Keresés

Részletes keresés

Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1114

Tehát mezőgazdasági munkát végzel odakint ? Még mindig jobb, mint itthon zacskót ragasztani ...

 

Szerinted álhireket közöl a TheStar, a BBC és a SPECTATOR is.

 

Bravó !

Előzmény: Gy77 (1110)
ath Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1113

elolvastam. pont azért gondolom, hogy ez nem pozitív diszkrimináció, hanem numerus clausus mert nem érdem, hanem szín alapján választanak, ha nem is uúgy mint anno az apartheidben, de hasonló elvek alapján.

Előzmény: Törölt nick (1109)
ath Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1112

ez most mire válasz? a tényeket senki nem vitatja, de mint mondtam, brazíliában, kolumbiában és még jó pár helyen ez a helyzet.

ettől még a niggerezés nem elfogadható semmilyen formában.

 

Előzmény: Törölt nick (1107)
ath Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1111

azért egy idő után már nem annyira vicces, bár nekik más a kedvenc országuk, csak hébe-hóba niggereznek egyet dél-afrika kapcsán....

lovas itt még a szelidebb fajta......

 

 

Előzmény: Gy77 (1106)
Gy77 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1110

Dolgozok Paraszt

Nem biztos, hogy ez az a forum, ahol ilyen hangnemet kellene megutni, nem gondolod?

Az elozo hozzaszolasod utan, mondjuk kiderulhetett volna, hogy az ide latogatok nem feltetlenul az altalad bemutatott alhirekre kivancsiak. A negerezest nem tartom bantonak, de ezt a hangnemet kikerem magamnak. Gondolom egyebb forumokon a veled egyforma nezeteket vallok boldogan olvasnak ilyen hireket, de ez, mint azt mar irtam NEM az a forum. Amugy, nem valaszoltal a kerdesemre, ha jol emlekszem.

Előzmény: Törölt nick (1108)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1109
jaj, ne viccelj már velem, olvasd el, mit írtam.
Előzmény: ath (1104)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1108

Az is érdekes megvizsgálni, hogy neked miért is kellett olyan hirtelen elhagyni Magyarországot...

Előzmény: Gy77 (1106)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1107

"South Africa has one of the world's highest rates of violent crime. "

http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/5337762.stm

 

"crime is the main worry for me"

http://news.bbc.co.uk/2/shared/spl/hi/africa/04/photo_journal/life_today/html/2.stm

 

The criminals act with impunity because there is no criminal justice system to speak of, well not a functional one anyway.

http://www.thestar.co.za/index.php?fArticleId=3690293

 

To live with the statistics is not easy. A serious crime is committed every 17 seconds in South Africa and Johannesburg is the epicentre of the crisis.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/special_report/1999/05/99/south_africa_elections/353596.stm

Előzmény: ath (1105)
Gy77 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1106

Koszonom!

Ez a honlap ep egy kezdodo depressziobol rantott ki (azert szar a vilag masik pontjan egyedul tobb honapot eltolteni). Reg rohogtem ennyit. Imadom. Probaltam koszonetet mondani nekik is , de sehol sem talaltam elerhetoseget.....

Egyszeruen szenzacios!!!!

off: Nem a Lovas volt az, akit annak idejen nemi eroszakert iteltek jogerosen letoltendo bortonbuntetesre?on:

 

Előzmény: ath (1105)
ath Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1104

pont uezt írtam én is korábban, amire te csak annyit írtál, hogy ez a pozitív diszkrimináció.....

nekem pont uezt mesélték azok, akikkel találkoztam kint, bár a legtöbbjük nagyon optimista volt a jövőt illetően.

Előzmény: Törölt nick (1100)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1103
Erre annyit tudok mondani, hogy te meg biztos néger vagy :-)
Előzmény: Gy77 (1102)
Gy77 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1102
Olvasd el a 1026-os nick-et. Nem lepodnek meg, ha kiderulne, hogy a srac civilben valamelyik "nivos" magyar szennylap publicistaja.
Előzmény: Triste (1101)
Triste Creative Commons License 2007.02.19 0 0 1101
Jó lenne hallani (olvasni) a dél-afrikai magyarok véleményét erről a cikkről. Gy77, lycoming és a többiek ezt - a Rian Malan által végtelenül reménytelennek és tragikusnak festett képet - miképp látják?
Előzmény: Törölt nick (1099)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.19 0 0 1100

nagyon szomorú...

 

asszem nagyon elbatták ezt a közigazgatást. szépen lassan, fokozatosan kellett volna átállni, és közben ezerrel képezni a megfelelő embereket. még talán nem lenne késő észbekapni...

 

az jut erről eszembe, ami az inuitoknál történt: ők is ki lettek kiáltva autonómnak, csak éppen nem tudták betölteni a 25 fős parlamentnek felelős 4 fős kormány összes posztját, mert ezekhez a saját törvényeik szerint érettségi kellett volna és nem volt annyi :-)

Előzmény: Törölt nick (1099)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.19 0 0 1099

sajnos nem vagyon előfizetőjük, de egy internetes kereső is csodákra képes... :-)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

THE SPECTATOR
spectator.co.uk
 
Rian Malan dél-afrikai írónak az értelmiségi elitnek írt konzervatív brit hetilapban megjelent cikkének sommás ítélete szerint a fehéreknek már nincs helyük Dél-Afrikában. Az egyetlen dolog, amit tehetnek: eladják a házukat és távoznak. Az író a magában is visszafojtott gondolatra akkor döbbent rá, amikor takarítónőjének seprűje nekiütközött az asztallábnak és az eltörött. Mint kiderült, a férgek teljesen kiették belülről. Dél-Afrika ugyanígy rohad szét. Még egy évvel ezelőtt is mintha működőképes lett volna az ország. A vonatok ugyan már nem érkeztek meg pontosan, de még megérkeztek. Amikor hívták a rendőrséget, ha nagy késéssel is, de a végén kijöttek. Mára már semmi remény nincs. Az Afrikai Nemzeti Kongresszust gyilkos utódlási harc tépi szét. Egyre inkább bebizonyosodik az, hogy az apartheid után kapitális hibát követtek el a fehéreknek az államigazgatásból való eltávolításával. A feketék nem kompetensek feladataik ellátására. Istenítik a bűnözés miatt leültetett és börtönbüntetésük után kiszabadult fekete politikusokat. Fekete bűnbandák támadják meg a fehérek házait. A hetilap egy végtelenül szomorú szemű idős házaspár fotóját mutatja, amelynek el kellett hagynia gengszterek által több alkalommal is megtámadott farmjukat és most kekszet árulnak a piacon, hogy ne haljanak éhen. Dél-Afrikában a liberális fehérek mindenféle mentséget kreálnak, hogy igyekezzenek ésszerű magyarázatot adni a feketék viselkedésére, de e magyarázatok egyre erőltetettebbek és egyre kevesebben adnak neki hitelt. A bűnözés hatalmas méreteket ölt. Gyilkosságok, rablások, útonállás. Malan cikke végén felteszi a kérdést, hogy van-e olyan amatőr, aki megvenné dél-afrikai házát?

Előzmény: Törölt nick (1098)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.19 0 0 1098
jó lenne elolvasni, de a link az (elő)fizetős verzióra mutat. nem akarod inkább bemásolni az egészet?
Előzmény: Törölt nick (1097)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.19 0 0 1097
REnT3x Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1096

Sziasztok!

Barátommal készülődünk Dél-Afrikába, addig szándékozunk maradni, amig jól érezzük magunkat. A végleges maradás sincs kizárva. Ha, valaki szívesen adna tanácsokat, tippeket, kis segítség a szálláskeresésben, azt nagyon megköszönném. Anyagi jellegű segítséget nem kérek.  Kapcsolatfelvétel a rentex@freemail.hu címen. Előre is köszi annak, aki szeretne segíteni. Üdv. Szép János

ath Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1095

hát, azért apróbb különbségek csak vannak. nem vagyok nagy híve egyik említett úrnak sem, azt azonban mégsem mondhatom el róluk pld, hogy nőket erőszakolnának meg....

mellesleg zumában az a megdöbbentő, hogy uúgy anc tag mint pld mandela.

 

http://www.iol.co.za/index.php?set_id=1&click_id=3011

 

pont akkor volt a híres melegek elleni kiszólása amikor kint voltunk. szép jövője lenne dél afrikának ha olyan vezetője lenne aki szerint az aids ellen elég ha szex után lezuhanyozunk.....

Előzmény: Gy77 (1094)
Gy77 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1094

Mondjuk ha elolvasod eloszor a 1059-es, majd a 1066-os valaszomat, abban lehet hogy leirtam a valaszt a kerdesedre (marmint a fekete-feher un. Faji elkulonulesre).

Ha esetleg ugy erzed, hogy megsem, szolj nyugodtan.

Van egy csatorna, mely csak parlamenti kozvetiteseket sugaroz, de szerintem keves olyan kulfoldi van aki annyira unatkozik hogy azt nezze.

Zuma pedig semmivel sem masabb, m int europaban Jork Haider, vagy akar a mi Csurkank volt fenykoraban.

 

Előzmény: Triste (1089)
Gy77 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1093

A kerdeseid, es az azokra adott valaszaim egymasutanisaga.

Előzmény: Triste (1075)
ath Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1092

csak egy példa volt arra, hogy akkor sem minden feketének kellett a bányában dolgoznia....szerintem az, hogy egyetemre járt, pontosan igazolta amit írtam.

 

ne maradjunk annyiban. szerinted nem helyénvaló, szerintem meg ha nem is 100%-ig, de nagyjából lefedi azt ami történik.

a vitát befejezhetjük, de egyet nem értünk ebben.

Előzmény: Törölt nick (1088)
ath Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1091

- vannak.

- nem tudom. azt hiszem eléggé sok időt kellene d afrikában eltöltenem, hogy tv nézésre fanyalodjak. :)

- a bűnözés az egyik legfőbb téma.

- ez is a bűnözés egyik jelensége, így erről is esik szó.

- vannak, sőt csak azok vannak.

 

jacob zuma az anc egyik erős embere, kissé radikálisabb mint mandela, gyereklányokat erőszakol és hatalmas népszerűségnek örvend, főként a zuluk között.

 

a véleményem, hogy ez egy baromság. uezt elmondhatnád brazíliáról is. nekem d afrikáról nem ez ugrik be.

Előzmény: Triste (1089)
hoppaaa Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1090

Mind az állami, mind a magániskolákba járhat és jár is bárki.

Előzmény: Triste (1089)
Triste Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1089
Korábban kérdeztem másoktól, de nem válaszoltak, így tőletek - malena, ath - kérdezem: van-e fehér minisztere a dél-afrikai kormánynak?

Vannak-e - hogy így fogalmazzak - a fehérek érdekeit képviselő pártok, közvetíti-e a tévé a parlamenti üléseket, vannak-e ott éles viták, szó esik-e ott a bűnözésről, a farmer gyilkosságokról?

Még nem világos egészen (számomra), hogy vannak-e közös iskoláik a fehéreknek és feketéknek, avagy az elemi és középiskolai oktatásban érvényesül-e az elkülönülés?


Zumáról pedig mondj valamit ath, ha már emlegetted őt többször.

Erről mi a véleményetek?

"South Africa! Land of the Big Five:
Murder,
Rape,
Robbery,
Hijacking,
Theft"
Előzmény: Törölt nick (1088)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1088

hehe, mandela is jogot tanult, ez jó érv. amíg ki nem tiltották az egyetemről egy bojkott miatt. és ugye onnantól a sorozatos letartóztatások és végül az életfogytiglan. télleg, végülis tök jó példa! :-)

 

nem folytatom a vitát, maradjunk annyiban, hogy a fordított apartheid kifejezés nem helyénvaló. a poz. diszk-ról megoszlanak a vélemények, de nem ford. ap. 

 

pusztán ezt írtam az előbb is.

Előzmény: ath (1087)
ath Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1087

ez azért így elég nagyfokú egyszerűsítés, az pld nem igaz, hogy az apartheid alatt nulla lett volna a feketék számára nyitva álló lehetőségek száma. ezzel nem védem az apartheidet, de ez így van. mandela jogot tanult pld....

a mai dél afrikai valóságról a helyiek (kinti magyarok, búrok és angol dél afrikaiak) elmondása alapján nekem nem az jött le, hogy ez pusztán modjuk az usa-beli pozitív diszkriminációra hajazna. nem az eddigi elnyomottak kapnak ugyanis több lehetőséget, hanem az eddigi privilegizáltaktól veszikel azokat.

az pld, hogy a sport csapatokba (pld vizilabda) akkor is kötelező feketét berakni ha az tegyük fel még úszni sem tud, nem sokkal viszi előbbre a felzárkózást, viszont elég erősen rasszizmus szaga van, mellesleg negatívan diszkriminálja a másik, uazon posztra pályázót.

lehet, hogy a fordított apartheid kifejezés nem helyénvaló, mert valóban nem minden fekete vezető akarja bantusztánokba terelni a fehéreket és nem akar csak és kizárólag fekete dél afrikát, de az, hogy majd minden helyzetből hátrányosan kell indulnia egy évszázadok óta ott élő fehérnek mint egy akár anyagilag nála nem rosszabb körülmények között élő feketének, az pontosan megegyezik a numerus clausus által kínált megoldásokkal.

nem mondom, hogy minden bajra lenne ötletem, de abból amit láttam, hallottam nekem nem az jött le, hogy ez lenne a tökéletes megoldás. és mint mondtam, ez is csak addig lesz így, amígy mandela él....majd utána meglátjuk.....

Előzmény: Törölt nick (1086)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1086

nézd, a tények azok tények.

 

az apartheidet - amelyben nem kvóta volt, hanem _nulla_ volt a feketék számára megnyitott helyek száma -, nem lehet egy lapon említeni a pozitív diszkriminációval.

 

ezek igenis alap dolgok.

 

olyan, mint hogy a gyilkosságot sem lehet el lapon említeni a veréssel. bár valóban csak fokozatok, de az egyik után élsz, a másik után nem.

 

azért nem szivesen vitatkozom, mert az összevethető történelmi párhuzamok olyan szélsőségesen megosztóak (fasizmus, numerus clausus, vagy éppenséggel a "magyarüldözés" a mai magyarországon), hogy az messze elvisz a SA-i valóságtól és az ilyen viták sehova nem vezetnek.

 

vagy tudunk a mai SA-i valóság alapján vitatkozni, vagy inkább sehogy.

Előzmény: ath (1085)
ath Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1085

szimpatikus hozzáállás. nem értesz egyet, nem akarsz vitázni, de azért odaszúrod, hogy megítélésed szerint mi az alapdolog....

megint csak egy szó: zuma.

ennyit a pozitív diszkriminációról.

Előzmény: Törölt nick (1084)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1084
nem értek egyet, de kár ezen vitatkozni, ezek alapdolgok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!