Keresés

Részletes keresés

stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12480

 

:-)))))))))

Ezt csak a mi korosztályunk értené:-)

 

Előzmény: ZsuR (12479)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12479
Tudod mi jutott eszembe :))? Atkötött harisnya... :)) Az tipikus ujrafelhasznalas nekem meg a mai napig is :)).

Bar... a minosege annyira mas volt mint az igazie, hogy lehet nem vetne jo fenyt a tartalomra.
Előzmény: stigglinnc (12476)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12478
Van valakinek otlete??? OTLETBORZE!!!
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12477
Hat ez az!!! Ujrafelhasznalas-hasznositas-olcso forras... inkabb mint az adomany, nem?
Előzmény: stigglinnc (12476)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12476

 

Már ez is milyen nehéz, hogy ne bántó legyen hanem vonzó:-) -  gondolkozom.

Előzmény: ZsuR (12474)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12475
Ha van cim otleted - nyissal nyugodtan, latogatni fogom!!!
Előzmény: stigglinnc (12473)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12474
OK - milyen cimmel... eletmod, az igaz. Gondolkozom! Jajj de gondolkozom... jajj de nagyon... :))
Előzmény: stigglinnc (12473)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12473

 

Nem akarsz egy ilyen topicot nyitni? Nálunk még annyira gyerekcipőben jár az ilyesmi, mindenkinek vannak jó és rossz tapasztalatai - talán kellene egy hely, ahol egymásra találnának az érdekeltek. Jól jöhetne néhány ötlet, minden ráerőltetés nélkül.

Előzmény: ZsuR (12471)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12472

 

OFF

 

Hááát, igen... ez a "jótékonykodás" is megérne egy külön topicot... Én is sokszor érzem baleknak magam, pedig biztos vagyok benne, hogy sokan vannak akik igazán rászorulnának a segítségre... nehéz ügy.

 

Azert nem szabad feladni, egyszer majd csak fejukhoz kapnak...

 

Biztos vagyok benne, már sok olyan kellemes változás történt, amiben nem is tudtam bízni... Többet kellene nyüzsögni, de ez sajnos nem az én műfajom.

Előzmény: ZsuR (12470)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12471
Igerem utolso... de el kell mondanom.

A helyi korhaznak lehet adomanyozni... akarmit. A tanyeroktol a kosarkakig, szonyegek, teritok, szekek, de meg autot is. Aztan egyszer egy evben van egy "Princeton Hospital Fete", ahova szoktam menni es kotelessegemnek erzem, hogy tamogassam a korhazat azzal, hogy vasarolok naluk... 20-30-50 dollar ...

A gyerekek az iskolankban minden evben adakoznak - kesztyuket, salakat sapkakat... csak ujat... "giving line"-nak hivjuk, mert egy szaritomadzagra teszik fel ruhacsipesszel az "adomanyt". A lenyege... a gyerek a sprolt penzebol veszi - szulo megy vele vasarolni - es hozza be. Igy tanuljak-szokjak azt, hogy segitenek masokon.

Előzmény: stigglinnc (12469)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12470
Itt is elofordult, hogy a lomtalanitaskor osszedobaltak a dolgokat, mert... ilyen ember mindenhol van.

Az allatmenhely jo... :))

Van egy kolleganom, aki (fiatal, csinos) es mostanaban valt el. Par eve jott ebbe az orszagba, semmivel. Most egyedul neveli a kislanyat, es persze o az "egyedulallo anya", akinek nem telik semmire sem, nincs penze a hazat megjavittatni, nincs penze a kazant megjavittatni... etc. Masik kolleganom megkerte a templomat, hogy segitsenek neki. 6-8 ezer dollar ertekben segitettek...

Eddig szep a tortenet... de... a kocsijat ujra cserelte le, addig is, azota is divattervezett ruhakban jar, es szorakoszik...no en igy nem tudok segiteni.

Azert nem szabad feladni, egyszer majd csak fejukhoz kapnak...
Előzmény: stigglinnc (12469)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12469

 

Rajta leszek!

 

Annyit sikerült elérnem, hogy az augusztusi Vörösvári Napok alatt az egyesületünk olyan ruhaneműket (plédeket, stb.) fog gyűjteni, amit majd állatmenhelyeknek fogok elvinni. Ez is egyfajta újrahasznosítás...

Előzmény: ZsuR (12468)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12468
Jajj de nagyon sajnalom... gondolod, van arra esely, hogy valaha is ez megvaltozzon?
Előzmény: stigglinnc (12452)
kisidi Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12467
Igen, én sem arra gondoltam, de abban is lehetne segíteni, mert sokak azt sem tudják milyen szerek vannak, hol kezdjék.
Viszont azt meg én nem tudom, hogy és hol, miként kellene ezt elindítani, milyen formában.
Talán egy topik keretében össze lehetne szedne azokat az embereket, akik így, vagy úgy be tudnának segíteni.
Előzmény: h.moni (12463)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12466

 

Én ebbe csak annyit tudok beleszólni, hogy neked is ajánlom az újrahasznosítós topicot, mert ott többen jól értenek az ilyen dolgokhoz, meg tapasztalatuk is van.

Előzmény: Törölt nick (12465)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12465
Ezek szerint azt a széket, amit korábban lepácoltak valami randa cseresznyeszínűre és én valami barnásabb, világosabbat szeretnék, akkor meg lehet csinálni?
Mert ha igen, akkor máris nem esek kétségbe az étkezőszékeket illetően, mert van itthon pár egészen jó formájú, de bődületesen vörösesre pácolt színű szék.
Mondjuk már úgy szanaszét száratdak, hogy majdnem szétesnek, ha ráül valaki, meg nyikorognak, mint az istennyila, de azzal is lehet valamit csinálni, nem?
Mert ez lenne a legjobb :)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12464

 

Köszi!

Nem gondoltam volna, hogy a pác be tud szívódni az olajjal átitatott fába.

Most örülök, hogy nem pácoltam le a kis pavilonunk faszerkezetét eddig, mert akkor inkább előbb még olajjal is megkínálom, biztos örülni fog neki:-)

Előzmény: h.moni (12462)
h.moni Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12463
Fura, én is gondoltam ilyesmire.Hogy akár a meglévő bútoraikat szebbé varázsolni, a lakást kipofozni ,akár mások által felajánlott maradvány csempékkel, festékekkel.Persze nem arra gondoltam, hogy kivakarni őket a mocsokból, hanem szebbé,tisztíthatóvá tenni a környezetüket. 
Előzmény: kisidi (12458)
h.moni Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12462
Igen.Mindig így csinálom.Bekenem a lenolajjal, de úgy, hogy nagyon :), másnap a felesleget letörlöm, aztán mégegy nap szünet,esetleg újabb tiszta rongyos törlés, és pácolás, lakkozás.
Előzmény: stigglinnc (12461)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12461

 

A pácolást a lenolajos kezelés után csináltad?

Előzmény: h.moni (12453)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12460
Az egyik alkalmazott a cégnél állandóan patáliázik, ha nem kap elsején fizut (van, hogy csak harmadikára vagyok kész a számfejtéssel) merthogy a gyerekei éheznek.
De a feleség napi 2 doboz cigit elszív és feltöltőkártyás telefonnal óránként 2x hívja a férjét, aki hazatérve simán becsapja azt a 4-5 sörét....
Az első alkalommal 2 napot nem aludtam, hogy hogy lehetek ilyen csigalassú, mikor a gyerekek éheznek, aztán a kolléga felhomályosított, hogy ez csak a duma és mit csinálnak ezek otthon... aztán már csak megemlítettem a feleségének, mikor az másodikán már 2x felhívott és elhordott mindennek, hogy miattam éheznek a gyerekek, hogy innen kezdve ez nem az én ügyem, ha valóban éheznek, akkor kéne szólni a gyámhivatalnak...
Előzmény: kisidi (12458)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12459

 

Jópofa ez a létra!

Tedd be ide, ez pont az ilyen újrahasznosításról szóló topic:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9155026

Előzmény: h.moni (12453)
kisidi Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12458
Igen, én is így vagyok vele kb. Még azt is elhiszem, hogy esetleg egy család fázik télen, mert sok a fűtés, mondjuk. De éhezni azt azért nem kell, ha másra nem b...k el a pénzt a szülők. Legfeljebb nem azt esznek amire vágynak, de korgó gyomornak nem kell lennie, Főzni kell és kész. Egyébként lehet, hogy ez önkormányzatfüggő, de nálunk akinek 3 gyereke volt, azok ingyen kapták a kaját a suliban. Sokszor esküszöm én is levettem egy szelet kenyeret a tálcáról, mikor du. mentem a gyerekért, mert olyan guszta és friss volt a szendvics. Mindig, de mindig ott maradt vagy fél tálcányi. Mondjuk biztos nem dobták ki, mert a konyhás néni hazavitte, de a .urva kölykök, az enyémet is beleértve nem ették.
Igen, és attól én is a falra mászok amikor a tv-ben panaszkodnak, és nem csak a kisebbség, hogy milyen szegények, de a sör, meg a cigi az ott van. Vegyük tudomásul, hogy az nem létszükséglet.
Bocs mindenkitől az OFF-ért.

Hogy lakberendezés is legyen: Már sokszor elgondolkoztam, hogy kellene valami alapítványt vagy ilyesmit csinálni, és megmutatni, segíteni azoknak, akik tényleg nem emberi módon laknak, de nem azért mert nem lehetne másképpen, csak mert nem ismerik a lehetőségeket, és talán az igényességet sem hozták magukkal otthonról. Annyi mindent ingyen, vagy szinte fillérekért meg lehet szerezni a neten. Csak meló, izlés, akarat kell hozzá, hogy jobb körülmények között éljenek sokan. Csak félek sokan félreértenék...
Előzmény: h.moni (12456)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12457
Volt egyszer egy ismerősöm, elmentem hozzájuk látogatóba.
Nagyon picike lakásban laktak, az ő szobájában épp csak egy ágy fért el és a szekrénye. Konyha is csak kis luk. Elmentünk bevásárolni, kölcsönzőből kivett pár filmet, hozzá csipsz zacskószámra és kóla.
Aztán ő is eljött hozzánk, nekünk nagy a lakás, épp vendégek voltak nálunk, és brassóit csináltak anyámék.
Elkezdte mondani, hogy ő még soha az életben nem csinált ekkora fazék húst, mert ők ilyenolyan szegények.
Oké, szegények, de kettőnk közül én nem vettem ki soha filmet kölcsönzőből és éveken át nem ettem csipszet, mert sajnálom rá azt a párszáz (nemtommennyi) forintot és kólát is csak 1 hónapban max 1x iszom. Viszont én ebben nőttem fel, ő meg abban.
Előzmény: h.moni (12456)
h.moni Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12456

Az a baj, hogy erre is csak azt lehet mondani, hogy azért tartunk itt, ahol tartunk. :( Tudod attól a reklámtól megyek a falnak, amikor a kissrác lehajtott fejjel ácsorog a játszón és egy hang előadja, hogy hány gyerek éhezik ma magyarországon és hányat cikiznek ki a rissz-rossz ruhája miatt. Na menjenek a .. ba.Mindenki kap családi pótlékot, rengeteg támogatás van.Tényleg vannak szegények, de azok ezt nem reklámozzák, inkább szégyellik.Aki meg állandóan kunyerál, az  mosni se szokott, mert kidobja a ruhát, ha koszos és megy a családsegítőbe másikért. :( Egyébként meg én is használt cuccokat hordtam kiskoromban és senki nem nézett le.Most is veszek használt cuccokat magunknak. 

 

Sokáig adtam pénzt egy hajléktalan csajnak a bolt elött, mert láttam ,hogy tiszta, próbál lenni  még melót  is ajánlottam neki egy hirdetésből, erre aszongya, ő nem tud 3 műszakban melózni.Olyat szeretne, ami 8- délig van.Én a lányom gyese után 3 évig 3 műszakoztam, de a gyes alatt is éjszakai melóm volt heti 3-4×.Utána meg kérdezi a csaj, nem tudom e hol vehet a barátjának olcsón szteroidot, mert 4ezer a mostani ,az drága , de izmosodni vágyik a pasi a börtön után.Na eddig adakoztam neki.Komolyan mondom, majdnem felrobbantam a dühtől, hogy milyen idióta vagyok, hogy eddig sajnáltam.Legszívesebben visszakértem volna a pénzem.Szóval nekem ne mondja senki, hogy hazánkban ennyi meg annyi éhező gyerek van, mert a harmada sem igaz. Anya -apa ne igya ,cigizze el a lóvét és kész

Előzmény: kisidi (12455)
kisidi Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12455
A nagy bevásárlók parkolójában van konténer direkt ruhaneműnek, oda szoktam bedobni, ha úgyis megyünk vásárolni nem fáradtság. Ilyesmit nem érdemes, annyira bunkók tudnak lenni.
Mi, amikor ideköltöztünk a fiam már nagyobb volt és a gyerekes fehér-lila-zöld összeállítású íróasztala ide már nem volt való.Volt anno az IKEAnak egy Zigge-zagg nevű gyerekösszeállítása, függöny, szőnyeg, bábszínház, akasztók stb., na ahhoz csináltattuk. A többit sikerült eladni egyben, de az íróasztal még akkor tele volt, így megmaradt.Felhívtam a családsegítő szolgálatot, valamikor aug. lehetett, hogy van, ilyen és ilyen, mik a méretei, színe stb. Lapjára lehet szedni, ezt is hozzátettem. Gondoltam iskolakezdéskor jó lesz valakinek, jöjjenek érte. Azóta is jönnek. Persze, még én cuccoljam, vigyem házhoz is? Anyuka-apuka ketten simán akár busszal is elvihette volna, 100m a végállomás. Sokszor nem értem az embereket, csak megy a sírás, de egy pici erőfeszítést, azt már nem tesznek. Tisztelet a kivételnek. Most a garázsban van, szerszámokkal van tele.
Előzmény: stigglinnc (12452)
kisidi Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12454
Én az angol házépítős műsorban láttam olyan szert, amit felkentek a stukkóra, rajta volt 24 órát, majd szinte egyben jött le a legalább 5 réteg festék. Az is valami zselés volt. Tavaly vettem a Lidl-ben valamit, csak,hogy legyen, még nem próbáltam, remélem hasonló.
Előzmény: mammamija (12445)
h.moni Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12453

Tényleg bosszantó dolog ez.Mindenki sír-rí, és megy a nagy pocsékolás.Én is láttam 6 széket a múltkori lomtalanításkor, de a férjem nem engedte felszedni, merthogy nem túrkálunk a szemétben.Majdnem sírva fakadtam dühömben.

 

Találtam 1 létrát a padláson, senkié volt, magamévá tettem 1 fokot gyártanom kellett bele, aztán megcsiszoltam, megitattam fél liter lenolajjal, pácoltam is.Ez lett belőle:)   

Előzmény: stigglinnc (12452)
stigglinnc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12452

 

Na, ebben most nagyon érdekelt vagyok...

Az idei lomtalanításkor elhatároztam, végleg kivágok egy rakás ruhaneműt. Kimosva, hajtogatva (igaz, vasalva nem), beraktam nylonzsákokba, ragadós cetlin ráírtam: Ruhanemű és szépen kiraktam a kapu elé. Másnap reggelre az összes zsák szét volt tépve, a ruhák szétszórva, megázva, összesározva....

Soha többet nem csinálok ilyet.

 

A környezetvédő egyesületünk, aminek tagja vagyok, hosszasan tipródik azon, milyen spéci programmal rukkoljon elő. Javasoltam, csináljunk garage sale-t, vagy annak valami változatát. Mondjuk, az önkorm. járuljon hozzá annyival, hogy a heti piacon 3 helyet ingyen ad azoknak, akik odaviszik a megunt, de még használható cuccaikat... v. vmi hasonlót. Nem támogatták az ötletet, mondván, hogy itt mindenki csak eladni akar majd... Bezzeg a piac tele van mindenféle új bóvlival, amit vesznek, mintha ingyen adnák...

 

Bocs az OFF-ért, csak engem is annyira bosszant az ilyesmi.

Előzmény: ZsuR (12450)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.03 0 0 12451
Igen, en is a zselest hasznalom ha kell... mindenbol. Meg lakkot is, amit ronggyal lehet felkenni, es nem csurog. No meg nem is magasfenyu.
Előzmény: h.moni (12447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!