Keresés

Részletes keresés

Saturnus Creative Commons License 2010.08.06 0 0 30662
Kőszegen a Református vendégházban szálltunk meg. Olcsó de ennek megfelelően egyszerű. Kicsit messze van a vasútállomástól.

Zalaszántón a Kék Torony Vendégházban szálltunk meg. Korrekt volt.

Sat
Előzmény: buszosbandi (30660)
vvittore Creative Commons License 2010.08.06 0 0 30661
Zalaszántón van kemping és magánház is ami a túrázók által elégszer ki lett próbálva, bővebben a ttt-n.
Kőszegen mi nem szálltunk meg, de asszem ott is van kollégium.
Mi a Kőszeg-Sárvár szakaszt három napban szombathelyi koleszos szállással abszolváltuk.
Előzmény: buszosbandi (30660)
buszosbandi Creative Commons License 2010.08.06 0 0 30660
Mivel a lakhelyem már nagyon messze esik az ország ezen részétől: tud-e valaki ajánlani valami szállást Kőszegen???
Illetve Zalaszántó is érdekelne!
Köszi!
Előzmény: buszosbandi (30659)
buszosbandi Creative Commons License 2010.08.06 0 0 30659
OKT: Sárvár - Szeleste
sok-sok-sok-sok-sok-sok-sok óra utazás, és egy átszállás után megérkeztem délelőtt 10:30-ra Sárvár vasútállomására. Bélyegzés után nekiiramodtam az előttem álló 20 km.-nek. Kezdetben sárvár gyártelepe, majd a város, aztán a város szélén egy töltésre kanyarodik fel a jelzés. Lényegében ezen vezet végig Csényeújmajorig a kék. Kápolna kerítésén pöcsét, majd innen 4 km. aszfalt Csénye községen keresztül.
amúgy Csénye egész szépen rendezett, gondozott település. Nekem bejött. Majd a falu után 1 km. és végre! vége az aszfaltnak. Itt az erdőben tarvágást csináltak, és lekerítették, elektromos kerítéssel. Bejárat nincs! Megkerültem a kerítést, megtaláltam a kéket. Érdekes: innen van bejárat. Műanyag fogantyúkkal ellátott bejárat... Csak aki innen bemegy, az hol jön ki??? Legalább egy létrát tehettek volna a túlfelére...
Ismét aszfalt, két vasúti sorompóval, aztán jobbra, egy bozótos nem igazán szép útra. ezen Bögötig kell menni. Bögötön, mivel én kocsmát nem találtam, a Coop boltban bélyegeztem, majd pihenő a parkban.
Bögötről egy kavicsos, fenyvekkel körülvett kényelmes úton kell menni egészen a 88-as főútig... Majd a főúton kb. 200 métert. Ez a legszarabb szakasza a 20 km.-nek. Aztán ismét be a fenyvesbe, hosszú egyenes szintén kavicsos úton. Egy-két kanyar aztán kiérünk a fenyvesből, és egy útépítésbe botlok... A 86-os út új nyomvonalát építik Szeleste határában. Ránézésre 2x2 sávos lesz... Jó volna tudni, hogy átadás után merre fog menni a kék, mert a jelenlegi útvonalát kettészeli az út. Most még át lehet rajta ballagni, és a folytatást is meg lehet találni... Innen még egy szűk kilométer Szeleste szélső házai, ahol a főúton még olyan 500 méter a Máté presszó, ahol a bélyegző találtatik. Mellette buszmegálló, ahonnan leginkább Szombathelyre megy busz. Én a 16:14-es közvetlen Győrig menő járatot néztem ki. Lehetséges, hogy az új 86-os útnak köszönhetően sokáig már ez a busz sem érinti a falut, így még nehezebb lesz egy kékezésre megközelíteni Szelestét.
Múzsla Creative Commons License 2010.08.06 0 0 30658

Szép volt Brigi! Gratulálok!

 

Pont tegnap emlegettelek Romhányban - éppen ott dolgoztam - hogy tudják-e micsoda teljesítményekkel bíró ember lakik itt a településen. ;-)

Amúgy jó volt nosztalgiázni is, mert a Szabadság-téren megy el a sárga sáv jelzés (Kurucz emléktúra), csak januárban ugye kicsit más volt a táj. 

 

További szép túrákat!

Előzmény: Bribor (30657)
Bribor Creative Commons License 2010.08.05 0 0 30657
Muzslának köszönöm a segítséget, ezúttal sikerrel jártam és a maradék pontokat is felkutattam,ezzel kész az Emlékhelyek I és II. Kéne még pár börzsönyi megmozdulás=)
A Czerovszki-kőhöz a leírás teljesen jó, biztos Te/Ti is rábukkantok!Biztatásként kiegészíteném annyival, hogy van csalán- és szederszármentes út hozzá:)
Szerda reggel alapján kicsit kieg. : Törökmező th.tól mész lefelé a KP-on. A P elhúz balra , ezután a K-en maradva dózerútra érsz. Szemben karón jelzés mutatja h ezen a szélesen megy tovább a K, a kőhöz viszont arra az útra kell kimenni ami pár lépéssel lejjebb indul jelzetlenül befelé az erdőbe. Sárdagasztás néhány 100 méterig, majd a legelső jól kivehető úton jobbra, nem lehet eltéveszteni nincs előtte hasonló. Ezen száguldás lefelé, egészen amíg látni lehet, hogy az út lentebb egy balkanyarral kimegy az irtásra. Kb. 15-20 m-rel a kanyar előtt stop és jobboldalt van egy pár méteres terület ahol se fa, se gaz csak pár apróbb növényke& a jobb szélén régi korhadt tőke. Ez egy mára alig kivehető út kezdete ami jobbra felfelé egyenesen a kőhöz visz és a nyár közepén sincs egyáltalán benőve.
Előzmény: Jesper Olsen (30618)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.08.05 0 0 30656
Nyugalom, túratársak, inkább mindenki kövesse elszántan a kék sávokat! :-)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.08.05 0 0 30655

A DDk mecseki szakaszának leírása olvasható másfél oldalon, képekkel a mai Népszabadság kivehető Utazás-mellékletében, a jóvoltomból - ontopic írás :-) 

 

Egy-az-egyben aszerint, ahogy a Geokék-csapattal bejártuk tavaly.

 

HEV Creative Commons License 2010.08.05 0 0 30654

A személyeskedést nem én kezdtem, viszont nem is folytatom.

Szerintem elég világosan le van írva, az MTSZ honlapon, hogy mi a teendő, lehet azt kritizálni de attól még a módszer jelenleg adott.

 

 

 

Előzmény: G_Miklos (30650)
PrInCe Creative Commons License 2010.08.05 0 0 30653
Töltsed fel, én szívesen olvasnám!
Előzmény: hörpölin (30652)
hörpölin Creative Commons License 2010.08.05 0 0 30652

Öööööö... bocsika! Jó helyen járok??? Ez lenne a "Kéktúra - jelvényszerző túramozgalmak" topik????

Úgy látszik, régen jártam erre, na de megyek is, pedig úgy gondoltam, feltöltök egy-két OKT szakaszleírást.

lükepék Creative Commons License 2010.08.05 0 0 30651
öö elnézést, én kavartam csak be a ttúrában, egy ismerős pár esetét írtam csak le, akik a saját egyesületükkel nem tudtak zöldágra vergődni, igaz, mi a türelmetlenebb fiatal fajtából vagyunk. :)
Előzmény: HEV (30647)
G_Miklos Creative Commons License 2010.08.05 0 0 30650
Amikor én még aktívan túrázni jártam (a rendszerváltás előtt)
nem emlékszem, hogy ez a stílus uralta volna a mozgalmat.
(Persze én sem szeretnék általánosítani és remélem
csak egy elszigetelt esetről van szó.)
Az akkori túravezetőmtől (Georgiadesz Gábor, béke poraira)
sem ezt láttam. Sajnálom, ha egy új érdeklődőt valaki így fogad.

Azt hiszem ehhez a vitához (?) én nem akarok (ha lehet ezt így mondani)
leereszkedni. Nem vagyok egy nagyhangú ember, csak szerettem volna
információkat megtudni.
Hogy miért kötöttél belém még mindig nem értem.
De azt hiszem ez nem engem minősít.
Főleg az utóbbi személyeskedésnek szánt videó.
Amúgy először akkor már tanulj meg helyesen "magyarúl".

Ja nem pesti vagyok, budai ;-D
Előzmény: HEV (30646)
asciimo Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30648
"de ha ilyen okos pesti ember kerül a lá"

Ezzel csak magadat minősited. Nem okos dolog általánosítani. Szerintem nem kellene szítani ebben a topikban is ezt a mondvacsinált ellentétet.
Előzmény: HEV (30646)
HEV Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30647

Gy.k, hogy valami konstruktívat is irjak :-)

Azt hiszem sehol nem említettem,hogy nem kívánok megfelelni a szabályoknak, ha igen kérem az (idézett) hely megjelölését. Nem volt szándékos.

A másik fórumon ahol ugyanezt a beírásodat elkövetted,  már félreérthető vita alakult ki a minősítések eltérő  pontszámítása miatt, elhiszem, hogy nem volt szándékos. 

Erre vonatkozott ez a mondat:

 

Egy szervezethez tartozás kötöttségekkel jár, az MTSZ tagság is ilyen, ha MTSZ minősítést akarsz elérni akkor annak a feltétel rendszernek kell megfelelni amit Ők előírnak.

 




 

Előzmény: G_Miklos (30645)
HEV Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30646

Én ugyan nem tudom a neved de valójában nem is érdekel, ismertem már néhány hozzád hasonló "nagyhangú" embert innen, el is tüntek viszonylag gyorsan. Az én nevem nem titok itt és én nem is szégyenlem úgy mint más névtelenek...

 

Én  vidéki vagyok de ha ilyen okos pesti ember kerül a látókörömbe akkor mindig az jut eszembe, hogy ugyan minek vannak kiirva magyarúl valahol a "játékszabályok" ha egyesek úgy gondolják, hogy rájuk semmi nem vonatkozik.

 

Lehet, hogy ez is Te voltál kedves névtelen Miklós?

 

http://index.hu/belfold/budapest/2010/06/02/metrobetonra_hajtott_az_autos/?cp=1

 

Az erdő nagy elfér benne mindenki, az emberek, a növények és az állatok is.

 

Mellesleg nekem is kártyám van ki tudtam várni. 

Előzmény: G_Miklos (30645)
G_Miklos Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30645
- Egy szervezethez tartozás kötöttségekkel jár, az MTSZ tagság is ilyen, ha MTSZ minősítést akarsz elérni akkor annak a feltétel rendszernek kell megfelelni amit Ők előírnak.

Azt hiszem sehol nem említettem,hogy nem kívánok megfelelni a szabályoknak, ha igen kérem az (idézett) hely megjelölését. Nem volt szándékos.


- Tán NEM kéne kihangsúlyozni, hogy végig sem olvastad annak a kártyának a kiváltási rendszerét! Ott van az is ugyanazon a honlapon!

Idézem:
"Az igazolványok megrendelése történhet egyéni megrendelőlapon is. Ebben az esetben is igazolni kell az adott személy egyesületi tagságát és csatolni kell a fotót."

Köszönöm a ledorongolást, de én (mint laikus) gondoltam, hogy ha ők a kártyakibocsátók,
akkor ott be is lehet lépni. Szerintem egyáltalán nem triviális a dolog egy kívülálló számára.
Másrészt azóta megtudtam, hogy van valamiféle régebbi (és olcsóbb) változatú igazolvány is.
De úgy olvastam ez még az öreg rókáknak is gondot okozott (az új igazolvány bevezetésénél),
hogy akkor most mi is a különbség.

Így hát kedves Hevesi Zoltán inkább lehettél volna konstruktívabb is ahelyett hogy így kioktatsz.


Tisztelettel:
Miklos
Előzmény: HEV (30642)
G_Miklos Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30644
Köszönöm a gyors válaszokat. :-)
Remélem innen már menni fog.

Miklós
efemm Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30643
Azért ugyanott van szó "egyéni megrendelőlapról", vagyis egyéni kiváltásról, ami a gyakorlatban nem működik, próbáltam. A tagsági díjnak a megyei szövetségekhez kerülő részének kezelésével akadtak megoldhatatlan problémák, úgyhogy idén még a klasszikus igazolást választottam én is, mert az egyesületemnél az év elején még nem voltak felkészülve a kollektív tagkártya rendelés mikéntjére.
A kezdeti MTSZ tagszervezet keresési nehézségeket leküzdve, azért majd tényleg érdemes belefogni az MTSZ természetjáró minősítésébe, mert ez is komoly hajtóerőt ad ahhoz, hogy az ember minél többet túrázzon (és ne csak teljesítménytúrákon), túramozgalmazzon, több helyre eljusson. Engem legalábbis inspirált jópár évig. Mostanában nem túrázom annyit, hogy az alsó fokozatokat határidőn belül be tudjam fejezni, de azért még nem tettem le arról, hogy a meglévő bronz és ezüst fokozatok mellett majd valamikor begyűjtsem a következőket is. (Az alsó két fokozattal együtt természetesen, mert egymásra épülnek, így újra kell kezdeni ezeket is.)
Előzmény: HEV (30642)
HEV Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30642

Gondoltam bemegyek az MTSZ-hez és kiváltom a honlapon jelölt kártyát, de megtudtam, hogy ezt így NEM!

Tán NEM kéne kihangsúlyozni, hogy végig sem olvastad annak a kártyának a kiváltási rendszerét! Ott van az is ugyanazon a honlapon!

 

http://termeszetbarat.hu/cikk/kivalthato_az_uj_termeszetbarat_igazolvany

Előzmény: G_Miklos (30637)
HEV Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30641

Egy szervezethez tartozás kötöttségekkel jár, az MTSZ tagság is ilyen, ha MTSZ minősítést akarsz elérni akkor annak a feltétel rendszernek kell megfelelni amit Ők előirnak.

 

Az Ösvénytaposók az jó csapat - gondolom - , de a legbiztosabb ha az egyéni túranaplót mielőbb elkezded vezetni és a túrákat a naplóban lepecsételteted a célban.

 

Az általad választott táv adatai ismertek, a pontszáma kiszámítható, több minősítő rendszer is létezik, nem szabad kerverni őket, a pontszámítások eltérőek!

 

Az MTSZ féle itt olvasható:

 

http://termeszetbarat.hu/archive/www.termeszetjaro.hu/2006/hu/cikk/szakmai_szabalyzatok/115

 

Előzmény: G_Miklos (30637)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30640
Mail ment!
Előzmény: G_Miklos (30637)
asciimo Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30639
hát hozzánk jöhetsz, mondjuk mi Dél-pesten vagyunk.
Ösvénytaposó baráti társaság.
osvenytaposo.fw.hu

Előzmény: G_Miklos (30637)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30638
Ez mind a szülő bűne. Mert ezek a kölkek valahonnan hozzák magukkal az attitűdöt. Ha meg nem, és csak nőnek, mint a gyom, az pláne a szülő bűne.
Előzmény: lükepék (30636)
G_Miklos Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30637
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:
Nyár elején elmentem venni kéktúra füzetet, és pár napot már teljesítettünk is.
Közben elkezdtem nézegetni a teljesítménytúrák kiírásait.
Feltűnt az "MTSZ pont" mivel nem tudtam mi az, hát megkerestem.
Bevallom megtetszett a dolog.

Na innen jöttek a problémáim:
Mivel most nyáron jobban ráérek, gondoltam belevágok a pontgyűjtésbe.
Csakhogy nem találtam olyan csapatot (eddig), ahol nem azt kaptam meg
hogy majd másfél hónap múlva jelentkezzek, mert addig nyári szünet van!
Na jó de az első túra amire mennék az:

Erdõkerülõ 50 Schelcz Albert emléktúra 2010.08.15

Na mármost ez nem másfél hónap múlva van.
Viszont pontot csak az kaphat(gyűjthet):
"aki mind a teljesítés időszaka alatt, mind a minősítés időpontjában érvényes Magyar Természetbarát Szövetség igazolvánnyal rendelkezik"

Gondoltam bemegyek az MTSZ-hez és kiváltom a honlapon jelölt kártyát,
de megtudtam, hogy ezt így NEM!
De itt kaptam egyéni túranaplót, meg túrajelentés nevű lapot.
(még nem tiszta, hogy hová mit írok, de majd kiderül.
pl:Túravezető neve? Ha egyedül megyek ez én lennék???)

Kérdés: HOGYAN LEHETEK MÉGIS MTSZ TAG?

Bevallom őszintén kezd elmenni a kedvem ettől a hercehurcától. :-(
Segítsetek, hogy hol találok egy egyesületet, aki vesz fel tagot és lehetőleg Budapesten van.
Én a Móricz mellett lakom.

Köszönettel:
Miklós
lükepék Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30636
Mondjuk így, hogy kiderítették, kik azok, pláne helybeliek, simán bevasalhatnak a szülőktől anyagi/munkabeli hozzájárulást.
Miért van az, hogy nekem gyerekkoromban sose jutott volna ilyesmi eszembe? Meg ismerősöknek se.. bár a tizenkevés éves egykori fiúosztálytársaimban nem vagyok biztos...
Előzmény: gyongyhaju lany (30634)
nagypapi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30635
Gyöngyhajú lány, Te nagyon humánus vagy.
Előzmény: gyongyhaju lany (30634)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30634
Hát ezeket a gyerekeket szépen kivezényelném takarítani meg csempét hordani.
Előzmény: Zete (30632)
nagypapi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30633
Előzmény: Zete (30632)
Zete Creative Commons License 2010.08.04 0 0 30632

Ide is elért a bűnözés: szétvertek egy kulcsoházat, részletek itt:

 

http://www.mno.hu/portal/728692

 

Melyik ház lehet vajon ez egyébként?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!