Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

lazy g. Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3715

Sziasztok! Szeretnék kérdezni valamit Tőletek. Tegnap figyeltem fel először a következő jelenségre: megy a klíma és azt veszem észre,hogy nem fúj állandóan hideg levegőt. Nofene-gondoltam magamban... Kikapcsoltam,majd újra vissza és akkor megint jött a hideg. Eltelt jó pár perc és úgy éreztem,h megint nem hűt. Mi az Isten csudája lehet ez? Bedöglik a klímám és ez az első lépése? Vagy csak valamit nem állítottam be jól (szeretném ha ez lenne a bibi...) Azt is hozzá kell tennem,h baromi meleg volt,kb 60 fok a kocsiban. No és ha bedöglik,akkor mi lehet a gond vajon? Az egészet ki kell cserélni,vagy csak...ööö... mondjuk a szűrőt...

Ha tapasztaltatok hasonlót,osszátok meg velem legyetek szívesek! Köszi,előre is,sziasztok!!! Lazy 

2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.06.01 0 0 3714
Hali :-) Egy bontott kocsiból rendeltem postán, de megbeszéltük ha rossz akkor visszaveszik.Érdemes az ebay-n is nézegetni!
lazy g. Creative Commons License 2010.06.01 0 0 3713

Hi! Hát persze... Gondolhattam volna,h a "benyás" az benzinest jelent...  Én is így vagyok vele,hogy ha a méret egyezik,akkor megveszem,nagy baj nem lehet belőle működnie kell! Eddig nem találtam,de természetesen nem adom fel! Üdv! Lazy

Ui.: még csak annyit,h ahol vetted,ott ki tudtad próbálni,h egyáltalán működik e? Van erre mód? Muszáj lenne,nehogy már otthon derüljön ki,h mehet a kukába...

Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (3712)
2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.05.31 0 0 3712
Hali :-) a benyás=benzines, igen a navigációra gondoltam,ugyanis 2 fajta (monochrome) kijelző létezik alap ill. amiben már a telefon és gps kilyelzését is mutat! én egy bontott diesel-ét használom most a benzinesben.Nekem ezzel a két menüvel lett másabb az előzőnél ezért írtam ha nem kapnál pont ugyanazt akkor lehet helyetesíteni! pl:



Előzmény: lazy g. (3711)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.30 0 0 3711

Hi,2000 2,2i 16v macer!

Nos,sikeresen kiszedtem a kijelzőt! Nem volt vele semmi gubanc (max annyi,hogy alig találtam annak a fura alakú csavar kicsavarásához szükséges alkalmatosságot...). Én nem értem,h h lehet ilyen idétlen csavarokkal dolgozni,na mindegy...

Szóval sikerült,hála Nektek,nagymacskás kollégáim!:)))))))

Nekem is pont ez a száma: 96 312 345 ZL 00. Kedves macesz,én nem értem azt,h az enyém navis... Hogy érted ezt? Szerintem olyan lehet mint a Tiéd. Az enyém nem navigációs (már ha ezalatt a GPS-est értetted). Ha nem így értetted,akkor milyen navis lehet még? És még ezt a "benyást" sem értettem a leveledből,az mit jelent (még csak egy hónapja van meg a csodás nagymacsek)?

Szóval a lényeg h most már tudom a kijelző a sorozatszámát,már csak fel kell hajtani egy ilyet és kész:)))))))

Köszi még egyszer Nektek,sziasztok,minden jót!!! Lazy

Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (3710)
2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.05.29 0 0 3710
Most olvastam, hogy navis a tied én pot azt kaptam nekem nem az :-) nekem a sima volt amiben nincs telefon navi ja és dieselből  lett kiszedve benyásba, most is azt használom teljesen jó!!! :-)
Előzmény: lazy g. (3708)
2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.05.29 0 0 3709
Ok egyébként pl: 96 312 345 ZL az alapján azonosítható, mert eltérők a kijelzők!!!!!  De ha nem pont ugyan azt kapod az sem gond, mert max nem használod ki, hogy nincs navi + telefon, de a többi az menni fog. Nekem is megy minden rendesen én sem kaptam pont ugyan azt. Az sem igaz, hogy más fogyasztást mér, tehát rakhatsz bele más felszereltségből is!!!!
Előzmény: lazy g. (3708)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.29 0 0 3708
Még csak annyit,hogy ugyanilyen a kijelzőm,mint amit felraktál. Totál ilyen!
Előzmény: lazy g. (3707)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.29 0 0 3707

Kedves 2000 2,2i 16v macer!

Köszi szépen a segítségedet,igyekszem megoldani zökkenőmentesen a kiszerelést. Holnap állok neki,holnap leszek otthon. Már megkérdeztem azt a bontót,amit Karbert2 tanácsolt. Azt mondták,hogy tudniuk kell a kijelző sorozatszámát,mert nagyon nem mindegy. Ezt csak holnap tudom megnézni,holnap tudom kiszedni. Ez a kártyás kiszerelés nagyon jó ötlet,így tuti h nem sértem,karcolom meg a gyönyörű rózsafa betétet.  Köszi még egyszer! Ha kiszedte,beszámolok róa. Szép napot,szia! Lazy

Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (3706)
2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.05.29 0 0 3706
Bocs ha sikerült kibontanod akkor húzd magad felé és fordísd lefelé óvatosan !!!! A kijelzőt még 2db trox csavar tartja csavard ki és tarsd a kezed alá mert ha beesik a középkonzolba akkor.........., tehát figyelmesen, ha ez meg van már csak a kijelző hátulján lévő csatlakozót kell levenni és kész.
Előzmény: lazy g. (3703)
2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.05.29 0 0 3705
Hali nem nehéz fogsz egy plastic kártyát és szépen körbe vezeted és kiugranak a tartó pöckök roncsolás mentesen!!! :-)
Előzmény: lazy g. (3703)
karbert2 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 3704
Szia lazy g.!
Igen te is könnyen kicserélheted,pár csavar fogja és ha jól tudom 2 csatlakozó van beledugva,a csatlakozóknak vannak karjai,csak fel kell hajtani,és magától ki húzódik a foglalatból! Jó munkát! Szia!
lazy g. Creative Commons License 2010.05.25 0 0 3703
Szia Karbert2! Nagyon szépen köszönöm,nem is tudod mennyit segítettél! Megpróbálom a bontottat,hátha... Még azt szeretném Tőled kérdezni, hogy miután kiszedted,a csere is egyszerű? Csak pár vezetéket kell ugyanoda bedugdosni és kész is? Ez tök jó lenne,mert akkor én is meg tudnám csinálni. Szóval akkor ezek ilyen gyári hibásak... A fene vigye!!! Muszáj lesz kicserélni,mert sok infó van rajta és természetesen látni,tudni akarom ezeket az információkat. Még egyszer köszi, ( a telefonszámokat is)!!!! Szia,minden jót: Lazy
Előzmény: karbert2 (3702)
karbert2 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 3702
Helló lazy g.!
Én tavaly vettem az oroszlánt,ugyan ez volt a hibája! Az a helyzet hogy fogy a kristály belőle,mikor hideg még látsz mindent de ha már melegszik akkor foltosodni kezd! Ezt csak cserével tudod helyrehozni,na most ezek gyári hibásak és mondanom sem kel ha a bontóban veszel,lehet jobb lesz egy kicsivel,vagy egy-két évig jó lesz még de újra kijön a problémája! Én is járkálgattam utána,hívtam egy bontót szereztek is egyet de ez nem volt jó bele...képzeld el 15 000 ért akarta adni a legnagyobb kijelzőt 6-7" colos nem is tudom,de az nem volt jó az enyémbe,de ez nagyon jó áron volt! A lényeg,nehezen találtam kijelzőt,és ezt a régebbi szinte alap kijelzőt 50 000 ért adták,na mondom jó megveszem mert a másikon már semmit nem látok,jó is volt de el telt egy év és megint kezdenek eltűnni a dolgok róla ha meg melegszik! Azt hiszem tudok is bontót ahol találsz hozzá, Francia autóbontó 06 /42 727 001 Mob:06 20 9655 659...... Lehet,hogy valahol találsz kijelzőt,de az a baj ezzel,hogy a siker nem tart örökké és nem 100% os ez a dolog! Kiszedni meg nagyon egyszerű! A széle meg marad a keretnek és az egész konzol hűtőráccsal ki fog jönni,egy késsel ki tudod pattintani az egészet,baj nélkül! Én ennyit tudtam neked elmondani erről! Sok sikert hozzá! Szia!
lazy g. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 3701
Nagymacskás Barátaim! Sajna egy kis szőr került a húrkába... Egy ilyen szimpla kijelzője van az Oroszlánomnak (tudjátok,ami mutatja a dátumot,időt,a fedélzeti komputer adatait,a rádióállomásokat,stb) és az a bajom vele,hogy amikor beindítom az autót,akkor mutat mindent gyönyörüen,tisztán. Ha viszint már eltelik 10-15 perc,elkezd foltosodni és csak alig alig lehet kivenni valamit az információkból. Ha meleg van,akkor már induláskor sem mutat semmit. Gondolom a folyadék kristállyal történhetett valami kis gubanc:-(  Az lenne a kérdésem kedves tapasztalt kollégák,hogy ilyen kijelzőt majd teszek fel ide róla képet) lehet e venni bontottat és egyáltalán ezt ki lehet e cserélni. Az új ára tuti,h horrorisztikus,úgyhogy arról lemondok (itt valaki ilyen több százezer forintokat emlegetett...). 2000-es évjárat,2,2-es HDI. " Monokróm képernyővel ellátott fedélzeti navigációs rendszer". Ez a neve ennek a kijelzőnek,ill. hát... navigációs rendszernek. Ha bárki tud valamit erről,ill. hogy lehet e ezt javítani,vagy cserélni,esetleg van e valakinek ebből egy bontott, vagy tud e ilyet és szól nekem,azt nagyon megköszönöm!!!! Sziasztok,minden jót! Lazy
karbert2 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3700
Helló imo1978!
Az FAP tartálynak ugyan ott kell lennie,ahol az enyémen van! Keresd az autó bal oldalán az első és hátsó ajtók között az alján,egy lemez burkolat védi a műanyag tartályt mert nagyon lent van! A kupakja nem csavaros,de mozgatással le tudod húzni,nézd meg,mennyi folyadék van benne egy műanyag,vagy fém pálcával.A tartály 4-5 literes,és ha tele van töltve akkor 180-200 ezer kiló métere elegendő a folyadék,ebből már tudsz viszonyítani mennyi lehet benne,csak rá kel nézned a kiló méter órára,és látod kb mennyi lehet benne,de jobb ha megnézed! Ha van benne akkor más lesz a baj! A katalizátor egyben van a részecskeszűrővel,de a katalizátor elején is és a katalizátor részecskeszűrő között is van egy,egy hőmérséklet érzékelő! Ezt könnyen meg lehet nézni hogy mi baja van,ki kell csavarni széthúzni a csatiját és ha van egy ohm mérő műszered rá tudsz mérni de közben az érzékelőt egy hajszárítóval melegíteni kell és a műszeren látod az ellenállás változást,ha nem változik semmi akkor ez a gond okozója! Ezt nézd meg először! Ha nem ez a baja akkor megyünk tovább! Ha van még kérdésed ez ügyben kérdezz bátran én már végigjártam ezt! Szia! Jó munkát!
Balu.206 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3699
Kedves Peugeot Tulajdonos!

Az elmúlt évek legnagyobb Peugeot találkozói a Sümegi Vár tövében kerültek megrendezésre.
Ez idén sem lesz másként. 2010. június 26-án ismét találkozunk Sümegen, immár harmadik
alkalommal!

Ha már jártál a korábbi találkozókon, akkor tudhatod, hogy nem érdemes kihagynod az idei
összejövetelt sem.
Viszont, ha még nem vettél részt hasonló találkozón, akkor itt a helyes, hogy része lehess
e nagy családnak! Új ismerősök, barátok, nagyszerű hangulat, ami rád vár!

Programok:

8:00 Gyülekező Budaörsön az Auchan parkolóban (innét konvoj indul Sümegre)
10:00 Találkozó Sümegen a várparkolóban
11:00 Vár és múzeumlátogatás
12:00 Korhű középkori lakoma


Menü: aperitif: pálinka, pogácsa

középkori leves

Rablónyárs, hurka, egészben sült burgonya, polenta

Házi vegyes savanyúság

Gyümölcsös pite

Fehér és vörös folyóbor, szódavíz és szörp

A lakomát a középkor hagyományai szerint kézzel kell fogyasztani, s jelmezbe

öltözött lovagok és várkisasszonyok szolgálják ki a kedves vendégeket.


A délután folyamán ügyességi vetélkedők és versengés!
Majd felvonulás a városban!
18:00 A rendezvény zárásaként díjkiosztó értékes nyereményekkel, majd Lovagi torna!

A programcsomag ára idén sem változott: 4500Ft/fő

Ha nem tartasz igényt a programcsomagra, ami magába foglalja a várbelépőt, múzeumbelépőt,
középkori lakomát, lovagi tornát, akkor 500Ft/autó a beugró a rendezvényre!

FONTOS!!!! RÉSZVÉTELI SZÁNDÉKODAT KÉRJÜK JELEZD EZEN AZ E-MAIL CÍMEN
PEUGEOTTALALKOZO2010@GMAIL.COM

Bármi egyéb kérdésed van nyugodtan írd meg nekünk!

Szeretettel várunk!

Szervezők


imo1978 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3698

Hello Karbert2.

 

Kerestem amit irtal de sajnos nem talalom ezt a tartalyt.Esetleg nem tudod h az en verdamon ez hol talalhato?2001.12 607 hdi.

Mivel nekem is gondom van ezzel a dologgal.Mindig kiirja h `antipolluson system` nem dolgozik es elmegy az ero a gepbol az elso ujrainditasig.

 

Elore is koszi.

 

Imo

 

Előzmény: karbert2 (3658)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3697
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (3696)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3696
http://public.servicebox.peugeot.com/docapv/accesDoc.do?jbnRedirect=true
Itt a főbb jellemzőkre katt. és itt jön az autónak minden adata.
Előzmény: Mr.Dimitrij (3695)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3695
OK, a VIS/VIN helyére beírtam, de így is ki kellett választani a típust...
Megnyitottam egy új lapon is a linket, miután beléptem, de konkrétan hol tudom lekérdezni a felszereltséget?
A Subscriber services-Technical Documentation-Locations fülön sem látok semmi specifikusat. Ti hol kérdeztétek le? :-o
Előzmény: Törölt nick (3691)
karbert2 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3694
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy jobb első lámpa burát be lehet e valahonnan szerezni,mert egy kő nekicsapódott és el repedt! Befolyik a víz is és már látom a foncsoron,hogy koszolódik! De amúgy semmi baja a lámpának,na és egy új 60 ezer ft,nem xenonos...Még ha le kell törnöm róla az sem baj mert az újat már rá tudnám rakni! Megköszönném ha valaki tudná honnan szerezzem be! Sziasztok!
lazy g. Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3693
Gyula 607 2006/2.0 HDI Szia! Oksa megpróbálom,remélem sikerül. Majd visszajelzek ha ok volt a dolog:) Egyébként mi a csuda az a "kéttónusú? Nincs semmi értelme... Adios macsekosok,kellemes "tavaszias" estét Nektek!:))) Lazy
Előzmény: Törölt nick (3691)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3692
Igaza van Gyulának. Én is ott néztem meg a Service Boxon.
Bármely autónak megtalálod így az adatait, nem csak a 2002-től gyártottakét.
Előzmény: Törölt nick (3691)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3691
Ha regisztráltál akkor :http://public.servicebox.peugeot.com/socle/?start=true
itt a bal felső sarokba írod az alvázszámot .
Előzmény: Mr.Dimitrij (3686)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3690
Szerintem pedig nem érted,mert amit beírtál alvázszámot Én ugyanúgy ugyanonnan ugyanazt kiolvastam.
Erről akkor ennyit.
Előzmény: lazy g. (3687)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3689
Két tónus. Csak tipp. :-)
Előzmény: lazy g. (3688)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3688
Mate 607 3.0 V6,Szia! Bocsi,még egy dolgot kérdeznék... Szinte mindent értettem amit leírtál így ékezet nélkül,egy dolgot kivéve. Ha még erre válaszolnál... A felszereltség alap-hoz ékezetes mgh-k nélkül ez került: KTTNUS. Ezt sajna nem sikerült kilogikáznom. Mi a csoda lehet ez? Köszi szépen,szia! Lazy
Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3681)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3687
Gyula 2006/2.0HDI! Hidd el,elsőre is megértettem amit írtál,de sztem nem olvastad el a válaszomat. Abban ugyanis megírtam,hogy csak 2002-es évjárattól lehet megnézni. Az én autóm sajna picivel idősebb,így én nem tudtam megnézni,ha regisztráltam volna magam,ha nem. A lényeg h megoldódott a dolog, most már tudom h milyen felszereltsége van az oroszlánnak:)))) Szia! Lazy
Előzmény: Törölt nick (3683)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3686
Na, a legalsót választottam (flottás), de ott nem találom a felszereltség lekérést alvázszám alapján részt. Hol van az?
Előzmény: Mr.Dimitrij (3685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!