Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2023.03.06 -1 0 38855

"Nem is tudnának mit nyújtani cserében... "

 

Magyar fejjel gondolkodtok!

Egyetlen dolgot tudnak cserébe adni: jegyet!

:-))))

 

Szezonban az alomassal szembeni oldalon kialakitott részen, a járdán kitesznek egy bárszéket. Ott ül egy srác és tőle lehet egy kis hasitasiból venni a jegyet, annak akinek nincs.

Előzmény: portugéza (38853)
Akos_IKS Creative Commons License 2023.03.06 0 0 38854

Nincs pályaudvar, csak egy parkoló. Régi az utcakép, azóta van egy gyalogos felüljáró is a parkoló végében.

Előzmény: skokri (38851)
portugéza Creative Commons License 2023.03.05 0 0 38853

Évekkel ezelőtt jártam arra, én sem emlékszem állomáshasználati ("peron") díjra Sutomoréban. Nem is tudnának mit nyújtani cserében... Gyakorlatilag tényleg csak a peron van. A Podgoricai állomás olyan, amilyen, de ami egy átutazónak fontos, azt megkapod. Viszont ahogy már jártatok az országban, tudjátok, ha van második, nagyobb poggyász, ami nem az utastérbe kerül, az szintén +1 euró.

 

Ha nem változtak a dolgok, a hivatalosnak számító menetrend továbbra is a klasszikus, ezt szokták kivetíteni az állomásokon is: 

 

https://busticket4.me/EN

Előzmény: skokri (38851)
szervezkedő Creative Commons License 2023.03.05 -2 0 38852

Ezt akár meg tudod tenni Podgoricában is, ha az út mellett leinted a buszt. Csak mivel nem beszéled a nyelvet, nem ismered a busztársaságok buszait, nem tudod melyik buszt is kell majd leintened, igy felesleges erről ötletelni. Egy euróról beszélünk egyébként, azt hiszem és az is lehet pont Sutomoren nincs is perondij ezeken e járatokon.

...de mégegyszer mondom, 1eurorol beszélünk.

 

Előzmény: skokri (38851)
skokri Creative Commons License 2023.03.05 0 0 38851

Ismét én :) Variáltunk ezerrel, végül meggyőztem a tesómat, h menjünk Budvába ... (Feleslegesen olvastam el mindent Bar és Sutomore rejtelmeiről! Na de majd máskor!) Esetleg azt tudja vki, h ha leszállunk a vonatról Sutomoréban, tudunk úgy buszra szállni Budva felé, h ne kelljen az állomást használni (nem szeretném a hülye extra állomáshasználati díjat pluszban fizetni a semmiért, ami 6 főnél már nem elhanyagolandó), csak egy sima buszmegállóban felszállni és a sofőrnél venni jegyet? Ha igen, hol van ilyen megálló? És melyik menetrend a mérvadó? Mert 3 különböző oldalt megnéztem, mindenhol más van - van, ahol szombatra 4 busz van kb 1 és 6 között délután, a másikon 12. Fura.

rgranc Creative Commons License 2023.02.25 0 0 38850

Tejtermék átviteléről a határon: mi Szerbiából nincs olyan, hogy ne hoznánk túrós burekot és hozzá a másfél literes ivójoghurtból párat, és soha egyetlen határőr nem szólt, pedig mindig kinyittatják a csomagtartót, a szerb-magyar és a szerb-horvát határon is...

Előzmény: Bombyna (38844)
szervezkedő Creative Commons License 2023.02.24 -1 0 38849

Értem.

Azért én ha autó nélkül lennék, inkább a bolthoz/ buszmegálló/ vasútállomás közeli szállást preferálnám.

Előzmény: skokri (38848)
skokri Creative Commons License 2023.02.24 0 0 38848

Köszi, tök jó fej vagy! :) Közben van egy másik jelölt is, az Orange Dreams Apartments. 1 km-re kb odébb van, Bar felé, de a kilátása szebbnek tűnik (mármint jobb az erkély, meg mindkét apartmannak van, nem csak a nagyobbiknak). A szoba mindkét helynél elég kis semmi, de az kevésbé érdekel :). Sajna a tesóm hétfő óta beteg, úgyhogy nem tudtunk talizni, hogy ecseteljem neki, mi-mi, meg hozzunk vmi döntést, úgyhogy elvileg most még függőben. Jaj, csak legyen okés időnk majd, a többi biztos jó lesz! :)

Előzmény: szervezkedő (38847)
szervezkedő Creative Commons License 2023.02.22 -2 0 38847

Szerintem ezt választottátok szállásként.

Picit nehezíti a beazonositást, hogy a főúton haladva vannak kitablázva az apartmanok nevei. A part felől csak kevésnek.

 

Az Izvor árait lefotóztam neked:

 

Előzmény: skokri (38842)
szervezkedő Creative Commons License 2023.02.18 -3 2 38846

Leánykori nevén Maxi, jelenleg Aroma.

Ugyanez a Pulena esetében Karuba-t jelent.

A Lakovićot esetleg HDL diszkontként is keresheted.

Előzmény: szervezkedő (38843)
szervezkedő Creative Commons License 2023.02.18 -3 1 38845

Nagyon- nagyon ritkán, kb 5-6évente járok szerintem a horvátok felé. Csak ha nagyon muszáj.

Alapvetően ezek a korlátozások szinte mindenütt megvannak. Sok ország határátkelőin ki is vannak matricázva, de mindenki azzal jön, hogy neki nem is nézték. 

A növény és állathigiéniai szabályok+ a speciálisan adóztatott termékekből mindenütt van egy szatyornyi.

Előzmény: Bombyna (38844)
Bombyna Creative Commons License 2023.02.18 -2 0 38844
szervezkedő Creative Commons License 2023.02.18 -3 2 38843

Voli, Maxi szemben van gyakorlatilag egymással Sutomoren. Franca kicsit lejjebb. Barban ehhez jön még a Lakovic, ahol pl nyáron reggelente van friss tej, vagy hal stb. de ez nektek úgysem lényeg.

 

Igen. Helyi járattal fel tudtok menni Stari Barba.

Menjetek le majd a kikötőbe is Barba.

Igazi zarándok hely. Onnan végig tudtok setalni a parton akár Susanjig es ott ültök fel a sutomorei buszra.

 

Buszmenetrend nincs, mert kint mindenki tudja mikor megy a busz.

:-)))))

A buszmegállóban, a központban szerintem ki van irva Sutomoren.

Előzmény: skokri (38842)
skokri Creative Commons License 2023.02.18 -2 0 38842

De kár, h elszállt :( Pedig minden (is) érdekel! :D Utazás előtt kicsit túl szoktam tolni az informálódást, minden oldalról körbejárom a dolgokat, de így legalább nem szoktam csalódni! :)

A boltokról még 1 mondatot írnál, h használhatóak, árban kb ua, mint a bariak?

És még1: azt jól olvasom, ha Sutomore-Bar busz útba ejti Stari Bart? Tehát átszállás nélkül fel tudunk jutni? (nem találok neten erről semmi oldalt, menetrend, megállók, ilyesmi ügyben)

Fotó: köszi!

Előzmény: szervezkedő (38841)
szervezkedő Creative Commons License 2023.02.18 -3 0 38841

Hát nincs az az isten hogy újra potyogjem amit beírtam és küldés előtt elszállt....

 

Fűtés: pelet.

 

Kávézóba nem járok, nem kávézok. Szezonon kívül a Pulenaba szoktunk beülni.

 

Majd kívülről lefotózom neked ezt amit kiválasztottál.

Előzmény: skokri (38840)
skokri Creative Commons License 2023.02.18 -1 0 38840

Köszi a hasznos gondolatokért!

A fűtést hogy tudjuk csekkolni? Sutomoréban van egy tök jónak tűnő szállás, parti, tengeri kilátás (Saltic, ha esetleg ismered). Azt írta a pasi, fűtés ok - légkondival. Gondolom, máshol is légkondis a fűtés.

Bevásárlásilag szted Bar sokkal jobb, mint Sutomore? Nem kb ugyanazok a boltok vannak? (Voli, Franca, stb, ugyanolyan árakkal) Mert igen, ez is szempont. A kocsibérlés most kizárt. De akkor úgy néz ki, Sumotore és Bar között kéne nagyjából dönteni. (bár néha még mindig átfut a fejemben, menjünk-e fel Budváig, de ott sincs nagyon parthoz közel szállás, meg 1x megnézném a déli részt is).

Ja, a fő rizikó az időjárás, és igen, ez tök orosz rulett, nem lehet készülni rá. Annyi, h 1 héttel előtte azért már vmennyire csak látszik, mi várható, de azzal már sokra nem megyünk. (Amúgy 1-2 nyitva lévő jó kávézót Sutomoréból tudsz írni? :) Tudom, ez a fejlövésem, de ha már napi 1 kávé szuper helyen iható, már sokat lendít a kedvemen :D ). Azért is gondoltam amúgy jónak ezt a sut-i szállást, mert ha nagyon szar az idő, a lakásból még mindig nézhetjük a tengert :D :D :D 

Előzmény: szervezkedő (38838)
szervezkedő Creative Commons License 2023.02.18 -3 1 38839

... és úgy általánosságban:

Pár hete beszélgettünk egy faluszomszédommal a változásokról amik évről évre hoznak pici lépések, de ha a jelen állapotokat hasonlítom a 15évvel ezelőttihez, akkor nagyon komoly a kontraszt. 

Egyre az látszik, nem azon dolgozik már az ország hogy minél több vendéget csábitsák ide, hanem inkább azokat, akik minél többet tudnak költeni a nyaralásuk közben. 

Tehát az eddig megszokottakhoz képest érdemes picit több eurot elspajzolni indulás előtt.

szervezkedő Creative Commons License 2023.02.18 -3 2 38838

Hangos gondolatok:

 

Én Ulcinjt elengedném a három közül. 

Tél van. Strand ilyenkor az a jó, ami szélvédett helyen "megszorul" a nap. Ez Sutomoren adott, de ezen túl semmi sincs. Van bolt amiben a legszükségesebb dolgok megvehetők, de mi a bevásárlásokat mindig Barban végezzük. Piac Barban van. Nagy bevásárlóközpont Barban van. Kikötő, sétány, cukrászda Barban/ Susanjban van.

 

Március - az időjárás olyan mint az orosz rulett. Vagy bejön vagy nem. Ha nem, akkor az azt jelenti hogy egész életetekben fogjátok emlegetni. Emiatt a szállás olyan legyen, ahol tuti a fűtés. Ez legyen az első kritérium amikor keresel. Ha szar az idő, az jelenthet akár több órás áramszünetet, ami ha éjjel van, együtt járhat a didergéssel.

Ha nappal van, egy porcikátok nem fogja kívánni hogy kimenjetek az esőbe vagy a szélviharba.

 

Mozgás: sokkal többet ad a kirándulásotokhoz, ha béreltek autót. Igaz a 6fő egy családban is az a létszám, ami vízválasztó, mert egy kis yarisba nem fértek el, de én futnék egy kört ebben a témában.

 

Helyi busz Canj es Bar között jár reggeltol estig. Télen szerintem csak óránként van. Sutomore es Bar között másfél euro egy út. Tehát pénzben kis túlzással egy kanyar oda vissza 2napi autóbérlés.

 

Kettő felnőtt nagyon jól el tud lenni télen a tengeren, főleg ha különneműek, de a gyerekekkel "baj" van ha rossz az idő.

skokri Creative Commons License 2023.02.17 -1 0 38837

Hát jó, ez elég elfogadható indok! :D

Előzmény: Akos_IKS (38836)
Akos_IKS Creative Commons License 2023.02.17 -2 2 38836

Nem béna, csak nincs part, mert a hegy a tengerből nő ki. :)

Előzmény: skokri (38835)
skokri Creative Commons License 2023.02.17 -1 1 38835

Mi néha turisták vagyunk, néha meg csak utazók, vagy nem is tudom minek nevezzem (pl telente egy hónapra szoktam menni a lányommal Albániába, Sarandaba, és tök jól elvagyunk a kb semmivel :D. Ok, nekem vannak online óráim, de amúgy meg bámulom a tengert, és kávézgatunk, sétálunk). De mikor pl nyáron 1 hetet voltunk Koson, ott a klasszikus turisták voltunk, robogóval bejártuk, mászkáltunk, stb. Mikor hogy.

Béna, h nem a parton megy végig az út, pedig milyen jó lenne! (Mint Budva és Sveti Stefan között - azt a távot mindig lesétáljuk, ha ott vagyunk, és tök bosszantó ott is, mikor fel kell menni az út mellé, brrr). Na de ez legyen a legnagyobb bajunk!

Hát, akkor agyalgatok, nézegetek képeket, aztán vhogy majd alakul!

Előzmény: Akos_IKS (38834)
Akos_IKS Creative Commons License 2023.02.17 -2 0 38834

A víz hideg, semmi látnivaló az erődökön kívül. Nyilván a tenger látványa is elég lehetne, de ezt meghagyom a turistáknak. :)

Mint utazási desztináció, nekem nem fér bele. Ott lakni, onnan dolgozni, az teljesen más kérdés, arra pont jó.

 

Utcakép

Előzmény: skokri (38833)
skokri Creative Commons License 2023.02.17 -1 0 38833

És amúgy Te miért nem bírnál ki ott több időt? :)

Előzmény: skokri (38832)
skokri Creative Commons License 2023.02.17 -1 0 38832

Köszi, igen, nehéz dönteni. Az olcsó amúgy mit jelent? Azt lőttük be, h 10 Euro per éj per fő legyen a max, de pl a parti szálláson csak úgy lehet ennyi, ha maradnánk 4 éjt. ÁÁ, olyan nehéz így látatlanban, h nem ismerem a helyet, meg nem csak a magam szempontjai számítanak. Barban nem igazán láttam jónak tűnő (és jó árú) szállást.

Előzmény: Akos_IKS (38831)
Akos_IKS Creative Commons License 2023.02.17 0 0 38831

Igen, szubjektív, én fél napot nem bírnék ott tölteni, de van itt topictárs, akinek ott a rezidenciája.

 

Át tudsz sétálni, de nem végig a parton, egy részen fel kell menni az autóútra (szalagkorláton kívül), egy részen meg mellette a "járdán", gyerekkel nem tenném. Google maps-en bejárhatod amúgy.

 

Azt is lehet, hogy foglalsz szállást 2-3 napra valahol (pl.: Sutomore), aztán mikor kint vagytok, foglalsz másik helyen, ha úgy tetszik. Márciusban mindenhol van hely és olcsó.

Előzmény: skokri (38830)
skokri Creative Commons License 2023.02.17 -1 0 38830

Tudom, szubjektív, de Sutomoréban el lehet lenni akár rosszabb idő esetén is napokat? Vannak nyitva jópofa kávézók? Értem ezalatt a parton (ha jó az idő), vagy esetleg zárt de van tengeri kilátás? Normál időben a parton el tudok sétálni Barba?

Akos_IKS Creative Commons License 2023.02.17 -1 0 38829

Mintha Gárdonyban és Agárdon foglalnál: 6 km van a kettő között és vonattal is csak pár perc. :)

Emiatt kár átcuccolni, főleg gyerekekkel, Sutomore is csak emelkedni tud.

 

Arra készülj, hogy Ulcinj buszvég - Vár (+múzeum) - Tengerész mecset - pari út - Long beach cca. 10 km gyalog és még vissza is kell menni a buszhoz.

Előzmény: skokri (38828)
skokri Creative Commons License 2023.02.16 -1 0 38828

Igen, mindenképpen vonatozunk a reptérről (nekem abban már van tapasztalatom, úgyhogy nem tud a sok kamuzós taxis eltéríteni - de agyrém, h mindig próbálkoznak ). Azon agyaltam, hogy vajon Sutomore 3 éj, Bar 4 éj kombináció ad-e annyit, amiért most érdemes Ulcinjt kihagyni, mert az azért sokkal több macera, az átbuszozás, ilyesmi. Bar-ban kicsit meg vagyok lőve, merre érdemes szállást nézni, mert vagy a központ van közel, vagy a tenger. Meg nagyon emelkedőn se szeretnénk naponta caplatni. (Ha ez a változat lenne, akkor sztem egy napra én azért átbuszozok Ulcinjba megnézni, h legközelebbre tudja, milyen :) ). De sokan Barról akartak lebeszélni, h nincs ott semmi meg béna. De alapban tényleg nem vágyunk sokra, tengerparti séta, parti kávé, szép táj.

Előzmény: Akos_IKS (38826)
Akos_IKS Creative Commons License 2023.02.16 -2 0 38827

Tavaly május végén is voltam, de a franc se kívánta a "jeges" vizet, pedig a napon megégtem. :)

Nagy a tenger tehetetlensége, nehezen melegszik, cserébe október-november táján még strandolható.

Előzmény: mindenki senkije (38825)
Akos_IKS Creative Commons License 2023.02.16 -2 0 38826

költséghatékonyság/egyszerűbb megközelítés

 

Szia! Akkor Ulcinj ugrott, mert vagy várni kell a buszra, vagy taxival mész Bar-tól, míg Bar-ba eljutsz a reptérről (1 km séta után) vonattal. Látnivalók tekintetében is jobb a helyzet Barban, hiszen a hegyen ott van Stari Bar, Iszlám Kulturális Központ, helyben pedig királyi palota, templom, park stb. A szupermarket (Voli, Franca) kb. annyi, mint nálunk (esetleg olcsóbb, mivel náluk nem volt 43%-os élelmiszer infláció). Van sétány Sutomore irányába a parton, vége felé a Forest-ben jól főznek.

 

Sutomore-t sem kell feledni, mivel vonattal pár perc visszafelé és egy szélvédett parton napozhattok.

Előzmény: skokri (38823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!