Keresés

Részletes keresés

trlala Creative Commons License 2018.07.25 0 0 13384

Egymás után három tó van. A középső kicsi zsombékos, az első a legnagyobb. A hátsó tó már a völgy végén van, oda-vissza laza fél nap, ebbe már a sör/császármorzsa is belefér, végig széles gyalogút, szint nem sok van, de azért meg lehet izzadni. Érdemes elmenni a hátsó tóig.

Előzmény: monik4 (13383)
monik4 Creative Commons License 2018.07.25 0 1 13383

Köszönöm szépen! A másfél óra tényleg nem vészes és lehet, hogy a popómnak nem is fog ártani egy kis séta :))) Néztem a kicsit távolabbi Gosaulacke tavat. Arról esetleg van infód, hogy mennyire nehéz túra? Köszönöm! 

Előzmény: trlala (13381)
tibor200 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 13382

Budapest Kufstein utat tervezek Salzburg vonattal majd onnan szintén vonat megy (Rosenheim en keresztül). Ha railjet tel utazok akkor kell helyjegy ? Kell e előre foglalni neten pl a railjet re, vagy az állomáson is lehet jegyet venni, vagy a vonaton? És helyjegy kötelező e vagy maximum állok a vonaton? A Sparschiene jegyet már sajnos lekéstem.

trlala Creative Commons License 2018.07.24 0 0 13381

Autóval lehet megközelíteni. Körbe biciklizhető, de hogy szabad-e abban nem vagyok biztos. Kényelmes sétával másfél óra a kör.

Előzmény: monik4 (13380)
monik4 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 13380

Sziasztok! 

 

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a Gosausee körbe járható-e biciklivel? És azt is szeretném tudni, hogy autóval vagy felvonóval  közelíthető meg a tó? 

Köszönöm! 

Fatboy Slim Creative Commons License 2018.07.24 0 1 13379

Sziasztok, nagyon rég jártam itt. Ezúttal egy a családom által kevésbé felfedezett részen barangoltunk Tirolban. Bár gyanítom, az ittenieknek nem lesz új a környék.

 

Amit különösen ajánlok gyerekes családoknak, az a Füssen ausztriai részéről kiinduló, oda-vissza kb 12km-t kitevő Waldererlebnis. Megéri az élményt. A srácok - bár nem kicsik - nagyon élvezték, amint mesefejezetek és figurák közt játékosan feljutottak egy remekül kiépített erdei túraútvonalon Hochschwangau kastélyig. Nem sokadszorra rácsodálkoztunk - majd a a túraútvonal több pontjáról - Neuschwansteinra, de volt, ahol mindkét kastélyt együtt lehetett látni. Hochschwangautól lementünk körüljárni az Alpsee-t, majd visszaúton Schwangau és Füssen között a két ország határán fürödtünk az Schwansee-ben. Visszaúton Füssen előtt elértünk a Lech folyó egyik legszebb részét és zártuk a túrát Lechfall-lal, amely ha jól emlékszem, egy mesterséges vízesés, de semmit nem von le szépségéből.

 

A környék legszebb tava azonban vitathatatlanul a Plansee

 

Javaslom az Aktiv-card kiváltását, bergbahnozni lehet vele féláron és ingyen lehet fürödni a Frauenseeben

 

 

 HochswangauNeuschwansteinLechfallHighline 179

 

 

tomésjerry Creative Commons License 2018.07.23 0 2 13378

Ez a magyarok zaklatása valami urban legend. Nem érdemes az ilyen hírekkel foglalkozni. Az autópálya matricádat ragaszd fel rendesen, azt nem szeretik, ha csak a sarka van felragasztva. Aztán kb. ennyi. Ha letrafiznak, fizetsz. Nincsenek rendben a kocsi és a te papírjaid, büntetést kapsz. Mint mindenki más. Izzókat, eü dobozt, gumikat soha nem ellenőriztek nálam. De kb. alap, hogy ezek rendeben vannak a kocsin. Ha köhögsz pár szót németül, az nem hátrány. De kb. ennyi. Amikor átlépjük a határt, szembe nem jut az ottani rendőrség, hogy jajjj, mi lesz, majd biztos kipécéznek maguknak.

Előzmény: Veszpremi (13377)
Veszpremi Creative Commons License 2018.07.21 0 1 13377

Waze a barátod, eligazít, kiiktatod a fizetős utakat és mész. Tavaly voltunk Hohentauernben, jó volt (sztem ti is ugyanoda mentek valsz.), klassz! A magyarok zaklatásáról én is olvastam, egy hete voltunk kint, nulla zaklatás, egy helyen láttam 1.2e km-en rendőröket, de olyanok voltak, mint a turisták, a Nockalm Strasse parkolójában. Viszont az ország tele van fix sebességmérő kamerákkal, falvakban is. De a közlekedés annyira kultúrált, hogy nem is összehasonlítható az itthoni káosszal.

Előzmény: somoo21 (13376)
somoo21 Creative Commons License 2018.07.21 -1 0 13376

Sziasztok!

2hét múlva pár napra utazunk Hohentauern-be (Budapesti indulassal), és érdeklődnék, hogy milyen útvonalat javasoltok. Lehetőleg kerülném a fizetős szakaszokat, nem is a pénz miatt, hanem mert ráérünk nézelődni is út közben:)

További kerdés, hogy a fél évvel ezelőtti sztorik a magyarautós-ellenes hozzáállásról mennyire helytállóak? Mire érdemes a kötelező dolgokon kivul odafigyelni? (ossze lámpa uzemel, van eü doboz, mellény, háromszög, stb.) 

Köszönöm, üdv;

Zs:) Creative Commons License 2018.07.18 0 0 13375

Második mindenképpen!

Előzmény: zmegy (13371)
zmegy Creative Commons License 2018.07.18 0 0 13374

Ok , köszi mindkettőtöknek a választ. Akkor inkább talán a második verzió lesz.

Előzmény: Berg&Tal (13373)
Berg&Tal Creative Commons License 2018.07.18 0 0 13373

Szia ! Az első verziós úton erős a forgalom az A1-en is, és  Gmundentől Hallstattig is. A második verzió forgalom szempontjából jobb: jól lehet haladni az S6-oson, aztán az A9-en szinte "lájtos". Liezen után a 320-ason van jócskán forgalom, de tempósan halad. Aztán Stainach után a 145-ös szintén "lájtos"....igaz ennek a szakasznak a második fele hegyi, kanyargós, de nem vészes, és nagyon szép. Bad Ausseenél tovább egyenesen a 145-ösön, és majd jobbra kell lemenni Hallstatt felé ( ki van jól táblázva  ) Obertraun felé egyszer mentünk ( elég is volt ), az egy nagyon meredek, szűk hegyi út.

Előzmény: zmegy (13371)
trlala Creative Commons License 2018.07.18 0 0 13372

Az A1 monoton, unalmasabb. Én az S6 (stb.)-on járok inkább, még ha lassúbb is.

Előzmény: zmegy (13371)
zmegy Creative Commons License 2018.07.18 0 0 13371

Sziasztok ! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, nemsokára utazunk Hallstattba kocsival Pestről. Nagyjából két útvonalat találtam: Az egyik az A1 - 145  a másik pedig :  S6 A9 113 145 gondolom ez az útvonal nagy része hegyek közti.  Ki melyik útvonalon ment? mi volt a tapasztalat ? Ha már volt szó itt erről korábban akkor elnézést. Köszi

Veszpremi Creative Commons License 2018.07.17 0 1 13370

Voltunk kint 4 napot Karintiában, csak szólok, hogy az idei nyár kint sem a szokványos, nagyon változékony az idő, eső és napsütés gyorsan váltja egymást, a helyiek szerint sem szokványos nyár. Nem azért írtam, hogy bárkit lebeszéljek, mert menni kell! :) Mindennek ellenére mint mindig, fantasztikus Ausztria.

KoCKáS PiERrE Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13369

Mi ezt úgy intéztük, hogy első nap beautóztunk a Hauptbahnhof-hoz, és addig pár euróért otthagytuk az autót, amíg megvettük a 3 napos Innsbruck kártyát. A kártya érvényességi ideje alatt a DEZ bevásárlóközpontban maradt az autó - akkor nem volt fizetős - és az 'R' jelű busszal bementünk a Polizeidirektion megállóig, ami már a belváros. Délután fordítva. A busz tett pár vargabetűt, de érdekes volt látni a hétköznapi várost is.

Előzmény: polo2004 (13363)
banyoca Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13368

vannak tavalyi képeim itt, a 13193 hsz-tól kezdve elég sok hsz-n keresztül

Előzmény: polo2004 (13356)
banyoca Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13367

lehet menni kocsival, de mindig akad pár vezető aki miatt nem érdemes :/ mi oda-vissza "megszívtuk" de a Höhenstrasse-n is mikor nappal mentünk,  ott vissza is kellett fordulni, mert valaki  beborult a kanyarba, kész rémálom egy némely autós ezeken az igen keskeny utakon

 

a zillergrundon ha nem is megy az ember a Plauner hüttéig (pedig jó kis túra) a kápolnához érdemes "felsétálni", utána meg ide betérni
https://www.zillertal.at/en/gastro/detail/430004696/einkehr-zum-adlerblick-1900m.html

 

 

 

én apfelstrudel rajongó vagyok, nem mindenhol készítik jól

Előzmény: tomésjerry (13366)
tomésjerry Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13366

A Zillegrund felé menet egészen a Bärenbadalm-ig lehet kocsival menni. Onnan visz fel busz. Az út odáig is gyönyörű, tele vízeséssel. Érdemes csak felfelé jegyet venni, mert lefelé egy könnyű séta az egész. Hacsak előtte fel nem mászik az ember a Plauener Hütte-ig :)

Egyébként Bärenbadalm fogadóban kötelező a túrótorta, illetve hétvégente a Krapfen.http://www.baerenbad-alm.at/

Előzmény: banyoca (13364)
banyoca Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13365

itt ezt találtam a vonattal kapcsolatban ZB1 zillertal vonat
https://www.zillertal.at/en/tips/summer/hiking/hiking-buses.html

 

 

Előzmény: polo2004 (13351)
banyoca Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13364

ez szuper ár! mindenképp ki kell használni és persze ki is lehet, először voltunk mi is megvettük, de tavaly főként olyan helyen túráztunk ahova nem kellett kártya, kivétel persze az Ahorn és Peneken, ezeken pihenő napokon voltunk.

az Ahornon olyan jó kis vízi pihenő helyet csináltak, főként gyerekeknek de azért mi is szórakoztunk, és az éven a Tux-on is csináltak hasonlót.

A magashegyi tározók látogatását mindenképp javaslom, A zillergrund-ra szerintem érdemesebb busszal menni végig, mert az utolsó kb. 3 km-re amúgy sem engedik fel a kocsikat, jó lehet gyalogolni, de én az energiát inkább a tározó környékére javaslom tartalékolni. A kocsit ott lehet hagyni a völgy elején, ahogy az ember átmegy mayrhofenből az alagúton ott van egy parkoló és megálló a busznak.

A schlegeisnél pedig az Olperehüttét mindenképp meg kell látogatni.

Nagyon sokan bérelnek elektromos kerékpárt (mi sajnos nem tettük), szerintem érdemes, a Penkenen különösen, ott fent is van bérlési lehetőség, amúgy ezt 2 felvonóval is el lehet érni, az egyik ott lesz a szállásotokhoz közel szerintem a Finke Almbahnen.

ide érdemes betérni
https://gasserspeck.at/

van egy a penken állomással szemben, itt jókat lehet kajálni, van egy másik ott kisebb a választék.

Zillertal sört kötelező inni :) az MPREIS-be kapható csak szerintem.

 

 

Előzmény: polo2004 (13359)
polo2004 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13363

Újabb  kérdésem: Innsbruckban hol érdemes parkolni?

 

Köszönöm előre is a választ.

Előzmény: KoCKáS PiERrE (13358)
banyoca Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13362

én megfogadtam a tanácsod :) tavaly többször voltunk este fele

Előzmény: tomésjerry (13360)
polo2004 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13361

Tervezzük a késői panoramautat

Előzmény: tomésjerry (13360)
tomésjerry Creative Commons License 2018.07.16 0 0 13360

Mindig elmondom, és nem csak azért a pár EUR-ért amit meglehet vele spórolni. A zillertaler Höchenstrasse-ra érdemes estefelé felmenni.Egészen más élmény a lemenő napban az egész út, a panoráma. Nulla tömeg, de tényleg. Nem kell kerülgetni egymást a szűk utakon, minden csendes, nyugodt. És nem utolsó sorban az útdíjat szedő nénik is elfáradnak addigra, és hazamannek... :D Mi augusztus 13.-án indulunk ide. Asszem' tán' 7-edszerre. Reméljük addigra a nyár is magára talál.

Előzmény: polo2004 (13359)
polo2004 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 13359

Jaj, de jó!!!

 

Köszönöm szépen!!!

 

38 Eur/ főért kapunk 6 napos Zillertal AktivCardot, azt mindenkép ki szeretnénk használni.

 

Néhány nap múlva indulunk, természetesen már most is fel vagyunk készülve maximálisan, mégis hatalmas izgalommal várjuk az indulást...ahogy  az eddigi kb. 40  kiutazásunkkor is.

 

És ez szerintem még a 100. alkalommal is ugyanígy lesz. 

 

 

Előzmény: KoCKáS PiERrE (13358)
KoCKáS PiERrE Creative Commons License 2018.07.15 0 0 13358

Szia,

 

Nekem Zillertal a nagy szerelem. 5 éve ez volt a programunk:

 

1. nap

Utazás: Mo.-Graz-Salzburg-Chiemsee-Ashau-Fügen

2. nap

Innsbruck belváros - Hofburg, Golden-roof house, City Tower, Ambras schloss

3. nap

Alpine Zoo, Hafelkarspitze

4. nap

Swarovski kirstalwelten, Patchenkogel

5. nap

Gerlospass, Krimml vízesés

6. nap

Innsbruck DEZ (pihenő nap, vásárlás)

7. nap

Zillertaler Alpenstrasse

8. nap

Spieljochbahn, Hall im Tirol, Innsbruck Cyta

9. nap

Hintertux gleccser

 

Kellemes nyaralást és üdv,

 

KP

Előzmény: polo2004 (13356)
polo2004 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 13357

Finkenberg  helyesen.

 

Napokon belül indulunk.

Előzmény: polo2004 (13356)
polo2004 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 13356

Haus Bichl lesz a szállásunk Finkenbegben.

 

www.bichl.com

 

 

Alig várjuk.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, kb. 40 x jártunk Ausztriában, Zillertalban még nem jártunk.

Előzmény: banyoca (13354)
polo2004 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 13355

Köszi. ezt én is olvastam. Olyat nem találok, hogy kifejezetten kiírja, hogy a Zillertalbahn is ingyenes. Erre következtetek, de nem  írják sehol konkrétan.

 

Kb. harmad áron kapunk a szálláson 6 napos kártyát, ezt terveink szerint ki tudjuk használni, ha csak felvonózunk vele, akkor is. 10 napra megyünk.

Előzmény: banyoca (13353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!