Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2008.12.10 0 0 2950
Figyelj. Ha izgulsz, ha nem, a helyzet nem változik, csak a magzatodat utrahangozgatják fölöslegesen.
Előzmény: Melcsi82 (2947)
Woody-woodpecker Creative Commons License 2008.12.10 0 0 2949

Kedves kheiron,

 

Köszönöm a választ!

Üdvözlettel:

Woody

Előzmény: kheiron (2944)
Papagena79 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 2948
Ha elfogadsz egy laikus de érintett véleményt: Nekem azt mondta az orvosom, hogy a 30. hétig semmi jelentősége nincs, nem kell nézegetni, eleve hüvelyi UH-gal lehet csak tökéletesen pontosan megnézni, azzal meg nem kell folyamatosan odabent babrálni. Szülés előtt úgyis figyelni fogják, addig meg ne foglalkozz vele!!
Amúgy nekem a 18. heti genetikai szintű (Bocs Kherion ;-), tudom, hogy nincs ilyen...) UH-on már jól láthatóan feljebb mászott a méhszájtól, azóta semmi gond vele, most vagyok 34 hetes.
Előzmény: Melcsi82 (2947)
Melcsi82 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 2947

szia,

 

Akkor én honnan tudom meg, hogy feljebb ment, vagy épp meg sem mozdut? Így minden nap izgulok, hogy minden rendben legyen, de ha tudnám, vagy lenne esély, hogy megtudják nézni, hogy feljebb csúszott, akkor sokkal nyugottabb lennék.

kheiron Creative Commons License 2008.12.09 0 0 2946
Szia, nem kell havonta nézegetni ultrahanggal, a fontos az, hogy a szülés előtt hogy áll a helyzet.
Előzmény: Melcsi82 (2945)
Melcsi82 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 2945

sziasztok,

 

Melcsi vagyok, május végére várom a babát. Sajnos időközben kiderült, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, mert a méhlepény nagyon lent van a méh szájon. Ezt a nyaki redős ultrahangon vették észre.

Magán nőgyógyászhoz járok, nagyon kedves, csak neki nagyon elavult a gépe, így nem tudja megnézni, mi is a helyzet. Ezért szeretnék keresni egy olyan orvost, aki a havi látogatások alkalmával meg is tudja nézni, hogy javult e a helyzet. Mindenképpen a Szent Imre kórházban szeretnék szülni, mert sok jót hallottam róla. Tudnátok nekem egy oda tartozó orvost javasolni, akinek modern az ultrahang gépe?

 

Nagyon köszi!

kheiron Creative Commons License 2008.12.09 0 0 2944
Inkább a 11+6-ot javaslom.
Előzmény: Woody-woodpecker (2943)
Woody-woodpecker Creative Commons License 2008.12.09 0 0 2943

Kedves kheiron,

 

12. heti UH-ra vagy úgy tudok menni, hogy vagy 11 hét+6 naposan, vagy 12 hét+6 naposan, (mivel a dokim csak 1 héten 1x rendel, ez a két alternatíva van, köztes megoldás nincs).

Melyik a megfelelőbb időpont erre a vizsgálatra? (Az első esetben, ha csak egy nappal is, de még nem vagyok betöltött 12 hetes, a 12+6 meg már olyan soknak tűnik, hogy attól tartok, azért lesz valamelyik eredmény rossz.)

Neked mi a véleményed, előre is köszönöm a választ, üdvözlettel:

Woody 

quizas Creative Commons License 2008.12.06 0 0 2942
Kedves kheiron,

Köszönöm a választ.
A gond az, hogy amnio után 1-2 hétig pihenni is kellene. 3 fiam van itthon (7, 5, 2 évesek), téli szünet lesz 19-től, karácsony, a férjem jobb keze gipszben (és jobbkezes). Nagyszülők nem hadrafoghatók. Volt már két vetélésem, szóval nagyon nem akaródzik kockáztatni.
Meggondoljuk, köszönöm a tanácsot.
Előzmény: kheiron (2941)
kheiron Creative Commons License 2008.12.05 0 0 2941
Kedves quizas, a plexus chorioideus cysta nagyon gyakori eltérés, az esetek túlnyomó részében kinövik a magzatok, s az, hogy nem találtak más minor anomáliát, szintén megnyugtató.

Ezzel együtt a 37 éves korod miatt én szintén javaslom az amniocentézist.
Előzmény: quizas (2940)
quizas Creative Commons License 2008.12.04 0 0 2940
Kedves Kheiron,

A véleményedet szeretném kikérni az alábbi UH leletről (hozzáírom az integrált teszten kapott eredményt is)

Egy élő magzat fejvégű fekvésben. A lepény a mellső falon tapad. Átlagosnál kissé több magzatvíz.
Jobb oldalon 4 mm-es plexus chorioideus cysta. Bal oldalon 3 mm-es plexus chorioideus cysta.
Magzati vesék: jobb oldalon 3 mm-es pyelon. Bal oldalon 5 mm-es pyelon.
Egyebekben ... jelenleg durva anatómiai eltérés nem ábrázolódik.
BDP 43 mm OFD 52 mm HC 151 mm
AD1 39 mm AD2 39 mm AC 122 mm
FL 29 mm
Magzati súly 240 gr +/- 10%
A biometriai adatok 18 hét 3 napos terhességnek felelnek meg (vérzéskimaradás 17 hét 4 nap)

A leletet a SOTE I-en C-s minősítésű UH-os orvos adta ki.

Végeztettünk integrált tesztet is a korom miatt (közel 38). eszerint a számított Down-kockázat 1: 3950, 13+18-as triszómia számított kockázata 1: 32 502. Tehát negatív. (a 12 hetes NT 1,6 mm volt). AFP MoM 0,87.

Dec. 16-án kell mennem genetikai tanácsadásra. Az Uh-on talált eltérések miatt vajon javasolják-e az amniocentézist (szerettük volna elkerülni)? Esetleg akkor lesz egy kontroll UH és utána mondanak valamit? Mire számítsunk?
/Az aggódást igyekszünk hanyagolni, attól jobb nem lesz, de szeretnénk minél többet tudni a dologról/

Előre is köszönöm.
kheiron Creative Commons License 2008.12.01 0 0 2939
Kedves Livia, amennyire tudom, az AFP a velőcsőzáródási rendellenességek (a nyitott gerinc) kizárására szolgál - ezt a 18. heti ultrahangon szépen meg tudják nézni, szerintem nem fognak mindenképp szúrást javasolni.
Előzmény: Livia28 (2938)
Livia28 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 2938
Kedves kheiron!

19 hetes terhes vagyok. Csináltattam integrált tesztet, aminek pénteken meg is jött az eredménye. A második vérvétel a 16-ik hét utolsó napján történt. A védőnő az eredeti időpontot megváltoztatta, lehet, hogy nem is jó időpontban vették le. A leleten a következők voltak:

Ülőmagasság: 59 mm
Nyaki redő 2,1 mm
1,01 Mom
1 vérvétel:
PAPP-A: 10,35 uG/ml
1,03 Mom
Total Hcg: 13,2 U/ml
0,68 Mom
Inhibin-A: 106 pg/ml
0,66 Mom

2 vérvétel:
AFP: 12,6 U/ml
0,43 Mom
Szabad ösztriol: 8,6 nmol/L
0,87 Mom
Életkorfüggő kockázat: 1:1100
Down szindróma számított kockázata: 1:4100 negatív
Velőcső-záródási rendellenesség számított kockázata: 1:8000 negatív

Az interneten olvastam, hogy ez az afp elég kevés. Ilynekor mi a teendő? Egyből küldenek hasszúrásra? Nagyon ideges vagyok, mert az első babámmal mindig minden eredményem jó volt.

Várom válaszát!

Köszönettel: Livia





gizella82 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 2937
hinta-palinta:köszönöm szépen a választ:)a doki annyit mondott hogy nagyon vigyázzak mert ö már a harmadik lessz ,és ilyenkor már másképp megy szerinte ha pihenek és szedem a gyógyszereket akkor még 3 hetet kihuzhatok.:)
hinta-palinta Creative Commons License 2008.11.30 0 0 2936

Bocs, ha nem kellene beleszólnom, de szívesen segítek.

Ez a cervix score, cerxix index, ami a méhnyak és a méhszáj "állapotáról "ad felvilágosítást. Az első a méhnyak(cervix) hossza  cm-ben, második a külső méhszáj, harmadik a nyakcsatorna, negyedik a belső méhszáj tágassága cm-ben. Normálisan fiatal terhességnél 3000 a norm. érték.(3 cm hosszó méhnyak, és minden zárt.

Tehát,33.héten még normális lehet a (terhesség előrehaladtával) más szám is,(gyakori a külső méhszáj nyílása, ez nem nagy gond önmagában, hiszen a nyakcsatorna nem rövidül(3), a belső méhszáj zárt(0), meg függ még attól is hogy hányadik terhesség. Ha az orvos semmi különöset nem mondott, ne aggódj, pihenj sokat.

 

Előzmény: gizella82 (2934)
kheiron Creative Commons License 2008.11.28 0 0 2935
Passz, nem vagyok nőgyógyász, hanem radiológus.
Előzmény: gizella82 (2934)
gizella82 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 2934
kedves kheiron.ma voltam méhszájvizsgálaton az eredmény :3210 ez pontossan mit jelent?33 hetes vagyok.
Samu mama Creative Commons License 2008.11.26 0 0 2933
Köszönöm a gyors választ!
Előzmény: kheiron (2930)
kheiron Creative Commons License 2008.11.26 0 0 2932
A méhben látott ciszta meglehetősen gyakori dolog.

Az, hogy kétszarvú lenne, meg most sem egyértelmű.
Előzmény: blanka mama (2931)
blanka mama Creative Commons License 2008.11.25 0 0 2931

Kedves Kheiron.

 

a barátnőmnek gondja akadt a regisztrálásnál, így én teszem fel helyette a kérdést/kérédseket, ha nem gond

 

Hétfőn volt uh-n, utolsó mensi szerint 5 hetes terhes.

 

a köv. leletet kapta:

 

Terhes ultrahangvizsgálat 5 hét+3nap

A uterustest kétszarvúnak tűnik, benne szabályos szélű petezsák, a kisebbik szarvban éles szélű 17 mm-es cysta látható,amely körül áramlás kimutatható..
GS: 13X10 mm
YS: 2,3mm
Az uterus környezetében és az adnexrégiókban kóros nem ábrázolódik.
A Douglasban folyadék nem látható.

 

Tudnál segíteni az értelmezésben? Igazából arra lenne kiváncsi- mivel erre uz uh. végző ember se tudott érdemleges választ adni, h mi lehet az a második dolog,amit láttak...Ugyanis az uh.s azt mondta,h nem nagyon tudja mi lehet, elég érdekes jelenség, lehet h a sárgatesttel kapcsolatos, de lehet h nem, meg kell nézni egy hét múlva,h nő e,mert h aztt várják h csökkenjen, a baba meg növekedjen.

 

Te így látatlanban-tudom,nagyon nehéz!! de mégis,mire gondolsz mi lehet? A barátnőm szerint a képen egy fekete lyuknak néz ki, körültötte szürkezsák. 

Tudni kell, h 3 hónapja volt egy spontán vetélése, amikor megnézték uh.val,és akkor "üres" volt a méhe, tehát ez a vmi még nem volt ott...

 

Illetve van még egy kérdés: leírták ezt a kétszarvúság gyanút, ami azért érdekes, mert neki terh. előtt párszor uh-zták már a méhét, mert volt cysta benne, ill. a vetéléskor is, és akkor egyik orvos se mondta h kétszarvú lenne a méhe...nem ugyanazok csinálták az ih-kat, és nem ugyanott.

Ez lehetséges, h akkor nem vették észre? Vagy h most nézták el?

 

Köszönjük a segítéget előre is

kheiron Creative Commons License 2008.11.25 0 0 2930
Igen, a lepény fedi a belső méhszájat. Nézni kell a jövőben, hogy mennyire - az esetek nagyobb részében a méh növekedésével valóban "elvándorol". Jó lenne, ha a jövőben az ultrahang-vizsgálataid előtt rákérdeznél, hogy biztosan alaposan nézzék meg.
Előzmény: Samu mama (2929)
Samu mama Creative Commons License 2008.11.25 0 0 2929
Kedves Kheiron!

Tegnap voltam genetikai UH-n (19+2), ahol szerencsére a babával mindent rendben találtak, viszont az orvosom megállapította, hogy placenta praevia lateralisom van. Az eddig UH-kon ez nem látszott, a lepény a mellső falon tapad. Utánaolvastam a témának, a következőre viszont pontos választ nem találtam: kérdésem az lenne, hogy magyarul mit is jelent ez a diagnózis? A méhlepény a belső méhszáj oldalán fekszik? A méh növekedésével azért van esély rá, hogy "odébb vándorol"?
Köszönettel: Sm
kheiron Creative Commons License 2008.11.23 0 0 2928
Kedves Ancsuri, amit leírsz, azok alapján nem valószínű, hogy beteg lenne a magzatod.
Előzmény: Ancsuri28 (2926)
Pantográf Creative Commons License 2008.11.23 0 0 2927
Csak belepoff ameddig jön Kheiron.

Az AFP-n nem kell idegeskedni, nagyon bizonytalan mérés, 1-2 nap eltéréssel mérve már más eredményt ad. Márpedig nehéz belőni 1 nap pontossággal a terhességet.

A genetikai ultrahangon nagyon rámennek a tarkóredőre és az orrcsontra, ez Down szindrómára való keresést jelent, no meg a nyitott gerincre és effélékre.
Előzmény: Ancsuri28 (2926)
Ancsuri28 Creative Commons License 2008.11.22 0 0 2926
Kedves Kheiron!20 hetes terhes vagyok és szeretném megkérdezni hogy lehet e beteg a babocám,ha a 12.heti UH-n ezeket az adatokat kaptam:egy élő magzat,jó szívműködés.Négy végtag ábr.Lepény hátsó falon tapad,átlagos magzatvíz.Gyomorban folyadék,hólyagban folyadék nincs.CTRL:60mm,NT:1.4,norm.A 16 heti AFP eredményeimre azt mondták hogy egy kicsit alacsony!AFP:15.95 ml,MOM:0.48!Ezek után rohantunk 18. heti UH-ra,mert akkor kaptuk meg az AFP eredményét.ott ezeket az eredményeket kaptuk:Fejvégű fekvés.Jó szívműködés:BPD:40mm,Hátsó falon tapadó lepény,AC:123mm.FL:28mm.Épp gerinc. Telődő gyomor,és hólyag.Az igazság az hogy kb.a 10.héttől szurkálódást éreztem a hasamban,amire szedtem a Magnéziumot,és az elején 3 hétig véreztem.Lehetett attól az alacsony érték?Elküldtek genetikára.Ott mit fognak csinálni?Nagyon félek,hogy beteg lehet,mert Februárban elvesztettem egy magzatot.Válaszát előre is köszönöm!
beleba Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2925
Kedves Kheiron!
Tegnap voltam kontrollon és felszívódott teljesen!:-) Igaz, kedden voltam Dr.Hajdú Krisztinánál és ott már csak 3mm-es volt..
Az előzményekre tekintettel javasoltak egy magzati echonographiat (lehet, h rosszul írtam, de Te érted) arra elmegyek még azért!köszönöm válaszod!
Előzmény: kheiron (2924)
kheiron Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2924
Kedves beleba, az, hogy mitől alakul ki a felritkulás, nem tudjuk. De ha megmarad, sincs jelentősége, ld. még a kettővel ezelőtti hozzászólásomat.
Előzmény: beleba (2915)
kheiron Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2923
Kedves kuglicica, fogyjál még.

Sajnos azt nem írtad meg, hogy melyik fajta átjárhatósági vizsgálatról lenne szó.
Előzmény: kuglicica (2914)
kheiron Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2922
Kedves Catherine8, amit láttak, az az agyfolyadékot termelő érgomolyagban levő kis felritkulás, ez egy minor anomália, szóval önmagában nem jelez semmi rendellenességet, csak ha egyéb anomáliákkal együtt lenne.

Nagy eséllyel kinövi a magzat.
Előzmény: Catherine8 (2913)
kheiron Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2921
Kedves Katbir, nagy eséllyel semmi jelentősége nincs a dolognak.
Előzmény: Katbir (2912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!