Keresés

Részletes keresés

krisztike0000 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 61315

Ha nem tudsz vele megegyezni még mindig van lehetőséged a paypaltól visszakérni a szállítás költségét. Egy régebbi hozzászólásban le van írva ennek a menete.

Előzmény: krisztike0000 (61314)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 61314

Én ezt úgy szoktam megoldani, mivel nem tudok címkét küldeni én sem (magyar posta), hogy a vevő ír egy szállítási költséget, amit én elküldök neki paypalon. Miután feladta a csomagot, a tracking számot beírja az ebay ügyhöz. Simán le tudtam eddig bonyolítani ezeket.

Előzmény: radikál (61308)
Syracusa Creative Commons License 2017.12.27 0 0 61313

A gyakorlatban nekem így ment, amikor egy bóvli kamerát kaptam a rendelt normális helyett. Ha nincs címke, a vevő választ és fizet futárt vagy postai csomagot és emiatt eleve nehezebb megegyezni az eladóval a visszaküldés módjáról és áráról. Az E-bay pedig nem tud nagyon belelátni vagy érdemben beleszólni, mert nem rajta keresztül történik. Macerás.

Előzmény: radikál (61311)
W_B Creative Commons License 2017.12.27 0 0 61312

Írd meg, hogy miről van szó.

Előzmény: A.B.W. (61306)
radikál Creative Commons License 2017.12.27 -1 0 61311

Azt nem gondolom, hogy ez így menne.

Előzmény: Syracusa (61310)
Syracusa Creative Commons License 2017.12.27 0 1 61310

Úgy, hogy megkéred az eladót, fizesse ki, aztán vagy kifizeti, vagy nem.

Előzmény: radikál (61308)
radikál Creative Commons License 2017.12.27 0 0 61309

Emlékszem erre a fagylaltos b*romra.

Kíváncsiságból felvettem vele a kontaktot de soha többé nem jelentkezett.

 

Előzmény: Törölt nick (61307)
radikál Creative Commons License 2017.12.27 0 0 61308

Hosszú idő után (talán évek teltek el) vettem egy cuccot ami not as described.

Az eladónak szóltam, normális volt, kérte indítsak case-t.

Megtettem, ma elfogadta de rögtön jött is az üzenet az ebay-től, hogy az eladó nem tud küldeni shipping label-t de a visszaküldés költsége őt terheli.

Ha most belemegyek a return details-be akkor azt mondja, hogy indítsam el a küldést jan.4-ig különben bukom a refund-ot.

De azt is mondja, hogy az eladónak kell fizetni a költségeket ezért ha nekem kell fizetnem a visszpostát ők majd megkérik az eladót, hogy fizesse ki.

Ez a gyakorlatban hogy működik?

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.27 -1 0 61307

Még mindig nem tudjuk miről van szó!

Régebben volt itt egy fagylaltos, bepróbálkozott....

Dupla áron akarta nekünk adni, mint amennyiért  hirdetési oldalon árulta.

Konkrét ajánlatot tegyél, ne homályosítsd. Én sem tennék fel akármit az oldalamra.

Ha meg nem akarod az információkat megosztani regisztrálj és add el Te. Az adót meg fizesd meg utána.

Előzmény: A.B.W. (61306)
A.B.W. Creative Commons License 2017.12.26 0 0 61306

A kísérlet(ünk) nem egy meglepetésprojekt... Egyértelmű, hogy egy tárgy eladásáról (vagy vételéről) beszélünk, ugye erről szól az Ebay...

 

Ha pl. "A gyermek Göbbels a Führer térdén" című eddig ismeretlen fényképről vagy festményről lenne szó, nem változtatna a helyzeten, sőt. Bizonyára igen magas áron kelne el, egy kiélezett licitháború után, és nyilván a médiumok is tele lennének e szenzációnak számító hírrel...

 

Ha nyilvános volna az e-mail címed, mint pl. az enyém, akkor szívesen küldenék képet a Hitler-hasonmás színészhasonmásról...

 

Én még soha nem vásároltam és/vagy adtam el az Ebayen, csak itthoni oldalakon, ez volna az első és utolsó alkalom. Számomra ez idegen terep, ezért keresek egy gyakorlott, tapasztalt honfitársat, aki felrakná a saját cuccai közé a kis (6x8-as) fényképemet...

 

Nem gondoltam, hogy ez a kérés ekkora parát von maga után...

 

Egy hazai aukciósházon keresztül fölvettem a kapcsolatot a Sotheby's-zel, a szakértőik (december 9-én) megvizsgálták a fotográfiát, de végül is nem vették fel a repertoárjukba, mert nem híres fotóművész alkotása. Egyébként az ő képviselőjük is ajánlotta az Ebayt...

 

(A csalán csíp, de egészséges!)

Előzmény: VirginMojito (61298)
nepomuk Creative Commons License 2017.12.26 0 0 61305

köszi, majd inkább várok még, végül is ez tényleg túl olcsó.. 

Előzmény: Tshu-hash (61304)
Tshu-hash Creative Commons License 2017.12.26 0 0 61304

Ha mar ilyen olcso, probaltam en is venni egyet. Amikor ranyomok a fizetesre, akkor beterheli a kartyat is, majd jon az uzenet, hogy ez a fizetesi mod nem elerheto, probalj masikat. Utana jon az sms is, hogy torolt tranzakcio. Valami szerintem nem klappol vagy az eladoval, vagy a termekkel, vagy mindkettovel. Siman kartyaval elvileg kifizetheto, de en attol tartozkodnek a helyedben. Ha nem erkezik meg, vagy tegla van a dobozban, akkor hogyan koveteled vissza a penzt? Chargeback-kel?

Egyebkent van egy US elado is, feher szinut arul, 19USD+2USD postakoltsegert, worldwide shipping-gel, igaz az ertekelese 0-s...

Előzmény: nepomuk (61302)
Syracusa Creative Commons License 2017.12.26 0 0 61303

Kanadai dollár az. Hol akad el?
Amúgy szerintem éppen vevővédelemről lehet szó, gondolom vizsgálják vagy már volt is rá bejelentés, irreálisan olcsó. Feltörhették a fiókját, vagy ilyesmi.

Előzmény: nepomuk (61302)
nepomuk Creative Commons License 2017.12.26 0 0 61302

Sziasztok.

Gondoltam veszek egy ilyen terméket:

https://www.ebay.com/itm/iRULU-BL-20-HD-1080P-LED-LCD-Projector-Home-Cinema-HDMI-USB-SD-DTV-AV-VGA-Sale/253329578506

de nem engedi a rendszer megvásárolni, és látom, hogy a price előtt van egy c betű, így, price: C $16.99

erre a paypal azt mondja, hogy nem tudja végrehajtani az átutalást. Ez valami átverés?

GKPW Creative Commons License 2017.12.25 0 0 61301

A követés nem mutatja, hogy megérkezett. Egyelőre csak annyi, hogy megérkezett az Usába. Ez vagy azt jelenti, hogy még ülnek rajta a karácsonyi hajtás miatt, vagy azt, hogy bár kézbesítették, de nem került "bejegyzésre". Utóbbi is fordult már elő velem párszor, csak akkor nem tahó volt a vevő, hogy kihasználja a lehetőséget.

Előzmény: VirginMojito (61297)
t.lantos Creative Commons License 2017.12.25 0 0 61300

Semmi ertelme, nem torlik. Kb birosagi vegzes kellene hozza.

Előzmény: VirginMojito (61297)
VirginMojito Creative Commons License 2017.12.25 0 0 61299

Szerintem több probléma is adódhat.


EGY:

Én is jártam úgy az ősszel, hogy visszatérő, több száz csillagos vevőm jelezte, nem tudja kifizetni a kiküldött számlát, mert valamiért elszáll a rendszer közben.

 

Írtam neki, hogy akkor "resend invoice"-al elküldöm még1x, és próbálja meg, és ha megint nem tudja, megint kiküldöm... és így tovább.

 

A 2. resend után ki tudta fizetni.

 

KETTŐ:
A paypalhoz csatolt bankkártya még nincsen teljesen beélesedve, és próbálja húzni az időt.

 

 

ÉN ebay-n eladott termékhez nem küldök külön pp-számlát, mert akkor 180 napig retteghetek, hogy megszivat a pp-n.
Vagy sikerül max. 3 alkalomból az ebayes számlát kifizetni, vagy törlést kérek (de mondom, 2 resendnél nekem még többre nem volt szükségem).

Előzmény: tundekiss93 (61287)
VirginMojito Creative Commons License 2017.12.25 0 0 61298

Mivel ez egy kicsit a más f...val verni a csalánt kategória, nem ártana tisztázni, mit ábrázol a fotó.

Te jelentkeznél egy kísérletre, amiről nem tudod, hogy mit fognak veled csinálni?

Mert mondjuk ha pl. a kicsi Göbbels ül Hitler térdén, akkor azt nem árt az elején tisztázni, szerintem.

Előzmény: A.B.W. (61288)
VirginMojito Creative Commons License 2017.12.25 0 0 61297

Ha a tracking alapján tudod igazolni, hogy megérkezett, egy próbát megér.
Itt nézz utána:
http://pages.ebay.com/help/policies/defect-removal.html

 

Írd le, hogy ezt egy bosszú negatívnak érzed, és csalni próbált, hogy ingyen jusson a termékhez, amivel kárt okozott volna neked.

Előzmény: GKPW (61296)
GKPW Creative Commons License 2017.12.24 0 0 61296

Van valaki, akinek sikerült már töröltetnie negatív értékelést?

Most karácsonyra kaptam egyet egy ....-tól.

Természetesen késett a csomagja a torlódások miatt. Azonnal követelte vissza a pénzét "changed my mind" indokkal. Írtam neki, hogy legyen türelemmel, és ha megérkezik a csomag, küldje vissza, refundolok.

Case-t nyitott, az Ebay pedig ugyanezt mondta mint én, hogy küldje vissza a csomagot, visszakapja a pénzt. Erre a vevő az ügyet rögtön lezárta, és negatívot adott.

Gyanús, hogy csak ingyen szerette volna a terméket.

 

Az értékelésébe beírta, hogy csaló vagyok. Ez a "rágalmazás" vajon indok lehet a töröltetésre?

In Lak'ech Creative Commons License 2017.12.23 0 1 61295

Erre ismét nem tudok neked válaszolni. Annyit tudok elmondani, hogy én vagy a licit megnyerése után azonnal fizetek, függetlenül a határidőtől. Eladóként nekem is ez a jóleső, és megnyugtató. Nemkülönben pedig megtisztelem ezzel az üzleti partneremet. A többség a leadott értékelésében meg is szokta hálálni. Ha egyéb okokból akadályoztatva vagy a fizetésben, akkor is mihamarabb rendezd. Ja, és ezt jelezd egy üzenetben az eladó felé.

Előzmény: zkap (61294)
zkap Creative Commons License 2017.12.23 0 0 61294

oldalfordítoval jutottam valamire .

küldtem üzenetet ,hát ha postázza .

A fizetés határidőre hol találok rá ?

Előzmény: In Lak'ech (61293)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.12.23 0 0 61293

Ebben most sajnos nem tudok segíteni, mert nekem párom kezeli az adás-vételeimet (nyelvtudás híján :-((). De ugyanolyan a funkció, mint a V..án a "kérdezzen az eladótól". Remélem lesz itt aki konkrétan tud segíteni, hogy pontosan hol találod.

Előzmény: zkap (61292)
zkap Creative Commons License 2017.12.23 0 0 61292

Köszönöm a választ . Hogy tudom vele felvenni a kapcsolatot ?

nem találok elérhetőségét sehol.

Előzmény: In Lak'ech (61291)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.12.23 0 1 61291

Háááát, én licit előtt szoktam illedelmesen megkérdezni, hogy medtenné-e hogy sikeres licitem esetén megtenné-e, hogy Magyarországra postáz.

Előzmény: zkap (61290)
zkap Creative Commons License 2017.12.23 0 0 61290

Sziasztok.

1. licitáltam az eBayon . egy használt kávéfőzőt sikerült leütnöm...

az eladó csak németországban postázna ....hogyan tovább ?

vagy új cimet kér az ebay, vagy egyezkedjek az eladóval...

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.21 0 0 61289

Ezeken a beállításokon már rég túl vagyok. Sajnos mindez nem jelent akadályt, hogy valaki teljesen új regisztrációt csináljon a korábbi mellett és úgy vásároljon. A pp fiók más néven fut, ott a beállított szállítási név és cím a korábbi - egyébként blokkolt - nickhez tartozó.

Egyenlőre beállítom az országot, hogy oda nincs szállítás (és nem tud vásárolni, ez be van állítva). Talán nem tud hirtelen más országbeliként regelni. Úgysem nagyon volt onnan még vevőm.  

 

 

Előzmény: sjohn (61285)
A.B.W. Creative Commons License 2017.12.20 0 0 61288

Üdvözlet!

 

El szeretnék adni egy régi fényképet az Ebayen. Ehhez keresek magyarul és angolul is értő, gyakorlott (vagy vállalkozó szellemű) ebayes hirdetőt.

Különleges fotó, sokat megadnának érte a fanatikus rajongók. Remélhetőleg.

Természetesen kapna részesedést a bátor jelentkező! :)

tundekiss93 Creative Commons License 2017.12.20 0 0 61287

Újabb kérdésem lenne a nagyérdeműhöz! :) Eladtam egy dolgot egy 0-ás vásárlónak, de pár nap alatt sem fizette ki a tételt, ezért nyomtam egy open unpaid-et. Erre írja, hogy valamit gond van a fizetéssel, küldjek neki direkt PP számlát és elküdte ehhez a mail cimét is.

Nos, ebay ehhez mit szól, külsős tranzakciónak számít?

tundekiss93 Creative Commons License 2017.12.20 0 0 61286

És ha jelented az Ebaynek az új nickket?   

Előzmény: Törölt nick (61283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!