Keresés

Részletes keresés

japipapa Creative Commons License 2012.10.19 0 0 7914

:-)))

 

Előzmény: ez-Ben (7912)
japipapa Creative Commons License 2012.10.19 0 0 7913

Jól tartom, időben vágom, még sem megy egyszerűen. Már arra gondoltam, növesztek még egy pár kezet az indiai istenség példájára. :-))))

 

 

Előzmény: Xaxonos (7907)
ez-Ben Creative Commons License 2012.10.19 0 0 7912

 

:) ...kérlek szépen, ha "imád ordibálni" az inkább gúnárra enged következtetni ! ( Ez nem azonos a jányok, asszonyoknál-általában- tapasztalható bőbeszédűséggel :)

 Ha reggel kimész hozzá, vagy ha megjössz a boltból és kitárva szárnyait, hangos gágogással köszönt, akkor már csak gúnár lehet őkelme !

 ( Akár, így akár, úgy mindenképpen megérdemli, hogy mátkapárt kapjon !:)

Előzmény: tollasw22 (7910)
mjg65 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 7911

Szia!

Elmondásod alapján tojóról van szó. De a korát nem mondod, mindezek ellenére egy fontos dolog a liba nem folyamatosan tojik egész évben, hanem két "fázisban", egyszer február tájékán, és mégegyszer augusztus környékén kezd tojni újra.

Előzmény: tollasw22 (7910)
tollasw22 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 7910

Sziasztok!

Lehet fura kérdésem lesz, DE volt nekünk 3 pici libánk, akikből 1maradt sajnos(közbeszólt 1 betévedt kutya). A kérdés az, hogy nem tudjuk eldönteni a nemét a drágának. 3kacsával él együtt kicsi kora óta. Nagyon szelíd, aranyos, kedves, meg lehet fogni etetni stb. De sajnos nem tudjuk milyen nemű a drága, elneveztük Márton/Mártinak. Korábban (3hónapos kora körül) fújtatott a pici csirkékre, de semmi más gúnárokra jellemző hangot nem hallatott még, mint írtam elég szelíd. Imád ordibálni..ha bárkit meglát a kertben kiabál.

Tojni nem tojik(ellenben a vele egyidős kacsa lánynak és fiúknak már sikerült összehozni utódokat-->keltetőgép), persze nincs neki párja. 

Ha segít, a hasát a földön húzza kb, és nem egy összefüggő vmi lóg a hasa alatt, hanem mintha egy elfektetett 3-as lenne. Megpróbálok képet is készíteni róla, hátha ennyi nem elég.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Z00mBye Creative Commons License 2012.10.18 0 0 7909

elfelejtettem:

Ár: 2000Ft/db , de megegyezünk

tel:06 20 20 1 50 30

mail: kacsacsapat@freemail.hu

Hely:Csólyospálos

Tudom vinni: Keskeméti börzére

Szegedre, Szeged környékére bármikor.

Előzmény: Z00mBye (7908)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.18 0 0 7908

hy. Úgy döntöttem eladnám néhány tenyésztésre szánt kacsám: Vadkacsa párok: ezüst,fekete,fehér és tarka színekben.
Futókacsák több színben: fekete,fehér,tarka,vadas,fahéj,stb színekben.
Ha útba esik házhoz-szállítást is megoldom.
Cserébe érdekel néma-kacsa, Idei jércék, Fodros liba tojó 1db ,takarmány és bármi más is talán.
Kérésre küldök képeket

Xaxonos Creative Commons License 2012.10.18 0 0 7907
szervusztok! Visszaolvastam és látom sokan kinlódtok a pucolással. Néha én is de megerösiteném hogy egy jól tartott libát,jó idöben vágva,jó hőfoku vizzel ami kb 100fok sztem,meg lehet pucolni max 40perc alatt !
Xaxonos Creative Commons License 2012.10.18 0 0 7906
szia. Jo májhozamu a roueni . De csak tőmve érsz el nagy májat mint a legtöbb kacsától. A szász kacsa tojó mindig vilagos vörös fehér arc sávval,a gácsérja sőtétvörös mellü,szűrke fejjel,mig a roueni gacser zőld fejü begyig,a tojoja vadas. Jol elüt egymastol a két fajta küllemre is. Nekem a szász szebb de a roueni nagyobb és nagyobb a mája is. Kora tavaszra már tojnak,de kevesebbet mint pld a fehér kacsák.
Előzmény: zolko1988 (7902)
ez-Ben Creative Commons License 2012.10.18 0 0 7905

 

 :) Kedves Inmi !

 

 Szakszerű technológiádhoz csupán egy kis adalékot javasolnék, ha már ott van János, aki már magában áldás, a libás-művelet után koccintsatok a sikerre "János áldásként" egy kupicával.

  Aztán írhatnál róla- a könnyed stílusodban- egy karcolatot is...

   Mostanság vigyázni kell a libákra, nehogy a fölöttük elrepülő vadliba csapatok hívó szavára szárnyra kapjanak...és csak a zsák marad !

 ( Közeledik Márton nap, utána meg nov.20...jól kell beosztani azt a hármat !:)

Előzmény: inmi (7903)
japipapa Creative Commons License 2012.10.18 0 0 7904

Kedves inmi!

Bátorkodok adni egy kreatív tanácsot! Jánosod, feltehetően ügyes ember, biztosan tudna kreálni forrázó üstöt (marha drága manapság tényleg) egy kivénhedt mosógép üstjéből. Leg jobb lenne egy 50 éves Elektermakx kívül-belül (üstöt illetően) öntött vas mosógép! Magyar termék. Én annak idején, kátránymelegítő üstöt csináltam belőle, már nem kellet, egy nagyon feket (nem a naptól barnult meg), elvitte. Valószínű, ő is ebben forrázta a lopott libát! J

Előzmény: inmi (7903)
inmi Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7903

Kedves Ben!

 

Ketten vágtuk le a libát, zsákos módszerrel. Én megfogtam őkelmét, Jánosom betekerte a csőrit elsőnek, másodiknak a két lábát. Aztán kezemre húztam egy zsákot azon a lyukon, amit előzőleg kiivágtam, áthúztam a fejin, Jánosom meg lazán rácsupálta a zsák többi részét. Én megfog liba feje, János lecsap liba feje. Felakaszt az egész a kerítésre, hogy csöpögjön.

 

Ez volt a könnyebb. A kopasztás. hát. van még 3 libám, azt is levágjuk, aztán ide lúd csak felpucolva teheti be a kezit. Nekem nincs üstöm, és az évi 3-4 liba kedvéért nem is szerzem be, hogy megfelelő hőmérsékletű vízben tunkoljam őkelmét... a vasalós módszer meg sz....t sem ér. Nálam legalábbis...

Előzmény: ez-Ben (7887)
zolko1988 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7902

jo estet mindenkinek

nyaron vettem napos rueni kacsakat es volna egy par kerdesem hogy

mijen nagy neki a majja tomesnelkul es kitomott alapotban kb

es lehetseges hogy van benne szasz kacsa is mikor fogom tudni megkulombosztetni mert csak ruenit szeretnenk tartani

mikor kezd tojni mert keltetnek jovore 

vallaszokat koszonom es bocs a sok hibaert felvideki vagyok kezdo tenyszto 24eves 

a kacsak 3honaposak es kb 3kilosak hazai tappal kukorica buza es szojadarat kapnak osze vagot lucernaval 2x naponta es szemes buzat es legelesznek 

DR Weiss Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7901

:-)

Előzmény: japipapa (7900)
japipapa Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7900

De hogy nem! Szinte már csak ezt tudják! :-)))))

 

Előzmény: DR Weiss (7889)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7899

Lehet, de az ezekkel várt vendégek miatt most aktuális.

A mesteremmel is beszéltem, azt mondja, hogy a feltételeim megfelelnek ekként, persze hacsak nem vág be valami drasztikus fagyos időszak.

 

Előzmény: juhosttt (7898)
juhosttt Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7898

Az utolsó szerzemények elég rosszul tűrik a hideget, tapasztalatból mondom. Oké, hogy kiengeded kapirgálni, de mint látod nincsenek még rendesen kitollasodva sem, így ez a hideg idő hamar tönkre teszi őket. Nyáron lenne érdemes ilyennel foglalkozni szerintem.

Előzmény: Muity Mijo (7879)
DR Weiss Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7897

:-))

 

Van egy jó hírem! Lesz FTT már a Bábolnai tyúkok is meg vannak, majd most kezdenek el tojni.:-)

 

Jó étvágyat! :-)

Előzmény: ez-Ben (7896)
ez-Ben Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7896

 

 :) Bíz a, így van !

 

 Ezért is volt nagy horderejű Förike elképzelése az FTT ! Ott a jányok még elleshették volna a csíziót, sajnálatos, hogy a vállalkozás nem kapott szárnyra. De, így is mindenképpen nagy dícséret illeti Förikét, amiért korát megelőzve, megnyította ezt a topikot.

 ( Remélem ebben is egyetérthetünk, kedves DR úr !:)

 Ui : ...éppen ebédelni indulok, majd sült kacsát kérek magyaros vörös borral...és Förikére gondolok. Viszonzásul, hogy egyszer Ő is volt ilyen jószándékúan figyelmes írányomba !:)

 

Előzmény: DR Weiss (7889)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7895

Szia!

 

Igen, fodros. Állítólag jövőre még fodrosabb lesz, mert most még fiatal. :)

Innen van: http://www.expressz.hu/allat_noveny/madar/hirdetes-33010078/

 

Előzmény: Z00mBye (7888)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7894

Fedett, de egy oldalán nyitott helyen tartom őket, ahonnan szabadon kijárhatnak a zöldre, száraz fűszéna alom van alattuk. Max. 2-3 hétig szeretném a tisztítókúrát folytatni, és jöhet a vágásuk. Éjjel valóban nem lehet valami gatyarohasztó meleg, de nem tudok más megoldást találni, remélem összebújnak és nem fáznak meg.

 

Előzmény: rozianyu (7891)
rozianyu Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7893

Igen.

Köszönöm, ezért kérdeztem--én is ettől tartok :), és nekem még kicsit később lenne esedékes ráadásul, szóval maradnak a melegben :)

Előzmény: Gyuri1027 (7892)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7892

Szia.

egy jótanács, ha lehet ne engedd ki a megszokott helyről őket mai ráadásul meleg is! megfázhaznak, 1-2csepp eső is leronthatja megbetegítheti őket...

gondolom vágásra van fehércsibe ne kockáztass...

Előzmény: rozianyu (7891)
rozianyu Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7891

Sziasztok!

Ha jól sejtem/látom azok húscsirkék, igaz?

Igazából csak azt szeretném megtudni, hogy kiengeded őket (az írásod alapján igen :) ) a kertbe? (nem a kerttel van bajom, a hideggel ami nemsokára jön :S, mert nekem is vannak bár kisebbek, és még a melegben meglegszenek.. de én is gondoltam rá, hogy még a "nagy nap" előtt majd kiteszem őket..-csak félek, hogy kimúlnak esetleg a hidegtől).

Előzmény: Muity Mijo (7879)
SBSLord Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7890

Ha libát moslékkal etetek azzal rosszat teszek?

Feleszik a kutyátol folyton. Nem sajnálom tőlük csak bajuk ne legyen.

DR Weiss Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7889

A mai jány nem mén má koppasztani! :-)

Előzmény: ez-Ben (7887)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7888

szia. a fehér fodrod? jól látom? hól szerezted? nekem kellene nagyon 1 fodros liba tojó.

Előzmény: Lilatigris (7864)
ez-Ben Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7887

 

 :) A libavágás "kétemberes" ! Ezért is jártak régen libatollat fosztani a jányok, hogy ott az idősb, ámde még fiatalos menyecskék elmondják, milyen is a megfelelő legény az akcióhoz.

 Aki jól figyelt az jól is választott, aki meg nem, arra mondták, hogy buta libás - innen a mondás- "buta liba". 

 A lényeg, hogy a lába keményen legyen fogva- mármint a libának- ha másként nem akkor össze is lehet kötni. Aztán egy nagy használaton kivüli fürdőlepedő is megteszi, amibe gyengéden beletekeri az ember, a libát. Az, így szinte mozdulatlanná váló libának már csak a nyaka mozgásképes...erre is mondják " jobb egy lúdnyak, tíz tyúknyaknál "!

 Röviden összefoglalva a libavágás legfontosabb része...( hogy legyen libánk !:)

 

 

Előzmény: inmi (7883)
ot1019 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7886

Én úgy szoktam vágni, hogy jó erősen a lábam közé szorítom a libát, bal kézzel megfogom a fejét, kifeszítem a nyakát, és megvágom a megfelelő helyen. Ha megvesszük a vérét, akkor ilyenkor megkérek valakit, hogy tartsa a tálat és ilyenkor továbbra is tartom a libát, illetve a nyakát a tál felé. Ha nem kell a vér, akkor a vágás után rögtön bal kézzel a szárnytőnél összefogom a két szárnyát, jobb kézzel meg a két lábát, és fejjel lefelé tartva erősen fogom, míg mozog. Mikor már csak kicsit mozog, akkor hanyatt fektetem a pucolóasztalomra, úgy, hogy továbbra is lógjon le róla a feje. Mikor kimúlt, akkor gyorsan lekanyarintom a fiókszárnyat, majd egyből megy is a liba a fürdővízbe. A fiókszárnyon van egy tüske, és ha ezzel együtt pucoljuk, akkor tuti, hogy úgy alakul, hogy ez a körmünk alá menjen, és az nagyon fájdalmas. Ezt mindenképpen távolítsátok el mártás előtt. Sokan le szokták vágni a szárnyhegyet, sőt van, aki az egész szárnyat. Én nem szoktam, mindenestül pucolom, úgy mintha csirke lenne. A zsákos módszer is nagyon jó, meg van, hogy én is fel szoktam akasztani. Többféle módon lehet vágni, csak az lényeg, hogy ne engedjétek, hogy elszabaduljon, mert akkor zúzódások, véraláfutások keletkezhetnek rajta és az nem valami bizalomgerjesztő.

 

Drukkolok, hogy nektek is jól sikerüljön a kopasztás!:-)

Előzmény: inmi (7883)
ot1019 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7885

Jó kis történetet írtál, mint mindig :-))) Az az igazság, hogy erről már én is hallottam. Páran mesélték már nekem is, hogy így jártak. Valami miatt sosincs meg a gyűrű, bár egy esetben meglett. Ott volt bontáskor a zúzában. :-)

Előzmény: ez-Ben (7884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!