Keresés

Részletes keresés

eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.14 0 0 881
Nem a DivX4 a hibás, hanem a NanDub. Köztudomású, hogy baromi bug-os egy program. A DivX4-nek(4.12) semmi baja, csak hát normális szoftverrel kell használni, és nem a NanDub-bal. És akkor jó.
:-)
Előzmény: Törölt nick (880)
nebamun Creative Commons License 2003.02.14 0 0 879
Azért nem volt az ilyen egyszerű :)
Először a feliratot(!) kellett megnyitni, ha méretet akartad változtatni, akkor azt még előtte be kellett állítani (volt 3 lehetőség). Aztán ha bent volt a felirat, csak utána szabadott a filmet menyitni, különben nem volt felirat. CSAK a .srt formátumot ismerte. Idővel aztán rájöttem, hogy elég a .smi feliratot ha előállítom a .srt-ből, az simán jó a MediaPlayer 6.4-nek, az egész DVIlad-ot ki lehet hagyni belőle. A betűméret, betűtípus meg script-szerűen a .smi file elején benne van, notepad-pal simán át lehet írni amire akarom.
De ha komolyan érdekel elküldöm (párszáz KB az egész). Olyan 2-2,5 éve volt ez, akkor még nagyon nagy szám volt mindez a divx meg felirat...
Előzmény: sztyopka_remixx (869)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 878
800-as gépen pedig néha szaggatott a 720x576-os DivX3 is.
Előzmény: Zombie (876)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 877
0.86.493
Nekem is az van most fent, de elég bug-os (Pl. ha fullscreen-nél nyomok egy esc-et, akkor visszavált normál ablakra, de hibaüzenetekkel elszáll, minden 2-3. alkalommal), annak ellenére, hogy a régebbi verzióival semmi gondom nem volt.
Szóval majd felnyomom a legújabb (494) BsPlayer-t, hátha az jobb.
Előzmény: Zombie (874)
Zombie Creative Commons License 2003.02.13 0 0 876
igaz, termeszetesen, meg a framerate-tol is (bar ELVILEG egy ilyen gepnek siman kellene vinnie mindent)
Előzmény: eu_tanazia (875)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 875
A felbontástól is baromira függ a dolog!
Előzmény: Zombie (873)
Zombie Creative Commons License 2003.02.13 0 0 874
egyebkent akinek problemaja van az ujabb BSPlayerekkel (pl. meg sem mukkan mint nekem), azoknak ajanlom hogy "debug" verziot toltsenek belole, nekem bevalt (most epp 0.86.493 van).
Zombie Creative Commons License 2003.02.13 0 0 873
kedves tcm, azt irod, a filmek egy resze szaggat, jo lenne ezeket valamilyen szempontbol elkulonitened (ugyanolyan video codec? ugyanolyan hang codec? magas bitrate?) illetve megnezned hogy ilyenkor (es olyankor amikor nem szaggat) mekkora processzoridot eszik a BSPlayer.
Előzmény: tcm (858)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 872
Az SBC-s DivX3-at sokan dicsőítik, biztos jó is, bár ugyebár sokkal bonyolultabb csinálni, ráadásul csak 1 prg-vel lehet ha minden igaz, és hát ugyebár azért a DivX3-nak megvannak az apró hibái.
Szerintem a DivX4 elég jó lett, érdemes azt is kipróbálnod. Egyszerű, és 2pass-ban nagyszerű! :-)
Előzmény: Törölt nick (867)
tcm Creative Commons License 2003.02.13 0 0 870
...ez nekem szólt vajon?....

Ha igen: hol lehet ezeket a cuccokat beszerezni?

Egyébként éppen XP-re cserélem a 2000-et. Nem jószántamból. Hosszú történet. Gúzsba köt ma a számítástechnika. ;-/

Végülis mondtam ma a kedvesemnek, hogy nem akarom kidugni az orrom egész nap... Hát... Tessék. :-)

TCM

Előzmény: Törölt nick (867)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.02.13 0 0 869
egyebkent egesze pontosan ezt allitottak:
"LETÖLTÖD A DVILADOT MEGNYITOD A FILMET ÉS UTÁNNA RÁMÉSZ A OPEN SUB-RA KIVÁLASZTOD A FELIRATOT *SUB *.SRT AZTÁN ELINDUL MAGÁTÓL!!!HA JÓL SIKERÜLT AZ ÉSZRE FOGOD VENNI!"
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.02.13 0 0 868
hat kösz, hogy szetröhögtetek magatokat! ;) na szoval atveres... akkor vissza a feladonak.
tcm Creative Commons License 2003.02.13 0 0 865
Köszönöm a reagálást!

Lehet, hogy a SiS630-as chipset a ludas?... Most kerestem hozzá IDE driver frissítést, jónak tűnik. DivX 5.03 nem megoldás, újabb BSPlayer (0.86) nem játszik, most szedtem le a DirectX 9.0-át. Mit tegyek még? Milyen beállítást bántsak? Hócipőm tele vele...

Előzmény: Törölt nick (863)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 864
pan&scan
A BsPlayer tudja. Tudom ajánlani, mert szerintem nagyon jó.
Letélteni, pl.:
dvd.box.sk
www.bsplay.com
www.doom9.org
www.divx-digest.com
Előzmény: Ladiladida (861)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.13 0 0 862
allitolad ez a dvilad megoldja
Ezt a NotePad is megoldja, csak ugyanúgy be kell gépelni az időket.
:-)
Előzmény: sztyopka_remixx (856)
Ladiladida Creative Commons License 2003.02.13 0 0 861
Tisztelt Mesterek! Ámoldozom én itt a hozzászólásokon, de tudom, hogy ezek a fejem felett elszálló viták, ezekhez én nem értek, ezért most megint egy amatőr kérdésem lenne. Eddig csak divx filmem volt, de most kaptam mpeg formátumút. A divx már be van lőve, szépen megy, de ezzel gondom van, mert én nem szeretem a keskeny képet a tévén, s ehhez nincs lejátszóm, amivel megy a pan&scan, a powerdvd meg ezt a formátumot nem játssza le. Ki tudna segíteni? A másik: dc+ magyar hubcímeket honnan lehetne találni? Előre is kösz.
nebamun Creative Commons License 2003.02.13 0 0 860
Az a DVIlad egy rém buta és régi prg, tkp. egy MediaPlayer klón. Egyedül az .srt feliratot érti meg, de azt is oly módon, hogy van mellette egy srt2smi programocska, ami az .srt-ből a MediaPlyaer által is értett .smi feliratot gyárt. Gyakorlatilag ezt jelenítni meg, nem is az .srt-t.
Előzmény: sztyopka_remixx (856)
tcm Creative Commons License 2003.02.13 0 0 859
...pontosítok: vannak változások a hozzászólás óta. DivX 5.03, Gator nélkül, ja, és van fddshow is. A többi mind igaz. Sajnos. :-(

TCM

Előzmény: tcm (858)
tcm Creative Commons License 2003.02.13 0 0 858
Sziasztok!

Elnézést, hogy csak így ismeretlenül már elsőre kérdéssel esek be... Ha ez tolerálhatatlan, akkor jelentős méretű bocsánatkérés érte. :-)

Problémám: a notebookomon nem igazán hajlandó gond nélkül elfutni a DivX filmek egy része - szaggat a kép, vagy csak nagyon lassú. DivX 5.02 van fenn, nem bántottam, úgy van, ahogy jött. Quality level (postprocessing) minimum, vann fenn NIMO meg ACE codec pack, sőt még XVid is. Sajnos nem tudom pontosan, hogy mi mire jó. :-)

A konfig: celeron 700, 320M RAM, ebből 64M videomemória. (Megosztott videomemória-architektúra.) Win2000 SP3, elsősorban BSPlayer, vagy RadLight, vagy WinMP. A problémás filmek az összes lejátszóban problémásak. Ugyanezek a filmek egy celeron 600/192M RAM asztali gépen gond nélkül mennek kb. ugyanilyen beállítások mellett.

Hol van a notin a szűk keresztmetszet? Hallottam már olyat, hogy 1. a notebook vinyó lassabb 2. nem a legjobban kezeli a kicsi a vinyó DMA-ját 3. a megosztott memória-dolog kavar be. (Lassabb, mintha "rendes" videomemóriáról lenne szó.)

Ha tudtok, kérlek, adjatok ötletet!

Előre is köszönettel:
TCM

Zombie Creative Commons License 2003.02.13 0 0 857
ez a progi nagyon okos lehet ;)
Előzmény: sztyopka_remixx (856)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.02.13 0 0 856
allitolag van egy dvilad nevü progi (lehet, hogy rossz a szo, mert nem talalom a googlen), amelyik hozzaadja a felirat-fileokhoz azok hianyzo timing koordinatait. Nemtom vilagos voltam e..:( Adva egy txt file. benne a felirat szövege, de szamok nelkül-- igyhat text marad mindvegig es nem lesz belöle felirat. allitolad ez a dvilad megoldja. de nem talalmom..

Amugy a feliratozassal a multor. valszeg tenyleg a film hibas, bar nem talaltam meg azt a reszt, mert kiprobaltam egy masik anyagon es azon összejött. Kösz mindenkinek a tippeket.

eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.12 0 0 854
A 4-ben a 1pass CBR. Gondolom az 5-ösben is.
De egyik sem szokott nagyobb fileméretet produkálni, főleg nem 70%-al nagyobbat.
Valami nagy gond lehet nálad :-) (vagy a gépeddel (install), vagy a divx/hang-beállításaiddal).
!-es és 5-ös DivX 2pass-nál még sosem kaptam nagyobb file-t, mint amit kiszámoltam (egyszer sem), sőt, mindig 2-5%-al kisebbet kapok, pedig már több mint 100 filmet lenyomtam velük.
Előzmény: Törölt nick (853)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.12 0 0 852
Persze hogy VBR! Már a 4-es is alapból az volt.
A 4-nek is a 1pass-a CBR! Csak a 2pass-a VBR.
Előzmény: nebamun (850)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.12 0 0 851
a 2pass second pass avikba nem tudok beletekerni. ((((:
Érdekes dolgok történnek veled. :-)
A megoldás: Használj más lejátszót, pl. BsPlayer vagy Windows Media Player. Ha azokkal sem jó, akkor valami nagy gond van a gépeddel, telepítsd újra (formatálás után) az egészet.

divx5 MINDIG variable bitrate
Szerintem csak a 2pass-nál, a 1pass-nál nem VBR (variable bitrate) hanem CBR (constant bitrate).

Ahogy nézem, most kezdtél el ismerkedni DivX-kódolással, szóval tudom ajánlani, hogy olvass el róla guide-okat.
Ez pl. egy nagyon jó DivX4-kódolás-leírás, magyarul (DivX5-nél is "ugyanúgy" kell, szóval használhatod):
http://www.extra.hu/dvd2divx

Előzmény: Törölt nick (849)
nebamun Creative Commons License 2003.02.12 0 0 850
Persze hogy VBR! Már a 4-es is alapból az volt. A 3-as még nem, azért kellett a Nandub-ot ráfejleszteni hogy tudjon ilyet. Ott úgy hívják: SBC - Smart Bitrate Control.
És amikor látták hogy ez milyen jó dolog, már alapból beletették a 4/5-be.
Méretproblémáim soha nem voltak, a Gknot nagyon pontosan belövi a méretet. A 1st-pass után mindig úgy kalkulálja át a log-fileokat, hogy pont akkora legyen a vége amekkorát akarsz. Tkp. a Gknot a létező legpontosabb bitrate calculator.
Előzmény: Törölt nick (849)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.11 0 0 848
Ilyet még csak nem is hallottam soha! :-)
Szerintem tegyél fel más verziót, pl. a 4.12-t.
Előzmény: Törölt nick (847)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.10 0 0 845
DivX4 Bitrate Calculator v2.42
Szerintem a dvd.box.sk-ról vagy a www.idvx-digest.com-ról biztosan le lehet tölteni.
Amúgy valami más gond lehet a te esetedben (pl. nem tömörítve megy a hang, vagy valami ilyesmi), mivel a Bitrate Calculator-okban kapott érték általában kicsi szokott lenni, nem nagy (mint a te esetedben).
Hogy számoltál és hogy kódoltál?
Előzmény: Törölt nick (843)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.10 0 0 844
Ezt nem tudtam, mert még nem próbáltam, csak láttam, hogy van ilyen is.
Viszont legjobb tudomásom szerint a TMpegEnc-el lehet mindent.
Előzmény: Zombie (842)
Zombie Creative Commons License 2003.02.10 0 0 842
az csak megnyitni engedi, szvsz.
Előzmény: eu_tanazia (841)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.02.10 0 0 841
A VitualDub-nak is van egy olyan mod-ja, amivel mpeg2 (tehát gondolom svcd-t is) lehet buzizni.
Na meg a TMpegEnc is erre való, ha minden igaz.
Előzmény: Zombie (837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!