Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

SzaboZE Creative Commons License 2006.01.04 0 0 27
Az árak lefele mennek pár éve a kék led darabja is többezerbe került.
Előzmény: Wicked Belzebub (18)
scratch Creative Commons License 2006.01.04 0 0 26
Nem rossz! :)
Előzmény: szakál77 (23)
HTT Creative Commons License 2006.01.04 0 0 25

Nemáá

 

Nehogymár azt akarja valaki bevezetni, hogy városban minden megállásnál huzigáljam a kéziféket. Én is tudom, hogy egy LED-es lámpa elég rendesen tud világítani, de akkor kicsit hátrébb kell megállni és nem kell belenézni ... szerintem

 

Teo >

Előzmény: SzaboZE (16)
szakál77 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 24

3-4 db Luxeon olyan fényt csinál,hogy megvakulna mindenki mögötted,nekem 1db van tolatónak.

Ha kell tudok szerezni 3W-osat 2000ft.(van belőle már 5W-os is)

 

De a Luxeon nem nyújt megoldást,mert:nagyon nagy a hő termelése,érzékeny az áram ingadozásra és drága.

én amiből sokat használok azok sima 5mm-es Led-ek  (12cd) és színfügően 200ft körül van darabja.

Előzmény: Wicked Belzebub (18)
szakál77 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 23

Hali

 

Nézzétek meg

ezt

 

én csináltam ,nem az első és eddig egyikkel se volt probléma. 

scratch Creative Commons License 2006.01.04 0 0 22

Holnap este ha nem felejtem el csinálok olyan képet, amin 5W sima izzó van mellette.

Hát ja, nekem is az volt az első cél, hogy ezt majd soha nem kell cserélni, de azért vettem újra LED -et, mert a szine tetszett meg. :)

Előzmény: Wicked Belzebub (21)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2006.01.04 0 0 21
Ez igy tényleg jól néz ki, persze jó lenne egy olyan kép, hogy az egyik az eredeti 5W-os izzó.
"Több mint egy évet ment nála" hááát ahhoz képest, hogy egy jó led élettartama 100000 óra, mit mondjak, nem nagy dicsőség:DD
Előzmény: scratch (20)
scratch Creative Commons License 2006.01.04 0 0 20

Nem akarom elkiabálni, de ez a T-10 jelzésű jónak tünik. Egy ismerősnek is ilyen volt benne, több mint egy évet ment nála.

 

Ilyen a fénye:

 

Előzmény: Wicked Belzebub (19)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2006.01.04 0 0 19
Most néztem csak meg a fényképet, elszomorító ez a sok forgalomban lévő hulladék...:((
Előzmény: scratch (11)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2006.01.04 0 0 18
Igen, csak az a baj, hogy ezek a 3 és 5W-os Luxeon ledek elég drágák. A fényük nagyon jó, nekem van egy elemlámpám amiben egy 3W-os led van, majdnem úgy világít mint egy 5W-os halogén.
Namost egy 21W-os izzó helyett kéne legalább 3-4 db 5W-os led (darabja 5-6 ezer ft), így meg a kutya sem venné meg.
Tulképpen ezek a 20-30 ledből álló helyettesítések sem olcsók, pedig a leggagyibb ledekből vannak összerakva, el tudom képzelni egy ilyennek az árát Nichiákból:)
Előzmény: SzaboZE (14)
Janibacsi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 17

Nagy tevedes, hogy "kimeled" a fekrendszert, ha nem allsz a pedalon... Mellesleg az mar regen rossz, ha egy biztonsagi berendezest kimelni kell...

 

Hidraulikus rendszereknel egyebkent az a jo, ha mindig nyomas alatt vannak, kerdezz meg egy gepeszt ha nem hiszed...

 

Jano

Előzmény: SzaboZE (16)
SzaboZE Creative Commons License 2006.01.04 0 0 16

Nem, az a barom kíméli a fékrendszert és nem világítja szét a mögötte álló fejét ;) Egyébként meg megszokás kérdése.

 

SzaboZE

Előzmény: Janibacsi (15)
Janibacsi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15

Az a barom aki meg kezifeket hasznal arra szamit, hogy majd a kezifek megvedi az elotte alloba/keresztezodesbe lokestol, ha a hatul jovo elnezi a dolgot?

 

Jano

 

p.s: Biztosan egesz Ny-Europa "barom", mert egyik se ismeri a kezifeket... Fogalmazzunk mar azert ovatosabban...

Előzmény: ZE (9)
SzaboZE Creative Commons License 2006.01.04 0 0 14
Halogén spotok helyére már lehet kapni powerledes megoldásokat, állítólag azoknak már egész komoly fényteljesítménye is van. Gondolom hamarosan megjelenhet ugyanez az autókban is.
Előzmény: Wicked Belzebub (0)
scratch Creative Commons License 2006.01.04 0 0 13
Gyengébb a fénye, mint a LED -esnek. = Gyengébb a fénye, mint a 4 LED -esnek.
Előzmény: scratch (11)
scratch Creative Commons License 2006.01.04 0 0 12
Szépen szétcsúszott a kép, és a szöveg, minden kép melleti írás az egyel lentebbihez tartozik...
Előzmény: scratch (11)
scratch Creative Commons License 2006.01.04 0 0 11

Akkor az én LED -es eddigi tapasztalataim:

 

Első körbe helyzetjelzőbe raktam ilyet, mert épp kiégett, gondoltam kipróbáljuk, elvileg soha nem ég majd ki, tévedtem...

Kb. 1 hónap múlva az egyiken a 4 LED -ből csak 2 világított, majd kb. 3 hónap múlva elkezdett villogni.

 

 

Most ilyen van benne, kb. 3 hónapja, de még működik. :) Gyengébb a fénye, mint a LED -esnek.

 

 

Aztán a lábtérvilágításba szerettem volna, ilyen zöldet, de itt az egyik szép nagy körbe van fókuszálva, a másik meg csak épp egy pontba világít... Gyártási szórás? :)

 

 

Majd vettem ilyet, féklámpába terveztem, hogy majd gyorsabban villan fel, stb... Az eladó szerint 21W -nak megfelelő teljesítményű (sehova nem volt ráírva), de beszerelve annyit világított, mint az 5W -os izzó.

 

 

 

VDoki Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10

Sziasztok!

 

Ha jól megvan csinálva szerintem nem lehet rossz, mert a fényét messziről észre lehet venni, csak az a gáz ha egy kiég a 20-ból. Megoldják a javítását, vagy cserétetik az egészet - ez egy "márkás" autónál nem két fillér lesz.

 

Első lámpának viszont nem lenne túl jó, motoron már láttma ilyet. Saját tapasztalatból tudom (kerékpáros LED-es első lámpa; 5db extra erős fényű 10mm-es LED), hogy messziről észre lehet venni, de vaksötétben "kevés" és kék fényt ad.

Szemnek nehéz megszoknia...

 

Üdv VDoki!

ZE Creative Commons License 2006.01.04 0 0 9
Az ilyen barom nem tanulta meg, hogy van kézifék is az autón...
Előzmény: Törölt nick (4)
Danidek3 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 8
Izzó helyére rakható LED-es lámpa sajnos nem működőképes egyenlőre.
Nem lehet elég LED-et bezsúfolni ilyen kis helyre.
Nézd meg az 5-ös képet. Azt a csomó LED-et próbáld meg egy izzóba belerakni...

A LED-ek teljesítméne viszont növekszik. Idővel megoldódik ez is.

Ha az egész búrát tudod led-esre cserélni, akkor már jó a dolog. Számomra az élettartama a legfontosabb, bár a mostani autómon egy éve nem kellett izzót cserélni.

Az előzőn félévente mentek ki és fél óra volt egy izzócsere, persze a kezem is összevagdostam és csupa olaj lettem...
Wicked Belzebub Creative Commons License 2006.01.04 0 0 7
Hááát ha meg valami silány fércmű "E" jel nélkül, akkor akármi lehet. Akkor el tudom képzelni, hogy szemkifolyató...:))
Előzmény: Törölt nick (6)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2006.01.04 0 0 5
Most itt a pótféklámpára gondolsz?
Mert a GolfIV-ben nincs gyári full ledes hátsólámpa.
A GolfV-höz van Hella:
Előzmény: Törölt nick (4)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2006.01.04 0 0 3
Persze, mert azt úgy tervezték. A féklámpa kilépő fényének meg kell ütnie egy bizonyos fényerősséget. Azokon az autókon ahol a fék sok-sok led-ből áll ott meg lehet figyelni, hogy sok led, sok nagyon erős led, és mindegyik egy külön kis foncsorban van vagy legalábbis a műanyag búra úgy van kiképezve, hogy a led fényét összeszedje.
Előzmény: Törölt nick (2)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2006.01.03 0 0 1
Itt van két kép. A fölsőben egy ilyen LED-es lámpa van, az alsóban meg normál 21W.


Wicked Belzebub Creative Commons License 2006.01.03 0 0 0
Az a baj, hogy egy ilyen LED-es féklámpapótlónak szinte 0 a fénye egy 21W-os izzóhoz képest:)
scratch Creative Commons License 2006.01.03 0 0 topiknyitó

Már több helyen kapni LED -es "izzókat", direkt autós használatra. Állítólag annyi az élettartamuk, mint az autónak, gyorsabban villan fel, tisztább a fénye, és jobb.

Használtok ilyen már, mik a tapasztalatok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!