Keresés

Részletes keresés

plusssuni Creative Commons License 2003.04.24 0 0 152
Udv!
Lehet-e, szoktak-e napkontaktlencset csinalni?
Előzmény: guaaa29 (151)
guaaa29 Creative Commons License 2003.04.23 0 0 151
Emitt egy szakmáját naponta gyakorló optikus- optometrista-kontatktlológus. Lehet hát kérdezni. üdv guaaa29
dodika66 Creative Commons License 2003.04.12 0 0 150
Sziasztok!
Egy kis infóra lenne szükségem. Saját hülyeségem ugyanis nem ismer határokat. Tudni kell, hogy én nem értek a napszemüvegekhez. Annyit azért tudok, hogy nem akarom megvakítani magam egy 500 ft-os piaci gagyival. Autóvezetéshez, volt egy polaroidom amit elloptak a kocsiból és most elmentem venni egyet. Mivel a Polaroidomat nagyon szerettem és a márkában is megbízom, hát gondoltam most is olyat veszek. Pólusban meg is láttam egy optikusnál a sok Polaroidot egy állványon átnéztem őket, egyet kiválasztottam, felpróbáltam és megvettem. Amikor meg itthon kicsomagolom nézem, hogy ez nem is polaroid hanem Leonardo. Namost én még nem is hallottam erről a márkáról de tény, hogy tök tájékozatlan vagyok szemüveg fronton. Annyira azért voltam óvatos, hogy megnéztem azt a kis LCD kijelzős mókát az működött is, de igazából azt sem tudom, hogy ez mire garancia. Azért az elég gyanús, hogy egy az egyben ugyanolyan kis kék cimke volt a szemüvegen mint a polaroidokon, persze ezt az eladó előzékenyen eltávolította mielőtt becsomagolta, az ára is mindegyiknek 9500 ft. Most bár az én hülyeségem és felületességem nem kétséges de azért egy kicsit átverve érzem magam viszont, ha ez a szemüveg is tudja azt amit egy Polaroid akkor nem akarok feleslegesen cirkuszolni. Kérlek segítsen ki valaki egy kis infóval Leonardo ügyben ha tud.

Előre is köszi!
Dodika

nagy zsolt Creative Commons License 2003.01.12 0 0 149
KERESEK OAKLEY WHY3 napszemüveget.
TIP:Lens3 TITANIUM/BLUE IRIDIUM
Ajánlatokat :exstasi@freemail.hu
Vagy Tel:06 70 314 2449-re várom
MINTA:www.oakley.com/ostore/eyewear/why_3/
ZooLee Creative Commons License 2002.10.22 0 0 148
hát a polaroid az asztan telleg olcso...

A Polaroid a normalis árú már használható napszemüvegek közé tartozik.
Nemt'om, Te hogy vagy vele, de egy esetleg többszázezer forintos szemműtét eredményét (sőt a szemem állagát úgy általában) nem kockáztatnám 6-8e forint megtakarítása miatt.

Z.

Előzmény: Törölt nick (147)
SZem Creative Commons License 2002.10.21 0 0 146
Ha még nem késő: a cat.2 és cat.3 inkább a látható fény áresztésére vonatkozik. Az UV szűrése mindkettőnek jó kell hogy legyen.
Viszont nézz meg egy optikust, pontosabban sokat nézz meg, melyik visel Tesco-s szemüveget?
Vegyél egy Polaroidot, elég olcsó, de hosszabb távra is jó lesz. Napszemüveg nem csak a műtét miatt kell majd.
Előzmény: vószem (145)
vószem Creative Commons License 2002.10.08 0 0 145
Üdv minden fórumlátogatónak! A segítségeteket szeretném kérni! A héten megyek lézeres szemmütétre, és még nem sikerült napszemüveget beszereznem. Viszont meglehetösen szük az anyagi hátterem. A kérdésem, hogy pl. mi a különbség egy cat.2 és cat.3 jelölésü szemüveg között, csak a szín vagy az UV-szürés mértéke is? A Tescoban kapható 8-9-es kategóriájú Pl. Relax szemüvegek( melyekre azonban szintén cat.3 van feltüntetve) minimálisan alkalmasak e a célra? Elöre is köszönöm a segítö válaszokat, de arra kérlek benneteket, ne legyetek elfogultak! Hello!
nate Creative Commons License 2002.08.23 0 0 144
X Factor a Lúrdyban. Nekik van sokféle, különböző márkákból.
Előzmény: PILIS (143)
PILIS Creative Commons License 2002.08.12 0 0 143
Üdv Napszemüvegészek!

A segítségeteket kérem, Ti biztos képben vagytok. Olyan (sport-) napszemüveget szeretnék (venni vagy csináltatni) ami dioptriásra csiszoltatható, de biztonsági lencse, ami komolyabb bukáskor nem vághatja szét az ember arcát, szemét. Nem vészes a szemem, -1-es, de éppen távolra nem látok jól, ami síelésnél, lovaglásnál, bringánál nagyon zavaró. Eddig sportcélra egy CÉBÉ-m volt(van), imádom, de kell már a dioptria. Nyolc éve vettem, akkor marha drága volt, cserélhető lencsés, de bejött az ára néhány éve egy hatalmas sí-ütközésnél. Mezei szemüveggel tuti jobb szem a levesbe és arcplasztika. Ha lehet, maradnék a cserélhető lencsésnél, csiszoltatnék egy világosabbat és egy sötétet. Biztos van megoldás, nem hiszem, hogy a menő sportolók minden komolyabb bukás után szemgolyót cserélnek. Várom ötleteiteket.

Köszi, és több napot a szemüvegeitekbe, mint amennyit ma látok!

Moncsi82 Creative Commons License 2002.08.10 0 0 142
Cső!

Nekem egy CÉBÉ-m van, a páromnak WINCHESTER, tesómnak pedig BRUCE WILLIS (POLICE). Nekem mind bejön, persze az enyém a legjobb:))) Kívül fekete, belül kék.

Chylla Creative Commons License 2002.08.07 0 0 141
Köszi! Időközben aztán megoldódott a szemüvegvásárlás, egy cserélhető lencsés Smith Slider (Toaster) mellett döntöttem.
Gilbert Creative Commons License 2002.07.31 0 0 140
Chylla!

Nem optikusnal vettem hanem egy sima napszemuveges (jujj milyen szo ez) boltba a neve: Sunglass Hut. Tobb boltjuk is van, szinte az osszes nagyobb mall-ba talalhato belole egy egy.
Ha megnezed a belinkelt lapot szerintem ott is talalsz cimeket, illetve ugy tudom, hogy neten is lehet toluk rendelni bar ebben nem vagy 100 % biztos!

Gilbert

Előzmény: Chylla (139)
Chylla Creative Commons License 2002.07.12 0 0 139
Gilbert, optikusnál vetted a KillerLoop-odat? Hol árulnak ilyet?
Gilbert Creative Commons License 2002.07.11 0 0 138
Bocs az elobbiert!

A link helyesen:
KillerLoop

Előzmény: Gilbert (137)
Gilbert Creative Commons License 2002.07.11 0 0 137
Zsombi!

A Killer Loop markat ismered? Szerintem izlesesebb szemuvegeket keszit mint az Oakley es az arai is baratibbak!

Ha gondolod nezz szet ezen az oldalon: A HREF= http://www.killerloopeyewear.com>KillerLoop

En pl most vettem ezt, kimondottan sport celra (utom vagom, jetezek vele) eddig birja a gyurodest. Karcmentes, a festese sem kopott meg, konnyu es kenyelmes viselet.

Előzmény: zsombi (117)
Chylla Creative Commons License 2002.07.11 0 0 136
Stiletto, te hol vetted a Smith-edet? Ma láttam egy nagyon jó Smith szemüt is, mennyire van eltérés a különböző boltok árai között?
Chylla Creative Commons License 2002.07.11 0 0 135
Sziasztok!
Végig olvastam az eddigi hozzászólásokat,de úgy látom, mostanában eléggé "elült" a topic..Nekem viszont most aktuális a szemcsi vássárlás,persze nem égetően fontos,de már nézelődök.Nem volt még igazán drága szemüvegem, de már bazárit sem hordok évek óta.Legutóbb egy Roces-em volt (a kori márka), az olyan 6-7 ezerbe került két éve.
A olvasta,hogy valaki írta,hogy 10 ezer alatt nem érdemes szemüveget venni,mert azok gyengék. Én egy Carrera-t néztem ki a Giacomelliben. A márkában megbízok,szvsz van neve. Még nem próbáltam fel,de biztosan divatszemü. 6 ezerbe kerül,aminek én megörültem,mivel a márka meg az ár rendben van. Van valakinek tapasztalata/javaslata? Bővebb infót én sem tudok róla, csak hogy jól néz ki,meg hogy nem drága..
Huckleberry Finn Creative Commons License 2002.05.21 0 0 134
Volt alkalmam kipróbálni egy CÉBÉ Take Off II szemüveget kívül vörös (belülről szürke) lencsével. Hűűűűűűű!
SZem Creative Commons License 2002.05.16 0 0 133
Na, ha a körúton nézted, akkor elhiszem, hogy drága. (a Váci utcában még drágább)
A CÉBÉ egyébként némelyik szemüvegéhez olyan tokot ad, amelyik ilyen anyagból van. (természetesen nem kemény tok)
Előzmény: zsombi (131)
ZooLee Creative Commons License 2002.05.16 0 0 132
zsombi,

ha az embernek egy 5x000 forintos szemüvege (rendes szemüveg, nem nap) akkor megéri. Az 1400 Ft-os Avanglionhoz nem biztos :)

ZooLee

Előzmény: zsombi (131)
zsombi Creative Commons License 2002.05.16 0 0 131
Igen, igen

Tegnap bementem egy szemüvegboltba a körúton, ott is ezt a mikroszálas törlőt ajánlották. Az volt csak a bibi, hogy 1300 ft. Nem sok ez egy kicsit?

optika.hu Creative Commons License 2002.05.16 0 0 130
Az optika.hu-n a MAGAZIN oldalon vannak szemüvegtisztítási tippek.
A szarvasbőrt egyáltalán nem ajánlom. A lencsét a felszínre került porszemek karcolják össze, amit vagy le kell mosni, aztán a vizet letörölni (akár papírtörölközővel) vagy mikroszálas szemüvegtörlő kendő eltávolitani. A mikroszálak a porszemeket összegyűjtik, és akkor már nem tudják összekarcolni a lencsét. Mosható (de öblítőt használni és vasalni nem szabad), így elvesztésig használható.
Előzmény: ZooLee (129)
ZooLee Creative Commons License 2002.05.15 0 0 129
A legjobb törlő a finom szarvasbőr. Nem karcol, nem szöszöl. Ahol szemüveget kapsz, ezt is fogsz, párszáz forint.

A papírzsepinak "kemény" szálai vannak, ezért karcol, főleg a műanyag lencsét. Egyes anyagoknak is lehetnek ilyen szálai, ezért nem biztos, hogy javasolják.

ZooLee

Előzmény: sajtosrud (128)
sajtosrud Creative Commons License 2002.05.14 0 0 128
Egy optikus ismerosom azt mondta hogy puha kendovel kell tisztatiani, arra nem tert ki hogy pamut e vag ynem vagy micsoda.
Mindenesetre a PZS-t nem ajanlotta, hoy miert nem tudom.

Na vettem egy napszemuveget Sisley a markaja hallott mar valaki rola?
Allitolag eleg ritka, neten nem igazan talaltam semmit rola, illetve az kiderult, hogy ez a Sisley valami olasz divatceg lehet.

Előzmény: zsombi (127)
zsombi Creative Commons License 2002.05.14 0 0 127
Megvettem végül az alábbi napszenyót: CÉBÉ Bulb


Tulképpen a páromé, de néha lenyúlom. Azt mondják, hogy akármilyen pamut textillel nem szabad törölni, mert az is karcolhatja az üveget. Ti mivel tisztítjátok?

sajtosrud Creative Commons License 2002.05.04 0 0 126
Sziasztok!

Kezdo vagyok napszemuveg vasarlas teren, ugyhogy nincs sok tapasztalatom.

Van nehany kerdesem:

Pecsen lakom, merre lehet itt markas napszemuvegeket venni?
Esetleg markaboltok?
Szeretnek kepbe lenni a valasztekkal, tudnatok mondani nehany cimet ahol vegig lehet bongeszni a modelleket?

OakCommun Creative Commons License 2002.05.03 0 0 125
Apropó!!

Van még egy Oakley.

Tipus : Eye Jacket
Keret : Full Metal/Smoke
Lencse: Black Iridium

Ezt inkább cserélném egy másikra.
Az elöző szemüvegnél csere is érdekell.

OakCommun Creative Commons License 2002.05.03 0 0 124
Sziaszok!!

Lenne egy eladó Oakley.Nagyon szép,jó állapotban,karcmentesen.Cserélhető lencsés.

Tipus : Pro M Frame (merev keretes)/Sport szemüveg
Keret : Emerald (zöld)
Lencse: Gold Iridium

Ár : 25.000 Huf /Bolti ár 42.900 Huf

Nagyon megéri.

HERCEG Creative Commons License 2002.05.02 0 0 123
Hi!

Én is most töröm a búrámat szemüvegvásárláson... Bringázáshoz meg síeléshez kellene, úgy valami sportosabb kivitelt keresek. A rudy szemüvegek és a Spy között vaciálok (20k körül), de nem tudok dönteni... Nincs véletlenül közületek tapasztalata a spy-al kapcsolatban?

Jah, mégvalami: Nemtuggya vaalki, hogy Dragon napszemüvegeket hol árulnak (ha árulnak) Mo.-on?
Nagyon ütősek ezek az okulárék!! Itthon nagyon kevesen ismerik, de kint az egyik legismertebb szemcsimárka...

malenykij polgar Creative Commons License 2002.05.02 0 0 122
Mi a párommal Ray Ban-eket gyűrűnk, én személy szerint azért, mert bármilyen modell volt, az üvege mindig nagyon jó volt a szememnek. A fazon sem volt utolsó szempont, s szerintem a Ray Ban paletta elég széles minden ízlésnek, s nem feltétlenül sportos.
Volt Folding Wayfarer-em (összehajtható, most édesanyám nyüstöli, s ez nagy szó!), volt sokkal drágább modellem is, mindegyikre ráültem legalább egyszer, leestek, elrepültek, pattantak, csúsztak, stb. A műanyag lencsések karcolódtak egy kicsit, de a látásban sosem zavart.
Az egyik szemüvegen pedig (merev tokban) átment a kollégám kocsival.
Két héttel ezelőtti kanadai utamon sajnos beszabadultam a Duty Free-be és ismét rabul ejtett egy Ray Ban. Pedig már lassan ki kellene próbálni egy másik márkát...
Egy a fontos: lehetőségeinkhez képest nem sajnálni rá a pénzt, a látás megér ennyit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!