Keresés

Részletes keresés

GARFIELD Creative Commons License 2017.11.01 -1 0 440904

Ülök a jetin, a képernyőn meg írja a sebességet. 60-80-100-120-140-145. Nosza, bekapcsoltam a telefonomon a GPS-t, az is azt mutatja. De mindezt Tatabánya után, Pest felé. Megemelték a pályasebességet, vagy a vezérlőkocsinak nem volt jó a sebességmérője? 
 

mcg Creative Commons License 2017.11.01 0 1 440903

Ettől függetlenül a hazai megvalósítás elég idiótára sikeredett...05-re kellett volna tolni a jetiket, s az ic-k előtt elfektetve végigvinni, s nem szétbarmolni velük az elővárost....

Előzmény: segélyvonókészülék (440898)
hmsoft Creative Commons License 2017.11.01 0 3 440902

Két gyors carszkojeszelói hír:

A Brjanszki Gépgyár (BMZ, a Transzmasholding tagja) megkapta a hatósági tanúsítványt a TEM28 "legómozdonyra". A tanúsítvány 5 évre szól és legfeljebb 100 példány gyártására jogosít. (A korlátozott példányszámra szóló ún. előszéria-tanúsítványok kezdenek komolytalanná válni. Nyilván anyagi okai vannak, hogy a gyártók ilyeneket szereznek be, de már a 100 is vicces, nem beszélve a 2TE25km vonali dízelmozdony 250 példányos "előszéria-tanúsítványáról". Amit nemrég 400-ra bővíttettek ki az illetékes hatósággal.)

A Jevraz Holding (Evraz) Nyugat-Szibériai Fémműve két új sín anyagminőségi/megmunkálási típust jelentett be, a DT400IK és a DT350VSz400 jelűt. A szabványos R65, R65K (és R75) geometriájú sínek mindegyikét gyártani tudják ilyen feltételek mellett (és mivel rendelkeznek UIC60E1, UIC54E1 tanúsítvánnyal, akár azt is előállíthatják így, ha valaki kéri). A DT400IK az eddigi, megnövelt keménységű DT370IK "kimaxolása", a másik pedig a DT350 nagysebességű üzemre alkalmas változatának a 400 km/h-ig engedélyezett al-alváltozata. A DT350-esek a "sima", felületi edzésű T1-esekhez képest 33%-kal magasabb kopásállóságot mutatnak. A DT350VSz400 jól bírja a 110 Celsius fokos hőingadozásokat és 400 km/h mellett az ilyen sebességnél szokásos tengelyterheléseknél 33%-kal magasabb értékeket. A DT400IK-t sok, nagy tengelyterhelésű tehervonatra és kissugarú ívekre optimalizálták, ennek megfelelően a várható alkalmazási területe az Urál, Kelet-Szibéria, a Bajkálontúl és a Távol-Kelet. Mindkét típus differenciál-hőkezelésű. A DT350VSz400 a futófelületen 352-405 HB keménységű, szakítószilárdsága 1180 N/mm2, nyúlása 9%, anyagminősége 76HF (C 0,71-0,82%, Mn 0,75-1,25%, Si 0,25-0,6%, V 0,03-0,15%, Cr 0,2-0,8%). A DT400IK-ról nem találok adatokat, csak az elődjéről, a 370-esről: keménység a futófelületen 370-409 HB (ezek szerint a 400-as esetében ez minimum 400 HB), szakítószilárdság 1280 N/mm2, nyúlás 9%, anyagminőség 90HAF vagy 90AF (90HAF esetén: C 0,83-0,95%, Mn 0,75-1,25%, Si 0,25-0,6%, V 0,08-0,15%, Cr 0,2-0,6%). Bővebbet a vonatkozó szabványban. :)

hm

bendeguz90 Creative Commons License 2017.11.01 -1 1 440901

Ez elég vékony. 

Előzmény: GOLAZ111 (440899)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.11.01 -1 0 440900

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95445154&t=9102734

 

Ez egy régi vonalbezárós hozzászólás. 

Előzmény: bendeguz90 (440893)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 440899

Lesz train-tram Szeged - Hódmező között, majd meglátjuk, hogy mennyire lesz sikeres. Ott még utas is van hozzá. Sátoraljaújhely villamosítás szerintem kidobott pénz, a felújításnak lenne értelme, de tömegek nem fognak vonattal utazni. Lehetne fejleszteni a Komárom - Székesfehérvárt is, valamivel több utas lenne, de 5 kocsi akkor sem lenne tele. Vagy talán Murony és Gyoma között ma többen utaznak vonattal? Valahogy kétlem. 

 

 

 

Előzmény: bendeguz90 (440893)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.11.01 0 0 440898

Építkeznek a nyugati vasúton, Amstetten és St.Valentin között zárva a szélessávú, emiatt van egy kb. negyedórás elmozdulás a kottában. Már csak vasárnapig, aztán visszaáll.

Előzmény: Ashi Valkoinen (440897)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.11.01 0 1 440897

1-es vonalon mikor és miért változott az RJ-k menetvonala úgy, hogy a személyeket félre kelljen dobálni előle Biatorbágyon mindkét irányban, szétverve ezzel az ütemet?

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.01 -3 6 440896

Azóta sikerült megtalálnom a Cseh pályaműködtető SZDC 2016. évi angol nyelvű beszámolóját is. Akit érdekel, tudom ajánlani, nagyon érdekes és bőséges, pl. látható a személy és árufuvarozási piac vállalatonkénti vonat km-ben mért megoszlása. Ez alapján a CD a személyszállítási piac 95%-át, a CD Cargo a teherszállítási piac 64%-át birtokolja, de ez csak érdekesség...

 

Az eredménykimutatás alapján az SZDC éves szinten 12 Ft/CZK árfolyamon számolva továbbra is:

 

Éves működési összköltség 338,4 milliárd Ft.

Ebből PHD bevétel csak 49,2 milliárd Ft! (Ebből a CD személyvonatai által fizetett 22,8 milliárd).

 

A működési költség és a külső szektorból származó (ebbe a CD által fizetett nincs beleszámolva) PHD bevétel különbsége évi 310 milliárd. Ezt a cég az államtól különféle működési támogatások formájában kapja meg (javításra, karbantartásra, üzemeltetésre, egyebekre lebontva.)

 

Emellett a CD személyszállítási tevékenységének összköltsége 258 milliárd Ft.

Ebből PHD-ra megy el 22,8 milliárd, azért több, mint korábban írtam, mert már pontosabban számoltam, nem elnagyolva.

Az összköltségből a PHD-t levonva (mert ugye ezt a pályavasútnál már figyelembe vettük egyszer) és az utasoktól származó 90 milliárd forintot is levonva összesen 141,6 milliárd Ft marad, ez szintén tisztán támogatás formájában kapja meg a CD.

 

Összeadva a SZDC-re és a CD-re fordított összegeket, nekem összesen 451 milliárd Ft jön ki éves támogatásként.

 

Ehhez képest a 2017-es költségvetési előirányzat nálunk (T/15381 sz. törvényjavaslat) a személyszállítási közszolgáltatásra 165 milliárd Ft, a pályahálózat működtetésre pedig 93 milliárd Ft költségtérítést irányoz elő. Ez a kettő összesen 258 milliárd Ft.

 

Na ezt a 258 milliárdunkat kell a csehek kb. 450 milliárdjához hasonlítani. Beszédes, ugye?

Az adatoknál van egy kisebb bizonytalanság, mert a külön fejlesztésre szánt források nem egzakt módon összehasonlíthatóak, ráadásul nem tudni, hogy a cseheknél az összköltségben a nemzetközi szolgáltatás benne van-e. De utóbbi is kb max 20-30 milliárd/év lehet és még lehet erősen túl is becsültem, de még ezzel is hatalmas a különbség.

Előzmény: Törölt nick (440880)
mcg Creative Commons License 2017.10.31 0 1 440895

ott Kanizsa-Keszthely ütemet, akkor a buszok beáldozásával sűrítsük-e a gyorsvonatokat

önmagában ezt a helyi viszonylatokon lehet kezelni, nem kapásból a távolsági kínálat visszavágásával (ott inkább fix másodrészek tűnhetnek el első körben a rendszerből)

a személyvonatok közül télen több is átformálható lenne gyorsvonattá, ha a vasút menti regionális buszkínálat csatlakozna a vonatokhoz. a helyi utasok a kismegállókba most is gyakorlatilag busszal járnak ott, ahol a gyorsok több megállót kihagynak. És a település szerkezet és nyáron kívüli népsűrűség miatt ez akkor sem változna érdemben, ha lenne kétóránként személyvonat, mert azok is még túl ritkán állnak meg ahhoz képest, mint a buszok.

Előzmény: kbn (440892)
mcg Creative Commons License 2017.10.31 0 0 440894

Fonyód erősebb egy kicsit a többinél, főleg ha van csatlakozás Kaposvár felé

Az mind regionális forgalom ott, a parton a diákcsúcs Fonyódé, de távolságiban eléggé a lista közepén van/volt a gyorsvonati megállásokat nézve pár éve még...

 

e a harmadik helyezett települést már nem tudnám megmondani.

 

Hát kb. Földvár vagy Lelle...télen...a második meg már nem Somogy megyében van a parton. Sőt, utóbbit nyáron Zamárdi is csak a fesztiválok miatt körözi le BP tekintetében, és Lelle is épp elérte a vágányzár előtti időszakban... (pedig a buszos színvonal pár éve már a mai volt)

 

Fura...mondjuk a vágányzárak értelemszerűen a távolabbra utazókat űzték jobban el a többszöri érintettség miatt, de lehet csak átmenetileg, pl. a nyári számok eléggé bíztatóak voltak.

Előzmény: kbn (440892)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.10.31 -1 1 440893

"Igen, mert ott vannak az utasok. "

 

És miért is vannak ott utasok? Egyrészt ugye a lakosság szám miatt (több merítési lehetőség), másrészt meg olyan fejlesztések történtek ott és ezáltal szolgáltatás színvonal emelkedése , hogy ott megéri vonatozni. (öngerjesztő folyamatok) Azért, ha néhány vonalon megjelennének a "hosszú BZ-k" pár hónapig , igencsak látható utasszám csökkenés történne :D

Máshol meg pont az ellenkező folyamatok történnek, hogy ne érje meg vonattal közlekedni és megszüntetni lehessen az adott vonalat. 

 

A félreértések elkerülése véget: Nem az az elővárosi vonalakkal van a bajom, hanem azzal, hogy az elővárosi vonalak miatt a MÁV  (és a vasútpolitika) beáldozta az összes többit és lényegi fejlesztést a nullára redukálta a többi vonalon. (kivéve a Balatont és környékét, ahol most tartanak felújítások , de az ottani fejlesztéseket meg természetesnek tartom)

Előzmény: GOLAZ111 (440887)
kbn Creative Commons License 2017.10.31 -1 2 440892

"Balaton-part: szezonon kívül simán szüneteltethető lenne egyes megállóhelyek vasúti kiszolgálása, a busz ideális eszköz lenne a 20-30km-enként megálló (óránkénti) gyorsvonathoz csatlakozva, közös tarifarendszerrel."

 

Melyik megállókra gondolsz pontosan?

 

Én a jelenlegi ütemes gyorsok Siófok alatti balatoni megállásai között nem tapasztalok nagyságrendnyi különbséget távolsági forgalomban... Fonyód erősebb egy kicsit a többinél, főleg ha van csatlakozás Kaposvár felé, de a harmadik helyezett települést már nem tudnám megmondani. A két alsó végpont pedig lényegesen kisebb város, mint az IC-s megyeszékhelyek.

 

Gondoljunk csak vissza a Kanizsa-Zala IC-re. Én 2005-ben utaztam vele viszonylag sokszor, és a keszthelyi stokk kemény 1 kocsi volt, pedig:

 

- ITF híján a távolsági utasoknak ideális fekvésben tudott menni úgy, hogy minden más vonatot félredobtak előle

- Zamárdiig ért az M7, vagy autóval hosszú lakott területeken át kellett szüttyögni, és buszból is csak néhány, mainál sokkal lassabb járat ment Budapestre (a helyiek többsége még a létezésükről sem tudott)

- Oszkár sem létezett még

 

Tehát hiába a felújítás, reálisan 2005-ös alatti utasszám célozható meg... és a napi 1 pár IC már akkor is lényegében csak presztízsből járt szezonon kívül.

 

Azt pedig ne feledjük, hogy az ITF-West elindulásakor - ami időben egybeesett a buszos kínálatbővítéssel - spontán létrejött a kétszintű ellátás, csak nem a megszokott felállásban: a végpontokig utazókat viszi el a busz, és a vonat kapta zónázó, leosztó szerepet.

 

Mivel a zónázó parti szakasz távolsági forgalma eléri, de talán meg is haladja a végpontokét, és erre jön egy erős helyi hivatásforgalom, a jelenlegi rendszerről szerintem egyértelműen kijelenthető, hogy jól működik. A vasút viszi a tömeget, a busz pedig egy szűkebb réteget ellátva kiegészíti.

 

Az már egy érdekes kérdés lehet - és nem is tudok egyértelműen egyik vagy másik mellé állni - hogy ha az átépítés lehetővé teszi az órás, váltott Kanizsa-Keszthely ütemet, akkor a buszok beáldozásával sűrítsük-e a gyorsvonatokat (ez a végpontoknak a mainál gyengébb ellátást jelentene, cserébe a Balaton-part ellátása jelentősen javulna).

Előzmény: pavarotti (440845)
attus germanicus Creative Commons License 2017.10.31 0 2 440891

Szlovákia egészen durva hely. Magyarországon is óriási a különbség az északnyugati és a keleti vég közt. Szlovákiában ugyanez triplán megvan. Kassától keletre az kb. Közép-Ázsia színvonala, Mordor; Pozsony meg gyakorlatilag bárhol lehetne Európában. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 0 0 440890

Szia Nyuszi. 

 

Nincs vele semmi baj. 

Amit kaptam tőled válaszokat le vaanak írva. :)

 

További szép estét. 

Előzmény: _Nyuszi (440888)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.10.31 0 1 440889

Nem tudom, már én sem láttam olyan 20 perce. Pedig érdekelne, hogy mi a biztosítóberendezés. 

 

 

Előzmény: _Nyuszi (440888)
_Nyuszi Creative Commons License 2017.10.31 0 1 440888

Az én válaszommal mi volt a baj?

Előzmény: Törölt nick (440885)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.10.31 -2 1 440887

de ehelyett az összes EU-s támogatás elment/elmegy a budapesti elővárosi járatokra....)

 

Igen, mert ott vannak az utasok. Át lehetett volna vinni a vasutat Veszprém alatt is, új állomás stb. A neten biztos jól mutatott volna, de sokkal több utas nem lenne akkor sem. A 150 - esre meg nem adtak támogatást.

Előzmény: bendeguz90 (440847)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.10.31 0 2 440886

Ára van annak még most is. Ráadásul értelmetlen, mert az euró nem világpénz. Ezért az ország egyharmadán szarabbul élni, mint Szabolcsban eléggé gáz. 

Előzmény: Törölt nick (440876)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 0 0 440885

Sziasztok. 

Hogy vagytok? 

 

Egy szakmai segítségét kérném. 

 

A Déli pályaudvarról kéne pár információ. 

Pl:Biztosítóberendezés..... 

 

 

Választ előre köszönöm.

További szép napot.

Vendégsín Creative Commons License 2017.10.31 -1 7 440884
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 -3 3 440883

Szerintem nem a gazdasági helyzetünk volt rózsás, hanem az életszínvonalunk. Amit akkoriban már csak adósságból tudtunk fenntartani... Aztán a kártyavár szépen összeborult.

Előzmény: Törölt nick (440872)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 -7 4 440882

Ez a minden ember számít szép mese, de nagyon jól tudja mindenki, hogy a kisforgalmú mellékvonalak nálunk nem erről szólnak. (Főleg úgy, hogy a rájuk költött pénznél jóval kevesebből is legalább hasonló minőségű közszolgáltatást lehetne más módon előállítani.)

 

OFF

 

És Andornak is válaszolva:

 

Én egy szóval sem mondtam azt, hogy Szlovákiát kellene másolnunk, de _ők így döntöttek_. Felvállalták ezt valamiért cserébe, amiről úgy gondolták, hogy fontos, vagy hosszú távon jobb nekik. Szóval lehet itt jönni azzal, hogy ott milyen szar, aztán lehet, hogy mégsem. Max egy kisebbségnek. A többi meg lehet, közben elvan egyre jobban.

 

ON

Előzmény: benbe (440877)
Dzsokijuuing Creative Commons License 2017.10.31 0 2 440881

如果你能从中文翻译成英文,这是你的机会。

Előzmény: martinaxe7 (440879)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 -5 2 440880

A földrajzi adottságokban finoman fogalmazva sem értünk egyet, jópár helyen jártam Csehországban, ahol nem volt "nyílegyenes" a közút... De lépjünk ezen túl.

 

Mért jobb a szolgáltatás? Egyrészt, azt állítottam, hogy jobbak az adottságok (társadalmi, gazdasági, földrajzi), másrészt többet költenek a vasútra.

 

A CD 2016-os angol nyelvű beszámolója ebből a szempontból elég érdekes adatokat tartalmaz.

 

A személyszállításban a teljes működési költség, így az össz bevétel is a mienkéhez hasonló mértékű, kb 260 milliárd. A bevételekben jóval magasabb az utasok által fizetett bevétel, ott kb 93, nálunk csak 47 milliárd (Mivel az anyag nem részletezi, hogy a kedvezmények után mennyi árkompenzációt ad az állam (ha ad...), azt nem tudjuk, de a több bevétel legalább részben a magasabb életszínvonal miatti nagyobb fizetőképességből, másrészt a messze jobb szolgáltatásból is adódhat). Az állami támogatás 53, a regionális támogatás 110 milliárd Ft-nak megfelelő.

 

A vonatkm kb harmadával magasabb mint nálunk, 120 millió km/év, az utasszám 170 millió/év (nálunk kb 145 millió) de, ha jól olvastam az utaskm-ben nincs nagy eltérés köztünk (ott 7,3, itt 7 milliárd/év körüli), azaz rövidebb az átlagos utazási távolság, ebből pedig látszik, hogy a rövidebb távú helyközibb forgalomban arányaiban jobban teljesít a vasút.

 

Ami hatalmas különbség, az az, hogy a személyszállítás pályahasználati díjköltsége 21,5 milliárd Ft-nak megfelelő összeg, nálunk meg a Startnál ugyanez 70 milliárd. Tehát kevesebb PHD-val jóval több pénz marad a személyszállító cégnél, amiből sokkal jobb szolgáltatást lehet fenntartani.

 

De ugye azt tudjuk, hogy a pályavasút ott sem működik ingyen, így a hol is pakolja bele dögivel a pénzt az állam, az úgy tűnik a pályahálózat működtetőnél keresendő:

 

-Egyrészt, több a tehervonat, így abból tényleges _külső forrásból_ több bevétel jön be. Csak egymagában a CD Cargo fizetett 17,5 milliárd Ft-nak megfelelő összeget (elvileg nálunk az egész országban kisebb ennél a teljes tehervonati PHD bevétel) és gyanítom, hogy a magánvasutak még szintén jelentősebb összeget fizetnek...

 

-és ez látszik leglogikusabb magyarázatnak a fenti adatok alapján: állam bácsi borzasztóan támogatja az ottani pályavasutat, mert egy ekkora hálózat működtetése közel sem jön ki 40-50 milliárdnak megfelelő PHD bevételből, az tuti.

Előzmény: benbe (440866)
martinaxe7 Creative Commons License 2017.10.31 0 1 440879
koller andor Creative Commons License 2017.10.31 0 2 440878

Még mindig nem tudod, hogy miről beszélsz. :-(

 

Több százezer ember él elképzelhetetlen nyomorban a mai napig főleg kelet Szlovákiában.

 

Az állam- csak hogy megfeleljen az un maastrichti kritériumok előírásainak, egyszerűen kivonult annak idején pl. a szociális ellátásokból (meg még jónéhány nagy ellátó rendszert is alaposan visszavágtak).

 

Ezzel érték el az előírt hiánycélt anno.

 

Én két éve jártam bicajjal Gömörben. A turista centrumokat kivéve elkeserítő a helyzet.

 

Borsodból ! áttekerve is az.

Előzmény: Törölt nick (440876)
benbe Creative Commons License 2017.10.31 -1 2 440877

Pontosan ez a különbség közöttünk - mi nem csak átlagokat és a nagy egészt nézzük, számunkra minden ember számít. És ezért nem szeretnénk a kisforgalmú mellékvonalakat bezárni, vagy néhány kétesélyes pluszutasért jópár tuti utast veszíteni a 30-ason csak azért, hogy Nagykanizsára rövidebb legyen a menetidő. Svájcban, Ausztriában vagy Csehországban legtöbbször úgy gondolkodnak, ahogy én. Ettől te még gondolkodhatsz másképp, de engedd meg, hogy ez engem zavarjon!

Előzmény: Törölt nick (440876)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 -6 3 440876

OFF

 

Lehet, hogy nagy ára volt. De ebből nem következik az, hogy mi csináljuk jobban, vagy jobbak lennénk, vagy hogy hosszabb távon a mi módszerünk jobban megtérülne. Ők így döntöttek, egyszerűen más prioritást választottak. Az, hogy a nyomortelepeken balé volt, egy dolog és messzire vezet. De ez csak egy tényező és egy szűkebb csoport. Belőlük nem lehet önmagában levezetni egy ország egészének a helyzetét és lehetőségeit...

 

ON

Előzmény: koller andor (440874)
benbe Creative Commons License 2017.10.31 0 0 440875

Azt nem piaci alapon üzemeltetik.

Előzmény: bendeguz90 (440869)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!