Keresés

Részletes keresés

vanchu Creative Commons License 2005.09.30 0 0 81
Ja, ilyesmi. Ilyenkor az AP nem terminál kliensenekt, hanem csak továbblöki őket a másiknak.
Előzmény: Laca0 (80)
Laca0 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 80
Csak az nincs ám meg nekem... :-(

Mit jelent a Wireless Distribution System? Ez mintha valami ilyesmi funkció lenne...
Előzmény: vanchu (79)
vanchu Creative Commons License 2005.09.30 0 0 79
Hát akkor told vissza a régi firmware-t...

Nekem linksys van (WRT54G) az elvileg tudja, de még sose próbáltam.
Előzmény: Laca0 (78)
Laca0 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 78
Akkor az én vackom valószínűleg ilyen vacak lehet (X-Micro XWL-11GRIX).
Érdekes, hogy amikor megvettem, volt a setup-jában bridge mód. Firmware frissítés után már nincs :-(
A másik router D-Link, vagy Linksys. Nem emlékszem pontosan.
Előzmény: vanchu (77)
vanchu Creative Commons License 2005.09.30 0 0 77
ELVILEG meg lehet csinálni, persze. Hogy az adott cucc támogatja-e, az más süti.

Két AP-t minden további nélkül össze lehet pont-pont lőni (bridge mode), viszont ez esetben tipikusan nem fognak tudni kliensek rákapcsolódni (mert az meg az meg az AP mode).

A bridge módon szinte kivétel nélkül tudja az összes AP, de az ilyen SOHO kategóriás routerbe integrált vackoknál sosem lehet tudni.
Előzmény: Laca0 (76)
Laca0 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 76

Sziasztok!

 

Lehet-e 2 WLAN router-t rádiósan összekapcsolni?

Az egyik router menne az ADSL mellé, amire wlan-os és utp-s gépek csatlakoznának, a másik router meg egy másik épületben lenne, ott is néhány gép utp-n (és egy wlan-os, de az utp-n is mehet).

 

Minden ötletet szívesen veszek!

Köszi!

nutiform78 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 75
Köszi.Megpróbálom.
Előzmény: akibacsi (74)
akibacsi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 74
Igen, asszem akkor is, és jóhiszeműen azt választottam, hogy az ASUS sajátját...
2 napig szívtam vele, mire az átállításig eljutottam és megoldódott minden.
Sok sikert.
Előzmény: nutiform78 (73)
nutiform78 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 73

Meg fogom próbálni.Nekem akkor kérdezte meg hogy melyiket használja amikor telepítettem a wireless adaptert.

Előzmény: akibacsi (72)
akibacsi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 72
Hi!

Én egy ASUS PCMCIA kártyával (azt hiszem 107G típusú, de nem vagyok benne biztos) szívtam napokat, egy Linksys routerhez próbáltam hozzákapcsolni. A kapcsolat kiváló volt, de net mégsem ment.
Az ok nálam az volt, hogy az ASUS kártya saját kezelője nem a router által kiosztott IP címet használta (hiába volt auto IP használat), hanem valami mást, de azt nem tudom, hogy azt honnan vette. Ha kézzel állítottam be, akkor egy ideig ment, de utána megint nem.

Megoldás: a trayben lévő WLAN kártya kezelő ikonra jobb klikkel kattintva volt egy lehetőség, hogy a kártya saját szoftvere kezelje a kártyát, vagy a Windows. Átállítottam windowsra, és egy újraindítást követően a router által osztott IP címet kapta, és ment a dolog. MIndez XP-SP1 alatt.

Hátha...
Előzmény: nutiform78 (71)
nutiform78 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 71
Közben vásároltam egy Asus wl-500g deluxe routert és egy Asus wl-160g adaptert.Tegnap meg is próbáltam összeállítani a hálózatot.Ott tart a dolog,hogy mind a két gép( a sima kábeles és a wirelessel csatlakozó is) látja a routert (egyébként az wireless adapter és a router között 24mpbs a kapcsolat sebesség.Ennyit számít a téglafal.),de internet nincs.Nem tudom mi lehet a gond.A jelszót beállítottam,de hiába csináltam bármit nem megy.Az explorer-beállítások-kapcsolatok fülnél is kell állítani valamit?Meg mintha a router és az adapter közötti kapcsolat sem lenne folyamatos,hanem megszakad kb 5 másodpercenként.Ez mitől van?Tűzfalak ki vannak kapcsolva.Help me!ELőre is köszi!
vanchu Creative Commons License 2005.07.26 0 0 69
Jó szar cikkek vannak rajt...

(pl:
Megjelent az első WPA jelszófeltörő: Brute-force -al neki lehet menni, persze, de ez nem a WPA hibája, mint ahogy a cikk felvetése ígéri

Biztonságos -e a WLAN?: Mint rákövetkező cikk meg már ajánlja a WPA-t. Meg hogy a 802.1x a tuti. Hehe. Ha támogatnák, akkor az lenne.

A VPN = biztonság illúziója?: Több kemény tárgyi tévedés, de legalább a legalapvetőbbet javított a szerkesztő.
)
Előzmény: Törölt nick (68)
baybee Creative Commons License 2005.07.26 0 0 67

Van egy D-Link routerem. Tok jol muxik, csak azt szeretnem tudni, hogy hogyan lehet a wirless-t titkositani.

Koszi

don tunante Creative Commons License 2005.07.25 0 0 66
Nyomtatót (a tesztoldal kinyomtatásától eltekintve) hálózati kapcsolat nélkül is lehet telepíteni, ergo a hibaüzenet biztosan nem a routertől jön.
Előzmény: LogFox (64)
LogFox Creative Commons License 2005.07.22 0 0 65
J a és a firmware verziója alapban van: 1.8.1.9 de próbáltam az 1.9.4.0 -át is de a hiba ugyanaz.
LogFox Creative Commons License 2005.07.22 0 0 64
Ha a portot akarom konfigurálni az alábbi hibaüzenetet kapom.

Hiba történt a port konfigurálása közben. A müveletet nem lehet végrehajtani.

Mi lehet ez?
don tunante Creative Commons License 2005.07.18 0 0 63

Az attól függ, milyen firmware... ;)

Viszont mindig helyi nyomtatóként kell telepíteni a router "Standard TCP/IP port"-jára

Gyári < 1.9.2.6 firmware esetén LPR protokoll, várólista neve: LPRServer

Gyári >= 1.9.2.6 esetén lehet RAW protokoll is, portszám: 9100

Nem gyári esetén, ahogy a készítő írja...

Előzmény: LogFox (61)
LogFox Creative Commons License 2005.07.17 0 0 62
Bocs. Nem tudtam, hogy a vissza per jelet nem jeleníti meg a topik.
LogFox Creative Commons License 2005.07.17 0 0 61
Az a gond, hogy a ruterben nem tudok a nyomtatónak nevet adni amire lehetne hivatkozni PL: \192.168.1.1nyomtato_nev . Hálózaban ez lenne a megoldás.
Amit írtál, hogy a ruterre hivatkozzak \192.168.1.1ruter_neve azzal az a gond, hogy nem tudom a ruter nevét amire lehetne hivatkozni.
Nem lehet a hiba oka, hogy frissítettem a firmware-t és az nem műkszik rendesen?
LogFox Creative Commons License 2005.07.17 0 0 57
A ruterbe felismeri a nyomtatót, kiírja a nevét aé, hogy online. A telepítő leírása szerint egy szabványos TCP/IP portot kell létrehozni 192.168.1.1 címmel , és az LPR protokolt kell beállítani. Ez mind meg is van de mégsincs kapcsolat. A ruter USB menüje alatt nincs lehetőség a nyomtató szerver konfigurálására. Vagy máshol kell.
LogFox Creative Commons License 2005.07.17 0 0 55
Vettem egy ASUS WL-500g rutert mely elméletileg a saját USB portján tud nyomtatót kezelni mint nyomtató szervert. Csatlakoztatam a ruterhez egy HP LeaserJet 1000 -es nyomtatót majd lefuttattam a telepítőt a könyv leírása szerint. A telepítés hibátlanul lefut, de a tesztoldalt már nem tudja kinyomtatni.
Van valakinek ötlete?
bazsixvii Creative Commons License 2005.07.14 0 0 53
Sajnos nincs azon, más lehet a baj, csak nem tudom mi ?
Előzmény: Törölt nick (52)
bazsixvii Creative Commons License 2005.07.12 0 0 51

Sziasztok,

segítsetek ha tudtok lécci.

 

Linksys wireless routerem jól muzsikál egy kábellal összekötött géppel, meg egy kábel nélkülivel a szomszédban. Most vetten egy másik gépbe is wireless hálókártyát, természetesen a legdrágább linksys gyártmányút. A csatlakozás megtörténik, jelerősség 54MBps, kíválónak titulált, a küldött csomagok mennek, de a fogadottak nem működnek, ennek megfelelően nem működik az egész. Nem értem mi lehet a gond.

Tudna valaki segíteni a megoldásban ?

 

Köszi előre is

bazsi

BoPetee Creative Commons License 2005.06.12 0 0 50
Sziasztok!

Nálam az a porbléma, hogy a D-Link DI-604-es routeremmel tökéletesen megy a böngészés, a levelezés, az MSN, minden, csak a Torrent és az eMule nem akar működni...gyanítom a szabad potok miatt.

A kérdésem az lenne, hogy

--hogy lehet beállítani a fenti routernél, hogy mely portokat hagyja szabadon a két letöltő programnak (vagyis ne blokkolja) ...jó lenne pontosan leírni, hogy HOL lehet a router konfigjába beállítani, melyik ablaknál, melyi fülnél, milyen port-tartományba, milyen protokollal, stb
--illetve hogy az említett két program egyszerre használhatja-e ugyanazon portokat, vagy különböző portot kell beállítanom nekik, és mind a két portot engedélyezni a routernél.

Köszi
wilard Creative Commons License 2005.05.18 0 0 49
Asszem valóban a csatorna váltás oldotta meg a problémát. Azóta egyszer sem dobott le.
Előzmény: sandorh (48)
sandorh Creative Commons License 2005.05.16 0 0 48

Szia!

 

Nekem is ez a problémám, ugyanez a router és persze Axelero-s DLINK ADSL modem. Véletlenszerű lebontás és újraépítés... Megpróbáltam kábelen a DLINK modem admin felületét elérni, de a leírásban írtak ellenére nem megy.

 

Esetleg kaptál más fórumon erre a problémára választ?

 

Üdv:

       Hegedüs

mitokde Creative Commons License 2005.05.15 0 0 47

Sziasztok,

 

Nálunk asszony és a kábelek kölcsönösen utálják egymást, ezért is van WLAN internet, és ez mind szuper.

 

Na most jön az új kihívás! Végre itt a Kábeltévé, amit most ástak az utcába, de a lakást nem akarom bekábelezni.

 

Olyan megoldást keresek, amivel WLANon át lehet küldeni a koax jelet, és a tévénél visszaalakítani. Hallott ilyesmiről valaki???


Köszi,

Dezső

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.15 0 0 46

ket dologra gyanakodnek a helyedben:

1 - firewall csak egy iranyban nyitott

2 - amire hasznalni akarod az nincs erre a kapcsolatra iranyitva. (pl az explorerben (options, connection) meg kell adni, hogy melyik kapcsolaton keresztul akarsz szorfolni.)

Előzmény: baybee (45)
baybee Creative Commons License 2005.05.09 0 0 45

Kedves hozzaertok!

 

Eloszoris ne rohogjetek nagyon azon, amit kerdezni fogok, de...

Szal az en notimban is van wlan. De hogyan tudom netezesre hasznalni? Azt tudom, hogy kell hozza, aki sugarozza a jelet, es utana? Kiirja, hogy csatlakoztatva, meg az idot is szamlalja, sebesseget is kiir, es a kuldott bajtokat is szamlalja (fogadott az 0) Es a jelerosseg is kivalo. De akkor en miert nem tudom semmire sem haznalni????

wilard Creative Commons License 2005.05.08 0 0 44
Asus wl500g routerem van. Madzag az asztali géppel, wl a laptoppal. Kb 30 percenként a wl-nél (laptop) ledobja magát és újra épít. Mi lehet az oka?

(Visszaolvastam a topicban, de a csatorna váltás tanácson kívül nem találtam megoldást problémámra)

Ha tudtok, segítsetek.

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!