternél nem volt nagyobb a távolság a rak.rámpa, és a domboldal között. a domboldal emlékezetem szerint mesterségesen volt függőlegesre, és zsinór egyenesre kialakítva, a böszme ajtók sineken gördültek, nem zsanéron.

Vannak csarnokok, melyektől cc 50 méterre már 50 méters magassági növekedés van a dombon.

Hátul, a durranóanyag raktár környékén nem jártam, de érdekesek ott is a domborzati magasságok.

Mintha az egész műszergyár egy levesestál aljára települt volna, hogyha elsózzák a levest, ne kelljen másnak is lenyelnie. :)

Előzmény: lovasutas (13083)
hadsz Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13088

Köszi!

Nem csak javító volt...

Előzmény: Törölt nick (13087)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13086

Lehet, azonban visszahuztam a Gooegle Earth on az idö csuszkat, regebbrol van jobb felbontas a területröl, ott lakohaznak nez ki, közelebbröl, vmi szolg.lakasnak.Nekem ugy tünik, egy völgyben van a gyar, ketoldalt dombok, es ott barhol lehet bunkerbejarat.Bonyolitja a helyzetet, ott Ikladon szerintem emg nem szereltek ossze kompletten semmyilen tüzersegi lövedeken, Jobbagyi is gyalogsagi löszereket gyartott(hatott talan).

Jobbagyi egyebkent hideghaborus relikvia, akik hallottak a tükörüzemek fogalmaral van itt vmi:

http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/hadiiparositas_magyarorszagon_1950_1953/

A wikipedia sem cicozik, a lenyeg a nevezetessegnel van:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Jobb%C3%A1gyi

Előzmény: lovasutas (13082)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13085

Akkor megvan egy ujjabb megyei vezetési pont.Szép lassan meglesz mindegyik.

Előzmény: Coop (13084)
Coop Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13084
lovasutas Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13083

Szerintem a telephely Dél-Keleti szélén álló épületnél járhattál anno. Szerintem az épület, és az erdő között még mindig vasúti teherkocsik árválkodnak...

: )

Előzmény: Jotik (13078)
lovasutas Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13082

Amit nyilakkal megjelöltél, - lőszerraktáraknak tűnik, a földhányásokkal. (Szerintem.)

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13080)
lovasutas Creative Commons License 2012.05.18 0 0 13081

Üdv!

Szerény véleményem szerint kivehető az egykori iparvágány nyomvonala. Iklad-Alsó és Iklad-Felső vmh.-között, az Ötikerházak utca közelében lehetett az iparvágány kitérője. A nyomvonal földútnak tűnik. A gyár  Dél-Keleti sarkánál lép be a területére. Az (szerintem) egykori iparvágánytól jobbra (is!)  :) érdemes szemlélődni az erdőben. Nagyon érdekes, amit Jotik megosztott velünk emlékeiből.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13080)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.17 0 0 13080

En ugyan vasuti rampat nem lattam, sem vasutat ehhez a gyarhoz odavezetve a google-n.

Ezek lennenek a domboldalba epitett csarnokok?

Előzmény: Jotik (13079)
Jotik Creative Commons License 2012.05.17 0 0 13079

Még egy kis kiegészítés: a kisérőnk azt dicsekedte,hogy a villanymotor !! gyártást 24 óra alatt betudják költöztetni a domb alá. Mellesleg itt is nagy a csend, hiába német a tulaj, senki nem beszél...

Előzmény: Jotik (13078)
Jotik Creative Commons License 2012.05.17 0 0 13078

Ami késztetett a bejegyzésre: Anno kb 45 éve mech.müsz. inasként elvittek többek között gyárlátogatára az Ikladi  Műszergyárba. Azóta tudom, hogy hogyan készül a kávédaráló, de láttam rengeteg sorozatgyártott finommechanikai alkatrészeket, melyekről azt mondták, varrógép alkatrészek...Később egy varrógépgyárban dolgoztam, (:)) sehol nem találkoztam az ott gyártott alkatrészekkel. Bocs az off-ért, a lényeg: Az egyik csarnok oldalán volt egy rakodórámpa, mellette út, vasúti sín, a rámpával szemben a a szinte függőleges domboldalon több böszme méretű vasajtó. Vajh mi lehet mögötte?Nezegettem a guglit, nem ugrott be melyik csarnok lehetett, de az ÉK-i irányban nem nagy távolságban cc 50-60métert emelkedik a terepszint, bármi lehet alatta... érdemes lenne egy erdőjárást megejteni..

Előzmény: Jotik (13074)
bravomike_ Creative Commons License 2012.05.17 0 0 13077

Szuper videó, köszi a posztot!

Előzmény: Ridley4Lev (13052)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.16 0 0 13076

Akkor  nagyon ugy nez ki, amit Ikladon es a Pipishegyen megtermeltek a gyarakban, jobbagyiban beepitettek a lövedekbe, pont közöttük van Jobbagyi.anno Sirokban volt kat.gyar, de ott gyalogsagi löszert gyartottak.

Előzmény: Jotik (13074)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.16 0 0 13075

Ez katonai antennanak tunik, hasonlo volt a C objektumnal Kaposhomokon.

Előzmény: troger242 (13071)
Jotik Creative Commons License 2012.05.15 0 0 13074

Iklad. Nézzetek szét a környéken, érdekes. Ha felkeltettem a kivácsiságotokat, folytatom.

IKLADI műszergyár, és tüzérségi gyujtó,.

hadsz Creative Commons License 2012.05.15 0 0 13073

A 101-es Belorussziában.Köszi!

Előzmény: Hpasp (13072)
Hpasp Creative Commons License 2012.05.15 0 0 13072
troger242 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 13071

Pipis tetején :

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13069)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13070

Nem tudtam meg jol beloni, ha csak ut van oda, az szerintem keves, vmi epületnek is kell lennie.

Előzmény: BM29035 (13066)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13069

Csak egy kep van, a ha beközelited 2500 lab ala a nezöpontot, a pipis hegyi  uzemtol delre, ahol  a sziklak vannk, ott vannak az antennak, szerintem nem GSM antennak.

Előzmény: ferikdraga (13047)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13068

Megnezem...

Előzmény: BM29035 (13066)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13067

Gondoltam, lesz ott meg vmi azon a hegyen, itt a latatlanban csak a google earth ot nezegetve.Nekem igy elsöre ez vmiylen kat.gyak.ternek tunik.Anno ha volt Gyöngyösön laktanya, lehet ahhoz tartozott, vagy Egerhez.Ott fentebb meg a pipis hegyi  füves repter van.

Egy biztos ha van kijarat Jobbagyibol, az nem iylen feltünö.Meg nem is 15-16 km re van töle az biztos.

Előzmény: troger242 (13065)
BM29035 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13066

Ha már Jobbágyí...

Érdekes volna tudni kinek volt kedve ide épitkezni és mit ?

É=  47  49  21  36     K= 19  42  47  22

Ez pont két km. a  "CÉG"-től,  A reális távba belefér..

Nagyon nehezen kívehető.. és pont Rózsaszentmárton felől van. Korábban régebben, itt a forumon volt egy olyan feltételezés, hogy arra is van egy vészkíjárat.

A Rózsszm. picéktől jól lekövethető az út idáig ...

Csak egy tip..

Előzmény: Matra0 (13051)
troger242 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13065

Ami neked katonai szempontból érdekes lehet,az inkább ez:

A "karika és ahova a nyil mutat.Ez valamikor,valami katonai létesitmény volt.Szögesdróttal védett terület,van ahol dupla kerités,benne örtorony maradvány,tipikus honvédségi fekete - fehér festésü szegélyek.....Ha a nyil végét megnézed lehet látni,hogy szépen "kitaposott" autó nyomok vannak.A piros "körben" sárgával jelöltem egy épületet - ez nem tudom mi lehetett,de elöl , hátul örtorony volt állitva.

Bocs a sok képért

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13041)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13064

Na szóval beléptem a skydrive-ba és közli, hogy 7 Gb-ra csökkentették a szabad tárhelyet, de a "törzs emberek" visszakérhetik a 25 GB-ot,ez is csak ideiglenes, bár nem írták, hogy hamarosan csökkentve lesz ez is. 

Előzmény: 1009 (13063)
1009 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13063

Most frissítettem, egy szót nem írt az időbeli korlátozásról!!

Előzmény: Ridley4Lev (13061)
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13062

sziasztok!

Boldog mellet volt egy légi felderítő bázis. Tud erről valaki valamit? Bejárható? Örzik?

Köszönöm

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13061

Srácok a skydrive nekem lecsökkentette 7 gigára a tárhelyet, ki lehet bővíteni 25-re, de ez is állítólag korlátozott idejig!!!!

PepeXVI Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13060

Kijárat van, értelme magától értetődik szerintem. Csak nem a szomszéd megyében!

Előzmény: ferikdraga (13048)
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13059

Teljesen kizártnak tartom az abasári vészkijáratot, de akár a gyöngyösit is vagy a rédeit. (Jobbágyival kapcsolatban.)

Marha messze van, minek? Ez már a sci-fi kategória. Inkább amiről Matra0 olvtárs ír, az tűnhet igaznak! Sőt...

Bandi.S34 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13058

Köszi szépen a segítséget. Jövő héten lesz valami majális a reptéren. Persze gondolom a laktanyát akkor is kordonnal lezárják... :-(

Azért majd megpróbálom.

Ezt a elhagyott tüzelőállást mindenképpen megnézem (Ha megtalálom) Kicsit körülnézek a Google map-on.

De ha már légvédelmi állásokról beszélünk a Sárbogárdinál is próbálkoztam. Sajnos ezt is őrzik. Nem tudod esetleg, hogy lehetne engedéllyel bejutni? Olvastam itt, hogy az Érdi HÁP-ra nem engedélyezik az ilyen látogatásokat. Vajon ez érvényes a többire is?

Előzmény: Volt tüzér (13057)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13057

Megvárod a Börgöndi Repülőnapot (minden évben van), és bár a laktanya akkor is zárva van, de akkor azért kicsit jobban körül lehet nézni. Viszont Fehérvár felé menet balra (2 km) ott van a 11/2 honi légvédelmi rakétaosztály elhagyott tüzelőállása, ami a maga nemében kuriózum. Egyike az elsőknek, a formája miatt is különleges, mert ebben a változatban ez az egyetlen darab készült, és a későbbi sorsa is érdekesen alakult. Érdemes megnézni.

Előzmény: Band.S34 (13056)
Band.S34 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 13056

Sziasztok!

Még teljesen új vagyok a témában, ezért szükségem lenne egy kis segítségre. Nemrég fedeztem fel ezt a fórumot és nagyon megtetszett a téma. El is kezdtem felkeresni a Pest környéki bázisokat (Több kevesebb sikerel)

Szombaton egy kicsit tovább is merészkedtem, egészen Börgöndig. Mivel sok képet láttam a laktanyáról ezért gondoltam megnézem. Sajnos csak a kapuig jutottam, mert örzik. Esetelg tud valaki nekem segíteni, hogy tudnék mégis bejutni?

Köszönöm

Üdv

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13055

Nem a 135.oldal?

Előzmény: AmbulanceZoli (13050)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13054

thankx, atolvastam!

Előzmény: Ridley4Lev (13039)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13053

Ahol korabban laktam, epitettek egy szervizalagutat, mert az összes csövet, es kabelt a könnyebb szerelhetöseg miatt le vitteka a fold ala.Beszeltem a munkasokkal, hasonlo gepük volt, mint akik csinaljak a metrot, furopajzs, de nem olyan hosszu, csak olyan 7m es, atmero olyan 5,5 m-es , az tudott ott lennt 16-25 m melyen napi 5-25!! metert furni.Ezt ugy kell elkepzelni, hogy vizet le kell vezetni neki, tömlön, plussz kell fennt emberek a felszinen  lancos, drotkoteles markoloval, ok emelik ki amit a kihorda a gep a szervizgödörbe.Ha tehat 16km van, 16000 osztva  20, az 800, osztva 365 el,  azaz 2,19 ev alatt furjak ki, Jobbagyitol Gyönygösig  h ha mindennap furnak es nincs ko, vagy szikla az utjukba.Ekkora hosszznak mar kell függöleges kiemelo jarat, olyan 800 m enkent, ahol a kitermelt földet felhuzzak.Tehat elvi sikon  megoldhato, csak sok penz, meg ido.Arrol   nem is beszelve, hogy furas utan specialis betonnal körbe be kell vonni az alagut falat belülröl, ami csak egy ideig all ellen a viznek, lasd 3-as metro. Ha van kijarat, az szerintem rövidebb  mint 16 km hoszz, max a hegy keleti oldala, a nyugatin van maga az objektum.

Előzmény: ferikdraga (13048)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13052

charlie21-nek szeretettel:

Matra0 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13051

Sziasztok,

Neki futok másodszorra! Elsöre nem tette föl...

Egyszer már hozzá szóltam a témához,Édesapám a hatvanas években dolgozott bent villanyszerelöként...

Utoljára három hónapja jártam körbe a keritést...

Nem foglalkoznak nagyon a külsö dróthálóval,gondolom a mai kor technikai háterével nincs nagy értelme tele van vad átjáróval...

Bemenni? Nem ment el az eszem...!

Amit leirok sok kiránduló látta már aki Szurdokpüspöki oldalon járja az erdöt..

Kis épület az erdöben dupla keritéssel,kamerázva épület mellett beton alapból nagy vascsö /szellözö/Magyarosan álcázva faágakkal! Valószinüleg épület személyi kilyáratként szolgál.HM IZRT-és táblával.

Az objektum külsö keritésétöl mindez kb1,5-2km re lehet...

A teherautós dokkolóval szerintem mellé lötök!

A reális 6-8 km lehet de körkörösen ez "bárhol" lehet..

Valószinüleg jó minöségü földút vagy köves úthoz közel bárminek "álcázva"!

Persze ha létezik egyáltalán ez nagyon nagy terület!

A "vascsöröl" kép nem fért föl ha legközelebb arra járok állitok a fényképezön!

Megkapjátok!

Üdv.

AmbulanceZoli Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13050

http://www.omikk.bme.hu:8080/cikkadat/bitstream/123456789/1931/1/ET_2000_04r.pdf

Biztos nem szentírás....de vannak benne érdekes dolgok az andezit-ről is....35. oldal!

Előzmény: troger242 (13049)
troger242 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13049

Nézd,sokan úgy gondolják,hogy ott valami óriási hadigyár volt,van.....Maga a terület óriási.

Annyi volt csak,hogy amikor az Izzó (késöbb MEV néven futott a cég)  müködött ott,akkor ha valami cirkusz lett volna az országban,akkor (ha jól emlészem ) 1 nap alatt át tudtak volna állni hadicuccok gyártására.

De mondok neked jobbat,maga a gyár területén van bent egy nagyon magas öt torony is....nem használták soha.Ami még hatalmas tévhit,hogy az egész gyár területe alatt pince rendszer húzodik.....soha senki nem látta,ez is csak mende - monda.Annyi viszont tény,hogy a gyár mellett van egy füves repülö tér,ide a mai napig jönnek (ritkán) honvédségi csapatok gyakorlatozni.Röviden ennyi,de ha ma idöm engedi,akkor csinálok neked pár képet .Én itt lakom.És a többit honnan tudom? - a fél családom ott dolgozott a 60-70 -80-as években.

ferikdraga Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13048

Illetve a témával kapcsolatban.

Jobbágyi - Magnatec légvonalban 15-16km. Én simán megvalósíthatónak gondolok egy ekkora másodlagos kijárathoz vezető alagutat, de engem ilyenkor szoktak letorkolni a "földön járók", hogy ezt mi pénz megépíteni.... Mivel tudjuk magyarázni a kijárat létezését vagy elméleti értelmét?

ferikdraga Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13047

Bocsi, biztos én vagyok a láma, de hol kell a "1.antennak, ra kell kattintani a termeszet es technika kepekre" kattintani? Köszi!

Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13046

Gondolom, már elévült.

Előzmény: charlie21 (13044)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13045

Igen igen ez igy van,már csak azért sem cáfolom a linket  mert ott dolgozom :-))

Előzmény: Ridley4Lev (13039)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13044

jaj most mi lesz :-))

Előzmény: Volt tüzér (13043)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13043

Nohiszen! Lebuktunk!

Előzmény: charlie21 (13034)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13042

A kereki varbol meg jobb a kilatas a Balatonra, sajnos nem volt nalam az autos gps em, megmerni a magassagot(bar sokak szerint az sem pontos, mert nekem csak autos van, nincs a specialis, ami turazashoz van a Garmintol).

Előzmény: Ridley4Lev (13040)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13041

Lehet a Jobbagyi Andezit müvek plusz kijarata, összeköttetese megse kitalacio, ma talalaltam, Gyöngyös felett levo Sar hegyen is egykori katonai gyar muködiött, müködik, femmegmunkalassal foglalkoznak.

http://www.gtm.hu/magazin/a-nanomagneses-vasmaggyartas-meghonositasa

Es egy kep ami elgondolkodtato

1.antennak, ra kell kattintani a termeszet es technika kepekre

2.titokzatos epulet az erdoben

3.összekötö ut

4.katonai gyar

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13040

Az adóházig nem mentem fel, arra ment pont egy dzsip amikor arra jártam azt nem akartam, hogy kérdezősködjenek, de ezek szerint megérte volna, ha szép kilátás van a Balatonra. 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13038)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13039

Na ez volt a sisakon: ANVIS 9

És itt egy leírás, mi a különbség a 1-2-3 generációs között. 

http://nowar.hu/atn/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=1

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13036)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13038

A pusztaszemesinek objektumnak jo a fekvese, magasan is van.Fenntrol lehet lattni a Balatont, ellat onnan a radar Sarbogard fele is es a Tenkes fele is.

Előzmény: Ridley4Lev (12994)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13037

Amit én kaptam sisakra 3. generációs amerikai éjjellátót, állítólag milliós nagyságrendű. Olyan profi cucc, hogy a kivilágítatlan helikopter belsőben is tökéletesen tájékozódtam. 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13036)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13036

Nemetorszagban arulnak ejjellato keszuleket, mar 120 eur ert, egy szemre valot, szerintem parban van ertelme.3,5szeres nagyitasu, infravörös megvilagitasu, 100m ig vialgit emg, max tavolsag 150 m, van rajta allvany menetbecsavaro hely, es dioptria kiegyenlites, a bresser cegtol,  egy kezes, 139 eur helyett, 129 eur -ert.Ez hanyadik generaciosnak felel meg?

Előzmény: Ridley4Lev (13029)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13035

Köszi megvannak a képek. De "lebuktál" most már tudom, hogy a Mezőfalvi képek a googlin a tieid. :)

Előzmény: charlie21 (13034)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13034

Igen folyamatos őrség  van.

A képtáramban rengeteg újdörögdi képet találsz.

Előzmény: Ridley4Lev (13033)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13033

Igen így szerencsére nem kell számítani retorziótól. :)

Egyébként, hogy témába vágjunk, ezt a romvárost úgy tűnt őrzik, volt a bekötő földúton pár kisebb bódé szerű tákolmány, ott fények voltak, volt valaki esetleg nappali körülmények között ott? 

Előzmény: charlie21 (13032)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13032

Az más,csak ez nem derült ki az első hozzászolásból.

Nekik lehet.

Előzmény: Ridley4Lev (13031)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13031

Azért hírdetem mert sajtó engedéllyel voltam és készítettem a képeket, a sisak beállításánál meg a Mil-17 N műszaki emberei segítettek.

Előzmény: charlie21 (13030)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 13030

Akkor talán ne nagyon hírdesd mert ezzel áthágtad az MKEH álltal felügyelt Haditechnikára vonatkozó törvényt,és hidd el egy nick név nem akadály.......

A sisakra már rá sem merek kérdezni ,hátha kevlár.

Jelenleg 2+ vehető az új törvény alapján ,ha van hozzá bizonyítvány hogy csak civil felhasználásra gyártott.E felett csak végfelhasználói engedéllyel,ami nem valószínű hogy van neked.

Boccs az offért!!!!

Előzmény: Ridley4Lev (13029)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.11 0 0 13029

1. generációst biztos be tudsz szerezni, talán még 2. is, de olyat amilyet én hazsnáltam 3. generációst (nem amelyikkel a fotót készítettem), már biztos, hogy nem. A fotót egy orosz talán 2. gen. készítettem. A sisakon egy amerikai 3.-ik volt.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13028)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 13028

En is majd be akarok szerezni egy ejjellatot, csak dragak, es raadasul Orbaniaban tiltottak, mert haditechnikai eszköznek szamitanak, mint az a napszemüveg is, amelyben kamera van beleepitve, az is az, megall az mber esze....

Előzmény: Ridley4Lev (13021)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 13027

Akkor elkezdtek az egesz teruletet rekultivalni, meg elhordani a kiheylezett roncsokat, pancelosokat?Akkor az olasz erödnek is vege?

Volt vhol ott egy kis varos az erdoben, hazak, nem voltak bevakolva, alblakok nelkul, csak gyakorlasra, azoknak is vege, zt is lebontottak?

Előzmény: charlie21 (12904)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 13026

Salgotarjanbol nem sok minden volt itt eddig.

Előzmény: PepeXVI (12948)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 13025

Ezt egy Mig 21 siman el tudta vinni magaval,  max 2 db ot szerintem a szarny alatt, törzs ala nem fert volna el, tul nagy az atmeroje.

Előzmény: Hpasp (12823)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 13024

Ezt a törtenenet meg a VSZ idöben mas objektumoknal is elmeseltek az akkor katonak.Pl.  ahol volt löszerraktar,  a mai Hajduhadhaznal, odaig sajat sofor ment Karcagrol, a kapuban atvette az ottani örseg egy soförje, addig az orszoban kellett varakozni, majd ket oraval kesöbb hoztak vissza a teherautot, amely tele vol löszerrel es több volt benne 30 km el.De Ugyanezt elmeseltek Jobbagyinal is, ott a mendemonda szerint alagut van hegyben a bejarat az andezit Müveknel, a kijarat meg vhol Gyöngyösnel, de mindenkeppen par km el odebb, az igazat senki sem tudja, en hallaottam Abasart is ahol kijarat lehet, vhol a falu mellett a szölöben,az Gyöngyös alatt van.

Előzmény: PepeXVI (12948)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 13023

Jok a kepek!Bar messzirol mar latszik, levettek mar az antennakat a tornyokrol.Azert nem semmi, belsö kepeket meg senki nem közölt le itt!

Előzmény: nagypolc (12999)
zajza Creative Commons License 2012.05.11 0 0 13022

Ez jó lett ;)

Előzmény: Ridley4Lev (13021)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.10 0 0 13021

Újdörögd romváros, egy új szemszögből:

Yrkon Creative Commons License 2012.05.10 0 0 13020

Veszprémben van. Sajnos nem néz ki jól :(

Előzmény: PepeXVI (13019)
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.10 0 0 13019

Jól néz ki... Hol van ez?

Előzmény: zajza (13018)
zajza Creative Commons License 2012.05.10 0 0 13018
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.10 0 0 13017

akinek nincs esze, legyen notesze... :)

kép lemaradt

Előzmény: PepeXVI (13016)
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.10 0 0 13016

Heló Charlie21!

Ja, ez az? :D Én ezt sufninak néztem... Talán Gauls kolléga (vagy Te?) még belső képeket is csinált, tele van lomokkal. Nem tudtam, hogy ez vezetési pont volt, mert elég mórickának néz ki ma is, és gondolom régen sem volt túl high-tech.

Én valami komolyabbra gondoltam a mai Erzsébetliget alatt vagy a reptérhez közel (mai NABI gyár, stb.)

Mellékelek egy képet, amin az Erzsébetliget mai állapota látható. Amikor még kissrác voltam, a színház vonaláig volt csak elfogadható szintre hozva a hely, a sportpályánál már minden elhanyagolt volt. Sokat járkáltunk a DK-i végében a területnek, ahol pl. imádtunk a kihalt, szétvert uszoda medencéjében játszani. Az uszoda gépészeti terme is nagyon érdekes volt, bár a fele már akkor is szét volt lopva, és kicsit állt is benne a víz. A két karika az emlékeimből származó érdekes helyeket mutatja. A felső karika lehet nem pontos, lehet a sportpálya DK-i csücskéhez, az uszoda mellé kellett volna tennem.

Itt kitört ablakú gépészeti épületek voltak, amiket jól bejártunk anno. Az egyikben az utcaszint csak galéria-szerűség volt belül, volt egy -1-ik szintje. Egy hatalmas tartály volt benne, ami 2 emelet magas volt. Emlékszem, körülötte minden csupa fekete olaj/pakura maradvány volt, teljesen eláztatta a környező talajt is. Már messziről lehetett érezni a gázolajszagot. Ezt az épületet az Erzsébetliget szanálása során elbontották.

A másik érdekes az alsó karika, ahol egy kis kör alapterületű tornyocskában végződik a szögletes épület. Emlékszem, ez már akkor is nagyon romos volt, mikor kissrác voltam. Be lehetett menni még, de csak üres falak voltak, semmi érdekes. Ma pedig már be van falazva és körbe van kerítve, gondolom az omlásveszély miatt. Ebben csak annyi érdekes volt, hogy sokáig emlékszem a cirill feliratra az oldalán. (graffiti)

Én ennyit tudok az Erzsébetligetről, de rebesgetik hogy van ott komolyabb pincerendszer/földalatti érdekesség is. Gondolom ha valahonnan, hát a mai Külker Főiskola épületéből lehet lejutni, mivel anno az volt a parancsnoki épület. Erre lennék kiváncsi, nem a "betonsufnira". :D

Azért köszi a válasz!;)

Előzmény: charlie21 (13012)
Sumak82 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 13015

Sziasztok!Még uj vagyok és a régebbi bejegyzésekben láttam a vértestolnai bunkert,tegnap voltam kint csináltam képeket és meg vannak a koordináták ha szeretnétek megnézni.

É47.6219128

K18.4704207

Ha minden jól megy ekkor ma egy sokkal izgalmasabb helyre megyünk.

charlie21 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13014

Annyit tudok hogy Magyar tüzérség lőszer raktár volt

Előzmény: nagypolc (13006)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13013

itt van

charlie21 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13012

https://skydrive.live.com/?sc=photos&cid=92d81ba291aec03a#cid=92D81BA291AEC03A&id=92D81BA291AEC03A%219448&sc=photos

Itt vannak róla fényképek.A volt DHCS központi  vezetési pontja.A reptér szélén levő utcáról látható egy étel kiszállító cég udvarán van most.

Ők használják raktárnak (mint a képeken látható)Voltak olyan kedvesek hogy beengedtek .De nem hiszem hogy örülnének a turista áradatnak.

Egy sima földel fedett náhány 100 négyzetméteres vezetési pont.Elég elhanyagolt állapotban ,sok helyen még a beton padló is hiányzik és csak homok van.Szerintem sose volt a csúcs technika,inkább Tevelre koncentráltak.

Semmi köze Nagytarcsához.

Előzmény: PepeXVI (13011)
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13011

Hoppá!

Hogy miről? Van ilyen a mátyásföldi parkban?

Gyerekek, kérlek világosítsatok fel, akár privátban. Itt lakom és nem tudom hogy mik vannak? :)

Régen sokat kóbászoltunk a volt laktanya területén Mátyásföldön, voltak érdekes helyek, földalatti tartályok, főleg a mai uszoda környékén, de másra nem emlékszem.

Vagy amit írsz az a nagytarcsai ojektumok egyike?

Előzmény: Ridley4Lev (13008)
D-peti Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13010

Előzmény: D-peti (13009)
D-peti Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13009

Nem lehet, hogy erre gondolt? Kb. 100 méterre van a helikopter leszállóktól és a füves résztől. Más föld alatti létesítményt én sem ismerek arra felé.

Előzmény: PepeXVI (13007)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13008

Elképzelhető, hogy a DHDSCs Légierő és Légvédelem parancsnokság földalatti létesítményéről beszél. 

Előzmény: PepeXVI (13007)
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13007

Szia NGGare!

Én XVI. kerben lakom, milyen alagutakról beszélsz? Mátyásföldön nem valószinű, hogy a füves kifutópálya alá építettek volna bármit is. Esetleg földalatti üa tartályokat tudok elképzelni, de ugyebár azokhoz nem kell/lehet lemenni.

Megmutatnád pontosan, hogy melyik épületből/hol mentél le, és pontosan milyen alagutakat láttál?

A reptér mellett még ma is HM-es objektum van, ott állnak sorban a hadrafogható teherautók. Ezen kívül más titkos nem nagyon van Mátyásföldön.

Kérlek, világosíts fel hogy merre jártál!

Előzmény: NGGare (5931)
nagypolc Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13006

Viszont ,,tudnátok e nekem segíteni a  Törökbálinti laktanya végett ,,? Hogy mi is volt ez pontosan ? Plusz hogy  a földalatti része mekkora lehet,,?mert a googlyn nézve a Tétényi-fensík alatt van ,és elég nagy kiterjedésű.

nagypolc Creative Commons License 2012.05.09 0 0 13005

Szia. Ezek a pincék a kő kitermelése végett keletkeztek ,,,pont ami a képen látható aránylag nagy kitrjedésű és gombatermesztésre hasznositják (még van benne áliítólag két db kiadó szabad hely) .Probálják hasznositani őket de mint minden magyarországon ez is sza..l megy.

Előzmény: Csacsiterelő (13002)
Csacsiterelő Creative Commons License 2012.05.08 0 0 13004

Én onnan tudom hogy régebben jártam arra sokat és volt hogy lemerészkedtünk egyszer. Amint a képen is látszik jobb oldalt van a lejárat. Folyamatosan lejt az út lefelé. Van egy nagy fém ajtaja is ami már nagyon régóta nyitva áll és van a bejárat előtt egy portás vagy őr bódé is, de ez meg le van zárva, nem használják.

Szóval amint beértünk többfelé is szerte ágazik au út odabenn. Ami biztos hogy nagy a belmagassága és néhol ez mégnagyobb (lejt az út odabenn).

Előzmény: charlie21 (13003)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 13003

Még sose szúrtam ki.Arra csak "gomba" pincéket ismerek,szerintem volt borászat ,ilyesmi

Előzmény: Csacsiterelő (13002)
Csacsiterelő Creative Commons License 2012.05.08 0 0 13002

Sziasztok,

Diósdon van egy hely amit nem tudok mi.. Nem találtam infót róla. Voltam már ott néhányszor, de nem jártem be mert voltak benn... Egy alagút rendszernek tűnik. De mi ez valójában? Mi célt szolgált? Van ott valami látnivaló?

Sok szellőző is tartozik hozzá.

hadsz Creative Commons License 2012.05.08 0 0 13001

"Aham.."

Ez mit jelent??

Előzmény: nagypolc (12991)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 13000

Na még :-)))

Nagyon csöpögteted a témát!!!  

Ott még nem volt senki innen ,egy magyar BARS belülről.!!!

Vagy esetleg nem annyira publikus??

Előzmény: nagypolc (12999)
nagypolc Creative Commons License 2012.05.08 0 0 12999

Hpasp Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12998

Elvileg használhattak, de a 1S12M1 SOC (Long Track) által kialakított 4 helyszög nyaláb már elég volt ahhoz, hogy az 1S32M2 SNR (Pat Hand) megtalálja a célt.

Előzmény: Ridley4Lev (12997)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12997

Én is csak az Internet segítségével tudom, hogy a PRV-16-ot használták a KRUG-nál magasságmérésre. 

Előzmény: monfondir (12996)
monfondir Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12996

Ez igen! A KRUG-hoz volt PRV rendszeresítve vagy más RT adatok alapján ment a célkeresés?

Előzmény: Ridley4Lev (12995)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12995

Na, már megakartam írni, Igal helyszín beszámoló a fénykép alapján, a googli fotó nagyon régi, de ezt majd olvashatjátok:

1. - A kapu és a régi őrszoba, ma már nincsen meg ez az épület. 

2. - A régi kocsi garázsok szervíz állás. Minden hasznosítva lett, raktárnak használják, a két nagyobb épület közti kisebb épület is megvolt, ma étkezde-pihenőhely. 

középen volt egy emelvény amire "felmászott" a jármű és alá bújba tudták javítani. Ott most töltőállomás van. 

3. - A régi tisztiszállások, ezt úgy 8-10 éve újították fel, ma a cég irodaháza. 

4. - A szám mellett jobra volt egy kis üzlet, alatta ma már csak az alapja van meg a képen látszó épületeknek, itt további szállás épületek voltak. 

5. - A kultúrház, illetve még 2 épület erre nem tudtak egyértelmű magyarázatot adni, hogy mi célból épültek. 

6. - A mai süteménygyár, régeben a 2. számú épületben dolgoztak. 

7. - A HÁP. Ma már a tetőszerkezetet nincsen meg, állítólag 2004-ben kezdte el valaki elvinni pénzért, majd hírtelen abba maradt minden. 

8. - Egy fás allé, középen járda megy végig. 

9. - Az allé mellett egy épületmaradvány, a fehér téglalap alakú forma volt az. 

10. - Egy olyan domb, amire jármű tudott felmenni, fent lebetonozott volt az "állóhely". Pár lépcső vitt fel. Radardomb?

11. - A KRUG fedezékei, az X-el jelöltek nincsenek meg eljordták a dombokat, helyben felhasználták őket. 

12. - Dísznóhízlalda, ma már nincsen meg az épület. 

13. - A fák között, egy kisebb domb, felfelé egy lépcső visz, méretéből ítélve egy őrhely lehetett itt. 

14. - A 14. és a 6. szám között egy kisebb domb látszik, az volt a vízszívattyú régen, ma is hazsnálják, persze mai kor technikával. 

Menett közben jöttem rá pár dologra ami kimaradt. 

A 7. számú épületnél jobbra alul, van egy domb, arra színtén feltudott kapaszkodni egy jármű. 

A 10. dombtól nyugatra, pont a sarokban ahol az erdő találkozik a "mezővel", ott is van egy domb, lehet az is egy őrhely volt, mert betonlépcső visz fel, de a fenti hely szűkössége miatt gondolom ezt. 

Ennyi. 

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12994

Jah, ez nekem is feltűnt ott jártamkor, más információk szerint még használja a Honvédség valamire, szóval így minden bizonnyal OFF téma. Pár fénykép azért:

Előzmény: VoltKatona(Lee) (12980)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12993

Két dolog:

-  Gratulálok jó képek, szép tálalása egy érdekes helynek.

- Mégis, hogyan sikerült bejutnod?

Előzmény: nagypolc (12992)
nagypolc Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12992

nagypolc Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12991

Aham..

charlie21 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12990

te csináltad?

Belső kép is van!?

Előzmény: nagypolc (12989)
nagypolc Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12989

Sziasztok.... Pár kép az 502-ről.

zajza Creative Commons License 2012.05.07 0 0 12988

Nem néz ki rosszul az biztos..:)
Még nem,  legutóbb Hajagra nem tudtam elmenni..

Előzmény: charlie21 (12986)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2012.05.06 0 0 12987

Szépen összehoztátok gratula! Sajnos nembírtam az előző e-mailemről válaszolni így küldtem egy másik címemről!

Előzmény: zajza (12982)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 12986

Legközelebb egy ilyet vigyél :-))

Adok kölcsön :-))))

charlie21 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 12985

Na ez igazán profira sikerült ,gratulálok!!!!!

És még mindig nem találkoztunk.

zajza Creative Commons License 2012.05.06 0 0 12984

Forgatási kellék, egy oroszé :)

Előzmény: D-peti (12983)
D-peti Creative Commons License 2012.05.06 0 0 12983

Azt az orosz geiger-müller számlálót honnan szerezted? :D

zajza Creative Commons License 2012.05.06 0 0 12982

Az új videó.

zajza Creative Commons License 2012.05.06 0 0 12981

Ma este jön a legújabb SZ.M. videó!! :)

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.05 0 0 12980

A pusztaszemesi feltunoen rendben van, egy eve voltam, örzik, nincs szetlopva/szetverve.

Előzmény: Ridley4Lev (12815)
zajza Creative Commons License 2012.05.05 0 0 12979

Jah, rendben, ment vissza!

Előzmény: kis uaz-os miki (12978)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2012.05.05 0 0 12978

Szerintem rám gondolsz én küldtem neked e-mailt, bocs most válaszoltam.

Előzmény: zajza (12962)
szójáscsülök Creative Commons License 2012.05.05 0 0 12977

Ahogyan én is. Köszi.

Előzmény: Volt tüzér (12973)
zajza Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12976

A Chernobyl diaries-t már leforgatták.

Előzmény: D-peti (12974)
zajza Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12975

Én is hallottam a hírekben, de én is Kiskunlacházról hallottam, hogy ott építik..

Előzmény: D-peti (12974)
D-peti Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12974

Emberek!

Tud valaki valamit a szegedi szovjet laktanyában épülő Pripyat-vidámparkról? Ma az esti híradóban elhangzott egy riport Bruce Willis érkezésével kapcsolatban, és ott említették, hogy a szegedi laktanyában építettek egy Pripyat-vidámpark hasonmást. Bár szerintem az a Chernobyl diaries című filmhez készül. Az biztos, hogy ehhez a filmhez már forgattak Kiskunlacházán jeleneteket.

http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/05/04/20/MTV_Hirado_2012_majus_4_19_30.aspx (24:20-tól látható)

Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12973

Az ott nem a Pilis, hanem a Dunazug hegység. Sokan összetévesztik.

Előzmény: charlie21 (12966)
szójáscsülök Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12972

Igen, igen.

Előzmény: charlie21 (12966)
zajza Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12971

Ismertem! :)

Előzmény: Volt tüzér (12970)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12970

Hajdan - boldogult katona koromban - az efféle nem megszolgált elnézéskérésre a következőképpen válaszoltam:

"Tudja fiam, mi az az elnézés? Ha hátulról beakaszt a nőstény kecskének és elnéz a két szarva között."

Az idézőjel azért van, mert ez egy hajdani kollégámtól származó idézet. (És bár most forrásmegjelölést nem szúrok be a szövegbe /vagy a lap alján/, mégsem teljesen tiszta plágium, mert az idézőjelet kiraktam)

Előzmény: zajza (12967)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12969

Valóban nyomjelző, vagy fényjelző?

Előzmény: uselessjunk (12968)
uselessjunk Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12968

A sárga csúcs ebben a kaliberben páncéltörő-gyújtó-nyomjelző lövedéket jelöl

Előzmény: Volt tüzér (12928)
zajza Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12967

Akkor elnézést!

Előzmény: Volt tüzér (12963)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12966

Urak asztala,Pilis??

Előzmény: szójáscsülök (12965)
szójáscsülök Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12965

kapu, cenzor:

hadsz Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12964

Nem,autóval mentünk.

Előzmény: Ridley4Lev (12959)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12963

Nem én voltam.

Előzmény: zajza (12962)
zajza Creative Commons License 2012.05.04 0 0 12962

Üdv!
Szerintem te küldtél emailt nekem. Válaszolni válaszoltam, de mindig visszadobta...

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12961

Igaz!!!

Előzmény: zajza (12960)
zajza Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12960

Biztos volt valaki, csak ő nem fórumozik! :)

Előzmény: Ridley4Lev (12957)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12959

Nem mondod, hogy Letistében voltál?

Előzmény: hadsz (12955)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12958

A google earthet nézve nagyon szépen látható melyiknek miyen sorsa lett. Lengyelországban és Csehországban meglepően "sok" megvan épségben.

Előzmény: hadsz (12955)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12957

"Innen biztos senki nem volt bent, őrzik mindegyiket!!!"

Bocsánat ki akarom emelni, hogy tudtommal a magyarban nem volt senki.

Előzmény: Ridley4Lev (12953)
hadsz Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12956

"van mit tanulni..."

Igen,lenne mit... az sosem szégyen.

Előzmény: Ridley4Lev (12954)
hadsz Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12955

"Volt már valaki a Hajagi bars on kivűl más más bars objektumban???"

Igen,néhányban volt szerencsém.

"Ezekben az objektumokban szerintetek a belső berendezésből valami marathatott még valahól?1általán mik vannak ezekbe bent?"

Valahol maradt,valahol nem.Attól függően,hogy a rendszerváltást hogy "élte" meg egy ilyen objeltum.Az egyiket sorsára hagyták az erdő közepén,itt a falakon,a nyers vasbetonszerkezeten kívül nem sok mindent látható,a másikat átvette az adott ország honvédsége,vagy egyéb állami / magán szerve és ha nem is eredeti funkciójának megfelelően,de ma is használják.A harmadikból múzeumot csináltak,a negyediket lebontották és a helyszínt a földdel tették egyenlővé,az ötödik el sem készült teljesen és még folytathatnám...

"hogyan kell elképzelni a belsőt?"

a képtáramban találsz fotókat a 301-esről,ahol megvan a teljes berendezés.

"hajag ....azok miért földalattiak? a többi miért föld feletti??? "

Nagyon röviden: a rendszer egy nyugati és egy délnyugati zónára volt osztva.Mindkét zóna két-két "láncból",vagy "vonalból" állt.Minden vonalnak megvoltak az ún végpontjai illetve vezetési pontjai valamint magának az egész BARSZ hálózatnak is voltak irányító objektumai.Ezek védett,azaz földalatti létesítmények.A lánc "csupán" átjátszó szerepet betöltő elemeit nem feltétlenül telepítették föld alá.

Előzmény: nagypolc (12952)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12954

BARS 301:

http://www.bunker-wollenberg.eu/

BARS 302:

http://www.bunker-302.de/inhalt/

BARS 303:

http://www.panoramio.com/photo/49362267?source=wapi&referrer=kh.google.com

3-ból kettőt szépen megtartottak, van mit tanulni...

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12953

Kérdéseidre válaszólva:

Innen biztos senki nem volt bent, őrzik mindegyiket!!!

Elkpézelhető, hogy mivel ez szovjet volt ezt a föld alá tervezték, de majd talán hadsz aki többet tud róla, majd jobban informál. 

Előzmény: nagypolc (12952)
nagypolc Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12952

Sziasztok! Volt már valaki a Hajagi bars on kivűl más más bars objektumban??? Ezekben az objektumokban szerintetek a belső berendezésből valami marathatott még valahól?1általán mik vannak ezekbe bent? ,,vagyis hogyan kell elképzelni a belsőt?   Még 1 kérdés ,,ahol őr áll ott szerintetek egybe van minden bent is vagy a katonaság fal tisztára szerelte?  És még egy óriás kérdés amelyik védett tehát föld alatt fekszik pl:hajag ....azok miért földalattiak? a többi miért föld feletti??? 

nagypolc Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12951

Hajag "tükörkép"

zajza Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12950

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=383265975045073

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.02 0 0 12949

Az első videó vasárnapról:

PepeXVI Creative Commons License 2012.05.02 0 0 12948

Jól látom/gondolom, hogy Salógtarjánról nem nagyon volt szó még itt a fórumban?

Pedig mesterségesen épített iparváros, biztos vannak érdekes helyek ott is.

Vitaindítónak álljon itt a következő:

egy rokonom mesélte, aki egész gyerekkorában ott élt, hogy valahol annak a dombnak a környékén, ahol most a Bolyai iskola van (Pécskő úttól északra), voltak beton lelakatolt lejáratok a mélybe. egyszer ez a rokon a bandájával feltörte a rozsdás lakatot, és lemásztak a mélybe.

állítólag függőleges aknán kellett lemászni egy létrán, kb 10-15m mélyre, egy szűk, kútszerű beton csőbe. amikor leértek, kissé lehajolva de viszonylag kényelmesen el lehetett férni az alagutakban, amik mentek mindenfelé. ezeknek az alagutaknak a fala nem volt kiépítve betonból, úgy emlékszem azt mesélte, hogy sima föld volt. egy ideig mentek erre-arra, de beomlásokkal, elágazásokkal találkoztak, így inkább nem mentek tovább. el se tudták képzelni, mi célt szolgálhattak ezek az alagutak, mert nem volt bennük semmi.

mond ez valakinek valamit? a Bolyai suli alatti hegyben ma is vannak pincének/garázsnak tűnő bejáratok, de mindig csukva vannak. ez a lejárat pedig fent volt a domboldalon, kis beton "házikóval" a lejárat fölött, lakattal lezárva.

egyéb érdekes hely is jöhet S.Tarján környékéről!

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.02 0 0 12947

Dehát én a nyomkövető vagyok és nem a Batman.

Előzmény: HG4I (12945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.01 0 0 12946

nem is az volt a bajom hogy elküldtek de piros túra utvonal könyörgöm. Azt a szaki azt sem tudta mi az a piros meg a kék túra utvonal. Ezen akadtam ki.

Megkérdeztem me egy  ismerőst. 

Mi van ott . Annyit mondott ott megy a seft ezért féltik a dolgokat..

jobb ha senki nem látja épp mit üzletelnek. 

Előzmény: Ridley4Lev (12944)
HG4I Creative Commons License 2012.05.01 0 0 12945

Tégy különbséget (tudj különbséget tenni) a vízügy és a vízművek között.

Van, méghozzá nagy különbség.

Vízügyeseknél /értsd: árvíz- és belvízvédelem, vízgazdálkodás, természetes vizek + stb.../ soha sem volt fegyveres vagyonőr. A Fővárosi Vízműveknél ma is van (egyes kútjai kívül esnek a főváros közig. határain....).

Előzmény: Ridley4Lev (12944)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.01 0 0 12944

Ha vízügyes a dolog nem csodálom, hogy elküldtek, a Szentedrei sziget déli része fegyveresen őrzött, mert Budapest édesvíz készelete van ott. Én álltalános iskolában evezős tagozatra jártam, egyik tavasszal amikor Szentendrére eveztünk fel, visszafele megálltunk a szigeten mert egy örvény arra sodort lefele folyásirányban. 1 perc sem telt el, olyan ordibálással jött oda egy gépkarabélyos őr, hogy azonnal menjünk onnan, megsem kérdezte mit keresünk ott.

Előzmény: Törölt nick (12942)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12943

Elképzelhető,de lehet hogy maga megelőzne!  Persze ez így van a koordinátákkal én se publikálnám,csak dicsekednék hogy milyen ”szerencsém” volt! Már ha annak lehet nevezni ... :)

Előzmény: Volt tüzér (12940)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12942

Helló meglátogattam a terepet ami az erdőben van.

Igaz az épületig nem jutottam el.

Piros túra utvonal megy de le volt zárva és az erdész is elküldött . Mondom de túra útvonal. 

Azt mondta ha nem megyek hívja a rendőröket nem véletlen van lezárva az út és magán terület..

Előzmény: Kaszi28 (12925)
elband1i Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12941

Büdöskútpusztán én is csak a kerítésig jutottam el az öreg nekem is jött osztani az észt,én meg adtam a tudatlant annyit mondott hogy csak karbantartani járnak de hogy ki és mit azt már nem mondta mert titkos. A kollégám még katona korában/soför volt/járt ott teherautóval és aztmondta két nagy kapu van a domboldalba de már nem nagyon emlékezett részletesen.Tervezgetem én is hogy hátulról megnézem de egyedül nem vágok neki,ha hozzátok lehet csapodni ugy benne lennék szivesen.

Előzmény: Supi1984 (12921)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12940

Mert már felkerekedtél volna és rég ott válogatnál. Az oroszt meg nem nagyon érdeklik a koordináták, mert azok nélkül is tudja, mi hol van.

Előzmény: kis uaz-os miki (12938)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12939

Ez nem épület,hanem a lőszert körül vevő föld prizma tartó támfala,a lyukak az oldalában a talaj víznek kellet.

Minden lőszer raktárban ilyen kissebb nagyobb földsáncokkal volt körül véve a sokszor csak könnyű szerkezetes barak.

Előzmény: zajza (12936)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12938

Elég érdekes az biztos, de vajon miért nem tesznek koordinátát !? :)

Előzmény: zajza (12919)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12937

Annál rosszabb. Minél inkább "nem tűnik", annál veszélyesebb. Megérné szólni a tűzszerészeknek. Nincs véletlenül ezekról olyan képed, amin a hüvely feneke jól látszik?

Előzmény: zajza (12933)
zajza Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12936

Van valakinek fogalma milyen ojjektum lehet ez?
Bejáratot nem találtam, de a tetején van 5-6 kémény. Elvileg ezen a területen lőszerraktár volt, de hogy ez milyen épület volt, azt nem tudom.
http://www.panoramio.com/photo/71148855

hadsz Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12935

Igen,az NDK-ban kettő ilyen volt.Cseheknél,Lengyelországban,Bulgáriában 3-3-3.

Előzmény: zajza (12934)
zajza Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12934

Jha, csak mert szinte egy az egyben olyan mint a Kis-Moszkvai tároló.

Előzmény: hadsz (12929)
zajza Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12933

Annyira nem mertem megtapogatni, de még ott van az összes :)
Nem tűnnek nagyon használhatónak már.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12932

jav muszáj 

Előzmény: Törölt nick (12931)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12931

Jó nagy zoomos a gépem )) 500mm ig tökéltes :))

Meg gyorsan tudok tekerni ha muszály

Előzmény: Kaszi28 (12925)
hadsz Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12930

Őrzik.Legálisan csak engedéllyel lehet bemenni.Legalábbis 2 éve még úgy jártunk ott.

Előzmény: zajza (12917)
hadsz Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12929

Ismerős,2008-ban jártam ott. :)

A képtár tulajdonosa T.R. is személyes cimborám.

Előzmény: zajza (12915)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12928

Nem tettél el belőle néhányat emlékbe? Pedig megérte volna! Mert ez az AZP-23 gépágyú lőszere. Nem tudom, a sárga színjelölés mit takar, de nem gyakorló, mert annak a hüvelye hosszában be volt roppantva, és azon semmiféle színjelölés nem volt. Nem is lőtéri lőszer, mert annak zöld volt a hegye. Ha valaki hozzáfér a Silka technikai leírásához, ott a fegyverzeti részben ez is le van írva.

Előzmény: zajza (12927)
zajza Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12927

kép lemaradt

Előzmény: zajza (12926)
zajza Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12926

Ezeket találtam tegnap.. :O
kb 20cm-k voltak hosszában.

Kaszi28 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 12925

Szia!

Láttam már korábban.

Valami vízügyes dolog.

Víztározó, szivattyú, ilyesmi.

Aztán vigyázz, nehogy a vádlidból lakmározzanak a kutyák a raktárnál!

Üdv!

Kaszi

Előzmény: Törölt nick (12924)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.29 0 0 12924

Találtam még egy épületet amit nem tudok hogy micsoda. A kordinátát ne nézzétek mert nem jó.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.29 0 0 12923

Azért  jobban majd körbenézek :) Viszem a nagy zoomos gépem azt talán többet tudok messzebbről  fotózni :))

Előzmény: Kaszi28 (12922)
Kaszi28 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 12922

Szia!

Köszi az infót!

Üdv!

Kaszi

Előzmény: Törölt nick (12920)
Supi1984 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 12921

Szia!

Akkor neked se sikerült sokat kiderítened, Büdöskútpusztán már igen voltam! A bejáratnál mellett lakik egy öreg bácsika és azt hiszi ő ott a szekuriti :), amint odaértünk, rögtön jött is, hogy hívja a rendőröket, mert titkos terület! Az majdnem biztos, hogy nem használják, viszont annyi furcsáság van, hogy hibátlan a kerítés..., már amennyit engedett az öreg, hogy lássunk. A neten találtam tavaly egy pályázatot, hogy 2010 augusztusában egy magáncég akarta értékesíteni, mint üzemanyagtáróló! De ennél többet nem tudok én sem, tervezzük a újbóli utat oda és megnézzek hátulról is az objektumot!!!

Előzmény: elband1i (12900)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.29 0 0 12920

Múltkor volt szó a Kincsesbányai 3 épitményről.

Ma voltam bringával arra. Sajnos fotózni nem tudtam mert kerítés meg kapu mindenhol.

Kiírva rá hatalmas betükkel hogy magánterület belépés tilos meg volt vagy 5 kutya .

Majd megpróbálok valamit kitalálni  :)))

zajza Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12919

Egész jó, kár hogy az ilyen cikkekhez nem tesznek koordinátát, mondjuk nem csodálom.

Előzmény: kis uaz-os miki (12918)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12918

Üdv Mindenkinek.

Ezt nézzétek,elvileg ez is egy ” elhagyatott laktanya ” lenne! http://englishrussia.com/2012/02/08/rough-luck-of-military-equipment-part-2/  Kíváncsi vagyok hogy hol/merre található Szovjeteknél ez a laktanya.

zajza Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12917

Oksa, aztán lehet lenézek pár órára mert valamikor terveztem hogy elemgyek Ráktanyára, onnan meg egy szép túrát meg lehet ejteni. :)
http://g.co/maps/xa29d
Amúgy erről a volt katonai kórházról tud valaki valamit? Őrzik-e, be lehet e lenni?

Előzmény: Ridley4Lev (12916)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12916

Akkor majd mennek a képek!!!

Előzmény: zajza (12914)
zajza Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12915

Egy orosz ismerősöm küldte:
http://timtom.smugmug.com/Explorations/2009/101009-stolzenhain-nuclear/10041111_ypHmA#!i=686955667&k=BpUno
Németországi bunker, valakinek ismerős? :)

zajza Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12914

SAjnos nem valószínű hogy tudok menni hajagra..

Előzmény: charlie21 (12909)
zajza Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12913

GOndoltam :)

Előzmény: Ridley4Lev (12912)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12912

Sajtó engedélyt kaptam de nem én szereztem be a papírokat. Igen Steadycammel dolgoztam a helikopter körül, illetve a "0" ponti "magaslaton" is voltam. Legutóbb 2 hete is voltam de csak fényképeket készítettem. Holnap 2 ebből kint lesz Hajagon. :)

Előzmény: zajza (12911)
zajza Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12911

Igen, már láttam, köszi!

Egyszer én is próbáltam videózgatni Újmajornál a helikoptereket, az egyik katona meg odajött és azt mondta hogy fejezzem be, mert ezt hazaárulásnak is lehet minősíteni....na mindegy...موتُ عَلَى هُم :)))

A kameraállásból ítélve téged felkértek, vagy te kértél engedélyt?! Ez nem steadycam volt ugye?

Előzmény: Ridley4Lev (12910)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12910

Itt van ahogy lövik a várpalotai célpontokat. :)

Előzmény: zajza (12907)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12909

Sajnos az sincs már meg,szerintem az a listában a balla nevezetű,szauna komplexum meg ilyesmi.

Most sietek mert indulok Hajagra,ha jól tudom te is ott leszel,végre megismerjük egymást.

A többit majd élőszóban :-)))

Előzmény: zajza (12907)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12908

Az a fura hogy gyerek korban mindig csór várpalota hajmáskér környékén játszottunk bringáztunk. De sok hely név szerint nem maradt meg bennem.

Mindig felfedeztünk valamit és bűszkén mutattuk a felnőtteknek.Sokszor a katonákkal voltunk csőrlőháznál beülhettünk a gépekbe.Egy gyereknek ez nagy élmény volt.

Viszont az bánt hogy guttamásiban volt egy kilátó. Nagyon magas volt. Tiszta időben Vértest  székesfehérvárt várpalotát látni lehetett.

Előzmény: charlie21 (12904)
zajza Creative Commons License 2012.04.28 0 0 12907

Én mindig azt teszem:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=355132824525055
Ez a kép hadsz jóvoltából valósult meg :)
Itt az oldalon majdnem az összes kép megtalálható ahol voltam és ahol mások voltak.
Leginkább kültéri, de beltérieket is szoktam, de ott inkább a videóra megyek rá.
Ezeket a célpontroncsokat régóta meg akartam már nézni, megérne egy egész részt a videósorozatba, beleértve ezt az irányítótornyot és az emlékművet. Mert az az ágyúcsőre hajazó, ég felé mutató fehér micsoda egy emlékmű volt ugye? :)
Ezekre az ojjektumokra adnál egy koordinátát vagy maps linket?

Előzmény: charlie21 (12906)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12906

És a lista alapján ujmajor is a végét járja ,zajza dokumentálj!

charlie21 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12905
charlie21 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12904

Olasz erőd helyén már csak egy dombot találsz,nagyjából vágom miket irtak a listában,ezek szerint a képtáram ezen része már kor dokumentum....

a lista szerint vége a csóri vez pontnak is,ha majd ráérek felteszem ide minek van vége,szép sorjában.A lőszer raktár meglesz mert ha jól tudom az a hajmáskéri helikopteres ember tulajdona.

20 éve járkálok arra és mindig lenyűgözött hogy szinte mindig találltam valami új helyet,most egy kicsit kiakadtam,egy pohár bor a multnak..... :-((

Előzmény: zajza (12903)
zajza Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12903

Én is, elsősorben a lőtér érdekel, olasz erőd, meg a lőszerraktárak :)

Előzmény: Törölt nick (12902)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12902

Nem tudom melyik lehet próbáltam érdeklődni de azt mondták polgári személyeknek nem adnak ki információt..

Sajnos . Hétvégén tervezem hogy bringával eltekergek arra fele. Várpalota tőlünk lőtérnek 5-6km 

Előzmény: zajza (12901)
zajza Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12901

Hajmáskéri rom? Újmajori rom? vEzek alatt mit ért?

Előzmény: Törölt nick (12899)
elband1i Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12900

Szia.

Makra telep keress rá a neten én nem találtam semmit,neked hátha sikerül.Én már jártam ott motorral Monok felól az erdőn keresztül a raktárak melett egész a "gyárig"lehet menni a gyár előtt kerítés van.Volt a kapunál egy faszi de nem mondott semmit csak hogy magánterület  úgyhogy tipli mert hívja a zsarukat.Egyik ismerősöm szerint a katonaságnak volt ott  autóalkatrész raktára.Utánna a Perion akart ott ujrahasznosítót építeni.Vannak az erdőben kerítés maradványok de nem sokat lehet kivenni belőle.Ha megtudsz valamit irhatnál mert engem is érdekel.Büdöskútpusztán voltál már?

Előzmény: Supi1984 (12862)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12899
Előzmény: charlie21 (12886)
zajza Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12898

Tündéri ez az ugorj a kútba megoldás! :)
Gondolom nem adnak engedélyt civil embernek..

Előzmény: hadsz (12897)
hadsz Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12897

A Szabadság térről a metrón keresztül is van bejárat.

Előzmény: zajza (12896)
zajza Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12896

Ajha, és akkor már le sem lehet menni? Csak van valahol más lejárat nem?
Megnézedő dolog lenne pedig :)

Előzmény: hadsz (12895)
hadsz Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12895

Igen,ott volt a főlejárat,amíg le nem rombolták.Egy hengeres aknában volt/van a lépcsőház,mellette pedig a lift.

Előzmény: zajza (12894)
zajza Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12894

Egy budapesti bérház alatt van a lejárata vagy mi ?:)

Előzmény: charlie21 (12889)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12893

én a wikipédián találltam,ott volt mindkettő,meg van még ott pár,éppen most nézegetem én is.

Előzmény: hadsz (12892)
hadsz Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12892

Igen,ezt már elküldtem nekik korábban,csak a másikat nem találtam.

Előzmény: charlie21 (12890)
hadsz Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12891

Köszi!!!

Mario kérte,ha megvan küldjem el neki,megmutatja a többieknek is. :-)

Előzmény: charlie21 (12889)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12890
charlie21 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12889

Előzmény: hadsz (12887)
zajza Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12888

Hát ha így kérdezed akkor így már tudok újat mondani. Mert az előbb csak a bontásra válaszoltam.
Nem jártam be az egész lőteret, azt későbbre hagyon, de amit észrevettem kb 5-6 új őrbódét, vagy megfigyelőállást. A többit meg amjd mondom :)
Most a lőszerraktárakat fogom megnézni Hajmáskér észak-nyugati részén.

Előzmény: charlie21 (12886)
hadsz Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12887

Uraim,

keresek egy videót,ami az F4-es bunker főbejáratának bontását mutatja.Úgy emlékszem,mintha láttam volna valahol,talán épp ezen a fórumon.Ha valaki megtenné,hogy belinkeli,azt megköszönném!

charlie21 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12886

Szia!

Nem pont Hajmáskérre,magára az egész lőtérre.

Tavaly nyertek valami EU pályázatot hogy visszaállitsák a természeti állapotokat.

Ha végig jártad a lőteret akkor nagyon sok ,akár egész nagy bunkert ,megfigyelő tornyot ,üza átfejtőt stb volt található.

Azt még csak megértem hogy az orosz időkben épült nyakig olajban álló tárolókat,kissebb bázisokat ledozerolták,de hogy azt a néhány tényleg 100 éves más országban mutogatott helyet mért,azt nem vágom.

Ilyen volt az olasz erőd is.

Ami még biztos eltünt az egy komplett kis laktanya irányitó toronnyal,bunkerekkel,kb öskű vonalában közép tájt,és onnan nem messze volt egy panel romváros imitáció.

Előzmény: zajza (12885)
zajza Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12885

Konkrétan Hajmáskéren?
Január:
http://www.panoramio.com/photo/65651059
Most:
http://www.panoramio.com/photo/70886078
Nem tudom mi volt pontosan, tankgarázs vagy mi, de ezt már szépen összezúzták.

Érdekes módon a közeli lakótelepen áll egy szovjet emlékmű "Örök dicsőség a hősöknek akik életüket áldozták a fasiszta elnyomás alatt élő népek felszabadításáért" felirattal.
Ennyit vettem észre, persze a vasak tűnnek el a kastélyból is, a cigányok ilyenkor sem alszanak, száradnának el a kezük.

Előzmény: charlie21 (12884)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12884

Lehet hogy most te többet mászkálsz arra,én most kihagytam pár honapot.Van rálátásod arra hogy miket bontottak le a nagy "környezet védelmi program " keretében?

Szerintem botrány néhány régi több mint 100 éves hely bontása,ez már hadtörténet,de valakinek jó kis pénz volt.....

Előzmény: zajza (12883)
zajza Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12883

Igen annyit tudok hogy az 1. VH előtt épült. Mozsárágyúkat meg egyéb fegyvereket is teszteltek rajta.
Bár eredetileg valami "völgyelzáró erőd"-nek épült, az Alpokban is hasonló épült az olaszok visszaszorítását elősegítendő.

Előzmény: charlie21 (12882)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12882

Én ugy tudom hogy az még a K.U.K időkben épült.

az 1900 évek elején.ha jól tudom azon illetve a többi hozzá hasonló épitményen gyakoroltak a tűzérek az olasz alpesi erődöket imitálva.

állitólag a Szent István csatahajó ágyuit is itt tesztelték,még földi platformon.

Az olasz erődnek amúgy annyi.betemették ,szétbontották.

Talán felette a dombon még megvannak a falak amin a nagy kaliberű beton rombolókat tesztelték.

Előzmény: zajza (12880)
D-peti Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12881

Megnézem mit tehetek az ügy érdekében. Mondjuk azt nem ártana tudni, hogy az oroszok is Olasz erődnek hívták, vagy volt e valami más szavuk rá...

Előzmény: zajza (12880)
zajza Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12880

hajrá! :)
Amúgy ha már ott van az olyan orosz oldalakon, nem néznél utána az Olasz erődnek?!
Hogy nézett ki annó, mikor épült, milyen céllal. Lehet hogy még fotó is van róla.
http://www.panoramio.com/photo/47822496

Előzmény: D-peti (12879)
D-peti Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12879

Jó nagy objektum lehet, ha több napba tellik bejárni... Jómagam egy kis szerencsével holnap a kiskunmajsai laktanyát és lakótelepet fogom felfedezni. Majd igyekszem képet feltölteni, mert eddig még nem sok kép van róla a neten.

Előzmény: zajza (12878)
zajza Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12878

Köszi, és is sejtettem, de vártam a megerősítésre.
Tegnap Hajmáskér észak-nyugati részén lévő ojjektumot jártam be, a lőszerraktárra nem maradt időm.
http://www.panoramio.com/user/4851436

Előzmény: D-peti (12871)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12877

Nehozzatok zavarba :-)),a nagy öreg :-))

Mondjuk van pár ösz hajszálam......

Akkor tudom melyik a lörinci,elmentem párszor melette.Ezek szerint még mindig érdemes arra menni!!!

Előzmény: D-peti (12876)
D-peti Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12876

Látszik is a képein, hogy Ő sem most kezdte az ipart! :) 

Előzmény: hadsz (12874)
D-peti Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12875

De bizony. Nagyjából 1 km-re dél-nyugatra van tőle. Sajnos már csak 4 épület áll, ebből egy fel lett újítva. A többi épület helyén lakópark épült.

Szerintem volt is valami ,,kapcsolat,, a két laktanya közt, mert az Üllői úti jóval nagyobb de ott nem láttam tiszti lakóépületeket, míg a lőrincinél 3 nagy panelház is épült.

Előzmény: charlie21 (12873)
hadsz Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12874

Charlie barátom a fórum egyik nagy veteránja. :-)

Előzmény: D-peti (12872)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12873

Köszönöm!

Igen azok régi képek,2006 talán,volt egy képtáram az inda foton vagy hol,aztán az elszált,2010 ben csináltam ezt ,azért rengeteg képnél ez a dátum,van sokkal régebbi is.Régóta kutatgatok....

Ez a Lőrinci dolog nem ugrik be,nem ott valahol nem messze az említett Űllői utinál??

Előzmény: D-peti (12872)
D-peti Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12872

charlie21!

Nagyon jó kis album, minden elismerésem! A budapesti Üllői úton lévő objektumot mikor sikerült bejárnod? Az infóknál láttam, hogy 2010-ben töltötted fel a képeket, de akkor már rég el volt dózerolva...

Mellesleg a hétvégén jártam a pestlőrnci szovjet ojjektumban, már ami megmaradt belőle.

Képeim: http://www.panoramio.com/user/5471218

Előzmény: charlie21 (12870)
D-peti Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12871

Gyula!

betonos kézilabdapályához hasonló terület szerintem valami kisebb alakuló tér lehetett talán, legalábbis Kecskeméten is van egy hasonló betonplacc hasonló felfesésekkel, és az tuti alakulótér volt. A buszmegálló szerű épület talán egy őrhely lehetett, de így utólag megmondani pontosan... A többihez nincs ötletem.

Viszont pár tippel tudok szolgálni, hogy hogyan tudnád beazonosítani: Én ha nem tudok beazonosítani egy épületet, akkor megnézem az orosz oldalakat, elsősorban az ugv.su-t. Ha bejelentkezel van egy olyan mappa amelyben csak az objektumokról vannak képek melyek a kivonulás után, egy egy katona visszatérésekor készültek. Ezeknél a képeknél általában odaírja a feltöltő, hogy mi volt az épület, vagy pedig alatta kommentben megírják. De a legegyszerűbb a terület tulajával felvenni a kapcsolatot, már ha van, mert ők ismerik a terepet (egy egy terület/objektum megvásárlása előtt általában beszokták járni a terepet egy olyan személlyel aki ismeri a terepet).

Előzmény: zajza (12866)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12870

Na mindegy ,nem megy,ha igy nem nyilik meg nektek(nekem se) akkor a nevem alatt ott van képtár elérése.

Onnan megnyilik .Ha valaki el tudná magyarázni hogy onnan miért ,innen meg miért nem ugyanaz a link ,akkor azt megköszönném.

charlie21 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12869

charlie21 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12868

https://skydrive.live.com/?sc=photos&cid=92d81ba291aec03a

lehet rossz volt a link,talán igy

Előzmény: charlie21 (12863)
miccimacci30 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12867

A cirill betűkből mintha a dokumentacija de... szöveget lehetne kisilabizálni

Előzmény: zajza (12866)
zajza Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12866

http://g.co/maps/hyhsf
Először is, itt jártam.
Nem tudom mi lehetett itt pontosan, talán valami csekkpoint a laktanya és a lőtér között(az út a lőtérről egyenesen a régi kórházba vezet), ugyanis elég sok ojjektumot véltem felfedezni, beleértve egy betonos kézilabdapályához hasonló területet(1. kép), aztán egy buszmegálló szerű épületet, ami annyira kicsi hogy illemhelynek sem felelne meg (2. kép). Benne találtam cirill betűs táblát is, talán ebből kiderül valami(3. kép). A betonos pálya közelében elég sok rom van, szétdobált lépcsők, 2-3 méter mély betemetett lejárat?, amit nem hiszem hogy a természet tett így tönkre...vajon mi okuk lehetett rá....?(4.-5.-6. kép)
http://indafoto.hu/collectioneditor/460961

De ami a legjobban felkeltette az érdeklődésemet az az, hogy nagy valószínűséggel egy park vagy emlékmű helyét fedeztem fel. Ez bizonyítja a szép sorban és körben ültetett fák, és a középen elhelyezkedő kör alakú terület, ami közepén talán egy Lenin szobor is állhatott..
A szemléltetéshez inkább videót készítettem:

Ugyanakkor ha valaki tudja hogy a víztoronytól délre lévő épületek milyen célt szolgáltak, ossza meg! :)
Ezek:
http://g.co/maps/7e9fn

Az utamról készült képek:

Előzmény: zajza (12865)
zajza Creative Commons License 2012.04.24 0 0 12865

Jó helyen voltatok, érdekes képek lettek! :)
Én ma Hajmáskér mellé vettem az irányt, találtam is jó pár megoldatlan rejtélyt, aminek a megoldásában ti is segíthettek...:)
hamarosan teszek fel képeket..!

Előzmény: hadsz (12864)
hadsz Creative Commons License 2012.04.24 0 0 12864

De gyors voltál,én még nem jutottam el a kép feltöltésekig.

Párat azért én is beszúrok a kedvenceimből : )

Előzmény: charlie21 (12863)
charlie21 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 12863

https://skydrive.live.com/?sc=photos&cid=92d81ba291aec03a

A Cseh országi hétvégi túránk képei.11 friss képtár.A Szovjetek ott sem tétlenkedtek :-)) Köszönöm itt is Hadsz !!!!

Két kedvenc képem.

Supi1984 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 12862

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tud-e valamelyikőtök bármit is a Szerencs-Monok között lévő lőszerraktárról???? Kié a terület??? Őrzik-e még??? Ki járt már ott??? Milyen épületek vannak ott???
Régebben már volt róla szó, de csak megemlítés képpen!

A válaszokat előre is köszönöm!!

Supi1984 

HG4I Creative Commons License 2012.04.24 0 0 12861

Naggggyon "édi"... :-)

Előzmény: hadsz (12859)
miccimacci30 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 12860

:-)))

Előzmény: hadsz (12859)
hadsz Creative Commons License 2012.04.24 0 0 12859

Még hogy nem telepítettek a szovjetek rakétasilókat az országukon kívülre! :)

Az elmúlt heti csehországi bunkertúránkon haladtunk el mellette.Sajnos akkor az autóból nem volt alkalmunk lefényképezni,de rákerestem a guglin,és szerencsére találtam róla fotót:

Volt tüzér Creative Commons License 2012.04.21 0 0 12858

Én nem azt a sárga, piros, kék, stb színű valamit láttam, hanem azt, amitől megy. :)

Előzmény: KT1 (12857)
KT1 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 12857
motor???

Nagy mozgékonyságú könnyű felderitő harcjármű ! ;)

sivatagi kamuflázzsal...

Üdv Feri bátyám !
Előzmény: Volt tüzér (12849)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 12856

Megvan apu megmondta. 

A bauxit bánya amikor üzemelt akkor ott volt a lőszer raktár .Ő volt ott sokat. A katonai autók azért álltak ott mert mindig ment a seftelés

Előzmény: Törölt nick (12855)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 12855

Ez is kincsesbányán van (alsó kincses)

Diákként jártam ott utoljára mert akkor is elküldtek onnan kb 15éve.

De most hogy belinkelted ha jó idő lesz elmegyek arra bringával. Olyan 10km tőlem Viszem a fényképező gépet is akkor.

Akkor katonai autók álltak csak ott 

Előzmény: Kaszi28 (12854)
Kaszi28 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 12854

Szia!

Köszi az infót!

Erről a helyről tudsz esetleg valamit?

Üdv!

Kaszi

Előzmény: Törölt nick (12853)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 12853

Mindent szétbontottak és leromboltak.

Akkor ezért volt védelem mert az erdőben beszakadt egy bánya vágat azt töltötték fel.

Gyakran járok arra mert van pár földünk ott meg a környéken lakom.

Rengeteg téglát lehetett venni potom pénzekért amikor bontották el a dolgokat.

Most egy sorompó van ami le van zárva csak az erdészeket engedik be

Előzmény: Kaszi28 (12840)
zajza Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12852

Közben készítettem egy kis bemutatót. :)

zajza Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12851

Jah így már látható! :)
Valamilyen csatornafélének látszik szerintem.

Előzmény: 88GABOR88 (12848)
88GABOR88 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12850

ja, azt nem :)Bár találnák mert ez már nincs meg!

Előzmény: Volt tüzér (12849)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12849

A motort is találtad?

Előzmény: 88GABOR88 (12848)
88GABOR88 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12848

Ezeket találtam:

Jobb klikk képe megjelenítés, sajnos nagyobba sztem nem tudja megjeleníteni, talán az indafotómba.

Előzmény: zajza (12846)
88GABOR88 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12847

jobb klikk kép megjelenítésével kicsit nagyobb lesz az a baj ,hogy 640x480as a mérete. sárga tábla pirossal van rajta egy nyíl fölötte meg villám jel kb ez látszik mert a többi kopott.

Lényeg a lényeg ,hogy ez egy külön bekerített területen van,képeket meg megkeresem és felrakom.

Előzmény: zajza (12846)
zajza Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12846

Én sajnos nem látok a képből semmit, mert nem tudom kinagyítani. Amit le írtál sem annyira világos, de ha látnám a képet, talán érteném. :)

Előzmény: 88GABOR88 (12845)
88GABOR88 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12845

szia,sziasztok! tapolcafő illetve teveli ojjektumról: A déli részén már jócskán távol az épületektől kerítésen belül (pontosan nem tudom helyét beazonosítani mert egy ösvényen mentem motorral, de aztán már azzal sem tudtam és gyalog mentem továb) van egy kis lejárat,akna vagy nem tom mert levoltak vágva a lépcsői az első párkányig, valyon az mi lehetett, nekem gyanus volt ,hogy azis valamiféle lejárat lehet. Le sajnos nem mentem mert paráztam,hogy le leugrok de vissza a  párkányról meg hogy :)

VAn róla fénnykép is csak meg kell keresni,de ezt a képet mellete készítettem.:

Előzmény: zajza (12836)
zajza Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12844

Hát az LOL :)

KT1 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12843
Elnézést kérek, Kincsesbánya !

Köszönöm !
lovasutas Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12842

Tényleg, -napra pontosan, három éve!

Előzmény: Kaszi28 (12840)
lovasutas Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12841

Kedves Zajza és KT1!

pedig de!

Innen, - a fórumból idézem:

sweethomeválasz | megnéz 2009.04.19 21:18:11 © (7698)

Mai termés: Kincsesbánya - Laktanya

Tudja valaki, milyen alakulat, mettől-meddig állomásozott itt?

miki1962válasz | megnéz 2009.04.20 15:18:09 © (7701)A hadseregközvetlen 44. tü. dd. (Marcali) egy önjáró és egy gépvontatású tüzérosztálya állomásozott ott 1990-ig. Utána nem tudom.

miki1962válasz | megnéz | könyvjelző 2009.04.21 13:13:10 © (7707)18 db 152 mm-es 2Sz3 Akácia típusú önjáró ágyútarackot, 18 db 152 mm-es D-20 típusú gépvontatású ágyútarackot és 250-350 katonát. Egyébként Kincsestábor táborként is működött. El lehetett ott kb. még 200 főt helyezni barakkokban.Előzmény: monfondir (7703)

Előzmény: zajza (12839)
Kaszi28 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12840

Szia!

Nem Kincsesbánya?

Nem emlékszel, három évvel ezelőtt volt róla itt szó:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=90258191&t=9119026

GE-ben Felsőkincsesnél találod.

Kincsesbánya déli határában van valamiféle lőszer/robbanóanyag raktár is, dombokkal körülvéve.

Mikor arra jártam még őrizték, nem tudom, hogy katonai e, vagy esetleg a bányákhoz van köze.

Üdv!

Kaszi

zajza Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12839

Én nem találtam ilyen város/falut sehol sem.
De Csehbánya mellett volt egy falu, Iharkút, amit a gazdaság tett lakatlanná, majd végleg elpusztította.

KT1 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12838

Urak !

Kicsebánya mellett milyen ojjektum volt ?

THX: KT

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12837

A kilométerekre lévő földhányások helye, nem lehet, hogy a móri szovjet rakétásoknak az egyik osztálya volt?

Előzmény: 88GABOR88 (12835)
zajza Creative Commons License 2012.04.19 0 0 12836

Szerintem azok vagy álcák, vagy valamilyen tárolók lehettek a föld alatt. Hadsz már feltérképezte a bunkert, ha lennének egyéb titkos alaguatak, szerintem tudna róla.
https://skydrive.live.com/?cid=3d4536ec98de30c8&sc=photos#cid=3D4536EC98DE30C8&id=3D4536EC98DE30C8!450&sc=photos
Én is bejártam már a környéket.

De ha nektek van igazatok, akkor még egyszer el kell menni. :)

Előzmény: 88GABOR88 (12835)
88GABOR88 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 12835

igen pápai vagyok, környéket elég jól ismerem, van  ott egy pár kisseb "crossos" pálya szoktam gyakorolgatni régen, pihenésképp meg mindig szétnéztem ott, és tényleg vannak ott furcsa lebetonozott aknák, illetve földhányások, beton lőállások.Tudom amíről irsz a tó mellet, bár régebben volt róla kép is itt a fórumon,hogy mivolt, alighanem, valaki betette.

Előzmény: viktorG3 (12833)
viktorG3 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 12834

Szia! Hát én az ilyenek nem nagyon vágom,de ha kell eltudom mondani hogy jutsz oda.

Előzmény: kéktörpe (12831)
viktorG3 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 12833

Így igaz ahogy írod! És ha ismered a helyet tudod hogy ha a bunker felől közelited meg a tavat,ott is van egy fedett lejárat,vagy valami hasonló,bebetonozva,az pedig akár 2-3 kilométer is van. Pápai vagy?

Előzmény: 88GABOR88 (12832)
88GABOR88 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 12832

FElvetésed jogos tényleg , énis sokat motoroztam arra, és így visszagondolva tényleg csak egy nagyon kis rész ami " bejárható a föld alatt" jóformán csak a kerítésen belül van a föld alatti ami bejárható,,,és  jóval távolabb esnek a szellőzők a kerítésektől. talán több km is!

Előzmény: viktorG3 (12829)
kéktörpe Creative Commons License 2012.04.19 0 0 12831

Priviben GPS-t kérhetnék, hétvégén tervezünk arra egy kirándulást?

Üdv!

http://hg9ieg.tk

zajza Creative Commons License 2012.04.19 0 0 12830

Ezt én is hallottam, de bizonyatani még senki sem bizonyította.

viktorG3 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 12829

Üdv mindenki! Bele,bele olvastam ebbe a fórumba,csak egy észrevétel, a Teveli bunkerral kapcsolatban.Én is hallottam a több szintről,a hetekig hordott betonanyagról,a föld alá behajtó,majd egy óra múlva + 50  km-rel visszatérő zilekről... Egy biztos,rengeteget motoroztam a környéken,voltam a bunkerben is,szóval nagyjából körvonalazódik a bunker jelenlegi (feltárt) mérete,és ami érdekes,hogy a fennsikon ami felette van,még kilométerekkel odébb is találni szellőző csöveket,kiállva a földből. Szóval nagyon valószinűsíthető hogy nem csak amolyan legendák az előzőekben felsoroltak. :)

zsoltii93 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 12828

Üdv. 

Elkészítettem új videómat. Hamarosan egy képekből összeálított videót is felteszek.

http://www.youtube.com/watch?v=vTOECTA12pQ

KT1 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 12827
köszi !
Én is arra gondolok, mert mi máshoz ? Picit ellene szol, hogy a kapu betonoszlopai a hegy tövenel vannak, az adohaz meg fenn es ott szepen kerites körulötte, odavezetö ut a 70-es és Tanito utca sarkatol...
Arra gyanaxxom, hogy ott az erdöben volt még valami...
Előzmény: 504LACI (12826)
504LACI Creative Commons License 2012.04.17 0 0 12826

Ha jól tudom igen, de nem vagyok biztos benne. Sajnos nincs olyan információ forrásom aki biztosat tudna mondani.

Előzmény: KT1 (12825)
KT1 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 12825
Szevasz !
Az ifipark felett, de egészen közel a hátsó keritéséhez az erdőben, van egy kapu 3 beton oszlopa, az a hegy tetején lévő adóházhoz tartozott ?
Előzmény: 504LACI (12820)
KT1 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 12824
Szevasz !

Érden ott a Galecska, ez a sóskúti kőbanya felöl megközelithetö. A főépület örzött, de hatulrol a fedezekek nem.
Érd-Ófalu felett, a kálvárián egykor csöves légvédelmi üteg volt, mára csak néhány árok maradt.
Kamaraerdöben a Mechanikai Művek és a Törökbálinti laktanya most ipari park, be tudod dumálni ,agad, hogy a cégednek keresel raktárat !;)
A Mech. Művekhez közel volt két ojj.az egyik lőszerraktár.
Bián ott van a Nyeva TÁS a hegytetőn. Ez és a Galecska között az erdőben van/volt egy adóház.
Kamaraerőn a hegyen ott az adóház (amit itt már emlitettek) ahol a radio antennák vannak.
És persze a Hotel Vasvári ! ;) Az is ipari park, bejárhatod szabadon.
A Hármashatárhegyen a tetőn is van ehy egykori légvédelmi ojj. Meg az oldalában a nemrég kitárgyalt gáztározó.
A tököli reptér ism,egér egy misét, de oda akkor könnyű bejutni, ha vmi rendezvény van ! Van ott Pecsora TÁS, Granit fejtároló...
Előzmény: nagypolc (12817)
Hpasp Creative Commons License 2012.04.17 0 0 12823

Szovjet repülőfedélzeti atombomba.

Hossz: 3365 mm

Átmérő: 580 mm

Tömeg: 450 kg

zajza Creative Commons License 2012.04.16 0 0 12822

http://www.kisalfold.hu/mosonmagyarovari_hirek/a_vetellel_felujitasi_kotelezettseg_jar/2086593/
Ugyanakkor tud valaki erről a laktanyáról valamit? áll még?

zajza Creative Commons License 2012.04.16 0 0 12821

Én a tegnapi nap folyamán a Mosoni volt lengyárban és egy állítólagos lőporgyár"ban"is voltam (nem tudom mivolt eredetileg) ..:)
Képek itt:
Meg majd jön a videó is.

504LACI Creative Commons License 2012.04.16 0 0 12820

A vadászhegyi adóházat is megnézheted, bár erősen lepusztult. Kamaraerdő felett.

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.04.16 0 0 12819

Az a baj, nem merem behírdetni itt, vagy nagy tömeg jelentkezés lenne vagy senki, ez tapasztalat, meg álltalában nem egyedül megyek most is hárman voltunk. :)

De ígérem legközelebb szólok itt. 

Előzmény: miccimacci30 (12816)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.04.16 0 0 12818

Biatorbágy mellett, de Érd felől megközelíthető egy volt rakéta osztály helye, sajna nem föld alatti a dolog. 

Ellenben Csepel két dolog is van az egyik a BudapestScenes szervezésében van (facebookon sajna könnyebb velük felvenni a kapcsolatot), a csepeli egyik légókockában van, ami felszíni, de ha az ember bent van nem érez különbséget. Nagyon jó érdemes menni, ha jól tudom must 21-én elsz a következő turnus. 

Illetve az idegenvezető mondta, hogy a csepel+atombunker szavakra kidobb egy pár találatot a googli, ez egy föld alatti vezetési pont lenne amit felujítottak, de egyénként nem látogatható, kell lennie egy bizonyos létszámnak. 

Ennyit tudok mondani. 

nagypolc Creative Commons License 2012.04.16 0 0 12817

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék hogy tudnátoke nekem Budaörs Törökbálint Érd térségben érdekes megnézhető fotózható objektumot ajánlani? Budapesten szerintetek mik azok a objektumok,, helyek amiket gond nélkül meg lehet tekinteni, és érdekes,ja és inkább földalatti,,?

miccimacci30 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 12816

Na tessék! Én békésen hazavonatoztam  Tatabányáról Győrbe, holott mehettem volna veled jó kis kirándulásra. Nahát.

Előzmény: Ridley4Lev (12815)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.04.14 0 0 12815

Galéria Update:

Igal, Dunaföldvár, Lepsény, Pusztaszemes, Csepel.

https://skydrive.live.com/?ppud=4#cid=51ACD7B5F282567E&id=51ACD7B5F282567E!304

88GABOR88 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 12814

szia!

Hát akkor neked nagyon mozgalmas péntek 13 volt ! :)  

Ha lesznek képek jelezd! :)

Előzmény: Ridley4Lev (12813)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.04.13 0 0 12813

Uraim!

Nagy bejáráson voltam ma akövetkező helyeken:

Lepsény, légv. rak. ezr. - A Tiszti szálásokat hasznosították, ma lakóházak. A többit ami az úthuz közel van azokat raktáraknak használják. Egy telefonszám volt a kapura rakva a kutya harap felirat mellett, felhívtam és kiderült, hogy a gondnok. Engedélyt akartam kérni, mire mondta maradjak ott mindjárt jön. 2 perc alatt megjelent egy úr aki kedvesen bemutatkozott, majd személyesen is elmondtam, miért mennék be körbe nézni. Szemlátomást kedvesen megértette kérésemet, de nemmel válaszólt, mert mint mondta sok betörés volt újabban, és nem akarja, hogy ha valaki esetleg meglátja, hogy én fényképezővel bemegyek majd utána betörés történik, azt fél előveszik az ügy miatt, viszont mesélt egy keveset a helyről, plusz nem állított meg attól, hogy pár képet készítsek kívölről. Mondta, hogy a leghátsó épületek voltak a javító helyek, lőszerraktárak, ma bió üzem van ott, plusz a réten voltak földhányások ezeknak ma csak az alapjai vannak meg, itt ahogy ő mondta, tankok volta elrejtve. Harckocsizók állomázoztak itt régen, szavai szerint, és volt időszak amikor többen is voltak a katonák mint a falubeliek.

Pusztaszemes - Őrzik mint Fort Knoxot. A dupla kerítés, a kerítések közti mozgásérzékelők oszlopai és a lámpák is egyben vannak, távolból jól láthatóan minden épület egyben, tökéletes állapotban. Egy kisebb antenna, van az egyik domb tetején, táblák jelzik, hogy kutyák & kamerák őrzik a helyet, plusz a civil őrző cég neve.

Igal, légv. rak. ezr.- Előre egyeztetés szerint, beengedtek a marketing menedzserrel beszéltem helyben is, aki körbe vezetett, plusz menet közben akik már 20 éve vagy annál régebben ott vannak, is meséltek mi változott, mit tudnak a volt laktanyáról. Mindent fotózhattam, bárhova mehettem. Az egyik raktárból előkapták a régóta őrzött régi orosz és magyar címert, plusz ehez az emlékműhöz tartozó "fáklyát" és megmutatták annak az alapját amin állt, rajta orosz feliratok voltak, majd posztolom a fényképet.  

Dunaföldvár, légv. rak. ezr. - A laktanyát hasznosították, lakóházak mindenütt, a régi bolt, ma kocsma, de rajta ott van még a círil betű, régről. A többi épületet, raktárnak, autószervíznek használják, az egyik ilyen épületen az 1984 dátom lett felfestve, tökéletesen olvasható. Az M6 autópálya felé haladva, kb 1 km után balra egy már erősen használatos aszfalt úton kell felmenni, fent valami kavicsbánya van de elötte egy ma már krossz motor pályának használt területen, vannak földhányások, ebből kettő maradt meg szépen az északi végen, tökéletesen bizonyítva, hogy itt voltak "beásva" a KRUG járművek.

Hát ennyi, képek hamarosan. Sztorit, bővebben Igalró majd később tudok mondani, de jobban át kell nézni a képeket, úgy felsejlik majd amit mondtak.

zénó75 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 12812
én néha járok a sziklakórházba karbantartani ezt azt,de nem tudok fotót felrakni mert fotózni még mindig tilos.amúgy szabadon látogatható 4000 ft alatt van a belépő. 3700 körül (elfelejtettem) a bejáratnál lehet vásárolni szuvenírokat.(gázálarc,kanálgép,gyalásó,könyvek ilyesmik)
PepeXVI Creative Commons License 2012.04.11 0 0 12811

Kösz, épp azon sajnálkoztam, hogy nem láttam...

Jó kis műsor lett, a Gellért alatti dolgok nem semmik. Lehet rákattanok erre a sorozatra? :)

Előzmény: kalati (12810)
kalati Creative Commons License 2012.04.11 0 0 12810
88GABOR88 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 12809

hát konkrétan , a természetes barlangokról buda alatt amit termálvíz, illetve a tenger alakított sok sok éve, majd a török megszálláskor búvóhely lett, és még volt szó a 2.világháborús földalatti kórházról, illetve 60as évekbeli szovjet óvóhelyről budapest alatt..

Előzmény: ferikdraga (12806)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.04.11 0 0 12808

Galéria Update:

Velence, Rt. - sajna csak kívülről

Börgönd, lérak

Börgönd, laktanya

https://skydrive.live.com/?ppud=4#cid=51ACD7B5F282567E&id=51ACD7B5F282567E%21304

ferikdraga Creative Commons License 2012.04.11 0 0 12807

Meglepően részletes leírás a budai várhegy tartalmáról....

http://epiteszforum.hu/node/20116

ferikdraga Creative Commons License 2012.04.11 0 0 12806

És miről volt szó benne?

Előzmény: 88GABOR88 (12805)
88GABOR88 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 12805

Sziasztok! Talán érdekes lehet a  mai program 22:20kor a Spektrumon: Világ a város alatt:Budapest

MN5818 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 12803

Így készült a pattogatott kukorica.Csak le kellett szállítmányozni Szentesre... :-)

Előzmény: VoltKatona(Lee) (12796)
radar-nyh Creative Commons License 2012.04.05 0 0 12802

Szentes Lapisto perzselte a kukoricat,....

Meg annak az agyát, aki mind ezt kitalálta, és le is írta. 

Ha ez igaz volna, akkor nem lenne szükség, az oly drágán megépített távvezetékekre.

-d-

Előzmény: Törölt nick (12798)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.04.05 0 0 12801

Én is. Az én lokátorom 2 MW-al sugárzott, de a vizet is maximum az antennáról tudta leszárítani, ha sokáig volt bekapcsolva.

Előzmény: Törölt nick (12798)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.04.05 0 0 12800

Túrkevén volt a mezőtúri lövész ezred lőtere.

Előzmény: Snipper (12794)
zajza Creative Commons License 2012.04.05 0 0 12799

HVG-s hagyományokhoz hűen van jópár elírás vagy félreinformálás, de a képek jók lettek.

Előzmény: szójáscsülök (12793)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.04.04 0 0 12797

....Örzöd a semmit, nem tudod meddig allsz ott fennt...

Edda Müvek

Előzmény: troger242 (12791)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.04.04 0 0 12796

Ha a Szentes Lapisto perzselte a kukoricat, amit elötte volt a szanton, akkor ez mekkora teljesitmenyen mehetett?Ja Szovjetunioban a Barsnak lehet kevesebb adohazzal kellett athidalni nagy tavokat, ki tudja....

Előzmény: Hpasp (12792)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.04.04 0 0 12795

Ott nem volt objektum, viszont Mezöturon volt MN anno  igen.

Előzmény: Snipper (12794)
Snipper Creative Commons License 2012.04.04 0 0 12794

Sziasztok,

Hátha Ti tudjátok, Túrkevén volt valami laktanya vagy honvédségi objektum, amit esetleg mostanában zártak be?  Köszönöm

szójáscsülök Creative Commons License 2012.04.04 0 0 12793

Ugyan többetek galériájában is kitűnő képek vannak a helyről, de a "jegyzőkönyvnek" és a rend kedvéért:

http://hvg.hu/nagyitas/20120404_kis_moszkva_atombomba_nagyitas_fotogaleri

Hpasp Creative Commons License 2012.04.04 0 0 12792
troger242 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 12791

A volt Táncsics Mihály laktanya (Gyöngyös)

AmbulanceZoli Creative Commons License 2012.04.03 0 0 12790

1992 ha minden igaz!

Előzmény: monfondir (12789)
monfondir Creative Commons License 2012.04.03 0 0 12789

Szeretem az ilyen életképeket! :) Látom már Kaszta volt a Dzsigit helyett. 1992-93?

Előzmény: AmbulanceZoli (12788)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2012.04.03 0 0 12788

Életképek Fertőszentmiklós RT-ről! (alias Pregens)! Köszönet érte Anyukám Tomijának! :DD

PepeXVI Creative Commons License 2012.04.02 0 0 12787

Kösz ;)

Előzmény: KSTEWE (12783)
PepeXVI Creative Commons License 2012.04.02 0 0 12786

Áhá. Akkor minden onnan ered :)

Kösz az infót!

Előzmény: Volt tüzér (12784)
lovasutas Creative Commons License 2012.04.02 0 0 12785

Itt csodálatos fényképek vannak!

"sperlo" linkelte a prohardver/kihalt laktanyákon.

Köszönet és grat a honlap készítőjének!

www.hunavia.hu

Volt tüzér Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12784

A maszkolásnak nagyon prózai oka van. A térképeket felhasználó szervezetek Magyarországon a katonai térképészettől szerzik be a nyersanyagot. Mindegyik, még a civil térképészet cégei is. Na most a katonai térképészet még szeret titkolózni, de leginkább az a baj, hogy a friss térképészeti anyagokat a katonai elhárítással lektoráltatják. Azok meg nem igazán haladnak a korral, tizen éve kiürített, bezárt, majd lebontott katonai objektumokat gondolnak még mindig titkosnak. Márpedig amit ők titkosnak tartanak, azt a katonai térképészet nem akarja, nem meri, nem kockázztatja meg felülbírálni. A katonai térképészetnél bárki megveheti akár a legfrissebb légifelvételeket is, de amit veszel, azon a (még titkosnak gondolt) katonai objektum nem látszik.

Előzmény: PepeXVI (12782)
KSTEWE Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12783

SZIA PEPEXVI!

Küldtem egy emilt.

Üdv: KSTEWE!

Előzmény: PepeXVI (12782)
PepeXVI Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12782

Ennél azért dörzsöltebb vagyok, az időcsúszka nagy barátom. :D Eddig is megnéztem már az objektumokat, csak azt nem mondja el senki soha normálisan, hogy melyik melyik. (Nyilván már megint a túl óvatos titkolózás...)

Előzmény: ferikdraga (12781)
ferikdraga Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12781

Nézegesd a Bing térképet. Ott nincs kitakarva..... Úgy látszik a HM meg a Nemzetbiztonság csak a Guglit ismeri el műholdas térképnek. Vagy csak nem tudtak megállapodni a Microfossal.

Előzmény: PepeXVI (12764)
vandork Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12780

A tábori reptér azt jelenti, hogy az ott lévő kilétszámú csapat gondozza a terepet: nyírja a füvet, írtja a pockokat, elegyengeti és rendszeresen hengereli is a felületét. Semmi gond nem volt egyiken sem An-26-nak, An-12-esnek, Szuhojoknak (7, 17), Il-28-asnak, MiG-15/17/19/21-esnek leszállni. A füvesre kitelepülés minden Szu alakulatnál ment, ahol nem arra alkalmatlan típusok voltak (pl. Jak-28, MiG-23/27).

Előzmény: VoltKatona(Lee) (12774)
monfondir Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12779

Hát,igen necces volt a feltételezés :)

De mint helybéli hátha tudsz segíteni hol lehet a szolnoki lokátoros század...

Előzmény: airband (12770)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.03.29 0 0 12778

Semmit. Amit még nem loptak el, az lent is van a létesítményben. De sok mindent elloptak belőle. És helyenként áll a víz.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (12773)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.03.29 0 0 12775

A Sisakbol itelve NDK Nephadsereg....

Előzmény: hadsz (12704)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.03.29 0 0 12774

Anno  a Berekfürdörol kivezeto utrol a balra levo legelorol, ami szemben van az erdovel, szalltunk fel motoros sarkanyrepülövel.igaz nyirt fu volt, de majd szetrazta a gepet, meg a vakondturasok miatt, szerintem a döngölt föld jobb, csak azt meg jobban lehet fenntrol lattni a levegobol.A Szu 22 es rugozasarol is vannak itt kepek, rugozas nelkul eselye sem lenne leszallni a füves reten.

http://www.repulomuzeum.hu/Leltar/Leltarfotok/Szu-22.htm

Előzmény: vandork (12760)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.03.29 0 0 12773

Azota mi ki tudja mit epitettek ki benne....kormanybunker, trezor, ki tudja.

Előzmény: Volt tüzér (12763)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.03.29 0 0 12772

A legelso kepet passzolom, nem tudom milyen antenna lehet.

A tobbi vmiylen iranyado lehet, lehetett.Anno Taszaron 4db iranyado allomas volt, mindegyik a kifutopalya hosszabitasaban, a kozeli olyan 500-800 m re akifutotol, a tavoli iranyao, domborzattol fuggoen, akr 1-1,5 km re volt, de ott osszviszz ket antenna toroyn volt, közötte meg drot volt kihuzva.A rep.gep nem a tavoli iranyadonal fordult, haenm emg elotte, joval, a tavoli iranyado fele mar fix.magassagon es sebesseggel repult be.Sz..r idojarasi viszonyonyok, pl. köd, ho, füst le tudta az RSZBN hozni, de csak a Varsoi szerzodes gepeket.Hog miert itt a valasz egy TU 154 esetere

http://hampage.hu/repules/tu1542.html

egy kis adalek meg

http://hu.wikipedia.org/wiki/Rep%C3%BCl%C5%91esem%C3%A9nyek_%C3%A9s_katasztr%C3%B3f%C3%A1k_a_magyar_rep%C3%BCl%C5%91csapatokn%C3%A1l_(1948-t%C3%B3l)

kepek az antennarol, amik a gepen voltak rogzitve

http://www.repulomuzeum.hu/Leltar/Leltarfotok/Szu-22.htm

Előzmény: Kaszi28 (12771)
Kaszi28 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 12771

Sziasztok!

Szoktak erre járni rádiós témákban otthon levő szakik.

Kérdés: Milyen antennák / rendszerek vannak az alábbi képeken?

Katonai repülőtérhez van köze.

Sajnos a képeket eléggé tömöríteni kellet, hogy felférjenek ide, de talán látszik valami.

Köszönöm!

Üdv!

Kaszi

airband Creative Commons License 2012.03.29 0 0 12770

Bár nem éppen mostani hozzászólás, de megütötte a szemem a szolnoki fotó. Mivel helybéli vagyok, segítenék a megválaszolásban.

Az az "objektum" aligha volt bármikor is katonai, mivel a Tisza árterén van (hacsak nem valami búváralakulat állomásozott ott). A folyó a képen éppen a medrében van, de ha áradás van, a víz határa a fotó bal felső sarkában látható városrésztől alig pár méterre található. Az oda vezető út a házaktól délre ugyanis a gáton vezet (és amely tovább folytatódik ÉÉK irányban, egészen a 100-as vasúti vonal töltéséig, ami a képen éppen nem látszik, de földút a gát tetején tisztán látható), onnan fordul le az ártérre közel déli irányt véve. Betonút egyébként, nagy betontéglalapokból kirakva. A terület mióta az eszemet tudom szabadstrand (lehet, hogy csak volt, egyetlen egyszer jártam ott kb. 15 éve, akkor is éjszaka, khmmm...). Egy biztos, hogy még az "átkosban" éppen a túlparton horgásztam a keresztapámmal, és ott akkor is strand üzemelt. Ez a 80-as évek második felében volt.

Ha a Tisza engedi, áprilisban leugrom oda a gyerekekkel, és csinálok néhány fotót.

Előzmény: Ridley4Lev (11548)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.03.29 0 0 12768

Ertem, de nekem ugy remlik, az itteni autopalya repterek, ugyanolyan aszfalt, mint az autoplaya maga, max .a közepe beton, ugy remlik nekem, ott vannak az elvalaszto betonkorlatok, amikat el lhet targoncaval hordani, felemelni.

Előzmény: vandork (12760)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.03.29 0 0 12767

A leszallito rendszert RSZBN-nek hivtak, ködben, rossz latasi viszonyok esten is lehozta a gepet.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (12758)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.03.27 0 0 12766

A prohardver kihalt foruma szerint ezek raktárak voltak.

Előzmény: monfondir (12765)
monfondir Creative Commons License 2012.03.27 0 0 12765

47°10'23.34"É  20°13'51.57"K  ????

Előzmény: Hpasp (12752)
PepeXVI Creative Commons License 2012.03.27 0