Keresés

Részletes keresés

vanchu Creative Commons License 2005.10.25 0 0 95
Hmm. A hyperwrt-ben 84mw a maximum...
Előzmény: vanchu (94)
vanchu Creative Commons License 2005.10.25 0 0 94
A hyperwrt fasza, felteheted bátran.

Másrészt viszont ha félsz az ilyenektől, akkor lekaphatod a linksys.com-ról az eredeti linksys firmware amerikai verzióját. (a hyperwrt is ebből van) Lesz nagyobb adótejesítményed, meg elveszik a két felső wireless csatorna (ott az már kilóg a frekvencia-tartományból)

A hyperwrt-ben visszakapod a két csatornát, meg állítható lesz az adóteljesítmény.

(meg titkold el a nagyobb adóteljesítményt, mert ha valaki rosszakaród rádküldi a HIF-et, az sokba fog kerülni)
Előzmény: peti2001 (93)
peti2001 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 93
Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem. Biztos tudjátok, hogy az európai szabvány csak 100mW teljesítményt engedélyez. De más országokban engedélyezett a 200mW-is. Ezért a gyártók software-esen lekorlátozzák az eu-s termékeket. Na szóval, van egy WRT54G típusú wireless routerem, és erre keresek megfelelő firmware-t, ami engedélyezi a 200mW-ot. Találtam is a neten egyet a http://www.hyperwrt.org/ weboldalon. Csak még nem mertem kipróbálni. Mert ha tönkreteszi akkor nem biztos, hogy vissza tudom állítani a régi firmware-t. talán csak TFTP-vel. Hallottam még olyanokról, hogy elég az 1.0-ás verziójú firmware-t feltenni, amiben még nem figyeltek a szabványra és kézzel lehet állítani. Ti erről mit tudtok?
Lehet, hogy már kérdezte valaki ezt, de sajna nincs időm végigolvasni az egész fórumot, ha így volt akkor, bocsi.
vanchu Creative Commons License 2005.10.12 0 0 92
Egy picit igaz. De alapvetően azért szoktak működni.

Tanács nincs, ez már inkább hittétel. Pl vegyél linksyst, azon van Cisco logó. :)
Előzmény: Sequoia (91)
Sequoia Creative Commons License 2005.10.12 0 0 91
Köszönöm. Esetleg tanács router márkára, egyébre? Igaz az, hogy különböző routerek különböző kábel/adsl modemekkel más-más sikerrel működnek együtt?
Előzmény: Laca0 (90)
Laca0 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 90

Szenrintem minden wlan router-en van legalább 4 UTP port a kábeles gépeknek.

Minden rendben az elgondolásoddal. Arra kell csak ügyelned, hogy a router megfelelő helyre kerüljön.

Előzmény: Sequoia (87)
vanchu Creative Commons License 2005.10.09 0 0 89
És, ööö hol a router?

Persze első körben jó lenne lokalizálni a hibát és reprodukálhatóvá tenni, de ha a reboot megoldja (más meg nem) akkor inkább fognám a PC-re.
Előzmény: PedroNo1 (88)
PedroNo1 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 88

Sziasztok!

 

Pár napja kötöttem be a netet. Mikrohullámú. Az ismerősöm aki foglalkozik a terjesztésével nem tud segíteni mivel én vagyok a 4. ember aki bekötötte. A többieknél nem csinál ilyet de nekem határozatlan időközönként teljesen leáll. Vagy kiirja a trayben is hogy elérhetetlen vagy ugy néz ki mintha jó lenne viszont adatforgalom semmi. Valamikor 10perc után szakad azután meg 2 óra mulva. Ha ujrainditom a gépet akkor ujra müködik valameddig de ez igy nem jó! Szoftverben vagy hardware-ben keressem a hibát? Tud nekem valaki segíti? Előre is köszönöm!

Sequoia Creative Commons License 2005.10.08 0 0 87

Helló! Egy kis kezdői segtséget kérnék.

Most szeretném kiépteni első otthoni hálózatunkat, drót nélkül. Egyelőre egy desktop pc és két mac laptop lenne a tagja. A desktopban nincsen drótnélküli eszköz. Jól értem azt, hogy a drótnélküli routereken mindig van klasszikus kábeles lan csatlakozó is? Tehát így meg tudom csinálni a drótnélküli hálót anélkül, hogy vennék egy wlan kártyát a pécébe? Ez volna a koncepció: router rajta ül a netcsatlakozáson, és dróttal csatlakozik a pécére; laptopok szabadon vándorolnak, és drót nélkül csatlakoznak a routerre, rajta keresztül, ha kell, egymásra, az internetre és a desktopra. Megy ez így?

Ha nem, akkor a másik kérdés, hogy milyen eszközzel célszerű wlant adni a pécének? Van valami hátránya az USB-re dugható pendrive méretű külső eszközöknek a beépített PCI-os kártyával szemben?

Ha megy a dolog, akkor minden további tanácsot is szívesen fofgadok, elsősorban azzal kapcsolatban, hogy mire figyeljek a routernél. Milyen márkát kerüljek mindenáron? Szívok-e egy mediamarktban vett olcsó routerrel? Satöbbi.

Köszönet mindenért.

vanchu Creative Commons License 2005.10.01 0 0 86
Az SSID-t a hálózat üzemeltetője állítja be, az AP típusához semmi köze. (Persze lehet lúzer módon defaulton is hagyni, de az "efi" nem ilyen)
Előzmény: Laca0 (85)
Laca0 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 85
Bekapcsoltam közben ezt az üzemmódot, és bár nincs másik wlan a közelben (illetve van, csak nem tudom, hogy kié), a gépem gyorsan vissza is csatlakozott rá.
Tehát tudja fogadni a wireless munkaállomásokati eközben. Kezd tetszeni a dolog :-)

Nem tudod véletlenül, hogy az 'efi' SSID mit takar? Milyen típusú AP használja ezt a nevet?
Előzmény: vanchu (84)
vanchu Creative Commons License 2005.09.30 0 0 84
Boztos nem vagyok benne, de az én olvasatomban ez a cucc azt jelenti, hogy lesz egy "köponti" AP, a másik meg csak átjátsza a forgalmat, kvázi erősítőként (mint egy repeater)...

De nagy agyalnivaló nics rajt, ha úgy is ott van a cucc, ki kell próbálni.
Előzmény: Laca0 (83)
Laca0 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 83
Megtaláltam a leírásban az idevonatkozó részt, de nem tudom értelmezni a hiányos angol tudásom miatt:
Wireless Distribution System as defined by the IEEE 802.11 standard has been made available on the Company AP Router now. Hence, it is possible to wirelessly connect Access Points using up to 8 MAC Addresses of PC cards, so that you can extend a wired infrastructure to locations where cabling is not available. Thus those users can roam or stay connected to the available network resources.
Előzmény: vanchu (81)
Laca0 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 82
Van ott egy MAC cím beviteli ablak is utána. Gondolom az lenne a másik AP címe.
Akkor mégsem olyan gagyi a router-em?! :-)
Előzmény: vanchu (81)
vanchu Creative Commons License 2005.09.30 0 0 81
Ja, ilyesmi. Ilyenkor az AP nem terminál kliensenekt, hanem csak továbblöki őket a másiknak.
Előzmény: Laca0 (80)
Laca0 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 80
Csak az nincs ám meg nekem... :-(

Mit jelent a Wireless Distribution System? Ez mintha valami ilyesmi funkció lenne...
Előzmény: vanchu (79)
vanchu Creative Commons License 2005.09.30 0 0 79
Hát akkor told vissza a régi firmware-t...

Nekem linksys van (WRT54G) az elvileg tudja, de még sose próbáltam.
Előzmény: Laca0 (78)
Laca0 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 78
Akkor az én vackom valószínűleg ilyen vacak lehet (X-Micro XWL-11GRIX).
Érdekes, hogy amikor megvettem, volt a setup-jában bridge mód. Firmware frissítés után már nincs :-(
A másik router D-Link, vagy Linksys. Nem emlékszem pontosan.
Előzmény: vanchu (77)
vanchu Creative Commons License 2005.09.30 0 0 77
ELVILEG meg lehet csinálni, persze. Hogy az adott cucc támogatja-e, az más süti.

Két AP-t minden további nélkül össze lehet pont-pont lőni (bridge mode), viszont ez esetben tipikusan nem fognak tudni kliensek rákapcsolódni (mert az meg az meg az AP mode).

A bridge módon szinte kivétel nélkül tudja az összes AP, de az ilyen SOHO kategóriás routerbe integrált vackoknál sosem lehet tudni.
Előzmény: Laca0 (76)
Laca0 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 76

Sziasztok!

 

Lehet-e 2 WLAN router-t rádiósan összekapcsolni?

Az egyik router menne az ADSL mellé, amire wlan-os és utp-s gépek csatlakoznának, a másik router meg egy másik épületben lenne, ott is néhány gép utp-n (és egy wlan-os, de az utp-n is mehet).

 

Minden ötletet szívesen veszek!

Köszi!

nutiform78 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 75
Köszi.Megpróbálom.
Előzmény: akibacsi (74)
akibacsi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 74
Igen, asszem akkor is, és jóhiszeműen azt választottam, hogy az ASUS sajátját...
2 napig szívtam vele, mire az átállításig eljutottam és megoldódott minden.
Sok sikert.
Előzmény: nutiform78 (73)
nutiform78 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 73

Meg fogom próbálni.Nekem akkor kérdezte meg hogy melyiket használja amikor telepítettem a wireless adaptert.

Előzmény: akibacsi (72)
akibacsi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 72
Hi!

Én egy ASUS PCMCIA kártyával (azt hiszem 107G típusú, de nem vagyok benne biztos) szívtam napokat, egy Linksys routerhez próbáltam hozzákapcsolni. A kapcsolat kiváló volt, de net mégsem ment.
Az ok nálam az volt, hogy az ASUS kártya saját kezelője nem a router által kiosztott IP címet használta (hiába volt auto IP használat), hanem valami mást, de azt nem tudom, hogy azt honnan vette. Ha kézzel állítottam be, akkor egy ideig ment, de utána megint nem.

Megoldás: a trayben lévő WLAN kártya kezelő ikonra jobb klikkel kattintva volt egy lehetőség, hogy a kártya saját szoftvere kezelje a kártyát, vagy a Windows. Átállítottam windowsra, és egy újraindítást követően a router által osztott IP címet kapta, és ment a dolog. MIndez XP-SP1 alatt.

Hátha...
Előzmény: nutiform78 (71)
nutiform78 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 71
Közben vásároltam egy Asus wl-500g deluxe routert és egy Asus wl-160g adaptert.Tegnap meg is próbáltam összeállítani a hálózatot.Ott tart a dolog,hogy mind a két gép( a sima kábeles és a wirelessel csatlakozó is) látja a routert (egyébként az wireless adapter és a router között 24mpbs a kapcsolat sebesség.Ennyit számít a téglafal.),de internet nincs.Nem tudom mi lehet a gond.A jelszót beállítottam,de hiába csináltam bármit nem megy.Az explorer-beállítások-kapcsolatok fülnél is kell állítani valamit?Meg mintha a router és az adapter közötti kapcsolat sem lenne folyamatos,hanem megszakad kb 5 másodpercenként.Ez mitől van?Tűzfalak ki vannak kapcsolva.Help me!ELőre is köszi!
vanchu Creative Commons License 2005.07.26 0 0 69
Jó szar cikkek vannak rajt...

(pl:
Megjelent az első WPA jelszófeltörő: Brute-force -al neki lehet menni, persze, de ez nem a WPA hibája, mint ahogy a cikk felvetése ígéri

Biztonságos -e a WLAN?: Mint rákövetkező cikk meg már ajánlja a WPA-t. Meg hogy a 802.1x a tuti. Hehe. Ha támogatnák, akkor az lenne.

A VPN = biztonság illúziója?: Több kemény tárgyi tévedés, de legalább a legalapvetőbbet javított a szerkesztő.
)
Előzmény: Törölt nick (68)
baybee Creative Commons License 2005.07.26 0 0 67

Van egy D-Link routerem. Tok jol muxik, csak azt szeretnem tudni, hogy hogyan lehet a wirless-t titkositani.

Koszi

don tunante Creative Commons License 2005.07.25 0 0 66
Nyomtatót (a tesztoldal kinyomtatásától eltekintve) hálózati kapcsolat nélkül is lehet telepíteni, ergo a hibaüzenet biztosan nem a routertől jön.
Előzmény: LogFox (64)
LogFox Creative Commons License 2005.07.22 0 0 65
J a és a firmware verziója alapban van: 1.8.1.9 de próbáltam az 1.9.4.0 -át is de a hiba ugyanaz.
LogFox Creative Commons License 2005.07.22 0 0 64
Ha a portot akarom konfigurálni az alábbi hibaüzenetet kapom.

Hiba történt a port konfigurálása közben. A müveletet nem lehet végrehajtani.

Mi lehet ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!