Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12420

A hőlégfúvóval vigyázni kell, mert ha enyvvel ragasztott a bútor, lehet hogy szétesik a melegtől, leválik a furnér, vagy megég az anyag, stb.A kromofág tökéletes, csak gyorsan kell vele dolgozni.Egyszerre egy kis felületet lekenni, kb 30x30 cm a max, majd megvárni a fellazulást, akkor még egy ecsetelés gyorsan, és már tolni is le spaklival, majd ronggyal törölni.

A végén a maradék kis lakkmaradványokat forróvízzel lemosni, gyorsan, egy nem túl kemény körömkefével.

 

Előzmény: mouser (12403)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12419
Na, missparker, vigyázz magadra!
Előzmény: missparker (12418)
missparker Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12418
Köszönöm. Jobbulok, doki nem volt :) Hétvégén veszünk egy újabb példányt a tükörből. 1 hónap alatt a másodikat töröm össze, de szerencsére nem érzem, hogy balszerencsés lennék :))
Előzmény: esotherica (12413)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12417
Bármily meglepő el tudom róla képzelni. Ha "beszabadul" a műhelybe férfiként ténykedik... (hölgy létére)
Előzmény: ZsuR (12414)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12416
Használhatnád a tartalék gyalukést citlingként. :-))
Előzmény: h.moni (12410)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12415
Fiokos az kerem... fiokos... neha macskas :))...

Ezt kaptuk valakitol - megtartottuk, mert szep darab. A fiokos eresztekei kicsit megereszkedtek - de jobbak mint az olcsok. Regi munka...
Előzmény: esotherica (12412)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12414
Oregem, ha ezt mind te csinaltad - le a kalappal!!! Szep munka! Mutasd az ujjaidat....
Előzmény: h.moni (12410)
esotherica Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12413
Jesszusom! Jaaajmár, mérnem vigyázol. Jobbulást!
Előzmény: missparker (12409)
esotherica Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12412
Júúúúj, gyönyörű ez a polcos szekrény!
Előzmény: ZsuR (12397)
h.moni Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12411
Nem igazán sikerült a képfeltét, túl picik lettek valamiért.Hiába na, ez a férjem gépe ,tehát ez is szekál, mint a gazdija :)
Előzmény: h.moni (12410)
h.moni Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12410

Jó estét mindenkinek :)  A hőlégfújó tökéletes olajfesték "ellen",de a szép bútoroknál veszélyes.Hamar megégeti, és a lakkot egyébként sem szedi le jól.A kromofág pácolás elött nem igazán nyerő, mert zsíros-szerűvé válik a felület és csúnya foltos maradhat a pácolás után.Át kéne mosni utána tiszta benzinnel a fát, ráadásul veszélyesen marós vegyi anyag.  Ezért szeretem az üvegszilánkot.Lehet kapni ugyan kimondottan ilyesmire való vékony, éles fémlemezt, amivel lehet vakarni,de én mindig elfelejtek venni, marad az üveg.Be szoktam ragtapaszozni a hüvelyk-,mutató- és középső ujjam, így nem metélem össze őket.Nem hiszitek, de eszméletlen könnyű és gyors vele a munka.Csak arra kell vigyázni, nehogy véletlenül meghúzza vízszintesen  az ember lánya, mert akkor belevés a fába egy csíkot a szilánk.Könnyedén leborotválja a bútort a színtiszta fáig és nem szed le sokat, tehát nem kopik el a bútor.Illetve annyit szedünk le vele, amennyit akarunk.Próbáljátok ki egyszer valamin! Csiszolni azért nem jó a lakkot, , mert folyton eltömíti a csiszolópapírt.A régi politúr még inkább.gyébként én az ablakaink egyenes részein keresztültoltam a gyalut két mm-re állítva.Így csak a festéket tolta le róla, a többit pedig én is lehőlégfújóztam 

 

 

     No ez mahagóniról változott át valami "classic"színre.Ez volt a fantázianeve a színnek.

 

 

    No ez cseresznyefa szín lett, -a flakon szerint - bárki bármit is gondol :) Picit rosszak a kép fényviszoyai.
missparker Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12409
Na kedves mindenki. Aki Bonett tükröt vett-vesz az Ikeában legyen ügyes a szerelésnél. A szerelőkorongjai miatt kicsit eláll a faltól (fél centire kb.), és most nekimentem. Kés alakúra hasadt, beleállt a sarkamba. Egy-két deci vértől megszabadultam, férjember aggódik, mindjárt hívja az ügyeletet.

A következő példányt úgy fogjuk szerelni, hogy aláteszünk vékony polifoamot, hogy ne libegjen.
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12408
Ja, el is felejtettem mondani, a kikában a gyerekmegőrző elsejétől 600 Ft/óra.
Arra a megőrzőre gondolok, ami az étteremrésznél van és olyan bazimeleg műanyag kalitka, hogy a gyereket ha beengeded (muszáj, mert a gyerek AKAR) fél óra alatt vöröslő fejjel, izzadó arccal jön ki, ugyanis nincs semmi ablaka, az egész egy nagy üvegkalitka.
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12407

 

 

:-)))) Mostmár biztosan igaz, ha ennyire egyformán beszélünk róla:-)))

Előzmény: missparker (12405)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12406

 

Én próbáltam a hőlégfúvót, sokszor.

Kis gyakorlattal istenien használható. Egyik kezedben a hőlégfúvó, másikban egy kis spakni és a legapróbb résekből is ki tudod túrni a felpuhult többrétegű öreg festéket.

(A gyakorlat ahhoz kell, hogy ne a spaknis kezedről égesd le a bőrt, hanem a tárgyról a festéket:-))

Előzmény: mouser (12399)
missparker Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12405
Hőlégfúvó jó. Dolgoztam vele, ablakokról 10 éves zománcfesték lekaparása volt a feladat. Az üveget megóvtam egy alumíniumlemez-darabbal, és spaklival nekiestem. A csőrére szerelhető spakliszerű lapátok sz@rok, folyton leugrálnak, tehát kétkezes munka, és vigyázni kell, magadat meg ne égesd.
Előzmény: mouser (12399)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12404
Attol fugg, mi a munka... egy egyenes darabot biztos csiszolnek - geppel nem tart soka. Aztan van amit nem lehet lecsiszolni - akkor kell a vegyszer. Igy jartam egy lepcsovel... nem tudtam vegyszerrel teljesen leszedni, pedig probaltam sokat! A vege a vegyszer-csiszolas kombinacioja lett.

A regesregi festekek beittak magukat a faba nagyon, nem jottek le semmilyen vegyszerrel sem - az ujakat le lehet hamozni....

Itt az elotte-utana kepek.
Előzmény: mouser (12403)
mouser Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12403
a csiszolásnál a kromofág és állítólag a hőlégfúvó is gyorsabb és kevésbé fárasztó. és nekem ugye itt ez a konyhai polc, ezt tövig le köll majd csiszolni eccercsak.
Előzmény: ZsuR (12401)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12402
Az az uvegcserep szornyu lehet... biztos osszekaszabolnam magam...
Előzmény: h.moni (12398)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12401
En egyszeruen lecsiszolom... igaz, volt olyan is amikor nem lehetett, amikor a dohanyzo asztalomat kellett atpacolni... azt vegyszerrel szedtem le. No es a csiszolas utana... randa munka, mar nem akarok tobbet ilyent csinalni.
Előzmény: mouser (12399)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12400
Szivesen latnam a kepeket - feltenned ide is?
Előzmény: h.moni (12398)
mouser Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12399
hőlégfúvót próbáltad már? mert érdekelnének tapasztalatok. én eddig kromofágoztam, de nem nagyon vinném be a lakásba, ha nem muszáj.
Előzmény: h.moni (12398)
h.moni Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12398
Én nem szoktam a színekkel kapcsolatban kétségbe esni :) Egyszerűen összetörök 1-2 dunsztosüveget, a szilánkokkal levakarom a lakkot-pácot, aztán jön a rezgőcsiszoló, végül a kézi tükörsimázás.Ezután olyan színt teszek rá, amilyet akarok, és van egy bevált selyemfényű úvéállós ,rugalmas, környezetbarát lakk,amivel befejezem a munkát.Így a színe sem változik bútornak.  Ezért nem szeretem a bútorlap bútorokat.Azt nem lehet vakarászni és nekem túl mű. :(Persze sajna van egy szekrénysorunk, ami ilyen mű, a szükség szülte, olcsó volt, de tulképpen nem is csúnya, elmegy, ugyanolyan színű, mint a könyvespolc rendszerünk, ami szintén ilyen bútorlap cucc.Sajna a másik gépen van a thonett jellegű székem képe, amin az "átdolgozás" elötti és utáni állapot is megvan.Mondjuk az iwiwen fent van a képeim között dicsekvésnek :)
Előzmény: ZsuR (12397)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12397
Igaz, nem volt rossz a darab, nem volt rozoga, nagyon alaposan megcsinalt, ep-szep darab. De... az asztalt le kellett cserelni, meg a szekeket is... akkor mihez fogom valasztani? A meglevo jo darabhoz, ami nem az en izlesem, nem tetszik, vagy veszek egy ujat, ami tetszik, amit szeretnek, de nem megy hozza a szekreny...

Meggyozodesem, hogy minden hazba kell (legalabb) egy oreg darab. Ha jol mennek egymashoz, ami sokszor elofordul, nincs baj. De nem mindig... ebben az esetben nalunk nem.

Egy darabot tartottunk meg - csodalatos kemenyfa fiokos szekreny, legalabb otven eves, es nagyon stabil, meg tetszik is. A folotte levo polcot meg szeretnem lecserelni...

Előzmény: mouser (12395)
mouser Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12396
ja, és akkoriban hideg salakot reggeliztem
:-)
Előzmény: mouser (12395)
mouser Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12395
azért ez szekrény annyira nem rossz darab. mondjuk a színe nekem se tetszik, de formára egész pofás.

nálam a régi lakásban (27 nm-en) 11 év alatt összesen 6 fotel és egy kanapé fordult meg, az ideigleneseket mindig váltották egy fokkal jobb minőségű, v szebb, szintén ideiglenes megoldások :-)) mikor beköltöztem, az anyuéktól vittem 3 fonott fotelt, amit előtte lefújtam feketére (apám majdnem kitagadott miatta, szte fekete bútor csak temetkezés vállakozóhoz passzol), aztán jött 3 (2+1) karfás, azokat is átpácoltam feketére, és zölddel kárpitoztam. igen jól néztek ki a felújítás után. és mikor nagyon felvitte a dolgom a jóisten, vettem egy használt kanapét + 1 fotelt + dohányzóasztalt 15k pézé. most már akár le is cserélhetném, de olyan jó konstrukció, hogy egyelőre inkább áthúzatásban gondolkodom.

ja, és az első "étkezőasztalomat" a jászairól vittem haza a blaháig kézben, élt 3 évet, aztán kidobtam a fenébe.
Előzmény: ZsuR (12394)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12394
:)) Mikor mi kezdtunk (sokadszor) feszket rakni, az ismerosok, baratok adtak ossze az elethez szukseges minimumot (regi szep idok, amikor meg nem volt felesleges szemet...)

Szoval ez az "Early Salvation Army Style" sokaig velunk maradt, mert hala az egnek a butorok tartosak voltak... kitartottak addig amig volt penzunk arra, amit igazan akartunk, nem kellett (volna) az a kozbulso megoldas... mert azert voltak... megvettunk valamit, amirol elhittuk, hogy az aminek latszik :))!

Most amikor visszanezunk, jot nevetunk rajta... akkor sem gorcsoltunk, most sem. Vele jar az elettel... :))!

Most is van egy kedvenc kepem az elso ebedlo asztalrol es negy szekrol, amit egy aukcion vettem, 5 dollarert :)). Az anyag amivel athuztam a szekeket 20 volt :)). Evekig kitartott, es jokat mosolyogtunk rajta... nagyon nem a mi izlesunk volt, es nem szakadt meg a szivem amikor kidobtam :)).

A szekreny nem tartozott az ot dollarba... az egy ajandek volt - attol is megvaltam. A szonyeg szinten - es a csillar a hazzal jott. A teritot a baratnom adta.... regi szep idok :)).
Előzmény: mouser (12393)
mouser Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12393
fel a fejjel :-)) én tavaly augusztusban költöztem, és az előszobám még mindig nincs kész teljesen. fogas már van, alatta egy ideiglenes cipőtároló polc, a tükör a földre állítva várja, hogy végre felfúródjon a jövő héten. a non-ruha gardróbom (nevezzük tárolónak, bár a munkaneve spájz volt, asszem az is marad, pedig kaját egyáltalán nem tárolok benne, vagyis non ruha-non-food) meg tavaly kapott egy ideiglenes polc megoldást, csini és kevésbé csini kartondobozokkal, elvileg talán oda is csináltatok még a nyáron szekrényeket.

és ha minden jól megy, 2-3 héten belül le tudom cserélni az ideiglenes függönyeimet újabb ideiglenesekre :-))))

egyébként nálam a konyahabútorprojekt csődölt be szintén anyagiak miatt, úgyhogy most feltesszük a régi lakásból áthozott mérsékelten szép fehér konyhát és szépen megvárom, míg kiszolgálja az árát. még szerencse, hogy tavaly megvettem a munkalapot, ami eddig nagyjából a levegőben lógott.
Előzmény: Törölt nick (12383)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12392
Ja, én is az ideiglenesvégleges itthoni dolgoktól megyek a falnak (egyelőre jó lesz, aztán meglátjuk - de mivel kidobni nem szeret senki semmit, ezért marad véglegesnek), de a matracot nem bírnám, a derekam szar így is, ha matracon aludnék, mehetnék szépen dokihoz, de akkor inkább csak vinni tudnának. Úgyhogy lesz, ami üresen fog tátongani, amig nem lesz a végleges verzióra pénzem :) Kivéve talán a tiunerkártyát, de ha jól emlékszem, a mostani gépemben van is :)
Ja, most olvasom, nem felfújhatót mondtál :)
A matraccal csak az a baj, hogy azok nem szellőznek alulról így, a lamináltparkettám látná kárát :( meg ha másra nem is fogja futni, még ha dobozból is fogok öltözködni jódarabig, nem érdekes, de ágy az legyen tuti. Valahogy kipréselem valahonnan.
Előzmény: missparker (12391)
missparker Creative Commons License 2009.07.02 0 0 12391
Ne aggódj, öt éve költöztünk a házikónkba, és a kamrában még mindig hullámpapírdobozok vannak, polcok híján. A konyhában a szedett-vedett bútorok, megvalósítás talán most, de lehet, hogy kéményt kell bélelnünk, úgyhogy mosogatónak marad nagyanyám vajdlingja. Neki is működött 50 évig, én sem fogok belehalni. De hová is sietnénk, életünk végéig van időnk rendbetenni az ilyeneket.

Ha a tévé nagyon hiányzik, vegyél egy tv-tuner kártyát, akkor tudod számítógépen nézni. Az 15-20 rongy, és később, ha lesz tévé, nem kell veszekedni, ki mit nézzen :))

http://www.arukereso.hu/tv-tuner-c4027/

Javaslom a Leadtek-et, nekem bevált.

Ágyon úgy spóroltunk, hogy vettünk egy tuti ágymatracot, az volt a padlón sokáig. Később vettünk hozzá ágykeretet.

Én mindig arra törekedtem, hogy az ideiglenes megoldás valahogy majd szerepet játszon a véglegesben is a jövőben. Pl. a konyhai szedett-vedett bútorok egy festés után a férjem műhelyében lesznek. Így nincs az, hogy az ideiglenes megoldás tulképp pénzkidobás.
Előzmény: Törölt nick (12383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!