Keresés

Részletes keresés

Vagdalthús Creative Commons License 2010.07.20 0 0 30582

Egyáltalán nem nagy a forgalom, csupán az aszfaltmennyiség csökkentése miatt. 1-2 éve páran írtak az MTSZ-be a Teleki útvonalát megismerve, miszerint mennyivel jobb lenne ott menni, a Kálvária felé, mintsem betonozni. Hosszabb, szintsebb út, de persze szebb. Más kérdés, hányan fognak arra menni, és hányan aszfaltoznak majd, de hát ez nem teljesítménytúra.

 

Mindenesetre az idei Erdőkerülő-túrákat még a régi verzóban vezetjük majd, a betonon.

Előzmény: lükepék (30581)
lükepék Creative Commons License 2010.07.20 0 0 30581
Kevesebb aszfalt? Gondolom elég nagy a forgalom arra, a Szent Orbán miatt.
Előzmény: Zete (30580)
Zete Creative Commons License 2010.07.20 0 0 30580

Kösz a hírt, lehet, hamarosan megyek arra az utóddal kékezni.

 

(Csak azt nem értem, miért? )

Előzmény: olahtamas (30579)
olahtamas Creative Commons License 2010.07.20 0 0 30579
A Kéktúra áthelyezése megtörtént Kóspallag-Kisinóc közt!
kvte Creative Commons License 2010.07.19 0 0 30577
Rakacát és Rakacaszendet szerintem mindenképp felejtsd el... Esetleg Edelény központja, és onnan kibuszozva lehetne még megoldani.
Előzmény: jzp2107 (30575)
jzp2107 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 30575
sziasztok

kicsit off

2 napra autóotthagyás tekintetében Rakaca milyennek mondható?
Úgy is kérdezhetném, hogy a Szalonna-Meszes-Rakacaszend-Rakaca útvonalon hol mernétek leginkább hagyni? Víztározó mellett van valami kemping-féle ahol inkább van mozgás?
Vagy ez "kultúrált" vidék? (most fogok erre járni először)


köszi
HEV Creative Commons License 2010.07.18 0 0 30574
illetve lehet, hogy inkább a Szántód - Zamárdi közötti zöldet láttad, az találkozik a pirossal.

http://turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=46.882943&lon=17.926791&zoom=256&arrow=0

Előzmény: HEV (30573)
HEV Creative Commons License 2010.07.18 0 0 30573

Térképet próbáltad már ?

 

A DDP az nem arra megy, a piros az a délbalatoni piros sáv jelenleg Siófoktól elméletileg Szemesig vezet nagyrész a kerékpárut nyomvonalán, végig aszfalton, a zöld az egy helyi útvonal Zamárdi Balatonendréd között.

 

A 2010-es Balaton térkép is mindet tartalmazza, vagy itt:

 

http://turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=46.870208&lon=17.948018&zoom=64&arrow=0

Előzmény: Törölt nick (30571)
kvte Creative Commons License 2010.07.18 0 0 30572

Hobo Bobo,

 

Te egy rejtett vírusmarketing eszköz vagy. Csak olyan kérdéseid vannak, amiket a www.termeszetbarat.hu említésével lehet megválaszolni.

 

http://termeszetbarat.hu/turistautak_listaja_megyek_szerint?area_id=65

 

Somogy megyei utak, HEV jóvoltából.

 

Hova küldjük a a féldisznót? Bankszámla számod a régi? ;-)

Előzmény: Törölt nick (30571)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 30571
Ezek a turistajelzések követnek engem...tegnap Zamárdiban voltunk,és mit látnak szemeim:a strand kellős közepén a fákon zöld és piros sáv jelzések virítanak.Egyből elgondolkoztam hogy ezek milyen turistaút részei,a pirosra a tippem DDP,a zöldről fogalmam nincs,tudja valaki milyen út részei lehetnek ezek?
HEV Creative Commons License 2010.07.15 0 0 30570
Igen, de még 2004-ben.
Előzmény: Törölt nick (30569)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 30569
Köszi szépen,ez egy nagyon jó oldal erről a túráról,ezt még nem láttam,pedig már keresgéltem utána.Ezek szerint Te már megcsináltad?
Előzmény: HEV (30568)
HEV Creative Commons License 2010.07.13 0 0 30568

103 km,  kellemes, nagyon szép utvonal, bár a jelzések nem mindenhol voltak AKKORIBAN rendben amikor én arra jártam.

 

Igazolólapja letölthető, egy sima A4-es lap.

 

http://termeszetbarat.hu/turamozgalmak/balaton-felvideki_kek_tura

 

 

Előzmény: Törölt nick (30563)
hörpölin Creative Commons License 2010.07.13 0 0 30567
Vértes, Bakony, Balaton-felvidék egyben? Na, Te sem aprózod el! :-DD
Előzmény: looksharp (30566)
looksharp Creative Commons License 2010.07.13 0 0 30566
Kösz. Utólag én is rájöttem. Csak bosszantó volt a fél órás útkeresés a réten. Két-három hét múlva indulok majd hosszabb útra - Szárligettől Sümegig, remélem, arrafele nem vagyon van ilyen összevisszaság.
Előzmény: hörpölin (30557)
futolany Creative Commons License 2010.07.13 0 0 30565
Szia.

http://www.turabazis.hu/mozgleir.php?id=61
Előzmény: Törölt nick (30563)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.12 0 0 30564
Megint nézelődtem a Vaterán,a jelvények közt,és lám!Még túravezető is lehetnék(legalább is jelvényem lenne róla):-) ,mindössze 800ft-ért.A "jelvény" címszónál 26.oldalon van eme gyöngyszem,ha valakit érdekelne,vagy csak úgy megnézné érdekességként.
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.12 0 0 30563
Ha már Balaton,és Kéktúra...Balatonfüreden voltunk 5 napot,eközben felfigyeltem a régi városrészben a Vörös Templom körül,és még feljebb a papsokai templomrom felé szépen felújított kék (és sárga) jelekre,melyeket -miután utánanéztem megtudtam- 2009-ben újították fel,és a Balatoni Kéktúra jelzései.Ismeri ezt valaki,csinálta már meg végig?Az egész nincs 100km,egyszer lehet megérne pár napot...

Lud Creative Commons License 2010.07.12 0 0 30562
a fotómodell szakszervezeti üdülő nudista strandja ? :)
Előzmény: kvte (30561)
kvte Creative Commons License 2010.07.12 0 0 30561

Azért ez a parthoz közeli vonalvezetés emlékeim szerint szebb, parkosabb, mint a sima régi. Az új nyomvonal közelében van a Libás Strand is, ha valaki Tapolca felől érkezne esetleg egy csobbanás is beleférhet.

 

http://www.khvuz.hu/index.php?m=szolgaltatasok&aloldal=20080602091042851322

 

Vonatokat is lehet fotózni, mi kell még?

Előzmény: Lud (30560)
Lud Creative Commons License 2010.07.12 0 0 30560
én is mostanság terveztem ezt a szakaszt. lesz egy kis aszfaltozás...
Előzmény: jzp2107 (30554)
radv.ben Creative Commons License 2010.07.12 0 0 30559
Ma olvashattok a bükki szakaszról az MN-ben.
hörpölin Creative Commons License 2010.07.12 0 0 30558
Viszont legálább lemegy a kéktúra Balaton-part közelébe! Így közelebb esik a vasútállomás is, de sajnos aszfalt az egész most már Egregytől egészen a Gyenesdiás feletti lőtérig. Nem is tudom, hány km az egész, van talán 15 is!! :-((
Előzmény: jzp2107 (30554)
hörpölin Creative Commons License 2010.07.12 0 0 30557

Amennyire én tudom, Dobogókő és a Sikárosi erdészház között két külünböző terelés okoz bonyodalmakat.

Az első - amit az általd is említett táblák jeleznek - a Dobogókő gerince és a Sikárosi-rét széle között húzódik, itt favágást és erdőtelepítést végeznek. Emiatt van a kerülő az Öreg-vágás-hegytől a Phrsz és P jelzéseken a Sikárosi-rét szélén húzódó földútig. Táblák vannak kihelyezve a K- terelésének elején és a végén is.

A másik terelés a Sikárosi-réten van, mert itt kivágták a rét délkeleti oldalán húzódó fenyvest, amin átvágott a kéktúra is. Ez később keletkezett, mint az előzőleg említett, a Dobogókőről a Sikárosi-rétig szóló lezárás. Kitáblázva sincs. De jól döntöttél, mert a kéktúra a K+ jelzést követi egy rövid szakaszon az aszfalton, aztán a rét északi szélén átvágva a Sikárosi erdészház melletti elágazásig (ahol a gázló is van a Bükkös-patakon), és ahol a kéktúra visszatér a korábbi nyomvonalára.

Előzmény: looksharp (30553)
G(Dzsí) Creative Commons License 2010.07.12 0 0 30556

Nofene :)

 

Akkor még időben jártunk arra! S egyeztethetnénk következő időpontról is! :)

Előzmény: jzp2107 (30554)
olahtamas Creative Commons License 2010.07.09 0 0 30555
Állítólag valami útépítés miatt kellett terelni.
Előzmény: jzp2107 (30554)
jzp2107 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 30554
Itt vagy, Dzsí?

Képzeld mán, állítólag megváltozott az OKT útvonala Keszthelyen, elkerüli a Tecsót
(lásd tuhu, Balaton tájegység legfrisebb trackje)

Hát hogy lángosozik így a megfáradt túrázó? :-)

/de tényleg, ott a tuskó utáni rész a gáton, az nekem kimondottan tetszett/
looksharp Creative Commons License 2010.07.08 0 0 30553

2010. július 3. szombat: Máriaremete - Rozália téglagyár (a zöld elágazása)

Két munkatárssal/baráttal vágtunk neki Az útnak. A máriaremetei kegyhely nagyon hangulatos volt, a templomba is be lehetett menni. Hűvösvölgyön a Gyermekvasúton nem a pénztárban, hanem a forgalmi irodában kellett bélyegeztetni. A vitorlázó-repülőtéren nagyon élénk volt a forgalom, 3 gép felszállását és egy leszállását láttuk. A jelzések jók voltak, jó volt a társaság, gyorsan elértük az Árpád-kilátót. (Itt két hajléktalan tanyázott.) A kilátás a párás idő ellenére nem volt rossz. A Hármashatár-hegy emelkedője a déli napsütésben kifejezetten kellemetlen volt (nem szokta a cigány lova a szántást), a csúcson a fémbélyegzővel sikerült látható nyomatot produkálnom. A kitérőt a vendéglátóipari egységek felé elbaltáztuk, annyira a kilátásra figyeltünk. Majd máskor. A Virágos-nyeregben a büfé zárva volt, a bélyegző a bejáratnál lógott. Innen a Csúcs-hegy északi oldalában a kéken haladtunk, egészen a zöld elágazásáig. Mivel a zöld /sárga jelzés a szálláshoz visszavezetett minket, letértünk az elágazásnál a kékről.

 

2010. július 6. kedd: Dömös - Rám-szakadék - Dobogókő - Visegrád.

Munkatársam régi vágya volt, hogy a Rám-szakadékban túrázhasson. Nekem sem volt ellenemre, így abban maradtunk, hogy Dobogókőig együtt megyünk, ők a piros jelzésen visszamentek Dömösre, én a kéken célba vettem Visegrádot.

A Rám-szakadékban másodjára jártam. Először még egyetemistaként, terepgyakorlaton. Abban az időben még láncok segítették a haladást, a mostani kiépítettség nagyon kirándulóbarát. Jól lehetett haladni, az esőt is megúsztuk. Dobogókőn villámgyors bélyegzést megejtettem a turistaházban. Nagyon segítőkész volt az ott dolgozó úr. A kilátást nem nagyon élvezhettük, mivel arra a napra esőt, lehűlést ígértek, így nagyon párás volt a levegő. A kéken egy darabig együtt haladtunk a többiekkel. A piros-kék elágazásnál tábla: a kék ideiglenesen elterelve, irány a piros + és piros kerülőútvonal. Az első szakaszon jelzések nem voltak, majd a terelt kék jelei is megjelentek a fákon. A zivatar itt ért utol minket. Szerencsére nem kaptunk sok esőt, pár percig tartott az egész. A levegő viszont lehűlt, így majdnem fáztunk. A piros/piros + elágazásnál elváltak útjaink. A piros jelzés viszonylag jól követhető volt, egészen a Sikárosi-rét melletti tábláig. Itt a tábla jelölése szerint a „régi kékre” kellett visszamenni. A rétig minden rendben is ment. Azonban a réten harmadik nekifutásra sem találtam meg a helyes ösvényt. Volt egy-két piros jel, pár felülfestett kék is, de nem jutottam előbbre. Feladtam, visszamentem a terelésig, majd onnan a kék+ jelzésen haladtam tovább. A kék+ mellé itt már fel volt festve a kék is. Szóval a terelés táblái valahogy nem igazán sikerültek. A sikárosi erdészháznál gyors bélyegzés, majd irány Pilisszentlászló. Az út kicsit sáros volt, a szúnyogok is aktiválták magukat, de a jelzések – némi bizonytalansággal – jók voltak. Pilisszentlászlón bélyegzés, 10 perc pihenő. A falu felett kezdődő emelkedő nehezen volt járható a sár miatt, volt, ahol tényleg kapaszkodni kellett – ágakba, gyökerekbe. A jelzések a pap-réti erdészházig jók voltak, egyedül a Szarvas-szérűnél, a műút mellett volt olyan szakasz, ahol hosszabb (2-300 méter) távon nem találkoztam jelzéssel. Az erdészháznál bélyegzés. Majd irány az utolsó nekiveselkedés – az Urak asztala oldala. Az ösvény jól jelzett volt. De sok volt a csalán és a szeder. Itt sikerült fognom egy kullancsot is, amit a Moli-pihenőnél vettem észre, éppen sikerült még befúródáskor kivennem. A nap is kisütött az út végére, igaz, a hőmérséklet már eléggé visszaesett. A Nagy-Villámon mind az étterem, mind a kilátó zárva volt, így a bélyegzés szombatra áttevődött. 20 perc alatt leértem a komphoz ahol a Dömösre visszatért társaim összeszedtek, majd irány vissza Pest.

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.06 0 0 30552
Talán a legjobb lenne a jelenlegiben:-))
A szlovák útjelző táblák nekem is tetszenek,bár a kopottas kéktúrás lentebb megvan 20-30 éves szerintem,azért lehet ilyen viharvert.Azért nekünk is vannak ám szép új tábláink:

Na ennyi elég is mára,nem akarlak az összes képünkkel letámadni titeket.:-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (30550)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.07.06 0 0 30551
A színek fontossági sorrendje történelmi dolog, már kikerült a szabványból. Pedig jó hagyomány volt. A szlovák táblák viszont tartósabbnak tűnnek a magyaroknál, szerencsés dolog az alkalmazásuk.
Előzmény: (budai-)H.G. (30549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!