Keresés

Részletes keresés

Gulliver utazik Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12481

Bennem fel se merült, hogy Utas2-nek nem tűnt volna fel, hogy az összes pasin ugyanaz a szürke öltöny-sárga nyakkendő kombó van névtáblával és belépőkártyával súlyosbítva. :)

Előzmény: giornalista (12480)
giornalista Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12480

ööö, az öltöny... a formaruha :)

Előzmény: Utas2 (12478)
Gulliver utazik Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12479

Ezek a rendszerek úgy vannak beállítva, hogy minden x-edik átlépésnél akkor is sípol, ha nem érzékelt fémet. Így biztosítják, hogy a detektáláson kívül legyen szúrópróbaszerű vizsgálat is - ez nemcsak Ferihegyen Liszt Ferencen, hanem másutt is így van, legfeljebb most estél bele először.

A formaruha hiányára eddig még kevesen panaszkodtak. Amikor besegítettem a kollégáknak, egyetlen utas sem rótta fel, hogy miért nem kék a nadrágom. Igyekeztem kedves, szakszerű és gyors lenni, hogy minél korrektebb legyen az a néhány pillanat, amíg az intimszférájukba kell behatolnunk.

Előzmény: Utas2 (12478)
Utas2 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12478
Na és akkor némi negatívum: jómagam eddig nagyrészt az elismerés hangján szóltam a ferihegyi utasbiztiröl. Sajnos csütörtöki utam során volt egy apróság, amely zavart. Az még hagyján, hogy becsörgött a kapu ùgy, hogy semmilyen fémtárgy nem volt nálam/rajtam (cipöben), ráadásul ugyanez a ruházati konfiguráció nem csörgött Schipholon. Viszont az átvizsgálást egy civil/öltönyös úriember végezte, akin nem láttam semmilyen azonosítót vagy formaruhát. Mivel értettem, hogy mit beszélgetnek egymás közt az utasbiztisek, nekem nem volt fennakadás, de nem biztos, hogy egy külföldi is ilyen kooperatív lenne. Azért van az utasbizti formaruhája, hogy viseljék.
Előzmény: Utas2 (12471)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12477

Igen, és a Citi Gold corporate kártyát sem fogadják el:( Másszóval ezt direkt a magyaroknak csinálták? Furcsának tűnik ,különösen annak tudatában, h összesen 80000 kártya jogosult belépésre. Mondjuk a MC nyilván tudja miért teszi, gondolom a marketingesek tudják arrafelé, hogy mit csinálnak.

Előzmény: Utas2 (12468)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12476

Typhoonteam pedig legszívesebben egy A380-as ajtaját nyitogatta volna. :)

Előzmény: perselus (12473)
perselus Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12475

ordor=Mordor

Előzmény: perselus (12473)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12474

Meghibásodott az őket szállító Airbus A380 ILS-e, azaz műszeres leszállítórendszere

Leszállás közben meghibásodott az Airbus elektronikus vezérlése, ezért a pilóta kis magasságban kénytelen volt átstartolni. Sebastian Vettel és Peter Sauber is a gépen ült.

perselus Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12473

A trollok nem Mordor kapuját nyitják/csukják? :-)

Előzmény: Törölt nick (12466)
Il Buono Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12472

Nyugi van...

Utas2 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12471
Van, 10 juróért, de az is csak World Elite és hasonló kártyákra. Mondjuk, igaz, nem is volt senki sem odabenn.
Előzmény: R2R (12470)
R2R Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12470

Akkor nem lesz nagy tömeg :)

Nem kérdezted "belépődíjas" lehetőség lesz?

Előzmény: Utas2 (12468)
R2R Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12469

Sikerült megtalálnod egy 5 (!) évvel ezelőtti hsz-em? Honnan tudod mi célom volt?

Legalább kérdeztem, nem észt osztottam.

A többi hsz-em nem akarod kivesézni? Kezd te is a futbalhuligánkodással, mint múltkor valami hasonló képességű, mint te. Digitális analfabéta? nyehehe:) Esetleg pont leszarom a számitástechnika hardver részét, az nem lehet opció? Vagy ide csak kockák írhatnak? Ami jó, mert tudok hozzájuk fordulni segítségért, nem is basztatom egyiket se, tisztelem a mániájukat.

Bocs, de ha nem baj én nem káderezlek le, annyit nem érsz...

 

Előzmény: Törölt nick (12463)
Utas2 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12468
Én azt mondom, hogy nem kéne személyeskedni, sem gyülöletkeltéssel vádaskodni.
Egyébként magam jártam végére, hogy be lehet-e jutni külföldi aranykártyával a MasterCard váróba. A válasz sajnos nem, csak magyar bank kártyája jó. Egyébként aranyos kis helyiség, kedves a recepciós lány. Igy marad a borozgatás az emeleten, klassz ez az ingyeN WiFi..... :-)))))))
R2R Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12467

És te mit csináltál pöttyagyú, kiragadtad azt, ami neked tetszik... Mennyivel is másabb?

Vagy kiragadjam a "Hurrá nyertünk! hsz-eket is?

Befejeztem... pá.

Előzmény: Törölt nick (12462)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12466

Ezen a fórumon (is) annyit szídtad már a BUD-ot, mint ember még itt soha. Folyamatosan trollkodsz (ha a linken olvasottak rád illenek), csinálod a feszültséget miközben már mindenki tudja mennyire nem szereted a budapesti repteret. Minden hozzászólásodban folyton a gyűlölet olvasható. Ezért kár ide (és a BUD reptérre) jönnöd, ráadásul mások munkáját is tönkre teszed és semmibe nézed.

Giornalista elmondta a frankót, olvasd át még párszor az utóbbi hozzászólását hátha sikerül megértened.

Előzmény: Törölt nick (12463)
giornalista Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12465

"vajon tisztességesen zajlott-e :)"

 

ez a kedvencem. rengeteg játékot szerveztem már én is, és mindig előkerült ez az igencsak intelligens érv. osztán, amikor annyit mondok rá, hogy nem lett volna-e egyszerűbb dolgom átjátszani az ajándékokat pár haveromnak ahelyett, hogy fejlesztek, időt feccölök bele, csalásokat szűrök ki, majd a végén sorsolok, a többség elkussol, és belátja, hogy valami azért van ebben.

 

de nálunk is vannak typphoonteam-ek, akik képtelenek belátni, hogy alighanem képes lett volna elosztogatni 400 jegyet a kollégák rokonai között a BA, esetleg tehette volna fizetőssé is (1500-ért még bőven megtelt volna), vajon miért kellett a csalás ezen furfangos formájához fordulni akkor, hogy manuálisan választják ki a tök semmitmondó nevek közül azt a 400-at, aki bejöhet? :)))

Előzmény: Törölt nick (12461)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12464

Lehet, h ez kcisit félreérthető volt.....Az utolsó 2 mondat, természetesen nem Neked szól:))))

Előzmény: Törölt nick (12463)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12463

Ezt kérdeztem én is...Azaz, ha Te ránézel a winfos órájára, és 12.00 van. A fieldek ott vannak, regizel. Közben esetleg a bud szerverének az órája 11.59 et mutat. Azaz, hátradőlsz, h tuti benne vagy a 400 ba és később jól meglepődsz, mert az admin kidobja a regedet, mert szerint 11.59 kor jött. Praktikusan, mindkettőtöknek igaza van, de az erő ez esetben nem Veled van. De azoknak, akik azt kérdezik, hogy hogyan lehet egy flac filéből mp3 at kreálni, magyarul féldigitális analfabéták, meg sem próbálom elmagyarázni bővebben. Valszeg az NTP nél megakadnának...

Előzmény: indexalfalima (12460)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12462

Kiragadsz egy valamit, egy szövegkörnyezetből, és hivatkozási alapként használod. Lennél kedves beidézni a többi hszt is? Jah, hogy akkor az már nem a Te elméletedet igazolná? Én kérek elnézést....

Előzmény: R2R (12458)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 12461

Te is, ahelyett, hogy vennéd a fáradtságot, és végigolvasnád a bud facebookját, és mindjárt rájönnél, hogy nem csak nekem, hanem nagyon sok embernek voltak problémái. Sok visszásság volt, és a kételkedés kísérte ezt a játékot végig, hogy valóban tisztességesen zajlott e. Ehelyett Te nem lepődsz meg rajtam...és mit mondjak én?

Előzmény: Törölt nick (12459)
indexalfalima Creative Commons License 2011.09.28 0 0 12460

Bocs, hogy beleugatok, de aki nagyon ki szeretett volna jutni a teraszra az percekkel 12.00 előtt felment az oldalra ha tudott, regisztrált.

Szerintem semmi kivetni való nem volt abban, hogy -ha már megjelent az oldal- beírta magát.

Én 11.58-kor regisztráltam be magamat és 12.00 órakor a gyerekemet, s egyikünk sem nyert. Ezzel még nem is lenne baj, néha megesik az ilyen. Ami talán kifogásolható, hogy a nem nyerők nem kaptak értesítést.

Ha már veszi a fáradságot, hogy regisztrál valaki, akkor talán megérdemelne egy választ függetlenül a jelentkezésének eredményétől. Ez a tipikus magyar valóság: hívsz valakit, nem hív vissza. SMS/emailt küldesz és nem jön válasz. Levelet írsz valakinek és nem méltat viszonozni. Ez ami nem oké, méghozzá nagyon.

Előzmény: Törölt nick (12459)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 12459

Mégis mit vártál a Typhoon-csapattól, hogy nem fognak tolakodni? Már meg sem lepődöm ezen a fazonon...

Előzmény: R2R (12458)
R2R Creative Commons License 2011.09.28 0 0 12458

Tényleg érdemes:

" Számomra egyértelmű volt, hogy 12-14-ig kell regisztrálni, meg sem próbáltam előbb, és igazságtalannak tartanám, hogy akik 12 előtt regisztráltak nyerjenek, mert a kiírás nem ez volt. Egyébként ez tipikus magyar mentalitás......mintha tolakodnánk a sorba kezdem úgy érezni magam. Én örülök, hogy egyáltalán kitaláltak ilyet és nem akkor derül ki milyen sokan kíváncsiak a repülőre mikor már ott állunk a bejárat előtt......"

Előzmény: Törölt nick (12457)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 12457

Érdemes elolvasni a kommenteket. Nem mi vagyunk az egyetlenek, akik másodpercekre egymástól regiztünk, és az egyikünk nyert a másik nem. Ilyen szituáció, ugye csak egy lehetne, ha minden csalás nélkül megy. Valamikor 12.30 táján, amikor bemegy a 400. reg, aki pl.  a férj, és a feleség lenne a 401. De az, hogy 12.0X kor regisztrál az egyik ő bejut, 12.0Y kor a másik, ő nem, és 12.1X kor még van nyertes, ez kétdolgot jelenthet: adatvesztés, vagy szándékos csalás. Persze, ha van 3. lehetőség, én meghallgatom....

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 12456

Az a baj, hogy a nyilvánvaló hibák ellenére, védelmedbe veszed azt, akit nem kéne. És amiről mi beszéltünk, az vmi egész más. Nevezetesen, hogy manuálisan belenyúltak a regisztrációba. Nekem sikerült, 11.47 kor a feleségemnek nem 11.48 kor. Holott 12.04 kor még volt sikeres reg. Érted már, mi a gondom????

Előzmény: R2R (12454)
csabtom Creative Commons License 2011.09.28 0 0 12455

Nekem a hivatalos regisztrácó kezdete után kb 15 perccel sikerült regisztrálnom, nem is nyertem :-(

Azt nem tudja valaki, hogy merről várható az érkezése a gépnek? Vagy ha ezt még nem tudni, akkor honnan lehet majd megtudni szombaton?

 

Köszi

R2R Creative Commons License 2011.09.28 0 0 12454

Igen, ezek meg kapnak egy lehetőséget, ne a spotter helyeken szopjanak1000 ember között, de nem, inkább megy a fikázás egy nyilvánvaló IT hiba miatt. Igen b+ a reptér szerver órája nyilván siett 13 percet, ezek már csak ilyenek... Esetleg az a szerencsétlen, aki ezzel volt megbízva, időben akarta rendezni az egészet, nehogy a tisztelt érdeklődk hisztizzenek, de valamiért az ucsó ellenörzésnél élesedett a rendszer. Mondom úgy, hogy foglmam sincs mi történt, csak nem kezdek fikázni, meg hisztizni.

 

Amúgy ha szombaton időben indulsz, Prágába ki érsz reggelre, ott biztos sikerül elérned hogy minden jól müködjön. Azok meg majd várnak, ha már ezek elbaszták a napod.

 

Érdekes, másnak a hivatalos indulás után 4 perccel még sikerült regisztrálni...

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 12453

Igen, talán az újraindítás - mondjuk 13.00 kor - lett volna a tiszta. De én már megszoktam, hogy ezek semmit nem képesek megoldani korrektül. Valamit mindig elbaltáznak..:(((

Előzmény: leveling (12451)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 12452

Idézek: A jelentkezéshez szükséges adatlap 12.00-14.00 ig lesz elérhető. Joggal feltételezem, hogy a BA serverének az órája 12.00 át mutatot mikor a form kikerült. Tehát - sok-sok társammal együtt - végrehajtottam a reget. A rendszer rögzítette is. Ahogy a nejemét is.

Előzmény: R2R (12448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!