Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 0 0 8503

Esetleg tudjtok, hogy tollszár/tintához valamiféle asztali tartót hol lehet kapni?

Nem antikot szeretnék, annak a fellelési helyét tudom, vagy olyat tudok aki azt tud szerezni. Nekem új gyártás kellene.

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.04 0 0 8502

Én a munkám miatt teljesen "kütyüs" lettem. Érintő képernyő, billentyű. De 3 éve vettem ismét töltőtollat és naplómat azzal vezetem. Előtte is írtam naplót golyós tollal, majd WORD-ben vezettem tovább 1 évig kb. Most már 3 éve tőltőtolla, bőrkötésű "könyvbe" vezetem. Mellette amikor időm engedi, az 1 év WORD-ben írt termést másolom át papírra, szintén töltőtollal.

 

Egy parkerrel kedzdtem, de ma már van legalább 6-7. Nem márkásak, van ami pár száz Ft-os patron, van amelyik e-bayes de minőségi.

Egy ideje vettem tollszárat és tintát is, azzal pár napja kezdtem el gyakorolni. Azt hiszem rendszeresen fogom használni azt is. A töltőtollak miatt egyébként is több színű és árnyalatú tintám van itthon.

B.Ú.É.K. mindenkinek!

Előzmény: zaqrack (8500)
...slr... Creative Commons License 2019.12.13 0 0 8501

Nekem is gyarapodnak a töltőtollaim, a meglévő EF-es Safari mellé kaptam egy F-est, és van egy Faber-Castell Ambition acél töltőtollam is. A Cross Century II továbbra is kedvenc, a Parker Sonnet továbbra sem. Golyóstollban talán itt még nem mutattam a nyers sárgaréz Fisher Bulletemet, amiben barna betét van, majdnem óarany, jól lehet vele karácsonyi feliratokat készíteni.

Előzmény: zaqrack (8500)
zaqrack Creative Commons License 2019.12.13 0 1 8500

akkor valami megújulás lehet a levegőben! :)

Az én feleségem is újra használatba vette a Platnium zsebtollát amit még itt a topikon keresztül vettem neki. Egy teljesen technokrata munkatársam, akit még nem láttam papírra írni meg rendelt magának egy töltőtollat, hogy most elkezdi. :)

 

Ha már rendelés: anno még Kínában tett utazásról hoztam pár Hero tollat magamnak, ezek (a legolcsóbbakat kivéve) jól szuperálnak azóta is. Jinhao-t is hoztam, az kevésbé győzött meg

Azóta lett Aliexpress, szóval már utazni se kell...

Vannak esetleg tapasztalataitok más kínai tollakkal? Fent említett kolléga egy Hongdian-t rendelt, kipróbáltam, nagyon meggyőző az EF-es írásképe, meg úgy általában az egész minőségérzet.

https://www.aliexpress.com/item/4000047878732.html?spm=2114.12010612.8148356.5.504e1878gv8W5m

 

 

 

 

Előzmény: ...slr... (8498)
...slr... Creative Commons License 2019.12.11 0 0 8499

Öröm látni, ha egy gyerek megszereti a töltőtollat.

Előzmény: zaqrack (8496)
...slr... Creative Commons License 2019.12.11 -1 1 8498

Egy hét, két hozzászólás, ez igazi tolongás az utóbbi idők kihaltságához képest. Sajnálom, hogy így elcsendesedett ez a sokáig igen aktív hely. Nálunk az a fejlemény, hogy feleségem, aki messze legtöbbet írja a családban kézzel, három töltőtollat is használatba vett, és rendszeresen használ. Egy Kaweco Sport átlátszót igen vékony heggyel, egy Lamy Safarit fine heggyel, és egy neon rózsaszín 849 töltőtollat divine pink tintával. Rengeteg gyereket tanít, tábla helyett papírra ír, és a papírt kamera nézi, és vetíti a falra. Így finom írószerei igazi publicitást kaptak, a gyerekek is kapnak egy kis írószer-kultúrát.

fakutyafakutya Creative Commons License 2019.12.05 0 0 8497

Ez dicséretes. Jó ilyet hallani a mai elektromos világban, amikor a kézírást már nem is tartják olyan fontosnak.

Előzmény: zaqrack (8496)
zaqrack Creative Commons License 2019.12.05 0 0 8496

Sziasztok, érdekességképp meg kicsit büszkélkedésképp :)

 

2008 körül mászkáltam itt a topicban először még találkozókra is elvetődtem, egy évre rá megszületett az első fiam. Most 10 éves, és nemrég elkezdhettek írni töltőtollal a suliban (Waldorf iskola, első években csak viaszkrétával aztán ceruzával írhatnak, harmadik végén jön be a töltőtoll).

 

Nem tudom öröklődik-e az ezirántú érdeklődés, de elképesztően lelkes rajongó, megkapta pár régóta nem használt tollam és nagyon boldog vele. Az osztályban pedig gyakorlatilag töltőtoll klub alakult, cserélgetik a patronokat, tollakat kölcsönöznek egymással, összehasonlítgatják az írásképet, stb. Imádnivalók.

 

Itthon meg ilyeneket alkot szabadidejében, mint a csatolt képek. (A helyesíráson még dolgozunk, de a lényeg,  hogy önszántából irogat ilyeneket, nem feladatként).

Szóval lesz utánpótlás! :)

 

 

 

 

 

...slr... Creative Commons License 2019.12.04 0 0 8495

Megnéztem, az jutott eszembe, hogy vajon miért lesznek a régi kecses formájú tollak újraértelmezései, kortárs változatai mindig robusztusabbak, hogy a legfinomabb szót használjam. Azért jó lenne, különösen ha megtörne az a rontás, amitől a Parker tollaim a legkiszáradósabbak.

Előzmény: cgtb (8493)
...slr... Creative Commons License 2019.12.04 0 0 8494

Köszi!

Előzmény: cgtb (8493)
cgtb Creative Commons License 2019.12.02 0 0 8493

Sziasztok! Ma olvastam egy pletykát a FPN fórum kínai tollakkal foglalkozó részében, miszerint a Parker 2020 második félévében új kivitelű Parker 51 töltőtollat dob piacra. Összehasonlító képek is vannak, illetve egy megerősítő levél az állítólagos vevőszolgálattól. Bevallom, felkeltette az érdeklődésemet a dolog. Hátha mást is érdekelhet :)

 

 

Dokivan Creative Commons License 2019.05.29 0 0 8492

Sziasztok! Extra márkájú 1955 körül gyártott magyar töltőtollat keresek.

Minden infót, vagy ajánlatot szívesen fogadok.

 

fakutyafakutya Creative Commons License 2019.05.25 0 0 8491

Sziasztok

Hátha valakit érdekel. Megint kapható.

https://www.jofogas.hu/pest/Pelikan_Souver_n_M805_Anthracite_toltotoll_92565255.htm

Jó áron van szerintem, csak vékony, EF heggyel.

Davuka Creative Commons License 2019.03.18 0 0 8490

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Valaki esetleg tud olyan üzletet, ahol tudnék vegytintás tollat és hozzá betétet vásárolni? Köszönöm előre is. :)

danimad Creative Commons License 2019.03.17 0 0 8489

Sziasztok!

 

A következő toll találkozó március 22-én (pénteken) lesz, 18:00-tól.

Most megint a Puskin Kávézóban fogunk találkozni:

http://www.kavehazak.hu/kavehazak/restro-puskin

 

További infó az eseményről:

https://community.fpc.ink/t/march-pen-meet-budapest/387

 

Mindenkit szívesen várunk! :)

Pennonia Creative Commons License 2019.02.24 0 0 8488

Van esetleg valakinek egy üveg Pelikan 4001 Brilliant Green-je amitől megválna? Nem találok a neten sehol csak Amerikában onnan meg akarnák rendelni mert többe kerül a posta mint a tinta maga.

danimad Creative Commons License 2019.02.18 0 0 8487

Sziasztok!

 

A következő toll találkozó február 23-án (szombaton) lesz, 14:00-tól.

Most is a Mon Chéri kávézóban fogunk találkozni:

https://www.facebook.com/pg/monchericoffeeshophungary/about/

 

További infó az eseményről:

https://community.fpc.ink/t/february-pen-meet-budapest/376

 

Mindenkit szívesen várunk! :)

umea... Creative Commons License 2019.02.15 0 0 8486

Köszönöm szépen a segítségedet, a sok mindenből van hasonlóság. Hétfőn hívom a veszprémi Parker céget.

Majd az ő válaszukat itt közre adom.

Üdvözlettel: umea

Előzmény: ...slr... (8485)
...slr... Creative Commons License 2019.02.15 0 0 8485
Előzmény: umea... (8484)
umea... Creative Commons License 2019.02.14 0 0 8484

Köszönöm szépen a választ.  Sajnos egyelőre nem tudom produkálni az említett toll fotóját, majd valaki segít nekem. Annyit írhatok róla, olyan egyenletes a vastagsága, mint egy vastag ceruza. Nekem az is jó lenne, ha Budapesten  Parker tollakat árusító boltba elvinném ezt a golyóstollat és ott kapnék valami infót. Egy pár ilyen  bolt címét kérném. Előre is köszönöm.

Előzmény: ...slr... (8483)
...slr... Creative Commons License 2019.02.14 0 0 8483

Fémtestű, fémkupakos Parker tollakat lehet kapni, és sokféle van belőlük. A Parkerek egy része gravírozható. Egy fotó segítene megállapítani, hogy milyen modellről van szó, és akkor tudnánk segíteni megkeresni a fellelési helyet.

Előzmény: umea... (8482)
umea... Creative Commons License 2019.02.13 0 0 8482

Tisztelettel érdeklődöm. Évekkel ezelőtt egy banktól ajándékba kaptam egy fémtestü, fémkupakos golyóstollat. A kupakon a rögzítőn egy P jelzés létható (Parker jel)  és ezen a csiptetőn MG jelzés is látható A golyóstoll testen a bank neve van bevésve. Az iránt érdeklődöm, hogy ilyen tollat lehet-e kapni valahol Budapesten? Tartaléknak és/vagy ajándékozásra gondoltam.Válaszokat köszönettel fogadok.

fakutyafakutya Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8481
Előzmény: Pennonia (8480)
Pennonia Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8480

Én pofátlanul bereklámozom most magam. Nálam kaphatóak és személyesen oda tudom adni Budapesten.

 

https://www.pennonia.eu/product-category/writing-instruments/fountain-pens/pelikan-fountain-pens/?filter_pen-model=souveran-m800&query_type_pen-model=or

 

A Renaissance Brown már nem kapható de rákérdezhetek a beszállítómnál hátha van még raktáron nekik. Valamint ha látsz valamilyen modellt a neten ami nálam nincs fent azt is megtudom kérdezni, hogy be tudják-e szerezni és tudok árajánlatot adni.

fakutyafakutya Creative Commons License 2019.02.09 0 0 8479

Köszönöm. E-bay-on nézegettem még, de ott is 500 euró körül vannak.

 

Előzmény: danimad (8478)
danimad Creative Commons License 2019.02.08 0 0 8478

Itthon szerintem nem lehet kapni.

A legolcsóbban a Cult Pens-nél láttam őket, és ott most 10% kedvezmény van rájuk pluszban:

https://www.cultpens.com/c/q/brands/pelikan/pelikan-luxury/pelikan-souveran

Amúgy ha jól látom 4-500 EUR körül vannak az új M8XX-ok.

Előzmény: fakutyafakutya (8476)
...slr... Creative Commons License 2019.02.06 0 0 8477

Vannak Pelikanosok a csoportban, kérlek, türelemmel várd meg őket, amíg erre járnak. Sajnos én nem tudok segíteni.

Előzmény: fakutyafakutya (8476)
fakutyafakutya Creative Commons License 2019.02.05 0 0 8476

Tisztelt Tollbarátok

A közeljövőben szeretnék venni egy Pelikan M800 vagy M805 töltőtollat. Tud-e ajánlani valaki beszerzési forrást, illetve kb. milyen árfekvésben mozognak ezek a típusok mostanság?

 

Üdv, Béla

vino-et-veritas Creative Commons License 2019.01.28 0 0 8475

Kedves Fórumozók!

 

Tud-e valaki esetleg egy még viszonylag jó állapotú, használható Pelikan K100-ról (fekete-arany), mert kedvenc darabom ma, közel 30 éves szolgálat után balesetet szenvedett és lehet, hogy cserélnem kell....

 

Köszönettel, üdv Vino.

rotring05 Creative Commons License 2019.01.23 0 0 8474

Kedves oys.

 

Kicsit megkésve, de érdeklődöm, hogy nincs-e a "gyűjteményedben" egy 0.3-as, és egy 0.7-es lehetőleg hibátlan tikky special, mert megvenném őket :) Köszönöm a figyelmet.

 

Előzmény: oys... (7029)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!