Keresés

Részletes keresés

mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25555

Ahhoz, hogy hogy ilyen diagramot lehessen rajzolni, a repülőgépnek minden kör után landolni kellett volna a földön

 

Ravaszak voltak, mint a prérikutya. Rádióztakmenet közben... :-)))

 

Előzmény: magnum56 (25530)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25554
Cáfold meg!!!
Előzmény: mmormota (25550)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25553
A "gerjesztés mentes térrel" vagy "gerjesztett térrel" szemben gátlásaim vannak.

Hogy gravitációs mezö a tér-idöben jelen van, az szerintem nem "gerjeszti a teret", és a "tér gerjesztése" nem hat a gravitációra sem.

A "gerjesztés" kifejezést én kimondottan anyagi részecskék jelenléténél használom.

Előzmény: TEODOR (25549)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25552

Nos hát igen zavaros

 

Azért zavaros, mert nem érted. Amit gondolsz róla az tényleg lehet hogy zavaros... :-)

Ha nem hozzászólásokból próbálnád kitalálni mi is lehet ez, hanem rászánnád az időt, egyben elolvasnád, átgondolnád, megértenéd, egyből nem lenne zavaros.

Előzmény: TEODOR (25546)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25551

A háttér sugárzásról olvastam hogy egyenletes eloszlásu ha mozog a föld ez hogy lehetséges a naprendszer mozgásából adódó eltésésnek kimutathatónak kellene lenni  .

 

Ki is mutatták ezt a sebességet... :-)

 

Előzmény: TEODOR (25541)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25550

A müholdas komunikáció nem a fénysebesség állandóságát bizonyitotta hanem azt hogy a fény a forrásához képest halad "c"-vel.

 

Ez tévedés.

Előzmény: TEODOR (25540)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25549

Sokan nem veszik figyelembe hogy gerjesztés mentes tér nem létezik , én ide sorolom a gravitációt is mint gerjeszőt , ezen keresztül ha a gravitáció hat a térre akkor a tér gerjesztése is hat a gravitációra .

A hatások a távolsággal nem semmisülnek meg csak megoszlanak nagyobb felületen (térben).

Ebben a térben mozgó testek melyek száma végtelen , melyek egymásra nézve állandó kölcsönhatásban vannak , maguk alkotják ,hozzák létre a teret .

 

 

Előzmény: iszugyi (25547)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25548
Mi ez az ellenvetés?
Előzmény: TEODOR (25545)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25547
Az ikerparadoxon nem csak zavoros, hanem kimutatja, hogy a fizika nem csak az abszolút vontakozási rendszer létezésével nincs tisztában, hanem avval sem, mit is jelent a Minkowski tér-idö metrikája.

A második, a Minkowski metrikából eredö invariáns távolság létezése, teljesen független attól, hogy két test egymáshoz képest relativan áll, egyenletesen vagy bármilyen gyorsulással mozog.



Előzmény: TEODOR (25546)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25546

Nos hát igen zavaros kiindulva abból hogy a gyorsulás mint vektor menyiség kétiránnyal rendelkezik az idő azonban csak eggyel .

Már is az első ellentmondásnál vagyunk.

Teszem azt hogy az egyik testvér elutazik gyorsul -utazik-negativbangyorsul-megáll-visszafelégyorsul-megint negativban gyorsul , és ezek ellenére ő a fiatalabb sokszorosan hiszen legalább négyszer esett át gyorsuláson.

Ez nagyon érdekes .

A valóságban honnan álapitható meg ha két test elválik egymástól melyik az amelyik gyorsult?

 

Előzmény: magnum56 (25544)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25545
Látom te sem olvastad egyszerre 4 műhódról jövő jelből számitják ki a poziciót , minden műhódnak saját azonositó kódja van , kétfalta kódott sugároz a saját pálya adataitt és az idejét , a földi vevő ezekből az adatokból számitja ki a saját pozicióját , persze csak a katonai vevők férnek hozzá minden adathoz .
Előzmény: iszugyi (25543)
magnum56 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25544

Kedves TEODOR,

 

"Szerintem az ikerparadoxon is zavaros."

 

Hát persze, hogy zavaros. De még milyen zavaros.

 

A relatívitáshívők szerint a sebesség relatív, ami igaz is. Ebből az következnék, hogy az űrhajóban ülő ikertestvér, és a Földön maradó ikertestvér helyzete szimmetrikus. Vagyis nem dönthető el, hogy melyikük lesz a fiatalabb amikor találkoznak.

 

Erre mit mondanak a hívők? Azt, hogy az űrhajós lesz a fiatalabb, mert ő az űrhajóban gyorsuláson esett át.

 

Arról pedig mélyen hallgatnak, hogy a Földön maradó testvér a Földdel együtt állandóan gyorsuló mozgást végez, amikor a Nap körül kering. Vagyis ő is gyorsuláson esik át.

 

Tehát a gyorsulás ténye sem jelent igazi különbséget az ikertestvérek között.

 

Akkor melyikük lesz a fiatalabb?

 

Ettől zavarosabb dolog talán nincs is a tudományban. Éppen ezért tűnik olyan nagyon tudományosnak.

Előzmény: TEODOR (25541)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25543
TEODOR: "Ha elolvastad volna a neten található cikeket a GPS-ről tudnád hogy a pontossága deciméteres nagyság rendű .."

Ha van deciméteres pontossága egyáltalán, egy szatellitröl biztos nincs!

Ez igazolja a második kérdésem nemmel történö válaszát (mindenféle tömeg nélkül).
Fizikailag 'egyidejüség' nem kimutatható!
Előzmény: TEODOR (25540)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25542

Itt és a társ topikokban folyik a vita az elméletekről , fénysebességről , időről , minden levezetése az Einsteini modelnek a "c" hez kötődik .

Sokan átsiklanak azon a tényen hogy ez az érték csak a forrás rendszerében és azzal azonos mozgás állapotú rendszerekben azonos .

Az már más kérdés hogy független a forrás saját sebességétől.

A rendszerek közötti sebesség különbség mindig a frekvencia változásban nyilvánul meg.

Sajnos mikor ezeket a dolgokat tárgyalni , megértetni akarom a többség elzárkózik.

Úgyszintén az EM mező-tér tárgyalásától .

Korábban irtam neked a te kétfajta tömeg megfogalmazásod helytálló lehet ha az EM mező-tér különböző gerjesztéseinél vizsgáljuk.

 

A fizikában minden mindennel össze függ kiragadva egyes dolgokat azokból következtetéseket levonni nem szabad mert hamis eredményre vezet.

Előzmény: TEODOR (25541)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25541

Szerintem az ikerparadoxon is zavaros.

 

A háttér sugárzásról olvastam hogy egyenletes eloszlásu ha mozog a föld ez hogy lehetséges a naprendszer mozgásából adódó eltésésnek kimutathatónak kellene lenni  .

A csillagok vörös eltolódása is körkörös , nem hinném hogy a föld kitüntetett központi helyzetben lenne.

Nagyon sok furcsa jelenség van amitt Einsteini modellel nem lehet leirni megmagyarázni.

Előzmény: iszugyi (25539)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25540

Kedves olvtársam .

 

A müholdas komunikáció nem a fénysebesség állandóságát bizonyitotta hanem azt hogy a fény a forrásához képest halad "c"-vel.

A komunikációban nem az idót korigálják hanem a frekvenciákat .

Ha elolvastad volna a neten található cikeket a GPS-ről tudnád hogy a pontossága deciméteres nagyság rendű amitt szándékosan lerontanak a polgári felhasználásban.

 

Előzmény: Dubois (25526)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25539
TEODOR: "Valami indoklást légyszi az igenek és nemek létrejöttéhez ?
De hagyd ki a tömegeket."


Az elsö kérdés igennel történt megválaszolásánál teljesen kihagytam a 'tömeget': Az izotróp háttérsugárzás csak mezöböl áll. Már ez maga hazadobja a relativitás elvet.



Előzmény: TEODOR (25537)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25538
Az UFF feltevés érvényességéröl nem lehet 'osztozkodni'. Ez vagy érvényes, vagy nem!
Az 'elfogadott fizikával' szemben én kimutattam, hogy az UFF feltevés NEM ÉRVÉNYES.

Ezen nem csak el lehet gondolkodni, hanem el is kell gondolkodni, még pedig addig, amig egy megoldást nem találunk. Én találtam egy megoldást.
Előzmény: iszugyi (25536)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25537

Szia .

 

Valami indoklást légyszi az igenek és nemek létrejöttéhez ?

 

De hagyd ki a tömegeket.

Előzmény: iszugyi (25531)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25536
Az 'elfogadott fizika' az elsö feltevését (UFF) kísérletekkel nem ellenörizte.

Aki azt állítja, de igenis ellenörizte, az hazudik.
Aki azt állítja az UFF a kísérletek fényében érvényes feltevés volt, az ferdít és hamisít, tehát csal.

Előzmény: iszugyi (25535)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25535
Einstein relativitás elvével ellentmondásban a testek relativ gyorsulása függ a testek összetételétöl, hogy egy alapvetö dolgot mondjak, aminél különbözik a véleményem az 'elfogadott fizikától'.

Előzmény: iszugyi (25534)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25534
Kedves Magnum56!

"Habár nem osztom mindenben a fizikai nézeteidet, mégis meghajtom a fejem a gondolkodó ember előtt."

Nem kell 'mindenben' megosztani a fizikai nézetet, de léteznek kísérletekkel kimutatható alapvetö dolgok, amikröl az 'elfogadott fizikával' én nem osztom meg a véleményemet. Ezekröl kell elgondolkodni.



Előzmény: magnum56 (25533)
magnum56 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25533

Kedves iszugyi,

 

Olvastam az újságcikket rólad a Népszabadságban, és láttam a fényképedet is. Eddig is szimpatikus voltál nekem, de a cikk után méginkább az vagy. Örülök, hogy nem haltak még ki azok az emberek, akik mernek gondolkogni, és nem a hivatalos butaságokat ismételgetik.

 

Habár nem osztom mindenben a fizikai nézeteidet, mégis meghajtom a fejem a gondolkodó ember előtt.

 

Sok erőt és egészséget kívánok a további munkádhoz....

Előzmény: iszugyi (25532)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25532
Kedves Magnum56,

egyetértek veled, hogy a relativitáselmélet kísérleti alátámasztásai nem mások mint hamisítványok, amiket a fizikát 'értök és tudók' elkövettek.


Előzmény: magnum56 (25530)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25531
Mmormota: "A "fizikát tanult de nem fizikus" vs "fizikus" vita azért nem tud kialakulni, mert az a kevés, amit a fizikát tanult ért és tud, abban pont egyetért a fizikussal. Amit meg csak a fizikus tud, abban a kérdésben a "fizikát tanult" nem tud vitatkozni, nem érti a problémákat sem, a matematikát sem. Tudja, hogy anélkül nem megy, meg kellene tanulni, hogy egyáltalán vitaképes legyen."


A relativitáselmélet cáfolása azért nem tud itt döntöre jutni, mert még a fizikát 'értök és tudók' sem tudják ezeket a kérdéseket megválaszolni:

1. kérdés: 'Létezik-e egy fizikailag ellenörizhetö abszolút vonatkozási rendszer?'
2. kérdés: 'Létezik-e fizikailag ellenörizhetö relatív-egyidejüség?'
3. kérdés: 'Lehet-e inerciarendszereket fizikailag megszerkeszteni'
4. kérdés: 'Tisztázódott-e egyáltalán mi az a tehetetlen tömeg?'

A helytálló válaszok

1. igen
2. nem
3. nem
4. nem

kristály tisztán cáfolják a relativitáselméletet.
Előzmény: mmormota (25525)
magnum56 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25530

Kedves Dubois,

 

Nem ártana, ha te is előbb gondolkodnál, és az után írkálnál.

 

1. Az általad leírt kísérlethez hasonlót csináltak a 70-es években. Tudod, amikor egy repülőgép ment keletre, egy pedig nyugatra. Erről a kísérletről Gergő73 tudna mesélni. Ugyanis bebizonyosodott, hogy meghamísították az eredményeket. Az értékelhető méréshez két nagyságrenddel pontosabb órákra lett volna szükség. Mivel ilyen pontosságú órák a 70-es években nem voltak, így teljesen nyilvánvaló, hogy az általad felvázolt kísérlet eredménye is hamisítvány.

 

2. "52.8-4.7=47.1"

Légyszíves végezd el mégegyszer a kivonást, mert az én számológépem szerint ez nem ennyi.

 

3. "Mellesleg ez kísérlet egyúttal Astrojan "Hozzák vissza az órát, akkor elhiszem!" követelésének is eleget tesz. :)))"

 

Ha egy kicsit gondolkodnál, te magad is rájönnél, hogy ez nem igaz. Ahhoz, hogy hogy ilyen diagramot lehessen rajzolni, a repülőgépnek minden kör után landolni kellett volna a földön, annak érdekében, hogy minden kör után össze tudják hasonlítani a repülőgép óráját a földi órával. De szerinted a repülőgép nem szállt le időnként, csak körözgetett. Vagyis nem létezhettek olyan adatok, amelyekből valóban meg lehetett volna rajzolni az általad bemutatott diagramot. Ez a diadram tehát nyilvánvaló hamisítvány.

 

Használd a fejed néha....

Előzmény: Dubois (25521)
Alectos Creative Commons License 2006.11.18 0 0 25529
Előzmény: astronom (25528)
astronom Creative Commons License 2006.11.18 0 0 25528
Egyre inkább az a véleményem hogy erre sajnos az ilyesfajta fórumok egyre kevésbé alkalmasak. És ez nem csak a fizika kérdésében van így, nézd meg a biológiai, történelmi, nyelvészeti, matematikai (!) ...... fórumokat. A "véleményszabadság" szép dolog, de sokan összetvévesztik a harsány ostobasághoz való joggal.
Előzmény: Mungo (25527)
Mungo Creative Commons License 2006.11.18 0 0 25527

Nézd el nekem, hogy egy kis kiegészítést tegyek a "fizikát tanult de nem fizikus" eszmefuttatásodhoz.

A "fizikát tanult de nem fizikus" kategóriában szintén szépszámmal akadnak rögeszmések, ők ugyan úgy meggyőzhetelenek. A fizikusok között is előfordul néha az iszugyi féle zseni.

A gondom inkább az, hogy azok a "fizikát tanult de nem fizikus" olvtársak mint jó magam is teljesen elkedvetlenedünk az önjelölt zsenik és okoskodó nagyhangú zombik hadától, miközben megeshet, hogy lennének értelmes, vagy legalább is értelmezhető kérdéseink, gondolataink. Nem azért mintha el akarnánk venni a fizikusok "kenyerét", egyszerűen csak azért mert tanulmányaink során specializálódtunk valamiben, de azért nyitottak vagyunk a szük szakmai munkánkhoz szükséges ismereteken kívűl másra is. Nagy a valószínűsége annak, hogy nem mi fogjuk megoldani a fizika nagy problémáit, (legalább is nem itt a fórumon) de szeretnénk megismerni a jelenlegi állapotot, mennyire ismertük meg a világot.

Előzmény: mmormota (25525)
Dubois Creative Commons License 2006.11.18 0 0 25526

Megnéztem, hogy hogyan áll most a Galileo.

A tavaly karácsony körül fellőtt Giove-A jól működik, ezért el tudták végezni azokat a kísérleteket és méréseket, amiket a távközlési szervezethez kellett beküldeni idén júniusig, hogy megkapják végleg a frekvenciát. Arra az esetre, ha ez nem sikerült volna, tartalékoltak egy másik holdat, a Giove-B-t, amit idén tavasszal lőttek volna fel, erre nem volt szükség, ezért azt elhalasztották és valamikor mostanában tervezik fellőni.

Ezen már lesz egy rubidium óra és egy hidrogén maseres óra is és az egyik fő feladat éppen az időméréssel, szinkronizálással kapcsolatos ellenőrző kísérletek elvégzése lesz.

Aztán 2010 körül már fent lesznek a holdak, csúcsban 4m-es vízszintes pozicionálási pontosságot tesznek lehetővé.

Előzmény: mmormota (25513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!