Keresés

Részletes keresés

hul Creative Commons License 2014.10.08 0 0 16165

Köszi, ezt olvastam, tudom. Sőt a gyógyeszhez adott leírást is, plusz az orvos információit.

A kérdés továbbra is, hogy konkrétan aki szedett, hogyan vált be, volt-e mellékhatás, mennyi ideig v. mióta szedi stb. ami a tapasztalatokról szól. Priviben is ok.

Előzmény: ugrabugra (16164)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.08 0 0 16164

"Szia, a Trexan nagyon is érdekel, most kezdtem és szteroid volta miatt nem vagyok nyugodt"

http://www.egeszsegkalauz.hu/keresok/gyogyszer/trexan-10-mg-tabletta-5402.html

" Trexan hatóanyaga a metotrexát egy antimetabolit és immunszuppresszív hatású szer (befolyásolja a szervezet sejtjeinek a szaporodását és csökkenti az immunrendszer aktivitását).
A Trexant az alábbi betegségek kezelésére alkalmazzák:
- aktív reumatoid artritisz;
- súlyos pikkelysömör, elsősorban a plakkos típus;
- pikkelysömörös ízületi gyulladás felnőtt betegekben, akik már más kezelést is kipróbáltak, de állapotuk nem javult.Kezelőorvosa elmondja majd Önnek, hogy a Trexan tabletta miként javíthatja az Ön állapotát."

Előzmény: hul (16163)
hul Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16163

Szia, a Trexan nagyon is érdekel, most kezdtem és szteroid volta miatt nem vagyok nyugodt. Ok. folyamatban a vérkép folyamatos ellenőrzése, mondjuk még semmi nyom nincs. Pollenallergia is kínoz, évtizedek óta, pontosan 1983-ban állapították meg, és abban a műfajban is sok mindent kipróbáltam. A szteroidos injekció csodás javulást hozott az allergiában, azonban a szervezet hozzászokása miatt nem lehet korlátlanul fokozni az adagot.

Később lángolt fel nálam a PS, állítólag eredményes a Trexan tabletta és később az injekció... ezért érdekelne.

Köszi, ha megosztod a tapasztalatokat, akár privátban is! 

Előzmény: Incur (16162)
Incur Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16162

Sziasztok,én több éve szedem a Trexánt és 4éve vagyok biológiai terápiás,előtte már végig próbáltam mindent Neotigazon,Puva Tomesa ha érdekel valakit valami ezekkel kapcsolatban szívesen írok róla.

ugrabugra Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16161

http://www.pikkelysömör.hu/nehezen-kezelhet%C5%91-betegs%C3%A9gek-a-pikkelys%C3%B6m%C3%B6r-%C3%A9s-a-r%C3%A1k.somor

A pikkelysömör és a rák korunk két legelterjedtebb és legnehezebben kezelhető betegsége. Általában mindkét kór végigkíséri a páciens életét, és a betegségek időről-időre kiújulhatnak.

 Arra viszont még nem sokan gondoltak, hogy e két kóros betegségnek köze lehet egymáshoz, pedig több köztük az összefüggés, mint gondolnánk.

Svéd kutatók azt állítják, hogy az úgynevezett hízósejtek nagymértékben hozzájárulhatnak különböző daganatos és bőrbetegségek kialakulásához egyaránt. A hízósejtek a fehérvérsejtekhez tartoznak és a szervezet allergiás reakcióiért felelősek. Ha az immunrendszerben zavar keletkezik, a hízósejtek olyan anyagokat bocsáthatnak ki magukból, amelyek gyulladást vagy allergiás reakciót váltanak ki.

 

A tudósok szerint ezek az anyagok okozhatják a bőrbetegségek és a daganatos megbetegedések kialakulását, úgy mint a pikkelysömör és a rák.


Pikkelysömör és a rák

Ugyanúgy, mint az allergiát, a pikkelysömört és a rákot is nagymértékű gyulladások és a hízósejtek túltermelődése, elszaporodása jellemzi.

 A CD30 nevű fehérje felelős a hízósejtek működéséért és szabályozásáért. A svéd kutatócsoport kimutatta, hogy a pikkelysömörben és rákban, továbbá egyéb daganatos- és bőrbetegségben szenvedőknek nagyon magas a CD30 számuk.

Így már nem is olyan meglepő az a tény, hogy a pikkelysömör és a rák között nagyon is szoros összefüggés van. Noha egyik betegség nem kiváltója a másiknak, mégis van egy közös sejtcsoport, amelyből mindkettő kialakulhat.

Előzmény: ugrabugra (16160)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16160

Pedig már én is írtam erről: a rák és a PS sok tekintetben hasonló, mindegyiknek köze van  a sejtszaporulathoz, áttétekhez, öröklött hajlamhoz, stb. és több esetne immun-szupressziv  és citosztatikus anyagokkal kezelik..

 

Előzmény: babboo (16158)
hul Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16159

Igen. A PS a téma, és újra felteszem a kérdés, van-e valakinek tapasztalata a Trexan gyógyszerrel kapcsolatban, amit pszoriázisra adnak?

Előzmény: babboo (16158)
babboo Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16158

De mi köze ennek a sömörhöz? Semmi ilyesmit nem találtam.

Előzmény: ugrabugra (16157)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16157

http://www.medicalonline.hu/cikk/a_cukorbaj_gyogyszere_csokkenti_a_hasnyalmirigyrak_veszelyet

A cukorbaj gyógyszere csökkenti a hasnyálmirigyrák veszélyét


2009. augusztus 04. 14:49


Nyomtatás  


A diabétesz ellen leggyakrabban felírt gyógyszer, a metformin 62 százalékkal csökkenti a hasnyálmirigyrák kockázatát – közölték a Texasi Egyetem kutatói a Gastroenterology legújabb számában.

„A hasnyálmirigyrákosok körében ez volt az első, metforminnal végzett epidemiológiai vizsgálat, és egészen új lehetőségeket tárt fel a kemoprevencióval kapcsolatban, nem mellékesen egy olyan betegség esetében, amelynek alig valósítható meg akár a megelőzése, akár a kezelése” – mondta Donghui Li, vezető kutató a NewsWise internetes portálnak.

A 2-es típusú diabéteszben a metformin a leggyakrabban alkalmazott gyógyszer. Li szerint az Egyesült Államokban több mint 35 millió dobozt váltanak ki évente, és leginkább az elhízott és/vagy inzulinrezisztens betegeknek írják fel.

A metformin növeli a sejtek inzulinérzékenységét és csökkenti a vér inzulinszintjét. Jelen tudásunk szerint az inzulin fokozza a rák növekedésének kockázatát. A metformin aktiválja az AMP-kinázt, ami tulajdonképpen a sejt energiaszintjének szenzora. Az újabb tanulmányok szerint az AMP-kináznak fontos szerepe van a rák fejlődésének gátlásában is, mivel lassítja a sejtosztódást és a sejtek növekedését” – magyarázta Li.

Li idézett egy korábbi állatkísérletet is, amelyben kimutatták, hogy a metformin gátolta a hasnyálmirigyrák növekedését, és számos olyan epidemiológiai közleményt, amelyek szerint a metformin szedése cukorbetegekben általában véve is csökkentette a rák kockázatát.

Előzmény: ugrabugra (16131)
hul Creative Commons License 2014.10.06 0 0 16156

Tizenéves gyerkekként jelent meg a fejemen, a dokik azt se tudták mi az. Kaptam vmi kátrányos krémet, tehát mégis tudtak valamit... anyám nagy öröme volt, értsd az ágyneműmosás/csere, mert mindig sikerült összekenni. Aztán évekig ennyi, viszont jópár éve elkezdett viszketni a derekam. Aztán a lábam szára. Teli lettem. Nyáron, főképp a tenger után elmúlt kb. karácsony körül jött elő ismét. Egyre erősebben. Egyik évben megjelentek a kezem repedései. Lámpázás és nagy nehezen elmúlt. Nulla vízben áztatás, mosószer stb. Végül a pakkok elleptek. Most sokat várok a gyógyszeres /injekciós kezeléstől, állítólag nagyon hatásos. De szteroid. Állandó májfunkc. ellenőrzésre van szükség. Remélek. Pl. elmehetek egy uszodába...nem kell a szaunába mentegetőzni, gyerekek, nem fertőző... A homlokomra nem írhatom ki.

Előzmény: Mackóbogár (16155)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.05 0 0 16155

de nem ám :-)))))))))))) Fiatalság, bolondság, már lassan nem is emlékszem, mikor volt. De azért szép  az élet, sej-haj :-)

Előzmény: B.GY (16154)
B.GY Creative Commons License 2014.10.05 0 0 16154

Na nyomorúsága az van.Dehát nem fiatalodunk :)

Előzmény: Mackóbogár (16153)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16153

egy próbát megér szerintem :-) én teljesen tünetmentes lettem kétszer is, el sem hittem. Bár én nem szedtem semmi gyógyszert - ahogy itt olvasom, mások igen -, nálam egyedül góckutatás volt.  Ha most majd rendbe rakom a lábaim, és újra full járóképes leszek, egy kúrát biztosan végigcsinálok. Mennyi nyomorúsága van az embernek, ugye ?

Előzmény: B.GY (16152)
B.GY Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16152

Akkor majd megnézem ezt a Tomesát ha megyek a Korányiba. Oda is szoktam járni néha.

Előzmény: Mackóbogár (16149)
zolcsika82 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16151

Sziasztok!

 

 

Én jártam évekig Tomesa-ba. Nagyon jó volt. Először gyógyszer nélkül, aztán Neotigasonnal együtt. A hatás nem maradt el. Kb. 2 hónap alatt teljesen tünetmentes lettem. A neotigason mellékhatásai elviselhetők voltak kis odafigyeléssel. Annyit megért, hogy tünetmentes legyek.

 

Most nemtudok Tomesaba járni, mert elköltöztem.

 

Marad az otthoni próbálkozás, persze a szabályokat betartva.

 

Ez érdekes lehet:

 

http://www.ebay.com/itm/108W-LAMP-VITILIGO-PSORIASIS-Narrowband-311nm-3x-36W-/251646529694?pt=UK_HealthBeauty_Other_RL&hash=item3a974d509e

hul Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16150

Korábban a kezemen keletkezett berepedésekre az SZTK-ban biotrom fényt adtak (10 alkalom) és a kezem rendbe jött. A további PS-re, ami nem berepedés, a tenger és a nap, ami teljesen eltüntette. Maradtak foltok, de pakk nem, csak a fedett területeken, picit. Kb. másfél hónap kellett, hogy újra megjelenjenek, erre próbálkozunk most a szteroiddal (Trexan), orvosi/labor ellenőrzés mellett. Mellékhatás lehet, de nem jellemző, állítólag és használ -másoknak. Remélek.

Előzmény: Recse03 (16147)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16149

az már nincs meg :-))))

Előzmény: B.GY (16148)
B.GY Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16148

Köszi.Ez a Hattyú utcai jó lehet,csak oda sem érek 19 óráig.Azt hittem csak a Hárshegyen van.Bár oda is járhatnék nyugodtan,ha megvan még a diliház :)

Előzmény: hul (16144)
Recse03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16147

A góckutatáson már én is túl vagyok. :D

A krémnek (krémcsomagnak) tényleg nem gyenge az ára... :O Lehet egyszer rászánom magam és kipróbálom. Trexanról nem hallottam még semmit :/

 

Te ezt a fényfürdőt próbáltad már? Vagy egyáltalán a fényterápiát (PUVA), szoláriumot?

Előzmény: hul (16146)
hul Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16146

Az én bőrtudorom a protokoll szerinti góckutatást "rendelte el", vagyis fogász, torok és prosztata (édes a nő, -jó barátom egyébként- megvigasztalt, " mit akarsz, ez a kupiban külön fizetős extra..." és röhögött rajtam).

A krémeket ő is felírja, meg létezik a Dr.Michaels krém, most Ausztriában gyártják legújabban. Ezeken csak mosolyog, "hiába kened, nem ér semmit". Pedig a Dr.M. nekem jó, csak nem lehet megfinanszírozni folyamatosan olyan drága). Szóval először Trexan tablettában és ha bírja a májam, injekcióban. Állítólag rendkívül hatásos, jók a tapasztalatok. Ideje lenne, mert nagyon régen megvan a PS és az utóbbi időben erősödött, de nagyon...

Előzmény: Recse03 (16145)
Recse03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16145

Köszi a választ!

Voltam most egy újabb bőrgyógyásznál én is... (már számolni sem tudom hánynál jártam... :)), ő azt mondta az ezüst kolloidra, hogy több a májkárosító hatása, mint, hogy bármiféle javulás előforduljon a psoriban, úgyhogy nem ajánlotta. Felírta ezt a Uriage kératosane 15 testápoló tejet, hogy ezzel kenegessem magam + elosalic.

 

Rajtam most szeptemberben burjánzott el nagyon. Meg is ijedtem kicsit. :/ Megcsináltattam ezt az ételintolerancia vizsgálatot, (Eddig is így étkeztem, nem tudom miért lett volna most ettől rosszabb) és megpróbálom betartani a diétát. De nem tudom, lesz-e javulás...

Előzmény: hul (16137)
hul Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16144

FÉNY-FÜRDŐ Bőrgyógyászati Centrumok (Tomesa)

 

A FÉNY-FÜRDŐ magyarországi centrumaiban mindenki számára elérhető a szinkron fény-fürdő kezelés, mely mesterséges úton, a holt-tengerihez hasonló körülményeket teremt.

A kezelés a holt-tengeri sós vízben való fürdés közben speciális UV lámpával hozza létre a természetes napsugárzás gyógyításban hasznos komponensét. 

A magyarországi FÉNY-FÜRDŐ Bőrgyógyászati Centrumok címei a következők: 

Medic Group Kft Bőrgyógyászati Rendelők

H-1015 Budapest, Hattyú u. 14. IV. em. (Hattyú Ház)
Telefon: 06-30-277-92-77  

Rendelési idő: H. Sz. P. 7-16 óráig  K. Cs. 7-19 óráig

 

H-7624 Pécs, Őz u. 5
Telefon: (72) 504-092

H-9028 Győr, Szent Imre u. 66.
Telefon: (96) 414-922

 

Oliva MED Bőrgyógyászat

H-4032 Debrecen, Lehel u. 22 (5-6.rendelők)
Telefon: (30) 6360793

További kérdéseire a felsorolt telefonszámok bármelyikén, awww.pikkelysomorkezeles.hu honlapon,  illetve alapítványunkban kaphat felvilágosítást.

Előzmény: B.GY (16140)
hul Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16143

Szia, köszi a választ. Metformin tartalmú tabl. (Meforal név alatt forgalmazzák) nekem is 2.tip. diabeteszben adták. Egy hét alatt 11 felettiről 6,1-7,2 (előtte, utána) értékre ment le, igaz már két hónapja visszatértem az egészséges fajtájú és mennyiségű táplálkozáshoz. Vagyis diéta. Persze ha bekanyarodtunk erre az útra, nem épp önként, de jött a baj 16 felett :-) akkor most már folytatni kell.

Sajnos Debrecen nekem kb. 2 ó/200 km távolság.

Különben a kérdésem a Trexan-ra vonatkozott, amivel a PS "elleni" kúrát most kezdtem, és az eredményességéről és a mellékhatásokról gyűjtenék tapasztalatot, akinek van.

 

Előzmény: ugrabugra (16141)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16142

hát igen, nem egyszerű oda jutni, az tény :-) A bőrgyógyászokról meg annyit, hogy én x év után kerültem egy olyanhoz sz SZTK-ban, akinél még soha nem jártam, és az volt az első kérdése, próbáltam-e már a Tomesa klinikát. Fene se tudja, a többi miért nem hallott/tudott róla.

Előzmény: B.GY (16140)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16141

Kedves hul..a METFORMIN-t több, mint 2 évtizede szedem, és mint írtam, személyes ismerősöm is akad, aki eligazít a 2-tipusú cukorbetegség kezelésében..

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Metformin

 

Lehet, h újdonságnak számít, de csökkenti az inzulin rezisztenciát is, tehát olyan betegek is átállhatnak a metformin szedésre, akiknek eddig injekcióban adták az inzulint..nincs információm arra vonatkozóan, h a metformin gyógyítja (tünetmentesíti) a PS-t..én több, mint 2 évtizede szedem ezt a gyógyszert..

Előzmény: hul (16136)
B.GY Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16140

Köszi.Majd rákérdezek a bőrgyógyászaton.Azt nem értem,hogy az egyik miért tud mást mint a másik.Nem egy egyetemre jártak ezek? Olvastam lejjebb,hogy csak hétköznap 3-ig van nyitva,akkor viszont ki kell lépnem a melóhelyről :)Tényleg messze van.

Előzmény: Mackóbogár (16139)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.03 0 0 16139

az azért túlzás, ugyan úgy bőrgyógyász néz meg :-))) Én is évekig kenegettem csodábbnál csodább lószarokkal a bőröm, semmi nem hatott, de a fény+fürdő kombó szerintem nagyon jó. www.tomesa.hu , nézd meg, ha gondolod. (Egyébként 25 alkalmat áll a TB)

Előzmény: B.GY (16138)
B.GY Creative Commons License 2014.10.03 0 0 16138

Azt még nem próbáltam.Ott valami csodadoktorok vannak ? :)

Előzmény: Mackóbogár (16135)
hul Creative Commons License 2014.10.03 0 0 16137

Próbálkoztam az  ezüst kolloiddal, a hatás nulla volt. Persze lehet x évig kéne folyamatosan, nem fejfájás, ami egy tablettától csökken/múlik...

Előzmény: Recse03 (16128)
hul Creative Commons License 2014.10.03 0 0 16136

A Metmorfin cukrosoknak adandó gyógyszer, csökkenti a szénhidrát felszívódást, diétával együtt hatásosan segít a megemelkedett cukorszint levitelében. Nem tudok a pszoriázisra vonatkozó hatásáról, bőrgyogyesz nem mondott ilyesmit erről. Honnan ez az info?

Viszont sajnos eléggé makacs a pikkelysömör rajtam, eddig ami jót tett, az a tenger melletti tartózkodás, a víz és a nap. Fantasztikusan jó hatása van rám. Az idén is remekül visszahúzódott, de kb. másfél hónap múlva jön vissza. Rászántam magam, hallgatok a bőrgyógyász szakemberre... Most elkezdjük a Trexan tablettával a kúrát. Igen erős gyógyszer, rengeteg mellékhatás lehet, folyamatosan ellenőrizni kell a májfunkciót. Ezen kívül vagy bírja a gyomor vagy nem. Erre vonatkozna a kérdésem, van-e valakinek tapasztalata, kérem ossza meg! 

Előzmény: ugrabugra (16131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!