Keresés

Részletes keresés

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.04.15 0 0 30483

Jó poszt,... gondolkodom rajat.. 

 

 

Előzmény: justNick (30477)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.04.15 0 1 30482

Így van!

 

Ezért idulok ki önmagamból. 

 

 

Előzmény: Cleaning Cloths (30473)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.04.15 -1 0 30481

Értelmes ember meg ugye elve nem pókerezik.

 

 

Előzmény: justNick (30477)
polária Creative Commons License 2023.04.15 -1 0 30480

Hadd beszéljek arrol is hogy a lélek és a test KÖLCSÖNÖSEN hatnak egymásra .A testi materiális életünk élményei tanulságai módositanak az eszmén érzelmen akaraton és célon vagyis a lény tartalmi-lelki szintjét folyamatosan motoválják.

A test TESZT is.Vágyak kiélése is. Teher alatt nőjjön pálma.

polária Creative Commons License 2023.04.15 -1 0 30479

"....a fizikai világban létezünk, ráadásul nem véletlenül. Azért kerültünk ide, mert itt kell helytállni, ide van tervezve, erre a környezetre van szabva a feladat. Ahhoz, hogy minél nagyobb legyen a ROI, figyelembe kell venni a fizikai világ tulajdonságait, elemeit, hiszen itt kell nyernünk.

 Az mindig jól jön, ha tisztában vagyunk a valósággal és így életminőségünk jobb lehet az átlagnál, de mégis csak az aktuális életről van szó és nem egy majd-minden-jó-vagy-jobb-lesz-ha-ennek-vége-lesz mentalitásnak megadva magunkat, nem törődve az anyaggal, a testtel várjuk, hogy igazunk legyen.

 

Ha valaki úgy gondolja, hogy az anyag, a test nem fontos, nagyot csalódhat..."

---------------------------------------

Kiemeltem amivel nagyon egyetértek.

ROI azaz return on investment

jelenti  BEFEKTETÉS MEGTÉRÜLÉSE  ugy létezzünk hogy távlatosan is megérje haszna hozama bére itélete miatt.

Érdekes értékes dolgozat ami idetettél :))))

Előzmény: justNick (30477)
polária Creative Commons License 2023.04.15 -1 0 30478

Az istent Imádd !

 

mit elvesz vagy ád

ami adatik éppen

az aktuálisát

 

mert Ő/az minden

fölöse hiánya nincsen

örök  mégis eleven

akkor is ha nem érted

akárha unod s szenveded

tudat energia tömeg

élheted bátran meg

az egyénit a végtelent

ez a Gondviseleted

nem hajol részre

létezésünk törvénye

vedd józan észre

az univerzum kicsit muzeum

valamelyest jósda

szabad kaland a nagyobbja

te is döntesz róla

együtt mi a Nép dolga

tökély szent szolga.

 

 

 

justNick Creative Commons License 2023.04.15 0 0 30477

Az élet olyan mint a póker játék, különböző szintjei, rétegei vannak. Minél magasabb szinten képes valaki játszani, annál nagyobb a ROI (Return Of Investment).

 

A kezdő játékos csak saját lapjaival törődik, nem érdekli vagy (nincs azon a szinten, hogy érdekelje), hogy mi van a másiknál. Így ha jó lapja van, akkor all-in megy, ha rossz, akkor bedobja.

 

A tudatosság első szintje, hogy azt tekintjük valóságnak, amit látunk, amit meg tudunk fogni. Ezen a szinten az anyag az elsődleges. Ha a fizikai világban jól megy a sorunk, nincs gond a testtel, akkor örülünk (persze még ekkor sem mindig, most nem kell bonyolítani), ha pedig rosszak a fizikai körülmények, nem vagyunk boldogok.

 

A játék második szintje, amikor belevesszük a stratégiába, hogy milyen lapjai lehetnek az ellenfélnek. Ha ezt kellő tapasztalattal jól tippeljük meg, akkor már gyengébb kézzel is játékban maradunk, örülünk, mert tudjuk, hogy még így is jók vagyunk.

 

A tudatosság második szintjén az ember elhiszi, hogy nem az anyag az elsődleges, hanem a tudat, ami létrehozta az anyagot. Bár továbbra is az anyagi világban él, már nem számítanak annyira a körülmények, mert tudja, hogy nem ez a fontos. Hangulatát már nem csak a környezete, a vele történt események határozzák meg, hanem javító jelleggel ott van a tudat, hogy ez csak ideiglenes, majd elmúlik, lesz jobb. Ha nem a fizikai világban, akkor utána.

 

A játék harmadik szintjén már nem csak a saját lapok érdekesek és nem csak az ellenfél lapjai, hanem az is, hogy vajon mit gondolhat az ellenfél a lapjainkról. Vagyis visszatértünk a saját lapjainkhoz, de nem a valódi értékükhöz, hanem a relatívhoz, hogy a másik mit gondol az értékükről. Ha jól játszunk gyenge lapokkal is képesek vagyunk nyerni, mert kiblöfföljük az ellenfelet a partyból, mutatás nélkül visszük a potot.

 

A tudatosság harmadik szintjén rájövünk, hogy bár a tudat az elsődleges, mégis a fizikai világban létezünk, ráadásul nem véletlenül. Azért kerültünk ide, mert itt kell helytállni, ide van tervezve, erre a környezetre van szabva a feladat. Ahhoz, hogy minél nagyobb legyen a ROI, figyelembe kell venni a fizikai világ tulajdonságait, elemeit, hiszen itt kell nyernünk, ebben a környezetben.

 

Az mindig jól jön, ha tisztában vagyunk a valósággal és így életminőségünk jobb lehet az átlagnál, de mégis csak az aktuális életről van szó és nem egy majd-minden-jó-vagy-jobb-lesz-ha-ennek-vége-lesz mentalitásnak megadva magunkat, nem törődve az anyaggal, a testtel várjuk, hogy igazunk legyen.

 

Ha valaki úgy gondolja, hogy az anyag, a test nem fontos, nagyot csalódhat, ha metszőollóval egyenként levágja az ujjait. Nem csak a fájdalom józanítja, ki, hanem a tény is, hogy keze elvesztette funkcióját, amire tervezve volt. Persze lehet ujjak nélkül is élni, akár még boldogan is, de a fizikai élet minősége csorbát szenved, ha nem tudunk gesztikulálva 5 sört kérni a kocsmában.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (30467)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.04.15 0 0 30476

Meselények semmit sem teremtenek.... csak max sok bennük hívő buta és ménfertőzött embert.

 

Ami mára már gyógyítható.

rhemaáb Creative Commons License 2023.04.15 -1 0 30475

Nem ragaszkodok a testhez anyaghoz az ugyanis OBJEKTIV tény.

rhemaáb Creative Commons License 2023.04.15 -1 0 30474

Hányasod volt logikábol ?

A testet materiát is isten alias léttörvény teremtette talán azért hogy szenvedjönk ? istennek is van teste az univerzun,Testetlen lény LEHETETLEN a tartalom formával egyetlen.

Meg aztán a szenvedésnek van lelki szellemi változata és szintere éppugy mint testi.

Előzmény: Tiszta tudat (30472)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.04.15 0 0 30473

Maga a "tiszta tudat"-osság is egy zombiság.

 

Sőt a racionalítás is.

 

Minden az amikor másokat utánoz és más tanait terjeszti valaki.

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (30469)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.04.15 0 0 30472

Miért?

 

.... ha ragaszkodsz hozzá szenvedés

a vége. 

Előzmény: rhemaáb (30471)
rhemaáb Creative Commons License 2023.04.15 -1 0 30471

Az anyag és a test is fontos ám !

Előzmény: Tiszta tudat (30470)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.04.15 0 0 30470

Az Egy- et általában a tudattal azonosítják

be, ősidők óta fejlődik alakul a szemlélet,

 

....  elvetve mindent nem találtam olyant,

tehát ha semmi sem vagyok, minden lehetek.

 

(a fogalmazási hibák lehetőségét fenntartom) 

Előzmény: füegy (30433)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.04.15 0 0 30469

Akkor nem vagyok zombi amikor "Tiszta a tudat"

Előzmény: Cleaning Cloths (30459)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.04.15 0 0 30468

jav. te sem semmisülsz meg

Előzmény: Tiszta tudat (30467)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.04.15 0 0 30467

Küzdesz a halállal,... közben az csak fogalmilag létezik. 

..... az élet megy tovább, és "te" semmisülsz meg,.. genetika... 

Felejtsd el Tollét, meg az összes keleti tanítást, 

a szutrákat, meg a nyugati szentségeket,....

lásd, magadtól mire mész?

 

... akkor indulhat a tánc!.... az 5 érzék tánca... 

Előzmény: justNick (30450)
füegy Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30466

Ezt találtam még neked, nagyon jó.:)*

 

https://www.youtube.com/watch?v=kDHPcy5u8Po

 

(továbbra is érdekel, mi van veled.)

Előzmény: csakcsendbenn (30430)
füegy Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30465

Olvastál, láttál valami olyat, könyvben, filmen, amit érdemes megnézni,meghallgatni ?

Előzmény: justNick (30450)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30464

Köszönöm, de ez nem csak az én, hanem több milliárd ember egészségére is hatással lesz a jövőt illetően.

Persze az sem zavar, ha más a mesék világában él "Istent" tekintve. Joga van hozzá. 

 

 

Előzmény: justNick (30463)
justNick Creative Commons License 2023.04.14 0 1 30463

Gesundheit!

Előzmény: Cleaning Cloths (30462)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30462

Tévedsz ... engem a különféle vallási, filozófiai, köznyelvi ... stb ... értelmezés nem nagyon érdekelt és nem is érdekel most sem. Nincs nagy értelműk ugyan is. Mesék, művészetek, szórakozás ... és nem a valóság keresése. 

 

Egyedül a bizonyítható, tehát a tudományos jelentés ami lényeges. ... és az meg megvan.

 

 

Előzmény: justNick (30461)
justNick Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30461

Az tény, hogy időt áldoztál arra, hogy kifejezéseket, fogalmakat gyűjtöttél össze istennel kapcsolatban és ezek alapján adtál több definíciót is rá.

 

Az már csak vélemény, hogy szerinted isten nem is több ennél.

 

Az előzőt el lehet fogadni, mint az egyén számára ugyan irreleváns, de megtörtént eseményt, az utóbbival pedig mindenki azt kezd, amit akar.

Előzmény: Cleaning Cloths (30460)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30460

Isten jelentéstani felosztásai netes naplóbejegyzésemben azt amit felvetsz, még bizonyítottam is. Tehát nem csak egy vélemény, mint amit te írtál.

Előzmény: justNick (30458)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30459

~15:15 "Mindenki zombi" .

 

"Tudományos Isten próbaverzió elérhető és ingyen" A pszichovirulógia alapművének tekinthető. Ja és Zsolt ... igazad volt mindnyájan zombik vagyunk ... sajnos ... Csak az erősebb vagy enyhébb zombilétben van különbség köztünk. Persze én a zombiságot más értelmezésben is használom. Tehát mémfertőzést is értek rajta. - ide írtam

Előzmény: rhemaáb (30456)
justNick Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30458

Azokban a körökben, ahol az elfogadás fontosságát hirdetik, az ember számára releváns, vele kapcsolatos esemény, szituáció elfogadásáról van szó.

 

Amiről te beszélsz (nyelvészkedés) azt vagy elhiszi vagy nem. Nem kell elfogadnia, mint megtörtént eseményt, hiszen az, hogy a másik mit gondol istenről az vélemény és nem megtapasztalt tény, amihez valamilyen módon viszonyulni kell.

 

 

Előzmény: Cleaning Cloths (30457)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30457

Csak ez elfogadás, akkor is ha fájdalmas és ütközik a mesékkel és a vágyvezérelt gondolkozásával egfyeseknek.

Előzmény: justNick (30454)
rhemaáb Creative Commons License 2023.04.14 -1 0 30456

soknicknevü ivángábor zombi MÁNIÁKUS vagy már többen elmagyaráztuk hogy isten FOGALMÁBOL van rengeteg.

Hogy objektive van-e egy "lény" akire amire használhato ez a név AZ KÉRDÉS.

Előzmény: MemetikaTan (30453)
füegy Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30455

Nem tudom, hogy válasz-e ez a kérdésedre vagy mondtam-e bármi újat neked, de (valahonnan) ez jutott eszembe a kérdésről."

 

Igen, köszi, magam is így működöm és gondolom, de olyan szépen levezeted nekem :)

 

( Tegnap erős késztetést éreztem, h benézzek A postaládámba,(amiben 30 múlva törlődnek az üzenetek, ha nem olvasom el őket :)  hátha érkezik rólad hír. Először hessegettem, hogy ugyan már, miért is. Aztán csak sürgetett a hangocska, belenéztem, de persze nem volt híradás.

Azért aztán ma, mikor reggel  megláttam a nicked, jócskán elvigyorogtam magam. :D )

Előzmény: justNick (30450)
justNick Creative Commons License 2023.04.14 0 0 30454

Isten nem került szóba, pláne a gyűjtögetős.

Előzmény: MemetikaTan (30453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!