Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2007.08.18 0 0 510
A csoki a legjobb edzésprogram hatásait is le tudja nullázni! (Nem mintha a tiéd -- v. az enyém -- jó edzésprogram lenne.) De ez nem arra ok, hogy a normális ételeket fogd vissza, hanem arra, h. a csokit fogd vissza, nekem úgy tűnik logikusnak... A szakértők szerint helyesebb gyakran enni és keveset, mert úgy fölgyorsul az anyagcsere ahhoz képest, mint ha uannyi kcalt egy étkezésre viszel be.

Reggelire legeslegjobb az SK főzött zabpehely, bogyós gyümölcsökkel v. reszelt almával és (nem túl sok) diófélével. Finom is, egészséges is és jól eltelíti az embert. (Egy ujjnyival több víz-tej keverékben, csipet sóval, édesítővel, mazsolával és mézeskalácsfűszerrel fölforralod, lezárod és pár nyugalmas perc alatt beszívja a összes lét, azzal kész is. A különösen nagy szeműnek, mint a DM-féle "Grossblatt Haferflocken" viszont kell pár perc forralás.)

Előzmény: 4207 (509)
4207 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 509
Sziasztok! Nekem is lenne egy kérdésem. 168 cm "magas" és 71 kg vagyok, tehát a bmi-m 25,1. Nem vészes még,de hastájékról azért le kellene adnom 2-3 kg-t. Ezt már egy ideje próbálom, de nem igazán sikerül, annak ellenére, hogy 4 éve járok rendszeresen futni, heti 20-30 km-t, télen meg 40-50 perc szobakerékpárral helyettesítem. A gondot az is jelentheti, hogy szívesen nassolok, egy-két csoki mindig beesik naponta. :) Most azt találtam ki, hogy az ebéden kívül nem nagyon vinnék be táplálékot. Az ebédet nem tudom szabályozni, ez hotelben menüs rendszerű, de azért ez önmagában még csak nem sok. Viszont kellene valami olyasmit találnom, amit reggelire meg vacsorára ehetnék, hogy ásványi anyag, vitamin meglegyenek, de ne legyen benne túl sok kalória. Tud valaki vmit ajánlani? A reggeli az fontos lenne, üres gyomorral nem túl egészséges dolgozni 8-13-ig.
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 507
Sziasztok. Itt már midenki lefogyott, hogy ekkora a csend???????:)
csak természetesen Creative Commons License 2006.08.05 0 0 506

édeskicsi, szerintem hagyd a fenébe a hasztalan gyógyszereket, vegyi cuccokat!!!!

Komolyan.. Farmaizééééék... Éljen a sok beteg ember, hogy megéljen az "egészség"-ügy (????!!!!) Széééép... :-(

csak természetesen Creative Commons License 2006.08.05 0 0 505

Sziasztok! Bevallom, én régebben egyáltalán nem hittem a teákban, természetes gyógymódokban, de mivel nekem a vizesedésen, súlyingadozásokon, székrekedéseken, vércukor-szinten és magas cholesterin-en is egy kapszula (CSAK természetes, alga) és tea segített, csak ajánlani tudom - már belátom, azok a sámánok tudtak valamit! :-) Jah, és minden barátnak üzenem, hogy dobja ki a kukába az édesítőszereket, a "light"-cuccokat, mert végzetesen elsavasítja a sejteket (mindent felfal a szervezetünkben!!) mérgezzük magunkat, elbutítanak, debillé tesznek, nem beszélve a farkaséhségtől, amit produkálnak! Sajnos nekem már komoly problémáim-következmények-panaszok kezdődtek, amikor szerencsére találkoztam azokkal a természetes gyógymódokkal, amelyekkel egyre jobb a közérzetem, az alakom, és végre reménykedem abban, hogy teljesen sikerül kitisztítani a szervezetem :-) És képzeljétek, fogyok :-)

légüres tér Creative Commons License 2006.06.25 0 0 504
Nem kicsit...
Előzmény: H_G (501)
H_G Creative Commons License 2004.05.25 0 0 503
Tudok ám nőiesebbet is, csak az kevésbé tudományos -- Az én fogyókúrám a Velveten, az csak nemrég merült le.

Előzmény: kortecske (502)
kortecske Creative Commons License 2004.05.24 0 0 502
Koszonom szepen, meg is nezem! :) Bar a zarojeles mondatod egy kicsit elbizonytalanitott, vajon mennyire lehet baratsagos ott a legkor...? :) De azert megyek olvasgatni, koszi meg egyszer!
Előzmény: H_G (501)
H_G Creative Commons License 2004.05.24 0 0 501
Szia, az "Alakformálás" címűt nézd meg! Nagyon hosszú, de ha az első 100-at elolvastad, utána ugorhatsz a legújabb pár oldalra. (És készülj föl rá: ott kicsit nyers a stílus.)

Előzmény: kortecske (500)
kortecske Creative Commons License 2004.05.24 0 0 500
Sziasztok!

Fogyokuramhoz ugy gondoltam, kituno motivacio lenne, ha talalnek egy forumot, ahol a sorstarsak hozzaszolasait olvasgathatnam :) Mar azt hittem, meg is talaltam a megfelelo helyet (itt), amikor eszrevettem, hogy hat ide bizony jo reg nem irt senki! :/ A forum eleje, ahogy beleolvasgattam, nagyon tetszett.. De tenyleg nem maradt mar senki, akinek lenne kedve megosztani masokkal a tapasztalatait? En uuugy szeretnem megvitatni a fogyokura nehezsegeit es oromeit a tobbiekkel! :) Es persze erot meriteni.. :)
Irjon valaki!!!!!! :)

(vagy ha tudok egy masik, aktiv forumot, annak is nagyon orulnek...)

Random- Creative Commons License 2003.08.16 0 0 499
Én is hasonló kivitel. :))

Pl. sokat segít ha lemond az ember a sörröl meg a cukros üdítőkről. A kefír kiflivel egész jó lehet ha már éhes az ember. :))

Random_

Na meg esti futás reggeli erősítés.

Előzmény: Mustársárga Porrongy (498)
Mustársárga Porrongy Creative Commons License 2003.08.16 0 0 498
A múlt héten volt az RTL Reggeliben szó a fogyókúráról. Állitólag van valami olyan kaja (kaják), amelyekből bármennyit ehet az ember, nemhogy hízna, inkább fogy. 2 méteres az alkatom, amolyan Pulais, de nem ártana kicsit fogynom, mert macis az alkatom. Ha tudtok, akkor segítsetek.
Előzmény: v i c a (497)
v i c a Creative Commons License 2003.06.03 0 0 497

Sziasztok!

Dietetikusként dolgozom, ha valakinek szüksége lenne komplett diétás tanácadásra, amely személyre szabott, akkor írjon emilt nekem.

Amivel segíteni tudok: étrend öszeállítása, diétás napló elemzése, kalóriaszámítás, fogyi-receptek, rengeteg anyag fénymásolása a témában.

Vica

kiadoviki Creative Commons License 2003.04.24 0 0 496
Sziasztok! Ismeritek a BIO-SLIM-et? vagy van más csodaszer, ami segít?
Én csak Bio-Krómot ismerem, de hatása nem sok. Valószínűleg azoknak jó, akik nagyon kívánják az édességet, én csak ritkán küzdök ilyen problémával:)
Ha ismeri valaki a BIO SLIM-et írjon!!!
Előzmény: edeskicsilany (495)
edeskicsilany Creative Commons License 2003.03.25 0 0 495
Sziasztok!

Találkozott már valaki a Pharma Nod termékeivel? Most olvastam róluk, króm, rost, Q10, karnitin bogyói vannak. Van vkinek tapasztalata erről?

Nem szeretnék mindenféle vackot bevenni, gyógyszert sem szedek soha, de ha segít ledobnom pár kilót, és nem veszélyes, akkor kipróbálnám.

Köszi,
ÉKL

aquila Creative Commons License 2003.02.16 0 0 494
Ez neked biztosan vicces, annak, aki fogyni szeretne, talán nem annyira. De köszönjük, meg megpróbáltál humort csempészni szürke hétköznapjainkba. A legközelebbi próbálkozásod talán sikeres is lesz.
Előzmény: Törölt nick (493)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.15 0 0 493
Ugyis divat a fogyokura, hat gondoltam kozzeteszem a sajat, jol bevalt modszeremet (3 1/2 honap alatt mintegy 20 g-ot fogytam!). Vigyazat, a kura pontosan betartando a kivant hatas elereseig!

HETFO
-Reggeli: Negyed kemenytojas, 1,5 dl szacharinos tea (17 cal)
-Ebed: 1 dl eroleves, 50 g nyers kaporsalata (32 cal)
-Vacsora: 2 db salatalevel, 2 dl hideg viz (21 cal)

KEDD
-Reggeli: 1 dl ures kamillatea, 1/2 db haztartasi keksz (19 cal)
-Ebed: 60 g grillezett csirkemell, 2 karika citrom (46 cal)
-Vacsora: 1,5 ora seta a szabadban ( 0 cal)

SZERDA
-Reggeli: 2 db Polyvitaplex-8 drazse, 1 dl forro viz (600 C) (11
cal)
-Ebed: 1,5 dl ures halleves, fogpiszkalo (18 cal)
-Vacsora: 1 db pongyola pitypang, 2 dl Igmandi keseruviz (10 cal)

CSUTORTOK
-Reggeli: 5 db zabpehely, 20 csepp citromle (14 cal)
-Ebed: 15 g trappista sajt, 8 g burgonyapure (20 cal)
-Vacsora: 1/2 paradicsom (12 cal)

PENTEK
-Reggeli: 1 db gozolt tojasfeherje, 1 dl vizes kakao (16 cal)
-Ebed: 1/2 szelet gepsonka (6 g), szodabikarbona (22 cal)
-Vacsora: 1,2 g Pepsodent fogkrem (25 cal)

SZOMBAT
Koplalonap

VASARNAP (unnepi menu)
-Reggeli: 2 db ujhagyma, 1 dl Timoka szorp (19 cal)
-Ebed: 9 g piritott dara, 1/2 kovaszos uborka (69 cal !)
-Vacsora: TV-hirado ( 0 cal)

Egeszsegetekre!

bernie1000 Creative Commons License 2002.11.24 0 0 492
Sziasztok,
indult egy új fórum a
http://www.acc.hu/forma
címen! Ez egy olyan hely, ahol minden fogyással, táplálkozással, mozgással kapcsolatos dolgot megoszthatunk, ahol együtt fogyózhatunk és segíthetjük egymást. Gyertek el, népesítsük be a helyet, több lehetőségünk nyílik ebben a témában beszélkgetni!
www.acc.hu/forma
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.31 0 0 491
Ez az ivókúra kemény lehet...
ildy7 Creative Commons License 2002.06.24 0 0 490
Szijasztok!

Olvastam valahol, hogyha valaki leadja a testsúlya 10-15%-át, akkor megtorpan a fogyás. Namármost, szerintem nálam ez az eset áll fönt :-O Meg tudjátok mondani, hogy a fogyás mikor folytatódik? Mennyit kell még várnom? :O

Köszi!

xyron Creative Commons License 2002.06.20 0 0 489
Üdv mindenkinek!
Olvastam itt pár érdekes dolgot, de nem jutott mindenre időm, szóval ha már volt válasz a kérdésemre, akkor bocs: Szóval az lenne az én nagyon láma kérdésem, hogy hogy lehet ezeket a kalóriákat kiszámolni. Sok helyen olvasok jobbnál jobb dolgokat, hogy ha fogyni szeretnék, akkkor számoljam ki a napi anyagcserét, hány kcal, és menjek az alá 500, ez rendben is van, de honnan tudom azt meg, hogy mondjuk ha hétvégén anyum csinál egy brassóit, és abból egy jó nagy aagot bevágok, akkor hány évik kell futnom utánna, vagy aznap ehetek e még vmit(azért ezt hoztam példának, mert gondolom ez nem fogyókúrás kaja sajnos:)) Ha csak egy linket adtok, ahol eről tudok tájékozódni, az is bőven elég, de ha részletesebben felvilágosítana vki hozzáértő, az még jobb lenne.
Egyébként ha már itt vagyok: szerintetek egy zsírátalakítást hogy kéne elkezdeni? Gondolok itt arra, hogy én nem fogyni akarok, mert 186 hoz bár nem értek hozzá de azért gondolom 76kg bőven kevés, még 80 sem lenne sok, hanem hogy az arányokat kicsit jobban az izom irányába toljam. Olvastam olyasmit, hogy érdemes felváltva csinálni, egyik nap zsírégetés futással vagy bicajozással(tényleg, melyik a hatékonyabb, mert ha bringázás is van olyan jó, akkor én azt inkább szeretem) aztán köv napon meg izomépítés súlyzózással. Ez így szerintetek bejön, vagy érdemesebb előbb elintézni a zsír nagyrészét két három-valahány hónap alatt, és csak aztán izom, vagy elég csak az izomépítést csinálni, mert közben úgyis éget el elég zsírt az ember?

Bocs, ha nagyon alapdolgokat kérdztem, dehát nekem sajna ezek sem teljesen tiszták.

Xyron

Előzmény: yodamastah (458)
LoReNa Creative Commons License 2002.05.20 0 0 488
nem nagyon olvastam még bele a topicba, csak lenne egy kérdésem. szerintetek egy ilyen gyors fogyókúrával tényleg lehet elérni valamit? ha igen, utána mit csináljak, hogy ne jöjjön vissza az egész rögtön? mert ha lenne egy gyors sikerélményem, én tökre birnám folytatni, de igy... semmi kedvem ezekhez az állitólag hatásos, fél év alatt fél kilót kúrákhoz. valaki?
realdoko Creative Commons License 2000.08.31 0 0 487
Nyáron elutaztam vidékre a barátaimmal, és történt valami egész érdekes és döbbenetesen jó dolog. Mindig szerettem futni (de sajna enni még inkább...), s olyan jó kis nyugis terep volt, hogy gondoltam, ha már úgyis okádni tudnék magamtól, csinálok egy démonűzést, és elmegyek futnni.
Mindig azt hittem, hogy félóránál nem tudok többet, de valahogy az az országút, azok az illatok meg a fák... meg a zene a fülembe (walkman).... meg a tudat, hogy futok, ez jó, ez jó... megdöbbentem azon, hogy lazán tudok futni egy órát anélkül, hogy különösebben elfáradnék (és meg se álltam közben egyszersem). Másnap is elmentem futni, megint egy órácskára. Azután következő nap úgy indultam el, hogy átkozottul nincs kedvem, de tudom, jó lesz, muszáj, legalább ezt... és mintha repülem volna, bumm, másfél órán keresztül futottam, nem bírtam megállni, lehetett vagy 10-15 km (asszem inkább az utóbbi).
Minden nap futottam és mádtam az egészet.
Namármost. Hazajöttem, rohadt kis budapesti aszfalttenger, ráadásul belváros, szmog, minden. Nem bírok itt futni, nem bírom magam kivonszolni a Margit szigetre sem, annyira nyomasztó, ahogy egymás mellett liheg mindenki, nem tudok más jelenlétében futni.
Hát mit tegyek? Mit lehetne tenni? Azt éreztem ott vidéken, hogy a manóba, még enni sincs annyira kedvem, de ha lenne, az se gáz, mert mindent kifutok magamból, mintha midnig ezt akartam volna csinálni, akkora fölfedezés volt. Mintha minden súlyproblémámra és parámra megoldást nyújtana.
Mit csináljak? KÖLTÖZZEK EL VIDÉKRE? Haha.
Vagy fussak az aszfalton vagy a szigeten és kerülgessem a másikat? Hol a filing?
Mit tegyek? Ehelyett koplalgatok itthon és járok a heti 2 kung fu edzésre, ami azért szart se ér a napi 1-1,5 óra futáshoz képest.
Úgy éreztem, egyszerre találtam meg és veszítettem el a megoldást.

realdoko aki 155 centi és most éppen 55 kg, holott érzi, nem jó, nem természetes, csak futna egyedül bele egészen a Napba, mint valami gagyi rajzfilmben, s vékony és feszes lenne, mint holmi nádszál

beny Creative Commons License 2000.08.30 0 0 486

Szia Kobzoska!

Dohosát kérdezd, o csinálta ezt a kúrát, és sajnos visszahízta, amit leadott (sot talán még 1-2 kiló plusz is jött, ha jól tudom). De o tudja pontosan!

Előzmény: Kobzoska (484)
szerencsefel Creative Commons License 2000.08.30 0 0 485
SZVSZ ilyen "csodakúra" nem létezik. Bár a kérdés szakértője nem vagyok. : ) Csak a józan paraszti észre hallgatok.
Előzmény: Kobzoska (484)
Kobzoska Creative Commons License 2000.08.30 0 0 484
Kezembe került egy diétás recept, aminek a végén a következő mondatot találtam:

"A diéta következtében anyagcsere-változás lép fel, és három évig nem fog hízni."

Szerintetek van ennek valami tudományos alapja is? A mondat második részében helyből nem hiszek, hiszen ha valaki zabál és nem mozog, akkor akár úgyis hízni fog, akármit csinált is előtte. De létezik-e olyasmi, hogy egy kéthetes diéta megváltoztatja az anyagcserét, és ettől akár 9 kilót is lehet fogyni? Én kételkedem, de kíváncsi vagyok okosabbak, tapasztaltabbak véleményére is. Az étrendben egyébként kávé, tojás, grillcsirke, grillsertés, zöldségek és gyümölcsök szerepelnek.

szerencsefel Creative Commons License 2000.08.17 0 0 483
Itt egy link az érdeklődőknek:

SHAPE

Kobzoska Creative Commons License 2000.08.17 0 0 482
Igenis!
Előzmény: szerencsefel (481)
szerencsefel Creative Commons License 2000.08.17 0 0 481
Hová tűnt mindenki? Feladtátok, vagy épp ellenkezőleg sikerült elérni az áhított célt, súlyt? : )
Ismeritek a Shape és a Diéta és fitness című újságokat? Én ezeket olvasgatom és ez erőt ad a további fogyáshoz.
A Shape augustusi számában pl. van egy lány - 14. old. - aki 83 kg-ról lefogyott 51-re. Ilyen sikerstoryk mindegyik számban találhatók. Ha nekik sikerült, nekem miért ne? : )
Különben is, már eddig is lement több mint 10 kg.
Hajrá!
Gyertek vissza! Folytassuk tovább együtt! : )))))
szerencsefel Creative Commons License 2000.07.07 0 0 480
O.K. : ))))))

VAKÁCIÓ!!!!

Előzmény: DéZsé (479)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!