Keresés

Részletes keresés

kod1111 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 4028

Köszönöm a biztató szavakat.

tristen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4027

:) Jó kis írás! :)

Előzmény: DEU36 (4021)
DEU36 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4026
Nekem sose tünt el teljesen. Most a 2. műtèt után viszont alig èrezni.
Előzmény: kod1111 (4022)
tristen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4025

Sziasztok!

 

Minden frissen műtött lábadozónak mielőbb gyógyulást és a műtét előtt állóknak pedig egy adag bátorságot kívánok!

 

üdv és kitartás! :)

tristen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4024

Szia!

 

Csak az előttem szólót tudom megerősíteni. Igen, el fog tűnni.

 

Kitartás! :)

Előzmény: kod1111 (4022)
dalmata13 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4023

Napról napra vékonyodni fog kb 2 hónap mig eltünik

Előzmény: kod1111 (4022)
kod1111 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4022

Üdvözlet, mindnekinek!

Műtét után vagyok, február  végén műtöttek, már kiszedték a varratokat is, úgy néz ki minden rendben van, de vágás teljes hosszában 6-7mm kidudorodás van, mintha ott egy darab cső lenne. Ez normális jelenség, ez később el fog tűnni onnét, ezt rögtön a műtét után éreztem és azóta is meg van.

DEU36 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4021

Hi,

 

szerintem altatás, ha más nem zárja ki, pl eü probléma.

 

Csak bátorításnak mégegyszer leírom, hátha most nem tűnik el.

 

Tehát 10.38-kor elvittek a műtő fele, ott bedugdosták a kanült vagy mi, ekg tappancsok felragasztása, átfekvés másik ágyra és betoltak a műtőbe.

Rákötöttek a gépre, és legszebb álmokat kívánt egy kb 20ml-es fecskendővel a kezében a srác. Ez kb 5mp alatt kiütött, kész. Ekkor olyan 10.50 lehetett.

A műtét 11.03-11.35 ig tartott, én az ébredezőbe mikor már képbe voltam megkérdeztem mennyi az idő, 12.10-t mondott a csaj. Kicsit még ott voltam és 12.45-re fönt voltam osztályon.

 

Egyedül sétáltam utánna, minden ment, lépcső, öltözködés, fogmosás csap fölé hajolással..... ég és föld a nyitott és a laparoszkóp között. A nyitott műtétnél kb 3 hét után voltam így, mint ezzel most.

Volt egy pali, akit előttem műtöttek, semmi fájdalma nem volt utánna aszondja, akart hazamenni. Nekem se a bemeneti helyek fájnak, hanem a jobboldalam, ahol matattak, az húz-nyom-fáj.

Kaptam homokzsákocskát, jégtömlőt minden nap 2x.

És tényleg csak fél centis vágás. Köldökön megy be a kamera és nekem nem jobbra-balra vágtak 1-1 kis lyukat, hanem a köldököm alatt csináltak vágást a két szerszámnak 5 centire egymáastól.

Kozmetikailag lehet jobb, de nagyon pici seb.

 

Szóval énis féltem, mostis, de utólag nem egy olyan nagy dolog.

 

Ja és a műtéti technikát sajnos sokszor az orvos nem szakmai alapokon ajánlja fel, hanem pénzügyi alapokra helyezve beszél le a laparoszkoposról. Csak te ezt nem tudod.

Sajnos ilyenek, de én most megtapasztaltam, csak a laparoszkop, bakker 2013-at írunk, 1969-ben volt a (kamu)holdraszállás, marha fejlett a technika, el a szikével. :)

Előzmény: való79 (4017)
való79 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 4020

Hát igen mindenkinél más ez az állapot.

Én biztos vagyok benne, ha nem sportolnék, évekig semmi nem jönne elő. Minden nap egy cca. 15kg-os fás kosrat cipelek be a házba és ez sem probléma most sem, meg elég sokat köhögök mivel tavaszi allergiám van, de ez sem zavar "sérvügyileg".

Ha viszont edzek, utána visszaesek, de. cca. 2 héten belül tünetmentes leszek, aztán elkap a hév, megint edzek... egyre intenzívebben és akkor megint érzem.

Amikor kijön 1-2 nap múlva nem tudok azon az oldalaom aludni, de aztán amikor visszahúzódik már megint nem zavar.

Ma beszéltem az egyik rokonommal, cca. 50 évvel ezelőtt műtötték lágyéksérvvel 17 éves korában... és azóta nem volt problémája vele, bár nem sportolt intenzíven, illetve szellemi munkát végez. Nem ezzel a laparoszkópos modern eljárással műtötték gondolhatjátok, és mégis jó! Egyébként még most is műtenek "hagyományos módon". Lehet ez lenne jó nekem is. Sokan panaszkodnak, hogy érzik a "helyét", meg bekeményszik, nem akarja befogadni a szervezet, stb...

Nemtudom mi lehet a jó, jövőhéten elmegyek két dokihoz, kíváncsi vagyok mit mondanak.

 

Való

Előzmény: tristen (4019)
tristen Creative Commons License 2013.03.13 0 0 4019

Szia!

 

Nem mindenkit altatnak. De azt hiszem ez kórház, intézmény illetve orvos és beteg függő is.

 

Nem egy olyan nagydolog ez, csak elsőre tűnik ilyen félelmetesnek. Annyi azonban bizonyos, hogy ez a kis „betegség” igen kellemetlen tud lenni. Nekem, amikor volt, műtét előtt, egy kis csomag cipelésekor is húzódott az oldalam, fájt is, olyan érzés volt, mintha valamit húznának bennem, szóval egy kis szemét dolog ez. Amilyen kicsinek tűnik, mármint egy foltozás a hasfalon és kész, de a való életben nagyon sok kellemetlenséget tud okozni.

 

Na mindegy, ez van, és az is igaz, hogy a Hölgyeknél ez másabb valamivel. Nálunk, férfiaknál ugyebár a herék miatt, a herezacskóba is le tud vándorolni a „belső tartalom”, amiből heresérv is kialakulhat. Szóval nem is tudom, nem annyira egészséges lágyéksérvből heresérvvé „fejlődött” sérvvel szaladgálni…..

 

Na és akkor itt van a műtét utáni állapot. Valakinél problémamentes, valakinél évekig elhúzódó belső húzás érzése áll fenn a műtét helyén, megmagyarázhatatlan okokból,

 

Egy szó, mint száz! Kitartás!

Előzmény: való79 (4017)
tristen Creative Commons License 2013.03.13 0 0 4018

Szia!

 

Ha máskor hosszabb lélegzetvételnyi hozzászólásra készülsz, írd meg előbb Microsoft word irodai alkalmazásban és másold át. Én is így jártam egyszer, a gutaütés kerülgetett, de erősebb voltam elmémben, és a gutaütés inkább elkerült.

 

hali :)

Előzmény: DEU36 (4016)
való79 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 4017

Köszi szépen a "bíztatást" mindenkinek, elmegyek dokihoz, vagyis többhöz is sztm.

A műtétet altatással, vagy gerinc érzéstelenítéssel csinálták nektek? Én inkább altattanám magam, ha lehet választani...

Megírom majd a fejleményeket... :(

 

Üdv.:

Való

 

Előzmény: DEU36 (4016)
DEU36 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 4016

Na, basszus, leírom ide a regényemet a 2. sérvműtétemről, és semmit nem küld el, eltűnik az egész.

 

Na mindegy, megvolt, laparoszkoppal csinálták, soha többet egyiket se, de a laparoszkopos megoldás fényévekkel jobb, aki teheti így operáltassa magát.

 

A fórummotor meg egy kalap trombitanyálat ér.

climbz Creative Commons License 2013.03.12 0 0 4015

Szia kedves Való!

 

Nekem sportolás közben lett megmagyarázhatatlan és egyre erősödő hasfali fájdalmam. Aztán én egy fürdésnél vettem észre a jobb oldali sérvet. A balt már tudatosan kerestem. A köldöksérv meg a terhességek után adott volt. Novemberben megoperálták laparoscoppal. Azóta megint tudok futni, sportolni fájdalom nélkül. Nekem semmiféle fájdalom, vagy húzó érzés vagy bármi kellemetlenség nem marad a műtét után. Igaz én nő vagyok és azért a fiúknak kicsit bonyolultabb az anatómia azon a részen. Sztem nincs értelme halogati a műtétet főleg ha sportolsz. Minnél kisebb a sérv annál jobban rendbe lehet hozni. Az ötéves kislányomnak is volt mind a két oldalon, az övét február elején operálták, másnap már a trambulinon ugrált.

 

Kitartást! Menj mielőbb sebészhez!

dalmata13 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 4014

nálam egy ártatlan vasárnapi séta alatt jött ki.Szúrós égő érzés volt.Hát ez meg mi a sz*r? féle érzés.Aztán elmúlt aztán megint előjött és amikor már alig bírtam járni kb2 hét múlva irány a sebész.Az csak annyit mondott ha nagyon fáj jöjjek vissza.Egy hét múlva visszamentem,rá 3 hétre megoperáltak.Nem érdemes húzni mert meg nem gyógyul ,a halogatással meg csak a  műtéttől való félelmünk erősödik.Volt egy kollégám aki kétszer is ki volt írva mütétre de elötte mindig bement egy két féldecire a sarki spílerbe.Nopersze ott mindig talált egy cimborát aki gyorsan lebeszélte a műtétről és rábeszélte még egy rundra.A vége aztán majdnem bélkizáródás lett.Sokat szenvedett feleslegesen.Meg is kérdezte tőle a sebész- Mi maga,fakír?

Előzmény: való79 (4012)
Landsmann_ Creative Commons License 2013.03.12 0 0 4013

Nekem teljesen fájdalommentesen jött ki. Egyszer fürdés közben vettem észre a huplikat. Tapogattam, nyomkodtam, de nem fájt. Ez még egy ősszel volt. Aztán Szilveszter napján jött az első fájdalom, mikor hason feküdtem hosszabb ideig. Na akkor már sejtettem, valami nem oké. Végül májusban mentem orvoshoz.

Előzmény: való79 (4012)
való79 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 4012

Hát igen, ez már egy állapot...

A sérvkapu már 6 éve kinyilhatott (akkor azonnali fájdalom volt a "meg"emelés után) és elég jól elvoltam vele eddig. Azóta ha kiújult sosem terhelés után közvetlenül, hanem inkább másnapra jött elő.

Próbáltam kitapintani, ahogy mondtad, de nem érzek semmit. Sztm. visszahúzodott már megint. Egyébként sosem pontszerű volt a fájdalom, inkább egy 10-15cm-es szakaszon érzem.

Keresek valami dokit azért; a Szent István korházban (Bp.-en, Nagyvárad tér) ajánlott egy ismerősöm egy idősebb főorvost.

Előzmény: Landsmann_ (4011)
Landsmann_ Creative Commons License 2013.03.11 0 0 4011

Ha egyszer akármilyen kicsit is megnyílt a sérvkapu, az bizony nem fog begyógyulni, hacsak nem vagy ágbyan fekvő beteg. De mivel esetedben erről nincs szó, így aztán nem fog begyógyulni. Sőt, ez egyre rosszabb lesz. Lesz majd dudor is a későbbiekben. Persze az a biztos, ha orvosnak mutatod meg. Tegyél próbát. A két kezedet tedd rá mindkét oldali lágyékodra. Köhögjél, nem kell erősen. Ilyenkor érezni lehet, hogy a lágyék kiboltosul. A lényeg az, hogy a két oldalon egyformán érzed, hogy a kezed alatt türemkedik, vagy eltérően. Ha eltérő, egyértelmű. Ha egyforma, akkor lehet kétoldali sérv, vagy valami más. Nézd meg azt is, hogy a két oldal szimmetrikus-e, vagy az egyiken van egy kicsit, de alig észrevehető dudor. Mindezt álló helyzetben nézd meg. Aztán ha hanyatt fekszel, akkor meg nem látszik különbség, mindkét oldal egyforma.

Előzmény: való79 (4010)
való79 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 4010

Sziasztok!

 

99% ban kezdeti lágyéksérem van (szerintem), még nem voltam dokinál...

Jan. legelején egy edzésen volt egy olyan gyakorlatom, amikor a hasfal nagyobb terhelést kapott viszonylag sok ideig (húzodzkodás ameddig bírod, vagy kicsit tovább). Edzés után már a zuhanyzóban éreztem, hogy valami nem oké a lágyékomnál. Előzményként 6 éve egy saját kezű kerékcserénél jött ki ez először, akkor rendesen megemeltem magam, de mivel nem sportoltam, el is felejtettem. Aztán vagy 3 éve egy foci előtt (bemelegítésként) szintén húzódzkoddam kifulladásig, akkor megint előjött... ezt is kipihentem, utána vagy 2 éven keresztül a heti egy focin sosem jött elő. Aztán 2012ben eléggé belehúztam a súlyzós (kettlebell) edzésekbe; végignyomtam az évet, inkább erőnnléti edzések voltak, nem emeletem hatalmas súlyokat (heti 3, 4x), plussz meg heti két intenzív futás; utólag belegondolva lehet kicsit sok volt.

Aztán jan elején megint előjött ez a vszl.-eg lágyéksérv. Azóta 1-2 hetente próbálok egy nagyon csökkentett edzést csinálni. Ha egy kicsit emelek az intenzitáson (cca. 10-20%-a decemberi edzséknek... mondhatni semmi), megint érzem. Nagyon le vagyok törve. Kezdetben azt hittem, hogy lágyékhúzódás, mert kitüremkedést nem érzek.

 

Visszaolvastam a régebbi bejegyzéseket. ezek alapján úgy gondolom, hogy inkább felejtsem el az edzésket és örüljek ha visszahúzódik és nem érzem a mindennapi életben...? Vagy nem így van...? Most arra gondolok, hogy elmegyek pár dokihoz (sztk-s meg magán is), aztán utána eldöntöm mi legyen. Egy pár hónapot biztos pihenek, talán egy kis úszás belefér még, utána megpróbálok megint nagyon lájtosan edzeni, aztán majd lesz valami.

Tud valaki (pozitív tapasztalattal) ajánlani dokit?

Előre is köszi.

 

való

tristen Creative Commons License 2013.03.11 0 0 4009

Szia!

 

Igen, mindezt sérvvel megműtve teszi..

 

KITARTÁS!

Előzmény: golgemáj (4008)
golgemáj Creative Commons License 2013.03.11 0 0 4008

Tristen a viccre visszatérve a kőműves ismerősöd, aki falakat emel és él és virul ő is mindezt sérvvel műtve teszi? Mert azt nem írtad rá vonatkozólag.

Előzmény: tristen (4002)
tristen Creative Commons License 2013.03.11 0 0 4007

Szia!

 

Ez a kép is nagyon tetszik! :)

Előzmény: dalmata13 (4005)
Landsmann_ Creative Commons License 2013.03.11 0 0 4006

Nem lehet dögleni. Holnap mennem kell Pestre.

Előzmény: dalmata13 (4005)
dalmata13 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 4005

mielőbbi gyógyulást az influenzásoknak,náthásoknak,tessék a kutyust utánozni fekvés,hőmérőzés, forró tea,befőtt,bili,őrangyal stb

Landsmann_ Creative Commons License 2013.03.11 0 0 4004

Jó lenne. Már ott tartok, hogy a hasizmomban izomláz van. A megfázás vége meg még messze. Minimum egy hét. Már csak abban reménykedek, hogy torokfájás és köhögés nem lesz.

Előzmény: tristen (4003)
tristen Creative Commons License 2013.03.10 0 0 4003

mielőbbi gyógyulást kívánok! :)

Előzmény: Landsmann_ (3996)
tristen Creative Commons License 2013.03.10 0 0 4002

Szia!

 

Nehéz kérdést tettél fel, mert ez személyfüggő, szerintem. Nekem vannak ismerőseim, akik konditerembe járnak, és ott emelgetnek elég nehéz cuccokat. Na már most, az egyiket már harmadszor műtötték sérvre, mert nem érti meg a "barom", hogy hagyjon fel ezzel a sporttal. Őt nem érdekli, időnként megműteti magát, és éli világát.

 

Bútorszállító ismerősöm nincs, de hangsúlyozom, személyfüggő nagyon ez a dolog. Ha eleve fizikai munkát végzel, én úgy gondolom, sokkal jobban kondiba van tartva a lágyéki rész, ezért egy műtött állapot is erőteljesebben gyógyulhat, sokkal jobban sikerülhet a műtét, mint mondjuk egy irodában üldögélő haspók férfinek. Kőműves ismerősöm van, aki él és virul, holott falakat emel, na nem maga köré, hanem házak falait! :) Ez itt egy kis vicc lett volna!

 

Magamról annyit írnék, hogy nem fizikai munkát végzek, de egy lusta disznó vagyok, aki szereti a hasát. Nem vagyok elhízva, versenysúlyom van, de a sporttal hadilábon állok. A sebész azt mondta, miután megműtött, hogy azért jó volna, ha időnként sportolnék valamit, és nem a díjbirkózásra gondolt. Egy röpke kis röplabdázás vagy egy kis foci beleférhetne, esetleg egy kis úszás és így tovább..

 

Szóval ne legyél elkeseredve, szerintem.

 

hali és Kitartás! :)

Előzmény: golgemáj (3997)
tristen Creative Commons License 2013.03.10 0 0 4001

Egérrel is nagyon jó lehetett! :)

Előzmény: dalmata13 (3995)
tristen Creative Commons License 2013.03.10 0 0 4000

Szia!

 

Örülök, hogy nyílik a tulipánod. Ez jó!

 

Tanulni pedig sosem késő, az idegen nyelveket illetően pedig habár közhely, de érdemes tanulni bármilyen nyelven, mert az embert eleve gondolkodásra készteti, ami pedig megmozgatja az agyad és így tovább. És ahány nyelven beszél az ember, annyira érzi magát értékesebbnek, :)

 

hali :)

Előzmény: climbz (3994)
Landsmann_ Creative Commons License 2013.03.10 0 0 3999

Így van. Mint ahogy írtam is az előbb, nálam a nátha is előhozza a fájdalmat. Inkább húzó érzés ez mint igazi fájdalom. A sok köhögés, tüszkölés és orrfújás. Külön-külön egyik sem erős, inkább a gyakori és hosszú időn át tartó erőkifejtés miatt szokott fájni.

Előzmény: dalmata13 (3998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!