Keresés

Részletes keresés

DeRosa Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1338

Eleg egyszeru, es nekem anno ossz. ~150Euro volt.

 

1.) kell egy TÜV (21-es?? paragrafus szerint) azaz a kocsi importjahoz. Ez kicsit dragabb, mint a sima TÜV, es nem minden vizsgaztatohely csinalja => elobb telefonalni.

A Seat jo, az VW technika, ahhoz ertenek.

2.) kell egy biztositasi ajanlat (a kotelezo ugye kotelezo, azt lehet a legolcsobb direkt*-nel kotni. A casco csak ajanlott, a Teilcasco megfizetheto)

3.) rendszam

 

Udv,

deRosa

Előzmény: évi27 (1336)
egerszegi Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1337

a Hogyan lehet ezt intezni? kerdesre szerintem nincs rovid valasz....el kell donteni, hogy mit akartok, otthon allast kerestek, kijottok hatha talaltok itt, mekkor a csalad kockazatvallalo es turo  kepessege (mind stresszben, mind anyagilag)

 

Szerintem ha csaladosan koltoztok akkor vagy egy fogado ceg kell aki segit vagy 3-4e eur keszpenz MINIMALISAN.

 

Irtuk mar tobben, a tuti az ha az egyik felnott kijon dolgozni, es megteremti a felteteleit hogy a gyerekek es a masik felnot csatlakozhasson hozza - kiveve persze ha van az emlitett fogado ceg, es nem ketkezi melosnak, hanem mondjuk komoly allasra jon ki valaki, ahol pl a koltozest is fizetik.

 

A hogyan lehet tulelni kerdesre meg csak egy valasz van, es ezt szerintem vedd nagyon komolyan. Csak ugy, ha ez MINDENKI AKARJA. Nehez lesz, ahogy az elso fonokom mondta - es nagyon igaza volt! - ha kulfoldre koltozol, olyan problemaid lesznek, amirol nem is almodsz, nemhogy a megoldasukat tudnad. Szoval jonnek majd a nehezsegek, es csak akkor birjatok ki, ha senki nem dobja be azt a mondatot, hogy " nem is kellett volna kijonni".

 

Viszont ha megvan az elhatarozas es a kitartas, akkor sokkal jobb tud lenni szerintem.

 

Ha konret kerdesed van szivesen segit itt szerintem mindenki, ilyen altalanosra nehez valaszolni. Azt szerintem nem sokan tudjak hogy mondjuk hogyan lehet itt haziorvosi praxist inditani, de hatha-az ilyen specifikus dolgokert fel kell altalaban turni a netet.

 

 

Előzmény: Amarylll (1335)
évi27 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1336

Szia Exxon!

Bocsi,hogy egy tavalyi hozzászólásodhoz írok,de visszaolvasva találtam:autó-téma a kérdés..

Eltelt a 6 hó rajtunk No-ban,és lecserélnénk a rendszámot mi is,a kocsival mi a teendő?

Kell ilyenkor műszakiztatni itt(szeptemberben kellene mindenképp)  vagy forgalomba helyeztetni,otthonról ki kell vonatni?(eredetiségvizsga meg ilyenek...)

Kell ezután valamilyen adót fizetni,met ugye csak külföldről behozottnak számít itt...Hol tudunk ennek utána kérdezni?

A biztosítás itt hogy működik?olvastam hogy nektek van casco,félcasco...ez itt kötelező,vagy csak érdemes?

(a mi kocsink 2007es 1.6 16V Seat Toledo)

Köszönettel...

:)

 

Előzmény: Exxon73 (680)
Amarylll Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1335

Mindenkitől elnézést kérek, hogy belerondítok a topikba!

Most érlelődött meg családomban a gondolat (vagy inkább elhatározás), hogy idővel költözni szeretnénk... Ez számomra jelenleg, inkább agyrém, vagy rémálom, vagy valami hasonló.

Szóval én egy igencsak rettegő kétgyerekes anyuka vagyok, orvosi, orvosi-jogi és menedzseri diplomával, háziorvosi szakvizsgával. Jelenleg minimális, de gyorsan fejleszthető nyelvtudással...

Milyen lehetőségek lennének Németországban? Hogyan kell ezt intézni? (hogyan lehet ezt túlélni???)

Nagyon szépen köszönök minden segítséget!

egerszegi Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1333

az elso "nem" az folosleges a mondatonban....

 

es nekem is van az az a4-es lap is, a "frei..." .

 

Ezek utan porogjek azon hogy szeretnek igazolvanyt szerintetek?

Mar csak az autos hazautak miatt is...

 

Előzmény: egerszegi (1332)
egerszegi Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1332

ket es fel eve nem vaygok itt, nem irtak...

Előzmény: Bayern73 (1315)
Gergö21 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1331

Van itt aki Koblenz környeken lakik?

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1330

a maximum tiszteletdij 0 forint tehat nincs mit levinni.

 

de ezen nem is volt mit megszakerteni,alapban amator volt,8altalanossal is felfedezheto benne hogy atveres

Előzmény: tutis (1329)
tutis Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1329

Akkor jól sejtettem.Tudnék most kapásból  5 ilyen "ajánlatot" ide kitenni.

Ugylátszik most a csalok levitték a "tiszteletdijukat" igy talán hihetöbb az átverés...Nahh szép.Amugy köszi hogy megszakértetted az irományt.

Előzmény: Bayern73 (1327)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1327

durva kamu a dolog.

 

1,eleve a fizetes gyanus.addig mig egy ipari villanyszerelo nemet kozvetito altal berelve kap 10,50et nekem nehogy megmagyarazzak hogy egy mosogato kap 7-9eurot.

2,november ota vagyok nemet munkanelkuli,kb 50 interjum volt Munchen kornyeken nemet irodaknal.a fizetesajanlat 7,89-8,50 brutto

3,nemet bankszamla elvaras

4,korrekt ceg fizeti a 17cent/km bejarast kocsival

5,Nemetorszagban nemet oneletrajz kell,nem fordit senki semmit,vagy tudsz nemetul vagy nem.ha nem akkor felejtos a munka

6,fenykep.minek kell az? sehova se kell fenykep

7,oneletrajz forditas.

hmmm,de durva.az OFFInal a forditas dija 2,40forint netto/karakter.en 2hete postaztam ki az erkolcsimet melynek a forditasi,hitelesitesi,apostille pecsettel ellatva teljes koltsege verte a 30ezer forintot!!!!!! akkor nekem nehogy megmagyarazza valaki hogy 850forintert oneletrajzot forditanak!!!!! csak az illetekbelyeg volt az OFFInal Veszpremben 900forint!!!!!

 

na nem folytatom,ez olyan budos mint a 2hete parton rohado hal....

Előzmény: tutis (1326)
tutis Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1326

Hello.Szerintetek ez az ajánlat valos lehet?Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

 

 

 

 

 " Tisztelt munkavállaló(k)! Természetesen nem 1-2 fő-re lenne szükség,viszont egyenlőre nem tudom visszahívni Önöket,mert többen kérték,gondolhatják ha mindenkit visszahívok az mit jelent!Természetesen fel fogom hívni Önöket,de csak szerződéskötéskor! Németországban (Augsburg-ban lennének a betölthető állások. Lehetőségek: Konyhai kisegítő (7-9euro)/óra segéd illetve betanított munkás:(8-10euro)/óra szakmunkás:(9-13euro)/óra Túlórára természetesen van lehetőség,azért nem tudok pontos órabért írni,mert azt máshogy fizetik. Vasárnap mindig szabad és a túlórára szombatonként lehet részt venni.Fizetés 2 hetente.bankszámlára. Szállás: Egyenlőre munkásszállodában lennének 2-3 ágyas szobákban,így lehetőség nyílik pároknak,hogy együtt lakjanak,bár nem ígérem,hogy egy helyen tudnak dolgozni.Természetesen a szállást az Augsbur-i cég fizeti,de az étkeztetés egyéni. Utazás Havonta 1-szer ingyenes,de hetente is van rá mód,viszont az egyéni költség. A munkába járás személygépkocsival segéd illetve betanított munkásoknak,a konyhai állások és a recepció állások a mellette lévő Hotelban van,ezért szinte helyben történik a munkavégzés. Elvárások: Német nyelvtudás nem szükséges,de jó ha van,jogosítvány nem kell,mert külön sofőr hordja a munkavállalókat dolgozni. Kérem,csak komoly érdeklődők írjanak!!!!! Jelentkezés és feltételei: Szerződés kötésekor 2 darab személyi igazolványkép,magyar nyelvű Önéletrajz,ezt mi fordítjuk le Németre,melynek egyszeri költsége van 850 forint/fő,mely tartalmazza a postai költséget fénymásolatokat és az Önéletrajz fordítási díját. Más semmilyen költség nem terheli Önöket,csak az egyéni ellátás(költőpénz).Saját bankszámlával rendelkezni kell,mivel a fizetés arra fog érkezni.Brigádok is jelentkezhetnek,max.6 fő-ig. Regisztráció: január 31.-éig, kiutazás: február 13.-án K.b. 50-60 főre lenne szükségünk összesen Ha befizetik vagy átutalják ezt az  összeget, kérem tüntessék fel a nevüket a megjegyzés rovatba a nevüket és saját számlaszámukat,illetve a munkakör megnevezését,mivel sokan fognak jelentkezni,az összeg visszatérítésre kerül,ha betelnének az adott állások. Számlaszám: 18203284-01271136-10010016  (FHB Bank-nál vezetett számla) Várom jelentkezésüket Tisztelettel: Kecskés István"

Rebi07 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1324

Igen Hollandiában, de nagyon közel a német határhoz, Köln kb.70km, vasárnap jöttünk vissza, nem volt semmi hó, azóta sem esett semmi.

Előzmény: O.Lívia (1323)
O.Lívia Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1323

Köszi!

Te kint élsz?

 

Előzmény: Rebi07 (1322)
Rebi07 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1322

Szia.

Szerintem egy szikra hó sincs.

Előzmény: O.Lívia (1321)
O.Lívia Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1321

Sziasztok!

Valakinek van arról infója, hogy milyen a hóhelyzet Köln, Bonn környékén? Sokat segítenétek.

Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1320

Az újonnan érkezök nevében is elöre köszönjük és várjuk!

Nekem még egy néhány évvel ezelött kiadott "Freizügigkeitsbescheinigung-EU"-m van. Ez egy A4-es lap, lejárata nincs, kiállításakor csak útlevél kellett meg fénykép. Soha senki nem kérte tölem ezt semmi célból. Nem is hordom magammal soha. Mellesleg ez a papír igazolványként nem is lenne jó, mert semmi nincs rajta, csak a nevem, meg az, hogy itt élhetek Németországban. 

Előzmény: Bayern73 (1319)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1319

Kedves Forumtarsak

 

ahogy visszaertem Nemetorszagba ezt ugyis rendeznem kell mert mar ket landratsamt kuldte a levelet.

ha megvan akkor beszamolok rola ugyis.

ha megvan ez a kartya akkor az gyakorlatilag a szemelyivel er fel.

Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1318

Szerintem igen.

 

Viszont amit Bayern olvtárs linkelt (a második link), az nem a magyarokra vonatkozik!

 

 "alle Mitbürger aus Staaten außerhalb der EU (Drittstaatsangehörige)"


Kicsit kavarodnak az infok...

Előzmény: DeRosa (1317)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1317

Es van meg a Freizügigkeitsbescheinigung intezmenye?

 

deRosa

Előzmény: Bayern73 (1316)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1316
Előzmény: Bayern73 (1315)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1315

amig nem kapsz levelet a Landratsamttol addig semmit.3honappal a meldebehorde utan kuldik.

 

majd kerni fogjak az utlevelet vagy szemelyit,a lakcimpapirt,a biztositasi kartyadat,munkaszerzodesed,bankszamlat,es 1db biometrikus kepet.

Előzmény: egerszegi (1314)
egerszegi Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1314

tudom hulyen hangzik ez  akerdes, de mit is kell kivaltani?

 

En amikor idejottem a ceg intezett mindent, van egy pecsetes A4-es papirom "Anmeldung bei Meldebehorde" cimmel vagy ilyesmi, eddig ezt kertek mindenhol....ez nem eleg?

Előzmény: Bayern73 (1303)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1313

a holland E301bol tavaly ki is derult hogy az elso munkaltatom kokany ceg volt,igy a 2008 augusztus 2009 augusztus kozotti idoszakom elveszett.

 

hat igen,nagy orom lesz.DDDD 39 vagyok,mire nyugdijas leszek addigra boven 70ev lesz a korhatar addig meg van idom korbekujtorogni Europat DDDDDD

Előzmény: DeRosa (1312)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1312

Bravo! :-(

Nagy orom lesz majd a nyugdijas eveidet stb osszeszamolni! Mar ha meg lesz ilyesmi egyaltalan...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Bayern73 (1311)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1311

DeRosa kapaszkodj: 2011 január-március holland jogviszony,2011 április-május magyar munkanélküli jogviszony holland E301 alapján,2011 júniustól német jogviszony.

 

Németországban kell beadnom a jövedelembevallásomat hasonlóan a 2008-ashoz,mikor Hollandiában kellett beadnom és ott feltüntetni "külföldön szerzett jövedelemként" a 2008 évi magyar jövedelmem.

 

idén ugyanez lesz a szituáció a német bevallásomon kell feltüntetnem a holland és magyar jövedelmeimet mint Németországból nézve külföldön szerzett jövedelmeket.

Előzmény: DeRosa (1308)
évi27 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1310

igen...cuki...

szóval akkor ha jól értelmezem,először beszerzem itt ezt az igazolást a Finanzamt-tól,ezt beadom otthon az APEH-nél.Ezután intézhetem itt a könyvelővel a bevallást,és akkor ő csinálja a mo-it is.Otthonról fog adni az APEH valamilyen papírt,vagy csak amit kaptunk az első félévről?

Már csak azt nem értem,milyen adókulcs alapján számolja ki itt az otthoni fizumat?mert ugye más az adókulcs...?????

:))

Előzmény: Szipolyka. (1307)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1308

Gyanitom, az illeto nem mindket orszagban vallja be a masikban szerzett jovedelmet, igy nem tolodik felfele...

De tenyleg szabalyellenes, es ezek a rendszerek lassan egyre inkabb osszeernek. Es ha egy orszag nagyon penzszukebe kerul, akkor meg jobban utananez dolgoknak...

 

Amugy az megy (legelabbis ment) legalisan is, hogy az egyikben (A) leadoztad az ottanit, majd a masikban (B) ezt feltunteted, es egyfajta Pauschale-t kapsz arra az (A) reszre de valoban feljebb tolja (B)-t, es leadozod a (B)-t. Arra nem emlekszem, hogy melyik orszag lehet melyik - hol kellett a tobbet dolgozni avagy hol kellett befejezni az adoevet.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Szipolyka. (1307)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1307

Ja, klassz modszer, csak az a baj vele, hogy egyreszt szabalyellenes, masreszt pedig mindket orszag adobevallasaban az adott orszagbeli jovedelmed FOLE ultetik a masik orszagban szerzett jovedelmet, es a magas adosavban adoztatjak. Elvileg lehetne ugy csinalni, hogy a magyart a magyaroknal, a nemetet a nemeteknel vallod be, csak poruljarsz. Hiaba mindket jovedelem csak az egyik orszagban adozna, de jo magasan.

Előzmény: évi27 (1306)
évi27 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1306

Szia!

köszönöm szépen a válaszod!egyébként nagyon klassz ez,mert tegnap volt egy magyar munkatársam itt egy német könyvelőnél,és neki meg azt mondta,hogy a magyarországi jövedelmét vallja be otthon,(jan-okt),amit meg itt dolgozott,azt meg itt...neki csak egy igazolás kell arról,hogy az otthoni fizu mo-n be lett vallva,és kész...de akkor hol marad az elv,hogy egy adóévben csak 1szer és egy országban vallod be az adód????az apeh otthon meg azt mondta nekünk,hogy csináltassuk meg itt az itteni fizu bevallását,és amit erről kapunk igazolást,adjuk be otthon...(tehát mindkettő ugyanazt akarja,csak pont a másik csinálja)

ááááááááá.........

köszönöm szépen...

Előzmény: Szipolyka. (1297)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1304

teljesen mas tema,a kedves forumozok kozott van mehesz? 2002ben a muncheni piacon megismertem egy idos meheszbacsit Hohenlinden mellol.akkoriban parszor voltam a meheseben,egy kb 150eves meheshazban.

most novemberben tettem egy kort Hohenlinden fele,es nagy oromomre az erdo szelen meg mindig all a meheshaz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!