Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2585

Ja, tényleg, mobilon egész jól látszik, laptopon semennyire.

Tegyél fel csontizotópos képeket, engem is nagyon érdekelnek!! De akkor te pirosat vagy kéket, ne csak fekete-fehér legyen a fórum :-D

Előzmény: Arzeen03 (2581)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2584

Szép estét mindenkinek!

 

Szia Arzeen03!Szerintem nem rossz a leleted,de nem 101-es.Van elképzelésem,de majd az orvos mondja  a frankót,én addig megtartom magamnak az elképzelésemet.

Nagyon nagy  gond nincs,ez a lényeg!

Ma reggel irtam már nektek,de elszállt,mint a rajzfilmben az utolsó tojó,

mert nem nyitottam meg uj lapot,kerestem volna ide egy anyagot,hm ez történt!

 

Irod:Benyomod ujjaddal lábad, lenyomat ott marad,ez egyértelműen jelzi,viz van az adott testrészben!

 

 

2 krémet használhatsz rá,felváltva is akár.A fekete nadálytő krémet,és a vadgesztenye krémet!Én épp ma kaptam fekete nadálytő ültetendő növényeket.

Maga a növény mérgező,de van leirása hogyan kell használni a növényt magát.

 

A gyógyszertári kész krémmel nincs gond.Napi 3x kenem én is a térdem elöl hátul,és a lábszárat végig le.

 

A vadgesztenye jó az erekre kifejezetten és a viz ellen is.Azzal is kenem lábam.Reggelre mindég rendben vagyok.Ritka ha nem.

A lábszárat lentről fölfelé kell simogató hosszú huzásokkal serkenteni!Jobb lesz a vérkeringés.

Ajánlanám még ha a heged neked oké,nem forró vizben tengersó,és abban fürdeni.Lazit mindent a lábban,vagy azon testrészekben ami a vizben van!

Utána sokkal könnyebb mozgatni is.

 

Jó szivvel ajánlanék 1 Tens gépet neked,mert úgy érzem nagyon hatásos,letapadásokra is!!

 

 

Igen:Nagyon nagy öröm azt olvasni ha műtét után bárki gyorsan javul!Örülök neki!

 

Kérdésedre válaszom:Én megkérdezem majd a gyógytornászt,valami csipő lazitó tornát adna-e leirásban,ekem sem ártana,lassan ugy járok,mint aki népi csángót jár!Ha ad,irom!

 

Maradjunk annyiban,csipőim,forgóim,nincs olyan forgó alkatrészem a testemben amik a tuleröltetéstől,járókeret,mankó is,ne fájnának.

 

Az alvásom kis párna nélkül egy fél csavarodott alak volt.

 

Torna:mindent csinálok amit az első műtétkor tanitottak a korházban-kivéve-láb emelés és a kitolás ami nem ment!

 

De a Tens gép használata óta már kitudom a lábamat tenni jobbra.és balra is 4x!

 

Csak a tornán én nem tudom mi a túró lett,én a fájdalomtól végig sirtam az egészet..Nyilván jobbra már nem is erőltette a kitevését a lábnak.

Térd le feszités,comb megfeszitések,lábfej lefeszités..hú...

 

Aztán azok az emelések amiket vele csináltam volna átok fájdalmasak voltak!Olyannyira,nem aludtam az éjjel.Fogta lábam térd hajlatban és a saroknál..de nagyon fájt minden.

Térd felett azt hittem megveszek!Alapból hátul a térdhajlatom olyan,mintha acél drót fonná át,és állandóan fáj,ha semmit nem csinálok akkor is!

A sebemnél is olyan,mintha el volna fémmel szoritva körbe.

 

Biztosan én vagyok selejt.Gyerekeimtől hallgathatok,kellet ez nekem,stb!

Nem hisznek benne,ebből még üzemképes láb lesz!

 

Fő ha támogatja az embert a család...nem igaz?Főleg igy!!

 

MRI-én is maszek alapon csináltam,ha itt arra várunk TB által menjen..megpusztulunk addig.

 

Szörnyű dologra akadtam ma egy anyag kapcsán..

A kórházak az amputációban érdekeltek,nem a láb megtartásában,és annak klassz kezelésében stb!

 

Nagyon nagyon kiakasztott.Úgy vélem,a rémséges sejtésem beigazolódott.Igy véltem,de nem volt semmi kézzel fogható irás rá,hát találtam.

 

Az én lábamat senki nem fogja levágni,akármi lesz!Enyém,nem adom!Eleget csonkoltak más miatt életemben!Mindenem kell amim van!

 

Sőt:minden 2. amputáció felesleges.Én nem szeretem ezt a korrupt aljas világot!

Ja,nem szeretnék az őskorban sem lenni,de kevés jó,ép elméjű ember között igen!

Remélem nem gennyed a lábam ujra vissza!!

 

Wc elárasztott az este bennünket,úgyhogy kegyetlen volt a tegnap éjjel,ma wc szerelés,este a fájdalomtól nem alvás.

 

Jut eszembe:A fájdalom csillapitók a tablettásak,nyirják a májat a legjobban!Legalon 140 mg-os máriatövis kapszulát szedek,és ajánlok mindenkinek máj regenerálásra,akik sok fájdalom csillapitóval,illetve sok antibiotikummal élnek!

 

Méregtelenitő szervünk!Nem élhetünk nélküle,figyeljetek rá!!Hétfőn megyek orvosomhoz aki műtött kontrollra.Vár.Én eléggé aggódok.Sehol nem tartok.

 

Talán tudtok irásomból szemezgetni,hátha többeknek jó valami irásomból.

Jobbulást mindenkinek!

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2571)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2583

MR. Kattintva sem túl nagy, beteszek kettő nagyobbat, hogy jobban látsszon, az elsőn a jobboldali sötét háromszög közepét elfoglaló fehér cuccot kell nézni, az az elszakadt meniszkuszom (normál esetben úgy néz ki, mint a baloldali, vagyis egy fekete háromszög), a másikon a térdkalácsom mögött levő fehér ragyogás pedig egy kevés folyadék (azon a képen is látszik a meniszkusz-cucc, mert szinte az egész hátsó szarv kettészakadt, ezért mindegyik felvételen látszik valamilyen szinten).

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2580)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2582

Nekem ez felelmetes..

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2581

Kepre rakattintasz kulon megnyitja, ugy jo most nezem

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2580

Hol talalhato a kepen a problema? Nezegetem de nem latom... Ez rontgen? Vagy mr?

Mindjart szinesebb a forum,mhogy tettel fel kepet :-) 

Majd holnap megprobalom feltenni a csontizotopost, hogy zkovix dr ur tudjon minket diagnosztizalni, elemezgetni, egy kis amator tovabbkepzes jol jon neki :-) 

 

Biztos a beres, de pl a gyogymasszornel akinel voltam, a Beres tette rendbe a labat, amit mas eloszor elrontott. O pl hozza iranyitott, de mondtam, nem aktualis.

 

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2579

Hát ezt jól lekicsinyítette :-(

Előzmény: _chillout_ (2578)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2578

Hát igen, csak megfogadtam a tanácsodat és hazamegyek megcsináltatni :-))

 

Jaj, a sztárfotók, a sztárfotók!

 

Előzmény: Arzeen03 (2574)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2577

Csak nem Béres dr a főhős? :-( Hasonlókat hallottam róla már 15 éve is...

Előzmény: Arzeen03 (2576)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2576

érdekes, megnéztem.. kinyomtatom és ezt is viszem a dokikhoz :)

 

én meg ezt olvasgatom:

http://praxis.blog.hu/2010/04/23/a_csavar_atszakitotta_a_csontomat

 

legjobb rész, mikor irják, egy kórházban egy emeleten volt két doki, az ajtóra kiirva a nevük, dr. Hentes, a másik dr. Mészáros :))

 

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2575
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2574

köszi, kedves tőletek, hogy kicsit foglalkoztok velem :)

az a baj, hogy az MR-t áttették október végére, pedig már itt volt a kapuban

 

gyulladás? hol lenne? semmi panaszom nincsen, CRP, sűllyedés értékek minden okés, kétszer is vettek vért

még a fejem sem fájt soha életemben, allergiás sem vagyok semmire

fogam se fáj.. semmi

zkovi, nem viszel félre, ez csak egy eszmefuttatás.. ugyis megirom majd mit mondott az orvos és akkor kiderül, te jóra gondoltál e

sétálgatok.. :) hajlitásnak a legjobb, mikor felülök az asztalra, másik lábam a sérült bokám alá teszem és térdből leengedem a lábam, olyan 80 fokig megy kb, és onnan emelgetem vizszintesbe a másik segitségével

ezt naponta többször is, szerintem ez jól átmozgatja az izületet és ez az egész passziv mozgás tartomány, tehát sztem igy tudom a legjobban átmozgatni a térdem, ilyenkor passzivan nem ropog

mikor viszont erőből emelem a sérült lábam lógatásból egyenesbe, na akkor megy ám a ropogás, gondolom a porcok lehetnek.. ebből is szoktam párat, de nem tudok csak néhányat, de már sokkal kevésbé fáj mint régebben

na meg az is nagy dolog, hogy alapból már nem fáj a térdem, ez egy nagy megkönnyebbülés

nem lehet, hogy a műtétnél valami eret megsértettek, vagy már a szakadáskor megsérült csak nem vették észre és térd alatt azért nem jó a keringésem, meg a térdizület folyadék ellátása? ilyeneken agyalok.. nekem a keresztszalag elülső része az eredéséről leszakadt és elvileg nem vitt magával semmit..

viszont olyan nagy bazi fájdalmaim voltak a műtétig, hogy nagyon.. másnak egy részleges szakadás meg sem kottyan

műtét után is csodálkoztak, mi ez a nagy fájdalom utána is, mikor csak egy atroszkópos volt?

a mostani dokim egyébként nagyon csipem, majd akkor leszek kétségek között, mikor TA és közte kell majd esetleg vacilálni, nem akarok tisztességtelen lenni senkivel...

egyébként lelkileg nagyon megvisel ez az egész, de mostanában kicsit jobban viselem :)

 

chilli, régebben szó volt róla, hogy itthon csináltasd az MR-t, csak ide jutottál :)

nekem a fizetősre egy hét múlva adtak időpontot, Szolnokon csináltattam

egy németóra talán nem a világ, ha kimarad :)

 

chopper hogy vagy igy a tegnapi torna után? ha tudsz irjál...

 

 

 

 

 

 

 

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2573

Az a baj Arzén, hogy ahhoz, hogy az ízületek normálisan működjenek, muszáj mozgásban lenniük, mert csak így termelik a kenőanyagot. Tehát egy minimálisat muszáj mozgatni. De ezt te is tudod. Én meg azt tudom (elképzelni), hogy ez milyen nehéz lehet most neked, így közel 5 hónappal a műtét után. Ez egy ördögi kör, amiből muszáj lenne már kitörni, de amíg meg nem találják a probléma okát, addig ugye lehetetlen. Nagyon-nagyon remélem, hogy TA olyan jó, amilyen a híre és pikk-pakk rendbe rak.

 

Én persze, hogy hazamegyek, mindenképp akarok egy MR-t még a kontroll előtt, itt ha saját szakállamra csináltatnám, negyed milla lenne, otthon repülőjeggyel és egy csomó egyéb mellészervezett vizsgálat költségével együtt sem éri el ezt az összeget. Az egyetlen dolog, amit sajnálok, hogy a pénteki német tanfolyamot így bukom, de már csak nem ezen fog múlni a nyelvvizsgám :-)

Képet majd teszek, le kell operálnom a felvételekről a nevemet :-)

Előzmény: Arzeen03 (2569)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2572

Nálam egy húzódás kimeríti a   "himi humi" sérülés kategóriát. Minden olyan ahol operálnak, vagy pótolnak az nálam már egy drasztikus beavatkozás a szervezet működésébe. Teljesen eltérő, ki hogy reagál a műtétekre ami nyilván sok mindenből adódik, de sokszor a szervezet típusából is. A fiam világ életében lázas típus volt, lévén, meg sem lepődtünk, hogy a műtét után kialakult a hematóma, és jöttek a gondok. Az ő szervezete, így küzdött az operáció okozta traumával szemben. Én nem voltam lázas 10 éves korom óta, ez meg a másik véglet, de a szervezetem általában simán veszi a beavatkozásokat.

 Itt a fórumon is sokan vannak aki minden komplikáció nélkül vittek végig ugyanolyan műtéteket.

Nálam egy orvost is az minősít, hogy miként kezeli az esetlegesen kialakult problémákat.

Szerintem az orvosos elindult egy gondolati síkon, és sorba szeretné kizárni az eshetőségeket.

Ez a vizsgálat sok minden el fog számára mondani. Arra írtam, hogy nagyon pozitív dolog, hogy nincs a szervezetedben daganatos sejtből adódóan elváltozás. Ez a legfontosabb mert az összes többit lehet kezelni. Igen gondolok, de tényleg nem szeretnélek félre vinni mert ez áll tőlem a legtávolabb.

Amennyiben ez a saját leletem lenne, azt gondolnám róla, hogy van szervezetemben egy gyulladás aminek számtalan oka és okozata lehet és ezt kell megkeresni legelőször. Ez koránt sem biztos, hogy a térdedben van, de az simán elképzelhető, hogy itt fejti ki a hatását mert jelenleg itt van a szűk kereszt metszett az operált terület miatt. Miután azt írják, hogy nem akut ízületi gyulladás, ez megint pozitív, mert sokkal kezelhetőbb. Az, hogy a térded "száraz merev", szerintem az megint ezzel van összefüggésben. Az meg normális, ha bejáratod kicsit a tornával akkor jobban mozog.

Nem akarom ismételni, de én helyedbe maximum sétálnék, jövő csütörtökig, mert az elég mozgás a térdednek, és megvárnám az orvossal történő konzultációt.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2571)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2571

Ok, szerintem jovo het csutortokon bemegyek a dokihoz

 

Gondolom te ertesz hozza nagyjabol, meg sejtesz valamit, en meg erzem, szaraz, merev a terdem.. De torna utan sokkal puhabban mozog

A masik gond, hogy a labszaramban a mutet utan ota rossz a verkeringes, ujjnyomot megtartja

 

Orom lehet, hogy fiad ilyen rendben van, latod itt a forumon milyen problemak is akadnak egy himi humi serulesbol is akar

 

Előzmény: zkovaxxx (2570)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2570

Akkor juttasd el neki a képet,és hívd fel amikor elérhető, vagy ha tud fogadni menj be hozzá még a TA előtt. Így még inkább hasznos lesz a másodvélemény TA-tól. A tornával tényleg óvatosan, csak annyit, hogy az ízület mozgásba legyen, de erre elég akár a napi jövés-menés is, persze nem csak a kocsi ajtóig:))

 

A 20 éves kisfiammal már naponta vívom a csatákat, de egyenlőre még nyerésben vagyok:)

Most, hogy elmúlt két hónapos és gyakorlatilag tünet mentes kezd ellazulni a gyógytorna terén.

Most. hogy a torna ütközik az egyetemmel ,már csak egyszer tud elmenni és miután zajlik az élete mint minden fiatalnak az itthoni tornát is hanyagolja. Ismét átélem a gyerekkorát mikor motiválnom kellett, hogy  mindig elmenjen edzésre:)) Kezdtem a lelki ráhatással ( mert hát majdnem felnőtt már) ez nem volt teljesen célravezető, ezért olyan lettem mint a pióca ( megyek és mondom, mondom...) Pont tegnap mondta, hogy a inkább megcsinálja, gyorsabban szabadul:)) Látom, hogy még be kell vetnem egy-két motivációs technikát az ő érdekében, de ilyen korban még nem várható el, hogy az egészet átlássa. Ő érzi, hogy jó a térde ( tegnap viccesen mesélte, hogy pár lépést futott a villamos után és elérte), de én tudom, hogy az visszaüthet ha nem csinálja legalább még egy hónapig a tornát. Nyilván őt a legjobban az zavarja, hogy a combja eredeti mérete még nem tért vissza.

 

Előzmény: Arzeen03 (2569)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2569

Jo reggelt

 

Rendben, koszonom, tudod, hogy sokat adok a velemenyedre, masokera is itt, foleg ha bizonytalan vagyok

Rontgenre akkor nem megyek

a dokino mondta, hogy a vizsgalat eredmenyet a dokim is latja majd a gepeben, csak az elkeszult kepet nem, majd utanakerdezek

Tornat csak ugy nyomom, hogy ne fajjon, meg lehetoleg a leg kevesebbet ropogjon

Es neked mi van a kisfiaddal, gondolom minden ok :-) 

Tapet meg nem kerdeztem meg, majd jovo heten

 

Chill, tenyleg beteszed a terded? Johet. 

Ja, az mr-re tenyleg sokat kell varni sajnos

De csak hazajossz csinaltatni :-) 

 

Előzmény: zkovaxxx (2568)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2568

Én a következőt tenném a helyedbe.

Ezt a vizsgálati eredményt elküldeném akár mail útján a meglévő dokidnak, hogy gyorsabban tudja véleményezni.

Addig csak nagyon finoman tornáznék.

Szerintem ebbe az eredményben több van, mint "egy általános kopás", de tudod pont én vagyok az aki nem szeret olyant leírni ami akár csak egy kicsit is félrevisz téged vagy bárkit.

Viszont az teljesen pozitív, hogy kizárták vele azt ami a legborzasztóbb hír egy ilyen vizsgálat után.

Kérdezted a röntgent tegnap. Az igazi TA fanatikusok tudnak erre válaszolni a legjobban, de én nem csináltatnék előtte.  Ezt írtam már a múltkor is.

Szerintem, ő is azt szereti amit a saját kollégái csinálnak. A rendszer is úgy van kitalálva, hogy először röntgen és utána mész hozzá. Nekünk is volt egy a táskában még is csináltattak egyet helyben.

Én megspórolnék egy felesleges sugárzást mert lassan már te leszel a fény az éjszakában:))))

 

Előzmény: Arzeen03 (2564)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2567

Főleg, h németül volt :-)) Eleinte reménykedtem, hogy nem jól értem, de közben a doktornő elég szemléletesen magyarázta el a dolgot egy szétszedhető térdízület segítségével, nem sok kérdés maradt nyitva :-D

 

Menni fog a hajlítás, amint rájönnek, hogy most miért nem megy, megszüntetik az okot, elhárul az akadály és onnantól menni fog. Ha pedig TA azt mondja, hogy műtét, akkor műtét.

 

Képzeld, először nekem is október végére akartak otthon időpontot adni, a legolcsóbb fizetős MR helyek 1-1,5 hónapra telítve vannak, nagyon durva. Végül egy kicsit drágább helyet találtam, de ott annyit mondtam, hogy 9-én este vagy 10-én kora-délután, és szó nélkül adták az időpontot. Majd mindjárt teszek be egy csinos képet a térdemről :-))

Előzmény: Arzeen03 (2566)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2566

hát a tiéd eléggé konkrétnak tűnik :) rosz lehetett vele szembesülni

szerintem ezek nálam általános kopások és ennyi

ha jól emlékszem Loriananál sem járt jelentős eredménnyel ez a vizsgálat, de legalább biztosan ki lehet zárni egy két dolgot, arra mindenképpen megfelel

igen, TA-hoz is viszem feltétlenül

MR október 27.-én lesz

 

de.. komolyan naponta jobb a lábam, de a hajlitás sajna változatlan, azzal nem jutok előrébb

változtattam a tornán és sokkal jobb, terhelhetőbb, a duzzanat is elkezdett csökkenni

egy nap torna, egy nap pihenés, pihenőnapon csak kisebb hajlitó gyakorlatok

menni biztosan fogok tudni, kérdés, mi lesz a hajlitással...

na meg kinyúlik e még ennyi idő után a lábam, mivel maradt benne olyan 5-8 fok.

 

mindig kombinálok, jelenlegi elképzeléseim, hogy vagy kevés az izületi folyadék ezért ripeg ropog az izület és szorulgat, a hegesedések miatt nem hajlik vagy azért mert be van gyűrődve valami megmaradt szalagdarab, de ezek csak kombinációk :)

elvileg a szalagrendszerem "ép", tehát pótolni nem kell, igy ha műteni is kell, akkor is lightosabb műtétre számitok, remélhetőleg :)

októberben kiderül

 

most röntgent akkor csináltassak itthon, vagy ezt is hagyjam a sportkórházra?

egy röntgenen csak nem lehet semmit elrontani, vagy mégis?

beutalóm van röntgenre itthon

Előzmény: _chillout_ (2565)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2565

Nem vagyok szakértő, de azok a szavak, hogy mérsékelt és kissé, nekem tetszenek. Remélhetőleg az orvosodnak is tetszeni fognak :-)) Gondolom, TA-nak is megmutatod majd. Kérdés, hogy ez indokolja-e a fájdalmaidat vagy van ott valami más, amihez megint MR kéne esetleg...

 

(Én júliusban akkor ijedtem meg, amikor elolvastam, hogy széles, komplex, alsó felületet elérő szakadás. Addig nem is vettem komolyan. Jó, mondjuk azóta sem :-)) )

Előzmény: Arzeen03 (2564)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2564

na beirom a csontizotóp eredményét, ez ugyis olyan tudományos, hátha érdekes lehet, meg jobban idevág, mint a sallangok, amiket néha irogatok itt

 

"Kifejezetten jóképű férfi, erős végtagokkal, izmos mellkassal. Csontozata szemmel láthatólag elsődlegesen is kiemelkedő.." Na ez volt a vicc. :)

 

Szoval amit tudni kell, a jobb térdem a nyomi.

 

"A sacroiliacalis izületek halmozása diszkréten fokozottnak tünik, bal oldal 1,4, jobb oldal 1,26.

Mindkét oldalon, de főképp jobb oldalon a bokaizület, a lábtő és lábközépcsontok vetületében egyenetlen fokozott halmozás látható."

 

" A patellák aktivitás felvétele fokozott."

 

Összefoglaló vélemény:

"a háromfázisú csontszcintigráfiás felvételeken a térdüzeletekben akut gyulladásra utaló jel nem látható. A térdizületi izfelszini régiókban diffúzan kissé fokozott osteoblast tevékenység figyelhető meg, az izületi rések kiszélesedettnek tünnek /folyadék?/. Mindkét oldalon, de főképp a jobb oldalon a bokaizület, a lábtő és lábközépcsontok területén, valamint a sacroiliacalis izületeknek megfelelően mérsékelt fokú dúsitás látható /érdemi sacroileitis nem igazolható/, a további leirt eltérések esetén enyhe fokú degenerativ gyulladásos folyamatra utaló szcintigráfiás jelek figyelhetők meg."

 

Ennyi. Képet nem tudom hogy kell feltenni.

 

Szerintem semmi komoly nincs benne. 8 évig kosaraztam, évekig karatéztam, súlyzóztam, reggeli futások, sok ugrálókötelezés..

Melóhely: részben időnként sok álldogálás, terheléssel, felszereléssel.

 

Ami még érdekelne, ha valaki tud csipő izületi lazitó gyakorlatot valami lightosat, mivel gondolom sokat emelgetem és mozgatom főleg csipőből a rossz lábam, igy ezért fáj már az izület, az leirhatná nekem, ha van kedve :)

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2563

még az első gyógytornászom mondott olyasmit, hogy a legnehezebb akik faluban laknak, mert nem nagyon tudnak kimenni hozzájuk, na meg nem is nagyon szeretnek.. sajnos ez van.

 

akkor most ez az 5 darab..? csak balra? és vissza nem szoktad? 1 db az egy, oda-vissza, azt hittem..

 

azt viszont nem értem, mikor azt irod, hogy nagyon könnyű dolgok elmentek, amiket alapból tudtál.. vagy azokat elfelejtetted?

 

ha csak annyit is csinálsz bármiből, amennyi még nem fáj, attól is erősödni fog a lábad! ezt majd napok után észre fogod venni

 

szerintem a lábgéppel is óvatosan.. ugyis beállitják majd neked, de mindenképpen felügyelettel javaslom.

ismerősnek, akinek tipp topp volt a műtét, két hét alatt volt 120 fokon a hajlitás, lábgéppel otthon, jól hangzik, mi? :)

 

a rehabot szerintem mindenképpen próbáld meg! ha tényleg olyan rossz lesz, legfeljebb hazajössz..

 

házi feladatokat adott a gyógytornász valamit?

 

jó lesz ez, egyre sokkal jobb, de az eleje az picit nehezebb... meg gondolom az állapotfelmérés volt a gytornász részéről.

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2560)
L0riana Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2562

Képet! Képet! :)

Ha más nem, legalább jól megnézzük.

Én ezt a csontizotópost használtam egy időben profilképként :D. Aztán átszoktam az agyi MR-re.

Előzmény: Arzeen03 (2555)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2561

40, haggyàmà' :-)

Előzmény: Arzeen03 (2558)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2560

Szia Arzeen03!

 

Oké,várom a leleted majd én is.Hát a 40-en rég tul vagyok..igy kiváncsiskodhatok.

Juj!Hát a mai nap!Az ujuj volt.Hm,kint volt a gyógytornász.Ő tényleg nem okolható.Van 6 faluja,az OEP-szerződéses!Ő egyedül vidékre járós.Én nem esek útvonalába.Egy betege lemondta a gyógytornát,igy protekció miatt vállalt be.

Kijött késve 1 órát,nem találta a házat.Mindenki rossz fele küldte.Szegény,aki nem tudja hol 1 adott cim,legalább ne mondana hülyeséget!

Felvette adatokat,megnézte dokumentálta korházi dolgokat.

Teljes ellátásra szorulónak vett fel státuszilag.Meglátta a sebem,elszörnyedt.Sajnos nem emlékszem mi volt az a nem szép szó,ami elhagyta a száját.

Hát ha nem kérdezel igy rá konkrétan,lehet nem irtam volna róla.

Szégyenlem magam.Ennyi x-el a hátam mögött,hogy is irjam..nagyon könnyű dolgok elmentek amiket alapból tudtam.5db-is ment ágyon a balra kitolás de az 5. már sirva.Jobbra meg sem próbáltatta.Az 5. már nem kellett volna szerintem!

Aztán Ő tornáztatta volna,az végig sirós volt nagy fájdalmakkal.Ja,tudom más is átéli ezt..Nagyon kevés ideig birom,ezt mondta,és nemcsak a comb izmokkal van gond.Megtesznek mindent amit lehet.20 fok ebben a stádiumban próbálkoztunk,kitoltuk 25 fokra.

Véleménye:Kéri műtős orvosom utasitását a kedden érkező térdhajlitó géppel mi legyen a protokoll?Szerinte pár hetes rehab kéne,de a betegei között volt aki 1 nap után hazamenekült.Szép kilátások!

Nem jön házhoz!Annyit tudok vele tornázni amennyit gyermekemhez be tudok jutni.Amennyit tudok,majd igyekszem.

Voltak gondok papir dologban igyekszik megoldani!

Rendes volt.

Nagy fájdalmaim voltak torna közben.Tényleg keveset birok erőnlétileg.Elszomorit,de Ti itt álltok nekem jó példának,vigasznak.

 

A Tens gépnek örült van és használom.magamtól ma annyit értem el reggel plusszban,kb 1-2 millimétert emeltem fel a műtött lábam az ágyról.Hát itt tartok most!Én ennek is nagyon örülök!

Majd csak belejövök..

 

Szép estét nektek.

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2558)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2559

Ugye ez csak költői kérdés volt.:)

Már pont kérdezni akartam.

Tedd fel csak izibe.:)

Előzmény: Arzeen03 (2554)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2558

okés, majd felteszem később, a kesztyűtartóban van a kocsiban... de csak 40 éven felülieknek ajánlott :)

 

chopper, milyen volt a torna? vagy csak majd délután lesz? mit mondott a gyógytornász, hm? 

Chopper63 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2557

Szia kedves Arzeen03!!

 

Tedd fel a leleted,szerintem mindenkit érdekelne.Te is törödsz mindenkivel!Gondolod ez nem igy működik viszont is??Nagyon remélem jó lesz az a lelet!Aki teheti és orvosi megfejtést tud hozzá,az nagy segitség lesz!Várom a fejleményeket nagyon!Drukkolok Neked!Mindenkinek aki itt van!Igen,vegyük fel a harcot,és mutassuk meg,mind talpra állunk,felépülünk maximálisan tőlünk telhetően!!

Igy legyen!!

Előzmény: Arzeen03 (2555)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2556

Senkit nem fárasztasz!!!!!!!!!! Te vagy a topik motorja :-))

Tedd fel lsz, nekem van radiológus kollégám, ortopéd sebész sajnos nincs, csak plasztikai :-)

Előzmény: Arzeen03 (2555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!