Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2274

A szendvicstalpú /hőtárolós aljú-dögnehéz/ nemesacélkotlák titkai:

 

- Jól elosztott hő az edény alján.

- A tűzforró, tökéletes tiszta felületen zsír nélkül letapadó húsdarabok megpiruláskor elválnak az edény aljától csupán kicsiny bitzatás kell nekik.

- Fedelük-peremük "fémzáró" kialakítású, így saját súlyuk miatt enyhe túlnyomás keletkezik alatta, ami gyorsítja a főzést.

- Tárolják a hőt, azaz a hőforrás eézárása után is főznek-sütnek még pár percig.

joy Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2273

No, akkor egy recept a korszerű, de magyaros konyát kedvelőknek:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9121341&go=102689377

joy Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2272
Mintha valami eltünt volna innen.
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2259

Egy kis Zepter-bonbon az ínyenceknek! :-)))

Persze ez is csak _egyedi eset_, tilos általánosítani... :-DDD

 

Idézek egy másik fórumról:

 

Egyszer meghívtak egy Zepteres víztisztító bemutatójára, és ott akadtam ki kegyetlenül..

 

szerencsétlen droidnak -mármint ügynöknek- akinek szemmel láthatóan első előadása volt, megtanították a következő mondatot: "a víztisztító szintén fontos funkciója, hogy a vízben lévő molekulákat gömbölyűvé alakítja, így kevésbé tapadnak egymáshoz, és még hatékonyabban kiszűrhatőek!"

 

Na itt már úgy gondoltam, hogy nincs mit kérdezni.....

 

 

:-DDDD

 

 

joy Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2258

Zepter a sznoboknak.

 

Korszerű, jóminőségű konyhaeszközök mindenkinek!

 

Én épp most építek konyhát, ahová el tudom helyezni az összes kotlámat, esszeugomat, konyhagépeimet, meg mindenféle kütyüimet.

 

Igen, a legtöbbje vagy régi családi relikvia, vagy általam évtizedeken át vásárolt márkás, de alaposan megválogatott cucc.

Nem a vigécreklám, hanem a minőség-jó ár alapján lettek összeválogatva.

Igen alaposan utána néztem, olvasam, kérdeztem mindennek.

 

A konyhaépítést sem vigéc-reklám alaján végzem, hanem eldöntöttük, mit szeretnénk, és talpunk alá vettük a várost.

Eddig 6 konyhastúdiótól kértünk rajánlatot.

Majd döntünk.

joy Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2256

Bár többen legurrogtak konyhastílusom miatt, de látszat, zsigeri ellenségeskedés alapján nyilatkoztak.

 

Tény, hogy pár éve úgy főzök"magyarosan", hogy az mindeninek ízlik.

Mi kettecskén hónapok alatt adogatunk le 1-1 kilót a melóévek rohanása alatt rohanva bekapkodott üzemi konyhák kajája által fölszedett 10-15 kilókból.

Diétára szoruló anyós is azt eszi, amit főzünk -hétvégenként.

Az évenkénti teljes véranalízeses orvosi ellenőrzés is folyamatosdan javuló eredményt mutat.

 

Csak halkan jegyzem meg, anyós kivételével nem kényszerülünk különleges diétára.

joy Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2255
Lassan érdemes lenne a korszerű főzésről, nem a sznobizmusról beszélni.
joy Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2254

Zepter a sznoboknak.

 

Korszerű, jóminőségű konyhaeszközök mindenkinek!

 

Én épp most építek konyhát, ahová el tudom helyezni az összes kotlámat, esszeugomat, konyhagépeimet, meg mindenféle kütyüimet.

 

Igen, a legtöbbje vagy régi családi relikvia, vagy általam évtizedeken át vásárolt márkás, de alaposan megválogatott cucc.

Nem a vigécreklám, hanem a minőség-jó ár alapján lettek összeválogatva.

Igen alaposan utána néztem, olvasam, kérdeztem mindennek.

 

A konyhaépítést sem vigéc-reklám alaján végzem, hanem eldöntöttük, mit szeretnénk, és talpunk alá vettük a várost.

Eddig 6 konyhastúdiótól kértünk rajánlatot.

Majd döntünk.

joy Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2253
Lapozzunk!
Előzmény: Otto Normalverbraucher (2247)
joy Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2252

Csórókám nem egy diplomás közgazdész.

 

Ha a beugrót egy pályakezdő diplomás pár le tudja perkálni /a kégli árának 2/3-a/ a maradékra kap hitelt 10-30 évre, igénye szerint.

Családom egy tagja is hasonlóan költözött párjával, gyerekvel családi házba a panel helyett.

 

Igen, vannak olyanok, akik gyermekeiket lehetőségükhöz méltó környezetben szeretnék emberré nevelni. Számukra nem a luxustragacs-panel kombináció az életcél.

 

Sajnos, sokan vállaltak komoly kockázatot látszólag biztos jövedelmükre, amelytől -sajnos- a prolitikai gyalázkodás, pusztítás sokakat megfosztott.

 

DE!

Ezeknek a történeteknek semmi köze a zepterizmus disznóságaihoz.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2244)
joy Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2251

Szegény kínjában össze-vissza hazudozva próbál menekülni.

A normális élethez hozzá tartozik a kölcsö, a hitel is.

Csak épp nem mind1, ki, mire, mennyire, mikor, hogyan adósítja el magát.

 

Szegénynek halovány fogalma sincs az igazságról, szajkózza a prolitikai média rémhíreit, és azt hiszi, az a teljes valóság.

 

1000 hitelből féltucatnyi bebukottat szenzációs hírként prezentálnak, de az igazság odaát van.

A normális működés nem hír.

 

Csak egyetlen példa a listájából:

Pölö pár diákhiteles trehány, egyetemre méltatlan naplopó rémhíreit fölkapják, de a rendesen teljesítő, diplomázó, jól jövedelmező munkát szerző, hitelt gyorsan visszafizeőkről sornyi hír sem jelenik meg.

 

A idősek, betegek félelmének, kétségbeesésének kihasználása a legembertelenebb csalás.

 

A hiszékenység vámszedői ezek a gazemberek.

:o(

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2240)
joy Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2250

Meg is töltik a kabarékat emberi hülyeséggel, és a nézők, áldozatok jókat röhögnek "mások kárán", de sajátjukból nem tanulnak.

Föl sem ismerik, hogy épp róluxól a poén.

:o/

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2238)
joy Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2249
A főzés utáni lehűtéssel nem. Akkor a molekulik hidgre dermedve összehúzzák magukat 1re picibb helyre, csak nő a vákuum.
Előzmény: tuutuu (2237)
.psp Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2246

Közös ismertetője az összesnek ( kedvedért összefoglalom) a Kapzsiság .. erre épitenek, nálam meg nálad nem tudnak erre épiteni mert rendelkezünk az önfegyelem tulajdonságával.

Nem kell Bioptront venni részletre ha nincs jövedelme a nyugdijasnak.

 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2240)
.psp Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2245

40 rugó vidéken 60 rugó fixen BP 3 kiadott lakásom van a belvárosban...Örülök ha a rezsi ingyér van.

Indulatból irsz ez nem jó.

 

Ha nincs pénze a pályakezdőnek ne játsza a háztulajdonost.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2244)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2244

Ne akard már másnak megmondani, hogy hol lakjon!!!

 

100 rugó albérletre, vagy 70-80 törlesztésre - szerinted melyik a kevésbé ablakon kidobott pénz?

 

De ez már itt OFF, úgyhogy ne csúsztass tovább!

 

 

Előzmény: .psp (2243)
.psp Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2243

Na ez a csusztatás.  Miért kell egy gyakorlatilag nincstelen  kommersz közép vagy felsőfoku végzettségü pálakezdő fiatal párnak 20 millás lakás? Albérlet nincs?  Ez nem Dubai ! Ott jár az autó meg a lakás alanyi jogon.

 

Szembe kell nézni a szegénséggel, és megoldást keresni !

 

Az uj autó is szüxéges a melósnak mi?

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2240)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2242

Itt van, lehet alulról olvasni:

 

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=616312&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9027323

 

Csak a lényeg:

 

Két egymásra helyezett Zepter edényünk úgy robbant fel, hogy a kerámia lap és az elszívó is totálkáros. Szerencse hogy kisebb forrázással megúsztuk. Mi ez ha nem pocsék áru?

 

....

 

egyszerűen gőz fölötti melegítés volt a cél. Az alsó edényben fejlődött gőz abban a pillanatban mikor megemeltem az edényeket, hogy félretegyem, szétvágta a két edényt. Nem az edények hasadtak el, hanem az alsó a kerámia lapot szakította be a konyhapultba, a felső az elszívót darabolta fel.

 

 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2241)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2241

Volt már itt a topikon felrobbant zepter kotla..... Megpróbálom visszakeresni...

 

 

Előzmény: tuutuu (2236)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2240

NE haragudj, de ez csúsztatások sorozata.

 

Lakni kell valahol, többszázezres NASA-kotla nem szükséges a mindennapi élethez!

 

Előzmény: .psp (2233)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2239

Pontosan!

 

Nem véletlenül kaszálja el őket (sok más csodaszeres, csodakütyüs céget is) a GVH, súlyosbító tényezőként veszik számba, hogy a legkiszolgáltatottabb rétegeket (betegek, idősek) veszik célba.

 

Vagy itt, vagy a bioptronos topikon olvastam, hogy valakinek a nagyothalló, gyengénlátó 90 éves rokonára sóztak rá ilyet, mindent aláírattak vele. :-(((((

Az ilyen ügynökök ellen még külön polgári pert is indítanék! Simán megállna a csalás bűntette.

Előzmény: joy (2230)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2238

Jajj, de hogy van köze! Csak ez (szinte az összes kókler MLM cégnél) előjön marketing parasztvakításként. Hogy rámondják a termékre/alapanyagra/módszerre: a NASA számára fejlesztették ki. LOL-ROTFL-LOL

 

Pontosan erről van szó, amit írsz:

Annyi történt, hogy a csúcstechnológia melléktermékeire hivatkozott néhány gyártó, és kihasználta az emberek hiszékenységét, fanatizmusát.

 

 

De az ámítás folyamatosan megy tovább...

Másik kedvencünk - OFF - a Forever Living aloe vera cuccai. Ahol az A-V ültetvények fölött - az FLP legendárium szerint :-DDDDD - a cég megvette a légteret, hogy a repülők ne szennyezzék a hiperübermegagigabio növényeket.

Az, hogy létezik szél, meg csapadék, az a lehető legkevésbé se zavarjon a tisztánlátásban. :-DDDDDDDD  Odaát a másik topikon már tovább taglaltuk, hogy valszeg az ültetvényeken gépeket se használnak (kipufogógáz), sőt, a kétkezi munkásoknak valszeg szellenteni sem szabad. :-DDDDD

 

Ezekkel az MLM-parasztvakításokkal kb. két évadnyi stand-up comedy műsort meg lehetne tölteni. :-DDDDDD

Előzmény: joy (2228)
tuutuu Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2237

Jól tudtam, csak fölmelegítéssel, újbóli nyomás alá helyezéssel szüntethető meg a keletkezett vákuum, akkor magától kinyílik a kotla.

 

 

Lehűtéssel is...:}}

Előzmény: joy (2231)
tuutuu Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2236

Elkeserítlek: a túlnyomásod akkor fog vákuummá változni, ha van egy szelep, ami kifelé enged, befelé nem.

 

Mert ellenkező esetben a fizika borul...:}}

 

A kuktával ugyanúgy el lehet játszani a konyha beterítését...:}}}

Előzmény: joy (2231)
.psp Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2235

Tiszta KINAI ..LOL

 

A Windows szerinted Önálló Microsoft fejlesztés? ...akkor miért használod:-)

 

A farizeusokat még a bünösöknél is jobban megvetik...

Előzmény: joy (2232)
.psp Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2234

Mi a közös bennük?

 

Egyikükse engedhette volna meg magának amit vett, vagy költött, de édes volt a tiltott gyümölcs.....hajaj...régi história ez már, nagyon régi..Kb 6000 éves.

Ugy kezdődik hogy.:.ne kivánd....:-)

Előzmény: .psp (2233)
.psp Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2233

Gátlástalanul  Diákhitelből  milliókat költő egyetemisták..Gonosz bank becsapta.

 

Csóró, melós Uj szuzukit, Chevrolet et vesz 3.5 milláért 10 éves hitelre fos fizetésből  ..Gonosz a bank ha nem tudja fizetni.

 

Átszellemült fiatalok tömegei vásárolnak lakást...igen még most is, 20-30 évre eladósodva 80 ezertől -a csillagos ég ig terjedő törlesztőrészlettel..ha elválnak, mexünik a munkahely, vagy évekig nem talál jólfizető állást ..Gonosz a bank aki pénzt adott.

 

 

A jólfizetett tőzsdeügynök (de lehet más "menedzser is")  szarrá adósodik mert a drága életmód helyett 5x olyan fényüzően él mint megengedhetné...Gonosz bank vissza akarja kapni a hitelkártyára a pénzt.

 

3 müszakos szartse kereső 90-125 ezres fizetésére bevásárlókártyát váltó melós, "lapostévét ":-) vesz a VBre mert a nélkül nem élet az élet, haleállás vagy 4 napos munkahét bevezetés van és csökken a bér, akkor Gonosz a bank mert fenyegetőzik a minimum törlesztés miatt.

 

 

0 nyugdíjra többszázezres terméket ( mindegy hogy zepteres vagy nem) vásárló kisnyugdijas szidja a Gonosz bankot mikor fizetni kell.

 

 

Most Zeptertől függetlenül: Nem a VÁGYAINKAT kéne megzabolázni? Aki nem vállalja a felelőséget a tetteiért ( Pl: Igen én voltam a barom aki a nagymellü ügynökcsajtól aki még a seggét is hozzámdörgölte :-))) megvettem a villanyborotvát 200 000 ért 20 éves hitelre:-XD) az ÖRÖKRE EGY INFANTILIS NEVELETLEN gyerek marad.

 

Ez van.

 

(Az utszéli kurvákkal ugyanez a helyzet, én nem állnék meg egynek se, van aki meg nyafog hogy trippert kapott ezért jobban kéne ellenőrizni őket:-)

 

Bocs a példákért de igy talán érthetőbb.

 

 

 

Előzmény: joy (2230)
joy Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2232

Hogyan is van?

 

Ez legalább tiszta.

 

De mi van a sok-sokk ellopott márkával?

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2226)
joy Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2231

Szívatással.

:o)

 

Az én zepteriktől lealázott kotláim is vákuumoznak.

A nehéz, tökéletes anyagú és kidolgozású edények kis túlnyomás alatt főznek, majd a fűtés lekapcsolása után lassan lehűlő edényre rászorul a kiválóan fémzáró fedő, vákuum keletkezik a kotlában. Alkalmasint olyan erős, hogy ha a födőt gombjánál fogva fölemeled, jön az egész kotla a benne lévő rakománnyal együtt.

Én is megtapasztaltam nem is 1*.

Foglalkozásomból adódóan sok tapasztalatom van a tömítésekről, nyomástartó edényekről.

Jól tudtam, csak fölmelegítéssel, újbóli nyomás alá helyezéssel szüntethető meg a keletkezett vákuum, akkor magától kinyílik a kotla.

 

Egyik haver bemutatót tartott istenített eszközével. Mondtam, ne erősködjön, de ő a "legdeltásabb legény a cityben". Addig feszigette, rángatta a kotlafülét-fedőt, míg bebizonyosodott, tényleg erősebb nála. Szerencsétlen !zepter lábos! megadta magát. Szusszantott 1et, engedett, és -beterítette a csodabio, zsír-víz nélkül főzött lecsóval konyháját.

Nem volt kéznél zepter sterilizáló blöttyszívó.

Viszon eszméletlen jót röhögött a 3, hatalmas zajra berohanó kölke a konyhaajtóban.

Asszony mint mondott?

Úrihölgy lévén csupán annyit:

Barom... erős vagy. Fölmosót tudod, hol van."

:o)

Előzmény: tuutuu (2222)
joy Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2230

A bioptront 80 éves, /23 éve/kisnyugdíjas anyósommal etették be, és én fizettem ki több, mint felét 4 éve.

De mi van azokkal, akiknek nincs emberi jövedelemmel rendelkező családtagjuk?

 

Van pofájuk 40-60%-os banki hitelbe zavarni szerencsétleneket, akiknek a napi karajnyi kenyér, pohár tej, szelet parízer megvásárlása is gondot okoz, de elhitetik velük, hogy nagyon olcsón, csodálatosan egészséges ételeket ehetnek majd ezekből a szerkentyűkből, elmúlnak évtizedes fájdalmaik, eltűnik reumájuk, köszvényük gyötrő kínja.

És akkor még nagyarccal azt állítják, hogy az utolsó éveiket fájdalmak, kétségek között vergődők matekprofesszorok logikájával, informatikus egyetemi tanárok, klinikai orvosok, közgazdászok tudásával, képeségeivel kell elemezzék a hasznossá-ár-érték arányt...

:o(

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!