Keresés

Részletes keresés

kucó Creative Commons License 2006.07.12 0 0 455

sziasztok!

nem vészes a buszozás, tavaly mi is úgy mentünk Paralia-ra!pár dologra azért nem árt gondolni, odafigyelni!pl. sok irodánál lehet helyet foglalni a buszra, a legjobb helyek a vezető mögötti és a jobb oldali első és második sor, akinek hosszú a lába, mindenképp az első!legrosszabbak a leghátsó és a hátsó ajtó mögötti sor(ott van vmi tárolórekesz, meg kávégép, ami kegyetlenül zörög és nagy)!mi tavaly rendesen megszívtuk odafelé a hátsó sorral...ha valakit érdekel, emilben elmesélem...

gyakran megállnak a buszok, 3óránként, éjszaka pedig 4!senki nem pisilt be!:)csak azoknak volt egy kicsit kellemetlenebb, akik végig söröztek!:)

hazafelé nekünk is úgy volt, h 10kor el kellett hagynunk a szállást(ez mindenhol így van a takarítás miatt)és a busz d.u. 4kor indult, mivel az a busz megy vissza, ami reggel 8kor jön Magyarországról, és a sofőröknek aludniuk kell!a csomagokat be lehetett rakni a buszba, aztán elmentünk strandolni!

kukaca Creative Commons License 2006.07.12 0 0 454

Ha elolvasod figyelmesen, nem is azt írtam, hogy mindenkinek katasztrófa a buszozás, mások elmondása alapján döntenék én inkább a kocsi mellett, persze ennek is van előnye és hátránya is. Én kb 5 órát töltöttem eddig egyhuzamban buszon...hááát, ennyi elég is volt.

Sokan írták, hogy a hazafelé induló buszhoz kirendelték őket pl de.10-re, aztán délben szóltak, hogy csak este 8-kor indulnak, majd este 10 körül meg is jött a buszuk. Hangsúlyozom, nem minden utazás ilyen, de becsúszhat. Lehet az utazási iroda hanyagsága, műszaki hiba. És sajnos egyre több ilyen esetről hallok.

A kocsi is lutri, ha lerobbansz és a szervizben jól leszednek, ha egyáltalán el jutsz valahogyan; szerb rendőrök túlkapásai stb. Nézelődni a kocsiból is tudsz feltéve, ha felváltva vezettek, ahogyan mi. Bár sok nézelődni való nem lesz mert éjszaka megyünk.

Te próbáltad már a hálózsákos földönfekvést? Brrr. Lábszagorgia. Vagy rád lépnek vagy nem...inkább kihagyom:))

De mint ahogy írtad, nem így kell az útnak nekivágni!

Én azért maradok a kocsinál, amíg tehetem.

Előzmény: karchász (452)
kukaca Creative Commons License 2006.07.12 0 0 453

Gyakorlatilag q..va sok minden méreg amit a szánkba veszünk vagy beszívunk, nem hinném, hogy a tartós tej bevezetése óta nőtt meg a mérgezési halálozási ráta.

Nekem jó és kész. Mint ahogy Nemszilvi-nek is jó az agyonkezelt tartósítószeres mű dolgokat tartalmazó zacskós kaja.

Ez kezd egy kicsit OFF lenni...

Az a lényeg, hogy mindenki jól érezze magát a bőrében és kész.

 

Előzmény: Jacques de Molay (449)
karchász Creative Commons License 2006.07.12 0 0 452
A buszról meg egyáltalán nem ilyenek a tapasztalataim, arról nem is beszélve hogy nem kell vezetni, nézelődhetsz (nappal) egy éjszakát meg ki lehet bírni rajta, ha nem tudsz aludni csak fekve, vigyél egy hálózsákot, és gátlás nélkül feküdj be középre. Ha úgy indulsz neki a busznak hogy borzasztó lesz, akkor persze az lesz.
Előzmény: kukaca (447)
karchász Creative Commons License 2006.07.12 0 0 451
 Tartós tej 130 Ft! Hol? Milyen? Nem biztos hogy azt itthon is érdemes meginni, kicipelni meg pláne nem.
Előzmény: kukaca (446)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 450
Köszi!!!
Előzmény: Jacques de Molay (448)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 449
Szerintem meg a tartós tej eleve extrudált meg mittomén hogy kezelt tejösszetevőkből készült, és gyakorlatilag méreg. Nem sok választja el a "reggeli italtól". Persze aki Paraliára megy, annak ez mindegy, de a felvágotton kívül nem tudok elképzelni olyasmit, amit vinni kellene. Azt meg azért nem viszek, mert elvagyok nélküle ...

Gyakorlatilag minden finomabb, minden élelmiszeren érezni a napot, ezt kihagyni kár.
Előzmény: kukaca (446)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 448
Mindegyik, amelyik nem tartós. Mondjuk a 3,5%-os nyilván finomabb, talán legtöbb helyen Mevgal (MEBΓΛL) van, az rendben van.
Előzmény: nemszilvi (442)
kukaca Creative Commons License 2006.07.12 0 0 447

Mindenesetre én sok szerencsét, kitartást és türelmet kívánok nektek a hűtőtáskacipelős - kolbászosszendvicsben és lábszagban érlelődő 1,5m3/fő-s - mindigbeugatós horkolós honfitársas - alkoholbűzös - pisilnialigmegállós buszhoz!

Mi is majdnem busszal mentünk...lebeszéltek róla.

De akinek nincs lehetősége, hogy kocsival menjen, annak sajnos nincs más választása, ezt megértem.

Persze nem törvényszerű, hogy xar lesz az utazás.

A Tiétek tuti jó lesz!

Előzmény: nemszilvi (444)
kukaca Creative Commons License 2006.07.12 0 0 446

Na várjá', kitalálok rá valami frappáns választ...

 

Szóval itthon 1 liter tartós tej kb 130 Ft (persze van drágább és olcsóbb is).

Én naponta 1 liternek lazán parancsolok, akkor az már 8 liter.

8 X 130= 1040 Ft

Ha kint veszem meg a tejadagomat akkor: 8 X 1,3 euro= 3000 Ft.

Nah például ezé'

:)

Előzmény: Jacques de Molay (436)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 445
Még annyit tennék hozzá, hogy csak magamnak és a férjemnek én sem vinnék semmit (a műzlit és a tejeskávémat kivéve...).
Előzmény: karchász (443)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 444

Én "biztonságból" viszem őket. Arról tudom, hogy szeretik, megeszik, ha nem kell majd hazahozzuk. Nem szeretném az 1 hét nyaralásomat felesleges konfliktusokkal tarkítani.

Valószínűleg majd tőlünk kedvet kapnak rendesebb kajákhoz is.

Előzmény: karchász (443)
karchász Creative Commons License 2006.07.12 0 0 443
Minek kicipelni bármit is? Igaz a tapasztalataim tavalyiak: Mi voltunk 2 szervezett programon, Athén, Meteorák, béreltünk robogót, azzal mentünk föl az Olymposra, Mindennap 1x étterembe ettünk, reggelit a pékségben vettük, tejet a boltban. Vacsorára többnyire valami hideget ettünk, vagy gyrost, bőségesen vásároltunk gyümölcsöt, üdítőt sört amikor ahol megkívántuk. Napi 30 € bőven elég volt. Ha nagyon spórolni akarsz Katerinibe bemehetsz, akár busszal is ott van egy Tesco-féle bevásárlóközpont, bár ahogy így visszaemlékszem inkább sparféle.
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 442
Azt mond meg légyszíves, hogy ez mindenféle tejre vonatkozik, vagy keressünk majd valami speciális fajtát (százalék, név stb)!
Előzmény: Jacques de Molay (436)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 441
Kényeztetés...
Előzmény: Jacques de Molay (440)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 440
Igen mi? :-)
Előzmény: nemszilvi (438)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 439

Egyébként szép csendesen rá fogom venni őket, hogy kóstoljanak meg minél többféle ételt. Szerintem a legtöbb szülő ezt már mesterien csinálja.

Én, nagyon szeretem a görög konyhát. Szoktam is főzni, de igazából nem tudják, hogy milyen nemzetiségű , amit esznek. Lesz majd kint nagy csodálkozás.

 

A kényeztetésről pedig annyit, hogy szerintem az egyik legalapvetőbb jogunk és szükségletünk, hogy (amennyiben lehetőségeink megengedik) azt és annyit együnk, amit szeretünk. Jó étvággyal és örömmel.

Kinek a pacal, kinek a görögsaláta.

Előzmény: Jacques de Molay (437)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 438

Igen.....

Előzmény: Jacques de Molay (437)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 437
Magyarul el vannak kényeztetve, ahogyan te is. Egyébként van csirke a görög konyhában...
Előzmény: nemszilvi (433)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 436
Tejből? Görögországban olyan tej van, hogy a legjobb magyar biotej is csak belépőszintnek lenne elég. Minek viszel oda tejet?
Előzmény: kukaca (434)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 435
Látod, az én uram meg minden reggel eszi a csokisműzlit...
Előzmény: kukaca (434)
kukaca Creative Commons License 2006.07.12 0 0 434

Én személy szerint halat eszek hallal meg egy kis halat is, meg mindent ami úszni tud :)))

Pörkölt és műzli kilőve!

Tejből és rendes kávéból azért feltankolok, ezek nélkül megáll az élet.

 

Remélem halat még lehet kapni Paralián!

Előzmény: Jacques de Molay (427)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 433

Figyelj, ezek jólnevelt, udvarias, kedves gyerekek. De pl. csak a csirkét szeretik, én is ilyen vagyok. Ilyen az izlésünk. Párizsban is ugyanezt csinálnánk...Alig várják, hogy ehessék azokat a zacskós izéket. Meg a mindenféle finom gyümölcsöt, fagyit stb.

Majd az apjuk eszik helyettük.

Előzmény: Jacques de Molay (432)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 432
Na, alakul :-)

Szerintem _semmit_ se vigyetek, ez komoly. Továbbá gyerekeket meg kell nevelni, nem hülyeségekkel etetni. Igen, tudom, milyen gyerekkel.
Előzmény: nemszilvi (431)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 431

Elnézésedet kérem...

Nyíltszíni öngyilkosság megfelel??? Legalább kevesebben mennek Paraliara....

Előzmény: Jacques de Molay (430)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 430
Írtam én, hogy bunkók vagytok? Nem.
Előzmény: nemszilvi (428)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 429

....bunkók....

Előzmény: nemszilvi (428)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 428
Köszönjük szépen, nem szeretjük a pörköltet se... és bukók sem vagyunk....
Előzmény: Jacques de Molay (427)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.12 0 0 427
Hát persze. Paraliára megyünk és visszük a müzlit és az előfőzött tésztát itthonról, mert ott gyanús a kaja. Megáll az ész ...

Egyébként nem kell félni, lehet pörit és rántotthúst enni Paralián, minden magyarul van kiírva, felkészültek rátok.
Előzmény: nemszilvi (425)
kukaca Creative Commons License 2006.07.12 0 0 426

Jó utat és pihenést az egész családnak!

 

Üdv

Cs

Előzmény: nemszilvi (425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!