Keresés

Részletes keresés

RCTiv Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45631

kicsit tartok attól, hogy a szomszédom hülyének fog nézni, ha megkérdezi mit csinálok :))) ááá megszüntetem a füves részt de mielőtt pusztítani kezdek, lepermetezem :D 

 

szóval érdekes kérdés, valahogy én is azt érzem, hogy bármit is csinálok, ha benne hagyom a földben a fúvet, akkor rumlim lesz ha odaültetek valamit. 

Előzmény: sz_attila (45627)
Georgethebig Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45630

köszi Attila,

2 dolgot nem látok tisztán Amistar ügyben:

mitől más (jobb?) az amistar xtra mind a sima amistar?

mitől olyan brutál drága?

 

az xtra neked is nagy kiszerelésben van és áttöltenéd kicsibe?

 

Előzmény: sz_attila (45626)
durkonorbi Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45629

Innye... no, akkor meglátjuk... ma még azért kigyönyörködtem magam benne... :)

Előzmény: sz_attila (45628)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45628

Nos, a leírásod alapján a múlt időről ítélve, már kiszórtad. Innen most már mi is kíváncsian várjuk, mi fog történni :))

Előzmény: durkonorbi (45622)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45627

Privát véleményem szerint nem pusztítod el a fertőzést. De hogy ezt miért gondolom, arra nem tudom a választ :)

Előzmény: RCTiv (45621)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45626

"megjelent egy új gaz, halványzöld fűszál szerű és a fűnél kétszer gyorsabban nő, mindenfelé megjelent"

Muhar. A trifi nem sokat tehet róla.

 

Gyomírtóval ne keverd a gombaölőt.

Amistar Xtrát tudok neked küldeni, ha akarsz, kisöpörném a raktárkészleteimet az idén :)

Ha szellőztettél, nem kell újra. Kigyógyul az anélkül is.

Előzmény: Georgethebig (45624)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45625

Nem tudok annyira pontosan előre tervezni.

Sok kuncsaft tudni akarja, mennyibe fog neki kerülni az éves kert fenntartás. Ezért kell egy keretajánlat. Persze a megjegyzések között szerepel az is, hogy amennyiben a vegetáció megkívánja, az ajánlatban nem szereplő munkafolyamatok elvégzésének jogát fenntartom magamnak, neki pedig meg kell fizetnie :)

Szóval a lényeg, hogy ha júliusban kifúlt a trágya hatása, vagy trágyázok júliusban is, vagy várok augusztusig az ajánlat szerint. Az idén várok, de jövőre már szerintem nem, hanem trágyázok egyet pluszban. De ez csak egy részlet, egy pázsit fenntartása ennél sokkal bonyolultabb, ha azt akarjuk, hogy mindig olyan legyen, amit úgy nagyjából a kuncsaft elvár a pénzéért.

Előzmény: Fázisceruza (45623)
Georgethebig Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45624

Trifenderes tapasztalatom 1 hét után:

- a pókhálósodás jelentősen csökkent, de ismétlés nélkül tuti visszatér, mert már újra kezd előjönni

- a kalapos gombák sokat röhöghetnek rajtam, mert jönnek feszt...

-megjelent egy új gaz, halványzöld fűszál szerű és a fűnél kétszer gyorsabban nő, mindenfelé megjelent... - szerintem összefügg a trifivel... ráerősített vmi szunnyadó magra is :-)

 

Így hát készülök a koktélozásra, mert gyanítom, hogy foltos gombák beszereztem a hozzávalókat, azoknak, akik árakat szeretnének tudni, megírom mi mennyi volt:

Amistar 10ml 950Ft

(Amistar extrát kértem volna, majd meghallottam a 6 számjegyű árát és inkább megvárom, ha akciós lesz :-)) ja és azt mondta a gazdaboltos, hogy nem szabadforgalmú cucc...

 

Dithane 20g: 270Ft,

Bumper 40ml: 1.650Ft

Nonit: 0,15kg (pedig folyékony) 1.100Ft

 

felmerült valakinél, hogy a koktélhoz érdemes-e/lehet-e gyomírtót is tenni - erre kíváncsi lennék én is, bár szerintem ugyan spórolnék a fújással, de ez már elég sok kémia együtt ahhoz, hogy sérülhessenek a "molekulák" és esetleg valami extra hatás legyen utána...

Fűnyírás után tervezem kijuttatni, mekkora gond, ha nem szellőztetek előtte? Másfél hónapja szellőztettem meg a füvet késessel, elég alaposan...

Asszem azt olvastam a fórumon, hogy műtrágyázni pár nappal később már lehet is, asszem locsolni 2 nappal később. (ja és ugye a koktél után 3 napig nem érintkezni a fűvel...) 

Fázisceruza Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45623

Hát biztos, hogy jóval több mint 20-fok. Majd ha megint meleg lesz akkor megmérem infrahőmérővel.

 

Amúgy, nem értem, hogy ha ennyire hőmérsékletfüggő a tápanyagleadás, mint ahogy állítod, akkor hogyan tudsz ilyen pontosan előre tervezni, hogy mikor-mit szórsz ki.

Előzmény: sz_attila (45616)
durkonorbi Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45622

Srácok,

 

mi lesz akkor ha egy jó régi , több éves Terra San trágyát dupla , vagy tripla dózisban szórtam ki? Utána bőségesen öntöztem... (ha számít, nem klasszikus műtrágya granulátum volt, inkább olyan mint a granulált csirkeszar... színra, szagra  stb..  és még tll darabok is voltak benne... :) ... )

RCTiv Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45621

srácok egy buta kérdés, ha kipusztítom a füvet fekete fóliával, és az adott fű nagyon durván gombás, akkor a gombás fertőzést is kipipálhatom? egészen pontosan arról van szó, hogy egy füves-gombás (tiszta főzőtanfolyam :D) részt nem glialkázni, hanem fóliával letakarva akarok megszüntetni, és utána felrotálni a területet. 

Petruskamaya Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45620

Sziasztok!

 

Légyszi segítsetek, milyen sorrend hoz leggyorsabban eredményt.

Nagyon elhanyagoltam az idén a füvet (kifogás az van , de ez nem az a topik), csak tavasszal kapott tápot.

Ha még gyepet akarok, és nem gyomtengert, nem várhat tovább.

Jövő héten nincsenek itthon a gyerekek, úgyhogy most vagy soha.

 

Kb. tudom a tennivalókat, csak időrendi sorrendbe kellene állítani:

 

1. Gyomstoppal permetezés

2. Pumával permetezés foltokban

3. Trágyázás

4. Locsolás (ez hülyeségnek hangzik ide beírni, de a permetezés után meddig nem szabad? Gyomstopnál úgy tudom egy nap, de a Pumánál mennyit kell várni?)

4. Vízhiányos is, sok helyen meg van sárgulva, és filces, talán egy szellőztetés is elkellne?

 

 

zlota Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45619

Kiszórtam!Pont csepegni kezdett az eső!Bele is húztam, nehogy megázzak.Kár volt.Egy csepp nem sok, de annyi sem esett amikor már a felét kiszórtam... erre persze viharos szélben öntözhettem.Tökéletesen biztos nem is tudtam megöntözni.Jól jártam megint :D

Most már eláll lassan a szél is...

Előzmény: sz_attila (45614)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45618

Ez a szűrő elég, ha rendes kutat adott át neked a kútfúró.

Előzmény: il D co (45609)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45617

És hogy állapítottad meg hogy csak víz volt benne?

Ha csípte a szemed, akkor nem valószínű hogy csak víz volt:-)))

Előzmény: Fázisceruza (45613)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45616

Igen. Kíváncsi lennék, hány fok lehet a gyep talajon, amikor ilyen 35-37 fokok vannak árnyékban.

Előzmény: Fázisceruza (45613)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45615

Ha nem homokol a kút, akkor elég, ha erősen homokol, akkor beépítik a homok ülepítőt is. De ez nem lesz a te eseted.

Előzmény: il D co (45612)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45614

szórd. Ámen :)

Előzmény: zlota (45611)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45613

Hát pont ezt mondom. Egy hónap után, üres volt a burok. Vagyis, csak víz volt benne.

Előzmény: sz_attila (45608)
il D co Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45612

értem :)

de akkor elég az, amit Tsunami bemásolt?

vagy kell még egy doboz, vmi nagy szűrővel, ami nem fér el a másik dobozban? :))

Előzmény: sz_attila (45610)
zlota Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45611

Mindjárt elered az eső!Kiszórnám, ha mondana rá valaki egy gyors áment.

Előzmény: zlota (45598)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45610

Ha látszatra nincs is homok, akkor is kell szűrő, a szvattyú után közvetlenül szokták tenni. Főleg a frissen fúrt kutaknál kell gyakran ellenőrizni, nincs-e benne homok, meg tavasszal, a locsolási szezon kezdetekor. Télen, a nyugalmi időszakban leüllepedhet a homok a szívókosár környékén, amit aztán felszív, amikor kezdődik a locsolás. A spray fejek nagyon gyorsan be tudnak tömődni a homok miatt.

Előzmény: il D co (45609)
il D co Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45609

nem, egyáltalán nincs benne homok, teljesen tiszta a víz

akkor jól értelmezem, hogy nem kell  másik akna, amibe a szűrő kerülne?

Előzmény: -Tsunami- (45606)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45608

Jópár éve volt itt egy tag a fórumon, kókuszka nick, aki a 8-9 hónapos scotts cuccost használta. Azt állította, hogy 2 év után is talált bogyókat, ez nagyon felháborította, nem értette meg szegény, hogy az üres gyantaburkok megmaradhatnak a földben :)

Előzmény: Fázisceruza (45601)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45607

Ez mind Scotts Sportsmaster család volt, amiket leírtam, megtalálod www.scotts.hu

Előzmény: rati update (45603)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45606

Ha homokol a kút, az probléma.

Ha nem akkor frankó, de a szivattyú után mindenképp kell betenni egy hálós szűrőt.

Előzmény: il D co (45605)
il D co Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45605

Sziasztok!

A héten kutat furattunk, 35m lett. (XVIII. kerület)

Több szakival beszéltem, de nem jutottam dűlőre, kell-e külön (homok)szűrő doboz a locsolórendszer miatt, vagy elég a visszamosható fajta és akkor csak egy doboz?

Elnézést, ha kissé szakszerűtlen amit írok, próbálom visszaadni, amit hallottam.

Tud vki tanácsot adni?

durkonorbi Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45604

Az ígért kép a talaj levegőztetőről... alapvetően célorientált, és nem pedig a szépség volt  alényeg... de jól működik nagyon! SZállítani a kereken gurítva lehet, ha lyuggatni akar az ember, akkor átfordítja... még kap egy festétst, réskitöltést a hegesztéseknél, és lehet eltenni tavaszra - ha ledolgozta az idei munkáit... :)

 

(hegesztés közben egy bakon volt, mikor feltettem rá, véletlen a tengelye alatt maradt a bal mutatóujjam... éppen nem törte el... :/ ... )

 

rati update Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45603

Köszönöm a válaszodat! Te milyen gyártmányú anyagot szórsz ki?

 

Üdv!

Előzmény: sz_attila (45593)
Regoske Creative Commons License 2012.07.14 0 0 45602

Egy golyóbogár volt!Kipukkasztottad! :(

Előzmény: Fázisceruza (45601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!