Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58068

KömKel fogja pontosan tudni az építési szabályokat, meg lehet helyi sajátosság is (pl. ikerháznál az összeérő részeknék X méter egy síkban kell, hogy legyen), de ha a két házat összekötitek "egy jó bármivel" (pl. pergola, garázsok), akkor marad az egy épület, mégsem lesz áthallás. Persze csak ha a telek mérete ezt megengedi.

Előzmény: hantorish (58064)
Csokis Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58067

Naná, hogy nem önkormányzati! Rendes piaci, csak szerencsére a piacinál alacsonyabb bérért. (Gondolom rendes bérlők lehetünk, mert 7 éve nem emelt a tulaj. :-) )

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (58020)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58066

Semmiképpen nem vennék ikerházat. Az áthallás nagyon zavaró tud lenni.

Előzmény: hantorish (58064)
topikolos Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58065

Ha már iker, akkor az áthallás miatt úgy is érdemes két falat felhúzni egymás mellé, ha nem akartok később e miatt egymásra haragudni, így viszont szerintem minimális lesz a megtakarítás. Plusz egyel több kötöttség, nem lehet arra az oldalra ablakot tervezni sem.

Szerintem...

Én ilyenben lakok, és szerencsére a közvetlen mellettünk lévő szobákba szinte csak vendégek szoktak lenni, de akkor igen zavaró az áthallás. Sőt, ha két helységgel arrébb engedik a fürdővizet, azt is simán hallom. Itt B30-as fal van.

Előzmény: hantorish (58064)
hantorish Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58064

Felmerült a következő alternatíva is.

 

Mivel barátom is házvásárláson, építésen töri a fejét, ezért az ikerház is jó megoldás lenne.

 

A telek ár megfelezésén kívül mekkora megtakarítással lehetne számolni közös főfal esetén? Tetőteres házat építenénk, durván 200 nm-es összes alapterülettel. (Tehát 100 lenne az övé, 100 az enyém).

 

Érdemes ilyenben gondolkodni, vagy elhanyagolható az az összeg, amelyet így meg lehet spórolni. (A korábban említett 160.000 Ft-os bruttó árat mennyivel lehetne lefaragni).

 

 

 

misstee Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58063

Sziasztok!

 

A budapesti családi házunkban szeretnénk a beltéri lépcsőt lecserélni.

Mellékeltem fotót a meglévőről, ezt szeretnénk egy kisebbre, helytakarékosabbra, modernebbre cserélni. (mint pl. a második képen)

A lépcsőnyílás jelenleg le van fedve, de majd ki lesz bontva. 3,4 méter széles, magassága 3,3 méter és a forduló kiugrása 1,9 méter jelenleg. A helytakarékosság a forduló méreténél lenne fontos, ott szeretnénk, ha csak maximum 1,4 méterre fordulna ki.Illetve a fekete szaggatott vonal jelöli, hogy a saroktól csak kb. 1,6 méter fal fog megmaradni, a többit kibontjuk, tehát ott lyuk lesz, vagyis korlát.

Fontos, hogy a lépcső nyitott legyen, ne árnyékoljon, de kényelmes legyen, ugyanis az emelet nap mint nap használva lesz.
Tudnátok szakembereket javasolni a munkára?

 

Köszönöm előre is!

 

 

ghosty9 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58062

"Egy ilyen 100 m2 körüli rendberakott kockaház kellő méretű lakótér"

 

Mondjuk azért az elrendezése már nem igazán ideális, jellemzően két jó nagy szoba az utcafronton...

Előzmény: Törölt nick (57991)
runner 125 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58061

Őő, és azt h tudom én kideríteni? Stukatúros a mennyezet, a padlás felől fent meg le van betonozva.

A rajz teljesen arányos, cm pontos.

 

Úff, az qrva sok, annál olcsóbban jövök ki anyaggal, munkadíjjal együtt, ha mondjuk a Barabás téglakövet választom.

 

_

 

Ok, akkor bemásolom ide is, minden véleményt meghallgatok, köszi!

 

 

Adott egy '70 környékén épült családi ház, ami nagyjából 100m2 lakóterületű. Felosztása sajnos nem a legjobb, így konkrét nagy nappalit esélytelen benne kialakítani, még teljes falbontással is, mivel szinte 3-3,5 méterre vannak egymástól a főfalak, így azokat sajnos nem tudom eltávolíttatni.

Viszont az étkező után van egy plusz szoba, amit nem használunk, ráadásul átjárható, így eleve mint szoba nem is funkcionálna.

A szoba mérete 2,5 méter x 4,6m, belmagasság egységen 2,72m.

 

Arra gondoltam, hogy az étkező és a szóban forgó szoba közötti falrészt (szintúgy főfal) kibontatom, berakatok egy minimum 4 méteres áthidalót, és csinálok belőle egy kis nappalit.

 

A kérdésem arra irányulna, hogy vajon mennyire jó ötlet, mennyire lesz "kényelmesen", jó kedvvel használható a viszonylag kisebb nappali?

 

Skicc szerűen csináltam róla egy tervet is, pár Prtscr-t csatolnék:

A mostani állapot: 

(Étkezőben lévő tálaló csak terv... nincs ott még)

 

http://kepfeltoltes.hu/140107/a1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/140107/a2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

A terv:

 

http://kepfeltoltes.hu/140107/b1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/140107/b2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/140107/b3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/140107/b4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Egy kb 2,5m x 2 méteres L alakú kanapé látható a rajzon, a sarokba két puffot gondoltam, illetve a hely szűke miatt pl a tv-t is besüllyesztetném a falba, így az sem foglalna el helyet, sőt, még kicsit hátrébb is kerülne. Magyarán bútor szempontjából csak az ülőalkalmatasságok és az a kis 40 x 70-es dohányzóasztal lenne, illetve a falon lévő polc.

 

A fő fal kibontásával úgy gondolom fényben nem lenne hiány, de azért remélem érthető a kérdésem. Van így értelme, jól használható lesz 3 fő részére?

 

Köszönöm.

 

Előzmény: KömKel (58058)
kardos ricsi Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58060

Nem kell bocsánatot kérni,sőt aki hülyeségeket ír annak + is kell írni hogy hülye vagy édes fiam"mármint én":)

C20/25 van írva,C16/20+C12 alapnál mondjuk én filózok hogy abba is C16,annyi minden van ezen a papíron hogy elég eligazodni rajt

szalukő közé nekem ilyenek vannak irva

tömörített altalaj 85%

földvisszatöltés90%

tömörített kavicságy 20cm 95%

VB fogadószint

Nincs olyan irva amit mondasz vasbeton alá beton,kavicságyra/vasbeton közé van írva domborlemez

Én nem tudom +építeni,törvények sem engedik,ácsom +csak nem cseszik ki velem hogy beázok,vagy kihuzom nála össz vezetéket:)

Van kiviteli tervem,müszaki vezetők,mű.ellenőr,ha reped megyek reklamálni:)

Remélem nincs harag

Előzmény: Töck Jenő (58045)
kardos ricsi Creative Commons License 2014.01.08 0 0 58059

2 házában +csináltam a villanyát szerintem ez a minimum:)

Nem verem a mellem,tudom nem is azért mondod

1xű melos vagyok nincs is még +a ház ára sem:( 8óra munka utána + maszek,ez van,főnököm szokta mondani aki nem tanult így jár

Ház is 1xű 8.4x14 méter semmi kiugró kiálló drágító +oldás sima nyeregtetővél ami elől hátúl kilóg 60cm-et össz hasznos al terület 82,45m2

Olcsosítást olyan helyen gondoltam hogy pl

Téglát olcson vettük 160/db hs38

Vasat 180ft/kg

gerendák,bélés,zsalukő 520ezer

cserép mediterrán 1310m2

padlófűtés cső 800méter nem kell enyi csak így adtág 1be 60-ért,maradékot eladom:)

Osztó gyűjtőket+vettem pár ezrekért,parítr most szereztem hozzá,ettől a telj nyilatkozattól áll égnek a hajam

Most 1ezkedem nyilászárókkal

Így gondoltam az olcsobb m2 árat

Villany hiába lesz ingyen,mert ha 1 ugyanilyen házba elmennék +csinálni akkor ott felvenném lóvét nálam +odaadnám szakinak,tehát ez sincs ingyen,csak jó az ember lelkének hogy nem fizetett érte:)

Előzmény: KömKel (58044)
KömKel Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58058

Én azért megnézném a födémgerendák irányát, mert kizártnak tartom, hogy a 2.5 méteres oldalra terhelődjön a födém, ha nagyjából arányos a skicc.

(dobd át egyébként vagy ide, vagy a Háztervek-be)

 

A Semmelrock cuccok elég húzós árban vannak, ez akciósan 45e Ft/m2.

Előzmény: runner 125 (58057)
runner 125 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58057

Másik topikban pont hasonló ügyben kérdeztem, ha esetleg ránéznétek megköszönném:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128545273&t=9023830

 

KömKel 

 

Köszönöm, mindjuk furcsa h nincs ár. 

Vajon mennyibe kerülhet egy ilyen elem?

 

 

Előzmény: Törölt nick (58055)
szasa6 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58056

Ahogy elnézem a képeket, ez se a 2M-ba beleférő felújítás, engedélyek nélkül..

Valahogy kb én is így képzelném el... max medence és tetőtér nélkül...

Előzmény: Törölt nick (58055)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58055

Árban a 15M-ig lealkudhatókat nézem.

(az 1980...90-es évekből és egyéb igényekkel...)

 

Hááát... ehhez a (vég)célhoz nagy szerencse nékül, sajnos

még tényleg kell tenni cirka 5-7 millát elfogadható környéken.

+ a felújítás/átalakítás árát is.

 

------

 

A kockaházak elég jól alakíthatók ám...

(10,8 milla volt lepukkant állapotban 2 éve, amikor kihaltak belőle az öregek,

Homok utca, külön garázs+melléképület és alatta lakó pince, az udvaron medence is készült)

 

Ezt pl. épp átalakítják...

Teljesen kibelezték és most egy galériás nappalis ház lesz.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: szasa6 (58046)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58054

Csak jelzem, hogy a vas alakja (nem csak a mérete) még a kengyelnél sem egészen mindegy. Vannak trükkök amivel +/- 20-30%-al lehet változtatni a szerkezet teherbírásán fillérekért. (legalább is az egész árára vetítve)

Előzmény: DCSNZS (58035)
KömKel Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58053
Előzmény: runner 125 (58052)
runner 125 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58052

Sziasztok,

 

Tudja valaki h ezt a követ h hívják?

 

Kerítéshez szeretném.

 

 

Köszönöm.

 

Előzmény: Töck Jenő (58051)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58051

Ami még problémás szokott lenni az a kengyelezés és a vas toldási hossza. Meg arra sem szoktak figyelni, hogy az összes toldás ne egy vonalba kerüljön, hanem váltakozva.

Előzmény: KömKel (58036)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58050

12 millából ha kihozol 100m2-t, nagyon ügyes vagy...

Meg ugye az sem mindegy, hogy anyagilag hogy kezded, mert 12 millának minimum a 30% a kezdeben kell hogy legyen, és bútor még nincs :D

Előzmény: DCSNZS (58047)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58049

10éve építettem a saját házam, a szomszéd az kőműves volt, nem értette, hogy a padlófödémbe minek a vas, ha nincs pince alatta. A terasz alapozását is csak 30cm szélesre akarta csinálni, meg ugyanilyen mélyre 50x80cm helyett. Amikor megértette, hogy a házat én tervezem akkor nagy duzzogva megcsinálta úgy ahogyan jó. Aztán az asszonynak eszébe jutott, hogy építsük be a tetőteret. Símán rá lehetett támasztani a terasz alapozására a tetőterasz oszlopát. Amit pénzben ki lehetett volna spórolni a házból az az összes költség egy százaléka körül volt. Tavaly újrafestettük a házat. A festő szépen megcsinálta, de csodálkozott, mert ez az első ház a faluban amin nincs repedés 9 év után sem. (egy azért van egy válaszfalban lévő ajtó tokja mellett)

Előzmény: KömKel (58039)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58048

Úgy általában: Egy tanult kollégám mondta, hogy lehet építkezni jól, lehet olcsón és lehet gyorsan. Ebből a háromból bármelyik kettő összefér egymással, de a három az soha. Van benne valami.

DCSNZS Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58047

Én 20 évesen ugymond gyerek fejjel azt mondtam sose építenék, inkábbveszek használtat.

 

Mifelénk Észak-keleten a várostól 15 km-re veszel egy 50-60 éves házat(10x10) kb 6millióért.

 

kellett volna tetőt cserélni ami olyan anyag+munkadíj max 2M

hát akkor már kicsréled a nyílászárókat is ne 1 cm legyen benne 900e-1m

hát akkor már le is szigeteled nézzen már ki vhogy, le is vakolod nemessel már akkor ne kopjon   össz. 1M

 

akkor holis tartunk:10 millió hoppá

 

nézdmár egy fal utba van vegyük ki, de hát abba csövek is futnak héj, ujracsempézel ,mert az asszonynak 5000/m2 csempe tetszik, na meg ujrafestel ,ujraparkettázol,

 

na meg egy uj kád, konyha nappali butor,

 

és mire összeszámolod és rádöbbensz hogy mennyibe van már ez az egész ,pofánvág a tudat h. van egy 60 éves házad.!!!

 

Na ezért építkezünk, mert legyen 2 miskával több, de 0km és olyan amire álmodtuk, és talán a gyerekedre is lesz mit hagyni..

 

Kurva bölcs vagyok ma:)

szasa6 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58046

Terv szerint városonhatáron belül. Az "elővárosi" részekről lemondtunk, a plussz költséget ( 2. autó tuti kellene, ennek a havi költségei) inkább a törlesztőbe fordítjuk.

Viszonylag újabb ház (80-as 90-es évek), nem baj ha apránkét szépítgetjük majd, de lakhatót. A 10x10-es házakat inkább nem, ami elképzeléseink vannak, ahoz teljesen át kellene alakítani, ami már több költség és időben is elhúzódhat.

 

Árban a 15M-ig lealkudhatóakat nézem.

 

Az a baj hogy a jelenleginél nagyobb lakások nem nagyon vannak (a 2,5 szobások alig jelentenek többet a mostani 55m2-es képest elrendezésileg, helyileg), ami nagyobb és élhetőbb azok részemre nem érnek annyit. Meg a kis kert is kell... (én családi házban nőttem fel)

 

 

Előzmény: Törölt nick (58017)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58045

Én azt kérdeztem, hogy aljzatbetonba -ami a teherhordó vasbeton lemez alá kerül - minek a vas. Egyébként kérdésedre csak annyit mondok ezért nem mindegy, hogy minek hivják. C--os beton nincs, csak C16/20-xx/zz. Az xx helyére egy szám jön ami legnagyobb kavics átmérőjét jelenti, a zz helyére pedig két betű ami abeton konzisztenciáját (viztartalom) jelenti. Már bánom, hogy mondtam, fölösleges volt, úgyis a saját fejed után épited meg, úgy mint a szomszéd. Az övé se dűlt össze, csak kicsit összerepedezett, meg ázik. Úgyhogy, kérem semmisnek tekinteni amit mondtam, bocsánatot kérek a zaklatásért.

Előzmény: kardos ricsi (58043)
KömKel Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58044

Nem mindenkinek vannak olyan ács ismerősei, akik tartoznak :)

 

Én is verhetem a mellemet, hogy a 70 m2 bővités, meg a 60 m2 teljes felújitás, 40 m2 garázs, és galéria kijött 10 millából, csak éppen egy teljes évem ráment az épitkezésre, és mindent magam csináltam.

Szóval ez nem összehasonlitható adat, max abban segit, hogy az anyagárat az ember be tudja lőni...

 

Az biztos, hogy ha valaki csak a segédmunkát tudja az épitkezéshez adni, illetve a festést/burkolást, az spórol ugyan számszerűen nem is keveset, viszont a bekerülési m2 árat nem fogja levinni 25-30%-al, mint sokan hiszik.

Pláne nem egy kis épületnél, ahol a gépészet fajlagos költsége magasabb.

 

 

Előzmény: kardos ricsi (58042)
kardos ricsi Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58043

Hát nekem oly mid1 minek hívják,felőlem lehet leszállópálya is:)

Nálam 1 valami biztos nem lesz olyan beton amibe nincs vas!C20/16 van a papíron

Sőt nem tudom hogy mit írjak betonra hogy nevezzem,legyen aljzatbeton ,abban is 6/15/15ös vas lesz

Nem vagyok statikus,nekem írhatod mi mennyit tart,de mint 1xű parasztgyerek azt tudom hogy vas nélkül nem sokat,és ha jól emlékszem te kérdezted minek bele vas

Kösz a segítséget

Ennyi

 

Előzmény: Töck Jenő (57963)
kardos ricsi Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58042

Köszönet!:)

Vasról már nem beszélnek le ha +vetették velem

Csak azért kérdezek ilyeneket hogy tudjam kit mikor kell "agyonrúgni":)

Szakikkal "elvileg" nem lesz gond,10-en éve dolgoztam 2havernál mikor építkeztek,köművesükkel nézeteltérés támadt mondta neki hogy ilyen szarral nem dolgozik  ő ehez nem adja nevét

Akkor eldöntöttem ha oda jutok 1x ő lesz a kelemen,nagynehezem +győztem,már 1 éve várok rá

Víz,fűtés +van műszaki vezetővel 1ütt

Villany én leszek haver a műszakis

Ácsommal + ott tartok hogy annyival lóg ha ő fizetne se szólhatna semmit,miközben nálam dolgozik:)

5 évre tervezzük az építkezést van hol lakni nem hajt a tatár

Sokmindent +vettünk tégla,vas,gerenda,béléstest,tetőanyag,zsalukő,cserép,áthídalók,villany anyag,padlófűtéscső,csatorna/víz anyag,terv elfogadva,műszaki ellenőr kifizetve

Tudom sok minden hiányzik de majd lesz valami:)

160 ezret írtok m2 re,ha jól számolok ennél jóval olcsóbban +úszom,de ne legyen igazatok:)

Előzmény: KömKel (57933)
KömKel Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58041

REndben, majd továbbitjuk a NAVnak ;)

Előzmény: DCSNZS (58040)
DCSNZS Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58040

Gondoltam rá ,h. majd mindig írok néhány sort hogy állunk mit csináltunk aznap, egy képpel tűzve, számítok majd a segítségetekre ,mire érdemes ügyelni, remélem segít másoknak is majd

KömKel Creative Commons License 2014.01.07 0 0 58039

Néha fárasztóak vagytok :D

 

Te/ti csak egyedi eseteket néztek, értelemszerűen a sajátot, és ezt próbáljátok kivetiteni mindenkire. Aki ebből él (tervező/kivitelező) kicsit nagyob rálátása van az összképre.

Értelemszerű, hogy aki olcsóságra törekszik, nem fog monolit födémet épiteni. Viszont a példámmal azt próbálom (sokadszorra) megmutatni, hogy ami kirivóan olcsó, az minden esetben rakás szar.

Csak magyar sajátosság, hogy mindenki csodát vár, és inkább elhiszi, hogy megkaparintotta a szuper olcsó és jól dolgozó szakembert. (Meg persze van akit nem zavar, hogy szarrá repedezik minden évben a vakolat, fő hogy olcsó volt...)

 

Meg kell találni a középutat. Ott már jó esély van becsületes munkára, és kevés plusz költség várható.

Előzmény: DCSNZS (58038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!