Keresés

Részletes keresés

pamag Creative Commons License 2014.08.06 0 0 2716

Hát... ez annyira egyéni, kit mi érdekel...

Nysában azért vannak egyéb látnivalók is, nemcsak a rynek és környéke, hanem múzeumok, templomok, valamint erődök a város szélén...

Érdemes átnézni a helyről szóló ismertetéseket.

 

Mi - lassú lábakkal - talán másfél órát töltöttünk Paczkówban, megkerültük körbe a városfalat (de az alig több, mint egy kilométer, csak mi le-leültünk...), föl lehet menni a városháza tornyába...

Nysa is egy-másfél óra lehetett nekünk, de csak a belváros belsejét néztük meg.

Otmuchówot mi kihagytuk - de a várban lovas lépcső van, emlékszem, hogy ezt olvastam.

Előzmény: zenefaloo (2714)
X polgártárs Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2715

Paczkówban kb. fél órát voltunk. A János templom brutális, a várfalakat és tornyokat érdemes megnézni, meg tenni egy kanyart a főtéren.

Nysa jóval nagyobb, és több látványosság is lehet, de az önkiszolgáló kajáldával együtt (jáá, pirog volt bőven, de egy hatalmas göngyölt, káposztával és szalonnával töltött húsnál kötöttem ki :) nem töltöttünk ott egy óránál többet.

Előzmény: zenefaloo (2714)
zenefaloo Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2714

Én most kezdem a Szilézia 2 utamat. Nekem eddig kimaradt Nysa és Paczkow, de tervben vannak Otmuchów-val együtt. Csak még nem tudom, hogy jutok el kocsi nélkül. Eddig találtam egy magán busztársaságot, de az nem megbízható nekem. Ti tudtok valamit? Nysára Paczkowra hány óra kell kb?

Előzmény: X polgártárs (2710)
Bombyna Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2713

Pirog hegyek vannak ott?

Előzmény: X polgártárs (2712)
X polgártárs Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2712

Bizony, a szép rózsaszín! :)

Előzmény: pamag (2711)
pamag Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2711

:-)

 

"...Nysa egy jó kis önkiszolgálóval segített feltöltődni..."

 

Erre gondolsz? mert ez nekünk is élmény volt :-)

 

Előzmény: X polgártárs (2710)
X polgártárs Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2710

Mindig gondban vagyok a lengyel nyelv átírásával, maradnak az eredeti nevek, ez lett a kérdéses nap: Klodzko óvárosát körbejártuk, végre egy nem sík főtér! A várhoz túl meleg volt. Zloty Stok falucska is érdekes látvány volt, a múzeumnál csak a tárna elejébe húzódtunk be hűlni pár percig és néztük a gyerektömeget. Packów nagyon kedves városka a tornyaival, a régi települést kihagytam. Az elég kaotikus városképet nyújtó Nysa egy jó kis önkiszolgálóval segített feltöltődni. Moszna vára giccses, ráadásul pár aranyat fizetni is kell, de nem bántam meg, szép a parkja is. Este értünk Krakkóba, azért a fizetőkapus autópálya nyomorult egy dolog (na meg drága).

 

A karpaczi norvég, a jawori és swidnicai béketemplomok, illetve a Zakopane környéki fatemplomok közé Nowa Bystricát nem volt erőm beilleszteni :) A béketemplomok (10 zl) lenyűgözőek, de szintén nagy élmény volt lassan átautózni a Szudéták lassan elhaló régi ipartelepülésein a ksiazi vártól Klodzkoig, van a vidéknek egy leírhatatlan hangulata.

Jó pár sört ismertem, de a zakopanei turistacsapda közepén nagyon meglepett a kisebb főzdék söreit áruló bolt (gondolom a magyar kézműves sörökhöz hasonlóan lassan terjed), azonban minduntalan visszatértem a zöld cimkés Zywiechez (Marcowy).

Előzmény: pamag (2707)
zenefaloo Creative Commons License 2014.07.29 0 0 2709

A buszközlekedés eleve olcsóbb. Polskibuson még nem utaztam, de én is hallottam róla. Ráadásul Krakkó és Wroclaw között szinte óránként megy.

Előzmény: freyya (2703)
PentaxMan Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2708

Zywiec - nekem is a sör fővárosa.. :)

Előzmény: pamag (2707)
pamag Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2707

Szívesen.

 

Hát ami kiesik, azt majd egyszer máskor :)

 

Lengyel sör városa? de hiszen vagy kéttucatnyi lengyel sörfajtáról tudok, nagyjából egytucatnyi sörgyárból :-)  még nem sikerült mindet végigkóstolni, de rajta vagyok :-)

 

Előkészületkor érdemes településnevekre keresni - illetve előbb megye vagy tájegység szinten, aztán szűkítve. Sok olyan találatot ad a net, amire az ember magától soha nem gondolna.

Előzmény: X polgártárs (2706)
X polgártárs Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2706

Jó a térkép nagyon! Nowa Bystricát lehet, hogy beleveszem az útba, Zelaznotól (szállás) nincs messze. Valószínűleg megállok Paczkowban is, de úgyis Nysa viszi majd az időt. Moszna művára útbaesik, nekem jó lesz - a Vajdahunyad is bejön :)

Bielso-Biala kiesik, ahogy a lengyel sör városa is sajnos.

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: pamag (2704)
pamag Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2705

+  dinóparkok

 

+ Kedzierzyn-Kozle : itt valami folyó mellékági hajózás lehetséges

 

+  Cieszyn -  Zywiec  - Bielsko-Biala 

 

+ Wadowice és Kalwaria Zebrzydowska, ha érdekel II.János Pál pápa

Előzmény: pamag (2704)
pamag Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2704

Klodzko-Krakkó:

 

Nézd meg a tavalyi beszámolómat. Benne van annak a térképnek a linkje is, amin összegyűjtöttem a megnéznivalókat. (persze nem néztünk meg mindent)

(Mosznát szándékosan hagytuk ki. Nekem ez művár - van igazi régi épület is a környéken...)

http://www.thasos.hu/index.php/elmenybeszamolo/egyeb-elmenybeszamolok/534-az-ismeretlen-ismeros-szilezia-2013

 

http://visitopolskie.pl/

 

de volt honlap Alsó-Szilézáról is, de már nem találom.

Előzmény: X polgártárs (2700)
freyya Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2703

Ez már valamivel jobban hangzik, utánanézek akkor a buszközlekedésnek is. 

Előzmény: gw (2702)
gw Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2702

Én elvonatoztam Wroclawból egészen Przemyslbe decemberben, el is ment vele az egész nap :)

 

Viszont ott a PolskiBus, szép új buszokkal, ők óránként mennek, 3:10-es menetidővel, ráadásul olcsóbb is, mint a vonat.

Előzmény: freyya (2701)
freyya Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2701

Hát a Tátra megkerülésével nem számoltam, ezek szerint arrafelé nincsenek alagutak. Én is a lengyel társaság oldalán néztem, azért gondoltam, hátha rosszul értelmeztem valamit.

Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, valójában még csak ötlet szintjén merült fel az utazás. Néztem, hogy Krakkó is, Breslau is gyönyörű, gondoltam, egy hosszú hétvégét (csütörtöktől vasárnapig) el lehetne ott tölteni, de nem számoltam ennyi utazási idővel. Így nem fér bele. 

Előzmény: X polgártárs (2700)
X polgártárs Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2700

Ugyan nem vonatoztam, de ennyit mutat a lengyel MÁV oldala is. Amúgy kb. 270 km, engem a Vásárosnamény-Budapest távra emlékeztet, az is 5 óra :) A Budapest-Krakkó vonat nem tudja átugrani a Tátrát, ezért valamennyire meg kell kerülnie - így hosszabb az útja, mint a prágai vonalnak.

____

 

Lenne kérdésem nekem is: Klodzko - Krakkó autós szakaszra Nysa és Moszna mellett milyen érdekességnél érdemes még megpihenni? (Oswiecim és Wielicka kivételével).

Előzmény: freyya (2697)
freyya Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2699

Értem, köszi. Végül is logikus, ott is ilyen MÁV színvonalú társaság lehet, ugyanahhoz a bandához tartoztak, mint mi. Mondjuk TGV-t azért nem vártam, de azt hittem, legalább egy 100km/h átlagot hoznak, mégis csak turisztikailag kiemelt városok közötti szállításról van szó. 

Előzmény: gw (2698)
gw Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2698
Létezik. Amúgy is szar a pálya állapota, de most még fel is újítják ezért több helyen is lezárás van, ahol csak egy vágány járható.
Prágáig a vonat viszonylag egyenesen megy, Krakkó felé meg tesz egy kitérőt, így hosszabb a távolság. A díj viszont nem ettől függ, hanem inkább üzletpolitikai szempontok határozzák meg, pl. Krakkóba nyáron nem lehet olcsó jegyet kapni, mert anélkül is tele a vonat, de szeptembertől lesz megint spar jegy.
Előzmény: freyya (2697)
freyya Creative Commons License 2014.07.22 0 0 2697

Sziasztok!

 

Vonatozott már itt valaki Lengyelországban? Létezik, hogy a Krakkó és Wroclaw (Breslau) közötti kb. 200 km-t öt óra alatt teszi meg a vonat, vagy valamit nagyon benézek? Már azt sem értem, hogy Budapestről miért kerül árban is, időben is kétszer annyiba a vonat Krakkóig, mint Prágáig, amikor még közelebb is van???

Bombyna Creative Commons License 2014.06.27 0 0 2696

Eddig csak képen láttad?Hajrá)))

Előzmény: norbbiiikal (2695)
norbbiiikal Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2695

Nem sajnos közbejött valami, épp ezért lenne fontos.

Előzmény: Bombyna (2694)
Bombyna Creative Commons License 2014.06.16 0 0 2694

Mi van a csajjal?Voltál kint végül meglesni?

Előzmény: norbbiiikal (2693)
norbbiiikal Creative Commons License 2014.06.16 0 0 2693

Sziasztok! Esetleg valaki nem megy Lengyelországba a hétvégén (szombat) (Varsó vagy Lodz) úgy, hogy vasárnap haza is jön? Életbevágó lenne.

Mustang3 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 2692

Sziasztok! Tud valaki valamit arról, hogy a levehető vonohoroggal, de vontatmány nélkül közlekedő személygépkocsik tekintetében mi a szabályozás és a rendőri ellenőrzési gyakorlat Lengyelországban? (Ausztriában, Szlovéniában előszeretettel bírságolnak a "szervek" ezügyben)

Előre is köszönöm! M

zenefaloo Creative Commons License 2014.06.16 0 0 2691

:)

Előzmény: pamag (2690)
pamag Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2690

:-)

 

Crashpo topiktárs viszont nem jelentkezik... vagy megrettent a tanácsainktól és ezután messziről elkerüli a topikot....  vagy nagyon megtetszett neki és már el is utazott oda...

 

Előzmény: zenefaloo (2689)
zenefaloo Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2689

Nagyon olcsó ország. és végig az az érzésed, hogy megoldódik minden, mert a lengyelek rettenetesen kedves emberek. Ez ott vhogy nemzeti sajátosság. :)

Előzmény: crashpo (2683)
borsalino Creative Commons License 2014.06.14 0 0 2688

Egyszer Krakkó elött villant a kamera Húsvétkor ,egyszer meg a Katowice- Warszawa közti pályán május 8-án  villant . Azóta még semmi se jött.  Valszeg  nem is lesz belöle semmi. Legalábbis remélem:):)

Előzmény: bazidzsó (2687)
bazidzsó Creative Commons License 2014.06.14 0 0 2687

Lefényképeztek és kaptál is büntetést? Tavaly év elején nekem is volt egy olyan érzésem, hogy lekapott egy ilyen doboz. De azóta sincs semmi, így talán megúsztam...pedig ált. igyekszem betartani a sebességhatárokat, de ott épp nem jött össze...

Előzmény: borsalino (2686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!