Keresés

Részletes keresés

Deph Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45540

A dezormon elvileg 2 nap után meg nem is végezte el a hatását. Egyébként javasolt mgismételni a kezelést két hét múlva.

Porcsin elég szívós gyom, de dezormonnak vinnie kell.

Előzmény: durkonorbi (45538)
N0rthF4c3 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45539

Én már úgy vagyok vele, hogy fel kell készülni arra, hogy bármi megtörténhet:D

Előzmény: durkonorbi (45538)
durkonorbi Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45538

Srácok,

 

létezik az, hogy a porcsin a dezormonos (előírt adagolás) kezelés után 2 nappal egy kiadós eső (20mm) hatására új erőre kapjon?

sz_attila Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45537

Nem a locsolás viszi, hanem a magas hőmérséklet.

Előzmény: szmark20 (45521)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45536

2 hónap??? Normál időben bír 2 hónapot. Nekem a május végén kiszórt 26-5-11 július elejére kifújt teljesen.

Előzmény: Georgethebig (45520)
zaqwe29 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45535

Sziasztok!

 

Permetezéssel kapcsolatban lenne egy szakmai kérdésem. Időszerű lenne gombaírtót kifújnom (Bumper+ Dithane+Ridomil), kétszikű ellen gyomírtózni (Colombus) és a muharféléket letaglózni (Puma Extra). Van-e szakmai érv az ellen hogy egy permetezéssel juttassam ki ezeket a hatóanyagokat? A tapadássegítő nonitot van értelme alkalmazni itt?

 

Köszönettel,

 

Zaqwe

lm78 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45534

Köszi. Akkor jövőre így teszek (bár én csak a III. kategóriásokkal tudok főzni), idén már csak a téli kondira gyúrok és kipróbálom ősszel az Ami+Di kombót. Aug elején kiszórok High K-t Balanced hiányában Bár az N-t terveztem, mert mintha minimálisan összeálltak volna a golyócskák a tetején. Tüzifa mellett van a faházban, és ahogy szárad a fa, gondolom megszívta egy picit (4 napos ajtótárogatás hiánya ezt eredményezte sajnos, pedig alapból mindan nap szellőzetetek napközben - remélem, nem kuka, és a bontatlan K-mnak se esett "baja")

Előzmény: darálthús (45533)
darálthús Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45533

Ha nagyon gázos, fújd le ősszel is, vagy lehet kísérletezni a Trifenderrel.

A bumper-t szerintem nem kellene kihagyni. Többen írták, hogy az hozta a megváltást. A síma Amistar elvileg megelőzésre van ,az Amistar extra, ami harcra is bevethető, csak az nem III-as kategória, így nehezebben beszerezhető.

10 l-ben, egyben keverendő be minden. 20 liternél már fele akkora lenne a koncentráció. Szoktam még Nonit-ot is tenni a koktélba, a tapadásfokozás miatt. (Ami+Bumpi+Diti+noni)

 

3 fajta gyeptrágyát használok a Scotts-tól (amiket írtam) Ez olyan, mint a téli és nyári gumi. Egyszer kell megvenni viszont több ideig tart, de így minden évszakhoz a megfelelőt használjuk. Összességében nem drágább. Persze lehet számolni a pénz idő értékével, de ekkora összegnél nincs jelentősége. :-)

 

 

Előzmény: lm78 (45528)
durkonorbi Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45532

Gyeptársak,

 

CAMBIO-t próbált már valaki a gyepen kétszikű ellen?

N0rthF4c3 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45531

És még egy kérdés... A gyomfóbiámból kiindulva, szerintetek a lenyírt fű (és gaz) komposztálva felhasználható? Vagy szuperül szétszórom majd a gyommagvakat a konyhakertben is? Már ha abból indulok ki, hogy 1-2 évig simán csírázóképesek...

Ugyanez a helyzet a kétszikű gyomirtóval is, amit most használtam... Akkor ezt a nyírást inkább ne a komposztálóba dobáljam, hanem máshova? Vagy megmarad a gyomirtó hatóanyag éves távlatokban is?

lm78 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45529

Ja, bocs: megvan a balanced....ennyi fajtát azért nem terveztem venni egy szezonra...:)

Előzmény: lm78 (45528)
lm78 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45528

Köszi, és kvázi kitaláltad, mi volt a másik fő ok, amiért a füvem 30%-a kipusztult tavaly télen : magasra hagytam ősszel. Tavaly előtt kondicionáltam, alacsonyra nyírtam, de akkor is volt benne rakás folt tavaszra, de közel se annyi, mint idén tavasszal. Ősszel nem kell lefújni ezzel a mix-el? Csak május vége, majd havonta?

A High K és Balanced között mi a különbség? Csak mert nem találtam ilyen nevűt Scotts-ba.

Közben megvettem az Amistart és a Dithane-t...gondolom, ez a koktél is hatásos (nem baj, ha kimarad a Bumper)?

Illetve egy nagyon láma kérdés: a 10 literbe az egész Ami+Dit-et beleöntitek, és nem úgy csináljátok, hogy külön bekeveritek a 2-t, majd összeöntve egy 20 literes cuccost kaptok, ugye?:)

Előzmény: darálthús (45526)
Szipolykaa Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45527

Megáll az eszem lassan. Csak lesek, Magyarországon mennyiféle műtrágya kapható... Stresszkontroll, magas K tartalom, ilyenolyan... Itt ehhez képest alig van valami. Németország.

darálthús Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45526

Részben rávilágítottál az átteleltetés megoldására. Ősszel már nem szabad high N-et adni neki. High K-t, annál inkább. Júniustól már Balanced-et adok, szeptember vége környékén pedig megkapja a kondicionálót.

Arra is figyelni kell, hogy a szezon végi utolsó nyírásnál ne hagyd magasra a füvet, mert attól is begombásodhat. Télen célszerű kímélni. A nagyobb havat én még le is lapátoltam róla. Így egész jól átvészelte. Volt egy kis pókhálósodás, de egyből nem mentem rá koktéllal. Helyette kapott szellőztetést és az meg is oldotta. Március közepén-végén indítottam High N-nel és így tovább.....

Előzmény: lm78 (45524)
N0rthF4c3 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 45525

Jó reggelt!

 

Nézegettem ezt a Scotts stresszkontroll műtrágyát, hogy kicsit helyre tegye a gyomoktól+hőségtől füvemet. Azt írják szabályozott leadású, 2-3 hónapos hatástartam...

 

http://www.gazdabolt.hu/shop/mutragya/T06189-scotts-stresszkontrol-160522--23-honap-15kg

 

Van értelme ezt még jövő hét végén kiszórni nyírás és egy kiadós szellőztetés után? Remélhetőleg kitart a nyár hátralévő részében...

 

Nézegettem Yara-kat is, ott az egyetlen problémám a hatalmas kiszerelés... 40 kiló kb 2 évig elég lenne... Csak tárolni kéne valahol, ami nem kimondottan egyszerű... Gondolom párától, nedvességtől védve...

lm78 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45524

Üdv,

Gyűrű formájú/kerek sárgaság jelent meg a fűvemen. Ha jól sejtem, kezdődő gombafertőzés lehet. Az a kérdésem, hogy a permetezésről már lekéstem, vagy adhatok neki pl. Amistar-t?

A közelben levő barkácsáruházban ezeket láttam: thiovitjet, topas, score, chorus. Ezek közül jó vmelyik, ha nem találnék a Gazdaboltunkba (holnap nézem) megfelelő szert? Illetve az általatok javasolt koktél 2 elemén kívül még mit javasoltok. Igazából én eddig nem foglalkoztam a sárgulással, mert mindig, amikor ezt tapasztaltam, adtam neki egy High N Scotts Sportmaster-t. Most is ezt terveztem, de rátaláltam erre a fórumra, és elgondolkoztam...

Másik kérdés: nekem a fű a telet nagyon nem akarja túlélni. Minden tavaszra szabályos "gabonakörök" keletkeznek. Sajna tavaly nem is adtam neki téli kondícinoálót (októberben is High N-t adtam neki) és tavasszal azt hittem, ebből nem lesz fű. Aztán szellőztetés, felülvetés, trágya, locsolás, és olyan lett mint régen. De a telem tiszta stressz volt, hogy lesz-e ebből fű. Hogyan kerüljem el ezt az állapotot a köv. tavaszra/télre?

 

Köszi!

durkonorbi Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45523

Azt nemhiszem... igazából ez nem is erre van hanemarra, hogy a letaposott, hengerezett, tömörödött felső  1-2 cm-t (nálam) átlukasztva, majd abba homokot tölve nem engedi fennmaradni a vizet - plussz jut levegő az alsóbb részekbe, és a fű gyökérzete is bele tud nőni ebben a résbe... nálam még niincs nyesedék a fűben/füvön - eddig mindig begyűjtöttem!

Holnap csinálok majd képet a turbó süni gépről... :)

Előzmény: Georgethebig (45519)
Georgethebig Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45522

ezt érzem én is a füvön, most a halványabb/sárgulósabb részekre kiszórtam kisérleti jelleggel egy keveset, hogy lássam hogyan reagál rá. Asszem én is pont június elején szórtam, de több területen - pld fa alatt vagy nedvesebb oldalon - már veszít a zöldességéből és sárgulósabbnak mutatkozik... kicsit félek nehogy vmi gombafertőzés legyen, amelyről sokat olvastam itt a fórumon, de még nem diagnosztizáltam soha ilyet, így nyílván még a különgséget nem teljesen érzem a tápanyaghiány és a kezdődő gombafertőzés között...

 

Előzmény: szmark20 (45521)
szmark20 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45521

Simán. Én június elején szórtam, már kezdi veszteni a színét. Ilyen időben, sok locsolással szerintem nem tart 1,5-2 hónapnál tovább.

Előzmény: Georgethebig (45520)
Georgethebig Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45520

elképzelhető, hogy a 2-3 hónapos balance-t a nagy hőség miatt ismételni már 2 hónap után szükséges lesz mostanság?

Georgethebig Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45519

nem akármi :-))

felszedi rendesen a talajról az elhalt kaszálékot?

Előzmény: durkonorbi (45517)
durkonorbi Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45518

Ja, és a tegnapi Dezormon kezdi kifejteni hatását a porcsinra... konyul, és ernyedten lóg... már csak az a kérdés, hogy tudom majd a porcsintúlsúlyos területekről úgy eltávolítani, hogy a (ritkás) fűnek ne legyen alatta baja... ?!

Előzmény: durkonorbi (45517)
durkonorbi Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45517

Na, ma este meló után kipróbáltam a házi készítésű szöges hengert (tolószerkezet nélkül) alias talajszellőztetőt... nagyon vagány... igaz mivel 60 kiló körül van, nem egy'emberes a normál mozgatása, de most egyedül elhúztam az oldalán a fűhöz, ráborítottam, és eltoltam egy méternyit, majd kis szögben elfordítva majdnem ugyanott vissza... brutál jó! :) kb. 4-5 cm mély lyukat csinál, ami a gördülés miatt lapított tölcsérszerű, és egy soron gördítve kb. 500 ilyen lukat készít per négyzetméter...  szerintem nagyon jó lesz... :)

 

Lefotoztam a kert legritkább részén (pont mivel itt fennmarad a víz!), máshol nem látszik a gyep alól, mit csinált a cucc... :)

 

zsloti Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45516

Lehet hogy nem jól definiáltam de a (44793) hozzászólás utolsó képén van olyan

Zs


Előzmény: sz_attila (45451)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45515

Rég használtam már :)

Akkor ezek szerint a 20 ml-t 10 liter vízbe kevertem, azt meg 200 nm-re fújtam ki. Igen, valahogy így lehetett :)

Előzmény: -Tsunami- (45513)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45514

Én e-bayről rendeltem, 20 euró volt egy pár. A füvet nem túrta szét, mert vakondháló van alatta.

Előzmény: k.laszlo68 (45512)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45513

A puma extra ajánlott dózisa 0,8-1L/ha

20ml/100m2 az pont a duplája.

Előzmény: sz_attila (45510)
k.laszlo68 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45512

Mivel sikerült kifogni?Utána felül vetetted a túrások helyét,most vagy majd ősszel?Én a Baumaxban vettem aWühlmausfallen csapdát a 2 darab került 1600 forintba!

 

Előzmény: sz_attila (45511)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45511

Na akkor kezdődik a szélmalomharc ... :)

Egy kuncsaftnál kifogtunk 10 vakit egy hónapja, nyugi volt, most kezdődik újra...

Előzmény: k.laszlo68 (45509)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.11 0 0 45510

Pumából 20 ml kell 100 nm-re. Ezt annyi vízbe teszed, amennyi a 100nm-re törénő kipermetezéshez elég. Permetezni koraeste a legjobb, amikor hűvösebb van és nem perzsel a nap. Akkor kell permetezni, amikor a legtöbb a levele a muharnak. Utána vagy 2 napig ne nyírj füvet. Annyiszor kell ismételni a kezelést, ahányszor kel a muhar később. Utána bármilyen szelektív gyomírtó használható. Minden növényt megperzsel, amit ér.

Előzmény: BodzasG (45508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!