Keresés

Részletes keresés

Luigi50 Creative Commons License 2019.05.04 0 0 20282

 Trexan-t keresek ha lenne valakinek elfekvőben. Nagy szükségem lenne rá !!Lajos

 

margit mami Creative Commons License 2019.04.26 0 0 20281

Nagyon szépen köszönöm az infot.

Előzmény: B.GY (20280)
B.GY Creative Commons License 2019.04.24 0 0 20280

2016 szeptember óta szedem.Elmúlt tőle a ps teljesen. Pár pötty maradt meg de az se viszket.

 

Előzmény: margit mami (20277)
Szeszi50 Creative Commons License 2019.04.24 0 1 20279

Amúgy igen én szedtem és majd beledöglöttem, hajhullás, bőr húsig lejött a talpamon, máj laborok egekben voltak, öngyilkos gondolatok, depresszió, lábdagadás, stb, stb gyorsan le is állították 

Van aki bírja.

Előzmény: Szeszi50 (20278)
Szeszi50 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 20278

Kb 100 ezzel kapcsolatos írást találsz itt a régi levelezésekben, csak menj vissza és olvasd el.

Sokan szedtük, szedik, minden tapasztalatot megtalalsz újat nem tud senki sem mondani erről a gyógyszerről.

 

Előzmény: margit mami (20277)
margit mami Creative Commons License 2019.04.24 -1 0 20277

Kedves fórum tagok! Érdeklődnék, hogy szedett-e már valaki  Neotigasin kemény kapszulát és milyen eredménnyel. Megköszönöm a vűálaszt.

Tornagatyaszaga Creative Commons License 2019.04.24 0 0 20276

Szia Drot67!

 

Érdekelne, hogy mi a helyzet veled az alábbi hozzászólásod óta.

Nem újultak ki a tünetek? Vagy ez a fogászati góc megszüntetése végleges gyógyulást okozott?

 

Nekem is sömöröm van tizenéves korom óta, most 42 vagyok.

 

Viszont nemrég a fogorvos javasolta az egyik bölcsesség fogam eltávolítását. Két hét múlva fogja csinálni. Nagyon kiváncsi vagyok, mert eddig nekem sem segített semmi. A tüneteket kezelgetem, de végleges megoldást eddig nem találtam, ahogy a legtöbben itt a fórumon sem.

Egyszer voltam két hétig tünetmentes, egy óceán parti nyaralás alatt, de utána minden tünet újra visszajött.

 

Egyébként, van valaki még közületek, akinek a sömört szintén valami góc okozta, és a góc megszüntetésével megszűnt maga a sömör is? Remélem igen, mert én most elkezdtem újra reménykedni, hosszú évek után először.

 

Előzmény: Drot67 (20208)
B.GY Creative Commons License 2019.04.22 0 1 20275
Előzmény: quothoyda (20274)
margit mami Creative Commons License 2019.04.03 0 0 20273

Nagyon köüszönöm a válaszodat és a jó tanácsot!

Előzmény: Szeszi50 (20268)
Szeszi50 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 20272

Én is elírtam a nevét bocsi Dr Guseo:-) 

Előzmény: Szeszi50 (20271)
Szeszi50 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 20271

Igen, én, mi a kérdés?

Dr Guzeo főorvosnak van magánrendelése heti kétszer rendel.

Honlapján betudsz jelentkezni hozzá, az árak is fel vannak tüntetve.

Csak javasolni tudom.

Kiváló orvos, már nyugdíjas azt hiszem. A város kitüntetett orvosa. A kórházban maga is csinált páciens csoportokkal megfigyeléseket a "diagnózisa" kutatása céljából. 

A betegségeket a béltendszer problémáira vezeti vissza  étel intolerancia stb, könyvei, cd-i, vannak előadásokat is tartott jelenleg nem tudom tart- e honlapján gondolom ez is ott van. Lyukas bél szindróma.

Terveztem, hogy elmegyek hozzá pár évvel ezelőtt de, szerencsére tünetmentes lettem egy hasonló tematika követése alapján.

 

Előzmény: punish3r (20270)
punish3r Creative Commons License 2019.04.02 0 0 20270

Dr. Guseo András, rosszul írtam.

Előzmény: punish3r (20269)
punish3r Creative Commons License 2019.04.02 0 0 20269

Dr. Gueso András munkásságát ismeri valaki? Youtobe-on nézzetek rá, teljesen más szemszögből közelíti meg az autoimmun betegségeket mint pl. esetünkben a bőrgyógyászok. Van valaki a közelében (székesfehérvár) esetleg? 

 

 

Szeszi50 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 20268

A glicerin a legtöbb kozmetikai szerben megtalálhato mivel kiváló hidratáló hasonló a hyalurinhoz. Igy óvatosan vele mert nem tudod eleve mennyi van az adott termékben. Száraz bőrre kiváló.

aránya 7 maximum 10% lehet mert különben pont ellenkező hatást vált ki elvonja a nedvességet, dehidratál. 

Én testápolóba kevertem régebben. Egy flakon 500 ml testápolóba tettem kb kávés kanalnyit.

 

Előzmény: margit mami (20267)
margit mami Creative Commons License 2019.03.31 0 0 20267

Érdeklődnék, hogy hsznált-e már valaki 99,5 /-os glicerint ps. kezelsére valmilyen formában. Milyen arányban kell pl. tusfűrdóhöz keverni?

Köszönöm a választ. Szép napot és gyógyulást mindenkinek!

 

hul Creative Commons License 2019.03.24 0 0 20266

A kirepedezett ps.ses pl. kéz, pokolian tud fájni, volt szerencsém hozzá. Éjjel felébred rá az ember és nem boldog... Ebben az esetben a bioptron lámpát írta elő  doki + a sebbe kenendő krémet. Ez a kb. 4 hét alatti, napi 5-8 perc kézi lámpázás rendbehozta. (hogy megy el az ember naponta 5 percre lámpáztatni, várakozással együtt stb.? szinte lehetetlen megoldani munka mellett és nagyon pocsék kell legyen, hogy mégis...)

Azt persze sosem tudom meg, anélkül is rendben jött volna vagy nem... egy hónap alatt? 

 

Előzmény: Ficzek Úr (20265)
Ficzek Úr Creative Commons License 2019.03.24 0 0 20265

Lejjebb írtam hogy nem véletlenül mentem szakemberhez,meg akartam tudni hogy a stressz mennyire lehet oka a problémának. Különböző feladatokat kaptam,megfigyeléseket kellett végezni magamon és mindent együtt kiértékeltünk.Minden valószínűség szerint jelentősen köze van hozzá az eredmények alapján. Egy esetben a főnökömnek rossz napja volt és ezt lecukrozta a tányéromra. Nem vettem a szívemre,annyira ártani nem tud nekem. Viszont estére bedurrant a sömöröm,és kirepedezett.Majd besz@rtam a fájdalomtól. Na ezért mondta az orvos hogy lehet hogy én nem veszem fel a problémát,de a redva igen. Nekem így alakult,másnak másképp,akár magas vérnyomás,infarktus,agyvérzés,a lényeg hogy nem vagyunk egyformák.Persze hogy 100%-ban biztos legyek a dolgomban ahhoz az kellene hogy amennyire lehet stresszmentes, nyugodt életem legyen.Akkor javulnia kellene a nyavalyának.Eddig nem sikerült,talán rövidesen ....

Előzmény: hul (20264)
hul Creative Commons License 2019.03.23 0 0 20264

Ravasz dolog ez a stressz:-) Amikor úgy érzem, semmi baj, amikor elengedtem mindent, derüs vagyok, gond nélkül, és azt hiszem NINCS! De a háttérben csak letagadom, elfojtva, apró morzsákban nagyon is jelen van az ok vagy a több ok... Roppant nehéz kezelni.

Szerintem mindannyian tudunk olyan emberről, aki nem volt (ideg)-beteg, izzadós, normálisnak tűnt és semmi jelét se mutatta a problémáinak, aztán jött a hír, hogy infarktusa van éppen.

Elfojtások...

De a ps fellángolásának más okai is lehetnek, pl. valami étel, ital, túlsúly, mozgáshiány, amit nem tolerál a szervezet, vagy egy olyan élethelyzet, ami nem stresszel, de nagyon megterhető mondjuk fizikailag. 

Arany doktorom aszonygya xx éve, hogy x-kám, változtass: menj máshova dolgozni, válj el, költözz, változtass! Mondom neki, kedves barátom, maga vagy a nyugalom, a családapa, jó férj és maga a türelem, jók a tanácsaid.... de két beteg közt kiszöksz az utcára bagózni, és (aktuálisan akkoriban) épp 3 hónapja vagy túl egy infarktuson. 

Mosolyog az ember és bölcsen megoldotta: "az más". 

 

Előzmény: Ficzek Úr (20263)
Ficzek Úr Creative Commons License 2019.03.23 0 0 20263

Hasonlóan próbálok élni,de engem hiába nem érdekelnek a dolgok,a szervezetem másképp reagálja le a problémákat.Hiába nem érzem hogy stresszelek,a sömör úgy bedurran hogy néha ki is reped. A doktornő szerint mivel én nem "kezelem" a stresszt (sz@rok rá), a szervezetem nem így gondolja és a bőrömön keresztül reagál.Azt viszont nem mondta hogy mit csináljak.

 

Előzmény: Mackóbogár (20262)
Mackóbogár Creative Commons License 2019.03.18 0 0 20262

A fene tudja, hogy sikerült. Az biztos, hogy jó ideje próbálok a dolgokon túllépni, elfogadni, nem stresszelni. Ha nincs értelme, nem rágom magam. A munkahelyen is olyan változások voltak az utóbbi 1 évben, amitől féltem, mint a tűztől. Viszont sajnos tenni ellene nem tudtam, így próbálom a lehető legjobbat kihozni az egészből. Komolyabban semmin nem változtattam, ami fix, hogy legalább 3 éve napi szinten annyi gyümölcsöt eszem, ami belém fér. Alma, körte, banán, mandarin, narancs, kiwi, szépen megpucolva, felcikkezve az összeset (sokat). Bio tusfürdőt, minden mentes desodort használok, c és d-vitamin szedek, meg magnéziumot. Dohányzom változatlanul, inni csak hétvégenként szoktam 1-2 pohár bort, mindent eszem, amit eddig, szóval nálam nincs "tuti recept".

 

Előzmény: Ficzek Úr (20259)
mama111 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 20261

A mert ertekek mellett mi a probléma? Sajnos engem is érint ez a betegség azért olvasgatok itt. Talpi pustulosis psorim van sajnos. Úgy kb egy éve nem jártam erre. Szóval akkor ez a cukor csak cukorka? Akkor jó. Köszi.

Előzmény: hul (20260)
hul Creative Commons License 2019.03.14 0 0 20260

Érdekes, amit írsz és felveti a kérdést, a mért értékek mellett mi a panasz? 

Szóval nyilván lehetett előzmény. AMit mérsz az szuper jó. 

Keress a neten, vannak táblázatok, cukorbetegség előtti állapot, cukorbetegség konkrétan, mikor milyen értékekre kell figyelni és hogyan utal a testsúly is a veszélyre, meg egyéb észlelések.

Mondjuk egy táplálkozási tanács nagyon olvasandó/megszívlelendő, akármennyi a cukor. 

Bő irodalom van.

Ugyanis nálam és más ism. barátoknál is durván jelentkezett anno, 17-21-es értékek és volt aki nem is tudta lenyomni, gyógyszeres, inzulinos, sőt kórházi befekvés is volt. A dolog nem jön egyik napról a másikra... életmód és elhanyagolás, túlétkezés, mozgáshiány, stressz. 

Persze az ember a hibás, mert elhanyagolja, nem jár laborba, aztán kövér lett... sokat ettünk, ittunk, mert fasza gyerekek vagyunk, semmi nem árt. A stressz se. Csak közben a hasi zsír nem engedi már az inzulin termelő sejteket dolgozni.

Imádott doki barátom 3 évvel utánam mondja, neki most lett épp 19. Utólérte a kórság, de azóta lefogyott x kilót és átrendezte az életét. Mint én is. Muszáj odafigyelni.

Előzmény: mama111 (20258)
Ficzek Úr Creative Commons License 2019.03.13 0 0 20259

Hogy sikerült? Mert én voltam szakembernél és ami biztosnak tűnik hogy a stressztől van. A "gyógymóddal" volt problémám ami miatt abbahagytam a kezelést,mert az annyi volt hogy farkasként kell viselkedni. Ennyi pénzért többet vártam,pl különböző stressz kezelési,feldolgozási technikákat,vagy ahogy írod a problémák elengedését. Ez elmaradt így én is elmaradtam.A sömör is maradt.

Előzmény: Mackóbogár (20253)
mama111 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 20258
  1. Köszönöm. Azert figyeltem fel a bejegyzésedre, mert nálam az történt, hogy otthon megkértem ujjbegybol 5.8 volt. A laborban 7.00   éhgyomorra. Másnap reggel 7-kor óránként elkezdtem meregetni. 6.1  -  7.0  - 7.0  -  7.0   aztán ettem és  2 óra múlva lement 6-ra. Ezt kb 1 hónapja tapasztaltam először. Azóta változtattam az étrenden. Nincs kenyér és édesség. Gondoltam ez fog segíteni. De ott tartok hogy reggel 6 - 7 között.  Napközben etk.Elott pl. 5.8 es 2 óra múlva visszaáll vagy még lentebb az elottire. Nem voltam orvosnál mert jelenleg próbálom diétával megoldani. Még azt próbálom meg ki , hogy elhagytam a vízhajtó és egyik vérny. Csökkentőmet hátha az okozza. Mivel korábban mielőtt nem szedtem semmi gyógyszert nem volt cukorkam sem. Nagyon szeretném ha a diéta elég lenne. Tudsz javasolni valamit? Mitévő legyek?
Előzmény: hul (20256)
hul Creative Commons License 2019.03.13 0 0 20257

ujjbegy 

 

bocsánat:-) 

Előzmény: hul (20256)
hul Creative Commons License 2019.03.13 0 0 20256

A vércukorszint felkelés utáni első órákban erősen emelkedik, nyilván étkezés hatására mégjobban. Persze nem hatalmas számok ezek, de jópár tizeddel. A szakorvos barátom és nem csak ő nyilatkozott az elmúlt években így, csak legyint a reggel 9-ig vett sztk adatra, tájékoztató szám.  Nyilván gáz van, ha mondjuk 16 lenne, de hogy 5,9 v 6,3 v 6.6 nem annyira fontos. 

Sokkal fontosabb az étkezés előtti és a 120 perces érték, mennyire megy vissza, illetve a Hgb1 vagyis a háromhavi hemoglobinhoz között cukorátlag. Spec. mérhetek összevissza mindenfélét elég nagy szórással, de a Hgb1-em  6,1. Ennel nem is kell jobbnak lenni.:-)

Ism elmondva azt is, hogy ha nincsenek az ujjbegyes házi mérések között 3-as és vagy 15-ös értékek, tehát kómás és kórosan magas sincs, az jó. Ez fontos. Amit még jó tudni, hogy eltérő a karból (sztk) és az újbegyből (otthon) vett érték, tehát nagy összefüggésben érdemes szemlélni. 

 

Ismerek embert, akinek 20 feletti a cukra-rendszeresen. Más meg bekómálásra hajlamos, keksz és cola nélkül nem lép ki az utcára, képes 3 alatti vagy épp 3-as vércukrot produkálni, hipo állapotot elérni. Itt már komoly problémák vannak - lehetnek.

 

Előzmény: mama111 (20255)
mama111 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 20255

Szia! Ezt hogy értsem?

"Felkelés után rohamosan emelkedik"

étkezés után? Vagy étkezés nélkül is?

Előzmény: hul (20214)
Ramm. Creative Commons License 2019.03.11 0 0 20254

Megtanultál elengedni. Ezt is ugatom több éve. Jó úton vagy!

Előzmény: Mackóbogár (20253)
Mackóbogár Creative Commons License 2019.03.11 0 0 20253

Psoriasin nekem is van 2 felesleges tégely. Bespájzoltunk, de jelenleg NINCS mit kennem vele 😁😁😁😁😁 

Néha a szemöldököm közt kijön és kb. ennyi.

Nekem használt, de rejtély, hogy mitől vonult vissza ennyire, mindenesetre remélem így marad. Tomesa fürdőben 3 éve nem voltam már, stressz megvan, de talán az segít, hogy megtanultam nem görcsölni és elengedni dolgokat. Még tibeti hangtálas hangfürdőben is megfordultam, bár annak is 3 éve.Ki érti ezt ? 

T.L.4 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 20252

Sziasztok..Amerikából érkezett csomagból megmaradt néhány tégely krém,ha érdekel valakit keressen email-ben  apropo71@gmail.com  hozzáértők szerint nagyon hatásos krémek pikkelysömörre..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!