Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2683
A vonat nem draga :) 55 euro az helyes ar, + Porto - Lisszabon az kerul 20 euro koruli osszegbe, csak oda/fo, szoval azert az mar lesz 80 is a vegen. De akkor is jobban megeri.. www.cp.pt amugy.
Előzmény: blaze73 (2681)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2682
Eljutottatok a Gerés-i nemzeti parkba? En most oda szeretnek elmenni, az egyetlen hely ahol meg elnek vadon lovak pl. :-) marmint itt. De a parom azt mondja marha nehez kempingben szabad helyet talalni, es csak kocsival erdemes menni oda.
Előzmény: papa_maci (2680)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2681
Hat igen,,, csak a kocsi lenne 126 euro a 6 napra + autopalya + a benzin
Mondjuk persze kenyelmesebb de hat elegge draga mutatvany

Na ezt meg megagyaljuk.... ;)

55 EUR lenne a vonat csak, tuti ?

Hol lehet nezni vonat arakat, jegyeket, mi a weboldal - ha megtudhatom :)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2680

Egyébbként mi kocsival mentünk,összesen 9000. kilométert.

Elégfárasztó volt,és örültem,hogy vonatozhatok közben egy kicsit. Arrol nem beszélve hogy igy lehetett kostolgatni a Portoi borokat is. :))

Mi egy hónapot voltunk kint, és végig kempingeztünk.

Nem volt vele semmi baj.

Én már elmultam negyven,és ilyenkor az embernek már más az értékrendje.

Nekem fontosabb hogy bejárjak egy országot mint ugyan annyi pénzből kint legyek 10 napot szállodában megszállva.

papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2679

Bocsi egy kép le maradt!

Hát én nem bérelnék autót.

Lisszabonból megy vonat Portoba.

Portobol meg tudsz igy közlekedni.

És persze Lisszabonból is megy voncsi Coimbrába.

Mi is úgy mentünk.

Ja és még a helyedbe megnézném Sintrát is szintén vonattal,majd onnan megy tovább busz, a Cabo de Roca-ra. Az sem egy összeg.

Igen Fornalha, Guimaraesben született meg Portugália mint állam.

Ez az összes vasuti jegy kivéve a Lisszabon-Porto utat, kb 55 euro. 2 fő részére.

Akkor most gondolkodj! :))))

Előzmény: blaze73 (2676)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2678
akkor azt meglatogatjuk...

most mar csak az auto kerdesen vacilalok :()
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2677
Guimarães egy szép kisváros, hangulatos utcákkal és a portugalok ugy tartjak hogy onnan indult/ott szuletett meg a portugal nemzet, Portugalia orszaga.
Előzmény: blaze73 (2673)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2676
Uhh az brutal draga , marmint az autopalya es az uzemanyag is.

Ti akkor Portoban egyszeruen letettetek az autot es onnan vonattal mentetek tovabb ahogy irod ?

Autopalyat hogyan tudom kikerulni, van valami jelzes, hogy fout stb?
Elso nap nem is szandekoztunk elmenni Portoig, hanem 1 ejszakat COIMBRA-ban tolteni.

Egyaltalan gondolkozom mar, hogy erdemes-e autot berelni ha ennyire horror az uzemanyag + palya is. Lisszabonban nem lesz autonk, egyedul amiert az autot berelnem az a Lisszabon - Coimbra - Porto es onnan kirandulasok + vissza Lisszabon...
Szerinted erre megeri berelni , vagy egyszeruen vonatozgatni kene ?
Kicsit most tanacstalan vagyok... Portoban hol szalltatok meg ?

kb ennyi most hirtelen :)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2675

blaze73.

Az 1. kép a vonat.

2-3.kép Guimaraes.

papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2674

Én nem használtam a pályát.

Szakaszra kell fizetni, és nem olcsó.

Lisszabon-Porto kb 20 euro.

Főuton is megtehető, jok az utak, jól kivannak táblázva.

Az üzemanyag a legdrágább europai szinten.

1.38 euro/liter alatt nem tudtam tankolni.

Van ugyan olyan kút mint nálunk a Tesco,vagy a madaras Tesco :))

de összességébe ritka,és ott is 1.28 /liter.

Bragába, Guimaraesbe és Aveiróba a San Bentoból lehet menni Vonattal / Urbanos Portos / egy út 2. euró /fő. A returt nem ajánlom mert az időhöz van kötve.

Vagyis az odaut megkezdésétől azt hiszem 3óra időtartam- ig.

Mi ezt használtuk és nagyon jó. Bár ilyen lenne itthon is. Tiszta, nyugis,és elég sürün jár. Automtánál is lehet jegyet venni.

Guimaraesben nagyon szép a vár. Bragában a várostol kb 5km a Bom Jesus.

Mire vagy még kiváncsi?    

Előzmény: blaze73 (2673)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2673
megjott, Sonia :)

papa maci : dehogy baj, "ugass" csak bele :) minden infot szivesen veszek.
Braga és Aveiro be van tervezve, Guimaraes nem volt. Mi az, merre van stb?

Lis - Porto nem emlekszel autopalya dij teren mibe faj, papa maci ? mert ugy hallom kemenyen megkerik a penzt erte... gondolom ha Portobol kirandulunk pld az altalad is emlitett helyekre akkor mar nem palyan kell menni fizetosen, hanem vannak mas utak is. vagy tevedek ? :)

szallasnak pedig IBIS Porto neztuk ki .. jo helyen van ? :)
quilla Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2672
mailtem :) ha nem er oda szolj :)
Előzmény: blaze73 (2670)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2671

Hello. Bocs hogy beleugatok,hisz nem nekem szólt a kérdés. Szerintem nagyon klassz kis város Porto.

Nekem nagyon bejött.

Egyébbként az egész Douro-völgy nagyon szép.

A bortermelők szerveznek "üzemlátogatást" is . Én nem voltam csak hallottam róla.

Viszont Bragát, Guimaraest, és Aveirót láttam. Én nem hagynám ki a helyedbe.

Előzmény: blaze73 (2670)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2670
ajj, az klassz.
lenne par kerdesem Portoval ill a regioval kapcs, mivel most oktoberben utazok es ott leszek 5-6 napot... kaphatok egy email cimet, MSN barmi vagy adhatok en egyet neked ? bb KUKAC hype.hu

Koszi :)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2669
jaja :)))
Előzmény: blaze73 (2668)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2668
guilla : te portoban "szekelsz" ? :)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2667
1:0-ra vezetsz!
Előzmény: papa_maci (2666)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2666

Innen valahonnan!!  :o)))

Előzmény: wekerlei (2662)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2665
no, 2 szemelyre, fapadossal kijon 200 eurora. Nemreg kellett egy alapos kutatast csinalnom a barataimnak, a "legolcsobbat". Es meg mindig a Faro - Frankfurt - Pozsony (RyanAir) a legolcsobb. Mar az is drasztikusan megdobna az arat, ha Wizz-zel Frankfurt - Budapestet valasztanank. Viszont igy csalad/baratok egy pozsonyi fuvarra... :)
Hozzateve hogy NEM mindenkinek tanacsolnam ezt az utat, mert egy ejszakat mindenkeppen a repteren kell tolteni. Igaz utana ki lehet aludni a buszon, es ha valaki kis erszenyes (es nem kenguru) akkor megeri a (nem kis) faradtsagot.
Előzmény: blaze73 (2660)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2664

Én akkor megyek majd amikor festés lesz!! .:)))))

Komolyan. Nem megyünk mostanában,csak kutakodok.

Nálunk már évad van ilyenkor nincs szabi.

Meg aztán rákéne beszélnem a "kisfiaimat" hogy tartsanak velünk.

Úgyhogy még nemtom mi lesz. :))

Előzmény: Törölt nick (2661)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2663
Hat nekem csak a portoi marad, remelem az marad a helyen, mert itt van tolem 8-10 percre, igen kenyelmes, ha mar mindig atszallassal jutok csak Mo.ra :) legalabb ez legyen kozel...
Előzmény: wekerlei (2662)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2662

Örüljünk neki, amíg megvan nekünk ez az "öreg reptér". Majd vonatozunk néhány év múlva Otába, vagy fizetjük az autópályadíjat. Nekem legalább 50 km-rel messzebb lesz, mint ma.

Ez nem képeslap, magam csináltam. Ki segít kitalálni, hogy hol készült?

Előzmény: quilla (2655)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2661
Hova akartok menni? :) Johettek hozzank is, adunk szallast nektek :)
De akkor kokemeny kirandulas mindennap, mert mi nem vagyunk otthon reggel 8.10-tol egeszen este 19.30-ig... :D
Előzmény: papa_maci (2659)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2660
nekem is a 410 eur / 2 fo oda-vissza 11 napos intervallumra ervenyes.
(okt 23-nov 2)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2659

Igen ez az.

Nekem úgy jött ki, hogy mindegyik drágább a másiknál legalább 10 ezerrel.

Nekem a TAP-nál 39900.- + 18000 ill./ fő. Oda-vissza, 10-napos viszonylattal!

Előzmény: blaze73 (2658)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2658
papa_maci : a 226 EURO nem rossz. mi most ketten megyunk oda-vissza TAP es 410 volt illetekkel , mindennel egyutt
Ennel olcsobban nem jott volna ki sehogyan, sot az atszallasos megoldasok (AF, LUFI, ALITALIA) meg dragabbak is lettek volna 10-20 Ezer Forinttal...
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2657
ok, akkor majd meglatjuk mi lesz TAP , LIS repterrel amikor megyunk...

a kajat en is hallottam, hogy eleg gaz
az airlinemeals.net oldalon sem eppen aradoznak rola :)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2656

Hát most jó kis kedvet csináltatok a repüléshez.

Az az igazság,hogy én is a TAP-ot néztem ki.

Bár, én annyira járatos vagyok ebben a dologban,hogy azt sem tudom hogy az a 226 euro amit nekem mondtak repjegy árra az korrekt-e vagy sem.

Más! Nem akarok szemét lenni de most ettem egy szép nagy adag mákos gubát :o)))

/ hú de szemét vagyok/ :))

quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2655

Abbol a szempontbol gondoltam a repterre, hogy allitolag kicsi mar a kapacitasa es emiatt vannak a csuszasok, kesesek. Szoval nem utaskonfort szempontjabol :)

Előzmény: wekerlei (2654)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2654

Nekem a lisszaboni reptérrel semmi problémám sincs (eltekintve attól, hogy ha gorombán parkol az ember, akkor a rendörök megsaruzzák az autóját. De szerintem nem is kell gorombán parkolni.) Ha hajnali kettökor indul a géped, akkor persze nem kapsz hamburgert (de azt nem kapsz Budapesten, vagy New Yorkban sem). A taxisok tisztességesek, nem lopnak meg, mint Budapesten és nem hülyéznek le, mint pld. Münchenben. Ezerszer szivesebben vagyok a lisszaboni reptéren, mint pld. Madridban, Frankfurtban, Münchenben vagy Amszterdamban. 

Előzmény: quilla (2653)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2653
A Lisszabon-Frankfurt nem a Lisszaboni reptermiatt kesik? En csak Porto-Frankfurt-Budapest tavon ismerem, de ott nem volt veluk ilyen bajom. Meg egyszer velem is elofordult, hogy tobb volt az utas mint a hely es felajanlottak masik utvonalat es eleg jo kis kompenzacit meg melle, a kovetkezo utam tobb mint a fele igy altaluk lett fizetve. De ez mar vagy 2 eve volt, lehet azota mar nem igy megy ez.
Előzmény: wekerlei (2652)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2652

Sokat vagyok úton és éveken keresztül favorizáltam a Lufthansát. Sajnos annyira lezüllesztették a céget, hogy inkább megyek egy fapados járattal, mint velük. A pilóták, a stewardessek meg a földi személyzet kitesz magáért, öket csak dícsérni tudom, de a menedzserek rosszul vezetik a céget. Pont most van egy nagy vitám velük, mert több jegyet adtak el a gépemre, mint amennyien befértünk volna és a dolog lebonyolítása olyan szegényes, mint mondjuk 20 éve az Aeroflotnál. Lisszabon-Frankfurt viszonylatban rendszeresen késések vannak, söt az elmúlt idöszakban többször járatot is töröltek. Annyira mérges vagyok rájuk, hogy a rossz tapasztalataimat meg is akarom írni valami utazási magazinnak.  

Találós kérdés: Aki ezt felismeri, azt meghívom egy Maceirára!

Előzmény: quilla (2645)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2651

ezert hordok ide minden alkalommal 8-10 konyvet is :DDD

az a Mocambo is instant? meg nem probaltam, az itteni nescafe instantokat szoktam venni, de nem az igazi... (na odahaza meg a Nesquick kakao kritikan aluli, hogy kiegyenlitsem a szamlat :DDD)

Előzmény: Törölt nick (2649)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2650

Azon gondolkodtam korabban, hogy lehet, hogy nekem meg az is besegit, hogy en ugye minden nap eloben is hasznalom a magyart. Szoval valahogy igy otthonosabb a dolog, teljesen hetkoznapi szamomra magyarul is beszelni (nem csak olvasni meg irni, telefonalni meg sosem szoktam) igy ebbol a tudatalatti szempontbol nem kulonul el nalam olyan nagyon a ket hely. Ha hazamegyunk es emberem is jon es a magyar lakasunkban lakunk eppen akkor is pont ugyanilyen nyelveken ugyanannyit beszelek... kiveve ugye hazon kivul (na de nem olyan jellemzo itt a hazon kivul levesem :))

(akartam volt mondani a minap, hogy ha magyar filmekre van igeny akkor mailjel es amim van azt meg tudjuk osztani :) azert eleg sok van... mar ha van DVDtek)

Előzmény: quilla (2648)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2649
ja, ezzel igy vagyok en is :D
A kaveval nagyon egyetertek... hmm hmm. Probaltad mar a Nestle kavekat? A Mocambo nagyon finom!! :) Nekem meg jobban bejon mint a 3in1 amit otthon nyomattam :D
Nekem meg a konyvek/konyveim hianyoznak, jo lenne. Van portugal konyvem egy csomo, van mit olvasnom de neha azert jo ugy olvasni hogy minden egyes szot megertek megeroltetes/utanajaras nelkul.. :)
Előzmény: quilla (2648)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2648

Hat azert nekem is akad odahaza csaladom meg :) Az igaz, hogy gyerekem van itt, de akik neked odahaza azok nekem is...

birnek sokkal tobb baratot itt en is azert, es ez tenyleg nem konnyu :( de ettol meg Mo. ugy am blokk nem szokott hianyozni... a kremes igen, meg a kaposzta, meg a 3in1 nescafem :o))) A DM mit uzlettipus... ilyenek neha felmerulnek.

Előzmény: Törölt nick (2647)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2647
Nekem a csalad es a baratok nagyon hianyoznak. Neked mar itt van a csaladod, nem tudom hogy baratokkal hogy allsz, de valakinek nincs igenye annyira a baratokra (foleg gyerekek + pasi mellett). Embere valogatja. :)
Előzmény: quilla (2641)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2646
A kaja viszont nagyon gaz :((((((((((((((( Fujj fujj.. En a KLM-et szeretem a legjobban... A TAP meg sokat kesik, meg hat a lisszaboni repter egy katasztrofa.. Ok tartjak a rekordot "elveszett csomagok" ugyeben (eredetileg a TAP, de a repter a hibas), meg kozvetlen jaraton is elvesztettek a barataim csomagjat - a csomagok itt maradtak PT-ben, fel sem kerultek a repulore, majd ossze-vissza torve szolgaltattak vissza 3 nap utan...
Előzmény: blaze73 (2642)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2645
Milyen romlast tapasztaltal a Lufinal? Mi 90%-ban csak azzal utazunk opcio hijan, de eddig meg nem futottam bele semmi rosszba, persze iden eleddig csak egy kanyarunk volt, azota romolhatott.
Előzmény: wekerlei (2644)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2644

A TAP-pal én nagyon elégedett vagyok. Ezerszer inkább tudom ajánlani, mint pld. A Lufthansát, ami sajnos nagyon leromlott. A legtöbb gépben (tiszta Airbus-flotta) van elég hely. Sajnos van egy-két olyan madár, amibe olyan sok széket zsúfoltak be, hogy alig tudsz elférni. Bizom benne, hogy nem fogsz ki egy ilyen masinát. A fedélzeten ne szalazzd el megkóstolni a Monsaraz vörösbort. Az ország egyik legfinomabb bora.

Itt küldök egy portugál karácsonyfát "boas festas"

Előzmény: blaze73 (2642)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2643

Igen, oda is húz a szívem, de legkésöbb 24 óra után érzem, hogy megint indulni kéne - vissza. Most szombaton megyek és keddig maradok, ez így tökéletes.   

Előzmény: Törölt nick (2640)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2642
apropo repules : milyen a TAP ? sikerult jo aron venni jegyet, veluk fogunk menni
meg nem repultem TAP-pal sehova. milyenek a gepeik, tiszta ? kiszolgalas, szemelyet okes ? Kaja ? :)

quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2641

Abban nekem az a jo, hogy vegre 'szarazfold' a labam alatt es ket hetig nem kell repkednem megint :DD

Abnormalis vagyok, mert nekem nem nagyon van honvagyam.

Előzmény: Törölt nick (2640)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2640
Én a megérkezést szeretem.. Magyarorszagra. :)
Előzmény: wekerlei (2637)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2639

Nagyon klassz!

A jó öreg "Golden Gate".

Spórolok egy repcsis útra én is, csak még a páromnak nem mondtam meg.

És persze ez lenne életem első repülőutja.

Szóval a terv és a para :))  már megvan.Még a megfelelő időt keresem.

quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2638

Meg szep a kelo nap is, meg a baranykak na es a Minho meg Spanyolorszag hatara :) (amugy meg utalok repulni, de ezek enyhitenek valamicsket)

wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2637

A legszebb pillanat mindíg a megérkezés.

papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2636
Bocsi de a kép meg a szöveg egy "kicsit" nincs szinkronban. :)))
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2635

Jó reggelt kedves mindenki!

Kerllett nekem tegnap jártatnom a számat az áramszünettel kapcsolatban.

Itt nálam csoda dolgok történtek :))

Minden elszállt. Először az áram :) aztán a rendszerem :)) végül a jókedvem :(

Épp Jázminapjának a képere akartam " válaszolni"

Fornalha: Kérdezz bátran, utólag úgyis mindent letagadok!! :))))

Egy kérdésre nem válaszolok, hogy hányas alábam. :DDD 

Na szóval.

Jázminapja:

Én is szeretem az ilyen fotókat azért mert magát az egyszerüséget mutatja meg.

Nincs semm faxni. 100 éve igy néz ki, és szerintem 100 év mulva is igy fog kinézni.

Ha van eszük!!!

ez is ott készült csak nincs rajta a 28-as vili.

ez viszont a 28-as ról.

Szigorúan a maestró engedélyével.

lehet látni hogy majd megszakad hogy komoly maradjon.

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2634
Persze hogy az... :-( Porto - Lisszabon 20+ euro korul van. Fizetokapunal kell fizetni, nehogy a VIA VERDE-n keresztul menjetek mert megbuntiznek.. oda csak azok mehetnek akiknek beepitett szerkezet van (nem bomba.. :P ) a kocsiba szerelve es automatikusan levonja az osszeget a bankszamlarol.
Előzmény: blaze73 (2633)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2633
kedves forum lakok :)

az autopalya fizetos ?
az a1-et szandekozom majd hasznalni egy Lisszabon - Porto - Lisszabon utra...

Koszi elore is :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2632
mellett vagy vele? :)) En programozo vagyok, a melohelyen ilyen nem fordul elo, max. a kollegak rugjak ki a fali csatlakozot es aramtalanitanak par szamitogepet spontan...
Ez tegnap tortent meg, kicsit kiakadtam ,eppen egy hosszabb e-mailt irtam egy ugyfelunknek... :-))

papa_maci, toled akartam kerdezni vmit, komolyan mondom MEGALMODTAM a kerdest, de mire felkeltem elfelejtettem... :-))))))))))
Előzmény: wekerlei (2630)
quilla Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2631
na, majd erre fogom fogni, hogy miert nem eszem fagyit. erre meg sosem gondoltam, de valo igaz :o))) abszolut jogos a dolog.
Előzmény: wekerlei (2630)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2630

Az a jó, amikor van egy olyan 4-5 órás áramszünet és a vendéglö hütöjében megolvad a fagylalt. Amikor újra jön áram, akkor meg megint megfagy. Ha ez néhányszor megismétlödik, akkor komoly esélyed van arra, hogy szalmonellás mérgezést kapjál.

Egyébként megörülnék, ha Portugáliában kellene kompjúter mellett dolgoznom.

Előzmény: quilla (2629)
quilla Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2629
Nalunk tenyleg szokott lenni aramszunet :) Valamiert nem lehet tul jo a kozponti eloszto, mert idonket (semmi koze az idojarashoz am) nincsen aram...szerencsere azert nem tul rendszeres, de mig odahaza ilyen ketevente egyszer ha volt, itt azert ket-harom havonta elofordult :) De most eppen van aram, legalabbis nalunk :DD (annyira rendszeres csak, hogy van egy elore megbeszelt helyunk ahol mindig tartunk elemlampat mukodo elemmel, mert volt mar, hogy ugy mentem a gyerekert az oviba, hogy elemlampaval vilagitottam a lepcsohazban... szoval jol jon, ha nem kell keresni)
Előzmény: papa_maci (2627)
jázminapja Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2628

Ez az egyik kedvenc lisszaboni képem...

papa_maci Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2627

Olyan csend volt itt három napig, azt hittem áramszünetvan Portugáliában. :D

Előzmény: quilla (2626)
quilla Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2626
hol ? :o)))
Előzmény: papa_maci (2625)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2625

Hahó!

Van itt valaki? :)))

blaze73 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2624
pécsi hornet : ok, koszi - elolvastam a regi bejegyzesed. teljesen megnyugtato :)
kb en is ilyeneket olvastam a TRIPADVISOR.COM es egyeb ilyen oldalakon, de jo ezt egy magyartol is hallani :-)

koszi meg1x !

blaze
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2623
itt van még pár fotó.. :)
De akit igazán érdekelnek a fotók, 2005 kezdettel megtalálja itt (a képekre kattingatva lehet lépni a köv. fotóra):

http://kathy1981-hiddenparadises.buzznet.com/user/photos/ (Berlengas fotók)
http://kathy1981-lisboa2007.buzznet.com/user/photos/ (Lisszabon 2007)
http://kathy1981-ruaaugusta.buzznet.com/user/photos/ (Virtuális séta a Rua Agustán)
http://kathy1981-lisboa2006.buzznet.com/user/photos/ (Lisszabon 2006)
http://kathy1981-portugal2006.buzznet.com/user/photos/ (kirándulásaim Portugália-szerte - tehát minden kivéve Lisszabont)
http://kathy1981-lisboa2005nov.buzznet.com/user/photos/ (2005 Lisszabon, főként óceanárium, 2005-ben még nem volt fényképezőgépem... :-( )

off topic:
http://kathy1981-andorra3days.buzznet.com/user/photos/ (Andorra)
http://kathy1981-transylvania.buzznet.com/user/photos/ (Erdély, Drakula-kastély :)

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2622
itt egy kis Lisszabon megint, Lisszabonból :)

jázminapja Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2621

Off:

Ha van módotok, Milazzóból tegyetek egy egynapos kirándulást Strombolira és Liparira, gyönyörű út. A hajó hajnalban indul, de imádni fogsz Lipári főterén kávézni! Segestát, Agrigentót se hagyd ki! Ja, és kóstold meg az Etna Rossot.

On

Előzmény: pécsi hornet (2620)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2620

szia,

a 2158 sz. hozzászólásban írtam a szállásról. röviden: biztonságos,központi hely, kedves személyzet, jó ár. nekünk nagyon tetszett, és bátran ajánlom. ha kell még infó, szívesen válaszolok, bár holnap indulunk Szicíliába 2 hétre:-)

Előzmény: blaze73 (2605)
linha Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2619
Érdekes megoldás. Én igyekszem minél hamarabb beszedni a szárazakat, a napsugárzás erejét ismeremve. Meg a téli büdösödést is, föleg esös idöben, amikor a beépített verandán a nedves hidegben 2 nap alatt sem szárad meg semmi, aztán vasalgathatom... Viszont napos idöben télen is kiteregetek, és ha nincs túl hideg, megszárad minden.
Előzmény: quilla (2618)
quilla Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2618
Hat nekem sincs se kertem se szaritogepem (ez utobbit minden telen serelmezem, mert nem szarad sokszor a cucc csak budosodik ebben a hideg lakasban) van viszont harom erkelyem :DD Ott ellenben lepedovel letakarva szaritom a ruhakat (ezert nem latszik ki ) mert olyan eros a napsugarzas, hogy eleinte sikerult tonkretennem nehany szines darabot :(( Jol kiszivta a nap, piszok gyorsan... szoval lepedo alatt szaradnak :)
Előzmény: linha (2617)
linha Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2617
Jó dolog az az ablak elötti ruhazsinór annak, kinek nincs kertje se meg szárítógépe se...!! Ez egy olyan portugál szokás, aminek kimondottan örülök, otthon eszembe nem jutott volna az ablakba teregetni... Elöször kissé zavarban voltam, de ez mára már a múltté.
Előzmény: quilla (2615)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2616
hehe hat meg amikor bajnoksag van, mundial (VB) vagy euro (EB)... :D

Na, meg egy kepet talaltam, ezt a paromtol kaptam nemreg :)

Előzmény: quilla (2615)
quilla Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2615
Akkor te is a vilagorokseg reszet kepezed, mint a portoi Ribeiran :DD ha nem lognanak ott az alsogatyak elvesztene minden bajat a hely :D
Előzmény: Törölt nick (2613)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2614

Nagyon pofás kis rucik. :))

Most jártam Amadorába. Satelittel :)))))

Jó hétvégét mindenkinek!!

Előzmény: Törölt nick (2613)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2613
Amikor az elobb neztem ossze voltak.. De az index forum ma nagyon gaz...

Most kaptok egy muveszi kepet a ruhaimrol kiaggatva az ablakon :D
(Hirtelen nincs mas... :-( )

Előzmény: papa_maci (2612)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2612

Ha az utolsó kettőre gondolsz azok nincsenek összecsúszva.

Csak hasonló a képek szélének a szine.

Vagy másra gondoltál?

Ez is Lisszabon. Bár neked nem kell mondani :))

Előzmény: Törölt nick (2611)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2611
Szep kepeid vannak, de vigyazz mert egyik racsuszott a masikra :)
En is rakok fel meg egyet Lisboa-rol... :)

Előzmény: papa_maci (2609)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2610
Nem hinnem... Hehehehehehe... :-)
En az otthoni sutiket is hianyolom.. foleg a marcipanos tortakat.. :-) Meg azert na, a mi cukraszdainkkal itt egy se er fel.. :-) Hajjajjj....
Előzmény: papa_maci (2608)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2609

Biztos vannak közöttünk olyanok,akiknek meg dobogtatja a szívét ez a pár fotó:

papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2608

Igen. A hozzá valókat elküldted,csak a tej miatt van némi félreértés közöttünk.

Én szerintem félliter +-1dl.  Szerinted ez sok.

És csak annyi kell,hogy főzni kell vagy csak összeforralni? A kavargatást megoldom :))

Tegnap a "helyzeti elönnyel" félre értettetek mindnyájan.

A SÜTI evésben van előnyötök hozzánk képest.

Ti már tudjátok hogy mit érdemes megkostolni és mit kell kihagyni!!

Én meg ettem azt ami jött velem szembe.

Bár lett volna időm  "kiválogatni" a legfinomabbakat!Szerintem még mindig kint lennék :)))

Előzmény: Törölt nick (2607)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2607
Nekem a "feherboros" kiegeszites miatt van problemam ezzel a kaposztaval. Sajnos sosem lenne olyan mint az igazi szekelykaposzta.. amit anyukam elotte vesz meg kimerve, bodonbol a hentesnel, elotte megkostolja, stb....
Ugyanigy vagyok a tejjel, hianyzik nagyon az igazi tej, amit az ember reggel 5-6 fele csipett el a szegedi piacon a tejcsarnokban a neniktol akik meg elotte csapoltak le...
Juhturo, tehenturo ugyaninnen, tobbfele keszitesi moddal.. Hat ezek a dolgok elegge hianyoznak.
De mostmar innen hianyozna a hal, a mindenfele tengeri herkentyu amiknek a nevet csak portugalul tudom... :D

Amugy nem csak a LIDL-ben hanem a Carrefour-ban, Continente-ben is lehet kapni...
Ezekben azert tartosaru, nem csak evente 1-2x van.. nem tudom a LIDL miert nem tart allandoan, hallottam mar errol hogy "neha van"..
Ezt a tejfolt is ismerem, de valahogy nem olyan ize van :) de habarashoz bizti jo... Azon felul en guilla-val egyetertek hogy a tejszin szinten megfelel habarashoz, a cel ugyanaz es alig veheto eszre a kulonbseg. Neha veszek egy Présidente markajut a Continente-ben, ami a legjobban hasonlit az otthoni tejfolhoz, es megeszem magaban...

Makos teszta: nekem itt meg nem sikerult reprodukalnom az otthoni makostesztat, pedig nem nagy kunszt, de szerintem a teszta itt masmilyen... Ketszer csinaltam ketfele tesztabol, es ki kellett dobnom, nem birtam megenni.. Vagy lehet hogy az en izlesem valtozik???

Papa_maci: oke, viszek tenyleg :) Az elkeszitesi modjat majd megsugom.. Meg mindig tartozom a francesinha recepttel, mert ugye a hozzavalokat elkuldtem.. dehat oszinten szolva dobd ossze az osszes hozzavalot a tuzon, aztan mar kesz is :D Nem hiszem hogy ugy lenne mint a Harry Potterben, hogy "4x keverem az oramutato jarasaval ellentetes, majd 6x azonos iranyba.." Hehe..
Előzmény: lutell (2604)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2606

Drága vagy.

Élnék a lehetőséggel ha nem probléma.

És még haza is viszlek :)

Horgászember lévén nem hiszem hogy problémát jelentene a kifilézése. :)

Viszont az elkészitését megirhatnád mail-ben. :)))

Előzmény: Törölt nick (2592)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2605
Lisszabon szallas :
Pensão Residencial Portuense.
Rua das Portas de Santo Antão, 149-157 - Lisboa, Portugal.

Ezt neztem ki, illetve jeleztem a foglalasi szandekot.
Ismeri valaki ? Baixa Pombalina reszben van ha jol tudom, valami RESTAUDORES resznel, ott van a metro megallo is ezen a neven.

Milyen kornyek, esetleg a szallast valaki ismeri, latta netan lakott benne ?

A kulfoldi leirasokban eleg jokat irnak rola, es kedvezo az ara is.

Elore is koszonom! :)
lutell Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2604

Bocsánat, a képek lemaradtak...

Előzmény: lutell (2603)
lutell Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2603
Hát álljon itt egy kis (képi) segítség azoknak, akik székelykáposztra vágynak. Ez a káposzta a LIDL-ben - évente 1-2 alkalommal - kapható. Máshol (Pingo Doce, Continente stb) is létezik hasonló káposzta, de nekem legjobban a képen szereplö változat jött be. Tejföl: a "nata azeda" néven szereplö dolog tejföl, igaz csak 10%. (Nem tudom, hogy habaráshoz/sütéshez mennyire használható, mert nálunk a gyerekek nem ehetnek semmi ilyesmit.) A képen látható doboz az oeirasi Carrefour-ból származik, de máshol is lehet kapni. Szintén carrefouros a "tejfölszerü" 20%-os formage frais, bár ez utóbbit én inkább saláta/gyros stb. öntetekhez szoktam használni.
blaze73 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2602
fornalha : Ok, ok nem extra surgos... oktober vegen megyunk , tudod.

a tomeget nem annyira csipem, szoval inkabb akkor delelott
hol van, hova esik Obidos ?
sajnos a Lonely Planet "Portugal" konyvben meg nem tudtam igazan elmerulni ergo eleg tajekozatlan vagyok meg... :)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2601
Óbidos az, amit nem szabad kihagyni. Ha szereted a tömeget, délután-este menj, ha nem, délelött.
Előzmény: blaze73 (2599)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2600
Nem felejtettem el, meg gondolkodom ... :) Meg aztan a cimeket is be kell gyujteni es ahhoz szuksegem van a szombati napra mikor megyunk setalni a belvarosba a parommal..
Előzmény: blaze73 (2599)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2599
koszonom a tippeket es az infokat a sutikrol...

szerintem a belem-i sutire fogok rahajtani, az a 6-os pakk jol hangzik es a fahej meg meg szuper mert minden fahejas dolgot szeretek :)

de ha le lehet ott ulni akkor lehet ott fogjuk elfogyasztani, nem az utcan v. szallodaban :)

"kinti emberek" a szallast a RESTAUDORES varosresznel foglaltam, eleg jokat olvastam rola. milyen az a kornyek, jo hely - normalis ? :)

fornalha : majd ne feledd legyszi' a jo es olcso lisszaboni ettermeket, kocsmakat, kajaldakat mailben atkuldeni, ok?

auto pedig ugy tunik a FAROCAR-nal lesz berelve, jo ajanlatot adtak es szimpatikusak is. 6 napra 110 EUR a class A auto. Lisszabon-Porto-Lisszabon utra kell, illetve Porto-bol a kirandulasokhoz.

Az oda uton ugy gondolkodok,hogy egy ejszakat megszallnank COIMBRA-ban.
Erdemes ? Lisszabon - Coimbra uton hova erdemes meg esetleg beterni, nezelodni kirandulni ? Minden tippet szivesen veszek.. Elore is koszi
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2598
en szeretem a kandirozott gyumolcsoket (a tok all az elen!! :DD) kiveve a narancshejat :) ugyhogy kipiszkalom es akkor elfogy, de nalunk nem kellett az asztalon lennie szerencsere :)
Előzmény: Törölt nick (2597)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2597
En ugyanezen okbol nem szeretem, a kandirozott gyumolcs miatt - es emiatt volt hogy egyszer kostoltam meg a bolo rei-t es koszonom szepen nem kerek tobbet. A parom nagy "festa"-t csinal ebbol, vett 2-t is mert egyik rank rohadt karacsonykor, es ujevre is kotelezo az asztalon lennie, aztan az is rank rohadt.. A felet megette de 2 emberbol aki a lakasban lakik 1 nem szereti, es ahhoz meg tul nagy hogy elfogyjon..

Meg mindig Sintra, kozepkori vasar... :-)
Előzmény: quilla (2596)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2596
En sem szeretem, de azon oknal fogva, mert nem szeretem a kandirozott citrusfeleket, leginkabb a narancsot :o)) De a puspokkenyer azert kicsit mas, anyam minden evben sut tobb ruddal, azt sem szeretem (ugyanazon ok miatt) de annak mas a tesztaja. A bolo de rei inkabb az olasz panettonra hajaz.
Előzmény: Törölt nick (2595)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2595
Lehet hogy az en anyosom is ilyen elven mukodik? :D
A bolo de rei (amirol szerintem papa_maci is beszelt, amiben gyumolcs van vegulis, es otthon is van, puspokkenyernek hivjak) az nekem marhara nem jon be... Hogy az egy mekkora szornyuseg, szaraz es .. ahh leirhatatlan borzadaly. Legalabbis szamomra. Itt persze nagy multja, jelene es jovoje van, vannak olyan peksegek amik egesz evben nyomjak es nagy betuvel ki van irva hogy "Fabrica de bolo de rei"...
Előzmény: quilla (2594)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2594

Nalatok gazdagabb a kinalat :) Nalunk csak a puding, a creme de leite es a doce de ovo van. Karacsonykor meg melle a kotelezo pao de lo es a bolo de rei. Kb ennyi a kinalat.

A sutijeimmel nincs amugy gondjuk, ok csak a foeteleket nem csipik, de anyosom pl be nem vallana, neki minden mindig nagyon finom :o) De aposom pl rendesen kiakadt a mezes mustaros csirketol mazsolas rizzsel :oDDD

(a mousse de choco az nem puding hanem gozolt csikihab-krem. de valahogy itt az sem az igazi, habszerunek kene lennie, anyoseknal meg etteremben a legtobbszor viszont olyan fagyis-pafres jellegu)

Előzmény: Törölt nick (2590)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2593
Anyósom rendszeresen hozott nekünk, mikor még otthon éltünk, meg küldött is postán csomagban bacalhaut. Az a lényeg, hogy jó alaposan be kell csomagolni, hogy ne legyen szaga.
Előzmény: papa_maci (2588)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2592
Ha gondolod, viszek neked haza decemberben es komolyan mondom :) Dec. 21-en megyek, ha kijossz a repterre akkor lehet rola szo ... :) A portugalok szeretettel fuvarozgatjak a sozott bacalhaut, de az elkeszitese egeszen specko.. Eloszor is 72 oran keresztul aztatni kell, es cserelni rajta a vizet kulonben megy a "levesbe", es nem abba a fajtaba amit az ember szivesen megeszik.. :D Aztan utana a kiszalkazasa is eleg hosszadalmas, viszont gond nelkul elkeszitheto a bacalhau a bras otthon is, ha van bacalhaud.. :)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2591
Nem semmi... Pedig azért ök is tudnak ám fura dolgokat fözni-sütni. PL. pataniscos. A legutóbbi szinte csak tojás ( mi más?) és liszt volt, elvétve akadt benne egy-két kis rákocska, és csicsogott az olajban. De az nekik szuper. Vagy a rissóis de camarão, amiben szintén csak az a krémszerüség van, és esetleg egy rákocska, de olyan pici, hogy látni se lehet.
Előzmény: quilla (2587)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2590
Az idosebbeknek mar a nagy valtozasok annyira nem jonnek be :) Az en anyosom vallalkozokedvu, izlenek neki a dolgok amiket csinalok, fokent az edessegek. Minden vasarnap ott kajalunk es szivesen fogadjak ha en viszek desszertet. Mondjuk nem is csodalom, naluk allandoan ezek valtakoznak:

- creme de leite (tejkrem, kb. puding)
- flan (ez az igazi puding leontve karamellel vagy fahejjal megszorva)
- mousse de chocolate (csoki... puding? :))
- doce de ovo (tojasos edesseg, meglepoen)
- fagylalt
- madartej

Utobbi mar eleg regen volt, szerencsere mert utalom a ravert tojasfeherjet, oklendeznem kell tole..
Előzmény: quilla (2587)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2589
hat vegulis nem folyik :oDDD
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2588

Az nekem izlett! Mármint a Bacalhau a brás.

Azon töröm a fejem,hogyha legközelebb kijutok, hozok haza sózott tőkehalat.

Repülőn, kézipoggyászként :DDD

Örülnének nekem a népek a repcsin?

Előzmény: Törölt nick (2582)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2587
je egen, kiegeszites, anyoseknak mar a toltott palacsinta sem jo, mert az edes es benne a hus. apos kiette belole a hust es a szaftot es a palacsinta nagyobb reszet kitolta a tanyer szelere :o)))) de a fia szereti :o)
Előzmény: quilla (2583)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2586

Így már minden világos.

A palacsinta, az igen, csak nem szeretem csinálni. De ha csinálok, akkor elfogy. De eszembe ne jusson túrót tenni bele! (pedig nekem az a kedvencem)

Előzmény: papa_maci (2578)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2585
Dehogynem, azt nyelik mint "kacsa a nokedlit" :D
Előzmény: papa_maci (2581)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2584
azert biztos tudsz szardiniat is sutni, vagy carapaut :DD nekem meg az is megy :DD meg neha nemi tengeri halfile, avagy fozos halfile is fott krumplival es olivaval :DDD
Előzmény: Törölt nick (2582)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2583

de, az mehet, az van itt is, creps (igy irjak?) fedonev alatt :) mondjuk ismerosek fagyival eszik??!! :o))

szoktam neha hortobagyi husospalacsintat is csinalni, persze azt foetelnek kell, de az mehet, az sikeres kaja :)

Előzmény: papa_maci (2581)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2582
abban van igazsag hogy a nokedli az teszta.. :-) az en eredmenyem a nokedli bemutatasanal ez volt: ".. erdekes". :^) Es nem nagyon kertek tobbet.
Amugy en is csak magyarosan tudok fozni, es halat.. hat rantott halat tudok csinalni, na :)))) Meg bacalhau à bras-t is...
Előzmény: quilla (2580)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2581

És mi van a palacsintákkal?

Az se nyerő ?

Előzmény: quilla (2580)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2580

Hat en csak magyarul tudok fozni :))) Mondjuk a halakat meg kene tanulnom mert azt szeretem nagyon, de nem nagyon ertek hozzajuk.

Mondjuk a borsofozeleket nalunk is csak en... ember egy ideig megette (amig ossze nem koltoztunk) de aztan kozolte, hogy tul edes meg nem szereti. Szoval fozelekek itt se nagyon mennek. A portugal levesek igen, azt keszre apritva szoktam venni es az habaras es minden nelkul megy, ahogy hivatalos. A tejberizs az itt nalunk szinten sutemeny kategoria (nem masodik, annak sem jo) es leginkabb hidegen es szeletelve :DD A porkoltet meg altalaban rizzsel keverve rizseshusnak kapjak, az csuszik. A csirkeporkolt nokedlivel (ritkan, de szoktam) az emberem szerint felfuj...es a nokedli az teszta :DD (amugy is leginkabb csak mellet enne, az meg nem porkoltalap klasszikusan) De a csajom nagy galuska rajongo, akar tojasosan is.

Előzmény: linha (2577)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2579
Nekem nagyon nagy szerencsem van, az en parom megeszik mindent es szereti is. :) O is foz, szoval nalunk vegyesen megy a portugal, magyar es az un. "neutral" (amit talalunk a hutoben tipus, de azert nem "francesinha" szinten.. hehe) kajak..
Előzmény: linha (2577)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2578

Persze hogy nem értettem.

Én a tevenyálra mondtam hogy fúúújjj!

És ha jól értettem az tojásból van.Ugye?

Én meg megállapitásként irtam hogy vagy zöldség vagy gyümölcs van a tetején tehát nem lehet tevenyál.

Én egyébbként szeretem a tojást minden formában elkészitve, kivéve mikor

a levesbe úszkálnak azok a fehér tojás cafatok. Az nekem nagyon gáz!!

Előzmény: linha (2576)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2577
Nahát, ti tényleg ennyi magyarost föztök? Az enyémek hajlandóak borjúpörköltet enni ( ami mellesleg szerintük leves...), a tejberizst is jobb szeretik magyarosan ( tojás nélkül...), de fözeléket nem hiszem, hogy enne vki rajtam kívül. Viszont most nagyon kedvet kaptam a körözötthöz, azt meg is ennék, gondolom...
Előzmény: quilla (2575)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2576

"Ennyire ne legyél jó hozzám :)) Fúúújjjj!

Az biztos hogy vagy gyümölcs vagy zöldség."

Ezt reagáltad a tevenyálra, amiböl én arra következtettem, lehet, hogy tévesen, hogy neked a zöldség és gyümölcs az fúúújjj. Ha nem így van, annál jobb, egészség mindenekelött!!

Előzmény: papa_maci (2572)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2575

tejfol helyett kaja fuggvenyeben habarashoz jo a tejszin is, avagy ha szilard kell bele akkor meg a creme fraiche. az almaspite tesztajaba pl kell, abba azt szoktam tenni, a borkkolikrem leves viszont tejszinnel keszul.

ja, turostesztahoz is jo a creme fraiche, csak a turo nem morzsalekos ha sikerul nemet turot kifogni. de az ize az jo, max nem nez ra az ember ha latvany is kell :D

Mondjuk a borsofozeleket en tejjel szoktam csinalni, ahoz nekem nem kell tejfol.

Előzmény: Törölt nick (2574)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2574
hehehehehe :-))) Na igen, az ember veszit is meg nyer is.. :-)
Amugy ez nekem is kb. igy van mikor hazamegyek.. Megrendelek egy csomo kajat.. :-)

Amugy mi itt egyaltalan nem eszunk kenyeret, csak zsomlet ami viszont nagyon finom. A feher kenyer amugy neha jo, naponta nem kell enni de egy kis korozottel... hmm.. :-)) Persze a barna meg prokorn kenyerek is johetnek.
Elvileg itt is van kalacs, nem? En lattam, es na mi volt a kozepebe belesutve???? Na mi... :)
Egy tojaaaaaaaaaaaas.. Meghozza hejastul persze, mindenestul... Na EZ az ami nekem gyomorforgato latvany volt.. :-(

Igen, a gyumolcsleves - nekem itt nem hittek el hogy hidegen kell enni.. Anyosomnak mondom: "most vettem ki a hutobol, talalasra kesz.."
Erre : "No de van mikronk nekunk, hamar megmelegitjuk..." :D
Es kozoltek hogy nem leves. Persze valoszinuleg kifejezesbeli problemak lehetnek a nyelvek kozott, meghat a magyar nyelvben ami folyekony az vagy viz/uditoital vagy leves.. :) Itt meg a nekem inkabb "fozelek" amit itt a "sopa" nevre hallgat.. Attol fuggetlenul hogy nem eppen elterjedt - mivel nincs tejfol es nincs mivel berantani. Pedig jo kis tokfozelek, borsofozelek, huvelyes babfozelek... hmm... fasirttal, por favor.
Előzmény: papa_maci (2569)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2573

Ja igen, a leves nem leves temaban a csucs eddig az volt, mikor egyik este kiderult, hogy a gulyasleves sem leves am :DD (es kulonben is, itt is van ilyen emberem szerint, es nem leves, lehet rossz napja volt aznap:o)))

Es mivel ugye nem leves nekiallt kessel villaval gulyaslevest enni :DDD (azota ez a szakasz elmult, meg nem is csinalok, mert par ev utan kinyogte, hogy nem is szereti :DD)

Előzmény: linha (2571)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2572

...."mert papa macival ellentétben én a zöldségek és gyümülcsök híve vagyok,ha nem is vegetáriánus"

Tessék sziveslenni ezt bővebben mert nem értem:))

Előzmény: linha (2567)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2571
Ismerös...
Előzmény: quilla (2570)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2570

hehe, a canja az csak beteg ember roboralasara valo, az tulkepp gyogyszer, micsoda hulyeseg, hogy szerintem leves :)

Es a borsofozelek... hat az pedig leves, akarki akarmit allit (meg ha magyar is) az akkor is leves :DDD

Ja, es a korabban emlegetett gyumolcsleves... vajon mi a fraszert hoztak elobb a deszertet mint a foetelt? :oDDD

Előzmény: linha (2567)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2569

Én kérdeztem hogy kell-e valami :))

Amit kértél én vittem!!

Hűtőláda volt a kocsiba, mást is tudtam volna vinni :))

Félre a tréfával.

Elhiszem nektek, mindnyájatoknak, hogy hiányzik a jó magyaros konyha.

Alig vártam hogy haza érjünk és kb. olyan sorrendben ettem ahogy irtad.
Káposzta,lecsó...stb,stb! 

Én ezért nem vállalnám ezt az életet. Pedig nekem Portugália nagyon bejött a páromnak is.

Sokkal jobban tetszenek az emberek mint a tukkó spanyolok.

Én a nyelvi nehézségen kívül abszolut otthon éreztem magam.

Bár az sem nagyon zavart,hiszen elvoltunk egy hónapot minden gond nélkül.

Mint turisták.

A fenti sütiket nem ismerem.Ugye nem azt akarod mondani hogy sokat veszitettem?

Előzmény: Törölt nick (2562)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2568
Kenyérügyben teljesen egyetértek veled.
Előzmény: quilla (2566)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2567
Jaj, miket emlegetsz itt... Bár én meg vagyok elégedve a portugál - mediterrán (?) - ételekkel, de ez azért fájt. Juhtúró... Pedig juhsajt van itt ezer féle. És húsleves... Egyszer férjem rokonaival étteremben vacsoráztunk és az aznapi leves épp csirkehúsleves volt. Canja. Na, erre azt mondta mind, hogy az nem is leves, én meg nem hittem a fülemnek, végre levest látok, ezeknek meg az nem leves???!! A leves az itt pürített zöldségleves. Pont. Persze bajom nincs vele, szeretem mindet és eszem is minden nap, mert papa macival ellentétben én a zöldségek és gyümölcsök híve vagyok, ha nem is vegetáriánus.
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2566

Hat speciel ha nekem valami nem hianyzik az a magyar kenyer. Fenyevekkel jobbak itt a kenyerek szerintemmint Mo-n :) (enyim ember ott kalacsot szokott venni, mert a sima bolti kenyeret nem birja, en sem, illetve az ottani tartos kenyer mar akkor szaraz mikor megveszi az ember)

Az en parom viszont iszonyuan elvezte a magyar cukraszdazast, nem volt hianyerzete, sot, minden alkalommal szoktunk enni kremest, diplomatat es egyeb finomsagokat :)

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2565
zöldségeket beszélünk vagy mi? :D
Előzmény: papa_maci (2563)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2564
Nem olvastad el a 2546-os hozzászólásomat, papa maci... Tojás az, bizony.
Előzmény: papa_maci (2563)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2563

Ennyire ne legyél jó hozzám :)) Fúúújjjj!

Az biztos hogy vagy gyümölcs vagy zöldség.

Előzmény: linha (2561)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2562
ja, szerintem is :-(( Ez a tevenyalos cucc Gorogorszagban is van, a Baklava-bol szarmaztatjak...

Papamaci: Helyzeti elonyben? :-( Tudod hogy hianyzik az epp altalad emlitett szekelykaposzta, egy kis lecso, egy jo korozott reggelire normalis feherkenyerrel es nyers tv paprikaval? Ohhhh.... hmm...
Egy kis juhturo, vagy akar tehenturo, soskakrem, egy normalis ujhazi tyukhusleves..

A parom persze szenvedett Magyarorszagon, allandoan tojasos edessegeket akart (ki mihez van hozzaszokva).. Kinezte maganak a franciakremest, azt hitte tojaspuding van benne.. hehe.. meg tojasizu fagylaltot latott ami nagyon bejott neki es itt (erdekes, de igaz) nem igazan lehet kapni.. :-) Tojaslikort is vett maganak...

Hmm, es papamaci, megkostoltad te a Brigadeiro-t? :)
Ha mar itt emlegetem, akkor rakok fel kepet rola (ezek nem az en kepeim, most neztem a neten oket) A kicsik a "brigadeiros", a nagy meg a "bolo brigadeiro" vagy "torta brigadeiro":

Előzmény: linha (2561)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2561

Akkor lehetséges, hogy tevenyál volt rajta ( ld. 2546-os hozzászólásom ). No comment.

Előzmény: papa_maci (2560)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2560

Nagyon én se kapkodtam!!

De az a süti amit kérdeztem, az azért érdekes mert úgy nézett ki mintha szálas káposzta / mint nálunk a savanyú káposzta / lett volna a tetején,és olyan édes volt hogy a szék majdnem hozzám ragadt.

Előzmény: linha (2559)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2559
Nem túl jól látszik, de szerintem valami leveles tészta lapon TOJÁSos vaníliás krém lehet, és mintha látnék ott mandulaszeleteket is... Fornalha, csatlakozom, én sem kapkodnék ezekért a sütikért.
Előzmény: papa_maci (2554)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2558

Azért helyzeti előnyben vagy.Te otthon vagy.

Én meg leginkább kiváncsiságból ettem ilyeneket.

Na nem ennék megint mindből.De azért voltak közöttük finomak.

És a gyümölcskenyér is finom volt amit Aveiróban flamóztam.

De legközelebb ha kimegyek, letanyázok a Belémnél mert az volt a legfincsibb.

Előzmény: Törölt nick (2556)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2557
Pontosan erre gondoltam én is mikor olvastam papa mcai megjegyzését...
Előzmény: quilla (2555)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2556
Igen, a Benfica stadion mellett van :-)
Fujj, en ezekbol a sutikbol nem ennek egyet sem :-P Valahogy nem tetszenek mar kivulrol sem. De latom azert nektek bejott :-)))
Fogalmam sincs mi a felso sarokban levo... :)
Akkor en is rakok fel kepeket, Lisszabon, keremszepen...

quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2555
Imadom en a makos gubat is, de ahoz mar kiflit is kene behoznom, nem csak makot :)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2554

Ez a Colombo van a Benfica pálya mellet?

Mi abba rendesen eltévedtünk :)))) Viszont tetszett belülről.

Egyébbként most hogy igy dumcsiztok a sütikről, és hogy már egy hónapja itthon vagyunk, feldobok képeket.

Nem mondom meg melyiket ettem, de kiváncsi vagyok a véleményekre!

Az első kép valahol a Torre de Clerigos mellet készült.

A második képen a doboz balfelső sarkában lévő süti érdekelne, hogy miből van?

A harmadik kép Aveiróból. Zavarba ejtő bőség.

Ide nekem az összes sütit.

A mákos guba is finom, nem csak a mákos tészta.

1.

2.

3.

Előzmény: Törölt nick (2553)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2553
Pontosan, a "szulinapi torta" nevu remseg egyszeruen egy ... szornyeteg :-)) Es allandoan az van, felraknak valami etelfestekkel nyomtatott kepet ra, alatta meg ott lapul a sima tortalap es tojasos vanilias krem. Persze a vaniliat nem viszik tulzasba..
Az en szulinapomon nemregen nem engedtem hogy vegyenek tortat, bementem a Colombo-ba es vettem egy brigadeiro tortat.. Nagyot neztek a csaladban hogy "fuu, szulinapi tortanak brigadiero tortat..."
Egyebkent a kremes akarmik valoban szinte allandoan tojasosak, es egyetertek linha-val a tevenyallal kapcsolatban... :-) En ugy vagyok vele, hogyha suti van kilatasban akkor inkabb gyorsan osszeutok egy "joghurtos sutit", vagy ha sok penzem van akkor esetleg aranygaluskat (mert a dio iszonyatosan draga)..
Nemreg csinaltam egy kis gyumolcslevest, mar annyi gyumolcsunk volt otthon hogy nem lehetett hova tenni. Hat, a fogadtatas egeszen vicces volt, mondta valaki hogy "fogorvos" ize van (a szegfuszeg miatt, mondjuk en meg sosem ettem fogorvost, hehe), aztan volt hogy kertek a receptet...
Egyebkent ha mar a tippeknel tartunk, hogy mit hol lehet kapni: mezes sutit (ami nekunk van, a cukormazas mezes suti), Vegetat lehet kapni az ukran boltokban. Igaz most voltunk bent a parommal, minden ukranul van irva ami olyan mint az orosz szoval garantaltan nem ert senki semmit, az elado meg a "nao percebi, senhor"-t hajtogatta folyamatosan szoval sokra nem jutottunk... Mindenesetre ott makot is lehet kapni, 1 euro egy 25 dkg-s pakk, es az van rairva hogy MAK. :) Ez a szo a szlav nyelvbol szarmazik mint a "cica"... :-)
Rakok meg kepet fel Sintra-rol ha mar itt tartunk... Ez a Sintra-i kozepkori vasaron keszult... Mi mar csak ilyenek vagyunk, allandoan megyunk kozepkori vasarokra.. :-P
De senki ne ugy nezze a ket vasari kepet mint "jellegzetes portugal", mert (sajna) szinte alig lehetett portugal nyelvet hallani, minden vasaros spanyol volt. Egy db. edesseges stand volt (pao de lo es mindenfele TOJASOS sutemenyek) ami portugal volt, hehe..

spanyolok
Előzmény: quilla (2550)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2552
En meg magam szoktam sutni, finom csokisat. Meg az ovi igazgatonoje is jott, hogy ezt hogy csinaltam, keri a receptet :) Pedig semmi extra nem volt, de ugy latszik nekik ujdonsag :)
Előzmény: linha (2551)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2551
Ezért szoktunk mi inkább mandulás tortát venni szülinapra, nincs benne krém és a tetején karamellás mandulaszletek vannak, nagyon finom.
Előzmény: quilla (2550)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2550

Igen, ha a krem nem lenne benne meg eheto is lenne talan :) Ja, van meg egy eeto, de annak nincs koze a kremekhez, a broa de mel... na az meg finom, de az inkabb olyasmi, mint odahaza a keksztekercs.

A kremes sutiktol menekulok, foleg az egyen szulinapi tortaktol, mindegyik barna cukormazas es piskota vanilia kremmel. (lehet, hogy a csalad veszi csak egy helyrol es azert, de mind egyforma es ronda, meg ha friss is :))

Előzmény: linha (2549)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2549

Ja igen,  a bolo de berlim, bolinha, mindenki kedvence, olyasmi mint otthon a szalagos fánk, csak épp el van rontva azzal a krémmel benne meg a zsíros kristálycukorral rajta... Ennek ellenére azt hiszem, van jónéhány ember itt, aki azon gazdagszik meg, annyit lehet eladni belöle. Mellesleg a belémi pastelböl is szerintem napi több tízezer eurót árulnak, és azt nem csak túrista szezonban.

Előzmény: quilla (2548)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2548
En mondjuk szeretem a tojassargat, de ami itt megy ebben a temaban az nekem is sok (sokk). A tojaspudingot azt imadom, de azon tul tartozkodom mindentol amiben sarga szinu krem van, mert parszor bementem mar a malnasba :) (bolo de berlim... bloooaaa... mar nekem :) )
Előzmény: linha (2546)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2547
En is otthonrol hoztam, na de nalunk csak en eszem, a tobbiek tul portugalok, hogy mergezzek magukat vele :DD Ugyhogy evi egy csomag is sok nekem a makostesztamhoz :) (emberem meg rosszul van ha olyankor hozom mikor o is velem van, mert tuti le fognak kapcsolni a vamosok :DDD)
Előzmény: Törölt nick (2545)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2546

Édes az mind a kettö, és fahéjas, legalábbis a sajtos.

Valaki emlegette a sok tojást a sütikben, erröl jut eszembe a baba de camelo nevü édesség. Magyarul tevenyál, és hát tényleg hasonlít rá, mármint kinézetre. én csak egyszer ettem, lelkesen rendelték nekem, hogy majd biztos nagyon ízlik, hát az tuti, hogy többet nem fogok olyat enni. Azt hiszem, egyszerüen tojás sárgája csurgatva megfözve vagy sütve(?), amitöl olyan, mint egy fonál, egy maréknyi tömény, kemény, édes tojássárga... brr...

Előzmény: papa_maci (2541)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2545
ja, bekaphattyak... :-( Inkabb hozok otthonrol...
Amugy eleg sok helyen lehet kapni, de sajnos ilyen arban mozog...
Előzmény: quilla (2544)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2544

Egy info (masodkezbol) a fovarosban eloknek, hatha hasznos lehet, hol lehet kapni makot :DD

avenida oscar monteiro torres 15 B (biobolt) a campo pequenohoz kozel

250 g asszem 1.99 euro

quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2543

Elobb irtam is a pastel de natat, csak elszallott az eterben. Itt is van es az igy nez ki (belemeshez meg nem volt szerencsem).

(tegnap gyerekemet attettek portugal oltasi rendre, ennek oromere egy percen belul kapott harom szurit is. Valahogy nem volt tul lelkes, de legalabb tul vagyunk rajta :))

Előzmény: Törölt nick (2540)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2542
A babos edes. isteni!! :o)) imadom.
Előzmény: papa_maci (2541)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2541

Én nem tudom ,de az is ilyen vanilia /vagy csak majdnem az? / krémmel volt töltve.

Feltételezem a sajtos meg a babos az inkább sós mint édes.

Vagy hülyeséget mondok?

Előzmény: linha (2539)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2540
Hat amugy mindenhol lehet kapni, csak annak a neve Pastel de nata (tejszines suti).. A Pastel de Belem csak a Belem-nel.
Viszont Sintraban is van egy nagyon finom dolog, csak annyira edes mint az allat. De azt is ugy lehet venni hogy dobozban, tuzforron.. :-)
Felrakom a kepet a cukraszda utcajarol. Itt lehet kapni. A neve a sutinek: Travesseiros.

ebben az utcaban, Sintra
Előzmény: papa_maci (2538)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2539
Az nem lehet, hogy queijada volt? Sintrában az a menö süti. Az sajttal készül és kissé keményebb, tömörebb. Van még egy hasonló, a pastel de fejão, az meg babbal készül. A legjobb azért mégis a belémi.
Előzmény: papa_maci (2538)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2538

Sziasztok!

Mi ilyen sütit Sintrába is ettünk. a Palácio Nacionál de Sintrával szemben van egy cuki? vagy pékség? nem is tudom. De az nem volt az igazi. Más volt az íze azzal eggyütt,hogy finom volt.  

linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2537

Az Única Fábrica dos Pastéis de Belém ( vagyis az Egyetlen Pastéis de Belém Gyár ) a Jeromos Kolostor és a köztársasági elnöki palota ( az a szép nagy rózsaszín épület ) között van Belém városrészben és tényleg nem lehet eltéveszteni, kék-fehér, kívül-belül. Maga a hely is érdekesség, nem csak a bejáratnál lévö pultnál lehet pastéis-t venni, hanem le is lehet ülni a millió asztal egyikénél. Érdemes elindulni befelé és felfedezni, hogy mennyi helyiség van, illetve magát a konyhát is meg lehet nézni és azt ahogyan éppen készül a pastéis. Szabad fényképezni is, hozzá vannak szokva. A folyosón még kisebb vitrinek is vannak bennük régi eszközökkel, van ott egy régi pénztárgép is.

A bejáratnál elöre csomagolva árulják a pastéis-t elvitelre, 6 db van egy csomagban, ára 4.80€. Ha kéred, elég azt mondani um pacote, máris értik, hogy mit akarsz és kapsz egy csomaggal, maga a csomagolás is nagyon helyes, és adják hozzá a porcukrot és a fahéjat is, amivel feltétlen, meg kell szórni öket! Hogy mi is a pastel de Belém? ( egy darab az pastel, több pastéis ). Egy kis tésztából készült forma, benne vaníliás tejszínkrémmel és mindez kicsit megkapatva barnásra sütve.  Isteni! És igaz, hogy midenfelé készítenek ilyet, de ez az igazi és az egyetlen!

Hogy mit igyál hozzá? Szerintem ízlés kérdése, gyümölcslé jó hozzá, vagy amit szeretsz.

Kukkants be a lentebb említett weboldalra, érdemes.

Előzmény: blaze73 (2535)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2536
hehe... Egyfele van, 6-osaval aruljak dobozban. :) Nyugodtan menjetek a pulthoz, aztan probaljatok felvenni a szemkontaktot egy eladoval, es kerni a "Pasteis de Belem"-et. Ha hatot, akkor "seis Pasteis de Belem POR FAVOR", ha meg tizenkettot akkor "uma duzia" :) A "por favor"-t legyszi alkalmazni mindenhol :)) Barmilyen bunko is egy portugal, megha vki anyukajat szidja akkor is "por favor"-ral megy :D

Egyfele van de 2 "topping"-ot adnak hozza kis zacsiban, orolt fahejat illetve cukrot. Es azon a honlapon amit adtal biztos van kep rola.

Előzmény: blaze73 (2535)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2535
ok akkor azt majd meglessuk mi is.. sorba akkor ne nagyon alljunk hanem furakodjunk be es nyomuljunk be ?

mi is ez a dolog pontosan? valami kremmel toltott kis edesseg ?
egy vagy tobb fele van? van valami ajanlasod ? melyik tipust ha tobb fele is van...
illetve mivel kell - illik fogyasztani? kave, tea, forro csoki ilyesmi.... es mennyibe kerul hehe jo sok kerdes tudom :)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2534

Tied a pontos megfogalmazás!

A tömeg nagy de az állandóan. Én először nemtudtam mire vélni a dolgot,

de aztán miután "felmértem" a helyzetet egy csöppet sem csodálkoztam. :))

Előzmény: Törölt nick (2533)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2533
Nem tudom megfigyelted-e, de csak a turistak allnak sorba, mert valojaban sor az nincs, csak nagy tomeg .. :-)) Mi mindig odamegyunk, befurakodunk a tomegbe..
Igen blaze, a website az... :)
Előzmény: papa_maci (2531)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2532
gondolom ez az : http://www.pasteisdebelem.pt/index.htm
papa_maci Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2531

Szia Fornalha!

Az nem a kocsimuzeum környékén van?

Mert ha igen, még eltéveszteni se lehet. Olyan sorbanállás van ott mint Pesten az Angol kilós ruhaüzleteknél mikor új áru érkezik :)) 

Előzmény: Törölt nick (2530)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2530
Vinho verde, nekem a "Gatão" ízlik a legjobban, a Gazela-t annyira nem szeretem. De akkor már ha az ínyencségeknél tartunk, nézzük mit ajánlok még:

- vinho verde, valóban (zöld szinu bor, mint mondtam a Gatão márka egy cicával az üvegen, ami amúgy nem mindennapi üveg hanem eléggé kerekded)

- brigadeiro(s) (torta vagy kis csokolade golyocskak, Lisszabonban legfokeppen a Suíça cukraszdaban a Rossio-n, a téren) Vigyazat, ha megkostoljatok, rogton keritek a receptet, hehehehehe...
Es komolyan mondom ez a "pasteis de Belem"-en kivul az az edesseg itt Portugaliaban amit szeretek.. a tobbi mind gáz.. brr.. A portugalok mindenbe "doce de ovo"-t raknak, azaz tele van minden tojassal. Egy jo vanilias croassaint-ot nem lehet enni mert ami vanilianak nez ki az valojaban tojaskrem... Ezen kivul van ezerfele tojaskremes cucc, es akkor mar ha itt vagyunk:

- pão de ló - tojáskremmel toltott egyszeru tortalap. Kivulrol tenyleg egyszeruen egy tortalapnak nez ki, vastagabb mondjuk, es a magyar ember azt gondolna hogy "na, akkor ezt otthon meg el kell kesziteni" de nem.. :) Belul tojaskremmel van toltve, az en nagymamam csinalt ilyen kremet regen: tojassargaja + hatalmas adag cukor. Ezt a portugalok nagyon imadjak...

- filhós - langos, de vigyazat mert edes. :) Vegulis a mialtalunk ismert langos kisebb, erosen kristalycukrozott fajtaja... de nem rossz.

- Pastel de Belém - ezt csak és kizarolag egy helyen keszitik, a krem mar evtizedek (van vagy 100 eve mar) ota egy csalad feltve orzott titka. Lisszabonban lehet kapni a Belém környékén. Kovesd a sok sok sok embert... :)

A tobbit fedezzetek fel magatok :-))
Előzmény: jázminapja (2527)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2529
Fornalha : igen, termeszetesen az jo es mukodik. Egy kedves FORUM tarsunkkal mar levelezgetek az utammal kapcsolatban.
De mivel te kimondottan Lisszabonban vagy es gondolom eleg mely helyi ismeretekkel rendelkezel ezert nagyon megkoszonnek par ettermet, kocsmat es jo helyet a varosban... meg persze minden egyeb tippet, otletet a varossal kapcsolatban :)
Elore is koszi es varom az emailed. :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2528
Az e-mail amit megadtal itt az ervenyes? Mert akkor gyujtok ki par dolgot az emlekezetembol... es elkuldom e-mailben :)
Előzmény: blaze73 (2526)
jázminapja Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2527
És persze egy kis Vinho Verde étkezés előtt, közben, után és helyett...:)
Előzmény: Törölt nick (2525)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2526
Jazminapja : Az AVIS eleg draganak tunt, de megnezem meg. Autot meg nem inteztem el. Aveiro es Coimbra kozott ingadozok most 1 napos dolog.

Fornalha : Lisszabonban 4 ejszakat leszek a felesegemmel, mindenfele helyi etterem, kocsma otletet szivesen vennek az ilyen kifizethetobb fajtabol :) Okt 23 - 27 kozott leszunk ott, illetve November 1-en 1 napot, Nov 2-an irany vissza... Ha tudnal irni egy par jo helyet, azt nagyon nagyon megkoszonom. Mindketten imadjuk a tengeri herkentyuket : tintahal, kagylo, polip, halak :) meg persze a tradicionalis, finom Portugal etelekre is nagyon nyitottak vagyunk.

Olvastam, hogy Portoban a pacalt kell megkostolni, ott valami speci modon keszitik :)

Koszi elore is, udv B.
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2525
A 10 euro az normalis itt :) Mi is kb. ketten ennyit szoktunk fizetni itt Lisszabonban, amikor elmegyunk valahova enni, vacsorazni a parommal.
A mi kedvenc helyunk az egy indiai etterem, minden szombaton du. 13h-kor ott vagyunk megtalalhatoak :D 6 eurot fizetunk ugy hogy salata + foetel + ital valasztas szerint + esetleg kave es egyeb kaja utani josagok.. Suti az nincs.

Amit itt ki kell probalni Portugaliaban az:

- manteiga com sal (sós vaj, mondjuk Mimosa márka)
- atum em azeite (tonhal olivaolajban konzervalva. A portugal tradicionális konzervbolt: Rua do Bacalhoeiro, Lisboa)
- queijo de cabra (PASTOR márka, isteni!!!!)
- Compal Pêssego (ez üditoital, méghozzá barack, és nagyon finom... :) )

és persze marisco (tengeri herkentyuk) minden mennyisegben
Előzmény: blaze73 (2523)
jázminapja Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2524

repültünk, ott (illetve itt) béreltünk autót. Az AVIS-nál kölcsönöztem, ki is fizettem előre, hogy ne kelljen kauciót hagyni, nem is kellett csak 60 eurót benzinre, ha esetleg nem teli tankkal vinném vissza az autót. Coimbra állítólag gyönyörű, érdemes akár két éjszakát is ott tölteni, ha van időtök, mert egy (fél) nap szerintem sehol sem elég, hogy a hely "szellemét" átvedd. Mi Portón kívűl Lisszabonban voltunk három éjszakát, majd hatot Vilamourában (Faro mellett), kellett egy kis "áztatós" pihi is a pici (3,5 éves) gyermekem miatt...

Előzmény: blaze73 (2523)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2523
jazminapja : ok, rendben akkor szerintem ez az IBIS lesz nyero. 30 EURO igencsak korrekt ajanlat + 2 x 5,50 a reggeliert. Ismerem az IBIS reggelit, eddig sosem csalodtam benne eleg jo , korrekt mindenfele.
Kinyomtattam a tanacsodat, megkeresem azt az ettermet. Utalom a turistas helyeket, az ilyen helyi ettermeket vadaszom en is, a 10 EURO szamla pedig hihetetlen :)
az UMA BICA a rovid kis eszpresszo kave, ugye?

Autot bereltetek, vagy netan sajat autoval mentetek ?

Ebben kene meg tipp. Utkozben megalltatok valahol ?
En COIMBRA-val szemezek, ott is van IBIS es egy fel napot, 1 ejszakat lehet erdemes lenne eltolteni ott...

koszi meg1x !
papa_maci Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2522

Ha valaki mostanában megy Algarve felé, és szereti a szabadtéri "kiállitást"

és még az ideje is engedi, nézze meg a Fiesa 2007.-et.

Nagyon klassz. Október 07.-ig van nyitva, minden nap

10.-24h.-ig. A belépő ha jól emlékszem 10 euro.

A település neve: Péra.

Egy kis ízelitő:

jázminapja Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2521
Igen, mi is ott voltunk. Szerintem érdemes a szállodában reggelizni, mert elég korrekt, van sokféle felvágott, sajtok, sütemények, gyümölcs, friss narancslé (te facsarod), mindenféle műzli, stb. Mi autóval közlekedtünk, a Szent György híd előtt a rakparton ingyen lehet parkolni, és mindíg volt hely. Onnan minden közel van, siklóval fel tudsz menni a belvárosba. Egyébként a híd lábánál lévő kicsit kupis házak egyikében van egy szuper kis helyi étterem (csak egy étterem van ott, könnyű megtalálni), napi menü van (halak is), ketten, borral, kávéval 10 eurót (!) fizettünk, azt mindenképpen ajánlom. Az ablaból rálátsz a Szent György hídra, nekem nagyon bejött. Nem beszélnek csak portugálul, de kézzl-lábbal lehet velük kommunikálni. Helyiekkel van tele. Ja, és ebéd után igyál egy uma bica-t!
Előzmény: blaze73 (2520)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2520
jazminapja : igen, eppen en is ezt bongesztem mielott irtal... melyik IBIS-ben voltatok ?
Talaltam egyet, mely az egyetemi reszen, korhazhoz kozel van. Arra gondolsz ?
"Ibis Porto Sao Joao" Rua Dr Placido Costa - 4200-450 - PORTO - PORTUGAL

Itt most olyan akció, lehetőség van ha most előre foglalom es fizetem akkor kettőnknek 30 EURO. reggeli meg 5,50 EURO per fő. IBIS-ben voltam mar es teljesen rendben volt. Kerdesem, hogy ez lenne-e amiben voltal ? ha igen : milyen messze van a varos gyalog, tomegkozlekedessel ? mert az autot ott szandekozom hagyni... apropo auto : parkolasert kellett fizetni , ha autoval voltal ?

reggelit erdemes, vagy van a kozertben valami kavezo/reggelizo/kozert ilyesmi ?

koszi elore is :)
jázminapja Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2519
Ibis, 35 euró éjszakánként. Reggeli 5 euró/fő. 5 percre a belvárostól, ingyen parkoló. Foglalás: www.accorhotels.com, nyáron voltunk ott, kutya baja...
Előzmény: blaze73 (2516)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2518

Nekem egyébbként Óbidosról ez az eggyik kedvenc képem:

papa_maci Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2517

Azért ez igy nem igaz hogy kihagytuk, csak mi már nem értünk oda időbe.

De láttuk a hordát mi is,meg a Vila de Óbidosnál volt valami "vásári játék"

vagy valami ilyesmi,meg lehetett kostolni valami piát meggyest,vagy cseresznyést nem is tudom. Azt kihagytam a tütü miatt. :))

De tényleg nagyon cool az egész.

Nagyon speckó hangulata van.

Előzmény: Törölt nick (2512)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2516
Sziasztok,

Porto-ban tud valaki szallast ajanlani ?
Neztem parat, kaptam ajanlatokat is toluk, de igencsak bizonytalan vagyok.

Autoval mennenk ergo az lenne a legjobb ha lenne parkolojuk, vagy valami megoldas az auto pihentetesere...

Elore is koszonom!

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2515
Ez Óbidos-ban volt, Feira Medieval :

http://mercadomedieval.wordpress.com/

Minden evben van es tok jo! :D Ha beoltoztok kozepkori ruhaba (altalaban egy hajszalag meg egy sotetebb szoknya (noknek, hehe) megteszi... - akkor ingyen belepes van, amugy 5euro
Előzmény: wekerlei (2514)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2514
Ne haragudj, de ez hol volt és mikor (lemaradtam az elejéröl)? Csa egy egyszeri alkalom volt, vagy rendszeresen megrendezik azt? Ilyenröl én nálunk Alentejóban nem tudok. Nálunk csak olyan "rendezvények" vannak, hogy 42 km-es maraton a strand homokjában 42 fokos melegben. Akit nem visz el 5 perc után a mentö, az célba jut.
Előzmény: Törölt nick (2512)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2513
Amugy Obidos is olyan, hogy jo odamenni nezelodni.. eloszor kepeket kesziteni, majd elmenni neha egy-ket vasarra, esemenyre amit szerveznek.. :-) De pl. ott lakni maga lehet a dogunalom .. :-)
Előzmény: papa_maci (2509)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2512
Igen, nagyon jo volt, kar volt kihagynotok!! Akkora poen!!!!!!! Kozepkori vasar, es minden kozepkori stilusban van... sutik a disznot nyarson, utana agyagpoharakbol pia (amit utana megtarthattal), nincs kes/villa ilyesmik, meg tanyer se... es mindenhol beoltozott szineszek, balra egy kiralylany, jobbra egy barbar... Na ez a barbar csavo nagyon komoly volt, ugy evett hogy meg csak nem is kezzel... hanem a szajaval odahajolt az asztalhoz es tepte a fogaval a kajat... kozben neha fel-feluvoltott.. :-))))
Aztan persze maga a vasar, meretre keszitettek rogton sarut, papucsokat igazi borbol, mezet arultak kimerve, sutemenyeket amiket regen csinaltak a kolostorokban.. Neha elvonult egy kiralyi horda, szamarakkal, lovakkal egy-ket kereskedo, vasarosciganyok uvoltozve, josoltak, tetovaltak, stb... Nagyon poen volt.
Eleve kitalaltak hogy mikor bemesz, van egy CHANGE ahol eurot valthatsz a csak a vasaron hasznalatos penznemre... :D
Előzmény: papa_maci (2509)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2511

Bocs!!

Mindenféle gúny nélkül irtam,mert igy pontos.:))

Előzmény: cosmopolita (2510)
cosmopolita Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2510

Köszi, a várost azért gondoltam :)

Előzmény: papa_maci (2508)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2509

Ha jól emlékszem ide mentetek az után hogy taliztunk! 

Ismerős? Jól emlékszem? És hogy tetszett?

Előzmény: Törölt nick (2507)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2508

Szia!

Ha egyre gondolunk akkor:

Lisszabon,  Parque Eduardo VII,

a Praca de Espanha felöl készült a kép

"háttérben" a Marques de Pombal emlékmű,

és a Rio Tejo.

Előzmény: cosmopolita (2505)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2507
Lisszabon :) a Maquês Pombal teret latod kozeptajon, es onnan lefele a Baixa (downtown), es a Tejo
wekerlei Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2506
cosmopolita Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2505

Szia papa_maci!

A 2501-es hozzászólás utolsó fényképe mit ábrázol vagy hol készült?

köszönöm

Előzmény: papa_maci (2501)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2504

Nálunk mindig vannak alapanyagok,hiszen nem a müzlitől nézünk úgy ki ahogy láttál minket. Már csak "dorbézolnom kell elmenni":)))

Bár lehet hogy nekem azért jön be ez a kaja mert nem egyedülálló vagyok.

Egyébbként minden maismert étel amiről van feljegyzés / receptkönyv/ilyen vállalkozó kedvü embereknek köszönhető.

Arra meg már tényleg nem akarok kitérni hogy a halászlé vagy a gulyás hogy kezdte a pályafutását. Sőt: Mikszáth Kálmán pörköltel ette a túróscsuszit.  És nem Jókai volt az egyetlen ember aki szerette /szereti/ a róla elnevezett bab levest:))))

Az elöbb feldobott képsorról lemaradt:

Ezek a képek is Lisszaboniak.

Elnézést kérek minden Sporting drukkertől de ő akkor is a "mi fiúnk"

Előzmény: Törölt nick (2503)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2503
Nem tudtunk elmenni, nem volt szallasajanlat es most a festes miatt nincs penzunk tul sok. De azert latatlanban is gratulaltam neki.. :-)
Joool van mar, a hozzavalok mar megvannak??? :DDD Mert ha igen, kuldom a receptet is... :D
quilla Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2502
Hogy mi a baj a kajaval? tulkeppen semmi, csak eros tulzas szerintem specialitasnak nevezni :) elmeletem szerint egy hajnalig tarto dorbezolasbol hazaterve egy egyedulallo pasi nagyon megehezett, korulnezett a konyhajaban es amit csak talalt azt mind osszehordta, hogy megtomje a hasat. Ezert a kenyer, a virsli a sonka (neha gomba) a hus szinten kenyerrel lefedve, de igy tul szaraznak talalta ezert nyakonontotte valami szosszal is, hogy konyebben csusszon :DD Kvazi egy hamburger lehetne az egesz csak eppen nem voltak hozzavaloi es a spejzbol improvizalt :DDD
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2501

Naneizéjjémáá!! :)))

Van egy ismerősöm. Portugáliában él,  és ő igért nekem  egy tuti receptet! :D

Ha majd egyszer megkapom,:))))) akkor elkészítem, és azt majd lefotózom!!

Egyébbként nem tudom,hogy mi bajotok van ezzel a kajával?

Voltatok tegnap Portoba az Air Race-en?

A "Peti" 4. lett, összesitésben a 3. !

Előzmény: Törölt nick (2478)
quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2500
Szelektiv izeke nalunk is van a hazzal szemben, de abba csak uveg, papir illetve fem dolgok, valamint elem mehet. A maradek megy a zacsikba... de eros a gyanum, hogy a nepek nem annyira szelektaljak meg a szelektalhato dolgokat sem. Van amugy ecocentrum iskozel, ahova egyeb nagyvolumenu hulladekok is vihetok, szoval a feltetelek meglennenek, csak a kukak hianyoznak nekem nagyon.
Előzmény: linha (2499)
linha Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2499
Ez engem is meglepett. Erre mifelénk (Linha de Cascais, de annak nem az legelitebb része) mindenfelé vannak kukák, söt, szelektív hulladékgyüjtö konténerek is, itt a mi bejáratunktól pl. 200m-es körzetben 3 helyen is. Rosszul is esett, mikor láttam, hogy a kedves szomszéd a hatalmas dobozokat össze sem hajtva tette a normál kukába, dehát nem mindenki akarja megérteni a rendszert... És azt hiszem 2 hetente fertötlenítik és kimossák a kukákat! Sajnos, este 11-12 felé, és elég zajos tevékenység, de inkább ezt türöm, mint a büzt és a szemetet... Ez itt egy elég szeles hely ( volt már, hogy elindultunk Lisszabonba orkán erösségü szélben, Monsanto-nál meg egy levél se rebbent), és amikor a müanyagos konténert ürítik, gyakran bevásárlószatyrok százait fújja a szél szanaszét...
Előzmény: quilla (2496)
quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2498
Lehet, hogy eszaki szokas es csak Porto es kornyeken alkalmazzak :) Nalunk itt pl siman elferne szerintem egy nagyobb kuka a haznak, de bent a belvarosban nem tudom mi a szitu, ott is laktunk egy darabig es ott is szatyorban valo szemetkihelyezest lattam. Mondjuk odahaza (ez Mo-t jelenti) el sem viszik a zacsiban kuka melle helyezett dolgokat, itt meg zacskonkent hajigaljak a kocsira. Mondjuk fura volt megszokni, hogy napokig idehaza a lakasban kell tarolni a szemetet, mert csak heti harom napon jon a kukasauto, koztes idoben csak nem biggyeszthetem ki a haz ele a megtelt zacsit.
Előzmény: Törölt nick (2497)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2497
hmm, és én még ilyen megoldást nem is láttam :) Még jó, kikészülök a szeméttől az utcákon. Alapvető hogy a METRO újság pl. össze-vissza hever reggelente városszerte, illetve van még 3 ingyenes újság a METRO mellett, a DESTAK, a MEIA-HORA és egy DIÁRIO DESPORTIVO vagy mi a görcs.. :-)
Néha meg ráadásul osztogatnak ingyen kólát, ingyen joghurtokat a metroknál, na akkor mindenhol üres kólás - meg joghurtos dobozok hevernek szanaszéjjel. Az újságok mellett.
Előzmény: quilla (2496)
quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2496

Latom, ott vannak a guanot termelok halomra :)

Itt kivul a varoson nincs annyi szemet, de azert benn Portoban akad. Meg hat total nonszensz, hogy nincsenek a hazaknak szemetes kukaik (altalaban, persze van kivetel, de nalunk sincs) es zacskoban tesszuk ki a haz ele a megfelelo napon a felesleget. Van aki reggel kiteszi mar elmenetelkor, igy egesz nap nejlonzacsko hegyek diszelegnek vegig az ut menten.

Előzmény: Törölt nick (2493)
quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2495

Elindultunk, de csak Toulousig jutottunk :DDDD Nem P-nek valo a vilagban valo kalandozas, nagyon frusztralta es nem akart tovabb menni :) Mondjuk ha nagyon eroltetem talan ment volna, de hazafele vegkepp megkaptam volna a magamet, mert szerinte a kocsi nem megy eleg gyorsan, stb. :) Na szoval kaland egyelore elhalasztva, karacsonyra megyunk vegul, ilyen meg ugysem volt :)

Redbullon brutal sokan voltak amugy, apos pl nem latott semmit (ezt mondta, de P altal kozvetitve aki nem akart menni, igy lehet, hogy kicsit torz az info :DD) igy ember megnyugodott, hogy megiscsak jo, hogy nem mentunk oda :) De majd jovore en a gyerekkel, bar gyanitom, o nem birna meg vegig az egeszet, megiscsak kiscsaj :)

Előzmény: pbence2345 (2494)
pbence2345 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2494
Nem nezni a Red Bull Air Race-t Portoban!? Pedig en gondolkoztam rajta, de bp lett belole....:-)

Mikor jartok errefele autoval? Vagy elhalasztottatok a dolgot?
Előzmény: quilla (2492)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2493
Ja én is láttam pár turistát a hajón.. de azért nem jellemző. :-)
Nem tudok róla hogy denevérek lennének ott. Viszont sirályok igen, és valóban ez kb. az egyetlen dolog ami nagyon szembetűnő. De szerintem megéri, egy hely ahol nincsenek autók és szemét mindenütt. Itt is nagyon lazák a népek ha a szemét ablakon való kihelyezéséről beszélünk.. Hol van a német meg észak-európai szigor..? :-( Néha egész Lisszabon a Nyugati környékére emlékeztet. Persze itt nagy a szél és elhord mindent ami kicsit is rosszul van lerakva...
Guilla, rakok fel egy képet neked, nézd meg jól... Berlengas még mindig. :-D

gullies
Előzmény: quilla (2492)
quilla Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2492
Nekem van egy ismerosom, aki mint turista latta :) EN viszont nem :) Parom szerint semmi ertelme odautazni es bokaig jarni a guanoban :DD Na jo, azert nemmondom, hogy az o elgondolasat kene kovetni :DDD
Előzmény: Törölt nick (2491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2491
oké :D Akkor negyedik, hehe
Felrakok én is pár képet egy helyről amit valószínűleg mint turista, nem látott még senki. :-) Berlengas szigetek, Portugália

Ilhas das Berlengas
Berlengas, óceán
Berlengas

Egy kis info: Berlengas-szigetek, rezervátum, környezetvédelmi terület. Egyszerre max. 300 fő tartózkodhat a szigeten, max. 2 éjszakát lehet ott tölteni és kizárólag nyáron elérhető, május végétől augusztusig. Egy hivatalos hajóutat szerveznek oda, mindennap 2x Peniche-ből, 1 órás út, és azoknak akik hajlamosak az ún. "tengeri betegségre", nem ajánlott.. :-)
Előzmény: quilla (2490)
quilla Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2490
a redbullairrace.com szerint is negyedik :)
Előzmény: Törölt nick (2489)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2489
Lehet hogy összesítettben 3.? Nem tudom :D
Előzmény: quilla (2488)
quilla Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2488
nem negyedik? teven lattam fel szemmel, emberem nem egy tomegkedvelo, igy tengerparton voltunk meg a tv elott :)
Előzmény: Törölt nick (2487)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2487
Láttad Besenyeit a RedBull Air Race-n? :) 3. lett.. :D

http://airrace.hu/cikk/besenyei_ellenfele_ismet_ivanoff_a_negyeddontoben/
Előzmény: quilla (2479)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2486
Vivus : lenne par kerdesem priviben a szallasokrol amiket felsoroltal. Irnal nekem ?
:) BBkukacHYPEpontHU

Kosziii :)

udv B.
Vivus Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2485

Bocsánat, elírtam a neved, Keijo. :)

És a holiday autos internetcímét is.

www.holidayautos.hu   !!!!!

Vivus

Vivus Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2484

Szia Kiejo !

Mi a faro car - tól béreltük az autónkat egész jó áron. Illetve a holiday autos ami még nagyon olcsó. Bár nem tudom most milyen árakon kínál autót.

www.farocar.com

www.holidayautos.com

A Holiday autosnál kérnek kauciót a helyszínen (sajna 1000-1500 EUR körül, dombornyomott hitelkártyával), viszont a FARO CAR igen jó volt, vártak minket a reptéren érkezéskor és kifizettük az autó árát, garanciának kértek egy bankkártya számot, de semmi depositot nem vettek le tőlünk. Miután visszaadtuk, akkor pedig a bakkártyás papírt széttépték.

Vivus

Előzmény: keijo (2481)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2483
Egyetértek :D De papamacinak fura ízlése van, még receptet is kért tőlem :D :D
Előzmény: quilla (2479)
jázminapja Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2482
Lehet...
Előzmény: keijo (2481)
keijo Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2481
Hát, ezt nem nagyon értem. Megnéztem az Avis.hu-t, és neem 9 napra egy kombi Astrára kb 500 euro-t irt...

Lehet, hogy személyesen kellene érdeklödnöm?
Előzmény: jázminapja (2480)
jázminapja Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2480
Mi mitthon béreltünk autót az AVIS-tól, 12 napra 350 euróért. Előre kifizettem, így nem kértek kártyát tőlem, csak 60 euró kauciót üzemanyagra, amit a végén visszakaptam. Egy Hundai Matrix dízel egyterűt kaptunk, jó nagy autó, de brutál ronda, viszont nagyon jól ment!
Előzmény: keijo (2476)
quilla Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2479
Emleknek meg ok, na de hogy szeeeep ??!! :o))))
Előzmény: Törölt nick (2478)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2478
Szép képek.. es a francesinha-rol hol a kep?? :))) Vagy az mar csak egy szep emlek marad? :D
Előzmény: papa_maci (2474)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2477
A dombornyomott kartya kivaltasa otthon 5k... :) Szerintem megeri.
Előzmény: keijo (2476)
keijo Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2476
Ott 230 Euro lett volna 9 napra egy Ford Focus kombi. 5-en megyünk, ezért gondoltam, hogy egy kombiban jobban elférnénk.

Most találtam egy másik helyet, ahol 300-ért lenne egy Astra kombi, csak ha nem dombornyomott kártyával érkezünk, hanem kp-ben szeretnénk fizetni, akkor valami plussz biztositás kell, ami miatt 400 Euro körül lenne.

300 Euro még elfogadható lenne. Ahogy néztem a nagyokat, ennyiért náluk esélytelen bérelni, a hasonló autók 400-450 körül indulnak.
Előzmény: jázminapja (2475)
jázminapja Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2475

Mennyibe került az autó naponta az első helyen, amiről lemaradtál?

Előzmény: keijo (2473)
papa_maci Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2474

Sziasztok!

Ha jól emlékszem igértem fotókat.

Akkor egykis "Porto":)       

V.N.Gaia

keijo Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2473
Sziasztok!

Nagyon úgy néz ki, hogy megyünk Portugáliába. 5-en vagyunk, szeptember 25-én érkezünk Portoba, és a terv szerint okt. 4-én indul vissza a gép Faro-ból.

Diákszállókban foglaltam szállást, eddig minden egész jól ment, kivéve az autóbérlést.
Itt ajánlotta valaki a http://www.cars4holidays.com/ -ot, ahol találtam is elég jó áron autót, úgy, hogy Portoban veszem fel és Faroban adom le.
Most, mikor le akartam foglalni, láttam, hogy már nem ajánlja fel Faro-t, mint opciót, csak Lisszabont...

Néztem más céget, de kb. 2x annyiba kerül a bérlés, ami eléggé elvette a kedvem. Most gőzerővel keresek másik céget, hasonlóan jó kondiciókkal, mint amit a cars4holidays ajánlott.

Tudnátok esetleg ajánlani valamit, ami megfelene az igényeinknek?

Köszi!
jázminapja Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2472

Sziasztok, mi is erre nyaraltunk...

2007pt Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2471

Na jah...a hálózsákot én is cipeltem - teljesen feleslegesen...meg még jópár dolgot. de talán már van elképzelésem arról, hogy mi a "szükséges és hasznos".

Halló Kintiek, milyen idő van Felétek?

Mert itt bizony elég borongós, őszies.

Míg Portugáliában voltam, kétszer láttam esőt, de nem is nagyon eső volt az, inkább valami páraszerűség...egészen érdekes volt.

Előzmény: ALaci (2468)
Vivus Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2470

Sziasztok !

Jelentem megérkeztünk Portugáliából!!!!!

Köszönök minden segítséget!!!

Csodás 10 nap volt, még minidg nem értem minek jöttünk haza!

Írok majd élménybeszámoltót és ha a képeket is feltöltöttem, majd megírom.

Húú, voltunk Algarve - ben, Lisszabon, Sintra, Chaves, Braga, Porto...

Mindehol frankó szállássunk volt!!!!

Praia da Rocha - Hotel Luar***+ (32 EUR/éj reggelivel)

Lisszabon - Holiday Inn Continental**** (26 EUR/éj reggelivel)

Chaves - Quinta da Mata**** (25 EUR/fő/éj)

Porto - Villa Galé Porto**** (31 EUR/fő/éj) 

Ígérem mindenképp jelentkezünk az élménybeszámolóval és tapasztalatokkal!

Vivus

cosmopolita Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2469

Szia!

Köszi megnyugtattál :) Egy másik Sana hotelt választottunk, a Metropolitant, mert ott volt akció :)

Előzmény: Törölt nick (2466)
ALaci Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2468
Szia, pt!

"... miért lehet az, hogy én két városban (Guimaraes, Beja) is kevesebbet fizettem, mint a szobában a többiek :))"
Én legalábbis nem tudom, legfeljebb találgathatnék. A szobák 4 ágyasak voltak, igy legfeljebb a konyhákban futottunk össze a többiekkel. A pénz meg valahogy nem került szóba közöttünk. Az ifjusági szállókat egyébként én is ajánlani tudom. Talán a lisszabonit kivéve minden szálló rendben volt. A hálózsákot csak hurcolásztuk magunkkal, szükség nem volt rá. Mindenütt volt tiszta ágyhuzat.
Előzmény: 2007pt (2467)
2007pt Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2467

Szia ALaci és Többiek!

ALAci, ha ifjúsági szállókban szálltál meg, nem tudod netán, hogy miért lehet az, hogy én két városban (Guimaraes, Beja) is kevesebbet fizettem, mint a szobában a többiek :)))?

Nem küldtem előleget, csak jeleztem E-mail-ben a guimaraes-i ifjúsági szállóba, hogy érkezni fogok...8 E-t fizettem reggelivel.

Innen foglaltattam helyet Beja-ba, ahol csak 7 E-t fizettem szintén reggelivel. Se ifjúsági szállós kártyám, se semmi...:)

Egyébként a guimaraes-i ifjúsági szállót (és a többit is Bejaban, Faroban és Setúbalban) csak ajánlani tudom mindenkinek, aki olcsón, jó helyen szeretne megszállni Portugáliában. És a többágyas szobáktól sem kell megijedni, én rengeteg jófej utazóval találkoztam ezeken a helyeken.

Előzmény: ALaci (2452)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2466
ott egy csomo hotel van :) A Magalhoa meg meg Ibis-ek, igaz? Eleg kacskaringos eljutni oda a metrotol, de nagyon szep hotelek, voltam mar ott mert a baratnom hotelekben hostesskedik neha.
Ne aggodj, nem fog semmi tortenni ott :-), az jobb kornyekek koze tartozik ;-) Hajra nyaralas, erezzetek jol magatokat itt!
Előzmény: cosmopolita (2465)
cosmopolita Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2465
A Praça de Espanha metrómegálló környéke mennyire biztonságos? Sajnos abban az Ibis Hotelben amit ajánlottál egyik nap teltház volt, pont a nyaralás közepén, így oda nem tudok foglalni. Köszi
Előzmény: Törölt nick (2464)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2464
Nem akartam elijeszteni senkit, en magam is itt elek. A statisztikak szerint 3x akkora a bunozesi rata (rablas, fosztogatas) mint Magyarorszagon. En Budapest X. keruleteben nottem fel, tudom mit jelent a "nem setalunk bizonyos utcakon este xx utan", es ez itt is ugyanigy van. Persze nem a Rua Augustara gondolok vagy a Torre de Belem kornyekere, hanem mondjuk pl. Benfica..
Engem pl. du. 4kor akartak kirabolni Benficaban, illetve reggel 7 ora fele a vonaton az allatkertnel. Otthon, ez meg a X. keruletben sem tortent meg. Es ott eltem 20 evig.
Előzmény: wekerlei (2463)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2463
NE haragudj, de szerintem ez egyáltalán nincs így. Biztos, hogy úgy lIsszabonnak, mint néhány többi nagyobb városnak is van olyan része, ahova inkább ne tévedjen be a túrista. Saját tapasztalatom alapján állíthatom, hogy a közbiztonság ott nem rosszabb, de talán nem is jobb, mint Magyarországon. Szerintem azokat, akik nem ismerik azt az országot ugyan erre meg arra figyelmeztetni kellene, de nem szabad elijeszteni öket.
Előzmény: Törölt nick (2459)
quilla Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2462
En bevallom szivesen :) Mondjuk tamadas engem meg nem ert szerencsere.
Előzmény: Törölt nick (2459)
quilla Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2461
Tenyleg jo dolog ez. En mondjuk az iskolanak most annyire nem orulok, de majd belerazodom, mint az oviba is, azon is kuzdottem magammal anno az elejen, most is elagonizalok a sulin, de a gyerek mar mondjuk ezt veszi majd normalnak :)
Előzmény: linha (2460)
linha Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2460
Én is sokkal jobban érzem magam itt, talán - a klíma mellett - éppen a az emberek barátságossága miatt. Rengeteget számít a mindennapokban. És annak is örülök, hogy a gyerekeim ebben nönek fel.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2459
Jo, mondjuk nekem meg foleg afrikaiak szolnak be, a "bom dia, tudo bem?" szinten, es olyan hangon hogy a kovetkezo mondat mar a 18+ kategoriaba tartozik.. Engem mar meg is tamadtak ketszer, pedig sosem adtam ra okot v. ilyesmi...
De ha mar a "valljuk be"-nel tartunk, valljuk be, Portugaliaban eleg veszelyes alakok rohangasznak buntetlenul, es a kozbiztonsag is sokkal rosszabb mint Mo-n.

Pfujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj grrrrr.......
Előzmény: quilla (2457)
cosmopolita Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2458

Fornalha, ALaci

Köszönöm mindenkinek!

Előzmény: ALaci (2456)
quilla Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2457

Beszolast ket esetben tapasztaltam, tulkeppen mindegyik vicces :) Mikor a csajszim kisebb volt es meg cumizott (marmint kisebb mint most - 6 ev - de mar nem bebi, szoval olyan 4 ev korul) akkor lepten nyomon beszoltak ezert mindenhol, mindenki, es a gyereket meg akartak gyozni, hogy adja nekik :)

A masik meg a soforok dudalasa, ha az ember az ut menten varakozik vagy halad. Valoszinu ez benn a varosban nem ennyire jellemzo, de itt kicsit kijebb mig gyalog jartam a gyerekert rendszeres volt. Es hat nem olyan kellemes mikor ballagok az arokparton (nem volt meg jarda) es hatulrol jovo kamion ramdudal, mert ijedtemben neha majd beestem a godorbe :DD

Előzmény: Törölt nick (2454)
ALaci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2456
Itt van előttem egy lista Lisszabonból: Jeromos kolostor: 4,5 ( mi csak itt voltunk ), Belém torony 3, Tengerészeti múzeum: 8, Felfedezések emlékműve: 2, Szent György vár: 3 euro. Mire a múzeumokba, templomokba eljutottunk volna, elmúlt 5 óra. Igy az ottani belépőkről ( ha van ) semmit nem tudok.
Előzmény: cosmopolita (2451)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2455
2-5 (de inkabb 10..) eurotol kezdodik. :) A legfontosabb helyek (allatkert, oceanarium, muzeumok) arai egy atlagos utikonyvben benne vannak tuti.
Előzmény: cosmopolita (2449)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2454
:) Turistakent mas, valoban. Az igazsag az, hogy mindenhol vannak primitiv emberek es kesz... :P De en sokkal kiegyensulyozottabb vagyok itt mint Mo-n voltam, itt nem szolnak be lepten-nyomon, stb. Van egy-ket barom, dehat hol nincs..? :) Teny, hogy kevesebb van, mint Mo-n.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2453
vasarnap de. ingyenes. 14h elott.
Előzmény: wekerlei (2450)
ALaci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2452
quilla, Fornalha, kardhal, szevasztok!
Vasárnap este érkeztünk haza. Ami nagyon tetszett - az Estrela-beli túra mellett - Portó és Lisszabon, ott is a Ribeira, ill. az Alfama negyed. Jellemző, hogy épp erre a két városra jutott a legkevesebb idő. Lisszabonban belehúztunk az éjszakába is, kerestünk egy fado-házat ( a Lusoban kötöttünk ki ). Hatalmas élmény volt! A legkevésbé tetszett Algarve, a húskombinát tengerparti városaival. Kivétel Lagos, a Bretagne-ra emlékeztető szikláival. Ezek után a Szent Vince fok sem jelentett nagy élményt. Sagres viszont nagyon helyes kis város ( vagy falu ).
Ifjusági szállókban szálltunk meg, ahol reggeli volt ( persze az etetésünket nem vitték túlzásba ), sajtot, kenyeret, gyümölcsöt, joghurtot tényleg olyan corás árakon vettünk, és ha elegünk volt már a levesporból, konzervből, 4-8 euro között vacsoráztunk.
Quilla, Fornala, ti kinn éltek, tehát lehet ( biztosan van is ) eltérő tapasztalatotok. Mi túristaként úgy láttuk, hogy a portugálok nagyon szeretnivaló emberek. Barátságosak és nagyon segítőkészek!
Üdv.M.
cosmopolita Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2451
Köszi az ötletet, még keresgélek. Eddig 1-2 helyen annyit találtam, hogy vasárnap 10 és 13 között ingyenes a belépés. Az útikönyvben nincs több infó.
Előzmény: wekerlei (2450)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2450
Ha jól tudom, akkor egész Portugáliában van a múzeumokban a hétnek egy olyan napja, amikor nem kell fizetni. Ha ezt meg tudod valahol érdeklödni, akkor sok pénzt meg tudsz takarítani. 
Előzmény: cosmopolita (2449)
cosmopolita Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2449

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :) Megyek is nézelődni!

Belépőjegy árak kb. milyenek? Vagy nagyon változó?

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2448
IBIS Hotel Saldanha 60 eur / ejszaka. Kozel van a kozponthoz, egy jo kis arnyekos utcaban a Saldanha metroallomas (3 megallo a kozponttol metroval/busszal) es a Largo Estefania kozott. :)
Előzmény: cosmopolita (2446)
blaze73 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2447

keress ra "pensao lisboa"  "pensao lisbon" a GOOGLE.COM-on

eleg sok kozott lehet valogatni.

udv !

cosmopolita Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2446

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Lisszabonban szállást? Az összes hozzászólást elolvastam, de inkább hostel ajánlásokat találtam. Engem hotel vagy panzió érdekelne 70-80 euro/nap környékén. Ne legyen nagyon messze a centrum, de egy kis buszozás nem gond.

Melyik negyedben keresgéljek és melyikben nem annyira szerencsés szállást keresni?

Esetleg Estorilban és Cascaisban is érdekelne.

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket.

cosmo

blaze73 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2445
Köszönöm, megnézem mindkettőt.
Az interrent sem rossz, ha mondjuk 6 napra bérlem ki akkor élből van 600 km (6x100) azaz olyan 200 km kell hozzáadni. Teljesen jó árak így is.

Porto szállás valaki, valami tipp ?

Illetve Lisboa-Porto uton hol érdemes megállni 1-1 éjszakára ?
Portora gondolom elég 2-3 éjszaka, nekünk meg lesz 5 éjszakánk úgyhogy valahol útközben 1-1 napot eltöltenénk ahol látnivaló van.

Köszönöm előre is.

Üdv B.
2007pt Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2444

Kedves Szilvi55!

Ha leszállsz a coimbrai autóbusz pályaudvaron, és szembeállsz a buszokkal (tehát mögötted van a jegypénztár és egyebek), akkor jobbra kell elindulni (amerre a "zöld" nemzetközi jegyárusító iroda is van), majd átmenni a sorompó irányába. A sorompónál menj át, ekkor kiérsz a fedett helyről, majd fordulj balra. Itt menj el szinte az épület végéig, van ott valami buszmosó, na, az előtt kell bemenni ismét az épületbe, és ott van egy leginkább raktárhoz hasonló helyiség. Odabent portugálul beszélnek, de megértik, amit akarsz. A nyitva tartást inkább kérdezd meg, mert ha jól emlékszem, az volt kiírva, hogy 8-tól, de mikor rákérdeztem, fél 9-et mondtak.

1 csomag 1 napra 1 Euró.

lutell Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2443
Előzmény: blaze73 (2441)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2442

Itt tudsz németül, angolul vagy portugálul online autót bérelni: http://www.algarve-mietwagen.com/stabooking.htm

Ha további segítségre lenne szükség, akkor azt jelezd Bunge úrnak (portugálul, angolul és németül beszél).

Bunge-Algarve@web.de

Mondd meg neki, hogy a "magyar csapat" tagja vagy és további engedményt kapsz.

Előzmény: blaze73 (2441)
blaze73 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2441
sajnos az interrent.pt nincsen angolul es nem ertem :(

eleg kedvezo lenne egy ilyen auto, meg a lis-porto ut oda-vissza is tenyleg kb 40 EUR tobblet lenne csak. napi 7 EUR pedig klassz, nekem 5 napra kene akkor meg is lennek kb 80 EURO-bol. ez baromi jo deal, de angolul nemvan a weblapjuk :(((

barmi egyeb berlo ceget tudtok ajanlani, olcson / realis aron ?

porto-ban szallassal kapcsolatos otletet is szivesen fogadok , barmit mivel 2 honap mulva indulok 11 napra... :)

elore is koszonom!

udv B
szilvi55 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2440

Szia 2007pt!

Köszönöm az infót!

A coimbrai csomagmegörző helye érdekelne :-)

köszönöm!

Szilvi

Előzmény: 2007pt (2425)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2439
ja, km-kent 0,09 euro nem gaz vegulis.
Az egy Porto oda-visszara kb. 40 euro pluszkoltseg, :-)) de el kell olvasni a felteteleket, tuti van valami csavar. A repteren lehet berelni a hiresebbektol, es teljesen korrekt arakat adnak ok is, biztositassal, mindennel egyutt. Persze nem 10 euroert, hanem mondjuk 100-ert, de nincs a szerzodesben csavar (az autoban van :D) es tok jo legkondis jarganyaik vannak.
Előzmény: linha (2438)
linha Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2438
A  www.interrent.pt még mindig ajánlja a SEAT Ibizát napi 6,99€-ért 100 km-ig, azon felül km-ként 9 cent. De megint nem olvastam bele a részletekbe, lehet hogy van olyan feltétel, ami miatt mégsem éri meg. És csak 3 helyen lehet felvenni az autót: Lisboa Santa Apolónia állomás, Porto Campanha, és Faro.
Előzmény: blaze73 (2432)
linha Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2437
Azok a nagyon hidegek nem inkább január-febrárban vannak? Én is úgy emlékszem, hogy a december még kellemesebb, és január második felétöl kezdödik a HIDEG. Hó is febr. 2-án esett Lisszabonban 52 év után...
Előzmény: Törölt nick (2433)
quilla Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2436
talan ket vagy harom telnyivel ezelott remlik nekem is ilyen, huszonfokok az erkelyen meg a gyerek hogy lekapkodta a kabatjat delutan a varosban mert melege volt. idenre nem emlexem ennyire... en amugy is mindig szet akarok fagyni itt benn a lakasban, ez melyebb nyomokat hagy bennem :DD
Előzmény: Törölt nick (2435)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2435
En a tavalyi telen nem emlekezem 20 fokra, itt Lisszabonban.. Viszont 2-9 fokokra igen. :) Es itt a nagy szel miatt nem lehet a fokokban bizni csak, mert lehet 20 fok viszont olyan szel hogy... brrrr...
Előzmény: quilla (2434)
quilla Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2434
itt felenk is volt mar ilyen :)
Előzmény: Törölt nick (2433)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2433
20 fok??????? Decemberben???? LOL...
Előzmény: lutell (2430)
blaze73 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2432
Autó bérlésben (is) kérnék segítséget.... Október végén leszek kint és kell autó 5 napra Lisszabon - Portó kiránduláshoz, és a környék bejárásához.

Valakinek valami tipp online foglalásnál melyik a legjobb, legolcsóbb car rental Portugáliában ?

Kösziiiii !

B.
farbric4 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2431

Köszi szépen a gyors válaszokat !

Igazából nálunk (UK) most pont ilyen idő van :)

lutell Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2430

Lehet ennyi. De ha éppen nem esik (ömlik) az esö (és nem fúj a szél) akkor nyugodtan lehet 20ºC környékén is.

quilla Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2429
nappali homersekletnek realisnak tunik, persze lehetnek kivetelek. de majd jon fornalha es elmondja onnan helybol, en azert eszakabbra vagyok :)
Előzmény: farbric4 (2427)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2428
Szerencse dolga! Tavaly december végén nap közben 15-20 fok volt, de éjszakára nagyon lehült a levegö. Január 1-én a teraszon reggeliztünk, olyan jól indult ez az év. Számítani viszont nem lehet rá, te sem tudod megmondani, hogy Pesten mikuláskor lesz-e hó vagy sem. 
Előzmény: farbric4 (2427)
farbric4 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2427

Sziasztok,
decemberben Liszabonba utazunk, tudnátok segíteni milyen idő szokott lenni ?

A neten 10-15 celziuszt olvastam, ez valóságos?

Köszi

2007pt Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2426

A portói "garázst" nem tudtam megállni mosoly nélkül...:)

De ment flottul minden, szerintem kifejezetten jó a buszközlekedés.

Előzmény: Törölt nick (2384)
2007pt Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2425

Szia Szilvi55!

Emlékszem, hogy csomagmegőrző után érdeklődtél.

Ez nekem is elég fontos kérdés volt, mivel egy nagy, és egy kisebb hátizsákkal jártam az országot, és nem volt mindegy, hogy mennyi cuccal járkálok naphosszat...

Ami biztos, hogy Portóban van a vasútállomáson pénzbedobós csomagmegőrző, az árat is meg tudom írni, de most nincs nálam a papír. Ha nem egyértelmű, hogy hogyan működik, akkor az előtte lévő árus néni segít - portugálul, de meg lehet érteni :).

Bragaban nem találtam sajnos csomagmegőrzőt, de a Bom Jesus templomhoz vezető lépcsőknél kb. félúton van egy árus, aki megengedte, hogy otthagyjam a nagy hátizsákom.

Coimbraban van a buszpályaudvaron csomagmegőrző, 1 Euro/csomag, 08.30-tól 18.00-ig van nyitva, ha jól emlékszem, van valamennyi déli szünet. Kicsit körülményes megtalálni, de ha érdekel, szívesen megírom.

Obidosban a turisztikai irodában hagyhattuk a csomagjainkat ingyenesen.

Így első körben talán ennyi...

Üdv.!

Előzmény: szilvi55 (2322)
quilla Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2424
Megyek is mindjart jelolni :)
Előzmény: Törölt nick (2423)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2423
hehe, nyert :) Jelölj be akkor légyszi :D
Az a vicc, hogy engem már tök sokan ismernek úgy hogy még nem is találkoztunk, nem tudom miért :) Van egy házaspár barátom, akik nemrég voltak otthon, és mikor visszafelé jöttek, találkoztak 2 itt élő magyarral. Mondták is hogy ismernek :) én meg nem is ismerem őket. Jó, beszéltünk pár sort az iwiw-en, mert mikor van itt munkalehetőség, szólok mindig a topicokban ott az iwiw-en...
Erről jut eszembe, ha vki ismer norvég, svéd, dán, szlovén, szlovák, cseh embert aki kijönne ide vagy már itt él, és keres melót... :) van!!! :D
Előzmény: quilla (2422)
quilla Creative Commons License 2007.08.21 0 0 2422
Katalin!? :o))
Előzmény: Törölt nick (2421)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 2421
hehe... :) Keresztnev? :D
Előzmény: quilla (2420)
quilla Creative Commons License 2007.08.21 0 0 2420
Teljesen veltelenul 'belçedbotlottam' az iwiwen :o))) Legalabbis szinte biztos vagyok benne, hogy teged lattalak :)
Előzmény: Törölt nick (2419)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.19 0 0 2419
Hajrá :)
Előzmény: 2007pt (2418)
2007pt Creative Commons License 2007.08.18 0 0 2418
Sziasztok!

Csodalatos hely Portugalia!
Ez a 13. napom itt, es nagyon-nagyon tetszik az orszag.

Egyben koszonom minden forumozonak a segitseget, amit az elokeszuletek soran nyujtottak.
Remelem a hazaerkezesemet kovetoen (kedd) en is tudok erdemi infokat adni a Portugaliaba keszuloknek.

Szikrazoan sut a nap, kedvesek az emberek, gyonyoru az orszag, tele latnivalokkal...

Mindenkinek a legjobbakat!

Udv. Lisszabonbol!
kardhal001 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 2417

Szia!

Én júliusban szintén az Aeroviva-val voltam Portugáliában. Minden kirándulásra befizettünk, és el is mentünk azokra :), így elég fárasztó volt az út. Egyébként nagyon sok szép helyen jártunk, de ha még nem fizettetek be a kirándulásokra, akkor van egy-kettő amit érdemes kihagyni, illetve egyénileg megoldani. Nekem leginkább a Sintra és Quelez,  Cabo de Sao Vincent, Lagos és Sagres, Portugália szíve és Sevilla kirándulások tetszettek. Sajnos elég zsúfolt volt a program, mi még sok helyen tovább maradtunk volna, de volt akinek elég volt a rendelkezésre álló idő.

Bővebben e-mail-ben írok, nem akarom ezzel fárasztani a többieket. Ha nem kapnád meg, akkor jelezz vissza és elküldöm újból.

Üdv!

Előzmény: mmonka (2413)
Vivus Creative Commons License 2007.08.14 0 0 2416

Köszi a jó tanácsokat Mindenkinek!:)

már csak 4 nap és mi is indulunk, igazából már alig birunk magunkkal:)))

mmonka szerintem eleve hiba volt az Aerovivánál befizetni, de legyél Te a kivétel, kívánom!:)

papa maci képeit kíváncsian várjuk és ha hazaértünk én is mutatok párat szivesen:)

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.13 0 0 2415
hehe, orulok hogy rendben hazaertetek :) En is koszonok mindent, jo volt talizni meg rovid idore is. Mindenkepp gyertek vissza, akar repcsivel, lakhattok nalunk :)
Mi kozben megneztuk a Berlengas szigeteket, hat... wow!!! :D

Tenyleg, valaki Portoban nem tudna nekem + paromnak egy ejszakara szallast adni, mikor a RedBullos repcsinapok lesznek? Az egy hetvege ha jol tudom, szeretnem meglepni ezzel uto-szulinapja alkalmabol. :) Vagy otletet hol lehetne NAGYON olcson, mert nincs penzunk, most minden megtakaritott es nem megtakaritott... elmegy festesre..
Előzmény: papa_maci (2414)
papa_maci Creative Commons License 2007.08.13 0 0 2414

Szia mindenki!

Haza értünk!Egy hónappal és 9000km-rel a hátunk mögött haza értünk. Sajnos!

Még maradtam volna valameddig. Autóval nagyon húzós.Ezt azoknak üzenem akik kacérkodnak a gondolattal hogy kocsival teszik meg a Portugál kirándulásukat. Én már gyakorló "utazó" vagyok. Tavaly Spanyolba voltunk kocsival.Az is volt egy nyolcas.Fárasztó,viszont sajátba vagy,akkor mész tovább amikor akarsz, bizonyosfokig nem vagy időhöz kötve.Nagyon sok szép helyet láttunk.Majd dobok fel fotókat. Valaki irta lentebb hogy lisboaba gyalog mászkált meg kis hostelokba lakott,hogy a helyi életet tapasztalja meg.Üzenem minden rosszindulat nélkül:Menj el legközelebb Évoraba,és onnan tovább északnak Braganca felé.Amerre ellátsz mindenhol parafaültetvények.Ott valahol menj be egy faluba,ami jo esetben áll 5-6

házból és ülj le kávézni e helyi erökkel. Na ott látod a valós helyiéletet.:))

Szoval nagyon szép és egyben ránk nézve magyarokra nagyon tanulságos is egy ilyen kirándulás.

FORNALHA: köszi hogy forditottatok ránk egy kis időt,es tudtunk talizni.Jo volt  magyar szót hallani egy időután. Nemnagyon javaslom a tesodnak meg az anyukádnak az autos kiutazást.3300km, legalább 2 de inkább 3nap. A benzin költség 8literes fogyasztásnál átlag 1.3 euróval 343 euro. Plusz autópálya dijak.Ha emlékezetem nem csal Bp-től Lisboaig 189.euro.

QUILLA: Ne bátsd Portot mert igenis szép város és nem csak a V.N.Gaia a lényeg benne.Ésha egyszer elkészül a villamospálya felujitása a sétálo utca diszburkolatával....... :)))

Ha valakinek esetleg van kérdése nagyon szivesen válaszolok rá ha tudok.Most egy párnapig pihenőüzemmódban leszek,és válogatom a fotókat.Van miből: Kb 2200 db.

A Cabo da SaoVicente tényleg nagyon gyönyörű. Én sajnos lekéstem a naplementét. 

mmonka Creative Commons License 2007.08.13 0 0 2413

Sziasztok! Szept.első 2 hetét Portugáliában töltöm az Aerovivával megyünk.Tudtok vmit az iroda útjáról?(szállodák,kaja,repülő pontossága,idegenvezetők,fak.programmok)Milyen most ott az idő (Liszabon,Sagres)Milyen ruhát érdemes vinni?Minden beszámolót,tanácsot örömmel veszek. 

ibanez30 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 2412
Helyesen Portugáliát.)Üdv
ibanez30 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 2411
Portugáliába bejárnám augusztusban saját klímás tágas kocsival,útitársakat keresek üz.a hozzájárulással.06702368928
Előzmény: Vivus (2403)
linha Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2410

Én is azt gondolom, hogy azért kell, hogy legyen nálatok készpénz is. Föleg kisebb összegek esetében egyszerübb és gyorsabb, és mint Fornalha is írta, pl képeslapot vagy egy kávét, egy sütit nem nagyon lehet kártyával kifizetni.

Előzmény: Vivus (2406)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2409

Egyetértek veled, ami az utak biztonságát illeti. A portugál vagy megy mint a barom (legszivesebben valami nagy luxus-terpjáróval), vagy úgy cammog, hogy majdnem elalszol mögötte. Szóval ha eljössz Portugáliába, rögtön kicsit otthon ís érzed magad. Nagy probléma az italosan vezetés, sok baleset történik azért, mert részeg a soför. Éjszaka, vagy kora hajnalban én mindíg különösen ovatos vagyok.

Eddig még csak egyszer törték fel a kocsimat (évekkel ezelött Liszabonban). Aki ilyesmivel foglalkozik, az azonnal meglátja, hogy egy autó bérelt-e vagy sem. Soha ne hagyjatok értékes dologokat úgy a kocsiban, hogy azt kívülröl lehessen látni.

Előzmény: Törölt nick (2408)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2408
De azert vigyel valamennyit.. Nem mindenhol lehet VISA-val fizetni, van ahol csak Multibanco-s matrica van, ami a helyiekre vonatkozik. Kis boltokban pl. lehetleten, kepeslapokert meg ilyenekert nem lehet fizetni kartyaval, valahol limiteket szabnak 5,10,15 euros hatarokkal, hogy azok felett lehet csak kartyaval fizetni.
Es hat az autopalyadijra sem mernek megeskudni, mivel nem kerul annyira sokba, akar 50 centtol jut el 20-30 euroig, szoval azert vigyetek penzt. Nem fognak kirabolni, csak ha nem figyeltek oda a taskakra max. megzsebelnek. Ez villamoson, buszokon elofordulo jelenseg, fokent a lisszaboni varhoz vezeto villamosokon, amikor a turista csak nezelodik, a mellette allo rosszul alcazott zsebes (turistanak vannak oltozve altalaban, de a kabat log az egyik kezukon hogy alcazzak a tolvajlast)... es mar meg is van a baj.
De ha ellopnak toled valamit szombatonkent megtalalod a negereknel a bolhapiacon :DD Olcso penzert megveheted :D

Az autos biztonsagrol meg annyit hogy nincs. Sok a baleset, a szabalytalansag, a rendorok lesz..rjak az egeszet. Sok szerencset az autoutakhoz meg a portugal vezetokhoz!
wekerlei Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2407
Tulajdonképpen sok kp-re tényleg nem lesz szükséged. A "kártyázás" nagyon el van terjedve, még a legtöbb étteremben is fizethetsz VISÁ-val.
Vivus Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2406

Köszi szépen!:)

Akkor ezek szerint nem is kell kp-t vinni az autópályadíjakra, meg a tankolásra sem...

elég csak a kaja-pia és az egyéb igényekre....:) Gondoltam, mert mégiscsak EU-s ország:)

a biztonságról mit kell tudni?

Előzmény: wekerlei (2404)
solo_la_samp Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2405

Én a Benfica honlapján találtam egyet, íme:

http://www.slbenfica.pt/Info/Futebol/Calendario/info_futCalendario.asp

Ja, és köszönöm a választ a stadionnlal kapcsolatban az illetékesnek.

Előzmény: szilvi55 (2394)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2404
Visával vagy Mastercarddal mindelhol (a nagyobb üzletekben is) tudtok fizetni. Jó utat!
Előzmény: Vivus (2403)
Vivus Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2403

Sziasztok!

Eddig csendes szemlélőként igen sok infót megtudtam Tőletek:) , de arra vonatkozóan, hogy a kártyás vásárlás mennyire elterjedt - és főleg az autópályadíjakat lehet-e Visaval fizetni- nem találtam leírást. Akinek van tapasztalata megköszönnénk, ha megírná, illetve bármilyen aktualitást, ugyanis 18-án indulunk (10-en!), hogy bejárjuk ezt a gyönyörű országot.:)

Pl. időjárás, biztonság ( a bérautók miatt főleg) , bulihelyek (Algarve, Lisboa, Porto) , helyi szokások (esküvőre is megyünk) ....ilyenekre gondolok.

Előre is nagyon köszi!!!

ALaci Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2402
Kardal = kardhal001
( bocsánat!)
Előzmény: ALaci (2401)
ALaci Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2401
Fornalha, quilla, Kardal,
köszönöm a segítségetek!
Nekem ezek az euro/Ft átszámítások még nehezen mennek, de az árak tényleg nem pennys árak. Illuzióim amúgy sem voltak, tudtam, hogy nekünk legfeljebb Bulgária olcsó ( még ). Csokoládé törölve ( marad a szőlőcukor, müzli, az legalább nem olvad meg a hátizsákban).
A Szent Vince fokot pedig biztos, hogy nem hagyjuk ki. Ezt a helyet még gyerekkoromban (ájvé, mikor volt az! ) kiszúrtam az atlaszomban.

Előzmény: kardhal001 (2400)
kardhal001 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2400

Szia!

A kis víz kb. 0,4, míg az 0,5 literes üdítő kb. 1 EUR körül van. Szerintem a nagyobb üzletekben kb olyan árak vannak, mint nálunk. Ebédelni átlag 12-15 EUR/fő-ért tudtok egy étteremben.

Amik elég drágák, azok a belépőjegyek. És mindenhol van. Ha Algarve-ba mentek, akkor a Szent Vince fokot, Lagost, Sagrest és Evorat ki ne hagyjátok. Nagyon hangulatos kis helyek, Szent Vince foknál meg gyönyörű a táj.

Jó utat!

Előzmény: ALaci (2395)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2399
Ez igaz, en a Danone-t tettem be, mostanaban azt veszem mert faj a gyomrom... :(
Előzmény: quilla (2397)
quilla Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2398
jut eszembe, ha mar emlegettuk a continentet, az arakat meg lehet lesni online is: www.continente.pt
quilla Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2397

kenyer... mi szoktunk venni minden heten tartosat is, es abbol a 800 grammos csomag olyan 1,6 korul lehet... friss kenyer isteni, de dragabb, fel kilo korul mar egy euro magassagaban jarnak az arak ha jol remlik...

na nem jonak cimeztem, nem neked akartam irni, de sebaj :)

egy dolog lehet a listadbol olcsobb, a joghurt, szerintem a 4 drabos 2,5-ert mar a felsobb kategorias, 1.5-1.8 korul mar van ilyen kiszereles, mondjuk en foleg a jumboban veszem de asszem Continenteben is ugyanez.

Előzmény: Törölt nick (2396)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2396
hehehehe, a csokolade alapkaja? :-)) Ezesetben rajtavesztesz, mert eleg draga.. :) Bar egy tabla Milka a modelo-ban 1,05 euro...

Na nezzuk,

kenyer - mi nem eszunk kenyeret mert eleg draga, 1 zsomle kerul 0,10-20 centbe

tej - 0,60-tol egeszen 1,50-ig (vegyetek zold Mimosa-t, az finom..)

joghurt - 4 db-os mondjuk 2,5 euro

sajt - valtozo, kb. 6-7 eur/kg a "trappista" amit itt Quejo Flamengo -nak hivnak. Ebbol a Limino marka nagyon finom :))

van meg queijo fresco (friss sajt) ami szinten finom, kb. 1-2 euro egy doboz, KIS doboz.

felvagott - valtozo, a "parizsi" itt a "mortadela", olcsosag, 20 dkg kb. 1 euro.

De az algarve-i arak lehetnek ezek ketszeresei is... :) Foleg a kenyer... Na mindegy...
A lenyeg hogyha lattok Modelo-t, Continente-t, oda kell menni. Kb. Tesco. :)
ALaci Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2395
Szevasztok!
A segítségetek kérem! A jövő héten indulunk Portugáliába, most görcsölök a költségvetéssel. Barcelos-Algarve között túrázunk, 2 naponta lesz alkalmunk kaját venni. Tudnom kellene az alapkaják ( kenyér, tej, joghurt, sajt, felvágott, csokoládé ), na meg az ásványvíz árát, ugy általában persze. Ha írtatok már erről mostanában - gyorskereső szerint nem -, elnézésetek kérem, ha lehet, most nem olvasnék vissza.
A segítségetek előre is köszönöm!
szilvi55 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2394

Szia!

Meg tudnád mondani hol található a sorsolás? Minket is érdekelne :-)

Köszönöm!

Szilvi

Előzmény: solo_la_samp (2392)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2393
metromegallo: Campo Grande ;-)

Hajra Sporting!!!! :-)
Előzmény: solo_la_samp (2392)
solo_la_samp Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2392

Sziasztok

Tudnátok segíteni abban, hogy a Sporting stadionját, hogy lehet megközelíteni? Megvan a bajnoki sorsolás, és úgy néz ki, hogy a Sporting-Belenenses meccs napja Liszabonban talál minket.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 2391
Minden busz ami Lisboa-bol megy, a Sete Rios-tol indul. Be kell latni, Lisboa kicsike, ugyhogy nincsenek szanaszejjel buszpalyaudvarok. ;-) Meg egy van a Campo Grande-nel de az nem Rede Expressos hanem AVIC.

Itt nincs HEV, itt vonat van. Jobb lenne ha ezt mindenki megjegyezne maganak mert comboio-nak (= vonat) hivjak es ha varialtok vele esetleg a helyiek eliranyitanak a jo fenebe :)
Előzmény: 2007pt (2388)
linha Creative Commons License 2007.08.05 0 0 2390
Jó idö van, attól eltekintve, hogy ma reggel éppen borult az ég itt Lisszabon környékén, de meleg van. A következö 10 napra is 26-33 fokos napos idöt ígérnek.
quilla Creative Commons License 2007.08.04 0 0 2389
Az elovarosi vonat annyira nem hevszeru, tenyleg vonat bar igen modern :o)) Ami szerintem hevszeru az inkabb a portoi metro :o))
2007pt Creative Commons License 2007.08.04 0 0 2388

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat! Ha jól láttam a neten, akkor Portóból a Braga-ba tartó elővárosi vasút ("HÉV-szerűség") megáll Vila Nova de Famalicao-ban is (Csak Famalicao-nak van írva a legördülőben, de gondolom ua.)

Még SOS-ben szeretném megtudni, hogy Fatimába is a lisszaboni Sete Rios pályaudvarról indulnak-e a Rede Expressos buszai?

Illetve egy kis időjárás jelentést is örömmel vennék :).

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2387
Szerintem is a vonat a legjobb megoldas, de dragabb is valoban. Meg kell nezni hogy van-e eppen valami kedvezmeny, neha szokott lenni kupon vagy valami ilyesmi.
:-) Nyar van, emberek :-)
Előzmény: quilla (2386)
quilla Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2386

Most eppen atepitik az eldugott kis utcat, igy kicsit kijebb es nem garazsbol indulnak :) Emberem a garazs bejarata melletti epuletben melozik :DD Amugy meg hat abszolut a belvaros sziveben van, mit akarhatunk meg tobbet?? :oDDD Porto egy kisvaros... csak a hire nagy, de amitol a hire van az is Vila Nova de Gaiaban van igazibol :DD

Amugy nem kenyelmesebb Alfaval menni Portoba? 3 ora, es hat legalabb lehet mozogni a vonaton...

Előzmény: Törölt nick (2384)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2385
euro 26 - onnantol kezdve felesleges, hogy a ceg, ha Mo-n valtod ki, csak Mo. katalogust kuld, ezert talalomra (ha van kint matrica) mukodik - es szerintem nem eri meg, hacsak nem fogtok latogatni sok mindent. A lisszaboni allatkert, az oceanario, a var elfogadja es ad ra kedvezmenyt.. De a nemzetkozi diakra is adnak es az csak egy ezresbe kerul. Mig a masikhoz legalabb 10 euro kedvezmeny kellene hogy megerje, es ezt ennek a 3-nak a meglatogatasaval sem lehet elerni.
Előzmény: 2007pt (2382)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2384
Vila Nova de Famalicão letezik, ott lakik egy baratom :)) Bragatol van nem messze, hajra :)

RedeExpressos, barmikor lehet jegyet venni, akar ejjel is, vasarnap is. Sete Rios megallo, de a neten is lehet. Az a lenyeg hogy az arra adott hetre szolo jegyet csak azon a heten lehet megvenni. De nem kell aggodni, van hely. Es Portoba mennek jo kis buszok, egyszer en is utaztam vele. Portoban a buszallomas nagyon komoly... te jo eg :D Azt sose felejtem el. Eldugott garazs, az ember nem is gondolna...
quilla Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2383

Potobol Bragaba vonattal a legegyszerubb. Sok vonat is megy naponta es nagyon pontos es kenyelmes is, legkondis is, szoval vonat.

http://www.cp.pt/cp/displayPage.do?vgnextoid=a4f6f9e12a584010VgnVCM1000007b01a8c0RCRD

A telepulest amit emlitesz meg a portugal terkepemen sem lelem, szoval nem tudom Bragabol oda hogy, de Portobol direkt nem talaltam ilyen celiranyt.

2007pt Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2382

Sziasztok!

Valószínűleg a napokban többször is Nektek szegezem a kérdéseimet, mert az indulásom napja gyorsan közeledik (vasárnap:)), és még vannak kérdőjelek...

1. Tudja valaki (talán Quilla?), hogy hogyan lehet eljutni Portoból Vila Nova de Famalicao-ba (Braga mellett)?

2. Hogy a Rede Expressos buszai honnan indulnak Lisszabonból Portóba, ill. hogy meg kell-e venni elővételben a jegyet (vasárnap erre van lehetőség?)?

3. Bragaból Guimaraesbe milyen a buszközlekedés?

4. Érdemes-e kiváltani EURO 26 kártyát, vagy felesleges?

5. Csomagmegőrzők általában vannak (vasútállomásokon, buszállomásokon)?

Köszi a válaszokat, remélem, miután hazajövök, én is tudok majd tanácsokat adni....:)

quilla Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2381
Hat en nagyon nem bannek egy nyarias szeptembert :) Meg egy enyhe telet sem, de ugyis megint szet fogok fagyni a lakasban :DD
Előzmény: Törölt nick (2379)
bl4ze Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2380
jajjj, ez az eso picit elvette a kedvem,,,
azt hittem oktober vegen nem lesz esos idoszak..
drukkolok azert nagyon, mert az eso beleronditana rendesen a kepbe :(
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2379
Valoszinuleg ez a szept. is meleg lesz, tekintve hogy meg mindig nem jott meg az "igazi" nyar... Bar tegnapelott mar megvolt a 40 fok :-) de megiscsak aug. 1-e van, keremszepen...
Előzmény: quilla (2378)
quilla Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2378
Asszem 3 eve volt egy olyan telunk ami viszont szinte teljesen csont szaraz volt :) szeptember utolso napjan meg furodtunk a Minhoban aztan egesz telen valahogy elfelejtett esni es napsuteses oszies telunk volt. De az teny, hogy jellemzobb az eso az esos evszakban :)
Előzmény: Törölt nick (2375)
quilla Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2377
Hat nekem nincsenek remenyeim, nem is voltak. Azer Porto kicsit sem vilagvaros, nem egy kifejezett turisztikai latvanyossag, bar tagadhatatlanul nagyon hangulatos es megkapo de kb 2 nap alatt bejarhato mennyisegu latvanyossaggal (es ezt kenyelmesen)... szoval nem hiszem, hogy tomeges uticel lenne, akkor mindenki osszekoti mar a kornyekkel meg Lisboaval es akkor oda mar eleve lehet most is direktben utazni. Innen sem hiszem, hogy tomegesen mennenek a nepek Budapestre, mar a tomeget ugy ertem, hogy ezert egy jaratot erdemes lenne fenntartani, meg a frakfurt fele meno lufi gepek sincsenek mindig tele, az aire france parizsi jarata valami ilyesmi okbol szunt most meg, bar azt tenyleg kivaltotta valamelyik fapados.
Előzmény: Törölt nick (2376)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2376
nem biztos, :) Bar a fapadosoknak valoszinuleg nem eri meg Bp - Porto kozott jaratot inditani, de persze ok tudjak... Lehet hogy nyaranta megerne, az emberek megindulnanak. En mar egy csomo portugaltol hallottam hogy megneztek illetve szeretnek megnezni Budapestet. Ezert van a TAP-nak is kozvetlen jarata Bp - Lisboa kozott. Szoval nem feladni a remenyt :))))
Előzmény: quilla (2372)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2375
Esos bizony... es elegge borus. Ha nem esik akkor hideg szel van, szoval tessek felkeszulni. Mar ha fel lehet keszulni olyanra amikor az ember megsul mert a paratartalom magas es megfagy mert hideg tengeri szelek fujdogalnak. :)
Es ha itt esik az eso, akkor NAGYON esik.... Volt mar hogy felhivtam anyut hogy "Hallod ezt a hangot?,... Nem, nem a vilag vege, csak esik az eso.." :D
Előzmény: bl4ze (2374)
bl4ze Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2374
tenyleg ? esos Portugalia nagyon oktober vegen ?
Mi 11 napot, 10 ejszakat leszunk kint Okt 23-Nov2

nem lenne tul jo ha eso lenne vegig, mert az bele tud ronditani a setakba,
kirandulasokba - fotozasrol nem is beszelve :(

Porto fele Lisszabonbol mit ajanlotok, hol erdemes megszallni, stopverek - neznivalok ?
5 ejszakank lesz a regioban, szoval mindenfele tippet szivesen vennek :)

Koszi elore is !
tomcsek Creative Commons License 2007.07.31 0 0 2373
Sziasztok!Mi is Tap-pal megyünk okt.18-tól 25.-ig.A 2 jegy 120.000Ft volt.Nekem is kényelmesebb a közvetlen járat,még ha kicsit drágább is.Tényleg olyan esős az idő akkortájt?Nem lehetne elintézni,hogy a nyár egy kicsit kitolódjon?:-) Persze nem fürdésre gondoltam,de remélem nem kell 1 hétig esőkabátban lófrálni.:-( Üdv:Tom
quilla Creative Commons License 2007.07.31 0 0 2372
hat a kozvetlensege az en szemszogembol megkerdojelezheto :DD ha mar Becsig is el kell jutni meg meg Lisboabol is haza :o))) nekem a kozvetlen az Bp-Porto lenne, de hat ez az alom kategoria amibol mindig felebred az ember :)
Előzmény: pbence2345 (2371)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 2371
Ez viszont nem atszallasos, hanem kozvetlen...:-)

Viszont menetrendileg kevesbe kedvezo, mert este indul es lisszabonbol ejfelkor jon vissza.
Ambar ez megkonnyiti a lehetosogeket bp fele...
Előzmény: quilla (2369)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.31 0 0 2370
Hat az nem sok ido, 7 napba belefer ennyi minden? :-)
Esokabatot, esernyot, ilyeneket hozzatok! :-)

Egyebkent minel rovidebb idointervallumra veszi az ember a jegyet, annal olcsobbra jon ki. Az egy hetes utak a legolcsobbak, ha mar 2-3 hetet maradnal akkor dragabb. Nem tudom, miert, de nekem ez a tapasztalatom.

En is szeretek kenyelmesen utazni, ezert van az hogy megprobalom osszegyujteni a TAP-ra a penzt. December 21-en megyek 3 hetre, es igy jon ki 250 eurora oda-vissza. De figyelem, mar lefoglaltam juniusban a jegyet, es ugy... Mostmar egyre dragabb...
Előzmény: bl4ze (2368)
quilla Creative Commons License 2007.07.31 0 0 2369
En nem vagyok egyaltalan hive a valtottlovas utazasnak az olcsosag kedveert (na persze mert en gyerekkel utazom es ugy iszonyu maceras) de egyszer en is jottem Portoba Becsbol, mert jelentosen olcsobb volt fapadosan csak egy iranyba utazni, nekem meg visszajegy nem kellett. Na es ezert irom, hogy ha valakinek megis ilyen indulasa van, akkor Pestrol van am menetredszerinti volanbusz jarat a schwechati repterre, kb 3 ora az ut ha jol emlekszem, menetrend kiirasa elott mar kiert velunk, abszolut mukodokepes dolog. Persze mondjuk attol fugg mennyire illeszkedik a buszok erkezese az indulashoz... asszem napi 4 jaratuk van egyebkent.
Előzmény: bl4ze (2368)
bl4ze Creative Commons License 2007.07.31 0 0 2368
en most vettem meg a TAP-tol a jegyet, 2 fonek illetekekkel egyutt kozvetlen jarat Budapestrol 410 EURO
szerintem nem veszes
nem tudom a SKY mennyire jon ki, de Becsig el kell jutni es vissza is...

Okt 23-Nov1 kozott leszunk kint, Lisszabon es Porto az uticel illetve kozben stopover-ek. Mindenfele ajanlatot szivesen fogadnek.... :)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 2367
KOZERDEKU INFORMACIO

A SkyEurope Becsbol kozvetlen jaratot indit Lisszabonba novembertol, jelenleg igen kedvezo aron lehet foglalni.

-------------------------------------
En mar csak azt varom,h Bp-rol is legyen ilyen...
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 2366

Emlekeim szerint november elejen van, szoval vagy kesobb mentek, vagy sokaig maradtok...:-)

Előzmény: szilvi55 (2356)
linha Creative Commons License 2007.07.27 0 0 2365
Bevallom, nem olvastam bele...
Előzmény: Törölt nick (2364)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 2364
"O Cliente obriga-se a realizar um mínimo de 30 km/dia e um máximo de 100 km/dia."
Ha nem, egy csomo piiiiiiiiiiz a multa... :( 30 km min, max. 100 hat nem tudom :)
Előzmény: linha (2362)
csataló Creative Commons License 2007.07.25 0 0 2363

Nagyon köszönöm, már tudom, mit keressek.

Minden jót:-)

Előzmény: Törölt nick (2361)
linha Creative Commons License 2007.07.25 0 0 2362

A www.s2rent.net  oldalt nézd meg, 2 személyes smartot bérelhetsz napi 1 euróért Lisszabonban vagy Cascaisban.

Előzmény: bl4ze (2352)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.25 0 0 2361
Visszaterve a 3 naposra: igen, letezik. Ugy hivjak hogy Sete Colinas kartya, fejenkent 1-re van szuksegetek, es fel lehet tolteni 1,3,5 nappal is. 5 nap 14 euro, a 3 nem tudom mennyi de olcsobb.. (hehe).. Azon kivul van meg valami olyan kartya is, a Lisboa kartya, amit a Rua Augustan (kb. fo utca) lehet kapni egy kis standnal - amivel a muzeumokba is olcsobban / ingyen lehet belepni + transzportra is jo, de az marha draga, ha jol tudom van legalabb 25-30 euro egy napra..
Előzmény: csataló (2359)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.25 0 0 2360
Akkor meg lehuztak volna? Lehetseges, nem tudom. Pedig az ejszakai taxizas meg dragabb is, mert ejszakai tarifajuk is van. Lehet hogy nagy volt a forgalom?
Előzmény: csataló (2359)
csataló Creative Commons License 2007.07.25 0 0 2359

de nem volt csomagunk:-)

csak átszállás miatt álltunk Lisszabonban pár órát...

mindenesetre reszkessetek, ottlaók, holnap megyünk;-)

Előzmény: Törölt nick (2357)
linha Creative Commons License 2007.07.25 0 0 2358
Én úgy emlékszem, novemberben van a csoki fesztivál.
Előzmény: szilvi55 (2356)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.25 0 0 2357
mert a taxiban a csomagokert is fizetni kell amit a csomagtartoba beraksz :)
Előzmény: csataló (2355)
szilvi55 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 2356

Bence!

Köszönöm az infókat mégegyszer...átgondoljuk a lehetőségeket.

Ez a csokoládé fesztivál mikor van? Mi szept. közepén tervezünk menni...a párom csokoládémán, lehet élvezné :-)

Szilvi

Előzmény: pbence2345 (2351)
csataló Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2355

Sziasztok!

Eddig csak olvasó üzemmódban voltam, de most kérdeznék is:-)

Holnapután reggel indulunk 8 napra Portugáliába, csoportos szakmai út, de valamennyire mégis szabadon. (3 nap Lisszabon, 2 nap Porto, 3 nap  Algarve)Kérdezném, hogy Lisszabonban van-e valamilyen kedvezménye közlekedési kártya (3 nap), ami a szabadidős kirándulásokat megkönnyítené?

(Csak egy megjegyzés a taxihoz: május végén átutazóban a reptérről a belvárosba 13 Eur volt, ugyanonnan vissza éjjel 6 Eur... persze az itthoni árakhoz képest még így is kellemes:-)))

ochorios Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2354

Ma érkeztünk vissza Portugáliából. 8 napig voltunk. Gyorsan továbbadom a tapasztalataimat:

Szép, érdekes, hangulatos, változatos ország. Jól tettük, hogy elmentünk megnézni.

Külön szerencse, hogy ott az elmúlt héten, július közepén 24-26 fok volt, míg itthon dög meleg !

Lisszabonba repültünk a TAP-pal. Sem oda, sem vissza nem volt pontos. Minimum 1 órát késett az indulás Pestről is és Lisszabonból is.

4-en voltunk, igy a reptértől a belvárosig 9 Eurót fizettünk a taxisnak. Ez teljesen rendben van. Ha sok a csomag kérjetek a reptéren combi/wagon/ változatot a taxi drosztnál, mert különben 2 taxit sóznak rátok ! Mi igy egy taxiban is elfértünk.

Lisszabonban nem kell feltétlenül bérelt autó a városnézéshez , sőt sétálva, villamossal vagy metróval sokkal jobb ! Parkolni egyébként is nehéz, különösen a dombos utcákon.

A Residential Joao XXI. Pansio-ban laktunk , net-en foglalva 56 Euro/kétágyas,(zuhany, WC) reggelivel. Jó központi helyen van, az igazi nyüzsitől 15 perc séta.

A Panzio rendben van.

A város hangulatos, de 2 nap alatt bejárható. (Különösen, ha egy hét van összesen az útra !)

Nekünk legjobban tetszett:Belem negyed, Alfama negyed, Vár, Óceonográfiai Múzeum, villamosozás a 28-as vilivel.

Utána autót béreltünk. Itthonról a net-ről. link : cars4holidays.com

5 napra béreltünk egy Ford Focus Wagont , mindennel együtt 187,52 Euróért.

Ajánlani tudom. Nem is kellett semmit előre fizetni csak booking-olni.

Mi Lisszabonban a belvárosban vettük fel  (Rainhostour, Rue Jose Estevao 3) és a lisszaboni reptéren adtuk le. No extra charge ! Második vezető is ingyenes, korlátlan kilométer használat. 300 Euro depozitot kértek kocsi átvételkor s azt az iroda képviselője a leadáskor, a reptéren cash-ben visszaadta. Minden rendben ment .

Észak felé tettünk egy kört, a klasszikus turát !

Megállók : Batalha      gyönyörű kolostor,

Fatima        zarándokhely

Coimbra      egyetemi város  , itt aludtunk. Net-en foglalt szállás itt gyenge volt.

Másnap továbbutazás Portóba. Itt két éjszakát aludtunk a Residential Dos Aliados panzióban. Teljesen központi fekvésű , 55 Euro /kétágyas, zuhi, WC/. Érdemes foglalni.

További két előnye, hogy a szálló földszintjén étterem ,napi más zenével (pl: fado) és a szállóval szemben, 30 méterre zárt gépkocsi parkolóház. Egyébként macerás a parkolás a dimbes-dombos utcákon.Porto hangulatos város, sok látnivalóval,hajókázással, portói kostolóval a Duoro túlpartján.

A Pinto Ramos pincészetet próbáltuk,bor és pincemúzeummal. 2 Euro /fő a belépő s utána 2 fajta bort is kóstoltatnak. Érdemes volt bemenni.

Következő nap visszafelé elöbb Alcobaca kolostor együttese s Nazaré fürdőhely. Ott szálltunk meg. Feltétlenül ajánlom Pensao RIBAMAR ! Hal étterem, s felette hangulatos panzió, közvetlenül az Óceánra néző ablakokkal a parton ! Nem semmi élmény ! 55 Euro/szép kétágyas (zuhany, WC,reggeli). Parkolni nehéz, de a szállónak van nem messze 8 Euro-ért 1 napra zárt garázsa.

Másnap tovább Obidos felfedezésére, (gyönyörű!) utána Mafra ( katedrális), majd Sintra (királyi nyári palota, pazar fekvés, óvárosi séta), tovább Cabo de Roca felé (legnyugatibb szép kilátó) s utána Estoril felé, végig a tengerparti úton !

Estorilban szálltunk meg tegnap, CASA LONDRES panzióban. Super ! 50 Euro/ kétágyas, zuhany, WC, reggeli. 5 percre a Casinótól.

Onnan mentünk ma reggel a lisszaboni reptérre. 

Szóval, jól éreztük magunkat.

Ha egyébre bárki kiváncsi kérdezzetek.

Jó utazást ! 

Előzmény: ochorios (2049)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2353
Olvass vissza, nagyon sok info van errol az elmult 1-2 hetben.
Előzmény: bl4ze (2352)
bl4ze Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2352
Sziasztok,

Oktober kozepen tervezek egy utat masodmagammal Portugaliaba.
Lisszabon lenne az erkezesi pont (repulovel)
8 ejszakat lennenk kint, mi az ami Lisszabonon kivul ajanlott ?
(arra sok a 8 nap tudom:))

Meg nem sok idom volt tervezni az utat, de erdekelne, hogy
autot erdemes berelni, vagy vonattal menni ha PORTO-ba akarnank menni 1-2 napra?

Mi az amit erdemes bejarni, megnezni 8 nap alatt ?
Lisszabonra mennyi idot "szanjunk" ?

Ki tudja most mi a legolcsobb mondja repulovel kijutni ?
(fapados ugyebar nincsen direktben oda)

Autot berelni melyik tarsasagtol lehet legolcsobban? Szallas tippeket is szivesen vennek Lisszabon ill. Porto tekinteteben...

Elore is koszi :)

udv B.

pbence2345 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2351
Sztem hangulatosabb lenne Obidosban aludni, bar en is csak 1 teljes napot voltam ott, es nem aludtam. Ide egyebkent erdemes osszel (is) menni, mert nemzetkozi csokolade fesztival van, hihetetlen "koltemenyekkel". :-)

Coimbraban ket allomas is van, az egyik a belvarosban a masik meg a fo vasutvonal menten. Caldas da Rainhabol sztem jobb a busz, de a menetrendet nezzetek meg a neten. Ha javasolhatok meg egy dolgot inkabb itt aludjatok, mint Caldasban mert sokkal hangulatosabb es egy naplemente a folyoparton a varosi latvannyal az felejthetetlen!

Innen tovabb Porto fele sztem pedig sokkal jobb a vasuti osszekottetes, mint a busz, ezert en azt javasolnam, persze ha szepet akartok latni Aveirot is erdemes utba ejteni... :-)
Előzmény: szilvi55 (2350)
szilvi55 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2350
Kedves Bence!

Köszi az infót...megnéztük...megtetszett :-) Így eldöntöttük alszunk is egyet Caldas da Rainh-ban. Onnan megyünk Obidosba végül és tovább Coimbra felé...
Esetleg azt nem tudod véletlenül, hogy Coimbrába van e lehetőség lerakni a csomagokat valahol, amíg megnézzük a várost?
Ugyanis onnan tovább a cél Porto lenne még aznap...
Köszönöm a segítséget!
Szilvi
Előzmény: pbence2345 (2328)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2349
Ez igaz, sokan kijonnek ugy hogy
- nem tudjak a nyelvet (ez meg ertheto, van aki szeretne megtanulni, gyakorolni, etc.)

- dolgozni szeretne DE a kov. feltetelekkel: nem akar sokat rohangalni, nem akar alldogalni a pult mogott, nem akar uncsi munkat vegezni, nem akar piti fizetesert dolgozni, stb. stb.

Nem vicc, nekem volt ilyen ismerosom, a parom total kikeszult tole mikor nalunk lakott es eloadta ezen igenyeit, holott erosen korlatozva volt a nyelvtudas hianya miatt mar eleve.
Mondjuk mi nagyon felelossegtudoak vagyunk, el sem kepzelheto hogy ilyen igenyeink lennenek, ez nekunk mar tul sok volt :)
Előzmény: quilla (2347)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2348
De mar egy ideje itt vagyok... :)
Varom majd a mailt, es megbeszeljuk a pontos idopontot...
Előzmény: quilla (2341)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2347
Hat azert ha valaki nagyon meg van szorulva az talal meg lentrol kezdodo munkat is, persze ha muszaj. Ez attol fugg ki mennyire akar vagy eppen a korulmenyei miatt tud kompromisszumos megoldasokba belemenni. Illetve, hogy mennyire valoban egetoen szukseges... amugy meg igaz, ha az embernek igenyei (abszolut nem negativ ertelemben ertem ezt) vannak, akkor eleg nehezkes a dolog, foleg ismeretsegek es hatszel nelkul.
Előzmény: Törölt nick (2343)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2346
En is kivancsi lennek mennyivel jon ki olcsobban az auto. Mivel nem csak a benzinkoltseg, de ott a kaja, a szallas utkozben, es az autoba beletett kilometerek is szamitanak ugyebar egy kesobbi eladasnal/cserenel..
Van egy oldal amugy a neten, ahol lehet talalni olyanokat akik keresnek embereket akik betarsulnanak a koltsegekbe. Utitarsakat..
A 325 euro se nem draga, se nem olcso. Olvass vissza a forumban, ott irtam a RyanAirrol. En legutobb 150 eurobol megusztam, de faradtsagos az ut... Oda-vissza, illetek mindennel egyutt 150 volt..
Előzmény: huludd (2344)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2345

Fornalha Lisboaban en Portoban lakom. Szerintem eleg kevesen vagnak neki ennek a tavnak kocsival, nem bizti, hogy talalsz ra eppen akkor embert.

En a Lisboaba iranyulo repjegyek ararol nem tudok nyilakozni, majd a tobbiek.

Előzmény: huludd (2344)
huludd Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2344
ööö... lehet, hogy lassú a felfogásom, de most végülis ki hol lakik? :-)

Megy valaki autó... vagy lóháton Portugáliába? Mikor?

Én a hó végén szeretnék, hogy 1-én legkésőbb odaérjek... találtam egy repjegyet is, de oda-vissza 325 euro. Ez mennyire rossz ár? Kinek mennyire jön ki fapadossal?
Nem nagyon találtam olcsóbbat...

Amúgy a terv szerint én Lisszabonban leszek aug elejétől szept közepéig nagyjából. Persze azért jó volna körbenézni kicsit itt-ott.

Túl sokat jár a szám? :-) Ill a kezem...
Előzmény: quilla (2327)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2343
Itt nehez a sok "pretos, brasileiros" miatt, mert ok eleve azzal az "elonnyel" indulnak hogy tudjak a nyelvet ugy-ahogy es fillerekert dolgoznak. No meg az ukranok, de ok inkabb az epiteszetben dolgoznak ahogy eszrevettem..
En mikor kijottem tudtam hogy nincs eselyem az olyan munkakra mint pl. amiket a magyarok csinalnak Angliaban (a "legalulrol kezdes": takaritas, mosogatas, etc.) mert azok mar foglaltak az elobb emlitettek altal. Mindenkeppen a sajat teruletemen (informatika) kellett allast talalnom, es kemeny munkaval, kitartassal sikerult is elernem hogy most olyan munkam van (programozo) amit nagyon szeretek csinalni, a sajat szakmamban, portugalul. :-)
Egy baratnom Beja-ban, szinten hasonlo cipoben mint en/mi (portugal ferjjel/parral) es majd' 1 even keresztul nem talalt allast a sajat szakmajaban (licenciaturas apolono), a munkanelkuliseg stressze.. Szerencsere utana minden jol alakult vele is..
Előzmény: quilla (2340)
huludd Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2342
Hali Mindenkinek!

Petya, mennyi hozzájárulást szeretnétek? Egyáltalán szabad még a szoba... köbö aug közepétől szept közepéig? Még nézelődök szállásügyben, mert nekem igazából jobb lenne valahol Lisszabonban. De azért ez is egy lehetőség. :-)
Előzmény: Petya 01 (2319)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2341
Nem is tudtam, hogy Pesten vagy tartosan. Irok mailt ha vegkep eldolt a dolog, de 2-3 het es osszejohet a randi :)
Előzmény: pbence2345 (2338)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2340

Azt hiszem tudom kirol van szo :) Azert mondjuk ez a francia ovi dolog egyeni valasztas is, mert ha portugal oviba jarna ez az akadaly mindjart elharulna.

Nem tudom milyen Lisboaban elhelyezkedni de itt nehez. Plane ha az embernek nem a karrier lebeg a szeme elott es a mindenaron dolgozas mert a gyereket is be kell iktatni a rendszerbe. Egyedulallokent, vagy fiatal gyerektelenkent valoszinuleg konyebb azert a helyzet. Gondolom Lisboa es kornyeken nagyon a kinalat is mint errefele... de ez csak az en elmeletem :)

Előzmény: Törölt nick (2337)
czeto Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2339

Szia Petya 01!

Érdekelne az általad kínált opció. Szept. 14-től 17-ig tartózkodnánk ott. Keressük egymást minél hamarabb! czetogy@freemail.hu

Előzmény: Petya 01 (2319)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2338
Koszi a lehetoseget! Elni fogok vele mindenkeppen, de meg abszolut nem tom mikor...

Amikor pesten jartok - ez sztem hamarabb bekovetkezik, mint en megyek PT-ba - mindenkeppen szoljatok elore es osszeszervezunk valamilyen talalkozot!

Egyebkent sztem az harom nap lesz az az autos tura, mert ket nap meg felnottnek is huzos sztem. Bar sztem sokkal jobb reggel itthon felebredni, delutan meg mar a portoi borokat szurcsolni a duoro partjan....! :-)
Előzmény: quilla (2336)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2337
van egy baratnom itt Lisboa-ban aki mar 9 eve itt el. Neki a ferje luso-francês, legiutas-kisero es nem sokat van otthon. Nekik van egy fiuk aki oviba jar, francia nyelvube es ok a francia munkarend szerint dolgoznak. Ez azt jelenti hogy a baratnom mar X eve nem tud elhelyezkedni mert szerdankent 11:30-kor kirakjak az ovibol a gyereket, mivel Franciahonban igy mukodik..
Amugy Portoban konnyebb lenne elhelyezkedni mint Lisboaban? Itt nagyon nehez (pedig fovaros), nem egy magyar ismerosom kenyszerult visszaterni Mo-ra munkakeresesi sikertelenseg miatt. Foleg ha az ember nem tud portugalul...
Előzmény: quilla (2335)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2336
ja, es persze tudod ha (megint) erre jarsz szallasod az akad nalunk :o)))
Előzmény: pbence2345 (2329)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2335
Egyelore idehaza vagyok, de lassan mar jo lenne valami egyebet csinalni, de eleg nehez tema ez :) Mondjuk reggel hetes kezdes mindenkeppen kicsukva akkor is, mert az ovi es/vagy az iskola sincs olyankor meg nyitva, kivitelezhetetlen lenne.
Előzmény: Törölt nick (2334)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2334
es dolgozol (ha igen, mit?), vagy anyuka vagy foallasban? :)
Nekem az elso munkam olyan volt itt Lisszabonban hogy reggel 7-re kellett jarni (keses kizarva), ugyhogy megszenvedtem a transzport-hianyt. Most 9-re jarok, kenyelmesen, igaz ugy fizetek hogy kesobb is erek persze haza..
Előzmény: quilla (2333)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2333
koran??? :o)) most olvasom csak rendesen :) hetkor volt ebreszto, csaj egy oraja mar az oviban :)
Előzmény: pbence2345 (2331)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2332
Annyi bizony :) Hat ugye minimum ket nap, de inkabb harom lesz az szerintem... nem vagyunk kotve sem indulashoz sem erkezeshez, ugyhogy nem problemas ebbol a szempontbol.
Előzmény: pbence2345 (2331)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2331
De koran ebredtel! :-)
Az a kalandtura 3100-3200 km korul lesz egy iranyban. Hany nap alatt szeretnetek megtenni?
Sajnos a keves szabadsag miatt nekem eleg felejtos egy ilyen tura, mostanaban a minel gyorsabban odaerni, es a helyszin minden percet elvezni alapon utazgatok...:-)

Előzmény: quilla (2330)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2330
Hat igen, ez az ejszakazos buli nem az en oreg csontjaimnak valo :o)))) Ennyire nem vagyok kalandvagyo (de annyira igen, hogy valoszinu nekivagunk iden kocsival...) Es Becs-Lisboa sem vonz annyira, Becsig is el kell jutni es a fovarosbol is haza valahogy, es ez igy nekunk mar nem palya, de hat tulkeppen elegedett vagyok en nagyon is a Lufthansaval. Nagyon birtam ertekelni mikor tobb mint a fel repulojegyem arat felajanlottak nekem szabad felhasznalasra ajandek keppen :) A kovetkezo kanyar jo reszben ki is lett belole fizetve :) Meg vegulis utolag azt is ertekeltem mikor a lekesett gep utani kovetkezore siman es villamgyorsan felpakoltak... ott varakozni 7-8 orat nem volt orom, de a leszervezese a tovabbjutasnak kb 5 percbe tellett.
Előzmény: pbence2345 (2329)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2329
A 6.30-as jarat, 4.30-as kierkezest jelent, szoval atejszakazni egy repteren, alvo alkalmatossag hianyaban, hmm.....
Ja, van kozvetlen fapados SkyEurope Lisszabon - Becs kozott novembertol, eleg versenykepes aron.
Lehet ki kellene probalnom...!?!?!

Amugy a Lufi is teljesen jo, amikor naluk vettem jegyet olcsobbak voltak minden fapadosnal. Ill. attol valik sokkal jobba, hogy nem kell aggodni a keses miatt, es a rovidital is az arban foglaltatik, amivel nem is sporoltak esetemben...:-)))
Előzmény: quilla (2325)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2328

Obidosban nincs csomagmegorzo, ha meglatod a buszpalyaudvart meglatod,h miert nincs...:-)
Caldas da Rainhat nezd, mert az sokkal frekventaltabb, ott van eleg nagy buszapalyaudvar megfelelo osszekottetessel tobb iranyba, es onnan 6-8 euroert taxival is el tudtok menni Obidosba. Vagy busz is lehetoseg a palyaudvar kornyekerol, dehat a menetrend, ill. ha tobben vagytok a taxi is annyi mar...

Coimbrat is innen keresd sztem, esetleg leirai atszallassal.
Előzmény: szilvi55 (2322)
quilla Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2327

Hat akkor nekem ez sajna nem opcio, marad a Lufthansa es az auto, avagy lohat :DD

Mondjuk a hajnali tomegkozlekedes nekem nem hianyzik, en olyankor aludni szoktam. Nem is tudom mikortol meddig jar a 'metro' :o)))

Előzmény: Törölt nick (2326)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2326
Ne is mondd... :) En mar utaztam mindkettovel, ezert mindig elozo nap egy ejjeli jarattal erkeztem Budapestrol.
A RyanAir csinalja amugy, es azert mert 7h-tol mar dragabb a repteri illetek, reggel 7ig meg ejszakai tarifaval dolgozhatnak. :-) Ugyesen ki van talalva, ez teny.
Aztan meg a fritzek odakocsikaznak/buszoznak reggel, nem ugy van naluk mint itt hogy az elso busz/metro 6:30-kor indul.... Ezt meg mindig nem tudtam megszokni itt...
quilla Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2325
Mondjuk most felmerult bennem a kerdes, hogy hogy kerul az ember reggel 6.30-ra Frankfurt Hahnba :o))))
Előzmény: Törölt nick (2323)
quilla Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2324
Es melyik fapados csinalja? (Aire Francet most huztak ki alolunk marciusban, szoval tul sok opcio amugy sincs)
Előzmény: Törölt nick (2323)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2323
van van. Mindennap 6.30-kor. Faro-ba is 6.50-kor.
Előzmény: quilla (2321)
szilvi55 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2322
Sziasztok!

Szeretnék egy kis infot kérni Tőletek. Tud e valaki arról, hogy Portugáliában a buszpályaudvarokon vagy vasút pályaudvarokon van e csomagmegőrző. Pl. Obidosban?
Valamint azt szeretném megtudni, hogy tudtok e Obidos-ból Coimbrába busz utazási lehetőséget. Én sajnos nem találtam csak vonatot, ami legutoljára délután 1 órakor indul :-(

Segítségeteket előre is köszönöm!
Szilvi
quilla Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2321
Szerintem Porto es Frankfurt-Hahn kozott nincsen repulojarat, de merget azert nem veszek a dologra :) ha megis van, akkor bocsesz!
Előzmény: Törölt nick (2320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2320
Vigyazat, mert letezik Frankfurt - am Main es Frankfurt - Hahn repter!!!
Frankfurt - Hahn 80 km-re van Frankfurt-tol... es nincs semmi az egesz kornyeken, a repter nagyon picike, stb.
Előzmény: 2007pt (2318)
Petya 01 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2319
Sziasztok!

Oktober kozepeig a lakotarsunk magyarorszagon tartozkodik es igy addig uresen all a szobaja. Sajnos emlitett idotartamig nem tud hozzajarulni a kozos lakberhez. ( lakasunk Sintratol 3km-re Lisboatol pedig 18km-re van) Ha kozuletek esetlegesen van valaki aki fenti idotartamban tervez portugal kiruccanast az kerem jelezze itt a forumon.
Abban az esetben ha idom engedi elidegenveztnem (termeszetesen ingyen :D ) , meg/bemutatnam a kornyeket es szallast biztositanek ( nagyon kedvezo aron )

Minden jot Nektek, Udv
2007pt Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2318

Quilla!

Köszi a választ, már meg is találtam :)!

Szia!

foldimiki Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2317

Sziasztok!

Ha van valakinek lonely planet útikönyve Portugáliáró és attól megválna, az jelezze, mi megvennénk. Angol vagy spanyol nyelvű is OK.

Köszi előre is

quilla Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2316

Frankfurtban szinte teljesen szabadon mozoghatsz, de piszok nagy a repter igy ha sok idod van atszallasig akkor is erdemes a cel fele tendalni, mert tenyleg nagyon nagy. Amugy az egesz szinte egy nagy tranzit, mesz amerre latsz :) Gyerekem a fenyalagutat a mozgojardakkal preferalja leginkabb, az tenyleg jo szorakozas :)

Portobol Bragaba vonattal igen, az urban az vonat, de amit belinkeltel az a busztarsasag oldala, az nem ugyanaz. Ez a vonatok honlapja: http://www.cp.pt/cp/displayPage.do?vgnextoid=87cbd5abe2a74010VgnVCM1000007b01a8c0RCRD

es a menetrendet meg itt tudod keresni, nagyon suru a kozlekedes, van mibol valogatni: http://www.cp.pt/cp/searchTimetable.do

Előzmény: 2007pt (2315)
2007pt Creative Commons License 2007.07.17 0 0 2315

Sziasztok!

Ismét összegyűlt egy kisebb csokor kérdésem:).

Tudna valaki segíteni abban, hogy frankfurti átszállásnál mennyire lehet szabadon mozogni a reptéren? Tehát az ellenőrző kapuk mögött kell maradni, vagy lehet erre-arra menni?

+Hogyan lehet eljutni Portóból Braga-ba?

Azt olvastam, hogy suburbano-val a legcélszerűbb menni. A www.stcp.pt oldalt már nézegettem, kinéztem a Linha Minho-Braga-t, de a menetrendre kattintva csak a Sao Frutuoso megállóhelyig találom az időpontokat...és nem Braga-ig.

Köszönet az infókért!

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2314
Sintra vonattal 1,60 euró/fő oda-vissza <--- Ez eleg furan hangzik, szerintem elszamoltal valamit...
Előzmény: vilagutazo_averzio (2313)
vilagutazo_averzio Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2313

sziasztok,

tegnap du érkeztünk haza Portugáliából. nem igazán olvastam végig azt a sok hozzászólász amit a távollétünkben írtatok, de itt egy kis beszámoló, árakkal, nevekkel:

1. 2. éjszaka: Lisszabon Pensao Portuense, totál jó helyen 55 euró/éj/szoba reggelivel. első nap mi gyalog nyakunkba vettük a város, piac, és egy csomó nevezettesség gyalog Belémig. vissza busszal. helyi közlekedés a buszon váltott jeggyel 1,60 euró. szerintem megtehető, élvezhető, már akinek nem esik nehezére egy kis gyaloglás. a szálláson nagyon kedvesek, segítőkészek és rendesek voltak. segítettek buszt keresni Portimaoba, menetrenddel, állomáshoz való kijutás, stb.

3. - 6. éjszaka: Portimao Residencial Arabi 45 euró/éj/szoba. az út Portimaóba rede-expressos-szal 3óra50perc 16,50 euró/fő. Portimao környékén Lagos 2,50 euró/fő/oda vissza - ami alég túrista központ - szép, de nekünk nem annyira jött be. Silves, nem tudom pontosan mennyiért, de tök jó buszközlekedéssel. Cabo Sao Vicente kb. 6-7 euró oda-vissza 2 főre, ezt sem tudom pontosan. hajókázás a barlangokhoz, nem olyan mint azon a fotón amin mutatnak, de nagyon megéri, 15 euro/fő. ha igazi halas étterembe akartok menni, csak Portimaot javaslom, régi halász negyed a híd alatt. bicóbérlés 1 óra 4 euró, 1 nap 8 euró/2 fő.

7. éjszaka: szintén Lisszabon uaz a szállás uannyiért. visszaút EVA-val, rapid 17,50 euró/fő 3 óra. Sintra vonattal 1,60 euró/fő oda-vissza, ott megéri gyalogolni, mert azt is látod amit, buszról a sok túristától nem.

nem akarok közhelyeket írni, h milyen szép az óceán, meg a sziklák és milyen szép és hideg a világvége, mert leírhatatlan. mint az sem, h milyen a légkör és az emberek. látni kell, és részt venni benne. ÉRDEMES

mi nem váltottunk ki Lisszabon-kártyát és nem látogattunk múzeumokat, nem béreltünk autót, mert nem erre voltunk kiváncsiak, hanem a való életre, amennyire csak lehet... olyan éttermet választottunk és úgy közlekedtünk, ezért is választottuk Portimaót, és nem a Praia de Rocha óceánparti szállodasorát... de ha vkinek ez az igénye, akkor ezt a szállodasort válassza, mert csodaszép, és full szolgáltatás van.

ha vkit érdekel még egyéb részlet, amit le lehet írni, szóljon és írok róla bővebben.

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2312
Mar valaszoltam e-mailben neked, de vegulis leirhatom megegszer hatha valaki masnak is kellene :)

Vonattal el kell menni Sintra-ig Lisszabonbol (Sete Rios, Entrecampos vagy
Roma-Areeiro (2-es vagany) megalloktol :)).
Ott a helyi tomegkozlekedes
- SCOTTURB busztarsasag, 403-as busz ami Cascais-ba megy, visz el Cabo da
Roca-hoz.
Elvileg letezik valami Day-Rover Ticket amivel le lehet ott szallni,
korulnezni es utana Cascaisig tovabb folytatni az utat.
Előzmény: GaiusCaesar (2310)
perissa Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2311
Szia....Ti mikor indultok?...mi szept 3-án.....
Előzmény: GaiusCaesar (2310)
GaiusCaesar Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2310
Sziasztok. Aki ismerős Lisszabon és környékén segítsen legyen szíves. Szeptember elején megyünk néhány napra. A repjegy és a szálló már megvan, azonban sehol nem sikerül annak nyomára bukkannom hogy milyen módon/milyen állomásról tudok a fővárosból eljutni Sintraba, és a Cabo da Rocahoz. Ezek tekintetében a legdrágább útikönyben sem találtam iránymutatást. Köszönöm szépen előre is.
quilla Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2309
Ha szerencsetek van azert kifoghattok 20 fokos napsuteses marciust is, volt mar ilyen is, de azert talan a szel meg az eso eselyesebb... otthonihoz kepest mondjuk nagyon hideg nem szokott lenni, de a szel meg az eso az vacakka teheti.
Előzmény: simon_doyle (2304)
tidzsebp Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2308
Köszönöm szépen a gyors segítséget!
Előzmény: Törölt nick (2306)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2307
hideg, szeles.
Előzmény: simon_doyle (2304)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2306
Lisszabonban csak egy allomas van, Sete Rios.
http://www.rede-expressos.pt/0010.asp

ISBOA e FIGUEIRA FOZ (203 kms)

Partida: 08:30 h Chegada: 11:30 h
Preço: 11.20 €
Frequência : Diariamente
Előzmény: tidzsebp (2305)
tidzsebp Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2305
Sziasztok! Van esetleg információtok arról, hogy melyik Liszaboni buszállomásról inulnak a rede expressos buszai figueira da foz-ba? Segítségeteket előre is köszönöm! Üdvözlettel: tj 
simon_doyle Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2304
sziasztok! a jövő évben a húsvétot lisszabonban szeretnénk tölteni, csak az a gond, hogy 2008-ban húsvét márc. 23-ra esik. szóval elég korán. akkortájt milyen az idő lisszabonban?
pécsi hornet Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2303

Spektrum:

Július 12. (csüt): 16:35: Irány a Földközi-tenger! Porto, Lisszabon,

ismétlés, péntek, szombat

1 hétre rá, ugyanitt, Algarve+ Sevilla a következő részben...

papa_maci Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2302

Halihó! Nekem sem Bragancán keresztül javasolta csak mi megyünk úgy. Onnan Spo.-ba. León, Burgos, Pamplona...stb stb.Menjetek nyugodtan, igen,  Salamancában is voltunk. Spo.-ban nagyon jó utak vannak.Olyan minőségüek az autóutak mint nálunk kb az M1.-es. 13.-án érünk Portóba. "A MI" autonkkal. Talizhatunk ha gondoljátok. Válaszolj ha ezt még megkapod.Én még holnap megtudom nézni a neten. Aug.21.énél hamarabb nembiztos hogy net közelbe kerülök,Ha igen akkor jelkezem. Jó utat, jó nyarat.

sziasztok

Előzmény: ginkgo biloba (2300)
2007pt Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2301

Szia!

Valószínűleg Kondor Lajos SVD verbita atyára gondolsz, aki Fatimában szolgál.

www.pastorinhos.com (magyarul is)

És a Magyar Kápolnára, amihez a Magyar Kálvária vezet fel.

Előzmény: papa_maci (2299)
ginkgo biloba Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2300
Haho! Mostmar az utolsokat rugom elokeszuletek ugyeben, ezert maradtam el a valaszokkal. Holnap reggel indulas, hurra! P_maci, lehet, hogy veletek talalkozunk Portoban vagy Lisszabonban. Nekem az utvonaltervezo nem Bragancan keresztul javasolta a visszautat, hanem L-tol EK-re Spo-on at (Salamanca utiranyban). Ott autoutak vannak nagyreszt, nem autopalya. Mit gondolsz errol? Azok milyenek? Ti tavaly talan jartatok arra. Nem tudom, tudsz-e meg valaszolni, mielott mi lelepunk. En ma este meg 1x belenezek a forumba, hatha irt valaki... Nektek is jo utat! Tapasztalatokrol majd irunk augusztusban:-)
Előzmény: papa_maci (2295)
papa_maci Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2299

Valaki!

Segitséget kérek ! Sürgős!

Kaptam itthon egy " megbízást" ha már Portugáliába megyek. Tudvalaki mondani valamit arrol,hogy Fátimában létezik állitolag valami "Magyarok kápolnája" ahol magyar pap "dolgozik"?

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2298
+egy kérdés: Úgy általában milyen a távolsági tömegközlekedés? Azt hallottam, a buszok olcsóbbak. Alapvetően jól kiépített a dolog és kiszámíthatóan közlekednek a járatok?

---> Igen, olcsobb es kiszamithatoak, jol kiepitve. : http://www.rede-expressos.pt/

U.i.: A lisszaboni reptérről hogy jutok ki Odivelasba? (metró...de előtte melyik busz?)

Megallo a repteren: AEROPORTO (Carris) (89 m)
Elkapni a 91-est - irany Cais Sodré (Carris)
Leszallni a: ESTAÇÃO ENTRECAMPOS
Ott elkapni a metrot: ENTRECAMPOS (Metro) (199 m)
Sarga vonalon - irany ODIVELAS (Metro)
ODIVELAS

amugy a http://www.transporlis.sapo.pt/calc_percursos.cfm?l=uk (angol nyelven, ha valaki portugalul szeretne akkor http://www.transporlis.sapo.pt/calc_percursos.cfm?l=pt ) oldalon megtalalhato minden info nagy Lisszabonrol (benne Sintra, Cascais, ilyesmikkel).
Előzmény: 2007pt (2297)
2007pt Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2297

Sziasztok, üdvözlöm a társaságot!

Már jó ideje több-kevesebb rendszerességgel olvasom a hozzászólásokat. Néhány kérdésem is lenne, mivel reményeim szerint rövidesen (augusztus) portugál földre teszem a lábam.

Tudna valaki ajánlani olcsó szállást Guimaraesben, Vila Nova de Foz Coa-ban, Evoraban, Sinesben/Setúbalban, ill. Nazaréban?

A többi helyen megoldottnak látszik a kérdés, de ezeken a helyeken egyelőre még nem találtam szállást.

Tudja valaki, hogy az ifjúsági szállókban kell valamilyen kártyát/tagságot bemutatni, vagy mehet bárki szállóvendégnek?

+egy kérdés: Úgy általában milyen a távolsági tömegközlekedés? Azt hallottam, a buszok olcsóbbak. Alapvetően jól kiépített a dolog és kiszámíthatóan közlekednek a járatok?

Köszi a válaszokat & minden praktikus infót!

U.i.: A lisszaboni reptérről hogy jutok ki Odivelasba? (metró...de előtte melyik busz?)

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2296
hehe igen, a tesomek is azt szoktak :D
Egyszer meselte hogy valahol betertek egy henteshez, es kertek szalamit.. "nem roff-roff hanem csip-csip" es meg mutogattak is kezzel-labbal :D Megneztem volna! hehehehe :-)
Előzmény: papa_maci (2294)
papa_maci Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2295
Szia! Ha csak Setúbalig mentek akkor tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat. Legalábbis ami a "déli területek"-et illeti. De a Lisboa camping tuti nyerő. Mi lemegyünk egész Olháoba. Onnan húzunk majd haza felé.Északi irányba Bragancán keresztül!
Előzmény: ginkgo biloba (2280)
papa_maci Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2294

Szia Fornalha!Bocs hogy egy kicsit lassan reagálok de csak a melóhelyemen van net kapcsolat, otthon még nix. Mailt olvastam, köszönöm, és megtisztelő. Ami "fontos" volt azt megjegyeztem, arra az esetre ha nagyon muszály lenne. :) Lehet hogy élni fogunk egy esetleges találkozás lehetőségével,még nem tudom. A nyelvvel nincs gondunk mert egyátalán nem beszéljük. Sőt mást se a magyaron kívül. Mi "inter-europánúl" beszélünk!! / kézzel-lábbal :))) / eddig még nemvolt belőle gond, a nagy röhögéseken kivül.Meg szótár sem nagyon kell hozzá.:) 

Már alig várom hogy lássam az ocejjjánt. :)

Üdv: P.maci

quilla Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2293

En kestem mar le transzfert 2-3 oras atszallasi idovel, 7 orat ultunk Frankfurtban a gyerekkel :) De olyan is volt mar, hogy epp a beszalasra ertem at a transzferhez ugyanekkora atszallasi idovel. Ha ez egy cegen belul van akkor oke, visznek a kovetkezo geppel. Ugyanezt az attrakciot csomagatcsekkolassal mar nem tudtam volna lejatszani (plane ha uszik a masodik repjegy emiatt)... meg hat extra macera ulni a pakkokon, szal en lehetoleg egy tarsasaggal megyek vegig.

De low costnal sem kell mindig atcsekkolni a csomagot, jottem egyszer Becs-Palma, Palma-Porto vonalon AirBerlinnel (Becs-Palmat Laudaair repuli) es a csomagok direktben mentek, nem kellett atcsekkolni, es kaja is volt mind a ket repulon. Szoval meg ott is vannak kivetelek.

A Tap-ra azert irigykedem, mert egy felszallas, egy leszallas es celba er az ember. Ez nekem maga lenne az alom :o)))

Előzmény: Törölt nick (2292)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2292
Hat igen, gyerekkel tenyleg huzos! A transfernel viszont aggodni nem kell hogy az ember lekesi a masik gepet, mert altalaban tobb mint 2-3 ora van a ket jarat kozott..
(Ezert nem is megfelelo gyerekekkel, mert hosszu es faradsagos utazas, a repteren semmit nem lehet csinalni, ulohelyek alig vannak egy-egy delutanon, inkabb a foldre lehet letelepedni... kenyelmetlen es unalmas)

Azt tudni kell hogy az olcso jaratoknal mindig fel kell venni a csomagot, "transfer" valojaban mint olyan nem letezik, mert mindig be kell csekkolni. Helyet nem adnak, erkezesi sorrendben lehet elfoglalni az ures szekeket a repulon, de persze senki nem fog allni :D
A gyerekeket, idoseket, mozgasserulteket elore behivjak prioritassal, illetve lehet vasarolni is priority beszallast (RyanAir-nel).
Sok hatranya mellett az a legelso es legszembetunobb jo hogy olcso. Meg akkor is ha Pozsonybol 2 orara van Mo., de mint mondtam van WizzAir Hahn-bol Budapestre rogton, mindennap. (www.wizzair.hu) Azt viszont LEHETETLEN megoldani hogy az embernek ne kelljen a repteren v. olcso motelben toltenie az ejszakat, mert a Budapestrol indulo jarat 17h korul er be Frankfurt-Hahn-ba es mindennap reggel 6.30kor Portoba / 6.50kor Faroba indul a RyanAir jarata. Visszafele mar "kellemesebb" valamennyivel, mert 9.50kor indul Farobol pl., beer 14h korul Frankfurt Hahn-ba, es 17-19h korul indulnak a repcsik Bp-re/Pozsonyba.
Engem a barataim elvittek Pozsonyba, 2,5h-s ut volt nem autopalyan. Nagyon rendik voltak, ez utoljara fordult elo (es eloszor) hogy Pozsonyba erkeztunk/-bol indultunk.

A kozvetlen jarat Lisszabonbol a TAP, allandoan kesik :) es pl. en mar most lefoglaltam dec. 21-re a jegyemet: 240 euro. Szept. 30-ig kell kifizetnem. :-) maga a jegy 140 euro, a tobbi mind illetek.
Előzmény: quilla (2291)
quilla Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2291

En mar oregszem, es tobb bajom is szokott lenni ezekkel a fapados kanyarokkal :) Az elso mindjart az, hogy Pozsonyig is el kell jutni, ami egyreszt ido, masreszt penz... a masodik, hogy gyerekkel ilyen macerakat nem csinalok mar (persze aki felnotekkel utazik csak es kalandvagyo annak abszolut oke), a harmadik, hogy ha legitarsasagot kell valtani az eleg lutri, mert ha egyik kesik es ember lekesi a csatlakozast akkor ugrott a repjegye is :(

Sajna ott tartunk most, hogy az egyetlen hasznalhato legitarsasag innen Portobol haza a Lufthansa... marcius ota mar az AireFrance sem jar ezen a vonalon, mert Porto Parizst bevettek a low cost tarsasagok :( Irigykedem Liszabonra, hogy van direkt jarat... hogy en hogy utalok repkedni! :) es muszaj duplan...

Előzmény: Törölt nick (2290)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2290
En ajanlani tudom a Pozsony - Frankfurt Hahn - Faro utat, nagyon olcso ( a pozsonyi repter fantasztikus, tok keves adot es illeteket kernek, ugyanugy mint Frankfurt-Hahn-ban). www.ryanair.com
Mi ketten utaztunk nemregen es fizettunk 280 eurot osszesen, 2 csomaggal, illetekkel adoval egyutt. De ez csak akkor jo ha az ember hosszabb idore jon es ra tud szanni 1 napot az utazasra, illetve ha Algarve az uticel, mert Lisszabon pl. 3-4 oranyira van busszal/vonattal es ugy mar kicsit faraszto..
Ja ugyanigy letezik ryanair jarat Pozsony - Hahn - Porto utvonalon is, illetve Wizzair van Budapest es Hahn kozott, ami neha akcios 0 forintos repulojegyeket arul foleg osszel, az ubi-szezonban. En egyszer kifogtam egy ilyet, es ossz-vissz 5000ft-ot fizettem az illetekre es adokra. Aztan Hahn-bol van Ryanair Portoba/Faroba.
Egyebkent szuper uj gepeik vannak, 90%-ban nem kesnek el (pl. en fel oraval elobb beertem Faro-ba tegnapelott), kedvesek. Persze nem adnak kajat a repcsin, es horror arak vannak a reptereken, kiveve Pozsonyban ahol szinte minden "uditoen olcso" egy repuloterhez kepest. Pl. egy uveg viz atszamitva kerul 200 forintba, mig Fr.Hahn-on 2,10-2,50 eurotol a csillagos egig mennek az arak. (DE van vanillias kola.. yummy. :))
Előzmény: tomcsek (2288)
tomcsek Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2289
Bocs quma,most látom csak,hogy erre már válaszoltál. :-))
tomcsek Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2288

Sziasztok!Tavaly már voltam pár hetet Portugáliában,főként Lisszabonban.Mostanában kezdek tervezgetni egy 1 hetes Lisszaboni túrát,októberre vagy novemberre.Lesz 2 hosszúhétvége is(okt 23. vagy nov 1. remélem megadják!) és ha hozzácsapok még pár napot valamelyikhez,akkor talán összejön az 1 hét. Szerintetek milyen időre számítsak?Tudom,hogy még messze van,bocs.:-)      Szóval kezdődik a repjegyvadászat 2 főre.Remélem összejön!  Addig is" Tudo de bom para todos! "(remélem jól írtam)  u.i.  quma! a 3. kép nem Lagos véletlenül??  Sziasztok. Tomcsek  

linha Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2287

Nekem is a hajtogatós van, lassan két éve. Akkoriban, tehát 2005 nyarán már arról volt szó, hogy néhány hónappal késöbb már nem ilyet kapnék, ahhoz képest a 2006 december, az több, mint néhány hónap, ez mégsem lep meg, Portugáliában vagyunk...

Egyébként szerintem sem kell a papírokkal foglalkozni, csak inkább akkor, ha munkába is akar állni az ember.

Az albérletek áraival kapcs. csak megerösíteni tudom, amit Fornalha írt.

Előzmény: Törölt nick (2284)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2286
hat decemberre mar megszunt :)
Ezeknel sosem lehet tudni mert annyira kaotikus minden... de azota sok kollegam kikerte es mindenkinel ugyanez volt, marpedig sokan vagyunk.
quilla Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2285
Hat lehet, hogy igy van, en ennel regebb ota vagyok itt, de tavaly osszel meg Lisboaban is a hajtogatosat adtak ki, legalabbis ismerek olyat akinek egeszen biztosan. Azota persze lehet, hogy tenyleg megszunt. (bar oszinten szolva nekem sem volt semmi horrorisztikus az intezeseben, konnyen ment minden)
Előzmény: Törölt nick (2284)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2284
Es ez tuti mert a parommal voltam aki portugal, megkerdeztunk mindent - es en is vittem ezeket a papirokat de visszautasitottak, nem regisztralnak mar ilyen adatokat az EU-s tagallamok polgaraitol. Sot mitobb, megkerdeztek hogy csaladi vagy munka okokbol vagyok-e, mondta a parom hogy "csaladi" es kesz. Nagyon kedvesek voltak, nekem a sok horror tortenet utan kellemes elmenyeim maradtak errol a dologrol. Persze mint emlitettem ez nem regota van igy, pontosan 2006. augusztusa ota valtoztattak meg a torvenyt.
Egy baratnom aki mar 9 eve itt van, nemreg hosszabbittatta es tole sem kertek mar semmit. Neki a hajtogatos / ujjlenyomatos volt, igen. De ha mesz hosszabbitani, neked is mar az A4-es papirt fogjak adni, o is megkapta.
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2283
Nem... Felreertetted, mar nem letezik "tartozkodasi engedely". Az Europai Unioban szabadon mozoghatnak a tagallamok allampolgarai, regisztraciora van csak szukseg mint most Magyarorszagon is. Nem kell semmifele helyi igazolvannyal rendelkeznunk, eleg ez a regisztracios szam es a sajat BI vagy utlevel.

Semmifele egeszsegbiztositas, sem jovedelemigazolas, adoszam sem, es nem is fogjak kerni. Kaptam egy CERTIDAO de RESIDENCIA-t, 5 evre ervenyes, A4-es papir.
Aztan 2011-ben mehetek hosszabbitani.

Az igaz hogy a repuloutakrol tudnak de nem tudnak pl. az autoutakrol ha europai orszagokon haladsz at es sehol sem allitanak meg ellenorzesre. Ezzel barmikor lehet "takarozni", de persze senkinek ne legyen celja a hazudozas. :-)
Előzmény: quilla (2282)
quilla Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2282

Hat nem volt reg December (erkolcsi mar evekkel ezelott sem kellett hozza, de a konzulatus itt is mondott masnak is ilyesmit), akkor ezek szerint meg csak leadtad a kervenyt es nem kaptad meg meg a tartozkodasit, mert az egy harom reszbol allo hajtogatos igazolvany. Viszont kellett hozza elo egeszsegbiztositas gondolom neked is, meg jovedelemigazolas (munkaszerzodes vagy egyeb anyagi fedezet bemuttasa), adoszam, ha ilyet nem adtal le akkor lehet, hogy kerni fogjak a potlasat.

Abban ennyire nem jo biztosnak lenni, hogy sehol nincsen regisztralva mikor ki hogy hagyja el az orszagot, ezzel jomagam szembesultem egyszer teljesen varatlanul a rendorsegen, hogy percre pontosan tudtak mikor haladtam at a vamosoknal. (persze azert tudtak mert utanakerestek, szoval nem oncelu szorakozasbol volt infojuk rolam)

Előzmény: Törölt nick (2281)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2281
Fogalmam sincs, nekem decemberben mar igy volt.
De valoszinuleg nem regota mert nagyon ossze-vissza mondogatott mindenki mindenfele informaciot. En olyan ideges voltam mar a vegen, mert meg otthonrol kikertem erkolcsit, lefordittattam meg ilyenek (tok sok penz..) es a vegen a telefonban tok mas dolgokat kertek.. majd amikor egy baratnom bement hosszabbittatni az ovet, kertem hogy kerdezzen mar ra ott is a helyszinen.. es akkor elhozta nekem azt a 2 kerdoivet, kozoltek vele hogy ez a ket papir, ervenyes utlevel es 7 euro kell hozza...
Persze meg a SEF hivatalos telefonszaman is tok masfele infokkal lattak el minket. Nem nagyon tudnak semmit az EU-sokrol mert altalaban nem az EU-sok tomitik meg a sorokat... Ide nem jonnek a tobbi tagallambol dolgozni mert nem fizetnek jol.

Attol fuggetlenul egyaltalan nem fontos ez a papir. Nekem vannak olyan barataim akik mar 3-6 eve itt vannak es nem kertek ki ezt a regisztraciot. Senki nem zaklatja oket, nincs sehol regisztralva hogy mikor leptek be az orszagba, megszakitottak-e az utjukat egy hosszabb otthoni tartozkodassal, stb.. Szoval szerintem ha valaki ugy jon hogy "hosszabb idore (=1-2 ev)", es nem "vegleg" akkor nem erdemes ezen idegeskedni.
Előzmény: quilla (2278)
ginkgo biloba Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2280
A "fejmosast" nem teljesen ertem, de sebaj. Eloztesen mi is a Lisboa C. mellett szavaztunk, de azert jobb rakerdezni. L-ban tuti csak tomeggel megyunk majd. Annal delebbre mar nem tervezunk (kiveve kirandulas Setubalba), onnan mar visszakanyarodunk Kelet-Europa fele. Braga-Lissz vonalon sztem kinezegetjuk es kipihenjuk magunkat. Koszi az autos tanacsokat, az osszes szukseges papirt, biztositast, tuzoltokeszuleket, nemtommiafenet beszereztuk (azt hiszem...). Ha vki Franciaorszagon at kozelit, melegen ajanlom a cognac-i kempinget, isteni! Nem pusztan a mindent korbelengo konyak illat miatt. Tavaly probaltuk, kivalo.
Előzmény: papa_maci (2272)
quilla Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2279
jut eszembe, a tartozkodasim nekem nem A4-es lap, hanem egy fenykepez, hivatalos igazolvany.
Előzmény: Törölt nick (2276)
quilla Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2278
Ezek miota vannak igy? Csak mert nalam nem igy zajlott ez itt fenn eszakon. Nem volt tul maceras, de nem is volt ennyire konnyitett menet, meg akkor sem ha van kulon EUs sor itt is.
Előzmény: Törölt nick (2276)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2277
ja es 5 evre ervenyes :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2276
Tartozkodasi engedely: 3 honapnal tovabb maradsz, akkor kell, be kell menni a SEF-hez (Serviços Estrangeiros e Fronteiras www.sef.pt), es bemutatni az utleveledet, ott kitoltesz 2 papirt, kell valaszolni par kerdesre, pl. hogy csaladi v. munka okokbol vagy, stb. es kesz. Mivel EU-sok vagyunk nekunk kulon sor van (senha "j" a lisszaboni SEF-nel), nem kell sokat varni es tenyleg semmi mast nem kernek csak ervenyes utlevelet. Aztan lakcimet ilyesmit bemondasra kernek, hogy tudjanak hova regisztralni, hol keresni, stb. de semmifele hivatalos igazolas nem kell arrol hogy te tenyleg ott laksz.
A "tartozkodasi engedely" amugy egy szimpla regisztracionak felel meg, egy A4-es lapot kapsz utana amit ELVILEG magaddal kell hordanod ha a rendor megallit, bemutatasra. De mivel 24 oran belul bemutathatod a rendororson ezeket a papirokat, nem szukseges magadnal hordani. :) Viszont barmely hivatalos dologhoz jol jon.
quilla Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2275

Mi is sajatban lakunk, igy a mi kornyekunkon levo alberletkrol sincsen semmifele infom. Illetve annyi, hogy az ember ha negy az utcan akkor a lakasokra amik eladok vagy kiadok kivulrol ki van teve a tabla errol es telefonszam, szoval az utcan setalva is lehet lakast keresni, pl tetszo kornyeken setalva.

A hosszu tavnal ne felejtsd el, hogy tartozkodasi engedely sem art...

Előzmény: CRI (2270)
quilla Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2274
Nincs sarga. A pirosbol egybol zoldre valt, ami eleinte elegge megteveszto volt nekem, mert mindig azt hittem, hogy elbambultam es kimaradt, de aztan rajottem, hogy nem, de meg most is feltunik :) Visszafele mar stimmel, zold majd sarga majd piros :)
Előzmény: ginkgo biloba (2271)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2273
Alberlet kb. 180-200 eurotol a csillagos egig, Lisszabonban.
En ugyan nem fizetek alberletet mert nekunk sajat lakasunk van, de ismeroseim mind ilyesmiket fizetnek. Van ahol 300 euro az alberlet es kapsz melle portugal oktatast is. Hehe... :) No de egy szobarol beszelunk most.
Aztan az alberlet ahol egyedul van az ember, kb. 400-500 eurotol kezdodik, megint csak Lisszabonban. Szerintem ez ugyanolyan mint otthon.
En Szegeden anno fizettem 21.000-t egy szobaert (rezsivel egyutt mondjuk), akkoriban mar Bp-n a fovarosban biztosan elkertek azt a 180 euronak megfelelot ugyanigy.
A kajak arai kb. mint otthon, egy-ket luxuscikk (ha a csokoladet annak szamoljuk) dragabb mint az otthoni atlag. A gyumolcs/zoldseg olcsobb, kiveve az elore csomagolt salata meg ilyen dolgokat. Attol tartozkodni kell mert amugy is vannak benne eleg vad dolgok amiket otthon nem eszunk.
:-)
Előzmény: CRI (2270)
papa_maci Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2272

Szerintem a Lisboa Camping a nyerő.Ha csak nem fürdeni akarsz! De arra ott vannak a déli területek. Én kaptam egy "fejmosást" :) Kölni kollégátol hogy Troiát most épitik be éppen.Teljesen igaza van!!!.A Lisboa campingből helyi tömeg közlekedéssel minden elérhető. / City, Sintra,Cascais, Sturil,Cabo da Roca, Estádio da Luz, szegény Fehér Miki emlékével.....stb, mi kell még? Mind ezekhez a helyekhez sokkal közelebb van a Lisboa mint a Setúbali camping.A hasznos időt meg városnézésse ltöltsd el semmint utazással.Ha meg délnek tartotok úgyis meglátjátok Setúbal városát.De ez, csak az én véleményem.Én biztos ,hogy igy teszek.

Más!

Kedves mindenki! Ha valakinek szüksége lenne valamire kicsi hazánkból,nyugodtan jelezze szivesen leszállitom. / A jóidőt kivéve /

Előzmény: ginkgo biloba (2268)
ginkgo biloba Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2271
Ebben az esetben modositom az elozo hozzaszolasom: ugy gyanitom, a portugalok a montenegroi es a magyar soforok keverekei:-) Mi a kulonbseg a jelzolampak szinvaltasaban? Mielott zoldre valtana, nincsen sarga?
Előzmény: quilla (2269)
CRI Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2270

Fura, az egész amit irsz a 80as évek olaszországát juttatja az eszembe, más sztorizásokból is kb erre tudok aszociáli, ugyanis még soha se jártam Portugáliában.

Goan viszont igen. Ozz találtam ki, h nekem azt a igazi, eredeti Portugáliát is látnom kell. Összel szeretnék menni.

Tudsz valahol valamilyen nagyon-nagyon olcsó szállást hosszabb időre?

Mi a tanácsotok, öteletetek olcsó hoszabb távú szállás ügyében? Albérlet valahol vidéken esetleg? De az is nagyon drága lehet, több mint Mo-n, nemigaz?

Akik ismeritek a viszonyokat, lécci homályositsatok fel némileg!

Obrigada! CRI

Előzmény: quilla (2269)
quilla Creative Commons License 2007.07.02 0 0 2269
Engem igy evek utan is szoktak meglepetesek erni a forgalomban :) Vagy csak nem vagyok eleg rugalmas es nem tudom megszokni... de a portugalok allandoan dudalnak. Ha dugo van dudalnak, ha nem indulsz azonnal (mas sorrendben valt a 3 szinu rendorlampa mint odahaza) akkor is dudalnak, ez egy dudalos tarsasag. No meg parkolnak... mindenhol, leginkabb dupla sorban a masik melle, kiszallnak, veszvillogo be (forgalom akadalyozva de kit erdekel) es elmennek kavezni... aki benn ragadt az meg dudal :oDD Aztan parkolnak meg korforgalomban is helyenkent (buszok is) meg hidakon is, meg akarhol, a legvaratlanabb pillanatokban. No meg a buszmegallok is neha fura helyeken tudnak lenni, keresztezodesben, utpadkan, ki nem jelolt helyen... szoval nekem meg a mai napig is meglepo a dolog idonkent :)
Előzmény: ginkgo biloba (2268)
ginkgo biloba Creative Commons License 2007.07.02 0 0 2268
Köszi az utakkal kapcsolatos hozzászólásokat. Úgy látom, az utak állapota és a vezetők stílusa éppen olyan, mint kis hazánkban, nem érhet nagy meglepetés:-).
Kemping ügyben: a lisszaboni vizitünkhöz a Lisboa Campinget néztem ki a környéken, de a Setubal melletti sem tunik rossznak. Van valakinek tapasztalata barmelyikkel?
Phaedra11 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 2267
Halihó!

Lehet, rosszul adtam meg a címet, vagy még időd nem volt?
Újra megírom inkább: phaedra1kukacprimpostapontcom
Tehát csak egy darab 1-es van a név végén. ,)

Köszi!

P.
Előzmény: Vivus (2240)
krisssz Creative Commons License 2007.07.01 0 0 2266
Sziasztok. Tettem fel képeket ide.. Van egy fullscreen gomb alul, akkor teljes képernyős. A panorámákat már mutattam, de ott van a linkje, ha valaki nem látta és érdekli. És most, hogy összeraktam pár képet a rengetegből az albumba, annyira mennék vissza! Hihetetlen szép hely és nagyon keveset láttunk belőle.
linha Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2265

Nyugodtan készülhettek arra, hogy a mellékutakon jártok, mert amerre én már jártam, sehol nem volt feltünöen rossz állapotú az út. Az élmény pedig sokkal nagyobb, az autópályáról nem nagyon lát az ember semmit, az országutak mellett azonban rengeteg a látnivaló, ott van az "igazi Portugália". Sok ilyen út halad a tengerpart közelében, és a nagy kékség látványával egyszerüen nem lehet betelni. Ha van idötök, semmi értelme az autópályahasználatnak, és mint azt már korábban kiveséztük, jelentös összeget meg is takaríthattok.

A falvakban és városokban azonban nem fogtok tudni 70-nel menni, vigyázni kell. Március óta Lisszabonban több helyen müködnek új sebeségmérök, de rendesen figyelmeztetnek elöre, hogy ott maradj 50-nél. Állítólag 65-ig nem fényképez, de én ezt inkább ki se próbálom...

Előzmény: ginkgo biloba (2262)
quilla Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2264

E111 eleg regota nem letezik mar, europai egeszsegbiztositasi kartya van helyette.

Orszagos szinten az utak allapotat nem ismerem, az autopalyak itt Porto korul jok (de mindenhol es mindig at es ujra epitenek, igy erre mindenfele lehet szamitani) de pl a varosi utak belul nehol siralmasak szerintem. 5 centire kilogo csatornafedok az ut kellos kozepen, vagy kicsit oldalra pozicionalva, hogy veletlenul se lehessen kikerulni, valamint iszonyu mennyisegu katyu. Oke, biztos nem mindenhol, de amerre van szerencsen jarni, ott eleg sok helyen. Ja, es varosokban benn nagyon gyakori a macskako... jardan es autouton is.

Előzmény: papa_maci (2263)
papa_maci Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2263

Ha nem jön közbe semmi, akkor 13.-án, Pénteken :)) érünk Portoba. Nagyon remélem nem lesz rossz omen a dátum. Autópályát mi sem használunk majd, mert nagyon nincs értelme. Lisboaba is jo a camping. Ajánlom. A főutak szerintem nem rosszabbak a magyar utaknál.De ezt a kintiek talán jobban tudják. A kocsira a nemzetközi zöldkártyát ne felejtsd el / biztositás / és azt nem tudom hogy nemzetközi jogsi kell-e még nekem mondjuk megvan,de ennek kérdezz utána. E111 se baj ha van nálatok.Az utas bizti az fakultativ de nem árt. A sebességhatárokat meg bekell tartani . 

Előzmény: ginkgo biloba (2262)
ginkgo biloba Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2262
A kemp websajt kiraly, es Porto mellett en is pont azt a kemp-t neztem ki. Mi jul 10-13 tuti Bragaban leszunk, elotte-utana Porto es kornyeken. Aztan csorgas del fele.
Boros pinceket szeretjuk mi is.:-)
Orszagon belul nem tervezzuk az autopalya hasznalatot, mert nincsenek nagy tavok. A sima foutak allapotarol azonban nem tudok semmit. Frankoknal nagyon rendben volt mind, es a falvakban is lehetett menni 70-nel, ahol tabla jelezte.
Előzmény: papa_maci (2257)
perissa Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2261
helloka......a déli részt nem terveztem .....de asszem le kell menni oda is.....halat enném én hallal,polippal,kagylóval a tenger minden finoságával......és a gyümölcsből volt olyan amit itt drágán darabra veszünk ott esetleg kilóra is megy?és az itthonitól nagyobb:))) szebb....édesebb?valamik?....mi ízlett neked a legjobban?
guma Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2260
Mindent nézzél meg!

Amit én szerettem volna venni a kertészetben, azt nem engedték volna fel a repülőgépre.

Én nem vigyáztam semmivel sem jobban semmire, mint itthon.

Halat ettem hallal. Desszertnek meg sok gyümölcsöt.

Virágok illatát szipóztam. Vizet viszont a Pedrast ajánlom az nagyon jó. A reklámja is nagyon tetszett a TV-ben.

Előzmény: kardhal001 (2251)
guma Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2259

Ez Lagos.

De van ám mág 600 db:))))

Előzmény: perissa (2258)
perissa Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2258

nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó képek......én szeretnék ilyeneket....hol kell fotóznom?

papa_maci Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2257
Portoba leszünk 5 napot. Vila Nova de Gaia felöli oldalon Madalenában van a camping van vasut/hév ki minek nevezi.Nem kell kocsi a városhoz közel vannak a boros pincék stb.stb.Lehet hogy talizunk.:)
Előzmény: ginkgo biloba (2254)
guma Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2256
guma Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2255

Azt hiszem most sikerült.:))))))

ginkgo biloba Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2254
Szia!
Köszi a kemping infokat, ra is vetem magam arra a websajtra. Mi is észak felől megyünk, sőt egészen észak felől. Mások tanácsa és hosszadalmas tervezés után Germánián, Fro-on át, valszleg Spo-ba a francia "fej" óceáni nyakánál lépünk. Azért indulunk 6-án, mert nekem muszáj megérkeznem arra a konferenciára viszonylag ép elmével, és ha hiba nélkül vesszük az akadályt, legfeljebb hamarabb odaérünk. Tavaly nagyon megszívtuk a Fr-ból haza vezető utat a dugók és az időjárás (40 fok) miatt, 1 nap helyett majdnem 3 nap alatt verekedtük haza magunkat, ugyhogy az tanulságos volt a mostani tervezéshez.
A konf után kb 2 hét nyaralást tervezünk. Lehet, h összetalálkozunk majd egy portugál kempingben:-)
Előzmény: papa_maci (2253)
papa_maci Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2253
Szia!Mi is most indulunk, mi is ketten és kocsival, csak mi 7.-én reggel,és nem konferenciára. Észak-Spanyol felöl közelitünk,és Viana do Castelo-ba állunk meg először. Camping tapasztalatunk csak spanyol van de az nem rossz. Ha  a Google ba beirod,hogy   ACSI  találsz egy europai camping lapot 8500 ellenörzőtt camping képével cimével áraival stb.stb. Mi innen néztünk kempingeket tavaly is meg az idén is. 15-20 euroval számolhatsz. A leirás tartalmazza mind azt amire kiváncsi vagy.Mi tavaly egy hónapot voltunk kint sp.-ba körbe mentünk, és nem volt semmi gond a campingekben.Ha valamit még akarsz tudni irhatsz még a mail cimemre azt hiszem publikus.Jó utat szép és élményekben gazdag nyarat.
Előzmény: ginkgo biloba (2249)
kölni Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2252
Egy ötletem van, próbáljátok meg a tintahalat tintával!
Előzmény: kardhal001 (2251)
kardhal001 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2251

Szia!

Nagyon köszönöm az információkat!

Én szervezett útra megyek, 3 éjszakát leszek Lisszabonban és 7 éjszakát Algarveben. Remélem azért meg tudok mártozni az óceánban. Elég sok kirándulásra megyünk ez alatt a pár nap alatt (Fatima, Sintra, Evora, Lisszabon,  Sevilla stb.), úgyhogy sétálásban nem lesz hiány.

Ha van valami jó tipped, hogy mire kell vigyázni, mit érdemes venni, mit kell feltétlenül megnézni, megkóstolni stb., akkor szívesen veszek minden tanácsot :)))!

Üdv

Előzmény: guma (2245)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2250
Igen, nem a terv letezeset vitatom, de majd meglatjuk hogy hova fog a vegen epulni..
Remeljuk nem tart annyi ideig mint a tunel do Rossio..
Előzmény: kölni (2247)
ginkgo biloba Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2249
Sziasztok!

Nagyon örültem, hogy rátaláltam erre a fórumra, és miután végigolvastam az egész eddigi hozzászólás halmot, volna néhány kérdésem a portugáliai kempingezéssel kapcsolatban. Erről ugyanis csak elvétve írtatok, de hátha vannak köztetek szakértők.
Jövő héten (juli 6) indulunk kocsival itthonról, és az én néhány napos braga-i konferenciám hoteljét leszámítva, kizárólag kempinges szállásra gondoltunk. Részben anyagi megfontolásból, részben, mert a veszett nyári melegben az még mindig elég kellemes.
Tavaly a franciáknál nagyon jó kempinges tapasztalataink voltak. Árnyékos, rendezett, olcsó, biztonságos, és nem utolsó sorban, rengeteg volt belőlük, így totál flexibilisen lehetett utazni. Két személyre sátorral, kocsival, árammal ált. 12-15 euro közt mozgott az ár.
1. Tudja-e valaki, hasonló-e a portugál kempingek árfekvése? Próbáltam több nyelven (francia, angol) is kiigazodni a portugál kempingek honlapján, de nemigen sikerült, ahol pedig mégis, ott húzósabbnak tűnt az árfekvés.
2. A franciáknál minden tárgyat ott lehetett hagyni a sátor körül éjjel-nappal, senki meg sem közelítette, auto feltörésről végképp nem beszélve. Ez vajon P-ban is így van? Persze nem a pénztárcánk, fotógépünk és egyebek szanaszét hagyásával nyaralgatunk, én inkább arra gondolok, hogy a felnyomhatják-e a kocsi csomagtartóját a kemping területén, kiszednek-e cuccot a sátorból, pl. az "életmentő "hűtőtáskát, éjjel meglovasítják-e a kempingszékeket, stb. Ha ez gyakori, akkor az ember nem kevés időt eltölthet a szöszmötölésel és pakolászással az út során.
3. Higiénia: a déli frankok igencsak kedvelik a "talpalós" WC-t, a kempingekben kb. ugyanannyi van belőlük, mint az angol verzióból. Zuhany viszont relative kevés:-)) Mire lehet számítani P-ban?
4. Jól gondolom, hogy kártyával simán lehet fizetni kempingben is? Vajon ez igy van a múzeumokban is? Kedvelem a készpénz-kímélő módokat utazásnál, és még inkább igaz ez, miután elolvasgattam az itteni hozászólásokat:-)
És végül: ha valakinek visoznylag friss és jó tapasztalai voltak valamelyik kempingben, légyszi, írja meg, mert akkor valszleg mi is kipróbáljuk:-) Az országnak a konf. után julius 14-én lódulunk neki, először északon kezdenénk. Braga-Porto vonalon mindenképp jó volna valami szimpi kemping. Természtesen, ha versenyképes áru "kőházas" megoldással találkozunk, akkor az is jó. Kettesben megyünk, és már sajna kinőttünk a 10 ágyas, wc nélküli szobák használatának korából - ennek megfelelően a netes keresgélésem alatt leginkább a 40 euroval kezdődő szállások jöttek szembe.

Minden, a mostani nyárra, autózásra vonatkozó hozzászólásaitokat, ötleteiteket előre is köszi!
guma Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2248

Sikerült:)))))

kölni Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2247
O Aeroporto da Ota é um projecto de localização de um novo aeroporto para servir a cidade de Lisboa, a ser construido na freguesia da Ota, concelho de Alenquer.

Este futuro Aeroporto Internacional de Lisboa, que irá ser construído na Ota, ficará a uma distância de cerca de 48 Km da cidade de Lisboa, devendo ocupar uma área de cerca de 1400 hectares, que contrastam com os cerca 500 hectares ocupados pelo actual Aeroporto da Portela.

A capacidade do Aeroporto da Ota será de aproximadamente 70 movimentos de aeronaves por hora (contra os 80 desejados pelo Governo), contra os actuais 34 por hora no actual Aeroporto da Portela, que passarão a ser 40 depois de aí concluídas as obras de expansão, previstas para entre 2006 e 2009. Terá cerca de 80 lugares para estacionamento de aviões, contra os 51 lugares do actual infra-estrutura, que passarão a ser 60 em 2009 após o seu alargamento. Na Ota, a capacidade será de aproximadamente 25 milhões de passageiros por ano, contra os 16 milhões da Portela após a expansão prevista para 2009 (sendo a sua capacidade actual de 11 milhões de passageiros anuais).

O Aeroporto da Ota terá 2 pistas paralelas com cerca de 3600 metros de comprimento e 130 metros de largura cada. O Aeroporto da Portela tem também 2 pistas, não paralelas, uma com 3805 metros e outra com 2400 metros de comprimento, e ambas com 45 metros de largura.

O futuro Aeroporto, na Ota, terá capacidade para receber os aviões A380, que o actual Aeroporto de Lisboa não poderá acomodar.

O Aeroporto da Ota estará ligado a Lisboa pela futura linha de Alta Velocidade, Lisboa - Porto, que parará na Ota, ligando assim o aeroporto à capital do País em 17 minutos. O trajecto Lisboa - Ota poderá também ser feito através de estradas, entre elas a auto - estrada nº 1 (A1).

A construção do Aeroporto da Ota deve-se, essencialmente, ao esgotamento da capacidade do actual Aeroporto da Portela.

Előzmény: Törölt nick (2244)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2246
Nem ertem; mi a gond amugy az idojarassal? Felhotlen az eg, szep napos.. Az ocean amugy is hideg :), legyen akar 50 fok..
guma Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2245
Az árak a nagy bevásárló helyeken ugyan azok, mint itthon.

A szállodák június – 1től kb. 20-30% drágábbak.

Az idő miatt ne aggódjál a tengerparton, szélvédett helyen tökéletesen le lehet égni.

A víz nagyon hideg nekem, de azért a párom vidáman lubickolt a jeges medvékkel.

Sétáljatok sokat! Portugália gyönyörű.

Akartam képet is már betenni,de sajnos a szöveg megjelent, de a kép nem.(((((
Előzmény: kardhal001 (2231)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2244
"Ota varosban az uj repter" ??? ehehehehe...

En szeretem a TAP-ot, kedvesek, adnak ujsagot a repteren ingyen a jegy bemutatasaval (nem csak portugalt), 1 magazint es 1 napilapot lehet kivinni egy beszallokartyaval. Ezt nem sok legitarsasag csinalja.
Illetve a fedelzeten tenyleg kedves a szemelyzet (nem ugy mint a MALEV-on, egyszer utaztam a MALEV-val, legikisasszonyok bemutattak a kotelezoen eloirt vedelmi eljarast, aztan eltuntek mint szurke szamar a kodben - az egesz ut soran 2x bukkantak elo, a kajat kiadni, illetve velem vitatkozni mert valaki megkert hogy adjam at a helyemet neki mert a kisgyermeke (kb. 4 eves gyerek!!!) mellett szeretne ulni es nem ugy adtak a helyeket. Az utaskisero felszisszent hogy "marha jo hogy mar cserelgetik a helyeket" - holott szerintem ez eleg surun elofordul!!)

A TAP egyetlen hatranya hogy nagyon gaz a kaja :-) es a TAP "nyerte el" azt a megtisztelo d