Keresés

Részletes keresés

Wormie Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1143

És egy ilyen helyzetben mit tudsz tenni?

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9120897&la=70060509
Három-négy hete figyeltem fel a Mezőkovácsházi Pennyiben hogy az átlagnál sötéteb bőrű etnikum tagjai délután mihejt a biztonsági őr leadja a szolgálatot heten-nyolcan megjelenek s pakolnak a kabát,szoknya minden kis szegletébe ételt italt meg minden egyebet.
A legszörnyűb a dologban amikor szoltam a pénztárosnak csak anyit válaszolt , mit csináljak vele.

 

Sok helyen a bizt. szolgálat is be van fenyítve (inkluzíve a családjuk) A megfelelő topikban a polidilin tuti megtalálod az utalásokat.... De itt nem akarok kimoderálódni. :-)

Előzmény: Törölt nick (1140)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1141
Képzeljétek el, azóta az a kedves cipőbolt még egy levelet sem küldött. Magyarán: le van tojva a vásárló feje.
Előzmény: Törölt nick (1130)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1140
Kb. 15 évig voltam biztonsági cég alkalmazottja. Pontosan értem miről beszélsz, s bár nő vagyok nekem is a feladatom volt, hogy mások táskájába belenézzek /s megjegyzem többnyire meg is találtam amit kerestem sajnos!!/. Ez egy ilyen mocsok szakma, de sajnos van, hogy nem válogathatsz, a pénznek nincsen szaga.
Amikor elkezdődött ez a fene nagy rendszerváltás, rádöbbentem, hgoy a titkárnői állásomat elveszítem, a pesti kérómat fel kell adnom és irány vidék. Válogatás nem volt, tetszett, vagy nem tetszett, ez a meló volt az, ahol megfizettek. Mert akkor még megfizették az őröket és mellesleg normális, magas szintű képzés is volt, nem egy hónap mint mostanában. A mai őrök nagy része részt vesz egy gyorstalpalón, aztán mehet a melóhelyre. Vagy tudja a feladatát, vagy nem, és sajnos az utóbbi a többség.:( Nem az ő hibájuk, inkább a rossz képzések hibája mindez. Legtöbbjük nem csak a jogaival, de a kötelességeivel sincs tisztában, s ez megint csak nem feltétlen csak az ő hibájuk. Persze annak idején én is rendszeresen utána néztem a megújult jogszabályoknak, törvényeknek, s igyekeztem úgy dolgozni, hogy ne találhassanak hibát a melómban.
Valóban idegesítő, hogy az illatszerboltokban a férfi "kollégák" belebámulnak a tamponos dobozomba, de addíg amíg az őröket nap- mint nap megfenyegetik a tetten ért tolvajok, hogy hazafelé menet egy félreeső helyen jól elagyabugyálják, addig nem hiszem, hogy megoldható, hogy a kereskedelmi egységbe csupán női őröket alkalmazzanak. Gondolom innentől kezdve érthető okokból.
Még valami: meg fogsz lepődni!!
Hoszzú éveim alatt szinte kizárólag jólszituált, jólöltözött, mondhatni rendkívül drága ruhákban villogó lopósokkal volt dolgom, na meg rengeteg gyerekkel, akik a mamájuknak akartak Karácsonyi meglepetést.:))) Gondolom jól meglepték szegényt!:(
Nem szeretnék senkivel vitába szállni. A helyzet az, hogy véleményem szerint egyetlen munkahelyen sem szabad megkülönböztetni a dolgozókat, sem korra, sem nemre, sem fajra való tekintettel. Bár egy nő /s ezt mindenki tudja /, legalább hatszor átugrik egy pasit, mire az szegény egyáltalán megmozdul, viszont a férfierővel nem mindegyikünk vetekedhet.
Szerencsésnek érzem magam, mert ennyi év alatt egyetlen alakalommal kellett az önvédelmi foglalkozásokon tanultakhoz folyamodnom egy férfival szemben, minden más esetben elég volt a határozottságom, s verbálisan is boldogultam.:))

Összegfoglalva: nem értek Veled egyet, mert igenis szükség van a férfi biztonsági őrök jelenlétére, mert nagyon magas a lopások száma, valószínűleg az elszegényedés miatt.
Szerintem azt a vásárlót nem igazán zavarja, hogy belenéz a kosarába, akinek nincs mit takargatni. Gondolom a férfi kollégának is van felesége, aki használ tampont, sampont, ilyen olyan kencéket. Nem valószínű, hogy nagyon érdekli, hogy mi van a kosárba, sokkal inkább az, hogy az ki is legyen fizetve!
Előzmény: Törölt nick (1139)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1138
Csak küld el úgy, ahogy ide leírtad. Ha gondolod, a telefonszámod ad meg és a neved, úgy gyorsabb. Majd válaszol valaki szerintem. Nekem is válaszoltak.:)
Előzmény: Martillla (1137)
Martillla Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1137
Kinek írjak emailt?
Előzmény: Törölt nick (1136)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1136
www.fvf.gov.hu

Próbálj érdeklődni E-mail-ben, az nem kerül szinte semmibe, aztán hátha adnak tanácsot. Érdemes lenne ezt a hozzászólásod úgy, ahogy van elküldeni nekik.
Előzmény: Martillla (1135)
Martillla Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1135
Tiszelt Fórumozok!
A tanácsotokat szeretném kérniNéhány évvel ez elött volt egy meggondolatlan lépésem,ami miatt tartozásom lett a pannon felé.Hosszu viták után ezt le vonták a fizetésemböl,2005 februárjában a tartozás utolsó levonása is megtörtént.Majd 2006 januárjában kaptam egy levelet a pannontól hogy tartozásom van!Ezért, idézem:adatait az elektronikus hirközlésről szóló 2003. évi C. törvény 158§-ának megfelelően a távközlési szolgáltatók közös adatállományába továbbítottuk.Természetesen rögtön kértem a cégtől ahol dolgozom egy igazolást hogy én ezt már egy éve kifizettem.Ezzel elmentem a pannon helyi képviseletéhez,ahol viták árán, de elismerték hogy nem tartozom az igazolást el faxolták a központba és mondták hogy majd érdeklödjek.Hát érdeklödtem!Semmi!Érdeklödtem ujra megint semmi.Ez ugy 2006 szeptemberéig eltartott mikor is már elfogyott a türelmem és ujra mentem a helyi képviselethez.Akkor már hatalmas botrány kerekedett!Az ugyfél szolgálatos nötől megkérdeztem tartozom e,közölte hogy igen.Akkor az orra alá dugtam az igazolásomat ,erre azt mondta ö ezzel nem tud mit csinálni hivjam az ugyfél szolgálatot és mondjam meg hogy nem tartozom(és akkor mi van ha azt mondom?Majd biztos ott elhiszik nekem.).Simán le akart rázni de elözö tapasztalataimból tanulva nem hagytam magamat Elökaptam a telómat és hivtan az ingyenes ügyfélszolgálatot a kezébe adtam és mondam neki beszéljen.Az ügyfélszolgálaton nem volt szabad ügyintéző ugyhogy felhivott egy másik számot beszélt 18 percig,persze ettöl nem léptünk elöbbre az ügyben de a kártyámat lebeszélte mert ez a szám nem volt ingyenes!Akkor már teljesen kiakadtam.Akkor előkerült a képviselet vezető és megigérte hogy intézkedik meg kártalanit a kártya miatt.Egy hét mulva telefonált hogy forditva lettek elutalva a pénzek,ami a végrehajtónak járt azt kapta a pannon ami a pannonnak azt kapta a végrehajtó majd intézkednek és adnak egy 900as feltöltőt.Nem intézkedtek!Ugy 1 hónapja irtam a pannonnak egy ajánlott levelet hogy azonnal vegyenek le a listárol mert én nem tartozom nekik.A válasz egy telefon volt hogy én járjak a pénz után.A kérdéseim! Mért nekem kéne utánna járni?Ez az ö pénzük az ö végrehajtójuk.Ök adták meg a számlaszámokat az utaláshoz,de ha még a cégem is rontotta el,nem nekik kéne vele elintézni?Töllem csak vontak és nem keveset,bizonyitottam hogy ki lett fizetve.Ha 2004-2005 ben hiányzott nekik az a pénz akkor most miért nem?Hová lehet ilyen ügyben forrdulni?
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1134
Ezt te sem gondolod komolyan, hogy evvel fognak foglakozni, miközben a bűnözők ellepik az utcákat??:)
Előzmény: Törölt nick (1133)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1133
Pl. rendőrség? Vagy az hülyeség?
Előzmény: Törölt nick (1132)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1132
Ha nagy cimborák a pogármesterrel, akkor már látom sanyarú sorsod.....:(
Előzmény: rendo (1131)
rendo Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1131
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Nem messze tőlünk működik egy motocross pálya.Tudtommal illegálisan,de ez most nem érdekes.A szemét tulajt nem érdekli semmi,este 9-ig motoroznak,a szélfolyamatosan felénk fújja a port,néha levegőt sem lehet venni,a zajról már nem is beszélve.Melyik hivatalhoz fordulhatok a panaszommal,nem bezáratni szeretném,csak lekorlátozni ésszerű időközre a használatát,hogy esetleg mi is tudjunk pihenni.A polg.mest.hivatalba nem mehetek,mert nagy cimborák a polgármesterrel. Előre is köszönöm a segítségeteket
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1130
Kaptam választ és fel is hívtak, hogy mi a teendő.:))
Előzmény: Törölt nick (1128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1129
Ez nem kevés pénz, és az autó sem két fillér, inkább fordulj ügyvédhez. Amúgy olyan nincs, hogy a bank csak úgy bármit elvisz, az biztos, hogy nem jogszerű.
Előzmény: forintocska (1127)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 1128
Nagyon ararnyosak voltak ezen az oldalon, mert visszaküldték egy az egyben a levelem......
Előzmény: Wormie (1126)
Wormie Creative Commons License 2007.07.03 0 0 1126

Csak nem a Leo....do cipőboltról van szó?

A helyedben beszaladnék a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségre (Blahán), vagy legalább írnék nekik egy e-mailt - érdeklődve a lehetőségeimről. www.fvf.gov.hu

 

Persze most már - mivel gyakorlatilag elfogadtad a (szerintem nem jogos) ráfizetéses cserét, sok esély nincsen... Mindenesetre legközelebb hasonló esetben kérd a vásárlók könyvét! Lehet, hogy már a VK emlegetésére megenyhülnek. :-) Ugyanis a bejegyzés egy példányát kötelesek elküldeni hivatalos helyre, és nem igazán áll érdekükben, hogy "kiszálljon" hozzájuk a hatóság nézelődni... Ugyanis könnyen találhatnak egyéb szabálytalanságokat is.

Előzmény: Törölt nick (1125)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 1125
Szeretnék egy hozzáértőtől !!! segítséget kérni:
Az egyik plázában úgy hírdeti magát egy cipőbolt, hogy "kettőt fizet, hármat vihet" akciót tartanak.
Mi vásároltunk is két pár elég drága férficipőt Kb 13000 Ft/pár/, amihez állitólag ajándékba kaptuk a harmadik pár cipőt kb. 6690 Ft, ami történetesen egy női fapapucs.
Az egyik pár félciőnek a talpán kb. három hét alatt szó szerint kiszakadt a bőr ezért tegnap visszavittük az említett üzletbe. Na ott ért a meglepetés!
Közölték velünk, hogy mivel a legdrágább cipő árából vonták le az ajándék női papucs árát amikor vásároltuk, így most a levont érték után fennmaradó összeget vásárolhatjuk le, ami ugye szintén hatezer forint körül volt.
Elkeseredtem ugyan, de mit tudtam tenni, hozzátettünk megint kb. 8000 Ft.ot és kicseréltük e szakadt cipőt egy újra.:(
Az eredeti blokkon ez áll:
pantofi sp c
13 290
51%
-7 778
női szabot c 6 690
pantofi bar c
12 490
összesen: 25 692

Most akkor átvertek, és menjek panaszra, vagy nyugodjak bele, hogy ezt így kellet csinálniuk, mert az egész akció egy nagy átverés????
Windows NT Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1123
Hát igen ezeket csak úgy lehet javítani, ha az adott elemet kicserélik, vagy az ajtót.

Sajna nekem is van más dolgom ezért lesz idő amikor nem tudok válaszolni, mert nekem is dolgozni kell, de értelme sem sok van ennek az üzengetősdinek itt mert mint már mondtam láttatlanba nem tudok mit mondani ahozz látni kellene a dolgokat, így hiába is mert nem tudom milyen zárak, milyen ajtók stb. Tanácsot is csak úgy lehet adni, ha az ember személyesen látja és akkor elmondod, hogy mi a probléma. A találgatásoknak meg nem sok értelme van.




,jajkisnagyságaalegjobblegszuperebbcsakhozzánetesseneknyulnilegjobbzármásolhatócsa
Igen ez a bóvli szöveg ez nekem is tetszik, ez kb olyan, hogy veszel egy kocsit, de szerelőhöz kell vinned akkor annyi a kocsinak, sajna minden egyszerhasználatos ez a fogyasztói társadalom, sőt nem javítanak vegyél másikat, ha elromlik, itt csak az a bibi, hogy ezt nyugati fizuval meglehetne tenni de az ittenivel nem, ja de nyugaton nem is lehet eladni a sz@rt.

Másolható kulcs amit minden sarkon másolnak kulcsot arra max a csirkeólat lehet rábízni, komolyan imádják az olcsóbb zárbetétekre/zárakra is ezt mondani, de ez sajnos szinte, hamis félretájékoztatás.

Barkácsboltok mindenféle kínjai és egyéb gagyi gyártók termékeit árulják, ezért mennek tönkre.


Üdv
Előzmény: Törölt nick (1120)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1122
Nem én táborokba sohasem járok, mert utálom a közösködést, és nehezen tűrök idegent pláne egy szobában. Egyébként Kemence ott van házunk.
Előzmény: Törölt nick (1116)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1119
A ciftől nem szabadna karcolódni, ha attól megsérül ott nagy baj van. ezek a színezések, ha pl: színes fa mintás az ajtó a műanyag akkor is fehér, csak ráragasztanak egy famintás fóliát, ha jó minőségű neves gyártótól van annak nem szabad lejönni.

Dekorablakok van olyan, hogy valódi osztás, de van álosztás is ez útobbi nekem olyan giccsesnek tűnik, ha rá van ragasztva az bizony lejöhet az a jó amelyik a két üveg között van.
Előzmény: Törölt nick (1117)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1118
Igen van ilyen, hogy behozzák nyugatról az alapanyagot és itt rakrák össze azthiszem ilyen pl: a DECEUNICK is.

A komolyabbak mindenféleképpen már az üveg gyártása közben "beszerelik" a hővédő és biztonsági "fóliát" nem is fólia az, hanem az üveg van úgy edzve és természetesen rétegragasztott ami a betörésnek ellenáll, az autóban is biztonsági üveg van, de ott más célt szolgál ott az esetleges balesetnél úgy törik porrá, hogy senki ne sértsen meg, lakásnál a betőrés ellen kell. Van lehetőség utóla is fóliázni, de ha ezt csúnyán teszik fel az meglátszik, szokták utólag betőrés és hő ellen is ilyenekkel fóliázni, a 3M cég gyárt és foglalkozik ilyenekkel, viszont lakásnál lehet, de autónál TILOS mert a rendőr, vagy közlekedésfelügyelet megállít és máris ugrott a forgalmi, buta dolog, de azzal érvelnek, hogy, ha este sőtétben felkapcsolod a világítást akkor visszatükröződik. Egyébként nekem sem hővédő üvegezett a kocsi, de szívok is vele rendesen.

Persze a gyári hő- és biztonsági üveg szebb és szerintem is megbízhatóbb.

Az könnyen lehet, hogy gagyit adnak el jó drágán, sajnos aki nem ért hozzá és ráadásul, ha ezt észreveszik akkor nincs menekvés úgyránk sózzák a gagyit, hogy az na, én is találkoztam olyannal aki attól félt, hogy valami sz@r zárat adok neki drágán, ilyenkor hiába becsületes az ember akkor is így állnak hozzá, volt már olyan, hogy emmiat inkább lemondtam a munkát hívjanak mást, nemrég egy spiné egy új számítógépével volt ez, addig kekeckedet, nem bírtam vele megértetni, hogy nálam nincs ilyen végül megkértem, forduljon máshoz mert így nem vagyok hajlandó összeállítani neki, úgy csinált mintha az atomerőmű biztonsága függne tőle, ráadásul ajánlottak neki.


Az biztos azért régebben inkább 50-60-as évektől visszafele stabilan és jobb minőségben gyártottak nyílászárókat és ezek még mindig ajtók ablakok.

Sajnos műanyagban is van gagyi olcsó cucc ilyeneket lehet a barkácsárúházakban kapni, olyan gyenék, hogy épp megállnak a "lábukon".

Sajnos véleményt egyébként láttatlanba nem tudok mondani ahhoz látni kellene.


Üdv: Windows NT
Előzmény: Törölt nick (1117)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.25 0 0 1115
Garantáltan nem mert én max. csak szüleimhez megyek a börzsönybe.
A balatonnál is csak megfordultunk kocsival egy délutánra, ennyi.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (1114)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.25 0 0 1113
Géplakatos hivtalosan, zárakkal foglakoztam, de inkább áttértem a számtechre, (nyugisabb és nem kell cipekedni, számgéphez még kocsi sem kell, igaz van de kocsi de városban valahogy nem szeretek vezetni).

Szívesen segítek, ha tudok, sajna szabadidőm akad azért, ha kell akkor itt a számom 30 9748-604, de minden felelősség nélkül.

Ez sajnos mindenre igaz a bóvli és amit itt leírtam, nem kell itt leragadni, persze, ez műszaki és egyéb cikkeknél is ez igaz, ha az ember jót akar akkor annak beszerzése hosszadalmasabb mint az első üzletbe berepeszteni és az első cuccot megvenni, a vásárlás sajna nem ebből áll.

A pogár nőcskék engem hál istennek nem érintenek, de merőben igazad van az az egy biztos.

Ha szükséges akkor hívj nyugodtan.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (1112)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.24 0 0 1111
Azért mert a sz@rt is ell kell adni, tudják, hogy mindenki az árra megy és nem a minőségre, legalábbis ez utóbbi a harmadrendű dolgok az embereknél mert mindenkinél az ár a lényeg az, hogy ólcsó legyen, nekik mint áruháznak az, hogy fogyjon vigyék a cuccot és persze a legfontosabb, hogy meglegyen a busás hasznuk.

Azt, hogy mit írnak róla az egy dolog a nyomdafesték mindent elbír, rengeteg a bóvli és sajna mind (legtöbb) kínából jön mert ott fillérekért dolgoztatnak, az már más lapra tartozik, hogy rossz a minősége, ezek az ajtók úgy vannak legyártva, hogy valamelyest megfeleljenek éppenhogy minimálisan talán?! az áruházak meg tudják, hogy senki vásárló nem fogja tesztelni.

Ebben mi a zavaros? Szerintem te nem érted.


Úgy tudud, kivédeni magadat a bóvlitól, hogy egyszersmind elfelejted a barkácsáruházakat a bevásárlóközpontokkal együtt és sajna kicsit hosszab időt emészt fel, de ki kell keresni pl: telefonkönyv, hírdetések, de legjobb elmenni a BNV építőipari vásárra vagy a tavaszi BNV-re ami májusban van. Sajnos válogatni kell ki kell szűrni a sok cég, kereskedő közül aki jót és rossz azaz gagyit gyárt, árul, ez hozzánemértő laikus számára rendkivül nehéz, de legalábbis nehéz, pláne, ha még nem láttál igazi minőségi cuccot.

Az osztrák, német, olasz gyártású, olasz inkább páncélajtók, ezen gyárak már saját országuk erre szakosodott független szerveivel bevizsgáltatják portékáikat.

Ezen felsorolt országokban készült termékek nagyfokú gépesített üzemekben teljesen vagy részben a gyártási folyamatok automatizált gépsorokon készülnek azaz teljesen számítógépvezérelt gépek állítják elő, sőtt az összeállításukat is gép végzi, természetesen minőségi faanyagokból (pl: fanyílászárók) itt rettentő kicsi a hibatűrés amikor egy új típús elkészül akkor jön képbe a független bevizsgálócég ahová elszállítják és bevizsgálják pl: biztonság szempontjából, felteszik egy állványra vagy egy faldarabba beépítik és akkor jöhet a "betörő" ,ha tűzálló is akkor azt, hogy meddig bírja a tüzet (30-60-90 min) és hogyan deformálódik az ajtó és annak vasalatai zárak stb.

Ezeket mind mérik itt is a számtech jön a képbe különböző műszerekkel, vizsgálat végeztével megnézik, hogyan hatot a zárakra a tűz nyítható e a zár ki lehet e nyitni az ajtót stb. ha nem akkor sorry nem kapja meg a "bizonyítványt", ha igen akkor besorozzák, hogy melyik tűzzálósági fokot bírja, persze az sem mindegy melyikre tervezték.

Uganez a helyzett a betőréssel is ott azt vizsgálják, hogy mely adott módszerrel lehet e kinyitni és mennyi az az időintervallum ami alatt ki tudják nyitni az adott ajtót.

Minden ajtót ki lehet nyitni nincs betörhetetlen! Világos! Csak az a kérdés nem mindegy, hogy mennyi idő alatt tárul fel a szezám, ha gyorsan ki lehet nyitni az nem jó minnél hoszabb időbe telik annál jobb a helyzett, pl: ha olyan lakásba laksz ahol nincs szembe fal, vagy valami amihez egy hidraulikus emelőt betámasztanak akkor neked inkább arra kel figyelni, hogy pajszerral vagy egyéb feszítő alkalmatosságal mennyi az az idő amivel a legkönnyebben kinyílik, pl: gyenge pont lehet a nem megfelelően rögzített pajzsok is (címkék ki minek ismeri) van e bennük mangánacél megerősítés vagy csak sima alumínium mint a legtöbb lakáson ilyen van (occsó) felfekszik e rendesen nem lötyög stb. zárbetét ki e áll a síkjából ez egyébként max 3 mm lehet azon felül már törni tudják, persze nem mindegy milyenek a zárak sem, sajnos vannak olyan zárak és mind a mai napig lehet kapni őket melyeknek úgyfordul ki a nyelve feszítés hatására, hogy öröm nézni.

Nagyobb a baj, ha szembe az ajtóddal pl: betonfal van és, ha az egy folyosó szélességnyi hát akkor nincs menekvés egy hidraulikus emelő is megtesz azt lehet akármilyen zár benne tokkal együtt szakad be, az sem mindegy, hogy odalátnak feltűnő helyen van vagy eldugott helyen van ez utóbbitól nincs roszabb mert itt az a lényeg a betörésnél, hogy menni ideje van a betörőnek, nem ér rá szöszmötölni, gondolkozni neki gyorsan cselekednie kell, már első rápiilantásra el kell tudni döntenie, hogy ez könnyű "falat" vagy nehéz vagy közepes pl: pajszerolni nehéz zajos, de hengerzárat (zárbetét) törni viszont egy szemvillanás, vagy fordítva hengerzárat törni nehéz vagy lehetetlen, de vállal, pajszerral bonyomni gyerekjáték, tehát csak meg tudjuk nehezíteni a betőrők dolgát, de nem tudjuk megakadályozni, erre hivatottak lennének az úgynevezett "páncálajtók" inkább biztonsági ajtók, ha jó minőségű a cucc és itt írom le bevizsgálni a MABISZ azaz Magyar Biztósítók Országos Szövetsége által kiadott papírral rendelkezik akkor nincs gond, itt mindig vessző mert ide egy kis kiegészítés vár ugyanis nem mindegy, hogy egy adott vasalat zárak milyen "fokozatnak" felel meg itt részleges, és teljeskőrű vagyonvédelemről beszélünk tehát nem mindegy, hogy az a cég/vállalkozó aki biztonsági ajtót gyárt és hoz forgalomba az milyen vasalattal (zárak, pajzsok, zsanér (amin lóg az ajtó bocs, de sokan nem tudják) rendelkezik mert, ha olyan ami csak részleges feltételnek felel meg akkor hiába felel meg az ajtó teljeskörűnek nem sokra mész vele, de ez lehet egy eleme is pl: pajzs vagy külön a zár vagy a zárbetét ezeket is külön bevizsgálják és itt is érvényes a részleges és teljeskőrű védelem szinonímája, tehát milyen cuccot épít be a vállakozó, zárak, betétek mivel ő is készen vesz ezért már be van vizsgálva, tehát tudja (kellene), hogy mit épít be, sajnos sokan itt is a kínai, török olcsó bóvlikat részesítik előnyben mert neki is olcsóbb és a haszonért dolgozik nem azért, hogy neked jobb legyen, és természetesen a kész művét az adott zárak zsanérok és egyébb kiegészítőkkel is bevizsgálják.

Ezek lehetnek ún. roncsolásos ami azt, jelenti, hogy a mintadarabban (ajtó komplett) kárt okoznak pl: pajszer és egyéb szerszámokkal és ezen módszerekkel mennyi az az idő amivel kitárul a szezám, vagy lehetnek ún. roncsolásmentes vizsgálatok is itt általában a zárbetétet/zárat mivel és mennyi idő alatt tudják nyitni ezek a következők: savazás: injekciós fecskendővel kén- vagy valamilyen erős hatású savat jutattnak a zárszerkezetbe ami szétmarja a belsejét ez igaz roncsolásos, de csak a zárbetétet érinti itt is van amelyik jobban ellenáll van amelyik kevésbé a lényeg csak a betét károsodik, másik pedig a legveszedelmesebb az a ún kifésüléses módszer nevezik fésüs, fésülés, finomnyitás, rezgőkéses stb. ez egy olyan nyitási mód, hogy hazaérkezel és mivel teljesen roncsolásmentes abszólút semmit nem veszel észre csak miután körbenéztél és tapasztaltad, hogy néhány dolog hiányzik ami még megvolt mikor elmentél hazulról, e módszer teljsen roncsolásmentes és továbbra is használhatod a zárbetétet mert kárt nem okoz benne azon kivül, hogy hamarabb nyitotta ki a betörő mint te a saját kulcsoddal, nem éri meg kicserélned, ha ugyanolyan olcsót veszel helyette egyébként a "fekvő" pontfuratos azaz fúrtkulcsokra is megvan ez a módszer.

Ezt is nálunk a MABISZ vizsgálja be és adja ki a tanúsítványt róla, hogy mely védelmi fokozatnak felel meg (részleges, teljeskőrű elemeként felhaszálható e vagy sem). Hiába tervezi és gyártja le a gyártó mint teljeskőrű védelem elemeként, ha a MABISZ-nál kiderül, hogy csak a részleges védelemnek felel meg az adott zárbetét.

Na szóval most egy kis ízelítőt kaphattál belőle, hogy mi mindenre kell odafigyelni, persze mondom itt is laikus hozzánemértőnek bármit mondhatnak és bármilyen írományt az orra alá dughatnak, a mai számítástechnikával és egy kis kreatív ügyeskedéssel akár te is gyárhatsz otthon ilyen tanúsítványt.

Nem tudom pontosan nem foglalkoztam vele, de a MABISZ-t, ha felkeresed akkor biztosan tudnak felvilágosítást és segítséget adni ez ügyben. Egyébként TÜV és ehhez hasonló minőségbiztosítási szervek léteznek erre és a gyártók maguk kérik a bevizsgálását mert ez reklám nekik, ha ott díszeleg a bevizsgálószerv emblémája.
Viszont ez a bóvli árura nem érvényes és ott hamisíthatják is ezen tanúsítványokat, ezen cégek kereskedők inkább messze elkerülik az ilyen szerveket.

És ne feledd soha a mai világban, az előbb említett áruházak el akarnak adni ez a céljuk és az, hogy az a termék mit tud és hogyan az már nem érdekli őket és ez mindadigg így lesz amíg ilyen "árérzékenyek" leszünk, mert ezzel nagyon jól vissza tudnak élni.

Ablakoknál is van kimondott biztonsági nyíló/bukó ablak amelyeket így ezen követelmények figyelembe vételével terveznek és gyártanak valamint a beépített vasalatrendszer is teljesíti ezen követelményeket.

Mi a biztonság és a minőség közötti külömbség? kéredezhetnéd, hát rettentő nagy az biztos, kb. olyan mint az autód és a tűzhelyed közti külömbség és miért? mert a minőség az azt jelenti, hogy pl: maradjunk a záraknál, könnyen jól azaz flottul működik finoman jár könnyű kezelni talán nem csattog annyira könyen forog a kulcs a zárbetétben és ki-be húzni is könnyű kényelmes, a biztonságod ettől még nincs meg, itt egy gyártót vizsgálnak, hogy meg e felel pl: az ISO9002 vagy ISO9001 minősítésnek, ha ezt látod akkor valszeg onnan minőségi cucc jön, ez mind a gyártsási, tervezési folyamtra és ezzel együtt a gyártott termékre is kiterjed vlamint tartóssági teszteket is végeznek a termékkel.

A biztonság az az ami neked lényeg és másnak is itt már a tervezés folyamán így tervezik és készítik elő, valamint mintadarabokkal kisérleteznek pl: nyelv, zárszekrény stb. és a tűzállóság is, ha szükséges mert persze zárakban is van tűzálló, aztán jöhet a gyártás legyártanak egypárat és maguk is bevizsgálják majd, ha kell módosítanak ezt-azt s mégegyszer végül, ha sorozatgyártásra érett akkor jönnek képbe a különböző független szervek, ezek azért függetlenek mert igaz a gyártó részéről is jelen vannak, de nem kompromitálhatják, befolyásolhatják, dugilóvé, megvesztegetés stb. ez az amiért inkább hiszek a német, osztrák stb. vizsgálati eredményekben mint a magyarba, de remélem nincs igazam, na ha megvan a vizit és átment a delikvens cég cucca a mókán akkor szépen kijön a nyomtatóbol a saláta és ez az a saláta amit az orrodalá dugnak tanúsítvány néven, hogy de már átment a cucc a viziten.

Tehát minden zárgyártónak vannak egyszerű zárai/zárbetétei ezeket ott használják fel ahol nem feltétel a fokozott védelem, úgyanúgy ajtók, ablakoknál is nyilván szobaajtónál nem létszükséglet a fokozott vagyonvédelem mint a bejárati ajtóknál.

Szóval hosszú voltam mert ezt nem lehet két sorban leírni, inkább többször nézz körül, ne sajnáld a pénzt mert most ide is telefonálni kell, menj el érdeklődj minél több helyen annál jobb, persze ne az áruházakba mert ott nincs minőségi áru, csak olcsó mennyiségi.

Gyártók Hofstadter, Hörmann, műanyagban: Deceunick,
Zárakban: EVVA, GEGE, KABA, Elzett is jók csak a Bp-i váci úti és a Soproni cégét szabad venni, Winkhaus, Abus van még egypár, most nem jut eszembe.

Hirdetések miért hiretik hát mert már írtam az emberek mindent olcsón akarnak és aztán, hogy megtévesztik őket azt nehéz bizonyítani sok sok utánajárás, én ezért a kínjai és olcsó társaitól megkimélném magam. Ez kb. olyan mint a kábítószer én legalábbis ezzel hasonlítom össze, amíg kereslet van rá mert veszik addig forgalmazni is fogják, márpedig kereslet az olcsóságokra van bőven.

Végezetül, ha biztonsági ajtót szeretnél akkor az igazi az olasz, de sok magyar cég is gyárt ilyeneket, ezek szerkezeti acélból acéllemez felhasználásával készülnek persze merevítőkkel szinte teljesen automata célgépeken, gépsorokon ahol a préseléstől a hegesztésig, kivágásokig minden előrebeprogramozott gyártósoron készül, kis maszek cégek vállalkozások ugyanezt az ajtót zártszelvényből kézi munkával állítják elő, természetesen használnak gépeket, de nem automata gépsorokon készítik őket náluk a keret (tok) és az ajtó (szárny kerete) is zártszelvényből készül ált.:40x40, de különböző méret is lehet kisebb zártszelvényekből vagy gömbanyagból készül a rácsozata, ezt szigeteléssel hő-, tűz vagy zajszigeteléssel látják el, persze általában jól fogják a zajt is, általában +acéllemezzel burkolják majd végül valamilyen faburkolattal, rétegeltlemez, vagy valamilyen csicsa farostlemez burkolattal látják el, ezért van külömbség a nagyüzemi és a kisipari munka között, a lényeg, ha jó zárakat, vasalatokat építenek be akkor emberi erővel még segédeszköz igénybevételével sem lehet kifeszíteni, a hidraulikus emelő ellen nemsok ellenszer van, mert ott tokkal együtt akár a fal is kiszakadhat.

Műanyagajtók: itt is fontos a minőség, ezek többkamrásak a hőszigetelés érdekében általános a háromkamra, de már van 4 és 5 kamrás is, egyik nagyobb átmérőjű kamrában helyezik el az acélmerevítőket, ezekben is különböző biztonsági zárakat építenek be és itt is különböző biztonsági foknak kell megfelelniük. Műanyag ablakokban is van biztonsági vasalatrendszer és szintén egyik kamrájában acélmerevítés, /a bennük lévő üregeket, hívják kamrának/.

Faajtók és ablakok: itt is különböző biztonsági zárakat/vasalatrendszert építenek be, a legjobb a borovifenyő, de keményfából is készítenek főleg ajtókat és nem ablakokat, itt lényeges és elsőrendű ÖKÖLSZABÁLY az ún. HOSSZTOLDÁS nélküli ajtók, ablakok, mivel ragasztásos csapolással készülnek ezért a hosztoldásosnál rosszabb nincs, hossztoldottat nem szabad venni/átvenni ezzel utólag sok probléma lehet.
Természetesen minőségi faanyagból készülnek, és amin még tegnapelőtt a madarak csiripeltek az viszont nagyon hamar deformálódik, rengeteget kinlódtam egy ilyen üzlet ajtajával annak idején és ráadásul hossztoldott volt.

Remélem van az indexnek még pár terabájtja és valamelyest segítségedre lehettem és végül másnak is irányadó eme hoszú íromány.

Üdv: Windows NT
Előzmény: Törölt nick (1110)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.21 0 0 1109
Na, hogy tisztán láss 67 ezerért az a kínai sz@r van csak egyszer kellet zárbetétet cserélnem egy ilyen ajtóba ne tud meg szoptam vele egy fél napot úgy van megcsinálva, hogy egy kicsit alakítani kellet a zárbetét orrán tudod ami körbeforog, ha kiveszed a betétet és a kulcsot forgatod benne, tuti úgy van megcsinálva, hogy gond legyen benne zárat cserélni, ráadásul vékony lemez az egész.

Egy igazi tűz és betőrésbiztos ajtó több százezer forint, árakat én sem tudok mert nem ajtókkal, hanem annak zárjaival foglalkozom (meg számítógéppel).

67 ezerért mit kapsz olcsó húsnak híg a leve annyiért nincs ajtó, pláne tűz és betörésvédelem ellen, itt könnyen fenáll a veszélye amit írtál, hogy beragad.


Pontos spcifikációt kell kérni a cégtől pl: Hörmann, vagy tavasszal van az építőipari kiállítás azon kinnt szoktak lenni (BNV), de, ha érdekel a dolog megkeresed a céget személyesen és előadod mit szeretnél (legalább tájékozódsz) és segítenek.


A kulcs elvitelre egy megoldás: létezik olyan zárbetét ami belülről forgatógombos, de ez csak ajtóra jó rácsra nem, különben is közös lónak túros a háta, én így vagyok a közös dolgokkal. Sokan elvannak tévelyedve azt hiszik, hogy így közösen megcsináltatják és már tuti a biztonság egy frászt, ha biztonságban szeretnél lenni akkor a saját bejárati ajtódat teszed biztonságossá, ezek a rácsok tényleg a tűzoltókat akadályozzák csak (és a segítségnyújtókat) én azt mondom a vagyonvédelem a bejárati ajtónál kezdődik és nem a közös lovaknál. (és nem azért mert ezzel is foglalkozom)

Ezek valóban nehéz dolgok és nem könnyű eligazodni, a helyzett az, hogy ez vonatkozik mindenre sajnos vigyázni kell a barkácsárúházakkal és a bevásárlóközpontokkal is mert igaz olcsón is vásárolhatunk, de könnyen becsapódhatunk, mert bizony lehet ezekben drágán is vásárolni.

A minőségi nyilászárók be vannak vizsgálva, nemcsak a gyártó kisérletezik vele, hanem független szervezetet/ek is felkérnek, hogy vizsgálják be, ezért látható mindenen pl: német árukon a "TÜV" felíratott, ha valami kínjai vagy olcsó húsnak híg a leve látod ezt a felíratott akkor az valószínűleg hamisított.

Sajnos a kínaiak mindent hamisítanak még ha hiszed ha nem az elzett zárbetétet is, van egy üzlet ahol szoktam vásárolni és ott mutattak egyett aki nem ért hozzá az el is hiszi, hogy eredeti, egyet adtak mintának nekem is, egyszer egy ilyen tavaszi BNV-n odamentem a gyártóhoz és meséltem a dolgot, szóval lehangoló, hogy a magyarok a füle botjukat nem mozgatják abszólúte hidegenhagyta őket a téma, ez egyébként a soproni gyár volt. Bezzeg nyugati cég már ugrott volna mi az, hogy a magyarok lusták ingyenélők (legalábbis ennél a cégnél a kereskedők) ezért tartunk itt ahol vagyunk.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (1108)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.20 0 0 1107
Ez ellen semmit legalább is keveset, hadd példálódzak itt egy kicsit:

1; sajnos mivel a vállalkozóknak is egyre kevesebb a munkájuk és mindenki csak az olcsóságra megy ezért ők is olyan árajánlatot adnak amit gondolják mint te megrendelő elfogatsz, mert nekik is kell dolgozni mert az apeh nem azt nézi, hogy te kevés munkát végeztél és miért tojik rá miért nincs bevételed?! ez érdekli, ezért minden munkát megfog és, hogy a vevő ne álljon el inkább sz@r anyagokból minél olcsóbban ki akarja hozni mivel neki is meg kell élni és még néhanapján illene pár darab számlát az adóhivatal orra alá dugni.

2; Sajnos ugyanez a helyzett pepitában a számtech üzleteknél és a nagyárúházakban vett PC-éknél is, ezért látni egy kizárólag csak vállalkozókat kiszolgáló nagyáruházban 190.000 Ft.-ért pc-t amibe igaz benne van a windows is, de ha leszámolom akkor is 150-160 körül jön ki a gép és ezért tele van nonames hardverekkel és aki összeépítette az még a S-ATA csatolású vinyót sem (aki összeépítette lehet ismeri, de ezt az ukászt kapta) ismeri sőt mi több átlatszó az oldala ezért aki ért hozzá még látja is, hogy ezt bizony nem szabad megvenni, másik példa másik nagyáruház 49990 FT-os szuper gépe Windows Vistával leszámoltam ~19.000 ft a gép na ezért vajon milyen hardverekből állítja össze az a cég aki beszállítja gondolhatod, de ez van kis maszek vállalkozóknál is mert meg kell élniük az emberek meg csak az olcsót keresik és még a vállalkozónak néminemű haszna is kell, hogy legyen rajta, gondolhatod milyen nonames hardverekből van építve. Ez sajnos drágább és olcsóbb konfigra ugyanúgy jellemző.

És ez nem fog megváltozni csak akkor, ha az emberek 1; dolgozni tudnak megfelelő havi jövedelemért és nem minimálbérért. 2; aki dolgozik annál ugyanez a helyzett bérek tekintetében, 3; ehhez jön még a rezsi, különböző adók: kommunális stb. rettentőmagas számlák pl: internet, telefon, kábeltévé stb.

Ellenőrizni, hogy tudod 1; valamit konyítasz hozzá pl; építőipar, előre tájékozódsz megkeresel több olyan céget aki minőségi ajtókat, abalkokat és egyebeket forgalmaz.
Tűzép telep felejds el!!!

2; ismeretségbe keresel valakit aki szintén konyít a dolgokhoz valamit vagy már áteset ilyen "bóvli" anyagokból épített saját kárán és már valamennyire tudja a dolgok állását, ide jön még a "szakember" tehát megfizetsz valakit aki tényleg profin ért hozzá,

3; ez utóbbi 2. pont vége nem lesz olcsó és, ha minőséget akarsz akkor bizony akár félmillába is belekerül egyetlenegy bejárati ajtó bizony ez esetleg osztrák-német gyártmány is lehet (inkább ez), de ugye eltaláltam nem vagy hajlandó kiadni érte csak egy bejárati ajtóért többmint félmillát? Eltaláltam ugye, de ez nem fog leszálni, nem marad a kilincse a kezedben, nem fog nyikorogni viszont olyan élvezettel fogod használni, hogy alig várod mikor kell rajta ki- és bejönni sőt ott fogsz élvezkedni és gyönyörködni benne mert MINŐSÉGET vettél egyszerűen ezért, persze ehezz minőségi szakik is kellenek.

Ja apropó minőségi szakik, te kerestél már állást? válasz 1; nem mert protekcióm van és sikerült elhelyezkednem, 2; sajna nincs protekcióm ezért nem tudtam jó fizető helyet találni, 3; van állásom, de nem protekcióval és nem is fizet sokat, na erről ennyit, ha már kerestél akkor tudod, hogy válogatnak minden lehető végzettséget kérnek már takarítani se mehetsz érettségi és min angol nyelvtudás nélkül viszont, ha van protekciód akkor ne félj nem kell hozzá értened majd megmutatjuk, 8 elemid van á az nem baj majd megmutatjuk és belejössz. Na ez a baj mindenkinek van valakije azt hozza magágval és kiderül, hogy dunsztja sincs mi az a az ajtó vagy ablak csak ki tudja nyitni és be tudja csukni, beépíteni áll mind sz@r a fűben és néz mit kell csinálnom? tehát szakértelem =nulla.

Ez van magyaron nincs minőség sőt van egy megérzésem ez igaz nem kimondottan építőipar, de mindegy számtech és műszaki cuccokban véleményem szerint ide már csak a "másodosztályú" cuccok jutnak el mert az "elsőosztályút" először nyugaton értsd volt nyugati blokk rakodik le ide meg a hulladék jön tovább, de ez lehet nem igaz, de nekem akkor is ez a gyanúm.

Üdv

U:I: egy kis adalék "98 ban vettünk egy lakást és van egy lakatos ismerős aki megcsinálta a bejárati ajtót, ez kb nekünk haveri alapon akkor 80 ropi volt, én megrendeltem egy neves osztrák zárgyártó cégtől egy komplett zárat (nem többpontos) kb: annyi volt mind az ajtó ~70 körül már pontosan nem emlékszem, ez a zár '98 óta a helyén van és pár éve csak a festés-mázolás miatt szedtem ki, ennek a kilincsén akár lóghatsz is előbb fog a fal kidőlni mint a kilincs kilazulni, ezt nem tudják kifésülni, mind a mai napig finoman működik a zárat pedig még nem is zsiroztam azóta.

Az egészbe vicc, hogy a lakatosismerős, ha megyek hozzá azóta is emlegeti és csak mosolyog, hogy kb. annyiab került a zár mind az ajtó, de kéremszépen a minőség itt kezdődik.
Előzmény: Törölt nick (1105)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.20 0 0 1106
Ez igaz, sajnos a panelek eleve rossz tervezés következményei, akkor nem a minőség és az átgondolt tervezés volt a cél, hanem a mennyiség, de ezt mindenki tudja.

De ennek is örülni kellet mert különben még mindig a vízes dohos udvaribudis ezredudvarokba laknának.
Előzmény: pygmea (1104)
pygmea Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1104
A tűzálló ajtókat épp ezért nem is írtam... Amíg az olajlerakódásos, tűzgátaktól mentes szellőzőaknákban pillanatok alatt tud egy egyszerű konyhatűz szétterjedni a házban, nincs értelme ilyen komoly szerkezetekbe invesztálni. Sőt, hamis biztonságérzetet ad(hat).
Előzmény: Windows NT (1103)
Windows NT Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1103
Mivel zárakkal is foglalkozom ezért irok egy kicsit.

Vannak kimondott tüzvédelmi és tűzvédelmi-biztonsági ajtók van 30-60-90 perces tűzállóságú is, hol melyikre van szükség, ezekben speciális tűzálló biztonsági többponton záródó zárak vannak, de van csak tűzálló amelyek nem betörés, hanem kimondott a tűzállóság a lényeg. Ilyeneket gyárt és forgalamaz pl: a Hörmann cég is és be is építi azokat, de ezek igen drágák és ezért sajnos senki nem hajlandó sokat fizetni inkább a régi szétszáradt ajtajukra tetetnek zárakat amiben szinte nem is tart a csavar mert annyira szét van száradva. Vagy valami gagyiajtót/rácsot csináltatnak jó olcsón ami biztonságtechnikai szempontból nullát ér, de a hit ereje az emberekben viszont sokat.

Ablakoknál ugyanaz a helyzett, de ezek szintén többszörösébe kerülnek. Ezeket speciális helyekre építik be ahol nagyfokú tűzvédelemre van szükség pl: levéltár, gyárak tervtárai, tervezőirodák, gyártócsarnokok, ahol ezek a rájuk fordított összegek eltörpülnek egy esetleges tűzkár összegéhez képest, ilyeneket nem véletlenül látunk nyugaton gyárak és irodák folyosóelválasztóként is, itt folyosóelválasztó ablakokra és ajtókra gondolok elsősorban.

A magánvásárlóknak sajnos a csicsásat ajánlgatják és ezért a legtöbb ember még nem is hallot róla, hogy ilyen létezik is.

Paneloknál nemcsak az ajtók, de a fűtési rendszer ahol a csövek átmennek egyik lakásból a másikba na ott akár át is lehet kukkolni pl: az alattunklévőhöz, de ilyenek a víz és csatorna azaz strangok ezek kivétel nélkül mind a W.C. ben vannak elhelyezve és nem kell megfeletkeznünk a panelelemek közti résről sem.

A rácsoknak a vagyonvédelemhez (sajnos a legtöbb olcsóságnak) abszolút ,de semmi köze viszont a tűzoltók feltartóztatásában igencsak besegítenek.
Rettentősok lakatosnak sajna elszomorító, de fingja sincs a vagyonvédelemhez, de ebbe részben az emberek is mind vásárlók hibásak mert minden csak olcsó legyen mondván ez nem a "nemzeti bank" ezért olcsó zárak sajna sokszor a kínai hamisított zárakat is beépítenek, így nagyobbat tudnak kaszálni, szerencsétlen vevő meg még biztonságban érzi magát, de ha tudná, hogy annyit nem ér a rácsa mint a vécéje ajtaja.


Üdv
Előzmény: pygmea (1098)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.18 0 0 1102
Szerintem a társasházi közös képviselődnél követeld, ugyanis ez a házirendben szabályozandó. Esetleg gyere át a társasházas topikba.
Előzmény: Törölt nick (1095)
pygmea Creative Commons License 2007.06.14 0 0 1099
Bocsánat, most látom, hogy nem a Rémtörténetek az építőiparban kedvencemen vagyok...
Szóval, ha esetleg offnak számítana, főleg ily hosszan, bocsánat, csak próbáltam válaszolni. Sajnos csak ilyen általánosságban tudtam - én az elméleti végén vagyok a todománynak.
:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!