Keresés

Részletes keresés

wizardry8 Creative Commons License 2020.03.18 0 1 5831

Űrhajós sci-fi, valamikor a 70-es években.

Lent középen egy rakéta(szerű) űrhajó áll a földön.

Fent balra egy csészealj-szerű űrhajó lebeg.

Közben a Pirx kapitányra emlékeztető hangeffektek vannak.

Ez a kép annyira megmaradt bennem gyerekkoromból.

De máig nem jöttem rá melyik film lehetett. A Pirx szerintem nem. Annak láttam az összes részét mostanában.

 

Most a Leigátottak bolygója című filmre gyanakszom. De jó lenne az egészet megnézni.

Karmael Creative Commons License 2020.02.26 0 0 5830

Igen, ezt tudtam, csak azt nem tudtam, hogy ez a Bárdy, az a Bárdy...

Előzmény: seci (5828)
Ötötöd Creative Commons License 2020.02.26 0 0 5829

Sziasztok 

 

Tudom nem ide vág de mi a véleményetek a Meteo c. magyar cyberpunk filmről?

 

https://port.hu/adatlap/film/tv/meteo-meteo/movie-1644

 

A filmet kiadták valaha DVD-n vagy VHS kazettán?

 

seci Creative Commons License 2020.02.25 0 0 5828

https://www.imdb.com/title/tt0061289/fullcredits/?ref_=tt_ov_st_sm

=>

Series Costume Design by Margit Bárdy...(7 episodes, 1966) Vera Otto...(7 episodes, 1966)

-seci

Előzmény: 6174 (5827)
6174 Creative Commons License 2020.02.25 0 1 5827

Az "Újságmúzeum" blog Bárdy Györgyről szóló bejegyzésében találtam a következőt:

 

"A fiatal Bárdy hamar a hölgyek kedvence lett, ő pedig habzsolta az életet. Az elegáns, jó humorú, csodás orgánumú férfi láttán sok nő elgyengült. Így jött egy villámházasság is az életében, egy Margit névre hallgató jelmeztervezőt vett el feleségül.
Később mindketten rájöttek, csak érzelmi fellángolásról volt szó s elváltak útjaik. A hölgy később Nyugat-Németországba disszidált és elismert jelmeztervező lett, ő álmodta meg például a népszerű sorozat, az Orion űrhajó legénységének ruháit is."

roszner Creative Commons License 2020.01.28 0 3 5826

Orion űrhajó kvíz, szerintem mindenkinek - aki szerette ezt a sorozatot - sikerülni fog!

 

https://fejtsdmegmost.com/orion-urhajo-kviz/?playAgain=1580122414

 

 

atherton_ Creative Commons License 2020.01.19 -1 0 5825

kafa. tetszik ahogy a művész még azt is érzékelteti ahogy a teknőc leszállótalpai kárt tesznek a talajban, a nem túl ideális súly(ill. nyomás) eloszlás miatt. :)

Előzmény: Eolomea14 (5824)
Eolomea14 Creative Commons License 2020.01.15 0 1 5824

Itt lathato minden fonotosabb ORIONos urhajo, ureszkoz reszletes es szepen kidolgozott - metszetszeruen abrazonlt - "muszaki" rajza: http://www.rz-journal.de/Film-RZs/Raumpatrouille.html

bombahoppa Creative Commons License 2019.12.30 0 0 5823
Előzmény: b.veronik (5791)
roszner Creative Commons License 2019.12.25 0 2 5822

Boldog karácsonyt és új évet viszont és mindenkinek!

Előzmény: feketekavics (5820)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 5821

Koszonom - es viszont kivanom :)

Előzmény: feketekavics (5820)
feketekavics Creative Commons License 2019.12.22 0 1 5820

Boldog Karácsonyt!

_FK

roszner Creative Commons License 2019.12.20 0 0 5819

Honnan van az infód?

És miért nem magyarul?

Előzmény: tillA (5818)
tillA Creative Commons License 2019.12.19 0 0 5818

"Montor
Additional circuitry that McLane commands in addition to sleeping energy when approaching the "supernova".
[SPECULATION:]
The term does not appear in any available dictionary or dictionary. Either it is an additional boost, but this is unlikely since "Hyperspace plus sleeper" was previously described as a "hell of energy". Another possibility would be the derivation from lat. "Mons" = mountain. Then it could be a property of the drive, which causes a repulsion of matter and is used when starting or "climbing" from planets. That makes sense because you certainly don't want to land on this planet."

roszner Creative Commons License 2019.12.19 0 0 5817

A pontos meghatározását - sajnos - nem tudom, csak sejtem, hogy valami extra gyorsító lehet.

 

A keresett kifejezés az Invázió című (VII.rész) is elhangzik, amikor van Dyke tábornok kérdezi a beosztottjától: Ez a hiper-űrsebesség + tartalék? Válasz: Sajnos ennél többet nem tudunk. Már a montort is ráadtam.

Előzmény: cilafon (5816)
cilafon Creative Commons License 2019.12.19 0 0 5816

Köszönet mindenkinek, elsősorban seci-nek! Megnéztem mindkét filmet, a Leigázottak bolygóját és az

Eltűnt nyolc űrhajót is. Nekem mindkettő tetszett. És a keresett filmzeném is meglett...

 

Más: (ha már Orion fórum...) Gyerekkorom óta nem derült fény egy kérdésemre: Mi az a montor?

Amikor az Orion próbálja utólérni a nóvát, akkor hangzik el:

 

McLane : Figyeljetek ide! (rajzol) Itt zuhan a szupernóva a Föld felé... Nagyjából itt állunk mi. A
legkülső vonalat jelöljük A-val, a középsőt B-vel és az égitesthez legközelebbit C-vel. Ha
elérjük az A-t, Hasso hiperűr-sebességre kapcsol. B-nél hozzáadja a tartalék-energiát is, Cnél
a vésztartalékot és a montort. Abban a pillanatban, amikor C-t ezzel a sebességgel
keresztezzük, kilövünk tizenöt antianyag-bombát az égitest pályájára, és rögtön eltávolodunk
onnan. Tíz másodperccel az antianyag és a nóva találkozása előtt begyújtjuk a bombákat...
Ha ettől se hullik atomjaira az az átkozott jószág, akkor vége a tudományomnak.

 

Gondolom, hogy valami plusz energia-forrás... Lehet, hogy valami egyszerű dolog? De az sem baj,

ha ez egy futurisztikus fogalom, csak kifúrja az oldalam a kíváncsiság.

 

Tudja valaki?

Előzmény: seci (5815)
seci Creative Commons License 2019.12.15 0 0 5815

[ www.Torrenting.com ] - In.The.Dust.Of.The.Stars.1976.DVDRip.XviD-LAP

Ha nem megy irj a kukacomra!

 

-seci

Előzmény: cilafon (5812)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 5814

Szivesen. Sajnos a letoltesben nem tudok segiteni - nekem a Nemethonban kiadott DVD-n van meg a film. Magyar feliratot lehet talalni hozza (ha nem talalod meg, akkor abban tudnek segiteni).

 

Negy NDK-s SF film keszult + egy 3-reszes TV film sorozat ('A Skorpio oraja' ['Stunde des Skorpions']) A filmek:

 

A nema csillag (S. Lem Asztronautak c. regenyebol)

Eolomea/Eltunt 8 urhajo

A leigazottak bolygoja (nagyon-nagyon tavolrol I. Jefremov regenye, A Bika oraja, ihlethette a keszitoket)

Meteorvadaszok (C. Rasch muveibol: a hasonlo cimu regenybol ill. Az Asztronautik pusztulasa kisregenybol)

 

A leggyengebb - szerintem - A Leigazottak bolygoja. A legjobb az Eolomea es rogton utana A nema csillag. A Meteorvadaszok nem sikerult igazan, mert a rendezo megbetegedett, es mas fejezte be a filmet. De kepileg es zeneileg (es hangulatilag) az is nagon kellemes.

 

Itt lathato A leigazottak bolygoja elozetese: https://www.youtube.com/watch?v=aDeeyfSDmgw

 

 

Előzmény: cilafon (5812)
RazorX911 Creative Commons License 2019.12.13 0 0 5813

A film magyar címe a, Leigázottak bolygója.

 

Egy filmkritika --> https://filmbook.blog.hu/2014/02/08/leigazottak_bolygoja

 

A korabeli plakát szerint szinkronos volt! http://bedo.hu/kepek/adat/plakat/22/0180.JPG

Előzmény: cilafon (5812)
cilafon Creative Commons License 2019.12.12 0 0 5812

Köszönöm a tippet. Nagy valószínűséggel meg is találtad nekem...

Már csak egy forrást kell keresnem, ahol  - újra - megnézhetem, vagy letölthetem.

Ha a zenéjét meghallom, már biztos lesz a dolog.

A "8 űrhajó"-ról tudtam, de valahogy az eddig kimaradt, most szeretném azt is megnézni.

Remélem, megtalálom azt is valahol.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

 

Előzmény: Eolomea14 (5810)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 5811

A kelet-nemet SF filmeknek - a szovjet fantasztikus filmekkel egyetemben - fenomenalis a zeneje. Jo nehanynak megvan a filmzeneje CD-n - igy a kelet-nemet (DEFA) SF filmek (kozottuk a mar emlitett Im  staub der Sterne) zenei valogatasa. Kedvenceim kapasbol az Eltunt 8 urhajo (Eolomea), Meteorvadaszok, Rogos ut vezet a csillagokhoz - de gyakorlatilag az osszes kelet-europia SF filmet is emlithetnem.

Előzmény: cilafon (5804)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 5810

Ha kelet-nemet a film, akkor az elmondasod alapjan az szerintem az 1976-os kelet-nemet/roman kooprodukcios Im staub der Sterne (ami magyarul a Csillagok poraban lenne, de anno A leigazottak bolygoja cimmel vetitettek).

 

https://en.wikipedia.org/wiki/In_the_Dust_of_the_Stars

 

Ha a tippem jo, akkor abban vagy egy emlekezetes jelenet: az egyik urhajos no az urhajo kabinjaban teljesen puceran - es elegge erotikus beutessel - "tancol" (ami az akkori kelet-europia filmekben nem igazan volt elterjedt).

Előzmény: cilafon (5807)
cilafon Creative Commons License 2019.12.11 0 0 5809

Igen, ígéretes. Ezek szerint van még mit átkutatnom.

Nagyon köszönöm.

Előzmény: seci (5808)
seci Creative Commons License 2019.12.11 0 0 5808

Ugyan nem talaltam meg neked ezt a filmet, de erre bukkantam kereses kozben: https://www.hobbyspace.com/Movies/index.html

Szerintem meglehetosen jo kis adatbazis igy elso ranezesre!

 

-seci

Előzmény: cilafon (5807)
cilafon Creative Commons License 2019.12.10 0 0 5807

Köszönöm a választ. De nem. A Murás Orion részt - mint az összes többit - én is jól ismerem.

Az a film amit én keresek csak egy részes (ha jól tudom), és talán szintén német, de hogy kelet- vagy nyugat-

azt már végképp nem tudnám megmondani. Csak abból gondolom, hogy a zenéjében egy nő németül énekel.

Amúgy a filing-je is hasonló az Orionéhoz, de a cselekmény végig egy idegen bolygón játszódik, a felszínen,

ill. barlangban, bunkerben. Úgy emlékszem, a bolygó lakatlan, csak a gonosz főszereplő és egy-két ember "bukkan fel",

na meg pár űrhajó, amit egy - a muraihoz hasonló - gépezet segítségével a földre kényszerítenek.

Ezzel el is mondtam mindent, amire emlékszem.

Előzmény: roszner (5806)
roszner Creative Commons License 2019.12.10 0 0 5806

Az Orion sorozat "Az űrcsapda" részben eltérítik az irányától Ibsen teknőcét és a Murán kényszerítik landolásra.

Lehet, hogy ezt a filmet keresed?

Előzmény: cilafon (5804)
roszner Creative Commons License 2019.12.09 0 0 5805

... az Orion volt a nagy kedvencem...magnóval felvettem - a még eredeti - szinkron hangot

egy orsós magnóval.

 

Amig az M3 csatorna le nem adta eredeti szinkronnal az Oriont, (szinte) minden társunk ezt a hangfelvételt vágyta megszerezni. Végülis több helyről, különböző minőségben sikerült felkutatni. Nagy kár, hogy nem jelentkeztél korábban, te lettél volna a legnépszerűbb az Orion-fórumon.

 

Sajnos a kérdésedben nem tudok segíteni, de engem is kíváncsivá tettél.

Előzmény: cilafon (5804)
cilafon Creative Commons License 2019.12.08 0 0 5804

Üdvözlök mindenkit!

Egy keresés találataként kötöttem ki itt.

Egy sci-fi filmet keresek, amit a 70-es években a Magyar Televízióban mutattak be.

Sajnos nem sokat tudok róla, a címét sem, nem is láttam elejétől a végéig, de azóta is és nagyon

szeretném megtalálni.

Amire emlékszem, hogy egy olyan égitesten játszódik, ahol valami gépezettel a földre

kényszerítik a közelbe kerülő űrhajókat. És hogy jó zenéje van.

Ha valakinek van bármilyen ötlete, köszönettel venném.

 

Egyébként az Orion volt a nagy kedvencem, az első vetítést is láttam.

A 80-as években ismételték, akkor magnóval felvettem - a még eredeti - szinkron hangot

egy orsós magnóval. Később átjátszottam kazettára, majd számítógépre. A mai napig megvan.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Eolomea14 Creative Commons License 2019.11.29 0 2 5803

Most rendeltem meg az ORION ket DVD kiadasat:

 

1. az olasz DVD-t azert, mert ezen sok bonusz filmecske van. Remelem, hogy nehany olyan is, ami se' a nemet, se' a magyar DVD kiadason [amik megvannak] nem szerepel.

 

2. a francia DVD kiasast pedig azert, mert ezen alternativ jelenetek vannak - jobban mondva, francia szereplokkel forgatott reszek (fokent a Kroman jatszodo jelenekben).

 

Mas: UTOPIA szoba ("lakosztaly") ... hat, ez szep csendben atterjedt ket es fel masik szobara is. Most mar az egesz emelet az Orion ill. az utopikus/futurisztikus SF szellemeben van atalakitva, berendezve (ill. meg nincsen teljesen kesz; nehany butor meg uton van ill. osszeszerelesre var.)

 

 

b.veronik Creative Commons License 2019.11.17 0 0 5802

Hisz csendben is maradt az énekes. :-D

Előzmény: roszner (5799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!