Keresés

Részletes keresés

tusi74 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 20064
Sehol nem látok magyar feliratot. Te melyik résznél láttad???
Előzmény: Törölt nick (20062)
tusi74 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 20063
És mennyi idő alatt?
Előzmény: Zsoltx (20060)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 20062
jéééé
láttátok? az ebay.at oldalon a változó részekben magyarul vannak a feliratook :) ezek ránk utaznak :))))
dejóóó, gondolom felismeri a kukiról, hogy magyarvagyok
Előzmény: QnAdam (20061)
QnAdam Creative Commons License 2007.05.08 0 0 20061
megérkezett a kamerám, angliából, parcelforce international standardként, másodikán adta fel az eladó bristolban. a címkén van egy gls logo is, hogy az ő partnerük, ehhez képest a magyar királyi posta csomagpostása jött vele. meg is kérdeztem, hogy ez úgy mégis hogy jött össze, mire mondta, hogy néha még dhl-es csomagot is visz ki... hát érdekes.
mindenesetre a cucc egyben ideért :)
Zsoltx Creative Commons License 2007.05.08 0 0 20060
A parcelforce-ra csak jót tudok mondani. Elég sok cuccomat hozták, rendben és egészben ért ide.

Royal Mail-es csomagjaim, viszont törtek már össze, bár mint kiderült, természeteen a kedvenc postánk kezeiközött...
Előzmény: tusi74 (20059)
tusi74 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 20059
Nem uncsi. :))) itt azért vagyunk. Szóval nyaggasd tovább az eladód. Aztán figyelj a határidőkra, és indíts egy dispute-t. Nem tudom, nekem eddig a RoyalMail nagyon ott van. Viszont most egy eladó Parcelforce Euro 48-cal adja fel. Állítólag ez a magyar GLS-nek felel meg, de én sem tudok róla közelebbit.
Előzmény: trollcsi (20058)
trollcsi Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20058
az angolokhoz, meg a fotósmellényemhez (szóljatok, ha uncsi) :)

március 30-án feladta, 31-én elhagyta az országot.
magyarországra nem jött be.
múlt szerdán derült ki, hogy a feladó tud csak reklamálni. ezt meg is írtam neki. azóta nem válaszol.

mit tegyek?
Előzmény: tusi74 (20039)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20057
ok
köszi az info-t
Slider22 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20056
akkor nem kell fizetned vámot. Áfát max az adott országba fizeted, mivel néha beleépítik a termékbe az áfát. Ha olyan eladótól veszel. Amúgy nincs, úgytudom. Vámaz biztos nincs.
Előzmény: Törölt nick (20055)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20055
sziasztok, egyébként ha eu-n belül rendelek, akkor az ugye nem áfa- és vámköteles?
Slider22 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20054
Sziasztok! A Bidpay még működik, mert olvasgattam róla, hogy megszünik vagy ilyen hasonlókat mi a helyzet vele? Tényleg így van? Ha müxk van róla valamilyen leírás valahol. Előre is köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20053
amúgy $350
Degeczi Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20052
ilyen nagy értékű cucc gondolom nem biztosítás nélkül jön, és akkor a fuvarlevélen sem tizedakkora érték van...
Előzmény: Törölt nick (20041)
morbiczer Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20051
Természetesen belenéznek / belenézhetnek. Majd a dobozról próbálják megsaccolni, hogy mi van benne???
Előzmény: Törölt nick (20048)
Zsoltx Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20050
No, meg említsük meg a felettünk látható FAK GYIK leírást, ami nagyon szépen összefoglalja, amit egy kezdőnek tudnia kell.

Valahogy ki kellene emelni, pirosan villogtatva, mert senki nem veszi észre.
Előzmény: tusi74 (20049)
tusi74 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20049
Szeretnék valamit írni, próbálom úgy megfogalmazni, hogy senkinek ne legyen sértő. Szóval, szerintem ennek a fórumnak az a lényege, hogy megvitassuk egymással az Ebay-es tapasztalatokat, esetleg egymásnak segítsünk, infókat adjunk. Viszont a hétvégi tapasztalatom leíratja velem a következőket.

Összesen 6 emailt kaptam péntek este óta, hogy teljesen kezdőknek magyarázzam el az Ebay és Paypal működését. Köszönöm a bizalmat, viszont sajnos nekem erre így nincs energiám. Másrészt azért vannak ám itt power userek, akiktől magam is sokat tanultam.

Amit magam javasolni tudok. Visszaolvasni ebben a fórumban. Sok hasznos infó van itt. magam 2 napot töltöttem csak olvasással.
A másik, mielőtt valaki ebbe belefog, szerintem, de javítson ki bárki is, illő legalább az angol vagy német nyelv társalgási szintű ismerete, kiegészítve pár pénzügyi fogalommal, kártya, paypal, utalás, pénzküldés stb.. És ha ez meg van, akkor nem lehet gond, egy Ebay, Paypal regisztráció elvégzése. Hiszen alapvető szeméyles adatokra kérdeznek rá. Akkor viszont nincs mit magyarázni.

Elnézést, ha valakit megbántottam volna, nem volt szándékomban, csak nem tudok mit kezdeni ezekkel a kapott levelekkel. Egy párat megválaszoltam, de az előbb is kaptam egyet, és már elfogyott a türelmem sajna.

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20048
ok
köszi az info-kat, de arra még mindig nem kaptam választ, hogy ott kinyitják-e?
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20047
ok
csak hát az a baj, hogy akkor már Mo-n is megvehettem volna
csak azért lett volna jó, mert amiket eddig vettem ebay-en, azok simán megjöttek, nem kellett vámolni őket, pedig azok is újak voltak
t.lantos Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20046

mindig ugy kell kiszamolni, hogy (vetelar + fuvar)*vam*afa, es ha igy is megeri, akkor megvenni

aztan ha atcsuszik, akkor tiszta nyereseg

ilyenkor utolag kapalozni mar igazan kar

tizedarat hazudni meg pofatlan, es gyanus is

 

Előzmény: Törölt nick (20041)
raider Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20045
Ha nem jön be? Közokirathamisítás? Csalás vétsége?
Előzmény: Törölt nick (20044)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20044
ok
de mi van, ha nem jön be?
egyébként akinek már volt ilyen esete, az pls mondja már meg, hogy kinyitják-e a csomagot, avagy nem?
raider Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20043
Nem hülyék azok sem, ne féltsd őket. Vagy bejön, vagy nem.
Előzmény: Törölt nick (20042)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20042
ill még arra is kiváncsi lennék, hogy ott kinyitják-e a szemed előtt, vagy nem
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 20041
sziasztok
az lenne a kérdésem, hogy ha rendeltem pl: vmi ebayról, 200.000 Ft értékben, de az a hülye úgy küldte el, hogy kell után fizetnem 20% áfát + 3.5% vámot, de én nem akarok +50-et kidobni az ablakon, akkor lehet azt, hogy pl: úgy nyomtatom ki az oldalt, mintha csak 20.000 ft lett volna és csak 5000 ft-ot fizetek rá?
magyarán szólva tudják a vámosok, hogy mekkora értékű a csomag?
eladó Creative Commons License 2007.05.06 0 0 20040

Hali !

 

Az én esetem speciális mert én használt motorkerékpár alkatrészekkel kereskedem.

Ez azt jelenti, hogy egy komplett motorkerékpár kb. 100db alkatrész, és az összes vasárnap este jár le. Szinte magától értetödö, hogy a vevöim legtöbbször egyszerre több alkatrészt vesznek. Ezért kell nekem kiszámolni mennyi a szállítási költség mert ez attól füg mennyit nyom a csomag. Sajnos az ebay-n ezt nem lehet beállítani.

Aztán, hogy mennyire lehet számítani a vevökre azt mi sem bizonyítja jobban, mint pont ma este több mit 10 mailt kaptam, hogy legyek szíves és áruljam el az összköltséget, ill. a bank adatokat. pedig benne van a leírásban, hogy :

Nach Auktionsende : Bitte schicken sie keine Mail, wegen Kontodaten etc. Sie bekommen von uns eine Mail – idR. am 1. Arbeitstag nach Auktionsende - mit der Kaufabwicklung und den Kontodaten. Gleichzeitig ist die Versandadresse aufgeführt, die Sie unbedingt überprüfen müssen.

Előzmény: tusi74 (20039)
tusi74 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 20039
Tökéletesen igazad van. Arra is jó ez a fórum, hogy itt beleláthatunk egymás szerepébe, gondolatmenetébe, logikájába.

A PayPal témához annyit, hogy én tényleg mindig azonnal fizetek. De 2 eset fordul elő.

1. Eleve az eladó előre beállítja Magyarországot, akkor én nem szoktam kérdezgetni az eladót, hiszen akkor a Pay Now gombbal a PayPal mindent összeállít, lehet fizetni.

2. Nem állítja be, akkor megkérdezem, válaszol, akkor voszont a Pay Now gombnál a shippinghez már azt az összeget írom, amiben előzetesen megállapodtunk.

A PayPal-os költségekben is igazad van, bár az angoloknál szinte mindenki elfogadja a PayPalt. Ráadásul többször beállítják előre a pontos szállítási költséget, ott tényleg működik ütök, nyerek fizetek, 3 nap múlva kapom. Eddig az összes angol eladómhoz órát lehetne igazítani. Ugyanez a német oldalon levőkre már nem mondható el. Nehézkesebbek, jobban problémáznak, alapban nem nagyon örülnek a nem német/osztrák vevőknek. Most megint vevő oldalról szólaltam meg, és ezek a saját tapasztalataim, tehát semmiféle statisztikára nem alapoz.
Előzmény: eladó (20036)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 20038
elnézsét az offért,

egyébként teljesen igazad van, jó ilyen üditő és profi hozzászólásokat olvasni :)
Előzmény: eladó (20036)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 20037
ha valaki látja Jita bácsit, mondja meg neki, hogy keressen, mert keresem :))
sőt, irtamis.
Előzmény: eladó (20036)
eladó Creative Commons License 2007.05.06 0 0 20036

Tusi,

 

Ez nem jó fegyver hidd el.

Van másik lehetöség. Pl. ha az eladó nem válaszol, akkor (ebay.de esetén) Unsimmigkeiten online klären. És ha ott teszed fel a kérdésedet akkor biztos, hogy fog válaszolni.

 

Itt a fórumban gyakran teszik fel a kérdést : "Mit gondoltok adjak neki egy negatívot?" Negatívval nem lehet semmit se megoldani. Az legyen az utolsó arra úgy is van idö böven.

Nem akarom védeni az eladódat, nállam pl. arany szabály, hogy minden kérdésre válaszolunk. Még akkor is ha nem tudom a választ. Mert azzal meg lehet bárkit nyugtatni.

 

Egyébként ezer oka lehet az eladónak miért nem válaszolt.

Tölem a DPD elviszi a csomagjaimat minden másnap, ezért az igazoló szelvényt is csak a következö szállításnál azaz 2 nap múlva kapom meg, de ha a srác éppen elfelejti hozni akkor 4 nap. Tehát ez idö alatt én se tudom megadni a számot. Tudom a te esetedben más volt a helyzet.

Nekem is volt már olyan vevöm aki azt hitte, hogy egész nap nem csinálok mást csak ülök a gép elött, és azt várom, hogy mikor ír és azonnal válaszoljak.

Persze nem mondom, hogy nincs igazad, már ami a konkrét esetet illeti, hiszen én is sok dolgot veszek az ebay-n és magasak az elvárásaim, legalább azt várom el amit én is nyújtok. Ehhez képest 50% amikor elégedett vagyok.

 

Most más : Azt írtad, hogy a németek nem szeretik a PayPal-t. Én pl. nem fogadok pénzt PayPal-al. Ennek több oka is van. Az egyik oka, hogy az én portékáimnak kb. 40% a külföldre (Németországon Kivülre) Europába megy. A legtöbb EU orazágban egy átutalás IBAN és BIC kóddal pont annyiba kerül mint ha belföldre utalna. Ehhez képest ha én pénzt kapok PayPal-al az akár 5-7 % omba is kerülhet. Ez nem tünik soknak, csak ha azt nézzük, hogy nekem a bruttó árbevételböl 15-20% marad meg tisztán akkor asszem érthetö hogy ebböl már nem szeretnék még egy két % ot a PayPal-nak is fizetni. Persze ezen lehet vitatkozni, hogy mennyivel lenne több kuncsaftom, ill. mennyivel lennének magasabbak a liciteek ha lehetne PayPal-al fizetni. de ekkor jön a következö probléma, a csomagküldés ára, amit a külfödiek nem tudnak kikalkulálni, mert én egyszer számítom fel a csomag súlya (tömege) alapján. De a PayPal-osok azonnal akarnak fizetni és hasraütve fizetnének össze vissza, és csak a gond lennel belöle. A bankadatok sem nyilvánosak pont azért, hogy addig ne utaljanak amig én ki nem számoltam és nem közöltem a végösszeget. A Paypal esetén nem tudom megoldani, hogy ne lássák.

Bocs hogy ilyen hosszúra nyúlt de gondoltam már csak leírom. 

Előzmény: tusi74 (20033)
Slider22 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 20035

Szia!

 

Igen én is láttam, sajnos nem, csak magyar paypal accom van, de ha más nincs akkor bidpay-el. Illetve van mégegy ember aki ilyet árül az nem kötötte, ki hogy nem fogad el más országból paypalt. Igaz  ő nem is küld csak az usa-ba. Bidpay az szopás, vagy ugyanaz mint paypal?

Az amerikaiak nem fogadnak el nemzetközi paypal-t?

Előzmény: digicat (20034)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!