Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

dumb20 2005. okt. 16. Creative Commons License 8402
Köszi szépen a gyors válaszokat, majd vissza is olvasok, de lehet hogy kérdezek még :)
Előzmény: Törölt nick (8401)
phantomII 2005. okt. 16. Creative Commons License 8400
Ezerszer leírtuk, olvass vissza akár az én beírásaim közt.

De hogy ne rögtön tudjál megsértődni ezen, kb. fele-fele arányban. Fújáshoz hígabbra is lehet, pemzlivel sűrűbbre is. Aztán függ attól, hogy matt vagy fényes.
Előzmény: dumb20 (8399)
dumb20 2005. okt. 16. Creative Commons License 8399

Helló!

Egy kérdés: 14ml-es Revell festéket milyen arányba, és hogyan hígítsak? hígítóm van :) Köszi!

ironclad 2005. okt. 16. Creative Commons License 8398
Szia!

Képzeld,egy simítózáras zacsiban,sok más keresett matricával együtt,meglett az Airbus szélvédőkeret!!
A narancs,és a fehér színű is.
Kell még?Mert akkor elküldöm
Zsolesz.
Előzmény: HA-SLN (8385)
Bombraider 2005. okt. 15. Creative Commons License 8395

Szia!

Most jöttem rá,hogy váltás miatt már nem az axelero, hanem a t-online végűről mennek a leveleim. Megkapni eddig megkaptam a leveleket a listáról,mert 2 évig még él a régi cím, ezért is nem tűnt fel.

Köszi a segítséget!!

üdv:bomb

Előzmény: Törölt nick (8394)
Bombraider 2005. okt. 15. Creative Commons License 8392

Szia!

Felvagyok iratkozva kb már 1 éve. Ez megy?:-o http://lista.forszazs.hu/levlista/listinfo/szarnytarsak

Ha akarok írni levlistára akkor a szarnytarsak@forszazs.hu ra írjak ugye?:)

Köszi!

Jah tényleg itt is megkérdezem: Novemberben Kecskeméti reptérlátogatást szervezünk. Aki szeretne jönni nálam tud jelentkezni. Ha megvan egy körülbelüli létszám akkor időpontot is tudok mondani.

Előzmény: Törölt nick (8391)
Bombraider 2005. okt. 15. Creative Commons License 8390

Tibcsi(R)!

Írtam ma szárnytársakra levelet,de mintha nem ment volna el.

A http://195.56.44.215/forszazs/ -n meg a regisztráció nál is 404es hibát ír ki:(

Csak én bénázok vagy most nem megy valami?

Bombraider 2005. okt. 15. Creative Commons License 8389

Szia!

Van egy autómakettes ismerősöm, NGPETI néven fut a fórumokon, főleg a makettinfo-n. Mail címe: nemethdekor@fw.hu

Makettinfo fórumán van külön autós topic, esetleg ha nem kapsz választ a kérdésedre ott is megkérdezhetsz ezt-azt.

Sok sikert!

Előzmény: tamastamastamas (8388)
tamastamastamas 2005. okt. 15. Creative Commons License 8388

Szervusztok!

Kis segítség kellene: az ebay-en most vásároltam egy öt éve vágyott 1/24-es Alfa Romeo 155 makettet és mivel rengeteg matricát kell rá feltenni, tanácsokra lenne szükségem.

Mivel én leginkább harckocsikban utazom (és ott meglehetős ritka a versenydíszítés ugye) ráadásul a festés i lényegesen egyszerűbb, elég kevés tapasztalatom van a fényes felületek festésében és a nagyméretű matricák szép felrakását illetően.

Szóval a fenti témakörben kéne tanács, akár linkek formájában, akár Promodel/Modell&makett lapszámokban levő cikkekre való utalásként. Úgy értem, melyikben lehet igazán hasznos leírást találni.

A matricafeszítéshez meg a lehető legrészletesebb ötletsor kéne, mert életemben nem használtam ilyesmit. Hasonlóképpen a fényeslakkok témakörében (gyártmány, mire kell ügyelni, buktatók, satöbbi...

Szóval előre is nagyon köszönöm!

Tamas3

agriamodeling@yahoo.com

ironclad 2005. okt. 14. Creative Commons License 8387
NÉZD MEG A PLANETPICTURES.NET-ET,MOST,AZONNAL!!!!

Bocs,de ezt nem tudtam kihagyni:-))
Előzmény: Revell polgári repcsik (8383)
HA-SLN 2005. okt. 14. Creative Commons License 8385

Ne törődj vele! Mindíg ilyeneket ír!:-)

Előzmény: Törölt nick (8384)
Revell polgári repcsik 2005. okt. 14. Creative Commons License 8383

<embed src=http:/www.enternet.hu/stream/juventus.asx></embed><background="http:/www.hatterkepek.hu/hatterkepek/images300/allatok/kutya/kutya803.jpg"><br>

caballo 2005. okt. 12. Creative Commons License 8382

Sziasztok!

Van egy eladó helikpoter modellem.Nincs időm foglalkozni vele.Ára megeggyezés szerint.

ironclad 2005. okt. 12. Creative Commons License 8381
Köszönöm a hasznos tippet!Megpróbálom,tényleg óvatosan,finoman.
Előzmény: Cyberworld (8379)
Friki 2005. okt. 12. Creative Commons License 8380
Sziasztok!

Segítsen nekem, aki tud, legyen szíves! Hozzájutottam egy Italeri Panzer IV-eshez, úgy nézem, az F1/F2 verzióhoz. Ellenben összerakási útmutató nincs hozzá. Nincs valakinek meg ez a makett, és esetleg nem szkennelné be és küldené el nekem az összerakási útmutatóját? Vagy nem tudja valaki, hogy juthatnék hozzá?

Köszi előre is! A válaszokat mailben várom: freaky@freemail.hu
Cyberworld 2005. okt. 12. Creative Commons License 8379

Nekem megoldást jelentett egy régebbi pisztolynál az, hogy a  tűre raktam fogkrémet, beletoltam a dűznibe és megforgattam párszor. Lehet, hogy az új dűznin a belső kúp megmunkálása után sorják maradtak, és ez nem engedi rendesen felfeküdni. Esetleg a tű helyett jó a kör alakú fogpiszkáló is, csak vigyázz, bele ne törd!

Előzmény: ironclad (8374)
szani 2005. okt. 11. Creative Commons License 8378

azért ez a fordított maratás durva

akár direkt csinálták akár véletlenül

Előzmény: Har_melin (8365)
szani 2005. okt. 11. Creative Commons License 8377

Szájjal Modellezők Klubja

ez marha jó :))))

sajnos én is ennek vagyok a tagja egy ideje :((

de most elhatároztam, hogy kilépek :)

ironclad 2005. okt. 11. Creative Commons License 8376
Megmondtam,hogy én is nagyon megijedtem,mikor megláttam!De elég tapasztalt szaki vagy már az ilyenekhez:-)).
Köszi a választ,igen,a tű nem passzolhat az új,o,2-es dűznihez.Próbálkozom...
Előzmény: Törölt nick (8375)
ironclad 2005. okt. 11. Creative Commons License 8374
Sziasztok!

Megjött a dűzni a stukkeremhez,passzolt is,de visszabugyborékol..
Meghúzni nagyon nem merem,nehogy menetszakadás legyen,azt hiszem,pár mikroizével nagyobb átmérőnek kellene a menetes résznek lenni.Teflonszalagot tekertem körbe,így már nem bugyborékol,de alapból,még a billentyű hátrahúzása nélkül is szór kissé.
Kezdek gondolkodni egy új pisztolyon,lehet,hogy ez 8 évet bírt.
Ti mit javasoltok?
Zsolesz
Har_melin 2005. okt. 11. Creative Commons License 8373

Igen, megkérdeztem a Fabulisnál, ők 5000-re várják. Mondjuk dühítő, hogy Ámerikában ha jól emlékszem 14,70-ért küldik házhoz... Na mindegy. (Bár egy szuper akciós new yorki repülőjegy szerintem már kijön egy komolyabb kit árkülönbségéből.)

A Dragonnál maradva, eddig úgy gondoltam, hogy szinte überelhetetlenek páncélosban, erre most a perth-i linken találtam két összehasonlító cikket a Karl és a Leopold vasúti lövegekről, amiket a Trumpeter is kiadott. Hát mit mondjak... a Dragon nem hajszálnyival vesztett.  Viszont a Trumpeter LCM3-a gyengébb az Italerinél. Úgy látszik, még nem tudnak igazán egyenletesen alapos előkészítő csapatot összehozni, mert a gyártási minőség annál is szép.

Most már csak azt a lottó ötöst kéne megnyerni hozzá. (Na jó, elég a fele is, jusson másnak is).

Előzmény: hirzel (8371)
Brutalis Harmonia 2005. okt. 11. Creative Commons License 8372
Koszonom a finom figyelmeztetest.
Előzmény: hirzel (8370)
hirzel 2005. okt. 11. Creative Commons License 8371

Hi!

Láttam én is, a készlet gyönyörű, mire ide ér, 4-5e is lehet az ára :-(

A fegyvereket néztem meg közelről, a PPSH kicsit sovi, a többi tetszetős, de gyantából lehet szebbeket is csinálni :-) (ilyen bontásban kéne is!)

Előzmény: Har_melin (8366)
hirzel 2005. okt. 11. Creative Commons License 8370

Har Melin! Brutális Harmónia!

OFF TOPIC!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9019257  - a II. világháború topicja, ha lehet, ezt ott folytassátok, sőt arrafelé mélyebb vesézések is vannak témában...

Itt ha lehet, maradjunk a sztirol, réz, műgyanta és különböző ragasztók bűvöletében :-)

THX.

Előzmény: Har_melin (8369)
Har_melin 2005. okt. 11. Creative Commons License 8369

Hát a végén kezdve, az alkérdésre a válasz: tisztán katonai győzelemmel sehogy.

Talán több, önálló kisebb háború formájában, amikor az egyes szakaszok között van idő a veszteségek pótlására, a fejlesztések kiérlelésére, ja és persze a legfontosabbra - a békekötésekre. A békekötés pedig, ha csak nem teljes vereség után következik be, mindig engedményt jelent a győztes részéről is, amire Kisbajusznál nem sok hajlam volt. 

Tisztán hadászati elméleti oldalról nézve, Nyugat-Európa után egy kisebb pihenővel, kb. 41 tavaszán-nyarán Angliát kellett volna elfoglalnia és egyértelmű "maradj ki belőle" politikával távol tartani az Egyesült Államokat. Japán támogatása helyett elítélni Pearl Harbourt és közben konszolidálni az európai hódításokat, a katonai megszállást szisztematikusan támogatott Quisling-kormányokkal, közigazgatással "elfedni".

A SzU legyőzése, de akár csak megadásra kényszerítése is az übermensch ideológiával reménytelen volt. A balti államokat, Ukrajnát és a Kaukázust le lehetett volna szalámizni évek alatt, de csak úgy, ha a bevonuló csapatok felszabadítókként tudják elfogadtatni magukat. Erre voltak kísérletek (Vlaszov hadsereg), de ezek csak Göbbels töltelékei voltak, nem hivatalos politika. Egy ilyen szalámi taktika alkalmasint a sztálini tisztogatás újabb hullámát is kiváltotta volna, kompenzálva ezzel a felkészülésre kapott több időt. De ezek valoban csak amolyan Kávéházi Konrád szintű elmélkedések.

Előzmény: Brutalis Harmonia (8368)
Brutalis Harmonia 2005. okt. 11. Creative Commons License 8368
Egy kicsit-off téma.
Egy ideje töprengek a 2. VH résztvevőinek eltérő hozzáállásán. (Pontosan azóta, hogy kicsit belemásztam a harckocsi-dologba, de ez tulajdonképp a repülés területén is eszembe juthatott volna).
Szóval: a németek egyértelműen a technikai fölényt tartották mindenek felett, és egyre-másra fejlesztették a valóban korukban egyedülálló, ámde érzékeny, bonyolult, drága és kis példányszámban gyártható fegyvereket. 1200 Tigris 1-el nehéz háborút nyerni 30000 T-34-es ellenében.
Az oroszok megengedhették maguknak, hogy az egyszerűbb, éppen ezért egyszerűen gyártható és üzemeltethető, és nagyon nagy számban termelhető fegyverekben gondolkodtak. (Persze most jöhetünk azzal, hogy selejt, de sok van belőle, de a T-34 igencsak fejlettnek számított, és a T-72-es, noha kcisit elavult és kényelmetlen, egy szakértő legénységgel komoly veszélyt jelent még ma is bármelyik nyugati tankra...)
Az amerikaiak pedig valahol a kettő között voltak, bár inkább közelebb az orosz filozófiához. (Azzal a kivétellel, hogy nekik az emberi élet nem volt fogyóeszköz. Lássuk be viszont, hogy pl a Sherman elég középszerű volt. Az amerikaiak nem nagyon nyomultak az újítások terén.)

Namármost. Volt a németeknek más esélyük? Tehettek volna mást, mint a limitált erőforrásaikat tekintetbe véve a lehető legmodernebb, leghatékonyabb fegyvereket fejleszteni? Nem vitték túlzásba egy kicsit? (Szvsz ez is nagymértékben belejátszott a vereségbe -a hibás stratégiai és taktikai döntések mellett.)

Alkérdés: szerintetek hogy nyerhették volna meg a VH-t?
Brutalis Harmonia 2005. okt. 10. Creative Commons License 8367

Vegre egy sorstars :)

Akkor csorgassunk nyalat egyutt. :P

(fuj!)

Har_melin 2005. okt. 10. Creative Commons License 8366
Har_melin 2005. okt. 10. Creative Commons License 8365
Üdvözlök mindenkit újoncként a fórumban! Csak most találtam rá erre a helyre, nagyon hiányoltam, hogy a külföldi oldalakhoz képest nálunk alig található "első kézből" való információ egy-egy témáról, vagy gyors segítség egy problémára. Magamról csak annyit, hogy még az anno NDK-s utaszállítókkal kezdtem, aztán a Hobby Bolt virágzása idején jöttek az Airfixek és a vasfüggöny leomlásáig maradtak is a különféle repülők, főleg II.VH és csak 1:72. Utána Bécsben megláttam a Tamiya SAS dzsipjét a két turbános pasassal és évekre elvesztem a nehéz vasakban, bár ezekből jobban érdekeltek a kerekes/féllánctalpas darabok és főleg a figurák, mint a harckocsik. Aztán családi okok miatt az úgy kb. 6 éve az egész, akkor már több, mint 200 db-os gyűjtemény ki tudja, hová lett és én is beléptem a Szájjal Modellezők Klubjába. Most kezdtem újra neki, egyelőre a világégés után megmaradt összerakatlan és egy-két félkész gépet szeretném elkészíteni. Közben meg csorgatom a nyálam az újdonságokra, főleg a Dragon új cuccaira. A Flak-ot nagyon néztem én is, de amire most igazán vágyom, az az új 2. generációs figura csomagjuk, a Desperate Defense / Korsun Pocket. Ha valaki nem hallott volna még róla, itt van két link: http://afv.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=1085 http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/figures/dragon/dr6273.htm Az elsőnél külön figyelmébe ajánlom mindenkinek a maratott lapról készült fotót a cikk alján. Ha a "tiltott hatalmi jelképek" miatt direkt csinálták a Dragonnál, akkor ügyes, de ha véletlenül csúszott be a baki, akkor a maratás grafikusa már szerintem a kardjába dőlt, hogy egy ilyen csodás munkában hogyan maradhatott benne ilyen hiba.
DIGIC 2005. okt. 10. Creative Commons License 8364
Eladók az alábbi Újságok,
mindegyik kifogástalan állapotban:

MODELL ÉS MAKETT MAGAZIN
------------------------
1994 - -,2,3,4,5,6 - 2500 Ft
1995 - 1,2,3,4,5,6 - 3000 Ft
1996 - 1,2,3,4,5,6 - 3000 Ft
1997 - 1,2,3,4,5,6 - 3000 Ft
1998 - 1,2,3,4,5,6 - 3000 Ft
1999 - 1,2,3,4,5,6 - 3000 Ft
2000 - 1,2,3,4,5,6 - 3000 Ft
2001 - 1,2,3,4,5,6 - 3000 Ft

PRO MODELL
----------
2002 - 1,2,3,4,5,6 - 3600 Ft
2003 - 1,2,3,4,5,6 - 3600 Ft
2004 - 1,2,3,4,5,- - 3000 Ft (a 6-os nem jelent meg)

Az összes egyben 31.000 Ft

Évfolyamokat nem bontok külön !

Érdeklődni:
06 30/9 069-049
Veszprém és környékbeliek előnyben
MakettBörze 2005. okt. 9. Creative Commons License 8363
Karácsonyi nyereményjáték a MakettBörzén!!!

Két felajánlónak ( jatek-makett.hu ill. Balaton-Modell ) köszönhetően a mai napon elindíthattunk egy nyereményjátékot, melynek keretében mindenki, aki hirdet az oldalon, és a szabályokat betartja esélyes a 20 db vásárlási utalvány egyikére (36.000 Ft értékben).

A szabályokról, és bővebb infokért keressétek fel az oldalt! (http://bolthely.hu/makettborze)
ironclad 2005. okt. 9. Creative Commons License 8362
Kedvem?Hogyne lenne,de bratyóval 20 mázsa fát berakunk a garázsba,családi ebéd,fater szülinapja....
A makettszobában átalakítást végzek,már nem is itt maketteztem.Kissé átalakítom az asztalt a lapja alá kerülnek az elválasztók,polcok,nem hurcibálom a kompit.
A pisztolyhoz veszek egy jó hosszú csövet is.
Előzmény: HA-SLN (8361)
HA-SLN 2005. okt. 9. Creative Commons License 8361

Bakker nem volt meg a repcsiles. Tegnap a szomszédom nem ért rá, és te sem. egyedül nem volt kedvem. Áttettük mára, az idő most is szép lenne rá!

Bakker, de megint nem jön ki az odujából. Alszik még? Na de lassan 9 óra. Szarok rá!

Én elindulok!:-)

Nem kaptál kedvet??

Ha kijönnél, hívj fel!!

06-30-263-15-01

Laci

Előzmény: ironclad (8358)
Brutalis Harmonia 2005. okt. 9. Creative Commons License 8360
Lattad a Sky Captain-t? :)
Előzmény: Törölt nick (8359)
ironclad 2005. okt. 8. Creative Commons License 8358
Megvolt a repcsiles?Az idő szép volt hozzá.
Előzmény: HA-SLN (8346)
skaloz 2005. okt. 8. Creative Commons License 8357
Pedig az ám az igazi nagy dolog! Mert a hajó repülőgépet és harckocsit is tud szállítani! Fordítva kicsit macerásabb lenne ... (ha szállítani nem is, elsüllyeszteni mindkettő tudná a "vasat")
Előzmény: Tibcsi(R) (8356)
Tibcsi(R) 2005. okt. 8. Creative Commons License 8356
Milyen igaz! :-))

"Ezek ám a nagy dolgok, nem a hajózás! Pedig ott a vas úszik a vízen!" :-)))
Előzmény: skaloz (8355)
skaloz 2005. okt. 8. Creative Commons License 8355

A repülő helyváltoztatásához nem kell harckocsi. A harckocsi viszont csak repülőgép fedélzetén tudja átszelni az óceánt ...

Na, ezért szeretem a repülőgépeket (azért egy-két harckocsim is van: T-34, KV, IS)

Előzmény: Capt. Richard Winters (8352)
Brutalis Harmonia 2005. okt. 8. Creative Commons License 8354
Szornyu baleset -fogadd egyutterzesunk...

(Szerintem a vh-s harckocsik eleg rondak -kulonosen a nemetek. A T-34, a nehez orosz harckocsik es a hideghaborus orosz tankok viszont tetszenek :) Ami jo poen: megprobalni hasznaltra festeni oket... Kinek a pap, kinek a papne -ha nem repul, csak vargabetu.)
Előzmény: Capt. Richard Winters (8353)
Capt. Richard Winters 2005. okt. 8. Creative Commons License 8353

Apropó. Vigyázzatok, hogy hol tároljátok/tartjátok a makettjeiteket! Nekem például nemrég leszakadt az a @&#>Łłííß$¤Łł makettes polcom és szét****** több  harckocsimakettemet, ebből egy Párduc járta meg a legjobban mert a futógörgőit is letörte lánctalppal mindennel együtt, a Tigrist is lealázta, a Pz III-asnak a csodával határos módon semmi baja nem lett. Az 1:72-es makkettjeimnek viszont több mint a fele szarrá ment. Na mindegy azért megpróbálom megjavítani őket.

Ezt csak azért írtam hogy tanuljatok más hülye emberek (ez esetben én) kárán!

Capt. Richard Winters 2005. okt. 8. Creative Commons License 8352

Végre megjött a jobbik eszed!!!! :)))

Na jó az előző csak vicc volt. Üdvözlünk a szárazföldön katona! A harckocsiknál (II. világháborús) nincs szebb jármű!

Előzmény: Brutalis Harmonia (8351)
Brutalis Harmonia 2005. okt. 8. Creative Commons License 8351
Gondolkoztam :)
Tenyleg semmi nincs abban, hogy egy rakas ember ujrajatsza a hatvan evvel ezelotti osszecsapasokat. (Most legalabb senki nem hal bele.) Es allatira megneznem mukodes kozben az agyut...
Iszonyu. Repules miatt kezdtem makettezni, es lassan atterek a pancelosokra es egyeb foldhozragadt temara. Nemsokara en is szemenkenti lanctalpakra fogom elverni az uzsonnapenzem... Mi johet meg? Figurak?
:P
Brutalis Harmonia 2005. okt. 8. Creative Commons License 8350
Tudom, valszeg tényleg nincs semmi ilyesmi a háttérben, de akkor is -ez azért érzékeny téma. Asszem.

A régi Tamiya ennek a makettnek nyomába sem érhet. (Egy ideig nézegettem az ebay-en, hogy veszek egyet -aztén hirtelen leesett az áruk pár hónapja. Ha véletlenül nem kerül a kezembe egy Fine Scale Modeller, boldogan megveszem.) 33 éve adták ki, és akkor az év makettje volt, de most a Dragon nagyon rányomult a minőségre. Flakból még az 1/16-os Verlinden van még, ami szót érdemel, de az is tele van problémákkal. Ennek egy baja van - elképesztő mennyiségű részlet.
(Ma láttam az 1/144-es Leopoldot -ahhoz is aluminium csövet és rengeteg fotómaratást adnak. Az 1/35-ös Trumpeter mindig is vonzott, de nincs sehol szabad másfél méterem, ahová tehetném, még ha lenne rá pénzem, akkor sem, szóval előbb vagy utóbb, de ezt is meg fogom venni.)
Előzmény: szani (8349)
szani 2005. okt. 7. Creative Commons License 8349

nem hinném, hogy lenne bármiféle ideológiai töltete is a dolognak részükről

a weboldalukon legalábbis nem volt semmiféle jele ennek, meg gondolom akkor nem a haditengerészet egyik partvédő alakulatát játszanák el

egyébként ha jól értem amerikaiak, az ágyú az biztos, hogy egy texasi fickóé , akinek vannak Shermanjai is.

tőlünk nyugatabbra rengeteg ilyen hadtörténeti klubszerű van akik mindenféle korok egyenruháiba bújnak és eljátszák a csatákat hétvégén

nekem a flakból, még a régi Tamiya féle van meg , kicsit megviselten egy dobozban

Előzmény: Brutalis Harmonia (8348)
Brutalis Harmonia 2005. okt. 7. Creative Commons License 8348
Kicsit vegyes erzessel nezi az ember a lelkes nemet hagyomanyorzoket... (Egyaltalan, nemetek?) Meg piros zaszlojuk is van... Bar szegenyeket megnezve a Wermachtnal valszeg csak '45 aprilisaban palyazhattak volna esellyel. :P
Amugy allati a link, koszonom! Orakat kerestem a neten, de erre az oldalra nem akadtam ra. A muzeumi fotok sajnos nem tulzottan reprezentativak, hogy hogyan is nezett ki egy mukodokepes verzio. Honnan a fenebol szerezhettek vajon? :)

Azert erdekel, hasznaltak-e az agyut kocsin, mert igy szeretnem megepiteni, viszont a kezelok szekeit, a loveg gyutcsanak idozitojet, stb nyitva szeretnem megepiteni. Valahol a neten egy fel mondat utalt arra, hogy hasznalhato volt igy is, ami a pontossag rovasara ment erosen, de tobbet nem sikerult kideritenem. A visszarugas biztosan nem volt akkora, hogy tonkretegye a berendezest - a cso eleg nagy reszet elnyelte hatrasiklas kozben.
Elethu rezszinre van valakinek vmilyen otlete?
Előzmény: szani (8340)
ironclad 2005. okt. 7. Creative Commons License 8347
Már be van táblázva a víkend...Holnap du. Pesten leszek,de délelőtt még nem tudok felmenni,mert angolon vagyok,nehogymá meg tudjam csinálni a dűzni vételt-cserét.Fenébe is!
Előzmény: HA-SLN (8346)
HA-SLN 2005. okt. 7. Creative Commons License 8346

Jaj te szegény!:-(

És ez még nem minden! Közeledik a reptéren lévő pályazár vége. lehet a pályazár alatt utoljára vasárnap megyek ki a pálya szélére. Persze ha jó lesz az idő is!!

Kijössz???

Laci

Előzmény: ironclad (8345)
ironclad 2005. okt. 7. Creative Commons License 8345
Katasztrófa történt....
A pisztolyt,tartályában a bekevert festékkel ráraktam a kompin lévő tartójára.Valahogy nem jól állt a levegőcsöve,és kiugrott a helyéből,a pisztoly leesett.A tű tompa végén landolt/kőpadló/,és a nemrég javított dűzni szétnyílt,mint a tubarózsa.Próbáltam Tibcsi forrasztásos módszerét,így nagy felületet tudok fújni,de haldoklik a cucc.
A Bajcsy Zs. krt mögött van a Bajcsy köz,ott vettem hozzá annó párszor ilyen baleset után dűznit,egy dekorbolt.Nem tudom a nevét,de holnap telefonálok a Mega Modellbe,ott tudni fogják,leküldetem postán.Csak az a baj,hogy próbálni kell,de asszem holding 150-be,ha jól tudom a stukkerem nevét,egyfajta van.
Nagyon remélem,hogy van is nekik.
Engem kísért ez a dűzni-dolog.
Előzmény: HA-SLN (8344)
HA-SLN 2005. okt. 7. Creative Commons License 8344

Wow!

Ezer köszi!!! Megmentetted a projectemet!:-)

Örök hálám üldözzön holtadig!!!

Laci

Előzmény: ironclad (8335)
HA-SLN 2005. okt. 7. Creative Commons License 8343

Jah elmegyek veszek egy halat, lenyúzom, oszt felragasztom a makett oldalára!:-)

Előzmény: Bombraider (8342)
Bombraider 2005. okt. 7. Creative Commons License 8342

Az előbb véletlenül lemaradt...

Polgári repülősöknek;)

Előzmény: Bombraider (8341)
Bombraider 2005. okt. 7. Creative Commons License 8341

Sziasztok!

Tegnap leltem makettinfo-n.

szani 2005. okt. 7. Creative Commons License 8340

hehe, most nézem mit linkeltem be

ez egy hagyományörző egyesület, van nekik egy működőképes flakjuk amivel, találkozókra , hadijátékokra járnak. azt hiszem a lenti kép is egy ilyen hadijátékon készült

http://hometown.aol.com/greatpolarbear/mainpage.html 

Előzmény: szani (8339)
szani 2005. okt. 7. Creative Commons License 8339

most gyorsan csak képet találtam

itt az alsó képen szemmel láthatólag harc közben kerekeken áll

http://hometown.aol.com/greatpolarbear/myhomepage/

Előzmény: szani (8338)
szani 2005. okt. 7. Creative Commons License 8338

én úgy emlékszem láttam olyan filmfelvételt ahol a kerekeken állva tüzelt

ez nyilván nem a normális üzemmmódja, de lehet, hogy nem volt idő lemálházni

Előzmény: Cyberworld (8337)
Cyberworld 2005. okt. 7. Creative Commons License 8337

Biztos, hogy nem használták máshogy, mint letett talpakkal.

A tüzeléskor keletkező nyomaték lenyomta volna a kereket a felniről.

Előzmény: Brutalis Harmonia (8336)
Brutalis Harmonia 2005. okt. 7. Creative Commons License 8336
Dragon 88mm Flak

http://community.webshots.com/album/470032973GOjFru

Gondoltam, valakit biztos erdekel. A csore kulonosen buszke vagyok: az aluminium csovek nem voltak huzagolva, igy felbevagtam a muanyagot, es osszeragasztottam a kettot. Nem mintha olyan oriasi tett lett volna, te most nagyon imponalok magamnak. ;)

(600+ darab - meg az otodet nem sikerult osszeragasztanom, a festesrol nem is beszelve. Ilyenkor gondolkozik el az ember azon, valoban jo-e az ilyen mennyisegu reszlet. :) Az agyu fel-le mozgathato, az ellensulyok valoban mozognak... Kicsit most felretettem, mert besokalltam.)

Tenyleg, hasznaltak ezeket az agyukat ugy, hogy rajta voltak a vontatokocsikon?
ironclad 2005. okt. 6. Creative Commons License 8335
Holnap ott vannak a matricák.A másik fajtát is elküldtem,de két kis "NJV"-s van,és egy nagy,a másik nincs meg,de remélem ezzel is tudtam segíteni.
Előzmény: HA-SLN (8332)
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8334
SUK-AIR
Előzmény: ironclad (8333)
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8333
Sukárra?De,volt ilyen 2 db,ez még a korábbi festés.Lecsekkoltam az oldalszámot a Guglin.Ezt a makettet nagyon régen vettem,szeretem a légcsavaros gépeket.
Előzmény: HA-SLN (8332)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8332

Bár bevallom nekem a gép formája, és így az egész egész mást sugall. Lehet ilyen nem létezik a valóságban, de én afféle szafarisra csinálnám meg ezt a gépet.

Zebracsíkok... Afféle Győzikésre!:-)))

Laci

Előzmény: ironclad (8330)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8331

Na legyen a Maldívos, az amúgy is közel áll a szívemhez!:-)

Hajrá! Vagyis festéket rá!:-)))

Előzmény: ironclad (8330)
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8330
1/72-es,a Maldívos menne pár maszkolással,meg ha zölddel nyomtatnék matricalapra,szóval kivitelezhető.Amúgy az Airlinersen végignéztem a variációkat.
Előzmény: HA-SLN (8326)
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8329
Tetszik a Dornier?
Lennék ott pilóta,mint a Harrison ford a Hat nap/hét éccakában,de azért Polinéziában is vállalnék ilyesmi munkát.
Előzmény: HA-SLN (8328)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8328
Hagyámán minket! Akor nézzük, ha akarjuk!:-)
Előzmény: Revell polgári repcsik (8325)
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8327
Köszi,ismerem,nekem az airliners.net jobban tetszik,szerintem több is a képanyaga,meg szimpibb a tematikája.
Sikerült már megszerezni valamelyik repcsit a keresettek közül?
Előzmény: Revell polgári repcsik (8325)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8326

Mi a méretarány???

Mert nagyon bonyolult festést nem lehet csinálni 1:144 ben. 1:48 ban már.....

Na nézek képeket!!

Laci

Várom a matricot! Előre is kössz!

Előzmény: ironclad (8323)
Revell polgári repcsik 2005. okt. 5. Creative Commons License 8325

WWW.PLANEPICTURES.NET

Nézd meg most!!!!!!!!!!!!!!

ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8324
Bordós-vörös színnel fújtam sokat,szépen leteregettem a helyszínt újságpapírral.
Olyan,mintha disznóvágás lett volna.
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8323
Oké,holnap elsőbbségivel feladom,de az ablakkeret sajna nincs meg,ez a matrica is véletlen került elő.Ez volt az egyetlen,amit kezdtem eltűntnek nyilvánítani,és végül előkerült egy régi dobozból.
Aztán részemről remélem nem várat már sokáig magára a ferihegyi akció:-))
Ma rengeteget festettem,de legalább jó lett,le is lakkoztam/kamion alváz kompletten/,sikerült matt+fényes lakkból szép,enyhe selyemfényt keverni.Nagyon nem szeretek festéket keverni,meg magát a festést se nagyon,inkább az összeállítást.
Tulképpen a kamionokat azért szeretem,mert nem kell csiszolgatni,tömíteni.
Van valami jó festési ötleted Dornier 228-ra?
Egyenlőre ez a terv,persze nem a szédületes színkombináció miatt:-)))
Előzmény: HA-SLN (8322)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8322

Jah! 2351 Alsónémedi Széchenyi u. 37/B Jah és pap László!!

Csak azért írom így nyílvánosan, hogy legyen lehetősége másoknak is küldeni nekem mindenfélét!:-))

Mi kellene cserébe??

Ha nem pofátlanság: Szóval van azon a matricán még egy elülső ablakkeret is (fehér) valszeg azt sem tudod semmire használni, nekem meg van + Eurowings gépem, ami szintén Avro, és fehér. De ahhoz gyárilag nem adtak.

Cserébe fel tudok ajánlani elég sok alkatrészt!! Mit szeretnél??

Matricákat??

Na leírom mim van:

A320 Condor

Boeing 727 PanAm

Boeing 727 Lufthansa

A330 LTU

Fokker 100 Swissair

Airbus Beluga

B 737-200 Air France

B 737-200 British

Bae 146 Crossair

Persze ezek mind 1:144!

Vagy egy Kék Kobra nagykervásárlás??

Laci

Előzmény: ironclad (8321)
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8321
A postacímedet,ahová küldjem az oldalszámokat:-))))
Előzmény: HA-SLN (8320)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8320
Bakker mit küldjek emailban??? Nem értelek!!!
Előzmény: ironclad (8319)
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8319
Küldd el mélben,hova küldjem,eh,ha megírtad volna eddig,holnap már ott lenne.
Előzmény: HA-SLN (8318)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8318

Most végülis átadod a matricádat? Vagy sem??

Eredetiben kellene jah. ha nem az, tök mindegy én úgyis megfogom venni egyszer azt a TNT festésűt is, és akkor ott lesz bent a dobozban. Csak nem vót a boltban legutóbb sajna.

Laci

Előzmény: ironclad (8315)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8317
Hát én mondom megsárgult a sima fehér is. De meddig sárgul még? lehet jövőre citromsárgává alakul???
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8316
Amúgy én revellel alapoztam,megszárad pár óra alatt,de én vártam egy napot.
Fekete műanyagot fújtam,alapozás után meg matt36 bordó jött.Páratlanul szép,tökéletesen egyenletes felület lett.Persze 3 vékony soron fújtam.Remélem nem fogok semmit elcseszni a szép indítás után.
ironclad 2005. okt. 5. Creative Commons License 8315
Tudtommal a lakk szokott sárgulni.Kell az oldalszám?
Előzmény: HA-SLN (8313)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8314

Wow! Ez nagyon szép!

Ennyire asszem nem fogok belemerülni, bár lehet érdemes lenne.

Meglátjuk!!

Laci

Előzmény: szani (8309)
HA-SLN 2005. okt. 5. Creative Commons License 8313

Piciny hajtóműveket ecsettel megfesteni fényes fehérre nagyon komoly dolog??

Én nekikezdtem, nemtodom mi lesz belőle. első rétegként nem ronda.

Viszont állati nagy baj van!:-(

Úgy tűnik a hajtómű fehérebb mint a törzs. Azaz az utóbbi m egsárgult!!! Megsárgult? Megsárgulhatott??

Laci

szani 2005. okt. 5. Creative Commons License 8312

de igen,már meg is találtam a képgyüjteményemben

hát, ezzel el leszel egy darabig mire megcsinálod :)

Előzmény: szani (8311)
szani 2005. okt. 5. Creative Commons License 8311
ez nem az a gép ami belefutott a betonon levő gödörbe?
Előzmény: Cyberworld (8310)
Cyberworld 2005. okt. 5. Creative Commons License 8310

Én, beeteeg!

Kikérem magamnak:-)

MC-130H Comba Talon II, Operation Iraqi Freedom, 2003 dec 29.

Előzmény: Bombraider (8295)
szani 2005. okt. 5. Creative Commons License 8309
Előzmény: HA-SLN (8306)
ironclad 2005. okt. 4. Creative Commons License 8308
most nézem,van 2 db "kis" VH-NJV,és egy nagy,a másikat megszerzem,írd meg mélbe,hova kűggyem holnap.Holnaputánra ott lesz.
Előzmény: ironclad (8307)
ironclad 2005. okt. 4. Creative Commons License 8307
Ne már,inkább fesd,a guminyom,olaj,oké.A VH-NJV-t mérd le mekkora legyen,és holnap de.utánanézek,szerintem van olyan betűsorom.
Előzmény: HA-SLN (8306)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8306

VH-NJV kellene!

Azt mondja apósjelölte, hogy az 50*80 centis bútorlapra tegyek egy papírt, majd csempefugázóba keverjek sötét cementet, oszt betonozzam le. Szerinte így fekete gumival lehet csíkozni, és igazi olaj is lehet az olajfolt, annál nem lesz élethűbb semmi.

Na de betonozzam le igazából? Eég vad ötlet!:-)

Laci

Előzmény: ironclad (8305)
ironclad 2005. okt. 4. Creative Commons License 8305
letrasetről,vagy alphasetről hallottál?Minden féle és fajta betűk,felületre satírozhatóak.
A OO-TNT kellene,ami 17x3,5mm?
Előzmény: HA-SLN (8303)
ironclad 2005. okt. 4. Creative Commons License 8304
Mekkora betonfelület kellene?Szerintem műszaki rajzlapokból meg lehetne oldani,szürkére fújni,helyenként ráködölni világosabb-sötétebb árnyalattal.
Előzmény: HA-SLN (8302)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8303

Most alapoztál? Mikor? Én 2 napot vártam, mégsem volt tökéletesen száraz a festék....:-(

Na és még a késésemhez tartozik, hogy nem tudtam venni TNT gépet, és ezért nincs meg a lajstrom még mindíg.:-(

Ha valakinél van otthon egy ilyen kérem jelezzen mán nekem!

Laci

Előzmény: ironclad (8299)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8302

ÁÁÁ! Még nem is nagyon kerestem. N incs meg az üveg búra sem még.... :-(

És még a betont is meg kellene csináni valahogyan. De hogyan??:-(

Másik, hogy a Bae 146-os negyedikei átadása is késik. Tudod az alvállalkozó elkúrálta a dolgokat megint. A víz mosás után lévő hajtóművek belsejét hamar kezdték el, ezért a műveletet újra meg kell ismételni.:-(

Laci

Előzmény: ironclad (8301)
ironclad 2005. okt. 4. Creative Commons License 8301
Persze,a friss festék mágnesként vonzza a szállongó porszemcséket.
Egyszer én is festettem fürdőszobában,tényleg jó lett.
Trópusi helyeken ezért jó makettezni,ott nagy a páratartalom.
Találtál cuccokat a diorámához?
Előzmény: HA-SLN (8300)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8300

Jah elég, de függ a szoba porszennyezettségétől is természetesen.

Én ennek érdekében már fújtam a fürdőszobában. Felmosol, letörölsz mindent, jad egy kiadós zuhanyzással szaunát varázsolsz bent.

Utána beviszed a 200 forintos takarófóliát, hogy ugya ne legyen a csempe festékes még véletlen sem. Oszt jöhet a festés!:-)))

Egyébként megfigyeléseim szerint nem festés közben megy rá a szennyeződés, hanem a száradás alatt. Ezért jó gyorsan száradó festék a jó, és erre a száradási időre ha tusz neki egy akváriumot bisztosítani, az tökéletes.

Laci

Előzmény: ironclad (8299)
ironclad 2005. okt. 4. Creative Commons License 8299
Hogyan oldjátok meg festésnél a pormentesítést?
Régebben kaptam kölcsön egy nagyon fain párásítót,olyan alakja volt,mint egy tojásnak,kb 30 cm magas vol,elektromos..Elég volt 10 perccel a festés előtt bekapcsolni a helyiségben,és a festett felület tükörsima,tökéletes lett.
Most alapoztam,holnap festek,csak kézi vízporlasztóm van,remélem elég lesz.
szani 2005. okt. 4. Creative Commons License 8298

ne is mond

pár napja Németországban találtam egy boltban AC-130U Spectre-t 1:48 ban 30EUR -ra leárazva, háromszor mentem vissza de aztán végül otthagytam, amit azóta is bánok  

Előzmény: Bombraider (8295)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8297

Jah az nem lenne hülyeség. Én itthon vagyok az!:-)

Maldívon csak 2 hét vót.....:-(

Előzmény: ironclad (8296)
ironclad 2005. okt. 4. Creative Commons License 8296
Bakker,Én is a Maldívon szeretnék főállású makettező lenni!
Előzmény: HA-SLN (8288)
Bombraider 2005. okt. 4. Creative Commons License 8295

Szia!

Hát mindig is tudtam h kicsit beteg vagy:)) (MC-130)

bomb

Előzmény: Cyberworld (8281)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8294

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! A többit emailban, mert kidobálnak bennünket innen!

Tényleg! Ha kérhetném a Moderátort dobja ki ezt a pár hozzászólásunkat itt, ezek ugye nem tartoznak szorosan a kötött témához.

Laci

Előzmény: Revell polgári repcsik (8293)
Revell polgári repcsik 2005. okt. 4. Creative Commons License 8293
milyen online
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8292

Miféle felvevő levél?? legyé online, oszt kész! Én már felvettelek a listámra!!!

Laci

Előzmény: Revell polgári repcsik (8291)
Revell polgári repcsik 2005. okt. 4. Creative Commons License 8291
küldtem neked felvevő levelet msn ben
Revell polgári repcsik 2005. okt. 4. Creative Commons License 8290
HOL?
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8289
És mit kellene itt látni?
Előzmény: Revell polgári repcsik (8287)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8288

Maldív Szigetekre De az csak majdnem volt ez a gép. OS A340-200 vóóót!

Nem vagy online MSN-n!!

Te vagy az aki a retér mellett szokott lődözni a repülőkre??:-)

Laci

Előzmény: Revell polgári repcsik (8287)
Revell polgári repcsik 2005. okt. 4. Creative Commons License 8287
HA-SLN és hová utaztál ??
Revell polgári repcsik 2005. okt. 4. Creative Commons License 8286
WWW.PLANEPICTURES.NET nézd meg most
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8285

Na találtam gépeket neked! A leg drágább az A 340! 16 EUR+ postaköltség németől!!! A többi még olcsóbb is!!! Nem annyira drága szerintem.

Laci

Előzmény: Revell polgári repcsik (8276)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8284

Tudod!! Jó pézé mindent!!

Email ment neked!!!

Laci

Előzmény: Revell polgári repcsik (8274)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8283

ÚÚÚÚhhh! Jó a niceked!:-) Mi jó barátok leszünk!:-)

Kb 5 éve kezdtem el a makettezést, egy A340-300-al. Ezt azért vettem, mert előtte egy nagyon hasonló géppel repültem nyaralni.

Azóta több gépet is elrontottam, minek hatására több évet is kihagytam.

Tavaj karácsonyra bedühödtem, és elmentem megvenni a KékKobrától jópár gépet. Asszem 12 volt a kezdés, + mindent ami kell a mekattezéshez. Ekkor a vásárlási volumennel+vállalkozói igazolvánnyal kaptam egy kártyát, amivel a kiírt árakon vásárolhatok mindent! Akár egy festéket is!!!

Ekkor határoztam el hogy erre a hobbira szükségem van, és belevágtam egy óriási projectbe: Összerakom az összes valaha kiadott revell polgári 1:144 méretarányban készült makettjét.

Az első üdvöske a már sokat emlegetett Austrian Air Express, ami talán ma lesz készen.

Vagyis kezdő vagyok! De ez a hozzászólásaimból is látszik!:-)))

Laci

Előzmény: Revell polgári repcsik (8277)
HA-SLN 2005. okt. 4. Creative Commons License 8282

Sok izgalmas/jó kép készült ezen a reptéren, de ez sajna nem valódi!!!

De valóban jól néz ki így is!

Laci

Előzmény: ironclad (8278)
Cyberworld 2005. okt. 4. Creative Commons License 8281

Viszont ha már megcsinálom a pozitív formát, akkor már csak a "száját" kell belemarnom és kész a beömlő tömör anyagból.

Bár most elnapoltam a Li-2 projektet egy pár hónapra egy sokkal nagyobb dolog kedvéért. (csak súgva: összetört MC-130 Combat Talon II és egy 90X45 cm alapterületű 2vhs dioráma,  mindkettő 1:48)

Előzmény: Törölt nick (8280)
Brutalis Harmonia 2005. okt. 4. Creative Commons License 8279
Dehogynem. Épp most sokalltam be a Dragon 88mm Flakjától... :)
(Asszem, egy időre most nem tudok makettre nézni...)
Előzmény: ironclad (8278)
ironclad 2005. okt. 3. Creative Commons License 8278
Senki sem makettezik???
Én alapoztam,csiszoltam/fúj,de nem szeretem ezt a fázist,de muszáj/.
Laci!
Itt egy dioráma ötlet:-)))
Revell polgári repcsik 2005. okt. 3. Creative Commons License 8277

HA-SLN figyu te miota makettezel ?

mert figyeltem hogy nagyon dolgozol a gépekkel

tudnál küldeni képet hogy milyenek mert kiváncsi vok rá.

Ja és még valami hogy lehet szerezni olyan kekkobra káártyát és az hogy mükszik

pl:veszel 50000 FT ért modelleket és akkor mondjuk kapsz kedvezményt vagy egy modellt?

Revell polgári repcsik 2005. okt. 3. Creative Commons License 8276

1.kép) Kellene egy revell airbus a 340 es        2.kép) egy airbus beluga       3.kép) és egy British Aerospace BAe 146      

Előre is kössz a címem tibi-m@freemail.hu

Fontosak lennének mert már nem lehet kapni őket!

Rospe 2005. okt. 3. Creative Commons License 8275

Hello,

Bocsi egy kis hírverés a piacnak:

Eladó 2db 1:18 méretarányú Rallye modellautó.

1, Volvo PV 544 Rallye gyártó Revell

eredeti dobozával együtt, eladó gyűjtőtől.

Volvo

Ára: 7.500 Ft

2, Datsun 240 Z Rallye gyártó Kyosho

eredeti dobozával együtt melyből még nem volt

kiszedve. Rendkívül részletgazdag, szépen kidolgozott

igényes modell - gyűjteménybe ajánlom!

Datsun

Ára: 17.500 Ft

Péter

oroszpeter@freemail.hu

Revell polgári repcsik 2005. okt. 3. Creative Commons License 8274

Sziasztok valaki tud revell:

Airbus a340 est lufthansa  http://www.planepictures.net/netshow.php?id=395213

BAE 146 lufthansa  http://www.planepictures.net/netshow.php?id=393230

Airbus beluga  http://www.planepictures.net/netshow.php?id=395444

megvenném jó áron

tibi-m@freemail.hu

előre is kössz

Simigeri 2005. okt. 3. Creative Commons License 8273

Harapófogó!!! :-)

Karosszéria fényezős polir, vagy spéci műanyag polir?

Sztem az lenne a legegyszerűbb, ha leirnád a technológiai sorrendet, milyen maszattal kezdve, folytatva, befejezve jutok jó eredményre. Jöhet használati utasitás is, ill beszerzési helyek!

Köszönöm

Előzmény: phantomII (8272)
phantomII 2005. okt. 3. Creative Commons License 8272
Maszatot leginkább.
Előzmény: Simigeri (8271)
Simigeri 2005. okt. 3. Creative Commons License 8271

OK.

Polir alatt mit értesz konkrétan? Maszatot, vagy papirt pl?

Előzmény: phantomII (8270)
phantomII 2005. okt. 2. Creative Commons License 8270
Amodent és vatta párositáson kivül mivel tudnám még a régi átlátszóságát visszavarázsolni?

Először azér kicsit erősebb polírozószerrel, majd fokozatosan finomabbra.

amivel nem polirozok mondjuk dioptriát az "üvegbe".

Nem tudsz...

Esetleg még a lakkozás jöhetne szóba, de az nem túl időjárásálló, marad a polír.
Előzmény: Simigeri (8268)
Macroglossa 2005. okt. 2. Creative Commons License 8269

Köszi a válaszokat, érdekes...

Mindig megnyugtat, hogy itt lehet kérdezni, és kapok válaszokat:)

Üdv

MG

Előzmény: phantomII (8267)
Simigeri 2005. okt. 2. Creative Commons License 8268

Hi!

Kicsit OFF a kérdés, de a neten sehol nem találtam választ, gondoltam ti tudtok segiteni.

Adott egy autó reflektora, műanyag búrával. Nagy mennyiségű, kavics okozta felverődés, szinte homokfúvott. Amodent és vatta párositáson kivül mivel tudnám még a régi átlátszóságát visszavarázsolni? Lehetőleg valami olyan eljárást keresnék, amivel nem polirozok mondjuk dioptriát az "üvegbe".

THX

phantomII 2005. okt. 2. Creative Commons License 8267
A repülőmakettezés indult 1/72-ből, az az angolszász mértékegységváltás miatt van így, 1 láb = 12 hüvelyk 1 hüvelyk = 6 vonás, ez volt a vonalzójukon a beosztás, és ugye 6*12=72. Egyszerű volt a méretarányszámítás. Ha kontinentális mértékegységeik lettek volna, akkor 1:100, 1:50, stb. lettek volna ezek a méretek.

Az 1:87 már érdekesebb, ott valóban vannak érdekes váltások, az 1:87 az a H0, azaz Half Null, az 1:45-ös (0-áa, nullás) méretaránynak a "fele".:-) na most azért így a fele, mert a század elején még drága volt a bádog, és pont olyan szélességű méretben gyártották a bádogcsíkot, hogy az egyik (asszem angol) gyártó a vasúti kocsit pont így tudta beméretezni, hogy 1:87 volt a méretaránya, viszont a bádog teljes szélességét kihasználta.
Előzmény: Macroglossa (8261)
ironclad 2005. okt. 2. Creative Commons License 8265
Ez az!És még nem is kell rendelni,3D-ben lehet mazsolázgatni!:-))
Előzmény: phantomII (8263)
ironclad 2005. okt. 2. Creative Commons License 8264
elírtam,accessory,vagy accessories.
Előzmény: ironclad (8262)
phantomII 2005. okt. 2. Creative Commons License 8263
Az N-es vasúti méretarány lesz a te barátod. Az 1:160-as, 10% eltérése van az 1:144-hez.
modell.hu
modellkitonline.com
Bemész hozzájuk és ami szem-szájnak ingere.
Előzmény: HA-SLN (8258)
ironclad 2005. okt. 2. Creative Commons License 8262
Nézz körül a Guglin,accersories,supplies,airliner model,stb káromkodásokat kombinálva.
Én multkor találtam így buszokat,embereket,vontatókat,stb/nem tudom már hol.../.
Előzmény: HA-SLN (8260)
Macroglossa 2005. okt. 2. Creative Commons License 8261

Lehet, h hülye kérdés, de az 1:87 és a többi "egzotikus", primszámmal alkotott méretarány honnét származik?

Ugye a 48, 72 , 120, 144 ugye a 2 és a 3 különböző szorzatai, a 32, 35, 160 is érthető valahogy, de hogyan ütött valaki a hasára, hogy pont 1:87 legyen egy mértearány?

Üdv

MG

Előzmény: Törölt nick (8259)
HA-SLN 2005. okt. 2. Creative Commons License 8260

Köszi az infót! Hát kétcségtelen, hogy az 1:160 van a legközelebb. Azaz ha emberfigurákat szereznék be, nem lenne olyan nagy a méretarny probléma.

Tehát egy 180 centis pilóta 1:160 ban akkora, mint egy 170 centis 1:144 ben!

Laci

Előzmény: Törölt nick (8259)
HA-SLN 2005. okt. 2. Creative Commons License 8258

Na elég jól haladok a repcsigyártásban!:-)

Asszem, be kell üzemelnem az első vitrinemet, hiszen talán Október 4. kigördül a Pap Repülőgép Gyár első gyönyörű legyártott példánya.

Az avatási ünnepséghez szükségem lenne 1:144 méretarányú tereptárgyakra, vagy emberekre/autókra. Honnan lehet ilyet beszerezni? betonimitációra mi a legjobb megoldás??

Valami élethűnek látszó beton nézne ki jól a gépek alatt.

A 80*50*20 centiméteres virinben először az Australian Air Express foglalja el majd méltó helyét, majd helyet kap egy A321, és egy A 340. Bár utóbbi lehet nem fér melléjük, de ez még a jövő zenéje. De a méretarányok érzékeltetéséhez szükségem valami emberkére. A vasút modelleknél milyen méretarányú tartozékokat használnak??

Laci

HA-SLN 2005. okt. 2. Creative Commons License 8257
Wow!! Kössz!!!
Előzmény: Törölt nick (8256)
HA-SLN 2005. okt. 2. Creative Commons License 8255

Sziasztok!

Egy barátomnál voltam ma, és mit találtam a szekrény tetején???:-)

Íne:http://img.tar.hu/lacisajt/img/16551756.jpg

Bár a mekett 21 éves, még is úgy gondolom, hogy egy létező repülőgéptípust ábrázol. Na de mi lehet ez a típus???:-)

Laci

ironclad 2005. okt. 1. Creative Commons License 8254
A matricalapot lefújod fehérre,rányomtattatod,lakkozod,körülvágod.Táráámmm!
Vagy kézzel festés.
Újrakarcoláshoz "vonalzónak"-régebben kérdezted-acél mérőszalag darab,felveszi a görbületet.
Előzmény: HA-SLN (8252)
HA-SLN 2005. okt. 1. Creative Commons License 8252

Lehet nem rtam egyértelműen!!

Az Austrian Air Express masinához, adtak egy matricából készült ablakkeretet, aminn van egy ablaktörlő, és egyéb részletek.

namás most ez azért is, jó, maert a maszkolt ablak körül vannak hibák, illetve annak rajzolatát szinte lehetetlen tökéletesen maszkolni. Ezért egy kicsit takar ez a matricácska, és jobbá teszi az elülső ablakot. Ennek szoktott lenni fekete belsejű változata is, az afféle tömör ablakokhoz.

Na ezek hiányoznak több gépnél is, azaz ilyen matrica nincs bennük. ezt kellene csinálni, de úgy hogy fehér legyen. Na ez nem könnyű!!! Fénymásolni sem lehet fehéret!!! Matricaalap, meg átlátszó nem???

Laci

Előzmény: ironclad (8251)
ironclad 2005. okt. 1. Creative Commons License 8251
Ezt egyébként nem értem,hogy milyen meggondolásból nem adnak ablaksort?
ironclad 2005. okt. 1. Creative Commons License 8250
Plexiből nem adtak hozzá?
Előzmény: HA-SLN (8248)
ironclad 2005. okt. 1. Creative Commons License 8249
Én csíkokkal maszkoltam,szürkével festettem,és kész volt a Kabinüveg,olyan,mint amikor matricából adják,ahol kellett 5nullás ecsettel javítottam.
Printer fehéret nem nyomtat.Üres matricalapra lehet nyomtatni,ezt már le is írtam.
Vigyél matricalapot ,vagy egy darab szükséges méretűt,és másoltasd rá egy fénymásolóban,meg tudják oldani.
Előzmény: HA-SLN (8248)
HA-SLN 2005. okt. 1. Creative Commons License 8248

Van nékem egy Airbus keskeny törzsű gépcsaládhoz tartozó szévédőkeret matri cám. Hogy lehetne ezt sokszorosítani? fehéret hogy nyomtat egy printer??

Ki tud matricát nyomtatni jó minőségben??? Kellene pár dolog, de technikailag nem vagyok erre felkészülve. Ráadásul nem is érné meg a minimális nyomtatnivaló miatt.

Laci

HA-SLN 2005. okt. 1. Creative Commons License 8247

Valaki nem csiszolna nekem bérbe hajtómű belső peremeket??:-( Undorító egy melóóóó!!!

Laci

HA-SLN 2005. okt. 1. Creative Commons License 8246

Jah a hajszárítós dolog ismerős. Na én viszont nem szívtem meg vele!:-)

Nem utolsó sorban szélcsatorna tesztként is szolgált az A 310-es szárnyának. Viszont a meleg levegő megolvasztota a gép szárnyát, és megfelelő helyzetbe tudtam állítani őket.

Mikor összeragasztottam a szárnyat, szomorúan vettem tudomásul, hogy fikarcnyit sem hasonlít az igazira. Nagyon szárnyaszegett volt a madárka a két lefelé csüngő szárnyával. Sok képet megnéztem a gépről, és meghatároztam a szárnyak görbülését. Ekkor több kötetnyi könyv került az asztalra, amiből megíépítettem a görbítőpadot. 3 helyen alátámasztva a szárny, a törzs tetejére + 2 könyv, aki segít a gravitációnak. Na ekkor jött a meleg, majd forró levegő. A szárnyak a hő hatására gyengüli kezdtek, és felfelé hajoltak. Ennek következtében a törzs felfeküdt az asztalon, a megfelelő pozícióban felfelé görbítve a szárnyakat. 3 miliméterrel nagyobb magasságba emeltem a szárnyvégeket, mint kellett volna. Számítottam rá, hogy kicsit vissza fog állni a szárny eredeti helyzete felé. Így is lett. Kihülés után az Airbusz úgy virít felfelé álló szárnyaival, hogy öröm nézni!:-)))

Laci

Előzmény: skaloz (8245)
skaloz 2005. okt. 1. Creative Commons License 8245

mint egy leprás széthullott a repcsim tőle.:-(

Köszi, hogy leírtad. Amikor én tettem fel, hogy szint. hígítóval leszedhető a festék, meg a ragasztót is szétszedi (idővel), mindenki hülyének nézett. Ezek szerint mégsem vagyok az.

Ami a Revell hígítóját illeti, valszeg hasonlóan fog működni. Az alap összetevők u.i. kb. ugyanazok. Próbáld meg samponnal lemosni, utána tiszta víz aztán száradás . Nem lesz rövid idő, de hajszárítóval meg ne próbáld! Nekem egy gép farkincáját kellett kicserélnem emiatt újra.

Előzmény: HA-SLN (8243)
HA-SLN 2005. okt. 1. Creative Commons License 8244

Asszony nem volt itthon!:-)))

Most szedtem szét a Condor A320-as gépemet. Nincs hozzá ablakkeret matrica.:-( Hogy oldottad meg???

Laci

Előzmény: ironclad (8238)
HA-SLN 2005. okt. 1. Creative Commons License 8243

Nem kaptam még választ tőletek!  A revell gyári hígítója mennyire bántja a ragasztót, és a revell glettanyagát??? Félek azzal zsirtalanítani.

nem is oly gégen, mikor még azt hittem a szintetikus hígító mindenre jó, azzal zsirtalanítottam, és mint egy leprás széthullott a repcsim tőle.:-(

Előre is kössz a segítséget!

Laci

KLocko 2005. okt. 1. Creative Commons License 8242

Üdvözlet Mindenkinek!

Pic-vezérlésű FMS kábeleket (Futaba és Hitec távirányítókhoz) kínálunk 2000 Ft/db áron (+postaköltség).

kezi.laszlo@freemail.hu

Üdv: K. László

egervarc 2005. okt. 1. Creative Commons License 8241

Sziasztok, elnézést a zavarásért, csak ha valakit érdekelne a távirányítós modellezés, akkor: www.rcshop.hu

Még egyszer bocsi, h. bepofátlankodtam.

Brutalis Harmonia 2005. okt. 1. Creative Commons License 8240
Épytettem egy 1/72-es T-34-et, és szeretnék neki egy egyszerű alapot. Mivel érdemes hosszabb füvet utánozni?
ironclad 2005. okt. 1. Creative Commons License 8238
Ja,figyu,az asszony nem lett féltékeny az Airbusra?
Romantikus behűtött boros kettesben fürdés:-DDD
Előzmény: HA-SLN (8236)
ironclad 2005. okt. 1. Creative Commons License 8237
Érdekes,nekem nem maradt sose hártya maratás után,inkább egy síkos réteg,ami egyből lejött vízzel,igaz,én sosem hagytam rászáradni a szitit.
Különben most egy régifajta Merci kamiont építek,mert elmentem megvenni a Gulf Air Boeinget,és ez lett belőle...
Az An-12 meg itt van a vitrin tetején,dobozban,már két éve,az valami gyönyörű lesz.
Azt hiszem nagyon sok hely kellene a nagy repcsiknek.
A Mi-1-est még nem fejeztem be,egyenlőre mérgemben félretettem,ugyanis nagyon pöpecül nézett már ki,mikor is jött a maszkolás,és a fehér sávok.És aláfolyt a fehér a maszkolásnak...Ezentúl nem Tesa szalaggal maszkolok,bár eddig többnyire bevált,csak nekem nem elég a többnyire,hanem lekenem szépen a folyékony maszkolómmal a felületet,és a festeni kívánt csíkot kivágom száradása után szikével,akkor tutti-frutti,hogy nem fog alámenni.
Másik építés alatt álló gépem,a Dornier 228,kis utasszállító azzal semmi gond,lassacskán meglesz,bár a festése,ill. hogy melyik légitársaság,nem dőlt el,még folynak a tárgyalások:-))
Nálam ezek a hírek.
Üdv:Zsolesz
Előzmény: HA-SLN (8236)
HA-SLN 2005. szept. 30. Creative Commons License 8236

Hogy mi lett a gyurmával, azaz hogyan viselte, vagy nem viselte a szitit, nem fogom megtudni. Ugyanis gyurmával egyensúlyozom ki az orrészt, hogy de dőljön hanyatt a madárka! Nem látni oda!!!

Újabb ötlet, azaz módszer:

Szitivel történő maratás után, egy undorító piszkos hártya marad a műanyag felületen. Nagyon erősen rörömmel leszedhető, vagy újad végével odébkenhető. Afféle kulimász!!!:-(

Mi a teendő?? Na szóval beleülsz egy forróvízzel teli kádba! Magad mellé teszel egy borospoharat, és egy behűtött bort.

Ezután beugrasztod magad mellé a rusnya makettet, és elkezded áztatgatni a fürdőhabos vízben. (Megjegyzem jó merülési tesztek készítéséhez, hisz vízreszállási tapasztalatok nem ártanak, ha valaki polgári gépet épít. Másrészt a víz nagyobb ellenálása miatt kipróbálható a felhajtóerő képzés is!)

Aztán a sok lubic után, beugrasztod a fogkefét is, és elkezded mosni vele a gépet. Ha most sem jön le azonnal, tegyél a fogkefére fogkrém helyett Schauma korpásodás elleni sampont, és kenegesd be azzal. A gép rögtön visszanyeri eredeti mivoltát, és eddigre te is szétázol a vízben. Így mindketten tisztán ragyoktok a végén, mint a salamon töke!:-)))

VIGYÁZAT! Borozgatás után nem ülünk a pilótafülkébe!!

Laci

Előzmény: ironclad (8234)
ironclad 2005. szept. 30. Creative Commons License 8235
Én egyszer régebben láttam RP An-26-ost a Fabulisban.
Nem vagyok egy ijedős,de amikor kinyitották a dobozt,halálra rémültem a látványtól:-))
Egy apró gyári(!!!!)hibája volt,hiányzott a komplett farokrésze,azaz vagy egynegyede a gépnek,bágátell...Szóval elég trágya volt,viszont baromi drága!:-DDD
De én nekifognék.Persze egy ép példánynak.
ironclad 2005. szept. 30. Creative Commons License 8234
Miféle gyurma?

Tibcsi
Ennyiért nagyon megéri az az An,én is megvettem volna...
Előzmény: HA-SLN (8232)
skaloz 2005. szept. 30. Creative Commons License 8233
Megette?
Előzmény: HA-SLN (8232)
HA-SLN 2005. szept. 30. Creative Commons License 8232

Jaj még egy kérdés! Mit csinált a sziti a gyurmámmal???:-))

Laci

HA-SLN 2005. szept. 30. Creative Commons License 8231

Ciasztok! Na megkeféltem a reppelőgépet!:-)

Hát egy kicsit csunyácska még mindíg, de valóban lvedli a festéket. Kicsit bentragadt a kis résekben, és még foltos a felület. Aszem még egy adag sziti megy hozzá, akkor tuti megeszi az egészet.

Kérdés: Ha ezt így leszitiztem!! Áttörölhetem a revell hígítójával? az nem eszi meg a műanyagot, ragasztót, glettanyagot? Zsírtalanítani, tisztítani szeretném vele.

Laci

Csaba5 2005. szept. 30. Creative Commons License 8229

Biztos, hogy nekem?

/még reggel 9-kor én is küldtem/

Még nem ért ide (biztos air-mail).

Előzmény: Törölt nick (8228)
Csaba5 2005. szept. 30. Creative Commons License 8227

Maradjunk a 8205-nél!

Az összeszerelendő makett tartalmaz: sok-sok apró alkatrészt, meg fődarabolat is (olyan "öntőformán"), amiket a helyükre kell ragaszgatni, festeni, matricázni.

/Emailban válaszolok, képet később tudok küldeni/

Előzmény: Törölt nick (8226)
Csaba5 2005. szept. 30. Creative Commons License 8225
Vagy esetleg a törzs-felekbe beleragasztgathatnám az "apraját", s azután azokat is össze? :-)) Így "önmagábadobozolt" technológiával megfelene?
Előzmény: Törölt nick (8224)
Csaba5 2005. szept. 30. Creative Commons License 8223

Nem összerakott, de ha alkatrészenként (külön-külön csomagban) postáznám, az eltartani egy kis ideig, no meg a dobozmennyiség, postaköltség! :-)

Előzmény: Törölt nick (8222)
Csaba5 2005. szept. 30. Creative Commons License 8221

"ha postázni kell, az nem gond?"

Hacsak nem alkatrészenként kéred! :-)

Budapesten van, nem esik útba?

Csaba

Előzmény: Törölt nick (8219)
ironclad 2005. szept. 30. Creative Commons License 8218
Ennyi idő múltán már le kellett volna áznia.
A Szi-ti csak a flakonos spréket nem oldja.Ha vastag a réteg,kis kaparással lehet rásegíteni,de ne legyen éles!
Előzmény: HA-SLN (8216)
Csaba5 2005. szept. 30. Creative Commons License 8217

A jövő héten tudok/tudnék fotót készíteni.

Feltenni meg csak-csak sikerül?, vagy nem? :-)

Nekem hivatalból van egy "repi-gyári" (nem ilyen részletes, hanem vmi egybeöntött), hát sokszor van útban :-) .

Csaba

Előzmény: HA-SLN (8215)
HA-SLN 2005. szept. 30. Creative Commons License 8216

Szitivel kapcsolatban!!! Még mindíg ázik a gép, mivel nem akarom nagyon súrolni a törzset, van időm leáztatni. A kérdés: Ha már nem pezseg, nem csinál semmit, egyáltalán marja még? vagy a reakciók végbe mentek, oszt mostmár tényleg szószerint csak ázik???

LAci

HA-SLN 2005. szept. 30. Creative Commons License 8215

Küldj szerintem róla fotót, ha tudsz! Az soka segítene!!!:-)

Kár, hogy nem 1:144 ben van!:-(

Laci

Előzmény: Csaba5 (8214)
Csaba5 2005. szept. 30. Creative Commons License 8214

Ahogy a "boltból" kijött (nem egészen a boltból, mivel ott sincs, így külön kellett megrendelni makettezőknél).

Én nem értek hozzá különösebben /kérésre hoztam Kijevből, azután nyakamon maradt :(/.

Állítólag van munka vele (ez most jó antireklám?) -de láttam már olyat (Szolnokon) aki összerakta.

Csaba

Előzmény: Törölt nick (8213)
Csaba5 2005. szept. 30. Creative Commons License 8212

L.M.!

3600 Ft-ért adnám.

Milyen főbb paraméterre gondolsz?

/felszállótömeg, hasznos teher, avionika ?? ;-)) / 

Üdv:Csaba

Előzmény: Törölt nick (8206)
G-cart 2005. szept. 30. Creative Commons License 8211

Sziasztok! Az elrontott festék eltávolítására én a Szi-Ti helyett a fékfolyadékot próbáltam ki és teljesen jó! A Szi-Ti elég veszélyesnek tűnt, ezért kerestem másik megoldást. A legegyszerűbb DOT3-as olaj is jó,a felvitelt én is régi fogkefével oldottam meg. Műanyagot (az átlátszót sem) nem bántotta, a tömítések a helyükön maradtak.

Örömteli makettezést! G'cart

DIGIC 2005. szept. 30. Creative Commons License 8210

MODELL ÉS MAKETT MAGAZIN
------------------------
1994 - -,2,3,4,5,6  - 2500 Ft

PRO MODELL
----------
2004 - 1,2,3,4,5,-  - 3000 Ft (a 6-os nem jelent meg)

Érdeklődni:
06 30/9 069-049
HA-SLN 2005. szept. 29. Creative Commons License 8209

És te mondtad meg a megoldást!!

Volt aki azt mondta túl híg anyagot használtam. Lehet, hisz lehet oda jutott a legtöbb a 2 második rétegből ahol feljött a festék...

Lehet nem száradt meg az első réteg?? Hm!! Hát nemtom máskor másnap festettem rá. nem volt baj. De kétségtelen, hogy a kis területen feljött festékből következhet, hogy ott vastagabban volt az első réteg, és valóban csak ott nem száradt ki teljesen.

De!!! Annak ellenére, hogy nem az egész jött fel, ez utóbbi a legvalószínűbb, azaz a 2 hígító ütötte egymást.

A revell gyári hígítójával nyomtam le az alapozót, de elfogyott. Mit tehettem? Irány a háztartási bolt szintetikusért!!! Ez volt a baj!!!!!

Laci

Előzmény: rezgaras (8208)
rezgaras 2005. szept. 29. Creative Commons License 8208
HA-SLN írta:

> Valami nagy gáz volt, ugyanis márványosra, vagy pókháósra repedezett a felület

Nem lehet, hogy a szürke alapozó nem szintetikus, hanem nitró vagy valami hasonló alapú volt?

Nekem akkor volt ilyen bajom, amikor nitrós alapozót használtam és szintetikussal fújtam rá. Ezt meg lehet csinálni, de a fedôfestés elôtt hosszú ideig kell várni, hogy az alap _teljesen_ kiszáradjon. Ha ez nem történik meg, az alapban maradt agresszív higító megtámadja a ráfújt szintetikus festéket.
Előzmény: HA-SLN (8179)
ironclad 2005. szept. 29. Creative Commons License 8207
Ami kivehető,lecsavarható,mindenét szétszedem,és 10 percre kromofágfürdőbe rakom.Ecsettel,hígítós mosással áttakarítom a billentyű helyét,mindent átteszek egy hígítós tálkába.A tartály,és a levett dűzni közötti alagutat a tű végével kotrom ki,a kromofág megteszi a hatását,minden könnyen kijön.
A dűznit ráhúzom a tűre,onnan is sok festékmaradvány jön ki.
Aztán összeszerelem,billentyűhöz teszek egy nagyon kis műszerolajat,és többszörösen hígítót fújok.
A rutintakarításnál hígítót teszek bele,ecsettel lemosom a tartály belsejét,fújatom,e tűvédőt párszor befogom,ilyenkor "visszabugyborékol",az alagútból visszajön a hígítós festék,és nem tapad le.
Üdv.I
Előzmény: Brutalis Harmonia (8203)
Csaba5 2005. szept. 29. Creative Commons License 8205

Sziasztok!
Még mindig eladnám: 

An-26 1:72 (Russian Project) makett, bontatlan

(F-4E/J 1:144 is)
Üdv: Csaba

tabicsab (kukac) freemail (pont) hu

Brutalis Harmonia 2005. szept. 29. Creative Commons License 8203
Hogy pucolod ki a pisztoly belsejet? (En kicsi, fogaszati kefeket hasznalok, de igy is aggodom, hogy valami bent marad.)
Előzmény: ironclad (8200)
ironclad 2005. szept. 29. Creative Commons License 8202
Türelem!Addig áztasd,míg könnyedén lejön!!
Előzmény: HA-SLN (8201)
HA-SLN 2005. szept. 29. Creative Commons License 8201

Sziasztok!

Na megy Szitizés!! 4 óra alatt nem sok festék jött le, de működik!:-))

http://img.tar.hu/lacisajt/img/16474347.jpg#3

Laci

ironclad 2005. szept. 29. Creative Commons License 8200
Ez is jó ötlet!Nekem eszembe sem jutott,igaz,forrasztóónom sincs.
Szerinted egyébként megfelelő kötés lenne?Mert a dűznivédő lyukán,a dűzni körül egy hajszálnál is vékonyabb kör marad,ahol kiáramlik a levegő,és le kell csiszolni a forrasztást,hogy csak a repedés legyen kitöltve.
Én sok év alatt 2x jártam így,dűznit cseréltem,csak macerás volt hozzájutni&drága.
Kb negyedévente,vagy ha sokat festek,leveszem a dűznit,és "átkotrom" a festéktartó,és a dűzni közti alagutat,elég sok trutyi tud lerakódni,egyszer régen meg erre kellett rájönni,ugyanis csoda,hogy a festék egyáltalán átment:-)))
Szóval gondját kell viselni,mert rendkívül finom műszer.
Előzmény: Törölt nick (8199)
ironclad 2005. szept. 29. Creative Commons License 8198
Mostanában nem kúp alakban porlaszt a pisztolyom,és nem hajlandó vékony vonalat fújni.Ez még az álmoskönyv szerint is rosszat jelent,be is igazolódott,amikor átvizsgáltam a dűznit/Holding/,egy ~0.6mm hosszanti hajszálrepedés!!!
Vesztenivaló nem volt,Dremel kézicsiszoló korong adapterével lekaptam a repedt részt,vizsgálat,finomcsiszolás,tűpróba,minden stimmelt.
Jöhet a próbafújás>semmit nem fúj ki.Miért is?Mert a dűzni csúcsa így már nem kandikál ki a dűznivédőn,ami a levegőt nyomja a festékhez...Ezután szintén korongon a dűznivédőből csiszoltam.Van egy olyan távtartóként funkcionálható rész az elején,ami még a menet előtt van.Ebből csiszoltam.Ezután már minden rendben volt,a pisztoly gyönyörűen fúj,és technikailag nem változott semmi.
Persze először a dűznicserén,ill .beszerezhetőségén agyaltam.
Hátha valaki egyszer hasznosítani tudja ezt a tapasztalatom,de rutin kell hozzá,és alaposság!
ironclad 2005. szept. 28. Creative Commons License 8197
Én Kecskeméten lakom,de jövő hétre összehoznám az utat,de lehet,hogy pénteken is esetleg.
Ez A gyorsforgalmin kell Üllő-Vecsés felé menni?Merről van?
Előzmény: HA-SLN (8196)
HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8196

Holnap reggel megyek ki! 7 re kint akarok lenni, mert eseményre készülünk!

Utána Kék Kobra, festékért, + háztartási bolt a maratóért.

Utána makettmaratás, és újra festés!!!

Kijössz?? Jó program ez akár egész napra!!!:-)

Laci

Előzmény: ironclad (8195)
ironclad 2005. szept. 28. Creative Commons License 8195
Átjött!Nagyon fain!!!
Egyszer megpróbáltam én is a kifutó közelébe menni,de én valami kertek felől mentem,de ez nagyon tuti,mikor szoktatok kimenni?
Előzmény: HA-SLN (8194)
HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8194
Lehet túl nagy volt e levelem, és nem fogadta a rendszered?
Előzmény: ironclad (8191)
HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8193

Akkor tutira kezdhetem újra a festés procedúráját? ez nagyszerű! Már holnap nekilátok! De jó, hogy van nekem ez a fórum!:-))))

Laci

Előzmény: Brutalis Harmonia (8190)
skaloz 2005. szept. 28. Creative Commons License 8192
Ha csak annyi a gond, ami a képen látszik, akkor próbáld meg a vizes csiszolást, ha nagyobb felületet borít, akkor a festék lemaratást. Ráfestéssel ne próbálkozz, mert tényleg csak rontasz rajta, és  - jobb esetben - marad a lemaratás. Rosszabb esetben gyárthatsz belőle egy lezuhant roncsot ( kiégettet) diorámába :)))
Előzmény: HA-SLN (8188)
ironclad 2005. szept. 28. Creative Commons License 8191
Szia!
Én is éltem már át hasonlókat,és a Szi-ti tényleg tuti!Az átlátszó cuccokra is nyugodtan mehet,legjobb,a belemerítés-úgyhagyás-pár órára,meg kell várni,amíg az utolsó rétegig leér a cucc,aztán én egy fogkefével segítek rá.
Mél nem jött .
Előzmény: HA-SLN (8189)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 28. Creative Commons License 8190

Nem, csak a festekkel banik el. Szerencsere :)

Előzmény: HA-SLN (8189)
HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8189

Ok lehet a maratásnál maradok. De tudnom kellene mi lesz a ragasztóval, és a glettanyaggal.

Már találtam búvárszemüveget!!:-)))

Laci

Előzmény: phantomII (8185)
HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8188

Sóval itt a gépezet elcseszve:

http://img.tar.hu/lacisajt/img/16436088.jpg

HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8187
Köszi a tanácsokat! SziTi nem szedi le a glettet is? Nem bántja a rasztót?
Előzmény: phantomII (8185)
phantomII 2005. szept. 28. Creative Commons License 8186
Aztán mikor letelik 4 nap, csak száradtnak lehet már tekinteni a dolgot, újra festem. Talán menni fog! Meglátjuk!!!

Nem biztos. Próbáld azt amit mondtam lentebb. Ne gányolj, mert csak jobban elrontod.
Előzmény: HA-SLN (8182)
phantomII 2005. szept. 28. Creative Commons License 8185
Egyrészt a topikban már párszor leírtuk, hogy fényes fehéret hogy is festünk. Először alapozunk ugyanazon típusú fehér matt festékkel, 2-3-4 vékony rétegben. Úgy a negyedik réteg már szépen fog fedni. Minden esetben 1-2 nap teljes száradási időt várunk. Ha megvan a teljes fedés, akkor 1-2 vékony réteg fényes fehérrel fújunk, amivel gyakorlatilag csak a felületi texturát állítjuk be, mert a fehér színt félig az alapozás adja, 1-2 vékony fehér még igencsak nem fedne így.

Most per pillanat két lehetőséged van:

1. Ha vékony a festék a gépen, akkor 600-as vizes papírral szépen megcsiszolod az egészet és elkezded a több. vékony réteges fehér matt alapozást, de vársz 2-3 napot meleg száraz helyen, hogy megszáradjon rendesen a gép.

2. Veszel háztartási boltban SziTi-t és lemaratod róla. Asszem másfél éve februárban fényképpel illusztrálva megadtam a használati és biztonságtechnikai utasítást hozzá, a hozzászólásaim közt keresd meg.
HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8184
Vagy nem! Egyre pókhálósabb, azaz növegszik a terület! Na megyek lefotózom!!!:-(
Előzmény: warbirds (8181)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 28. Creative Commons License 8183

Valszeg nem szaradt meg az alapreteg teljesen. Az enameleknel jobb akar egy hetet is varni a retegek kozott. (Vastagsagtol fuggoen.)

Nekem akrillal sikerult eloadnom hasonlot, es auto polirpasztaval simogattam le a torzsrol. (Ha szimplan NaOH-ba nyomod (lefolyotisztito), akkor minden festek lejon. Nem tudom, nalad ez mennyire szamit, de en az 1/48-as pilotafulket inkabb erintetlenul hagytam.)

HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8182

Azóta lehiggadtam! Most más szemmel nézem már a dolgokat!!

Sűrű festékkel ecsettel átmegyek a réseken, az tuti betapasztja őket.

A festék tömíti a rést, de mivel a mostani fehér vastagsága+ adott mélységet a vonalaknak, nem lesz feltünő. Aztán a legfinomabb csiszolópapaírral leszedem a feleslegeket, ugyaníg a kis kicserepedett részt, illetve itt is a felesleget.

Aztán mikor letelik 4 nap, csak száradtnak lehet már tekinteni a dolgot, újra festem. Talán menni fog! Meglátjuk!!!

Laci

Előzmény: warbirds (8181)
warbirds 2005. szept. 28. Creative Commons License 8181

Laci!

Még mindig csinálhatsz belőle valami pofás extrém festésű gépet... Fel a fejjel! Szerintem le tudod szedni a festéket, de azt már a profibbaktól kérdezd, hogyan... Sok sikert! Üdv! warbirds

HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8180
Email ment!
Előzmény: ironclad (8171)
HA-SLN 2005. szept. 28. Creative Commons License 8179

Beszámoló a ma délután történt katasztrófáról:

Helyszín: Alsónémedi, Airbus fényező hangár.

Szóval a z amúgy fehér törzset kicsit szürkére alapoztam, mert nem volt fehér matt festékem. 2 nap múlva nekiláttam a fehér fényes felület felhordásának, mivel az Airbus A321-es törzse teljesen fehér.

A fehér Revell festéket hígítgattam, mikor próbafújásra került sor. Ezt egy kisebb sík felületen próbáltam, és csak köbködte a piszoly a festéket. Túl sűrű! Még egy kis hígító, tettem ezt addig, amíg szépen nem porlasztott.

Nekiláttam a festésnek. Kicsit híg lett, de nem volt nagyon vészes. Sajnos kisebb résekbe nem nagyon akart belefolyni a festék fogalmam sincs mitől. Bár ezt a jelenséget eddig is tapasztaltam, csak akkor nem szürkére mentem fehérrel, henem fehér műanyagra fehérrel. Nem volt ennyire szembetűnő a probléma.

Ekkor elöntötte a **** az agyamat. Valami baj van!!! Beszőtte a pók hipp hopp a törzset, vagy aszlyosra szárítottam a felületet?? Valami nagy gáz volt, ugyanis márványosra, vagy pókháósra repedezett a felület.:-( Megoldotta a szürkét a fehér festék hígítója??

A festés azonnal félbemaradt! Most térképes törzsű gépem van, ami ráadásul a mintázatoknál is héba hóban szürke maradt.

Van remény?? Megszárad felcsiszolom, és újra festem??

Most lelki beteg vagyok!:-(((

Laci

Brutalis Harmonia 2005. szept. 28. Creative Commons License 8178
Kuggyed :)
Előzmény: phantomII (8168)
Friki 2005. szept. 28. Creative Commons License 8177
Üdv Mindenkinek!

Eladó az alábbi bontatlan (még fóliázott állapotban vannak az öntvénykeretek!) makett, egy csomó extrával:

1:35 Dragon 6185 - T-34/76 German Army (németek által zsákmányolt és használt)
- fém esztergált lövegcső;
- fém vontatókábel;
- Panzer III-as parancsnoki kupola, nyitható-zárhatóra elkészíthető kémlelőnyílásokkal;
- átlátszó műanyagból készült kémlelőnyílás-üvegek, lámpák;
- fotomaratott alkatrészek extrém részletekkel;
- színes összeállítási útmutató.
9.000.-

A maketthez több ajándék kiadványt adok! A listát, melyről választani lehet, kérésre mailben küldöm. Akit érdekel, írjon! freaky@freemail.hu
BlackP 2005. szept. 28. Creative Commons License 8176
sziasztok! ha valakinek akadna egy eladó transporter t2-es kisautója, mindegy mekkora, mindegy milyen színű, csak nagyrészt hiánytalan legyen. http://www.geocities.jp/shijimi_1_3/13977.JPG egy ehez hasonló buszt szeretnék. mailcímemre(blackp.vw1972@freemail.hu) jelezzétek, ha van. köszönöm!
Cyberworld 2005. szept. 28. Creative Commons License 8173

Valóban, a Li-2 mindkét oldalán hét ablak van, a DC-3-nál a bal oldalon csak 6, de a makettek, igaz befalazva, de tartalmazzák a plusz ablakot.

A kör alakú ablakos C-47 nagy ritkaság, a katonai verzióknak is ugyanolyan kiosztású szögletes ablakaik voltak.

Még az ilyen különleges feladatú gépeknek is:

http://www.ec47.com

Előzmény: vlevi (8172)
vlevi 2005. szept. 28. Creative Commons License 8172
Jól tudom, hogy az ablakok is mások?
Sőt biztos, mert a C-47-es kerek ablakokkal van, a DC-3 szögletessel, a LI-2 szögletessel, de változó számú ablak van.
DC-3
C-47
LI-2
Előzmény: Cyberworld (8170)
ironclad 2005. szept. 28. Creative Commons License 8171
Ez a címem:
kalocsai@jetfly.hu
Előzmény: HA-SLN (8165)
Cyberworld 2005. szept. 28. Creative Commons License 8170

Én is a TOFF-ra gondoltam, bár nem ismerem őket, csak a matricáikat:)

Legjobb lenne egy vegyes készlet, matrica plusz maszkolósablon a nagyobb dolgokhoz és esetleg a motorburkolat mintáihoz.

A legfontosabb, hogy az orosz motornak csak egy hengersora van, ezért rövidebb oldalról a burkolat. A másik pedig az, hogy a motornyílás tágabb elől és a görbülete kisebb ívű. Persze maga a motor is más... Az első görbületet fel kell tölteni mondjuk pillanatragasztó és műgyantapor keverékével, és csiszolással kell az új formát előállítani. Hátul csak le kell fűrészelni, csiszolni. A legbonyolultabb alkartész(szerintem) a motor alatti olajhűtő a maga mosolygó száj formájával. Ezt műgyanta tömbből fogom újragyártani. A motort  egy I-16 Rata készletből fogom pótolni (ha sikerül a műgyantaöntés). Persze a motorburkolatot is lehetne ebből pótolni, de egy kicsit drága lenne.

A légcsavar is más formájú, de csiszolással megoldható az  átalakítás.

Sajna nem tudok ennél egyszerűbbet.

Amit ősszegyűjtöttem eltérést ezen kívül:

-A panelvonalak a szárny alján teljesen mások.

-Bal oldali kis csomagtérajtó a vízszintes vezérsík előtt

-A pilótafülke ablakai mögött plusz ablakok.

-a függőleges vezérsík előtt a törzs tetején kis ablak.

A Monogram makett egész teles elfoglaltság lesz:)

Pozitív panelvonalas, átkarcolni, szegecselni kell, ráadásul szépen, mert az ezüst minden hibát megmutat.

Előzmény: Törölt nick (8169)
phantomII 2005. szept. 28. Creative Commons License 8168
Megnézel nekem 1-2 makettet abban a csodaboltban? Mert akkor emailben adnék rá listát.
Előzmény: Brutalis Harmonia (8166)
Cyberworld 2005. szept. 28. Creative Commons License 8167

Brutális Harmónia!

Referenciafotók a másodi világháborús magyar gépekről:

http://home.mit.bme.hu/~tade/pages/acpicts.htm

A HAD gyárt Me-109 matricát. A rendelkezésre álló fotóim alapján a V.8+31 festési utasítása helyes, a Hasegawa makettből pedig átalakítás nélkül meg lehet építeni.

Laposmacska!

A Li-2-t 48-ban szeretném megépíteni, de megvan a 72-es Italeri és a 48-as Monogram makett is.

Corlelban megrajzoltam már az összes feliratot a lehető legrészletesebben.(korábban hivatásszerűen rajzoltam Corellel)

Már csak matricagyártót kellene találni hozzá, legalábbis a kis feliratokhoz.

Van két A0 méretű többnézeti rajzom is egy nagyon kedves ismerősöm jóvoltából.

Brutalis Harmonia 2005. szept. 28. Creative Commons License 8166
Szvsz nem off. Ez egy nyugis topik :)

Meg akartam venni a helyi makettboltban a Dragon 1/35 88mm Flakjat, es a pacak kozolte, hogy nem hajlando eloasni a kupac melyerol... Egyszoval megprobalkoztam az R/C Model cimu bolttal, ahol meg eletemben nem jartam, es lass csodat: a makett mekkaba jutottam... meg hurik is voltak. ;) (Na jo, egy volt, es azt is en vittem.)
Makettek makettek hatan, igazi Gunze (!!) festekek -eddig nem tudtam sehol venni, otthonrol hoztam-, rendesen feltoltott Testors, Polyscale, es amit akartok. Istenem! Tudtatok, hogy a Fuji keszit pagodakrol maketteket?? (Ja, hogy Fuji teljes repulokinalat megvolt, az nem kerdes. Az 1/16-os Tamiya Tigris, az osszes Trumpeter T-34... az osszes Trumpeter repulo, minden meretaranyban. Alig birtam elszakadni.)
Mindenesetre megvettem a keszletet, es barkinek csak ajanlani tudom, barmit epit is. (Igen, meg a feher szivarok rajongoinak is.) Egyszeruen olyan a minosege, a kidolgozottsaga, az extrak, hogy barki, aki makettezik, csak orommel er hozza. Ilyen makettem meg nem volt -es nem kerult 70 dolcsiba, mint a T-34. Nem tudom, otthon mennyiert vesztegetik, de itt 26-tol 34 dollarig lattam; egyszoval nem draga, sot! A Tamiya kitek fele ennyire szepek, es duplajaba kerulnek.
Ezek az uj dragon kitek vannak olyan jok, hogy annak ellenere, hogy a nemet harckocsik sosem erdekeltek, biztosan fogok mindegyikbol epiteni egyet.
HA-SLN 2005. szept. 27. Creative Commons License 8165
Feltenném ide a fergeteges képet magamról, de itt az túl OFF!! Adsz egy emailcímet??
Előzmény: ironclad (8164)
ironclad 2005. szept. 27. Creative Commons License 8164
Fa kilátóterasz a kocsi tetején,behalok:-DDDD,karosszék van?:-DDD
Én csak a leszálló Migeket,meg Albákat tudom itt lesni,a reptér végi kerítéstől kb 100m a futó,úgyhogy elég alacsonyan jönnek,és hatalmas huzatot csinálnak,süvítenek a fák,meg minden.
Előzmény: ironclad (8163)
ironclad 2005. szept. 27. Creative Commons License 8163
Hát,elképzellek:-DD,tök jó!
Ma bementem a makettboltba,ezek fogtak meg:Ez Heller,1/125,6ezernyócé,Na,azt hiszem,ezt holnap megveszem,ez 3ezer5száz,és egyedi ez a Golf Air logó rajta.Na jó,a DC10-es azért dögösebb.
16€aaz ebayen a Tu134,zofortkaufen,de nem tudom,hogy kell fizetni.
Ez meg most off lesz:én mostanában kezdtem gondolkodni egy motoros siklóernyő projekten,talán jövőre összejön.
Előzmény: HA-SLN (8162)
HA-SLN 2005. szept. 27. Creative Commons License 8162

Jah! Ponte zé!!!:-)))

Ha má nem vezethetem, legalább csiszolászom!

De én ennél jóval fanatikusabb vagyok ám!!!:-)))

Flight Simulator, és repülőgépfotózás.

Nem riadok vissza a játékben egy óvceánon túli úttól sem, így van hogy 10-12 órát utazom egy komolyabb útvonalon. Persze közben nem lehet hozzám szólni, mellettem a valós térképgyüjtemény, és az asszony sztyuárdeszt játszik....:-)

A fotózással kapcsolatban meg, főként ferihegyre járok. Az öreg autóm tetejére szereltem egy kilátóteraszt fából, és onnan fotózok a pálya szélétől. Ma is kint voltam reggeltől estig!! Sőt ha egy szép gép megy mondjuk Prágába, késntelen vagyok elautózni egy fotóért.

A makett, meg egy új dolog, de remélem hasonló méálységekbe merülök ebbe is, pont úgy mint a többi (a polgári!!!!!) repüléssel kapcsolatos hobbimba!:-)))

Laci

Előzmény: ironclad (8145)
ironclad 2005. szept. 27. Creative Commons License 8161
Van itt,aki konkrétan a német e-bayról rendelt már?
Az eladó küld meg egy számlaszámot?
phantomII 2005. szept. 27. Creative Commons License 8160
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1841764361/103-8431805-5325448?v=glance

http://books.stonebooks.com/cgi-bin/foxweb.exe/feedback/feedback?1004278

Itt vannak a magyar könyvek, ennél több fotót nem szed össze sehonnan, pár dollár, rendelje meg őket. Itthon nem nagyon lehet őket kapni.

A matricát meg addig felhajtjuk neki.:-)
Előzmény: Brutalis Harmonia (8159)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 27. Creative Commons License 8159

Csak matrica kell -es Floridaban el :)

Ha van matrica es kell neki, majd decemberben viszek neki.

Fotokrol tud valaki?

Előzmény: phantomII (8158)
phantomII 2005. szept. 27. Creative Commons License 8158
A Hasegawának van ilyen kittje, meg a Fujiminek is. Asszem a Punka írt egy könyvet erről, tán a Squadronnál lehet kapni.

A Fabulis fórumába menjen be szerintem, ott tudnak neki segíteni.
Előzmény: Brutalis Harmonia (8157)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 27. Creative Commons License 8157

Kellene nemi segitseg: megy amerikai pacak szeretne magyar felsegjelu Bf-109-et epiteni, es kellenenek neki referenciafotok. Vannak a neten ilyenek?

Vannak magyar felsegjelu matricakeszletek? (Az Aeromasteret kiveve, mert arrol tud ugyan -bar megvenni nem lehet sehol.)

Kosz :)

ui.: hogyan koszolja az ember egy tank aljat es a kerekeket? (1/72-ben es 1/35-ben is... Nem szeretnem tul sarasra csinalni, csak epp, hogy poros - nyari offenziva egy T-34-el...)

vlevi 2005. szept. 27. Creative Commons License 8155
1/72-ben fújósablon?
Kissé durva.
Nálam az egyedi matricatészítés megáll ott, hogy Corelből nyomtatom ki a szériaszámokat. (már ha van olyan betűtípus).
Múltkor akartam vékony sárga csíkot csinálni, de én marha akrillal festettem az üres matricalapra. Persze hogy lehozta róla a melegvíz :)
Előzmény: Törölt nick (8154)
vlevi 2005. szept. 27. Creative Commons License 8152
Én is LI-2-t akarok csinálni a DC3-ból, matricázással leszek nagy gondban. Valahol el kellene kapni a gépet, és mindent végigfényképezni rajta, eltéréseket a DC-3-tól, matricázást,...
Előzmény: ironclad (8150)
ironclad 2005. szept. 27. Creative Commons License 8150
Li-2???Nekem is van,leánykori nevén DC-3,Vagy C-47,gondolom az Italeri.Persze nekem is Li-2-ként van tervbe véve.
Előzmény: Törölt nick (8149)
ironclad 2005. szept. 27. Creative Commons License 8148
Tibcsi!
Gratula az ARC-s cikkedhez!Hajrá magyarok!:-))
Cyberworld 2005. szept. 27. Creative Commons License 8147

Tapasztalatom szerint is a saját védőlakkok is rontják a fémes hatást.

Például, ha oxidált alumíiumot szeretnék festeni, arra legjobb a krómszín Testors matt lakkal átfújva.

De egy kivétel van: a Gunze fényes lakkja, desztillált vízzel hígítva. Kis gyakorlás kell, hogy ne fusson össze, de egyáltalán nem csökkenti a fémes hatást, mivel egyáltalán nem oldja a krómréteget.

A krómszínre szerintem a legjobb a Schuller cég Prisma Color Chrome festéke. Festékboltokban kapható spray. Ki szoktam tégelybe fújni, aztán szórópisztollyal viszem fel.

Előzmény: Brutalis Harmonia (8134)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 27. Creative Commons License 8146
Nekem mindig csak nagy buszoknak tűntek -engem a kis gépek fognak meg. :)
Ettől lesz változatos a dolog, nem?
Előzmény: ironclad (8145)
ironclad 2005. szept. 27. Creative Commons License 8145
Az,hogy mekkora csoda,hogy egy kb 100 tonnás vas felszáll,és repül,amilyen méltósággal száll le,és fel,a színeik,ezt egyszerűen meg kell csinálni makettben,hogy otthon is nézegethessük.
Én rajongok a repülésért,és szerintem a csúcs,amikor igaziból beáll egy ilyen hatalmas gép a kifutóra,betonrengetően felzúgnak a hajtóművek,nekifut,és felszáll.
Ilyenkor valami nagyon fáj,az,hogy nekem nem légiforg. pilóta lett a szakmám...
Ilyesmik:-))
Előzmény: Brutalis Harmonia (8143)
phantomII 2005. szept. 26. Creative Commons License 8144
Tenyleg, egy nem sertonek szant kerdes: mi az, ami az utasszallitokban megfog titeket?

Szép alakja van és ragyogó festése, gondolom én...

Nekem például a díszfestéses harci gépek a lieblingjeim, de már egy terepszínű is elég, ha van rajta egy szép festés vagy felségjel.
Előzmény: Brutalis Harmonia (8143)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 26. Creative Commons License 8143

Nekem egy Trumpeter M1A2 jon 99centert (+8 dolcsi postakoltseg...) Ennyiert nem hagyom ott. (Es holnap megyek, es megveszem a Dragon 88mm Flakjat. Annyira szep, hogy annak ellenere, hogy nem epitek ilyesmit, meg a Tiger 1-et is be fogom majd szerezni...)

De igazan az 1/32-es madarakra vagyom, de nagyon... Tamiya Zero, Falcon, Eagle... trumpeter Me-262, Su-27, az uj MiG-29, 1/24 Bf-109... Es a tobbi :)

Tenyleg, egy nem sertonek szant kerdes: mi az, ami az utasszallitokban megfog titeket?

Előzmény: HA-SLN (8142)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8142
Előzmény: Brutalis Harmonia (8139)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8141

Jah ezt az utcsó pillanatban árszakadást én is ismerem. De én mázlista voltam, mindent megvewttem, amire elkezdtem alkudozni. (Én is 2 percel a vége előtt tettem az utcsó ajánlatot!)

Laci

Előzmény: Brutalis Harmonia (8139)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8140

Hát igen! jól mondod! "Hát" Kicsit bizalmatlan az ember, de ilyen ritkaságokhoz vagy így jutsz, vagy sehogy!  Ez van!!!!

Az USAvikból nekem korrektül postázó srácnak sok mindene van még. Őt tudom ajánlani!!

Én ezt a gépet vettem, és kaptam meg. Katt a hirdető többi árujára!!!

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5996213264&ru=http%3A%2F%2Fsearch.ebay.de%3A80%2Fsearch%2Fsearch.dll%3Fcgiurl%3Dhttp%253A%252F%252Fcgi.ebay.de%252Fws%252F%26fkr%3D1%26from%3DR8%26satitle%3D5996213264%26category0%3D%26fvi%3D1

Laci

Előzmény: ironclad (8136)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 26. Creative Commons License 8139

Ha nem jott meg, azonnal reklamalj az ebay-nel, es ha ez sem segit, hagyj rossz feedbacket. Altalaban visszaadjak a penzed.

Raadasul erdemes a teteket ovatosan tenni. Csak olyan eladotol, akinek sok a pozitiv visszajelzese, es varni az utolso percekig. (Vicces, de van, amire 6 napig senki nem tesz, majd az utolso tiz percben egig szokik az ara.)

Előzmény: HA-SLN (8132)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8138

Hogy a fenébe ne érdekelne!! Szerintem mindenkit érdekel, de engem bisztosan!!

Én személy szerint még csak egyszer lakkozta gépet, akkor is baromira ráfáztam.

A kész gépet A330 próbáltam, és úgy tűnt sikerül is. Viszont mint a végén kiderült vastagra csináltam, "sárgára" sikerült varázsolnom a fehéret.

Azért több hónapos melót így tönkretenni... Ha lehet én kerülöm a lakkokat örökre!

Mázli, hogy a civil gépeket szinte teljesen kivétel nélkül erős fényes festékkel kell fújni, ami nem igényel semmi további kezelést. A matrica meg halljon, ha akar. A vitrionben kell nézni a gépet, nem taperolni.

Amúgyis a mechanikai hatásoknak nem állnak ellen a futóművek, és egyéb apró alkatrészek sem.:-(

Laci

ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8137
Persze hogy érdekel.
Bare-Metalból is van aranytól a titánig.Nekem a Testors fémes sorozatából van 3,jók,polír után nem kell tapizni.
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8136
Sajna nincs MSN,ICQ.
Szóval,én előre elküldöm Günthernek a pénzt,ő meg majd küldi?
Háát...
Előzmény: HA-SLN (8133)
Macroglossa 2005. szept. 26. Creative Commons License 8135
:)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 26. Creative Commons License 8134

Kicsit nagy itten a kever.

Szoval: a legtobb femfesteknek NINCS vedolakkja. Az enamel alapu femfestekeket az enamel lakk elszurja (kulonben is az enamel lakkok sargulnak az idovel.)

A Testors Metallizer sorozatanak van vedolakkja, mert nagyon erzekeny a festek nelkule, csak epp az a gond, hogy a fedolakktol elmegy a hatas... Az Alcadnak nincs szuksege vedolakkra (kemeny, mint a ko), de ha Future-al befujod matricazas utan, az legalabb vedi a matricakat. (Kromot ettol fuggetlenul Alcladban sem erdemes Future-al kezelni.)

Az SnJ metallizerek ugyancsak erosek, es nincs szukseguk lakkra -viszont, mint minden femfestek esetben a matricakkal gondok lehetnek... (Mert ugye az ember azokat is vedi a lakkal.) Amit lehet, eppen ezert erdemes sablonokkal fujni, vagy kimaszkolni a femszin fujasa elott.

A Bare Metal Foil-t ugyancsak nem erdemes lakkozni, es a matricakkal itt is komoly gond van.

Mar ha erdekel egyaltalan valakit, mert eddig senki nem reagalt a bolcsessegeimre. :P

Előzmény: phantomII (8124)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8133

Van ICQ-d? Vagy MSN??? Nézegethetnénk együtt a masinákat!

És meg is felezhetnénk őket! Tükör mellé csinálnánk, akkor mindenki az egész gépet látná otthon, és a törzs illesztését sem kellene glettelni!:-)))))

Laci

Előzmény: ironclad (8131)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8132

Hát ismét friss tapasztalatok:

Kiválasztod a masinát, és ráígérsz az árra. Ha te kínáltad így legtöbbet, tiéd a gép. Átutalod az eladó számlájára a lét, és ő küldi neked postán.

Igazából a tapasztalat egyenlőre nagyon vegyes. Németektől nem jött meg még mindíg a makett, ugyanakkor az USA-ból igen. Lehet átvertek????

Másik, hogy az ár nem minden, azaz a gép ára szinte lényegtelen, persze bizonyos határok közt. Az összeg 60-70%-a a szállítási költség sajna.:-(

Laci

Előzmény: ironclad (8131)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8131
Az ebay.de-n mindig van tu-134,54,il-18,és néha olcsón ki lehet fogni,de még nem tudom,hogy megy náluk a fizetés legegyszerűbben.Valaki tudja?
Előzmény: ironclad (8129)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8130

Kompi: A szomszéd gyerek oriásgépe! vagy 2 köbméteres tar táj, és egy buherált elektromos meghajtás van hozzá óriási vízhűtéssel. Szerintem  ez elég egy repülőhöz! Úgy tűnik még akkor is elég lenne, ha 1:1 méretarányú airbuszt festenék!:-)))

A revell 14-es fényes fehérrel gondoltam a fényezést lakk nélül. Ha visszanéztek, láthatjátok az Australian express-t is, az is lakk nélküli, mégis gyönyörűen ragyog.

A gondom az vele, hogy baromi lassan szárad, és csak nagyobb mennyiségben takar jól. 2 rétegben vigyem fel a fehéret holnap után?? Addigra tuti megszárad, és lecsiszolom a mostani festést.

Laci

Előzmény: ironclad (8128)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8129
Hallottál már a Liveries Unlimited cégről?Minden légitársasághoz van matricájuk,nagyon sok egzotikus cucc.

Dicsekvésképpen van egy ilyenem,még dobozban,Aeroflot lesz:
52,8x47,9cm
Előzmény: HA-SLN (8126)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8128
Nem biztos ,hogy a teljes réteg átszáradt,akkor sem,ha tapintásra száraz,inkább várj egy napot!Milyen fehér festéket,ill. lakkot használsz?Milyen kompid van?
Előzmény: HA-SLN (8126)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8127
Tibcsi!
Oda fog érni.A fa-ragasztó:levételét érdemes valamin egy-kétszer próbálni,nagyon tapad,átlátszóra szárad,valamelyik sarokban szikével kissé alányúlva egyben jön le,abszolút nyom nélkül,én csak ezt használom.

Matricákról:
Én a Testors matricafeszítőjét próbáltam,nagyobb felületnél szerintem kell is ilyesmit használni.Hatás:profi a talpán,aki megállapítja,hogy ez nem festve van,annyira rászívódik a felületre.
Én OLFA szikével körül szoktam vágni a Matr Ica szélét.
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8126

Szia! Mit küldessz nekem??? Na mindegy meglátjuk mit, küldök egy mailt!!!

Más:

Ma sikeresen lefestettem, illetve lealapoztam az A321 Autrian Airlines gépemet.

Kicsit afféle katonai járgány lett így szürkén, de még így is gyönyörű. Bakker kicsit csúnya lett egy helyen a festés, mert túl kevés festék került egy helyre. Persze alapozáaskor ez még elmegy.... Tüzetes átvizsgálás után 5 kisebb "hangyakukinyi" hibát véltem felfedezni, ezt száradás után hibánként 2-3 csiszoló mozdulattal eltüntetem.

Kérdés: Mennyi idő múlva álljak neki csiszatolni, és festeni a fehér fényest?? Ma 7 órakor lett kész a revell matt festés viszonylag vékony rétegben. mennyi idő mulva nyúlhatok hozzá nyugodt szívval? Most m ég kicsit tapadós a festék!:-)))

Laci

Előzmény: skaloz (8122)
skaloz 2005. szept. 26. Creative Commons License 8125

A Testorsnak valóban van ilyen lakkja, ki kell próbálni, a Humbrol Polished steel-t elrontotta.

Testors - Humbrol!!!!  Mint írtam - egyes fémfestékeknek van védőlakkja, más gyártóké nem biztos, hogy jó hozzájuk, ebben igazad van. De a polírozható fémfestékek egy külön téma, a síma fémek általában elbírják a lakkot, sőt.

Előzmény: phantomII (8124)
phantomII 2005. szept. 26. Creative Commons License 8124
Kontra.

A polírozható fémfestékeket kinyúvasztja. Elmegy a fémes hatás. A Testorsnak valóban van ilyen lakkja, ki kell próbálni, a Humbrol Polished steel-t elrontotta.
Előzmény: skaloz (8123)
skaloz 2005. szept. 26. Creative Commons License 8123

A lakkal csak óvatosan. A fémes színeknek elveszhet a fémes hatásuk.

A megállapítás csak mattlakra igaz! A fényes lak mégjobban kiemeli a fémes hatást. Sok fémfestékhez adnak is védőlakkot.

Kalóz

Előzmény: Törölt nick (8111)
skaloz 2005. szept. 26. Creative Commons License 8122

HA-SLN!

Ha adsz egy mail címet, tudok küldeni Alclad cikket. Az én mailom publikus.

KAlóz

Előzmény: HA-SLN (8097)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8120
Most fújtam le 2. soron a Mi-1-est,még a fehér csík van hátra a farokrészen,és hamarosan kész is van.Aránylag sok munka volt vele.
Szerintem jól választottam a rendőrségi változattal,ilyet még sehol sem láttam.
Üvegfelületek maszkolásához Technobond fa ragasztót használok,ez nálam tuti,125gr.-os,csőrös és 211 Ft volt.Fehér,középsűrű,ecsettel viszem fel.
Egy festékboltban vettem.
Előzmény: Törölt nick (8109)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8119
Én sajna nem tudtam csak egy témára szakosodni,ezért skizofrén makettező lettem:-DDD. Rendszeres kezelésem időnkénti kamionmakett,hidegháborús Szovjet reptechnika,ill.ezentúl utasgép makettek vásárlásával történik.
Előzmény: ironclad (8118)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8118
Én éppen most nőttem ki a vitrinem.
Van üres matricalapod?Arra lehet bármilyen lajstromot,feliratot csinálni.Állítólag a Fabulisnál van.Kell egy wordpad,vagy amiről nyomtatni tudsz,betűtípus,méret kiválaszt,nekem most pl "rendőrség-0-32 " kell,az nálam ariel 10 dőlt,beállítom a méretet,kinyomtatom,ahova a szöveg ment fixálok egy akkora üres matricalap-darabot,még1x nyomtatom,most már a hordozóra nyomja,lelakkozom,és olyan mint a gyári.
Megnézted az Alclad2-t?Tetszik?
A pótolandó wingletem sima,csak körőlvágom szikével egy műa lapka fölött,és méretre igazítom,azért köszi,inkább a Mig műgyanta vezérsíkja a gond,mármint hogy abból kellene.
Üdv:Zs.
Előzmény: HA-SLN (8117)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8117

Nemoskára készen vagyok az első "vitirn"-el!

Lesz benne egy A340, egy A321, Bae-146, és egy 737-200.

Ez egy 80*50 cm-es vitrinnek épül, az alján természetesen valami beton imitációval.

Kellene bele néhány 1:144 tereptárgy, a méretek érzékeltetésére.

Emberfigurák, autók kaphatók 1:144-ben? Vagy van ötletetek???

Laci

Brutalis Harmonia 2005. szept. 26. Creative Commons License 8116
Szerencsed van. A Trumpeter epp most jott ki az eddigi legszebb 262-essel. A Fabulis biztosan fogja majd arusitani.
Előzmény: Friki (8105)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8115

Egyik haveromat régen sikerült befűtenem makettezés ügyileg. De mint kiderült a gyereknek több volt a pénze, mint a kézsügyessége.

Össze vissza vásárolt  mindent, oszt egy gépet sem csinált meg. Legtöbb alkalommal csak a törzs összeillesztésig jutott, mert azt is úgy összekozmálta, hogy befejezettnek tekintette a projectet.

Így elég nagy polgári repmakett alkatrész háttérrel rendelkezem már:

-Concorde

-Boeing 737-800

-Boeing 747-400

-A330

-Fokker 100

-Airbus A321

-Beluga

És kitudja még mi van a dobozom alján, ahol az össze alkatrészt tárolom.

Pekhemre 747 kerékabroncsból, Bae 146-100 fényszórók hiányával küzdök, és jó lenne egy Australioan express lajstrom is.

Szívesen cserélgetek bárkivel alkatrészeket....

A wingletet így ránézésre nem találtam a dobozban, de ha igényt tartassz rá, átnyálazok mindent. Elég nagy kupac, a winglet meg túlontúl kicsi. Gondoltam arra is, hogy teljesen szétválogatom őket, de akkora meló, hogy folytom halogatom, meg kellene hozzá egy szerszámosdoboz is.

Laci

Előzmény: ironclad (8106)
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8114
Esetleg lehet tudnék rajtas egíteni winglet ügyben!!!!:-))))))
Előzmény: ironclad (8106)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8113
Ezek az Aircraft Resource Centeren vannak,Te ismered,gallery>jet aircraft>airliners
Előzmény: Törölt nick (8112)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8110
Köszi a bókot!
Nem vártam ennyit a revell alujától,és mégis szépen csillog!De legközelebb,az alu száradása után könyörtelenül,azonnal lakkozok majd,eszméletlenül kényes a legfinomabb érintésre is!
Előzmény: Törölt nick (8109)
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8108

No comment:-DDD
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8107
Még pár kép,sajna nem saját:-))

Nekem az Air Lingus nagyon tetszik a színe miatt,de az Edelweiss 380-as se semmi...
Csak itt,csak most,csak neked!!!:-ĐĐĐ
ironclad 2005. szept. 26. Creative Commons License 8106
Jól láttad,nincsenek rajta/még/.
Az egyik letört,és elveszett,a másikat levettem klónozási céllal.
Most már lehet képet berakni,itt van ni egy Mig-17.Régi nagyon,egyszer elkezdtem,de heveny idegrohamok kíséretében abbahagytam/KP/,most elővettem,és befejezem.Felraktam a szárnyakat,lefestettem,még a kerekeit kell befejeznem,és az egyik vezérsíkot pótolni/egyik van csak meg.Most így áll:
Előzmény: HA-SLN (8104)
Friki 2005. szept. 26. Creative Commons License 8105
Sziasztok!

Egy ismerősöm keres Messerschmitt 262-est 1:32-es méretarányban, összerakatlanul, hiánytalanul. Ha van valakinek, vagy tudja, hol lehet itthon újonnan beszerezni, az dobjon rám egy mailt legyen szíves! freaky@freemail.hu

Köszi!
HA-SLN 2005. szept. 26. Creative Commons License 8104

Szia!

Ma többször is kinyitottam azt a mappát, ahová a géped képeit tettem.

Feltűnt valami!!! Hová lettek a  wingletek??? (szárny végi fülek)

Nincs nagyobb felbontású képed??

Laci

Előzmény: ironclad (8102)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 26. Creative Commons License 8103
Ha igazi krómot akarsz, akkor Bare Metal Foil... Bár az Alclad sem rossz, de a fólia tényleg olyan, mint az eredeti.
ironclad 2005. szept. 25. Creative Commons License 8102
Szóval:
www.alclad2.com
Előzmény: ironclad (8101)
ironclad 2005. szept. 25. Creative Commons License 8101
Kikerestem neked:www.alcad2.com,egyből egy repcsi jön be.
Szerintem ez a Dornier 228-ast csinálom meg,Aus-ra.Igaz,hogy valójában nincs ilyen náluk,de most a festés minősége lesz a lényeg.
Előzmény: HA-SLN (8100)
HA-SLN 2005. szept. 25. Creative Commons License 8100

Ok a feliratok, + farokembléma nem is kell. Igazából csak a jobb oldali lajstrom kellene. De nem baj, veszek másikat.:-(

Mik a terveid vele? Mit lehet abból még csinálni?:-)

Laci

Előzmény: ironclad (8099)
ironclad 2005. szept. 25. Creative Commons License 8099
Csak két Australian Air Express felirat,és a két kék-zöld madárszerű logó van meg,de őszintén szólva vannak terveim vele.Ablakkeret nincs sajna.
Lakk:
AlcadII. chrome/ALC 107/,a legszebb króm,abszolút élethű,ragyog,mint a napfény!!!
Netről lehet rendelni,nekem zsebimportból van,és van egy "titka",nagyon fényes feketével kell alapozni!!!Enélkül semmit sem ér.Az első réteget ráfújva,szép fényes krómos lesz,száradás után második réteg fog ragyogni.
Nézz rá a Google-n!
HA-SLN 2005. szept. 25. Creative Commons License 8098

Bár a kis lám picskum, amit kilőttem, még mindíg nincs meg. Illetve:-))) Megtaláltam akkor, de azóta megint kilőttem!:-))))

Na meglátjuk, és ha nem lesz meg, vennem kell egy másik gépet. Egy szar lámpa miatt!!!!!:-(

Laci

Előzmény: ironclad (8096)
HA-SLN 2005. szept. 25. Creative Commons License 8097

Köszi a képeket! Nagyszerű!!! Még erről nem is láttam sosem képet, csak az élő gépről. Sajnos elég kicsi a felbontás amit küldtél, így igazán komoly kritika nem érheti a gépet, ráadásul hozzátok képest, én amatőr vagyok.

De ami látszik, az király!:-)

Szép ez a gép!

Condor festés nekem is a kedvencem, és már meg is van nekem is.

Sőt már jön a németektől a Condor DC-10!!! És ha már itt járunk:

Ez a DC-10 a valóságban volt tiszta krómra, vagy valami nagyon fényes ezüstre.

Gondoltam ezt a nagyon impozáns variációt csinálom meg belőle, ha már kemény eurókat kell érte kicsngetnem. Hogyan tudom én ezt ilyen fénys csillogó kromra festeni? A Revell ezüstje, vagy aluminiuma nagy gagyi a valósághoz képest.

Megtaláltad a matrickát?? Van rajta lajstrom, és a fehér pilcsiablak kerete???

Eladod nekem?? Vagy adhatok cserébe valamit?

Laci

Előzmény: ironclad (8096)
ironclad 2005. szept. 25. Creative Commons License 8096
Átküldtem,kritikát kérek!!
Képzeld,meglett az Australian matrica,egy régi dobozban volt.
Találtam itthon egy Do-228-ast,civil lesz.Az Airliners.neten néztem pár variációt
Előzmény: HA-SLN (8093)
skaloz 2005. szept. 25. Creative Commons License 8095
Természetesen: szigetelőszalag
Előzmény: skaloz (8094)
skaloz 2005. szept. 25. Creative Commons License 8094

Többréteg szigetelőszeleg pontosan egymásra ragasztva. Amellett már nem megy el a szerszám.

Egyébként én akarom megcsinálni azt a Revellt, de hogy mikor, fogalmam sincs. Igaz most is glettelek, festek, de az lakás, nem makett.

Előzmény: HA-SLN (8088)
HA-SLN 2005. szept. 25. Creative Commons License 8093

Kiüld már el nekem emailban!!!  Látni akarom!!!

ha-sln@freemail.hu

Laci

Előzmény: ironclad (8091)
nemethdekor 2005. szept. 25. Creative Commons License 8092

Sziasztok!

Néhány ELADÓ 1:24-es makett:

Tamiya
24149 Opel Calibra DTM
24192 Nissan R390 GT1
24222 Toyota GT-1 TS020
24186 Porsche 911 GT1
24161 Nissan Clarion GT-RLM

Revell
Chevrolet Corvette C5-R Endurance Racer

Érdeklődni lehet:
Illyés János 06 30 900-1112

ironclad 2005. szept. 25. Creative Commons License 8091
Megvannak a képek,de valami gubanc lehet,nem veszi be a fórum a képeket,azért próbálkozom.
Brutalis Harmonia 2005. szept. 25. Creative Commons License 8090
Nincsen meg valakinek a következő könyv?
Nick Beale: Air War Italy: 1944-45
szasa6 2005. szept. 25. Creative Commons License 8089

Ja, igen rosszul ovastam.... a leírásom Hongkongra vonatkozik.... az USA az más tészta....

Azért jó tudni mire számítsak, ha....

Sza.sa

HA-SLN 2005. szept. 25. Creative Commons License 8088

Mivel az én gépem most érkezett, elég naprakész az infóm!:-)

20 USD- be kerülő 747-400 benne volt nekem kerek 10 ezerbe, igaz pár aprópénz jattot kapott a heverom, aki az ügyletet bonyolította.

Tehát 5-6 ezer ft!!!!

A képeket nagyon várom, talán nekem is lesznek fotóim 2-3 napon belül. Az első réteg (matt) festést megkapja holnap este 2 gépem is. Már kibéreltem nekik egy festőhangárt!:-)) A321 Austrian, és egy A 340 Lufthansa kerül  alapozásra.

Tényleg! Ha már itt járunk! Holnap az előkészületek közt lesz a részletek kitakarítása, így újra karcolásra kerülnek a törzs rajzolatai, hisz sok helyen betömtem, lecsiszoltam őket. Ezt milyen módszerekkel csináljátok?

Igazából a kezem megvezetése a nehézség. Baromi n ehéz karcoláskor egy egyenes vonalat húzn i, főleg ha részben glettelt felületről vagyn szó, hisz az anyag keménysége nem állandó. Szóval van erre velami ftappáns megoldás?

Valaki mondotta, hogy A321 Milenium festst csinál! Kiaz???

Laci 

Előzmény: ironclad (8084)
szasa6 2005. szept. 25. Creative Commons License 8087

Az a poén hogy nincs vám.... :) A rendelésnél több opciót ki lehet választani: legyen ajándékként elküldve, kisebb érték legyen a számlán (kb 8$-t szoktak ráirni....) Eddig nem vámolták.. :)

Az 99% mert a fabulison varjú bácsi már rengeteget rendelt, és soha nem vámolták.... Persze ez csak kisebb dobozokra vonatkozik... ez kb. 2 Tigris 1 csomagban jelent....

Sza.sa

Előzmény: *Stew* (8086)
*Stew* 2005. szept. 25. Creative Commons License 8086
Köszönöm a linket és a felvilgágosítás. Most néztem meg az oldalt és nagyon valoszinű hogy nem várok a magyar boltokra hanem megrendelem. Csak még a vám érdekelne de a vpop oldalán nem találtam rendes táblázatot hogy mennyire jön ki.
Előzmény: szasa6 (8081)
szasa6 2005. szept. 24. Creative Commons License 8085

HongKonból pl. a Dragon Tigris repcsivel (7 nap) 20$, felszini (gondolom hajó.... 6-12 hét ~12$)

De ez függ a csomag méretétől és súlyától is....

Sza.sa

Előzmény: ironclad (8084)
ironclad 2005. szept. 24. Creative Commons License 8084
Mennyi a postaköltsége egy makettnek az óperencián túlról?
ironclad 2005. szept. 24. Creative Commons License 8083
Köszi a válaszokat!
Kép van bőségesen a www.freeweb.hu/zolan-on,pl:
Laci barátom,nagy sokára végre holnapra ideér a fényképezős bácsi,úgyhogy estére meglesz!
szasa6 2005. szept. 24. Creative Commons License 8082

ja, és innen rendeltük:

http://www.luckymodel.com/

tudtommal a Dragon itt a legolcsóbb és a szálítással sincs gond....

Sza.sa

Előzmény: szasa6 (8081)
szasa6 2005. szept. 24. Creative Commons License 8081

hali!

mivel kecskeméti vagyok, nem tudom pesten lehet-e kapni, előtte fel se hívtuk őket....

Ha csak azt a 1 makettet rendeled meg, 7 napos repcsis szállítással ~10.000-re jön ki... vámolni meg eddig nem vámolták... :) szerintem itthon azért több lesz az ára....

Előbb-utóbb biztos lehet kapni majd itthon is, bár nem tudom milyen a Dragon ellátottság...

Előtte a Dragon 251/6-ot rendeltem meg, az 8000-re jött ki, és most láttam, hogy itthon 9.600,-

Sza.sa

Előzmény: *Stew* (8073)
skaloz 2005. szept. 24. Creative Commons License 8080

Megnéztem egy orosz szájton:

A Mi-2T az általános kivitel (utasszállító, mentő, kutató-kereső, járőr, fényképező változatok), tehát valószínűleg ez magyarítható legkönnyebben.

A Mi-2 URP G valószínűleg a mezőgazdasági változat, a Mi-2 UR N valószínűleg az oktató változat.

Előzmény: ironclad (8076)
HA-SLN 2005. szept. 24. Creative Commons License 8079

Szia!

Kép az Airbusról????:-))

Bakker megérkezett a megrendelt gépem az USA-ból! Eszméletlen jó!:-)

Viszont elfelejtették a Revell meketten feltüntetni a festékek kódját. Most honnan fogom tudni egy Un ited 747 pontos színeit??:-(

Laci

skaloz 2005. szept. 24. Creative Commons License 8077

Egy Mi-2 ismertető kellene, ami részletezi az egyes változatokat, mit is takarnak. Ill. a M.o-on használt gépek tíypusa kellene. Sajna egyikkel sem rendelkezem.

A linkeket egyébként nem csak neked küldtem, hátha valaki még nem ismeri őket :)

ironclad 2005. szept. 24. Creative Commons License 8076
Szia!
Jól ismerem,csak nem tudom mi a különbség a VPP-n az Intech Mi-2-esek között,ill. melyik magyarítható leginkább.
Előzmény: skaloz (8075)
skaloz 2005. szept. 24. Creative Commons License 8075

Talán segít az alábbi két link. Az elsőn lehet mazsolázni, a másodikon rendelni (az elsőn is lehet, de az külföldi, a  második viszont magyar):

ARMYBOOK

VPP

Jó csemegézést:

Kalóz

Előzmény: ironclad (8074)
ironclad 2005. szept. 24. Creative Commons License 8074
Szia!
Nem írtam,csak Intech Mi-2 van nekik is,van is "T","URN",URP",Megnéznéd a VPP-n,szerinted melyik alkalmas magyar mentőnek?Bár sztem mind3 jó.
Üdv:Zs
Előzmény: Törölt nick (8071)
*Stew* 2005. szept. 24. Creative Commons License 8073
Ja és ha nem lehet csak rendelni úgy mennyire jön ki kb az ára?
Előzmény: szasa6 (8070)
*Stew* 2005. szept. 24. Creative Commons License 8072
Nem tudod csak kintről lehet megrendelni vagy estleg kapható itthon is valamelyik boltban?
Előzmény: szasa6 (8070)
szasa6 2005. szept. 23. Creative Commons License 8070

Hali!

Egy ismerősömnek rendeltem Hong Kongból.... csorgott a nyálam mikor kinyitottuk a dobozt..... :) Mondjuk mi a Late-et kértük....

csak egy nem tetszik, benne, hogy a lánctalpat fixre kell ragasztani... :( a "mozgós" nekem jobban bejön....

Sza.sa

Előzmény: *Stew* (8066)
ironclad 2005. szept. 23. Creative Commons License 8069
Szia!

Megjött az oldalszám,holnap feladom!
Most már én is láttam a VPP-n a 21-es biszt,ééés,29-esük is van.Talán a spájz mélyére megrendelem.
Hanem,aminek örültem,van MI-2-esük,ezt biztos megrendelem.Most egy Mi-1 van festés előtt,bevetettem minden tudományom,mivel Amodel.De szerintem nagyon részletes.Ez most nem katonai lesz,hanem rendőrségi,ilyen:

A Mi-2 meg mentő lesz.

Valakinek ígértem it A-320 képet:-D,egyszer az is meglesz!
Előzmény: Törölt nick (8057)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 23. Creative Commons License 8068
Nezd meg Google-vel. "tank neve" + review
Előzmény: *Stew* (8066)
skaloz 2005. szept. 23. Creative Commons License 8067

Próbáld meg itt, de sokat ne várj:

Revell.de
Előzmény: HA-SLN (8065)
*Stew* 2005. szept. 23. Creative Commons License 8066
Sziasztok

Most olvastam az új promodelt és láttam benne a dragon új tigris I makettjét. Az lenne a kérdésem hogy került e vele valaki már közelebbi kapcsolatba és ha igen akkor milyen a készlet?
HA-SLN 2005. szept. 23. Creative Commons License 8065

Sziasztok!

Egy kis csiszolás közben felnéztem ide hozzátok:-)

Készül az Austrian Airlines A321!!! És természetesen az Avro 4 hajtóműve, de azt nagyon rühellem. Gyufaszállal csiszolni? Micsoda undorító dolog!:-)

Na keresgltem repülőmaketteket magamnak. 1:144 revell civil aircraft.

Eddig találtam 76 félét, de tuti ennek többszöröse létetik. A gondom, hogy nem tudom melyik gépért mennyit érdemes licitálnom. Létezik makettkatalógus?

Illetve nagyon nagy szükségem lenne egy a revel által eddig kiadott összes makett listájára.

Hol lehet ilyet találni?

Laci

Brutalis Harmonia 2005. szept. 23. Creative Commons License 8064

Most láttam egy sugárhajtóműves R/C modellekkel foglalkozó magazinban (amerikai...) Csőrikét modellben.

13 dolcsi... (Nagy pánz!) :( Komolyan gondolkozom, hogy megveszem. Valakit nem érdekel esetleg?

Brutalis Harmonia 2005. szept. 22. Creative Commons License 8063
http://www.internethobbies.com/internethobbies/drmo188fl36w.html

Egyre szebbek a makettek...
G-cart 2005. szept. 22. Creative Commons License 8062

Szia Lapos!

Én oda biz nem járok, ott időnként megverik az embereket :-) Bár az még a Peugeot-os időben történt.

G'

Előzmény: Törölt nick (8057)
DIGIC 2005. szept. 22. Creative Commons License 8061

MODELL ÉS MAKETT MAGAZIN
------------------------

PRO MODELL
----------
2004 - 1,2,3,4,5,-  - 3000 Ft (a 6-os nem jelent meg)

Érdeklődni:
06 30/9 069-049

macilaci111 2005. szept. 21. Creative Commons License 8060
Sziasztok!
Érdekel ez valakit?:
birds 2005. szept. 21. Creative Commons License 8059
Sziasztok!!!

NAGYON NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!
akkor körbenézek és remélem hogy találok,mert a Párom mentős volt és meg van őrülve a mentőautókért!
MÉGEGYSZER KÖSZI MINDENKINEK!!
ironclad 2005. szept. 21. Creative Commons License 8058
Szia!
Hongwell 1/72,Mol kutak,esetleg Shell,én már láttam is párszor!
Előzmény: birds (8054)
G-cart 2005. szept. 21. Creative Commons License 8055

Ilyen szépen kidolgozott modell-autókat lassan minden játékbolt forgalmaz már, de MOL-os benzinkuton is láttam már. Ott egy kicsit drágább, de többféle csomagolás létezik, annak függvényében úgy 350-től 500-ig terjedhetnek az árak. Méretarány szempontjából létezik 1:72-es, de 1:87-es (H0) is. Ez 1:72-es VITO esetében úgy 7 cm hossz alatt van egy kicsivel.

Üdv: G'

Előzmény: birds (8054)
birds 2005. szept. 21. Creative Commons License 8054
sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni.
egy ilyen autót vagy ehhez hasonlót keresek.
tudnátok abban segíteni hogy:
hol lehet ilyet kapni?
kb mennyiért?
+hogy kb mekkora ez az autó életnagyságban?
Nézéttek el nekem a "butuska" kérdéseket de teljessen analfabéta vagyok a témában.
mentőautó

Tom986 2005. szept. 19. Creative Commons License 8053
Sziasztok! Még1x segítségeteket kérem a következőben: Elveszett az összeszerelési útmutató a Kamov KA-226 ambulance(amodel) nevezetű makettemhez. Kérdésem: Honnan lehetne megszerezni, letölteni, vagy nincs meg valakinek aki szívesen elküldené nekem?
Tom986 2005. szept. 19. Creative Commons License 8052
Kössz a tippet Kalóz!
Előzmény: skaloz (8045)
skaloz 2005. szept. 19. Creative Commons License 8051

Aztán adnak egy matricát, aminek közepe átlátszó, de a törzs színével azaonos kerettel rendelkezik.

Valami ilyenről regéltem én is.

Előzmény: HA-SLN (8048)
HA-SLN 2005. szept. 19. Creative Commons License 8050
Azaz Max 6000HUF. Nem olcsó, de nem a világ!!!!
Előzmény: ironclad (8047)
HA-SLN 2005. szept. 19. Creative Commons License 8049

A Tu 154 688 cseh korona! És én járok Prágába!!:-))))

Ha akarod hozok egyet. Ezen nem múlik, illetve tök mindegy hányat hozok haza!:-)

Laci

Előzmény: ironclad (8047)
HA-SLN 2005. szept. 19. Creative Commons License 8048

Jah érthető! Végülis ok, de mégis csak jobb az álltalam ismert megoldás, miszerint:

A revell ad a gépeihez ablakot, amit mint írtad elég nehéz tömítani. Nem olyan ablak ez, mint az Airfix esetében, ahol ténylegesen ablak az ablak. A revellnél + keret is jár, ahool egy egy miliméteres szegélyt ell összeglettelni a törzsel. Aztán adnak egy matricát, aminek közepe átlátszó, de a törzs színével azaonos kerettel rendelkezik. Nagyszerű megoldás!!!

Egyéb esetekben, mint például KLM 767, ahol a valós gép ablakkerete fehér, a törzs körben kék. Pont jó! Kifestettem az ablak keretét fehérre, és beillesztve nem is tűnik fel a kis rés a törzs, és a keret közt. Egész jó lett!:-)

Laci

Előzmény: skaloz (8046)
ironclad 2005. szept. 19. Creative Commons License 8047
Il-18,Tu-154,ÁÁÁÁ!!!Nincs erre a célra 80 fontom+posta...Bár,teljesen mindegy,hogy képen nézegetem,vagy itt a vitrinben,ugye???ĐĐ
Előzmény: HA-SLN (8043)
skaloz 2005. szept. 19. Creative Commons License 8046

A kisméretarányú (144 és kisebb) polgári gépeken elég macerás az üvegfelületeket pontosan legyártani, a pontatlan meg randa, és qrva nehéz tömíteni, ezért inkább fekete vagy szürke matricából adják. Az oldalablakokat is. Esetleg van furatuk és a matrica lakkját használják fel üvegként (elég sérülékeny).

Van két másik megoldás is, az egyik, hogy az orr részt átlátszó anyagból adják, itt a maszkolás okoz gondot, meg az oldalablakoknál a módszer nem az igazi (pl. nem lehet csiszolni és egyebek).

Az oldalablakoknál van, hogy nyílásokat készítenek, de üveget bele nem, ezt a makettezőnek kell pótolni fényes lakk-kal vagy Clearfix-szel. Itt viszont a pilótafülke ablakaival van gond, mert ehhez a technikához azok még így is nagyok.

Egyébként távolabbról nézve az igazi gépek ablakai is sötétek, igazából az üveg elmaradása nem túl illúzió romboló, csak tudatilag hiányolja az ember. És a tömör géptest szerszáma lényegesen!!! olcsóbb.

Előzmény: HA-SLN (8039)
skaloz 2005. szept. 19. Creative Commons License 8045

Humbrol 169, vagy 154 a fakultabb árnyalathoz. Esetleg a kettő keveréke. A Makettinfon vagy a Fabulison volt róla diskurzus.

Üdv: Kalóz

Előzmény: Tom986 (8037)
skaloz 2005. szept. 19. Creative Commons License 8044

Szia!

Sajna képem nincs, de képzelj el egy vastagabb pengéjű kést, aminek a hegye a nyél felé van visszaköszörülve (hátrafelé dől), és persze nem szélesebb 5-6 mm-nél, a vastagsága olyan miliméteres. Fontos, hogy síma felöletei legyenek, és a ferde élét kell csiszolókövön időnként élesíteni. A munka tulajdonképpen a hegyével, ill az azt körülvevő élekkel történik. Vonalzó mellett húzva, meg előre tolva is használható, ill görbe vonalakhoz is. Nem szabad nagyon nyomni, mert akkor nagyot hasíthat. A végén persze nem árt valamilyen nyél.

Kalóz

Előzmény: Macroglossa (8030)
HA-SLN 2005. szept. 19. Creative Commons License 8043

Ha jól emlékszem valaki problémázott Tu-154 ügyben! Na véletlen, de találtam egyet!!!

http://www.modelimex.cz/inshop/pictures/store/LGM144003_L.jpg

Amúgy ilyen makettet rakott mán össze valaki?

Laci

HA-SLN 2005. szept. 19. Creative Commons License 8042

ÁÁÁÁÁÁ!!! Ilyen nem is van!!!!

http://www.drawdecal.com/ipms04/ipms04_31.jpg

ironclad 2005. szept. 19. Creative Commons License 8041
Szia!
Még ilyen csúnyán elcseszni egy makettet!!!
A fényképezőt csak kölcsönkérni tudom,türelem.
Előzmény: HA-SLN (8040)
HA-SLN 2005. szept. 19. Creative Commons License 8040
HA-SLN 2005. szept. 19. Creative Commons License 8039

Szia! Jövőhét van! Hol az Airbus???

Van valakinek tapasztalata Minicraft modellekkel? Civil gépeknél gyakran látom, hogy a pilótafülke "nagy" ablakait eltömik, és fekete matricával imitálják.

Eddig azt hittem minden minicraft makett így készül, legalábbis a polgáriak. De látom most, hogy sokan a Revell-nél is így csinálják. Miért?

És a Minicraft is tartalmaz átlátszó ablakokat????

Vonatkozik ez az oldalablakokra is.. Mármint a kérdés.

Laci

Előzmény: ironclad (8036)
phantomII 2005. szept. 19. Creative Commons License 8038
http://wp.scn.ru/en/markings

Ami repül, annak a festése. Érdemes megnézni.
Tom986 2005. szept. 19. Creative Commons License 8037
[link1] Ha ez sem jó: http://www.airliners.net/search/photo.search?aircraftsearch=Kamov%20Ka-26&distinct_entry=true Felülről a 4. kamov színe az a sárga ami érdekelne Humbrol színkódban!
ironclad 2005. szept. 19. Creative Commons License 8036
A feltölt után megjelenik a kép,utána mellette a beszúrás címszó,azt is meg kell nyomni!
Előzmény: Tom986 (8035)
Tom986 2005. szept. 19. Creative Commons License 8035
[image1]Csak rájöttem. hogy hogy kell:) Bocsánat!
Tom986 2005. szept. 19. Creative Commons License 8034
Itt a kép:
Tom986 2005. szept. 19. Creative Commons License 8033
Helló ironclad! Sajnos nem, mert nekem sárga szín kellene! De ha ezt a képet megnézve tudsz(vagy tudtok(többiek)) Humbrol színkódot mondani, akkor azt is megköszönném(Ha nem akkor is:)) Üdv: Tom986
Előzmény: ironclad (8031)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 19. Creative Commons License 8032
http://cgi.ebay.com/M-WORKSHOP-Built-Painted-1-35-PANZER-IV-F2_W0QQitemZ5999654678QQcategoryZ2588QQcmdZViewItem

Az álmaim melója. :)
ironclad 2005. szept. 18. Creative Commons License 8031
Szia!
A sima ka-26-é nem jó?Mert az fenn van a Makettinfón,a makettek szekcióban.www.makettinfó.hu
Előzmény: Tom986 (8027)
Macroglossa 2005. szept. 18. Creative Commons License 8030

Köszi a gyors választ!

Nincs képed véletlenül? Vizuális típus vagyok.

MG

Előzmény: skaloz (8029)
skaloz 2005. szept. 18. Creative Commons License 8029

Sokan és sokféle szerszámot használnak, kinek mi sikerül. Elvileg makettbörzéken lehet kapni ilyeneket, de a többség maga készíti vagy készítteti.

Én vésnök kézivésőket használok, szerencsére édesapámtól maradtak rám különfélék. Egyenes vonalakhoz túreszelőkből lehet köszörülni, lehetőleg vékony V alakú legyen akeresztmetszete, a homloklapja pedig a csúcsától hátrafelé legyen (oldalról hegyesszöget zárjon be a szerszám alsó éle és a homloklap. A tényleges értékeket ki kell kísérletezni, hogy igazán kézhezálló legyen. 

Görbe vonalaknál igazából a körzőhegy is megteszi. Ehhez kaphatóak sablonok is, bár nem olcsók.

Gondolom mások is fognak ötleteket adni:

Kalóz

Előzmény: Macroglossa (8028)
Macroglossa 2005. szept. 18. Creative Commons License 8028

Panelvonalak véséséhez milyen szerszámokra van szükségem, és ezeket merre szerzem be?

Előre is köszi a segítséget.

MG

Tom986 2005. szept. 18. Creative Commons License 8027
Sziasztok! A segítségeteket kérem a következőben: Elveszett az összeszerelési útmutató a Kamov KA-226 ambulance(amodel) nevezetű makettemhez. Kérdésem: Honnan lehetne megszerezni, letölteni, vagy nincs meg valakinek aki szívesen elküldené nekem?
benbe 2005. szept. 18. Creative Commons License 8026
Üdv! Olyan embereket keresek, akik régi vitorláshajó-makettjeiket kölcsönöznék egy kisebb kiállítás számára! Kérlek, jelentkezzetek az adataim között megadott e-mail címemen! Benbe
Tibcsi(R) 2005. szept. 16. Creative Commons License 8025
Van hozzá egy kis "alátét" is! :)))

Előzmény: skaloz (8023)
Tibcsi(R) 2005. szept. 16. Creative Commons License 8024
B+! :) Mindig elfelejtek átjelentkezni.... :(( A laposMacsek én vagyok.... :)

Kalóz, kösz a dícséretet! :-))
Előzmény: skaloz (8023)
skaloz 2005. szept. 16. Creative Commons License 8023

Ez Tobak Tibor G-6-osa.

Szerintem meg a tiéd. Csak Tibi bácsi gépének a másolata ...

A viccen kívül - teccik.

Kalóz

Előzmény: Törölt nick (8022)
ironclad 2005. szept. 16. Creative Commons License 8020
Szia!

Van itt egy IL-62-es,ha érdekel,festeni sem kell!!!,és egy reptéri busz is van hozzá,szépek.
Műszaki rajzlapra kell nyomtatni,nem könnyű meló,de megéri/találsz LI-2-est is/
http://glidersusa.free.fr/
Előzmény: HA-SLN (8008)
ironclad 2005. szept. 16. Creative Commons License 8019
Amúgy bőven reálisak az árak.
ironclad 2005. szept. 16. Creative Commons License 8018
Szia Tibcsi!

Ténnap möggyütt a levél,mégegyszer köszi.Szerintem Petibá szabin van még,mert nem írta vissza a válaszlevelet,miután pár megbeszélés után eldőlt ,milyen legyen a matricalap/nekem is kell pár szám/.Remélem mihamarabb meglesz.

Nekem az összes MM.,és PM megvan,mind2 az első számtól az utolsóig,és talán egy-két szám híján,az összes Aeromagazin is,valamint papír,és fémpénz gyűjtemény,boldogult gyermekkorombeli vagy 150 db-os,kindertojás gyűjtemény,a makettek ugye,és még szét sem néztem...
Úgy látom,nyugdíj után Hawaii-n fogok élni egy 20-25 éves feleséggel.
Zs
Előzmény: Tibcsi(R) (8017)
Tibcsi(R) 2005. szept. 16. Creative Commons License 8017

Hukk!!!

:(

Előzmény: DIGIC (8016)
DIGIC 2005. szept. 16. Creative Commons License 8016

Eladók az alábbi Újságok:

MODELL ÉS MAKETT MAGAZIN

2002 - 1,2,3,4,5,6 - 3000 Ft
2003 - 1,2,-,-,-,-    - 1000 Ft

PRO MODELL

2004 - 1,2,3,4,5,-  - 3000 Ft

Az összes egyben 35.000 Ft

Aki egyben mindet megveszi, az mellé
odadaom a Modell és Makett 3db Extra
és 1 db Exkluzív számát.

Érdeklődni:
06 30/9 069-049

skaloz 2005. szept. 15. Creative Commons License 8015

Elküldtem az anyagot mindkét e-mail címedre.

Előzmény: skaloz (8014)
skaloz 2005. szept. 15. Creative Commons License 8014

Megkeresem az eredetit, vagy megírom újra.

A hibajelzést én sem értem, mert nem a vírusvédő küldte, hanem a windows. Lehet, hogy egyszeri gondja volt.

Előzmény: Dr.Borisz (8013)
Dr.Borisz 2005. szept. 15. Creative Commons License 8013

Szia!

Ez érdekes mert még senkinek nem írt ki ilyet, még nekem sem, pedig neha frissítem az oldalt ha elkel v.mi.

Nem kaptam + az íméledet, érdekel, küld el légyszives +int.

Előzmény: skaloz (8005)
ironclad 2005. szept. 14. Creative Commons License 8012
Ez hihetetlen:
www.modellcar-tuning.de
ironclad 2005. szept. 14. Creative Commons License 8011
http://genius.poke1.jp/pmdirectory/citroen.html
ironclad 2005. szept. 14. Creative Commons License 8010
Én ebből a Fantomas Citroent/a DS/ megcsinálom,kinyomtattatom fotópapíra,sztem egész jó:klikk
ironclad 2005. szept. 14. Creative Commons License 8009
Jövő héten lesz csak fotóapparát,akkor tudom csak fellőni:-)) a netre.
Előzmény: HA-SLN (8008)
HA-SLN 2005. szept. 14. Creative Commons License 8008

És ha már itt járunk a kilőtt alkatrészeknél....

Jómagam igen sok makettet tettem tönkre a hobbi legelején. Törekedtem a tökéletesre, és ha már valamit kicsit is elrontottam, abbahagytam a gépet.

Így elég sok revell civil repülőgépalkatrésszel rendelkezem. Tehát ha valaki elcsesz egy hajtóművet, vagy vizszintes vezérsíkot.... Esetleg matrica szükséglete lenne, és elég nagy készlettel rendelkezem idehaza. Szívesen segítek, ha tudok!

Laci

HA-SLN 2005. szept. 14. Creative Commons License 8007

Áhh ezt meg hogyan pótoljam?

Vagy marad erre is a börze, mint minden másra. talán valakinek van egy elcseszett gépe, amire még nem tette fel a lámpicskukat?:-/ Na mindegy! Takarítási tilalomnak vége, holnap reggel porszívózás. Még a porzsákot át fogom kutatni... Talán!!!

Tényleg!! A320!!!! Fotó merre van? Azt is kilőtted föld körüli pályára??:-)

Laci

Előzmény: ironclad (8006)
ironclad 2005. szept. 14. Creative Commons License 8006
Hali!
Nekem sok ilyen apró alkatrészem kering Föld körüli pályán,mert sikeres volt a fellövés:-))).
Amúgy várok egy-két napot,ha addig nincs meg,pótlás:-((,meg laposkúszás,talp,és zoknivizsgálat,átjárási tilalom.
Zs.
Előzmény: HA-SLN (8004)
skaloz 2005. szept. 14. Creative Commons License 8005

Dr.Borisz!

A megadott oldal biztonsági figyelmeztetést ad, valami nem stimmel a tanúsítványával, nézz utána légyszí!

Más. Régebben küldtem neked egy mailt, amiben helyesbítettem néhány tévedést a repülőkkel kapcsolatban, ill. a nem ismert típusokat megneveztem. Valszeg nem kaptad meg, ha érdekel, jelezz vissza..

Előzmény: Dr.Borisz (8001)
HA-SLN 2005. szept. 14. Creative Commons License 8004

Sziasztok!

Egy hét szabi után ismét itt, és folytatódik a Bae 146 project!!!

A gondom az, hogy több kisebb folt is csúnyálkodik a fehér festéken..:-(

Van a hasa alatt, egy kés csík, amit már képen mutattam nektek.

Most meg .... Szóval balfék voltam. Pilanatragasztóval rögzítettem a nejlonharisnya szálát, mikor a ragasztó kicsit megfolyt. Ezt le tudtam gyorsan törölni, de sajna meglátszik a helye. Nem nagyon, de nem maradhat így.

Ha a hibás felületeket lefestem, és összepolírozom? Fényes fehér felületről van szó, és Revell festékről.

Más: Bakker amatőrségem nem ismer határokat.:-( Épp az alufóliás tanácsotok megfogadása miatt építattem be a helyzetjelző lámpáimat. A csipeszbe belefog a k "kis lámpicsku", majd patt....:-( Elugrott!!:-(

Próbáltam ragasztócsíkkal megtalálni, de hiába....:-( csak a por ragadt bele.

Van valami frappáns bevált módszeretek szőnyegen mütyűrt keresni?

Ezen múlik egy makett? fél szemmel hogy fog kinézni?:-(

Laci

Leopold 2005. szept. 14. Creative Commons License 8003
Első körben dobj nekem egy mailt a listával.

Második körben http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9119466&la=47421281 a Börze topikban hirdesd.

Harmadrészt pedig a Ferenc krt. 10, viszont miután az bolt, a piaci árnál kevesebbet kapsz érte, hiszen neki is élnie kell valamiből.

Ha az árakról van elképzelésed, az sem rossz.
Előzmény: freytom (8002)
freytom 2005. szept. 14. Creative Commons License 8002

Sziasztok!!

Hozzáértők, légyszi segítsetek!

Nagypapámnak elég szép vasút modell gyűjteménye van.

Néhány darabot szeretnénk értékesíteni!

Ha tudtok, írjatok címeket, ahol foglalkoznak vasút modellek vásárlásával, mert én sajna nem találtam ilyen üzleteket, ill. gyűjtőket!!

Köszi,

Dr.Borisz 2005. szept. 14. Creative Commons License 8001

Sziasztok!

Vannak eladó makettjaim, sajnos költözködés miatt + kell válnom tőlük. Vannak 1:35 autók, 1:72 repülők, néhány hajó, 1-2 motor és harcjármű is. csináltam nekik 1 weboldalt, ott kategorizálva láthatod őket: http://boriszmakett.echt.hu

itt érdeklődj: gyuribacsi@freemail.hu

pár dolog már elkelt, napont frissítem h. mik vannak még.

ironclad 2005. szept. 14. Creative Commons License 8000
Köszönöm!
Az előbbi hsz.-om úgylátszik eltűnt a mátrixban.Tehát ha megjön a matrica,kapcs,ford,küld fény post!
Előzmény: Törölt nick (7999)
skaloz 2005. szept. 13. Creative Commons License 7997

Vytho!

Ha a bal felső sarokban lobogó magyar zászlóra klikkelsz, dobhatsz mégegyet!

http://shipmodeling.uw.hu/

Kalóz

Előzmény: Vytho Gonzales (7995)
Vytho Gonzales 2005. szept. 13. Creative Commons License 7996

phantomII !

Köszi az infót !

Ha még érdekelnek ilyen dolgok nézd meg a

hajomakett.hu/e107_plugins/autogallery/autogallery.php

linket !

Most kaptam !

Vytho

Előzmény: phantomII (7993)
Vytho Gonzales 2005. szept. 13. Creative Commons License 7995

Köszi itt Is ! ! !

Hallod; amikor ráklikkeltem a tervrazjtár linkre kis túlzással dobtam 1 hátast !

:)

Vytho

Előzmény: skaloz (7994)
skaloz 2005. szept. 13. Creative Commons License 7994

Vytho!

A fabulison válaszoltam.

Üdv itt is: Kalóz

Előzmény: Vytho Gonzales (7992)
phantomII 2005. szept. 13. Creative Commons License 7993
Ilyeneket a neten már kerestem, de csak fizetős szájtokat találtam. Itthon tán a TIT keretein belül van ilyen klub, a makettezes.lap.hu oldalról indulj el, esetleg ott megleled őket vagy találsz további linkeket.
Előzmény: Vytho Gonzales (7992)
Vytho Gonzales 2005. szept. 13. Creative Commons License 7992

Hello mindenki !

Egy-két napja járok fórumról fórumra és próbálkozom info gyűjtéssel !

XVII. - XX. sz.-ig keresek vitorlás hajómodell leírásokat, tervrajzokat !!!

Ha ebben nem is tudnátok segíteni legalább linkeket mondjatok ahol van esélyem és hasonlóan friss és élő mint ez  vagy a fabulis !

Köszike !

hirzel 2005. szept. 13. Creative Commons License 7991

Hi!

a Fabulis fórum idevágó topicját ajánlanám:

http://www.fabulis.hu/f_forum_template.php?forumid=95

Szinte minden, ami a műgyanta öntéssel kapcsolatban felmerülhet, olvasd végig és ha kérdésed van...  :-)

Előzmény: fgabci (7985)
skaloz 2005. szept. 12. Creative Commons License 7990

Mail ment.

Előzmény: fgabci (7985)
ironclad 2005. szept. 12. Creative Commons License 7989
Köszi,Petibának köszönhetően hamarosan meglesz az oldalszám is,valószínűleg jövő héten.Az Ancsán úgyis van még sok tennivaló.
Előzmény: Tibcsi(R) (7988)
Tibcsi(R) 2005. szept. 12. Creative Commons License 7988

Bocsi, csak holnap tudom postára adni a csűrőhimbákat. Inkább bélelt borítékba teszem, abban jobban bízok.

Kaming szúún! :-))

Előzmény: ironclad (7987)
ironclad 2005. szept. 12. Creative Commons License 7987
Szia!
Nincs még meg a kép az A-320-ról,de káming szún.
Előzmény: HA-SLN (7972)
vlevi 2005. szept. 12. Creative Commons License 7986
Arra gondoltam, pár makettemet külön plexibúra alá raknám. Szerintetek lehet házilag egy mondjuk 20x10x10-es plexi búrát készíteni, ragasztáson kívül máshogy is? Honnan lehetne plexilapot szerezni?
fgabci 2005. szept. 12. Creative Commons License 7985

Szevasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem műgyantaöntéssel kapcsolatban.

Elsősorban a formakészítés mikéntje érdekelne Minden segítséget előre is köszönök

Brutalis Harmonia 2005. szept. 11. Creative Commons License 7984
http://www.ipmsusa.org/EventsGallery/05-07-15_Nat_Con/2005Nats.htm

Nézzétek meg.
skaloz 2005. szept. 10. Creative Commons License 7983
Hát valahogy úgy lesz, ahogy leírtad. Egymás mellé ne próbáld feltenni  afoltokat, mert az tényleg csíkos lesz, meg foltos (mármint színen belül). Ha elég vékony réteggel festesz, sztem nem lesz gond a 6 réteggel.
Előzmény: Tyon_ (7982)
Tyon_ 2005. szept. 10. Creative Commons License 7982

hali!

Valahogy sikerült széppé tennem két réteggel, köszi szépen mindenkinek a tanácsot!!

Azt nem értem még, hogy ezt a gépet 3 féle színnel kell lefesteni.

Először átfestem kékkel az egészet, de ezt megkell ismételnem mégegyszer, hogy ne legyen csíkos. Ezután jön a szürkés-kék réteg, amivel a tetejét, és ittott az oldalát kell lefesteni. Ezt ugye még1x, hogy ne üssön át a kék. Utána jön a sötét szürke, néhol csíkokban, amit szintén átkell festeni. Na de a végén már 6 réteg festék lesz rajta!!

Hogyan fessem le ekvesebb réteggel, de csíkmentesen?

phantomII 2005. szept. 9. Creative Commons License 7981
a csiszolopapirokat ketfele standard alapjan osztalyozzak...

Ha csak úgy nem...:-)))

Ugyanis ez a számjegy a szitának (emlékeim szerint) a négyzetcentiméterenkénti csomószámát jelenti. A 15ezres olyan sűrű lenne, hogy szitaként már nem tudna funkcionálni.

De érdeklődj már utána, hogy milyen az a 15ezres, sőt hozzál már 1-2 lapot belőle ha tudsz!:-)
Előzmény: Brutalis Harmonia (7980)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 9. Creative Commons License 7980

Lattam 15000-st...

Visszamentem a hobbiboltba, hogy megbizonyosodjam rola, majd vegeztem egy kis buvarkodast. Ugy tunik, a csiszolopapirokat ketfele standard alapjan osztalyozzak... (A rohadekok. Az amerikai 400-as pl. az europai 600-asnak felel meg. En meg nem ertettem, hogy az aircrafresourcecenter cikkekben hogyan mernek azzal a durva papirral hozzaerni a maketthez.)

Előzmény: phantomII (7961)
skaloz 2005. szept. 8. Creative Commons License 7979

Tyon!

Akkor viszont nem értem, a mattal nekem nincsenek ilyen gondjaim. Ha elég híg a festék, max. két réteg tökéletesen megfelel és egyenletes felületet ad. Vagy sűrűbb a kelleténéla festék, vagy a hígítóval van gond (az milyen?) vagy a festék "döglött. Más tippem nincs.

Előzmény: Tyon_ (7975)
Bombraider 2005. szept. 8. Creative Commons License 7978
Engem érdekelni...:)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 8. Creative Commons License 7977

Masodikra sem... :) A kovetkezo reteget merolegesen erdemes festeni (asszem) az elozo reteg ecsetvonasaihoz kepest. Ezt majd az okosabbak megerositik vagy magcafoljak.

(Keszitettem magamnak egy flexi-file-t domboru formak csiszolasahoz. Ha erdekel valakit, leirom, hogy lehet. (En is mastol kaptam a receptet.))

phantomII 2005. szept. 8. Creative Commons License 7976
Első ránézésre nem is rossz!

Ha már csontszáraz, próbáld meg megint vékonyan átfesteni, majd ugyanezt mégegyszer. Ez a szín fújással sem menne fel egy rétegben a gépre, átüt a szürke.
Tyon_ 2005. szept. 8. Creative Commons License 7975

Humbrol mattal festek.

http://kepfeltoltes.hu/view/050908/DSCF0055.JPG

itt egy kép az eredményről:((

Előzmény: skaloz (7974)
skaloz 2005. szept. 7. Creative Commons License 7974

Tyon!

Fényes vagy selyemfényű festékkel festetted? Az utóbbival nekem sincsenek jó tapasztalataim.

Előzmény: Tyon_ (7973)
Tyon_ 2005. szept. 6. Creative Commons License 7973

Hali!

Megpróbáltam úgy lefesteni, hogy előtte lemosom, de sajnos ez után is csíkos lett.3x -i átfestés után is maradt rajta látható csík. Miért van ez?

HA-SLN 2005. szept. 6. Creative Commons License 7972

Na az enyémre legyen vásárlói szándékod!!!

Kapható még ez a madárka, és ha ez a pár mili eltérés téged nem rémít el, akkor lehet baromi jó gépet fogsz belőle csinálni, ugyanis: Hajtómű gotorja, és egyéb részek, mint antennák, rézből készülnek!:-))

Végül lehet azt fogom csináni hogy az egszet telibe glettelem. Azzal eltünnek a problémás részletek, igaz nem lesz szép részletgazdag a törzs+ szárnyak. Még nemtom mit csinálok ezzel a "döggel".

Laci

Előzmény: ironclad (7971)
ironclad 2005. szept. 6. Creative Commons License 7971
Csak 3 millivel?Látom nagyon hozzá vagy szokva a mai makettekhez!
Most már nagyon érdekel,komoly vevői szándékom van!:-))
Előzmény: HA-SLN (7970)
HA-SLN 2005. szept. 6. Creative Commons License 7970

Szia!

A320 Condor nekem is megvan, de még csak a törzs csiszolásánál járok.

Tu 154-es... Hát nemtom valaha megépítem e! 4 törzselem összeillesztéséven vagyok túl, de valami katasztrófális. El tudtok képzelni egy olyan mekettet, aminak a jobb oldala hosszabb 3 miliméterrel, mint a bal???:-( Eszméletlen szar! Na majd csinálok róla képeket. Bár félek égő lesz, és azt fogjátok hinni összegányoltam. Pedig ez már szép, ami most kijött belőle.

Majd holnap teszek fel képeket.

Laci

Jah és nagyon várom a Condor fotókat!:-)

Előzmény: ironclad (7969)
ironclad 2005. szept. 6. Creative Commons License 7969
Szia!
rehabilitáltam egy A-320-ast "Condor" színekben van.Nagyon szép színes madárka,remélem holnap tudok képet betenni róla.

Te tudnál küldeni arról,hogy milyen állapotban van a Tu-154?Összeraktam már pár korai A-modellt,érdekelne...
Előzmény: HA-SLN (7903)
tamastamastamas 2005. szept. 5. Creative Commons License 7968

ZolTTán,

küldj valami rajzfélét privátba, hátha meg tudom csinálni lézerrel, 0.1 mm-es acéllemezből.

agriamodeling@yahoo.com

Ez nem igéret, de hátha...

Lásd még: 7472-es hozzászólásomat...

Tamas3

Előzmény: ZolTTán (7966)
vlevi 2005. szept. 5. Creative Commons License 7967
Próbáld meg elektronikai vonalon is, ők szoktak NYÁK lemezt maratni, ami majdnem ugyanaz, csak éppen van alatt egy műanyag réteg.
Előzmény: ZolTTán (7966)
ZolTTán 2005. szept. 5. Creative Commons License 7966
Sziasztok! Bocs a zavarásért,de kéne egy kis segítség. Vasútmodellezem és keresek arra lehetőséget, hogy néhány dolgot fotomaratással elkészítsenek nekem ( mozdony géptérajtókról van szó 1:120 méretben ) , sajna csak külföldi címet találtam a neten. A válasz jöhet mailben is. Kösz.
phantomII 2005. szept. 5. Creative Commons License 7965
Jelen pillanatban (takarítás el nem végzése okán) az elmúlt egy hónapi termésem több mint 4000 (igen, négyezer) darab az ilyen levelekből. És az már 10 éve így megy...

Sokakat leszedtek így.
Előzmény: part (7964)
part 2005. szept. 5. Creative Commons License 7964

köszi, erősen gyanítottam én is hogy ez egy gyenge próbálkozás volt, hiszen az ebay csak az eladótól vesz le sápot, az eladott termékek kifizetését az ügyfelek intézik maguk között.

azért durva, nem?:))

Előzmény: Gerik001 (7933)
Maxeeee 2005. szept. 5. Creative Commons License 7963

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Sajna én már eladtam a szórópisztolyomat és a kompresszoromat.

Egy egyszerű ezüst festést tudna nekem valaki csinálni?

Számítógép CD meghajtó előlapját kéne és még 2 egyéb előlapot.

Pár perces meló lenne. Festékem és higitóm is van még hozzá.

Valaki Budapestről? (3. ker környéke)

Pls mail to me: nfarkas@pgsm.hu

ironclad 2005. szept. 5. Creative Commons License 7962
Hali!
A jó öreg húzott szálról sem feledkezzünk meg,apró alkatrészeknél,mert a műszál tényleg jó antennának,ráadásul nem tépett-félkopasz barátnőnk lesz/lyukas harisnyákkal/.
phantomII 2005. szept. 5. Creative Commons License 7961
A csiszolópapír mitől számít polírpapírnak? A 2000 még csiszolópapír? (Láttam 15000-eket is, de sokba kerültek.)

Az 1200-as már polírpapír, 15000-est nem láthattál mert olyan nem létezik, az a fogpasztánál is finomabb szemcsézet lenne. A legfinomabb amit eddig láttam az 2000-es, az már olyan felületű mint a fénymásolópapír.

előbb-utóbb felépül egy vastag réteg, ami szakad.

Több megoldása is van. A legjobb, ha zsilettpengével óvatosan a szalag szélénél körbemész, így nem a festéket tépi fel hanem ott szépen a festék elszakad és csak a szalag jön fel.
Szoktam még csinálni, hogy rögtön a fújás után még nedvesen felszedem a maszkolószalagot, de ez nem minden esetben jött be. No meg több rétegnél a kontúrvonalat mindig újra kell maszkolni.
Az akril egyébként - vékonyságából kifolyólag - kevésbé érzékeny erre, az enamel szokta ezt csinálni.

A másik, hogy a kabintetőimen fekete perem marad a maszk eltávolítása után, mert itt-ott átlátszik a fekete, amit a felső réteg alá fújtam...

Ezt nem értem...
Előzmény: Brutalis Harmonia (7958)
Cyberworld 2005. szept. 5. Creative Commons License 7960

Hétvégén nem olvstam, és most aliggyőztem végigolvasni az új hozzászólásokat. Pár kérdésre megpróbálok válaszolni:

Antennahuzal: fekete harisnya elemi szála(i). Olyan erős, hogy a gépet is fel lehet ennél fogva emelni. Több szálat is össze lehet fogni, ezzel lehet a vastagságát szabályozni. Egyik végét pillanatragasztóval kell rögzíteni, hagyni megszáradni, majd kifeszíteni. Ideális kis méretarányú hajók antennaszálaihoz is.

Sztatikus kisütők: a partvis szálai tényleg elég vastagok. Viszont a festőecsetek szőrei vékonyabbak, 100-ftért bevásárolhatunk egy életre.

Kabintető polírozás: Nekem a következő módszer vált be legjobban: A kabintetőt kitöltöm szilikongumival, nem spéci, egyszerű barkácsboltban kaphatóval.  Célja, hogy ne hajoljon a kabintető, mert berepedezhet. 1-2 napig száradnia kell.
1000 majd 1500-as papírral vizesen addig csiszolom, míg egyenletes nem lesz. Ezután (itt jön a csavar) szintén vizesen folytatom a polírozást a csiszolópapír hátuljával, cél a karcolások finomítása. Letörlöm, megszárítom, majd sima irodai fehér papírral polírozom tovább, már szárazon. A végén tiszta pamutronggyal, vagy fültisztító pálcával fejezem be a polírozást, szintén szárazon.

tamastamastamas 2005. szept. 5. Creative Commons License 7959

Jó reggelt!

A sors és a cég úgy döntött, hogy tanfolyás jelleggel 3 napot Belgiumban tölthetek, ebből az első nap egy remek rallycross verseny volt (amire a vendéglátók hívtak meg). Eszem-iszom, belga sör rogyásig és egész nap autóverseny (három körös futamok, két futam között nem volt több mint fél perc szünet, belépés a boxutcába - szóval nagyon klassz volt.

De!

A versenyt a közeli holland Walkenswaard-ban rendezték meg (www.eurocircuit.nl) és bizony mondom, gazdag és elkényeztett az a nép, ahol egy vacak autocross versenypályán eredeti Willys Jeep-ekkel vontatják a lerobban versenyautókat:

TowingJeep_1

TowingJeep_2

Volt még egy harmadik is, azonos állapotban, de az messze állt és egy negyedik Jeep is, de azt a felismerhetetlenségig átépítették. 

Üdv,

Tamas3

Brutalis Harmonia 2005. szept. 5. Creative Commons License 7958
Majd körbenézek egy autósboltban. A csiszolópapír mitől számít polírpapírnak? A 2000 még csiszolópapír? (Láttam 15000-eket is, de sokba kerültek.) Viszont a CD-k polírozásához adott kitek jók lehetnek a kabintetőhöz is. (Ilyenkor jön jól a future: lakk helyett használva nagyon szépen eltűnteti az egyenletlenségeket.)

Viszont: gondjaim vannak a maszkolással: akár egy ajtót/panelt rögzítek idegilenesen a fújásig, akár kabintetőt, amikor eltávolítom, gyakran a festék is jön, mert hiába vékony rétegekben fújom, előbb-utóbb felépül egy vastag réteg, ami szakad.
A másik, hogy a kabintetőimen fekete perem marad a maszk eltávolítása után, mert itt-ott átlátszik a fekete, amit a felső réteg alá fújtam...
Előzmény: skaloz (7953)
HA-SLN 2005. szept. 5. Creative Commons License 7957

Azért köszi! De sebaj!! Úgyis meg akarom csinálni a TNT verziót is, tehát lesz saját matricám....:-)

Amúgy mindenkinek!!!! Revell civil repülőgép alkatrészeket, matricákat vásárolok!

Tudom minden hónap első szombatján... De hátha valakinek otthon porosodik, és nem vinné ki!!

Laci

Előzmény: ironclad (7955)
skaloz 2005. szept. 4. Creative Commons License 7956

Echo!

A felsorolt makettek 1:100 méretarányban készültek, az NDK-ban gyártották őket. Az akkori nevük Flugzeug, jelenleg Plasticart cégként szerepelnek.

Előzmény: Echo Zulu (7954)
ironclad 2005. szept. 4. Creative Commons License 7955
Szia!
Most ez nagyon bosszant,hogy van vagy 50 matricalapom,és pont ez nincs meg,pedig egy símítózáras tasakba mindent elteszek.
Utasszállító matricából csak British Airways van.
Amúgy ha ablakkeret kell,matricalap üres részére lehet festeni,rajzolni,stb,lelakkozva körülvágva ugyanolyan mint bármely más matrica,leáztatod,felteszed.
PhantomII,Revellel festettem.
Előzmény: HA-SLN (7948)
Echo Zulu 2005. szept. 4. Creative Commons License 7954

Üdv.

Adott 3 makett, nemtom h milyen méretarányban, de mindegyikük jó félméteres, kb 1960-1970 környékéből valók.

- DC-8

- Boeing 727 (PanAm)

- Il-62

Sajna mindegyik csak össze van tákolva, semmi matrica meg egyéb. Csak a B727-es doboza van meg, abban van még matrica gondolom használhatalnok.

Vmi ötlet?

skaloz 2005. szept. 4. Creative Commons License 7953

BH!

Ha durva, akkor alapnak jó, megspórolod a finomabb csiszolópapírt. Egyénként autópolírból is különböző finomságúak vannak. Utána jöhet a fogkrém. Hidd el, lehet átlátszóra polírozni a sztirolt is! Viszont fontos, hogy a csiszolás fokozatosan egyre finomabb papírral történjen,mert ha nem megfelelő az előkészítés, a polírozás sem lesz jó. (Mily meglepő ..)

Előzmény: Brutalis Harmonia (7951)
ironclad 2005. szept. 4. Creative Commons License 7952
Hali!
Tibcsíííí!Te vagy a megmentőm!Írok a mailedre!
Macroglossa!
Polírozás után,ha még nem tökéletes fényes,nyugodtan le lehet fújni fényes lakkal,és ha karcolást,stb tüntetek el,mindig megteszem.
HA-SLN!
Sajna perpill nem tudom,hová lett az a matrica,pedig átnéztem a maradék matricakészletemet/nem kevés/!
De körülnézek még me!
Üdv.Zsolt
Brutalis Harmonia 2005. szept. 4. Creative Commons License 7951
Köszönöm a válaszokat - nekem is a sötétebb tűnt reálisnak. (Kevergetek majd még.)

A színtárcsa egész jól használható -azt hittem, otthon is létezik. Hülye vagyok a színekhez, és egy picit egyszerűbb színeket, árnyalatokat, stb keverni. Vannak nagyobbak, amik többt tudnak, de mivel nem festő vagyok, nekem megfelel.

Szia Macroglossa :)

Autópolír: egy dobozzal vettem, és annyira durva, hogy azzal simogattam le a festéket a narancsbőrös Corsair-ról... Nekem eddig nem sikerült vmit átlátszóra polírozni. A mosás mellett ez a másik nagy rejtély.
skaloz 2005. szept. 4. Creative Commons License 7950
Belülről tömd tele közönséges gyurmával, azután a régi fajta fogkrém (nem az új zselések, azok nem jók), puha rongy és türelem.ha esetleg van nafgyon finom polírpasztád, azzal is lehet. Erről jut eszembe, megpróbálom az autópolírt.
Előzmény: Macroglossa (7949)
Macroglossa 2005. szept. 4. Creative Commons License 7949

Üdv mindenkinek!

(BH-nak külön is:) )

Az a kérdés motoszkál bennem, hogy a kabintetőt hogyan polírozzuk?

MG

HA-SLN 2005. szept. 4. Creative Commons License 7948

Szia! Mivel te a TNT festésben készítetted el a Bae 146-os gépet, fetételezem, hogy az Austarian Air Express matricád megmaradt...

Van egy másik gépem "Eurowings" amihez nem adtak fehér szélvédőkeret matricát.

Nos ha lehetne baráti áron megkaphatnám tőled ezt a számomra sokat érő keretet? Illetve az összes megmaradt matricát erről a gépről. Az egyik lajstrom kicsit meg van tépázva, ez még megsérült a dobozban, azt sem ragasztottam még fel..

Hm???

Laci

Előzmény: ironclad (7883)
KLocko 2005. szept. 4. Creative Commons License 7947

Üdvözlet Mindenkinek!

Pic-vezérlésű FMS kábeleket (Futaba és Hitec távirányítókhoz) kínálunk 2000 Ft/db áron (+postaköltség).

kezi.laszlo@freemail.hu

Üdv: K. László

phantomII 2005. szept. 4. Creative Commons License 7946
Mi a szerepe döntően a lakkozásnak?

1. Felületvédelem
2. A végső textura beállítása. Vannak olyan színek, melyek pl. csak mattban léteznek, de neked selyemfényűben kellene. Azt lelakkozod selyemmel és kész.

Ha fényes fehérrel festesz, azt nem kell lakkozni, randa lesz tőle.
Előzmény: HA-SLN (7944)
phantomII 2005. szept. 4. Creative Commons License 7945
Vissza kéne olvasnod a topikban pár ezer beírást, a kérdéseidre ott van minden válasz. De összefoglalom.

- Festék higításához a gyári higítót használd, nem kell olyan veszett sok belőle, hogy elviselhetetlen összeg lenne.
- Különféle egyéb célokra használhatod a szintetikust, ezek a célok: ecsetmosás, pisztolymosás, edények mosása. festésre ne használj más higítót.
- A fényes fehérrel önmagában nem lehet még fújni sem rendesen, egyszerűen nincs fedőképessége. 2-3 vékony matt fehér réteggel fújd le alapozásképp, majd 1-2 vékony fényes fehér fedőréteggel csodát tudsz csinálni. Ez a szabály bármely fényes felületre értendő, magyarul alapozni kell vékonyan lehetőleg az adott színű (vagy hasonló) matt festékkel.
- A polírozható fémszíneket nem kell és nem is szabad lakkozni.
- A Humbrol 11-es ezüstnek jót tezs a lakkozás fényessel, nagyon szép lesz tőle.
HA-SLN 2005. szept. 4. Creative Commons License 7944

Na már megint én!!!

Lakkozás: Mi a szerepe döntően a lakkozásnak? Fényesebb felület nem kell nekem, hisz az utasgépek rendszerint fényes festékkel készülnek. Nem használtam még sosem lakkot, mert amikor egyszer megpróbáltam, csúnyán elcsesztem a repcsimet.

Hmm??

Laci

HA-SLN 2005. szept. 4. Creative Commons License 7943

A Bae-146-100 antánnája még mindíg az asszony hajszálából van...:-/

Műhajat szerezni nem kis feladat! És a műhaj is igaziból van nem?:-)

Tehát tövábbi ötleteket  várok antennahuzal ügyében. Ráadásul a szárny  végeken jellemző "tüskék" (statikus kisütő) is ötletre várnak. Mibeől szoktátok az ilyet csinálni? 1:144 méretarányban persze! 1:72-nél megfelelne a műanyag parfis keféjének egy szála felszeletelve, de most az ide túl vaskosnak látszik.

Válaszaitokat előre is kösssz! A Makett légitársaságom nevében!:-)

Laci

HA-SLN 2005. szept. 4. Creative Commons License 7942

Sziasztok!

Na ma csiszolgatom az Australian hajtóművit, és mivel fehérre kell fújnom, együtt fogom festeni az Austrian Airlines Milenium festésével, ahol a törzs hó fehér...

A Revell festékek közt a legrosszabb talán a fehér... Többek közt ezért is volt az a hiba a gépem hasán!:-( Nehezen szárad, lassan köt, és baromira sok hígítót igényel ahhoz, hogy ne legyen ragyás. Célszerű lenne alapozni! Jól gondolom, hogy előtte le kellene fújnom mondjuk valami gyorsan száradó/kötő matt színre??

Aztán átvizságolm van e még javítani való, majd fehér fényt adni a törzsnek.

Eddig sima szintetikus hígítót használtam, de a gépim ettől teljesen szétestek. Oldja a ragasztót, és a glettanyagot is. (Mindenből Revellt használok)

Mivel hígítsam? Van valami szárítás/kötés sebesség növelő? Minél lassabban szilárdul meg a festék, ugye annál több szmötyi ragad bele. És ilyen nagy fehér fényes felületeken az nagyon pacsa tud lenni.:-(

Laci

phantomII 2005. szept. 4. Creative Commons License 7941
Az aluszín nagyon jó lett,de lakkozni kell,és nincs spéci "fémlakkom",megpróbálkozom selyemfénnyel.

Mivel fújtad, hogy lakkozni kelljen???

Ha polír metállal fújod, azt nem szabad lakkozni.
Előzmény: ironclad (7938)
Tibcsi(R) 2005. szept. 4. Creative Commons License 7940
Iron,

Nekem van maradék csűrőhimbám az Ancsához, ha kell, mindet el tudom küldeni, ami a makett dobozában van. Ha érdekel, írj a tibcsi kukac forszazs.hu címre, megbeszéljük!
Előzmény: ironclad (7938)
Tibcsi(R) 2005. szept. 4. Creative Commons License 7939
Én úgy tudom, hogy a Huey-k színe a 34079-es zöld. Ez egy eléggé sötét szín. De én tennék bele 10-20% fehéret is, hogy használtabbnak, ütött-kopottabnak látszon.

Ha egy új példányt akarsz bemutatni, akkor a sötétebb színre szavazok. Ha egy régóta használtat, akkor a világosabbra.
Előzmény: Brutalis Harmonia (7936)
ironclad 2005. szept. 4. Creative Commons License 7938
Hali!
Én is a világosabbra szavaznék,bár nagyon nem értek az ami cuccok festéséhez.
Nemrégiben elővettem befejezetlen makettjeimet,most éppen egy Mig-17-est fejezek majd be.Az aluszín nagyon jó lett,de lakkozni kell,és nincs spéci "fémlakkom",megpróbálkozom selyemfénnyel.
Egy An-2-t is be tudnék fejezni,csak a csűrők himbájábol klónozni kellene vagy 5-öt,a 28-ból.Persze min2 magyar lesz.
Én utasszállítót most csak helyhiány miatt nem csinálok,leragadtam a magyar felségjeles gépeknél,és a kamcsiknál.
Legutóbbi,pár napja "született" meg:
Zsolt
phantomII 2005. szept. 4. Creative Commons License 7937
Ha nagyon nekem kéne dönteni így fényképről, inkább a világosabb. De ezt csak inkább megérzésnek vedd.

A háttérben az a kerek cucc egy színkeverés számító kis kézikészülék? Color-computer néven hallottam ilyesmiről. Használható?
Előzmény: Brutalis Harmonia (7936)
Brutalis Harmonia 2005. szept. 4. Creative Commons License 7936
Összedobtam egy kísérleti Charlie-t (na jó, még nincs kész), hogy teszteljem a színeket, mielőtt nekiállok az MRC-t fújni. (A minőség ennek megfelelően: ócska. A gépet 800Ft-ért vettem, és a készítői sem töltöttek vele több időt, mint én az építéssel. Aki ezért engem lenéz, esetleg megszólja a köpködő festésmintát, csak egy dolgot mondhatok: %!+/=+" (adásszünet) :P )

Szerintetek melyik szín realisztikusabb egy vitenami UH-1C-n? A világos olive drab (amit előírnak), a sötét US Helo Drab.

Tényleg nem volt kedvem túl sok időt szentelni a gépnek. A belsejét ki sem dolgoztam, annyira rászorult volna a feljavítás - kapott egy fekete réteget. Inkább csak arra vagyok kíváncsi, hogy melyik szín közelít a legjobban az eredetihez. A fotókon nagyon sötétnek tűnnek a gépek; de persze ki tudja, hogy ez mennyiben köszönhetőa képek minőségének . Szóval?
phantomII 2005. szept. 3. Creative Commons License 7935
de ki az a marha aki megadja a hitelkártyája számát a neten?

Azzal még nem lenne baj, de ezek kamu levelek, az ebay nem küld ilyen mailt. Ha az ebay kommunikálni akar veled, akkor a MyEbay linken teszi, miután bejelentkeztél.
Előzmény: part (7932)
ironclad 2005. szept. 3. Creative Commons License 7934
Én az NSZK e-bayt néztem/e-bay.de/,de Paypal az nemzetközi.Lényeg,hogy ráutalsz kártyáról egy összeget a virtuális számlára,és emilen keresztül küldöd el.
Persze leírja,hogy is megy ez pontosan,de ez korrekt,nem húzhat le senki.
Előzmény: part (7932)
Gerik001 2005. szept. 3. Creative Commons License 7933

Part:

Akmu levél. Ebay nem küld ilyet.

part 2005. szept. 3. Creative Commons License 7932

hali!

ebay-el kapcsolatban:

akinek van ott elérése az esetleg nem kapott egy levelet, hogy meg kell újítania az accountját, különben határozatlan felfüggesztik az ebay használatát?

kaptam egy linket ahol ezt megtehetem (a frissítést), de ott azzal kezdődik a dolog hogy adjam meg a hitelkártyám számát, ennek viszont meg az a pikantériája, hogy a pin kódra is kíváncsiak a számmal együtt, és ezek megadása nélkül nem is megy tovább a dolog.

de ki az a marha aki megadja a hitelkártyája számát a neten?

az ebay használatának nem feltétele a hitelkártya, a pénz eljuttatásának vannak más módjai is vagy ezt rosszul tudom?

valakinek valami ötlete ezzel kapcsolatban?

HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7931

Még én sem! Közzé fogom tenni a tapasztalatokat! egy barátom segít most, rajta keresztül veszem meg. Fergeteges mennyi minden van itt.

Ugyanennek a srácnak, akitől az United 747-lesz, van fent KLM 474 festése! Állat!

Beteszi mellé, nem kell 2 szer fizetni a csomagköltséget.

Aztán veszek itthon egy 747-Lufthansát, és KLM-re csinálom meg. Utána a Lufi festést eladom ugyanezen a portálon!:-))

Na elmondva jól hangzik, de majd meglátjuk.

Egyébként ha vettem a Tesco-ban ilyen sárga matricás makettet vissza lehet vinni?

Meg múltkor hiányzott alkatrész a dobozból...:-( Csak vissza volt ragasztva. Valaki kiszedte....:-(

Laci

Előzmény: ironclad (7930)
ironclad 2005. szept. 3. Creative Commons License 7930
Az e-bay-en Paypallal fizetsz?
Érdekelne,még nem vásároltam eddig onnan.
I.
Előzmény: HA-SLN (7929)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7929

Megkockáztatok most egy 747-est. Ha szar lesz többet nem veszek öreg gépet.

Bár a Revell már vert át matricával. Új modelljük volt akkor a Beluga, és én barom belementem. Olyan sárga, mint állat!:-((( Nemtom meg lehet ezt reklamálni?

Laci

Előzmény: phantomII (7928)
phantomII 2005. szept. 3. Creative Commons License 7928
Jól látod, a régi cuccokkal ilyesmik a bajok.

A matrica megsárgul és felrepedezik.
A makettek garantáltan részletszegényebbek, durvább kidolgozásúak és általában pozitív vonalzásúak.

Viszont vannak olyan cuccok, amik nem léteznek azon kívül. A matrica szokott lenni a nagyobbik baj, mert feljavítani lehet a gépet, de pl. egy fehér feliratot csinálni rá...
Előzmény: HA-SLN (7927)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7927

Gyerekek!!!

Találtam egy eladó gépet a neten!

http://i11.ebayimg.com/03/i/04/cd/d6/7a_1_b.JPG

Ezt mikor gyártotta a Revell?? Lehet idősebb mint én....

Szabad ezt megvenni? Úgy értem régen csak pozitívot csináltak, és lehet trágy a minősége.

Ráadásul a matricák megsárgulnak nem???

Laci

phantomII 2005. szept. 3. Creative Commons License 7926
Nem van.

De azért írtam be ma, hogy a repülősklubban volt vagy 10 féle ilyesmi, ott arathattál volna. Minden hónap első szombatján a XI.ker fehérvári úti művelődési házban van délután 1 körültől.

De ezek a cuccok a jövő hónapban is ott lesznek.
Előzmény: HA-SLN (7925)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7925

Nekd van gyík szemed!:-)))

Te nem akad ott a sok lom közt egy polgári 1:144-es ma már nem kapható makett??

Mondjuk valami propelleres???:-)

Laci

Előzmény: phantomII (7924)
phantomII 2005. szept. 3. Creative Commons License 7924
Bingo.:-)))

www.phantom.hu
Előzmény: ironclad (7921)
phantomII 2005. szept. 3. Creative Commons License 7923
A nagyobb része egy haver padlásán, a többi meg még két helyen. Volt egy kis modellboltom is, de az főleg azért, hogy a nagykerből be tudjam szerezni a nekem kellő cuccokat.

10 év beszerzése az anyag egyébként.
Előzmény: HA-SLN (7920)
Tibcsi(R) 2005. szept. 3. Creative Commons License 7922
A Concorde ablakai a Heller kiten "lukasak" és adnak beléjük átlátszó elemeket. De annyira aprók... :))
Előzmény: HA-SLN (7911)
ironclad 2005. szept. 3. Creative Commons License 7921
Phantomnak volt modellboltja,ugye?
Előzmény: HA-SLN (7920)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7920

700 doboz maketted van otthon? Úr isten!! Hol tartod? Béreltél egy hangárt??:-))

Te vagy a lottónyertes?

Előzmény: phantomII (7919)
phantomII 2005. szept. 3. Creative Commons License 7919
Hány doboz?

Én valahol 700-nál abbahagytam a sajátjaim számolását...
Előzmény: ironclad (7917)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7918

Akkor ez bolond! Én ehhez képest piskóta vagyok, de örülök, hogy nem vagyok a bolondsággal egyedül!:-))))

Laci

Előzmény: ironclad (7917)
ironclad 2005. szept. 3. Creative Commons License 7917
Ez nem bolt,hanem egy kollégánk "spájza"!!!!
Komolyan!
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7916
Sajnos mint látod túl vagyok ezen a fázison! Amúgy köszi! Valóban jó módszer!
Előzmény: ironclad (7915)
ironclad 2005. szept. 3. Creative Commons License 7915
Helyzetlámpák:
átlátszó keretből regessz be a beugró részbe pontosan illesztve egy darabot/festés előtt,csiszolási munkáknál/,a felesleget szikével levágod,síkba csiszolod,polírozod,kitakarod.Ja,mögé Bare-Metált ragassz,vagy ha nincs,alufóliát/foncsor-hatás/.
Zs.
ironclad 2005. szept. 3. Creative Commons License 7914
Oldalablaksor:
belső oldalra hosszú műa. szürke csíkot ragasztottam,ami pár millivel szélesebb,és hosszabb mint az ablaksor.Lakkozásnál nekem "beleült" a lakk,de mindegyikbe cseppentettem még,hogy kitöltse.Tibcsi Clearfixe is tuti.Mindkettő sok meló.
A Concorde ablakai nem "lukasak",hanem süllyesztettek a kiten.
Zsolt
Előzmény: HA-SLN (7911)
phantomII 2005. szept. 3. Creative Commons License 7913
Ezt a problémádat vagy 2000 beírással ezelőtt valaki konkrétan már végigszopta és fényképpel illusztrálva mutatta be.:-)))

Az ausztrál narancsszínű cargo gépet (vagy 30-40 beírással lejjebb) ma 1000 forintért láttam a repülősklubban a börzén. Volt Tu-144-es is meg egyéb apróságok.
Előzmény: HA-SLN (7912)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7912

És nem véletlenül hagytam a végére a hajtóműveket.

A Revell is elmehet a fenébe...:-/

A hajtóművek belsejét alapból glettelni kell... De hogy lehet valamit így legyártani?

4 hatomű 8 kis hibáját eltüntetni nem kis munka. És miután összeilleszted a hajtóműveket, belül 4*2 rést kell tömítened, és lecsiszolnod egy teljesen lehetetlen helyen nem lehet hozzáférni. Aztán kívülről 4*4 rés.... Azsta!!!:-)

A munka bérbeadó!:-))))

Melléklet:

http://img.tar.hu/lacisajt/size2/15321879.jpg

Laci

HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7911

Cocncorde oldalablakokat hogy oldod meg?

Jó, hogy van ez a topik!:-) Rá nem jönnék a trükkökre egyedül!

Laci

Előzmény: Tibcsi(R) (7909)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7910

Na készvagyok pár kép linkelhetőségével...

Elsőnek az OKB144 félelmetes részletkidolgozása... Borzalmas. A törzs illestéset m ár nem mutatom meg, mert valamennyire összegányoltam, és lehet inkább engem minősít így összegányolva, és nem az OKB144-et. Több glettanyag kell, mint amennyi műanyag van az egészben. Félelmetes, hogy a szárny felső felületén is vannak zárványok... Borzalom!!!

Íme:   http://img.tar.hu/lacisajt/img/15321386.jpg

Aztán egy fotó az én kis művemről. Már zajlanak a berepülések, de egyenlőre a vitorlázó tehetségét teszteljük, ugyanis hajtóműveket még nem szállították le a gyárból...:-)

http://img.tar.hu/lacisajt/img/15321384.jpg 

Végül a kép mégegyszer pár jelöléssel! Már alig van a gépen munka, és elég nagy fejtörést jelent nekem a világítástechnikája. Van a képen jelölva 3 világítótest. Hogy oldhatnám meg, hogy jól nézzrn ki? Ötlet?? A hozzá kapott lámpák gyalázatosak. Méretileg, formailag is másak és nem illenek a helyükre. De még ha belillenének is rondák lennének. Egyéb megoldás?? Ti hogy szoktátok?

http://img.tar.hu/lacisajt/img/15321385.jpg

Laci

Tibcsi(R) 2005. szept. 3. Creative Commons License 7909
A gyári szélvédőt nem használtam fel. Húzott szálból megcsináltam a kereteket és Humbrol Clearfix-szel "üvegeztem be" a kabint.

Képeket még nem szeretnék feltenni, majd ha elkészül... :)

Ja, a Concorde is egész jól áll. Teljesen új orrfutószárat kellett építenem hozzá, mert az eredeti egy gyalázat volt... :((
Előzmény: HA-SLN (7908)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7908

Húúú én is csináltam még régen egy 727-est. Széttörtem mérgemben, mert szélvédőt nem lehetett belehyeleyzni. Lefestettem a törzset, és utána akartam. Óriási lebőgés volt, mert kisebb volt, mint a lyuk!

Nem egy revell....:-/

Sok sikert hozzá. Képeket tudsz feltenni róla?

Laci

Előzmény: Tibcsi(R) (7906)
Tibcsi(R) 2005. szept. 3. Creative Commons License 7907
Bocs, elírtam: az Airfix Jumbo nem 300-as, hanem 200-as...
Előzmény: Tibcsi(R) (7906)
Tibcsi(R) 2005. szept. 3. Creative Commons License 7906
Nekem is vannak polgári gépeim.

1/144: B-747-300 (Airfix, BA, Alitalia), B-727 (Airfix, LH, Panam)
1/125: B747-100, Concorde (Virgin, AF, Heller)
1/100: Tu-134, Tu-154 (Plasticart, mindkettőből Malév lesz)

Készen még egy sincs, de a Lufthansa B-727 áll a legjobban... :))
Előzmény: HA-SLN (7903)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7905
Tyon_ 2005. szept. 3. Creative Commons License 7904
De nem hiszem, hogy csak ez lehet a probléma, mert lefestettem a pilótafülkét, az is csíkos lett, és ezt nemnagyon lehet összefogdonsi:/
Előzmény: phantomII (7901)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7903

Összesen 2 polgári géped van készen?? Nem kevés, nem azért kérdem! nekem egy sincs!

Kinek vannak még polgári gépei??

A concorde elég nehéz ügy! Az ablakok csúnyák lesznek, ha csak fehéren hagyod, ráadásul ugye az igazi gépnek van ablakkerete is.

Hogyan oldottad meg??

Laci

Előzmény: ironclad (7886)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7902

Úhh!! Miket találtam. Tényleg negy fa ez nekem, hiszc sak revell-ből 1000 polgári gép van 1:144-ben!

Az EBay-en még 10 évvel ezelőtti modellek is kaphatóak érintetlen csomagolásban. Bár nem egy olcsó mulatság!:-)

Itt néhány példa a ritkaságokból:

http://i4.ebayimg.com/01/i/04/ce/29/5a_1_b.JPG

http://i3.ebayimg.com/04/i/04/d7/67/19_1_b.JPG

http://i20.ebayimg.com/03/i/04/d3/2f/49_1_b.JPG

http://i14.ebayimg.com/04/i/04/d2/e6/fe_1_b.JPG

Ha jól számolom csak Rewellből van vagy 150 gép amit meg kell csinálnom. No sebaj, hisz munka mellett egy gép/ év. Most munkanélküli lettem, tehát belehúzok!:-)

De lehet több összerakatlan gépet fogok tartani, mint összerakottat.

Normális az az ember, aki be akar spejzolni minden makettet, de nem tudja összerakni mindet??:-)

Laci

phantomII 2005. szept. 3. Creative Commons License 7901
A festés előtt zsírtalaníts rendesen. Ugyanis az öntőformából esetleg ha valami szilikonos anyaggal könynítik meg a kilökődést, akkor az ledobja a festéket. Szappanos langyos víz, majd esetleg alkohol. De ilyenkor már ne taperold kézzel össze.

Ezzel ami a képen van egy dolgot tudsz csinálni, alkohollal jól megsikálod, attól még a festék is le fog jönni akkor is ha enamel, aztán újrafested. Használj kis fogkefét hozzá.
Előzmény: Tyon_ (7900)
Tyon_ 2005. szept. 3. Creative Commons License 7900
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7899

Sosem láttam még ilyen izét: "Plasticard"

De azt vtudom, hogy nem lehet felismerni az egyes alkatrészeket!:-)

Na csinálok fotókat pillanat!:-)

Laci

Előzmény: ironclad (7894)
Tyon_ 2005. szept. 3. Creative Commons License 7898

Mindig vékonyan festek, foltos lesz, később lefestem ugyanúgy vékonyan, de ugyan az lesz...

Úgy festek, ahogy mondod:(

Előzmény: phantomII (7896)
ironclad 2005. szept. 3. Creative Commons License 7897
Lemostad előtte?Én szappanos bő vízzel szoktam,egy haszn.fogkefével,és kis szivaccsal.Nálam ennek kihagyása miatt lett régen foltos a makett,ahol ujjlenyomat volt,ott keletkezett folt.
Üdv:Zs.
Előzmény: Tyon_ (7893)
phantomII 2005. szept. 3. Creative Commons License 7896
Többféleképpen is lehet foltos. Jó lenne tudni, hogy milyen valójában.

Arra figyelni kell, hogy egyenletes, egyirányú mozdulatokkal fessünk ecsettel. nem mázolunk, hanem szálirányban döntve húzzuk az ecsetet.Inkább több vékony rétegben mint kevés vastagban festünk.
Előzmény: Tyon_ (7893)
ironclad 2005. szept. 3. Creative Commons License 7895

Jaj a szívem...Kissé rosszul vagyok!:-))
Üdv:Zsolt
ironclad 2005. szept. 3. Creative Commons License 7894
Értem,szóval a makettezés miatt leköltöztél egy vidéki kúriába,mindent feladva:-)).
Tu:szörnyűbb,mint a Plasticard?
Sinsheim:én szeretnék menni,csak szept 17.-től szombatonként egész délelőtt nyelvtanfolyam,nekem most ennyi az időkorlát,már ha 3 napról van szó.
Mikor Frankfurt mellett mentem a pályán,már ott majd leszedték a kocsi tetejét a gépek,pl dél-afrikai Jumbó,Thai-Airlines,Jal,meg ilyenek.A Heathrow-n még Concorde-ot is láttam le,és felszállni.
Előzmény: HA-SLN (7891)
Tyon_ 2005. szept. 3. Creative Commons License 7893

Hali!

Humbrol festékkel lefestettem egy panzer IV-t(1/72), de foltos lett. Átfestettem, ugyanaz lett az eredmény. Higítottam 1:1-ben, 1:2-ben, meg még sok féle higításban is, de ugyanúgy foltos lett. Most festettem egy repülőt, az is foltos lett. Miért lesznek foltosak a makettjeim? 

HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7892

Jah Tu-154! Szép, de egy gyalázatos makett. Egyszerűen szörnyűség. Okb 144 úgy rendeltem. De rettenetes!!! Aeroflott festés jár hozzá, de lehet meg sem lehet csinálni annyira gáz. Majd csinálok róla fotót.

Laci

Vagy elcseréljük egy Rewell gépre?:-)

Laci

Előzmény: ironclad (7890)
HA-SLN 2005. szept. 3. Creative Commons License 7891

Sok hely kell: Szerencsére ezzel nincs  gondom. Vidéken laok egy átkozottul  nagy 3 szintes házban. Ez sok előnnyel jár egy makettezőnek! például berreghet a kompresszor!:-))

A repmúzeum ba, + a reptérre szeptember második felében fogok fogunk menni.

Mazda 3-al oda, először a műzeumot látogatjuk meg. Után airány a Franfurti reptér egyik pályaküszöbe. Én mániákus fotós vagyok, így 2 napot szándékozom ott együltő helyemben végigállni. Ha tetszik ez a progi, várlak utitársnak! Nyavajgógépek, pénzeszsákok kíméljenek! És aki nem bírja fürdés nélkül 2 nakpig, vagy nem tud kocsiban aludn i, az is marad itthon!:-)

Laci

ironclad 2005. szept. 2. Creative Commons License 7890
Ezt most komolyan mondod?Eszméletlen sok hely kell hozzá.
A Tu-154-est honnét szerváltad?Rendelted?Remélem Malév lesz!:-))
Ha matrica gondod van,a www.toff.hu-n elérhető címen Petibá segít,nagyon jó fej,egyedi dolgok is szóba jöhetnek.
Itt off,de most láttam,hogy készülsz/készültök Sinsheimbe.Megkérdezhetem,mikor?
Előzmény: HA-SLN (7889)
HA-SLN 2005. szept. 2. Creative Commons License 7889

Hát mindent külön vitrinbe fogom tenni. talajt festek, és felrögzítam őket. Fa talp, felette+ oldalt üveg.

Laci

Előzmény: ironclad (7887)
HA-SLN 2005. szept. 2. Creative Commons License 7888
Nekem van Tu-154-esem 1:144 ben!:-))
Előzmény: ironclad (7886)
ironclad 2005. szept. 2. Creative Commons License 7887

Ez is jó lenne...
Van még egy 1/72 Roden An-12 dobozban,gyönyörű,Aeroflotos lesz.
Hol szándékozod majd tárolni a kész gépeket,nekem van egy csináltatott 3 polcos1mX1.2 vitrinem,de kinőttem.
ironclad 2005. szept. 2. Creative Commons License 7886

Ez van még.Szívesen vennék Tu-134,154-est,Jak40-est,aminek megvan azért minden darabja.
Pár magyar még:
HA-SLN 2005. szept. 2. Creative Commons License 7885

Húúú ez gyönyörű! Komolyabb fotód nincs róla?

vagy más utasgépről 1:144-ben?? Apám ezt én is meg fogom építani. Mondjuk eleve úgy csinálom, hogy amiből létezik 3 festés a dobozban, kapásból 3-at veszek belőle!:-)

http://img.tar.hu/lacisajt/size2/15304192.jpg

Laci

Előzmény: ironclad (7883)
ironclad 2005. szept. 2. Creative Commons License 7884
Megcsinálod a világ összes utasszállítóját?:-))DD;))
Előzmény: HA-SLN (7874)
ironclad 2005. szept. 2. Creative Commons License 7883

Ausztrál változatban is szép kis gép,ha most építeném,Malév logós vezérsíkkal készíteném el.
Előzmény: HA-SLN (7881)
HA-SLN 2005. szept. 2. Creative Commons License 7882

Izgalmas lenne a gépeinket párhuzamosan készíteni, miközben mindketten tennénk fel ide képeket a készülő művekről! Hm????

Laci

Előzmény: skaloz (7875)
HA-SLN 2005. szept. 2. Creative Commons License 7881

Na itt a kicsike:

http://img.tar.hu/lacisajt/size2/15303615.jpg

A többi alkatrész már a köv gépekhez van előkészítve!

A 380 a következő áldozat egy füst alatt készül az A340-el, hisz mindkettő alapban fehér fényű!

Laci

HA-SLN 2005. szept. 2. Creative Commons License 7880

Egyébként arra gondoltam, hogy a kis rést, vagy mi... lefestem párszor. De csak azt a kis területet ecsettel. Aztán polír paszta gyanánt fogkrémmel bekenem és addig dörzsölöm, míg lejön a felesleg, és fényes lesz mint a salamon töke. a baj ezzel, hogy lehet fényesebb lesz, mint a többi terület. A közelbe ragasztottam már matricákat is... Lehet tényleg nincs menekülés? így marad??

Laci

HA-SLN 2005. szept. 2. Creative Commons License 7879

Köszi! Asszem egyszer elnézek oda!

Honnan  szedhetek műhajat?:-(

Laci

Előzmény: phantomII (7877)
HA-SLN 2005. szept. 2. Creative Commons License 7878

Nagyon köszi a választ!

Az a gép nekem is megvan, így nem kell! He he!:-)

Amiért sokat adnék, az a KLM 767, vagy a 747!!!

Kinek van meg dobozban?

Laci

phantomII 2005. szept. 2. Creative Commons License 7877
Egyetértek skaloz kollégával, én sem nyúlnék hozzá. Az első 10-15 maketteden még el fogsz követni efféléket, de ez így is szépre sikeredett. Ahogy polcon lesznek, ezek a hibák fél méterről már észrevehetetlenek.

Minden hónap első szombatján 1 órától a fehérvéri úti műv házban repülősklub, makettbörzével. Ott szoktak lenni kuriózumok.
skaloz 2005. szept. 2. Creative Commons License 7876
hidógroszkóp = higroszkóp ! Hiába, este van ...
skaloz 2005. szept. 2. Creative Commons License 7875

Hát nem semmibe vágtad a makettező szikét!

Ami a hajszálat illeti, sokan esküsznek rá, bár szerintem műhaj lehet a dologban, mert a valódi igencsak hidógroszkóp, úgy, ahogy írtad. Hasonló a gond a rézdróttal, az meg a hőmérséklet változásra allergiás. A vékony damilt nehéz rögzíteni (egyesek szerint pillanat ragasztó, nekem egy idő után elengedi, csomózni meg ilyen helyen nem a legegyszerűb). Marad a selyemszál (cérna) vagy a húzottszál (műanyag). Az előbbi nehezen beszerezhető (érdekes, a makettboltok nem tartanak!!!), az utóbbi korlátlanul előállítható öntőcsonk darabokból, de elég rugalmatlan, könnyen törik.

Szóval lehet válogatni.

Ami a tömítőpasztát illeti, ha csak annyira látszik, mint a képen, akkor szerintem hegyd a fenébe! Eléggé nem látható helyen van (ki a fene nézgeti a makettrepülők hasát?). Ha mégis zavar, akkor előlről kell kezdeni, legalább is az adott hely környékén. Csiszolás-tömítés-csiszolás (esetleg polír) - festés, és nem biztos, hogy nyomtalanul sikerül. Apropó! Milyen tömítőanyagot használsz? A makett tömítők nagyrésze nitroalapú, azt a szintetikus hígító ily módon nem lett volna szabad feloldja.

Egyébként van összerakatlan utasgépem, de nem adom el. A Revell osztrák jubileumi festésű Airbusa ...

Üdv, és jó munkát: Kalóz

HA-SLN 2005. szept. 2. Creative Commons License 7874

Sziasztok!

Egy óriási munkába kezdtem bele úgy 1 évvel ezelőtt. Elegem lett az életből, és ellátogattam a Kék Kobra nagykerbe. Oszt vettem az összes utasszállító makettből egyet-egyet. Most 14 reppelőgép várja a hangárban készre csinálását.

Az első alannyal majdnem készen is vagyok egy év alatt...:-/

Egy BAE 146-100 Australian Express festéssel. ennek a gépnek össze van kötve az orra a függőleges vezérsíkkal. 1:144 méretarány  miatt kitaláltam HAJSZÁL!

Ma már tudom, ökörség volt, hisz a páratartalom hatására változik a hossza.

Ti mire cserélnétek le a hajszálat?

Másik nagy gondom. elrontottam a festésnél, azaz a fényezésnél a madárka hasa alatt. Szintetikus hígítóval fújtam, és hát megoldotta a glettanyagot. Sajna meglátszik kicsit az illesztés egy kb 2 centis hosszon.

Melléklem képen is: http://img.tar.hu/lacisajt/size2/15302520.jpg

Hogyan javítanátok ezt ki??

Laci

jah és mivel fejembe vettem, hogy minden valaha gyártott utasgépet megcsinálok egyszer 1:144-ben, nekiláttam gyüjtani őket. Van valakinek össze nem rakott utasgépe???

skaloz 2005. szept. 1. Creative Commons License 7873
Sajna nem, itt a környéken elég nehéz hozzájutni, meg mint írtam, én ecsettel festek, az acrylokkal nincs időm és kedvem kísérletezni.
Előzmény: I.c.ram (7872)
I.c.ram 2005. szept. 1. Creative Commons License 7872
Én se Revell festéket használok, hanem Modelmastert. Modelmaster akriljáról tudsz valamit?
Előzmény: skaloz (7871)
skaloz 2005. szept. 1. Creative Commons License 7871
Őtet speciel nem ismerem, mert elég kevés Revell festéket használok, és ahhoz jó a Humbrol hígítója. Az kevésbé intenzíven igyekszik elillanni.
Előzmény: I.c.ram (7870)
I.c.ram 2005. szept. 1. Creative Commons License 7870
Nekem Revell Color Mixer hígítóm van, és elég gyorsan párolog :(
Előzmény: skaloz (7869)
skaloz 2005. szept. 1. Creative Commons License 7869

Az enamelt konkrétan egy edényben hígítom. Az enamelhez használható hígítók nem párolognak olyan gyorsan (kamrában egy befőttesüvegben hónapokig elvan fedő nélkül, és nem igazán csökken a mennyisége. Nitrós hígítóknál pár nap alatt elfogyna!). Igaz a szaguk érződik, de az kb. megfelel a cipőkrém vagy a motorbenzin szagának. Ha egyébként jól szellőző helyiségben makettezel, nincs vele különösebb gond. Én évekig asztmától szenvedtem (úgy két éve magától elmaradt), de a makettek festése során soha nem volt gondom a fulladással, pedig ha igaz, amit híresztelnek, már a tégely kinyitásától a mentő kellett volna elvigyen. Azért mosakodni vagy locsolni természetesen nem kell velük, de ami egy makett festésénél kiszabadul, nem hiszem, hogy káros lenne. Természetesen szórópisztolyos festésnél több anyag kerül a levegőbe, de az akrylszemcsék tüdőbeni leülepedéséről is olvastam már érdekes dolgokat!

Ja, és az enamel hígítók nem oldják a makettek anyagát (a polisztirolt). Ha mégis oldanák, az a hígító NEM enamel hígító, tehát makettek festésére szolgáló enamel festékek hígítására NEM ALKALMAS, és nem egészségügyi okokból! (Egyébként egyes festékek nitros (toluol-os) hígítóval dolgoznak, és mégis alkalmasak polisztirol festésére, de ez már más téma).

Előzmény: I.c.ram (7868)
I.c.ram 2005. szept. 1. Creative Commons License 7868
és az enamelt, hol hígítod, mert ugye az acrylt lehet bárhol, mert a víz nem párolog olyan gyorsan, és nem is oldja a dolgokat, míg hígító baromi gyorsan párolog, és szépen fel is old ezt azt.
Előzmény: skaloz (7867)
skaloz 2005. szept. 1. Creative Commons License 7867
Általában - ecset és enamelnél - a hígítást addig kell folytatni, amíg az ecsettel kevergetés közben enyhén gyöngyözni nem kezd a festék (én is úgy olvastam - kipróbáltam - bevált). Ekkor még megfelelően takar és száradás közben megfelelően kisímul (van rá ideje). Természetesen nem kell törekedni egy rétegben a megfelelő takarásra (szórásnál is ez a helyzet), mert akkor vagy megfolyik, vagy sűrűbb festéket kell használni, ami meg csíkol. És semmiképp nem szabad visszamenni a már lefestett részre, amíg az porszáraz nem lesz (sokszor én is beleesem ebbe a hibába, olyankor általában jön a törlőrongy hígítóval!). Természetesen az egyes festékek, színek nem takarnak egyformán, és ez gyártótól is függ. A matt festékek általában egyenletesebb felületet adnak, és jobban takarnak, a fényesek kevésbé, bár ott is vannak kivételek. Viszont általános jótanács, hogy ki nem próbált technikát mindig egy próbadarabon ajánlatos elsajátítani.
Előzmény: I.c.ram (7866)
I.c.ram 2005. szept. 1. Creative Commons License 7866

Köszi a tippeket!

Akkor marad az enamel. Akrillal is lehet nagyon jól festeni biztos, nekem van egy ismerősöm, aki Warhammer figurákat, csak akrillal fest, és gyönyörűek. Mindenestre makettesek, főleg az enamelt ajánlják, szóval maradok ennél.

Másik kérdésem az lenne, hogy a Modelmaster festékeket milyen hígságúra érdemes hígítani, hogy jól befedjenek, és ne legyen vastag sem a réteg.

Brutalis Harmonia 2005. szept. 1. Creative Commons License 7865
Bocs, hogy ellentmondok, de szerintem ez az akril-nem-jo-ecsettel egy baromság. Tényleg gyorsabban szárd, de mindaddig, amíg nem tudtam, hogy nem lehet, nagyon szép egyenletes felületeket festettem repülőkre 48-ban ecsettel... Egyszerűen higítani kell (desztvízzel), retardert adni hozzá és rétegekben festeni. Tényleg munkaigényesebb, de teljesen jó erdeményt ad.
Valaki kitalálta ezt a legendát, és azóta gyűrűzik tovább...
Előzmény: skaloz (7864)
skaloz 2005. szept. 1. Creative Commons License 7864

1:35-ben acryllal szinte lehetetlen ecsettel festeni. A gyors száradása miatt a nagyobb felületeken nagy valószínűséggel csíkos, foltos lesz. A kisebb méretarányoknál ez kevésbé feltűnő lehet a kisebb felületek miatt.

Ecsettel festéshez mindenképp az enamelt ajánlom, főleg ha nincs megfelelő gyakorlatod. És nagyon fontos a megfelelő méretű és puhaságú, lehetőleg laposecset, ill. a festék megfelelő hígítása, lehetőleg a gyári hígítójával. Az egyéb enamel hígítók az ecsetek, szerszámok elmosásához nagyon megfelelnek, a festékes dobozba kerülve viszont ledögleszthetik a festéket. Persze ha a bekevert fetéket nem öntöd vissza a dobozba, akkor akármivel lehet hígítani (a megfelelő hígítók közül válogatva). Enamel festéket, lakkot hígítja a lakkbenzin, szintetikus hígító, terpenti, Terpenol, szuperbenzin (motorbenzin), Neolux hígító és azt hiszem a H-100 is (az utóbbiból van nitro alapú is, az szintén hígítja az olajos festékeket, csak megmarhatja a sztirolt).

Előzmény: I.c.ram (7863)
I.c.ram 2005. szept. 1. Creative Commons License 7863
1:35-ben szeretnék majd alkotni. Ott is csak a fújásra jó az akril?
Előzmény: phantomII (7862)
phantomII 2005. szept. 1. Creative Commons License 7862
Ez egyrészt méretarányfüggő. 1/72-ben ecsettel szokás festeni, ott az enamel (olajos) a használható. Ha fújsz, akkor szóbajöhet az akril. Ecsettel enamel.

Az akril véhonyabban fed, jobban kihozza a felületi hibákat.
Számíthat a választék is, meg hogy miket akarsz még festeni.

Én az enamel felé hajlanék.
I.c.ram 2005. szept. 1. Creative Commons License 7861

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy makett harckocsik festésére melyi ka jobb festék? Akril vagy az olajfesték? Illetve mi a kettő közt a különbség a festés szempontjából. Modelmaster akril vagy Modelmaster enamelről lenne a szó. Nagyon sürgős a kérdés, mert holnap kéne beszereznem őket. Légyszíves válaszoljatok minél előbb. Kösz.

phantomII 2005. aug. 31. Creative Commons License 7860
Én fordítva tapasztaltam.
Előzmény: Brutalis Harmonia (7859)
Brutalis Harmonia 2005. aug. 31. Creative Commons License 7859
Szerintem egy harckocsi nagysagrendekkel tobb munkat es penzt igenyel, mint egy atlagos repulo (a fenti kijelentes altalanositas, tehat nem mindig es nem feltetlenul igaz...). A pacak valszeg arra hajt, hogy minel tobbet fejezzen be, nem pedig arra, hogy a legutolso kis csovecsket is megepitse.
Előzmény: Capt. Richard Winters (7858)
Capt. Richard Winters 2005. aug. 31. Creative Commons License 7858

Azért sajnálom, hogy a harckocsimakettek nem érdeklik! :((((

De azért ezek a repülők szépek!

Előzmény: Brutalis Harmonia (7856)
part 2005. aug. 29. Creative Commons License 7857

fogászati laborból valók alig használtan, vagy esetleg torquemada testvér hagyatékából származnak..?:))

tök jök egyébként, gratulálok!

ja, minap láttam praktikerben szikekészletet, volt benne vagy 10 féle vágófejjel szerelt szár (kör keresztmetszetű) meg vagy 40 db tartalék penge és mindez csak 2.5 ezer forintért!

nekem nagyon megtetszett és bátran merem ajánlani mindenkinek, ezért az árért bőven megéri!

Előzmény: Gerik001 (7850)
Brutalis Harmonia 2005. aug. 29. Creative Commons License 7856
Ja. Bájos, ahogy kategorizálva vannak a makettek. Viszont ekkora tömegben eltűnnek a részletek...
Előzmény: Capt. Richard Winters (7853)