Keresés

Részletes keresés

lükepék Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30636
Mondjuk így, hogy kiderítették, kik azok, pláne helybeliek, simán bevasalhatnak a szülőktől anyagi/munkabeli hozzájárulást.
Miért van az, hogy nekem gyerekkoromban sose jutott volna ilyesmi eszembe? Meg ismerősöknek se.. bár a tizenkevés éves egykori fiúosztálytársaimban nem vagyok biztos...
Előzmény: gyongyhaju lany (30634)
nagypapi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30635
Gyöngyhajú lány, Te nagyon humánus vagy.
Előzmény: gyongyhaju lany (30634)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30634
Hát ezeket a gyerekeket szépen kivezényelném takarítani meg csempét hordani.
Előzmény: Zete (30632)
nagypapi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30633
Előzmény: Zete (30632)
Zete Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30632

Ide is elért a bűnözés: szétvertek egy kulcsoházat, részletek itt:

 

http://www.mno.hu/portal/728692

 

Melyik ház lehet vajon ez egyébként?

olahtamas- Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30631
Lehet szerencsésebb lenne Belépés -nek hívni, mert én is mindig keresgélem, hogy lehet itt belépni, amilyen ritkán szoktam használni.
Előzmény: efemm (30630)
efemm Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30630
A TTT honlapon a Navigáció menüben találod a be- és kijelentkezési funkciókat. Itt add meg az azonosítódat, a jelszavad, meg a Captcha mezőben lévő kódot. Ha a jelszavad nem fogadja el, akkor kérj új Jelszót az "Elfelejtett Jelszó" linken. A lekért jelszót a hozzád tartozó email-címedre kapod, azzal tudsz belépni. Ha ez sem sikerül, akkor kérlek írj levelet a ttt.levelek@gmail.com címre (az azonosítód megadásával) és ellenőrzöm a hozzáférésed.
Tavasszal indítottuk az új honlapot, amikor is mindenkinek új jelszót kellett kérnie.

Amint sikerül a belépés, az OKT fórumot a Fórumok - OKT menü alatt éred el.
Előzmény: buszosbandi (30625)
G(Dzsí) Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30629
Igen, az egy legendás helyszín, hogy ott áll az ember az elágazásban, előtte egy szép iránymutató tábla, balra invitálva a kékezőt, míg a jelzés jobbra megy :)
Előzmény: buszosbandi (30626)
Jámbor Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30628
Három hete voltam, járható. Egy helyen az ösvényt elvitte a csuszamlás, de az kerülhető.
Előzmény: Zete (30627)
Zete Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30627

Kösz a választ. Igen, arra gondoltam, én PSztLászló felől tervezem bejárni az utat.

 

A kéktúra fórumba én sem tudtam belépni, beírtam kétszer is a kiadott karaktersort, de nem engedett be. A "Navigáció" menüben lehet egyébként próbálkozni.

Előzmény: buszosbandi (30625)
buszosbandi Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30626

OKT Szentbékkálla - Balatonhenye - Csicsói eh. (-Vigántpetendi elág. buszmegálló)

 

Le is írnám fantörpikus élményimet ezen rövid kéktúraszakaszról. Szóval, épp a Balatonon nyaraltam pár cimborával. Még előző nap irrgalmatlan forróság, korrekt strandidő, majd éjjel vihar, és reggel kellemes időre ébredtünk. "Akkor irány a hegyek!" felkiáltással ketten elindultunk.

Szentbékkállán leszálltunk a buszról, bélyegzés a kocsmába, majd a rajtsör megivását követően elindultunk.

Szentbékkálla után, egy kőkeresztnél a kék egyenesen bevezet a szőlők közé. Következő T elágazásnál a kék JOBBRA!!! tart, viszont egy kis tábla balra mutatja... Térképpel a kezünkben természetesen nem dőltünk be. Megérkezünk a Töttöskáli templomromhoz. Körbejárjuk, egy-két fénykép is eldurran. És akkor innen egy kissé vészes a jelzés. Utak mindenfelé, még a tékép sem jelent segítséget. Elindultunk egy szimpatikusabb úton, jelzés persze sehol... Az út egy telekben végződött. Visszafordulunk, mert hát eltévedni nem akartunk, főleg, hogy a Balaton felett szürkéskék felhők tornyosultak, bár a szélirány nekünk volt kedvező.

Visszamentünk a templomromig, aztán innen lefelé Szentbékkálla irányába az első nagy jegenyén megtaláltuk a jelzést. Szóval: a valóság annyi, hogy a jelzés még a templomrom előtt elkanyarodik, csak a terep jelezhetetlen... Innen egész jók a jelek az Öreg-hegyi-kútig. Rövid pihenő, indulás. Kemény emelkedőn fel az Eötvös Károly kilátóig, ahonnan csodás panoráma tárul elénk. A Balaton a viharfelhővel, és az egész Káli-medence... Rövid pihi után tovább. Ismét a szőlőhegyen vagyunk, majd egy-két kunkor, és ismét az erdő. Itt van egy benézhető elágazás, aztán sima ügy Balatonhenyéig. Ahol a kocsma zárva... Holott számítottunk rá. Bélyegző hátul, legalább az megvan. Egy-két fénykép, oszt irány a hegyek. Mészköves oldalba felkapaszkodunk a dombtetőre, innen lényegében szintben tovább. Kényelmes úton jutottunk el a Hamuházi-forráshoz. Ismét egy kis frissítés, aztán megérkezünk a Csicsói erdészházhoz. Itt egy pöcsét, aztrán egy jelzetlen úton le Vigántpetendre, épp úgy, mint 2008-ban amikor itt táborozott egy ismerős csapat, akikhez így a kéken Városlődről érkeztem.

Lényegében egy élmény volt szaladni végig az eső elől, úgy, hogy egy cseppet sem kaptunk belőle :)

buszosbandi Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30625

Üdv!

Én amikor idén tavasszal (május) ott jártam, akkor tökéletesen járható volt. (Már, ha egyről beszélünk, a Pilisszentlászló mellettiről...) Volt egy-két bedőlt fa, de az már inkább a Jenő kunyhó felől Pilisszentlászló felé menet. Hogy azóta mennyire pusztult le nem tudom, bár nem hiszem, hogy komolyabb károkat tett volna ott az eső.

Nekem is volna egy kérdésem: Az OKT TTT fórumra hogyan lépek be??? Az a helyzet, hogy tél óta most kékeztem először, és még télen lazán beléptem az adott bélyegzőhelyre, de most valahogy nem megy... :S Lehet, hogy én lettem bénább???

Előzmény: Zete (30624)
Zete Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30624

Egy kis segítséget kérnék:

 

A Spartacus ösvény aktuális állapotáról tud valaki valamit? Érdemes most nekimenni? Az esőzések nem pusztítottak ott is?

Zete Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30622

Jól mondod! Bár Dél-Buda nem veheti fel a versenyt a Börzsönnyel, Karanccsal, de nálun is vannak "helyek": pl. két éve voltam fent először a Sas-hegyen. Először. Aztán idén is felmentünk egyszer, de még egyszer megjárjuk majd ősszel. Ott van az orrunk előtt, elsőosztályú hely, s hiába lakom már több mint 15 éve a kerületben, ilyen sokáig hanyagoltam.

 

Előzmény: Múzsla (30621)
Múzsla Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30621

Tetszik a meglátásod.

 

Én is változtattam kissé a túrázási szokásaimon. Egyrészt visszatértem a "hazámba". Nem tartottam logikusnak ugyanis, hogy ilyen csodálatos helyen lakom ill. anyósomék is (Karancs-Medves ill. Börzsöny) és én meg azt lesegetem, hogy hová tudnék elmenni teljesítménytúrázni, jelvényszerző mozgalmazni...

Ha mégis utazok, akkor az már tényleg nem rövid utazás (pl.: külföld).

 

Tehát alapvetően ebben a két tájegységen mozgolódom a szabadidőmben és nagyon élvezem, hogy vissztérhetek rég nem látott helyekre ill. felfedezhetek újakat is, mert azért itt is vannak újdonságok bőven.

 

Ezzel most nem akartam ellenreklámot csinálni a mozgalmazásnak, de számomra ez az irány a szimpatikus.

Előzmény: Zete (30619)
Múzsla Creative Commons License 2010.08.03 0 0 30620

Hűha! Akkor ezt külön sajnálom.

Mondjuk el tudom képzelni, hogy április óta a rengeteg eső, a nagy meleg és a sok napsütés miatt jelentős lehet az aljnövényzet előretörése.

 

Azért az "alapkoncepció" nem változhatott. Mindenképpen a leírt irányt javaslom. Más utakon ugyanis még durvább lehet - szerintem.

Előzmény: Jesper Olsen (30618)
Zete Creative Commons License 2010.08.02 0 0 30619

Köszönöm!

 

Most hétvégén is hozzátettünk egy kicsit a kékhez: Dobogókő-PSztkereszt távot is letudtuk, hármasban. S mivel ez elég kevés lett volna, előtte még megjártuk a Thirring-utat is.

 

S egy megjegyzés: az utódokkal kéktúrázva kis kitérőkkel megnéztünk olyan helyeket is, ahol még én sem jártam korábban. Ilyen volt pl. a Csabai gomba szikla, amit nem is olyan triviális megtalálni, de nagyon vagány. Aztán most legutóbb bebarangoltuk az egész Zsivány-szikla labirintust, keresztül-kasul.

Lassabban járunk, többet látunk :-)

 

Előzmény: Múzsla (30617)
Jesper Olsen Creative Commons License 2010.08.02 0 0 30618

Tudom, hogy elég béna vagyok ilyesmiben, de a Te leírásoddal a kezemben sem sikerült... :-((

Lehet, hogy azóta még jobban megváltozott a táj képe? (Én már annak is örültem, hogy csak két tövis szúrt meg és kullancsot nem találtam utána magamon...)

Előzmény: Múzsla (30617)
Múzsla Creative Commons License 2010.08.02 0 0 30617

Sziasztok!

 

Szívből gratulálok Tisztul_a_Visztula és Zete sporttársaknak és persze mindenki másnak is a teljesítésekhez!

 

Azért mert ritkán járok erre nem kell átlépni a hozzászólásaimat. ;-)

Már nem először hallom, hogy nehezen találjátok meg a Czerovszki követ.

Nos, én áprilisban jártam arra és be is írtam ide a megközelítés egyik módját.

Íme:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=99556226&t=9012640

 

Szép túrákat!

radv.ben Creative Commons License 2010.08.02 0 0 30616
Írás a Gömör-Tolnai karsztról / Aggteleki-hegységről a mai Magyar Nemzetben.
Képek: http://picasaweb.google.com/mnkektura
Jesper Olsen Creative Commons License 2010.07.29 0 0 30610

Mi is gratulálunk Nektek!

 

Az én lányomnak is a Budai-hg.+Pilis volt az első teljesített tájegysége a gyermek-kéktúrán. Neki a Börzsönyből még 26 km hiányzik (dolgozunk a projekten :-)), utána pedig jöhet a Gerecse. Jó dolog az utánpótlás-nevelés...

 

 

Erő-izom :-))

 

A túra közben még erre is van erejük. :-))

Előzmény: Zete (30609)
Zete Creative Commons License 2010.07.29 0 0 30609

Gratula!

 

Nem akarok tromfolni, de épp készültem én is megírni egy nagy eseményt :-)

 

Vagyis: a leányommal (7 éves) befejeztünk egy 50 km-es etapot a Budai+Pilis hegységben az OKT-ből, Piliscsaba és PSzentkereszt között jártuk végig a nagy utat. Így meglesz neki az első gyermek kéktúra jelvénye.

Hat évesen kezdte el az OKT-t, 6 túrából összejött az 50 km neki, sőt ebből kb. 25-öt az öt éves kistesó is végignyomott.

Jobban örülök ennek, mint a saját OKT teljesítésemnek.

Most jön a Börzsöny.

Előzmény: Jesper Olsen (30605)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.07.29 0 0 30608

Aki a Holló-kőtől Vörös-kőig (piros sáv) útvonalából szeretne egy darabot befogni egy vezetett túra keretében, ajánlat szombat estére:

http://ttt.tr.hu/tura?id=2900

 

Szeretettel várok mindenkit!

Bribor Creative Commons License 2010.07.28 0 0 30607
A Czerovszki - kőbe nekem is..
Az irtásban félórás keresés után azt mondtam, legközelebb tényleg viszek gps-t ha arra járok, talán nagyobb eséllyel bukkanok rá:)
Előzmény: Jesper Olsen (30605)
jzp2107 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 30606
Isten éltesse, töretlen lelkesedést neki! :-)
Előzmény: Jesper Olsen (30605)
Jesper Olsen Creative Commons License 2010.07.28 0 0 30605
Tegnap egy új kéktúrázót avattunk a 7 éves fiam személyében. Elsőre a Törökmező-Nagymaros szakaszt választottuk számára, amit tisztességesen teljesített. Izomláza nincs (eddig 8 km volt a napi rekordja, most 12,7 km-t tett meg), lelkesedése van, folytatás várható. A szakasz közepesen sáros, a K-P elágazás után a legrosszabb a talaj, a Julianus-torony utáni oldalazó úton egy helyen - kidőlt fa miatt - óvatos kerülésre van szükség. A Templom-völgyben az elmúlt időszak pusztításának nyomai. - Nagyon lassan haladok a 2. teljesítéssel, most léptem át a 200. kilométert...
A túrát összekötöttem az Emlékhelyek II. mozgalom elkezdésével. Rózsakunyhónál és a Kittenberger-háznál rengeteg matrica várja a mozgalmárokat, a Czerovszki-kőbe viszont beletört a bicskám (javítási lehetőség talán télen, kora tavasszal). Most az irtás miatt nehezen járható az a rész (remélhetőleg az emlékmű túlélte).
G(Dzsí) Creative Commons License 2010.07.26 0 0 30603
A kemencei kedves ismerősömről én is csak abszolút pozitívan tudok nyilatkozni :)
Előzmény: Törölt nick (30602)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.07.23 0 0 30600
Van a Megyeri hídon leállósáv, de jól teszed, ha nem biciklizel rajta. Pár nappal a híd átadása után halt meg ott az első ember,aki csak kiszállt fényképezni. (Azt hiszem, eddig ő a híd egyetlen halottja.) Nemrég meg az M3-ason éltem át, amint egy német rendszámú autó a leállósávban előzi az amúgy normál tempóban haladó sort, és elszlalomozik kétszáz felé tartó tempóval... Nem arra való az.
Előzmény: Törölt nick (30598)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 30599
Nem vitted a drótvágót?Most én csalódtam benned.:-) Na nem baj majd az M6-os-nál...
Előzmény: Törölt nick (30598)
nagypapi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 30596

Jól csináltad, hogy kihagytad a belvárost.

Amúgy talán ez a Körtúra legdurvább része, gyakorlatilag állandóan nagy a forgalom a Nagytarcsa-Isaszeg-Gödöllő-Őrbottyán útvonalon. De legalább az utat megcsinálták elég sok helyen.
Csalódtam benned, azt hittem, hogy az M0-n fogsz biciklizni Kistarcsáig! :)

Előzmény: Törölt nick (30593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!