Keresés

Részletes keresés

Híd Creative Commons License 2008.09.08 0 0 190
Az elején befizetett pénzre kapsz az első évben állami támogatást (30%) + évente 3% kamatot, ez évi cca. 10 százalékos hozamra jönne ki. Az utolsó évben kapsz a pénzre 30%+3%= 33%-ot. 10%<33%
Előzmény: tjhooker (189)
tjhooker Creative Commons License 2008.09.08 0 0 189

Hello! Áprilisban kötöttem 5 db otp lakáskassza szerződést 4 évre. De úgy néz ki, hogy rövid lesz az idő, mert négy év múlva nem nagyon tudunk mit kezdeni a megkapott pénzzel, csak telekre lenne elég, ezért valószinűleg módosítok 8 évre. Az lenne a kérdésem, hogy mit értesz az alatt, hogy "Az elejen befizetett forintok kevesebbet, a vegen fizetettek tobbet hoznak, ha nincs lakascelod, akkor ez nem jo befektetes (kiveve ha van egy 8 evesed amit 4 eve kotottel...)" Most akkor jó a nyolcéves, de négy évre kell kötni???? Légyszíves magyarázd el.

Köszönöm!

Előzmény: Axióma (186)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 188
Viszont ha a hozamot nezed, akkor felejtsd el az uj modozatot, menjen csak a regi, ott nem 1, hanem 3% a beteti kamat.
Előzmény: Tetem2 (184)
Axióma Creative Commons License 2008.09.07 0 0 187
Ja az alltam. nelkuli az EBKM, benne van az ASZF-ben (a modozati tablazatok korul valahol), az a havi 3e-nel negativ is lehet! A hozam az alltamos. Mindketto szerzodesszeru teljesites esetere.
Előzmény: Axióma (186)
Axióma Creative Commons License 2008.09.07 0 0 186
Az egesz folyamatra atlagban all (most felteszem, hogy korrekt), es csak alltam-mal, azaz csak lakascelra. Az elejen befizetett forintok kevesebbet, a vegen fizetettek tobbet hoznak.
ha nincs lakascelod, akkor ez nem jo befektetes (kiveve ha van egy 8 evesed amit 4 eve kotottel...)
Előzmény: Tetem2 (184)
Csokis Creative Commons License 2008.09.07 0 0 185
Állami támogatás nélkül nem. Sőt, egy kicsit sem. Ha megnézed a kamatot, akkor lehetetlen is. (Emlékeim szerint 1%.)
Előzmény: Tetem2 (184)
Tetem2 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 184

Koszi a segitseget.

Meg 1 kerdes:

A 10.54% evente a 4 eves futamidonel all vagy nem all? A szerz.kotesi dij meg allami tam. (72000) nelkul gondolom.

Csokis Creative Commons License 2008.09.06 0 0 183
Most hogy mondod... Akkor egyenesben vagyok.
Előzmény: Axióma (182)
Axióma Creative Commons License 2008.09.06 0 0 182
Ha kaptal eves ertesitoket, es azon lattal all.tam. jovairast, akkor semmi gond. Errol a szamlarol nem is jott eves level, ami csak igy utolag tunt fel...
Előzmény: Csokis (181)
Csokis Creative Commons License 2008.09.06 0 0 181
Na, ha hazamegyek, megnézem. Nem egész egy évünk van hátra az 50+3 hónaposból, nem szeretném tökönszúrni magam.
Előzmény: Axióma (180)
Axióma Creative Commons License 2008.09.06 0 0 180
Forditva:) szoval ott a checkbox, de _tudtommal_ 1 eve mar kitoltve jon ki eleve.
Ja es az is nagy kulonbseg, hogy a funda 1 oldal ott barmi feltunik, es kulon fuzetke az ASZF, az otp-s szerzodest en utoljara olyat irtam ala, ami kb. 2x2 oldal, es mar a folyamatos szoveg reszen van ez az alltam, nem az amugy kitoltendok kornyeken. Ettol meg az ugyintezo kell tudja, nem az ugyfel.
Előzmény: Axióma (179)
Axióma Creative Commons License 2008.09.06 0 0 179
Jaja. Konkretan a tesommal tortent meg, ugyhogy nem csak szobeszed.
A funda nyomtatvanyon tudtommal eredetileg ott a checkbox, de kb. 1 eve a nyomtatvany reszekent be is van ikszelve.
Előzmény: Csokis (178)
Csokis Creative Commons License 2008.09.06 0 0 178
Ez mit jelent? Nem "ikszeli" be az alkalmazott, hogy az ügyfél kéri az állami támogatást, és ezért nem is kapja? Mert azért az elég húzós.
Előzmény: Axióma (175)
Axióma Creative Commons License 2008.09.06 0 0 177
A mostani egyedi, kettobol egy... marmint par honap kulonbseggel kotott, de most jarnak le. De korabban volt olyan, hogy ha nem vagyok en magam resen, siman kihaygja -- es eddig mondhattam hogy na de remelhetoleg nem igy rogzitik, de hat most kiderult, hgoy megis.
Amugy fundanal valami parezerert megigenyelheto visszamenoleg is, mondtam is hogy kerjek, de egyuttal adjanak be egy reklamaciot, hogy ezt a dijat adjak vissza, mert a munkatars figyelmetlensegen mult. Sztem az alltam meg fog azert az allamtol erkezni, az nem kell vita targya legyen, de majd meglatjuk.
Előzmény: Híd (176)
Híd Creative Commons License 2008.09.06 0 0 176
Én simán elkérném az OTP-től az állami támogatást ilyen esetben, ha hibáznak. íA cég helyében meg a hülye alkalmazott fizujából levonnám. Ez amúgy rendszeres, vagy egyszeri eset?
Előzmény: Axióma (175)
Axióma Creative Commons License 2008.09.06 0 0 175
Ha mar itt vagyok, mas tema: otp vajon meddig fog meg ugyfeleket azzal szivatni, hogy nem jeloli be az alltam-ot a szerzodesen? Persze hgoy a 4. evre derul ki. Pedig ez fiokban tortent, nem valami gyorstalpalos ugynok volt.
Axióma Creative Commons License 2008.09.06 0 0 174
Ja es most vagy otp vagy (funda-)lakaskassza:) de lenyegeben mind1, foleg a regi tipusu konstrukciok teljesen egyformak.
Előzmény: Tetem2 (170)
Axióma Creative Commons License 2008.09.06 0 0 173
Tud. Nem o, hanem az excel:) IRR angolul, BMR magyarul, raeresztve a cashflow tablazatra. Persze ha havi adatokat visz be, akkor havi kamatot kap, na de az meg (1+havi)^12-1 keplettel atszamolhato evesbe.
Na ja, persze az emberek az utolso honapban befizetett penzre is elso honaptol szeretnek a kamatokat megkapni:) igy kijohetnek ilyen butasagok. Bar ugye mar a sima befizeteseket se szabadna jelenertekesites nelkul osszeadogatni...
Amugy pedig a 10,54-ben mar benne van a szamlanyitasi meg szamlavezetesi, legalabbis tudtommal, es hozam eseten meg jobb, igaz annak a hitele mar nem jo.
Ja es nem lakascel eseten is van garantalt hozam, de az jo alacsony...
Előzmény: Csokis (172)
Csokis Creative Commons License 2008.09.06 0 0 172
Nem tudsz, mert havi 20 000,- a maximum. Legfeljebb úgy, hogy öt családtag nevére nyittok öt számlát, de akkor mindenkinek kell majd egy-egy darabot vennie a leendő lakásodból. Mellesleg mi ez az 50-50-es megosztás? Mert ha a pároddal ketten vagytok, akkor már elég csak három családtagot bevonni. De akkor is öt résztulaja lesz a lakásotoknak.
A hozamról meg annyit (a lakaskassza.hu alapján), hogy ha befizetsz havi 20 000-t, 49 hónapon át, plusz a számlanyitási díjat (32 200,-), akkor a teljes befizetett összeged 1 012 200, és visszakapsz 1 301 843-at. (A számlanyitási díjat szemérmesen "el szokták felejteni", amikor kalkulálnak.) Na, ebből számolj kamatos kamattal és havi befizetéssel EBKM-et, ha tudsz. :-) Viszont kapsz még hozzá egy 65 hónapos futamidejű, kedvező kamatozású hitelt, a devizahitelek árfolyamkockázata nélkül. (Ez utóbbi majd' 2 millió / szerződés, azaz nálad 10 millió.)
Előzmény: Tetem2 (170)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 171
Ezt olvasgasd.

Inkabb az a kerdes, mit is szeretnel.
Előzmény: Tetem2 (170)
Tetem2 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 170
 

HAli.

Uj vagyok, gondolkodom a lakaskasszan.

2 kerdes.

Mi van, ha en 100.000-t akarok havonta felrerakni(50-50)?

Ez a 10,54% garantált hozam ez igaz?

Tehat 4 ev alatt a berakott ~5m-ra rajon a +42% ?

 

Koszi.

Axióma Creative Commons License 2008.06.29 0 0 169
Jelzem, a cikk eleg feluletesen beszel par dologrol, de a legszebb az, ami itt a topic cimeben is szerepel, a Lakaskassza ugyanis egy korabban letezett lakastakarek-penztar neve volt, igy aztan olyan van hogy Fundamenta-Lakaskassza (mint ceg) mivel ok ketten egyesultek, de olyan hogy otp lakaskassza olyan nincs, csak OTP ltp (amivel nem a topicnyitot akarom froclizni, neki nem kell ennyire reszletesen tudnia, de aki felvilagosito cikket ir, annak kellene...)
Aztan hiba pl. a leirasban, hogy az ltp hitelbe felhasznalasahoz nem kell partnerbanknak lenni (igaz, kombinal viszont kapsz turelmi idot a toketorlesztesre, de a bank fele fizetendo csokkentesere sok esetben mas mod is van, tehat lehet - ha nem is a BB-nel kotve, de - ltp-t felhasznalni a hitelbe).
Masreszt az hulyeseg, hogy a tamogatas minosul hitelnek az athidalonal, mivel csak arrol van szo hogy meg a tamogatas osszege is felveheto a hitelbe, meg a sajat kesobbi takarekoskodasunk (es mivel utana be is fizetunk, meg is kapjuk az alltamot).
Hulyeseg, hogy ha nem tudod fizetni akkor csokkentsd le (szerz.mod.-sal) a havi fizetendot, siman lehet egyszeruen kevesebbet fizetni (akar 0-t) - kiveve hogy figyelni kell a 3. es 4. negyedevre -; tok hulyeseg hogy "nincs pardon" az egyszeri felfuggesztes utan (ami egyebkent nagy tobbsegeben rosszabb, mint a nemfizetes, mert az "ora" is all ami a 4 evet szamolja). A 8 eves futamidot se erdemes kivarni (se olyat kotni), kiveve ha valaki "ugyesen" fizeti, mert irrealisan alacsony hozam jon ki.
Es az atvitel? Na arrol _emlekeim szerint_ az van, hogy nem donthetsz te hogy msot at akarsz menni, hanem amikor az egyik ltp megveszi a masikat, akkro az allomanya jogfolytonosan (es eredeti kondilistaval) atkerul a masikhoz, volt ilyen nehany, azok most mind a Funda allomanyahoz tartoznak. Ezt olyan 99%-os biztonsaggal mondom, de hivd fel a ket ltp ugyfelszolgalatat, mit mondanak errol.
[Valoszinuleg a cikkiro elolvasta a rendeletet is, probalt alapos lenni, de nem mindenhol sikerult szerintem jo szovegkornyezetbe tenni akkor, mikor visszaadta az olvasottakat.]
Előzmény: Andrejja (168)
Andrejja Creative Commons License 2008.06.29 0 0 168
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy OTP-s lakáskassza szerződés hogyan varázsolható át a Fundamentához? Itt olvastam arról, hogy PSZÁF engedéllyel lehet ilyet csinálni:

cikk

Köszönöm!

Híd Creative Commons License 2008.06.03 0 0 167
Nem ott volt, hanem a befalapos topikban. Valami fikanick, aki a saját cégét reklámozza, hogy vegyél náluk befjegyet.
Előzmény: Axióma (166)
Axióma Creative Commons License 2008.06.03 0 0 166
[Ja felteszem a 164-ben amit nem lattam lehet a torles kivaltoja, de akkor kiszedhettek volna az enyemet is, most mar mind1.]
Előzmény: Axióma (165)
Axióma Creative Commons License 2008.06.03 0 0 165
Hm, mi ez, eltunt a hsz amire valaszoltam...
Előzmény: Axióma (163)
Axióma Creative Commons License 2008.06.03 0 0 163
Nem is a kamat kell utolerje, hanem a (netto) hozam. Az meg meg ma is megvan, mivel elerheto a 13%. Nulla kockazattal, ezt nagyon ki kell emelni!
Előzmény: macbook (162)
Axióma Creative Commons License 2008.06.02 0 0 161
ASZF = altalanos szerzodesi feltetelek. Szerepelnek benne (fundanal legalabbis, bocs, otp-s nincs keznel de felteszem muszaj abbna is) a hozamok.
Valoban, ua. kamat ua. alltam. latszolagosan a 4 es a 8 evesen, megse ugyanaz az alltammal szamolt EBKM. Ennek oka, hogy az alltam a befizetesre jar a befizetes eveben, utana 1-1,5-3% kamaton van, azaz realertekben csokken (a penzed is kulon nezve, meg az alltam is kulon nezve). Minel tobbet parkol ott, annal jobban csokken. A 8 eves ltp-n majdnem (kezdeti es szamlavezetesi koltsegek miatt nem pontosan) ugyanannyi a hozam akkor, ha csak a masodik 4 evben fizeted, mint a 4 eves vegig fizetetten. Az elso 4 even is annyi lenne a 4 ev vegen, de ez utobbi veszit az ertekebol. Igy a ketto osszegzese utan csak a 4 eves alatti hozam johet ki, sztem igy nezve logikusan is latszik, nem kell a konkret %-ot pontosan meghatarozni hozza (eleg annyit tudni, hogy jobb, mint a max. 3%).
Lakascelu gyujtogetesre nagyon jo az ltp. Ha van lakascelod (a legjobb, ha 4 ev mulva, es nem csak vasarlas/epites, hanem felujitas, telek stb. sok minden belefer), akkor az amugy is felrerakottat jobb, ha ltp-be teszed. A 8 eves szerzodesszeru megtakaritas mint megtakaritas ma ugy tunik, hogy nem jo (innen visszafele 8 ev tuti rossz, elore attol fugg, milyen gyors euro-bevezetest varsz... ). Teny, hogy pl. kamatadomentes, meg fix, tehat vannak elonyei, de felteszem a bef.piacon 8 eves bovulo befektetes nem csak ez az egy garantalt tokeju-hozamu van, nem feltetlen ez lenne a nyero. Lakascelra viszont nem tudok jobbat. Plusz lasd kombi hitelek, ha hamarabb szeretnel lakascelt (igaz, akkor szukebb ertelmu lakascel kell, lakascelu hitel aminek kivaltasa cel lehet).
Szerintem!
Előzmény: Gyorgyi (160)
Gyorgyi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 160
Kedves Axioma!

Ezt nem teljesen ertem. Ugyanannyi osszeg befizetese mellett nem mindig ugyanannyi az atlagos hozam? VAgyis ez elore nem szamolhato ki? Nem tudom, hogy mi az a aszf.

Melyik fajta lakaskassza eri meg? A 4 eves? Vagy ezzel az egesszel nem erdemes foglalkozni?

Koszi.
Előzmény: Axióma (142)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.02 0 0 159
Mivel az o szerzodese mar lejart, ezert az oven nem 10e, hanem semennyi ;)
Konkret szamokat pedig nem irt senki, pedig pont ez a lenyeg benne.
Előzmény: Axióma (158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!