Keresés

Részletes keresés

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1070

Igen, nekem is csinált ilyet, de akkor 2-3 beengedett. :)

Most akkor hozza ki ezt, amikor behozza az inditó részét. :(

 

Azt sem tudom, hogyan tudnám elmenteni a pályámat, hogyha újratelepiteném, akkor benne legyen a másik TRS 2009-es részben.

Előzmény: viktor9511 (1068)
Robancs684 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1069

Egy ilyen képet is kihoz, ha a mappájában nyitom meg a játékot:

http://kepfeltoltes.hu/110822/323233091N_vtelen1_www.kepfeltoltes.hu_.png

Előzmény: Robancs684 (1067)
viktor9511 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1068

Robancs ! 

 

 

 

Mielőtt belépnél a mentett játékba azlőtt dobja fel ?  Mert  akkor azt kell csinálnod,hogy alt+f4-el kilépsz, és újra be.. addig amíg nem enged belépni...

 

 

 

Nekem is szokott ilyet.. 

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1067

Segítséget szeretnék kérni, hogy mit tegyek, mert nem akar elindulni a Trainz. :(

Teszek be egy képet, amit kidom, még a játék eleinditásakor:

http://kepfeltoltes.hu/110822/265856179N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 1066

hgx-924!

 

Kerestem, de nem találom a játékot. :( 

De a Trainzhoz lehet letölteni buszokat is, vagy akár trolit is, és azokkal játszani. :)

 

 

Viktor!

 

Hoztam pár képet:)

Folytatom az építést az 1-es villamos vonalon, pontosabban Kilián vr. - Diósgyőr között. 

A képek legfőképp a megállókról szólnak. A selyemréti mintamegállóhoz hasonlít a többi megálló is, de egy ici-pici kiegészítéssel: Beépítettem a fedett rész elejéhez egy nagyobb táblát, amira a megállók neve van írva, de ahol van átszállási lehetőség oda még az is kiírom. Erről is majd hozok képet. :) Nekem így jobban tetszenének a miskolci villamosmegállók a valóságban. :)

Nappali:

 

 

Éjszakai:

 

Emelett új fajta, de mégis használt villamosok érkeztek Miskolcra (virtuálisan). A pesák nem bírták a kanyarokat, ezért lecseréltem öket Beyerekre, amelyek a 6-os viszonylaton közlekednek:

  

hxg-924 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1065

Hali!

Érdeklődnék egy olyan játékról aminek a neve TRAINZOBUS.

Nem találtam olyan oldalt ahonnan le lehetne tölteni,  ebben szeretném a segítségeteket kérni.

AZ E-mailom publikos.

Előre is köszönöm!

 

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 1064

Nem sok helyet foglal, kb 2GB körül.

A letöltésben nem tudok segíteni, mert azt tiltja a fórum.

Írok mailt. :)

Előzmény: zakatolás (1063)
zakatolás Creative Commons License 2011.08.15 0 0 1063

..., még azt szeretném kérdezni, hogy sok helyet foglal-e a játék, és hogy honnan lehet letölteni?

üdv. Tomi.

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1062

Azt elfelejtettem tegnap írni, hogy igen nagy a mappa, majdnem 3GB. :)

 

Emelett összeszámoltam, mennyi villamos jár majd miskolcon: 50db kereken. Ez a szám véletlenül jött ki.

Van egy kockás fűzetem, ami csak az általam tervezett miskolci villamos projekt miatt készülte el. :)

Előzmény: Robancs684 (1061)
Robancs684 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1061

Viktor!

 

Igen ismerem ezt a jelet. Csak egy gond van, hogy ez az egy sín egy pakkban volt benne, amiben jópár sín is van még, és ezt kéne valahogyan megkeresnem. :)

 

A Búza térről pedig ahogyan most gondolkodtam, nem is az östermelői piacot rombolom le, hanem a nagy búza téri parkolot. Az úgyis eléggé nagy, és ott pont elfér egy kocsiszín. :)  De lehet hogy Szentendrei János utca, Bethlen Gábor utca és a Szeles utca közötti részeket iktatom ki. :) Ebbe a részbe a parkoló, és egy két ház tartozik bele. :)

 

Egy kép az Auchan végállomásról, amin még lesz egy nagyon szép kétoldali esőbeálló is. :)

 

4-es villamos a Tesco megállónál amely tatárdomb felé megy tovább:

 

5-ös villamosok röviditett utvonal járnek még, de nem sokáig:

 

3-as villamos a repülőtéri végállomásnál:

 

Búza tér, 3A-s (bal oldali) villamos, 8-as (jobb oldali) villamos :

Itt a 7-es villamos megállonál a sín tovább folytatódik majd a kocsiszínhez (jobb oldali várgány).

 

A képeken látni lehet hogy milyen típusú villamosok közlekednek majd a teljes vonalon is. :)

Egyedül a 6-os villamos még nincsen beiktatva, emelett a 7-es viszonyla villamosa is csak idéglenes, mert szeretnék engedényt kérni, az ICS vagy KCSV villamos Viszonylatjelző táblának átfestésére. :)

 

Régen szórakoztam az átfestésekkel, és tegnap láttam, hogy a TW6000 villamos A része sárga színű lett. :D

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: viktor9511 (1060)
viktor9511 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1060

Robancs !

 


Szépen haladsz :)   és gyorsan.

Mely épületekre gondolsz ??  A szeles utcán lévő épületek, vagy a nem használt elöregedett Búza tér mögöttiekre ??? Azok lakóházak nem ?

 

 

Köszönöm kedves tőled, egész mappát nem kell küldeni, mert valószínű azért nem engedi ,túl nagy fájl méret.

 

 

 kettő e-mail címre tudsz írni .. :      viki9511@citromail.hu

                                                        dodo@g-mail.hu

 

 

Hozok egy ábrát.   Bejelöltem egy jelet a játékból, ezt biztosan ismered.    Mivel nekem a Miskolci hasonlóságú sín kellene, bemész oda ahol a síneket találod,  az összeset ...   és ott is lesz ilyen jel.      Erre a jelre rákattintassz, után pedig ahol le van rakva neked az a sín , a sínre kattolsz, és kiírja az objektum nevét. ... 

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1059

Viktor sajnos nem tudom elküldeni mailban, nem engedi. :(

 

Még gondolkodom hogyan tudnám neked elküldeni. :)

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1058

Viktor!

 

Köszi a dicséretet!

 

Igen, ahogyan írtad, úgy lesz a búzatér kialakitva! A kicsi hurok közepén lesz a búzatéri épület. :)

Ahol pedig jelenleg a búza téri piac van, ahol az östermelők árulnak, na ott lesz kialakitva a kisebb kocsiszín. Ez persze a mögötte lévő épületek bontásával jár, a következő utcáig.

 

Mára kész lettem a 7-es villamos vonalával. :) Emelett eljutottam a Tapolcai elágazásig, az 5-ös, 8-as villamossal. Na ott van egy kisebb gubancolodás a sínekkel. :) De a villamosok ügyesek, mivel nem akadnak ott meg. :)

Holnapi, vagyis mai feladatomban szerepel a Coráig/Egyetemvárosig való villamoshálozat kiépitése. + a Papszer utca, alatti részek kialakitása, ez a domborzat kiálakitása miatt szükséges. :)  Ezután pedig a 6-os villamos kiépitése a Tapolcai elágazástól az avasig. :)

Ezután jönnek az épületek kialakitása/elrendezése és a többi, ami csak legkésőbb 2 hét múlva kerül sor. :)

 

Küldtem neked egy mappát, amiben le vannak mentegetve a Trainzos objektek. :)

Tedd fel az összeset, és akkor megtalálod azokat is amiket kerestél/keresel. :)

Előzmény: viktor9511 (1057)
viktor9511 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1057

Robancs  !

 

 

Örülök,hogy sikeresen megérkezett a laptop, és természetesen rajta a játék is :))

Nagyon jó, tetszik a Búza téren való alakítás.

Már csak egy ilyen kis épület kéne, a közepére, és ténylegesen mégjobb lenne :))

 

A fotók nagyon jók,  és  tulajdonképpen a villamoshálózatok megtervezés is jó. 

Bár  arra vigyázz ,hogy ne legyen nagy gubanc, mert azért így nézve, rengeteg vonal épül a pályádon :) ...   

 

( Köszönöm szépen a dícsérő szavaid,  te is szépen dolgozol :)  ) 

 

 

 

Zakatolás !

 

 

Igen, nagyon szívesen segítünk. Amint Robancs már írta, Trainz Railroad Simulator, ahol építhetsz ( országok-városok ) közötti vonalhálózatot, bár az utóbbi időben szokványosabb, és kedveltebb hobbivá vált, a városi közlekedés virtualizálása...

 

 

Ha valami kérdésed van csak írj , és segítünk..

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1056

Zakatolás!

 

Persze kérhetsz segítséget, ez csak természetes. :)

 

Ha a Trainzról beszélsz, akkor a teljes nevén: Trainz Railroad Simulator. Van több fajtája is, mi, vagyis nagyon sokan a 2009-es Trainzt használják. :)

 

A miskolci pályát sajnos nem tudod megszerezni, ezt saját magunk építjük.

Viktor a rendes, régi miskolci villamospályát építi. Tiszai pu. --- Diósgyőr között, beleértve a 2-es villamost is. :) Megjegyzés, nagyon szépen dolgozik. :)

Robancs, vagyis én is a miskolci pályát építem, de már a hosszabított szakasszal (1, 1A, 2, 4 villamos viszonylat). + az én általam tervezett miskolci vonalakat, amiről pár napja írtam (3, 3A, 5, 6, 7, 8 villamos viszonylat).

 

Igen, természetesen tudsz építeni LÁEV vonalat is a pályában. Nagyon sok kiegészitő van a LÁEV-hez (mozdonyok, kocsik ...stb).

 

Remélem tudtam segíteni!

Azt is remélem, hogy visszatérő Trainzos fórumozo leszel. :)

 

További szép estét. :) :) :)

Előzmény: zakatolás (1055)
zakatolás Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1055

Sziasztok!
Kérhetnék tőletek egy kis segítséget?

Miskolci vagyok, és erdekelne ez a program. Nem tudjátok megmondani, hogy honnan tudnám megszerezni ezt a programot, egyáltalán mi a neve? :) és, hogy a miskolci pályát is meglehet szerezni hozzá??? Ezzel tudok több pályát pl.: LÁEV vonalon is indítani szimulátort?
Válaszotokat várom és előre is köszönöm!

üdv.,

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1054

Viktor!

 

Mégis csak hoznák pár képet. :)

 

Elsőként a ma épített 7-es villamosról, ami csak a Szondi Gy. megálloig van megépítve:

 

A következő képek a rekonstruált Újgyőri Főtér - Kilián vr. közötti szakasz:

   

 

Az egyben utólsó képem mára a Búza tér lesz. Itt szeretnék csinálni egy kocsiszínt:

Szondi Gy. utcai kocsiszín felosztása: 1, 1A, 2, 3, 6 villamos.

Búza téri kocsiszín felosztásai: 3A, 5, 7, 8 villamos.

Végül kimaradt a 4-es villamos aminek a tárolása az Újgyőri piacnál fog történni, mivel a 4-es villamos ----) Tatárdomb --- Vasgyár között közlekedik 2 db kocsi. :)

Előzmény: Robancs684 (1053)
Robancs684 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1053

A képek készitése egy kicsit eltolodik, 1-2 nap.

Tegnap a Miskolc plázai hurkot megszüntettem! Emellett a Búza térrel szórakoztam, amiből egy fejállomás lett, de már megvan hogyan csinálom meg a hurkot, hogy azért a villamos se akadjon meg (a tervezett kicsi hurokban megakadt a felső kanyarnál/váltoknál a 3A-s villamos). :( :)

Előzmény: Robancs684 (1052)
Robancs684 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 1052

Viktor!

 

Van egy jó hírem, ma hozzuk haza a laptopot! :)

 

Ma még hozok képeket, és emellet felteszek egy új vonalhálozati térképet. :)

A 8-as villamos útvonala változik! :)

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1051

Viktor!

 

Köszönöm szépen a segítségedet!

 

Az a baj, hogy ahogyan régen is mondtad, hogy sok villamos járat járna a Tiszaira, ami így eléggé leterhelné. :( 

A Tiszai pu. - Avas Kílátó marad, de az Egyetemváros - Búzatér lesz.

Még a 3-as, 3A-s villamoson gondolkodom, hogy milegyen velük.

3   Tiszai pu. - Repülőtér

3A Tiszai pu. - Búza tér

 

Igen jól tudod az utastájékoztatós dolgot.

Én régebben felvettem az 1-es, 2-es villamos utastájékoztatóját, utána szétdaraboltam, kiválogattam, és készen is lettek az 1-es, 2-es villamos utastájékoztatói. :)

Előzmény: viktor9511 (1050)
viktor9511 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 1050

Robancs !

 

 

 

Valóban, ezen írásod alapján :               ,, a 31,22-es buszok nem fognak közlekedni "

 megint más a véleményem :)

 

 

valószínűleg ennyi villamosnak nem hinném,hogy lenne kihasználtsága.  Az  "y" -os viszonylatos villamost nem kéne plusszba beiktatni szerintem. 

 

Én úgy csinálnám, hogy  :    Tiszai Pu - Egyetemváros . 

                           Illetve :   Tiszai Pu  - Avas kilátó        , bár nagyon sok villamos vonal lenne, de hogy így közlekedjen : 

Tiszai Pu-Egyetemváros-Avas kilátó    ,   nem sok értelmét látom.  Ebből olyan gumbancolódás lenne.. nem beszélve  a sínekről :)))

 

 

 

 

Az utastájékoztató hangokon meglepődtem,hiszen még nem tapasztaltam , pl a KT8D5-ön sem.

Bár jó lenne, de úgy tudom,hogy pár miskolci neoplan busznak az utastájékoztatóján kívül,    1-es , 2-es villamos utastájékoztatót még nem készítettek...

Robancs684 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1049
Előzmény: Robancs684 (1048)
Robancs684 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1048

Viktor!

 

Nézd csak milyen videót találtam: http://www.youtube.com/watch?v=0YQNm07IVgQ&feature=related

 

Az elején lehet hallani a hangosbemondot, úgylátszik van ilyen mód is a játékban. :)

Már csak azt kellene kitalálni, hogy hogyan lehet használni. :)

Előzmény: Robancs684 (1047)
Robancs684 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1047

Viktor!

 

Kezdem változtatni a vonalhálozati térképemet (virtuális).

 

Leírom hogyan változnának a viszonylatok, kiváncsi vagyok mit szólsz hozzá.

 

1, 1A, 2, 5, 7 viszonylat változatlan marad. :)

 

3A =  Búza tér  -  Tiszai pu.

3B =  Búza tér  -  Repülőtér

4   =  Tatárdomb  -  Vasgyár

6   =  Avas Kilátó  -  Búza tér

8   =  Egyetemváros  -  Repülőtér

 

A 3-as viszonylat megszűnne.

 

Te mit ajánlanál, hogyan legyenek a viszonylatok.  Nagyon jó lenne, ha tudnál valami jó ötletet adni, mert az én fejemben már annyi minden megfordult a tervezgetés során. :D És nehéz dönteni is. Emelett szeretném azt elérni, hogy a villamosok jól legyenek kihasználva. :)

 

Előre is köszi a tanácsodat. :)

Előzmény: Robancs684 (1046)
Robancs684 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1046

Viktor!

 

Köszi szépen a segítségedet. A 22, 31-es buszjárat meg fog szünni a pályámon, mert fölösleges üzemeltetni. Emelett a 8-as villamosnak ott lesz a Búza téren a végállomása és ott lesz még a 3A-nak is a végállomása (Tiszai pu.).  

 

Most egy másik ötleten gondolkodtam, mert szeretnék a pályámon egy Y-os járatot. Mit szolnál egy 5Y-os villamoshoz, ami mind 2 írányban bejárna a Búza térre.

Előzmény: viktor9511 (1045)
viktor9511 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1045

Robancs !

 

 

 

Szerintem  , ennek a járatnak nem lenne értelme. Hiszen akkor ott lesz egy adott villamos , illetve ezek mellett 31,22-es autóbuszok is ... ( 31-es Tiszai Pu ! )

 

 

 

Robancs684 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 1044

Ákos!

 

Én pl szeretek képeket feltenni, mert akkor megtudom mit rontottam el, és mellesleg látom a pályám fejlődését is. :) Néztem is, hogy régen hogy nézett ki a Tiszai pu.-om, mostanra meg rengeteget fejlödött, vagyis az én véleményem szerint. Úgyanez van a belvárosommal is, ami a kezdetekben eléggé rondán nézett ki, de mostanra meg már megvan az a hasonloság ott is. 

 

Én is jó egészséget kívánok neked, és a család többi tagjának is, de legföképpen az új jövevénynek. :)

 

 

Viktor!

 

Lenne egy kérdésem!

Mivel én nem vagyok avasi, szerintem te jobban fogod tudni, hogy szeretnék egy 6Y-os vonalat, amit csak 2 db villamossal akarok ellátni. 6-os villamos= Avas Kilátó - Tiszai pu.

(a térkép alapján látni fogod, merre fog járni) A 6Y-os villamos egy betétjárat féle lenne, ami az Avas Kilátó - (Egyetemváros) - Tiszai pu között közlekedne. Mit javasolsz, szerinted van értelme egy ilyen járatot létrehoznom? Mind a 2 irányban érintené az Egyetemváros végállomás (8-as villamos végállomása) megállóhelyet. 

 

 

Előzmény: Akos1985 (1043)
Akos1985 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 1043

Köszönjük szépen előre is az anyuka és a picink nevében is!

 

Képekkel azért nem szolgáltam még, mert olyan apró módosításokat végzek egyelőre, hogy nincsen értelme publikálni. A nagyobb munka az Ady Endre útnál a "töltésre" felmenő utáni ív korrekció után lesz érdemes képekben illusztrálni a munkát. Ez régi projekt már, de ha nincsen az embernek elég ideje megcsinálni, akkor fél munkát vagy hanyag munkát nem akar végezni, így csak akkor veselkedek neki, ha legalább 1-2óra szabadidőm rendelkezésemre áll.

A szabadidőm meg a gyerek köré tevődik, illetve más szimulátorok felé is kötelességet kívánnak nekem.

Előzmény: viktor9511 (1042)
viktor9511 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1042

 

Köszönöm szépen :) Igyekszem élethűen készíteni.

 

 

Huha,  akkor  jó egészséget kívánok ! :)

Azért,ha lesz időd a pici mellett,  pár képet hozhatnál, kíváncsi vagyok hogy haladsz :)

 

Akos1985 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1041

Tetszenek a képek a pályáról!

 

A Csepeli HÉV vonalam is lassan épül, szépül, de mivel július 30-ra(, ami itt van nem nem sokára) van kiírva a párom a kislányommal, így még csekély óra számnyit tudok neki feszülni a pályámnak.

Ami szinte teljesen bíztos, hogy szeptemberre egy szimulátorokkal foglalkozó online tévé keretein belül kerül képernyőre a pálya építésem, illetve a TRS széria népszerűsítése, de lesz MSTS és társai is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!