Keresés

Részletes keresés

mouser Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12395
azért ez szekrény annyira nem rossz darab. mondjuk a színe nekem se tetszik, de formára egész pofás.

nálam a régi lakásban (27 nm-en) 11 év alatt összesen 6 fotel és egy kanapé fordult meg, az ideigleneseket mindig váltották egy fokkal jobb minőségű, v szebb, szintén ideiglenes megoldások :-)) mikor beköltöztem, az anyuéktól vittem 3 fonott fotelt, amit előtte lefújtam feketére (apám majdnem kitagadott miatta, szte fekete bútor csak temetkezés vállakozóhoz passzol), aztán jött 3 (2+1) karfás, azokat is átpácoltam feketére, és zölddel kárpitoztam. igen jól néztek ki a felújítás után. és mikor nagyon felvitte a dolgom a jóisten, vettem egy használt kanapét + 1 fotelt + dohányzóasztalt 15k pézé. most már akár le is cserélhetném, de olyan jó konstrukció, hogy egyelőre inkább áthúzatásban gondolkodom.

ja, és az első "étkezőasztalomat" a jászairól vittem haza a blaháig kézben, élt 3 évet, aztán kidobtam a fenébe.
Előzmény: ZsuR (12394)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12394
:)) Mikor mi kezdtunk (sokadszor) feszket rakni, az ismerosok, baratok adtak ossze az elethez szukseges minimumot (regi szep idok, amikor meg nem volt felesleges szemet...)

Szoval ez az "Early Salvation Army Style" sokaig velunk maradt, mert hala az egnek a butorok tartosak voltak... kitartottak addig amig volt penzunk arra, amit igazan akartunk, nem kellett (volna) az a kozbulso megoldas... mert azert voltak... megvettunk valamit, amirol elhittuk, hogy az aminek latszik :))!

Most amikor visszanezunk, jot nevetunk rajta... akkor sem gorcsoltunk, most sem. Vele jar az elettel... :))!

Most is van egy kedvenc kepem az elso ebedlo asztalrol es negy szekrol, amit egy aukcion vettem, 5 dollarert :)). Az anyag amivel athuztam a szekeket 20 volt :)). Evekig kitartott, es jokat mosolyogtunk rajta... nagyon nem a mi izlesunk volt, es nem szakadt meg a szivem amikor kidobtam :)).

A szekreny nem tartozott az ot dollarba... az egy ajandek volt - attol is megvaltam. A szonyeg szinten - es a csillar a hazzal jott. A teritot a baratnom adta.... regi szep idok :)).
Előzmény: mouser (12393)
mouser Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12393
fel a fejjel :-)) én tavaly augusztusban költöztem, és az előszobám még mindig nincs kész teljesen. fogas már van, alatta egy ideiglenes cipőtároló polc, a tükör a földre állítva várja, hogy végre felfúródjon a jövő héten. a non-ruha gardróbom (nevezzük tárolónak, bár a munkaneve spájz volt, asszem az is marad, pedig kaját egyáltalán nem tárolok benne, vagyis non ruha-non-food) meg tavaly kapott egy ideiglenes polc megoldást, csini és kevésbé csini kartondobozokkal, elvileg talán oda is csináltatok még a nyáron szekrényeket.

és ha minden jól megy, 2-3 héten belül le tudom cserélni az ideiglenes függönyeimet újabb ideiglenesekre :-))))

egyébként nálam a konyahabútorprojekt csődölt be szintén anyagiak miatt, úgyhogy most feltesszük a régi lakásból áthozott mérsékelten szép fehér konyhát és szépen megvárom, míg kiszolgálja az árát. még szerencse, hogy tavaly megvettem a munkalapot, ami eddig nagyjából a levegőben lógott.
Előzmény: Törölt nick (12383)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12392
Ja, én is az ideiglenesvégleges itthoni dolgoktól megyek a falnak (egyelőre jó lesz, aztán meglátjuk - de mivel kidobni nem szeret senki semmit, ezért marad véglegesnek), de a matracot nem bírnám, a derekam szar így is, ha matracon aludnék, mehetnék szépen dokihoz, de akkor inkább csak vinni tudnának. Úgyhogy lesz, ami üresen fog tátongani, amig nem lesz a végleges verzióra pénzem :) Kivéve talán a tiunerkártyát, de ha jól emlékszem, a mostani gépemben van is :)
Ja, most olvasom, nem felfújhatót mondtál :)
A matraccal csak az a baj, hogy azok nem szellőznek alulról így, a lamináltparkettám látná kárát :( meg ha másra nem is fogja futni, még ha dobozból is fogok öltözködni jódarabig, nem érdekes, de ágy az legyen tuti. Valahogy kipréselem valahonnan.
Előzmény: missparker (12391)
missparker Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12391
Ne aggódj, öt éve költöztünk a házikónkba, és a kamrában még mindig hullámpapírdobozok vannak, polcok híján. A konyhában a szedett-vedett bútorok, megvalósítás talán most, de lehet, hogy kéményt kell bélelnünk, úgyhogy mosogatónak marad nagyanyám vajdlingja. Neki is működött 50 évig, én sem fogok belehalni. De hová is sietnénk, életünk végéig van időnk rendbetenni az ilyeneket.

Ha a tévé nagyon hiányzik, vegyél egy tv-tuner kártyát, akkor tudod számítógépen nézni. Az 15-20 rongy, és később, ha lesz tévé, nem kell veszekedni, ki mit nézzen :))

http://www.arukereso.hu/tv-tuner-c4027/

Javaslom a Leadtek-et, nekem bevált.

Ágyon úgy spóroltunk, hogy vettünk egy tuti ágymatracot, az volt a padlón sokáig. Később vettünk hozzá ágykeretet.

Én mindig arra törekedtem, hogy az ideiglenes megoldás valahogy majd szerepet játszon a véglegesben is a jövőben. Pl. a konyhai szedett-vedett bútorok egy festés után a férjem műhelyében lesznek. Így nincs az, hogy az ideiglenes megoldás tulképp pénzkidobás.
Előzmény: Törölt nick (12383)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12390
Keress ra a "desk, return"-re.

Az L es U alakok a szamitogepes hasznalattal valtak nepszruve - ahol be lehet tolni es ki lehet huzni az egyik reszt (right return-left return) az azert van, ha valaki nem tudja pontosan a helyet - altalaban kisebb helysegekbe.

Előzmény: esotherica (12387)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12389
Nem ezt szeretném, hanem csak mint ötlet hoztam fel. Valóban nagy, nézegettem is :) nekem egybe kell építsem a nappaliszekrénnyel az íróasztalt, mert nem nézne ki jól, ha külön lenne..
Mindegy, a kérdés a mai osztás-szorzás után annyira nem is aktuális :( kimerültem egy kicsit, asszem, mire rendbejövök anyagilag, ősz lesz...
Előzmény: esotherica (12387)
esotherica Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12388
Szóval, a rattan nagyker neve: Rattanvilág
http://www.rattanvilag.hu/

Az első oldalon van egy rémesen villogó ajánlat, amit le lehet állítani és szépen lapozgatni - elképesztően jó áraik vannak! Mondjuk valószínű, ezek a nagyker árak, de állítólag a kiskeráraik is nagyon jók.
esotherica Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12387
Ez így van. Igazából olyan, mint egy sarokká bővíthető íróasztal. Épp ezért én nem is értem nagyon, hogy mire jó az a kihuziga... Szerintem praktikusabb az a kompozíció, amelyikhez a kigurítható fiókos elem társul.

Amúgy vigyázz ezzel az asztallal, mert elképesztően nagy. Én is azt hittem képről, hogy kis helyes, de nézd meg a méreteit, és mérd ki, hogy odafér-e!
Előzmény: Törölt nick (12385)
esotherica Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12386
ÉS TÉNYLEG BENNE VAN!!!
Kész. :)))
Előzmény: Törölt nick (12371)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12385
Ahhoz furcsa, mert ha szemből ülsz oda, akkor hova teszed a lábad?
Én úgy néztem, hogy az asztal alá fordítható rész, amivel pótolhatod a felületedet. A felső és az alattalévő elem között nincs szinte semmi rés.
Előzmény: ZsuR (12384)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12384
Az a kihuzhato-betolhato resz a szamitogepeknek van - azert alacsonyabb, hogy kenyelmesebben lehessen hasznali a billentyuzetet.
Előzmény: Törölt nick (12377)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12383
Úgy néz ki, hogy a költözésre nem lesz meg a nappalibútor, előszobabútor, beépített szekrény, kamra polcozása és a tv. Az én ágyamat még úgy-ahogy ki tudom sajtolni, de nem hiszem, hogy többre futja, a pénzem erősen apad. :((
missparker Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12382
Jobb ötletért megnézem a rajzodat :) Aztán meglátjuk...
Előzmény: Törölt nick (12381)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12381
Nekem max a gépem lehet alul :( és mindenképpen stabil, fékezhető görgőkkel kell hogy legyen. Mondjuk nem ártana jobb ötlet :)
Előzmény: missparker (12380)
missparker Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12380
Ez praktikusnak tűnik, bár nálam ha egyszer kigurult, telepakolódott, az életben nem tudnám visszagurítani :))
Előzmény: Törölt nick (12377)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12379
Tényleg jó.
Ilyen a lányom galériaágya.
Előzmény: missparker (12378)
missparker Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12378
Fenyőbútorban gondolkodtam, sima, klasszikus, egyszerű íróasztalban. Na ilyen nincs, csak messzeföldön. Van helyette a olcsó, tisztagörcs, fiókokkal agyonszabdalt, laptopos világban sarokmonitortartós, selyemfényű lakkal bevont borzalom. Ez a fotó nem egy sikerült darab, de a cucc élőben jól mutat:




Fogantyúkat cserélni kell, mert nálam rézveretes a szokásos, de azt túl fogom élni. 60 kHUF, mégcsak nem is drága.
Előzmény: Törölt nick (12376)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12377
Ja, az ez
Előzmény: Törölt nick (12376)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12376
Fotó van-e? :)
Én is keresem a megoldást az íróasztalra is :( eddig az egyetlen használható dolog az ikea egyik asztala, méghozzá a jonas, mert ha kell, kigurítom és van elég felületem, ha nem kell, alátolom... mondjuk a főelemet úgy gondoltam, hogy beépítem a nappaliszekrénnyel egyben.
Előzmény: missparker (12375)
missparker Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12375
Emberek! Megtaláltam álmaim íróasztalát, 3 hét böngészés után, jahúúú!!! Végre egy garantáltan csomómentes, megfelelő marásmintájú, szép darab. Enyhe üröm az örömben, hogy alig 200 km-re van. De nem gond, járunk arra hamarosan.
Most kellene kíméletesen közölnöm életem férjecskéjével, hogy a kirándulást egybekötjük íróasztalvásárlással, valamint a bolttal, hogy ugyan szerelnék már szét nekem, mert csak lapraszerelve tudjuk szállítani. Nem is vagyok nehéz eset :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12374
Nézegettem sarokmosogatókat, nem könnyű választani, nem akarok gránitot, mert a színével gondban lennék (az árameg....) inkább fényest szeretnék.
Mondjuk az egyik ismerős mondta, hogy ezt vegyem, hamár, az ára is korrekt, 70 körüli.
Azt mondják, hogy ennek a legmélyebb a mosogatórésze, 19 cm helyett 23 asszem?
Előzmény: missparker (12368)
missparker Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12373
Jáj :)
Előzmény: Törölt nick (12371)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12372
Most épp az asztalosnál van, elfelejtettem másolatot csinálni belőle...
Előzmény: missparker (12370)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12371
Rossz álom... A napokban megjött Kisokosban 8cm-es fényképpel néz magabiztosan a leendő megrendelők szemébe. Én nem fogom hívni, az biztos...
Előzmény: missparker (12370)
missparker Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12370
Hát, szívesen látnám a rajzot :) Szerintem mostmár ide is beteheted, blúboj már a múlté, csak egy rossz álom volt :))
Előzmény: Törölt nick (12369)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12369
Igen :) megmentettél azzal az ötlettel, míg korábban tipródtam, hogy legyen hely mindennek, addig az ötleted után 1 napon belül meg is rajzoltam az egészet.
Előzmény: missparker (12368)
missparker Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12368
És végül sarokmosogató lesz?
Előzmény: Törölt nick (12367)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12367
Lent dió furnér, a magas szekrények is, a felső szekrények pedig magasfényű fehér.
Előzmény: cicó (12366)
cicó Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12366
Milyen szinű konyhabútorod lesz végül? Elsodortak az események, nem emlékszem.
Előzmény: Törölt nick (12365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!