Keresés

Részletes keresés

areacode212 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 279
az igazsag az , hogy nagyon az elejen jarunk meg....Epiteszet alatt mit ertesz? Miket fotozol?

udv

ac212:)
Előzmény: harangszó (278)
harangszó Creative Commons License 2006.05.11 0 0 278
Amikor én kezdtem mindenki specializálódott, a portré, esküvö teljesen külön voált a commercial-tól. Most megint mindenki mindent csinál. Én maradtam az építészet mellett. Meg van a klientúra, de nagyon kell vigyázni a konkurenciára.
Előzmény: areacode212 (277)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 277
Hello!

Abszolut masodallas, ugyhogy ha van melo akkor jo, ha nem akkor sem esunk ketsegbe...Vallaltunk mar interior design-t still life-t commercial-t, meg most lenne egy csaladi fotozas , tudod olyan nagyon usa csalados....A parkban, feher ingben vaj szinu naciban .....:)
Előzmény: harangszó (276)
harangszó Creative Commons License 2006.05.11 0 0 276
Hol vagy?

Commercial?
Esküvö?
Portré?
Divat?
Gyerek?
Állat?
Étel?
Katalógus?
Építészet?
Aerial?
Corporate?

Hogy megy a biznisz?
Előzmény: areacode212 (275)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 275
ezt meg nem nagyon dontottuk el.... :) az eddigi munkaink eleg szeles skalan mozogtak...

ac:)
Előzmény: harangszó (274)
harangszó Creative Commons License 2006.05.10 0 0 274
Mi a profilotok?
Előzmény: areacode212 (271)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 273
Kuldtem egy mailt! :)
Előzmény: Coolplay (272)
Coolplay Creative Commons License 2006.05.10 0 0 272
És még az is egy lényeges dolog hogy ott kell lenni :) Adott pillanatba adott helyen nem szabad lustának lenni, persze itt a szerencse is közre játszik....Én egyik nap azt álmodtam hogy az ágyamat körülveszi a víz én meg agy ágyamból fényképezek :D, szeretem a kényelmes dolgokat :)

Hogyan fogunk ott kint találkozni? lehet hogy majd telfonszám kéne nekem...

Előzmény: areacode212 (270)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 271
amugy egy 10D vel meg egy D70-vel dolgozunk meg egy par ilyen olyan lencsevel...Makro, szeles, fix....A telet meg sohaem hasznaltam eddig:)))) Legalabb is melohoz!

Sajna weboldalam meg nincs, de mihelyst lesz idom bele fogok a tervezesebe!!!!! :)

A netes melonkat egy kicsit elba*%@#k a multkor ugyhogy egyenlore ujsag es konyv...

udv

ac:)
Előzmény: Coolplay (268)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 270
Ja sajna az emberek /koztuk en is/ nagyon hajlamosak azt hinni,hogy a technikan mulik minden /vagy legalabbis nagyon sok/ amit meg a gyartok profi reklamkampanyai is sulykolnak az emeberekbe, hogy majd ha megveszed a fullszenzoros 5d akkor mennyire kiraly kepeket tudsz majd csinalni, de ez szerintem ugy ahogy van hulyeseg!!!! Inkabb az a lenyeg, aki a kamera mogott all....Attol valik egy kep "olyanna"!!!
Előzmény: Coolplay (269)
Coolplay Creative Commons License 2006.05.09 0 0 269
Erről jut eszembe valami profi fotos mondta hogy a honlapján a felszerelésére jobban kiváncsiak voltak mint a képeire(gondolom minden lapra volt statisztika), ez egy nagyon érdekes dolog..... De lehet hogy ezt ti is hallotátok már :)
Coolplay Creative Commons License 2006.05.09 0 0 268
Neked milyen géped van? meg milyen optikákat használsz?
Esteleg vannnak a neten képeid?
Előzmény: areacode212 (258)
harangszó Creative Commons License 2006.05.09 0 0 267
Mondom, hogy nem tudom.
Kb. 10 évig jártam öreg autókkal aztán megvettem az elsö újat. s kiderült, hogy olcsóbb mint a használt. Igaz, hogy most ki sem nyitom a motorház tetejét. 4000-ként elviszem öket szervizbe, aztán ennyi.
Persze ha értesszz hozzá, meg nem bánod, ha olajos lesz a kezed az más...
Előzmény: -Survivor (266)
-Survivor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 266
"....Hááát hányinger minden autó $4-5000 alatt...."
ugyan. ( felteve, ha nem ragaszkodsz SUV-hoz vagy felsobb kategoriahoz)
persze esznel kell lenni, mert sokan tenyleg irrealisan akarjak elsozni a tragacsukat, foleg az utobbi evekben, mert nagyon megnovekedett az alacsony ar kategorias autok felvevo piaca ( rengeteg latino ahogy todul , az elso 1-2 ezer dollarjaert azonnal autot vesz)

meg aztan attol is fugg, hogy hol es mire hasznalja az ember. pl. NYC-ben, de foleg manhattanben autokazni(meg parkolni) kimonondottan vetek csili-vili draga autoval. csak mergelodes lesz belole. a biciklis fullajtarok osszevissza huzzak, karistoljak az oldalat, tukrot letorik, etc. meg a rengeteg ujsutetu latino truck driver. hajszolva vannak, porognek a heavy traffic-ban...igyekeznek eltunni a karokozas utan. pl. kanyarodo truck nekem is tepte le mar a parkolo kocsim bal elejet. elszelelt. a szemtanuknak idejuk sem volt a rendszamot felirni.
aztan ahol sok az ujsutetu autokazo latino HP....ohatatlanul meghuzzak masok kocsijat ki-be parkolaskor az uzlethazak, mallok parkoloiban, az uzletek kornyeken.

.
Előzmény: harangszó (265)
harangszó Creative Commons License 2006.05.08 0 0 265
Én nem értek - sokat - az autókhoz. Volt itt egy hazai diák kis pénzel, azt vittem körül. Hááát hányinger minden autó $4-5000 alatt. De még arra is vigyázni kell.
Előzmény: -Survivor (264)
-Survivor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 264
bar mostanaban mar nem foglalkozom vele, kifutott a dolog...de par evvel ezelott meg benne voltam a hasznalt es karambolos auto biznicben,
MO-i megrendelok szamara.
lehetett.
es szerintem kis szerencsevel, es tobb turelemmel most is lehet.
csak figyelemmel kell kiserni a jelentkezo kinalatot es azonnal lecsapni ra.
az utolso ilyen alacsony arkategorias es nagyon jo hasznaltauto dealt kb. 2 eve csinaltam. tip top allapotu auto $1150-ert (konyvertek cca $2800 volt....annyi baja volt, hogy a rosszul felrakott timing belt miatt utogyujtasa volt, ezert gyengelkedett es nagyon melegedett.)

.
Előzmény: harangszó (260)
-Survivor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 263
elhiszem neked.
mivel - mondom- en nen ertek a fenykepezogepekhez.
nehai ifjukori kisiklasom volt egy Exa1A ( ha jol emlekszem a nevere)
de nem igazan jottek osssze vele a sikerelmenyek, igy orokre lelohadt a lelkesedes. :-))
azota - ha kellett- neha volt valami egyszeru gep...amik elkallodtak, elajandekoztam, stb. vagy instant camera,- amit hasznalat utan eldobtam.
most max. a mobil telefon kamerajat csattogtatom, ha nagyon muszaj.
:-))

.
Előzmény: harangszó (261)
harangszó Creative Commons License 2006.05.08 0 0 262
Szépen megtanultad. :)
Előzmény: areacode212 (258)
harangszó Creative Commons License 2006.05.08 0 0 261
A camera nagyon jó. Csak profiknak.
Előzmény: -Survivor (256)
harangszó Creative Commons License 2006.05.08 0 0 260
$1,500-ért nem sok autót kapsz.
Előzmény: -Survivor (255)
harangszó Creative Commons License 2006.05.08 0 0 259
mert nem biztos, hogy NYC-ben az alapar nem volt tobb.

Vagy kevesebb?
Előzmény: havelina (257)
areacode212 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 258
Jo kis gep az, bar $3000-t nem adnek erte en sem majd ha lemegy $1500-re azert majd gondolkodom! :)
A mostani gepem is $2000 rol indult anno most meg mar $800 alatt hajigaljak utanad.:)

Ja amugy azert vannak nagyon sokan oda ezert a gepert mert ez a jelenleg legolcsobb az un "FULL FRAME SIZE" -os gepek kozul. A kovetkezo lepcso ha jol emlexem/ bar ezeket mar nemis nagyon nezegetem/ olyan $6-7000 korul van.
A Full frame size annyit tesz, hogy egy kepkocka merete akkora, mint a hagyomanyos 35mm filmeken es nem kisebb ami sok egyeb dolog mellett igy a lencse meretet sem befolyasolja..... bla bla bla

udv
Előzmény: -Survivor (256)
havelina Creative Commons License 2006.05.08 0 0 257

Ezert irtam: nagyobb osszegu vasarlas.

Jelenleg a sales tax NYC-ben tobb mint 8%, de szamoljunk  8%-al.

Ha veszel valamit NYC-ben $1000-ert, a sales tax $80. Ugyanez a Newport mall-ban

$30. Oda-vissza ut a Path train-en $3. (Egyiranyba $1.50. Ez jelenlegi adat. Amikor utoljara arra jartam, 5-6 eve, ez $1 volt)

Szoval megsporoltal $47, de lehet hogy tobbet, mert nem biztos, hogy NYC-ben az alapar nem volt tobb.

Persze ido penz, en lehet, hogy csak megvennem NYC-ben, es nem vacakolnek az utazgatassal. Mas kerdes, hogy soha nem koltoznek NYC-be, a frasz jon ram, ha csak ra gondolok.

Előzmény: harangszó (254)
-Survivor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 256
ja, olvasom, hogy tele van tomkodve minden kutyu-kacattal, de pl. ennyi penzert meg memoria kartyat sem adnak hozza.....
piha!
:-))

Features
Canon EOS 5D Digital Camera

blabla...

blabla...

blabla...

aztan,

Memory: This digital camera does not include a memory card. Get the most out of your camera by adding a 1GB or larger CompactFlash™ memory card. How much memory do you need? Click here to find out.

Note: Lens not included

na! hat meg lencse sem??
az ures lyukon kell kukucskalni 3000 $-ert???
:-))))

.


Előzmény: -Survivor (255)
-Survivor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 255
gondoltam, megnezegetem ezeket a fotos cuccokat a circuitcity-nel, ha mar ugysem ertek hozza, de ajanlgattam:-))
ez pl. nem fer a fejembe...mi a franc kerul ennyibe egy fenykepezogepben? aranybol van?

Canon EOS 5D Digital Camera
CAN EOS5D Price was: $3299.99
You save: -$165.00
You pay: $3134.99
Mail-in rebate(s): -$300.00
Price after rebate(s): $2834.99

raadasul a customer rating-je is csak 4-es( 23 ratings alapjan, mondjuk az ar/ertek arany a legalacsonyabb; 3.9 ......de a tobbi ertekkel sem buszkelkedhet nehany mas geppel osszehasonlitva.

ennyi penzert kis szerencsevel ketto darab tenyleg jo allapotu hasznalt autot lehet venni.
:-)))

.
harangszó Creative Commons License 2006.05.08 0 0 254
$3 oda vagy vissza is. Mer' akkor min $200-at kell vásárolni, hogy kijöjjön a jegy 5ára. :)
Előzmény: havelina (253)
havelina Creative Commons License 2006.05.07 0 0 253

Meg egy adalek sales tax temaban NY-ban es NJ-ben lakoknak:

New Jersey egyes teruleteit "Urban Enterprise Zone"-nak jeloltek. Ezekben a 6% NJ sales tax helyett csak 3%-ot szamolnak fel.

Egy ilyen a Newport mall Jersey Cityben. A mall mellet egy oriasi Ciurcit City uzlet is talalhato.

Ez a mall konnyen megkozelitheto New York-bol Path trainnel, ami a 33-ik utcatol indul (Broadway es 6th Avenue keresztezodese) es $3-ba kerul oda-vissza.

Ez olyan mint a subway, csak mas neve van. Ahogy atmegy a Hudson alatt, az elso megallo Newport/Pavonia, par percre a malltol.

Vigyazni kell, hogy a Journal Square fele meno szerelvenyre szaljunk fel, es nem a Hoboken fele menore.

A Path trainre szinten fel lehet szallni NY-ban a 23-ik,14-ik,9-edik es Christopher utcanal.

Ha autoval megyunk, a mall a Holland tunnel NJ bejaratanak kozvetlen kozeleben van.

Talan nagyobb osszegu vasarlasnal megeri atmenni a 3%-os sales tax miatt.

 

En mar  5 eve elkoltoztem NJ-bol, de emlekszem, hogy a Newport mall (es egyebb uzletek a kornyeken) parkoloi tele voltak NY rendszamu autokkal.

 

harangszó Creative Commons License 2006.05.07 0 0 252
Nálunk pl. a ruhát sem. Semmit amit magadra vehetsz.
Igy alakult ki a vita, hogy a ridikül adozzon-e vagy sem.
Itt a szervíz sem adózik.
Előzmény: havelina (251)
havelina Creative Commons License 2006.05.07 0 0 251

Van agy par allam (Alaska, Delaware,Montana,New Hampshire,Oregon) amelyben nincs state sales  tax. Ezek kozul Alaskaban lehet helyi sales tax, a tobbiben nem.

Azokban az allamokban, ahol van sales tax, az elelmiszert gyakran nem adoztatjak.

Előzmény: harangszó (249)
harangszó Creative Commons License 2006.05.07 0 0 250
Ha mailen veszed és nem abban az államban lax ahonnan küldik megúszhatod.
Bár a törvény azt mondja, hogy ilyen esetben neked kell befizetned az adót. De senki nem fizeti.
Előzmény: Coolplay (247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!